Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van egy kis gondom, megnyugtatnátok? 11 hónapos a lányom, jól fejlődő,/most kezd egyedül járni/, aranyos kis csaj. Annyi a gond, hogy nem eszik csak szopik. Most már szépen kóstolgat, mindenbe beleharap, ott ül velünk az asztalnál mindennel megkínáljuk. Mennyiséget viszont nem eszik. Az egész napi fogyasztása talán egy negyed bébiételes üveg. Szerintem egyszerűen nem éhes, mivel elég sok a tejem. Jól el is voltunk így, gondoltam hogy majd ha éhes lesz eszik. Egyik nap elvittem tanácsadásra, nem túl sűrűn járunk. A doktornénink kiakadt, mindenféle vitamínhiányról beszélt, és egy éves koráig sürgősen szoktassam rá az evésre, mert elfogy a gyerekem. Amúgy teljesen normális súlyú, 9 kg. Nem egy óriás, de szerintem kislánynak jó. Én úgy gondolom, egy 1 éves gyerek el tudja dönteni hogy éhes-e. Tömni nem szertném, és kiskanállal futkosni sem utánna. Viszont nem tudom, hogy egy éves kor után mi az amire annyira szüksége van, és nincs benne az anyatejben.

Virág Andi
Névtelen
 


Sziasztok!

Van egy kis gondom, megnyugtatnátok? 11 hónapos a lányom, jól fejlődő,/most kezd egyedül járni/, aranyos kis csaj. Annyi a gond, hogy nem eszik csak szopik. Most már szépen kóstolgat, mindenbe beleharap, ott ül velünk az asztalnál mindennel megkínáljuk. Mennyiséget viszont nem eszik. Az egész napi fogyasztása talán egy negyed bébiételes üveg. Szerintem egyszerűen nem éhes, mivel elég sok a tejem. Jól el is voltunk így, gondoltam hogy majd ha éhes lesz eszik. Egyik nap elvittem tanácsadásra, nem túl sűrűn járunk. A doktornénink kiakadt, mindenféle vitamínhiányról beszélt, és egy éves koráig sürgősen szoktassam rá az evésre, mert elfogy a gyerekem. Amúgy teljesen normális súlyú, 9 kg. Nem egy óriás, de szerintem kislánynak jó. Én úgy gondolom, egy 1 éves gyerek el tudja dönteni hogy éhes-e. Tömni nem szertném, és kiskanállal futkosni sem utánna. Viszont nem tudom, hogy egy éves kor után mi az amire annyira szüksége van, és nincs benne az anyatejben.

Virág Andi
Névtelen
 


Sziasztok!

A kérdésem teljesen véletlenül kapcsolódik némileg csak az előttem szólóhoz. Azt szeretném megtudni az LLL-es lányoktól, hogy van -e vmi "hivatalos" információ arról, hogy egy 11-12 hónapos gyereknek termelt tej (ezt elég komplikáltan írtamKép) mennyi kalóriát és fontosabb anyagokat (fehérje/zsír/szénhidrát) tartalmaz.
A kislányom már eszik szépen gyümölcsöt, főzeléket, husit, ilyesmit (amúgy 4x szopik még naponta), én logikusan azt gondolnám, hogy ahogy múlik az idő, egyre kevésbé "ütősebb" az anyatej.
Viszont ennek némileg ellentmond a következő tapasztalatom: uzsonnára váltva adok a leányzónak zabtejből készült 7gabonás gyümölcsturmixot, Sinlac-ot ill. fejt tejből rizspépet. Utóbbiból minden harmadik napra jön össze egy uzsonnányi (mert hogy még fejek).
Szóval azt veszem észre, hogy míg a turmix és a Sinlac utáni reggel már 6-kor éhesen kukorékol a gyerek, addig a fejt tejes pépes nap utáni reggel 8-ig simán alszik. (Természetesen az uzsonna után minden nap van még vacsora + szopi is.)
Szóval ezért érdekelne az infó, tudva persze, hogy nincs 2 egyforma nő + tej, meg ez csak átlag, de mégis, ha vki tudna ilyesmivel szolgálni, nagyon örülnék.

Előre is köszönöm,
ildib
ildib
 
 

 
 

Virág Andi,
nyugodj meg Kép
Amiért 6 hónaposan el kell kezdeni a hozzátáplálást, az a vasraktárak kiürülésének kezdete. Ha átmész a ,,szomszédba" vagyis a Szoptatás -kitől ne fogadj el tanácsot topikba, Iboly éppen nemrég írt erről -mármint a hozzátáplálásról. De mint írtad, gyerekecskéd kóstolgat, még ha a szopi is a fő táplálék. Próbálj meg vasban gazdag kajákat adni neki: spenót, vörös húsok stb. Ebből ha keveset eszik is, az is számít.
Jamina

Ui: akinek komolyabb élettani kérdései vannak (ildib); az legyen egy kis türelemmel; a fő tejguruk Kép (Menta, Pele) éppen nyaralnak, Iboly meg nem tud minden nap benézni.
jamina
 
 


Sziasztok!

köszi, Pele, ki fogjuk próbálni az ujjról lenyalogatást. (A hozzátáplálás topicban Kriszi is ezt javasolta. Kép )

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Ahogy látom, a "fő tejguruk" KépKép épp nincsenek már/még itt, de hátha közületek is tud valaki vmi bíztatót mondani...
Van egy 20 hónapos csemetém, aki még mindig szopizik... ez jó. Van egy 4-5-6 hetes pocaklakóm... ez is jó... Viszont most jópár hete alig van tejem Kép Csenge ráadásul épp most fogzik 1000-rel (vagy 5 foga jön egyszerre), állandóan cicizne, és néha már zokog a cicin, mert nem jön belőle semmi... Én meg attól sírok majdnem, hogy elég brutálisan rágcsálja... igaz, ha teljesen ébren van, és rászólok, akkor megpróbál puhábban szopizni, de ez nem mindig sikerül.
Szóval szerintetek mire számíthatok? Elfogy a tej, és Csengus csak megszokja, hogy nincs már, vagy ez csak átmeneti állapot, és nemsokára újra lesz mit szopiznia? Annyira nem akartam még elválasztani, mert szemmel láthatóan neki ez még nagyon fontos...

