Sziasztok!
El vagyok havazva, de azért pár szót.
Reggel mikulás hadsereg befigyelt az ablakban, Jázi el volt ámulva, Zsombit nem különösebben izgatta
Zsombinak tetszett a FP játék, meg Jázi gyurmája is, amit megkóstolt
Remélem nem lesz semmi baja, elvileg ezek már nem mérgezőek... Jázit le sem lehet szedni a filctollakról, már mindene össze van firkálva, de hagy élvezze
Én is kaptam egy csomagot a csízmámba, és nem volt benne virgács, ezek szerint jó kislány voltam
Noémi!
Nagyon jók a szülinapos képek!!!Veronika jól megnyomorgatta a tortát
Szépek a játékai is.
Bárányhimlő elleni oltás nem a prevenar és a neisvac, de fejből nem is tudom melyik, de keress rá itt:
https://www.drdiag.hu/kereso/index.php
Gázártámogatás: mi úgy vagyunk öten, hogy 2 gyerek, párom, én, és a nagymamám a földszinten lakik. Sokat fogyasztunk, mert nagy a ház, már most 2ezer m3 fölött vagyunk, de ugye idén még jár a támogatás efölött is, csak jövőre nem.
Mi is kaptunk hintalovat az anyós-mikulástól. Igaz, volt már itthon egy, de nem baj....
Legalább nem vesznek össze rajta a gyerekek.
Rena!
Eccer tán mán felraktam. Azt nem tudom melyik játék mennyibe kerül, de nézd át:
2-8 hónapos korban: csörgő, frottírfigurák, rágókák
8-12 hónapos korban: fürdőkád-játékok, tologatható autók, állatok, egymásba rakható építőkockák, nagy labda, xilofon
12-18 hónapos korban: húzogatható játékok, kiskocsi a ki-bepakoláshoz, homokozójátékok, babzsák, plüssállat, egyszerű puzzle, építőkocka, egyszerű képeskönyv világos ábrákkal, lábbal hajható autó, vagy kismotor.
18-24 hónapos korban: játéktelefon, kislapát és seprű, felállítható állatok és házak, baba, kisautó, ujjfesték, képeskönyv
2 éves korban: favonat, kirakós játékok, képes dobókocka, zsírkréta, ujjfesték, képeskönyv, építőkocka, egyszerű konstrukciós elemek, hintaló, szobai mászókák, kéz- és ujjbábok
3 éves korban: szánkó, roller, háromkerekű bicikli, mondókás és képeskönyvek, bolt, orvosi táska, kiskonyha, babaszoba, gyurma, összedugható építőelemek, mese- és daloskazetták.
4 éves korban: korcsolya, görkorcsolya, ugrókötél, szín- és formafelismerő játékok, egyszerű szabályjátékok, koncentrációs játékok, ügyességi játékok, kiegészítők a meglévő konstrukciós játékokhoz, festékek, színes ceruzák, diavetítő mesefilmekkel.
5 éves korban: nyomda, barkácsfelszerelés, fémépítő készlet, társasjáték, kártya, hangszerek-oktatással egybekötve, sporteszközök (gyűrű, kötél, bordásfal)
6 éves korban: nagyobb puzzle, lego, könyv, szobában felállítható sátor, villanyvasút, autópálya
Nagyobb gyerekeknek érdemes társasjátékokat venni, amit az egész család együtt játszhat, valamint számítógépes- és zenei CD-ket
Egyébként nagyon jó és olcsó játékokat lehet venni a Mesebarlangban,
Alkotás út 7/b (a Délivel szemben) és a József krt 48 szám alatt.
MILYEN JÁTÉKOT VEGYEK A GYEREKNEK?
Az itt közzétett cikk gondolatokat ébreszt bennem. Honnan tudja a szülő, hogy a pszichológusok horror szobácskáiban található helyzetgyakorlatokhoz és problémák kijátszásához adott játékok hogyan vihetők - sőt egyáltalán bevihetők-e - a gyermekszobába.
