Új privát üzeneted érkezett!

SofkaKép
Én kipróbálom, mert nekem már nagyon rég ütütt át a tej a pólón. Kép Ja, és nagyon szépek a gyerkőcöl!

Maci2
Milyen ügyes Roni! Gratula neki, emlékszem mikor még nálunk is ezek voltak. De mostanában már tisztába is alig tudom tenni Szilárdot, állandóan pörög, és már kúszik is.

Keresztelő: Én nem terveztem, és nem is akartam, nemvallásosságom lévén. A nagyszülők viszont szeretnék, ezért az ő kedvükre megtartjuk.Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Család tegnap megjött, mesedélutánt tartottak a gyerekekKép. Ma meg egész nap vendégeztünk,
most megyek házat rendbetenniKép Julka másfél-két óránként szopizik, kicsiket alszik. Ma hajnalban viszont eláztam, ami rég nem fordult előKép Még 1 hónapig jó lenne, ha kibírnánk csak szopival. Ma elmentünk a kastélyba az újonnan rendbetett barokk színházat megnézni, Julkácskám persze elaludt előtte. Így én nem láttamKép, a sok 2eslétnek az az eredménye, hogy kétségbeesetten ordít, ha nem engem lát ébredéskorKép

Urszila
urszila
 
 


maci2!

Egyházi esküvő tuti nem kikötés, még katólikusoknál semKép Többet is tudok akiknél volt keresztelő, de esküvő nem.Kép

Kamilla!

Szerintem egyébként átjöhetnél a gyermekek topicon belül a 2002 április 30-2003 május-ba (vagy valami ilyesmiKép), ott már nagyobbak a babák és majdnem mindenki túl van már a keresztelőn, ott tuti többet tudnál meg. Mi rendhagyó esetek lévén én a normál ügymenetről nem sokat tudok mondani, és a többiek is úgy látom még csak mostanában készülnek a kerszetelőre.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

VirgaKép
Garázzsal mi is várunk még, pedig nagyon "kéne". Még nem tudom, hogy lesz, mert az utcán én sem szeretnék parkolni. Amúgy én azért is választottam földszinti lakást, mert nem esik ki a gyerek. Kép

jó éjt!
myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok! Köszi a keresztelős infókat és a névnapi köszöntőket. Myssnia! Neked a kicsinyítéses leírést, mindjárt kiderül, sikerült-e.

Franyó! Ha nem találok itt megfelelő templomot, illetve papot, akkor kérek bővebb információkat keresztelő ügyben. Egyébként csak annyi, hogy bejelentkezel, majd elmész a keresztelőre? Kell hozzá valami papír vagy bármi? Anka nagyon aranyos a babakocsiban. Ha sikerült kicsinyítenei, memutatom és milyen formában találtam rá a gyermekemre. (Burnuszos Ankára reagálva)

Kép

Sofka! Fröccsöt én is ki fogom próbálni. Majd beszámolok az eredményről.

Beu
beu
 
 


Beu
Tessék ennek a gyereknek olyan szafarikalapot venni, mint Zsuzsi Gyurijának van. Kép (hátul hosszú logó része van Kép)
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Franyó!

Azért nem kellett okításra járnotok, mert minden rendben volt!Kép Hiszen evangelikusok vagytokKép És Anka is az lettKép majd tesztek fel képeket az albumba?

myssnia!

nem akarlak elrémíszteni, de én földszinten nőttem fel, viszont több barátnőm is lakott 9., 10. emeleten, és bizsony kisiskolás koromban táncoltam én 10. emeleti ablakban náluk. nem voltak otthon a szülők és jó poénnak tűnt kiállniKép Olyan szörnyű így vissazgondolva, de higyjétek el hogy egyáltalán meg sem fordult a fejünkben hogy milyen veszélyes. Amúgy mi mosta kilencediken kajunk és Emma imád az erkélyen játszani, mondjuk most még nem veszélyes, de komolyan gondolkodom valami háló kihúzásán a lodzsán. Csak nem tudom hogy lehet e ilyen biztonsági hálót kapni, anyukám azt mondta mintha már hallott volna ilyenről.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szasztok Lányok Kép
megjöttünk a hegyről, látom, termékenyek voltatok Kép Mi a földrengésből nem éreztünk semmit a Somlón. Apacuka ugyan állítja, h délután 4-kor rezgett valamicskét, de szerintem csak a fröccsök miatt, hja, az a nagy meleg KépKépKép nem is amúgy, szódázott ...

Munden éjjel újra ébredő baba mamájával együtt érzek Kép


Réka Kép
nem jelentkeztél, így nem tudom, mizujs kaki-ügyben, remélem, Danika ügyes volt, de ha nem, akkor meg nem érzi tőle rosszul magát Kép

Franyo Kép
legjobb barátném minipocis, és őt kommentáltam a "Pár hetes"-ben, azért ide válaszolt, mert én ált. itt vagyok, és majd tényleg jön ide is, jövő februártól KépKépKép Szóval semmi gáz Kép

Beu Kép
én most akkor diret jól nem köszöntök Lőrincet Kép

Most csak ennyi, mert hulla vagyok. Julcsi is rosszul viselte a hazautat, de egy jóéjt-szopi után most már alszik Kép

Cupp és majd jövök!

Kangi
kangi
 
 


Ja! És megyek fröccsözni, naná! KépKépKép

Kangi
kangi
 
 


Most meg enm sikerült. Megpróbálom egyenként.

Kép

Beu
beu
 
 


Kép

Kép

Kép

Beu
beu
 
 


Myssnia! Köszi a segítséget, sikerült. A Babaszobára nem tudok felmenni.Pedig akartam szavazni. Kép

Beu
beu
 
 


Sziasztok,

kicsit lerogytam a gép elé isKép.
Képeket végigkukk, édesek!Kép

Maci2,
Roninak hurráhurrá, nagyon ügyes kislány!Kép
Üvegfestés:
nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, matricafestékről van szó. Azt a tubusból kell kinyomni, és szétmaszatolni. Hogy milyen vastagon, az festékenként változó, én már jártam úgy, hogy száradás után olyan vékony lett, hogy még egy réteget rá kellett kenni. Szerintem próbálj először pici, egyszerű mintákat, pl. csillagok, katicabogár, ilyesmik, ezen kitapasztalod, hogy milyen a festék. Keverni úgy tudsz, ha két színt összemaszatolsz a fólián. Kontúrhoz árulnak szűkítőt, de pl. a Marabu kontúrjain gyárilag jó szűk a nyílás, szép vékony vonalat húz. Jó alkotástKép, aztán majd tessék bemutatni a műveket!

Franyó,
Annababa kis örökmozgóKép. Édesek a babakocsis fotók, tényleg ki kell pányvázni a csajszitKép.
Igen, én írtam a Huggiest, akkor valszeg kevertem, mert annak tényleg nincs derékgumírozása. Apának jobbulást!
Szalvétázni is szoktál, vagy csak üvegfestesz?

Kangi,
üdv itthonKép.

Myssnia,
Maca is fogzik (már vagy 3 hónapja...), éjszakák borzasztóak. Pont ma gondoltam némi homeopátiás kezelésre, de majdnem megcsapott a guta, mert pont a chamomilla keveredett el valahova, és fogalmam sincs, mikor jutok el homeós patikába.

Na lassan elvágtatok aludni, holnap megyünk a Kardiológiára, már előre ver a víz, remélem jó híreket kapunk.

pusz, jóéjt mindenkinekKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Most, hogy olvasom, a fröccs nem csak tejfronton jött be nálam, némileg zűrzavaros voltam este. De majd ma tiszta fejjel mindent rendba teszek. Most megyek, mert hallom Marcipánt ébredezni. Orsi nem ment úszótáborba. Nem akartam felkelteni, meg nem volt energiám a hisztihez. Mit gondoltok, ma miért hisztizett. IGEN!!! HOGY MENNI AKART! Úgyhogy holnaptól nincs kecmec, és nappalra újra egygyerekes leszek.sofka
sofka
 
 


Szép jó reggelt!

Egész hétvégén melóztam, most meg alig bírtam visszaolvasni. A képeket megnéztem, minden babó nagyon édes Kép

Kangi!
Kaki ügyben semmi. Tegnap este már kétségbe estem, mindent kipróbáltam, még Norka pisiltetős pózát is, de semmi. Kép Most már úgy látom, hogy szenved is, annyira sajnálom szegényt. Holnap reggel jön a doki néni 3 hós oltást adni, remélem addig lesz valami, és nem lesz dupla nyügi.

