Új privát üzeneted érkezett!

Évi:de jó lehetett olyan pici babát látni( na jó szép kis méretei vannak azért :wink: )!!!!
Akkor pihizzetek kicsit a Samu nélkül vagyis inkább lazuljatok!!!! :lol:

Nekünk is ma lesz a karácsonyi ünnepség az oviban, de én még nem merem ilyen kis időre sem közösségbe engedni a kis csajt!!!!! :oops: :roll: Most meg folyik az orruk!!!!! :roll: Remélem csak ennyi, mondtam nekik hogy elegem van a betegségekből!!!! :lol:

Barbi:azt a karácsonyi sütit csináltuk(juk) amit az Ibolya írt, a mézeskalácshoz nincs minden alapanyag :roll: , de nekünk ez is ízlik :lol: :lol: :lol: , a kölyköknek nem, de csak válogassanak majd mi szépen megesszük!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Timi!

Hannának nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Timi!

Hannának nagyon boldog 2.-ik szülinapot kívánok!!! Kép
bibolya
 
 

 
 

Sziasztok!

Most csak naaagyon rövid leszek,rohanok a fodrászhoz :lol: .

Tegnap sikerült du.kisütnöm a mézeskalácsos sütit-ime: Kép

nagyon finom,egy problémám van vele,hogy a tojásfehérje nem szilárdult meg rajta rendesen-igy egy kicsit ragad.Ja,és ez nem a teljes mennyiség / lásd recept/,már 1 tepsivel az anyósomnak adtam,meg már eszegetjük mi is rendesen.
bibolya
 
 


Julcsi, minibejelentkezés! :wink: :D

Kész a mézespogácsa (vagy kalács?), most már csak ki kellene díszíteni és elpakolni, hoyg puhuljanak. De hamar összeütök egy gyors gulyást, hoyg enni is ehessünk valamit majd. Különben István már 1-kor hazajött, és úgy néz ki, holnap s kb ilyenkor végez. Holnap du. lenne a "cégbuli", de nem megy, mert 1. nincs kedve disznótoros kajához, 2. zenélni megy egy másik cégbuliba.
De eszembe jutott, hoyg nekünk holnaptól kezdősik a háváj, mert István holnaptól szabin lesz, egészen jan. 3-ig. Sőt, miután szülök, aztán még kivehet 5 napot, mert az jár az apukáknak, ha szül a feleségük. :D

Nos, nem dicsekedni akartam, és iszonyúan sajnálom azokat, akiknek férjeik az ünnepek alatt-között is dolgoznak, de nálunk ennél jobbkor nem is jöhettek volna a szabik. Bármikor kell menni, István kéznél lesz (kivéve, ha zenél :roll: ) ha meg hazajöttünk, akkor legalább lesz segítségem egy ideig. :)
Szóval ne irigyeljétek tőlem ezt a luxust! :wink:

Edit, elhiszem, hoyg most nagyon nehéz lehet neked, és örülök, hogy sikerült egy picit megkönnyebbülni mégis.
Barnus nagyon csini pasi lehetett ma, biztos nagyon ügyes is volt! Mutatsz kéepeket az ünnepségről? :)

Évi, ha nem tartanék én is nemsokára olyan picibabát a kezemben, bizony irigyelnélek! :wink: Jó lazulást a Samu nélküli napokon! :)

Márti, drukkolok, hoyg ne jelentsen semmit az az orrfolyás!!!! Most már tényleg elég volt, és az ünnepekre minden gyerek egészséges kell, hoyg legyen!

Julcsi, Barbi, szerencsére nálunk mostanában már nincs nagy gond a szolgáltatóval. Ez csak egy kis cég, aki csak itt a községben szolgáltat (másra nincs lehetőségünk, mivel nincs és nem is lesz vezetékes telefonunk, de az sem megy jobban, sőt) és tavaly óta, mióta beindultak, elég sokat fejlesztették.
Nagyon gyorsan működik, gyorsan lehet letölteni dolgokat, sőt, a bérlet ára is egy ideje kisebb valamivel, + meg, hoyg személyesen ismerjük az emberkéket és bármikor hívhatjuk, ha gond van. Egyelőre nem akarunk váltani. És még az jó, hoyg kábeles, csak bedugjuk a gépbe és kész. Nincs modem meg egy csomó nemtommi hozzá. :roll:

NA, Julcsi, elég mini :P lett a bejegyzésem? :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mézeskalácssütés Sütőéknél :D :D :D :
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Étt éppen azt mondja, hog FAAAAAAAAAA, teljes kiejtésben fenőfa. :D

Az eredményről majd később, ha kidíszítettem. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Hannának nagyon boldog születésnapot kívánok!!

Julcsi: a Ferkó informatikus, több cégnél rendszergazda. Ezek állandó munkák, de ez lenne a kevesebb időben, mert csak heti 1-2 nap. De nagyon sok magánember keresi meg különböző problémákkal. Általában egymásnak ajánlják.

Általában nem okoz problémát, ha a délutáni alvás elcsúszik. De tegnap nehezen aludt el este, hiányolta az apját. Nem is csodálom már napok óta nem is találkoznak.

Évi: protekcióval sikerült bekerülni a bölcsibe. Nem szép dolog tudom, de most szükségünk volt rá.
Én soha nem ítélkeztem azok felett, akik hamar bölcsibe adják a gyereket. Én 6 hónapos koromtól jártam (ennek ellenére 1 éves koromig szopiztam reggel és este), és nem érzem, hogy ettől rosszabb gyerekkorom lett volna. Imádom az anyukámat, neki is vissza kellett menni, és én ezt megértem.

Edit: elhiszem milyen nehéz lehet ez az időszak neked, nagyon sajnálom.

Edith: hihetetlen számomra milyen ügyesen formázgat Kriszta, a Szandi képtelen lenne így egyhelyben maradni.

Ibolya: nagyon guszta a süti, küldhetnél nekem fénypostával. Sajnos nekem nagyon rossz a sütöm a nővérkém szokta megsütni a mézeskalácsot nekünk is.

