Új privát üzeneted érkezett!

hablaty, örülök, hogy minden rendben, sokat gondoltam rád :wink:
tényleg pihenj sokat :wink:

Kép
mona76
 
 


Szia Halbalty!

Vigyázz Magatokra nagyon!!!!! Tényleg pihengess sokat!
Olyan elkeserítő, hogy ilyen a magyar egészségügy!
:( :twisted:

Reméljük karácsonyra kapsz egy kis "eltávot" :wink:

Nagyon le vagyok maradva a topicban, hétvégén péntektől vasárnap du 4ig suliban voltam (péntek szombat estig...), és teljesen kipurcantam. 8)
Szóval próbálok mindent elolvasni, de képtelen vagyok mindenkire reagálni, ne haragudjon senki, ha kihagyom! :?

Ami eszembe jut:

mézeskalácsot én is sütök, bár még nem Annával, de karácsonykor mindíg szoktam.

Igen megvan a karácsonyfa helye, és ez lesz az első nagy fánk!!! :D
Annának nem lesz újdonság, mivel az Árkádban sétálva fél méterenként kisebb-nagyobb fákba ütközünk, így már megcsodálta a "karácsonyfát". na meg jövőre már több értelme is lesz számára! :wink:
Azért egész más lesz most a karácsonyunk, hogy már igazi kis család vagyunk! :)

Mona!

Dani nagyon jó húsban van! :) És nem semmi, két hónappal fiatalabb Annánál, és 700 grammal több :!:
Igen szép kisfiú!és szuper a szánkója! :wink:
Nekünk nagyon bejött a babé fürdető! És Most fogy el éppen az első, amit vettünk! Egyszer kipróbáltam a gyógyszertárit, mert kéznél volt, és Anna szeme körül teljesen bepirosodott tőle, úgy hogy el is tettem! :?

Sheila!

Nem úgy értettem! :!: :oops:
csak nem igazán találkoztam olyan családdal, ahol az összes gyerek között ilyen nagyobb korkülönbség volt. Igaz praktikusan nézve jó lehet, mert az előző gyermek már mindíg sokkal önálóbb, jobban érti, hogy kistestvére lesz, te is jobban tudsz figyelni az 'aktuális' legkisebbre, és gondolom még sok már dolog is van.

Tudod: mindenki magából indul ki 8) :
Én például szeretnék kistestvéreket Annának, és biztosan nem tudnék ennyi évet kivárni kettő között, türelmetlen lennék! :?
Aztán reméljük, hogy a természet is úgy akarja, ahogy mi :wink: :D

Várjuk a képet a pocidról!!!! :D

Peni!

A szülésznőket az nst-k alkalmával ismertem meg, és után döntöttünk úgy mi is, hogy választunk, mert mindenki kedves, meg kompetens, de mégsem volt mindenki annyira szimpi, akit választottunk, ő meg nagyon! :D

Panda maci!

Nekünk tavasszal úgy volt, hogy az én taj számomat kellett addig Anna receptjeire ráírni, amíg nem kaptuk meg az ő kártyáját.
egyébként az anyakönyvvezető Telkiben mondta, hogy a lakcímigazolót és a taj kártyát is ők intézik, és kb két héten belül meg is kaptuk!
Örülök Anyukád eredményeinek!!! :D
Szülésznő:
mi úgy ismertük meg Enikőt, hogy ő csinálta az a 3ik nst-t, és amíg az készült, ő fogta magát, papucs ledob, ráhuppant a franciaágyra az alternatív szülőszobában, v. vajudóban, és elkezdte, modani, hogy mi hogy lesz, kérdezte, hogy miről mit tudunk, szóval nagyon aranyos volt. Ezek után döntöttük el, hogy ő legyen.
Szerintem nem hiába ő a vezető szülésznő ott!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Kösz Macmam és Mona! A karácsonyról ne is beszéljünk, olyan elkeserítő, hogy itt fekszem és nem csinálok semmit :cry: Pedig úgy szeretek készülődni, sütni-főzni... most meg a bögrémet sem moshatom el. Stegény Párom melózik, aztán kiviszi a kutyákat, és utána még rendet is tehet... olyan haszontalannak érzem magam :cry: :cry: Na nem panaszkodás, meg a kicsimért mindent és hálás vagyok a Föntieknek, hogy nem lett nagyobb baj és "csak" feküdnöm kell, csak jól esik kiírni magamból :oops: :?

Kép
hablaty
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Megjöttünk a 12 hetes vizsgálatról, minden rendben :!: :!:
Majd holnap írok bővebben, megyek pihenek mert van egy kis hányingerem.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Hablaty!

Ne foglalkozz most ilyen gondolatokkal, irgum-burgum!
megértelek, de most tényleg Manó a legfontosabb, biztos a Párod is így gondolja...

most igazoltan lustálkodhatsz, használd ki :wink:
ilyen nem sokszor adódik az életben, és nemsokára nosztalgiával gondolsz majd ezekre a hetekre (amikor alváshiányod lesz, mert lesz egy Manód :D )

Karácsonnyal se foglalkozz, majd megoldódik ez is, meglátod :)

Edina!

Gratulálok az eredményhez, most már nyugodj meg, és pihenj :) :)
és várom a beszámolót :wink:

én holnap megyek (8-as csomag), elég sűrű lesz a program :roll:
nagylabor, kókusz szűrés :oops: , CTG (ezt nagyon várom!!!)
majd beszámolok mindenről...

Panda!

Akartam írni, hogy örülök, hogy Anyukáddal minden rendben van :) :) :)

Macmam!

Tudom, hogy nem úgy értetted :lol: :lol:

ezeket a nagy korkülönbségeket azért a sors is alakította ám:
az első fiam után sokáig nem akartam több gyereket, mert egyrészt nagyon fiatal voltam, másrészt már akkor megbántam az előző házasságomat :(
aztán mégis jött Patrik, na Őt nem bántam meg!! tündéri kölyök volt ( most is az, de épp kamaszodik :roll: )

aztán elváltam, megismertem a mostani PÁROMAT, de évekig elég hányatott sorsunk volt...így közös babát csak 2001-ben vállalhattunk, akkor lett végre saját otthonunk...

így lett Patrik és Melissa között 9 év...
aztán, mikor Melissa 3 éves lett, próbálkoztunk a kistesóval, de elvetéltem, :( majd egy év múlva újra... :(

egyébként csak 4 év lenne köztük, így mefg majdnem 6...de már nem bánom, már azt hittem: soha nem lesz többé kisbabám :(

kívánom Neked, hogy úgy sikerüljön a vágyad, ahogy szeretnéd :) :) :)

egyébként most nagyon elgondolkoztam a szülésznő fogadáson:
Enikőnek mi a vezetékneve??

mert én egy Demeter Enikőt "ismerek", (be is jelölt az IWIW-en),
de Ő nem azonos a Te szülésznőddel...


www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!

Köszönöm a jókívánságot, nagyon aranyos vagy! :)
és hogy így leírtad nekem/nekünk a történetedet. :)
Örülök, hogy végül sikerült megtalálnod a boldogságot, és a sors még egy újabb kis csodával is megajándékozott benneteket! :D
Enikő vezetékneve Hegyvári.
Demeter Enikő nekem is megvan az iwiw-en, ő nővérke Fenyőházi mellett.

Hablaty!

Tényleg ne gondolj most semmi másra, csak Magatokra, és Manócskádra!!! :)
A karácsony így is szép lesz, mert már veletek van a pocakban a pici babátok, aki titeket választott szüleinek, és aki még boldogabbá fogja tenni az elkövetkezendő karácsonyaitokat!!! :D :D

Edina!

Várjuk a beszámolót! :)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Én egyik Enikőnél sem szültem, nem emlékszem az én szülésznőm nevére :oops: Tudtok még neveket?

Kép
mona76
 
 


véletlen elküldtem, még azt akartam írni, hogy ő is nagyon aranyos volt, ajánlhatnám nektek. Van róla képem, de csak olyan, hogy ott fekszem meztelenül :oops: ezt azért nem teszem fel.

Kép
mona76
 
 


SZiasztok!

