Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
valaki kérdezte a pé.-t milyen tea serkenti, hát eén úgy tudom a málnalevél tea

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti:
Málnalevél tea?? Én azt szülés előtt ittam a 36. héttől, a méhszáj tágulását gyorsítja, ill. puhítja.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Agnus castus, azaz barátcserje

Ha valakinek akármi baja is van a ciklusával, pl. túl hosszú, túl rövid, nincs peteérése vagy PMS-ben szenved, az elsö választás mindig a barátcserje (Agnus castus). Ez regulálja a ciklust, ha hosszú megrövidíti és beállítja, enyhíti a PMS-t és esetleg peteérést eredményez. Nem speciális, a ciklus általános javítására használják. Tea formájában 2-3 csészével fogyasztanak belöle az egész ciklusban. Tabletta formában hatásosabb és egyenletesebb a szedése, azért is, mert a barátcserje termésének hatóanyagai vízben nem oldódnak, így a tea nem olyan hatásos. A tea elkészítése: csészénként 1-2 teáskanálnyi bogyót leforrázunk és 10 percig állni hagyjuk.
A barátcserjének van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért

A ciklus elsö napjától a mensig napi 1 tablettát kell szedni.
Rubus idaeus = málnalevél (Himbeerblätter)

Támogatja a peteérést, hosszú ciklusoknál elörébb hozhatja a tüszörepedést.
A terhesség utolsó heteiben fogyasztva fellazítja a medence izomzatát és megpuhítja a méhszájat, amivel elösegíti a szülést. Ezért nem ajánlatos a terhesség korábbi heteiben fogyasztani, viszont érdemes szedni a 37. hét után!
Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus elsö felében a mens elsö napjától a tüszörepedésig.
Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.
A C30-as globulusokból 1x 1-3 naponta

1 g hónapokig elég a globulusokból

Alchemilla vulgaris = palástfü (Frauenmantel)

A palástfü segíti a méhnyálkahártya felépülését a medence vérellátásának serkentése által és ezzel pozitívan támogatja a beágyazódást. Ezen kívül hatásosan alkalmazható PMS ellen is, azon az úton is, hogy palástfü teába áztatott törölközöt teszünk a feszülöen fájó cicikre. Különösen alakalmas túlsúllyal küszködök (mint PCOS-ban szenvedök) ciklusának szabályozására.

Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus második felében a tüszörepedéstöl a mensig.
Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.
A tinktúrából 2 x 7 cseppet kell fogyasztani. 20 ml hónapokig elég.

Ovaria comp

Ha a peteéréssel van baj, pl. a pé jóval késöbb jön, mint a normális 14. nap, akkor kerülhet bevetésre az Ovaria comp, ami több gyógynövénynek a keveréke. Ez a pé-t támogatja, az ösztrogénhez hasonló hatása miatt javítja a hüvelyi nyálka minöségét és mennyiségét és javítja a petesejt minöségét.

A ciklus elsö napjától a pé-ig 3x5 globulust kell szedni naponta.

Nem ajánlott a szedése a következö esetekben:
• allergiás vagy a méhek mérgére
• cisztásodásra hajlamos vagy
• már más ösztrogénhez hasonló szert szedsz, mint pl. Closylbegyl-t, mert a kettö együtt szintén cisztásodást okozhat
• endometriózisra hajlamos vagy (volt vagy most van endometriózisod)

Bryophyllum D4

Ha a luteális szakasszal van baj, tehát ha túl rövid a ciklus második fele (a normálistól eltérö 12-16 nap helyett csak 11 nap vagy kevesebb) vagy normális hosszúságú, de a mensi elött több napig pecsételö vérzés lép fel, akkor szedik a Bryophyllum D4-et (D4 = 4-szeres higítás). Ez progeszteronhoz hasonló hatású, megnöveli a ciklus második felének hömérsékletét, a luteális szakasz hosszát, megszünteti a pecsételést, támogatja a méhnyálkahártya vastagodását és ezáltal segíti a megtermékenyített petesejt beágyazódását.