Voltunk a bölcsibe és nagyon szimpatikus minden. Január 2-án kezdjük a beszoktatást. 11 lesznek a csoportba 2 dadussal, a Szandi a legfiatalabb.
Anyósom persze sopánkodott, hogy mennyire sajnálja a Szandit, de ő se tud vigyázni rá, nincs más választásunk.
Beszéltem a főnökömmel és nagyon örült elmondta, amire én is gondoltam, ha most nem megyek vissza, nem tudja garantálni, hogy lesz helyem.
Átszerveznek mindent, azt a Kft.-t ahova be vagyok jelentve megszüntetik, + új munkaköröm lesz.

Képzeljétek a Szandi tegnap elkezdte mondogatni, hogy "enyém ". Elvettem az egyik lufiját és rám kiabált – anya enyém. És teljesen jól használja, csak arra mondja, ami tényleg az övé. Kérdeztem tőle, kié az egér, és mondta, hogy cica.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönjük mindenkinek a jó kívánságokat!

Apa éppen céges vacsin van,így áttetük holnapra az ünneplést,mert eddig meg a Rebi nem volt itthon.Apa tegnaptól van szabin,jan.3-ig.Igaz holnap du bemegy ügyelni,meg az övé a szilveszter újév! :evil: De kellet az ünnepekből vinni vmit,és inkább ez(úgyse tudunk sehova menni),mint a karácsony,hisz a nagyok is jönnek!

Na ennyi voltam,mert Hanna rámolja kifelé az evőeszközöket! :evil:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi:oké akkor holnapra jó bulizást!!!!! :wink:

Zsuzsi:örülök, hogy sikerült a bölcsi!!!!Jól hangzik ez a kis létszám meg minden, csak aztán el ne felejts minket a nagy melóban!!!!! :wink: Biztos nehéz lesz az elején, hisz a házimunka is rád vár majd, de hamar belerázódtok!!!Szerintem a Szandival sem lesz gond!!!!!

Edith:én nem irigykedem, hogy otthon lesz az István!!!!Sőőőőőőőőt most erre van szükség, az az 5 nap is KELL, mert nem kizárt, hogy nehéz lesz az elején, vagyis nekünk az volt, ha csak a féltékenységet nézem!!!!! :roll:
Én épp ma mondtam a Rolandnak, hogy tuti nem kérem meg anyóst, hogy maradjon itthon szabin!!!!!Ha már az is frusztrál, hogy a Szoni helyrerakása miatt rossz anyának tart, mi lenne ha itt sasolna egész nap, ahogy a 2 kicsivel foglalkozom!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: Meg ugye nálunk Roland 2 napig itthon van, csak a harmadikon kell felkötnöm majd a gatyámat!!!! :mrgreen: És az elején itthon marad szabin, azt még nem tudjuk meddig, nekik 3 nap jár.

:lol: :lol: :lol: most már tuti fel fog ficcenni jó pár kiló, Rolandkám most gyúrja az isler tésztáját!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, megsütöttük a linzert. Persze az Ádám segített. Ha azt mondom, hogy a ruhánk tiszta liszt, a konyha dettó, akkor még nem mondtam semmit.
Messze nem volt olyan közreműködő mint a képek alapján Kriszta. De azért jó móka volt! (csak most takarítani meg romeltakarítani kéne)

Zsuzsi, örülök, hogy sikerült a bölcsi. És kit érdekel, hogy protekcióval? Engem legalábbis nem. Sajnos úgy tűnik, nálunk majd az ovihoz kell a hátszél, itt még az oviba is várólista van. De minden összeköttetést bevetek majd!
És mikortól mennél vissza? Mert azt írtad, hogy jan. elején kezditek a beszoktatást. Vagy ez attól függ, a Szandi hogy veszi az akadályt?

Márti, isler, nyami!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:én úgy emlékszem, hogy február 1-től menne vissza a Zsuzsi, de persze nem 100%!!!!!!

Én meg a mézeskalácsot szeretném megcsinálni, de 2 ilyen lurkóval nem megy :? , ha még csak a Szoni lenne itthon :lol: !!!
Mennyi ideig kell puhulnia??????????????Az késő, ha szombat reggel begyúrom és este kisütöm???????????????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, nem tudom, én eddig még sosem sütöttem mézeskalácsot, de valaki ajánlotta és olvastam is, hoyg almaszeleteket kell tenni egy jól záródó dobozba és az segít, hoyg jól megpuhuljanak. HOgy így is mennyi időt vesz fel, nem tudom, de nekem így frissen-ropogósan is tüntette őket Istvánnak a zenésztársa, úgyhogy, nem hiszem, hoyg ki kellene majd dobnod! Esetleg későbbre is mmaradna belőle! :wink:
NA, én ma délután pingálgattam a pogácsákat, mindenki ki volt akadva. Próbálok feltenni képeket, de ma kicsit balhézott a gépünk, többször lefagyott, így nem tudom, sikerül-e. :roll:

Ibolya, talán az lehetett a gond a tojásfehérjével, hoyg nem kavartad eleget. Én nem csináltam eddig sosem ilyen mázat még, de emlékeztem, hoyg néném ilyet tesz az egyik almás sütijére, és hoyg eklég sokat kellett kavarnia. Plusz még 2 ek. ecetet is tettem bele (ő is így csinálja) és olyan finom íze lett! :)
Én csak azt bánom, hoyg nem hallgattam egy jótanácsra és nem szitáltam át a porcukrot, így aztán maradtak cukorkristályok is benne.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kriszta kreációja. Én nyomtam ki neki egészen, de ő még bemintázta. :D :D :D Aztán ezt is én pingáltam ki, és el lesz téve emlékbe. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Csak benéztem, erre látom, hogy ilyen későn még az Edith írt. Már azt hittem valami van! :wink:

Annyit beszéltek itt a mézeskalácsról, lehet holnap nekiállok. Mivel a linzerem felét az István holnap elviszi magával, lehet sütök most mást. De nekem nincsenek ilyen formáim. Az baj?
Mondjuk a hosszúkásat még késsel kivágom. Kerek formám is van. De ilyen fenyőfa alakú, meg szívecske nincs. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, azt persze elfelejtettem, hogy az utolsó lökést a sütéshez ezek a képek adták, amit az Edith tett fel. Ínycsiklandozó!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Jelentem minden ajándék megvéve és becsomagolva :lol: :lol: :lol: ,és már a nagybevásárláson is túl vagyok.

