Új privát üzeneted érkezett!

Kangi,
ez szinte az összes gyogyira rá van írva.
Okos gyogyikönyvem szerint:
Magzatk. hatás: nincs
Szoptatás: nincs adatKép
Relatív ej.: I. trimeszter (?Kép)

Nekem terhesség alatt írt egyszer ilyen gyogyit a dokibá.
De ha tutira akarsz menni, van egy teratológiai tanácsadás, ott megmondják a frankót. Majd előbányászom a számukat.
Vagy: hívj fel egy ügyeletes patikát, ha normi a gyógyszerész, biztos segítKép.
Macgratot kösziKép.
pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kangi,
szerintem használd a Canestent nyugodtan, nekem adták terhesen is, nem lesz tőle semmi bajod, de ha nagyon idegenkedsz tőle, akkor tegyél fel egy kis natúr joghurtot.

Zulu,
hurrá!!!!Kép

Franyó,
mailt megkaptam kösziKép

most ennyi, mert mindjárt fürdetünk, aztán jövök részletesen és ezt vehetitek fenyegetésnek isKép
Timici
timici
 
 


Zulu, Timici Kép
nagyon köszi, de azt mondja egy okos doki (reumatológus), hogy nyálkahártyán át felszívódik, és átmegy a tejbe Kép Még egy kört futok, aztán meglátom, mit tegyek...
(nem vagyok babás, még egy kicsit várni kell vele)

Kangi
kangi
 
 

 
 

KangiKép szerintem is OK a Canesten, mind3 terhességemnél elkapott, és 3 különböző doki felírta. És mind3 írt egy üres receptet kórházból eljövetelkor, hogy nehogy előjöjjön a gyermekágyi folyás alatt. Akkor meg már szoptattam, ugyibárKép Ne egyél édességet, bármennyire kívánod! Egyél sok joghurtot. Nekem nagyon jót tesz a Lactacyd mosakodógél, sőt még Zsuzsit is azzal mosdatom.

ZuluKép jajdejó, dejó, dejó, hogy Mac rendben vanKépKépKép

KaskaKép nálunk is álom volt valaha a 2 óránkénti szopi, de úgy 2 hónaposan elkezdődött a 3-4 órás havaj! Tapasztalatom szerint a séta segít az időhúzásban! KépKép igénydefiniálás! micsoda vágyálmokKép
Unit-okat ref létemre én is azért szeretem, mert olyan emberközeli és pl. van gyerekistentisztelet is, amikor babákkal is megjelenhetsz és a babák üvölthetnek nyugodtan - én Zsuzsit szoptattam isKép- a pap csak hangosabban prédikál. És csak 10 percetKép. Utána meg kajálásos ismeredésKép

FranyóKép szegény beszorult gyermekKép Elküldenéd nekem is az üvegfestés értekezésedet?Kép Nem én vagyok érdekelt, hanem a szuper kreatív gyerekeim (honnan örökölték?Kép) urszila@yahoo.com
A baptista szabadegyház definíció alatt fut. Képes voltam utánanézniKép Szekta és egyház közötti különbséget paphaver sem tudta világossá tenni számomra. Szerintem neki sem azKép

VirgaKép nem is a szalmonella a fő baj, annak nincs magzati hatása, hanem a nyers hústól esetleg toxoplazmózist lehet kapni. Állítólag sokkal gyakrabban, mint a macskáktól.

IldiKép így jár, akinek sok gyereke vanKép Andrissal botorul mi is elhasználtunk 3 pár barátot, szerencsére még jut 2 pár Julkának isKép

BeuKép Julkának megmutattam Lőrinc séróját meg ama szexi lábrágós póztKép BámultaKép

Urszila
urszila
 
 


Rózsaszín párduc a jrókában tündéri.
Nem tudom, ki elmélkedett arról, hogy a harmadik gyerek hol lóg majd... Hát az apján. Illetve ugye egy anyának általában két keze van, harmadik gyereknél eljön apuci ideje. Mindig másikkal ő lehet. Én nem hittem volna, de bejött. Ő, akit az első asszony a fürdetéssel kergetett ki a világból, (már megint nem értél haza 6-ra, pedig tudod, hogy...) ehhez igazít mindent. Még sörözni is csak utánam megy a haverokkal. Jó, senki sem cseszteti, ha egyszer mégsem ér rá.
Canesten szerintem is mehet. Helyi hatású. ÉS még mindsig jobb, mintha folyamatosan viszketnél. Én már csak tudom, 10 éve tökölök a gombával.
RR szuperkismami. De kinek kellene egy olyan szuperkispapi, aki egy nemtommilyende nagyonnépszerű magazin címlapján kürtöli világgá, hogy elhagyná az asszonyt, ha elhízna. Na, 10 pszichológus sem gyógyítana ki az anorexiából.
Én kóstoltam a gipszes korszakban a fitness menüjüket. Háááát... Inkább élek füvön. Nekem nem jött be. Pedig nem vagyok nagy gourmand. De pl. káposztát ilyenkor én sem eszek. Az meg volt benne. Akkor adtam fel, mikor marhahúsdarabok, krumpli, barnarizs, barnás szósz és néhány sárgarépa volt a menü. Külön-külön még hagyján. Rögtön éreztem, hogy tudok fél lábon is főzni, és lőn.
sofka
sofka
 
 


Apropó, igény szerinti szoptatás. Szabadon mindkét fél igénye szerint. De meg kell vallanom, hogy 8, 7 kg-os, négy és fél hónapos Marcipán most kezdi elhagyni a 2 óránlénti evést. Alvás előtt és alvás után. Na jó, mikor elaludni készül, inkább csak bújik, meg cicizik, de azért nyel is. Viszont így nincs ideje szegény lábamnak pihenni, már úgy megszokta azt a rengeteg szoptatást, máskor mikor polcoljam fel? Felmosni mégsem lehet úgy...
sofka
 
 


SZiasztok!

Akit érdekel: van új kép rólunk a profilomban és tettem fel az Ismerjük meg egymást/Ármin topikba is néhány képet!

