Új privát üzeneted érkezett!

Dóri: Viki most milyen oltást kapott?

Kép
Kép
timóca
 
 


Nelli: De jó, hogy túl vagytok a műtéten! Most már minden rendben lesz! Lassan kilábalhattok a nehézségekből!

Eltűnt az én áldott jó kislányom. Nyoma veszett 2 napja, és van helyette egy nyűgös, ordibálós. :( Tegnap este másfél órát vonyított, de úgy ám, hogy már alig kapott levegőt. És semmi nem segített. Enni alig evett, amikor próbáltam cicire rakni, hogy megnyugodjon, szívta szegény, de már semmi nem jött. Újra bepróbálkoztam a lefejt tejjel cumiból, de egyszerűen nem megy....Én nem tudom mi lesz így.... Majdnem megfulladt tőle, ahogy próbáltam a nyelvéhez érinteni a szívókáját. :(

Ráadásul intéznem kell mások elbénázott dolgait, úgy mint OEP, aki 3 hónapja ül az anyakönyvin, útlevelet nem tudunk csináltatni, plusz veszélyben a GYED intézés is, amíg nem szerzem vissza! Felháborító, hogy valakinek a nemtörődömsége miatt telefonálgatok már napok óta,(az se az ő telefonszámlája lesz... :twisted: ) és még az a szerencsém, hogy van ismerős az EÜ-minisztériumban, különben a büdös életben nem kapnám vissza az anyakönyvit.
A Szőke kapitányos tévékóceráj is átvert, oda is be kell ma rongyolnom kirángatni az ügyintézőt a pult mögül.... Nem tudom mit szólna hozzá, ha neki kellene hetente 1 órát ücsörögnie a sorára várva -más hibájábó - egy 4 hónapos gyerekkel....
Á szóval mindíg van valami......
Bocs hogy idezúdítottam nektek, de olyan pipás vagyok..... :oops:

Közben karácsony közeleg, de jó lenne inkább arra készülődni!!!
v.erika
 
 


Erika, akkor nálatok sem unalmas az élet :roll:

Mi meg tegnap voltunk bent a mh-emen (vagy tegnapelőtt), és kiderült, hogy a GYED-igényléshez elküldték postán a papírokat, amit nem kaptam meg - így most decemberben csak fél hónapnyi pénzt kapok :evil: (tök jó, hogy mindig Karácsony előtt van valami
)

Kép
Kép
timóca
 
 

 
 

Sziasztok!

Betty! A többieknek már bevált, ha jól olvastam. :) Én nem kaparom neki, csak azzal mosom lassan egy hete, most kezdek rajta javulást látni. Szerintem még két három hajmosás, és rendben leszünk. :)

Szylvi! Szátaz bőr nálunk is bejátszik, de egyenlőre nem merek semmit kenni rá, mert nekem ekcémagyanús. :( Hétfőn megyünk bőrgyógyra. Remélem tévedek, de hajlama sajna lehet rá. :?

Nelli! Fogacska! :) Nekünk is azt mondta dokinéni, hogy nagyon duzzadt az ínye a Törpinek… :)

Csilla! Nektek is grat a fogacskákhoz! :) Nem harap vele szopi közben? Én attól stresszelek.

Dincuska! Bezzeganyák. Le kell fütyülni őket. Bár tudom, hogy amikor benne van az ember a szituban, akkor nem könnyű. Hallgatni is dühítő, hogy vannak ilyen nők. :evil:

Timóca! 4 vizsga? Ráadásul két gyerkőc mellett. Hát bevállalós vagy! :) Szurkolok neked! Mh! :twisted:

Dikó! Mi is most voltunk oltáson és PKU-n is. Ez a gyenge tejellátásos indoklás nekem nagyon nem stimmel. Én arra fogtam, hogy elkavarták.
Barátnő kérése tényleg nem semmi! Nagyon klassz érzés lehet, hogy ennyire bízik benned! :)

Nelli! Örülök, hogy túlvagytok rajta. :) Remélem, hogy rendeződik a tejciügy, és Brigi is elkezd gyarapodni!

Dóri! Vikinek jobbulást. Nekem állandó parám az oltás utáni mellékhatás. Eddig lekopogom, elkerült minket.

Erika! Remélem, hamar túljuttok ezen a nyűgis időszakon. Nem lehet a foga? Éjjel alszik?
Nem csodálom, hogy pipa vagy! Felháborító néha, hogy mit meg nem engednek maguknak az emberek.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Olyan régen képeztünk már ;) rajta, aktualizáljunk, jó?

Kép YO! Kép enyéim :)

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Dolli és Szilvi
Köszi a jelentést a samponról.

Nelli
Én is örülök, hogy megvan a műtét!

Dóri
Nálunk hál isten nem jelentkezett igáig mellékhatás az oltás után, csak egy kicsit levert volt a Bibi. V ikinek jobbulást kívánok!

Erika
Az igen!Úgy szép az élet ha zajos, na de ennyire?Most nem irigyelek.

Nelli és Csilla
Gratulálok a fogakhoz!

Timi
aTe eseted se semmi!Ez a Magyar Posta! Levélelkavarás már velem is előfordult.