Timi,jó bulizást holnapra!

Zsuzsi,csak halkan megsúgom,hogy amig nem volt meg az új sütőm /tavaly kértem a jézuskától :lol: / addig én sem sütöttem semmit,vagy ha igen,akkor javarészt a kukában landolt :oops: .Annyiszor javittattam a sütőmet,de soha nem tudták beállítani rendesen,hogy szerintem már a fél sütő árát ráköltöttem :cry: ,de ezzel a villannyal nagyon meg vagyok elégedve, öröm sütni vele.

Edith,ekkora segítséggel gondolom nem is volt olyan nehéz a mézeskalács elkészítése :lol: .

Nálunk is 10-12 fősek a bölcsis csoportok,csak ha belegondolok abba,hogy a 2 gondozónő nincs egész nap a gyerekekkel-hát akkor azért elég húzós a dolog.Zsuzsi,azért készülj fel arra amit a Márti is irt,hogy az elején tuti nagyon nehéz lesz és iszonyú fáradt leszel,hisz az a házimunka amit most napközben végzel el a gyerek mellett az ezek után a munka után kell elvégezni szintén gyerek mellett-aki ilyenkor már nyügi és csak anyát akar.Én azt szoktam mondani,hogy minden csak akarás kérdése,ha valamit meg akarok csinálni akkor meg is fogom,kerítek rá időt.Biztos,hogy neked is sikerül majd összeegyeztetni a munkát a gyerekkel ez miatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod.Ha meg azt látod,hogy nagyon nem megy,akkor még mindig otthon maradhatsz egy évet.

Márti,én a recept alapján csináltam amit feltettem annyi különbséggel,hogy 150 fokon csak 10 percig sütöttem és nekem egyáltalán nem lett kemény.Tegnap du.sütöttem meg,majd rátettem a mázt,és kitettem a kamrába-hátha a hidegen megdermed :roll: .Valamelyest szikkadt,de ma már a konyhában volt /mert elég szépen fogy :lol: / és még most sem kemény.
Ja,és szerintem nem kötelező pihizni hagyni a tésztát.Nekem keményen nagyon nehéz volt kinyujtani,de én ketté szedtem azt a mennyiséget és még ujra átgyurtam egy kicsit,hogy "felmelegedjen" a kezemtől.
Próbáld meg akkor begyurni,amikor a Zsombi alszik,ez kiméréssel együtt nem vesz 15 percnél több időt el.

Edith,nekem addig semmi baj nem volt a tojásfehérjével,amig a cukrot bele nem tettem-utánna összesett és már nem tudtam vele mit kezdeni.Az ismerősőm akitől a receptet kaptam ő ugy csinálta,hogy a mázzal együtt sütötte ki a mézest,de én meg a "mindmegette"oldalon azt olvastam,hogy utólag kell csak rátenni.De mindegy-igy is fogy :lol: ,szerintem karácsonyra nem marad :lol: .

Barbi,nekem sincsenek nagyon formáim,azért sem lettek nagyon "karácsonyiak"-de kaptam ötleteket a másik topicból a csajoktól,hogy nézzek körül a gyerek gyurmásformái között :lol: .

És megmondom őszintén lányok-igy hogy mindenki bevallotta,hogy most csinálta először a mézest-mindenki /beleértve magamat is :oops: :oops: :oops: /nagyon ügyesen teljesítette a feladatot.Szerintem csinálhatunk ilyet máskor is-valaki feldob egy receptet és mindenki megcsinálja-ki igy,ki ugy.
Én tavaly csináltam fatörzset is-valaki esetleg?Dobjak receptet?Meg citromos tekercset is :oops: .
Van még egy nagyon guszta /képről/ receptem,de nem merek nekiállni-kép alapján számomra nagyon bonyolult.Ha megtalálom feldobom.

na pussz mindenkinek,megyek alukálni
bibolya
 
 


ja,és azt elfelejtettem irni/mert persze a képen nem látszik,mert nagyon lekicsinyitettem/,hogy én egyik-másik közepébe raktam diót is!!!!!!!!Lehet mogyoróval,mandulával is,nagyon finom.
bibolya
 
 


Ibolya:jó terv, hogy a Zsombi alvása alatt gyúrjam, de az mostanában 1 óra, szóval mire neki állnék, már itt rángatná a gatyámat!!!! :mrgreen:
Mindegy majd szomabton neki állok, aztán lesz ami lesz, max. lesz a 2 ünnep között is süti!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
Én még méteresre gondoltam, egyszer csináltam , de az annyira nem tetszett, most van 1 másik receptem, amiből a kuglófot szoktam csinálni az állítólag jó erre is...................a mamám milyen finomat tudott csinálni!!!!!!Jaaaaaaaaaaaaj.

Tegnap egész nap a konyhában dekkoltam, meg rámolgattam, ne tudjátok meg, hogy fáj a keresztcsontom :shock: , ma hármasban leszünk így még jobb lesz :roll: :lol: :lol: !!!

Szoni akkorát esett tegnap az előszobában, hogy még a fejét is beverte :shock: :shock: :shock: , ilyet még kicsinek sem sűrűn csinált!!!!Persze az hozzátartozik, hogy csajszis cipőben(ünneplőben) flangál itthon, harisnyában meg ruhában, és ha merek szólni, hogy gatyát vegyen fel, vérig van sértődve, hogy akkor ő NEM SZÉP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
Mondtam neki, hogy elég ha Karácsonykor kirittyenti magát, hiába nőből van!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Edith, azt akarom kérdezni, hogy te milyen recept alapján sütötted a sütit?