Beu!
Nekünk aug. 31-én lesz a keresztelőnk, evangélikus templomban. Mi a férjemmel mind a ketten katolikusok vagyunk. Az esküvőnk egy éve volt, evangélikus templomban. A papot nem zavarta, hogy nem vagyunk evangélikusok. Az evangélikus vallást sokkal emberközelibb vallásnak tartom, ha egyáltalán lehet ilyet mondani. Én mindenképpen szerettem volna Dani megkeresztelni, engem is kicsinek kereszteltek meg, és ennek több előnyét, mint hátrányát tapasztaltam.
Mi elmentünk a paphoz (aki egy fiatal, humoros, családos ember) és megbeszéltük melyik nap szeretnénk. Mondta, hogy oké, egy nap akár több keresztelő is lehet. Elmondta, hogy mikor mit kell majd mondani, amit persze el is felejtettem. Annyit kért, hogy tegyük majd lehetővé Daninak, hogy evangélikus közösségbe tudjon néha menni.
Még annyit, hogy a keresztszülők is katolikusok, ráadásul a keresztapa csak hollandul beszél.

Elli!
Nagyon át tudom érezni a problémádat, mert mi is megjártuk a Bethesdában az UH-t és a neurológiát is, mert Dani nagyon féloldalasan tartja a száját. De ne aggódj (persze ezt könnyű mondani), reméljük nem lesz semmi komoly. A Bethesdában egyébként nagyon kedves és nagyon profi orvosok vannak és nagyon alaposak. A legjelentéktelenebb eltérést is kivizsgálják, megelőzve ezzel a komoly bajt. Majd írd meg mi volt!
Útlevélképet hol és hogy csináltattál Kevinnek?

Most csak ennyi voltam, felébredt Dönci!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezem, mi is itthon vagyunk.

Kepzeljetek, Emma szombaton felallt a kisagyban! Ugy meglepodott, meg persze mi is. A labai kisse azert ossze-vissza alltak, azt kiigazitottam.
Mikor megizlelte az ujdonsagot, mar mindig ezt akarta csinalni.
Kerdeznem, akinek van tapasztalata:
Egyedul nem tud visszaereszkedni. Vissza kell rakni, vagy mit csinaljak? Attol meg o majd egyedul is megtanulja, hogy kell?
Most elfarad es elkezd sirni. Persze visszarakom, de az sem tetszik, mert megint allni akar.
Mi a megoldas?
Koszi
Kakukkfu
7 honapos
kakukkfu
 
 


Kakukkfű!
Nehéz időszak, mert neki kell rájönnie a leülés technikájára. Vannak kamikázék, akik végül elengedik a korlátot, és hanyattvágják magukat, vannak, akik állnak, és sírnak, és még ki tudja hány variáció. Nem is beszélve az "állvaalvók"-ról. Mindenjót, sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Maci 2!
Gratula Roninak a forgáshoz!!! Ügyes nagylány! Kép
Festék: Zulu már írta, hogy a tubusból kell a fóliára nyomni. Keverni is ott tudod, szétmaszatolgatva. (A normál üvegfestéket kell ecsettel, és azt tudod külön kevergetni, mint a többi festéket.)

Sofka,
köszi!!! Joghurttal már próbálkozunk, meg kaukázusi kefirrel Kép. Egy barátnőm mondta, hogy egy ismerősével van ugyanez (láz, legyengülés), és neki azt mondta a dokija, hogy ez egy ilyen vírus, nincs rá ellenszer, és sokáig tart leküzdeni, az illető már egy hónapja bajlódik vele Kép. HÁt, lehet, hogy szegény páromra is ez vár, csak tudja fene, valahogy azt vártam, hogy ezt egy orvos mondja ki, és biztosak legyünk benne, hogy tényleg ez a baj... Ha nem múlik még egy hétig, tuti irány a belgyógyászat, csak oda meg beutaló kéne, vagy nem?

Myssnia,
nálunk is csak szülők miatt volt a keresztelő Kép, én inkább rábíztam volna, hogy ha akarja, majd felnőttként...

Beu,
bejelentkeztem telefonon, kaptam egy időpontot, amikor bementem, felvették az adatokat, és picit beszélgettünk, teljesen kötetlenül. Nem kérdezte, hogy vallásos vagyok-e, járunk-e templomba. Gondolom, ez azért lelkész-függő, biztos van olyan lelkész, aki nem ilyen "laza". (Sajnos, ez a lelkész pont most megy el innen Kép.)
Kép szuper, jól elbújt Lőrinc! Kép Jaj, és a többi kép is, nagyon aranyos, Lőrinc mint punk!!! Kép Az ágy szélén lógó kacsa hasonlít Anka Sári kacsájára! (tar.hu-n van kép róla Kép)

Manó,
nem azért nem kellett okításra járnunk! Októberben itt kereszteltettük Anka unokatestvérét is, és az ő szüleinek se kellett járni, pedig ők nem evangélikusok! Ez gyülekezetenként, lelkészenként változik, jártam én olyan helyen, ahol sokkal szigorúbban vették Kép!

Kangi,
nem gondoltam, hogy gáz, nem úgy hangzott, csak állllati kíváncsi voltam, hogy miről van szó Kép. Egyébként az én legeslegjobb barátnőm is kispocis, 11 hetes terhes, neki kérdeztem a Bajcsyt, de most mégis úgy néz ki, a SOTE I.-en talált jó dokit magának! Kép

Zulu,
szalvétáztam is, a tar.hu-s oldalamon mindenről van fotó Kép: http://kep.tar.hu/franyo77
Kardiológián mit mondtak???

Kakukk,
felálló Emma KépKépKép!!! Gratula neki!

Jaj, nem is mondtam, hogy tegnap óta Anka is próbálkozik a felállással!!! Kép Négykézlábból felkapaszkodik ránk, ahogy fekszünk mellette, felhúzza magát térdre, és utána kezdi a lábacskáit kiegyenesítgetni, úgy, hogy a talpát teszi az ágyra. Annyira aranyos!!!

Na megyek, pusza
Franyó
franyo
 
 


Sofka
Koszi. De akkor megis mit csinaljak? Rakjam vissza, ha mar sir?
Ha az allvaalvasra gondolok, kiraz a hideg. Mar csak ez hianyzik, ugyis olyan szuper ejszakaink vannak! Kép Kép

Franyo!
Emma is igy csinalja, pontosan. A felterdeles mar nagyon virtuozul megy.

Pusz
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Franyó! Anka rohamosan fejlődik! Mindig rácsodálkozom, hogy hirtelen miket tud.

Kakukkfű! Hanyadik oldalon vagytok az Anyák lapjában? Emma is nagyon ügyes! Majdcsak megtanulja a leülést is.

Réka! Te mit dolgozol hétvégén? Munkahelyi vagy házimunka? Ne vidd túlzásba! Lehet, hogy a ti papotok lesz a nyerő. Hol van ez a templom? Megekerestem, hol van Zuglóban ev. templom, ott megnézzük, mi a helyzet. Aztán meglátjuk. Dani szájára mit mondtak?

Maci! Roni forgásához még nem is gratuláltam. Hát akkor most: gratulálok!

Beu
beu
 
 


Beu!
12.
Kép
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Franyó, Réka!

Ez tök jóm én úgy tudtam az evangelikus a legkissebb kerestény vallás a 3 közül, erre lassan mindenki oda jár, mert aranyosak és nem olyan bigottakKép

Réka!

És a ti keresztelőtök hol lesz? Én is épp most fixáltam le hogy akkor tuti aug 31Kép Tök jó, hogy egyszerre lesz.

Franyó!

Akkor lehet hogy nálunk az volt az aepvető probléma hogy egyikünk sincs megkeresztelveKépKépKép

és miért megy el a pap?

Képzeljétek pénteken elromlotta gépünk, tljesen elszállt, újra kellet telepíteni, és így eltünt az a címlitsa mait csináltunk. Valaki elküldené nekem újra azt a mailt???

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kakukkfű! Gondoltam. Nagyon szépek vagytok!

Manó! Küldöm.

Beu
beu
 
 


Sziasztok lanyok!

