Új privát üzeneted érkezett!

Zsandi:gyere már
Persze nem csak ezért, de lövésem sincs hány nap van a Mikulásig!!!!!!!!!!!! :mrgreen: Lééééééééééééééégyszi!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ó, lányok, kedvesek vagytok, hoyg hiányoltok, de tényleg nem volt időm írni. :roll: Még én is csodálkozom rajta, de ez van.

Meli, nagyon köszi, hoyg írtál, és most elmondom, hoyg nem is kell kérned semmilyen felhatalmazást tőlem ilyesmire. Máskor is írhatsz, ha én éppen nem tettem meg.
Különben tegnap, amikor Melitől az sms-t kaptam, épp a kádban voltam, mert készültem a dokihoz, ezért siettem. :D Ahhoz, hogy majd még szinte másfél órát várjunk. :roll: :evil:

De az a lényeg, amit mondott. :D Hogy a csajszi (mert továbbra is kislány!!!) nagyon jól van, kitűnően fejlődik. Most 89,3 a BPD-je és 2413 g-nak saccolta a gép (+-250 g). Most már beelőzte Krisztát, mert ő 37 hetesen volt 2500 valamennyi g. Amúgy kicsit elkenődtem (bár ezt eddig is tudtam), mert nekem a kiírási időpont dec. 31, de a 40 hét 25-én jár le. Úgyhogy van egy kis paradoxon a dolgokban, de így néhány nappal "fiatalabbak" vagyunk. :roll: Azért nincs nagy különbség, fejátmérő szerint 34 hetes 4 napos volt a drágám. :)
Továbbra is teljesen zárt vagyok, a méhlepény pedig 2-es, tehát még nem kezdett öregedni.

Valaki kérdezte mintha, hoyg állunk a névvel. Háááát, megvolna :wink: , de nem mondjuk senkinek. :P Legalábbis itt a környezetünkben nem mondjuk senkinek. Azért úgy gondolom, hogy nektek mégis elmondom, mert nem látom értelmét a titkolózásnak. :)
BORÓKA. Kriszta már így is hívja: Boloka. :D (Meli, ha olvasod, tartsd meg magadnak, jó? :wink: :P ) Nem tudjuk, hoyg lesz-e másik neve is, de ez is elég. :)

És még valami, valaki írta, hoyg mutassam meg Istvánnak, hová kell írni. Nos, az úgy van, hogy ő ilyet biztos nem tenne. :roll: :P Nem fórumozós típus. De ne aggódjatok, ha valami van, akkor Barbinak írok sms-t, vagy időnként Meli is tudósítani fog. Igy biztos hamarabb is értesültök mindenről, mintha Istvánra kellene várni. :D

Bocsánat, hoyg elég hosszan írtam, és csak magunkról. :oops:

Márti, GRATULÁLOK A KISCSAJHOZ!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D És, ha azóta nem változott, én még emlékszem a nevére! :wink:

Puszilok mindenkit, és próbálok még jönni, de nem ígérek semmit! :roll: :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jó reggelt!

Edith, na végre már, hogy jelentkeztél!!! Már aggódtunk. :wink: De örülök, hogy minden rendben a kicsi lánnyal. Illetve a legkisebb kislánnyal. :lol: Boróka? Szép! Tetszik! (nem mintha ez számítana :lol: )
Akkor karácsony környéke?

Egyik barátnőm szerdán szült, az ő kislánya Bodza lett. Ráadásul a vezetéknévvel együtt olyan kimondhatatlan!

Márti, mi van a Szonó szemével?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

 
 

Jó hírem az nincs, teljesen beparáztatott, hogy ez nagyon veszélyes vírus, úristen, hogy én terhes vagyok reméli nem lesz gond :shock: , úristen testvére is van, köhögni fog a gyerek, nyálkahártyára is rámegy, óránként kell csepegtetni, nem szabad együtt fürdeni a gyerekeknek, 1 ágyba sem fekhetnek
CHLORAMPHENICOLI cseppet írt fel
Ja és lázas is lesz, ami már bekövetkezett 38,5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És ne puszilgassuk a gyereket, ne is hajoljak hozzá közel :shock: :shock: :shock:
Szóval délután megyünk a gyerekorvoshoz!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja és ez felnőtteknél 3 hétig tart, de azt nem tudta megmondani a GYEREKSZEMÉSZ, hogy gyerekeknél meddig!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, hű, ez nagyon szörnyen hangzik!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Teljesen megijesztettél. Képzelem, mit élsz át most te! Jaj, bárcsak fele sem lenne igaz abból, amit mondott, és egy enyhébb lefolyású akármi legyen, ha már előjött. NAgyon szorítok, és tarts ki.
Báár tudom, hoyg mondani könnyű... :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti, nagyon sajnálom. Mindjárt felhívok valakit, hogy mit lehetne még rá használni.
Szegénykém!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Rájöttem ez alatt a pár óra alatt, hogy NEM LEHET NEM PUSZILGATNI MEG NEM ÖLELGETNI a beteg gyerekedet!!!!!! :roll:
De beszedek mindent ami van itthon(grapefriut csepp, 1000-es C vitamijn) aztán majd látjuk!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,hát ez tényleg elég szörnyen hangzik.Biztosan egy idős szemészorvosnál jártatok,igaz?Csak az tud ennyi megvalósíthatatlan dolgot mondani.Még ha 1-2 napról lenne szó,akkor talán-de hetekről?Tuti,hogy nincs gyereke,vagy ha van is,hát már réges régen nagykorú.

Edith,szóval akkor ugy néz ki,hogy karácsonyi baba várható?

