Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Myssnia,

Nagyon egyutterzek veled. Emmat is napkozben csak ringatassal lehet elaltatni, vagy ha kint vagyunk elalszik a kocsiban. Dehat ugye szegeny anyukanak szuksege van arra a kis idore otthon, mert ugye szalad a lakas, magunkat is rendbe kene tenni, enni is kellene neha, ugyhogy en is sokszor a ringatas mellett dontok.
Mi ugy dontottunk eloszor megprobaljuk rendbe tenni az ejszakat.
Tegnapelott volt 40 perc ordi, miutan 1 tol masfel oran at szorakoztattam. Kép
Tegnap fel voltam keszulve a legrosszabbra, de egesz jol alakult. Fel 2kor ebredt, megszoptattam az agyaban (nalunk meg fenn van az agy, csak beteszek egy fadeszkat a szelere ejszakara, igy semmikeppen nem tud kimaszni) folehajolok, es ugy szopik, es visszaaludt, fel ora mulva meg felsirt, kis viz es aludt 6 ig. Akkor odavettem, szopi, es fel 8 ig aludt. Ez nalunk szuper ejszakanak szamit. Ha ennyivel mindig megusznam, nem kellene sirni hagyni. Ha viszont orakon at fenn van tenyleg nem tudom, mit csinalhatnek. Kép

Mokuska!
Nalunk enekles megy szinte egesz nap. En is probalom mindig ugyanazt elalvaskor, neha be is jon, de sajnos nem mindig.

Gomboc!
Nem a kanallal van baj, mert neha elfogadja neha nem. Az a baj, hogy nalunk minden olyan esetleges.

Jo bena ido van ma, a kedvem sem az igazi,
udv
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Myssnia,
Szomszeddal kapcsolatban az jutott meg eszembe, hogy esetleg legkozelebb, ha latod, hogy hallotavolban vannak, probalj meg nekik szolo megjegyzeseket tenni, mintha Szilardhoz beszelnel. Pl.: Latod, kicsim, annyit sirtal, hogy biztos meg a szomszedok is hallottak, pedig muszaj megtanulnod elaludni. Anya is nagyon szomoru, ha sirsz, de szukseg van ra. Stb, stb....
Udv,

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!

Myssnia
szegény, szomszéd nagyon tapintatos Kép
próbálj nem kiborulni, mert ha Szilárd ezt megérzi, attól is sírhat
nem tudod 1-2 órára lepasszolni a gyereket, hogy elmehess egy kicsit sétálni egyedül és kiszellőztesd a fejed? szerintem lehet, hogy jót tenne
++++++++++ Kép

Anita
méhösszehúzódást szopi alatt érezted? teljesen normális, egyre kevésbé lesz fájdalmas és nemsoká elmúlik Kép
K vit heti 1 ampulla, D vit. napi egy csepp 2 hetes kortól

Andi
psandi
 
 

 
 

Hát mégis itt vagyok kicsit Kép

Maci_2 Kép
kösziköszi! Tegnap tartottam, igen!!
Védőnénim érdeklődött, hogy minden rendben van-e veletek, azt mondtam, igen Kép A Hajmosott kép szerint mindenképpen igaz, igaz? Kép

Beu Kép
jujnemááár! Az okés, hogy mára nem vállalsz programot, de holnap gyeremán, léccilécciléééccci!!!

Énsetom, mitviszek. Mindenki délelőtt megy? Akkor igyexünk mi is olyan 10-f11 felé odaérni.

Myssnia Kép
kitartás! Hajrá! Drukk! Szegény te ... Kép

Anita Kép
sárgaság el kell, hogy múljon lassan, ne izgulj Kép

Azur Kép
gratula Artúrhoz! Ne adj neki baracklevet, kérd meg a dokinénit, hogy írjon K-vitamint. Én kéthetes korától heti egy ampullát adok a mai napig (Julcsi 5 hónapos).

Apropó, baracklé. Na, elkezdtük a héten. Almát akartam ugyan, de azt a PFUJ fejet ne képzeljétek el Kép Akkor legyen barack. Háát, első két napon elég fura fejet vágott, de szopogatta a kanálból. Tegnap meg az első kanál után már kifejezetten tátogott a többiért. Olllyan cukor!!! Holnap meglátjátok.

Ja. Még valami. Zebrában (Fogarasi úti TESCO-hoz közel) voltam ma, a cuccok szépek, jók, és az Éva nevű, fekete hajú eladó hölgy egy tündér és még értelmes is, úgyhogy Kangi ottan töltötte a délelőttjét, míg Julcsi a pulton kiterítve handabandázott Kép Hogy ez a gyerek mégis mennyire nő!! Úgyhogy bevásároltam kicsit Kép

Na és a Minisztérium: ez a tegnapi cucc egy sajtótájékoztató volt, az augusztus első hetében Debrecen központtal megrendezésre kerülő Szoptatás Hetével kapcsolatban. Államtitkár asszony ahogy megszólalt, Julcsi rögtön cicit követelt, sejthetitek, hogy a tévések kit filmeztek Kép Tegnap leadták az ATV-n, de nem tudtam előre, így csak Nagyikám látta Kép
Viszont valamikor lesz szó erről a Duna TV-n, ha megtudom, mikor, majd megírom, és akkor láthatjátok a kis punkot enni Kép

Na megyek, viszlát holnap a talin, ha addig nem gyönnék.

Pussz
Kangi és rangotnemtisztelő Julcsi
kangi
 
 


Myssnia! Úgy szeretnék neked valami okosat mondani, de nem tudok. Tényleg ne törődj senkivel, tégy úgy, ahogy szerinted helyes.

Franyó, Magdi, Maci! Kösz a hívogatást, én már most indulnék. Semmi bajom, Lőrincnek sem. Szerintem gyomorrontás volt. Csak benneteket féltelek. Arra gondoltam, én vajon örülnék-e, ha valaki ismeretlen eredetű lázasság után két nappal a gyerekem közelébe jön. Hát, nem biztos.

Heni! Nagyon édes a kiscsaj!

Anita! Én is szedem tovább az Elevitet. Sárgaság ügyben szerencsére nem voltunk érintettek, így sajna, nem tudok segíteni.

Andi! Aranyos lehet a fütyülésre vigyorizó Dani! Ki fogom próbálni. Nálunk az egyik nagy sikert arató produkció, ha azt mondogatom vigyorogva, hogy szia-szia-szia. Nagy kacajjal jutalmazza. Vajon mi tetszik ezen?

Urszila! Gratulálok a házassági évfordulótokhoz. Csoda, hogy lestrapált férjnek eszébe jutott. Most már tartsd meg! Kép

Na, felébredt, mennem kell.
Azért még küldök egy babakocsis képet.

