Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Viera: 8 liter gennye?! :shock: Nagy fajdalma lehetett a sógorodnak. :( Remélem innen csak jobbulásra számíthattok. Biztos te is fáradt vagy, neked is szükséges kis pihenésre. Jobbulást kívánok neki!

Ákosbenianya: Még nem dolgozom, majd áprilistól.

Kimike: Ki vigyázott Milánt, amikor moziztatok?

Kistesó: Szeretnénk, de talán lehetetlen is. :( Részleteket nem akarom ide írni, csak annyit mi Kevint 8 éve vártunk. De sok sikert kívánok minden tervezőnek!!! :P

Tegnap itt volt vendégeink, köztük volt 2.5 éves kis fiú is. Akarta nekünk mutatni, hogyan szépen tud használni pálcikát, Kevinnek gyakorló pálcikával próbált, de mégis végen más kézzel evett. :P Nagyon édes volt.

Tegnapi gyermek menü:
Gombaleves, algás rizs, tófu-fasírt, párolt zöldség (répa, brokkoli, káposzta)
Kép

Voltunk Földalatti Vasúti Múzeumban pénteken.



Ma pedig voltunk MiniMax szülinapos rendezvényen. Nagyon szerencsésen sikerült. :P Körúton tudtunk parkolni :lol: , vonaton volt ülőhelyünk, Duracell nyuszival várakozás nélkül lefényképezett minket ingyenesen.
Nosztargia vonat, jó gőzt nyomták:

Mind két fiú most jól alszanak, ébredés után menni kell bevásárlásra, ezt nem szeretem…

Szép napot Mindenkinek!
★☆。.:*:・”゜★βyёヾ(⌒∇⌒)ノβyё★。.:*:・”☆★
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.02 00:24-kor.
Vendég
 


Viera, így nem találom, segíts légyszi! Karácsony cím alatt rengeteg cím van, mire kell kattintani?
Vendég
 



Reni
Kép
prenata
 
 

 
 

Reni: IGEEEEEEENNNNNNNNNN!!! DE JÓ! :D :D :D ÖRÖK HÁLA!
Vendég
 


Kmammy, szuper fotók! :-)

Anyukám jött hozzánk és Ő vigyázott Milánra. Mi megfürdettük, letettük aludni, csak utána indultunk. De a hasmenéses, fürdetős dologgal megvárt minket. :?

Reni, vagy egy olyan is, amikor a rénszarvas részegen énekel. Azt nem tudod hol találhatom?
Vendég
 


Móni!

Sajna, nem tudom. Ezt is tök véletlen találtam meg!

Reni
Kép
prenata
 
 


Kimike!

Ügyi Reni, én is ezt akartam küldeni. Ezenkívül még azon az oldalon, amit írtam van három hasonló. Ugyanilyen éneklősök.

Erika

Kép
viera
 
 


Kimike!

"Mikulás rénszarvasokkal 1., 2., 3. Erre kell kattintani.
A portálokon, amit írtam oldalcímet.
Jobban nem tudom leírni.
Mennem is kell. De majd még én is jobban megnézem.

Erika

Kép
viera
 
 


Viera, én biztos vak vagyok, de nem találok ilyet azon az oldalon. Lehet, hogy nem nem jót nézek??? :roll: :shock: Elküldöd annak az oldalnak a linkjét, amelyiken található?
Vendég
 


Kimike!

Írd be a Google-ba, hogy Portalosok.lapozz.hu.
Akkor kiad egy oldalt, a legfeltűnőbb cím rajta, IBOLYA lilával írva.
Mész lefele a bal oldal szélen addig, amíg kék rovatban azt nem látod, hogy Karácsony. Azon belül vannak mindenféle cikkek. Vannak piros csillagos jelölések. A 2. piros csillagtól a 4.-ig a Mikik vannak, énekelnek rénszarvassal.
Nézd, csak meg.

Azt még nem tudom hogy kell letölteni, de valahogy megpróbálom én is. Ráadásul a sógorom honlapja is ilyesmi. Riasztócégje stb. van.
www.digit-alarm.hu.

Ez is ilyen szarvasos éneklős.
Na, kivi vagyok, hogy sikerült-e.

Erika

Kép
viera
 
 


Klassz, megvan! :wink: Olyan karácsonyi hangulatom van. :lol:
Vendég
 


Már csak az ittas télapó hiányzik. :lol: :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tűntem el! Pénteken 5 zh-m volt, és egész héten éjjel arra tanultam. Hogy milyen eredménnyel, majd meglátjuk :)
Aztán kezdődött a hétvége:
- anyós kórházba került
- a férjemnek kiújult a gerincsérve, nem tud mozogni
- anyukámat ledönötte egy vírus, alig bír felkelni
- Kornélnak 4 foga jön egyszerre (de a leglehetetlenebb helyeken, még csak véletlenül se sorba)

Úgyhogy ma egész délelőtt főztem, aztán mentünk a kórházba, aztán anyuéknak vittem ebédet, mert szegényem még főzni se tudott, remélem mindenki hamar felépül.

Marcy: fizetni a dokinál? Ez nekem új! Nálunk egyáltalán nem kell!

Juca: nagyon örülök, hogy dobtál képet Kingáról! Nagyon gyönyörű! Egy képpel már én is adós vagyok ornélról, de nincs új képünk, majd igyekszem!

Lassan igyekszem majd visszaolvasni, remélem nem lesz húzós a hetünk. A pénteket várom nagyon, mert akkor lesz a munkahelyemen Mikulás ünnepság. Kiváncsi vagyik Kismanó mit fog szólni hozzá!

Mindenkinek nagyon szép estét!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Kimike!

Keresem, keresem, de közben rábukkantam egy olyan szépre. Ezt megosztom veletek is. Nekem most ez a kedvenc (egyik)

Kép

Szép ugye?