Nagy örömmel olvasom, hogy jó eredmények vannak mindenhol! SZuper!! :)

Hablaty: ez most a "vihar előtti csend", tudom,hogy nem ilyen áron kéne pihenni, de pihenj és próbáld élvezni -amennyire csak tudod- ha meglesz a picúrkád úgysem lesz rá mód egy ideig. Pihenj, olvass, tévézz..........a karácsonyi készülődést ami most elmarad jövő karácsonykor duplán bepótolod! :wink:

Sheila: Olvastam, hogy messze laksz Telkitől és Biatorbágytól gáz az út........én Érden lakom. A fiamat a telkibe hordom ha beteg a RIcz Zsuzsához tehát néha megyünk. Először én is Biatorbágy felé mentem aztán Pátyon átvergődtem......borzasztó volt.
AZóta soha nem mentem arra. Azóta elmegyek Budakesziig és a Budakeszi Fatemplomnál rákanyarodok a Telki útra.Onnan nyíl egyenes az út......igaz , hogy kilóméterben egy kicsit több (minimálissal több) de időben sokkal kevesebb és az út minősége is kiváló. AMi tudom kicsit triviálisnak hangzik de nagyon megmaradt bennem, amikor a kisfiam született, mentünk haza kocsival a JÁnos kórházból Újpestre, azokon a nagyszerű Pesti utakon és mire hazaértünk csillagokat láttám.................friss hasi műtéttel zötykölődtem........borzalmas volt. Próbáljátok ki egyszer Budakeszi felé tényleg jobb. Bár lehet, hogy próbáltátok.....akkor storno :)

[b]Mona:
Gyönyörű a kisfiad!!!!!! AZ enyém is ilyen gyönyörű kis gömbölyű baba volt, csak szösziben! Nagyon formás kisfiú, gratula hozzá!

Peni[/b]

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Végre itt vagyok és mesélhetek. Bocs, hogy nem reagálok a hozzászólásokhoz, de nem volt időm visszaolvasni.
Na szóval: mérete azaz CRL 6,2 cm! Szépen növöget azt mondta a doki.Képet sajna nem tudott adni mert nem volt jó a gép. :cry:
Na de nem is ez a fontos , megvan keze ,lába, mindene oké!
Nyaki redő is rendben, de azért megcsináltattuk a down szűrést is .
Levették a vért ez volt az első fázis és legközelebb január 3-án megyünk akkor veszik le a második fázist és utána lesz eredmény.
Fenyőházi ismét aranyos volt, mindent többször is megmutatott, sőt előszőr a férjem nem jött be és amikor elkezdte az uh-t és látta, hogy minden rendben akkor kiszaladt érte. Szegény nagyon megijedt mert én meg annyira örültem, hogy zokogtam a vizsgáló asztalon, azt hitte valami baj van.Aztán neki is fülig ért a szája mikor látta, hogy rugdalózik és emelgeti a kezét.Hát lányok nagy élmény volt, most nagyon örülök, remélem ez a baba már a miénk marad!

Kép

Edina
edied78
 
 


Edied!
Hú de jó, hú de jó!!! :lol:
Ezek naggggggggyon jó hírek! Szuper! Én is alig várom már, hogy újra ilyen vizsgálatokra járhassak!
Örülök,hogy rendben vagytok!
Peni

KépKép
peni
 
 


Edina!

Örülök a jó híreknek!!! :D :D
Csak így tovább, pozitívan gondolkodni!!!!! :D

Peni!

Nagyon szurkolok nektek! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Pár napig eltűntem, mert jött ez a front, és Toncsikának volt két-három rossz napja, így nem tudtam időt szakítani internetre. Annyira frontérzékenyek ezek a kis pincurkák. A fiam is nehezen tolerálta a frontokat piciként.
Hablaty! Szurkolok érted. Feküdj, feküdj és még annál többet feküdj.
Kérdeztetek szülésznő neveket. Velem a Kati volt, nagyon aranyos, kedves szülésznő, klasszul tudta oldani a feszültségemet a műtét előtt. Teljesen meg voltam elégedve vele.
Akkor van egy szintén nagyon kedves szülésznő, Gabinak hívják. Ő cserélte le a kötésem. Ő is aranyos és közvetlen volt.
Az Irénke, hát..... nekem nem jött be. A férjemmel sokat emlegetjük azóta. Ha hozzám nyúlt, mindig fájdalmat okozott. Persze nem kész akarva... :) De olyan jókat röhögünk azóta is.... :D Utólag persze nevetséges, de akkor komolyan fájdalmat okozott. :lol:
Beszéltetek az aggódásról. Hát nekem mindkét terhességem vérzéssel indult. Én mindkét terhességemet végig aggódtam a vetélés miatt, de mindig szépen kihordtam őket. A fiammal a 13-14. hétig véreztem, a lányommal a 6. héten véreztem, és utána betegedtem le nagyon, amikor lázas voltam, augmentint és algopirint kellett szednem. Gondolom a harmadik terhességem ugyanúgy vérzéssel indulna. szerintem én ilyen fajta vagyok, hogy vérzéssel indul. Szerintem kevés nő tudja felhőtlenül átélni a 40 hetet. De Ti próbáljatok ne aggódni.

Kellemes pocakosodást és jó babázást: Judit

Judit
">
judit1974
 
 


judit1974, Irénke, ő kicsit molett, széles?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Tényleg én is akartam már múltkor írni, hogy bocsánat, ha nem reagálok mindenkire, mindig visszaolvasok, de mire végigérek, el is felejtem a felét :oops:
Edied én is gratulálok és szorítok, hogy most minden a legnagyobb rendben legyen!
Lányok, köszönöm mindenkinek, hogy nem szúrtok le a nyavalygásért, hanem bíztattok! Én is próbálom pozitívan nézni a dolgokat, néha elkenődöm kicsit, de igyekszem nagyon. Pont az idegesít, hogy még annyi mindent szerettem volna megcsinálni, mielőtt a Manó jön... A zárójelentésért holnap kell bemenni a kórházba, de a doki nem enged, azt mondta, csak a Párom menjen. Végülis pénteken megyünk hozzá, talán mond valami bíztatót. Mármint valami olyasmit,hogy egy-két hét és fölkelhetek kicsit vagy ilyesmi... :oops: Muszáj hogy rendben legyen minden, semmiképp sem szeretnék itt szülni :shock:
Holnap azért nekiállunk pakolni, szerencsére van ágy a konyhában is, én majd fekszem, Anyu behozza a kamrából a dolgokat, meg ki a konyhaszekrényből, és úgy csoportosítjuk, ő meg a helyére teszi.
Nektek is jó készülődést és vigyázzon mindenki magára.

Kép
hablaty
 
 


Csak visszanéztem, mert emlékeztem, hogy valaki kérdezett. Pandamaci, eredetileg nem egri vagyok, hanem az ország "túlvégiből" jöttem, 3 éve járok ide, mióta ismerem a Párom. Varsányi dokinő aranyos volt, annyit mondott, hogy persze, kérjünk időpontot a központi számon, vár minket. Kértünk, aztán áttetettük december 10-re (hogy addig kiderül, hogy az itteni dokim vállal-e vagy sem), ami most jól is jött, hiszen ma semmiképp sem tudtunk volna menni. Péntekre a dokim remélem átnézi a Telkis anyagokat, és választ ad. Ha nem vállal, és enged utazni, 10-én megyünk a doktornőhöz. Ha vállal, vagy még nem mehetünk, újra későbbi időpont, de sokáig nem halogathatjuk, mert a szerződést még idén mindenképp meg szeretnénk kötni.
Tényleg, részletfizetésről tud valaki valamit?

