Új privát üzeneted érkezett!

Na, nem vacakolok ezzel tovább, a kicsi babakocsit viszem. Plusz lesz egy nagy hátizsák, Zoránon egy kisebb és így mindent el tudunk vinni. A nagy PegPerego Piumotta, szóval elég nagy még összecsukva is. Grand Senicbe is alig fér bele. A vonatlépcsőn meg nem semmi lesz még a kicsit sem felvinni. Apa mondjuk feltesz minket a vonatra.

Te jó ég! Mi lesz, ha mindenki 2 tepsi sütit süt (mármint aki sütit visz)? Még sok is lesz szerintem.

Mennem kell, Noémi sír. Mostanában megint kaki éjszakáink vannak.

Jó éjt Mindenkinek!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok,

Viera: Szerintem is jó a döntésed. :) Mi egyszer utaztunk Combinón a nagy babakocsival, de olyan borzasztó volt. Felszállni könnyű, nincs lépcső, befél a kocsi. De csak akkor, ha nincs nagy tömeg. :? Mi olyan csúcsidőben utaztunk :evil: , alig tudtunk beszállni. Kínos is volt nekem olyan nagy kocsival tömegben állni( pedig a férjem mondja mindig nekem, hogy a babás dologban sehol semmit ne szégyelljek), sőt óriási tömeg miatt kezdett Kevin az üvöltést, muszáj volt kiszállni. Így majdnem minden megállónál kellett kiszállni és következőt megvárni. Már én is szívesen sírtam volna :( , végen csak döntöttem, inkább gyalog megyünk haza. De közben éhes is lett (ugye hosszabb lett az út), így hazáig síros volt a szegénykém. :? Jó, ez hétköznapi története, Kevin elégé kicsi is volt. Gondolom szombaton nincs annyi forgalom, de én is mindenképpen kisebbet ajánlanám. Inkább legyen nagyobb háti! :) Mi mostanában csak kisebbet használunk inkább, ultrakönnyű(3.6kg), vállra is lehet rakni összecsukva, ha sokat kell lépcsőzni. Jó olcsó kocsi, de nekünk sokkal hasznosabb. :P

Kezdtünk a játszóház járását. Nagyon tetszett Kevinnek, tegnap voltunk először, ma is mentünk. Mától kértünk ebédet is, olyan aranyos pici asztalnál ülve eszik, nem mint etetőszékben. Még sok minden új neki, végen már akart lehúzni asztalterítőt, de remélem majd szépen fogja megtanulni sok dolgot. Gondozónéni is mondta, hogy így könnyebb lesz majd bölcsis/ovis szoktatásra. Egyenlőre heti 2-3 alkalommal részt fogunk venni.

Akkor Jó Talit Kívánok Minden Részvevőnek! :P :P :P :P :P
Sok-sok képet és beszámolót várok. :P :P :P :P :P

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Kmammy!
Szuper lehet a játszó!!!!
Már akartam irni, hogy nagyon szimpatikus az az elhatározásotok, miszerint nem gépeztek Kevin előtt. Fúúú, ez igen!!!
Én a Tv-t szeretném megállni, de egyszerűen nem megy. Este vacsi alatt apa automatikusan bekapcsolja az m1 hiradót, ami nem gondolom, hogy Blani lelkének való....megerőszakolták, lelőtte, kirabolták, kisiklott, no meg a politikai hányás ami most megy kis hazánkban-szóval nem kéne. (főleg, hogy akkor van épp esti mesélés neki, 8 kor már alszik(Beni negyed 8 kor)De azért valamilyen szinten nekünk is kell tájékozódnunk. A barátnőméknek nincs Tv-jük, interneten olvassák a hireket, azt és akkor amelyiket és amikor ők akarják.
Azért Ranschburg tanár úr a Babavilágban(LiptaiK. ) megnyugtatott a hétvégén, hogy balgaság kiűzni a Tv-t, hisz annyi jót lát benne a gyerek, sok-sok infó, jó karakterű rajzfilmek, természetfilmek, messzi tájak, más szokások, más emberek,pl. Blani szereti a néger gyerekekekről szólókat, a sivatagi nomád életet...
Azt mondta a szakember az nem mindegy, hogy meg akarván "szabadulni" a babától leülteti az anya a TV elé,(ez nem jó) mert ellenőrizetlen-vagy odaül mellé és magyarázza a dolgokat, válaszol a kérdésekre, elkapcsol a reklámnál stb. Ez meg ugye nem biztosit több szabadidőt az anyának. Olyan jól levezette az egészet nagyon teteszett.

Képzeljéket Beni tegnap reggel fél 8 kor az iskolajárat során felkiált: Kúúúúú!!!vu,vu!!!!!!(igen kutyust látott) :wink:
Aztán megint ku-és mutat fel az égbe.Varjúk szálltak(ami neki még valami rejtélyes oknál fogva nem csip csip kismadár, hanem kakas, vagyis kukurikúúúú.
:wink: És megy a konyhán át miközben rúgja a labdát!!!!!!!!