Erika

Kép
viera
 
 


Kimike!

Ird be most azt a Google-ba, hogy részeg rénszarvas. A legelsőre katt. rá.
Nem ez az?

Ha nem, itt találsz egy halom részeges rénszarvast.
Csak most nem tudom, hogy a Mikulásnak, vagy a szarvasnak kell részegnek lennie? :lol:

Erika

Kép
viera
 
 


Halihó!

Kicsit lemaradtam, mert a szüleimnél töltöttük a hétvégét, de megpróbálom pótolni.

Tjuca: Tündéri a kishölgy. :)

Wkata: Gratula a vizsgádhoz, és drukk a következőhöz!

Marcy: Nagyon édes Marci! Ügyesek vagytok biliügyben. Zoló csak ruhástól hajlandó ráülni egyenlőre. Nagyon tetszik a gyerekszobai díszcsík! Írtó vidám! :P A nem kötelező oltást nekünk is ingyen adták be egy egyébként is esedékes tanácsadás alkalmával.

Viera: Nagyon sajnálom a sógorod! Hihetetlen ami vele történt. :( A gyerkőcök pedig érezhetik rajtad a feszültséget, szerintem azért nyűgösebbek.

Kmammy: Guszta a gyerekmenü. Jó buli lehetett a nosztalgiavonat! :D

Wawel: Nagyon rátok jár a rúd, úgy látom :( . Jobbulást a családnak.

Nálunk már járt szombat este a mikulás!!! :P :D

Kép

És hozott buborékfújót is: :P :D

Kép

És még egy utolsó, amin a hugom kislánya és Zoló van. Ilyen az unokatestvéri szeretet :P :D

Kép


nancsa
 
 


Sziasztok!

Bocsi, ha kicsit eltűnnék, sok a dolgom, és hát nem nagyon bírom ezt a nagy kollektív karácsonyi boldogságot. Nem is szeretek róla beszélni, jó lenne valami nagy karácsonyi családi ünnep, de a mi családunk nem az igazi ilyen szempontból sem. Tehát mi négyesben ünneplünk.

Hagyjuk inkább.

Gyerekek taknyosodnak. Elegem van a télből. Az lenne a legjobb, holnap felébrednék,és máris április lenne!

Bocsi, ilyenkor mindig nyűgös vagyok.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Hát, hazaértünk anyóséktól, de nem túl jó hírrel!
Már pénteken elkezdtem barnázni és tegnap meg is jött rendesen, így (ahogy mondtam és éreztem is) ez sem a mi hónapunk volt!
Nade, most megveszem az OVU tesztet, jónás szerint dec 7 a lányos nap, ill kínai naptár szerint dec a lányos hónap + iszom megint a kálciumot, szedem az Elevitet, és szedek 5 napig 1 tbl Clostilbegytet is. Remélem a Jézuska már 2 csíkos teszttel fog megajándékozni!!!
Na most mentem, majd még jövök ám!!!

Pusz mindenkinek!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy!!!!!!!!! Drukk-drukk-drukk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! xxxxxxxxxxxxxxxxx Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Hú,de sokat írtatok! :)

Lányok!
Az összes gyerkőcről az összes kép nagyon jó! :lol:
Vendég
 


Karácsonyi receptek

Borleves!
A hagyományoset szerintem mindenki ismeri ezért én mást írok le!
Mézes borleves
8 dl fehérbor,fél citrom héja,fahéj,szegfűszeg,4 tojássárgája,8 dkg méz

A bor kb. 3/4 részét felforralod a fűszerekkel.A tojást,a maradék borral,mézzel elkevered és habvarővel folyamatosan keverve a forraltborhoz csurgatod.Ezt már nem szabad felforralni!

Egyszerűbb :lol:
Fahéjas-almás levesport víz helyett 2/3 rész borral,1/3 rész főzőtejszínnel oldod fel!

Pulyka
Én csak pulykamellet szoktam tölteni,mert ezt szeretik!
Egy jó nagy pulykamell vagy két kisebb.
80 dkg gesztenye,50dkg darált sertéshús,bors,3 tojás,zsemle,2 dl tejszín,só

A zsemlét beáztatjuk,a gezstenyét megfőzzük és áttörjük.Összekeverjük a többi hozzávalóval és megtöltjük a pulykamellet (vagy pulykát).Szalonnacsíkokkal borítjuk.

Vörösboros körte mascarponéval
2,5dl vörösbor,2 ek.méz,1 db fahéj,4 szem szegfűszeg,4 db körte,10 dkg tejszínes joghurt,12 dkg mascarpone,aprított mandula

A bort a mézzel,fűszerekkel,felforraljuk.A körtét meghámozzuk,félbe vágjuk,kimagozzuk és a borban pároljuk pár percig.A mascarponét elkeverjük a joghurttal,a bort sziruposra forraljuk.Ráöntjük a körtére,mindegyikre teszünk mascarponét és megszórjuk mandulával.
Vendég
 


Sziasztok Csajok,

húúúú tiszta happy vagyok :) :) :) ! Marci a kiságyában alszik cici nélkül mint egy kisangyal!!!
Beletettem a kiságyába, volt egy kis játék (tapétacsík nézegetés és beszélgetés), utána behajoltam hozzá, amikor már lefeküdt és jól megpuszilgattam (azt a földöntúli mosolyt :) :) :) ) utána letérdeltem a kiságy mellé ő pedig kinyújtotta a kis kezecskéjét és miközben engem simogatott elaludt :) :) :) !!!
Milyen jó lenne, ha ez így működne, de... majd meglátjuk!!!