Márti, abban a hajnali órában, amikor te írtál, én az édességeket faltam ki a hűtőből. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ezt már régebb megírtam, de végül nem tudtam elküldeni.

Jó reggelt!

Barbi, én nagyáruházban vettem a formákat aprópénzért, mert plasztikból vannak, de már több éve. Sokat nem használom őket, de most előszedtem. Jobban mondva előkotorásztam őket Kriszta játékai közül, mert egy jóideje már ő játszott velük. Jól átmostam és használtam őket. :D Amúgy a csíkokat én is késsel vágtam, mert az már a tészta vlge volt, és a formákkal állandóan maradt meg valami hulladék. :) :roll:
HAllod-e, azért érdekes lenne, ha a FIAD ügyesebb lenne sütés-téren, mint a LÁNYOM! :wink: :wink: :wink: Nem baj, nem a lisztes konyha számít: hanem az ÉLMÉNY. :D :D :D

Ibolya, az én tésztám olyan volt, hoyg nem kellett pihentetni, mégis keményke volt, ezért én is kettőbe osztottam.
Ezt a tojásizét te felverted??? Mert én úgy tudom, hoyg csak kavarni kell, fakanállal. Én tojást, cukrot egyszerre tettem bele és jó negyedórát (talán többet is) kavargattam. :roll:
Jó ötlet ez a receptfeldobósdi! Fatörzs-receptje, ami nagyon jó, sógornőmnek van. MAjd elkérem tőle, hogy én is leírhassam.

Márti, pont ezt írtam, hoyg későbbig marad a sütiből! :wink: :lol:
Sajnálom Szonit, remélem, nem lett bibi a fejecskéjére! Tudod, manapság annyira el vagyunk kényelmesedve, hogy inkább nadrágba bújunk, mint szoknyába, úgyhogy értékelendő Szoninak a nőieskedése. :) Persze, elhiszem, hoyg te inkább látnád otthon otthoni ruhákban! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


BArbi, én egy barátnőmtől kaptam a receptet, de sajnos nincs tisztán leírva hogyan kell, csak a hozzávalók, így én a megérzésemre és néhány itt olvasott ötletre hagyatkozva (pl. Ibolya a margarint és a mézet felolvasztotta, én is így csináltam :D ) készítettem. Megkérem Melit, hoyg írja le nekem, ő hogyan szokta és akkor beírom ide is, jó? :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Barbi:én ha hajnalban garázdálkodok, akkor csak gyümit szoktam kívánni :lol: :lol: , leginkább mandarint, jó hatással van rám a pocakbébink!!!!! :wink:

3 szobát kiporszívóztam és lóg a nyelvem :roll: :oops: , hiába öregszem!!!!!De már nincs sok hátra, olyan rend lett a gyerekszobában, csak az a bibi, hogy nem fog sokáig tartani!!!!! :roll:

Julcsi:mi van a csajokkal??????Te jobban vagy?????És a rénszarvasod nem betegedett le?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti drága! Nem öregszel csak egy kicsit, nagyon terhes vagy! :lol: :wink:

Amúgy én is kb. fél 3 kor, faltam a csokit :oops: . Valami biztos volt a levegőben.

Sikerült lepasszolni a Szandit anyóshoz, délután lesz egy pár szabad órám. Még van egy pár apróság amit meg kell vennem.
Sok kedvem nincs hozzá, de pont a gyerekeknek lesz, muszáj bemennem a városba. :?

Gyorsan összedobom a lakást, legalább ez legyen meg mielőtt elmegyek itthonról.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edith, oké köszi.
Aztán összehasonlítom, amelyiket egyszerűbbnek ítélem azt sütöm.

Az Ádám elaludt. Nem tudom meddig alszik, és mi lesz velünk estig, mert már tuti nem fog mégegyszer aludni, de tiszta gáz lesz az tuti. De korán kelt, már most zümi volt, bevittem és szó nélkül elaludt.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


BArbi, itt a recept!

Mézeskalács
Hozzávalók: 1 kg liszt, 2 ek. szódabikarbóna (ecettel felfuttatva), 25 dkg margarin, 35 dkg méz, 25 dkg cukor, 2 tojássárgája, fahéj, szegfőszeg, szerecsendió, citromhéj, vagy bármi, amivel ízesíteni szeretnéd. HA barnítani akarod, akkor kakaót is tehetsz bele. (Én nem tettem, így is szép karamellszínű lett.)
Az elkészítés módja a barátnőmtől származik.
A margarint (amit lehetőleg már előző nap kivettem a hűtőből vagy be se tettem) összemorzsolom a liszttel. Ha jól eldolgoztam a halom közepébe csinálok egy lyukat/mélyedést, beleteszem a felfuttatott szódabikarbónát, a cukrot, a tojást, a mézet, a fahéjat, s ami még jár bele. Késsel óvatosan összekavargatom, aztán elkezdem gyúrni, amíg összeáll. Amúgy én is daraboltam nyújtás előtt.
Kinyújtani, kiszúrni a formákat/ felvágni és megsütni. Hamar sülnek, kb. 4-5 perc.
Máz: (ezt én írom :D )
1 tojásfehérjét 10 dkg átszitált porcukorral kb. 15 percig fakanállal kavargatni. Amikor kezd kifehéredni, 1-2(-3) ek. ecetet/citromlevet is lehet belekavarni, finom lesz tőle. HA megvan, egy zacskónak icipicit levágod az egyik csücskét, teszel a mázból bele és úgy díszíted a pogácsákat. :)

Puszi. Még akartam leírni egy finom sütireceptet, de majd csak később. :roll: Elhúzódott az idő mással. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Húú, csajok micsoda csodasütiket csináltatok! Bevallom én is kedvet kaptam, lehet bekuncsorgok a szomszédom sütőjébe... :lol:

Képzeljétek. Elmentünk Árpival teknős után nézni, még hétfőn. Ugyanis "elutazott hajóval" (lehúztuk a WC-n) az utolsó kimúlt halacskánk és gondoltuk nagyobbat vállalunk, veszünk egy tekit. De aztán az állatkereskedésben beleszerettünk valami másba. Így két nap gondolkodás után (jól utánanéztünk, milyen betegségeket terjeszt, meg mennyire vad, hogy tolerálja a gyerekeket stb.) megvettünk az első dzsungáriai törpehörinket. Illetve első kettőt. Merthogy ugye két gyerek (itt találós kérdés, hogy a lányokra vagy ránk kell-e gondolni :lol: ) két höri. Csajoknak nagyon tetszett, Dorka egyből meg akarta fogni (ezt én még nem akartam ugyan, de kérte) és képzeljétek meg is fogta (igaz, hogy majdnem összelapította, de miután elmagyaráztam neki, hogyan kell nem kinyírni már óvatos volt). Szóval a az én minden élőlénytől félős lányom azóta is dugdossa az ujját a ketrecbe, hogy megszagolgassák. Persze csak felügyelet mellett lehet a közelükbe menni! De amúgy nem is bántják, max. kopognak nekik meg kiabálnak, hogy gyere ki. A "dögök" is jól bírják, semmi gondjuk nincs. De nagyon jópofák, ha direkt piszkálod vagy felidegesíted nem odakapnak (direkt kipróbáltam még a boltban, el sem hoztam volna őket), hanem kerregnek mint a felhúzós játékok és közben teljesen a hátára fekszenek, mintegy megadva magukat. Szóval nem vadak. Apósom szerint akkorák mint a szilvák :lol:. És nem is fognak sokat nőni, mert fiatal felnőttek vagy mi. Ásványvizes kupak az itatójuk és a kupak akkora mint a fél állat. Szóval az én Jézuskám ezt hozta a fa alá. Mármint nekem... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Rakok róluk fel képet.
Kép Szotyi és Pötty

Kép Ismerkedés

KépKép
kgiulia
 
 


Edith, köszönöm. Már csak olyan apróságokat kéne elmagyaráznod, hogy mit jelent az, szódab. esettel felfuttatva. Komolyan mondom, lépésről lépésre írd le nekem, meg az ecet adagját is. :wink:

Julcsi, édesek ezek a dögök. Azt meg tök jó, hogy a csajok így lelkesednek értük.

Én annyit vaciláltam anno, hogy legyen-e a Susy vagy sem, de az Ádám annyira szereti! Ha kimegy a kutya pisilni már rohan és nyitja a bejárati ajtót (nem gond, hogy kint minuszok vannak) és kiabál neki, hogy Kiki (így hívja, nem tudom miért) gyeje!
Ha reggel felkel odarohan a kutyához és megsimogatja.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Bocsi, esettel=ecettel :oops:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Andi!
A tésztasali receptje:

1/2 kg orsótészta
majonéz:
nagy kefír (asszem 450 g :lol: )
nagy tejföl (ua.)
citromlé
cukor
pici mustár
(illetve én olcsó kategóriás majonézt szoktam még belenyomni, hogy legyen egy kis "valódi" majonéz íze, de ha ügyes vagy ez el is hagyható)
füstölt sajt
husi, felvágott, virsli tehát húsféle
zöldségek: ami otthon van vagy amit szeretsz (hagyma<=ezt sózd le előtte, hogy ne legyen csípős majd mosd le a sótol,
uborka

Orsótésztát ki kell főzni, én fél kilósat szoktam, ebből jó nagy adag kaja lesz. Persze lehet kevesebbel is kezdeni. Ezt hagyod hűlni közben meg megcsinálod a többit. Csinálsz majonézes alapot (a hozzávalókat ahogy egyszer te írtad valmire "érzéssel" az arányokat nem tudom. Addig ízesítsd amíg ízleni fog. :lol:
Aztán a füstölt sajtot reszeld bele az öntetbe. Ha répát vagy ilyesféle kemény zöldséget raksz bele(retek, karalábé ki mit szeret) a sajtreszelőn reszeld le jobban kijön az íze. Uborkát szerintem tegyél bele, nagyon jó ízt ad neki. Én majd' minden hozzávaló zöldséget a sajtreszelőn reszelek(hagymát nem) jobban össze tudnak érni az ízek. A tésztát a legvégén kell belekeverni amikor a zöldségeket a sajtot (esetleg többféle sajtot) husikat (én virslivel vagy sonkával szoktam, de csináltam már pipihusisat is) beletetted, mert a tésztát már nehéz beledolgozni. Ha esetleg nagyon felszívná a tészta az "anyagot" keverhetsz bele bolti majonézt, hogy krémesebb legyen. De ha a tésztát jó szétfőzöd nem vesz fel sokat.

Amúgy nem ennyire bonyolult mint ahogy leírtam!!!

KépKép
kgiulia
 
 


Barbi, én nem tudom, mennyi ecettel kellene, mert én nem így csináltam, de a barátnőm kiokosított. :P De amikor valami más sütit készítek és szalakálit teszek bele, azt mindig felfuttatom, és egyszerűen öntök rá egy kis ecetet. Nos, 2 ek. szódab.-hoz nyugodtan önthetsz 1-2 kanál ecetet, ez úgysem érződik rajta.
Csinálhatod úgy, hoyga mikor megvan a mélyedés, beleteszed a szódaport, és akkor rá a két kanál ecetet. Elkezd pezsegni, te meg kavargasd egy icipicit, hoyg a port mindenütt érje az ecet, hogy felfuttatódjon.
remélem, érthető a magyarázat. Kérdezz tovább nyugodtan, itt leszek a közelben, csak közben mást is csinálok. :)

Julcsi, nagyon aranyosak az állatkák! :D Az jó, hoyga csajok odavannak értük. Illetve, csak Dorkáról írtál! Livi hogyan fogadta? :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

A t..köm kivan a nettel :twisted: .A de.folyamán 2x is irtam nektek,de még az elküldés elött megszakadt a net,és hiába mentettem el,nem maradt meg :twisted: :twisted: :twisted: .És az a röhej,hogy eddig szépen csendben itt hátul meghunyászkodtam,mondván nekünk eddig semmi bajunk nem volt a szolgáltatóval-nem is akartam irni róla nektek,mert mondom minek bosszantsalak titeket azzal,hogy nekünk mindig működik :roll: -megkaptam a sunyiságom miatt :cry: :oops: ugyhogy most szégyenkezem is miatta :oops: :oops: :oops: .