A ciklus második felében, a pé után a mens kezdetéig kell szedni: 2x5 globulust naponta

Összetétele: csak Bryophyllumot tartalmaz

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 

 
 

Igen, arra is jó, megkönnyiti a szülést, de pé.-t is serkenti

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Andy
21-en áll a nyuszid.
Amúgy oké a jövő hét eleje.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok lányok! Tényelg nagyon sokat tudtok írni, alig győztem. Először is, Lilla, sajnálom, hogy megjött, de ne izgulj, majd a jövő hónapban.

Kisvirág: ne nagyon görcsöljetek a dolgon. A barátnőmék 2 évig vártak a babára, a végén már tényleg csak muszályból szeretkeztek. Aztán a barátnőmnek elege lett, és nem foglalkozott többet a dologgal. Utána spontán terhes maradt:))

Pintyus: azt mondják a 2 naponta sex az ideális, de szerintem amikor jól esik. Azért a napi 1-nél sűrűbbet ne válasszátok, mert az tényleg tuti fogamzásgátlás.

Andyfekete, akkor mi egyszerre tesztelhetünk, nekem is pont nov 1-én jött meg. A ciklusnál aznap amikor megjön az első nap, nem a 0, szóval ma tényleg a 22. napon tartunk.

Csajok, egyébként én állandóan fáradt vagyok, a kocsiban simán el tudnék aludni vezetés közben. A mellem jobban feszül, mint valaha, és tényleg fémes ízt érzek a számban. Ezek után vagy megjön jövőhéten, vagy nem. Én jobban remélem, hogy nem.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Sziasztok most a mi megszokott topicunkból mindenki likvidálta magát.Már jártam erre .
Puszi mindenkinek kivel mi történt a múlt hét óta??????????
Gondoltam akkor ide írok hátha itt többen megfordulnak.
angelo2
 
 


Na csajok megyek,eltolom a csajt az anyameghajtású járgányal a dm-be, elfogyott a pelenkázó alátét meg a popsitörlő...

Erika:
mi az hogy vagy megjön vagy nem??? Természetesen NEM! :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes igazad van, hát persze, hogy nem fog megjönni!! :D

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Málnalevél tea
[7]
3.00 EUR

Málnalevél tea

30 g

A málnalevél tea a peteérést támogatja, a petesejt minöségét, a hüvelyi nyálka mennyiségét és minöségét javítja, az ovulációs teszted erösebb és egyértelmübb lesz, a tüszörepedésedet elörébb hozhatja.

A málnalevél teát a ciklus elsö felében a menstruáció elsö napjától a tüszörepedésig igyuk, napi 2-3 csészével. Csészénként 1 teáskanálnyit forrázzunk le és hagyjuk állni 10 percig.

Sikeres terhesgörbéket itt találsz: http://babatervezok.otthona.net/homeo-szerek.shtml

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


bocsi, itt a 3 eu-nak semmi köze a málnalevélhez, de csak igy tudtam bemásolni :oops:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Hello csajok

Na szóval lássuk, minek milyen kérdése van!!! Én már nagyon tájékozott vagyok ebbe az Ovu tesztbe és a peteérésbe. :oops: Mindenkit kikérdeztem.

andy: kérdezted: Mit kell szedni hogy jobb peteérésünk legyen?

nincsen rendesen peteérésed??? Ezt honnan tudod, vagy csak úgy gondolod?? Én azt hallottam és olvastam hogy cickafark és palástfű teát és kell inni a vérzés utáni első naptól. Ez állitolag elősegiti a peteérést. Aztán ki tudja. Én vettem a Dm-be cickát, mert palástfüvet nem kaptam Iszom is, nem valami álom íze van de kevertem mentával, ugy kibirható.

http://babatervezok.otthona.net/
http://www.euuzlet.hu/ovul/ovulcalc.html
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... eherbeeses
http://www.babanet.mindenkilapja.hu/
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... nt&sid=156
http://www.babatervezok.otthona.net/mehszaj.shtml
http://www.fertilityfriend.com/Faqs/Int ... uency.html

Na szóval remélem ezek az oldalak segitenek nektek, nekem segitettek, sok jó dolog van rajta, csak az a baj hogy nem egyformán számolják ki a peteérést. Ezért jó ha vizsgálod a méhszájadat, hogy milyen folyásod van. Meg hőmérőzöl

Én is csak most kezdtem de ez is izgi azért. Anyi mindenre kell figyelni hogy eddig nem is gondoltam volna. :roll:

Jó étvágyat nektek

Andy, te 6 nap mulva tesztelsz????