Pusszantas mindenkinek a Balatonrol!Kép Ido remek, viz ugyan nagyon sekely, de nagyon kellemes es meleg!Kép

Tegnap erkeztunk, az elso nap nagyon gaaazos volt. Az uton Petra tok nyugodt volt, bar az elso felora kivetelevel nem aludt, pedig ilyenkor, delelott szokott. Aztan amint megerkeztunk, es bejottunk a hazikoba, valami booorzaszto bombolesbe kezdett. Szegenykemnek nem nagyon tetszett, hogy nem otthon vagyunk. Annyira sirt, hogy megetetni sem sikerult, a cicitol joforman oklendezni kezdett. Probalkoztunk a megfurdtetessel is, de a kadban is csak sirt keservesen. A kezunkbol is ketsegbesetten nezegetett, es csak neha-neha hagyta abba a sirast, de ha lefektettem a kezemben, hogy szopizzon, vagy mellefekudtem az agyban, akkor aztan vegkepp elkeseredett. Ez ment masfel oran at, aztan vegul kaja nelkul elaludt. Negyed ora mulva felebredt, ujra bombi, majd ujabb rovidke alvas. Aztan valahogy megis elkezdett enni, es ez utan mar aludt egy nagyot. Este megint viszonylag nyugos volt, de mar nem sirt, inkabb csak nyugtalan volt. Viszont ejjel ugyanolyan jol aludt, mint otthon, es ma mar a kedve is jo.Kép Most varom, hogy felebredjen, aztan Apja felugyeli, en pedig lemegyek a tohoz uszni egyet!

Mindjart visszaolvasok, ha addig fel nem ebred Bogarka.Kép

Udv:

a nyaralo Leszter csaladKép
leszter
 
 


Sziasztok!
Bocs,hogy egy kicsit eltűntem,de a múlt héten látogatók voltak és az új albérletbe költözés óta elmaradt munkákból is megcsináltam valamennyit (azért még akad tennivaló bőven).
De azért mindig elolvastam amit írtatok,nagyon aranyosak a képek,a tar.hu-t is nézegettem,de ott még nem minden képet,majd ezt is bepótolom,csak olyan lassú a net. Már több mint egy hónapja megrendeltük az axeleros ADSLt, azóta húzza az időt a Matáv ill az axelero (egymásra mutogatnak,hogy nem az ő hibájuk,hanem a másiké)a végén az lesz,hogy kifutunk az időből,pedig azt ígérték,hogy jún júli aug –ban ingyenes lesz. Hát úgy látszik ez az akció is egy nagy átverés!

Timici,
gratula Bencének a felüléshez, nagyon ügyes!!!

Norka,
boldog félévességet Jázinak! Gratula a szuper etetőszékhez.a kakiltatós pózt szerinted 12 hetes,még nem ülő babánál is ki lehet próbálni?mármint úgy értem,hogy mennyi ideig tarthatom így,hogy a gerince nincs vízszintesen?

Beu,
Jók a képek!megkérdezhetem milyen gépetek van?mert mis is gondolkodunk digikamera vásárláson.

Urszila
Örülök,hogy sikerült a tejszaporítás!

Zsuzsóc,
gratula Lizának a forgáshoz!

Myssnia,
Nemalvást sajnálom Hátha ez csak olyan átmenenti kis visszaesés,mert már olyan jól haladtatok alvásilag!

Andy,
Márk aranyos!ti Szoboszlón laktok vagy csak ott nyaraltok?

Sofka,
jók a képek, aranyosak a gyerkőcök!klubalapítás a bokád jobban van?olvastam,hogy nem jöttél oda a babanetes talin!nagyon sajnálom,mert én is úgy mentem oda,hogy előtte csak 2 nappal kezdtem el írni (már hónapok óta olvastam)és én is szorongtam,hogy nem ismerek senkit,de úgy örülök,hogy végül elmentem,mert olyan kedvesen fogadtak!kár,hogy nem jöttél oda,mert akkor már ketten lettünk volna újak!láttam,hogy Hűvösvölgyben laksz,mi pedig a Komjádinál.Gombóc meg Zsuzsóc írta,hogy ők szívesen találkoznának a környéken valahol pl az Eurocenterben. Arra gondoltam,hogy szervezhetnénk egy Margit szigetes talit!mit szólsz hozzá?Megkérdeznék mindenkit,hogy van-e kedve eljönni, a nagy babanetes talin meg az Árkádos minitalin mindenki olyan jól érezte magát!

Maci 2,
Fürdőruháért,kiruccanásért irigyellek,megtaláltad a kontúrt?
Heni,
tökjó ez az osztrák termálfürdő, szerinted hány hónapos babával érdemes nekivágni?
a földrengés nagyon félelmetes lehetett!remélem nem ért benneteket kár!

Ellimami,
drukk, hogy Kevinnel ne legyen semmi komoly!!!mikor mentek?majd írd meg légyszives mi volt!bízom benne,hogy mindent rendben találnak!apaboka hogy van?

Mókuska
Babaúszás minket is érdekelne,de csak szept-től,majd leírnád a tapasztalatod?Salgótarjánban nincs baba mama klub?esetleg a védőnőnél (ha rendes)érdeklődhetsz,hogy van-e ilyesmi?

Manó2
Anyóslátogatás hogy sikerült?felhívtad már az ortopédiát csípőszűrés ügyben?én úgy hallottam, amikor nyaktornán voltunk,hogy aug 22én megint lesz rendelés.

Zulu,
Képek szuperek!Főleg a csónakos!
sikerült megszerelned a tvt?

Leszter
Jó nyaralást!

Virga
Az Auchan márka a Helen Harper.nekünk is bevált,bár a Pamperst én jobbnak gondolom,na persze az ára is magasabb.Drukkolok,hogy a garázs és terasz ügy megoldódjon és sikerüljön megvenni a lakást.

Réka
Bababarát szállást én csak a Kolpingot tudom Alsópáhokon,de az marha drága ill valaki írta korábban,hogy ő volt,de nem volt túlságosan megelégedve vele.sikerült már valamit találni?

Franyó!
Annácska nagyon ügyes!A párod jobban van?
Szeretnék bekerülni a táblába,ha lehet:Artúr,első baba,2003.05.19,57cm 3900g. köszi.

Artúr is az éjszakai nemalvók hanem evők táborába tartozik,legújabb szokása pedig,hogy mivel nemrég kezdett el Hááá-zni meg Hööö-zni és nagyon élvezi a hangját az éjjeli 4es etetés után elkezd kurjongatni és nem akar visszaludni.közben pedig olyan édesen mosolyog,hogy nincs szívem nem megdícsérni és ettől meg új erőre kap és visszaalvás helyett tovább gügyög én meg eléggé kialvatlan vagyok,de ugyanakkor úgy örülök,hogy a maga módján beszélget!nyaktornára még járunk és szerencsére van eredménye is,mert már szépen kezdi emelni a fejét és a gyógytornász néni is megdícsérte múlt pénteken!
Képzeljétek a múlt héten kedden néztem a Delelőt az RTLen és megtudtam Rubint Rékától (Schobert Norbi felesége) hogy miért nem voltam én mintakismami és miért híztam annyit. R R szerint ugyanis a nem mintakismamik abba a hibába esnek,hogy minőségi étrend helyett mennyiségi étrendet követnek és nem mozognak eleget. Ő bezzeg még mindig keményen edz,a múlt héten 60kmt biciklizett (persze ezt edzetleneknek nem ajánlja)ezen kívül naponta edz és tart is még edzéseket hetente 2szer, hiszen Ő nem beteg csak állapotos és ennek ill a minőségi étrendnek köszönhetően 32 hetesen csak 3 kg plussz van rajta!főzött is egyet a majdan tejszaporító mintaétkek közül,paradicsomos káposztát fasírttal!hát nem tudom ti hogy vagytok vele,de én kerültem és kerülöm a puffasztó ételeket!

Azúr a nem mintakismami aki 20 kilót hízott
(és még mindig van rajta 7 kg felesleg)
azur
 
 


Sofka!
A klubalapítás mellé egy mosolygó fejet akartam beszúrni,de nem sikerült,bocs.
tudja valaki hogy kell beszúrni?
köszi
Azúr
azur
 
 


Ritka sz*rul aludtamKép kb. 1,5-2 óránként felébredtem. Hol csak úgy, hol meg Ronira (valószínűleg fájhatot kicsit a pocija, mert nyöszörgött álmában).Kép
Nem tudjátok Zsuzsi mikor utazik haza?
Sikerült eltüntetni pöttyöket Roni nyakáról (akinek ilyen tokája van, annak a melegben pöttyös leszKép). Bórvizes vattával töröltem meg neki, pár nap alatt teljesen elmúltak. Már akartam írni,csak mindig elfelejtettem.
Köszi mindenkinek a gartulációt.

