Új privát üzeneted érkezett!

Megint itt vagyokKép

Beus
Ha megkérlek, bemásolod a bébiúszásost?Kép Köszi!
Miért ne lehetne egy kisfiú ujjszopis? (öcsém is az volt)

Leszter
Tali okésKép
Palacsinta Kép

Franyó
Nálunk semmi gond a kukoricával, zöldborsóval, na mondjuk fejtős babot nem próbálok Kép
Kis Hókuszpók Kép
Gratula az önálló elalváshozKép
ZoknilerángatásKép

Réka
Mi is végigtakarítottunk mindent az eset után, ahova nyúlhattak és léphettek (az a baj, hogy ha csak Zsombival vagyok itthon, túl gyakran eszembe jut, ezért inkább lemegyünk a játszóra). Fekete por: a videóról meg a tévéről le sem jön Kép

Elli
Szerintem ne változtass Kevin etetésénKép Majd lelassul a gyarapodás!
Én nagyon ritkán, de használok parfümöt, talán már nem okoz gondot (Zsombi jövő héten, 6 nap múlva 3 hónaposKép)

Zsuzsi
Dani baleset Kép
RepülőkKép Mikorra tervezted a hazatérést?

Maci_2
Fincsi lett, a lányoknak is ízlett (anyukapajtásoknakKépKép), Apa kérte, hogy egy szelet maradjon neki. Hagytam, ha már ilyen rendes pasiKép

Anyakatival nem tudjátok mi van? Olyan régen jelentkezett. Nyaralnak?

Megyek barangolok egyet a netenKép

Toffi + itthonmegintalszik Zsombi
toffifee
 
 


Kangi, Franyo,
Nekem mult hetvegen szent meggyozodesem volt, hogy elapadt a tejem egy az egyben! Kép Miki egesz nap nyugos, folyamatosan enne, de nincs mit, cici ures. Pentek-szombaton minden nyekkre cicit kapott, atlag 1- masfel orankent, vasarnapra meg is lett az eredmenye, fejhettem a maradekot. Meg tegnap is tobb volt, mara normalizalodott ugy erzem. Nem tudom mi jatszhatott meg kozre, van egy sanda gyanum, hogy nalam a lelki tenyezok is nagy szerepet jatszanak. Egy jo program tejszaporito hatasu!
Nalunk mindig ket cici van musoron a kezdetektol. Kiveve, ha annyira bealszik, hogy nem kell neki a masodik.
Szoval nyugi csajok, VAN tej, LESZ tej!!!

Daniek meg mindig nem jottek haza. Kép
Elkezdek csomagolni azt hiszem, de nem fogom elkapkodni a hazamenetelt. Csak akkor indulok neki, ha majdnem tuti a gep...bar, maradtam en mar le tok tuti geprol is...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Toffifee,
Melyik a kedvenc üzleted?
Tegnap óta Roni is hidat akar csinálniKép
Ha ezt tudom, arra sétálok én isKép

Urszila,
Remélem Julka orrocskája jobban van.

Mókuska,
Gratulálok, üdv köztünk.
Liliána 1 nappal fiatalabb Roninál és ugyanolyan nagy haja van.Kép
Csatlakozom Zsuzsóchoz, engem is érdekel, hogy hol tartatok.

Roni mostanában (kb. 2 naponta) hasról hátra fordult. Ma sikerült meglesni, és 2-szer egymás után produkálta.
Másodszor sikerült lekapni félúton:
Kép

Myssnia,
KépekKép

Virág,
Részeg LeviKép

Andy,
Nem korai még a sörözés?Kép

Angela,
CsípőficamKép
Heti kedvenc képKép

Manó2,
Gratula az új pelenkázóhoz.
Jó utat Szegedre.Kép Oda jártunk egyetemre apával...

Zsuzsi,
Azért a szájába is jutott?Kép
Mekkora haja van (Dani?)!
Szegény DaniKép. Jobbulást neki. Hogy van?
Kijutott neked. A múltkorinál több szerencsét a géphez!

Nadine,
HozzátáplálásKépKépKép. Elég lett a lánynak?

Réka,
KépekKép
Durva ez a betörésKép
Cumit én nem erőltetném.

Buktatás:
Sok gyerek van egy osztályban, ezért nem tud a tanítónéni/bácsi annyit foglalkozni egy gyerekkel, amennyit az igényelne. Főleg, hogy ma már a szülők többsége "nem ér rá". És mi lesz ha az alapokat nem sajátítja el a gyerek? Felsőben fog bukdácsolni, vagy minden évet 2-szer jár?

Magdi,
Velencén strandolás közben én is az autóban szoptattam, függöny nélkül (igaz árnyékos helyen álltunk és a forgalom sem volt nagy).

Kangi,
Engem teljesen elfelejtettek a munkatársaimKép
Hogy van a leányzó, oltást hogy viselte?
Tejcsi miatt ne agódj, visszajön.

Ellimamai,
Parfümöt próbáld ki, picivel kezdd.
Én is úgy tudtam hogy anyatejjel nem lehet túltáplálni...