Edith én a mázt ugy csináltam,hogy a tojás fehérjét pici sóval felvertem,majd 6 kanál porcukrot adtam hozzá.A fehérje nagyon szépen felverődött,majd miután a cukrot hozzáadtam teljesen összeesett és majdhogynem elfolyósodott.És még a mai napig is ragad egy kicsit-de már nagyon nem fog tudni,mert a tegnapi 2 tepsiből /amit a képen is láttatok/ már csak 1 van :lol: .
És Márti,nekem még mindig puha pedig az éjjel a meleg konyhában maradt és elfelejtettem letakarni is :oops: .Szóval szerintem nyudodtan álljatok neki szombaton,nem kell pihentetni egyből sütheted is,csak ha a receptem szerint dolgozol,akkor ne 15 csak 10 percig süssed 150 fokon.Az én sűtőmön van légkeverés is,azt is rákapcsoltam.Ja,és az ismerősőm a nyers tésztára tette a mázat és ugy sütötte meg.

Barbi,a mézeskalács recept amit feltettem iszonyú egyszerű.Csak mindent összeborogatsz egy tálba és összegyúrod.Annyi,hogy a mézet a margarinnal fel kell olvasztani/ pl.mikróban/ és kb 10-15 perc kell,amig sikerül jó alaposan összegyúrni.

Márti,én már a takarítást feladtam :roll: ,a mult héten mikor csináltam az üvegmatricákat megpucoltam alaposan az ajtókat,mert hogy most oda pakoltam őket-azt hiszed tiszták még?3 méretben vannak ujjlenyomatok :twisted: -1.Gergő magasság,2.Encsi magasság,3.Lajos magasság :twisted: .Én hiányzom a felsorolásból,mert csak én tudom,hogy hol az a rohadt kilincs az ajtón,meg hogy milyen nehéz lesuvickolni a koszt róla :twisted: A porszívózásról már ne is beszéljek.Amit de.összeszivok koszt,azt szerintem du.kiborítják a gépből vagy nem tudom mit csinálnak,de hogy semmi látszatja nincs az hód ziher.
Ma kitakarítottam a wc-t és a fürdőt de estére a lányom a fogkrémet ugy is felkeni a tükörre,vagy ha jó napja van,akkor csak a csapban keni széjjel-amit persze elfelejt letakarítani.De ha még ennél is rendesebb,akkor csak a fürdésnél a pára hatására felirja a nevét a tükörre-nem tudom,lehet hogy néha elfelejti,hogy hogy hivják és igy emlékezteti magát :twisted: :roll: :twisted: ?
bibolya
 
 


Képzeljétek,hogy jártam a bölcsivel.Ma felhivtam a vezetőt,hogy akkor mégsem kérjük az elhelyezést,mert nem megyek vissza dolgozni.Erre előveszi a kartonunkat és mondja,hogy még jó is hogy nem kezdjük el a bölcsit,hisz olyan kicsi a Gergő még ehhez :roll: ,bőven ráér majd összel elkezdeni.Erre föl én meg kérdem tőle,hogy mikor beiratni voltam ,akkor meg pont az ellentétjét mondta-erre azt mondja nekem,hogy azt csak a szülők megnyugtatására szokták mondani,hogy ne legyen lelkiismeret furdalásuk amiért olyan korán bölcsibe adják.Jó mi?És azt is javasolta még,hogy májusban inkább a bölcsibe menjük beiratkozni mert hogy az ovihoz még nagyon kicsi lesz-persze semmi biztosíték rá,hogy felveszik,mert hely az ugye nincs.
bibolya
 
 


Ibolya, nem semmi a bölcsivezető dumája. Tehát, úgy beszél, ahogy éppen a szitu kéri, nem a saját meggyőződését mondja. :roll: Kicsit nehéz ilyen kétszínű emberben bízni, nemde? :roll: Honnan tudhatod, hoyga kkor most az igazat mondja, vagy csak azért mond valamit, mert tudja, hoyg ezt szeretnéd hallani. ÁÁÁÁ, milyen emberek is vannak! :evil:

Tudom, hoyg neked nem annyira vicces, de én jót nevettem a tükörfeliraton! :lol: :lol: :lol:

Leírok akkor most két sütireceptet. MIndkettő nagyon finom, és - szerintem :roll: - nem is túl nehezek. :)

Fanta-szelet

6 tojássárgáját kikavarunk 6 ek. porcukorral, 1 dl olajal, 2 ek. kakaóval, 8-10 ek. liszttel, késhegynyi felfuttatott szalakálival (vagy 1 kk. sütőporral), majd a tojások keményre vert habjával. Kikenünk egy közepes méretű tepsit és megsütjük. Az első 5 percben magas lángon (én nem tudom a fokokat, mert nekem egyszerű gázsütőm van), majd kicsit kisebbre kell venni.

Krém: 1 Ramát kikavarunk 20 dkg porcukorral. Amikor habos, összevegyítjük 1/2 kiló túróval.

Máz: 3,5-4 dl narancsos Fantából és 1 cs. vaníliás pudingból pépet főzünk.