Szóval nagyon kiváncsi vagyok mit mondanak ma Pesetn a HRG-ben, ma megyünk az elős kontrollra és kapunk ha kell nehezebb feladatokat, tornagyakorlatokat.
Én most kb. azt érezhetem, amit ti 10,11,12,13 hósan-csak nálunk 14,5 hósan jöttek elő ezek az édes cuki értelmet megcsillogtató babadumák, no meg a játrás. hát attól teljesen odavagyok, ahogy tipeg, ahogy elér....
Imádom.

Lányok, szombaton kiürül a topic!!!!!!!! :lol:

benianya
ákosbenianya
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak azért írok mert mi nem megyünk,Dávid tegnap végig hányta a napot estére be is lázasodott,meg hasmenése is van.Úgy hogy maradunk most itthon.Ez azért más mint a nátha.Nem akarom,hogy valamelyik gyerkő elkapja ha fertőző.

Gab!Utólag is nagyon boldog szülinapot!!!!!!!!!!!

Holnapra jó szórakozást kívánunk!!!!!!!!


Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Rövid helyzetjelentés: Dani talán jobban van, láza sem volt, csak egy ici-pici hőemelkedés (37,5), tehát ha ma sem lesz komolyabb, akkor holnap megyünk ezerrel!!! Vagyis azt mondom most, hogy mi tutira megyünk, ha mégis valami változás lenne, akkor valakinek írni fogok, hogy ne számítsatok ránk!!

Sajnálom Veráska, hogy ti sem tudtok jönni, de ugye első a gyerkőc és, hogy minnél elöbb meggyógyuljon (így vagyunk most ezzel mi is), sok-sok gyógypuszit küldök Dávidnak!!!

Igaz Kitti még nem írt vissza, de elkészítettem a talitáblát!

Íme:
Kép

Az összeg úgy változik, ha vagy mi 2-en vagy Kittiék esnek ki 2-en, hogy fejenként 500 Ft, ez x-dik annyival, ahágy fővel megy a család.

Most megyek, felöltözünk és lemegyünk az udvarra kicsit hógolyózni, amíg el nem olvad az a csöppnyi hó is!! Szánkózásra sajna nem elegendő, de állítólag Veszprémben van, így ma a szánkót visszük anyumékhoz!

Na puusz! Majd még jövök!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Halihó!

Na, mi van? Senki nem jár errefelé??
Pedig mi már voltunk az udvaron és építettünk egy hóembert is!!!
Sajnos nemsokára elolvad ez a csöppnyi hó is, vele együtt a hóemberünk, de azért elötte megörökítettem!!

Kép

Most megyünk ebédelni, aztán ha Dani alszik, jövök megint!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy! Nem semmi, hogy már ekkora hó van! (Volt.)

Szerencsére megértette apa is, hogy nem kell nekünk is menni a disznóvágásra, így egyedül ment. Mindjárt megyek is sütni holnapra.

Dani már jól van? Vagy mért bizonytalan, hogy jöttök-e?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Itt is esik a hó reggel óta, de nem marad meg, csak víz, sár, meg latyak van mindenhol :( :( :( .
Pedig olyan szépen hull! Lehetne egy kicsit hidegebb…

Látom mindenki a talira készül. Érezzétek nagyon jól magatokat :P !!!

Oriandy: Nekem is tetszik az új frizurád. Milyen cuki kis hóembert építettetek! Dani biztos nagyon élvezte.

Benianya: Nagyon ügyi Beni! Napok alatt annyit tudnak okosodni. Én javasoltam a dicséretet, de a köszönet nem engem illet, hanem az anyukámat. Nekem is ő ajánlotta hasonló helyzetben.

Szép hétvégét mindenkinek!


nancsa
 
 


Az én lányom még nem is látott havat... :? :shock: :o

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na, vagyok megint!

Hát, ennyi marad a hóemberből:

Kép


Gab
!
Dani úgy veszem észre, jobban van! De ezért írtam fent azt, hogy ha valami van, akkor írok sms-t, mert ha estére belázasodik, nem megyünk!! Úgyhogy aki szeretné, hogy ott legyünk, drukkoljon ezerrel, hogy ne legyen láza!!!