előre is köszi
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

En is a nagy babasok koze tartozom. Lanykank most mult 10 honapos. A mai napig a szopi a fo etkezese, bar mar mindent megeszik (darabosat is szepen harapja egyedul) Igy nappal 5 es ejjel 2 alkalommal szopik. (mivel soha nem mertem mennyit, igy most meg saccolni sem tudok) 4 hete vervetelen voltunk amibol az derult ki, hogy vashianyos, igy azota vas cseppeket kap. (es persze sok vasas dologgal kinalom). Tudom, hogy sokaknak furcsan hangzik, de en szeretnem ha babank mar nem szopna ilyen surun. Az okok: vashiany; en kezdek nagyon kimerulni es bar meg nem vagyok sovany egyre csak fogyok; testverket is szeretnenk mihamarabb. Nem teljesen szeretnem leszoktatni a szopasrol, de talan egy ilyen nagy lanykanak mar napi ket-harom szopasnak is elegnek kellene lennie. Jelenleg mindig pont annyit fogad el a szilard etelekbol( napi 4 alkalommal), hogy meg maradjon hely a pociban a tejnek is.
A gyermekorvos szerint nem lenne szabad onkenyesen leszoktatni a szopasrol, amivel elvben egyetertek, de lassan kezdek tenyleg teljesen kimerulni.
Elore is koszonom a tanacsokat
Katus
Névtelen
 


Katus!

Hasonlo cipoben jarunk, Emese 14 honapos mult es meg negyszer szopizik, de most probalunk atalni a haromra. Van amikor egeszen jol megy a szopi kihagyas. Vegul is a szoptatas ketoldalu, kolcsonos dolog. Valamennyire azert neked is jol kell esnie, es nem ugy atelned mint valami kellemetlen dolgot (leszamaitva a fogzasokat, es egyeb dolgokat, mint tudjuk...). Szoval en sem vagyok hive a hirtelen valtasnak, de csokkenteni lehet az alkalmakat. Hatarozd el es ahhoz tartsd magad. En azt vettem eszre, hogy a Picik megerzik, hogy bizonytalan vagy-e, vagy eltokelt a dologban? Ugyhogy hajra!

Kati
katkamano
 
 


Rebi!
Ebben a témában a tudásom csak elméleti - esetleg az Osztályban Márti okosabb. Én úgy tudom, hogy a második félidőben megint több lesz a tej.
Ötlet - lehet tök bugyuta - szerezni szoptanítot, és legalább olyankor, amikor altatnál, mellétölteni egy kis mézes tejet vagy bármit, amit Csenge isztik, és te jónak gondolsz.

Katus!
Teljesen Ok, hogy le szeretnéd építeni a szopik számát, ha ez neked leterhelő. A hosszú szopi akkor jó, ha mindkettőtöknek jó.
Vashiánnyal kapcsolatban: a szopi inkább segíti, mint gátolja a vas felszívódását. Esetleg ki lehet próbálni a homeopátiás vasat is, ami szintén segíti a vasraktárak feltöltését.
Mikor kér szopit? Ez az étkezésekhez kötődik vagy bizonyos helyzetekhez? Mi történik, ha "elfelejted" megkínálni cicivel? Milyen eredménnyel lennél elégedett? Bocsi, hogy ennyit kérdezek, a válaszaid segítenek használható tanácsokat adni.
Általánosságban: legkíméletesebb a nem kínálom, nem tagadom meg módszer. Vagyis te magadtól nem kínálod cicivel, de ha kéri, és nem megy bele a finom eltérítési kísérletekbe, akkor kap szopit. Plussz azoknak a helyzeteknek a kerülése, amik mindig szopihoz vezetnek. (Pl. ha van szopis fotel, abba pár hétig nem leülni.)
És a végére egy pici ijesztgetés: elöfordulhat, hogy a leányzó egyetlen lendülettel teljesen elválsztja magát - gondold át jó előre, mennyire bántana ez téged.

Andi, Ildib!
Nekem egy hasonló étvágyú 13 hónaposom van. Két mértékkel szopipárti gyerekorvos szerint is jól fejlődik, és tök egészséges. Én személy szerint nem hiszek az elhatározásból éhenhakó gyerekekben. Ha van lehetősége egészséges és változatos ételekhez jutni, pont annyit fog enni, amennyire szüksége van.

"Vashiányban ajánlatos a következő élelmiszerek rendszeres fogyasztása: fokhagyma, aszalt szilva, mazsola, sárgabarack, aszalt sárgabarack, napraforgómag, póréhagyma, uborka, sárgarépa, mandarin, narancs, citrom, sörélesztő, sütőélesztő, búzacsíra, méz. Meg is szüntethető a vashiány a következő élelmiszerek váltakozó, de folyamatos fogyasztásával: mák (különböző elkészítési módokban), petrezselyemzöld, paraj, mangold, sóska, kaporzöld, zellerzöld, sütőtök, spárga, brokkoli, kelkáposzta, karalábé, vöröskáposzta, káposzta, savanyú káposzta, zabpehely, hüvelyes növények (bab, borsó, lencse, szója), kukorica."
Dr. Duschanek Valéria: Gyűjtsd a vasat!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


SziasztokKép

A következő kérdésben kérném a tanácsotokat: Gergőm 6,5 hónapos. Két hete kezdtük a gyümölcsök kostolgatását, eddig meggyet és őszibarackot evett. Barackból tízóraira már egy egész szemet is benyom, de nagy részét játék közben hasonfekve visszabukja, amit pedig nem az a székletével távozik. Lehet, hogy még korai neki a hozzátáplálás? Egyébként mostanában megint vannak emésztetlen anyatej darabok a székletében. A kettő összefügghet egymással? Az utóbbi időben elég gyakran szopizik, 1,5-2 óránként, és éjszaka is többször ébred. Eddig azt hittem, hogy ez csak a 6 hónapos fejlődési ugrás, de már kb. 2 hete tart. Viszont múlt hónapban csak 280 gr-ot gyarapodott. Szóval, most teljesen tanácstalan vagyok. Segítsetek!

Tüni
tüni
 
 


Lehet, hogy az előbb kicsit zavaros voltam. Szóval a dilemmám lényege, hogy lehet, hogy még a gyümölcsökkel is várni kéne, mert nincs még felkészülve az emésztőrendszere, vagy már főzelékezni kéne a súlygyarapodás miatt?