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk a dokinénitől, és nagyon ügyes volt Dani nem sírt a szúritól
Na de képzeljétek a kutacsa jobban be van süppedve, mint amilyennek lennie kellene, ezért a D vitaminból naponta 2 cseppet kell adni neki az 1 helyett, és kaptunk rá homeós bogyót is, amit 1 éves koráig kell szedni.
Persze bepánikoltam, hogy késöbb ebből nagyobb baj lesz, és jól összevesztünk a párommal, mert azt mondta, hogy ezzel a hozzá állásommal /hú de fúra, hogy kell ezt írni?/ vonzom a bajt Valakinek van erről valami információja?
De megdicsérte a dokinéni, hogy gyönyörű baba. 7800gr, és 65,5cm. És annyira büszke voltam, mikor kérdezték hogy mit eszik, én pedig vagányan rávágtam, hogy csak szopizik
És alúl kibújt az első fogacskának a hegye, azért volt napokig hasmenése a drágának.
Csajok, hol érdemes járókát venni?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Mona: Szuper, hogy a doki néni megdícsért benneteket. Én csak 4 hónapig tudtam szoptatni a fiamat, igaz császáros voltam és be sem indult a tejem csak nagy nehézségek után.....szóval nekem nem ment valami túl jól sajnos ez a szoptatás. Nagyon rajta leszek, hogy legközelebb jobban menjen, bár azt hiszem, hogy nem rajtam múlt..........
Nekem nincsen tapasztalatom ebben a kutacs kérdésben. De azt gondolom,hogy nem lesz gond, ha lenne gondolom a doki néni mondta volna. Ha szedi a picid rá a gyógyszert meg a vitamint akkor biztos megoldódik. Egyébként mitől van ez Mona? HOgy jobban be van nyomódva a kutacsa?
A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy ha besüpped a kutacs akkor adjak többet a kicsinek inni..........de soha nem nyomódott be, úgyhogy nem tudom ez bevált volna-e.....
Igazából azt sem tudom ezt mi okozza? MOndták neked?
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Hablaty! Feküdj, minden feladat megvár. Fontosabb a pici egészsége, mint a háztartási vagy egyéb más teendők.
Nem akarok sztorizgatni, se rád ijeszteni. De hidd el a legfontosabb a fekvés.
Mona! Az Irénke az akire gondoltál.
A besüppedt kutacs, szerintem ez alkati dolog is. A fiamnak is állandóan be volt esve, hiába itattam én annyit, hogy tiszta pisi volt állandóan a sok folyadéktól, egyszerűen neki beesett kutacsa volt. Szerintem ne aggódj rajta, én végigaggódtam emiatt a pici korát, fölöslegesen. Akkor nyugodtam meg, amikor összenőtt a koponyája, és már nem idegesített a beesett kutacsa, mert így nem láttam. Annyi mindentől lehet beesett kutacs. Kevés folyadék, sok sírás, beteg, stb.
Érdekes a lányomnak nincs besüppedve, az ő kutacsa nem is látszik, nem is látom lüktetni sem, mint a fiamét láttam. Szóval ne idegeskedj mindenen Mona, nehogy elmenjen a tejed.

Judit

Judit
">
judit1974
 
 


sziasztok!

Én az Irénkénél szültem, nagyon megvoltam vele elégedve :D
hablaty, hát igen, de nem beteg, nem sokat sír, és nem folyadékhiányos, /7800gr :lol: /
Szóval nemértem :roll: :?

Kép
mona76
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Most talán van pici időm írni...mert, ha Melissa már itthon van, már nem merek leülni a gép elé, lelkiismeret furdalásom van, hogy addig sem Vele vagyok :(

tegnap nagyon elkeserített az egyik óvónénije: azt mondják, nagyon megváltozott az oviban, olyan "riadt" lett, ha játékidő van, akkor felszabadult, egyébként félrehúzódik, nem akar résztvenni a közös programokban...

kedden úszáson voltak, már előtte itthon kialkudta, hogy szóljak az óvónéninek, hogy Ő csak ülni akar a lépcsőn, nem megy a vízbe... :roll: , így is lett...

igaz a vízért sosem rajongott, de azért a többiekkel pancsolt Ő is eddig... :roll:

azt is mondta az óvónő, hogy próbáljam elhozni ebéd után amikor csak tudom ( eddig csak péntekenként hoztam el ),
de az a gondom, hogy olyan sok dolgom van (takarítás, vásárlás, stb.), hogy nem nagyon tudom elhozni más napokon, meg elég fáradt is vagyok már, nehéz a pocakot cipelni, néha fájogatok is már :roll:

sajnos a Karácsonyi mizériát sem tudtam novemberig elintézni, és állandóan fut a lakás, mert lassan haladok mindennel, mert fáj a derekam, hátam, lábam, hamar kimerülök :(

de muszáj lesz valamit tennem, inkább lejjebb adok a terveimből és az igényeimből, és igyekszem Melissával több időt tölteni...
megbeszéltük a párommal, hogy a hátralévő Isten tudja hány napban csinálunk neki programokat, ma pl. az Árkádba megyünk ovi után Télapó nézőbe, bár már most fáradt vagyunk, egész délelőtt kint voltam az állatorvossal Melissa lovánál mert beteg,
pedig mára takarítás és vasalás volt tervezve, hát én már előre nem ütemezek be semmit... :(

látod, Hablaty akkor sem megy semmire az ember,ha nem kell feküdnie, úgyhogy nyugodtan pihenj csak /helyettem is :) / Neked most az a dolgod...és jó, hogy Anyukád tud segíteni, az enyém soha nem vitte túlzásba, bár holnap jön vasalni, meg talán szülés után pár napig kijön segíteni, aztán csinálhatok mindent egyedül...úgyhogy vagy megbolondulok, vagy elfogadom, hogy nem tudom megváltani a világot, az utóbbit fogom tenni, a gyerkőceim fontosabbak...

Mona!

Szerintem se aggódj Danika kutacsa miatt, ez tényleg egyénileg változó a piciknél...tejciért én is irigyellek, eddig nekem se igazán jött össze, deminden tőlem telhetőt meg fogok tenni most /is/

Edina!

Nagyon örülök a jó eredményeknek, persze, hogy Veletek marad ez a Picurka!!! :) :) :)

egyébként nekem is elég aggódós volt eleinte ez a terhesség, mert véreztem a 7. héten, és előzőleg volt ugye két vetélés, bizony már elsirattam ezt a babát is, aztán Fenyőházi látott egy szabályos petezsákot az Uh-n :)

Judit!

Mondtam a páromnak a Budakeszi útvonalat, szerinte nekünk az bonyolultabb lenne, mert másik irányból megyünk mint Ti, inkább megpróbálja majd lefaragni a menetidőt, ha kell :lol:

kedden megvolt az első CTG-m: minden rendben volt, volt alkalmam két szülésznővel találkozni, Gabi tette rám a gépet, aztán már egy Éva nevű szőke, szemüveges hölgy foglalkozott velem...úgy tűnt nagyon érti a dolgát, szimpi is volt, talán a másik is, de vele kevesebbet beszéltem...
bejött egyszer a Macmam által említett Enikő, hát el tudom képzelni, hogy tényleg Ő lenne az igazi számunkra is, pedig csak pár másodpercig láttam :)

az Éva mondta, hogy ünnepek alatt Ő lesz ügyeletben Fenyőházival, úgy tűnt szeret vele dolgozni...mondták, nyugodtan mehetek szülni akár 24-én is, de én inkább 27-én szeretnék :lol:

Fenyőházi a jövő héten akarta levenni a strepto szűrést (már kezdtem örülni, hogy megúszom most), aztán az Éva kihajtotta, hogy most legyen levéve, mert a 8-as csomagban szerepel, nehogy keveredés legyen belőle...így végülis méhszáj vizit is volt:
TELJESEN ZÁRT, ami hihetetlen számomra, mert Melissánál a 26. héten már 1 ujjnyira nyitva volt, akkor azt mondták, hogy harmadik terhességnél ez természetes :roll:

tehát úgy néz ki, mostanában nem fogok még szülni, de nem is vagyok kész rá még lelkileg, Melissa miatt sem, meg mostanában elkezdtem azon parázni, hogy mewkkora fájdalom lesz, stb. tiszta hülye vagyok...lehet, hogy azért is vagyok zárva :roll: , mert nem akarok szülni, pedig már nehéz nagyon a terhesség :roll: :roll:

viszont képzeljétek el, mi történt: a büfés nő (idősebb, nem ő szokott lenni) olyan bunkó és kelletlen volt velünk, hogy teljesen ledöbbentünk...olyan volt, mint akinek tele a t@ke az egésszel, hogy ott kell lennie és ki kell szolgálnia :evil:
mögöttünk a sorban állt egy hölgy, Ő is ki volt akadva...na jól kielemeztük a nőcit amíg dúlva-fúlva készítette a capuccinónkat, megbeszéltük, hogy többek közt az ilyen esetek elkerülése végett jövünk ide és nem az SZTK-ba, de úgy látszik van ilyen mégis :shock:

aztán később láthatóan megbánta a viselkedését, talán megijedt, hogy bepanaszoljuk, mert feltűnően kedvesebb lett, de ilyenkor már nehéz kompenzálni...


szép napot Mindenkinek!!