Nancsa!
Köszi szépen! Egyenlőre a férjem az egyetlen, aki ennyit mondott a frizurámra: majd megszokom!
Dani igazából a hóember szétrombolását élvezte, aztán amikor újra építettem, szerette volna újra ledönteni, de már nem hagytam, azt mondtam neki, hogy hagyjuk, mert milyen szép itt az udvarunkban és ez amíg megmarad csak az övé. Így nem is bántotta. Gondoltam, amikor elalszik, viszek le répát orrnak, meg valamit szemeknek és szájnak, de a fenti képen látszik, hogy már nincs értelme!
Amúgy nagyon furi volt neki a hó, állandóan jött, hogy poroljam le a kesztyűjét, és amikor elesett a csizmáján meglátta a rátapadt havat és sírni kezdett, hogy: HABOS!!!!
Mert ugye ami fehér az hab neki. Bár mondja azt is hogy hó meg havas, csak gondolom akkor kétségbeesésében ezt mondta! :lol: :lol: :lol: :lol:

A dícsérettel kapcsolatban meg csak annyit, hogy én mindenért meg szoktam dícsérni Dani, ha jót vagy jól tesz!! Ez a "fenyegetés" pedig hogy ha nem fújja ki az orrát, akkor kiszívom, inkább vicc nálunk, mint valódi megfenyítés!!! Nem vérsen komoly és ő is inkább csak mosolyog rajta! Amúgy meg ha nem is hatékony az orrfújás, akkor sem akarom olyan sokszor kiszívni neki, mert ő magától (amikor érzi és zavarja a trutyi) elkezdi fújni!! Na a múltkor ezután akartam kiszívni porszívóval, és nem volt benne semmi! Ő ezt megteszi kb. óránként, de van hogy gyakrabban, akkor minek "kínozzam" sokszor a szívással!? Tudom, ez nemkínzás, mert az ő érdekét szolgálja, de most megint "rá kell ülni" mert üvölt tőle! Szóval csak azt akartam mondani, hogy ne higyjétek, hogy nem szívom az orrát, csak lekorlátozódott az ébredésre és az alvás elötti időre!
Remélem érthető voltam! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol:

Pusz!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!!

Csak gyorsan beköszönök. Noémi ebédel, nekem kész a sós rudam. Azért vettem egy kis linzert is, de az cukiból való nem baj? Noémi szokta enni, nincs tőle baja, sőt islert is szokott enni, pedig az tiszta csoki. Szóval szerintem a kakaóporral sincs semmi baj.

Úgysem fognak annyi mennyiséget megenni a sütikből a gyerkők, hogy bajuk legyen akármelyiktől is. Majd mi! :lol:

Majd később visszaolvasok, mert még nem azt sem tettem, csak megnéztem, hogy: Andy! Nálatok mekkora hó van!! Itt egy szem sincs.

Na, sziasztok!
Már várom a talit. Kezdtem összepakolni a nagy hátizsákba. Végül is tök jól beleférünk, meg a kisbabakocsi és slussz.

A Zorci is úgy várja már, remélem jól érzi majd magát, senkit nem ismer, ilyenkor egy kicsit anyás, de majd feloldódik. Meg a vonaton már Benianyuékkal és Gabiékkal megyünk, úgyhogy ők már addigra összemelegszenek. Mármint a gyerekek.

Erika

Kép
viera
 
 


Csajok!

Ilyen nincs!!!

Most hogy ezeket szépen leírtam, úgy elkezdett fájni a fogam, hogy mindjárt belehalok. Nem tudom miért, csak úgy hirtelen és nagyooooooooooooooon!
Ráadásul a hasam is fáj, pircsi van. :cry: :cry: :cry:

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó találkozót és én is várom majd a képeket!

Mi sajnos tényleg nem tudunk menni, rajtunk kívülálló okok miatt, mert ma lett volna műszakis az autó, de "visszadobták", így keddig nincs kocsink.

Oriandy és Marcy: ha autóval mentek és a 8-ason szándékoztatok menni, akkor készüljetek fel. Ugyan gondolom ma már változott a helyzet, de tegnap Ajka és Veszprém között járhatatlan volt az út, mert kersztbe fordultak a kamionok. Barátnőm Veszprémből nem tudott hazajönni. Rokonoknál szállt meg Herenden. Itt nagyon sok hó esett, ráadásul egész éjjel hóátfúvások voltak.
Ma már jobb az idő, megyünk is szánkózni.

Kmammy: nagyon jó lehet ez a játszóház. Itt ilyen nincs, így jobb híjján én csinálok Kornélnak. :lol:

Andy: tényleg nagyon jó lett a hajad. Én most növesztem, mert a terhesség alatt levágattam, utána szopi alatt nagyon hullott, így az kezelhetőbb volt. De most bátorkodom növeszteni.

Na, megyünk levegőzni. Kiváncsi vagyok mit szól a szánkóhoz.

Kellemes holnapi napot mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Era! Na ne már! Vegyél be valamit, és nehogy lebetegedj!

Én muffint sütök. Tesóm mindjárt hoz még hozzá formát.

Andy! Én azt hallottam, hogy naponta azért 3-4-nél többször inkább ne porszívózzuk a gyerek orrát. (Most a konkrét okot nem tudom, de talán a kis nyálkahártyájuk irritálása lehet mögötte...) És persze nagyon drukkolok, hogy jól legyetek este, meg holnap is! Mert hát a kis táv-udvarlóval nagyon szeretnénk ám találkozni! (Meg persze veled is!)