BeuKép
beu
 
 


Köszi mindenkiken a kedves szókat. Azt hiszem jól jött. Nem tudom mi lehet velem, lehet a sírás borított ki, de totál kész vagyok. Szinte egyfolytában sírni tudnék. Biztos jön ehhez még a fáradtság is...

Leszter
Az a furi, hogy szülim nagyon jó barátai a szomszédok. Mindig együtt steakelnek, nyársalnak. A minap volt nálunk a férje, és mondtam is neki, hogy: Itt volt dokinéni, és azt mondta hagyjam sírni.
Direkt azért mondtam, hogy legyen fogalmuk, hogy miért sír, az eddig fél percet sem síró nyugis gyerek. Ezért is mondta a felesége, hogy Nem gondolják, hogy el fog aludni... Szóval ezért is esett rosszul, hisz rossz embernek tartott ezzel a megnyilvánulással. Én nem tudok jópofizni, köszönök, azt csók...

Zulu
Nálunk ősidők óta ringatás ment. Az első hétekben nem hagytam sírni, egy percig sem. NEm is szabad. De ha letettem, akkor nem aldut el. Ez megy már 5 hónapja, mikor a környezetemben minden baba ügyesen elalszik maga. Teljesen mindegy Szilárdnak, hogy napközben vagy este van. Ha elalszik akkor alszik, addig...
Az viszont igaz, hogy ügyes és nagyon érdeklődő gyermek.

Kakkukfű
Szilárd éjszaka kell fél 1-kor, 4 kor és fél 6 körül, amikor már marad mellettem. Én ezt nem is bánnám, ha már menne az elalvás. De bekövetkezett a legrosszabb, elbizonytalanodtam. Ahogy írta Györgyi is 3 napot adott, de ott sikerült. De nálunk tegnap óta rosszabb. És tényleg, mi van ha fél. Azt meg nem akarom. Kép

Andi
Tuti, hogy érzi már rajtam a csöpp, hogy anya bizonytalan, pedig fülig érő mosollyal megyek hozzá be.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Remélem, holnap nem lesz ilyen idő!

K-vitamin: anyatejben elenyésző mennyiség, mint a D-ből. Hiánya véralvadási zavart okozhat, agyvérzést. A 96-os bevezetése előtt - addig csak a kórházban adtak 1 adagot - évi 4-5 baba kapott agyvérzést. Gondolom, a tb rájött, hogy olcsóbb, ha mindenki kap inkább. Szakértő azért vagyok a témában, mert a 7 éves keresztlányom volt az évi 4-5-ből az egyikKép Azóta is agyvízlevezető szeleppel élKép de különben semmi bajaKép Én biztosan adom, amíg csak szopik Julka!

ToffiKép próbáld oldalt benyomni a szájába, a pofizacskójába, onnan nem tudja kiköpni szegény. Én utána extra sebességgel egy kanálka forralt vizet is benyomok a szájába.

BeuKép ha továbbra sincs semmi bajod, akkor a furi ízű krémestől volt! Szóval GYERTEK, GYERTEK!!

ZuluKép alvástapasztalatom uaz, mint a tiéd. I., 9 éves gyermek: órarend pontossággal működött, az elején éjjel is 3-4 óránként, majd átállt az átalvásra, azóta is csak leteszi a fejét és máris alszik reggelig (néha-néha rosszat álmodik, akkor átjön). II, 7 éves gyermek: minden kis zajra felébredt születésétől, teljesen rendszertelenül aludt napi 20x 10 perceket. Nehezen alszik el, szinte minden éjjel átjön. III. gyermek, azaz Julka: mérges, álmos sírás, zutty a babakocsi, begyűri a pelenkát a feje alá, alszik. Este fürdi, vacsi, cicin alszik el.
Férj recept: egyedül kell lennie min. 2 hétig a gyerekekkel, és máris rájön! Még ő is főzött, mert anyós annyira zsírosan teszi, hogy gyomorrontás garantált lett volna!

MyssniaKép nem tudom, mit mondjak. De mégis mondokKép Ha nem javul a helyzet, akkor lehet, hogy fel kéne függeszteni és egy hónap múlva újra próbálni. Nagyokosok szerint ilyenkor kezdődik az első szeparációs szorongás is.
Én is sajnálom Szilárdot, de téged is, és megértem, hogy túl sokat kivesz belőled az ölben altatás. Ölben pikk-pakk elalszik vagy órákig tart? Ha anyukád menne be hozzá? Vagy egy kicsi sírni hagyás, aztán cici, megnyugszik és elalszik? Nálunk Zsuzsinál ez működött, sőt ha meggondolom, most is ez működik, mese, puszi, otthagyás, 10 perc múlva általában szólít, újabb puszi, ágy szélén maradok 2-3 percet és elalszik. Ha meg nem szól, akkor átmegy Andrishoz aki már rég alszik, és hozzá bújva alszik el.

LeszterKép
Szerintem ebben a topikban nem kövezünk meg senkit semmiértKép Mindenkinek saját egyéni gyereke van+saját egyénisége és ezt a kettőt kell összhangba hozni. Azt is gyereke válogatja, hogy szüksége van-e a cumira. Én is cumipárti vagyok, I-II sokáig cumizott - szopitechnikának semmi baja nem lett - Julka egy-két szívás után kiköpi és az ujját szopja keményen. Már most aggódom a fogaiért.
Zsuzsi tetanuszt jól viselte szerencsére.

Urszila, aki ma még nagyon ráér
urszila
 
 


MyssniaKép remélem, nem tettem még rá egy lapáttalKép Külön rossz, hogy körülötted mindenkinek jól alszik a babája. Vagy csak mondják??? 9 éves anyukaságom alatt rájöttem, hogy sokan presztízst csinálnak ebből és mintaanyukának állítják be magukat mintagyerekkel. (Persze nem a topikra gondolokKép) És egy véletlen elszólásból kiderül az igazság.
Lehet, hogy pont azért alszik el nehezen, mert olyan érdeklődő és ügyes? És túl sok feldolgozandó info megy be napközben? Pszichológusok szerint a szülőket kimerítő babák átlagban intelligensebb felnőtté válnak. Én is ezzel vigasztalom magam Zsuzsinál!Kép

Urszila
urszila
 
 