Andy: olyan jó hogy jelentkeztél :) :) :) ! Mi is ebben a hónapban szeretnénk nekiállni a kistesónak, mert én is elkezdtem számolgatni és hülyeség, vagy nem, de én szeretnék szeptemberben szülni (október és a téli hónapok nem nekem valók, de persze ha úgy alakul sem probléma :wink: ) .
Az pedig külön jó, hogy a dec. a kislányok hónapja :) !!! Én is már gondoltam rá, hogy utánanézek, miután Benianya írt róla!
El kell mennem nőgyogyihoz gyorsan megcsináltatni a rákszűrést, én is elkezdem szedni vagy a Gravidát vagy az Elevitet (még nem döntöttem el, hogy melyiket), de csak 1-2 hónapig. Kálcium mire jó???

Nancsa: Zoló nagyon édes, Marci is így szeretgeti a kis uncsitesóját :) !

Kmammy: benned egy szakács veszett el :) ! Nálunk ma tejfölös gomba van galuskával. Előszőr úgy gondoltam, hogy nem adok Marcinak, de mivel már te is adsz Kevinnek gombakrémlevest, ezért én is megpróbálom, hátha megeszi.

Wawel: 5 zh :roll: ??? Szegény... Minden összejött nálatok is, nem tudom mi van a levegőben! Jobbulást a férjednek és anyukádnak is!
Szegény kis Kornél, ezekkel a fogakkal rendesen szenvednek a gyerkőcök. Marcinak alul 3 jött ki, de azok már fél éve, a 4. most bújt ki :lol: ! Érdekes... Azért elöbb-utóbb mindegyik meglesz!!!

Gab: ha eddig nem is volt annyira karácsonyi hangulat otthon a korábbi években nálatok csak rajtad múlik, hogy a te kis családodnak megteremtsd ezt (persze, csak ha szeretnétek :) ) .
Én nem is tudom megmondani, hogy mennyire nagyon szeretem a karácsonyt és azt a hangulatot, ami mindezt körülveszi.
Nemcsak kimondottan azt, hogy ilyenkor együtt a család, hanem pl. a karácsonyi kirakodóvásárt, a kivilágított házakat, főtereket, a nyüzsgést... mindent!!!
Ha belefér az időnke mi elmengyünk Bécsbe is az adventi vásárt megnézni. Nem akarunk semmi különöset vásárolni, csak egy forró puncsot meginni, vagy egyszerűen csak sétálni és nézegetni!
Na de persze nem akarok én itt világot megváltani, biztos megvan annak is az oka, hogy nem igazán szereted a karácsonyt :( !

Na megyek, kihasználom hogy alszik Marci és tanulok.

Nincs túl nagy a pörgés, jó lenne, hogyha mire újra ideülnék a gép elé nem győznék visszaolvasni :) !

Eni
marcy
 
 


Nincs túl nagy a pörgés :roll: = nem túl nagy a pörgés... :D !

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Régen jöttem erre, csak gondoltam a piros popsi témához írok egy-két tapasztalatot!
A hasmenés és piros popsi nálunk si mindig van, mikor jön egy fog, de tök mindegy, hogy mivel kenem, akkor múlik csak el, ha kijött a fog.
Andrisnak olyan piros volt most is a feneke, hogy a külseje is olyan volt!! Állítólag megváltozik a száj ph-ja, Andrisnál mindig beindul egy pár napos hasmenés, attól jó vörös lesz a feneke, mi egyébként kamillás fürdőt alkalmazunk ilyenkor, addig sincs rajta pelus!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

Marcy!
Irigy-irigy-irigy vagyok Marci cicimentes elalvásáért! Peti is az előbb aludt el, de ő cicin. Éjjel 3-szor cicilt fél3 és 4 között, közben nagyokat pukizott. A hasa fájhatott. Reggel 8-kor keltünk, akkor meg sírva húzgálta a polómat ( pedig reggel nem szokott cicilni), hogy cííííí kér! Hát, lehet ilyen kérésnek ellenállni Viszont már több, mint egy hete, hogy este nem alszik el a cicin, hanem fél11-11-ig bulizik, viháncol, így mellettem alszik el végül.

Alziza!
Jók a receptek! De az szöget ütött a fejemben, hogy ennyi alkohol tartalom melett a gyerekek hogyan ehetnek belőle!

Kmammy!
Nagyon szuper konyhatündér vagy!!!!!!!!! Klasszak a képek!

Mi tegnap este levágtuk Peti haját, miközben ordított, mint a sakáll, így nem lett tökéletes! Kép

Benianyu!
Dehogy haragszom!!! De még igazán én sem tudom, hogy mit akarok!

Gabi!
Kinder szeletet a mindmegettéről sütöttem, bemásolom. Jövő hétre a család megint megrendelte tőlem!!!

Hozzávalók:
Tésztához: 25 dk cukor 5 dk vaj 2 evőkanál kakaó 2 evőkanál méz 2 egész tojás pici só 45 dk liszt.
Krémhez: főzött krém:7 dl tej 1 (kicsit púpos) evőkanál liszt 3 cs. Tejszín ízű pudingpor Ezt sűrűre főzzük, és még melegen hozzákeverünk 1 pohár (2 dl) tejfölt. Hűlni hagyjuk.
kevert krém: 20 dk cukor 25 dk vajjal/margarinnal habosra keverjük és apránkét hozzáadjuk a kihűlt masszát, ezzel is habosra keverjük.