Kaska,
Mi van veletek, régen jártál erre.

Urszila,
Mariann Marcija hogy van? Üdvözlöm őket.

Manó,
Keresztelőben nem vagyok jártas. De annó a sógornőméknél kellett az egyházi esküvő is.
Ha tudsz valamit a biztosnági hálóról, légyszi velem is oszd meg. Mi a 10. emeleten lakunk.

Beu,
És hová tűnt Lőrinc?Kép
Képek szupikKép

Zulu, Franyó,
Kösz a segítséget, próbálkozom. Ha tudtok (magyar, esetleg angol?) webcímet, ahol le van írva, akkor nem nyaggatlak többet.Kép

Zulu,
Kardiológiához drukk!

Franyó,
Ügyes AnkaKép

Kakukkfű,
Gratula az ügyes EmmánakKép Roni még nem tart itt, nem tudok segíteni.
Ritkán jársz erre. Nem válaszoltál, hogy kerültetek az újságba?

Leszter,
Idegen hely, de azért majd megszokja.

Azúr,
Édes lehet a hangját élvező ArtúrKép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Azúr: Csak nyaralni voltunk Szoboszlón.

Kakukk: Nagyon ügyes Emma Mikor jöttök át hozzánk?

Na most megyek
Pusz
Andy
andy78
 
 


Manó,

Köszi a tippet, megnézem a másik topikban is a keresztelő témát.

Kakukkfű,

Felállás-leülés. Ádi most tanult meg a héten leülni egyedül, addig mi is küzdöttünk Kép
Én azt csináltam , hogy ha a kiságyban állt fel s láttam már fárad, akkor próbáltam a kis kezeit lefelé rakni a rácson. Aztán a másik kezet picit méglentebb, de hogy mindig az egyikkel kapaszkodjon. S így folytattuk amig matracot nem ért a popsija. Elég hamar leesett neki mit is mutatok s mostmár magabiztosan ül le máshol is. De addigra neki is lett néhány kis puklija a fejecskéjén Kép

Nem akarlak elkeseriteni de nállunk mióta fel tud állni az altatási ceremónia úgy néz ki : berakom az ágyba, ő feláll, leül. Feláll, leül, feláll...mindezt kb.625-ször mire megunja elfárad s VÉGRE némi hátsimizés után elalszik.

Csuda aranyosak a babáitok a talis képeken !!! Kép

puszi mindenkinek !
kamelia
kamelia
 


Sziasztok,
húúú megint jó sokat írtatok.Kép

Franyó,
köszi a gratut felülés ügyben, tegnap le is költöztettük őkelmét ágyilag. Mondjuk lefektetni őt nekem így baromi nehéz, mert a hasamnál van az ágyrács(159cm vagyok) és nagyot kell hajolni, de remélem belejövök.

Megnéztem a képtáradat!Kép szuperek az üvegfestős és dekupázsos cuccaid, nem akarsz tanítani, én már most jelentkezek a tanfolyamodraKép komoly!

Anka nagyon édi, és jó mozgékonyKép, Bence detto így viselkedik a babakocsiban, úgyhogy a séta egyre inkább emlékeztet küzdősportraKépKép.
Apja tegnap felültette a kocsiban, így nyert kb. 10percet, mert utána megint elkezdett kukacoskodni a gyermek, szerintem már unja.

Apának jobbulást!!! vigyázzatok az antibiotikummal, mert aztán meg a legyengült immunrendszer miatt lesznek gondok. Drukkolok, hogy mostmár hamarosan túl legyen ezen a víruson. Drukk,drukk,drukk!!!

Kakukkfű,
gratula az álláshoz!
Kérdeztem már hova valósi a blúzod(AnyákLapjás)mert nagyon teccik!Kép

Leszter,
remélhetőleg Petra most már megnyugszik és minden OK lesz, jó nyaralást és pihizést Nektek!Kép
Olyan jó olvasni, hogy nyaraltok, mi sajna idén Maradra megyünkKépKép

Sofka,
képek szuperek, gyermekek gyönyörűek!

Zulu,
van kifejezetten POs bolt? hol? ja most olvasom, BEU már leírtaKép
Hogy sikerült a TV szerelés?
Kardiológia ügyben megy a drukk, de tuti minden OK. Drukk,drukk,drukk!

Manó2,
munkaKép, bölcsiKép, pakolásKép, új lakásKép

Maci2,
köszi a gratut felülés ügyben.
Nekem a védőnő anno azt mondta, hogy mikor újat tanulnak a babócák elképzelhető, hogy hanyagolják azt amit eddig tudtak és hogy ez tök normális, nem kell aggódni. Nem felejtette el csak az új mutatvány jobban megmozgatja a fantáziáját. Asszem ez érthető.Kép
Ja, most, hogy tovább olvastam látom, hogy megy a hátról hasra forgás, gratula!Kép

Beu,
köszi a gratut felülés ügyben.
Lőrinces képek nagyon jók, olyan édi ez a fiú, teccik.Kép
Milyen teát adsz Lőrincnek? nálunk sem vált be minden, most az instant Milupa őszibarack ill. Milupa gyümitea(alma,hibiszkus,csipkebogyó) jön be nála leginkább. Próbáltad már?

Heni,
földrengésKép
nálunk múltkor légnyomás miatt remegett meg minden én majd be sz@rtam, már bocs a kifejezésért. 8on lakunk és ilyenkor mindig a toronyházas katasztrófák ugranak be, "kicsit" parázós vagyok e téren.Kép
anyós keresztanya-érdekesKép

Ellimami,
drukkolok! de bizti minden rendben lesz.+++++

Zsuzsóc,
köszi a gratut felülés ügyben.
Profilodban megcsodáltam a gyerekeidet, egytől egyig gyönyörűek!!!! GratulaKép

Urszila,
biztos, hogy még legalább egy hónapig "kibírjátok" csak szopival! SŐT
én is abban reménykedtem anno, hogy legalább 4 hónapos koráig csak szopizzon és látod már 6,5hós és még mindig csak szopik. Ma tuti meg is kapom érte a fejmosásomat a védőnőtől (ma du. megyünk ugyanis mázsára).

Azúr,
köszi a gratut az üléssel kapcsolatban.
RR-ről annyit, hogy remélem egészséges gyereke születik, de kicsit kezd elegem lenni a sztárkismamikból. Talán csak Varga Izabella a kivétel, őt nagyon csípem.
Terhességem alatt 6kg-t híztam (20kg túlsőllyal indultam), egyrészt a már meglévő túlsúly(zsír)miatt, másrészt a terhességi cukor miatti diéta által. Ezt a 6kg-t szülés után le is adtamKép, maradt a 20kg, most viszont már az is megint rajtam vanKép. Aki hízékony az hízékony, márpedig, amíg szoptatok nem fogok 60km-t bicózni, az tuti, szerintem utána sem, inkább tornázom itthon.
Káposztát én sem eszem és nem is ettem, szerintem nem tesz jót a babucsekeknek.
A Babanetes talin nem láttam, hogy lenne rajtad plusz kiló, de ha Te úgy érzed, úgyis le fogod adni, a kápit meg szerintem jól teszed, ha nem eszed. RR egyen amit akar, majd kiváncsi leszek, ha megszült, mit fog papolni. Szerintem 32hetesen nagyon kevés a 3kg, de ő tudja.
Vigyázni kell a sztár kismamikkal - pl. Pintácsi tesók, mert néha tudnak hajmeresztőket mondani.

Remélem nem hagytam ki senkit, és a ded még mindig alszik(12.30óta)hurrrá! Pedig már reggel is aludtunk egy sort(8.30-11ig) mondjuk közben vagy 3* is szopizott, de sebaj. Ami viszont új, hogy megint ébred éjjel isKép, mondjuk így több is lett a tejemKép csak már nagyon elszoktam a fél kettes kelésektől. Utána 5-6körül újra ébred és nem alszik vissza, csak ha befektetem magam mellé a fr.ágyra és szoptatom, akkor durmol még vagy 2-3órát, vele együtt én is.Kép Ha ez nem megy(apa itthon és nem férünk el), akkor kijövünk játszani, ami előbb utóbb nyűglődésbe fullad a fáradtságtól és utána már jöhet a fekve szopi+alvás.KépKépKép ha nem jön össze akkor meg a nyügi déligKép

Viszont változatlanul csak a fr.ágyon alszik napközben(ha az ágyába teszem 5perc után felkel), ami most nem gond, de mi lesz, ha megszületik a tesó, őt hova teszem???(sajna még nincs napirenden a kérdés)Kép pedigKép

Na lelövöm magam és elmegyek enni, amíg lehet, szép napot Mindenkinek
pusza
Timici
timici
 
 


Sziasztok!