Urszula
Ölben alvás változó, pikk-pakk is volt már, de volt hogy naggyon jól bírta, söt még nevetgélt is közben. Ha sírna hagyom, és cici akkor belealszik és tehetem be az ágyba. De ettől nem tudom, hogy megtanulja-e. És ha nincs lehetőség cicire?
Az biztos, ha ébren van, nagyon tud pörögni, sok-sok info megy be a buksijába, ezért szopik olyan hanyagul mostanában.
Lehet, hogy segít a lapát, mert ha ennyire megvisel engem, akkor nem tudom 100%-osan végigcsinálni. Akkor meg mi értelme?
A szeparációs szorongás is most kezdődhet, de ha jól tudom akár 3 éves koráig is elatart. Akkora meg majd Szilárd fog engem dajkálni? Szóval lehet, hogy felfüggesztem, ahogy írtad. Anya idegroncs lett. Kudarc.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Ja!
És még valami. Szépen be is rekedt a csöppség. Annyira sajnálom. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


MyssniaKép

Nix kudarc. Csak kipróbáltál valamit, mivel Szilárddal még nem lehet megbeszélni a dolgokat. Ettől még te nagyon jó anyuka vagy. Még lesz ilyen, amikor te egyet akarsz, a gyereknek meg más a véleményeKép
Én azért hagytam picit sírni, hogy jelezzem, hogy most el kéne egyedül aludni, de persze egyáltalán nem biztos, hogy Zsuzsi így fogta felKép Ja, és még valami: valahol olvastam, talán Ranschburg Jenő??, csak likas az agyam, hogy tkp nem alvástanulás, mivel mindenki alszik tanulás nélkül is, hanem a szülők alvási szokásainak a megtanulása. Mert pl. mediterán országokban éjjel 11-kor még nyugodtan korzóznak a gyerekek.
Írj esetleg RJ-nek, a patika.hu-n rendel -legalábbis a tavasszal még ott volt - engem nagyon megnyugtatott Zsuzsi éjszakai átmászkálásával és a testvérféltékenységével kapcsolatban.

Urszila
urszila
 
 


Urszula Kép
Köszi a tippet, pont ilyenek motoszkáltak az agyamban. Abban igazad van, hogy vannak anyukák, akik tökéletesnek állítják be a dolgokat. Én nem tartozom ide. Szilárd, mint gyerek csodatündéri, ügyes, okos, értelmes (mi mást is írhatnékKép). De elalvást vagy én, vagy nem, de el lett rontva. Simán felvállalom saját hibaként, de ha belegondolok én is "rosszalvó" voltam, ha nem is ennyira. Ezért is akartam rendbe hozni, és a dokinéni is nagyon határozott volt, mikor itt volt. De mindegy gyerek más, és kísérletezni meg nem akarok rajta. (Ha jól tudom, a különalvást is a szülök alakítják ki, régen az egész család egy kupacban aludt, apraja-nagyja.)

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Megtaláltam. A patikamagazin.hu-nál rendel. Na mingyá írok neki. Közben csöpp felébredt játszadozik. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Hali csajok!

Beu, de GYEREGYEREGYERE!! Legfeljebb kisajátítalakKép, hisz én tuti átestem rajtaKép! Ja és senki nem kapta meg tőlem a környezetemben...

Myssnia, ha kivagy pihentesd a dolgot egy kicsit! Lehet, hogy elrontottad, de helyrehozható! És abban tényleg van valami, hogy picit hagyd abba, és amikor kivasaltad az idegeidet, akkor kezd el újból. Nyugodt anya légszükséglet az ilyen feladatoknál! (én max. negyedórát bírom hallgatni a sírást, de akkor is csinálnom kell közben vmit. Mondjuk nálunk szerencsére az alvás megy, de az elkapatás is nagyik részérőlKép)

Bocs, nemtom kikérdezte: Eső esetén van nagy tornateremKép a holnapi talira. Ja mi a 9es szopi után indulunk, szerintem 10 de inkább1/2 11 lesz belőle. Majd sasolokKép)

Mennem kell, pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Megnyugtattatok, nem aggódom. Csak a tesói sokkal ügyesebbek voltak.
A talira mi nem viszünk kaját, mert csak beugrunk, 9-10 körül délelőtt, de nem maradunk, mert megyünk anyósékhoz. Ha viszek is valamit, az nem lesz saját készítésű, mert a három pici mellett nincs kedvem meg energiám konyhatündérkedni...sajna.
Valaki kérdezte, hogy oldjuk meg a szopit a talin. Így:
Kép
Próbálok visszaolvasni, de annyira döglassú ez a vacak, hogy döbbenet. Ezért ne haragudjatok, ha nem reagálok valakinek a levelére, vagy ha senkinek se reagálok...
Védának kértem kölcsön egy járókát, telepakoltam játékkal, hátha ösztönzi majd forgolódásra, nyúlkálásra. Rettenetesen élvezi! Íme, Véda a járókában: a hurkáit is érdemes megcsodálni
Kép
Ez a szép és okos "nagy"fiam, Dani:
Kép
Ennyire szereti a hugit:
Kép
Ez az ébredés utáni morcos Sárika:
Kép
Anyakati
anya_kati
 
 


Első képnek ezt akartam:Kép
anya_kati
 
 


Anyakati Kép
édesek a gyerkőcök, és nagyon diszkrét a szopi Kép

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Anyakati!
Szopi ügyben látszik rajtad a profizmus! Kép Nekem általában még ha ölben szoptatok 3 kéz kell hozzá, de hát a talin úgyis ott lesz a férjem is. Kép
Nagyon aranyosak a gyerkőceid, lassan kedvet kapok én is a következőhöz. Kép

K-vitamin: Én úgy tudom azért kell adnia picinek, mert nem tud átmenni az anyatejbe a mi szervezetünkből. Tehát ha én tele is tömöm vele a bucim, a gyerkőcnek akkor sem jut belőle semmi. Egyenlőre mi is szedjük, még senki nem szólt, hogy hagyjuk abba.

Alvásgondok: Szerintem most front van, mert Dani is vagy alszik vagy sír. Pedig már kezdte elhagyni ezt a szokását. És ma kétóránként kért enni. Én úgy gondolom, hogy vannak jó és vannak rosszabb napok, ma én is nyűgös vagyok nagyon, akivel beszélek, azzal egyből össze is veszem. A kicsik pedig még érzékenyebbek. Tehát kitarás mindenkinek!

Megyek is, mert megint megéhezett a kisfiam. Lehet, hogy ez a 3 hónapos ugrás?

Réka
muki
 
 


Sziasztok,

Azur,
üdv
K-vitaminból mi 1 dobozt kaptunk, 2 hetes korától heti 1x, 7 hetesig.
D-vitamin: mi szedjük, amíg szopizik, de orvosa válogatja.