Benianya! Bakancsom nekem úgy van, hogy apa hivatásos, (a tiéd ha jól emlékszem, szerződéses...) és ő nem bakit kap meg ruhát, hanem csekkfüzetet, amit a KRB-ben levásárolhat. Na és így vett nekem bakeszt. Neki van nyári is, az most van garanciális ellenőrzésen, mert kiszakadt egy helyen. Az is olyan szellőzős, vízálló, de nem olyan meleg, mint a téli.

Mondjátok már meg, hogy a Mammut II, amiben van az első emeleten Deichmann az ott van a Babapihenő szomszédjában, vagy nem? Mert ha ott van, tali előtt gyorsan bemegyünk téli cipőért. (Ha esetleg délután is nyitva van szombaton, akkor utána...)

Megyek pakolni én is! Mese alszik. Pusszanat, majd még jövök.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Wawel! Szánkózni! De jó! Nekünk 2006 tavasza óta a padláson van... :(

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!

ÁÁÁ, én nem tudok annyira lebetegedni, hogy ne menjek!!!
Már alig várom.
Pedig az elején én voltam az, aki a legjobban húzózkodott ettől.

Visszafelé meg változott a helyzet.
Lehet, hogy mégis vonatozunk hazafelé is. Még nem tudom. Majd akkor fog elválni, ha már indulni kell. Nézek is visszafelé vonatot. Bár a nyugatiból azért általában minden 10 percben indul vonat Cegléd felé, csak a villikkel nem vagyok tisztában. Segít valaki?

Még mindig nem olvastam vissza. Pakolok ezerrel és feldobódva. A Noémi meg kifelé. De majd csak megleszük. S ha itthon is marad valami, akkor úgyis van valaki, akitől kölcsön tudok kérni. Gondolok itt popótörlőre, ilyesmire. Ugyanis ezeket lopkodja ki.
Na, meg most dobozoltam be a sütiket és ezerrel tátog, hogy : hamm, hamm. Mondtam neki, hogy nem hamm.
Gonosz Anya :twisted:

Erika

Kép
viera
 
 


Gabi!

A Mamut2 ottvan a szomszédban. A villamosról pont előtte fogtok leszállni a Széna téren. A Mamut1-2 tulajdonképpen 1 épület, középen összekötve!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Kaptunk ”maci-kabátot” anyósomtól :P !!!
Nagyon jó meleg dupla polár, egy kicsi béléssel és nadrág is van hozzá.

Szerintem irtó aranyos :lol: :

Kép

Mentem is, de ezt meg kellett osztanom veletek :wink:


nancsa
 
 


Ancsi!

Édi-bédi Zoló!!
És nekünk is ilyen van, csak más színben, overállban. Mindjárt felöltöztetem és teszek képet én is. Valszeg már csak este, mert ezerrel pakolok, mert minden.


TALIS CSAJOK!

Ti visztek a nagyoknak (akinek van) melegítőt, vagy hasonlót, hogy ne az utcás naciban csúszkáljanak, mászkáljanak, stb? Én igen. Plusz még cucc.

Erika

Kép
viera
 
 


Ancsi!

Ezt csak neked:

Kép

Majd még teszek fel képeket a többieknek is, csak ez hirtelen jött.

Pussza.

Erika

Kép
viera
 
 


Gabi, a MammutII az tényleg szinte egy épület az I-el, sőt, a II van közelebb a babapihenőhöz. Azüzletek reggel 10-től vannak nyitva, este 8-ig álltalában, minden nap (vasárnap is), de lehet, hogy most a karácsony közeledtével már hosszabb is lesz a nyitvatartás.

Viera, a villamos miatt ne aggódj, a 4-6 budapest legsűrűbb járata. Szerintem amikor ritkán jár, akkor 4-5 perces a várakozási idő. Hétközben van, hogy egymás fenekébe érnek a villamosok. Szóval várni nem kell olyan sokat.

Nancsa, Viera, édesek ezek a kabátok :)

Andy, szurkolok, hogy Dani holnapra még jobban legyen!

amandi
 
 


Era. Jaj, annyi mindent kéne összepakolni! Majd látjuk, hogy milyen ruha lesz... Meg még a szatyor süti...

Addig senki nem megy sehova, amíg mindent meg nem ettünk! :-) :wink:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Anita!
Ne idegesíts!!! Komolyan?? Mi ma délután indulunkanyuékhoz Veszprémbe és a 8-ason szoktunk menni!! Ilyen komoly a helyzet??
Na, akkor más úton megyünk majd!! Köszi hogy szóltál!
Amíg nem jön haza az uram, azért utánanézek az útviszonyoknak!

Era!
Még én is viszek játszós/váltó cuccot, mert Dani tutira összekeni magát!! Szokása!

Nancsa!
Nagyon édi ez a kbi! Gondolom jó vastag is!

Gab!
Az orrszívást nekem is mondta a védőnő! 1 nap max 4x! És pontosan úgy van, ahogy írtad, a nyálkahártya miatt! Így én rggel szívom neki (ha muszály), és a délutáni + esti elalvás elött!