Márti+Vilka+Ármin
márti
 
 


Franyó,
nem igaz, igenis VAN kézügyességed és passz. Az okításomat sem viccnek szántam, csak most éppen nem aktuális, de nem feledlekKép
Babakocsi, nem tudom mi a megoldás. Ma hazafele a dokitól megint kikaptamKép
-hason ha kinyitottam a kocsi hátulját ki akart mászni előre,
-ha nem, akkor feltérdelt és tolatott hátra
-ha a hátára fektettem ordított, majd kisvártatva hasra fordult
innentől a fentiek játszódtak le ördögi kört képezve.
Én félúton feladtam, gyereket kézben tartva, kocsit tolva elmentem a patikába(ajtó+lépcső), kenyérért egy kisboltba és a kisliftben jöttünk fel(csak keresztbe fordítva fér el a kocsi).Kép Itthon már igencsak éreztem a karomat.
Szóval várom az ötleteket, mert lassan ott tartunk, hogy 5percnél hosszabb ill. 500m-nél messzebb utakra nem merek vállalkozni.Kép

Urszila,
nem lesz itt semmi bibi tejci ügyben, én mondom kis kolhosztündérke vagy!!!Kép viszont a jó hír, hogy a túlteljesítés esetedben egy boldog Julkát eredményez.Kép

Kaska,
Bence is baromi jókat durmolt a mellkasomon anno, szerintem nálunk ezért sem jelentkezett a hasfájás, meg aztán detto az volt, mint most nálatok, hogy ha leraktam felkellt-mellkason aludt órákig.
Szerintem ne keltegesd fel, ha éhes majd felkel magától, igazából csak a nagyon kis súlyú újszülötteket kell 2óránként szoptatni és keltegetni. Nekem is mondták, hogy keltsem(2900gr 51cm volt), de én rábíztam a dolgokat és megmaradt(7060gr/69,5cm)Kép
Dilemma: én is átestem ezen, a "mikor fog felkelni,hogy egyen-fejjek inkább" dolgon, aztán néhány ilyen balhé után elhagytam a fejést. Ha felkelt evett, ha nem nem és kész, beálltak erre a cicik.
gratulát ülés ügyben kösziKép

Sofka,
nagyon jókat írsz, hangosan hahótázomKépKépKép

Rólunk,
du. mentünk méricskélni, 7060gr és 69,5cm. Nekem többnek tűnt súlyban és cm-ben is. 74es bodyk pont jók rá. Na mind1. Letolást nem kaptam hozzátápi ügyben ugyanis se védőné sem doki nem volt, mind2t helyettesítették. Nem bántam.Kép
Viszont ma evett egy kis répát a gyermek, igaz minden narancssárga volt utána, de legalább folgyott is(mármint a répa), nem csak a ruhánk bánta.Kép
A taktika a következő volt:
adtam neki egy kanál répát, majd odaadtam a kanalat, amit összetaperolt+lenyalogatott+rágcsált. Ezután elvettem tőle a kanalat(nézte nagyon) és tettem rá répát,majd be a gyerekbe, lenyelte, játszott kicsit a kanállal elvettem(nyöszizett érte) visszakapta répával együtt a szájába és innentől kezdve már nagyon várta, hogy visszakapja a kanalt, mégha egy kis répát is kell enni előtteKép
Hát ennyi, holnap újra megpróbáljuk...

Myssnia,
merre vagy, csak nem dolgozol?
köszi az infót akciós body ügyben, szóval C&A volt a jelszóKép. Kár, hogy Apát nem bírtam rávenni, hogy fuvarozzon el,így jártam.Kép

Megyek alszom kicsit, mert félő, hogy ma megint lesz hajnali szopi, hja aki nem táplál hozzá, pedig az okosok szerint már rég nincs is tejemKép
Timici
timici
 
 


Márti,
meglestelek Benneteket!Kép csuda szépek vagytok!!!KépKépKépGRATULA

Timici
timici
 
 


Timici!
Az előzményeket nem olvastam, csak ezt a mostanit, de remélem, ahhoz szólok hozzá, amihez kérted! Kép A kendőt nem próbáltad? Tehermentesíti a karodat, lesz szabad kezed és Bence mégis fent lesz az öledben! Na? Kép A dicséretet köszi KépKépKép

Márti++
márti
 
 


Kaska! A fotón rajta van a dátum: ez az első alkalom lábújjszopiból!

Franyó! Már megint ez az Anka! KépKépKépHova készültök költözni?

Ildi! Durva ez a keresztelős történet.

Urszila! Érdekes, hogy unitáriusok vagytok. Vagyis a család egyéb része. Miért csak négy után nézel képeket??? Képzeld, Lőrinc legújabb merénylete, hogy fektetés után egy-másfél órával felkel. Nem tudom, hogy altassam vagy etessem. Inkább etetem, az a biztos. Én is mindig aggódom a tejmennyiség miatt, nem vagyok egy tejcsárda.Kép

Momo! Képeket feliratoztam!

Timici! Teákat ki fogom próbálni. Nálatok is ébred megint a ded éjszaka?

Leszter! Jó nyaralást!

Azur! Sony Cyber-shot 4.0 Megapixels. Csak sajna nem a miénk. De jó kis gép. Bár én nem értek hozzá. Nekünk kameránk van, amin van fotofunkció, én azzal szoktam képeket csinálni, sokkal rosszabb minóségben.

Na, ennyit mára, húzok aludni. Holnap utazunk Pápára, nagyiékhoz. Egy kis kényeztetés a babának, egy kicsi a mamának. (Ez nem valami reklámszöveg? De annak is jó lenne. Valami öblítő pl. Ma láttam megint az " ébredj kedves, vár a szennyes" reklámot, és megállapítottam, hogy anya csak szemétségből kelti fel fölöttébb csodálkozó apáját, mert aztán ő mos.Kép) Vasárnap jövünk vissza, addig legyetek jók, és gondoljatok néha ránk.

Jó éjt,
Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Hétvégén Balcsin voltunk, végül nem Káptalanfüreden hanem Siófokon, de nagyon jól éreztük magunkat. A BAlcsi tök jó meleg csak kicsit lapos, de fél km gyaloglás után simán úsztam, sőt már a lábam sem ért lel Kép
Dani sajna már több mint 1 hete 2x is kel éjszaka, ráadásul nappal is 2-3 óránként eszik és szinte semmit sem alszik. Így semmit nem tudok csinálni mellette. És még a babanetet sem tudtam végigolvasni, csak a du. 14.17-nél tartok.
Viszon ma többször is hangosan nevetett, amikor a nyakát szétpusziltam, majd meg zabáltam!KépKépKép

Keresztelő téma
mint tudjátok, nekünk aug. 3-án volt. Előtte kb. 3 héttel jeleztük igényünket a templom felé, 1 héttel később kaptunk időpontot megbeszélésre, amikor felvették az adatokat (egyházi esküvő időpontja, helye, keresztszülők neve...) és volt egy kis beszélgetés (mi a lényege a keresztelőnek stb.). Ennyi, nem bonyolították a dolgokat. Ja, római kat.

Babaúszás
mi megyünk szeptembertől, már nagyon várjuk! Múltkor edzettünk a fürdőkádban, Dani nagyn élvezte! Kép

Sofka
nálunk nagyon meleg van, így éjjel egy body van rajta, és textilpelussal takarom.

Virág
kistesós babakocsi Kép

Maci 2
forduláshoz gratula Kép

Réka
a SIPITÓ parkot mi is ismerjük, ugyanis nagyon jó barátunk szülei résztulajdonosok Kép
giga-kakihoz gratula! MÁr akartam a múltkor is írni, csak elfelejtettem, hogy a védőnőm (akiről a múltkor írtam, hogy akár 8 hónapig "engedélyezi" a tisztán anyatejes táplálást) azt mondta, hogy ilyen esetben, mint nálatok, be lehet vetni napi 1 kanál őszilevet (vagy alma?) ,mert sokkal humánusabb megoldás, mint a kúpozás vagy hőmérőzés. Tudom, hogy nem nagyon akarsz Danidnak még tejen kívül mást adni, de talán lehet hogy tényleg beválna. És ha jól emléxem a te dokid is ezt javasolta.