Beu
Jobbulást a gyomornakKép
Babakocsi jól áll LőrincnekKép

Heni
Képeken édes a dedKép

Magdi
Érdekes sport lehet, a formáció, az olyan csoportos siklás a jégen, kb mint a vízibalett vízben?? Kép

Myssnia
Sajna nem tudok okosat mondani, de lélekben veled vagyunkKép

Anita
Mi 1 hetesen jöttünk haza, a védőnéni még látta rajta a sárgaság nyomait, de a barátnőm babáján még pár hét után is látszott. Kicsit aluszékonyabb lehet, nekem a védőnéni aszonta, hogy arra figyeljek, hogy max 3-4 óránként azért egyen.

Anyakati
SzopiKép Ti hogy tudtok ilyen higénikusan szoptatni? Nálunk még a fotel is tiszta anyatej, Kevin szája mellett folyik ki. Alárakok türit, de így is mindig tiszta tej a bodyja meg a melltartóm is... Nem beszélve azokról a trükkjeiről, amikor megszívja, kiköpi, és hunyorog az arcábba szabályosan spriccelő tejtől...
HurkákKép Úgy látom, Véda igazi nő, combra-fenékre hurkásodik. Méltó párja lenne igazi pasi fiamnak, aki karra izmozik, tiszta Popey.

Az itthon sanyargókra gondol valaki holnap, és raktok fel képeket, ugye?? Léccíííí!!!

pusza
Elli+Kevin (ma 6 hetes!)
ellimami
 
 


Heni!
Édes a babód Neked is nagyon! Kép Kép Kép

Beu!
Babó édes, kocsi szuoer! Kép Kép Kép

Sárgaság: Nekünk kb. 2 hét után múlt el teljesen. A szemén látszott legtovább. Ha a kórházból hazaengedtek, akkor nincs más teendő, csak várni.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Anita77, Azur!
Üdv közöttünk! K és D vitamin ügyében ne számíts egységes válaszra, mert ahány doki annyi szokás Kép.
Az biztos, hogy 2 hetesen kell kezdeni. A mi dokink szerint addig kell kapnia mindkettőt, amíg csak anyatejet kap. Amikor már elkezdtem hozzátáplálni és mióta tápszert is kap, azóta csak a D vitamint kell adnom naponta. Ha a tápszer több mint 500 ml egy nap, akkor kétnaponta kell egy cseppet adnom a lurkónak. Szóval nálunk így megy Kép
Szerintem ha van tejed, akkor ne erőltesd az őszilevet, almalevet stb.-t. Ha nem elég a tej, akkor szerintem jobb a hipoallergén tápszer, mint a hozzátáplálás, de ez csak az én véleményem!!! Ha szigorú a dokitok és tartasz tőle, akkor meg egyszerűen ne mond meg, hogy még 'csak' anyatejet kap a babád a tanácsai ellenére.
Ja, K vitamin hetente egyszer ( érdemes pl. a hétforduló napján) és D vitamin naponta.

Urszila!
Gratula a házassági évfordulóhoz!

Azur!
Eleinte Levi is csak hadonászott a tárgyak felé, aztán amikor megszerezte őket, akkor fejbevágta magát, de aztán megtanulta a koordinációt Kép.

Myssnia!
Ne haragudj, nem tudok tanácsot adni, csak azt tudom mondani, hogy fel a fejjel! És ha esetleg szomszédok leszünk (én az A/I16-os lakást néztem ki) tutire nem fogok ilyeneket mondani Neked Kép. Teljesen megértelek egyébként és nem tudom, mit csinálnék a helyedben Kép.
Tényleg nem lehet fogprobléma? Azt hiszem nagyjából egyidős Szilárd Levivel és Levinek is most jön a foga (az egyik már áttört múlt héten, a másik már látszik az inye alatt, de nem tört át) és szerintem ezért elviselhetetlen egy kicsit. Tegnap pl. mászott körbe-körbe a szobában és felváltva nyögött és sírt Kép. Kézben egy kicsit megnyugodott, de aztán kezdte előlről.


Maci2!
Én a lánybúcsúmon a csajoktól egy szexi alvósszerkót kaptam: rövidnaci + pántos felső szaténból!

Még mindig nem tudom, megyünk-e a talira. Ha megyünk, akkor is csak benézünk és aztán rohanunk a nőgyógyászhoz a Mammuthoz. Tök ciki, de én nem sütöttem, főztem semmit Kép. Szóval ha megyünk üres kézzel megyünk, bocs.

Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Helló, csajszik!

Olyan édesek vagytok. El is indultam bevásárolni, hogy csináljak valamit, aztán ha mégsem mennénk, legfeljebb megeszem én. Legalább nagy, kövér Beu leszek! Kép

Képzeljétek! Az Árkádban költöm a pénzem békésen, mikor egy babás anyuka rákérdez, hogy én vagyok-e Beu. Orsoly volt, Lőrincet ismerte meg. Vicces volt. Aztán mászkáltunk egy kicsit együtt, tök jó volt, legalább őt is megismertem. Vettünk egyforma badykat a srácoknak a C&A-ban. Lackó életben még gyönyörűbb mint fotókon, hatalmas szép szemei vannak. Jókat dumálgattak Lőrinccel. Én koordináltam őket. Kép

Myssnia! Remélem a netdoki megnyugtat! Kép

Csucsuka! Orsoly mondta, hogy ő is meg Te is átestetek ezen a hülyeségen. A döntő érv az volt, hogy a babákra nem hat! Ha a csajoknak meg megy egy kicsit a hasa... Istenem, tisztul a bélrendszerük! Kép Azért remélem, senkit nem fertőzök meg.

De ha valaki aggódik, csak szóljon!

Anyakati! Helyes kis csapat vagytok!

Köszi a babakocsi-dicsérő szavakat mindenkinek.