Lányok!
Olyan furi! Régóta készülök erre a telira és mégsem vagyok ideges! Izgatott már igen, de ennyi! Na, majd holnap reggel! Mi?? :wink: :wink: :lol: :lol:

Most lépek, aztán mielött indulunk még bekukk!

Pusszantás!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Era! Noi kabija is édes!!!!!

Kép
oriandy
 
 


Reni, Amandi, köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Már sül a muffin! Nyamm, az első adag citromos! A következő csokis-kókuszos lesz!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Én is izgulok a holnapi nap miatt! Jaj, de jó lesz nekünk! 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hellóka!

Ma is isiztem, aztán kirohantam szünetben, és jó fej módon véggigaszisztáltam a nővérem vásárlását, mert kapott kedvezményt egy bóóótba. Persze én kis szerény semmit nem kértem, de azért Máténak vett egy kabit (ilyenkor mindig eszembe jut milyen jó egy tesó, na persze nem csak ezért... :oops: ).

tali: Mi szinte csak magunkat visszük, na jó ütcsit, de nem sütök, meg hasonlók, nem akarom, hogy megutáljatok...Én is agyaltam rajta, hogy milyen ruciban menjenek, de tapasztalatom szerint az ilyen "játszós"helyeken rendesen befűtenek.

Andy: jaj, már én is vágatnám, ha zram nem lenne oda a loboncomért. pedig mindig össze van kötve, és nagyon gubancolódós.

Juca: Urad hozzon masinát, ő a profi fotós!

Marcy: hajkérdésben egyetértünk.

Reni: Milyen szöszi lett Petid!

mentem, holnap személyesen, akikkel nem, majd egyszercsak, jaj, valaki írja már meg mégegyszer a pontos címet, bár Meteor száma megvan, de légyszke, szőke lévén...

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Jelentem: teljesen összepakoltam. Akár már indulhatunk is!!! :lol: :D

Én már tiszta lázban égek. Ma még egy falatot sem ettem, mert vásároltam, pakoltam, hogy tutira minden meglegyen.

Erika

Kép
viera
 
 


Hali.

Peti mára letaknyosodott, néha köhint egyet...de megyünk, hacsak nem lázasodik be holnap reggelre (ma volt egy kis hőemelkedése, levonva 37,1 fok), mert akkor értelemszerűen itthon maradunk. De orrszívót és orrcseppet mi is viszünk. :)

Mári, hát akkor nem szép élménnyel távoztál a dokidtól...

Gab, nagyon ügyes volt a lányzód. Mi elvileg 29-én megyünk oltásra, hacsak nem lesz beteg akkor a fiatal úr. És mivel nagyon a fülembe lett ültetve a bogár, megkapja valamelyik meningo elleni oltást is, mostmár csak az a magas, hogyha 50%-os rá a TB-támogatás, akkor miért csak kb. 30%-kal kerül kevesebbe receptre, mint egyébként... :?
Örülök, hogy tetszik a diszkont pelenka...én a mostanit kicsit átkozom, valahogy nem olyan, mint eddig, igaz, máshol vettem. De elhasználom, és visszatérek a megszokotthoz, az az egy forint darabonként nem vág a földhöz. :D
Na a Mammutos kérdés megválaszolva, így én már nem írok róla. :)

Bénianyu, én sem tudom, ki írta a dícséretes dolgot, de nálunk az a módi, hogy ma pl. az orrszívás után adtam oda neki a C-vitaminját, hogy milyen ügyi volt. :o Ja, és kaptam Fenorin szirupot is, azt is elég ügyesen beveszi.
Hm, azért megkérdezném a tanárurat, hogy mit csinálna az én reklámfüggő fiammal... Én azt vallom, hogy inkább itthon nézze, mert ha nem, akkor máshonnan tudja meg. Erre jó példa a kozmetikusom lánya, aki kisiskolás, és mindig mondja az anyukájának, hogy mi a helyzet... Mondtam neki, hogy biztos az iskolatársai újságolják el neki a nagyvilág híreit, és tényleg így van! Szerintem sokkal jobb az, hogyha ő is látja, és esetleg be tud kapcsolódni a beszélgetésbe, mintsem kirekesszék a "tudatlanság" miatt.
Nálunk még se kúúúúúú, se vuuuu, szóval még várunk. :) De Beni nagyon ügyes!

Kmammy, az esernyőre csukható kiskocsik nekem is áldást jelentenek. Azzal bárhova fel tudok szállni, még ha lépcső is tornyosul előttem a trolin, buszon, villamoson. De a tömeg az tömeg még kicsi járgánnyal is. Legalábbis itt még nekem kell szólni, hogy álljanak már ki a babakocsinak kijelölt helyről. :o

Veráska, sajnálom, hogy nem jöttök. A védőnénink ma volt itt, és mondta, hogy megint van hányós-fosós vírus.