Roni holnap kapja a második Menjugate oltását. Pénteken meg megyünk Gyulára a szüleimhez. Meglátogatjuk a barátnőmet is. Remélem jó lesz és Ronit sem viseli meg majd.

Maci_2 + felébredt Roni
maci_2
 
 

 
 

Tofi,
Vegigtelefonaltam Malevot, Lufit, Malev holnap delelotti gepen meg van hely, lehet, hogy megpalyazzuk, ferjem meg majd jon amikor akar es tud...neki konnyu! Kulonben meg vasarnap estig kerdezgettem, es ulohely nincs. Mondjuk en mar szivesen allva is kibirnam neha, csak ne lenne ez a riziko, sorbanallas, izgalom, hazakuldes. Gyerek nelkul egyebkent kifejezetten elveztem igy utazni, nekem ne mondja meg senki, hogy mikor KELL! Ha akartam, meg maradtam, vagy akar elobb haza is johettem barhonnan. Altalaban inkabb a meg maradas jatszott...de hol vannak mar a regi szep idok!
Holnap lesz akkor elso 3 gyerekes hazautam? Huha!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Megjöttünk ótásról, jól viselte, kapott borogatást, most meg már kúpot is, csendben van egyelőre.

Viszont az elmúlt 4 hét alatt mindössze 20 dekát hízott, így lehet, hogy jövő héttől nemcsak a gyümit, hanem a főzelékeket is el kell kezdeni. Vagy esetleg tápszerezni :-((( Lehet, hogy nem elég neki a tej mennyisége, talán nem is elég tápláló, most eléggé meg vagyok hümmedve, de a gyerek jól néz ki, láthatólag tök egészséges.
Végülis mindegy, idáig szopizott, meg a reggeli-esti szopik megmaradhatnak, hát előbb-utóbb úgyis el kellene kezdeni a hozzátáplálást. Csak most olyan rossz érzés nekem, brühühühühü ... KépKépKép

Zsuzsi Kép
amit írsz, kicsit megvigasztal, plusz tudom, hogy Apacuka is meg én is kis fonnyadt cingár kölykek voltunk, de akkor ihihihihiiiis KépKépKép
Daniáll Kép Apacukának is van ilyen állhege, nagyon cekci vele Kép

Maci_2 Kép
Roni tündéri ezzel a hajzattal, és micsoda kunsztokat tud már!!!

Megyek, mert sírdogál (én sem állok távol tőle).

Pussz
apadt Kangi és éhező gyermeke
kangi
 
 


Kangi dragam,
Fentebb irtakat te komolyan gondolod? Mi 6 het alatt produkaltunk 28 deka hizast, de nyugodt vagyok, mert Miki az aki ha eleg, kikopi a cicit, nem en rangatom ki a szajabol! Felejtsd el a fozit, meg a tapszert, jo? Van ott tejci, eddig is tok jol megvoltatok! Akinek a gyereke annyira SZERET szopizni, hogy fogorvosi szekben is hajlando, es aki annyira TUD szoptatni, hogy a 6-oson is elokapja, annak merenylet cumisuveghez vagy kiskanalhoz nyulni! Ezzel a "nem eleg taplalo" szoveggel meg, ma` bocs, de csufot uzol az LLL-bol! Felvilagosult no, es ilyeneket mond! Meg vagyok dobbenve! Kép
Egyebkent a most szomaliai ehezore hasonlito Gyurim ennyi idos koraban egy kiloval volt tobb, mint most Miki. De ha egyszer 1. nem akar tobbet enni, 2.jol nez ki, egeszseges, vidam, akkor minek idegeljem magam a temaval?
Most otthon vagytok, nyugi van, probalj 2 napot a tejszaporitasra szentelni. Maradjatok otthon, ne menjetek sehova, es amikor csak nyekken egyet Julcsi, hagy kapja be! Sot, tovabb megyek, legyel otthon felmeztelenul, es ha csak sovargo tekintettel nez rad (illetve a cicre), akkor nyomas osszebujni az agyon, es cicizni a vegtelensegig! Annyi tejed lesz, hogy kereshetsz tejtesot. Emellett persze igyal is, madartej, malatasor, birsalmale, meg ami meg jolesik!

Itt meg egy virtualis seggberugas jonne, ha lenne gifem, a tapszeres otletedert! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Na meg ezt elmondom (biztos nagyon raerek), a fonokrol jutott eszembe:
Fonokom mult penteken megszult. Immar masodszor vartak vegig kislanyt, 9 honapon keresztul mindig nonemu utodot josolt nekik a doki, es immaron masodik kisfia szuletett. Pedig most nagyon tutira mondtak!!! Szegeny fonokom! Kép Azert en majd leestem a szekrol a rohogestol, amikor megtudtam! Kép De tenyleg sajnalom, nalam legalabb feluton mindig kiderult, hogy kukacos!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok,

mink is megvagyunk, a változatosság kedvéért most takonykór tombol mifelénk, eddig Mac az egyetlen, aki megúszta(koppkoppkopp).