Pénteken voltunk a Lurdyban Daninak útlevelet csináltatni, nagyon rendi volt az ügyintéző, soron kívül megcsinálta, és 2 héten belül postázzák. Kép Danit a képhez Apa fogta, még az ujja is látszik, ahogy tartja Kép

Na megyek aludni, ki tudja milyen éjszakánk lesz.
Asszem már csak holnap olvasok vissza Kép

Andi
psandi
 
 


Ahogy az előzőt elküldtem, megint felébredt, ma már másodszor. És olyan keservesen sírt, hogy alig lehetett megnyugtatni. Végül kapott egy poci masszázst, nagy pukikkal jutalmazott érte, szopi, és most alszik. Vajon meddig? Biztos volt valami baja, mert szinte sírni sem szokott, ha mégis, megnyugszik, ha felveszem. Most meg nem. Szegényke! Kép Lehet a mai tökfőzelék. De eddig nem volt baja tőle. Ki érti ezt?

Köszi a dicséreteket a fiam nevében is. Küldök egy búcsúképet.

Kép
Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Szinte mindenkinek sikerült írnom, és amikor a képet raktam fel minden elszálltKépKépKép Nagyon mérges vagyok.

Megpróbálom újra,de már nem lesz annyi erőm.
Ter.hu-n hol vannak a fotók?

Franyó,
Anka nagyon édes.Kép
Engem is érdekelne az ablakfestés, nagylányaim nagyon kreatívak.

Sofka,
Mail ment. Kellene a telcsi számod, hogy fel tudjalak hívni.Kép
Nem semmi, hogy Marcipán még 2 óránként szopik. Szerencsére Liza csak 4 óránként igényli.

Márti,
gyerekek tündériekKép

Beu,
jó pihenést és kényeztetés hegyeketKép

Maci_2,
gratula a forduláshozKép

Majd holnap folytatom, jó éjszakát mindenkinek!

Még megpróbálok néhány új képet felrakni, ha sikerül.

Sziasztok
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Nem sikerült a fotókat felrakniKép, mégegyszer megpróbálom

A mosoly:
Kép

Harc a krokodillal. Természetesen Liza nyert.
Kép

Délutáni edzés:
Kép
Kép

Jó éjszakát
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Hali Csajok!

Megjöttünk tegnap este (ráhúztunk még egy napotKép), látom tele a postaládám isKép. Megpróblok kellően visszaolvasni, hogy képben legyek. Danó lennt maradt a nagyiékkal, pénteken mi is megyünk vissza, képzeljétek tejfölfehérből átmentem piszkosfehérbe, hihetetlen, de lett vmi szinemKép.

Na, majd jövök még, pussz
Zsófi

ui1: hiányoztatok ám, nagyon!!

ui2: rájöttem, nem öreg vagyok, csak hájas meg derékfájós, amin lehet segíteniKép (bár az is segít, hogy nem kellett 30 gyertyát elfújnomKép)
csucsuka
 
 


Réka!

Nálunk is az volt amit Andi mondott, mi napi 10-20 ml szőlőlét itattunk Emmával délelőtt 2 hónapos korától, és így volt kaki délután. Hát sokkal egyszerűbb volt mint naponta kúpozni, meh kirimánkodni belőle a kakit.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Andy!

Ezen a heten nem vagyunk itthon, jovo heten majd kereslek,
udv
Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!
Fütyülős Lőrinc, vadállatokkal küzdő Liza gyönyörű.
Manó!b Milyen szőlőlét? Boltit, vagy ti préseltétek? Ez kardinális kérdés, megoldása lehet!
Ablakfestés: Nagyobb újságosoknál lehet kapni remek külföldi, alsősorban német lapokat, azokban nagyon helyre kis képek vannak. De ha végre valaki megcsinálja a scannert - nicsak, vmire, mégis jó lenne- viszek be nektek képeket. Mi szoktunk a Micimackó újságból, vagy bárhonnan is másolni kontúrt. A lányok IMÁDJÁK! Csak győzzem őket festékkel. Egyébként vitathatatlanul a Marabu a legjobb, és már sok helyen lehet kapni. Szerencsére bármilyen más típussal kombinálható.
Mi vettünk hobbíboltban merev fóliát, arra nyomtunk nyuszit, pipit, báránykát mág húsvétkor. Kivágtuk, most egy koszorún lógnak a felénk járó összes két éven aluli és mindenekfelett MARCIPÁN örömére. És már a négyéves is tudja csinálni, csak érdemes melléülni. Mert ez a festék csak speciális oldószerrel jön ki a ruhából, ezt az egyik újságban láttam is, de itthon még nem.
Ja, én azért imádom a technikát, mert csak minta után tudok rajzolni. Kivéve a pont, pont vesszőcskét, házat kéménnyel és társaik.
sofka
sofka
 
 


Andi, Manó!
Köszi a tippet, lehet, hogy mégis kipróbálom, mert ez így nem állapot.

Andi!
A Lurdyban hol lehet útlevelet csináltatni? Engem is nagyon izgat a téma, mert itthon csak méregdrága és többnyire nem igazán bababarát szállásokat lehet találni, ezért lehet, hogy marad a jól bevált olasz tengerpart.

Most mennem kell, mindjárt jön a doki néni és hozza a 3 hós szurit. Én már előre félek, nehezen bírom, ha "bántják" Döncit.

JA, a képeket megnézegettem, minden baba egy tündér Kép.

Zulu!
Gratulka Macnak Kép Én is sírtam volna a helyedben az biztos. Amikor Danit végre kivették az inkubátorból én akkor is bőgtem ezerrel.


Réka
muki
 
 


Kangi!
Azért a Te véleményedre még kiváncsi vagyok, mint kaki ügyben fő tanácsadóm. Kép
Adjak gyümilét Döncinek?

Réka
muki
 
 


Lányok Kép
köszi a Canestennel kapcsolatos biztatást. Végül még az éjszakát kibírtam nélküle, és reggel felhívtam az Anyatejgyűjtő Állomást. Ott nagyon rendesek és megnézték a nagy gyogyikönyvben, ahol feketén-fehéren ez áll: "Szoptatás időszaka alatt ADHATÓ" (felszívódás elenyésző, tejbe jutás kockázata nincs stb stb). Úgyhogy este hajrááá!!!

Megy most a ridegtartás, délelőtti alváshoz üvöltözik a sötét szobájában a kiságyban. Kő a szívem, de különben nem hajlandó aludni, attól meg megkompolyodik, és akkor is ordít.
Összegezve tehát: mindenképpen ordít, csak a sötétben el is alszik Kép
Már halkul amúgy. Illetve ritkul. Illetve most megint zeng. Na mindegy. Pár perc és úgyis alszik, csak addig bírjam ki valahogy.