A Bibi is küzd a fogával, nem akar kijönni neki, Pedig a felső négy már nagyon előjött. Kép
Vendég
 


Petra: nagyon édi Eszti :lol: . De az a kép is jó, ahol a 3 gyerek van :wink: :lol:

Ildi: tényleg jó lehet, hogy ott lehetsz a barátnőd szülésénél :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Ja, Petra, a képaktualizálást én is támogatom, mindjárt letöltöm a képeket a gépről, és teszek fel :wink:

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok!

de jó sok kép!! :) tök ciki, mostanában SEMMI képet nem csináltunk. :oops: :roll:

Köszönöm mindenkinek a kedves szavak Vikinek. :) Tökjól van, leszámítva, hogy brutálul néz ki a szuri helye úgy 8 cm átmérőben. :( Adok neki Belladonnát Ápisszal, azt mondta a doktornőnk. És hogy sajna benne van a pakliban az oltási reakció. :(

Na asszem én voltam és leszek is az az anyuka, aki csak a kötelező oltásokat adatja be a gyerekének, jöhetnek nekem bármiféle vírussal stb-vel, szerencsére közösségbe nem jár senki még a picik közül, mert ez is számít azért. Az agyhártyagyulladás ellenin gondolkozom még max, Gergőnek anno beadattam.



Erika,
szőkekapitány cég számomra az undorító cégek No. 1-ja! :evil: átérzem a helyzetedet. :roll: Az anyakönyvi se semmi. :(

Betty,
nálunk csak Gergőnél voltak oltásos mellékhatások, a többieknél nem, de mondom ez a szuri sajna elég gáz, tényleg mindenkitől ezt hallom, hogy szív vele a gyerek. :(

Timi,
az elmaradt 18 napos MMR (a vese mizéria miatt csúsztattuk, mert lobogott a műtét a fejünk felett, és nem lehet műteni/altatni oltás előtt és után 8 héttel.)
Vendég
 


Dóri: akkor jól elcsúsztatok az oltással :roll: . Nekünk szerencsére Livinél soha semmi gond nem volt oltás után. Remélem, Marcipánnál se lesz soha semmi baj.
Az agyhártyagyulladásost kérdeztem a védőnőtől, azt mondta, hogy a kötelezőkben is van agyhártyagyulladás ellen.

Akkor az én képeim :lol:

Ezt csináljátok utána :wink: :lol:
Kép

Kis vigyorim:
Kép

Egy fél éves felnőtt férfi :wink:
Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


... :lol: :lol: :lol: Hát Timó! az a szájcsücsöris kép haláli jó!!!!!

Nagyon édes a kiskandúr ezekkel az óóóóóriási szemekkel!

Betty: sokszor elájulok azon,hogy ezek kismanók zsenge koruk ellenére mennyire fotogének, és szinte ösztönösen tudják, hova is kell nézni! Bibi-baba épp félúton volt hátról hasra amikor lekaptad? Kis tündérke!

Kép
Kép
petra78
 
 


Annyira édesek ezek a babók! Én soha nem tudom nevetve elkapni Brigit, mert a fényképező láttán mindig elkomolyodik. Még becsapni sem lehet.

Nekem most nagy problémám a tej! Kórházi kálváriánk meghozta az eredményt: etetések között nem termelődik tej :( Mikor szopik, belövel valami, de az édes kevés. Viszont ha meg cumisüvegből próbálnék neki lefagyasztott tejet adni neki, nem fogadja. Inkább eszik 1-1,5-2 óránként, és beéri a kevéssel. Viszont ez hosszú távon nem elég. Mit tegyek? Mindent úgy csinálok, mint eddig. Ti mit tennétek? Szilvi, van valami ötleted, hogy lehetne visszahozni a tejet?
Borzalmas érzés, hogy az eddig megküzdött tej néhány napi kórház miatt elmegy, és hát tőlem kívülálló okok miatt esetleg abba kell hagynom a szoptatást.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli: ami nekem bejött tejszaporítónak: Urtica Urens 5CH. Nagyon hamar meghozta az eredményt nálam (pl. este bevettem, és reggel már csöpögött a tejci...) - de ha nem is hat mindig ilyen gyorsan/látványosan, akkor is pár nap alatt biztosan "feltölt".

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi :)
Szedem vagy ezt vagy a ricinus communist. Eléggé kétségbeestem :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Nelli! Örülök, hogy végre túl vagytok ezen a kálvárián! :D
Tejci ügyben ne aggódj, türelem a titka, és biztosan visszajön. Urtica továbbra is, more milk, nekem még bejött a tojásleves sok-sok köménnyel. Meg valaki tanácsolta a Sió őszilevet meg a Maci kávét, azt is szoktam iszogatni. Visszatér az, biztos vagyok benne!
Én úgy szoktam Emmát nevettetni, hogy cuppogok, közben oldalt lekapom! :lol:
Timóca! Odavagyok ezért a szájtartásért! Be**arok neki komolyan! :D
Petra! Nagyon édesek vagytok! Eszti még mindig egy bombázó! Már így ül, vagy még elkél a támasz??
Dóri! Remélem már szépült Viki oltása. :D Képekben meg tessék összekapni magad, és fotózni egy sort, hát látni akarjuk Marcikát mega nagyobbacskáidat is! :D
Bibis! Te gyerkőcöd is nagyon cuki, és milyen ügyes! :D A járókában van?