Kangi,
Zsuzsi minden betűjével egyetértek(a virtuális seggberúgással isKép!)
Megnyugtatásként leírom, hogy az én leánykám, aki ugye koránál fogva hozzátáplálódik egy ideje, egy milligrammal sem hízott többet azóta, sőőőőt, elértük az eddigi negatív rekordot, és egy hónap alatt 5 azaz ÖT dekát hízott. Majd teszek fel egy fotót este, (ha Apasas beszkennelte) amin jól látszik, mennyire alultáplált a szentemKép.

Zsuzsi,
DaniKép. De a fotóKépKépKép, szuperédes.

Maci2,
gratu a kis tekergőnekKép. Aranyos a kép, hogy megnőtt már a kiscsaj!

most megyek, mert egyesek rajtam keresztül próbálnak ceruzákhoz jutni

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zsuzsi Kép
egész felvidultam, és ha nem rólam lenne szó, még röhécselnék is Kép Igazad van. Eddig én sem aggódtam, csak most, hogy a dr.nő meg a védőnő mondták, hogy ez csak minimális hízás, betojtam. Mindketten normálisak, képzettek és tapasztaltak, és emberileg is abszolút megbízhatók.
Tápit nem gondoltam komolyan, ők mondták, hogy setleg, de ezt csak leírtam. én semiképp nem akarom.
Most már főzit sem akarok. Kiállok a szopi mellett! KépKépKép
Egyébként összefonnyadt gyermekem nagyot üveöltve kért cicit, majd néhány korty után elégedetten bealudt Kép A nyomorú gyermek az alábbi módon fest:

Kép

Eredetileg be volt takarva, de le-, illetve felrúgta.
A lepedőn a foltok pontosan onnan erednek, ahonnan gondoljátok, de mivel a nagy rotty után elrohantunk oltani, utána meg ráaludt a gyermek, még nem volt időm lecserélni, bocsi Kép

Pussz
megvigasztalt Kangi + megintnyekkent Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

megfőztem a vacsit (gombapaprikás) a ded is alszik, így van 1 kis időm írni Kép

Elli
kipróbálod a teát?
parfümöt én nem használok csak ha elmegyünk vhova (nem a közértbe Kép )
szerintem nem túl jó a gyereknek

Zsuzsi
szegény Dani szegény álla! Kép nagyon fáj neki?
túlkönyvelés Kép

Réka
sztem se adj neki cumit, ha nem fogadja el, kár erőltetni

Pildi
megnéztem az ötlettáras oldalt, tök jó! Kép

na most visszaolvasok, mert ezt az oldalt délben hívtam le, gondolom írtatok azóta

Andi
psandi
 
 


Zulu Kép
aha! Kíváncsian várom a képet Kép

Megkapta a másik cicit, de ezen is elaludt Kép
Mondjuk a kúptól is lehet, de ilyentájt amúgy is szokott aludni.

Kösziköszi a vigaszt!!!

Pussz
Kangi + aludó Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok,

A kismamis topic-ból talán emlékszik rám valaki, de ha nem, az sem baj. Most ott épp vezetem a táblát egy ideje, pénteken lesz 2 hete, hogy a kiírás után vagyunk. Ma derült ki, hogy azért nem akar beilleszkedni a babám feje, mert a nyakán van a köldökzsinór. A méhlepény már elkezdett meszesedni, szóval ez tényleg túlhordás, nincs elszámolva.
Ha nem indul meg spontána addig a szülés, péntek reggel 8-kor vmi zselét helyeznek fel, és megpróbáljuk hüvelyi úton világrahozni a picit. A doki szerint van rá esély, de fel kell készülnöm arra, hogy csaszi lesz belőle, ha nem haladnak a folyamatok kellőképpen.

Azt szeretném megkérdezni, hogy közületek járt-e így valaki (nyakban a köldökzsinór, próbálkozás "rendes" szüléssel, majd csaszi). Egy kicsit el vagyok szomorodva, minden olyan problémamentes volt, és annyira szeretném megszülni természetes úton Jankát, hogy azt el nem tudom mondani.
Az tök jó, hogy lehet előre tudni a várható problémáról, de azért beparáztam. Szerintetek nem kellett volna már ma beindítani? Nincs ennek nagyobb kockázata, mint várni arra, hátha spontán beindul ebben a 2 napban? Bocsi, de olyan zavart lettem...

Köszi, ha szántok rám néhány sort.
Pocóka 41+5
Pocóka
 


Szép délutánt mindenkinek!

Zsuzsóc
De jó hogy egy napon születtek a gyerkőcök! :-)
Lili 14 óra 25-kor született.
Mi is szeretnénk vinni babauszásra de csak szept. körül. A járókán mi is gondolkodtunk, ezek az ujfajta hálósak nem tetszenek viszont kevés a helyünk. Végülis nem fogunk neki venni, a földön van elég helye hemperegni. Egy hónaposan fordult át először hasról a hátára, két napja hátáról a hasára. Most a hasáról nem hajlandó visszafordulni inkább a mászást próbálgatná, de csak billeg a pociján.