Elkészítés:
A tésztához valókat gőz felett fel kell főzni. Amikor már langyos hozzáadunk 45 dk lisztet, melybe előtte 1 kávéskanál szódabikarbonátot keverünk. Teljesen hagyjuk kihűlni, mert különben ragadós a tészta. Ketté osztjuk, kinyújtjuk. A tepsi hátlapján (én sütőpapírt teszek rá, így nem kell vajazni-lisztezni) sütöm meg a lapokat. Óvatosan kell leszedni róla, nehogy eltörjön, mert ilyenkor még kemény a lap. A két lap közé töltjük a krémet. Én a felső lap alá még egy kis lekvárt is kenek. Csokoládémázzal vonom be a tetejét. Másnapra megpuhul a tésztája. Hosszúkás szeletekre vágva tálalom. Tárolása hideg helyen történjen.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Kornél elaludr, az egyik tanítvány lemondta az órát, most van egy kis időm. Gondoltam tervezgetem a családi házunkat :lol: (de inkább bekukkantottam). Igaz még telek sincs, de én már tervezgetek! :oops:
Marcy: Kornélnak érdekes sorrendben jönnek a fogai. A következőkkel rendelkezik
- jobb alsó 1-es
- jobb felső 1-es
- jobb felső ötös!!!
most akar jönni: bal alsó 1-es, bal felső 3-as (ennek már csak pár nap)
- jobb felső 2-es (szerintem 1-2 nap és ez is kinn van)
Borzasztó össze-visszaság uralkodik a szájában!

Klarka: örülök, hogy jelentkeztél. Minden rendben van Vekletek?

5-én Ajkára érkezik az "igazi" lappföldi MIkulás. Kornéllal megnézzük. Kiváncsi vagyok, mit fog szólni hozzá!

Szép napot! Szebbet, mint a miénk. Itt reggel óta szakad az eső! :cry:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Prenata!

Nekik és magamnak van a mákosguba! :wink:
És mint egy oldalal előbb írtam én állt. olyan köretet készítek ami magában is ehető! :lol:
Vendég
 


Sziasztok! Mesi csak taknyos. Aludtam vele, mert máshogy nem lehetett elaltatni. Hátát bekentem Baby loof-fal, úgy tudott aludni kicsit. Remélem, Lackó jól van az oviban. Szakad az eső, anyu viszi haza, hogy a beteg Mesivel ne kelljen az esőben bicajoznunk.

Karácsonyi hangulat. A vásárok nálunk nem nagyon működnek, pedig azt én is mindig szerettem, bár vásárolgatni sosem volt pénzem. Most is ez a fő baj, hogy annyi pénzünk nincs, hogy mindenkinek jó ajándékot vehessünk, a gyerekeknél is komoly kompromisszumokat kell kötni. Felnőttek már rég nem kapnak ajándékot. Anyu folyton valami idiótaságot vesz a gyerekeknek, anyósom meg mindig erőn felül akar teljesíteni, és sokszor furán jön ki. Meg az a folyamatos rohangálás... Az lenne jó, mindenki belátná, hogy kisgyerekkel nem olyan kellemes utazgatni, és megoldanák, hogy eljöjjenek hozzánk, de nem.

Hangulat az rendben, már nézegettem, miket süssek, apránként elkezdtem díszíteni is, karácsonyi terítő, aranyos kis mécsesek, a gyerekek szobájába a villogót is felraktuk, szóval így a hangulat megvan, csak belül valami mégis olyan felemás...

Reni! Köszi a receptet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Elmentem!

Marcy! Nektek is drukk decemberre! (Nekem van egy okt. 30-i mókuskám, és elhiheted, nagyon szuper időzítés volt! Éppen mikor 6 hónapos volt kezdtek érni a fincsi idénygyümölcsök, nem kellett annyit bébiételezni meg 1-2 hónapos gyerek mellett fagyasztgatni, szuper első nyarunk volt, aztán éppen karácsonyra gyakorolt járni, szilveszter napján ment először hosszan. Következő nyárra már nagy 2 és fél éves volt, remekül mászkálhatott pelus nélkül, jól meg is tanulta a bilizést. Nagyon jól időzítettnek éreztem vele mindent az első időkben. Szóval nem rossz ám október-novemberben sem szülni, de drukkolok, hogy összejöjjön nektek augusztus-szeptember! (Vigyázzatok, mert a szűz lányok égetnivaló dumás és fifikás banyák! Zabálnivalóak, de én egy ilyen kis ördög csajjal nem bírnék!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: )

Pusz mindnkinek, nem tudom, holnap jövök-e mert dokihoz megyünk, meg apánk is sokat lesz itthon. (A faluban ő, meg az egyik kollégája csinálja az utcai világítós díszítést. Volt a hétvégén nálunk vagy 300 m futófény, szóval a hangulat adott volt!!!!!!!!!!!!!)

A lényeg, majd jövök! És minden ellenére most jó a kedvem!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Viera, ez az! :lol: Jót nevettem rajta, nekem tetszenek. :wink: :D

Nancsa, nagyon édes Zoló. Unokatesók is jópofák. :)

Wawel, remélem jól sikerülnek a vizsgáid! Sok minden összejött most nektek is. :(

Andy, Marcy, drukk a kistesóhoz! :)

Marcy, örülök az örömödnek. :-) Marcika uncsitesójától nem dobsz képet?

Reni, szerintem nagyon klassz lett Peti új frizurája. :-)

Gabella, a legfontosabb, hogy együtt legyetek karikor, a gyerekeknek az illúzió nagyon meghatározó és mi tagadás a felnőtteknek is fontos. Ne bánkódj az ajándékok miatt, nem az a lényeg, de tényleg nem, tudom közhely. De hisz tudod. Süss, főz olyasmit, amit eddig még soha nem próbáltál, vagy kövesd a régi hagyományokat. Ahogy tetszik és ami örömet okoz a családnak.
Amúgy én se viszem túlzásba az ajándékozást, egyszerűen nincs kedvem tolongani, mérgelődni, mert elvész a lényege az egésznek. Bocs, ha okoskodtam. :oops: Mi hármasban karácsonyozunk, nem megyünk sehová. Persze tuti, hogy a nagyszülők beállítanak szerintem, de ezt nem azért írom, mintha baj lenne. Milán imádja őket, főleg Papit. :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ma megint eltűntem, de olyan jó kis napunk volt...
Eljöttek megint a barátnőmék és mi dumcsiztunk, a gyerekek meg szépen eljátszottak. Holnap a barátnőméknél lesz a kollektív főzőcske és miegymás, így lehet hogy megint csak este tudok jönni!
Ja és reggel megyünk a doktor nénihez a 18 hós oltásra!! Már előre félek!! De legalább kiderül, mennyit nyom a fiatalúr, hiszen most a disznóvágáson rengeteget evett! :lol: :lol: :lol:

Eni!
Akkor hajrá kistesó project!!! Nektek is mindent bele!! :wink: :wink:

A többieknek pedig köszi a drukkokat!!!