Lilla ti miota probalkoztok??
Vendég
 


latom kozbe irtatok egy csomot.

Én ugy tudom hogy a málnalevél teát azt a 37-dik héttől kell inni, mert elősegiti a a tágulást és a csillapitja a fájásokat.
Vendég
 


Erika, szerintem Nálad babuci van a dologban, vagy a pocakban????? Álmos vagyok. Hirtelen rámtört az éhség és teljesen kész vagyok egy jó kis kínaiért, pontosabban bambuszrügyes csirkéért, :P
magdolnam
 
 


Legalábbis ezt isszák a kismamák akik most szulnek decemberbe. Náluk olvastam
Vendég
 


Igen Pintyus, jó arra is,meg pé.-re is :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Erika
Te tuti babás vagy. :D

Kép
p__lilla
 
 


Úgy igazából ez volt az 1. próbálkozós hónap. De már előtte sem védekeztünk, csak sok volt a meló, meg az idegeskedés, meg kevés a hancúr, meg nem is időzítettük.
Na, szóval ez volt az 1. hónap. De a többit is kudarcként éltem meg. Én kis naív azt hittem egyből lesz baba. De már tudom, hogy ez csak a szerencsések kiváltsága. :(

Kép
p__lilla
 
 


Azt hiszem jó kis karácsonyi ajándék lenne. :lol:
Mennem kell, angolom lesz, remélem nem alszom el az órán. :wink:

Pinytyus: és a Gabriel ovu tesztet vettem, nekem bevállt.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Na hát aztán itt mindenki tud valami jót mondani, de jó ez a topic, én ezt szeretem a legjobban.

Én is a Dm-ben vettem az Ovu tesztet, Corax a neve, 2400 ft volt. Az utolsót vettem le a polcról és terhességi teszt is alig volt. Arra gondoltam hogy itt mindenki babát gyárt??!!!

Én vasárnap csinálom az első tesztet, nati majdnem egyszerre fogunk izgulni!!!

marti: kész gyógynövény szakember lettél :) Ha ténleg így van akkor veszek én is málnalevél teát, nagy baj ha a 8dik nap kezdem el inni?? A palástfüvet és a málnalevelet hol lehet megvenni????

magdolnam:: mik ezek a tunetek nállad??? :wink: :wink: :wink: kivanos, faradt... gyanus

cs. erika: neked is pont olyan tuneteid vanak mint egy igazi kismaminak, tuti nem jön meg. :wink: De azért ne aludjál el a kocsiban. :lol:

egészen jól megy ez a topic..

Hajrá csajok!!!sikeresen zárjuk ezt az évet, úgy érzem :!: :!: :P :P
Vendég
 


Pintyus:
Adja az Isten, hogy igazad legyen!!! :wink: :lol: :lol:
Én is csak amióta babanetfüggővé váltam, tudok ennyimindent :lol:
Szerintem vehetsz bármilyen gyógyfüves üzletben, de gondolom a DM-be is van

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


lilla: én most azt mondom ha nem sikerul akkor se fogok elkeseredni mert lesz következő hónap, de ki tudja lehet én is teljesen kiborulok. Én is azt hittem hogy elsőre összejön a baba, de amiket itt olvastam össze vissza, hát rémisztő hogy egyesek milyen régóta próbálkoznak. Olyat is hallottam hogy 13 év után most sikerült neki.

Hát azért ez borzasztó lehet kivárni.

Nekünk is vannak nagyon nagyon jó imádnivaló barátaink Miskolcról. Már 15 éve vannak együtt, 9 éve házasok, de a baba nem akarodzik jönni. Már mindenfélét kipróbáltak, de nem sikerül.

Ennek ellenére nagyon optimisták még mindig, és hisznek a Jó Istenbe hogy valahogy valamilyen formán egyszer csak lesz babájuk. Nagyon sajnálom őket.

Na elég a rém hírekkel, nem akarok senkit elkeseriteni, de sajnos ez a való igazság. Bennem is sokszor felmerűlt az a kérdés: és mi van ha nem lehet gyerekem?!