Töltök fel képet enyém gyerekről is :D

Kép
Kép
Kép
Kép

Legutólsó most a favorit! Apja mindig poénkodik vele! :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Nelli: esetleg a csipkebogyó teát tudom még ajánlani, nekem az is jó volt. :lol:
Persze az se lenne hátrány, ha megnyugodnál, de ezt könnyebb mondani, mint tenni :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!
A ti fotóitok is édi-bédik!

Dinuska
A nagy ágyon van (Mi így hívjuk a saját ágyunkat a férjemmel!).

Petra
Nem éppen hason volt kitámasztott kézzel, de mire bekapcsoltam a gépet eldőlt!

A Bibita szereti, ha fotózzák, mindig elmosolyogja magát, mint egy kis modell.
Vendég
 


Hát Dincus! Ez a "szeretőszüleimszekrényberaktakaztánittmaradtam" :lol: :lol: :lol: h a l á l i ! Megmutattam apánknak is! Emmabébi egy cukifalat! Ilyan apaszerelős képünk nekünk a nagyfiunkkal volt anno. Slágergyanús nálatok is a nagyszülők körében :D !

Holnap megyünk Szfehérvárra karácsonyinagybevásárolni. Mindkét gyerkőccel...hmmm. Mondjuk Dudunak nem veszünk semmit mert már megrendeltünk neten (barkács munkapad szerszámokkal +lego duplo kombájn), de azért biztosan lesz egy-két körünk vele is :wink: . Tényleg van valakinek tapasztalat,hogy a Quelle milyen gyorsan szállít házhoz? Betartják a 30 napot? ha igen, gáz mert nem ér ide az ünnepre....csaknem!

Kép
Kép
petra78
 
 


Kicsit lemaradtam, de azért megpróbálok mindenkinek akinek szerettem volna reagálni!

I,hát abban amit kérsz abban nem nagyon tudok tanácsot adni,de másba belekotyogok, ha megengeded :oops: :oops: Azért arra vigyázzatok, ha ennyire nincs el egyedül a manód, mert később iszonyú szívás lesz ez :( Taljesen megszokja, hogy csak sírni kell, és egyből fölveszitek, sőt magatokon hagyjátok órákig!Tudom nehéz, és rossz hallgatni a sírást, de szerintem azért rá lehet szoktatni, hogy néha ne vegyük fel.Én legalábbis így gondolom, és tapasztaltam magunkon is, és más barátainknál akik gyerekesek!
Szóval bocsi, hogy elmondtam a véleményem, persze ki-ki úgy csinálja ahogy gondolja, csak később ahogy egyre nő a gyerek és a gond is mindíg egyre több, ez egy plussz teher lesz, ha így szoktatjátok!

Dóri,Viki oltás :( :( Én is azon a véleményen vagyok mint te, hogy megpróbálom csakis a kötelező oltásokat beadatni, 1-2 kivétellel!
Szerencse nekünk most nem volt semmi gond, se láz, se rossz kedv, és aludni is jól aludtunk éjjel :wink:

Erika,hát ez elég gáz, és bosszantó dolog!De még jó, hogy van az az ismerős!

Timi,melóhely slendriánsága :twisted: :twisted: ez is bosszantó!És pont rosszkor :(

Petra,Eszter nagyon szép :) De a hármas is édes :)

Ildi,De klassz, jó lesz biztos a barátnődnél segédkezni :) Én is úgy bemennék valakinek a szülésére, így hogy én már nem fogok többet!Előtte nem mentem volna!
PKU:reméljük nem lesz semmi gond!Azért majd írdd meg, ha megvan az eredmény!De nektek az 5.-ik nap vették le?? :shock: Azt elvileg pontosan kell a szülés órájához viszonyított 96 óra mulva, az meg 4 nap,nem?vagy hogy van ez most?Nekem mindkettőnél a hazaadás napján vették le!

Dincus,Tündériek vagytok, az a szekrényes kép..... :P haláli!Sanyi papa jófej lehet Kép

Nelli,De jó, hogy túl vagytok rajta!Kis hős :) Reméljük beválik az a zselé!
Tejcsi: :( már mindenki leírta ugyhogy sok újat én sem tudok!Nekem az jött be, hogy ittam a szois teát, vagyis még iszom is, meg mellette sokat iszom, vizet+gyümileveket, alma+barack szoktam a legtöbbet!De én is hallottam, hogy a More Milk nagyon jó!Én azért nem vettem, mert így is van elég, de próbáld meg, ha még eddig azt nem vetted! :roll:

Csilla,Sinlakot én úgy csináltam mint Dóri!Mivel nekem Hannus se eszik cumisüvegből, egyszerűen nem fogadja el, mi kanalazunk az elejétől fogva!Így ami rá van írva az elég híg, én rakok bele még 1 kanállal, és úgy jó.Az se sűrű, de kanalazható :wink: Már a gyümileveken túl vagyunk, ma vettem is neki Hippes gyümi pépeket.Almát már kapott is bele este :)

Na, asszem sikerült mindenkinek amit akartam, ha nem :oops: akkor bocsi, és pótolom!
manóci
 
 