Ellimami
Liftes eset ismerős, de mi "csak" a 7-en lakunk!
Lili is 5400 g volt egy hónaposan (4100-al szül.)
de minket csak dicsért a doktornéni, hogy szépen fejlődik a gyerek. Pedig akkor már csak 4 óránként ettünk. Nekünk a forralt vizet ajánlotta éjszakára persze én nem hallgattam rá és igy is szépen beállt az éjjeli 1 szopizásra.

Franyó
Eleinte én is megválogattam mit eszek, de mivel nekem a 26. héttől diétáznom kellett a vércukrom miatt ugy gondoltam elég! Én mostmár mindent eszek, először kis adagokkal próbálkoztam és mikor láttam hogy nincs baj ráálltam a normál adagokra.

Réka
Lilinél is van mikor csak 3-4 naponta kakil.
Nekünk a védőnő a cukros kamillát ajánlotta, kipróbáltam és nekünk segitett.
A cumit szerintem sem erőltesd, mondjuk Lili ezerrel cumizik pedig az elején elhatároztam hogy nem! Mostmár a kezét is a szájába tömködi sokszor a cumi mellé, de mit tudok tenni, majdcsak leszokik egyszer!

PIldi
Szerintem ne izgulj a fejlődéssel kapcs. semmiről sem vagytok lemaradva!

Kangi
Nekünk is volt koszmónk és először én is olajoztam szegény gyereket. Olyan csapzott volt szegény hiába mostam meg a haját.
Aztán olvasom a samponon (Nivea), hogy jó a koszmó kezelésére is. Gondoltam kipróbálom és tényleg segitett, ugyhogy az olajozást teljesen elhagytam.

Maci2
Hát mintha csak Lilit látnám kitekeredve! Dettó ugyanezt a pózt szokta felvenni! :-)

A fényképeket csak igy egyben dicsérem nehogy kimaradjon valaki!
Nagyon jók és nagyon édik a bébik! :-)

Mindenkinek jó babázást
mókuska és Lili baba aki éppen most ébredt

itt egy kép a nyaktekercs Liliről
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Pocóka Kép
prosztaglandin zselét fognak felhelyezni, hátha attól elindul a szülés. Ha nem illeszkedett be a fej, akkor nem tudom, hogyan gondolták megszüleszteni, pláne zsinórral a nyakon.
Nekem faros volt Julcsi, nyakán zsinórral, amit nem tudtunk. Ő az oxitocinos erősítésre sem volt hajlandó lejjebb szállni, tudta, hogy nem tudna kijönni. Csaszi lett, és nem bánom. Eleinte (2 napig) rossz volt, hogy nem tudtam megszülni, de amikor beindult a tej, és a ded úgy zabált, mint egy éhkopp farkaska, elmúlt ez a depi, mert tudtam táplálni, és ez a lényeg, nem az, hogy hogyan jött ki.
Én sokat lépcsőztem, hogy elinduljon a szülés. Meg gyalogoltam. Ezt te is megpróbálhatod, valamint a kispapázást, a mozibamenést és a hajmosást. Ezek bizonyítottan szülésmegindító praktikák Kép A székelykápifőzést azért nem javaslom, mert nincs szezonja.
Ha elég hosszú a zsinór, akkor nem feltétlenül probléma a nyakratekeredettség. Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi probléma, és legfeljebb kis rásegítéssel kibújik Janka. Drukkolok!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Ellimami: nem akarlak megijeszteni, de az egyik rokonunk ugyanigy járt ja és csak cicit kapott a gyerek. Ő is annyit evett, hogy 2hét alatt 1kg hízzótt be is került szegény a kórházba mert rosszul lett. Nem akarlak elijeszteni, de azért van valami igaszság abba amit a védőnéni mondott, de hát te fogod eldönteni és te látod a gyerekeden, hogy hogy érzi magát. Én nem akarok rosszat, de lehet annyit enni a ciciből is, hogy az sok legyen.

Kakukk: Email ment.

Puszi
Andy és Márk
andy78
 
 


Mókuska Kép
micsoda hajas Lilibabád van! Édes, ahogy tekereg, és tényleg milyen kis husi KépKépKép

Nem úgy, mint szegény sovikutya Julcsi ... Kép

Kangi
kangi
 
 


Pócoka!

Én nem is tudom, hogy mi lenne a legjobb, tényleg sokminden függ a köldökzsinor hosszáról.
Ha én a helyedbe lennénk nem várnék főleg, hogy tuti, hogy időben vagy már és túlhordásról is beszéltél. Én nem kockáztatnék, mert félnék atól mi van ha nem elég hosszú a köldökzsinór és elakad a szülőcsatornában és onnan nincs vissza út. Inkább a biztos császár mellett döntenék epidurális érzéstelenítéssel és akkor láthatód a kicsit megszületni. És tényleg a legjobb az amikor már a karódban van és szoptathatod.