Na, most gyorsan dobok fel pár disznólkodásos képet, aztán irány a csicsika!!!

Kép MEGFOGTAM A MALAC FARKÁT......

Kép AZÉRT A TOJÁSOKAT IS ÖSSZE KELL SZEDNI....

Kép ILYEN HIDEGBEN A HORDÓT IS CSAPRA VERTÜK...

Kép SEGÍTEK FÁT HORDANI, HOGY JÓ MELEG LEGYEN!

Kép Lett egy kevés hurka.....

Kép És kolbász, meg szalámi is....

És még 2 ma esti pancsis kép:

Kép
Kép

Szép estét mindenkinek!

Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Kimike! Köszi! Nem okoskodtál, igazad van!

Andy! Én a hurkákra simán azt hittem, hogy kolbász... Jó piros a színük... Mi van benne? Vér? Paprika? Brrrrrrrrr

Meske vackul aludt. Annyira útálom az orrszívós napokat...

Mennem kell boltba, aztán főzés, mosogatás, miegymás.

Pusz mindenkinek, jók legyetek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Prenata!
Elfelejtetettem tegnep leírni,hogy a fiadnak fantasztikus kék szemei vannak! :lol:

Hát kb. 2 hete gondolkodom azon,hogy levágjam e Zalcsi haját.
Imádtam a fürtjeit de kénytelen voltam levágni!Nagynehezen rávettem magamat! :(
Ez még olyan babahaj volt,így össze-vissza állt,főleg ha levettük a sapkát! :roll: Ráadásul utál hajatmosni,és így egyszerűbb!
de visszanövesztem,bár a családban így jobban tetszik mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.17 12:06-kor.
Vendég
 


Lányok!
nálatok,hogy megy az evés?
Úgyértem a reggeli,tízórai,ebéd,uzsi,vacsi!
Zalán reggel csak tápszert iszik.Délelőtt semmit csak gyümilé.ebédre sem eszik valami nagy adagot.Uzsira pedig mondjuk fél krémtúró (ritkán egész),fél banán,fél szelet májkrémes kenyér,ilyesmi!Vacsira csak tápszer!
Ez olyan kevés szerintem.Közben ha valaki eszik akkor kér Ő is,de nem eszi meg csak beleeszik!

Nekem egyik sem volt olyan,hogy 5 ször evett egy nap,de amikor evett akkor normál adagot evett!
Vendég
 


Hali!

A szurit "megúsztuk"! A doktor néninket síbaleset érte, így most sem kaptuk meg. De gondoltam, ha már elmentünk a tanácsadóba, mérjük meg Danit....
Nem fogjátok elhinni!!!!!!
9630 gr és 82 cm!!! Kis piliszka seggű!!! :lol: :lol: :lol:
Most barátnőzünk, és amilyen jó idő van, elmegyünk sétálni a városba!!

Gab!
Az egyik hurkában vér van (véres hurka) a másikban meg csak pirospaprika (sima hurka). De mind nagyon finom lett!!!!

Na, most megyek!
Pussz!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy! Na ezért fura, mert nálunk a sima hurka az nem paprikás, hanem csak só meg bors benne a fűszer. Anyósomék felé még a majoranna az alaptartozék, de paprika felénk csak a kolbászba kerül... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Jó barátnőzést! Dani meg nem is olyan kicsi! Mármint a majdnem 10 kiló az tök jó, kevesebbet gondoltam. 82 centi? Azta! Azért éreztem én kevesebb kilónak, mert jó magas! Meske 11,65 kiló volt 81 centivel... A doktornéni mégis modellalkatnak meg hosszúcombúnak nevezi.

Képzeljétek, vagy másfél órát lófráltunk kint délelőtt, és most Mese 13.00 óta szörtyögés nélkül békésen szunyál! De nem akarom elkiabálni, kopp-kopp-kopp!

Alziza! Kaja ügyben nem tudok mit mondani, Meske bélpoklos, egy egész joghurt után még benyom egy egész szelet kenyeret szalámival, és még kér... És még nem is hájas, átlagosnak mondható.

Na, lépek teregetni, pusszanat mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Múltkor írtam egy jó hosszút, aztán valahogy nem jelent meg :shock:

Most gyors leszek, mert anyuéknál vagyunk, majd este megpróbálok mindent újra leírni.