Évi,köszi a tippet a védőnővel -elmegyek majd hozzá és beszélek majd vele.

Velünk semmi különös nem történt-vagyis csak annyi,hogy fáj a fogam.Nemrég letört belőle egy darab és tegnap ugy kajakra ráharaptam-szerintem begyulladt,és most hol jobban-hol kevésbé lüktet a fél fejem.
Geri is leszokott a 3 órás alvásairól,ép hogy 1 1/2 órát alszik.Azt gondoltam,hogy előbb-utóbb ez változni fog,de hogy ilyen gyorsan és ilyen drasztikusan,ez meg sem fordult a fejemben.Este meg ha lefektetem korábban akkor vagy annyival korábban kel,vagy egyszerüen el sem tud aludni.
bibolya
 
 


Márti, nyugi-nyugi!
Samunak nyáron volt kötőhártyagyulladása. Ott szintén azt mondta az orvos, hogy könnyen fertőz, de azért ennyire nem volt drasztikusan ijesztgetős.
Mi nem kaptuk el, de a lelkünkre kötötte a dokinéni, hogy nagyon gyakran mossunk kezet, pláne miután csepegtettük a szemét. Meg ne nyúlkáljunk a szemünkbe.
A szemcsepptől egyébként nagyon gyorsan rendbe fog jönni (Samunak 2 nap múlva nem látszott semmi), de utána még napokig cseppegtetni kellett, mert könnyen visszatérő cucc ez. De nem 3 hét, ne izgulj. Max 1.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Márti sztem is nyugi, ez erős túlzás amit előadott a doki, leg. nálunk nem volt semmi vész, és el se kapta senki... drukk, hogy gyorsan gyógyuljon Szoni :)


Jó volt az első munkanap, csak nemigen kerestem semmit, hoztam egy kabit a jányomnak :)


Itt vannak Bence ovis fotói, elég ratyi min. mert a fotót fotóztam...
De valójában szuper éles mind.


Zsu

Ez a kedvenc, órákig bírom nézni, milyen szép gyerek :)





Kép

A többi se rossz :)
Kép

Kép

Kép

Kép

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jó kis vírust nyalt be a Szoni az tuti, estére 39.8 lett a láza eddig 2x hányt..................................... :( eddig aludtam kb. fél órát és ZSombi sem sűrűn akar aludni, már vagy 5x altattam vissza!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pár napig tutifix,hogy nem jövök!!!!! :?

Puszi mindenkinek!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, megy innen sok-sok gyógypuszi!

Szoni, gyógyulj meg gyorsan!!!


Jó éjt mindenkinek,

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti,sok-sok gyógypuszi a 2 kis beteg drágádnak,neked meg rengeteg türelmet és kitartást!!!!!!!!!!!!
Bizzunk a gyerekek jó kis immunrendszerében és hogy hamar túllesztek rajta.Van segítséged?Vagy a párod pont most dolgozik napokig,igaz?Murphy törvénye.

Zsu,tök jók lettek a képek,ez az utolsó a "kandalló elött"hát haláli.Akár egy nagypapi a hintaszékben :lol: .
Nem irtad,hogy hol dolgozol és mit csinálsz.

De.mi sem leszünk,megyünk cinire.

Edit , ti még jártok péntekenként a bölcsibe?
bibolya
 
 


Márti, szegény fejed! :( Sajnálom, remélem, most reggelre már lement a láza a kis drágának! Kitartás és fel a fejjel. Biztos nem fog olyan sokáig tartani úgysem!
Zsombinak meg sok-sok alvómanót küldünk, hoyg le tudják birkózni. :)

Zsu, nagyon aranyos Bence, tényleg szép gyerek! :) Nekem a 3. fotója tetszik leginkább, ahol olyan sejtelmesen mosolyog! :wink:

Nekünk is szar esténk volt tegnap. :( :cry:
Kriszta ugrándozott az ágyon meg rajtam :roll: , és egyszer akkorát vetődött, hogy pontosan az ágy fatámlájába verte az arcát. Úgy megijedtem! Pár mp-ig nem kapott levegőt a sírástól, bele volt vörösödve. Aztán hamar hideg vízzel mostam meg, akkorra már eleredt az orra vére is. Aztán elállt és ketten Istvánnal, de még a húgom is vigasztalta. Nehezen nyugodott véglegesen meg, bár baj szerencsére nem történt. Egy icipici horzsolás (kb. félcentis) maradt az orra alatt, ennyi a nyoma. :roll:
De természetesen az bánt, hogy ismét úgy történt valami, hogy OTT VOLTAM MELLETTE. Az eszem tudja, hoyg általában ilyenkor történnek a kivédhetetlen dolgok, de felfogni talán és főleg nyugodtan elviselni, megemészteni ezt nem fogom tudni soha. :roll: :evil:

Azért mindenkinek szép napot kívánok, remélem, a betegség és a balesetek mindenkit elkerülnek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Jajj, Márti nagyon sok gyógypuszit küldök a kis betegnek. (Lehet, hogy a Zsombiban is bújkál valami, azért nem akart aludni? Remélem nem. )

Zsu, tényleg helyes krapek a Bence. Jók lettek a képek nagyon.

Edith, szörnyen hangzott ez az esés. Még szerencse, hogy nem sérült meg jobban.
Ne aggódj, az Ádám is mindig úgy esik, hogy ott állok mellette de már nem tudom elkapni.