Oriandy, kicsit elírtál valamit a számításnál, ha nem jön valaki, de mindegy, úgyis akkor számulunk majd el, ha ottvagyunk...
Hóember! Jaj, itt még szürke és zöld a táj, hónak semmi jele...
Én drukkolok nektek, cserébe mi is kérünk némi drukkot hasonló dolgok elkerülése végett. :)
Hm, nálunk is van visítás orrszívásnál, de szerintem ma du. már nem lesz. Petinek kell egy pár alkalom, hogy megszokja, mikor már nincs szükség orrszívásra, akkor sunyiban kell eltenni a porszívót, mert keresi.
Hm, én csak annyi váltórucit viszek, ami a tatyóban van...remélem, erre sem lesz szükség. Ott meg úgyis csak a body lesz rajta felülről (azt maszatolhatja), legalábbis Meteor szerint nem hideg hely, és én sem örülnék, ha vastag cuccokban kéne játszania.

Wawel, sajnálom, hogy nem jöttök, és ilyen dolog miatt...a mi kocsink hét elején volt műszakin, de mivel van ismerősünk, akár kerék nélkül is átment volna, ahogy öcsém szokta mondani.

Viera, ilyen nem hamm dolgok nálunk is vannak... És már írni is akartam, hogy leszünk azért páran, akik viszünk ezt-azt, tehát lehet kölcsön kérni, ha épp mégse került bele az útibatyuba.
Nagyon édi Noémi ebben a ruciban. Petinek is volt hasonlója, csak egyszer sem használtuk. Így eladtam.

Nancsa, nagyon jó ez a kabi!

További szép napot, ha addig nem írok, akkor holnap talizunk, ha a jóisten is úgy akarja.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!
Miért számoltam el magam?? Ha 42 fő jön, akkor fejenként 476-ra számoltam, de mindenkiéhez hozzátettem +1 Ft-ot, hogy inkább plusszban legyünk, mint mínuszban (mégha csak pár forintról is van szó!). viszont, ha 2 fő kiesik, akkor egységesen 500 Ft/fő! Így jön ki a 20.000Ft! :wink:

Kép
oriandy
 
 


A + 1 Ft már családonként van, nem fejenként!!!!

Kép
oriandy
 
 


Ezeket csak úgy:

Kép

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok

Andy: szerintem azért ne ijedjetek meg, de az útviszonyoknak tényleg érdemes utánanézni, mert tegnap este borzalom volt, és tényleg bedugult a 8-as! Gondolom azért éjjel rendbetették, de itt a Bakonyban a havazás mindig duplán jön, mint máshol. :lol: Azért ennek van jó oldala is! Kornél imádott szánkózni, és mivel sajnos nem olyan szánkónk van, aminek van támlája, kénytelen volt magát tartani, de nagyon ügyes volt. Utána produkáltunk egy kis hóembert is a kb 10 cm-es hóban!

Gabella: gyertek el egyszer hozzánk és szánkózunk! :lol:

Ex: na ilyen ismerős kellene nekünk is. De a röhej az, hogy kedden lett volna műszakis, de akkor leállt a rendszerük, most a fék miatt visszarendelték az autót. Csak abban reménykedem, hogy nem kell még egyszer kifizetni a műszakiztatást! Pedig a fék is ki lett cserélve, de valamiért nem tetszett nekik. Persze inkább legyen jó!

Ancsi: édes a kabát!

Csak, hogy nekünk is legyen valami talizós hangulatunk, csináltam aranygaluskát!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Ex! Nektek is drukk! Fél óra, és kész minden muffin, 60 db a kiinduló, de már megkóstolták a gyerekek. Azért jut mindenkinek!

Wawel! Fú, jó lenne elmenni szánkózni, de olyan messze vagytok ti is!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na lányok! Én léptem! Remélem akkor holnap mindenkivel találkozunk!! Viszem a kinyomtatott talitáblát is! Ha valami extra lenne írok valakinek!!
Pussz!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy!

Este már nem is jössz?
Csak mert egy mondatot sem írtam a Te mai összes hsz-odra.

Az Msn-en sem leszel?

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!!!!

Fú, taliláz van!!!!
Kész a 2 tepsi süti, kakaós és citromos, de csak egy nagy kekszes dobozba fért be. Vinnem kell az útra 1,5 l ártézi vizet, pelusok, popótörő, uti maszatolós ruha a vonatra, ottani játszós ruha, a táskám, kiskönyv, kisautó-és már tele is a szatyor, a gurulós. De a süti nem fért bele!!!!ÁÁÁÁÁ!
Nem akarok még a kenguru meg a gurulós nagymami táska mellé egy sütis szatyort, vállamon a táskát....Azt hittem a táskám is befér, de hogy se a táska, se a süti!!!!!És még üdcsit nem is viszek-gondolom majd csak megszántok 1-1- pohár löttyel -azt már tényleg nem tudom cipelni innen.
Lehet, hogy(bár ciki 1 napra) de mégis elegánsabb és minden belefér-a gurulós bőrönddel megyek!!!!!Abba még Beni is belefér :lol: :wink: (ne).
Na, majd még kifundálom!
Itt egyátalán nem esett se hó :cry: se eső. :P
Pesten sem.