Alziza, ne aggódj a kaja miatt. Márk is madárétkű, van hogy délelött a kis tejen és pár ropin, vagy egy túrórudin kívül semmit nem hajlandó enni. Ebédre meg szintén nem eszik szilárdat, mert álmos és lusta, úgyhogy megint tej vagy tápszer. Ébredés után, amikor még kicsit kómás, na akkor lehet egy kicsit megetetni, mostanában már megeszik egy üveg bébiételt, és néha még egy bébidesszertet is. Estig már csak nyalakodik valamit. Elalváshoz szintén tej, de van, hogy ebből se eszik. Én nagyon sokat aggódtam, de szerencsére a dokinénik nagyon jó fej, és laza. Ő mindig azt mondja, hogy nincs gond, ha hízik a gyerek, és ezzel megnyugtat mindig. Nem egy hurka-gyurka, de nem is néz ki alultápláltnak.Most már megnyugodtam ezen a téren. Azt mondjuk nem szeretem, amikor az az egy normális étkezése is "kimarad", vagy alig lehet belediktálni. Nemsokára megy bölcsibe, hátha ott megszokja a rendes étkezést.:) Szóval nem kell rakűjta görcsölni, bár az elveimet, hogy csak rendesen, székben eszünk, már rég feladtam, és ha hajlandú úgy enni, akkor rohangálok utána és falatonként adom a szájába az ennivalót. Egyszerűen az evés nem köti le.

amandi
 
 


Sziasztok.

Na van egy kis időm, most épp anyukám pesztrál, pótvacsiztatja Petit. :) Na azóta már szunyál a fiatalság, beszéltünk apájával is. Kivételesen már pénteken kora délután itthon lesz a férjem, mert csütörtökön mikulásoznak Szekszárdon (ugye most Tatán vannak, az is egy szép út, mármint Tatáról Szekszárdra), aztán pénteken már nem dolgoznak.
Hétvége eltelt, voltunk szombaton a városban, megnéztük a fényeket, ha tudok, teszek fel majd képeket.

Marcy, hát Petinek van egy pár egyujjas kesztyűje, de még nem adtam rá, praktikus okból neki az ötujjas jön be jobban, abból van két pár is.
Anyukádat utólag, mamádat előre Isten éltesse!
Képek aranyosak. Néha nálunk is előfordul, hogy Peti kihúzza az ágy alól a bilit és rácsüccsen. :D
Beadásos-pénzes dologra már írtam.
Kistesó projektet elvben nem akadályozza a szopi, mert ha visszaáll a ciklusod, akkor jöhet a baba. Én azt javaslom, hogy csináltass a dokiddal egy hormonprofilt, abból ő már látni fogja, hogy mi a helyzet. Mert ugye valakinek szopi mellett is megjön rendesen, van akinek meg nem. Terhesség alatt meg azért nem ajánlják, mert ugye szopi közben lehetnek méhösszehúzódások...

Preni, APEH-hez no comment, azt hiszem, most nem bánom, hogy nem lettem adóellenőr. ;)

Gab, hát nálunk sincs olyan, hogy lecsússzon a harisnya...hm.
Jól tudod, az APEH-nál még mindig él, hogy 100 Ft alatt eltekintenek a be és kifizetéstől, de Reninél gondolom azon van a hangsúly, hogy eltévesztette a dolgot.
Éles bilihasználat nálunk is nyáron kezdődik, hacsak Peti előbb nem tart rá igényt.

Bénianyu, hát ez van. Végül is semmi sem változott, mert eddig is hétvégén voltunk csak együtt a férjemmel, most is így van. Tehát a hétvégéi szabadok (elvben), meg én is ráérek. Csak nem mindig érünk rá együtt...tudom, bonyolult. Viszont e hét végén szombaton KETTESBEN leszünk, anyukám lesz a pesztra: délelőtt Skoda-tali, délután Luxor sorsolás.
Szopiügyben, bár nálunk sosem volt téma sajna, teljesen egyetértek veled... Mondjuk ahogy írtad, ehhez jó férj (pár) kell, az enyim pl. nem lenne képes ilyesmire.
Babás sztorihoz: minden jó, ha vége jó!

Viera, tegnap elolvastam a sógorod "kórtörténetét", mit mondjak, majdhogynem tátva marad a szám...
Mi vallásosak vagyunk, de nincs koszorú. Peti miatt, meg a cica miatt. Nem lehetne biztonságos helyre tenni, így inkább nincs.

Vicky, Peti is hidegkezű, hideglábú, akármi is van rajta. Én is pont ilyen vagyok, nem lehet mit tenni.

VÁÁÁÁÁÁÁ, behalt a babanet.

Folyt.

Kimike, szerintem Milán átmeneti hasmenésének ne tulajdoníts nagyobb jelentőséget, lehet, evett valami olyat, amit nem bírt a pici pocija. Ha azóta sem volt ilyen, akkor nincs baj.
Megkérdezhetem, melyik film nem arataott nálad osztatlan sikert?

Kmammy, higgy abban, hogyha szeretnétek tesót, akkor jönni is fog. ;)
Nagyon jók a képek, amiket feltettél. A Kevinnek szánt ételkölteményeiden mindig elcsodálkozom.

Wawel, anyósodnak, férjednek, anyukádnak javulást, Kornélnak mielőbbi fogkibújást! Úgyis meglesz idővel az összes. :)

Nancsa, korai mikulás. Jók a fotók. Nálunk nem is jön, egyelőre nem látom értelmét. :o

Andy, drukkok mennek! De ugye a Closti nem csak úgy húbelebumm?

Marcy, neked is drukkolok tesóügyben.
Én is szeretem a Karácsonyt (vagyis inkább az igazi - hóesős - telet).

Preni, ha főzöl, akkor az alkoholtartalom "elszáll", csak az íze miatt kell az ételbe beletenni.
Rövidhajú Peti édes!

Andy, szupi képek! A tarajos meg a malacfarkás favorit!
Hinnye, tényleg kis gizda Dani...ő ilyen! Hát Peti már tutira üti a 13 kg-t, és állva pont egy szintben van a feje a kiságy szélével, ami 90-92 cm magas. :o
Milyen érdekes, nálunk a sima hurkában nincs paprika...

Alziza, nálunk tavaszig nem lesz hajvágás! Addig legalább ez is melegíti kicsit Peti buksiját. :)
Reggeli nálunk is tápi, tízórai gyümi, ebéd főzi+tápi, uzsi tejtermék, vacsi főzi+tápi.