Kangi!
Végre volt kaki!!! Kép 3 tele pelus!
Megkönynebbültem.

Beu, Manó!
A templomunk Pilisen van. De Beu ez ne riasszon el, mert nagyon hamar ott lehet lenni. Nekünk az esküvőnk is ott volt és egyetlen vendég sem mondta le a meghívást a hely miatt. Ráadásul előtte van egy SIPITO nevő lovaspanzió (itt volt a lagzink), ami egy varázslatosan szép hely. A férjem most ide szervezte a keresztelő utáni ebédet és kibérelt egy szobát hármunknak, hogy házassági évfordulót ünnepeljünk. Kép Ja és ez az étterem nagyon olcsó, és nagyon jó. Ez a Pilis egyébként a 4-es út meletti Pilis község, nem a hegység.

Beu!
A munka az is-is, bár kedves férjem igen sokat segített most a házimunkában. Munkahelyi meló van több, az építőiparban tevékenykedtem, mielőtt anyuka lettem és most itthon is a terveket gyűrtem egész hétvégén. Meg egy kicsit minőségbiztosítottam is, mert az ex-cégnél én voltam a minőségügyi vezető, de nagyon úgy néz ki, hogy vagyok is. De azért nem viszem túlzásba. Pici fiam nem is hagyja, hogy ne vele foglalkozzak egész nap.
Dani szájára azt mondták, hogy valószínüleg hiányzik egy izom, emiatt húzza félre a száját. Nem fogja teljesen kinőni, de mivel ez főként sírásnál látszik nem vészes, felnőtt férfiak ritkán sírnak. Amiatt aggódtunk, hogy esetleg a születésekor történtek miatti oxigénhiány okozza, de szerencsére nem.


Azúr!
Még minidig nem sikerült semmit találnom, ahova nyaralni tudnánk menni, pedig nagyon kellene valami.


Most megyek, délután vendégek jönnek és vásárolni kellene valamit.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Hétvégén anyukáméknál voltunk, így sikerült egy kis lájtos pihihez jutnom, de a tegnapi éjszaka megint lenullázott. Zsebi hajnali 1/4 2-kor úgy döntött, vége az éjnek, és bármit csináltam, egy óra alatt sem sikerült megingatni szilárd meggyőződésébenKép Úgyhogy 2 óra teli torkú üvöltés után sikerült csak alvásra bírni...egészen reggel 6-ig. Nem is mondom, hogy nézek ki ennyi alvás utánKép

Leszter, nocsak, Petrát is ki lehet hozni valamivel a béketűrésből?Kép Viccet félretéve, remélem, jól fogtok nyaralniKép

Franyó, Anka nagyon édes és nagyon gyorsan fejlődik a mozgásaKép Szerintem Zsebi is ilyen tempóban haladna, ha nem vitetné állandóan a fenekét velemKép Így viszont minek strapálja magát?Kép
Remélem, férjed már jobban vanKép Tényleg hallottam már többektől, hogy valami lázas-hasmarsos vírus kereng, szerintem Timit is az terítette le múltkor. Ő csak lázcsillapítót kapott (mivel a kúpon kívül mást nem lehet beleadagolniKép) és kb. 5 nap alatt esett túl rajta. Vírus ellen tényleg nincs antibigyó, a jó erősekkel viszont klasszul kikészítik az ember bélrendszerét. Szerintem a párodnak max. természetes vírusölő kivonatokat adjál, pl grapefruitmag-csepp, nekem be szokott válni. Utána meg bifiduszos tejtermékekkel lehet regenerálni a bélflórátKép

Myssnia, együttérzek veled éjszakai megpróbáltatás ügyben, saját sztori lásd fentebbKép

Réka, köszi az útbaigazítást, bolt pénteken fellelve, két gyerek azóta egymás kezéből tépkedi ki a zörgős könyvet, mert hülye anyjuk csak egyet vettKép

Kakukkfű, gratula a felálláshoz...és sok türelemKép Ültesd le, ha már elfárad és sír, egy darabig biza vég nélkülinek fog tűnni a dolog. De ne aggódj, elég gyorsan megtanulnak visszacsücsülni (nálunk kb 1 hét volt). Gondolj bele, még mindíg jobb, ha kitartóan kapaszkodik és sír, mintha (ahogy Sofka találóan írtaKép) kamikáze módjára hanyat vágja magát. Nálunk ez utóbbi játszottKépKépKép Alig voltam elkeseredve, hogy nekem milyen hülye gyerekem lesz a sok buksikopptólKép

Elli, remélem nincs semmi komoly baj Kevinnel! Minket is jól megijesztettek anno Zsebi vesemedence-tágulatával, de hál istennek, azóta se okozott problémát az eltérésKép A Bethesdában tényleg nagyon alaposak a dokik, én is csak jókat tudok mondaniKép

Beu, Lőrinc mit sem vesztett jóképűségébőlKépKépKép
A minitaliról készült képeidet végignéztem, tök jók lettek, csak az arcok felismerésével voltam gondbaKép

Kangi, a hétvége akkor nagy vonalakban jól sikerált?Kép

Sofka, a fröccs rám is szokott így hatni, de nálam leginkább a napi stresszt kéne száműzni, mint a legnagyobb tejzabálótKép

Urszila, a múlt héten kicsit félreérthető volt, amit írtam, én Timi kb 4,5-5 hónapos korától fejtem folyamatosan, hogy az én lusta és türelmetlen lánykámnak legyen elég kajája, és kb 8 hónapos korában adtam fel a harcotKép
Látom, azért javult a helyzet, örülök nekiKép

Na mennem kell, hív a zsarnokKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Figyuszka!

Györgyiék merre vannak? Nem tudjátok? Rég volt erre. Nyaralnak, ugye?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Réka!

Én ismerem Pilist, merta 4-es úton megyünk mindíg anyósomékhoz. a sipító-t is láttam már kívülrőlKép
Nálunk nem lesz nagy ebéd kerezstelő után, csak itt nálunk lesz egy kis hidegtál féle a lakásban. Mondjuk nem tudom hogy férnk majd el, de ez van.Kép
Pilis elvileg nincs messze de hétköznap délután képtelenség átjutni Üllőn, kb fél órát szoktunk araszolni, csigatempóban és szombat délelött is van sorbanállás, ezért az egyért nem szertjük azt a részt.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,
azt hiszem "missziós lelkész" lesz, vagy mi... ne kérdezd, mi az, mert nem tudom Kép!

Leszter,
akkor jól kezdődik a nyaralás! Kép Drukk, hogy Petra megszokja a Balatont, és nektek meg jó pihizést! Kép

Azúr,
táblába beraktalak! Mosolygós fejet úgy tudsz, hogy : ), csak szóköz nélkül. Szomorú fej meg : ( szóköz nélkül.

Maci 2,
uvegfestes.lap.hu Itt biztos találsz infókat, de nyugodtan kérdezz, nem veszem nyaggatásnak! KépKépKép
Zsuzsi tudomásom szerint augusztus vége felé megy haza...

Timici,
hát én se sokkal vagyok magasabb, 163 cm... Szóval a hajolgatás nekem se nagyon tetszik, de hát ez van! Kép Fáj is a hátam mostanában, bár ez a leányzó egyre növekvő súlyától is lehet Kép.
Köszi a dicséreteket, persze jólesnek, de annnnyira azért nem nagy ügy, szerintem bárki meg tudja csinálni, mégcsak kézügyesség se kell hozzá, nekem pl. nincs Kép. Még pocis korunkban Maci 2-nek írtam egy kisregényt az üvegfestésről, ha érdekel, elküldöm szívesen! Kép
Séta-küzdősport KépKépKép, hát igen, vicces, hogy így szeretnek utazni ezek a manók, én megbolondulnék, ha négykézláb kéne állnom egy kocsiban, ami gurul Kép. De nem bír sokáig a hátán fekve maradni, nyüglődik, megfordul, utána már egy pillanat és négykézláb, ülve, mittudomén KépKépKép. Csak nem tudom, használna-e, ha átalakítanám ültetősre a kocsit, mert akkor méginkább egy helyben kéne maradnia, nem??? Bár úgy legalább jobban kilát...