Ja. Heni üdvözöl mindenkit (tegnap összefutottunk itt Zuglóban), és pénteken jön újra. Kérte, hogy mindenképpen írjam meg nektek.

Réka Kép
Dönciszuri Kép de muszáj neki. Ne nézz oda, aztán kúp beugrik, és nem lesz baj! KépKépKép

Kimegyek a konyhába, mert még mindig nyekereg. Úgyhogy szasztok.

Pussz
Kangi és jémostelhallgatott Julcsi
kangi
 
 


Réka Kép
mehet a két-három mokkáskanál gyümilé, nyugodtan!

Kangi, a Kakiszakértő KépKépKép
kangi
 
 


Már nme is emlékszem ki volt, de felvetette egy margitszigeti találkozó ötletét. Részemről benne lennék, csak az időpontot jóelőre meg kellene beszélni, hogy megkérjem apát, hagyja itthon az elvilegenyémautót, aminek különös módon rendben vannak a papírjai, nem úgy mint azelvilegapáénak. Ráadásul az egy hihetetlen koszos kistehjerautó, amiben nem jók a biztonsági övek. Én meg a sánta róka, bkv-val, 3 gyerekkel, hát beletelik még egy kis idő.

sofka
sofka
 
 


Sziasztok lányok,

Na, tegnap voltunk drnéninél. Figyelmesen elolvasta az uh leletet, majd aszonta, hogy majd akkor izguljak, ha tényleg találnak vmit. A kölkök többnyire kinövik ezeket, és ha baj lenne, már lennének tünetei. Próbáltam kiszedni belőle, h ha ez komoly, akkor mivel jár, de aszonta, nem akarja, h feleslegesen aggódjak, (vagy mert nem tudta) majd ha gáz van, úgyis elmesélnek mindent. A neurológián meg többek közt Kevin reflexeit fogják megnézni, ennyit elárult. Kérdeztem, hogy mit kellene figyelnem az esetleges tünetek miatt, talán a mozgását(?) de aszonta, h ő se látott semmit és higgyem el, észrevenném. De hát nekem ő az első babám... Szerintetek az okés, h 2 hónaposan forgatja a fejét, kissé bizonytalanul ugyan, de tartja is nagyjából (azért sokszor bebólint még) , követi a tárgyakat, hangokra figyel, és ha nyugodt, jókedvű, akkor gőgicsél is. Nagyjából ennyi. A babygym nagyon bejön neki, imádja nézegetni, de kb 20 perc után elfárad.
Az a baj, hogy péntek óta, ha már kicsit nyügi vagy fáradtan bambul, mindenféle hülyeségeket képzelek (+ a férjem is) hogy biztos fáj a feje vagy ilyesmi. Na, mindegy, bocs, csak jólesett kicsit kiereszteni az aggódást.
Ja, a legrémesebb, hogy csak szept 1-re van időpont az Ilka utcában. Igaz, a főorvosnő beolvastatta velem a leletet, h sürgős-e, aztán aszonta, hogy elég szept 1-én megnézni, ami kicsit azért megnyugtató. Az a baj, hogy a leleten rajta van, h az agykamra ennyi meg ennyi cm, de az nem, hogy mennyi az okés, így még csak fogalmam sincs, mekkora az eltérés.


Beu,
Ahogy a fotókat néztem, az villant be, hogy úristen, mennyire hasonlít az anyjára! A talin fel sem tűnt annyira. De ténylegKép

Réka
Danin egyáltalán semmi különöset nem láttam a talin… És mi a gond egyébként? Vagy elmúlt? Mit néztek a neurológián?

Kakukkfű
Felálláshoz gratula!

Azúr
Köszi a drukkot. Apaboka javulgat, bár sokat nyüzsög vele az 1 hét ágynyugalom helyett…Kép
Én is kicsit 20 kiló felett híztam, most már csak 3-4 van belőleKép, de azok nagyon ráragadtak arra a 15-re, ami a terhesség előtt is megvoltKép

Maci2
Képzeld, tegnap meghozta a postás Kevin útlevelét, pont 1 héttel az igénylés utánKép

Momo
Részvét az éjszaka miatt. Köszi a megnyugtató sorokat, mondjuk mondta nekem a dokinéni, hogy sok babánál van mindenféle eltérés tünet nélkül, van olyan baba, aki cisztával a buksijában tök okés, szóval kicsit megnyugodtam, de azért jobban "örültem"volna egy csípőficamnak...

Kangi,
Jobbulást gombaügybenKép

Ja, a keresztelős infók tök tanulságosak, hogy ki-miért és hogyan intézi... Én sem vagyok megkeresztelve, pedig egyik nyáron felhívott a (ma már néhai) pótnagypapám Berettyóújfaluból, hogy akarok-e megkeresztelve lenni, mert akkor csinálnak nekem is keresztlevelet a húgaimmal együtt. Énekelt a kórusban, és nagyon jóban volt a pappal, le se kellett volna utaznom... Én mégis aszontam, hogy nem, mert (sajnos?) ez nekem nem jelent semmit. A templomi esküvőt is meghagyom annak, akinek ez jelentéssel, tartalommal bír, csak a "nagy ruhaí" miatt nem akartam azt se. Ez azért jó, mert a magamfajta csapodár el tud válni (19 évesen már voltam férjnél 2 évigKép) és újra tud házasodni...

Még valami. Az éjszakázást már nagyon nehezen bírom, és arra gondoltam, hogy egyik éjjeli kajaidőben nem szopit kapna Kevin, hanem lefejt tejet. Az mésem víz vagy tea, viszont az anyuillat, anyuíz, összebújás kimaradna. Szerintetek ennek van értelme? Vagy csak akkor hatásos a "mást adok" taktika, ha tejet sem kap?
Réka, neked mennyi idő alatt szokott le az éjszakai szopiról?

Na, ez volt tegnap estig. Most felrakom, és ha nem írtatok túl sokat, akkor válaszolok most...

Ja, a Kikát nemtom, ki írta utazóágy-tippnek, de köszi, ma felhívom őket.

Pusza
Elli+Kevin
ellimami
 
 


Sofka!

Mi préseltükKép Kb 4-5 szem héját lehúztam, kimagoztam és egy mezei teaszűrőn (direkt neki vettem erre a célra külön, nem féme, hanem műanyag hálós) átnyomtam az ujjammal.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Elli Kép
akkor kelsz csak fel hozzá, ha sír? Nem lehet, hogy csak nyökög, és elhallgatna, ha kicsit hagynád? Nálunk volt ilyen, a kakit-pukit nyomkodta éjjel, dörgött-rotyogott, aztán visszaaludt az 1 számmal nagyobb pelusban, így benne is hagytam reggelig.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Elli!