Tüni
tüni
 
 


Koszonom szepen a valaszokat! Ilyen gyorsanKép

Borcsa,

szeretnem, olyasmi eredmennyel lennek elegedett, hogy mar csak napi 2-3 alkalommal szopna. Mivel meg ejjel kel, igy mondjuk egyszer ejjel, egyszer este es persze este.

A szopi 'elfelejtesekor ket dolog tortenhet: ha jol evett akkor egyideig tenyleg elfelejti, aztan jon es addig maszik ram, matat a cici korul, mig beadom a derekam; ha viszont nem volt turelme szepen enni akkor annyira ehes, hogy mar sir es ilyenkor, hamar megesik a szivem. A fo problema szerintem azzal van, hogy Noranak nincs turelme az eveshez, neki mindig dolga van es mivel lassan elindul ket labon igy szerintem csak romlani fog a helyzet.A szopi pedig nagyon gyorsan megy neki, ezzel semmi nem veheti fel a versenyt tempoban.

Persze a legjobb az lenne ha sikerulne teherbe esni, es akkor talan O gondolna ugy, hogy az a cici mar nem is kell neki annyira. De amig ennyit szopik addig nem sok eselye van a testverkenek. Igy aztan erre nem nagyon epitek.

Kati,
majd igyekszem kinezni egy szopit amit talan el lehet hagyni, es kitalalok valami elterelo hadmuveletet, talan mar egy alkalom is sokat dobna az energiaimon.

Ami meg aggaszt egy picit, hogy az utobbi ket honapban osszesen 20dkg-t hizott Nora. Igy most 8,40dkg ami egy 10 honapos lanykanak nem sok, de talan nem is keves. Igy amikor teaval vagy vizzel kinalom es azt latom, hogy rengeteget iszik szopi idoben akkor mindig azon gondolkodom, hogy talan megis jobb lenne a szopi.

Koszonom a valaszokat!
katus
Névtelen
 


Sziasztok!

Emma 6,5 honapos. Az a problemam, hogy a tejleado reflex mostanaban keson erkezik. Emma szopizik az egyik mellembol, vegre megerkezik a reflex, amit mar nagyon turelmetlenul var, egy kicsit eszik, utana abbahagyja, es nem akar tobbet. A masik mellemet mar nem is fogadja el.
Mit tegyek?
Nem lehetne valahogy megsiettetni azt a reflexet?

Gyumibol mar kezd egyebkent mennyisegeket enni.
Attol felek, hogy, mivel nincs merlegem, lehet, hogy ilyenkor csak 20 grammokat eszik?
Felek, mert nem hizik rendesen, csak 6100 gr, bar jol nez ki, es szepen fejlodik a mozgasa is.
Kép
koszi,
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Hahó,
Kakukkfű,
jééé, Cicóka is pont úgy néz ki most, mint Emma! (Csak neki alapból keskenyebb a feje koponyailag Kép ) Egyébként Emma tényleg jól néz ki, nagyon aranyos is Kép
És nálunk hasonló probléma van: Cicóka másfél hete alig eszik, bebörzentettünk egy mellgyuszit is emiatt, most meg a gyulladás apadtával mintha kevesebb is lenne a tejecske. Cicóka persze nem reklamál, sose szokott, a reflex viszont érezhetően gynegül, másik cici nem kellés, rövid ideig szopi, kevés korty van nálunk is. Ő ugyan egy picit nehezebb (6600), de ez nem jelent semmit, nem szólva arról, hogy ez már másfél hetes súly, azóta egy tapodtat nem mozdult. Mi főzelékezünk keverve gyümivel (pl. almakrumpli, sütőtökkrumpli, sütőtökalma), most kezdünk rizst, husit próbálgatni. Most kb. 60-80 g megy átlagosan - Kakukkfű, nálatok mennyi az a mennyiség? A reszelt gyümi nálunk nagyon nem jött be, gyümit csak üvegesben eszik kanállal, reszelttől, levétől öklendezik, áttörttől szintúgy, viszont szeletben beszopizza-elcsócsálja fog nélkül is, az tetszik neki.
Viszont én is kérdezem, ilyenkor mi a teendő? (Ebben a hónapban még csak 18 dekát híztunk, és már elment a fele...)
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Köszi a megnyugtatást ha a józan eszemre hallgatok, én is úgy gondolom hogy nem fog éhen halni, de azért jó ezt mástól is hallani.

Köszi sziasztok, Virág Andi
Névtelen
 


Szia Kriszi!

Nalunk is kb annyi fogyhat, mint nalatok. Fozelek, vagy gyumi. En szuron paszirozom at, ugy szereti. Te mennyi idonkent kinalod cicivel?
En igyekszem minel gyakrabban, de sokszor visszautasit, igy felek, nehogy eroltessem.
Ugy irigylem azokat, akik babaja imad szopizni.
Kép
Nem baj, talan majd a masodik gyermekem...
Biztos en rontottam el valamit, mert mar szuletese utan rogton olyan ugyesen szopizott. Nem tudom, mi lehet a baj, 5,5 honapig csak anyatejet kapott, (a cumisuveget csak hirbol ismerte) utana is csak este potlast.
A visszautasitgatasok, emlekszem mar eleg koran kezdodtek, 2-3 honapos korban. Fogalmam sincs mitol. Tejem volt, korulmenyek nyugodtak, stb.

szomoru vagyok,
sziasztok
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Hahó,

Kakukkfű,
ne szomorkodj. Nálunk is teljesen hasonló a helyzet (biztos unod már, hogy akármivel jössz ide, rögtön rávágom, hogy nekünk is, de ha egyszer tényleg szinte minden ismerős, amit írsz). Én azt hiszem, hogy bennem van a hiba, mert eléggé sokat idegeskedtem, sőt néha még mostanában is, ha visszautasítás van, vagy rövid szopi, vagy kevés a hízás. Cicó biztos ezt érezte/érzi, és ez is megzavarja őt. Ez persze rátok biztosan nem érvényes, én hozzám hasonló ideggubancot csak egyet ismerek: az anyámat Kép Félelmetes, hogy az ember néha hogy meg tudja ismételni a szülei hibáit, pedig előtte megfogadta, hogy ezt aztán soha (bocs az offért). Egyébként Cicó kb. 2-2.5 óránként kap cicit (ebben benne van az elalváshoz használt is), de igaziból nincs különbség az altató, a vigasztaló, meg az etető szopi között, mindegyik egyformán kevés. Én most már csak azon küzdök, hogy legyen elég addig, amíg kaphat már többször naponta szilárd kaját, illetve hogy minél tovább jusson neki. A szűrőn passzírozás az almánál nem jött be, de talán később másnál be fog. Most ettünk először husis főzit, abból is elment annyi, amennyi egyébként szokott, csak egypicit fel kellett higítani, mert anélkül köpködte kifelé. Egyébként ha van kedved, gyere el A "normális" gyarapodás topikba a Gyermekek témában, vagyunk ott már páran hasonló szokásrendszerű kölkökkel Kép