Momo,
Zsebi okos lány, tényleg minek strapálja magát, sokkal kényelmesebb Anya kezében KépKépKép!
Grapefruitmag-csepp? Azt hol lehet beszerezni? Ez is homeopátiás szer?

Köszi mindenkinek a drukkot, Apának továbbítva, remélem, hamarosan hatni fognak Kép. Ma csak a hasmenés volt napirenden, hőemelkedés nem volt, hát meglátjuk...

Franyó
franyo
 
 


Myssnia,
album megnézve, szavazat 5Kép

Timici
timici
 
 


Sziasztok!

Hat itt vagyok, aztan eloszor elmeselem, hogyan lettem magyar nemes, ki nem ir, nem olvas :-((( es utana, ha sikerul, elolvasom legalabb az uj termest es valaszolgatok...

Megvolt ugye mult heten a nagy lotas-futas. Vegul is kimentem a Patti Smith koncertre, ami tok jo volt, anyosomek nagyon lelkesen es turelmesen vigyaztak az en babamra, aki aludt, mikor visszatertem :-) Masnap voltunk baratnomeknel, ami viszont eleg vacakul sult el. Ok mindent megtettek, csinaltak nekunk tok jo helyet, de Vilcsi kimelegedett a kocsiban, es a tetoteri gyerekszobaban is hoseg volt, ugyhogy szomjasan vegigbombolte az egesz estet, de a forralt vizet csak nagy sokara fogadta el. Ejfelre sikerult alomba ciciznie magat, ugyhogy mire lementem a tarsasaghoz, a legtobb ember mar hazament :-( Masnap mar tudatosan keszultunk a hazakocsikazasra, utana azonnal kapott vizet, cicit, ugyhogy delutan az eskuvoi szertartast vegigdurmolta a bebihordozoban. A videos kulonosen imadta :-)))

Ezutan a kaosz utan en mar csak nyugalomra vagytam, de hat apaja ugye elment a lagziba, masnap kialudta, aztan egy napot o is kint szigetelt, azt is ki kellett aludni. Mire mindez veget ert (mult het kozepen), jott a tejcipara. Baba folyamatosan enni ker, mar delre csontra kikajal, es ami miatt igazan ideges lettem: a gyarapodasa is atment stagnalasba :-(((
Csutortokon elmentem a 6 hetes kontrollra, ahol mindent rendben talaltak, viszont mire hazaertem, apajan kitort egy igen ronda influenza :-((( Teljesen kesz volt napokig, laz, torokfajas, hasmenes, ami kell :-(((
Ugyhogy azota egyedul gondoztam Vilcsit, orom az uromben, hogy most mar kevesbe tartok a szeptembertol, amikor apaja dolgozni kezd. Az meg jobb is lesz, mert pl. furdetni akkor is o fog. Hat kisse huzos volt, de igazabol alig ereztem a faradtsagot, mert kozben szenne aggodtam magam, hogy csak a betegseget el ne kapja. Mar lattam magam elott a korhazi agyon :-((( Persze pont akkor akarta vegigaludni az ejszakat, amikor tejcipara + betegseg egyutt osszejott, en vadbarom meg ebresztgettem, hogy egyen mar... akkor napkozben is aluszekony volt, lehet, hogy kuzdott a kis szervezete a bacikkal? Szerencsere azota is jol van :-))), lekopogom, akkor mar csak nem tor ki rajta...
Tejci ugyben meg eldontottem, hogy most aztan akarhanyszor es akarmilyen surun ker, ha felorankent, akkor is kap. Plusz emellett fejek mint gep, ejjel-nappal. Es ezt most napok ota kovetkezetesen csinalom, mert mar elegem van abbol is, hogy osszevissza kapkodok, hol megnyugszom, hol beidegelek. Valami eredmenyt mar latok, de azert nem dol a tej...

Most apa mar jobban van, ugyhogy per pillanat gezmaszkban adjusztalja a gyerkocot, hogy en netezhessek, a draga ember :-))) Mondjuk ma megint semmi nem eleg a tejcibol, szoval legalabb o is gyakrabban pihenhet...

Hat aztan lehet, hogy tullihegem a dolgot, mert nem nez ki rosszul a lany, utoljara 4850-et mertem, ami nem rossz... Csak az elejen heti 30 dekakat hizott, most meg 14-et, 10-et... Remelem, csak termeszetes ingadozas.
Mas teruleteken viszont latvanyosan fejlodik a kis szivem kozepe csucske :-))) Egyre ugyesebben es tudatosabban pofozgatja a jatekait, csorgozik a baby gym-en, es neha, ha egyedul van, egesz sokaig el tud nezelodni :-) tegnap a kisagy folott logo tigrist csodalta, mert most mar meg tudja tartani a fejet kozepen, ha hanyatt fekszik, nem csak atforditja :-) Most mar kevesebbet rofog es tobbet gogicsel :-) Es akkorakat vigyorog rank, hogy teljesen elolvadunk :-)))

Hat nagyon remelem, hogy jon egy-ket nyugisabb nap. Nagyon vagytam mar ra, hogy kicsit kenyeztessem magamat, ugyhogy megkertem apat, hozzon egy hatalmas, ragacsos sutit nekem, es jol befaltam :-))) Mondjuk az elso forro furdo is egeszen fenomenalis elmeny volt :-)))

Nahat, egesz hihetetlen, kozben sikerult alomba ciciztetnem az en ehenkorasz etiop kislanyomat :-))) Csond van :-)))
Szoval ez van velunk, most elkuldom, leviharzok fejni, aztan visszajovok olvasgatni!

Minden szepet s jot!

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Megint egy átaludt éjszaka van mögöttünk (már a 4.)! Viszont a ma de. szörnyü volt, szopi, egy kis pihi, bömbi, aztán megint szopi és igy tovább egészen fél 2-ig, azóta alszik. Szerintem már a foga gyötri szegénykét.

Franyó
Hát amilyen ügyes pózokra képes Anka hamarosan a felállás is sikerülni fog neki!

Beu
Lőrinc nagyon ari a fényképeken!

Kakaukkfü
Gratula Emma felállásához! És kitartást amig megtanulja hogy kell leülnie!

Maci_2
Látom Roni is nagyon ügyesedik! Meglátod hamarosan nem győzünk utánuk futkosni!

Azur
A mintakismamákkal nagyon nem szimpatizálok, legfőképpen RR-val. Ez a dolog szerintem teljesen ember függő, én pl. 7kg-ot hiztam a terhesség alatt és semmit nem tornáztam-mondjuk nem is vagyok olyan fitt, de kit érdekel!

Leszter
Jó nyaralást nektek!

Manó
Biztos elfértek majd a lakásban, mi egy 58 m2-be lakunk, az eddigi csucs 19 ember! Persze a nagy része a földön ült mert nincs ennyi ülőhelyünk.

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Minden babának gratula az új mozgásokhoz!Kép
Képeket nem néztem, majd 4 után.
Kösz a tejcidrukkokat, még mindig 2 óránként eszik kb., de éjszaka már csak 4 fele ébred, szopi után alszik 7-ig.

ManóKép Mo-on nem nagyon tudott dolog, de 4 történelmi keresztény vallás van! És a legkisebb az unitárius. Különben az egyetlen magyar eredetű vallás, Dávid Ferenc nevezetű katolikus majd református püspök alkotta a 16. sz-ban, a lényege, hogy Egy az isten, Jézus a tökéletes emberként élt a földön, szentlélek meg nincs külön, ui mindenkiben van. Különben annyira szabadelvű kb. mint az evangélikus. Kb. 1/3-a Erdélynek unitárius, rengeteg Angliában, az Egyesült Államokban és Japánban. Bpen is van 3 templom meg vidéken egy pár. Nálunk Férj +2 nagy az, és Julka is az lesz. 4 db katolikus keresztszülővelKép Bocs a kiselőadásért, csak sokan, még ha hallottak is róla, azt hiszik, hogy szektaKép
Ja, és a rk, ref meg unit vallásuak halomra gyilkolták egymást valaha, így 1586-ban a tordai országgyűlés kimondta a vallásszabadságot, ami az I. emberi jogi tv a világon. Ezt fura módon több amerikai tudja, mint magyar.Kép

SofkaKépfröccsöt még nem próbáltam, ma esteKép

MaciKép Nem tudom, mi van Mariannal, nagytali előtt hívtam, azóta ő nem hívott, nem akarom zargatni, ha ő nem...