Én is ezt mondtamKépmint nagy tudósKép hogy az ilyen tágulat dolgokat kinövika babákKép De azért tuti én is beijednék, és hát jobb ha azért figyelgetik az orvosok, d enem lesz semmi baj. Amiket csinál az mind pont jóKép

Válás: Csak katólikusoknál nem lehet válni, én úgy tudomKép De azt náluk is lehet hogy simán elválsz, csaj templomba nem mehetsz többet esküdniKép Bár már ilyet is hallottamKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Éjszakai evés: Nálunk Emma kb 2 hónaposan szokott le az éjszakai hamiról. Addig úgy volt hogy evettt 11-éjfélkor, utána hajnal 5-kor, akkor még visszaaludt és utána 8-tól 3 óránként evett estig. Aztán egyszercsak nem ébredt fel 5-kor. Aztán megint felébredt, aztán megint nem, és egyszercsak beállt arra hogy teljesen kihagyta a hajnal 5-i evés. Aztán az éjféli hami is fokozatosan előrébb került és most már jó néhány hónapja 8-9 órától alszik este reggel 7-8-ig. Én ha enni kért mindíg adtam neki, igaz cumisüvegből mert ő sajna nem szopizott, soha nem vetette őt vissza, volt olyan hogy 1 hónapban csak 1x ébredt fel éjjel, akkor megetettem. Lehet hogy szerencsém volt, hogy nem kellett szoktatgatni, ő magától nem igénylete továbba éjjeli evést. Hozzáteszem ő cumisüvegből kapott enni, mert sajnos nem szopizott. lehet hogy ez is közrejátszott, bár akkoriban még úgy evett az üvegből hogy kivettem az ölembe és hozzám bújt, szóval kb mintha szopizna, és az ölemben voplt amíg visszaaludt.
Ez is tök érdekes volt egyébként, mert 6 hónapos korában egyik napról a másikra nem igénylete hogy az ölemben etessem, sőt, nem volt hajlandó enni ha az ölembe fogtam, csak ha letettem az ágyra és mellé feküdtem. Kicsit sajnáltam, jók voltak ezek az összebújások.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Elli!
Ha nagyon izgulsz, keressetek meg egy gyerekneurológust magánúton. Van ez a Budai Egészségközpont, talán van ott is. Vagy Telkiben. Nem tom mennyibe kerülhet, de az állandó bizonytalanságnál biztosan jobb.
Apaboka miatt ne aggódj, úgysem megy többet, mint amit bír. Én már csak tudom. Az a kis mozgás meg nem árt a keringésnek. Legalább nem macskásodik el a lába. Hihetetlen szerencséje, hogy megúszta a gipszet. A gyógytornász mondta, hogy ha csak sínt adtak volna- nyilván nem szivatásból nem tették - már régen elfelejtettem volna az ügyet, mert most már a hosszan tétlenségre ítélt izület okozza a problémákat és a fájdalmat. Persze egyre kevésbé. Fel a fejjel!sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Na látom milyen jó téma van.
Keresztelő..
Na megpróbálok pár kérdésre válaszolni.

Manó -nak azért kellett okításra járni, mert nem volt megkeresztelve, ha meglett volna, akkor szerintem nem kellett volna.

Franyó: Győri fiú keresztelte a lánykát?
Nem olvastam annyira szóról,szóra, vasárnapi gyülekezeti keresztelő volt?
Nálunk most volt lelkészválasztás, Baranka Gyula lesz az új lelkész.

Jól láttam Anácska már ül, jól látom?

Pilisen tudomásom szerint elég nagy gyülekezet van.Krámen György a lelkész.

Ha már ilyen nagy az evangélikusok tábora, összehozhatnánk egy talit a Révfülöpi Evangélikus Oktatási táborban...
Aki le szeretne menni kicsit pihenni nagyon jó áron lehet,kiságy, etetőszék van.
Számlát érdemes a egyház címére kérni.

tel:87/464-107 Somogyi Veronika cím: Révfülöp Füredi út 1.
Érdemes, sőt kötelezö elöre egyesztetni az időpontot.

Mi csütörtökön megyünk le 1 hétre.

Manó:Holnap délelött akkor várlak.

Egyébként tényleg a katolikusok sokat szoktak kukacoskodni, és szerintem nem biztos, hogy jól teszik, mert ettöl a sok "kell" dolgoktól elmegy az ember kedve.Mert nem attól keresztény egy ember, hogy katolikus, evangélikus hanem, hogy éli a mindenapjait.

Most ennyit, esetleg, ha valakinek valami kérdése van, esetleg segíteni kell, szívesen segítek.

Dorka még nem ücsörög, de azért nem kell már fekbő babakocsiba vinni, jól gondolom, vagy ültessem fel a babakocsit?

Sziasztok
Manó2+Dorottya

Kép
Kép
dorka2
 
 


sziasztok,
jól eltűntem én is, talán már nem is emlékeznek, ismernek sokan…még olvasni sem tudtam…na nem nem a gyermekecske kicsi kecske foglalt le, csupán a nyár szállott iszonyatos tempóban!
tegnap azonban előkaptam a laptopot oszt uccu beleolvastam az elfelejtett topikokba!
látom mindenki jól veszi az anyaság rögös útjait…
Ellimami,
olvastam a cici-cumi dilemmádat, én is sokáig nem tudtam miért kiabál az egyébként jól szopikázó kislányom…dettó, szopni akart de tej már nem kellett neki, legtöbbször elalvás előtt…erre a célra én is bevezettem a cumit..
egyébként lányok nekem rengeteget segített Tracy Hogg: A suttogó titkai című műve…bár nem olvastam szét magam babszakirodalomból, ez a mű rávezetet a "babanyelvre". Addig én is ciciztettem szinte valahányszor felsírt, aztán rájöttem, megértettem hogy miután a sírás az ő nyelve ez nem feltétlenül jelent éhséget! s lám az addig hasfájás gyanús sírásról már tudom, hogy elege van nem kér többet, alunni vágy, vagy hogy büfiznie kéne satöbbbi…szóval én hálás vagyok, nem is kimondottan a könyvnek, csak az útmutatásnak-ötletnek, hogy miket jelenthet még a sírás!
Kaska,
látom azért a buli nem maradt el! apropos milyen vót a Patti?
Én is befogtam egyszer apáját az esti nyolcas szoptatás után, hogy aludjon most ő a kislányával (aki egy tündér és reggel hatig alszik), oszt futottam a fergeteges házibuliba, ahol ráztam is a s'gem hajnalig! jól esett testemnek lelkemnek, bár azt kell mondanom éreztem hogy anya lettem! valahogy olyan sok minden nevetségesnek tűnt, ti is így vagytok ezzel??
Kangi,
szerintem nyugodtan használhatsz Canestent, én terhesség alatt is próbáltam, semmi nem lett.
Megnéztem a képeket a gyorsolvasás közben, szépek a gyerekeitek!!!
Rólunk annyit, hogy már túl vagyunk a 2 hónapon, iszonyatos tempóban dumál a hiperaktív de nyugodt kisbambino..a haját lassan copfba lehet kötni, iszonyatosan imádom(gondolom ti is így vagytok vele), jókat eszik, jókat alszik, megjártuk már a Balatont, elbűvöltük Bécset, most törünk Németország felé.
Remélem most már napi szinten update-lem magam, úgyhogy személyhez tudok szólni,
addig is szép napot,
babajaga és Sophie
Ps: nem tudjátok az egyszeri anyaságit hány napig lehet igényelni? (úgy értem meddig klehet benyújtani?)