A lapra rákenjük a krémet, majd rá a még meleg mázat. Lehet, hoyg kissé folyósabb ez a máz, de majd úgyis megdermed!
NAgyon mutatós és finom is! :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Finom meggyes

6 tojás sárgáját kikavarjuk 16 dkg cukorral, 5 ek. olajjal, 3 ek. kakaóvalkéshegynyi szalakálival (1kk sütőporral) és 20 dkg liszttel. Jól összegyúrjuk, és kétfwelé osztjuk. Jó lisztezett deszkán kinyújtjuk és nagyon jól megkent tepsi hátán megsütjük. Óvatosan kell leemelni majd róla. Nem túl magas hőfokon sütni, és figyelni, mert elég hamar megsül, és nehogy odaégjen!

Krém: 1 vaníliás pudingból, 5 ek. cukorral és 3,5 dl tejjel sűrű pépet főzünk, majd ha kihűlt, hozzákeverünk 1 kikavart margarint.

Hab: a 6 tojásfehérjét gőz fölött sűrű habbá verjük 8 ek. cukorral.

Összerakás: lap + krém + lap + hab
A tetejét kirakjuk meggyszemekkel, megszórjuk durvára vágott pörkölt mogyoróval (sótlan) vagy dióval, végül pedig bevonjuk kakaós glazúrral.

Glazúr: 5 ek. porcukrot elkeverünk 2 ek. olajjal, 2 ek kakaóval és 2 ek. forró vízzel. Jól összekavarjuk és már lehet is rákenni a sütire. Én csepegtetni szoktam, így érdekesebb. (Ez a glazúr nagyon jó, tuttira megdermed, ha betartod az adagokat.)

A süti olyan jól megpuhul, hoyg olvad el a szádban, amikor eszed. Most jut eszembe, hogy erről fotóim is vannak, na, előkeresem mindjárt! Húsvétkor készítettem. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ibolya:na én azért minden nap nem porszívózok!!!! :roll: Azt hiszem már feldobtam volna a pacskert!!!!
Igen a tükörre írós dolgon én is nevettem!!!!!Tudom TE nem!!!! :wink:
Bölcsivezető tényleg elég érdekesen áll a dolgokhoz :roll: :shock: , még szerencse, hogy nem adod be a Gerit!!!!!

Most délután görcsölt a hasam :shock: , pedig nem szokott, akkor ez már jósló fájás?????Olyan menzesz szerű volt ott a hasam aljában!!!???????????????? :roll: Persze tudom ez már a harmadik terhességem, de olyan rég volt!!!!! :lol:

Julcsi:édesek az állatkáitok!!!!
Én erre még nem vagyok felkészülve, majd ha a Nissza is nagyobb lesz talán.Bár Szoni imádna egy kisebb kutyát, de én a lakásban nem szertném.Anyóssal meg is dumálta, hogy ha a Soma meghal :shock: , akkor lesz egy kisebb kutyi akit ő is tud sétálni!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


NA, megtaláltam végre őket:

Hozzávalók összekavarása:
Kép

A megsült lap:
Kép

A végtermék:
Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


[color=red]Nos, Barbi, sütöttél valamit? :)

Márti, kicsit korai lenne a jóslókhoz. :roll: Vigyázz! Tudom, hülyeség lehet azt hallani valakitől, hoyg pihenj, de tényleg ha csak teheted, te is pihizzél! Én "fiatalabb" terhes voltam, amikor a görcsökkel-keményedésekkel a kórházba kerültem (30-31 hetes), de látod, csak a pihenés segített. Akkor valóban sikerült, de utána ismét elkapott a mókuskerék. MOst meg már látod, még az sem baj, ha agyonfáradok. :roll: :wink:
Neked még benn kell maradnia Nissza babának jócskán, úgyhogy TESSÉK PIHENNI!!! :lol: :lol: :lol:

Mióta ítam, feldíszítettem egy kicsit Kristának a szobáját. :) Úgy élvezte a kiscsaj, állandóan csak jött: csigilingi csegettű - mondogatta és ugrándozott mellé. :D
Aztán meg labdáztunk egy jót. :) Én már jól belefáradtam, amikor a lányom még mindig kiadta a parancsot: anuka ül ide, labdázuk. :lol: :lol: :lol:
Most megyek töltsek neki tejet, átöltöztetem pizsmára és lefektetem.
HA lehet, írjatok! Bezzeg, mikor volna időm nekem :oops: (IStván zenélni van) senki sem dekkol a gép előtt! :roll:
[/color]

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia! :)

Csodásak a képek! :D Nem is dicsérgetek én most semmit, úgyis fölösleges, hisz tudod, hoyg gyönyörű a Tücsöktündéd :wink: stb. :D
Meg majd a fórumra is kell írjak valamit! :wink:
De tegyed már a többi képet is, a matricákat, hogy kezdődjön új lap, mert nem tudok írni!!!!!!!!!!!!! Plííííz! :roll: :oops:

Krisztának az este lefekvés után kb. egy órával pici hőemelkedése volt. Csak 37,4 volt, ami nem láz, kcisit később 37,5. Nem szeretek egyből gyógyszert adni, de azért azt sem akartam, hoyg majd félóránként járjak ki hozzá és nézegessem, méregessem, így egyikünk sem pihent volna. Kapott egy fél kissanálnyi Nurofent, és azóta még szinte hidegnek mondhatom. Remélem, csak a foga, mert valamikor az elmúlt hetekben kibújt az egyik leghátsója (csak pár napja vettem észre), és úton van a többi is!
Bár nem tudom, már fél 9 múlt és még mindig alszik. :roll: Ilyet már rég nem csinált, most általában fél8- 8 között szokott kelni.

NA, mentem...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


NA, látszik, hoyg alig aludtam valamit az éjjel! :roll:
Ne röhögjetek, kérlek, az eleje az írásnak nem ide jár. Azt privinek szántam, dehát már azt sem tudom, mit csinálok. :evil:
Nézzétek el nekem.
Különben is, ez az oldal már tiszta piros, úgyhogy le is lépek szépen. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith-én nem röhögök,inkább azt ird meg,hogy van Kriszta?Csak hőemelkedés semmi más?
És Boróka hogy van?