Képzeljétek Benivel annyira meg voltak ma elégedve(elámulva :shock: :lol: ) a hrg-ben, hogy a 3 hét múlva következő kontroll helyett mi már akkor megkapjuk a nehezebb feladatokat, ami méginkább ingerli a kéreg alatti agyi területet!!!!!
Úgy örülök!!!!!
Na, a holnapi viszontlátásra!!!!!!
Sajnálom, akik nem jönnek :cry: :cry: nagyon!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok

Ha nem lesz beteg Vencel, 2-en megyünk :)

Üdv.

Mári

Kép
mári
 
 


Hali.

Látom, senki sem volt koránkelő, vagy ha mégis, akkor is pakolt. :lol:
Peti még alszik... :shock: De ha reggelizett, és kiszívtam az orrát, stb., utána indulunk, mert úgy néz ki, hogy minden OK vele.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki nagyon vigyáz magára az úton, és estére mindenki épségben hazaér!! Már csak egy óra és együtt lesztek!!! Fúú, de irigy vagyok! Kár, hogy nem szántam rá magam az útra, bár apa csak úgy tudot volna vinni minket, hogy szabadságot vesz ki....egyedül azért ebben az időben nem vezettem volna Pestig.
Kicsit azért nosztalgiázom, 7 éve még a Retek utcától egy szusszanásnyira laktam, ott jártam el naponta dolgozni, és ott lakik a legjobb barátosném, akivel sajnos nagyon ritkán találkozom :cry:
A tali lázában égve én is sütöttem egy meggyes sütit.... :wink:

Wawel:
Itt semmi hó, látszik, hogy a Tapolcai-medence egy külön világ. Mikor mondják, hogy ez meg az lesz az időjárásjelentés szerint, mindig megkérdezem, hogy beszéltek-e külön a Tapolcai-medencéről.. :roll: Én is hallottam, hogy mi minden volt a 8-on, és azért Ajka sem egy nagy távolság tőlünk (szomszédasszony :wink: )

Oriandy:
Jó a hajad, bátor vagy, de azért bevallom, hogy nekem a feltűzött hosszú tetszett nagyon. Persze ahogy néztem, lehet, hogy ezt is fel lehet tűzni. Az nagyon-nagyon jól áll Neked!!!!!!!

Mivel este remélem tele leszünk tali-képekkel minden mennyiségben, dobok lettőt Bálintról

Anya belőtte a séróm:
Kép

Imádok pancsolni:
Kép

Beteg babócáknak gyógymanók útnak indítva!

Benianya:
Beni szuper!! Csak így tovább!

Üdv! Este várjuk "itthonmaradottak" a beszámolót, képeket!!!!! :lol:

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!

Remélem jól érzitek magatokat a talin!!!! Dőzsizzetek, borozzatok, Gabinak húzgáljátok meg a fülét szülinapja alkalmából és csináljatok sok-sok fotót!!!!!!!!!!!

Vicky!
Belőtt sérós Bálint nagyon édes!!!

Én is sütöttem ma a nagyimnak:
Kép

Peti mostanában előszeretettel trónol a bilin ruhástól és nagyokat nyőg hozzá. Itt éppen fordítva ül rajta::
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
nisreen
 
 


Vicky!

Én is éltem Pesten 7 évig. Nagyon vágyok már Pestre egy kicsit gyerekmentesen, de ez a szopi miatt még halasztódik legalább egy félévet. Én 11. és 20. kerületben laktam. És amennyire megutáltam Bp-et a végére, most annyira vágyom oda. 350 km-ről a rossz emlékek is megszépülnek! :lol:


Itt nem esett semmi, se hó, se eső. Viszont Peti kezd taknyizni, de párom szerint a foga jön, az alsó kettesek. Én nem látom, ill nem enged a szájába nézni. A héten bújt ki a felső jobb 2-es, így most 6 fogú Peti és rájött, hogy tudja csikorogtatni a fogait! Brrr..... :shock:

Reni
Kép
prenata
 
 



Reni
Kép
prenata
 
 


Szia Reni!

Úgy látszik, ketten nyomjuk estig :wink: , bár Bálint mindjárt felébred. Eléggé lóg a hó lába (micsoda egy kifejezés :roll: ), de lehet, hogy egy picit a ház elé gyalogosan levonulunk. Tegnap egy órát voltunk kint, hát félig megfagyott a babakocsiban. Itthon szó szerint kiolvadt, folyt a könnye, az orra, a nyála... :shock:

Remélem a csajok jól érzik magukat, kíváncsi leszek este a beszámolókra, képekre!