Petra: Nem lesz kis meccs 2 gyerkőccel a karácsonyi forgatagban!!! :lol: A Quellétől én még nem rendeltem, de nem hiszem, hogy ne érkezne meg a csomi karácsonyig! Az nagy öngól lenne tőlük! :shock:
Nelli: mivel úgy látom mi vagyunk itt a tejproblémások, csak megerősírni tudlak, hogy Nagyon jól csinálod, ha felhívnád az LLL-t azok is csak azt tudnák mondani, hogy szoptass, amennyiszer csak kéri, attól termelődik, meg persze az előttem szólók jó kis ötleteitől! (Én is jegyzem ám! :) Mert itt is hol fenn, hol lenn...) Kitartás!!!
Timóca: ez a szájszerkezet Marcipánnak! :lol: Mondanám, hogy a hét képe, de hát Eszti rap-pelős, Bibi fordulós, és Emma "szekényben felejtettek" c. képei is isteniek! Annyira jók!!!! :lol:

Ím a miénk a készülő naptár egyik hónapja. Mondjuk miss július :lol:
Kép
v.erika
 
 


És két friss képet én is nyomok :)

Almát eszem :lol:

Kép


Apán alvás :)

Kép
manóci
 
 


Erika,miss július nagyon cuki :) azzal a copffal!

Timi, na majd elfelejtettem :oops: Marcipán szájazós kép :lol: :lol: nem tudnám utána csinálni!
manóci
 
 


Manóci: kerülgetjük egymást :lol: Te sem tudsz aludni? :lol:
Az almás is nagyon jóóóó! gondolom nem Hannus rágcsálta körbe. :lol:
v.erika
 
 


Móni: Hannus milyen sokat nőtt a tali óta :lol: . Édes, hogy almázik :lol: . Látom, ő is szeret apával aludni - a lányok már csak ilyenek :wink:

Erika: miss július is cuki a copfjával :lol:

Nekem most olyan kérdésem lenne, hogyha a fagyasztóból veszek ki tejcsit, abból csinálunk krumplipürét Marcipánnak - az ugye elég sok - vissza lehet így fagyasztani (krumplipürésítve)?

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,szerintem nem!Én úgy tudom, hogy visszafagyasztani nem lehet!
Hannus :) aha szeret apán lenni.

Era,hááát tudtam volna aludni az az igazság csak apa elment bulizni, én meg itt egykén gondoltam megkötöm a biztosításomat a neten, és azzal bíbelődtem!/mert váltottam/
De Hannus ette az almát, csak nem ilyen formában :lol: hanem én reszeltem meg és abból kapott a Sinlacba! :wink:
manóci
 
 


Sziasztok

Bocsi hogy zavarlak titeket, csak a segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatom megírásához. Szülés felkészítésről írok, és ehhez van egy kérdőív, amit ha van kedvetek és egy kis időtök akkor szeretném ha kitöltenétek.

akinek van kedve az a liegl@invitel.hu-re küldjön egy e-mailt és én küldöm a kérdőívet.



Előre is köszönöm a segítségeteket.


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


...megvolt a nagybevásárlás...no komment :? elfáradtunk rendesen!

Amiért írok, az az, hogy kaptam értesítést a bookline-tól, hogy szerdán újfent -30%ért lehet könyveket rendelni. Több kiadóra vonatkozik a dolog, vannak gyerekkönyvek is (sok sok Kisvakondosat láttam pl) és tökjó ajándéknak valók is a felnőtteknek.

nnnnna, jó kis ingyenreklámot csinálok, mi? :wink: Csak gondoltam, más is kerül "alkotói válságba" ajándékötletek terén....Én kapásból találtam ma reggel 2 tutijót szüleimnek (Dóra jelenti és az Afrikai szeretők...valakinek valami olvasmányélménye velük kapcsolatban?)

Kép
Kép
petra78
 
 



Kép
Kép
petra78
 
 


Timi :)
Szerintem sem lehet újrafagyasztani. Talán azt megteheted, hogy egy picit kifagyasztasz belőle. Lecsorgatod a fagyott részről a megolvadt részt, és azt teszed a krumplipürébe, a többit visszateszed, de ez sem szakirodalomszerű.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Timi,
én sem fagyasztanám újra!

Lányok, megérett bennem a Nagy Elhatározás. Nekiállnék vmi fogyókúrának, tornával egybekötve.. Az a fajta, amikor csak szénhidrát, keményítő, gyümölcs meg fehérje nap létezik, az hogyan van pontosan? Ehhez receptek/ötletek? Vagy a neten hol van ez leírva?

elegem van, hogy semmi gatyám/szoknyám nem jó rám :evil: :evil: :evil: , és nincs kedvem új ruhatár beújításához. :evil: :evil: :evil: Szeretném, ha a körfogatom :roll: kisebb lenne a mostaninál. Ehhez milyen diéta a javasolt szerintetek vagy milyen torna? Bármilyen?

köszi a véleményeket. :D
Vendég
 


Hát Dóri, nagyon egyszerre!!! Bennem is megszületett Ugyanez A Nagy Elhatározás! :D Peti ma féléves, eszik már almát és sütőtököt szombat óta, vagyis életbenmarad már nélkülem is (azért megkönnyeztem most is, amikor először adagot evett, és ezzel lezárult egy korszak... :cry: :)).