Tüni,
nem fogzik Gergő? Nekünk akkor voltak megint tejdarabok, amikor "beindult" a fogzás (ebből is lehetett tudni). Amúgy tudomásom szerint a barack is, a meggy is hajt (a meggyben nem vagyok annyira biztos, a barackban igen), én nem is mertem próbálkozni a barival, mert Cicó amúgy is túlkakilós. Nálunk az alma, banán, sütőtök, répa elég jól benne marad. Babakajában van gyümölcsös-húsos is, mi még azzal fogunk próbálkozni. Az üveges kajákat ilyenkor sűrítik is valamivel, ha jól emlékszem, rizsdarával, kukoricaliszttel/keményítővel szokták, hogy tömősebb és sűrűbb legyen.
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kakukkfű, Kriszi!
Én vagyok a másik hóttunalmasKép. És azt tanácsolom, hogy nyugi-nyugi! Tessék megbízni a gyönyörű és nagyon okos gyerekeitekben! Fognak ők enni!
Tejleadást legjobban az ellazulás segíti. Én elég vizuális típus vagyok, megem elé szoktam képzelni, ahogy összehúzódnak a simaizmok, és a tejcsatornákon végigfolyik a tej. (Most lehet vigyorogni Kép)
És tessék elhinni, nagyon jól álltok! A nővérem egy évesen kb. 7 kiló bírt lenni, és 3 évesen még mindig csak 9. És tessék elhinni, ma egészséges felnőtt!!!

Azt hiszem a mai világ alapvető baja, hogy nem tapasztaljuk meg előre, hogy a szoptatás-elválasztódás MŰKÖDIK!! Nem minden baba hízik "tankönyvi" ütemben, és a közepes képességű eü. szakszemélyzet hajlamos fölös mennyiségben vegzálni a nem átlagos bébivel bíró anyákat. Az anyákat meg könnyű jól bestresszelni.

De kérdem én, szabványosak a védőnők? Mi lenne, ha kijelentenénk, hogy minden védőnőnek 158 cm-nek és 53 kg-nak kell lennie! Aki nem akkora, átoperáljuk!!!KépKépKépKépKépKépKépKép

Praktikus, nyugtató jellegű javaslat: ha a baba fejlődése "könyvelve" volt, regisztráljatok be a babaszobába, és csináljatok súlygörbét a lányoknak. Ha kb. párhuzamosan halad a sávokkal, nincs semmi baj, még akkor se, ha végig az alsó kék tartomány alatt van. Aggódni akkor kell, ha hirtelen vált egyik tartományból a másikba.

Tüni!
Nem fog a főzeléktől hízni! A második félévben, ahogy a babák egyre mozgékonyabbak, teljesen természetes, hogy lassul a gyarapodás.

Megpróbálom iderakni a babaszoba féle súlygörbét:
Kép

Katus! Megpróbálom összeszedni a tudományom és neked is írni vmi. remélhetőleg hasznosat, de felébredt a kis diktátorom Kép.
Addig is olvasnivaló:
http://www.lll.hu/leche/125a.shtml

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Katus!

Ha bizonytalan vagy, és a fő motiváló tényező a teherbeesés lenne, akkor inkább először próbálkozzatok a babaprojekttel. A szopi nem feltétlen akadály: pl. a topiklakók közül Pele úgy várja most a 4. babáját, hogy a 2. és a 3. még tandem szopik.
Emellett próbáld a napodat úgy átalakítani, hogy egy kicsit több időd legyen pihenni. Anyu szabadalmaztatott módszere: fekveszopi egy jó könyvvelKép.
Fogyás ellen legjobb az észrevétlen kalória becsempészés: zsírosabb tej, tejföl használata, plusz egy kanál méz a teába, magasabb zsírtartalmú margarin használata, az összes light kaja elhajítása, és vascseppek/tabletták evése neked is.

A cicikorlátozás legnagyobb bökkenője, hogy a cici nem egyszerűen a létező legjobb gyorskaja, hanem megnyugvás, mamaíz, biztonság, legfőbb szupertutiKép a gyerekeinknek. Ahhoz, hogy erről lemondjanak, időt és "csereárut" kell biztosítanunk nekik. Ha neked megengedhető kompromisszum, egy játszócumi bevetése sokat segíthet.
Ha nincs türelme hosszasan a darabos dolgokhoz, nyugisan ehet teljesen pépes, kicsit híg dolgokat, amik könnyebben csúsznak.
Esetleg segíthet, ha neki is van egy kanala, vagy egy darab kenyérhéja, hogy aktívabban vehessen részt az evésben.
Az én Lucám se egy nagyevő, nálunk akkor csúszik még legjobban az étel, ha együtt eszünk, és ő is etethet engem.

Szerintem a fő teendők:
-Neked több pihenési lehetőséget találni pl. a nagymamák bevonásával
-Kicsilánynak felkelteni az érdeklődését az evés iránt
-Szopileépítés csak akkor, ha teljesen eltökélt vagy. A bizonytalanságot nagyon megérzik a picik, és csak nagyadag fölös kínlódást veszel a nyakatokba.