TimiciKép remélem, úgy járokKép mint te a tejcivel! Nálam is 1x 6 hét volt a kitűzött cél, majd 3 majd 4 hónap. Lassan olyan leszek, mint a tervet állandóan túlteljesítő élmunkásKép

Urszila
urszila
 
 


Franyó,
igeeen, kérlek küld el az üvegfestés "kisregényt".
köszi előre is.Kép
Timici
ide jöhet: timea_k@hdsnet.hu
timici
 
 


Sziasztok!

Franyó!
Ha jól követtem a dolgokat, dokitok antibigyót adott párodnak, közben meg közölte, hogy bizti virus??? Ezesetben hosszútávra másik dokit keresnék... Anka csudaaranyos a babakocsiban, ANcsi dettó ugyanigy eszi a kocsi oldalát Kép. Eléggé igyekszik követni a lányodat (már a neve is hasonló....), bár ő még csak mostanában kezdett hasra fordulni, de hason már jóideje nagyon él, tartok tőle, hogy a másik babakocsis fotó leutánzása is röpke idő kérdése lesz nála!

Msci_2 : gratula Roninak!!! Ancsi a múlt keddi után ma fordult hasra kétszer is egymás után, úgyhogy most nagyon együtt érzek veled!

Azur: axeleros ADSL nem mindenhol nagy átverés, mert mi is most rendeltünk, és a netes rendelés után egy héttel már bekötöttek, azóta megy, egy fillért nem fizettünk még.

Keresztelő: nálunk a 3 nagy meg van keresztelve, de mi egyszerű eset voltunk, lévén párom családja is, meg enyém is r.katolikus. A keresztszülők már nem annyira tiszta esetek, de megkeresztelve mind megvolt. Nálunk most az a gond, hogy Ancsinak nem tudjuk ki legyen a keresztanyja (k.apja nem kell hogy legyen, Bálintnak sincs), mert a nagyoknál a 3 barátunk lett a keresztszülő, és ilyen kategoriáju barát, mint ők, nincs több. Duplázni egyiknek meg nem fair. A tesóink meg elég zűrösek, háklis r.k. egyház nem biztos, hgoy elfogadja őket. Pedig jó lenne még a jóidőben tartani neki is keresztelőt. Még egy érdekesség: Bálint fiam anyakönyvileg Zoltán Bálint. Mikor mentünk a paphoz, az közölte, hogy mindkét név pogány név,nincs védőszentje és nem hajlandó egyikre se keresztelni, legyen egy harmadik neve, pl. nagyszülők után. (Igy lett Istvánnak keresztelve!) A pláne, hogy páromat 71-ben megkeresztelték ZOltánnak gond nélkül. EZ 93-ban volt. KÉt évre rá, mikor az ikreket kereszteltük, ugyanott, már másik pap volt (előző meghalt), aki szépen kikereste nekünk, hogy mindkét névhez lett volna védőszent!

Ancsi produkciója ma (lásd fentebb), hogy a múlt hét kedden egyszer sikerült, azóta nem, hasrafordulást ma kétszer egymás után megcsinálta. És éjjel fél 6-ig aludt! Megint nem tudom min múlott, előtte éjjel kétszer is kelt és aztán szintén fél 6-kor meg végleg kelt.

Valamikor már én is elnézek a tar.hu-ra, ez jelszavas?

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
A dokis dolog sajna nem ilyen egyszerű... Az úgy volt Kép, hogy én XI. kerületi vagyok, már kb. 20 éve, de a párom csak 1999 óta lakik itt. Én már ekkor győzködtem, hogy kérje ki a kartonját a volt dokijától, és adjuk le az enyémhez. De ő sose szokott beteg lenni, így állandóan halogatta. 2000-ben eljutottam odáig, hogy az én dokimmal írattam egy "kikérőt", hogy a másik orvos adja ki az ő kartonját, végül tavaly végre elment a párom elintézni ezt a roppant bonyolult műveletet Kép. A karton tehát itt volt a kezünkben, de mivel beteg nem volt a szentem, nem ment el az én dokimhoz, hogy leadja neki. Most aztán leadta volna, igen ám, de az én dokim szabin volt, csak helyettese rendelt, de máskor, mint az enyém szokott. Így végül (szükség-helyzet lévén) egy tök másik dokinak adta be a kartonját, úgy okoskodva, hogy két-három év múlva úgyis költözünk, akkor mindketten új orvost kell hogy válasszunk, addig meg nem sokszor kell (remélhetőleg) orvoshoz menni, olyan mindegy, hogy kinek adja le.
Az antibigyót szerintem arra adta a doki, hogy "ha mégse vírus lenne", ugyanis meghallgatta, és "valami hurutféleség"-et vélt felfedezni. De ezzel együtt, nem egy főnyeremény ez a nő, sajnos. Kép
Tar.hu nem jelszavas nézegetni, csak ha te is akarsz felrakni magadról... Csucsuka körbeküldte, de majd mindjárt átküldöm neked is az e-mailt, meg asszem Manó is kérte, mindjárt megy!

Timici,
mail ment!

Urszila,
jelentem, én hallottam róla! Kép Nekem volt egy unitárius osztálytársam (Fasori Ev. Gimn.)!Kép (Ez már teljesen OFF, de a baptista már szektának számít??? Vagy az az ötödik történelmi keresztyén egyház?)

Kaska,
hurrá-hurrá, hogy itt vagy, és drukk, hogy nyugisabb napok jöjjenek! Kép

Mókuska, gratula az átaludt éjszakához! Kép

Így találtam az előbb síró gyermekemre Kép:

Kép

F.
franyo
 
 


Ildi,
nem találtam mail-címet nálad, hova küldjem?

F.
franyo
 
 


Maci2!

Mar pocakos koromban is volt rolunk egy kep, es most ujra hivtak. Eloszor en kerestem meg oket.

Timici!
A bluz kinai termek. Kép
Damjanich utca. De szerintem mashol is van.

Koszi mindenkinek a gratulaciokat, es a valaszokat,
Udv
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Mano,
mi a 10 emeletes hazak tetejere masztunk ki, szetnezni meg hoskodni, ugy latszik, a gyerekek mar csak ilyenek :-) Erre mondom en, hogy jo, hogy a szulo se lat mindent, kulonben megpusztulna infarktusban... A biztonsagi halo amugy jo otlet, en is fogok kaput rakni a belso lepcsonkre, csak hat a gyermeki talalekonysag vegtelen... :-]

Kangi,
hat igyal egyet a mi egeszsegunkre is! :-)))

Beu,
szupik a kepek :-))) Lorinc seroja nagyon tuti :-))) Labszopira mikortol kepesek a dedek? Nagyon birnam :-)))
Biztos nagyon uncsi ujra elmagyarazni, de mi ez a szavazas?

Maci2,
aranyos vagy, hogy kerestel, hat lasd fent :-]
Uvegfestesrol kerdeztel korabban: en is matricafestekkel dolgoztam. Miutan megcsinaltam a konturt, kulon kinyomtam egy kis foliadarabra az adott szint es fogpiszkaloval vittem fel a helyere. Igy szint keverni is konnyebb volt, meg adagolni es a szelet szepen megcsinalni is. Bocsi, ha hulyesegeket irok, de nem talaltam meg az eredeti kerdest.

Zulu,
elozmenyeket nem tudom, de akkor is drukk a kardiologiahoz! :-)

Sofka,
musor ismeros, en a zongoraoraimmal kapcsolatban csinaltam ezt... mondjuk nem is tanultam meg zongorazni :-)
Kamikaze es alvaalvo :-))) mik nem varnak meg rank :-)))

Ellimami,
szegeny Te, visszaneztem, hogy mi volt, biztos nagyon izgulsz, de remelem, nem lesz semmi! :-) Manapsag tenyleg 100%-ra mennek a dokik mindenben, az UH miatt egy csomo olyan dolog kiderul, ami anno nekunk is volt, es soha nem tudtuk meg! Szoritok Nektek! :-) Mi csutortokon megyunk ugyanerre a vizsgalatra, hat remelem a legjobbakat.