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a dokitól. A jó hír az, hogy minden rendben, a méhszáj teljesen zárt, a Manó jól van, hízik :)
A rossz, hogy továbbra is szigorú fekvés, és majd meglátjuk, az pedig leghamarabb 3 hét múlva lesz, akkor kell menni hozzá újra. Teljesen elkenődtem, de próbálom szem előtt tartani, amiket írtatok. Már beszéltem a homeopátiás dokimmal is, mond szereket, belehúzunk, és 3 hét múlva talán kapok engedményt a dokitól.
Sajna a Telkis szülést még nem tudja, de valószínű megkötjük a szerződést, ha így félig-doki-nélkül lehet, januárban pedig felmegy, körülnéz, és remélhetőleg bevállalja.
Lányok, csak nézem, miket írtok, pontosan azt sem tudom, mi az a kutacs, úgyhogy inkább hallgatok... :oops:

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!
Egész héten rámoltunk, kicsit már unom is :D de nagyon szépek leszünk, banyek, hogy egy nyavajás dolgozóban mennyi kacatot tud eltárolni az ember. most már a lenti dolgozóból írok, szééép rend van, egy darabig :D a kőműves ma volt, és szépen rendberakta a régi dolgozót, ugye most már babaszoba :D :D most szárad /az a sarka süllyedt a háznak+a tavalyi rengés jót tett neki/, jövő héten festés, olyan jó!

Köszönöm szépen a Taj kártyás infókat! :D

mona: juj, azt a kis pucér pocis képet! :D áá, az ökle nagyon nyerő Daninak! és a pocakja, jaj :D :D tyű, igen ilyen szánkóra gondoltam! nagyon pipec! :D wow, majdem 8 kilós a fiatalúr? ejha!

Sheila: hümm, kalcium? az most kevesebb volt, mert elfogyott, és bio boltban akartam megvenni, mert onnan úgyis kellett egy rakác "kacat" most pár napja megint eszem, és télleg sokkal jobb, bár most mega pakolások miatt ájult kőbaltaként alszom :) tyű, a centid szerint már csak 30 nap :D ó, kitartás a lánykád miatt! lehet "félti" a pozícióját, mert eddig ó volt a legkisebb nem? büfés banya: az a szemüveges? mert kettő öreglány van, van egy sárkány /az nem szimpi, de az mostanság nem volt/ meg van egy másik szintén fekete hajú, de az rendes.

Hablaty: Egri állapotok sajna ismerősek :( unokatesómék is lassan babásodni szeretnének, és olvasom az ottani híreket, hát meg amit te is írtál... no comment. Te jól vagy? pihensz ugye? gondolok rád sokat és messziről küldöm a pozitív vudukat! jaj, Drága! ezeken ne emészd magad jó? majd fogsz még annyi kisbögrét mosogatni, hogy a hátad közepére kívánod! most feküdni kell és pihenni sokat! ez természetes szerintem, hogy néha elkenődik az ember, én is ilyen vagyok, egy kis hüppögés után mindig sokkal jobb nekem is :D Szóval fel a fejjel!

macmam: wow! első nagy fa? áá, de irigy vagyok :D

edied: örülök, hogy minden rendben volt a genetikain! kaptatok képet? :D ó, most olvasom, hogy nem kaptatok, de kiírták dvd-re nem? jaj, de jó! el tudom képzelni, ahogy ráragadtatok a monitorra :D

peni: Ricz Zsuzsa gyerekorvos? csak mert ahogy a védőnővel sem van "jól" eleresztve a környék, úgy gyerekovosból is megkövült banyák vannak... mi is Budakeszi felé megyünk igaz nekünk előtte a Moszkva téren kell átvergődni, meg a hídon :D

judith: szépen növögettek? tesóféltékenység? kevés frontot kívánok felétek :D

tyűha beesett kutacs, na olvashatok megint a neten új dolgokról :D, de ha tapasztalatból azt mondjátok nem olyan vészes, majd kinövős dolog, akkor jó :D

szülésznő: jaj, már bánom, hogy a multkor nyúlbéla voltam, és nem beszélgettem Enikővel, de majd 2.-án megyünk megint remélem bent lesz, és csiripelek vele. tényleg szerintetek mennyivel előtte kell szólni, ha választott szülésznővel szeretnék szülni?

jaj, és még egy, szerintetek őssejtes szülésnél melyik megoldás a jobb, ha nálunk van a doboz, vagy ha a kórházban?
hú, még akartam írni valamit, de elfelejtettem, mostanában olyan feledékeny vagyok. ma is megirattam a zh-t, gondoltam este kijavítom, és nem bent hagytam a mintát a tanszéken, így kicsit nehézkes leellenőrizni, hogy azt rajzolták-e meg a szoftverben :D hétfőn mehetek korán emiatt. ehh :D

Kép
panda_maci
 
 


Képzeljétek anyuéknál voltunk disznóölésen, és vacsora közben megjelent a tesóm két barátja, mikúlásnak, illetve krampusznak öltözve. Sajnos Danit nem tudták elvarázsolni, őt csak a rágókája érdekelte :D

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Látom, nincs nagy forgalom, csak én dekkolok itt a gép előtt :( Elég sz*r kedvem van, na de nem erről akarok írni.
Pandamaci köszönöm a vígasztaló szavaid, olyan aranyos vagy :) Az itteni állapotok tényleg gázok, és bár a dokim egyenlőre kiállta a próbát, és nagyon jó, hogy van, hiszen ha Pestre jártam volna, akkor lett csak volna pánik múlt héten :o a kórházban akkor sem bízom, így kitartunk az eredeti elképzelés és a Telki mellett. És ha a saját dokim nem tud bevállalni, bízom benne, hogy azért nem lesz gond ott majdnem ismeretlenül sem.
Tapasztalt mamik segítsetek nekem! Az elektromos mellszívón gondolkodtunk, de most már teljesen belezavarodtam. Végigbogarásztam csomó fórumot, többnyire a Medeláról és Aventről írnak, de... melyik jobb? És kell egyáltalán? Be kell vinni a kórházba? Megírnátok nekem a tapasztalatotokat?

Kép
hablaty
 
 


Hablaty,

este írok majd, de nekem is sz@r kedvem van, az egész hétvégém ilyen volt...még bőgtem is egy csomót, utána meg paráztam, hogy nehogy megszüljek :roll: :cry:

megyek, mert megígértem Melissának, hogy játsszunk...este jövök, fektetés után, úgysem jön álom a szememre...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Pandamaci: Igen én a Ricz Zsuzsához hordom a fiamat. Nem olyan régóta, azóta amióta a háziorvos impotens módon széttárta a kezét és nagyon sajnálta, hogy a fiam majd megfulladt, de tenni semmit nem tudott...........no komment. Szóval azóta. Nagyon kedves ugyanakkor határozott, rendkívül alapos. Nekem nagyon megnyugtató. Egyszer menjetek majd el hozzá aztán meglátjátok.

Hablaty:Amikor a fiamat vártam én is mindent végigolvastam a mellszívókról. VÉgül az avent elektromos szívóját vettem meg. Császáros voltam alig volt tejem, a fiam állandóan kiszívta az utolsó cseppig..........én időnként próbálkoztam ezzel a motoros csodával de semmi a világon nem történt......
Mondjuk a kevéske kis tejemmel nem én vagyok az aki jó infót fog adni :wink: , de gondoltam leírom neked, hogy én semmit a világon nem tudtam kezdeni vele. Igaz ez nem a szívóka hibája, leginkább az enyém mert nem volt mit kiszívni :(

MITŐL VAN ROSSZ KEDVETEK LÁNYOK?
Szép estét mindenkinek és csak semmi szomorkodás!!!!
Peni

KépKép
peni
 
 


Mi a baj Sheila? Én is túl vagyok amúgy egy bőgésen, Párom focizik, és olyan rosszul esett. Persze, nincs igazam, tudom... ennyi jár neki, csak olyan rossz ez így :(
Remélem, játszol egy jót a kislányoddal, és jobb már a kedved!!! És ne aggódj, a babád biztos tudja, hogy még benn a helye! :)

Kép
hablaty
 
 


Szia Peni! Nekem a fekvés miatt... hogy semmit nem tudok csinálni és olyan haszontalannak érzem magam. És más ugrál helyettem... Amúgy elég tevékeny vagyok, nehezen bírom... Sheilának nem tudom, mi okozta :?:
Azért köszi, hogy leírtad a véleményed a melszívóról! Még elmélkedem kicsit rajta.

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!

Bingó!!!nekem is a párommal van gondom :( (meg az anyósommal :twisted: )

később leírom...sajnos a játék se megy igazán, úgy érzem magam két napja, mint aki szenet lapátolt, annyi energiát emésztett fel a sok bőgés, szomorkodás...