Na teszem a képeket, aztán lelövöm magam fórumügyileg, győzzétek olvasni.

Séta a városban:
Kép

Díszkivilágítás:
Kép

Szegedi karifa:
Kép

Peti anyukám cipőjében:
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex, Agyő, nagy Ő
Vendég
 


Hali!

Megint csak aktuális témához szeretnék hozzászólni.
Én nem is tudom, hogy Ti hogy tudjátok megoldani ezt a reggeli tápi, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi, esti tápi.
Nekünk valahogy az időnkbe sem fér bele. A pocakba mondjuk beleférne.
De hát reggel megissza a 210 ml Sinlac-ját, vagy tápiját, utána elindulunk utunkra, fél egykor megyünk a Zoránért, utána ebéd, kettő fél három körül elalszik, utána már csak ilyen korai vacsi, ami általában puding, vagy gyümi, este 7 körül vacsi, na akkor 2-3 szelet kenyér. ESte 150 tápi.
Na szóval, nálunk a délelőtti evések kimaradnak. Nagyon-nagyon ritka, ha belefér. De nem panaszkodik a drága. Persze délelőtt útravalónak mindig viszek valamit, de eddig még soha sem kellett.
Na, most hogy így leírtam, nem is eszik keveset. Végül is tényleg csak a tízórai marad ki.

10.5 kg és 81 cm.

Ja, és a másik téma: piros popó nekünk is megjelent. Épp tegnap írtam a tanácsaimat, erre most itt vagyok én is a pirossággal. Ráadásul elfelejtettem venni ezt a körömvirágkenőcsöt.

Holnap nálunk Mikulásparti lesz, de lehet hogy már írtam és már unjátok is. Arra kell holnap készülnöm. Igazat megvallva semmi hangulatom hozzá és alig várom, hogy csütörtök legyen.

Képzeljétek, rendeltem egy fa-hintalovat a Noéminek karácsonyra. Ugyanolyan, de még színben is, mint amin a babatalin lovagolt. Tudjátok, alig bírtam leszedni róla. Hát most aztán évvégén lovagolhat kedvére.

Na, puszi mindenkinek és jó éjszakát.
Többre nem futja, hajnal 2-kor keltem és fáradt vagyok és elkeseredett... (sógor)
Nem írok ide róla, mert nem ebbe a topikba való.

Erika

Kép
viera
 
 


Hali!

Ex!
Closti nem csak húbelebumm! Igaz most nem doki írta fel, hanem magam kezdtem szedni, de "sajnos" jól ismerem a hatását és az adagolást! Volt szeremncsém már hozzá, és az a gond, hogy szülés után párszor előfordult, hogy nem volt peteérésem! Így (féladagban - ahogy most szedem) nem árthat! Tudom, nem a legjobb megoldás az "öngyószerezés", de tudom, hogy a dokim is ezt írta volna fel és ezt a kúrát kezdtem volna, ha megjelenek nála, csak a pénztárcámban 5000Ft-al lenne kevesebb!
Érted már, hogy is van ez?? :wink: :lol:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy, persze, hogy értem, de mégiscsak egy gyógyszer. Én azért most is elmentem volna egy UH-ra, meg hormonprofil és társai. A drukkok mennek természetesen. ;)

Kimike, értem, én továbbra is a Bűbájt nézném meg vagy az Egon és Döncit. Én animációs film mániás vagyok mostanság, csak moziba nem akarózik eljutni.

Viera, ne csigázz, mi történt?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

Alziza: Ne aggódj az étkezésért! Ha éhes lenne, akkor biztos enne, babák jobban tudnak mint mi. :P Én már depi is lettem, amikor elégé sokáig Kevin rosszevő volt. De most két hónapja, mióta visszajöttünk Japánból, hirtelen nőtt az étvágya. Hónaponként fél kilót hízott.
Jelenlegi étrendünk:
7:30-8:00 reggeli (leves, rizs, bundás kenyér, banános pan-cake, zöldséges rántotta stb.)
10:00 általában álma, körte
12:00 ebéd (leves,rizs,tészta,párolt zöldség,valami fehérje(hús, hal,tófu),magyaros főzelék)
15:30 joghurt + fél banán, néha köles, néha rizs gombóc, néha burgonyás pan-cake stb.
17:30 vacsora (hasonló mint ebéd, csak maradékot nem kap, valami mást eszik)
19:30 tejpép fél adag
És van hozzá szopi is.

Most inkább evés alatti viselkedése miatt néha türelmetlen vagyok. Ő kanalazik, de nem jól megy, akkor ideges, összekeverik a kajáját és ledobja kanalat. Utána nem adok vissza kanalat, én etetem, akkor megint mérges, és nem nyit a száját. :evil: Visszaadok kanalat, eszik, keverik, ledobja…..Így tovább végtelen. :twisted: De nálunk kínálatos evésidő fél óra, többet nem bohóckodunk. Gondolom csak időkérdés, majd szépen megtanulja valamikor, remélem.

Nancsa: Nagyon édes csókolózó Zoló. Megette már Mikulás csomagot?