Beu
beu
 
 


Myssnia!

nagyon megértelek, én is írtó soakt sírtam Emma miatt, aztán én beletörődtem és kb 1 hónappal ezelőttig rendületlenül ringattam a hordozójába (lábbal) így nem olyan fárasztó és nappal abban aludt. Éjjel meg cumisüvegen aludt el, úgy be az ágyba. Mivel ő éjjel nem ébredt így ez engem nem fárasztott annyira. Aztán 1 hónapja már a kiságyában alszik nappal, megérett rá, de még most is szörcsöl a taából előtte kicsit. Egyébként most 2-3 napja minden baba extra nyűgös, legalábbis amásik topicban i s mindenki panaszakodik, nem tudom mi van, Emma is ma nappal 1x aludt, iagaz 2 órát, de ő is ordított előtte.
Szóval, ha a helyedben lennék (bár nem vagyokKép) én most nem eröltetném ezt a dolgot tovább. Főleg ha a szopizással, ölben viszonylag gyorsan elalszik (tehát nem 1 óra hosszát fogod). nappal esetleg próbálhatod hordozóban ringatni, vagy ababkocsiban. Nekünk külön ülésnk volt erre.Kép))) Aztán majd 1 hónap múlva újra próbálkozhatsz. 1 hónap alatt rengeteget fejlődnek, aztán ha megint nem alszik el 15-20 perc alatt, akkor s eha látod hogy álmos, akkor megint napold el.
Mondjuk nekem annyiban könnyebb dolgom volt hogy Emma éjjel végig aludt, tehát este csak 1x kellett elaltatni. Én ha véletlenül éjjel ébred adok neki egy kis teát, hogy visszaaludjon, de nagyon ritkán fordul elő. Másik módszerünk volt még hogy egy picit lefogtuk a kezeit neki az ágyban, ugyanis sokszor az a gond, hogy fel vannak pörögve és nem tudnak lenyugodni. Volt olyan hogy az őrülten sikító és csapkodó gyerkőc kezét lefogva 5 percen belül édesdeden durmolt.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Asszem, mi is megyunk a talira. Mar sutottem is, meggyes pitet (vagy lepenyt?), fincsi lett. Holnap talalkozunk, de joooo!
Udv:

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Régen írtam már, tudom, de ennek is megvan az oka. Ezért pár szóban vázolnám a helyzetünket, miért is maradtam el: kislányom, Noémi tegnap volt 7 hetes és sajnos születésétől kezdve tápszert kap. Az okát most nem írom le; nem is ez a lényeg ( de azt fontosnak tartom, hogy tudjátok, nem azért, mert én nem akarok szoptatni ). Szóval, egy hete tele lett az egész teste kiütésekkel. Kiderült, tejallergia - vagy legalábbis annak tűnik ( még várjuk a vérvétel eredményét - bevittük a Madarász Gyermekkórházba, hogy az ottani orvosnő is nézze meg ), mert most kaptunk egy újabb tápszert, ami kimondottan az allergiás csecsemőknek van és a kiütések szerencsére eltűntek. Azonban, a kiütésekkel egyidőben jelentkező hasmenés sajnos nem. Megkaptuk már az ÁNTSZ-től is az eredményt; teljesen negatív. Az orvos most még nem tud mit mondani; szte meg kell várni, amíg kitisztul teljesen a kis bélrendszere az előző tápszertől. Szerinte ezért lehet még ez a nyálkás, híg széklet. Ma voltunk hasi UH-n is, ott is mindent rendben találtak. Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, mit csináljak. Egy másik orvossal csak holnap fogok tudni beszélni. Mitől lehet?! És bocsi a kérdésért, de milyen egy rendes széklet egy tápszeres babának?! Láza nincsen, jókedvű, szépen eszik, de nagyon aggaszt ez az 1 hete tartó hasmenés. Kép Kép Kép

Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Chrissy!

Emma is kapott tápszer szinte az elejétől fogva, 3,5 hónaos korától meg kizárólag azt kapott szóval van tapasztalatom.

A kiütés és hasmenés sajnos tényleg valamiféle tej érzékenység jele. nem tudom mit kaott eddig, HA tápot, és attól lett kiütéses vagy csak sima tápot? Emma z elejétől HA-t kapott, a nem HA-tól ő is kiütéses lett. A HA-ben is van tej, csak valahogy módosítva. Ha Noémi a HA táptól lett kiütéses akkor most valószínűleg Szója tápot fog kapni. Amennyoire én tudom ez kinőhető dolog.
Emma is sajnos szokott kiütéses lenni mióta 7 hónapos korában abbahagytuka Ha tápot és áttértünka sima 2-es tápokra. Azon belül is van olyan fajta amit bír (pl Humana, Nan2) és van amit nem. (pl nutrilon, aptamil). ezekben fölözött tej van, elöbbiekben viszont sovány tejpor, hogy mi a különbség ne kérdezd, de egyiktől kiütéses lesz a másiktól semmi baja. Ő már eszik savanyított tejterméket is (joghurt, túró, sajt) azoktól semmi baja. Amikor olyat etettem vele mait nem bírt mindíg eltelt jó pár nap mire eltüntek a kiütések. Nálunk is volt ilyen hasmenéses-kiütéses sztory is, ő a kakaós tejpéptől lett ilyen. Azt is ahogy abbahygtuk elmúltak a tünetek.
A tápos babák széklete amúgy alapesetben inkább kemény szokott lenni, épp ezért tesznek a mai tápszerekbe prebiotikus rostokat, hoyg lágyítson. Szóval csak attól mert tápszeres nem lesz hasmenése, sőt. Miylen tápszert evett eddig Noémi?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Helyesbítek: A kiütés és a hasmenés étel érzékenység jele, de mivel ő csak tápot kap, így tej érzékenységKép BocsánatKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Myssnia!

Az előbb gondoltam rád, csak nekem nem a szomszéd szólt be hanem anyukám. Emma uyganis pár napja nem hajlandó aludni délután, ma is letettem, de csak ordított, nem volt álmos, kivettem, játszott. de 7 felé már nagyon álmos volt, mondtam hogy leszaladok a kuytával, de ne hagyja aludni (férjem dolgozik, így rá hagytam anyukámra Emmát). Lemegyek, max 10 perc, hazajövök, Emma alszik a vállán. persze felkaptam és felébresztettem, erre azt mondja hogy Milyen kegyetlen vagyok ezzel a gyerekkel. Én??? Lett volna egy fürdés , vacsi és elégedetten elalvó gyerkőc 8 órára, most helyette lesz egy ordító gyerek akit ki tudja mikorra fogok tudni ágyba nyomni. Ugyanis az én lányom olyan hogy ha 5 percet is alszik, akkor azt úgy veszi hogy kialudta magát és nem hajlandó újra elaludni. Ráadásul ezt ő is tudja, mert a héten már 2 nap eljátszotta ugyanezt (id emost vicsorgó fejecskét tennék ha tudnám hogy kell).
Emma msot épp a pipere szekrénymet rámolja lefelé és vigyorog ngy elégedetten, az álmosság mindne jele nélkül. Holnap viszem őt is kutyát sétáltatni.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Noémi eddig Humana HA-t kapott, majd utána áttértünk a BEBA HA/A.R.-re, mert bukós volt. A "storyhoz" hozzátartozik az is, hogy a központi anyatejgyűjtő állomásról kaptunk tejcit, de múlt hét szombat óta nem adunk neki a kiütések miatt. Akkor még plusszban elfogyott a BEBA HA/A.R. és a hétvégén visszatértünk a Humana HA-hoz. Hétfőn kezdtük csak újra a BEBA-t. De kedden ugyebár a kórházban kötöttünk ki, ahol a Nutrilon Pepti 1-et írták fel és attól nagyon szépen elmúlt a kiütése. Vagy esetleg a Fenistil cseppektől, amiket még külön be kellett adnunk neki? Nem tudom... Egyszerűen már nem tudok mire gondolni. Pedig előtte mindig tökéletes volt a kakija, most pedig naponta vagy 7x van tele a pelus. Hát nem vagyok a nyugalom tetőfokán. Kép