Tegnap például: a nappali ajtóba készítettem a holtkompot és a fürdetőkarikát, már réges rég nem használjuk, gondoltam felviszem a padlásra. Erre a drága, az összecsukott kompra rátette a karikát, majd abba beleállt, hogy jobban elérjen valamit. De tegnap 3x vettem le onnan, hogy nem szabad, a komp kerekei kicsúsznak, nagyon esel, blablabla. Jött a faterom, ott álltunk az ajtóban. És tényleg csak egy pillanatra nem figyeltem, hogy az Ádám mit csinál. Már állt is a karikában, és ahogy mondtam, a komp kicsúszott ő meg hanyatt a kőre. Az utolsó pillanatban tudtam elkapni, de már csak az esést tudtam tompítani, hogy ne verje be a fejét nagyon. Bár így is esett elég rendesen. És ketten álltunk tőle 1 m-re, mégsem sikerült megóvni.

Ibolya, fogad?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Mártikám! Tarts ki!!! Gyógymanók sürgősséggel postázva.

Edith, szegénykém. Te is meg Kriszta is. Az érzéseiddel kapcsolatban pedig valóban az eszedre hallgass. Sajnos valóban vannak ilyen esetek, amikor végignézed ahogy eltaknyolnak. És nem elkeseríteni akarlak, de ez a csetlő-botló korszakkal nem ér véget, a serdülőkorban és később is lesznek ilyenek, amikor kénytelen vagy végignézni a pofára eséseit. Ettől függetlenül nem nehéz ezt feldolgozni. De talán ahogy Kriszta horzsolás elmúlik úgy a te kételyeid, aggályaid is.

Zsu, szépek a képek. Nekem is az öregapós tetszik... :lol:

Andi? Füstjel?

KépKép
kgiulia
 
 


Márti, nagyon-nagyon gyors jobbulást kívánok Szoninak!!! Meg azt, hogy te és Zsombi lehetőleg megússzátok. És remélem, hogy tényleg 1-2 napon belül sokkal jobban lesz a csajszi.
(Samu két hete produkálta az ilyen magas lázat és a hányást - valóban borzasztó) Akkor ez nem "simán" a kötőhártyagyuszi, bár az a vírus is magas lázzal jár valóban.
Délután végül voltatok a gyerekorvosnál is? Ő mit mondott?

Zsu, Bencefotók zseniálisak! Nagyon jóképű kispasid van.

Edith, ezek az esések tényleg kivédhetetlenek: tegnap Samu is úgy verte be a fejét az asztal szélébe, hogy mellettem volt, de elvesztette az egyensúlyát a nagy ügyködésben, és szintén elvörösödött fejjel, levegőt alig-alig kapva sírt hosszasan. Huh, ilyenkor keményen leizzadok, meg lesem, hogy hol vérzik, milye fáj, hogy tudnám enyhíteni az elkeseredését - no, nem magyarázom, ismeritek. Aztán megszámolom az újabb ősz hajszálaimat.
Barbi, azért Ádám "produkciója" sem semmi lehetett!

Ibolya, jó cinizést!

Körkérdés: miket énekeltek, mondókáztok a gyerkőknek? Úgy érzem, kifogyott a repertoárom, ami eleve nem is túl nagy.
No, lépek, munka van.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


B6 vitaminból hányásra mennyit kell adni?????????????
Persze csak a felnőtt adag van ráírva!!!!!!!!! :evil:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!!!!

Eloszor is Martikam!!!!!Nagyon gyors gyogyulast Szononak!!!Azert az hogy Zsombi sokszor folebredt,talan nem jelenti azt hogy megkapta O is,ugye? :( Anyosodek nem tudnanak kicsit segiteni,ha megkered Oket?Tenyleg vigyazz Magadra is,bar valoszinuleg tul parazta a szemorvos.Jo sok C vitamint szedjel Te is!!!!!!!!Mennek a gyogymanok hozzatok,egyfolytaban hivogatom hozzank is,mivel tegnap miutan megerkeztunk Denes egyre rosszabbul erezte magat.Hasmenes,faradtsag,levertseg...Gondoltuk hogy majd jol kialussza magat es jobban lesz.Sajnos egesz ejjel alig aludt,O is benyelt egy virust.38,2-je volt mar reggel...Felhivtam a dokit,nem is jott ki Hozza,mert azt mondta ezen tul kell esni,nem lehet mit tenni.Rosszabb ha megallitja a folyamatot,mert csak nehezebben tavozik a virus.(ugy ertem hasfogo meg ilyesmi)Ugyhogy most fekuszik szgenykem.Az a baj hogy hetfon,kedden ugye jatszunk a Mupa-ban es holnaptol mar ezerrel mennek a probak.Na ezen aztan agyon izgatja magat,plane hogy egyik nagy szivugye ez a 2 koncert...de muszaj fekudnie,akkor talan 2 nap alatt tul lesz ezen a nyavalyan.
Szoval ez van,en is azon izgulok,hogy meg ne kapjam,mert itt most felholtan is muszaj jatszanunk...

Hallottatok a Normaflore ampullakrol?A zoldseges ajanlotta(jellemzo hogy nem az orvos)a gyogyszertarban is nagyon dicsertek,igy elkezdtuk szedni mindketten.A doki B6 vitamint ajanlott meg,meg algopyrint a lazra.Persze mi meg kiegeszitjuk a szokasos gyogynovenyes mindenfelevel,meg mezes harsfateaval.

Na,ennyit magunkrol....Bocs hogy hosszu voltam...