Na csak ennyi de ez az én saját véleményem

Puszi
Andy
andy78
 
 


Kangi!

Mennyi idős most Julcsi és hány kg? Nem látszik soványnak.

Andy
andy78
 
 


Ismét itt vagyok!

Zsuzsi,
látom, holnap talán haza tudtok jönni
Drukk!

Franyó
gratula a magától elalváshoz Kép
nálunk is egyre gyakrabban műxik
rájöttem, ha szopi után úgy 1 órán át játszunk, akkor elfárad annyira, hogyha leteszem hasra, elalszik. Néha sírdogál 1-2 percet, de most már nem kapom fel egyből és elalszik Kép

Kangi
kép Kép
hajrá szopi !! KépKép

Maci 2
gratula az átforduláshoz!! jó a kép!

basszus, férjem most írt sms-t, még csak Bécsben vannak, azt hittem 5-kor itthon lesz Kép
így viszont nem várom meg a sétával, elmegyek és próbálkozom megint a rossmannál.

Andi
psandi
 
 


Pocóka!

Háát. én nem értek hozzá, és nekem nem volt ilyen helyzet az Emmával (beilleszkedett, kiírás előtt 2 nappal indult, köldökzsinór jó helyen), de én egy nayakra tekeredett köldökzsinórral nem hiszem hogy kockáztatnék. lehet hogy ragaszkodnék az indításhoz, sőt megkockáztatom hogy a császárhoz.
Perstze ha az orvos nem akarja, akkor nem leht mit csinálni. Nem értem mire vár.Kép Többiek? nagyonkiváncsi vagyok a témábana véleményekre!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kangi :-)

Köszi a gyors választ, megnyugtató is volt. Már a 31. héttől fejvégű a lányzó, és viszonylag lent van a buksija, de most napok óta nem történt semmi, ezért nézték meg alaposan UH-on, ahol kiderült, hogy a nyakán hordja az egyetlen ékszert, amit odabenn talált :-) - (ez miért nem mosolygós fej??)

A fent említett praktikák közül már mindet kipróbáltuk, a "kispapi" nagyon tetszett, hatása csak két bazsalygó szerelmes :-))

A szoptatástól félek én is, hallottam, hogy a csaszisoknál nehezebben indul be, ha van valami nehézségem, úgyis Titeket foglak zaklatni.

Ha addig nem, akkor pénteken már babázunk, utána pedig szerintem nemsokára ide is jövök!

pusz
Pocóka
Pocóka
 


Andy Kép
egy hét múlva 5 hónapos, 62 centi és 5,32 kg. Szerintem sem alultáplált, csak picike, de ez nem csoda, mi is mindketten aprókák voltunk, ma sem vagyunk óriások (172 és 159 cm).

Kangi
kangi
 
 


Kangi!

Nem is sovány mennyivel született?

Az én fiam féléves volt két hete és ő 6220gramm igaz 73cm.
Andy
andy78
 
 


Pocóka Kép
ne higgy a pletyiknek! Nem igaz, hogy csaszi után nehezebben indul be a tej! Ne hidd el!! Kérlek!!! Nekem vasárnap volt a csaszi, már kedd reggel az előtejből 10g-t evett Julcsi (az sok), kedd estére pedig olyan dinnyéim nőttek, hogy Samantha Fox sírva csapkodta volna magát földhöz a láttukon Kép Semmilyen nehézségre ne számíts, mert nem lesz. Ciciztetni kell a dedet, attól indul be a tej, ennyi az egész.

Kangi
kangi
 
 


Pocóka

nagyon drukkolok, hogy semmi gond ne legyen!
2 hetes bizonyított túlhordással azt hiszem én is aggódnék, bár gondolom az orvosod nem akar neked rosszat és (remélem) tudja mit csinál
ha pedig csaszi lesz, ne félj, az csakis a baba érdekében fog történni

drukk még1x

Andi
psandi
 
 


Manó, Andy,

olyan nehéz ez, megfogadtam, hogy hallgatok a dokimra, mert muszáj valakiben bízni, és ezért is kerestem olyan orvost, akiben feltétel nélkül bízom. miért ne indítaná meg a szülést, ha egyértelműen úgy gondolná, hogy az a biztonságosabb út? úúúgy nem szeretem felülbírálni azok döntését, akiket eddig feltétel nélkül elfogadtam.
Azt hiszem, felhívom, és megkérdezem, az lesz a legjobb.

köszi, szívesen olvasom a véleményeket!
Pocóka
Pocóka
 


Andy Kép
2700gramm, 48 cm. Törpilla Kép

Gratula az óriás Márkhoz!!!

Kangi
kangi
 
 


Kangi

Rá is azt mondják hogy sovány mert ő 3660gr született, és nem duplázta meg a súlyát. De én nem is bánom mert akkor 7320gr lenne. De ti megfogjátók duplázni és az jó. A dokinéni szerint széppen fejlődik csak a védőnéni szerint sovány. A dokinénink azt mondja, hogy csak 400grammal kevesebb amit még behozhat.
Na csak ennyi

Pocóka: Én tuti a császár mellett döntenék.