és asszem, hiába várok bocsánatkérésre és arra, hogy némileg tolerálva legyen előrehaladott állapotom...szomorú, de ez van :(

vigyázz Manóra, ne húzd fel Magad túlságosan ( bagoly mondja verébnek)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Shelia drága, ne szomorkodj! És ha odaérsz, írd le nyugodtan!! Én azt hiszem, bármennyire is próbálnak segíteni a fiúk, nemigen tudják átérezni ezt az egészet. Persze, miért vonná meg magától a mozgást, pedig nekem nincs választásom, muszáj... (pedig eddig jóga, itthon naponta torna, meg persze kutyázás...) egész héten egyedül vagyok, jóhogy rosszul esik, ha még most is itthagy. Ráadásul mikor kérdezték a szülei, megyünk-e ma ebédelni, azt válaszolta, hogy én PIHENEK!!! És nem értette, mi bajom van, hiába magyarázom, hogy ha ezt mondja, az átlagembernek nem az jön le, hogy nekem feküdni KELL - és a kettő nem ugyanaz!!
Mindekőzben meg olyan lelkiismeretfurdalásom van, szegény Manókám nehogy azt higgye, rá haragszom... csak hát a környzeő népség hajlamos elfelejteni néha, hogy mi nem inkubátorok vagyunk!!! :D
(ui: ha valaki ír, hány napom van még? Nálam végleg befagyott a vonalzó, még mindig 99 napot ír ki)

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty! 83 napod van még, 28 hetes és 1 napos vagy.
Kitartás. Inkább neked kelljen feküdni, mint a babád legyen koraszülött! És ezer meg egy bajotok legyen a picivel. Mindig arra gondolj, hogy a gyermeked egészsége a legfontosabb. És ahogy így leírtad mi mindent csináltál, lehet, hogy a szervezeted jelzett, hogy elég, állj le, pihenj többet.

Sheila! Neked is kitartás. Az anyósok meg márcsak ilyenek. Az enyém a terhességem alatt egyszerűen képtelen volt pl. megjegyezni, hogy cukros vagyok, és nem ehetek se szőlőt, se édességet, csak hozta. Szerintem nem is érdekelte az egész. :D

Egyébként velünk minden ok. Délutánonként sokat sírdogál az esti fürdetésig Toncsika. A fiamnál elszállt a testvér varázsa. Tegnap azt mondta, hogy jobb volt, amikor a pocakomba volt Toncsi. :cry:
Hát ugye, kevés időm jut rá. Állandóan szoptatok. Ha nem szoptatok, akkor eszek, iszok, pihenek, és próbálok relaxálni, hogy legyen tejem. De majd csak megszokja mindenki ezt az új helyzetet.

Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Hablaty: 83 napod van még!

Lányok én megértem, hogy hullámzó a kedélyállapot ilyenkor, kicsit mi is érzékenyebbek vagyunk (én is így voltam) és a környezet sem mindig tolerálja úgy a helyzetünket illetve most a tiéteket ahogyan a kismama elvárná. De csak nyugi!!!!!!!!! Próbáljatok pihenni, kikapcsolni amennyire lehet!! És semmiképpen nem szomorkodni mert az nem jó!!!

KépKép
peni
 
 


Lányok!

Elkövettem azt a hibát,hogy a legelejéről végigolvastam ezt a topikot és olyan idegesség fogott el.........össze is vesztünk rajta a férjemmel azon nyomban :(
Azt eddig is tudtam,hogy csecsemő intenzív nincsen a Telki korházban de úgy tervezem-ahogy mindenki nyilván-, hogy nem is lesz erre szükség, az első babámnál sem volt.
De most annyian írták.........és elfogott a kétség és arra gondoltam, hogy ti akik már hamarosan szültök biztosan beszéltetek már a dokikkal erről, hogy mi van akkor mondjuk ha beindul a szülés a 36. hét előtt??? Vagy mi van akkor ha ne adj isten kéne a csecsemő intenzív??
Ne haragudjatok, hogy ilyeneket kérdezek és nem cél hogy másokat is idegesítsek, csak arra gondoltam,hogy ti ezeket biztosan megkérdeztétek már az orvosotoktól. Én amikor a Fenyőházinál voltam ilyeneket nemkérdeztem, tekintve, hogy még terhes sem vagyok, csak tervezzük a második babánkat.
A férjem azt mondja hogy úgysem lesz szükség rá és biztosan van minden problémára megoldás és ne agyaljak mármost ezen. Ő semmiképpen nem akarja hogy a Dél pestiben szüljek (oda ment át a JÁnosból a dokim, ráadásul most ez a doki a barátnőmnél csinált egy kissebb galibát aminek szerdai műtét lesz a vége :twisted: ). Én meg most olyan bizonytalan lettem............mi a véleményetek? Beszéltetek ilyen gondolatokról orvossal már? Lányok írjatok nekem, mit gondoltok?????

Nagyon köszönöm előre is!
Peni

KépKép
peni
 
 


hablaty, nekem Avent kézi mellszívóm van, és nagyon jó, én nagyon kihasználom. Már van 25 pohár tejcsi a fagyóban :D
Hát nekem sincs jó kedvem.
A párom mindennap dolgozik reggeltől estig, nekem kiadja a munkát, ha hazajön megkérdezi mit csináltam :roll: . Most hétvégén egy csomó dolga lenne, amiket én nemtudok megcsinálni, lámpákat karnisokat feltenni, stb, és ő meg pihen :x
Mikor mondom neki, hogy Danitól nemtudok sokmindent csinálni, már nem úgy úgrálok mint mikor nem volt meg Dani akkor meg azt vágta a fejemhez, hogy az ő anyja 2 gyerek mellett még otthoni munkát is válalt :x . Én is jól kibőgtem magam, de még ezt sem vette észre. Komolyan ő úgy éli a mindennapjait, mint mikor nem volt Dani :x

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, mindenkinek meghülyült a férje... :roll: :roll: :evil:

ezek a pasik időnként nem normálisak, sajnos általában akkor a leggázabbak amikor a legnagyobb szükség lenne rájuk :evil:

(tisztelet a kivételnek, természetesen)

leírom az én problémát dióhéjban (bár több éves történet, sajnos :( )
mikor megismertem a páromat, én 30 éves voltam, ő 28...nekem megvolt már a két fiam, neki valamilyen csoda folytán épp nem volt barátnője, egymásba szerettünk :) .
Én akkor még együtt laktam az exemmel, bár két éve már kimondták a válást akkor...
találkozgattunk a párommal, majd közös életet kezdtünk: Ő, én és Patrik (a nagyobbik fiam az apjával akart maradni, teljesen meghülyítette)
bemutatott a párom a szüleinek, az anyja kedves volt nagyon velem és a fiammal is ( mint kiderült, csak megjátszotta a mézes-mázaskodást )
elmentünk néhány hónapra egy másik városba, mert az ex folyton zaklatott minket, nekem volt egy kis pénzem (amit a váláskor sikerült kihajtani ) abból vállalkozásba kezdtünk, amiről pár hónap múlva kiderült, hogy nem működik, csak elvitte a pénzt...

vissza kellett jönnünk Győrbe, de mivel nem volt pénzünk albérletre sem, el akartuk adni az autónkat...erre anyós felajánlotta, hogy költözzünk oda hozzájuk (bár csak egy hétvégi házból átalakított házuk volt, de azt mondta, hogy "sok jó ember kis helyen is elfér :roll: "

na, gondoltam, milyen rendes odaköltöztünk...
ekkor kezdődött a POKOL: mindenbe belekötött, még azért is veszekedett, mikor hazavittem egy 300FT-os fagyasztott pizzát, hogy miért szórom a pénzt :shock:
hozzáteszem: én akkor már dolgoztam egy bútorszalonban, még a heti takarítást is bevállaltam plusz pénzért, a végén már legszívesebben ott is aludtam volna valamelyik franciaágyon, csak ne kelljen "hazamenni"...párom még kereste akkor a lehetőségeit, hogy tudna boldogulni...

közben kiderült, hogy anyóska engem kezdettől fogva nem fogadott el, mert az egyszem fiának nem elvált asszonyt képzelt el, az nem érdekelte, hogy szeretjük egymást, gondoskodom róla, rendes nő vagyok, úgy éltünk hárman mint egy boldog család, a kisfiamat a párom sajátjaként szerette és szereti a mai napig.
sajnos anyós végtelenül sötét, és maradi, semmiről nem lehet meggyőzni, egész életében az áskálódás éltette (valakit mindig gyűlölni kellett ) soha nem voltak barátai(k), apósom is alkoholista lett mellette...a gyerekeket se igazán szereti, négy :shock: abortusza volt a férjem után, mert nem akart az alkoholistának még egyet szülni, a gyógyszertől meg rosszul volt, így az AB lett a fogi gátló :shock:

szóval, ahol tudott betartott, próbálta elérni, hogy menjek vissza az ex-hez (közben az is új életet kezdett v.kivel)
három hónap után elegem lett, akkorra lett annyi pénzünk, hogy elmenjünkalbérletbe, szó szerint az utolsó pillanatban, mert már majdnem szétment a kapcsolatunk, pedig imádtuk egymást...

miután elköltöztünk, én csak hébe-hóba mentem a párommal hozzájuk, persze megint ment a nagy vigyorgás, de én nem tudtam felejteni...közben megjártunk még pár albérletet, aztán elkezdtünk építkezni...ekkor elérkezettnek láttuk az időt a közös babára, de előbb még összeházasodtunk.

mikor a párom bejelentette az anyjának, hogy mire készülünk, a banya valóságos hisztirohamot produkált ( akkor jutott el az agyáig, hogy bizony mi EGYÜTT maradunk) folyt köv.