Kakukkfu,
Emma szuperugyi :-))) tanacsot nem tudok adni, lefele tenyleg mindig nehezebb, lasd faramaszas :-) de szerintem meg fogja oldani seperc :-)

Franyo,
ugh, ezek szerint a parod meg durvabb bacit fogott ki :-( az enyem mar burkol mindent bekesen :-)
Asszta het meg a nyolcszazat, Anka is mindjart allni fog? :-))) Es en meg lattam anno pociformacioban! :-)))
Mert biztos nincs kezugyesseged... :-) En is lattam azokat a kepeket :-)))

Keresztelo: en elfogadom mindegyik oldal erveit, vegul is engem is megkereszteltek es nem zavar, de Vilcsinek nem lesz. Templomi eskuvonk se volt. Nekem a hit szemelyes ugy, vallasos meg nem vagyok. A lany meg majd raer eldonteni, mit akar.
Sulyaban persze ehhez nem merheto kerdes, de fulbevaloja sincs, nekem is 13 evesen lett. Elotte persze reklamaltam, hogy nekem mert nincs, de igy utolag egyetertek a szuleimmel. Ha nagylany lesz, tolem lehet 10 lyuk is a fuleben.
Amugy szerintem mindenfajta vallasnal az adott lelkesz beallitodasa a donto, pl. a Szigeten a Kozos Pont satorban mindenfele tortenelmi egyhaz kepviseloi vannak, es nagyon szimpatikus emberek, en visszajartam hozzajuk beszelgetni meg rajzolni.

Leszter,
Viola nagyon hasonloan mukodott a vendegsegben :-( mondjuk a cicit elfogadta, de a vizet csak sokkal kesobb, pedig attol nyugodott meg. Nem lehet, hogy Petra szomjas is volt? a bebihordozoban nagyon be tudnak izzadni.
Kellemes es most mar bekes nyaralast Nektek! :-)))

Azur,
tok jo, Arturnak ugyanaz a szulinapja, mint az enyem :-)))
Ejszakai koncert: igy rontanak el minket a gyerekeink :-) mert akkor is ennivaloak, ha rosszcsontkodnak :-)
Gratula a fejemelgeteshez! :-)))
Na most dobbentem. Nem mondod, hogy Rajtad 20 kilo volt, es 7 maradt is, en lattalak a talin! Nagyon karcsu lehettel elotte, rajtam is 7 kilo van, es nem igy nezek ki! :-]

Kamelia,
altatasi ceremonia ize :-] lehet, hogy megis meg kellene csinalnunk azt a gyerekszobat addigra, mikor mar felall Vilcsi? :-)

Timici,
nahat, most hallom, hogy mar ul Bence? :-))) Gratula neki es jo ulvekocsikazast! :-)))
En mar nagyon sok dolgon elmelaztam, hogy hogyan csinalnam ket gyerekkel :-] de valszeg ezt is csak akkor fogom megtudni, ha az egyik a szoknyamat rangatja, a masik meg a cicimen log :-))) de azon merem le, hogy valami optimizmus maradt bennem gyerekugyileg, hogy meg mindig elkepzelhetonek tartom a 3. gyereket is :-) hogy akkor melyik min fog logni, azt vegleg nem tudom :-)))

Reka,
ezek szerint mindketten megkonnyebbultetek :-)))

Momo,
szoval Zsebinek is vannak ejszakai rossz viccei? :- Nalunk most fegyverszunet van visszaalvas teren, adna az eg, hogy tartson sokaig :-)

Mokuska,
gratula az atalvashoz :-)
Mi is buliztunk anno hasonlo nepsurusegben, es azok voltak a legjobbak :-)))

Urszila,
tejcidrukkot kersz? Kuldok sokat, mely egyutterzessel :-))) Mondjuk nalunk a celkituzes lenne a 2 orankenti szopi, nem a problema... :-]
En mar voltam unitarius eskuvon, nekem tetszett, kulonosen, hogy volt kozos enekles enekeskonyvbol :-)

Na meg ilyet...
Megszakitas nelkul irtam a levelet, mert az en kislanyom elaludt apaja mellkasan, az meg szegeny gezmaszkban nezi a tevet... :-]
Ezt nem ertem: nappal eddig kizarolag akkor aludt hosszabban, amikor rajtunk aludt el. Ilyenkor nem kelti fel az ehseg. Ha leraktuk volna, azota mar 3-szor szopiztunk volna. En szivesen szoptatok igeny szerint, de akkor most definialjuk az igenyt! :-)))
Es ilyenkor jon a dilemma, hogy most keltsem fel, vagy fejjek... :-
persze en vagyok a luke, ha alszik, az a bajom, ha ebren van, detto :-

Csak jokat! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Réka Kép
nagyon örülök a kakinak!!! Hurrá! Hurrá!!! KépKépKép
Mit gondolsz, akkor mostantól hagyod, hogy maguktól menjenek a dolgok továbbra is? Ha ő egy lassabb anyagcseréjű baba, akkor simán lehet, hogy így üzemel. Aztán, mikor már többet mozog, biztosan könnyebben megy majd és gyakrabban is.

Kaska Kép
hajrátejci! És igenis iszom az egészségetekre ma is! KépKépKép Betegapa a gázmaszkban Kép KépKépKép Elalvás hurrrrráááá!!!

Franyo Kép
Ez a kis Ankatündér haláli!!! Miket össze nem mozog!!!

Urszila Kép
neked is hajrátejci!!!

Mókuska Kép
fognyügi Kép

Kakukkfű Kép
gratula a felálláshoz KépKépKép

Momo Kép
aha Kép
Ordító Zsebi ... mondtam már, hogy nem irigyellek???

Megyek milliomost nézni.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!Kép

Mindenkinek köszönjük szépen a ránkgondolástKép, Mac gyógyultnak nyilváníttatottKépKépKépKép Annyira örülök, a doki is nagyon meglepődött, mert javulást ugyan várt, de teljes gyógyulást még nem. Végre ezen is túl vagyunk, jaj, úgy örülök, még bőgtem is, biztos azt hitték, meghülyültem, de annyira féltem a műtéttől, és így már tuti megúsztukKép.

na még jövök, csak meg kell fürdetni a kiscsajt

Zulu és nempitvarisövényhiányos MacókájaKép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Azur!
Nem, az Auchan márka nem a Helen Harper, hanem Confort. A Helen Harper az Helen Harper Kép. Még soha nem próbáltam, valamiért idegenkedem tőle.
A paradicsomos káposzta szerintem nem kifejezetten tejszaporító még Rubint Réka módszere szerint sem. Én a jómúltkor láttam egy műsort, akkor még kispocakos volt és éppen tatárbeafsteket evett: nyers hús és nyers tojás. Én úgy tudom pocakkal az sem ajánlott az esetleges fertőzések (pl. szalmonell), de hát ők tudják mi a minőségi... A 3 kg-os hízást így a vége felé kevésnek tartom. Csak a babának, a méhnek, a magzatvíznek nehezebbnek kéne lenni.

Kakukkfű!
Gratulálok a felálláshoz. A leülést tényleg meg kell tanulniuk, talán Kamélia módszere segít majd Kép. Nálunk is egy pár seggre esés illetve fejbeverés után sikerült megtanulni a leülés művészetét.

Myssnia!
Parkolás: azon a környéken nem tudsz megállni sehol! Közvetlenül a lakópark mellett van valami elfekvőszerű vagy mi, a Rádain csak járda, az úton nem igazán tudsz parkolni, nincs hely, ráadásul nagyon forgalmas, és az sem biztos, hogy az ott lakók tolerálnák, ha a kapu elé áll valaki. Szóval nem tudom, mi a megoldás Kép.

Mennem kell, mert Levi üvölt, kicsit sok volt neki a mai nap. Délben kelt fel, egész délután nem aludt, csak kb. 20 percet séta közben, de akkor is mindig felébredt az autókra, motorokra. Pedig nyugis helyen sétáltunk elméletileg Kép.
Megyünk fürdetni.
Jó éjt mindenkinek! Virág és Levi
virga
 
 


Lányok, segítsetek! SOS!!! Begombásodtam, és van itthon Canesten hüvelytabletta, de most olvasom, hogy szoptatás időszaka alatt (és terhesség alatt is) ellenjavallt! De muszáj lenne! Mit csináljak???? PLS HELP!!!

Zulu Kép
hurrá! Nagyon jó, hogy nincs baj!!! KépKépKép

Pussz
viszket Kangi
kangi
 
 


Paradicsomos kápi KépKépKépKépKép
legfeljebb gázszaporító KépKépKép

Kangi
kangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?