Amikor a gyerekkel besétálunk a játékboltba, nézzük meg, mi vonja legelőször magára a figyelmét. A csillogó, nagyon színes és szép csomagolású dolgokat fogja először célba venni. Követik ezt azonnal a reklámból ismert szörnyek, az ismert rajzfilmek műanyag figurái. Ezek a számunkra gusztustalannak látszó plasztik vackok számukra kézzel foghatóvá teszik azt a mesehőst, akinek személyiségével már a mese során azonosultak és akinek a személyiségével már könnyen azonosulnak újra egy fantázia-játék során.
A kislányokat mindig vonzza a csodaszép babák látványa, a szép és habos babaruhák. A Barbie babáknak személy szerint nagy ellenzője vagyok, de mégis jól eljátszik vele minden kislány. Hogy mennyire nevel a Barbie divatmániás sorozatbámuló szánsájn nővé? Amennyire a gyerek a szülőtől ezt a példát látja. A játék önmagában nem nevel semmire, csak a szülői példa, a környezeti hatásokból kapott példák töltik meg tartalommal gyermekeink játékát. Az önkifejezés eszköze a gyermek számára nem csupán a játék. A rajz legalább ilyen fontos.
Ha a - Vegyünk e Pistikének Cigis Cili babát?" kérdés valamely épelméjű szülő agyában megfogalmazódna, inkább azt javasolnám neki, vegyen egy nagy doboz szép színes zsírkrétát, meg papírt, és rajzoljon a gyerekkel közösen.
Amúgy, ha a gyereknek játékot veszünk, mindig beszélgessünk vele a játéküzletben az alábbi kérdésekről.
- Nézz jól körül, azt a játékot válaszd ki magadnak, amelyik a legjobban tetszik neked. Csak egyet választhatsz.
Gyermekünk ilyenkor jó érzékkel a legnagyobb dobozt választja, amiben a legtöbb minden van, és egy havi fizetésünk is kevés rá.
Ilyenkor a szülő a szívéhez kap. A gyerek választása általában nem a pénznek szól, hanem a monumentalitásnak. Nyugodtan osszuk meg vele azt, hogy háromszor kell végigszámolnia az összes ujjain, annyit kell aludni ahhoz, hogy a papa annyi pénzt meg tudjon keresni, hogy ezt a játékot megvehessük, és ha annyi pénzt keresett, akkor nem jut ennivalóra és semmi másra. Még csokira sem. Apa pedig nagyon fáradt lesz és nem jutna ideje arra, hogy ezzel a szép játékkal közösen játszhassanak. Ezt minden gyerek akceptálja és választ egy kisebb, olcsóbb játékot.
Ha a játék szerintünk, nem felel meg az életkorának, durva, vad, vagy csúnya, akkor kérdezzük ki alaposan az apróságot:
- Miért tetszik neked ez a játék?
- Mondj rá példát, mit is lehet ezzel játszani? Mire jó ez pontosan?
- Szerinted, nézd ez itt könnyen szét esik .. meg tudod egyedül javítani? Ebben én nem tudok segíteni neked.
- Ha átjön a barátod, vagy este együtt játszunk, mit fogunk kezdeni ezzel?
Ha ezekre a kérdésekre nem tud felelni, maga is rájön arra, hogy a játék csak pár napra szól, utána a sarokba vágva végzi. Segíthetünk neki olyan játékot játszani, amivel összekapcsolhatunk játékötleteket. Például a hajas babával a születésnapot, a közös tortasütést, a nagy teherautóval azt, amikor költöztünk és a bácsik majdnem leejtették a nagyágyat. Töltsük meg a játékot tartalommal, játék-ötletekkel, vicces élményekkel. Ha ez sikerül, a gyerek ezekkel a játékokkal hosszan és boldogan tud majd játszani. Okos gyerekre könnyű hatni.
Mit tegyek, ha a gyerek makacs?
Nem akarok neki gusztustalan műanyag szörnyet és játékpuskát venni, ő azonban mégis hisztizik a játéküzletben. Az eladók megszólnak és a gyereken is látszik, hogy annyira szeretné! - írta nekem a barátnőm, mikor erről a témáról beszéltünk.