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


folytatom, bocs, ha hosszú leszek...

a párom ekkor végre rádöbbent, hogy az anyja TÉNYLEG zsigerből gyűlöl engem...átkozódott, és elküldte a fiát a p**ába...szó szerint.
közben közeledett az esküvő napja és a párom nagyon szomorú volt, hogy ő olyan lesz ott , mint egy árva gyerek, nem lesznek ott a szülei (szép templomi esküvőnk volt)
ekkor én megsajnáltam, és elmentem vele, hogy MEGHÍVJUK a szüleit az esküvőnkre...anyósom széles bájvigyorral fogadott minket (hihetetlen, hogy úgy megjátssza magát, mint egy skizofrén) végül eljöttek, de az összes képen látszik, hogy csak erőlteti a vigyorgást, majd szétreped a pofáján a bőr, tisztára mint egy ronda mikiegér :lol:

utána hamarosan terhes lettem, és beköltöztünk a házunkba...abban az érzékeny kismama lelkiállapotban nem akartam találkozni anyósékkal, párom kb. a 23 héten mondta el, hogy baba lesz (addig nem engedtem) akkor persze nyomult, mert kíváncsi volt, milyen vagyok nagy hassal :roll:
mikor megszületett Melissa, megkértem a férjem, hogy mondja meg neki, hogy ne jöjjön be a H-ba, (amúgy is kivoltam teljesen az ottani állapotok és a több napos nemalvás miatt ) ilyenkor még a saját anyámat is nehezen viselem :roll:

folyt. köv. Melissa felébredt ( persze csak ha még nem unjátok, de ezt muszály leírnom a jelenlegi helyzet megértéséhez)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


folytatom...

szóval bejött a banya azzal a szöveggel, hogy mondta a Tibi, hogy ne jöjjek, de jöttem magamtól :roll: :evil:
mutatott az ágyamra (két ágyas szoba, a másikban épp szoptatott a szobatársam) , hogy "ez a te ágyad?" majd EGYETLEN pillantást vetett Melissára, és elkezdte mesélni, hogy milyen volt, mikor ő volt itt a H-ban, mikor kipakolták...
:shock: :shock:
szobatársam csodálkozott, hogy milyen kedves voltam vele az előzmények ellenére, páromnak persze azt mondta, hogy milyen BUNKÓ voltam...na, akkor megmondta a párom ,hogy szerinte nem annak kell viselkedni, aki két napja szült és azóta nincs egy nyugodt perce...

ezután volt egy év, mikor nem is láttam, mert 10 hetes volt Melissa mikor elkezdte osztani az észt, hogy szerinte már adhatok neki almát keksszel, nekem meg eldurrant az agyam, hogy ne pofázzon bele,nekem már harmadik babám, ő meg v.mikor ezer éve szült egy gyereket, azóta változott a világ...na, azt a rikácsolást!!! :shock:

párom felkapta a babahordozót és rohant kifelé, komolyan mondom, hajszál híján megvertem az anyóst... :lol:

akkor volt egy kis nyugi, a kapcsolatunk azóta is olyan amilyen, de én már több mint egy éve nem voltam náluk ( ők sem itt ), mert eldöntöttem, hogy vége a művigyorgásnak (részemről) , és amíg nem jön el bocsánatot kérni a sok gonoszságért és elismerni, hogy tévedett velem kapcsolatban, én nem vagyok hajlandó találkozni vele :evil:

Melissát idén január 5-én látta utoljára (egyetlen unokája!) és nem azért, mert én nem engedem, mert mondtam a páromnak, hogy viheti amikor akarja, és ők is jöhetnek hozzánk, de én addig elmegyek itthonról, mert egyrészt nem rám kíváncsi az anyja, másrészt ahányszor jöttek, előtte napokig tiszta ideg voltam, ez nem hiányzik...

említettem Nektek a két vetélésemet :( : nos, a második előtt két nappal felhívtam anyóst (gondoltam teszek lépéseket a helyzet javítására a párom kedvéért ) elmondtam, hogy baba lesz, lelkendezett a telefonba, úgy tűnt, hogy örül (de már nem tudok hinni ebben :( )
két nap múlva elkezdtem vérezni, mehettünk műszeres bef-re :(

ami nagyon bánt: utána nem volt képes annyit mondani, hogy SAJNÁLOM, úgy tett, mintha a pici magzat soha nem létezett volna :( én meg majdnem belehaltam :(

most, mikor összejött Mayácska mondtam a páromnak, hogy ne szóljon az anyjának (úgysem érdekelné) nekem meg nem hiányoznak a negatív energiák ( én hiszek az ezotériában, persze csak normális mértékig) mondtam, majd ha megszületik rendben, egészségesen, akkor elmondhatja, (mikor már nem tud ártani nekem), úgysem találkozunk, és hát Melissára sem volt kíváncsi majd egy éve...(erre a párom mindig azt mondja, hogy jönne, de tudja, hogy nem jöhet :roll: , pedig a fent leírt módon találkozhatnának, ha akarná) de sajnos anyósnak nem ér annyit ez a szép kislány, hogy emberi arcot öltsön, elém álljon, és letisztázzuk ezt a számomra is sz@r helyzetet...mert szemellenzős, sötét, és egy csepp szeretet sincs benne, egy kedves szava sem volt hozzám soha, pedig amíg nem ismertem meg, milyen valójában, még kedveltem is...

az az igazság, hogy anyának sem volt jó, a párom és az apja fölött folyton uralkodott, parancsolgatott...a párom se jár sokat hozzájuk és telefonon sem beszélnek gyakran, mert neki is elege lesz belőle 10 perc után, mégsem bírja megérteni, hogy én miért gyűlölöm ennyire az anyját :roll: (mert ez kölcsönös sajnos, és ennek csak valamelyikünk halála vet majd véget, de az nem én leszek :evil: )

szóval a hétvégi balhé azért volt, mert kiderült, hogy TUD ARRÓL, hogy babát várok, és már az utolsókat rúgom :shock:

úgy derült ki, hogy szombaton felment Melissával hozzájuk, és a fiam is velük volt...végülis Patrikból szedtem ki, hogy tud a babáról...hát nagyon kiakadtam!!!! :evil:

épp a napokban kérdeztem,: hogy "ugye nem tud róla anyád?"
(persze, hogy nem), és könyörögtem, hogy ez az utolsó néhány hét hadd teljen nyugodtan, mert fel kell készítenem a babát és magamat a szülésre (olvasom a Lelki köldökzsinór c. könyvet)
és hogy milyen fontos, hogy most nyugi legyen...erre tessék!!!

elárult (én így érzem), és még hazudott is nekem :( :(
pedig azt hittem, a mi kapcsolatunk az őszinteségen alapszik :(
én nem azt kértem, hogy a gyereket tagadja le az érettségiig, csak azt, hogy akkor mondja el, mikor minden kritikus időn túl leszünk (sajnos a vetélések óta úgy vagyok, hogy akkor nyugszom csak meg, ha már itt lesz a karomban)

úgysem lett volna jelentősége, mert mint említettem, a másik unoka sem érdekli, akkor miért érdekelné egy magzat, akit ő úgysem vesz emberszámba :( :(

ami dühít: a párom a mai napig f*sik tőle, nem tudom miért, mert egyébként nem ilyen a természete...de az anyjától :shock: ez egy igazi boszorkány, tényleg.

szóval nagyon kiborultam, sírva kiabáltam, hogy mennyire csalódott vagyok és mennyire félek, hogy az anyja ártani fog nekem az átkaival, mert GYŰLÖL (lehet, hogy hülyeség, de jobb félni, mint megijedni) végülis egy szülés nem kis dolog, bármi megtörténhet, jobb ha minden rosszat kizárunk...