Andy
andy78
 
 


Kangi,
igazad van, HISZEM, hogy lesz tejem, és úgyis lesz.
Samantha Fox :-))))

Pocóka
Pocóka
 


Pocóka

szerintem is az lesz a legjobb ha felhívod és a téged aggasztó kérdéseket JÓL átrágjátok. ez nem egy kis dolog, csak úgy nyugodhatsz meg, ha minden részletet ismersz és tudod az okát Kép
A tejci pedig be fog indulni!
Én az első 2 nap szinte óránként szoptattam + ittam a laktoherb teát és meglett az eredménye!
(bár én hüvelyi úton szültem, a csaszi nem lehet kizáró okKép )

Andi
psandi
 
 


Pocóka!

Ez jó ötlet, hívd fel! Mert az se állpot hogy 2 htes túlhordással kételyeid vannak, aggódsz, szerintem az a legjobb ha pontosan elmagyarázza hogy mit miért gondol így. Majd írjál!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


A tej beindulás meg nem a csaszitól függ, én simán szültem és mégse indult be! Pedig én is vártam a samantha fox effektust de sehol semmiKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Andy Kép
jé, tényleg! Tényleg meg fogjuk duplázni! Bár az ilyen kis súlyúak már sokkal hamarabb szoktak duplázni, de a helyzet az, hogy ő nem egy "kis súlyú" baba, hanem egy "kicsi" baba, ha érted, mire gondolok. Egyszerűen picike és kész. Apósom mindig mondja, hogy a marhát méri kilóra, és milyen igaza van! (Ő se volt 65kg-nál nehezebb sose).

Kangi
kangi
 
 


Samantha Fox Kép
én Pamela Anderson-hoz hasonlítottam magam Kép

Andi
psandi
 
 


Pócoka!

Hívd fel a dokidat és beszéljétek meg.

Egyébbként én is rendessen szültem és a kórházba be se indult a tejcsi csak itthon. Pedig én is mindig cicire tettem, ugyhogy nem attól függ, hogy szülsz.

Andy
andy78
 
 


Andi Kép
én is inkább hozzá hasonlítanám magam, de mivel se magas, se szőke nem vagyok, így maradt a melírozott pici Sam Kép

Kangi
kangi
 
 


Hogy is néznék ki, amint leeszem Apacuka fejéről a reggelit KépKépKép

Kangi az élénk fantáziájú
kangi
 
 


Ezt a meleget! Szegény nagyok meg a Hargita lábánál áznak és fáznak! Ma sóbányába mentek bánatukba.

TeaKép ilyen melegben Julka kap nagyon gyenge Hipp édeskömény teát. Tudom, LLL szerint cici ilyenkor szomjoltó, de Julka szerint nemKép, most is nem tudott elaludni, cici nem kellett, pár korty tea viszont igen, és durmi.

Buktatás: én, 1 iskolás gyermek birtokában azt szeretném a legjobban, ha eltörölnék a jegyeket is az I-IV-ben. Ősztől III-os lesz Andris, és kezdhetjük a görcsölést, hogy milyen jegyeket kap, ui. ha 8 osztályos gimibe megy, a III-os jegyek beszámítanak. Tök röhej. Ráadásul iszonyúan függ a tanító gyerekhez (és szülőhöz) való jóindulatától, h pl. 4 fölé vagy 5 alá.

Beus, ElliKép gyantázó: Corában vettem akciós volt kb. 6000-ért, az van ráírva, hogy Alveola Evolution, X-épil. Melegítővel együtt fel lehet markolni a patront, lassabban hűl, 1 melegítés elég volt.

BeusKép Nem te vagy béna, hanem az, aki egy magyar weboldalra, magyarok által használt társalgóba angol szöveget rak.

ElliKép egy kisbaba állítólag teljesen önszabályozó kaja és alvás tekintetében. Vsz így van, mert pár évezredig fennmaradt a fajunk védőnők nélkül isKép Szerintem se diétáztasd, az éjjeli teával meg valszeg azt éred el, hogy 10 percenként ugrálhatsz fel teáztatni (saját tapasztalat I.sz gyerekkel)
Kevin különben a 3 hónapos Julkával 1 súlyban vanKép

ToffiKép huh, de bátor vagy! Én valszeg ész nélkül kimenekülök! Jó, hogy nem ütöttek le!

RékaKép betörésKép szilikonos cumi nálunk sem játszott, a latex igen az 1-es és 2-es sz. kölyöknél. Julkának az sem kell. Ha nem, hát nem.

FranyóKép én eszem kukoricát, zöldbabot (l. tegnapi parkbeli babpucolásKép), Julkát nem bántja. Viszont furamód a pirospaprikás kaják igen! Próbáld ki!