Edith,Barbi!!!!
Julcsinak nagyon igaza van eses ugyben!!!Nem szabad am magatokat ilyenekert hibaztatni.Nem tudjatok mindentol megvedeni Oket,ahogy Julcsi is irta,kesobb sem.Pontosan tegnap olvastam abbol a korlatokrol szolo konyvbol,mennyire fontos a gyereknek a sajat tapasztalas....Minden gyereknek koranak megfeleloen is meg van a maga hatara,ezt fontos a gyerek szintjen megbeszelni es megallapodni mettol-meddig tart ez.Azt is el kell magyarazni mi tortenik ha atlepi a hatart.(persze mindig a sajat szinten)De azt is irja a konyv,hogy a hatar atlepesek bizonyos fejlodest is mutathatnak mindig(esetetekben pl.a fizikai testuk tudatositasat talan,hogy mennyire ugyeseknek erzik magukat stb.)Most nyilvan sajat borukon megtapasztaltak ezt a bizonyos hatart,es maskor nem mereszkednek el eddig.Talan...De az is lehet hogy ujra megprobaljak kesobb es kiderul mennyivel ugyesebbek lettek.Szerencsere nem tortent nagy baj,es ez a LEGFONTOSABB. :D UGYHOGY FEL A FEJJEL!!!!!

Drev!!!!Latom megint munkaba alltal!!!! :lol:

Na,megyek mert sok munka var ram...puszi mindenkinek
rillisz
 
 


Évi:doki csak a kötőhártyagyulladást látta!!!!!!Tüdeje torka rendben!!!!

Iza:Zsombi tök jól van, olyan kis gézengúz, főleg tegnap óta hogy csak csuda!!!!!Ma is alakít, inkább maradjon így, Szoni egész nap csak fekszik, alszik, hűtőfürdő....hányás :cry:
Jobbulást Dénesnek, és vigyázz magadra te is nagyon!!!!!!! :roll:
Normaflore:igen hallottunk róla, az ilyen hasmenéses balhé után meg antibigyó után nagyon jó helyre teszi a bélflórát!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,én ezt találtam a B6 vitaminról:
A napi ajánlott mennyiség (RDA) 2 mg felnőtteknek. Kiegészítőkkel gyakran 15-50 mg/nap mennyiségben is bevisszük szervezetünkbe. Szükséglete a fehérjebevitelhez igazodóan változik, 1 gramm fehérjéhez 0,015-0,017 mg B6-vitamin kell (Tápanyagtáblázat), mások 0,1mg-ot ajánlanak minden gramm fehérjéhez. Az RDA 10-15-szörös dózisai javulást eredményezhetnek egyes betegségekben. Egyes vélemények szerint például depresszió enyhítése, vízvisszatartás csökkentése céljából akár 200 mg is használható és jól tolerált dózis rövidtávon. PMS (premenstruációs szindróma) kezelésére 1*50-2*50mg/nap mennyiségben használják. Hányás és hányingercsillapító tulajdonsággal rendelkezik, terhesség, sugárterápia esetén kedvező hatású, erre a célra 50-200mg/nap-os adagjait használják. Mivel terhes nőknek ekkora bevitel nem ajánlott, csak orvosi engedély és kontroll mellett szabad ilyen célból alkalmazni. A B-vitaminokat célszerű együtt fogyasztani , attól függetlenül hogy természetes úton, vagy szükség esetén mesterségesen juttatjuk be a szervezetbe.
Gyerekadagokat / több oldalt megnéztem/ sehol sem említenek.

Szerintem inkább kérdezd meg a gyerekorvost,nekünk a Daedalonetta kupot javasolta a doki hányásra.
A Normaflore hányásra is nagyon jó,naponta 2 ampullát nyugodtan adhatsz a lánynak./Gergőnek 1-et ajánlott a doki naponta, kb 4 napon keresztül vagy amíg teljesen rendbe nem jön/
Viszont nem akarlak elkeseríteni,de készülj fel rá,hogy ti is betegek lesztek.Ált.48 óra a továbbfertőzés :cry: .

Iza,Dénesnek is jobbulást,azért hasfogót szedhet nyugodtan-hisz ha túl sokat megy a hasa ő is kiszáradhat,igaz ha hányás nem társul hozzá akkor azért nem olyan vészes.

Irjatok azért helyzetjelentést!
bibolya
 
 


Ibolya!!!

Helyzetjelentes nalunk:Lement kicsit a laza,aztan alvas utan megint 38,2 ...Most Rubophent adtam.Szerintetek melyik jobb?Az algo vagy a rubo?

Aranyos vagy hogy ilyen reszletesen irtal a B6-rol,csak azt tudnam ezek utan,miert ajanlotta Denesnek a doki,mivel O nem hanyt,sot en is elkezdtem orvosi javaslatra megelozeskent szedni... :roll:

Martikam!!!Szegeny kis Szonika!!!! :cry: Eszik azert valamit?Doki nekunk azt mindta hogy ketszersult novenyi margarinnal es sutoben hejastol sult krumpli vagy fott krumpli.....max.Azert en csinalok egy kis zoldseglevest csak sargarepa,krumpli es esetleg zellerbol....olivalajjal es soval.Semmi mas...Talan ez is jot tesz...Vigyazz Magadra!!!!Tudom konnyu mondani.En azt hiszem ma ejjel kulon szobaban alszom. :( Nagyon utalom,de most muszaj a jovo het miatt...Valamit probalj meg Szoniba tomni...Ja,meg a ropit(sos)is ajanlottak.Allitolag ilyenkor fontos a so bevitel is!!!Azt talan Szoni is megeszi ilyenkor... :roll:

Puszika mindenkinek...
rillisz
 
 


A B6 vitaminos "gyógyszeren" jól kiakadtam. Valóban nincs a leírásban a gyerek verziós adagolása de az rajta van, hogy csecsemőkori hányásra is jó. A kedves anyuka meg ahogy érzi, úgy adja????