erre annyit mondott, hogy menjek orvoshoz, és nem szólt hozzám egész hétvégén :( :(
nagyon-nagyon szenvedtem a szeretetlenség érzésétől, aztán este megsimogatta az arcomat többször is, és puszit adott, mondta, hogy bocsánatot kér, ha KELL :roll: , és hamarosan elaludt...én meg fél éjszaka imádkoztam, hogy ne most szüljek, mert voltak fájásaim, de elmúltak, szerencsére...nem akarok szülni, míg nem tisztázzuk le ezt a dolgot, mert ezt már nem lehet a szőnyeg alá söpörni, szokás szerint.

ami nagyon bánt: amióta ez történt, meg sem simogatta ezt a szeny babát a pocakomban ( most is folynak a könnyeim), pedig szegényke érzi, hogy Apa nem dédelgeti úgy, mint én, reggelente oda szokta tenni a kezét a hasamra, és Maya mindig reagál rá...biztosan nagyon szereti majd, mert Melissát is imádja, és ez a Pici is az ő babája...anyagilag mindent megadott Neki is, mindenből a legszebbet-legjobbat vettük meg, de szerintem az is fontos, hogy lelkileg is foglalkozzunk a babával a pocakban is, de ez az apáknak biztosan nehezebb, nekem mégis rosszul esik...

én már nem akarom az apás szülést sem, bár nagyon fogadkozik, hogy bent akar lenni ( az összes ismerősünk és a haverja is bent volt minden szülésen ) az én párom, meg olyan hülye hicpohonder, hogy már attól rosszul van, ha a vérnyomását mérik :roll: ezt is az anyja táplálta belé gyerekkorában, bevallotta egyszer...

mikor Melissával voltam terhes, megkérdezte a banya, hogy: "apás szülés lesz?", mondtuk igen, azt szeretnénk...erre azt mondta, hogy : "ÁÁÁ, azt a Tibi úgysem bírja", hát így is lett a kitolást már a folyosón izgulta végig...

most azt mondja, hogy a Telkis szuper körülmények, meg Fenyőházi megnyugtató, laza személyisége biztos jó hatással lesz rá, hát kíváncsi leszek :roll:

egyébként a hétvége még azért is volt extra sz@r, mert több emberben is csalódtam, pl. anyámban, aki szerint nyelni és tűrni kell (szombat este lerakta a telefont, mert mondtam neki, hogy úgysem tud meggyőzni semmiről )

és a barátnőm, akit szombaton hívtam zokogva, majd vasárnap du.küldtem egy sms-t, hogy hívhatnám-e most, délelőtt már hívtam, de akkor épp nem ért rá, erre visszaírt: "nem, most nem jó"
ezt meg is értem, de akkor írhatta volna , hogy egy óra múlva, két óra múlva hívjam, vagy ne adj Isten visszahív, ha NEKI alkalmas, azt hittem erre valók a barátok...én legalábbis igyekszem támaszt nyújtani annak, aki krízisben van...csak annyi kellett volna a lelkemnek, hogy meghallgat, de NEM.

milyen barátnő az ilyen??? és akit mindig Te hívsz??
nem érsz neki annyit, hogy pár száz forintot beáldozzon...

na befejezem, mert hiperérzékeny vagyok, és nem akarok az idegeitekre menni...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


szeny baba= szegény baba

Hablaty!

Teljesen megértelek, hogy rosszul esett, hogy magadra hagyott hétvégén /is/...
és tényleg kihangsúlyozhatná, hogy nem jókedvedből fekszel, hanem muszály...

de tényleg bírd ki Manó érdekében, nemsokára úgyis felkelhetsz :) :)

mellszívó: nekem kettő is van (pedig szintén alig volt tejem, de optimista vagyok, hátha most)
Patriknál nagyon bevált az Avent kézi (az még a legelső széria volt, vsalahogy jobb, mint a mostaniak)
Melissánál viszont nem, ennek ellenére megint azt vettem :lol:

na jó, azért mert együtt volt a sterilizálóval, azt meg mindenképp vennem kellett, mert öszeégettem azt, amit Melissánál használtam... :roll:

nekem ami legjobban bejött: a sima mezei pumpás mellszívó (a legolcsóbb :wink: )
de most egy Chicco pumpásat vettem, ez már kicsit "komolyabb" cumisüvegbe feji a tejet, ezt viszem majd be a H-ba...

egyébként azt hiszem, Telkiben adnak mellszívót, ha kell (Avent), legalábbis a korábban ott szült csajoknak adtak, de erre Macmam és Judit jobban tudja a választ...


Peni!

Nálunk épp ez volt a téma a múlt héten: felhívott a párom teljesen kétségbeesve Bp-ről, hogy együtt ebédelt egy sebésszel és szerinte nem vagyunk normálisak, hogy Telkiben szülünk, mert ott nincs PIC :shock: :roll: és inkább szüljünk az Istvánban Fenyőházinál, legfeljebb kérünk egy VIP szobát :roll: , mondtam ennyi erővel Győrben is szülhetek... :roll:

mondom: igen, tudom, hogy nincs...épp ezért imádkoztam, hogy ne szüljek a 36. hét előtt, mert akkor a győri H-ba kellett volna mennem Maya érdekében, de azon már túl vagyunk...

múlt héten rákérdezett Fenyőházinál, hogy hogy is van ez, ha el kell vinni a babát...erre azt mondta a doki, hogy az Istvánból is el kéne vinni, meg egy csomó BP-i kórházból, mert csak egy-két helyen van PIC, és Telkibe úgysem koraszüléssel meg komplikációkkal megy az ember, hanem zavartalan terhesség után, érett babával...úgyhogy én bevállalom és a párom is megnyugodott :)

azért azt is nézd, hogy a topic eleji károgók közt akadt olyan is, aki otthon szült: ott talán van PIC? :wink:

Judit!

Toncsika biztos megérzi ezeket a hülye frontokat...majd túllesztek ezen...
kisfiad: jajj, ettől félek én is...az az igazság, már most nincs mindig annyi türelmem Melissához, mert már izgulok a szülés miatt, meg ez a balhé sem tett jót, nem sok kedvem volt játszani tegnap, főleg az egereket itattam :(

most itthon van a kislány (icipicit náthás csak, de itthon akart maradni, megengedtem, mert ki tudja, meddig lehetünk kettesben :roll: ) és holnap is jön velünk Telkibe, utána IKEA játszóházat ígértünk Neki :)

Mona!

A Te párod is cukipofa lehet...egy kisbaba mellett tényleg nem sok időd van, ezt megérthetné...

ne idegeskedj, azért se hagyjuk magunkat így, Karácsony előtt!!

Pandamaci!

Hát, meg nem mondom, szemüveges volt-e a büfés nő... :roll:
viszont az, hogy máskor is sárkány, őszintén megdöbbent...hogy mit meg nem engednek maguknak egyesek :shock: :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sheila, nemtudom mit írjak, sajnálom hogy ez történt. Tudom ez nem segít, de én teljes mértékben veled értek egyett. Sz@rj az anyósra, de a pároddal remélem rendeződik a helyzet.

Az én anyámnak sem lehet panaszkodni, mert ő is azt mondja, hogy a párom megteremt mindent, nyeljek, és tűrjek.

Mi, nem beszélünk, és reggel ő előtte jelentkeztem be délutánra kozmetikába, remélem gondolja hogy Dani ővé lesz, és nem anyámhoz cincálom, :roll:. Különben ha elmegyek otthonról 30perc után már hív, hogy nem siettet, de mégis mikor érek haza. :roll:

Kép
mona76
 
 


csajok, adnak a H-ban mellszívót, Avent kézi van nekik. /nekem bejött/.

Kép
mona76
 
 


Drága Mona!