ZsuzsiKép
szegény DaniKép és szegény Te. Nálunk is áll. biciklibalesetek vannak. Mikit jól összetévesztettem GyurivalKép eszembe jutott egy osztálytársam, aki mindig hangoztatta, hogy neki csak fia lehet. Lett is 3 lánya!Kép

KangiKép
Hajrá, SZOPI! Ha nem lenne elég tejci, akkor fogyna! tényleg, egy Julcsi korú gyereknek mennyit "illik" hízni havonta?

"Nyomorú" gyermekek, hajasbabák édesekKép
nekünk nincs aparátunk, elvitte Férj, a galádKép

Urszila
urszila
 
 


Urszila Kép
Mittomén. Harminc dekát. Vagy többet. Nem érdekel, kész, vége, a gyerek nem alultáplált, mert hosszban hozta az irodalmi 2 centit (hehe, már 62cm), a szeme alja nem kék, nem aluszékony, nem kedélybeteg, semmi baja, csak apróka és punktum! KépKépKép

Nehéz meló ám a sóbányászat, a Hargitán még van gyermekmunka? GYIVIIII!!!! KépKépKép

Kangi
kangi
 
 


PocókaKép
én is csaszis voltam. Csaszi után átlag 4. napon lövell be, de nekem is lett a 3.-on. Minden nyikkanásra szopi+1,5 liter Apa által behozott Laktoherb+2 üveg Vitalinea buborékmentes forrásvíz. Ha csazi lesz nem ihatsz 2 hétig kb. rostosat! Nekem nagyon használ az Urtica Urens CH5 homeobogyó is.

KangiKép
Tényleg, nem próbálod ki az UU-t? Én is éreztem, h kevesebb a tej, reggel óta szedem, és máris alig győzi nyelni Julka. Pedig én alapállapotban nem is hiszek a homeobanKép
Oltási könyvben van egy hossz-súly grafikon, hónapok megjelölése nélkül (biztos nem véletlenül hagyták ki). Juliskáink teljesen az átlagot hozzák. Julka múlt héten, 3 hónaposan 5330 g és 60 cm volt. Mi mind a ketten magasak vagyunk, nekem eddig Julka a legkisebb gyerekem.
urszila
 
 


Urszila Kép
de igen, keresek egy homeopata gyogyitárat, és ha ma nem is, de holnap esetleg elugrom érte. Adagolás?

Súly: hát ez az, 3 hónaposan! Julcsi meg egy hét múlva már 5!
Sebaj. Megint felsírt, megint kapott cicit, megint elaludt. Ez már a kúp ...

Kangi
kangi
 
 


Ja, és én görög szobornak képzeltem magam tejbelöveléskorKép. No, nem olyan szépnek, csak a mellem volt méltó, merthogy látványilag és tapintásilag a márványt játszott.

KangiKép
Pontosan leírtad az éhező baba kinézetét. Pont ilyen volt Andris, amikor tényleg nem volt elég a tejhülye módszerek következtébenKép

Urszila
urszila
 
 


KangiKép
De mi magasak vagyunk! 185, 172. (volt viszont egy 190-es nagyapám 150-es nagyanyámmalKép) hossznak viszont tökéletes a súly!
UU adagolás: 3 nap 3x5, 2 nap 2x5, 1 nap 1x5. Mentolos fogkrém, rágógumi ezalatt nix. Vegyél gyerekfogkrémet!
A D4 is jó, de annak nemtom az adagolását.

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Volt valakinek mellgyuszija már? Tegnap 40 fokos volt a lázam és nem nagyon megy 39 alá. Sokáig tart? Kaptam antibiotikumot. Nincs annyi tejcsim se, óránként szopik a baba. Lesz még tejem, v. elapad?

Tina + 3 hetes Niki
tkriszta
 
 


Hali,

itt az ácsorgó, csendben éhező lányka:

Kép

Kép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok,

Felhívtuk a dokit, megkérdeztük, hogy nem lenne-e biztonságosabb, ha hamarabb indítana, de szerinte tök jó esélyeink vannak a természetes szülésre, csak fel akart készíteni, hogy ha mégis arra lenne szükség, ne a szülőszobán kelljen feldolgozni mindazt, amin most esek át. Mindenesetre mondta, hogy menjünk be holnap is szívhangot hallgatni, attól mi is megnyugszunk, illetve még ma este is bármikor, mert éppen ügyel. Hát, lehet, hogy élünk a lehetőséggel, mert olyan ideges lettem a hírre, hogy az előbb azt láttam, mintha ment volna el magzatvíz, de mégsem...de ha mégis? ááá, lehúzom magam.
Pocóka
 


Sziasztok!

Myssnia!
Így már értem Kép! Csak az volt a furcsa, hogy egyszer a táblán Gesztenyés van kiírva, egyszer meg Napfürdő Kép. Ugyanazon a táblán, ezért megzavart.

Urszila!
Szerintem egy hős vagy a gyantázást illetően! Én nem bírom legyantázni semmimet, mert képtelen vagyok elég gyorsan és hatékonyan lerántani a cuccot. Inkább szaklányra bízom, de ez meg elég drága, mert sajnos 2 hetente mennem kell Kép. Nem tudom miért, mióta terhes voltam így maradtam Kép. Előtte is kb. 3 hetente kellett, de ez már katasztrófa, már ami a pénztárcámat illeti.