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok,
Beu,Maci_2 ,Manó, Toffifee, Magdi ,Andi ,Kangi ,Urszila, Réka ,Ellimami, Virga (bocs, ha valakit kihagytam)köszönöm szépen a K vitaminos és a mozgásfejlődéses tanácsokat és a gratulációkat Artúr nevében. Olyan jó,hogy leírtátok a tapasztalatotokat. A János kórházban ő is kapott K vitamint,aztán a körzeti gyerekdoki felírt 1 dobozzal,2 hetes korától adtam,heti 1x, de mostanra már elfogyott. A gyerekdokinővel nem akartam ott leállni vitázni,mert félek,hogy később, ha valami baj lenne Artúrral akkor emiatt nem úgy kezelné,mint más betegét. Majd ha megyünk 3 hós oltásra, akkor azt mondom,hogy nem fogadta el Artúr a barackot és legyen szíves írjon fel K vitamint. Szerintetek megteheti,hogy nem írja fel? Remélem azért csak felírja. Tejem szerencsére most van és azt tervezem,hogy nem is fogok neki mást adni, amíg lesz tejem (legalábbis 6 hónapos koráig)
Myssnia,
Én sajnos nem tudok saját tapasztalatot leírni, csak az jutott eszembe,hogy esetleg Szilárd nem nyugodna-e meg valami relaxációs zenétől vagy olyan zenétől,amit kismamakorodban hallgattál? Hátha felismerné. Nekem álmatlanság ellen használt a levendula illóolaj,amit aromalámpa vizébe csepegtettem, hogy a szoba levegője levendulaillatú legyen. Nem tudom, hogy kisgyerekeknél ez használ-e, hogy milyen fejlett a szaglásuk meg hogy egyáltalán szabad-e, nehogy kárt okozzon. Remélem megoldódik!Sok kitartást kivánok!
Lehet,hogy holnap én is elmegyek a találkozóra,2 szoptatás közt. Artúrt sajnos nem tudom hozni,mert nincs autónk és a BKVra meg nem fér fel a babakocsi. Ha elmegyek, akkor nem bánnátok,ha odamennék hozzátok? Ahogy láttam, mindenki úgy 10-11 körül lesz ott,ugye?
Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!
Ildi
azur
 
 


Csatlakozom az extra nyügik táborához: Julka ugyan aludt viszonylag rendesen, de ordítva ébredt - még jobban, mint ahogy szokott - egyszer lekellett nyugtatni, hogy elfogadja a cicit, utána az I. tejbelövellés után elkezdte hátrafeszíteni magát és ordított. Séta vállon, "beszélgetés", gyerek vigyorog, 15 perc után rájön, hogy éhes. És uez kezdődik előlről. Lehet, hogy a holnapi nagy napot érzi?Kép

BeuKép babakocsit remélem holnap megnézzük élőben! Itt Gödöllőn Erzsébet parknál nyáron nincs krémes. 1x megkérdeztem, hogy miért. Aszondták, hogy nagyon kényes, ők inkább nem reszkírozzák a hasmenéses, elmaradó klientúrát. Még 1 + érv, hogy a krémes volt!Kép
Orsoly taliKép

Na megyek, jön a sütés II. fázisa!

Urszila
urszila
 
 


Sütöttem kettőt. Az egyik rossz lett. A másikat még nem kóstoltam. Mindegy, ezt kell ennetek.Kép

Azúr! Szerintem ha alappal tartassz attól, hogy a gyerekorvosod másképp fogja kezelni a gyermekedet, illetve ha nem tudsz benne megbízni, gondolkodj el rajta, hogy vajon ő e a legjobb választás. Szerintem az nagyon fontos, hogy megbízz benne. De látod, nem Te vagy az egyetlen, aki csak egy dobozzal kapott.

Myssnia! Mi van veletek?

Urszila! Nem csoda, hogy izgatott Julka, még nem biztos benne, hogy Lőrinc megy-e.Kép Nyugtasd meg. Úgy néz ki, összejön az ismerkedés.

Most láttam csak a tegnapi képeket.

Orsoly! Ez nem semmi kajálás! Vicces. Gondolom neked nem volt az. Kép

Maci! Szektás kép édi, nade a hajasbaba! Az valami kiráály!

Nadine! A fürcsis babó is nagyon aranyos.

Beu
beu
 
 


Chrissy!

Hát el tudom képzelni.Kép Emma is Humana Ha-t evett, nekünk azzal nem volt gond. De mint már írtam ő is hajlamos még a mai napig is a pöttyösödésre. Épp most említettem a gyerekdokinak de szerinte ki fogja nőni és ne adjak neki olyat mitől pöttyös. neki hasmenés csak a kakós tejpépnél társult a pöttyhöz, de azt csak 1x evett és kb 1-2 napig volt olyan hasmenés szerűje tőle, de neki nem volt sűrűbben csak híg volt és fényes.
Még az jutott eszembe hogy amikor először kapott NAN 2-es tápszert akkor 2 napig amint megette fél órán belül hasmenése lett tőle, de csak 1x kakilt, aztán 2-3 nap alatt megszopkta a tápszert és akkor már nem volt gond utána. tehát ilyen is van hogy egy egy új tápszerhez hozzá kell szokni.
És még valami: Lehet vírus is. Az ÁNTSZ csak bakteriológiai viszgálatot végez, vírust cska László kórházban vizsgálnak tudomásom szerint. Tehát akár lehet egy enyhébb vírus is, bár csak tipplegetek, de ebben az esetben magától el fog múlni, arra nincs gyógyszer, cska afoyladék pótlásról kell gondoskodni. Emma 2x szedett össze vírust, egyszer komolyat (Rota), de az lázzal jár és napi 10 kakival, ami szinte robbanásszerűen jön ki és majdnem víz (ezt kb 10 nap alatt hverte ki), 1x pedig valami enyhe lefolyásút, akkor inkább csak hányt de 2 nap alatt kuty abaj se volt.
Úgyhogy szerintem nyugodj meg, egyedül a folyadékpótlésra kell figyelned picit jobban, és ha allergia akkor amint kiürül az előző és a bélbolyhok picit rendbe jönnek elmúlik (állítólag ilyenkor a bélbolyhok közül ürül ki nehezen az a nyálka ami ott felgyűlt), ha meg vírus akkor is magától múlik el.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,
köszönöm szépen, kedves vagy. Kép Még nagyon kezdő vagyok... azt hittem, hogy vírust is néznek az ÁNTSZ-ben. De ugyebár akkor nem. Kép És akár még az is lehet, hogy összeszedett vhol egy kis vírust, meg ugye közbejött ez a tejallergia is... hogy kerek legyen az egész, akár ez a kettő is lehet egyszerre. Kép Ez a Rota nagyon csúnya lehetett... Kép Kép Kép