Remélem, ennyi betű közt akad használható tanács is.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa,

nagyon, de nagyon koszonom a linket. Sok hasznos tanacsot talaltam, remelem sikerul ugy alkalmazni, hogy pottom Nora es en is jol erezzuk magunkat.

koszonom
katus
Névtelen
 


Most latom, sikerult irnod is. Ezt kulon koszonom. Mar sokkal jobban erzem magam a helyzetunkben.Kép
katus
Névtelen
 


Hát megérkeztünk! Kép
Pelének itt is szívből gratulálok én is!!!! KépKépKép

Borcsa!
Köszi, hogy addig is álltad itt a sarat, míg nem voltunk és Kriszi neked is köszi, meg mindenkinek!! Légyszíves ezek után is úgy írjatok ide, mintha mi itt sem lennénk!!! Kép

Rebi! Elvileg kb. a 4 hónaptól kevesebb a tejcsi, és kb. akkortól változik meg jelentősen az íze is. Biztos, hogy kevesebb a tejed? Helenának is félig van kinn a 4. rágófoga és most jön a 4. szemfoga is, és ráadásul szerintem igazából azért lóg szinte egész nap és egész éjjel a cicin, miközben a másikat morzsolgatja (nem túlzok), mert szerintem ő már biztosan érzi, amit én még csak sejtek. Kép Szerintem egyszerűen érzi a babádat és így reagál rá. Szerintem, ha egyszerűen nem bírod tovább, akkor az ismert praktikákkal próbáld csökkenteni a szoptatások számát. (Ha nem ismert, akkor írj, majd írok mélt.) Ha pedig mégiscsak bírod, akkor pedig reménykedj, abban, hogy egyszer csak kijön a foga és egyszer csak rájön, hogy te a pici baba miatt őt mégjobban szereted, mint eddig. Kép

Tüni! Esetleg próbálkozz meg főtt rizzsel vagy főtt krunplival, sós ízű ételekkel.

Kakukkfű! A tejleadó reflexet egy kicsit tudod siettetni, meg inkább egy kicsit megnyugtatni tudod Emmát azzal, ha C-fogásban megnyomod a melled. A hüvelkujjad felül, a többi alul körbeöleli a melled, kicsit följebb a bimbóudvartól. Erősen, határozottan, de semiféleképpen ne fájjon vagy ne legyen kellemetlen, a mellkasod felé nyomod a melled. Ezzel egy kis extra adaghoz juttatod Emmát.
Puszi!
Menta
menta
 
 


Menta! KépKépKép Lehet gratulálni????? Nagyon boldogan tenném...

Márti
márti
 
 


Márti!
Még nem.... Kép Még bármikor megjöhet.
M.
menta
 
 


Menta,
Juj, de jó, biztos nem fog, ha már sejtedKépKépKép. Nagyon drukkolok!!!
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!
Jó volna, ha valaki megnyugtatna! Luca lányom négy és fél hónapos és kb 3 hete egy dekát sem hízott. Hat és fél kikó, jókedvű, nem sovány, sőt kerekded. Kb egy hónapja elkezdtem tornázni, nem sokat, csak napi 20 percet. Észrevettem, hogy kevesebb lett a tejem, de nem tudom, a torna miatt-e? Mindenesetre a héten felfüggesztettem a tornát. Azóta stresszelem magam, hogy mért nem hízik? Lehet, hogy a legjobb lesz, ha visszaviszem a mérleget a kölcsönzőbe?!
Eszter
Juhász Eszter
 


Hahó,

Eszter,
igen, legjobb, ha visszaviszed a mérleget Kép Én vagyok az élő példája, hogy mérlegfüggővé válhat a vigyázatlan anya (Cicó hat és fél hónapos, és még mindig mérem - ő most éppen másfél hete nem hízik). Hat és fél kiló ennyi idősen nagyon szép, és ha jól érzi magát, jól néz ki (mások szerint, nem szerinted, mert én pl. stresszemben mindig hóttsoványnak látom a lányomat, ha nem eszik jól egy napig), nem panaszkodik, akkor biztosan nincs gond. De erről nálam okosabbak itt többet tudnak, és azt is kontrollálni tudják, amit én esetleg nem jól írok. Kép Én úgy tudom, a harmadik hónap után már lassul a gyarapodás, és olyan is van, hogy olyan babáknál, akik eleinte nagyon belehúztak, egy rövid időre meg is áll. Ha meg kevés neki a tej, akkor azt úgyis jelezni fogja (főleg, ha alapban jó étvágyú baba): többet sírdogál, gyakrabban kér cicit stb. Miből gondolod, hogy kevesebb a tej? Mindenesetre nyugi, nyugi (tudom, hogy ez a legnehezebb, és könnyű másnak mondani).

Borcsa,
én igyekszem... Kép A Babaszobából már kitiltottam magamat, mert Cicót makacsul mindig az alsó kék sávba utalta, akkor is, amikor magához képest nagyon szépen kerekedett. De talán megpróbálom újra...

Menta,
teljesen meghatódtam, hogy engem is a fronttartók közé soroltál. Pedig én még olyan kicsi vagyok ehhez Kép
Majd szólj, ha már biztosan lehet gratulálni!!!

Kakukkfű,
tényleg nyugi, én is azt mondom. Emma mit mozog már? Azt látom, hogy négykézláb már nagyon megy a téma, de részletesen? Én ha látom Cicót körbesajtkukackodni a szobában (ha WC-re megyek, mire visszajövök, az előszobából kell felszedni, mert jön utánam), kicsit mindig megnyugszom.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi, Menta, Borcsa, koszi a valaszokat.
Talan egy fokkal jobb a helyzet, most ket napja megint egesz rendesen szopizott, a tejem is jobban all. Pedig mar azt hittem vege is lesz lassan a szopinak, amit nagyon nem szeretnek.
Fejek is, igaz nem sok sikerul, de a fozelekbe jo lesz, mert Emma jo higan szereti.
Szerintetek nem baj, ha fekve etetem Emmat?
Termeszetesen kiskanallal. Valahogy igy jobb mindkettonknek. Az autosulesben mindig a fejet leszoritja es az az erzesem, hogy nem is tud jol nyelni.

Pele!! Hatalmas gratula!! Kép

Menta! Kép Neked is jo lenne gratulalni!

Kriszi!
Igen, Emma is nagyon mozgekony, bar o meg inkabb hatrafele halad. Van egy nagy strandtorolkozo, arra teszem le, es ha kimegyek egy percre mar bemaszik az asztal ala. Ulni meg nem tud egyedul, de a babakocsiban neha feltamasztom, mert ha nem, kepeszkedik, es vegig kepes hasizombol felemelt fejjel utazni.
Lehet egyebkent ultetni a kocsiban? Mivel ezt nem tudom, mindig csak 10 percre emelem fel, mielott hazaerunk. Azt nagyon elvezi, kapaszkodik, de latszik, hogy meg nem igazan stabil.

na puszi
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Kriszi!
Az a kék sáv azért van ott, mert a gyerekek kb. 25 %-a akkora. Ha mindig ott van, akkor tökéletesen fejlődik! Egy csepp nőcske! Tessék neki örülni!KépKépKép

Eszter!
Tornázz nyugodtan! Két dolgot kell szem előtt tartanod: a melled mindig legyen megfelelően alátámasztva, és igyál eleget.
Szerintem nincs sok értelme az otthoni méricskének. A heti gyarapodások, de nagyobb babáknál akár a havik is hasonló nagyságrendűek, mint egy szopi vagy éppen egy pelusrakomány.