De ez ránk nem vonatkozi!!! Nálunk mindenki babás lesz karira, meglátjátok. :P :P
Vendég
 


Pintyus, én 5 hetes kismami lennék :lol:
magdolnam
 
 


Én már elkezdtem a tesztet csinálni, nekem lassan itt a pé.-m, ha már el nem múlt :roll:
a control csik melletti csik mára már sötétebb lett mint tegnap volt...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Néha olyan kegyetlen tud lenni a sors, hogy akinél tényleg jó helyen lenne a baba és imádná, meg szeretné, hogy legyen, annak nagyon kell dolgozni rajta, rosszab esetben nem sikerül. Viszont vannak olyanok is, akik csak úgy kipottyantják
magdolnam
 
 


ja, ma képzeljétek, nem hitték el nekem, hogy a 2 gyerek akiket a bevásárlókocsiban tolok, az enyémek :roll:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


tudjátok meg hogy én is babanet függő lettem, párom már röhög rajtam, mindig mikor haza jön esténként csak elmosolyog, meg se kérdi már mit csinálok.
:lol:
Az a baj hogy már nem is takaritok, főznöm is kéne de neeeeeeeeeem, én inkább irogatok. :oops: :oops: :oops:

én is innen lettem ilyen tájékozott. :idea: :idea:
Vendég
 


dejóóóóóóóóóóó Márti! Hajrá hajrá!!!!!!!!! Kapd el apát :lol:
magdolnam
 
 


ne aggódj Pintyus, nálunk is ez megy... net függő lettem, na és? :lol: apa meg travián függő....
magdolnam
 
 


elmentünk az Auchann-ba vásárolni és valaki viccesen megkérdezte, hogy ezeket a babákat is onnan vettem? :roll:
Mondom : nem, ezek az enyémek. Csak nagyot nézett és azt mondta viccelek :roll:
A minap meg valaki csöngetett az ajtónál,mikor kinyitom, hát egy idegen volt és azt mondta nekem küldjem ki az anyukám vagy apukám. :evil:
Erre megkérdeztem, hogy a férjem nem lesz jó??? Csak nagyot nézett :roll:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


marti, de a vonalzodon azt mutatja hogy meg 2 napod van a peteérésig!!!
A 11dik napon csinaltad az elő tesztet???

Hat akkor hajra apara fel, vagy ra!!!! :P :P

tegyel fel egy kepet magardol a gyerkocokkel, kivancsiak vagyunk mi is!!! :wink: :wink: :wink:

jujjjj magdolnam, menyire szegyelem magam, pedig tudtam, nem tudom miert kerdeztem meg. Elnézést, kicsit gyagya vagyok, de most ismerlek meg benneteket ugy igazan. :oops: :oops:
Vendég
 


Magdolnam, tegnap beleraktunk apait-anyait, ma nem tudom mi lesz mert iszonyúan fáj a fejem :cry: , semmi kedvem :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Pintyus, ez egy gyors kép volt :wink: Kép

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


De szép gyerekeid vannak mártika, hát ténleg fiatal vagy és a gyerekek már nagyok, nem csodálom hogy nem hitték el neked hogy a tiedek.

Gondolom kislányt szeretnétek, ha már van két srác és már peteérés előtt hancuroztatok.
Vendég
 


Márti
Hát ez jó. Gyereknek néznek? Hívd anyukád vagy apukád.
Tőlem egyszer egy kisgyerek megkérdezte van e már unokám. Szerintem még nem tudta ezeket a családi összefüggéseket. Volt vagy 3 éves.
Aranyos volt.

Kép
Kép
nati80
 
 


képzeljétek el mit olvastam most az egyik topicban!!!

Egy évig próbálkoztak aztán alternatív megoldáshoz folyamodtak...mégpedig talpmasszázshoz...hetente 2-szer 2 hónapig....és amikor nem fájt a talpán a petefészeknek megfelelő pontja akkor mondta a masszőr hogy szerinte abben a hónapban összejön a baba...és így is lett

hát nem érdekes... én még ilyenről nem is hallottam :lol:
Vendég
 


k0syi Pintyus a dicséretet
most mennem kell mert hazajött apjuk :wink:
ha nem adok neki kaját még nem lesz hancúr este :wink: :lol: :lol: :lol:
csak vicc volt... :D

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


bocsi, most látom millyen bénán irtam :oops:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


semmi baj!