Én ilyenkor szólok a gyereknek, hogy a viselkedése nem illik az üzlethez. Itt játékokat árulnak, a játékokkal játszani szoktak, nem pedig hisztizni. Ha hisztizni szeretne, menjünk ki a bolt elé. Ott hisztizze ki magát. Ha játékot szeretne, válasszon olyat, amivel játszani lehet, mondja el, hogy miért. Ha továbbra is hisztizik, szépen kisétálnék az üzletből. Megvárnám az ajtó előtt a megszeppent gyereket és egyértelművé tenném neki, hogy a hisztizéssel csak azt éri el, hogy semmit nem kap. Ilyenkor nem vennék neki játékot.
A jó játék ismérvei:
- Hosszan használható, tartós anyagból készült.
- Esztétikus a megjelenése
- Nem nyújt mindent készen (például a pisilős, evős baba) ki kell egészíteni a fantáziánkkal.
- Egyedül és együttjátszásra is alkalmas.
- Első ránézésre legalább két ötletünk van, mit lehet vele kezdeni.
- Gyermek léptékű, tehát sem nem kisebb, sem nem nagyobb, mint a gyerek mérete.
Milyen labdát vegyünk?
Kis gyereknek feltétlen nagy, színes, mintás labdát, amit könnyen meg tud fogni és el tud kapni. Ami megfogja a szemét. Ami jól gurul és jól pattog (középkemény)
4-5 éves gyerek már kaphat kisebb labdát is, ami fejleszti az ügyességét. 7-8 éves gyerek kis gumilabdával is szívesen játszik, már jól koordinált a mozgása, örömet ad a picike labda elkapása, pattogtatása. A formáról a funkcióra kerül a sor, már ciki a mesefigurás labda.
Nagyobbacskák örülnek a kosárlabdának, kézilabdának, baseball kesztyű, ütő, labda is nagyon jó ajándék.
Milyen babát vegyünk?
Szépet. Olyan legyen, mint egy ideális kislány, kisbaba, vagy kishölgy. A Götz babagyár babáinak mindegyike megfelel ennek az elvárásnak. A szemüveges baba, maci, valóban segíthet a szemüveget megszokni, de ne kész szemüveges babát válasszunk, hanem a már meglévő kedvenc kapjon szemüveget, drótból, olyat, amit mi csináltunk a gyerekkel közösen.
A kedvenc baba gyógyítása enyhítheti a fájdalmakat, nem az újonnan vásárol, gyárilag defektes példány.
Milyen Kisautót vegyünk?
A kisautókból a jó strapabírású, fémből készült kevés mozgó-kivehető alkatrészes fajták a legjobbak. A saját építésű dobozgarázsok nagyon nagy örömet adnak, fejleszthetők, csak karton és egy kis szülői segítség kellenek hozzájuk. Saját magunk festhetjük ki és nem kell a boltban méreg drága garázst vennünk.
AJÁNDÉK ÖTLETEK FELNŐTTEKNEK:
- Jó ötletnek gondolom a színház (Opera, hangverseny...) jegyet karácsonyra, ha van az ajándékozottnak kísérője, akivel elmehet (pl. nagyszülőknek jó ajándék). Egyszer akkor örülnek, mikor megkapják, egyszer meg akkor, mikor megnézik az előadást. Gyerekes családoknak cirkuszjegyet is lehet venni, azt hiszem 550-900,- Ft-ig vannak a jegyárak, tehát az sem az a "földhözverős" kategória anyagilag.
- Párotoknak a Magyar Könyvklubban található: A boldog házasság hét titka c. könyv. Olyanoknak is nagyszerű, akiknek nincs gond a házasságukkal, egyszerűen segít elmélyíteni az összetartozás, szeretet érzését
-Nagyszülőknek unoka-fényképes naptár, saját készítésű lekvár, sütemény, likőr, stb.
Kniki!
Hogy van Kiara? MA is nyűgi?
Falexa!
Szerintem ne vegyél meg semmilyen karácsonyi albumot, inkább töltsd le a netről. Ha érdekel, szólj, keresek neked, ha pedig nem akarsz letölteni, nekem van egy pár, de nem igérem, hogy holnap már küldöm is mélben.
Én innen szoktam küldözgetni (nem ér ám mindenkinek lenyúlni
)
http://www.tutikepeslapok.hu/viragos-1
Mindjárt folytatom.