Köszönöm szépen még1x, hogy leírtad a tapasztalataidat.
Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

A férjem azt mondta, hogy bad bone (rosszcsont Kép) vagyok, mert megettem az összes csokit Kép

Anyakati!
nagyon jók a képek Kép aranyosak a gyerekek

Azúr
szerintem a dokid beláthatná, hogy nem vagy kakukktojás, amiért 2 hónaposan még szoptatni szerenél, ha megkéred biztosan ír fel K vitamint. Ha meg nem, orvost kéne váltani, mert gondolj csak bele, 14 (vagy hány) éves koráig ő fogja vizsgálni a gyerekedet és azért fontos lenne, hogy olyan doki legyen akiben bízol.

Chrissy
sajnos nem tudok segíteni, de sajnálom, hogy ilyen gondokkal küzdesz

Beu
Orsoly tali Kép

arra gondoltam, hogy ha lakunk így páran az Árkádhoz közel, nem csinálnánk egyszer egy mini talit?

A nagy talin viszont remélem jól érzitek majd magatokat, és jó időtök lesz Kép


Andi
psandi
 
 


Manó,
most néztem meg a profilodat. Láttam, hogy Újpesten szültél. Én kápmegyeri vagyok. Kép A kislányodról a fotó akár képeslap is lehetne. Kép

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Chrissy!

nagyon szívesen! nekema gyerekorvos mondta ezt az ÁNTSZ-es olgot, én sem tudtam, csak mikor hazahoztuk a kórházból akkor nem akart elmúlni a hasmenése sehogy sem, és így küldtünk új mintát az ÁNTSz-nek, és akkor mondta.Igazából azért bnem viszgálják, mert ha enyhébb akkor mire megjön az eredmény elmúlik. ha meg durvább, akkor sajnos az mással is jár. De lehet hogy külön kérésre vizsgálnak ők is. Rendeb fog Noémi jönni!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Chrissy!

Igen, Újpesten szültem, mert régen Újpalotán laktunk és ott van az orvosom. De már 3 éve Kőbányán lakunk, csak nem akartam orvost váltani. Így inkább mentem a város másik végébe szülni, pedig a Bajcsy itt van 5 percre kocsival.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


A képet a férjem csinálta és az egész család kedvence.Kép ugye milyen husi kis kölyök, meg sem látszik rajta január-februári sok hasmarsos kaland.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sütöttem kettőt. Az egyik rossz lett. A másikat még nem kóstoltam. Mindegy, ezt kell ennetek.Kép

Azúr! Szerintem ha alappal tartassz attól, hogy a gyerekorvosod másképp fogja kezelni a gyermekedet, illetve ha nem tudsz benne megbízni, gondolkodj el rajta, hogy vajon ő e a legjobb választás. Szerintem az nagyon fontos, hogy megbízz benne. De látod, nem Te vagy az egyetlen, aki csak egy dobozzal kapott.

Myssnia! Mi van veletek?

Urszila! Nem csoda, hogy izgatott Julka, még nem biztos benne, hogy Lőrinc megy-e.Kép Nyugtasd meg. Úgy néz ki, összejön az ismerkedés.

Most láttam csak a tegnapi képeket.

Orsoly! Ez nem semmi kajálás! Vicces. Gondolom neked nem volt az. Kép

Maci! Szektás kép édi, nade a hajasbaba! Az valami kiráály!

Nadine! A fürcsis babó is nagyon aranyos.

Beu
beu
 
 


Andi! Mini-taliban benne vagyok. Ki van még erre?

Beu
beu
 
 


Haliho!

Azur: ize, en valtanek gyerekdokit, ugye tudod, hogy megteheted?Kép Megorulok, hogy meg minidg van doki, aki azt tanacsolja elsogyerekes bizonytalan anyukanak, hogy honaposan kezdje a barackot. Jajjj!Kép

Beu: jo volt a randink telleg az ArkadbanKép Latod megsem hiaba nyomatjuk fel a kepeket a gyerkocokrolKép Ha valaki netan felismerni veli Lackot, nyugodtan bokjon am oldalbaKép

JO talizast nektek holnap, majd keretik beszamolni es kepeket mutogatniKép

orsoly
orsoly
 
 


Andi, Beu!

Én is sokat járok az Árkádba Emmával. Mi a 85-ös busz vonalán lakunk, így az Árkád a lejobban megközelíthető.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lázas vagyok. Ez eldőlt, nem megyek. Mindegy, úgyis rossz lett a másik süti is. (Kép)Érezzétek jól magatokat, és csináljatok sok képet.

KépKépKépKép

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Nagyon szomoru vagyok, ma meghalt a nagymamám.
Azért próbálok jönni hogy ne maradjak le semmiről.

Azur
Üdv. itt és gratula Arturhoz. Láttam, hogy K vitamin tekintetében nagyon sok hozzászólás volt, nekünk az volt a zárójelentésen hogy két hetes kortól amig szoptatom.
Szerintem se hagyd magad rábeszélni a hozzátápláláshoz ha van elég tejed!
A BCG nekünk többször kifakadt, még most is piros pedig már 4 hónaposak vagyunk.
A hasonfekvésről annyit, hogy pár hetes koráig nagyon sokszor tettük hasra napközben, volt mikor ugy is aludt és mégis elég korán, egy hónaposan átfordult a hátára. Egyik rokonunk védőnő és mondta, hogy tegyük sokszor hasra ha tornásszon mert igy erősödnek legjobban az izmai.

Anita77
Nálunk a kórházban a kevésbé besárgult babákat nem rakták a kékfény alá hanem napoztatni kellett. Csukott ablaknál pelusra vetkőztették és 1/2 órán keresztül napoztak (szemét védni), ezt naponta kétszer csináltatták és nagyon szépen javultak tőle.