Pisil legalább 5-6-ot Luca? Úgy kakil, mint eddig?
Ha a válasz két igen, a tejecske elég: csak az tud kijönni, ami bement!!!KépKép

A súly állását okozhatja, ha épp nyúlik, új mozgást tanul, vagy épp a fogai indultak kifelé.


Szóval a tanácsok: NYUGI!!!!!!KépKépNYUGI!!!!!!, tornázáshoz +folyadékbevitel és jó melltartó, mérleg helyett a pelusok, és Luca általános állapotának figyelése.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Tisztára meghatódtam, hogy drukkoltatok, de sajnos hiába! Kép Ma megjött. Persze bőgtem is egy sort, mert már túlságosan is beleéltem magam. Már 5 napot késett és 3 napja már hányingerem is volt délelőttönként. De szerencsére anyukám nagyon meg tudott vígasztalni. Kép
Úgyhogy ma ismét 1. napos terhes vagyok. KépKépKép
Bocsánat az OFF-ért!
Puszi mindenkinek!
Menta
menta
 
 


Borcsa,
most újra megnéztem a babaszobás kalkulátort, és bizony érdekes a dolog: az ötödik hónapig pontosan egy vonalban haladt a narancssárga sáv aljával, a hatodik hónapra viszont érdekes módon átkerült a kék sávba (kb. ugyanannyit hízott, mint az ötödikben). Szóval azt gondolom, innen el fog válni egymástól a sáv és Cicó, mert azóta meg pláne laposodunk Kép

Kakukkfű,
Cicóka előre halad, és most próbálom járókába tömni, mert hiába tettem le baaazinagy pokrócokat, egy percen belül lent volt róluk, és máris valami veszélyeset bözgetett. A járókát viszont utálja, érthető, én is utálnám a helyében, nincs annyi helye mozogni a korábbi nagy szabadság után. Ültetni babakocsiban még nem mertem, illetve mostanában kenguruban sétálunk, mert a kocsiban félfekvőben is hisztizett kb. négy hónapos kora óta. Én most már kivárom, amíg tud stabilan ülni, akkor talán megmarad benne (bár őt ismerve nem biztos). Mi hol az autósülésben eszünk (hintázva, "nem jó, most jó, ne mozogj!"), vagy az ölemben, de akkor ő is hátralógatja magát. A fene se tudja, hogy ez jó-e, mindenesetre így könnyebben beletalálok a szájába a kanállal Kép
A szopi nálunk változatlanul döcög, viszont legalább a gyuszi elmúlt.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Lányok, segítsetek légyszíves. Kb 1 hete nagyon fáj a szoptatás. Először azt hittem szájpenész miatt, de védőnő, gyerekdoki egyaránt cáfolta, hogy a fiamnak szájpenésze lenne. Meg nem is viszket a mellem, csak fáj. Mind2 mellbimbóm. Azt hiszem a fiam fogai okozhatják, bár még nem tört át 1sem, de nagyon dudorodik. Mindkét cicimen kialakult egy-egy hosszú berepedés. Próbálok figyelni, hogy jól kapja be, és kenem Garmastannal. Így a jobb cicivel már nem fáj, csak ha hirtelen elkapja a fejét, de a bal nem akar javulni, a repedés közepén van egy sárgás-fehér tűhegynyi pont is, fogalmam sincs mi az. És mintha nem is szívná ki rendesen, teltebbnek tűnnek, továbbá néha belenyillal a fájdalom. Már fáj az is, ahogy a ruha-melltartó hozzáér. Szóval csillagokat látok, és nem csak szopi alatt, hanem utána is, gondolom, ahogy a tej képződik. Ma próbáltam fejni, de az avent ugyanúgy gyötri, egy csepp se jött, kézzel meg nem tudok.
sosem gondoltam volna, hogy a szopi így fájhat, a 8,5 hónap alatt sose fájt egy cseppet sem, bármennyit lógott rajta. Ja, a játszócumit már megvontam pár napja teljesen, hátha az okozta, bár szerintem inkább a fogak.
Lányok van még ötletetek? Aggaszt a dolog, szeretnék még szoptatni, annál is inkább, hogy a fiam a legnagyobb melegben sem fogad el semmilyen folyadékot, de ha már a szopira gondolok is fáj.

köszi előre is
Judy
Judy
 


Kriszi!

Köszi a választ, lassan kezdek megnyugodni és száműzöm a mérleget. Onnan tudom, hogy kevesebb a tejem, mert már nincs szükségem melltartóbetétre napközben és nem is tudok akkora mennyiséget fejni, mint előtte. (Korábban napi 150ml feleslegem volt) Valószínűleg tényleg elég neki a tej, egy hete átalussza az éjszakát, este tíztől reggel nyolcig. De már én is kezdem soványnak látni, bár TUDOM, hogy nem az... Kép

Borcsa,
hétfőtöl újra tornázom, köszi! Ami Luca kakilási szokásait illeti, némileg változott, mostanában előfordul, hogy egy-két nap kimarad, de pisi az van bőven. Talán tényleg az új mozgás az oka, rettentően tetszik neki, hogy hátról hasra tud feküdni és vissza.