Most fogok mára visszaolvasni...
Névtelen
 


Sziasztok!

Urszila
vallástöris kiselőadás tetszett Kép

Zulu
gyógyult Mac KépKépKép

Csucsuka
üdv újra itthon Kép
piszkosfehér Kép

Réka
A LUrdyban van Okmányiroda a földszinten. de. 10-12-ig van időpontosztás (úgyhopgy ne később menejetek), de ha szerencsétek van, akkor azonnal megcsinálják. CSak 1000 Ft-os illetékbélyeget kell vinni (van Posta is a fsz-en), igénylőlap sem kell már. Mindkét szülő kell hozzá!
HÉtvégén is nyitva van, szombaton asszem 10-18-ig.

Andi
psandi
 
 


Babajaga
ha jól tudom, szülés után 180 napig, nem késtél még le róla Kép
világlátó Sophie Kép

ANdi
psandi
 
 


Na itt vagyokKép

Visszaolvastam mindent, hisz a mosógép nem igényli a társaságomat, picilány meg fogta magát és bealudt a délelötti kajcsi helyett.

Beu, Gombóc, Maci2, Momo, Leszter, Zsurló, köszönömKép! Zsurló, tudom nem vígasztal, de enyim szüleim már 12x feledkeztek meg a felköszöntésemről, no meg másról isKép... Buli nem volt, de nem tudom hogy csinálták a fiúk, reggeli közben egyszercsak odaszaladt hozzám a nagyfiam, ráhajolt a lábamra és azt mondta "Boldog szülinapot"KépKépKép... mitmondjak? Kissé meghatódtamKép.

Psandi, nyugodtan festheted a hajad (én is ezt teszem), csak festés közben ne menj a bébihez közel!

Urszila, nem tudom, később bizti könnyebb egy fiút nyilvános WCn pisiltetni, de amíg nem éri fel, addig elég bonyolultKép

Sofka, elárulom a titkot, az újságokban lévő mamik szemalatti karikáit egyszerűen kiretusálják. Én elis raktam a képet, hogy lássam, így néznék ki karikák nélkülKép Bokád szép kis baleset lehetettKép. Nekem sajna majd minden végtagom volt már gipszben (de ezekkel jártam jobban), meg szúrva, vágva tetszés szerint. Viszont nem csavaroztak, szegecseltek egyáltalán... Viszont van egy jó sportorvos, akihez családilag járnak a rokkantak (bocsiKép), ha érdekel megkeresem az elérhetőségét. Nekem a térdműtétem után voltak jó kis csontfájásaim, amit el tudott múlasztani.

Keresztelő... nálunk volt is, lesz is. A párom rk. én ref. ő nem gyakorolja én viszont ateistán vallásos családban nőttem fel, én ragaszkodom hozzá. Viszont Danónál és most Zsófinál is a kiszemelt keresztszülőknél anyuci katolikus apuci pogány volt, dupla keresztelőket tartottunk/tartunk (nem szólhat meg minket a Béla, minden gyereknél vittünk még egy embert a gyülekezetbeKép). Viszont a keresztapukáknak nincsenek keresztszüleik, hiszen felnőtt fejjel jöttek. És bár a református egyház nem annyira vaskalapos, mint a római kat. azért hivatalosan csak keresztapja lesz mindkettőnek, hiába tartja a víz alá a keresztanyjuk a manót... Dehát, úgy is az a lényeg, hogy szeretik a gyerkőcöt, nem az, hogy mi van az egyházi anyakönyvben (mert az emléklapra ráírják a keresztanyát isKép)

Na jó hosszú lettem, látszik, hogy hiányzik a fiam... pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Mi is elunk, csak nem tudom mitol, de az utobbi 2 napban ugy le voltam torve mint a bili fuleKép
Baba rendben, (koszoni nagyon a tovabbi feleves felkoszonteseket!) Apa rendben oszt nemtom mert, en megis depiztem... De Apa ma haza jott ebedelni (persze hozott kajat is Kép ) es most mar ugy tunik jobb a helyzet. Kép
Sajnalom, hogy nem jott be senkinek a kakiltatos poz, mi tegnap is 2x nyomtunk ki vele fozelekes trutymot. Nem tudom ki kerdezte, mi par percet azert szoktunk varni, nem rogton azonnyomban jon a kaki. Sokaig persze nem szabad hagyni a gerince miatt.

Franyo
A foto azert van forditva, mert igy csinaltuk Kép Olyan edesen bamult felfele, meg kellett orokitenem!
Kiscsajszid mar ulve hisztizik? Nem semmi!!!!

Zsofi
Ez a szulinapi felkoszontes asszem mindennel tobbet ert! Kép

Zulu
De joooooo, gyogyulaaaaas!
Kép

Elli
Amiket leirtal, teljesen termeszetes mozgasok. Jazi meg soxor fel evesen is bebambul, ha almos! Sot, utalja, ha ilyenlor megzavarjak (pl. anyos...). Ne aggodj! Neurologian mi is jartunk, jol meggyurjak a picit, olyan buvesz mutatvanyokat csinalnak vele, amiket en magamtol sosem mertem volna, es majd megallapitjak szepen hogy egeszseges, semmi gaz! Kép

Mano2
Mi is felig felemelt babakocsiban utaztatjuk a kiscsajt es nagyon szereti. Ha almos leengedem, ugy azert kenyelmesebb neki durmizni.

Lanyok
Lehet,hogy azert nem tudom osszetorni rendesen a krumplit (barmit csinalok is- turmix-) mert ujkrumpli?? Ma Jazi bevagott egy fel uveg almapuret krumplival. Iszonyu edes volt, inkabb csinalnam magam uezt cukor nelkul. Csak maradnak benne bugybugyok (ha ertitek mire gondolok... Kép )
Vagy lehet esetleg babanak valo csak burgonyapuret kapni?