Myssnia
Kitartás, kitartás, kitartás! -mást nem kivánhatok Neked, sirnihagyás helyett szerintem simogasd sokat a kiságyában.

Anyakati
Ez a Véda hatalmas baba és gyönyörü - na azért Danira és Sárikára sem lehet panasz, nagyon szépek!

Na mára ennyi, sziasztok!
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Lánybúcsúban mindenki dicsérte Ronit, hízott a májamKép kb. 2 órát maradtunk.

PsAndi,
Lánybúcsúba vittem sütit, meg After8-et. Más ötletem nem volt, meg időm sem.

Myssnia,
Ronit legfeljebb 15 percig hagyjuk sírni. Ha nagyon kivan, akkor még addig sem. Olyankor felvesszük, megvigasztaljuk, amíg megnyugszik egy kicsit, aztán vissza a kiságyba. De szerencsére nagyon ritkán van ilyen.
Hogy alszik Szilárd? Hason állítólag hamarabb elfárad...
Szerintem úgy csináld, ahogy jónak gondolod. Ne hagyd sírni, ha te is szarul érzed tőle magad.

Anita,
A sárgaságnak a 3. hét végére el kellene múlnia a dokink szerint. Persze Roninál nem így volt. Már a kórházban sárgulni kezdett. Kétszer is vettek tőle vért, de azt mondták ez csak élettani sárgaság. Mivel az említett időre nem múlt el, a gyerekdoki beutalt vérvételre (3 és fél hetesen), ahol hasi UH-t is csináltak. Nem találták az epehólyagját (gázok miatt), ezért bent tartották (én is maradtam szoptatni). 2 napig kékfényezték is a Madarászban. Véreredmény jó volt, ismételt UH-n meglett az epehólyag is. Aztán hazajöttünk a rózsaszín babánkkal, aki másnapra újra besárgult. Vittem a dokihoz, de szerinte nem volt már sárga. Pedig ugyanolyan volt mint kórház előtt. Szerintünk még 2 és fél hónaposan is sárga volt még egy kicsit. De már nem az, kinőtteKép
Az egészben az volt a legnehezebb, hogy a sárgaság miatt aluszékony volt, szinte állandóan aludt. Így nekem kellett 3 óránként ébresztgetni, és szopi közben is macerálni, hogy ne aludjon be. 1-másfél óráig szopott (mire evett eleget), fél órát fejtem, 1 órát aludtam. Kb. 3 hétig utána kezdett magától ébredni. Így utólag fogalmam sincs hogy bírtam kiKép
Remélem nem ijesztettelek meg. Ilyen is van, mégsem lett semmi baj.Kép

Kangi,
Köszönjük jól vagyunk.Kép remélem találkozunk és akkor meg is győződhetsz rólaKép
És a tévések kérték a beleegyezésedet?

Beu,
Klassz kocsi.
Én is kettőt sütöttem, az egyik ment a lánybúcsúba, a másik meg jön velünk a talira. Remélem jó lett.
Jobbulást! Kár hogy nem jöttökKép

Anyakati,
Azért egy kicsit maradhatnátok, anyósék nem futnak elKép
Képek szupikKép

Virág,
Kérdeztem a többiekeket, de azt mondták nem vesznek semmi közöset. Volt aki pogit hozott, más meg piát...

Chrissy,
Szegény babó, jobbulást! Sajnos nem tudok segíteni, nincs ilyen tapasztalatom.Kép

Azúr,
Persze, gyere csak!Kép

Mókuska,
NagymamaKép. Ez nagyon szomorú... Sajnálom.

Viszlát holnap a talin. Kép Jó időnk legyen!

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok,

Chrissy, sajnos, nem tudok segiteni, de latom Mano mar ellatott jotanacsokkal. Nalunk "csak" zold kaki volt es hetekig tarto szekrekedes. Kép

Anita77, Azur,
Udv kozottunk! Aztan gyertek gyakran! Kép
Nekunk Zsombi ket hetes koratol a mai napig is kell napi 1 csepp D vitamin, de a Konakion-t csak 4 honapos koraig kellett heti egyszer adni. Pedig 5.5 honapos koraig csak anyatejes baba volt.
Azur, en is gyerekorvost valtanek a helyedben, ha nem bizol benne mar most, akkor mi lesz kesobb? Kulonben egy cipoben jarunk, mi szeptemberben valtjuk le a jelenlegit. Kép

Orsoly, Beu, Minitali. KépKép

Arkadosok, mi a varos masik vegen lakunk. Kép Viszont van meg rajtunk kivul valaki Obudan es kornyeken? Mert akkor mi is minitalizhatnank (Levis-Ildi Te nem ersz, Rolad tudok! KépKépKép )

Myssnia, szerintem egyenlore fuggeszd fel az alvas-tanulast. TAlan kicsit kesobb, ha nagyobb lesz, konnyebben megy majd...Kép A szomszeddal meg ne torodj, mindenhol vannak ilyenek (nalunk is beszolt a szomszed, szegeny, sajnos azota meghalt- mielott felreertitek, nem miattunk Kép).

Kakukk, akkor hozzatapi ugyben passz. En ma bevetettem utolso remenyemet, egy Chicco kanalat, es egy adag tejpepet. Eddig ennek volt a legnagyobb sikere (4 kanalnyi). Azt nem tudom, hogy a kaja vgy a kanal tetszett neki. Kép

Zulu, nekunk is ilyen Micimacc kanalunk (is) van, de annak rugalmas a szara, es Zsombi rajott, hogy ha megpoccinti, akkor repul a kaja kifele a kanalbol. A kovetkezmenyeket nem reszletezem...Kép

Holnap igyekszem eljutni a talira, lehet ott parkolni konnyeden? Mert nalam az a szuk keresztmetszet...KépKépKép De ugye, nem leszek kikozositve, ha nem sutok-fozok? MAjd veszek finom pogit, jo?

Pussz,
Gombóc es LustaZSombi
gombóc
 
 


Sziasztok!

Ellimami!
Formáció: igen 20-24 lány (néha volt 1-2 fiú is) különböző alakzatokban korizik.

Urszila!
Gratula a házassági évfordulóhoz.

Andi!
Minitaliban én is benne vagyok. Kép

Na megyek aludni.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!!Kép

Minden Annának és Anikónak boldog névnapot kívánunkKépKépKép

Toffi és Zsombi
toffifee
 
 


Mókuska
Nagymama Kép őszinte részvétem

Beu
Nagyon klassz kocsitok vanKép
De kár, hogy visszaestél, jobbulást hozó energia megy KépKépKép

Toffi
toffifee
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?