Nagyon köszönöm a megnyugtató sorokat, már azon gondolkodtam, hogy megkezdem a hozzátáplálást. A doki nénink nem lesz feldobva, ha meghallja, hogy semmit nem hízott a gyermek, bár csak augusztus elején jön, talán addigra hízik valamit.
Eszter
Juhász Eszter
 


Sziasztok Lányok,

A "frissbabákból" ruccantam ide, mert tanácsra lenne szükségem:
5 hetes a babóm, heti fél kilót gyarapszik, most 5,6 kiló, ezzel semmi gond, szépen szopizik, éjjel is.
Pár napja (számítva az 5-6 hetes fejlődési ugrásra) elkezdtem laktoherbet inni és napi 1x (reggel, kb 80-100 ml) fejni, ettől több lett a tejem, kerekebb a cici.
A kérdés: Felboríthatja-e a "szaporulat" a tej összetételét? Hiszen (az én logikám szerint) ha a híg-zsíros tej aránya változatlan, akkor a babámnak most több hígat kell kiszippantani, hogy elkezdhessen jóllakni. Vagy csak híg tejjel lesz tele a pocija, és akkor hiába várom, hogy 3 óránkéntiről ritkuljanak az étkezései, hisz hamarabb megéhezik. Hagyjam abba a teát és a fejést? Nekem megnyugtató, hogy kicsit keresleten felül van tej, és mitagadás, a leadáson is gondolkozom, csak akkor meg végképp a zsíros tej megy más babáknak, nem?

A lefejt tejet többnyire hűtőbe teszem, és ha hosszabban elmegyünk valahova, langyosítom, és magammal viszem termoszban, sajnos én nem vagyok az a típus, aki bárhol előkapja a cicitKép Persze többnyire nem kell, így este még beadom vele a D-vitamint, és megy a lefolyóba...Vagy hűtőben még elállna 1-2 napig? A langyosítás miatt nem mertem újra lehűteni.

Előre is nagyon köszi!
Sziasztok
Elli
ellimami
 
 


Kriszi!
Eszerint eddig "átlagos" volt a fejlődése, és csak az utolsó hónapban tért el ettől. Egy hónap lusta fejlődés még semmit nem jelent! Szóval elő a tartalék nyugikészleteket.
Esetleg neked jobb lenne, ha főtt rizzsel+párolt zöldségekkel kezdenéd a hozzátáplálást. A rizs "hízlalósabb" kajcsinak hangzik, mint a reszelt alma, esetleg nyugisabb lennél. Aztán hamarosan (8. hótól, de ha nagyon ideges vagy, akár 7. től) adhatod a husikát is.

Elli! Ha már felmelegítetted, nem jó a tejet újra visszahűteni. És igen, ha több a tej, az elsőtej is több. Megoldás lehet, ha szopi előtt is fejsz egy kicsit. Az viszont nem biztos, hogy ettől a babád majd ritkábban akar enni. A babák szertenek szopizni, mert az olyan nagyon jó!KépKépKép Összebújni anyával, finom mamaszagot-mamaízt érezni, szívdobogást hallgatni. (ElrettentőKép példa az én Lucám, aki a mai napig szűk kétóránkét igényt tart pár korty cicire, ha itthon vagyunk. 14 hónaposan.)

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Judy, nekem pont ilyen panaszaim voltak, amikor szájpenésze volt a kisfiamnak. Biztos, hogy nem az? Tudom, hogy látta szakember, de lehet, hogy lappang...(?) Nekem sem viszketett, csak fájt, éppúgy, ahogy leírod. Kentem boraxos glicerinnel, boraxos popsikenőccsel, elmúlt. Próbáld meg te is, még ha nincs is szájpenésze a fiadnak, hátha segít!
kíváncsi
 
 


Borcsa,
köszönöm szépen!
Elli
ellimami
 
 


Borcsa,
na igen, de azóta elmúlt fél éves, és írd és mondd: a hetedik hónapban eddig összesen 25 dekát hízott (!!!) (jövő kedden lesz hét hónapos). Pedig a főzire már igényt tart, és kifejezetten a husisra is, rizzsel vagy anélkül, vagy krumplival, vagy akármivel. Főziből naponta egyszer már néha majdnem egy üveg elmegy - miután a dugig telt cicin csak nyammogott! Szóval a cicin lét a nyűgje neki, mert SOHA nem eszik belőle annyit, hogy utána azt mondom, most akkor "üres". Van, hogy az egyik is elég neki, a másikra rá sem akar harapni, de aztán a főzi, az jöhet. Ez vajon mitől van?

Kakukkfű,
tapasztaltál te is ilyesmit, mint a fenti?
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!
Luca 7. hónapban 30 dkg-t hízott, és a dokink erre azt találta mondani, hogy TÖKÉLETES!!!! Úgyhogy a 25 dkg max. "kicsit kevesebb, de majd behozza".Kép
Viszont ha eszik rizst, főzit, husit, egyebet - éhenhalni már nem fog! És vélhetőleg a súlya is megugrik, ahogy egyre jobban hasznosítja az újfajta kajcsikat. Te meg megnyugszol, és Cicóka újból rákap a ciczés ízére is. Legalábbis én arra gondolnék, hogy a "Jajistenemnemeszikezeagyerekakármitiscsinálokmileszmostvelünk" feszültség az, ami lohasztja a cicizőkedvet.
Most figyuzz!!! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Ezek nyugi-golyók! Etetett gyerek még sose halt éhen!!!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kíváncsi!

Köszi, végülis rendbe jöttek a cicik, szerencsére megint öröm a szopizásKép Elkezdtem az elején a borax-glicerint, de a védőnő lebeszélt, hogy nincs szájpenész. Valószínű a foga volt, bár még mindig nem tört át, csak dudorodik, de a foglécükkel is ki tudják rágni a cicit a manók.

pusz
Judy
Judy
 


Judy,
nagyon örülök, hogy rendbejöttél! Jó, hogy nem szájpenész volt, elég makacs dolog.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok Lányok!
Már egy ideje "figyellek benneteket!" Kép
Sőt, névtelenül már kaptam is segítséget kaki ügyben..

Most azt szeretném megkíváncsiskodni, hogy növekedési ugrásokra mikor kell még számítanom?

Kölök most 6 hetes - már volt egy harmadik heti őrületünk és talán most is hasonlót tapasztaltam; egyfolytában cicin lógott két napig, szinte dühösen szopizott, addigihoz nem hasonlítható intenzitással...mint egy vadmalac!! Kép)

Mi kizárólag szopizunk, tehát semmi mást nem kap/fog kapni (kórházban sem, végig velem volt)-nagyon szeretjük a szopikat és remélem, nagyon sokáig élvezhetjük...

Szóval mikor várható még növekedési ugrás?

Ja, még valami eszembe jutott; ahogy jött ez a bazi meleg, olyan nyűgös volt, mint még eddig soha - rengeteget sírt, cicivel sikerült csak megnyugtatni - ti is tapasztaltok ilyesmit időjárás hatására?