Amandi: Mikor kezdődik a bölcsi beszoktatás? És hová tudtatok iratkozni? Mi még keresgetünk a helyet, bár államira rég jelentkeztem, de reménytelen. :? Ma is voltunk egyik helyén, nekem nagyon szimpatikus volt. Sőt most decemberben változik alapítványos bölcsíre, kicsit bővül a félőhelye is, úgy hangzott, itt van remény, talán. :roll:

Gabella: Nálunk sem sincs nagy karácsonyi ajándékvásárlás. Mi soha nem vettünk egymásnak „nagy” ajándékot. Ilyenkor mi furcsán nézünk bevásárlóközpontokon azokat, akik tele raknak kocsiba olyat-ilyet. Nem tudunk képzelni, a fenyőfa alatt pl. háztartási gépek, mobiltelefonok, bútorok, stb. Nálunk ilyesmi nem is ajándék, jó, tudom, tíz család, annyi szokás és gondolata van. Viszont mi tavaly fa alatt raktunk Kevint, beszéltünk a férjemmel ennél csodálatosabb ajándék nincsen világon. Nem vagyunk vállasosak (bocsánat :oops: ), de mindenre köszöntünk, hogy ilyen szép ajándékot megkaptunk. Szerintem idén is ez lesz, köszönünk mindenre, egészségesen boldogan nőtt babánkra. Ő lesz mindig nekünk karácsonyi ajándéka.

Exdeus: Nagyon szép hangulata van nálatok is. :P Te sapid is édes. Végen, ha jól látom, maci figura van?

Oriandy: Drukkolok a kistesót! :P Disznó farkas kép tetszik, nagyon.

Egy kérdésem, ha valaki tud, segíts!
“Heaven’s Very Special Child (by Edna Massimilla)” című versnek hivatalos(?) magyar fordítást ismeri valaki, kérem szólj!!!
Ide teszek eredetit, hátha eszébe jut valami…. (bocsánat! hosszú!)Előre is köszönöm. :)

Heaven’s Very Special Child

A meeting was held quite far from earth.
“It’s time again for another birth”,
Said the Angels to the Lord above,
“This Special Child will need much love
His progress may seem very slow,
Accomplishment he may not show;
And he’ll require extra care
From the folks he meets down there.
He may not run or laugh or play,
His thoughts may seem quite far away.
In many ways he won’t adapt,
And he’ll be known as handicapped.
So let’s be careful where he’s sent;
We want his life to be content,
Please, Lord, find the Parents who
Will do a special job for You.
They will not realize right away
The leading role they’re asked to play.
But with this child sent from above
Comes stronger faith and richer love.
And soon they’ll know the privilege given
In caring for the gift from Heaven.
Their precious charge, so meek and mild
Is Heaven’s Very Special Child”.

Jó éjt Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukk, meg hoztam pár videjót, aztán futás, mert jönnek a barátok, megint lesz jó kis traccsparti, délután meg a főtéren Mikulás ünnepség! majd ha tudok jó képeket csinálni, azokat is hozom!
Pussz!

Autók
Mikulás
Tánci a Mikulással

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Kaja ügyben köszi a hozzászólásokat!
Aggódni csak azért aggódok,mert nincs 9 kiló!
a doki szerint semmi gáz!Csak én aggódom túl! :shock:

Andy!
Én clostyval lettem terhes Zalánnal!(3 év és 3 vetélés után!)
Amíg szedtem szigórú ellenőrzés volt.Havonta 3 vérvétel,uh.
Nem okoskodni akarok,de azért csak nézetni kellene egy progi szintet!Bocsi!
Vendég
 


Már úton van a Télapó! :wink:

Kép
Vendég
 


Jaja, télapó ittvan a határban! Az oviban már kukucskált tegnap az ablakon! Lackó mondja: Gerda nem kap semmit a Mikulástól, mert pont meglátta, hogy ellopta a vonatomat! Gerda buta, mostmár hiába sír, úgyse kap csomagot! :D:D:D:D:D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk ám el,csak a kicsi fiam leöntötte a billentyűzetett itókával és ki is végezte,én meg lusta voltam elmenni a városba venni egy újat.Ma bepótoltuk egyben a Mikulás nézéssel.Ez egy katasztrófa volt.Ordított minta sakál a Mikulás láttán pedig csomit is kapott meg egy csomó szaloncukit,csak hogy le tudják vele fényképezni,de nem használt semmi.Ha sikerül majd valahogy felvarázsolom nektek ide a képet.

Piros popó:Nekünka bepanthen és a neogranormon vált be.És persze ilyenkor a törlőkendő elhagyása.

Ex!Nagyon szép a díszkivilágítás.Nálunk is van a városba,de még nem néztük meg.

Gab!Behalok a fiadnak! :lol: Ennyi idősen már tök jó a szövegük és ez a télapós nagyon jó.

Juca!Én még nem is gratuláltam!Nagyon vigyázz magadra és nagyon remélem ez a kis babó veletek akar már maradni.

Andy!Dani nagyon cukker!Táncizós-télapós videó nagyon jó!!!Kistesóhoz mennek a drukkok!!!Mi is próbálkozunk de sajna én is mindig csak azt tudom mondani ,ez sem a mi hónapunk volt.

Viera!Sógorodnak jobbulást!Nagyon ledöbbentem,hogy egy rutin műtétből mi lehet.

Eni!Nektek is szurkolok tesó ügyben.A tanuláshoz meg kitartást!

Reni!Jó ez a kinder szelet,mentettem!Jó lett Peti frizuja.Szívdöglesztő egy pasi lesz!Bocs!Már az! :lol:

Wavel!Most kezetfoghatnánk.Én anyósom is kórházba,család másik fele beteg,én is győzök rohangálni.Tényleg jó lenne ha dobnál egy képet Kornélról!

Vicky!Köszi a multkori képet,olyan helyes kis pofija van Bálintnak,pláne ha mosolyog!

Bocs akit kihagytam ,de elég felületesen olvasgattam csak,de ígérem bepótolom a lemaradást.

Mindenkinek szép napot!

Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Ex!

Megkaptad a privit?

Erika

Kép
viera
 
 


Ex!

Megkaptad a privit?

Erika

Kép
viera
 
 


De a Mikulás nem holnap jön? Vagy nálatok azért ma, hogy holnap hozzánk is ideérjen? :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?