A 90 napos amit kérdeztél a www.mindmegette.hu -n vn fent jól, receptekkel, leírással.
Én a a Norbi-félét csinálom, egészen egyszerűen azért, mert ez vág egybe a bioritmusommal. Nem bírok délig csak gyümölccsel ellenni, este viszont nem szeretek meleget vagy nagyot enni. (ill. inkább kibírom enélkül :D) Éppen ma hajnalban meditáltam ezen, hogy mennyire nagyon ellenszenves ez a Norbert, de végülis tökmindegy, nem a nagyra(nem)becsülésem miatt választom a módszerét, hanem mert egyszer már bevált, és ezt tudom. Elég jó megközelítés ehhez, hogy lehet hogy a mosógép feltalálója is ellenszenves ember volt, mégis mosógéppel mosok :D.
Ja, és Béres Alexandra-tornázok (havonta kb :))

Nelli, örülök, hogy túlvagytok rajta, nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!
Tej: NE ADD FEL!!! Mi is nagyon keserves heteken vagyunk túl Petivel, de megérte, megint van elég. Fejtem sokat, szoptattam gyakran, tejszaporító fejés (7-7, 5-5...), rengeteg ivás (a pihenést nem mondom :)) Nem fog elmenni a tejed, nyugi!! Igen, a kórház nyilván lehet oka, de Brigivel ügyesen visszavarázsoljátok! Nem lesz semmi gond!!

Bocsánat, hogy csak így egyet-egyet reagálok, de elszaladtok mellettem...:)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita,Norbival kapcsolatban szívemből szóltál :) detto én is így gondolom a dolgokat, de mindenben!!!!Én is csináltam már az update-ot, és bevállt.
Ugyhogy azt fogom most is futással kombinálva, de még nem.Tudom magamról, hogy karácsonykor nem bírok ellenállni a sok finomságnak, ugyhogy csak januártól kezdem :) Addig fölösbe minek sanyargassam magam :P ha visszajön az a 3 nap alatt ami esetleg addig lemegy!

Dóri,te nem is vagy kövér, de te tudod, hogy érzed jól magad! :wink:

Idő Kép undorító!
manóci
 
 


Jajj Rita, és peti pont ma fél éves Kép
manóci
 
 


Sziasztok!

:)

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Asszem nem marad más hátra, mint az, hogy egyszerűen megpróbálunk vigyázni arra, hogy ne "törjük el" a füleit. (Hál' Istennek nem vitorla fülei vannak, csak eleinte, olyan aranyos fejhez simulóak voltak, még egy hónapja is, most pedig a felső cimpája kezd elálldogálni. De ha ettől nagyobb problémánk nem lesz az életben, akkor asszem kiegyezünk ezzel... :D :D :D )


manóci!

Ha valaki, akkor aztán én nem vagyok az aki jól elkényezteti a gyereket. (Legalábbis tudatosan biztos nem... ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Élből ki van csukva például, hogy köztünk aludjon. Erre legfeljebb akkor kerülhet sor, hogy ha tényleg valami baja lenne. (Oltás után, vagy lázas, vagy hasonlók)
Tegnap is lent játszott a földön, mi is bent voltunk a szobában apával, de nem vele foglalkoztunk. El is volt. Aztán kimentünk a lakás másik végébe. Egyszercsak halljuk, hogy sír. Hagytuk. Valami másért azoban be kellett mennem, ekkor azonnal abba is hagyta figyelte mit csinálok. Látta, hogy nem vele foglalkozom, megint elkezdett nyüszögni. Majd abba hagyta, várta a hatást. Semmi. Majd megint egy kis próbálkozás, és csekkolás. Amikor látta, hogy hiába, újra kezdte. Aztán kimentem a szobából, és továbbra is hallottuk a palávert. Majd egyszer abba hagyta. Később visszamentünk mindketten, elvolt, mint a befőtt. Igaz, hogy az apja már be akart menni, de én mondtam neki, hogy nyugi, ez nem komyoly, abba fogja hagyni, s lőn.
Volt, hogy ugyanúgy a lakás másik végéből hallottam a műsort. Befejeztem dolgom, majd visszamentem, nem miatta. Aludt, mint a bunda. Felvenni akkor szoktam, amikor három csukott ajtón keresztül hallani, hogy ordít, és amikor 15-20 perc múlva bemegyek, már csuklik is, hallani, hogy neri vissza taknyát-nyálát. Asszem, ekkor már tényleg "jogos a reklamáció", és fel kell vennem, már nem éri be hangommal, vagy látványommal.
Amúgy, csak akkor szokott sírni, amikor tisztába kell tenni (de most már azért se nagyon, mert anyáék beelőzik :D ), ha vagy éhes, vagy valami baja van, például elfáradt és aludni akar. 3 hónaposan még nem tud hátáról a hasára fordulni, ahogy aludni szokott, úgyhogy, ha ilyenkor átfordítjuk, akkor már egyből el is alszik. Vagy a legújabb, hogy úgy tűnik, nem bírja, ha mandarint eszem. Ekkor az esti lefekvésnél úgy neki áll sírni a kiságyában, és homorítani, hogy azt hiszem ketté törik, majd rúgkapál egy csomót, és végül "púúúúúúúúú"-zik egy jót. Én közben simogatom a hátát, és csitítgatom. Ha megvolt a pú, akkor már alszik is.
Szóval, száz szónak is egy a vége: nem kapom fel minden nyüszögésre, de egy idő után azért mégis csak muszályos. A bibi csak az, hogy INNENTŐL veszi tényleg rossz néven, ha fizikailag nem érez maga mellett senkit, és már nem nagyon lehet tartósan leszerelni azzal, hogy vissza teszed a földre játszani. Ilyenkor mi van...? :?:
Természetesen nem veszem rossz néven, hogy leírtad a véleményedet (sőt! :wink: ), mint ahogy mások is leírnák a sajátjaikat, vagy esetleg valami jó tippet kapnék tőletek az "INNENTŐL" utánra. :idea:
(Amúgy, most is itt sír mellettem. És én most jól kimegyek, és nem is jövök v issza, vagy fél órát.. :roll: )