Iza, normaflore-t szedhetitek mindketten. Az ilyenkor pont jó. Meg reszelt alma, répalé, rizs, ez is mind fogós/diétás kaja.


Őőő, az előző hsz-ben a
"Ettől függetlenül nem nehéz ezt feldolgozni. De talán ahogy Kriszta horzsolás elmúlik úgy a te kételyeid, aggályaid is. "
az ettől függetlenül rész az úgy akart lenni: hogy nem könnyű ezt feldolgozni...
és nem horzsolás, hanem horzsolásA. Na mindegy, így tudok írni... :lol: :lol: :lol:

Azért a betegecskék helyzetjelentsenek ha tudnak...
Na meg ANDI!!! :cry:

KépKép
kgiulia
 
 


Mág eszembe jutott az ÉTCSOKI. Hányásra nem tudom segít-e Szoninak (a lelkének biztos!), de Dénesnél bejöhet.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!
Gondoltam írok pár sort magunkról, de látom a rossz híreket, így gyorsan el is ment a kedvem.
Szóval a legfontosabb: sok-sok gyógypuszit küldünk a betegeskedőknek, gyógyuljatok hamar!!!!!!!
Kép

Gergő nagyfiúnak utólag :oops: boldog névnapot!
Kép


Mi jól vagyunk, majd ha lesz egy kis időm, mesélek, meg teszek képeket.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ibolya:kicsit rosszkor találtál meg ezzel a készüljek fel dumával, mert szerintem ha mindig mindenki elkapná ezeket a nyavajákat akkor már rég kipusztult volna az emberiség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Persze így nagyobb esély van rá, hogy a drága megbetegedett, de ha te is kimész a boltba és akármit megfogsz egy beteg ember után te is simán elkaphatod....................tudom veszélyes élni, de ez van!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És nem fogjuk elkapni, mert én ezt mondom és kész!!!!
Ne tessék belénk beszélni!!!!! :?

Iza:nem eszik semmit a Szoni :( , inni iszik, de nem akarom eröltetni, majd ha már nem hányt egy ideje talán............még a csokis keksz sem hatja meg!!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Iza,"csak " hasmenésnél a Gerinek azt mondta a doki,hogy ha 2 napig nem eszik semmit még elfogadható,mert a szervezet igy védekezik az ujabb hasmenés ellen.A lényeg a folyadékon van és mindegy hogy mit iszik,csak igyon.A lázra meg szerintem változó,hogy kinek mi használ jobban,de arra figyelj,hogy 4 órán belül csak más összetétetű gyógyszer szedhető.
http://www.hazipatika.com/articles/Laza ... ap%EDt%E1s
Tudom,hogy ez babásoldal,de itt nagyon jól le van irva,hogy milyen gyógyszert mikor érdemes szedni.

Márti,Szoni hogy van?
bibolya
 
 


Márti! Szoninak jobbulást! Tudom nagyon nehéz most Neked, de légyszi tarts ki. Aloe activátort adtál a Drágának? Én se kapom el a hányásos dolgokat a gyerekektől, néha a torok megbetegedést igen. Laci viszont a hasra húzódó dolgoktól betegszik meg, hasmenés, hányás, hasfájás. Szóval biztos megússzátok!

Mennek a gyógypuszik!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti,most ugy érzem a szavaidból hogy nagyon megbántottalak,de hidd el csak a tapasztalataimat és amit a barátnőimtől hallok-látok azokat irom le.
Sajnos a hányás és a hasmenés az egy olyan fránya vírus,hogy ez nagy valószínüség szerint végigsöpör a családon,mert egyszerűen olyan gyorsan terjed.Tudom,saját tapasztalat.Csak elég 1x rosszabul megmosni a kezet :cry: .Nálunk az én szervezetem a legstrapabírobb,de mikor a Gergőnek kb 3 hónapja volt hasmenése -ha jól emlékszem kedden kezdődőtt nála és vasárnapra végigsöpört az egész családon-én kaptam el legutóljára.A gyerekorvos csak annyit kérdezett,"hogy csak vasárnapra söpört végig a családon?"

De naaagyon kívánom,hogy nálatok a Szonin kívül senki se legyen beteg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

És még egyszer,ne haragudj,ha bántásnak érezted a szavaimat :oops: :cry:
bibolya
 
 


Sziasztok!

DRÁGA Márti!!!
Tudom,eleged lehet a sok okos javaslatból,de nekünk mindíg használt a normaflor.
Két nap alatt elmúlt a hasmanés és a hányás még hamarabb!!
Drága picikéd azért jobban van valamivel????
Kép

Jobbulást kívánunk!!!!

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


De rendesek vagytok!!!!!!

Csak kapkodom a fejem a sok jo tanaccsal!!Szerencsere kicsit lejjebb ment a laz(ugy tunik a rubophen jobban hatott)Csak hoemelkedese van most....Es fozom a finom krumplis,repas levest(garantaltan sosviz isu lesz,ugyhogy legalabb nem okoz hanyingert 8) )es sul a sutoben a hejaban sult krumpli...Azt en is imadom...
Julcsi!!!A reszelt alma szuper otlet,az etcsoki sajnos meg korai...De talan nekem megelozesre hasznalhato,egy kis szamos marcipan keverekkel... :lol: :wink: ez van itthon,iiiiimadom...
Most ne nezzetek hulyenek,de ugy elvezem hogy suroghetek-foroghatok Denesem korul,es vegre nem csinal semmit,hanem nyugiban van es fekszik egy kicsit...Azert remelem hamar lemegy ez a nyavalya, masfajta pihenest is el tudnek kepzelni Neki,de nagyon rafer hogy vegre a ,,feneken maradjon''.Csak szornyen utal betegeskedni es ilyenkor neha olyan arckifejezessel nez ram....Na,akkor babusgatom kicsit aztan jol letolom hogy szedje ossze magat.Aztan meg rossz erzesem van,mert tudom milyen vacak lehet...De fontos hogy tudatosan is gondoljon ra holnap mar jobb lesz...Legalabbis remelem...