Dehogynem segít...hálás vagyok a vigasztaló szavakért, köszönöm. :)
remélem eljutsz a kozmetikushoz, nagyon megérdemled a kikapcsolódást...

ezek a pasik azt hiszik, hogy mi itthon semmit nem csinálunk, a gyerekkel való foglalkozás meg nem is számít?? :wink:

az enyém tegnap azt bírta mondani, hogy MINDIG elrontom a hétvégéjét :lol: :lol: (pedig max. csak a mostanit, de inkább fordítva volt)

pedig hagyom mindig "szórakozni" (végig nézi az összes meccset foci, kézi stb., meg az összes motoros -autós futamot )
hagyom, mert hétközben tényleg sokat gürizik, úton van...

tegnap is egész nap sportot nézett :roll: nem szólt hozzám, igaz mosolyszünet volt/van...ma még nem is hívott, én meg nem nagyon szoktam, csak ha muszály, mert vezetés és tárgyalás közben nem akarom zavarni...ilyen rendes kis feleség vagyok :lol:

most arra próbálom magam felkészíteni, hogy Maya is az én "munkám" lesz 90%-ban, de ezt úgyis megszoktam már az előző házasságban :roll: :roll:

azért a kozmetikust, fodrászt, lovaglást, vásárlást (egyedül is!!) kihajtom majd magamnak, ennyi nekem is jár /majd/.


puszi

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok, szia Sheila!
Itt voltam, csak kíváncsi voltam az egész történetre, azért nem szóltam közbe. Hát jó kis sztori, úgy látom, mindenkinek megvan a maga keresztje... :? A mi családtörténetünkbe én nem kezdek bele, mert csak az előzmények kitennének egy egész fórumoldalt... :D Nincs könnyű helyzeted, én nem egészen értem, a fiúk és anyáik viszonyát, Pároméknál sem egyszerű. Gondolj arra, hogy Párod azért csak Téged választott, és Veled él, nem az anyjával. Úgy vettem észre, a fiúk amúgy is nehezen szakadnak le, félreértelmezik ezt a dolgot. Én 2,5 évig magyaráztam a Páromnak, hogy értem én, hogy sokat kapott a szüleitől, és szereti őket, de most már a saját életét kell élnie, a saját családja, aki én vagyok és majd valamikor gyerek(ek) lesz(nek), előtérbe kell, hogy helyeződjön, mert EZ AZ ÉLET RENDJE! Én imádom Anyumat, mindent megtennék érte és ápolnám, ha kéne (nincs egy éve, hogy majdhogynem szó szerint kimentettük a második férjétől, és idehoztuk, ahol mi élünk) de egyértelmű, hogy első a család, aki a Párom, és most már ez a Manó a hasamban. Na ez az, amit ők valahogy nehezebben kezelnek, és emiatt kerülnek olyan hülye szitukba, mint most a Te Párod. Tudom, hogy meg vagy bántva, és én is így éreznék, de azt gondolom, és úgy veszem észre, hogy ilyenkor ők TÉNYLEG nem értik, mi a baj, és tényleg nem értik, hogy ezzel rosszat csinálnak. Kényszerhelyzetben volt, valószínűleg ezért hazudott, meg elég erős bennük a konfliktuskerülés (csak egy példa: még régebben volt, hogy Prom elment sörözni a haverjával, ami tök normális, menjen persze, kell a fiúknak is a pletyizés - akkor még hétközben ugye nem voltunk együtt - , és ment a srác barátnője is, amin én kiakadtam, mert sokadszor fordult elő ilyen, mondjuk csütörtökön, ellenben mióta együtt vagyunk, úgy nem találkoztunk, hogy én is ott lettem volna. Ez a haver engem nem fogad el, de ez egy másik sztori. Végülis nem hazudott, de nem mondta el, véletlenül derült ki... de mivel már korábban volt ebbl konfliktusunk, inkább nem mondta). Ezzel nem azt mondom, hogy helyesen csinálta, és persze, ezeket meg kell beszélni, csak arra akartam rávilágítani, hogy lehet, hogy tényleg nem érzi a súlyát, meg hogy mit okozott vele Neked.
Nyugodj meg, nem lesz semmi baj, mi itt mind küldjük Neked a sok pozitív energiát, anyós nem befolyásolja Mayácska egészségét!!!!
Néha én is úgy érzem, Párom nem szeretgeti eléggé a kicsit, de lehet, hogy ez is a hiper-érzékenységünknek tudható be... :oops:
Barátnőm nekem is van ilyen, rosszul esik, és nem értem, viszont nehezen felejtek... nem mentél az idegeinkre, legalábbis az enyémre tuti nem, de itt szerintem senki nem mondaná!

Judit, remélem hamar belerázódtok a többgyerekes létbe! :) És igazad van, inkább a fekvés, mint egy koraszülött babácska. Amúgy nekem már eddig is visszafogott volt, amit csináltam, a tornám csak 20 perces volt, és a kutyázás is lightosabb lett. Már kicsit ezt is nehezen viseltem, de a etrmészet tudja a dolgát. Ha feküdni, hát feküdni.

Mona én is tartok kicsit ettől, Pároméknál persze mindenki a szülésig dolgozott, és azért vannak kis szurka-piszkák néha... Még régebben, hogy a tesójáéknál bezzeg mindig rend van, meg vasalt ruha (hozzáteszem, Pesten élnek. Ha tudnám, mikor állít be valaki hozzánk, én is rendet tudnék rakni ugye... Plusz akkor még hétközben nem itt voltam, és megbeszéltük, hogy a hétvégi két napunkat NEM takarítással akarjuk tölteni!) Meg hogy még korai, hogy fájjon a derekam (10 éve van vele problémám), meg ilyenek... Hétvégén nem látja Párod, hogy leköt a Pici? Nem tudod rábízni pár órára, hátha akkor fölfogná, mit jelent?

Peni, úgy tudom, a Telkiben csak a 37. hét után lehet szülni. Nekem eszembe se jutott, hogy mi lesz, ha előbb, csak most, hogy volt ez a zűrzavar. Emiatt örülök igazán, hogy itt jártam dokihoz, kéznél van, és ha gáz van, mégis "saját" dokinál szülök. De reméljük, nem kerül rá sor. Ha baj van a babával, akkor a Telkinek valamelyik pesti kórházzal van szerződése, oda viszik át a picit, valahol olvastam.

Na megyek hímezni, mert a keretező 2 napon belül várja, és nem tartok még sehol. Ráadásul reggel 4 óta fenn vagyok, mert amit gyógyszert kaptam, álmatlanságot okoz, meg vízhajtó...képzelhetitek.

Kép
hablaty
 
 


Judit!


BOLDOG NÉVNAPOT!!!!

JUd!

Te is Judit vagy, ugye??

Neked is BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Ja, most láttam, kicsit félreérthető volt, a Párom anyukája mondta ezeket, mármint hogy vasalt ruha meg derékfájás, nem a Párom szerencsére.
Akkor hagyjam a mellszívót, inkább kórház után vegyem meg? És ne is elektromosat?
A koraszülött babához meg még annyit, hogy akkor senki ne szüljön vidéken se, amikor most itt benn voltam, a 30hetes kismamának is azt mondták, hogy ha tényleg ki kell venni a babát, akkor Debrecen vagy Pest. És Telkiből még mindig közelebb van egy profi pesti kórház, mint innen!

Kép
hablaty
 
 


Drága Hablaty!

Na látod, mégis van dolgod :lol: :lol:

hímzés: én is elkezdtem egyet a kiságy fölé, pár hete, azóta egy öltés sem volt :wink:

köszönöm, amiket leírtál, azt gondolom IGAZAD VAN :)
ezt bizonyítja (hogy nem értik a férjek, mi bajunk ), hogy a párom is meg van sértődve, valőszínűleg tényleg kényszerből mondhatta el ( azt mondta, úgyis kiderült volna), így most az derült ki, hogy mégis elmondta (és hazudott nekem) úgyhogy itt borult a bili :evil:

most elhatároztam, hogy az anyós soha többé nem szíthat viszályt a kapcsolatunkban, párommal leülök megbeszélni a dolgokat,
majd később az anyóssal is négyszemközt ( ha Mohamed nem megy a hegyhez), de csak akkor, ha már nem lesz tejem, nehogy beokozzon :?
és utána lesz ahogy lesz, de én alakoskodni, jópofizni többé nem fogok...


mi kérdeztük Fenyőházit múlt héten 36. hét, hogy ha ne adj Isten holnap beindul a szülés, melyik H-ba menjünk, azt mondta ide (Telki) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Juuuuuuuj, milyen vagyok, pedig Hugom is Judit.. :oops:
Nagyon boldog névnapot kívánok én is minden Juditnak!!!!!

Kép
hablaty
 
 


Hablaty,

gondoltam, az anyósok már csak ilyen kis édesek :D :D

és még milyenek szülés után :shock:

(persze, csak ha hagyjuk)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


mellszívóhoz nem tudok szólni (hogy vegyél-e) nekem elektromos sosem volt...de szerintem ha kell, a Párod is megveheti, míg a H-ban vagy, ha ott úgyis adnak...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?