Előre is köszi!
Jó éjszakát!
szipola
 
 


Kedves Kata,
3 és 6 hetes kor, 3 és 6 hónapos kor körül vannak a fejlődési ugrások áltlaában.
Igen, sajna mindent nagyon könnyen megéreznek a gyerkőcök, még később is, a nagyobbacskák.Kép De kitartás!
Jó szopizást:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok lányok!
Múlt héten megnyugtattatok, hogy nyugodtan tornázzak, nem befolyásolja a tej mennyiségét. Nos, ez valóban így van, ám nem tudom, mi lehet az oka, de nekem mégis egyre fogy a tejem.
Luca tegnep hajnalban már éhes volt, (eddig átaludta az éjszakát). Próbáltam egész nap többször szoptatni, ezzel azt értem el, hogy estére alig volt tejem. Luca elaludt tíz körül, ahogy szokott, de fél tizenkettőkor bömbölni kezdett. Próbáltam mellre tenni, de pár szívás után csak sírt tovább. Gondolom, alig volt benne valami. Így aztán kiolvasztottam neki anyatejet és megitattam pohárból, mert cumizni nem hajlandó. Utána még szopott (cicizett) kicsit, végül elaludt és reggel hétig bírta is. (eddig tíztől nyolcig aludt)
Úgy veszem észre, mintha kevesebbet pisilne, mint eddig. Lassan öt hónapos, próbáljak meg gyümölcslevet adni neki? Eddig nem kapott semmi mást anyatejen kívül. Nagyon el vagyok keseredve, három hónapig annyi tejem volt, hogy három baba is jóllakott volna...
Eszter
Juhász Eszter
 


Eszter!
Ha eddig volt elég tejed, akkor eztán is lesz, hidd el!!!
Számold meg a pisis pelusokat (4-5 db már jó). Arra is gondolj, hogy ebben a melegben sokat izzadnak is a babák, akár egy pelusnyit is kiizzadnak magukból egy nap.
Folytasd azt, hogy nagyon sokszor kínálod Lucácskát! Bár tényleg úgy tűnik, hogy estére így kevesebb jut, de ez teljesen normális jelenség, mindenkinél így van.
Nem lehet, hogy inkább a nagy meleggel van a baj, vagy esetleg már kezdődik a "fogkorszak"?
Eszter, próbálj meg hinni abban, hogy minden rendben lesz, mert rendben is lesz, sőt van. Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy este, amikor már kicsit kezd hűvösebb lenni leviszed sétálni egy félórára, vagy ebben a nagy melegben többször is megfürdeted egy kis langyos vízben.
Az éjszakai ébredésnek annyi oka lehet az éhségen kívűl. Nem hiszem, hogy egy egyébként eddig jól gyarapodó, bő tejű mama kicsije hirtelen éhezni kezd. Inkább hiszek a fogacskák vagy a meleg okozta zavarban.
Ne aggódj, nyugi!!!! KépKépKép


Kata! Én még csak annyit tennék hozzá, hogy ezek nagyon kb. időpontok. Van olyan baba, akinél 4 vagy 5 hónaposan van ugrás. Csak fogódzók.
Puszi!
Menta
menta
 
 


Eszter!

Ha pár szívás után tovább sírt, én a kezdődő fogzásra gyanakodnék. Ha az ínye fáj, nemigen nyugtatja meg a szopi sem.

Esetleg meg lehet próbálni a Dentinox N gélt, az elzsibbasztja az ínyt - ha ezután nyugisan szopizik, akkor a fogak voltak a bűnösök.

És megy a sok nyuguiKép meg drukk.
Hidd el, a tejecske nem olyan, hogy csak úgy elmegy.
Még valami beugrott: havibajjalKép hogy állsz? Lehet, hogy az zavar be?

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Holnap vacsizni vinne a férjem. Van egy majdnem 3 hónapos kisfiam és a sógornőm vigyázna rá. A probléma az, hogy nem nagyon tudok fejni, vagyis csak minimális mennyiségeket (géppel sem). Kézzel fejek ki kb. 20 gr-ot max., bár a fiam ezután is jól tud lakni belőle (eléggé érthetetlen, hibás cici?). Pénteken mennénk vacsorázni, apránként talán össze tudok gyűjteni annyit amire szükség van. Szabad egy üvegbe gyűjteni, tehát ráöntögetni, persze hűtőben tárolva? És, ha mondjuk holnap vagyis csütörtök reggel elkezdem fejni, eltartható péntek estig a sima hűtőben? Tehát mennyi idő az eltartahatósága hűtőben? Utána elég felmelegíteni, nem kell forralni?

Előre is köszönöm a választ.

Beus
beus74
 
 


Ágci és Menta!

Köszönöm a gyors válaszokat!
Hajrá szopi!!
Kép

Sziasztok!
szipola
 
 


Beus,
nyugodtan tarthatod a hűtőben. Nézd:
Az anyatej tárolási ideje a hőmérséklettől függ. Szobahőmérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható.
Hűtőben (0-4 C fok) 8 napig
Ha teljesen "szabályosan" szeretnéd, akkor mindig külön edénykében, cumisüvegben hűtsd le a hűtőben az új adagot, és mikor lehűlt, akkor öntsd össze. Iszik egyébként cumisüvegből? Próbáltáok már? Nehogy meglepetés érje a sógornődet.Kép
És jó szórakozást, érezzétek jól magatokat!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Beus!
Simán eltarthatod péntekig a hűtőben és nyugodtan ráöntögetheted. Csak a fagyasztottra nem szabad ráönteni a frisset. Elég szép lassan felmelegíteni, nem kell forralni, feltéve, ha sikerült viszonylag sterilen fejned és tárolnod.
A ciciddel semmi gond. Van aki egyáltaln nem tud fejni mégis bőven sok teje van. Ez egy más technika, korántsem olyan hatékony, mint egy jól szopizó baba.
Jó együttlétet, jó étvágyat nektek! Kép

"Az anyatej tárolási ideje a hőmérséklettől függ. Szobahőmérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható. (Nyilván ne hagyd elöl sokáig ha 30 fok van.)
Hűtőben (0-4 C fok)8 napig.
A hűtőben lévő fagyasztórekeszben 2 hétig.
Fagyasztóval kombinált hűtőben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig.
Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább."

Puszi!
Menta
menta
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?