Martikam!!!

Szoninak a ropi sem kell??? :roll: es a reszelt alma?Kulonben az ikreseknel is olvastam hogy valakinek volt ez a fajta betegsege...
Persze hogy nem kapod meg!!!!Csak mindenki agyonfelt most Teged!!!!!Tudom,baromi idegesito lehet,dehat a szeretet miatt van!!!Tudod Ibolya is azert irta!!!!!De igazad van,amit az elobb is irtam,fontos hogy mit gondolunk.Es en is ugy gondolom hogy nem fogom megkapni!!!!Nem is felek tole!!!Tudod mit csinalj??Hogy meg egy jo tanaccsal idegesitselek ...(pedig nem all szandekomban)Kis fustolovel,ha van otthon korbejarhatsz a lakason.Az is fertotlenit es barmikor lezarhatod. hogy ne legyen tul dirrekt az illata..En is ezt csinalom,es szelloztetek tobbszor.

Minden rendben lesz meglatod!!!!!!!!!! :D

Puszi mindenkinek,megyek mert kifut a sos viz levesem... :lol:
rillisz
 
 


Iza, Dénesnek is mennek a gyógymanók. Épüljön fel hamar, győzze le azt a nyavajás vírust.

Különben amit írtál azt nekem is mondták, mármint a ropit. A ropit és a colát ajánlották hányásra. Nem vicc, tényleg. Vagy ici-pici só a teába.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ibolya:nem haragszom, csak a hócipőm tele van most ezzel, hogy ÚGYIS elkapjuk!!!!!!Mert ÚGYSEM fogjuk oszt csókolom!!!!

Dél óta nem hányt a drágám(B6 vitamin óta), most evett 1-2 ropit, meg 1 fél csokis kekszet!!!!Mikor jobban lett kicsit tejbegrízt kért :shock: :lol: , de mondtam neki, hogy azt halasszuk holnapra inkább!!!!!
Regi:normafloret is adtam neki
Edit:az aktivátort is
Már mást nem is tudok belenyomni csórikámba!!!!!
A láza még mindig magas volt, de szerencsére kordában tartható, nem úgy mint tegnap, hogy 4 óránként szökött fel neki nagyon!!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Marti!!!!

Most beszeltunk egyik belgyogyasz barattal,azert irom Neked is gyorsan!!!!Tejtermeket ilyenkor 2 hetig nem szabad enni!!!! :cry:
So nagyon fontos,de ezt mar beszeltuk egy parszor es a folyadek(ezt is)Semmi okosat nem tudtunk meg,pihenni es varni kell.Denes is egyfolytaban lazas meg mindig.Az viszont szuper hir hogy Szoni nem hany del ota!!!!!!!!!!!!!!! :D Meg az is hogy annak ellenere hogy nem eheti mar ker ,kivan dolgokat!!!!!Meglatod egyre jobb lesz!!!!! :D

Andi!!!!Kuldjed a kepeket es irjal legy szives!!!!Nehogy visszafogd magad ha van egy kis idod,vegre!!!!Es koszi a jo kivansagokat!!!! :D
Barbi!!!Neked is koszi!!!!
rillisz
 
 


Sziasztok!

Hogy vannak a "kis" betegek?Remélem már sokkal jobban.

Iza,azt én is hallottam már,hogy a tejtermékeket nem javasolják ilyenkor,/mondjuk azt nem is tudtam,hogy 2 hétig/de pl.nekünk a gyerekorvos mindig azt mondta,hogy a gyerektől a tápszert,tejet nem szabad megvonni.Mi minden este megcsináltuk a tápit,de jó ha a felét megitta,vagy volt ugy hogy meg sem kostólta.Szóval a kicsi szervezete tudja ,hogy mi az ami kell neki,de gondolom ezzel a felnött is hasonlóan van.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Márti, csak most olvastam a déli kérdésedet, gondolom már túl vagy rajta, de nekünk (Samunak) napi 1 ampullát mondott a doki és a gyógyszerész is a B6 vitaminból. Lehet 2 részletben is adni.
Ja és valami hideg, édes cuccban - mondjuk teában - elkeverve, mert olyan borzasztó íze van, h különben ettől kezd el öklendezni a gyerkőc. És örülök, hogy dél óta jobban van Szoni, holnap már sokkal jobb lesz! Szeme javult?

Iza, Dénesnek is jobbulást kívánok. Fránya vírusok!

Andi, úgy örültem, hogy benéztél. Gyere és mesélj egy kicsit!

Velünk ma semmi különös nem történt, bölcsi, munka, a szokásos.
Illetve voltam sógornőmnél, 3 hét múlva szül, olyan izgi :)
Jó éjt mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Betegeknek rengeteg gyógypuszit küldök!!

Márti: igazad van, nem fogod elkapni!!!
Én egyszer azt olvastam, hogy az anyák nagyon ritkán kapják el a gyerektől a betegséget, mert tudat alatt is tudjuk, hogy mi nem lehetünk betegek szükség van ránk.
És a hozzáállásod is szupi, én is mindig így állok hozzá, és szinte soha nem kapok el semmit.
A tejtermék tényleg nem jó ilyenkor, de a ropi igen.