Gergő tegnapra gyógyult meg teljesen.Vasárnap déltől nem evett csütörtök estig-csak immel -ámmal 1-1 falatot,volt hogy csak reggel evett utána meg csak az esti tejét kérte.Csütörtök óta nem megy a hasa-igaz,azóta nem is volt semmi kakija,most meg lehet,hogy szorulása lesz.

Nálunk tegnap óta csak hébe-hóba van net,általában 5-10 percenként bont /most is illegális vonalról csatlakoztam :oops: ,ugyhogy lépek is,mielött ujra a sajátunkra csatlakozik a gépem/
bibolya
 
 


Edith, én röhögök! :wink:

Mást sütöttem tegnap, az a neve hogy hadidobos. Szalakális lapok és leöntve isteni finom főzött csokikrémmel.
De mivel a krém is a lapok is nagyon sokáig tart, ezért tegnap csak ezt csináltam.
Szerintem a mézesedet kihagyom, az Ibolyáé egyszerűbbnek tűnik. De ezt a fantásat szerintem ma megcsinálom.

HOgy van Kriszta?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsombi tegnap óta köhög is :? , igaz nem vészes mi ez nekünk a Szoni után :roll: !!!!!!!!!!!!!!!!!

Én ma csinálom ai Ibolya féle mézest, csak még vásárolni kell hozzá, úgyhogy tuti nem fog pihenni a tészta arra nem lesz idő!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Edith:én is remélem, hogy csak a fogacskája!!!!! :wink:

Ibolya:micsoda trükköket tudsz!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Rolandom 5 teljes napig itthon lesz ,el sem hiszem!!!!!!!!!!!!!!!
25-én itt lesz buli a családom részére, nem bánom, de azért lazulósabb karácsonyt is eltudnék képzelni!!!!!!!!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Eddig semmi más tünete nincs a csajszinak, jó a kedve, se hőemelkedés, szóval, nagyon remélem, hogy "csak" a fogacskája kavart be tegnap este.

Márti, örülök, hoyg ennyi apás napotok lesz! :) Miféle buli lesz nálatok? Elhiszem, hoyg inkább pihennél! :)

Barbi, persze, azt csináld, ami egyszerűbbenk tűnik! Mindenesetre, az én mézesem már szépen puhul, jó ötlet ez az almaszeletek a dobozba! :)

Ibolya, örülök, hoyg most már Gergőnek sincs semmi baja, remélhetőleg akkor most nem fog kínlódni a kakival! :roll: Kriszta sem evett tegnap szinte semmit, de estefelé azért jóllakott. Sajnálom a netedet. Tegnap itt is mesésdit játszottak: hol volt, hol nem volt... :roll: Elég ritkán szokott lenni, biztos volt okuk rá. :roll:

NA, megyek. IStván felkelt és elment még elvégezni az utolsó simításokat a sógorom bátyjáéknál, aztán amikor jön, megyünk az utolsó bevásárlásra. Holnap szeretném megsütni a fennebb leírt két sütit, azokhoz is kellenek hozzávalók. Jobban szerettem volna ma letudni őket, de jobban járunk (olcsóbb), ha nagyáruházban vásárolunk, mintsem a sarki boltban! Na, de van mit csinálnom ma is! :wink:

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Gondolom mindenkinél javában folyik az ünnepi készülődés!Nagyon sok finomságot dobtatok fel,van miből válogatni,ami az édességeket illeti! :wink:

Nem tudom,hogy tudok e még jönni karácsony előtt,mert holnap haza kell utaznunk,mert ott maradtak a díszeink.(sajnos előbb nem tudtunk menni,mert egyedül nem akartam a gyerekekkel,apa meg csak most ér rá)Hétfőn meg elugrunk még Bandi nagynénjéhez a halászléért(azt sajnos nem tudok főzni),utána meg készülünk a szentestére!Ezért megragadom az alkalamat,hogy
BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNJAK MINDENKINEK!
Kép

http://www.elfyourself.com/?id=1643208737
(ezt már van akinek elküldtem emailben,de nem mindenkinek tudom a mail címét,ezért ide is belinkelem)

Puszi

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Iza,
neked pluszba egy angyalkás kép! :wink:
Kép
timiban
 
 


Sziasztok!

Mivel nálunk holnap megkeződik az örültekháza (holnap félig-meddig szétbombázza Zsolti a konyhát, mivel meglepett egy mosogatógéppel, hétfőn már a szentestére készülünk ezerrel, kedden-szerdán úton leszünk a családnál, csütörtökön a gyerekszoba kerül szétbombázásra, pénteken meg valszeg Pestre megyünk), így gondoltam, hogy most gyorsan beugrok, és NAGYON-NAGYON BOLDOG ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDANNYIÓTOKNAK!!!!

Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Már most szeretném köszönteni Évit, és Barbi és Edith párját, az Istvánokat, közelgő névnapjuk alkalmából!!!

Kép

Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Timi Hannacskajanak utolag is nagyon boldog szuletesnapot kivanok!!!Es koszonom a kulon angyalkat!!! :D
rillisz
 
 


minden kis es nagy es meg pocakban levo topiclakonak szeretnek nagyon szep es csillagfenyes karacsonyi unnepeket kivanni!!!
sok-sok szeretettel
rillisz
 
 


Teszek fel pár tavalyi fotót a pöttömkéinkről, ezzel szeretnénk NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNNI MINDENKINEK!!!!!!!!!

Kép


Kép


Kép


Kép


Valaki kérdezte, hogy hogyan sikerült a Zsombit betuszkolni a könyvesplocra :shock: :lol: , gpndplhatjátok, hogy még csak kérni sem kellett rá!!!!!! :lol: :lol: :lol: Sőőőőőőt mikor apjával voltak itthon még a könyveket is ledobálta, hogy jobban elférjen!!!! 8)

Tudom mitől náthás a fiam, úgy jönnek alul a fogai, hogy csak na!!!! :shock: A cumit is rágókának használja !!!! :wink:

Kép


Kép


Iza :wink: ezt én is neked:
Kép


ezt a gyerkőcöknek, akik olvasgatnak :lol:
Kép


Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?