Andy78!
Hihetetlen, hogy Márknak mennyi haja van! Nagyon aranyos!

Réka!
5 hónapja nem zárták le az ügyet? Nálunk kb. 3 hónap után lezárták, természetesen tettes ismeretlen.
Mérleges képsorozat Kép.
Szerintem ha nem akar cumizni, akkor ne erőltessd. Lehet, hogy rátalál az ujjára és beéri azzal, de az is lehet, hogy nem kell neki egyik sem. Utóbbi esetben szerencsés vagy Kép!
Melyik kórházban szültél?

Elli!
Szerintem felejtsd el a védőnéni intelmeit ha tényleg 6 hónapig csak tejjel szeretnéd etetni. Egy anyatejes babát nem lehet túletetni! Bár gondolom ezt már mások is írták, csak még nem olvastam tovább.
Én használok parfümöt, egy keveset fújok a csuklómra és azt kenem a nyakamra is. Szóval nem túl sokat, de használok.

Franyó!
Menyasszony a hetedikről Kép.

Zsuzsi!
Borzasztó, ami Danival történt Kép. De tudod, ebcsont beforr Kép! Van valami hír azóta?

Pocóka!
Levi feje sem illeszkedett be, de nálam nem várt a doki a 40. hét utánig (az karácsony ill. szilveszter lett volna...), meg én kinyiltam 2 ujjnyira. Sajnos a vajúdás alatt sem igazán akart a fiatalember lejjebb csúszni (a zárójelentésemen vmi olyasmi van, hogy magzatfar a gyomorban ), így végül császár lett. Azt nem tudom, volt-e zsinór a nyakán, de a dr. azt mondta, még pont időben volt, mert már kivolt Levi is, meg én is.
Beszéljétek át a dolgokat még egyszer (vagy többször) az orvosoddal. Biztosan tudja mit csinál, hiszen nem véletlenül választottad őt, nem? Gondolom megbízható. Ja, most nézem Te is a Herczeghnél fogsz szülni. Levi is nála született Kép!

Tejem a 4. nap környékén indult be (nem tudom pontosan mikor, mert tejbelövelésről nem igazán beszélhetek sajnos), tehát tényleg egy kicsit később, de nem biztos, hogy a császár miatt. Ha a legközelebbi hüvelyi szülés lesz, majd nyilatkozom Kép.
Szorítok Neked!

Ergam: én nem kaptam semmiféle cseppeket, sem a kórházban sem azóta. Csak egy plusz injekciót a második napon, mert nagyon véreztem és amikor meglátta a szülésznő, hogy mik jönnek ki belőlem, azt mondta szóljak az ügyeletesnek.

Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Tina,
A mellgyuszi valamiert 3 hetes korban nagyon gyakori. Nekem is akkor volt az elso, aztan meg kb. 3, de azok mar kisebbek! Csak batoritani tudlak, visszajon meg a tej, csak turelem! En nagyon el voltam kenodve, mert amugy is olyan nehezen indult a szopi. Fejni nem tudtam, es ugy nezett ki, semmi nincs a ciciben. De Miki jollakott, csak engem kerulgetett a sirogorcs meg napokig. NAgyon drukkolok, hogy mielobb tullegyel rajta!

Pocoka,
Nagyon sok babanak a nyakan van a koldokzsinor, mikor megszuletik, de ez nem okoz problemat- jo, jo, persze vannak kivetelek, de remeljuk, nalatok minden rendben lesz! A dokid jo fej, hogy ennyire tiszteletben tartja a kivansagaidat! Beszelj a babaddal, targyaljatok ki a szulest, szerintem hallgatni fog a mamajara!
Nyakratekeredett koldokzsinorral szuletett babaknak adhato homeopatias szer a Lachesis.
Neked is nagyon drukkolok, hogy ugy tudj szulni, ahogy szeretnel!

Zulu,
Nem semmi a kiscsaj, a szerkoja is csecse!

En is kerek drukkokat holnapra, pliiiiz! Elso utam harom gyerekkel, jon felrepedtallu Dani is! Alig tud beszelni szegenykem! Azert enni tud, most is hallom, csokit lopkod, zorog a papirja! Kép
Megyek, mert meg semmit nem pakkoltam!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Virga!

Még csak két és félhónapja történt a betörés (ennyi idős a kisfiam), nem öt, de egyenlőre nem igyekeznek a lezárással.
A Schöfiben szültem. Miért kérded?

Réka
muki
 
 


Virga,

és mennyi ideig tartott Nálatok a vajúdás csaszi előtt? Spontán indult, vagy indították?

Zsuzsi, köszi, amit írtál, homeobogyó felírva.

Bemegyünk most a kórházba, kicsit önmegnyugtatásiból. Janka önfeledten izeg-mozog odabenn, így gondolom nincs baj, de jobb az, ha most egy kcisit jobban odafigyelünk rá.

Pocóka
Pocóka
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?