HÁNYÁSRA: most tuti megdöbbentek, de a COLA – ki kell kavarni a buborékot, és kortyonként inni – nagyon hatásos (orvosok ajánlották)!!!
Én már alkalmaztam hányó vírusnál (eddig mindenkinek bevált, akinek mondtam), és ha emlékeztek a Szandinak is ezt ajánlották, persze nem kapott. De a Szonó szerintem már ihat valamennyit. :oops:

Regi: képek tök jók, milyen nagyfiú már Martin

Zsu: nekem meg pont a hintaszékes nem tetszik, mert olyan öregapós beállítás :oops:

Iza: Dénes tipikus férfi beteg?
Náluk a Ferkó van megfázva és halni készül. Már kikészített idegileg. :twisted:

Nagyon remélem, hogy a Szandi nem lesz beteg, már a második éjszak üvöltött. Alig tudtam megnyugtatni. :shock:

Viszont a cicánk beteg. Húgyhólyag gyulladása van, most szenvedek az ab beadásával. A doki szerint, ha pár nap alatt nem javul, komolyabb gond van. Remélem nem lesz. :(

Nem tudom mit akartam még írni.
Most megyek ki tudja mi lesz éjjel.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti!

Hogy van Szoni? És Ti?

Megszületett a barátnőm kislánya. Egész éjjel róluk álmodtam és reggel küldte az SMS-t. Megéreztem, hogy elindult útjára Vanda, aki 3250 gr és 50 cm.

Csajok! Hogy aludtak a gyerekek? Enyémről kár beszélni. Telihold van tényleg.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Olyan aranyos volt a lánykám, hogy egyetlen pisszenés nélkül végigaludta az éjszakát. (Bezzeg én! Még hánytam is :oops: olyan savam volt :evil: , de utána szerencsére már nem volt gond.)

Iza, Dénesnek gyors felépülést. Remélem, hoyg a koncertekig teljesen rendbejön! :)

Márti, hoyg van Szonó? Az jó, ha tegnap déltől nem volt hányás, remélem, azóta sem volt! :)

Zsuzsi, sajnálom a cicát, remélem, "csak" az a baj, amit a doki mondott és nem más. Szandi hogy aludt ma éjjel?

Évi, drukk a sógornődnek! :D Kívánom, hogy könnyű szülése legyen.
Nem tudom, miket szoktatok ti mondókázni, de én leírok néhányat, ha gondolod. Az egyik legegyszerűbb:
"Én is pisze, te is pisze,
Gyere, pisze, vesszünk össze!" (Ki-ki mutatja a saját illetve a másik orrát a szöveg szerint, majd az összeveszésnél érintitwek és mozgatjátok az orrotokat.)

"Fújja a szél a fákat, letöri az ágat. Reccs." (kezek magasban, és mozgatjuk. Reccs-nél le az egyik kéz. Majd folytatás 1 kézzel, végül csak derékból hajlongani, reccs-nél pedig "leesni")

"Csip, csip, csóka" - de ezt biztos tudod.

"Lóg a lába, lóga" - ez is ismerős, biztos.

Ezenkívül az énekek: Mókuska, mókuska felmászott a fára; Nyuszi ül a fűben; Dombon törik a diót; Erdő szélén házikó stb. Ezek, gondolom, ismertebbek, mi még másokat is szoktunk, de azoknak le kellene írnom teljesen a szövegét és dallamát (ha van).
Kriszta nagyon élvezi mindazokat, amelyeket valamiféleképpen mutogatni lehet. :)

Amúgy köszönöm mindenkinek a nyugtatást Kriszta esésével kapcsolatban. Tulajdonképpen nem hibáztatom magam, de annyira fájdalmas nekem is az, amikor megüti magát. Persze, ezzel mindenki így van, de szerintem minden egyes alkalommal elölről kezdjük az edződést! :roll:

Puszilok mindenkit, legyen szép napotok! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit, gratulálok a barátnődnek! :) Sok egészséget, boldogságot kívánok nekik! :D

A kérdésedre látatlanban is válaszoltam. Sajnálom, hoyg Virág nem aludt jól, hátha tényleg csak a telihold a ludas benne. Krisztát, úgy látszik, ez nem zavarja, ugyanis születése kiírása táján is volt telihold, ami rengeteg babát kicsalogatott, de ő nem méltóztatott mozdulni csak vagy 2 hétre rá. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit, gartula az új Életkéhez. Hozzon sok örömet, szerencsét a családjának!

Betegecskék?

Andi, jó, hogy írjál, de írhatsz bővebben is. Ti jól vagytok? És te hogy vagy??? (Az is érdekel!!!!!) Rakhatsz képeket is, hagy ájuljak el mekkorát nőttek a skacok.

Iza, az ÉTcsoki az fogós "kaja". Komolyan minél magasabb a kakaó tartalma annál jobb. És nem annyira fogós mintha gyógyszert venne be, ettől még kijön aminek ki kell... csak talán... Szóval inkább nem részletezném, de érted.

A tejtermék, meg hogy hányós hasmenős betegnek mi a jó... Amikor kicsi voltam és hánytam anyukám mindig tejet itatott velem, mert akkor még azt mondták, hogy van a tejben valami ami megnyugtatja a gyomrot. És nem tudom, hogy VALÓBAN van-e benne ilyen anyag, de bevált. Persze csak hidegen, melegen nem jó olyankor. És ha a gyerek tejet kíván szerintem icipicit lehet neki adni, főleg ha már nem hányt pár órája, de tényleg csak kortyonként és keveset. És a gyerek még tuti, hogy tudja mi kell neki ilyenkor. Gondlom csülkös pacalt csak nem kívánnak meg(legalábbis csak nem...), de az ösztön náluk még működik.