Norka & kis feleveskeKép
norkini
 
 


sziasztok,

még mielőtt azt hinéttek,hogy teljesen elvesztünk,adok életjelet magunkról. :-)
Karban tartották a netet nálunk,ami sajnos kicsit elhúzódott nálunk. :-( (szomszédnál már régen jó volt)

MEgvolt az első hosszabb autós kirándulásunk,ami szerencsére jól sikerült,mert tudjátok Petra nem nagyon marad meg sem a babkocsiban sem az autósülésben.Ha megunta a naézelődést és aludni szeretne,ahelyett,hoyg becsukja a szemecskéit és aludjon ,inkább bömbizni kezd.De a bömbi ezúttal elmaradt. Kép

megpróbálok visszaolvasni

puszi mindenkinek

ezen az oldalon lévő képeket láttam,és mindjárt megzabálom a kis krokodilvadászt és a fütyülős Lőrincet. Kép
nagyon édik

Évi + Petra(ma 7 hetes)
Kép

Kép
Évi24
 
 


Sofka
ezer köszi, nekem eszembe sem jutott ez a magánút-dolog a nagy idegeskedésben. A Budai Egészségkp-ban mindenki szabin van, aki meg volt, az nem mert elvállalni egy ilyen pici babát. Ajánlották dr. Rozdi Beátát a Heim P-ban, már beszéltem is vele. Hivatalosan nekik is 1 hónapra van időpontjuk, de "félmagánúton" megnézte, és holnap reggel 1/2 9-re volt is 1 hely, visszamondás volt! Annyira örülök, hogy nem kell 3 hetet várni! Kép Drukkoljatok holnap reggel nagyon!

A Kikában pedig nincs utazóágy-akció, velük is beszéltemKép

Na, pusza
Elli
ellimami
 
 


Elli! Tudok adni utazóágyat. Kicsit be kell neki segíteni, mert az alja különben nem egyenes, egyébként kifogástalan. Nyugodtan megutaztathatod, mi egyelőre nem törünk ki a magunk max. 1 km-es hatósugarából. Holnap drukk
sofka
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az oltáson, kisfiam nagyon hős volt, végig vigyrgott a doki nénire, miközben szúrta a lábát. Most egy kicsit elbágyadt, alszik a karomban.

Kangi, Andi, Manó!
Elküldtem apát barackért, mondtam neki, hogy a legszebbet hozza. Kép Majd beszámolok, hogy mit szólt hozzá Dönci.

Andi!
Köszi az infót! Szombaton is van sorszámosztás?
És ha hétköznap odamegyek 10-re és kérek sorszámot, akkor mikorra kerülök sorra?

Elli!
Sajnos Daninak nem fog ez a szájhúzás teljesen soha elmúlni, csak enyhülni. Nem annyira feltünő, de ha nézi az ember azért látszik. Idegenek meg szokták jegyezni, hogy milyen aranyosan félrebiggyeszti a száját, amikor sír.
A neurológián azt nézték, hogy mennyire szimmetrikus a mozgása, mert ha oxigénhiány miatti gond lett volna, akkor félő lett volna, hogy az egész arca, teste féloldalasan fejlődik. De a száján kívül minden oké.
Én a legelejétől lefejt tejet adtam éjszaka. Először kétszer, aztán egyszer, most meg nár nem kel fel. Nem okozott neki soha cumizavart, viszont jó volt, mert gyorsan megkapta a tejciadagot és szinte fel sem ébredve visszaaludt. Néha nost is felébred, ilyenkor adok neki pár korty teát, egyből megnyugszik és visszaalszik és másnap nem kel fel csak azért, mert azt hiszi enni kap. Kb. 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát, tehát 1/2 10-től reggel 7-8-ig. Ma 1/2 9-kor kelt. Ja és az éjszakai teázás is két hetente egyszer fordul elő. Lehet, hogy nagyon rossz a módszerem és a cumisüveg ellenzők biztos tiltakozni fognak, de amíg Dani 250 grammokat produkál hetente, addig biztos nem az éhség miatt kel fel éjjel.

Manó2!
Milyen jól ismered a Pilisi Evangélikus közösséget! Kép Le a kalappal! Kép
Tudnál részletesebben írni erről a Révfülöpi Evangélikus Oktatási táborról?

Réka + oltott Dani
muki
 
 


Elli!
Drukk a holnapért!!!! Biztos minden rendben lesz!!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Lassatok csodat, jelentem itt ulok a hordozokendobe csomagolt, bekesen szuszogo Violaval az olemben, netezek es hamletet ragcsalok :-))) Idonkent kifesulom a kis hajabol a hamletmorzsakat :-))) en el se hiszem, ez annyira jo :-)))
Hetek ota be szeretnem uzemelni a kendot, es mindig elhalasztodott - es most lon :-))) most mar apaja is meg van gyozve, igy, hogy bekesen szerelhet, mig en szorakozom :-))) engem meg szetfeszit a fenenagy buszkeseg, mar tudom ki-bepakolni egyedul :-))) es igy nekunk is lesz nappalialvasunk, bibibee :-)))

Sajnos olvasni egyszerubb volt, mint irni, a billentyuzetre felriad :-( emlexem, ilyenkor a pociban is rugdosott :-) de most megint nyugis lett, majd belejovunk :-)))

Az ejszakank most eleg durvara sikerult, ejfelkor atvette apa (aki szerencsere gyogyultnak tekintheto), mert en sikideg voltam. Mivelhogy Viola is az volt egesz este, nem tudom, melyikunk kezdte. Hadonaszott, kapalozott, folyton cicit kert, aztan ugy rangatta a fejet, hogy majd leszakitotta az bimbaim :-((( Ja meg persze uvoltott, ha le akartuk rakni.
En be is aludtam, de reggel betippeltem, hogy 3/4 1-kor rakta le apa, es talaltsullyedt :-] nagy kunszt, az elso ebredes mindig 3 oraval elalvas utan van :-]
Hajnalban megint kezdte az orankenti hisztit, aztan nekialltam bepotolni az elmaradt vasalast, es hagytam kicsit tovabb nyoszorogni, hat szepen visszaaludt :-)))
Reggel aztan bocsanatot kertem Vilcsitol, mert este mar olyanokat mondtam babacipeles kozben, hogy ihaj futyfuty szegyellnem leirni. De mar akkor is mondtam, hogy ne vegye komolyan, csak ki kell eresztenem a gozt :-]
Meg szokas szerint bogtem is, mert ugye 7hetes szulinapja van, es ilyenkor mindig nosztalgiazok, es emlexem, hogy a pociban meg annyira szoros kozelsegben voltunk es olyan magatol erthetodo volt minden, azota meg olyan bonyolult lett...

Na jo, kiomlengtem magam, elkuldom, aztan kezdek valaszolgatni!Nem leszek hosszu, mert meg fozni is akarok, majd amennyi belefer...

Csak jokat! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok,

talán emlékeztek rám, Janka nemsokára 4 hetes lesz.
tanácsért fordulok a gyakorlott anyukákhoz, mert nem tudom, jól csinálom-e, amit csinálok :-))

Janka alig alszik nappal, csak 1 órára elszunyál, 3-at elég ritkán sikerül egyhuzamban, és amikor felébred, azonnal enne. Ha mindig adnám neki a cicit, amikor kéri, egész nap csak szoptathatnék...
Éjszaka az első felébredés kb 3 órára van, de utána óránként kelteget, hogy enne. A mérlegünk szerint eszik 100 grammokat, fölötte is, tehát éhes nem lehet, ha túleszi magát, akkor meg miért tátog azonnal, ha felveszem??? (3 hét alatt 1kg-t gyarapodott)

Olvasom, Kaska, a hordozókendős dolgot, ez nem azt eredményezi, hogy csak kézben lesz hajlandó elaludni? Mert én is nagyon szeretnék egy ilyen kendőt, akkor talán több dolgot tudnék csinálni.