Üdv:

l
l
Eger
 
 


I :)
Én is várom az ötleteket, mert Brigi is csak akkor van el valameddig, ha ott vagyunk mellette :lol:

Dóri :)
Fogyás: ha alakot szeretnél formálni, arra a kimondott torna, izomerősítő jó, mint pl. Bíró Ica. Ha fogyni is szeretnél, akkor az aerobik típusú mozgás, ami Norbinak is van. Vagy futás, úszás.
90 napos diétáról jót hallottam, de eddig én nem fogyóztam. Na majd szopi után :lol: Már ha lesz még tejem.

Rita :)
Nem adom fel! Csak azért a végtelenségig ne tartson, mert éjjel már nezehen bírom a sok kelést :(
Petinek boldog 1/2 évességet!

Mikor fejjek? Túl gyakran eszik.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nnnnnnnnna, most vettem fel. Onnantól sírt, hogy az előbb elkezdtem krampácsolni és végig nyomta, még az orrát is le kellet szívnom. És innentől nem tudom már majd letenni a kezemből - valószínűleg.

:?:
l
Eger
 
 


Sziasztok! Bocs hogy csak úgy belekotyogok de éppen ráérek.Nekem a nagylányom aki ma már nyolc éves sokat sírt.Miért is?Mindig altatni próbáltam.De nem sikerűlt aztán rájöttem a böfik bántották a pocit.Mára hogy már a harmadik gyerkőc is itt van úgy érzem okosabb lettem.Hát így van ez...Vele már tényleg olyan felszabadult minden,nem görcsös,félszeg...Mindenkinek csak azt mondhatom igazi ajándék!Abban pedig csak öröm van.És ha sír is de legalább itt van.Olyan hamar elmúlnak ezek a hónapok.A kis középsőm bár három éves még most kezd el "normálisan"beszélni,de olyan egyéniség hogy csak na!Sőt mélabú ellen kimondottan ajánlott kiscsaj.Mennem kell altatni...Sziasztok!
nikidor
 
 


I: tedd be a hordozóba és vidd magaddal oda amit éppen csinálsz. Tamarám például már imád teregetni jönni velem :lol: megmutizod neki a ruhákat, ha főzöl elmeséled neki mit csinálsz, lehet közben bohóckodni stb. Én a kisfiammal is így tettem, ha már nem volt el és borzasztó hamar beszélt! Úgyhogy a verbális készséget is fejleszti tán. :lol:
Fogyózás: Norbi étrend + Réka torna lehalkítva :lol: Nem csipázom őket, de hogy hatásos a módszerük az tuti! nekem -12 kilót sikerált anno fogynom így Tomi után.
Most is fog kelleni :oops: :oops: De csak a 6. hónap után.
v.erika
 
 


v.erika: pihenőszéken gondolkodtam, pont azért, amit te is írtál. De családi ellenállásba ütközött. (Ami voltaképpen nem is érdekelne nagyon, csakhogy a férjem sem támogatta nagyon, bár ő az anyagiak miatt És sajnos igaza van, mert nem éppen olcsók :( )
A babakocsihoz van ugyan bébihordónk, de be kell valljam, abba nem szívesen ültetném, amíg nem tud magától ülni, megtartani a kis gerincét. A babakocsit meg azért nem tologathatom fel és alá a lakásban. Ki tudja, mit szedek össze az utcán, vagy a Margit-szigeten például... (Kezdek elbizonytalanodni. Én vagyok én ilyen "problémás", akinek semmi nem jó, vagy másnak is töri a lábát hasonló cipő...? :oops: :oops: :oops: )
l
Eger
 
 


Ja! Kenguru vagy kendő. A kendőtől is tartok, szintén a gerince miatt, annak ellenére, hogy annak idején úgy gondoltam alapból, hogy majd abban hurcolásznám. Kenguru: lehet vele normálisan molyolni a lakásban??? Lehajlok, teszek-veszek...
Illetve mindkettő olyan, hogy végig érzi a közelségedet, amitől biztonságban van és megnyugszik. Éppen ezért, nem lesz méginkább problémás, ha egyedül szeretnéd hagyni egy kicsit...?
( Istenkém, olyan hülyének érzem magam ilyenkor. :oops: :oops: )
l
Eger
 
 


I: :lol: A hasadban sem vizszintesben növekedett. hanem szépen összegömbölyödve. Mint pl a hordozókendőben. Vagy az üléskében. Nyugi! Meg különben is olyan hamar elmúlik ez az időszak és jön az: "anya azonnal tegyél le" korszak. :lol:
v.erika
 
 


Hát persze, hogy nem! :lol: :lol: :lol: De ott azért körülvette a magzatvíz, és lebegett, ő nem "cipelte" a saját súlyát. (Hanem én... :lol: :lol: :lol: )
(Doktor néni: sajna, nem igazán találjuk a "közös hangot". Szerinte, ha eleget evett, tisztába van téve, és nincsen semmi baja, akkor akár másfél-két órát[!!!] is nyugodtan sírhat. Na, ezek után vesd fel neki azt a kérdést, hogy mit tegyél ilyenkor... :x A védő"nő" [tőlem fiatabb, ohne gyerek] sem sokkal jobb. Anyám: velünk nem volt ilyen probléma. Szóval, van ám mire alapoznom. :x :x :x )
l
Eger
 
 


Erika: Réka lehalkítva :D Ezen jót mulattam.:)Hát ezzel én is így vagyok, de akkor inkább Alexandra.