Márti, jó ez a sztori :lol:
A talpmasszázsról én is hallottam már.... mármint hogy jótékony hatással van bizonyos dolgokra
magdolnam
 
 


na, itt vagyok megint, de nem sokáig :wink:
Nati:
szerintem is, még a gyerek nem értette a dolgokat

Én is hallottam a talpmasszázsról, pontosabban azt hiszem olvastam itt a babanet-en valahol, de már nem tudom hól... Lyukas az agyam :oops:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Hunit mindig megkérdik, hogy mi vagy te: fiu vagy lány? Ö mindig azt válaszolja, hogy Huni vagyok :lol: , jó akkor te fiu vagy erre ő: nem, nem vagyok fiu én HUNI VAGYOK!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


de édes a Huni-d!!!!

Tök cuki. Olyanokat tudnak sokszor mondani ezek a gyerkőcök hogy hihetetlen. :P Imádni valóak.

Csajok, nagyon jó volt ez a mai nap, jó volt enyit írogatni végre, és nem visszaolvasni 3 oldalt, de most sajna mennem kell, mert ma nyílt a STOP SHOP és barátnőmmel megyünk pénzt költeni. :twisted:

Apának is hozok valamit mert másképp le tol hogy mehint költöttem valamit magamra, és nem lesz hancur. :roll:

Szoval, este még benézek.
Vendég
 


Én szinte egész délután félálomban voltam. Nem tudom mivan velem. Ráadásul elkezdett fájni a derekam, hasam is. MEGINT!!!! Most vagyok a 6. napon szóval még pé miatt nem lehet szerintem. Vagy csináljak ovu tesztet este? Nem lenne ez még korai?

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Aludtam a fiammal. Most kicsit jobban vagyok. Nemsoká jön apa, és tuti bőgni fogok megint.

Jó sokat írtatok :)

Mágnes: másfél év alatt jött össze Kende. És most a 7 hónap nekem nagyon sok már megint. Félek, hogy úgy leszek vele mint a fiammal.

Pintyus: én otthonról írok természetesen. És köszi a bíztatást. Kende előtt már úgy voltam, hogy elmegyek ilyen talpmasszázsra. Most meg a Bemer mágnesterápián gondolkodom.

Andy: én másfél évig izgultam minden hónapban, most meg már 7 hónapja. Hát én nehezen bírom már. De azért az első hónapokban még annyira nem volt tragédia, hogy megjött, csak miután már több hónap telik el, úgy egyre jobban törik össze az ember. Szarul esik a pasiknak is, csak mi lenne, ha ők is minden hónapban sírnának, ki tartaná bennünk a lelket?
Lehet neked nem is kell ennyi időt várnod. Hamar babás leszel reméljük.

Erika: hát ez az ne görcsölj rajta. Ez nem olyan könnyű, mikor már szeretnéd nagyon a babát, és minden gondolatod-e körül forog, nehéz nem gondolni rá. De megpróbálok kikapcsolni, hátha…

Márti: este tedd hamar ágyba a gyerekeket, apát ne engedd gépezni, és hajrá-hajrá!!! Nagyon helyesek vagytok így négyen :) De édi Huni. Nagyon aranyos a szövege. :)

Nati: passzolom a kérdést. Nem tudom miért fájdogálsz. Miért ne lehetne pé? Van akinek a menzesz alatt van.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág
Megértelek. Nekem már most is csak a baba körül jár az agyam, meg a technikákat olvasgatom amit írtok, meg a neten találok.
Lehet, begolyózok. :D

Kép
p__lilla
 
 


Lehet akkor sikerülne, ha nem is foglalkoznánk vele.

Kép
p__lilla
 
 


Az ovu tesztet a nap bármely szakában lehet végezni :?:

Kép
p__lilla
 
 


Lilla: én már begolyóztam :D

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Én meg most a gyógynövényeket, homeos szereket, meg már nem is tudom mit nézek. Szerintem nekem a beágyazódásnál lehet gond.

Most lemegyünk boltba, majd jövök.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Lilla
Ove tesznél a lényeg, hogy NE reggeli első vizeletből csináld. Én mindig este fogom.

Kép
Kép
nati80
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?