Szóval, adjatok tanácsot, mit csinálok rosszul? Már olyan kialvatlanok vagyunk a férjemmel, hogy ihaj...

köszi
Pocóka és nyűgösködő Janka
Pocóka
 


Sziaszotk!

Elli
megy a drukk holnapra ++++++ Kép

Réka
nem tudom, kiváltottad-e már a DM-ées kuponfüzetet, (én ma), mert abban van egy kupon, ami a Csiribiri Baba- és gyermekbarát családi üdülőparkba ad 10 % kedvezményt. www.csiribiri.hu, ha érdekel, bababarát szállás Tésenfán.
Ügyi volt oltott Dani Kép
Lurdyban sztem hétvégén is van sorszámosztás. Amikor mi pénteken voltunk, fél 12-kor mentünk, és aki utánunk jött pasi, negyed 4-re kapott időpontot.

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!Kép

Franyó,
megnéztem a képtáradat, hűha!KépKépKép Nagyon jók! Én most szokásos éves alkotói válságomból vagyok kilábalóban, előkerültek a szalvéták és egyéb kincsek. Annababa is hűhaKép, mindjárt lábrakap ez a csajsziKép.

Urszila,
szuperkreatív skacoknak szokott lenni mindenféle kézműves foglalkozás a KreatívHobbyban, most láttam valami tábort kiírva, egy hétig mindenféle technikákat tanítanak. Nem igazi elutazós, inkább olyan napközis szerű.

mindjárt folytatom, most átrendezzük a szobát éppKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Janka Kép
a babák, főleg az újszüleöttek fejletlen idegrendszere minden "hastáji furcsa érzést" cicikereső reflexszel reagál le. Biztos, ami biztos alapon Kép Ezért aztán a hasfeszítő érzést is. Ha ilyenkor adsz neki és eszik is, akkor könnyen hasfájás lesz a vége. Főleg, ha böfik nem jönnek könnyen. Én azt javasolom, ilyenkor inkább várj egy kicsit, nem alszik-e vissza, és ha nem, akkor masszírozd meg a pucér pociját kis olajjal körkörösen, az óramutató járásával egyező irányban. Szerencsés esetben puki, rotyi távozik, és nem kell megetetni.
Nappal nemalvás: ismerős, Julcsi is alig alszik. Mondjuk ő legalább éjjel alszik ... De kérdezd Rékát, az ő Döncije se alszik nappal sose! ... van ilyen ... Kép

Kaska Kép
ihajcsuhaj Vilkának Kép Na ja, időnként én is szidom neki magamat KépKépKép
Hurrá a bevált hordozókendőnek!!!

Elli Kép
drukk holnapra és a baracknak!

Megyek a TESCO-ba, kis esti kikapcsolódásra KépKépKép

Pussz
Kangi és vanmárbabygymje Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok, lányok,
előre is köszi a drukkokat. Be vagyok sózva, úgyhogy nincs is türelmem most netezni, megyek tenni-venni. BocsiKép

Sofka,
nagyonnagyon köszi, de kölcsön ágyat tudunk mi is kapni, egy 2x használtat, haveroktól. Akik mellesleg elgondolkodtattak, érdemes-e venni, a 2. baba mindjárt 1 éves, és összesen 2x használták (pedig már megvolt az elsőnél isKép)
Ha veszek ezek után csakis használtat vagy nagyon akciósatKép
De azért tényleg rendes tőled!Kép

pusza
Elli
ellimami
 
 


Anyukák!

Segítsetek nekem légyszi.Robika tegnap óta nagyon sokat bukik, hiába büfizünk van hogy fél óra múlva csak kijön a kisszáján. Nem tudom mitől lehet?Nálatok volt ilyen? Csak az a furcs, hogy eddig nem csinálta.
Közben a jobb mellem is "kicsit" fáj és így abból nem etetek , csak legejem és úgy adtam oda neki ( avent cumival), nem tudom, hogy lehet, hogy attól is lehet, ugyanis több levegőt nyelhet?
Ma pedig annyira szelet szegénykém, hogy nem tudtam vele mit csinálni. erre nincs semmi kézenfogható ?Persze minden puki görcsökkel és sírással jár, majd megkönnyebbült és pár perc múlva ismét iszonyatos sírás...
Tudtok rá vmit?
Köszönöm előrre is.

Még egy kérés: múltkot megkaptam az email listát , csak a párom belebütykölt a gépbe és eltűnt minden. Ha lehet, elkérhetem mégegyszer?

Ne haragudjatok , hogy nincs több időm írni , de a mai nap után teljesen kivoltam/ vagyok.

Jó éjt mindenkinek: Anita
anita77
 
 


Sziasztok,

megint vagyok egy picit, két kölök között.

Elli,
hajráhajrá holnapra, tuti nem lesz gondKépKépKép.

Anita,
szerintem arról lehet szó, hogy Robika már sokkal hatékonyabban szopizik, rövid idő alatt teletömi a pocakját, viszont a cummogást sem akarja kihagyniKép, így egy picit túleszi magát, és a felesleg kijön.
Pukira vannak mindenféle csodacseppek, nekünk anno a Woodwards Gripe Water jött be, és a Sab Simplex.
Epumisant a Budaiban nem javasolták.

Pocóka,
Kangi már mindent leírtKép.

Na most megint megyek egy körre

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


ANITA! Nem tudom mitől fáj a jobb melled, de ha olyan begyulladósanm szurkál, inkább etessél, mert a babó a legprofibb gyulladásgátló. A pukizásra meg próbálj meg édesköményteát inni. Nekem bejött, a köménymagos rántottleves is. sofka
Elli, hát mi is megvettük, csak éppen kétszer használtuk. Végül felállítottuk anyukámnál, ha ott aíludtak. Hát legalább tizenötször. Jobban jártunk volna oda is egy hagyományos ággyal.- De ha úgy érzed, muszáj egyet birtokolnod, próbálj valami normális márkát venni. Én a németekre esküszöm. (hauck) A mienket apa vette ócsón a Metróban. És mint említettem csak kis segítséggel működik.
Pocóka! Mindenre tátognak akis mocskok. Én mondjuk bírtam a folyamatos szoptatást, mert úgysem tudtam felkelni, és ha Hármaska rázendített az egész család lelkesen ordított, hogy szooptasd már. És nem evett, ha büfiznie kellett. Különben magamra szoktam őket kötni, vagy huzigálom a babalocsiban. Úgy vettem észre, hogy az enyémek nem bírják a magányt.
sofka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?