KépKép
kgiulia
 
 


Éjfélkor megint magas láza volt, este csak a nurofen nem használt, most reggel megint hányt........................úgy sajnálom szegényt!!!!!
Most 1 óra alatt megint nem ment le a láza csak 2 tizedet :shock: , így adtam kúpot is, de most annyira nem volt magas már.
Tehát semmi jó hírem nincs.

Edit:sok boldogságot a pici babához barátnődnek, biztos nagy a boldogság(sajna én most nem tudok a picire koncentrálni!!!! :cry: )

Évi:sógornődnek, meg könnyű gyors szülést :lol: , ott ő lesz az első baba ugye???????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi,már tegnap is akartam neked irni,csak kiment a fejemből.Én találtam itt a babaneten egy oldalt,ahova anyukák tettek fel csomó mondókákat.Itt találod:
gyerekek,magzatok szerint/ 2006.nyár/ mondókák,versek/
Amit mi a cinin tanululk annak a java részét itt találtam meg/persze,hogy a felére nem is emlékszem,de a kezdő szöveg mindig beugrott/
http://users.tkk.fi/~aszucs/nyito/Bobit ... ersei.html
-Borsót föztem
-Cini,cini
-Csepp,csepp
- Csizmám
-Én kis kertem
-Fujja a szél
-Gyerekek
-Hasítom
-Hóc,hóc
-Hüvelykujjam
-Lassan jár
Évi,ezen az oldalon mazsolázgassál,rengeteg egyszerű,rövid -könnyen megjegyezhetőt fogsz találni :lol:

Remélem a kis betegeskedőknek jól telt az éjszaka.
bibolya
 
 


Jó reggelt!

Edit, nagyon sok boldogságot kívánok a barátnődnek! :P

Márti, nektek pedig mennek továbbra is a gyógypuszik. Kicsi drága, még mindig hányt reggel?
A mi dokinénink mindig azt mondja, a vírus 4 napig tombol. Tarts ki drága, hamarosan meggyógyul.

A Zsombi hogy aludt?

Évi, én is csak hasonlókat tudok írni, mint az előttem szólók. Gyors, könnyű szülést kívánok a sógornődnek. Aztán írjál majd, mi a helyzet velük.

Edith, szegény, akkor te is jól aludhadtál. Nappal is sok a savad? Vagy csak ha fekszel akkor bánt?

Nem tudom mit akartam még írni. Ma délre jön hozzám az Aloé-ból két ember. Mivel állandóan fűznek, hogy menjek el egy előadásra (de engem nem igazán érdekel az üzleti része, csak a termékek) és még nem jutottam el, ezért eljönnek és itt mindent elmondanak. Ha valamit akartok tudni gyorsan írjátok le, megkérdezem.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jajj Márti!

Pedig azt hittem, túl vagytok a nehezén. Harmadik napja lázas már? Azért lassan vége kellene hogy legyen. Eszik azért valamit? A rosszban azért jó is van, még mindig jobb két manóval túlélni ezt a rohadt vírust, mint még egy picivel. A tested legalább védi a pici lányt.

Küldöm a poz. energiát Nektek.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edith:ha magasabban van a fejed éjjel, akkor én úgy tudom nem bánt annyira a sav!!!!
Nekem nincs ilyen gondom, de mióta van a kis drága a pocimban én csak nagy párnával alszom :shock: , előtte meg csak kicsivel!!!!! :shock:

Barbi:Zsombi??????????????Azt nem tudom szerintem jól, apával megosztottuk a kölyköket , hajnalban magához vette, erre reggel 6kor arra ébredek, hogy a folyosón kiabál a kis gézengúz!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
Én Szonóval aludtam a kanapén, még szerencse, hogy illen nagy!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi!

Kérdezd már meg légyszi, hogy száraz kirepedezett kézre melyik krém a jobb, a propoliszos vagy a kék krém. Mindkettő van, melyiket használjam. A hideg teljesen kikészíti a kezem.


Köszi/Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit, oké! :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, igen, jobb szokott lenni a helyzet, ha magasabban van a fejem, próbáltam is nagy, illetve több párnán aludni emiatt, de olyankor meg kikészült a derekam, mivel nem volt egyenesen. :roll: Szóval, így sem jó, úgy sem jó. :roll: Érdekes, az elején semmi bajom nem volt sav-ügyileg, nyáron, kirándulásokkor úgy gyúrtam magamba a hagymát, hogy még én is csodálkoztam rajta. :shock:

BArbi, eddig többnyire csak éjjel volt gond, de mindeig vettema számba szopogatós sav ellenit és eléggé jól aludtam. Kb. egy hete kezdődött, hoyg sokszor napközben és olyankor is, ha állok, eszeveszetten marja a nyelőcsövem, torkom. Már csak max másfél hónap, és remélem, elmúlik. (Különben nekem nem terhesen is voltak ilyen gondjaim, bár az csak néha-néha, kajától függően. )

Ibolya, még az jutott eszembe, hogy mondtad, talán karácsonyi baba lesz. Persze, az esély megvan rá, de épp az a lényeg, hoyg a kiírási időpont (és az általam, a fogantatástól számított időpont) későbbre esik, mint ahogy lejárna a 40 hét, így tehát nyugodtan akár jövő évi baba is lehet. Sőt, ha ráérős, mint Kriszta, akkor meg pláne! :wink: De úgyis mindegy. Ő dönt. :P

NA, megyek, rajzolunk Krisztával... :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?