I: nem biztos, hogy jól teszem, de én nem nagyon tudom sírni hagyni a gyerekeket. Nem biztos, hogy azonnal fel tudom venni, de ha lehet, igen. Nem feltétlen jólelkűségből, egyszerűen sokkal idegesebb leszek, ha sír, mintha cipelnem kell. És a sírás nem egyenlő a nyiszegéssel! Peti lógott már a hátamon vasalás közben, főzés közben, fél kézzel meg lassan szinte bármit meg tudok csinálni. :)
A többiek tippjei szerintem jók, valami olcsóbb pihenőszék esetleg apróhirdetésből? 3-4000-ért lehet már venni! Én sokszor használom a gyerekülést is (kaptam kölcsön egy nania kocsit, ez tkp egy babaülés kerekekkel, nagyon hasznos). És amíg nem mászik felőlem lehet az utcai kocsi a parkettán, persze nem töksárosan, de fő a nyugalom. Ha meg már mászik, nem kell magaddal cipelned, jön magától.:)

Doktornő :evil: :evil: :evil: Kedvem lenne az ilyen empatikus embereket ugyanennek kitenni. Pl valami baja van, és nem hívhatja fel a barátnőjét másfél-két órán keresztül. H.lye! Már elnézést!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Nelli, ha most ilyen gyakran eszik Brigi, akkor közvetlenül szoptatás után fejjél szerintem, hogy a melled azt gondolja :), ennyire sok tejre van szükség. Ez néhány napon belül beáll, Brigi is ritkítani fog, több tejed is lesz! Most éppen azt teszi, amit kell: gyakrabban kér, így termelődik több. A babák nagyon okosak! (Csak ez sokszor nagyon-nagyon fárasztó)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


I,na most megfogtál :? Itt okoskodtam neked, de erre én sem tudok mit mondani,mert tényleg bebizonyosodik immáron sokadszor, hogy minden gyerek más!Mert nálunk azért ilyen hisztik ninbcsenek, hogy már ennyire sírjon!Úgy látszik akkor nekem szerencsém van :P Persze szokott sírni+nyöszögni, de nem ennyire.vagyis lehet, hogy el tudnánk jutni idáig, csak én is tudom mikor kell már fölvennem!Ettől eltekintve nekem tök sokat elvan a járókában.Elővettem már Eszti jó kis játékait, tele van vele a jári, és mindennel elvan, olyan cuki!
Valószínű, ha ennyire sírna én sem hagynám azért csórit :)

Az ilyen dokinő meg....menjen a.............oda! :twisted: Azért orvos létére hogy mondhat ilyet!Na az ilyen kis tapasztalatlan gyerektelen védőnőket meg imádom!Szóval nem vagy könnyű helyzetben!
Én azt tanácsolom neked ami nálam mindíg bejött, hogy az adott helyzetben hallgass mindíg az ösztöneidre!amikor úgy érzed most hagyod, akkor biztos az a jó.De amikor a szíved szakad meg, és azonnal felkapnád, akkor tedd azt!hidd el ez bejön :wink:

Ja, mi kenguruzunk,Hannus imád benne lenni, órákat elvan úgy rajtam!És nálunk is volt egyszer már egy olyan szombat de. amikor apa dolgozott, és valahogy nagyon rossz napja volt Hannusnak mert elkezdett sírni, és nem nagyon akarta abbahagyni.Na akkor felvettem a kengurut, beleraktam, és úgy sütöttem palacsintát :lol: Nem is volt annyira gáz, és sikerült!Ő meg közben jót aludt, aztán elnézelődött!szal jó 5let, hogy rakd magadra.
manóci
 
 


Sziasztok lányok! :D

Jázminom itt csücsül az ölemben, így tudok most nektek írni, valóban fél kézzel is gyakorlatilag mindent meg lehet csinálni. :)

Nagyon ránk jár most a rúd, ha nem velünk történik el sem hiszem, tatát eltemettük csütörtökön és másnap meghalt a mama, csütörtökön őt temetjük. Szegény anyukám teljesen kivan, persze én is, de hát anyu csak a szüleit veszítette el egy hét leforgása alatt. Mamaáék az egész életüket egymásnak élték, olyan örök szerelem volt az ővék, és olyan érdekes dolog ez, de úgy tűnik nem tudtak és akartak egymás nélkül élni.

Munkahelyemen nagyon kedvesek voltak velem, nem volt szörnyű érzés Jázmin nélkül lenni, persze nagyon hiányzott, de Zolival sokat beszéltünk telefonon és sokat is aludt délelőtt, nem volt semmi gond ez megnyugtatott. Délelőtt 9-kor és délben fejtem, ez úgy tűnik így be fog válni. Most délután is jó kedvű Jázmin, szerintem nem érezte meg a hiányom, nem is akart többször szopizni, mint eddig. Persze ez még csak az első nap volt, remélem a többivel sem lesz gond.

Dóri!
Nálunk az egyik munkatársam végig csinálta azt a diétát amiről kérdeztél, fogyott is 10 kilót, most nagyon csinos a csaj. Holnap kikérdezem a részletekről aztán jelentkezem. :wink:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Ó Szylvi, nagyon sajnálom, őszintén! Édesanyádnak és neked is őszinte részvétem! Nektek valóban szörnyű, ami az utóbbi időben veletek történik, de tulajdonképpen olyan szép is! Valóban nem tudtak egymás nélkül élni, és - hitem szerint -most megint együtt lehetnek.

A munkához sok erőt és egy elégedett, kiegyensúlyozott Jázmin babát kívánok neked! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szylvi,
:cry: :cry: nagyon sajnálom. Tényleg sorozatos a tragédia, őszinte részvétem. :(

(minden infónak örülök köszi. )

Móni,
jó az avatarod! :wink:

köszi mindenkinek a diétás hsz-et. :)

megyek vacsizni, nyünnyögő Marcell alszik.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Csak szylviig olvastam vissza, nagyon sajnálom!!! De a tragédiában van alami szép is, amit írtál, ez az örök szerelem dolog. Valahol sajnálom azokat a néniket, akik életük végén még 20-30 évet egyedül éldegélnek. Őnekik meg együtt sikerült, mígy a halál el nem választ... Van valami szép ebben, és vígasztaljon benneteket is egy kicsit ez... :cry:
Munkanaphoz gratula, biztos lesz még hullámvölgy is, de erre valók a szabinapok, nem? Nem tudod pl megcsinálni, hogymondjuk minden szerdán egy darabig otthon vagy? Így 2-2 nap munka között van egy nap pihi, és a szabi is lassan fogy... :roll:

Sírni hagyás téma: Nem olvastam, honnan indult ki, de én Dorkát is, Lillát is az első nyekkre mindig felvettem, és nem lettek kezelhetetlenek, hanem (Dorka) teljesen kezelhető okos, bújós kis aranyvirág 4 éves lett, akivel mindent meg lehet beszélni, én ezt az elkényeztetős dolgot nagyanyáink hülyeségének tartom, amikor tényleg egész nap fennforgás volt, mert textilpelust mosni-vasalni, főzni, mosogatni, kézzel söpörni. Én úgy vagyok vele, hogy a háztartási gépek adta szabadidőt igenis a gyerekemre fordítom,és nem a szomszéd szobából hallgatom, hogy üvölt, mert egy ekkora gyereknek igenis szüksége van rám, és ha nem megyek amikor hív, le fog szokni ólam, és később sem lehetek lelki társa, amikor már szeretnék... Na de erről tudnék még írni órákig...

MEgjöttünk Sopronból, hát ez a város rohadt messze van, nem is gondoltam volna... Újabb trükköt tanultam: Autóban, pályán, 140-nél bekötve, gyerek hordozóban, szintén bekötve, szoptatni... :shock: :shock: :shock: De szoptattam a hétvége folyamán mekiben, templomban, kiállításon, játszótéren, hogy csak az extrémebbeket említsem... :roll: Átruccantunk Ausztriába, pancsoltunk a hotelben, mindkettőnknek volt masszázs, és majdnem a hotelfodrászhoz is eljutottem, csak kiderült, hogy csak rendelésre jön be... :cry: MEg jót sétáltunka kristálytiszta levegőn minden nap, szép idő is volt, nem bántam, hogy nem láttunk havat...

Na megyek párocskámhoz, mert azt mondja, hogy függő vagyok, és közben tényleg,..... :oops: :oops:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Tejinfókat köszi, nem fagyasztom vissza...

Szylvi: őszinte részvétem :cry:
Örülök, hogy ilyen jól sikerült az első nap :lol: . Biztos nem lesz gond. Szerintem örül is a lányod + apa, hogy együtt vannak kettesben (tudod, apa-lánya szerelem :wink: :lol: )

Dóri: ezzel a 90 napossal régen én is szemeztem, de én úgyse tudnám ezt a fajta diétát tartani (pl. tej nélkül nem lennék meg egy napig sem).

Petra: én is rendeltem pár könyvet a Bookline-tól 30 %-osan :lol: . Ma hozták ki, az egyik helyett rosszat hoztak :roll: - remélem, hamar kicserélik.
(múltkor is rendeltem, akkor meg 1 hét csúszással hozták)
- Amúgy én a Disney klasszikusokat gyűjtöm a gyerekeknek (Livike nagyon szereti, és szerintem Marcipán is fogja :lol: )

Szerintem ez a sírásos dolog gyerekfüggő, ugyanis Livi se volt el soha 5 percig sem egyedül. Marcipán viszont teljesen nyugodt, sokáig el tud egyedül is játszani - illetve nézi, hogy Livike mit bohóckodik :lol:
Én se szoktam őket sírni hagyni sokáig, csak ha nem tudok menni, de akkor is sietek... Sokkal jobb, ha picit felveszem, megnyugtatom, és utána elvan, mintha akár 2 óráig hagynám sírni...

Mellesleg tele van a hócipőm a vizsgákkal :cry: Olyan álmos-fáradt vagyok.

Kép
Kép
timóca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?