Bálint is ruhástól üldögél a bilin, én már annak is örülök, hogy tudja, mi az, rá tud ülni, meg leszállni róla. A szobatisztaságtól szerintem még fényévekre vagyunk, az sem zavarja, ha netán balesetes a pelus, és nedvesben rohangál :? :?

Én is megutáltam Pestet, mondjuk én soha nem szerettem, nem voltam bulizós, diszkós, már akkor is, amint nyári szünet volt, rohantam le vidékre a pacikhoz. Néha én is vágyom fel, de aztán alig érünk be a Déliig, a forgalomban, tülekedésben egyből hazavágyom. És az a fura, hogy ott tanultam vezetni, és már az anyósülésen rosszulvagyok :oops: 8)

Néha Bálintra is rájön a fogcsikorgatás, csak ő már 11-gyel nyomja. A férjem nem is bírja. Már kész életveszély bekenni esténként az ínyét Dentinoxszal, úgy kell vigyáznom az ujjamra, mert iszonyú erővel tud harapni. :o

Klassz lett a tortád, én inkább gyerek mellett a gyorsan összekavarom, be a tepsibe, megsül, megesz verziókat csinálom. :D Majd ha nagyobb lesz, jobban megerőltetem magam :oops: :P

És ha már itt nosztalgiázgatunk, egy régi kép Bálintról:
Kép

Üdv!

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Huuúú, Vicky!

Rá nem ismerek Bálintra a pici babás képen! Cukker!! :lol:

Peti is mindjárt felébred. Uzsi, aztán előkészítjük a holnapi ebédet, mert holnap ketten leszünk (főzünk). ( húsi leves lesz kakasból és rántott csmell, így most kakast darabolok és csirkemellet klopfolok). 6 körül pedig megyünk a nagyimat felköszönteni.

Amúgy hóóót egyszerű ez a torta, mert nem kell bele krémet főzőgetni! :wink:

Én a bkv-zás és a tömeg miatt utáltam meg Pestet, de mostmár az is hiányzik!!!!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Én is vagyok!Csak Dávid mindig kitalál valamit mikor írni kezdek.

Vicky!Fúúú,milyen sötét haja volt Bálintnak.Most meg milyen szöszi.Bár Dávidnak is szinte fekete volt a haja,most meg világosbarna és az a röhej,hogy nekem és Norbinak is sötétbarna a hajunk.Végre egy vigyorgós kép is Bálintról,mindig olyan kis komoly.Gondolom ez csak a fényképezőnek tudható be.

Reni!Guszta a torta.Bilizős Peti nagyon cuki.Ez már jó kezdet.Fogacskáknak hajrá!Fogcsikorgatás nálunk is van mióta van mit csikorgatni. :lol: Minket megint érint a nyereményosztás.Mondtam én nektek,hogy ez a gyerek meghozta a szerencsénket.Vagy írhatnám azt is tiszta szerencse hogy van nekünk.

Remélem a többiek jól érzik magukat.De jó nekik.

Dávid már jobban van,de a hasmars maradt még.

Ma először nálunk is esett a hó,de el is olvadt.Azért remélem karira lesz nagyobb hó.

Igazán én nem tudom milyen Pesten lakni,csak azt tudom az autós közlekedés katasztrófa.3 évig oda jártunk dokihoz.Az egy rémálom volt.A kórháznál is parkolójegyet kellett venni,de csak 2 órára adott az automata,mi meg ált úgy mentünk,hogy 8-ra(labor) és csak délután volt vizsgálat,tehát volt hogy 5-ig voltunk.

Vicky!Már akartam írni.Dávid ott készült Tapolcán a PRI-be.Kicsi a világ :lol:

Na megyek mert szétszedi a lakást! :shock:

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok Lányok,
véget ért a tali. Nagyon jó volt, bár Panni nem volt hajlandó egy pillanatra sem elszakadni tőlem.
Kicsit megrémisztette szerintem a sok ember/baba.
Gabellát felköszöntöttük, bár csak két üveg bor fogyott,.
A sütik isteniek voltak, Viera a sajtos róló receptet írd majd meg léccilécci.
De pülü Gabella muffinjai is fantasztikusak voltak. Jókat beszélgettünk...bár nekem nehéz volt, mert mondom Panni nem szállt le rólam.

Végül 14en voltunk, ami azt jelentette, hogy 14 kis gyerek és 4 nagy, plusz szülők. Szóval nem semmi volt, de remélem mindenki jól érezte magát.

meteor
 
 


Halihó!

Ebben a percben értünk haza. Na, jó, fél órája. Hú, el vagyunk fáradva. Noémi végigaludta az utat, Zorán pedig 20 percel azelőtt aludt el, mielőtt hazaértünk volna.

Na, most pakolok kifelé.
Amit tegnap befelé pakoltam. De ez már könnyebben megy.

Na, majd este, vagy később jövök, ha nem leszek hulla.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Amit ma összehoztunk, az nem volt semmi. Nagyon jó kis csapat vagyunk, és minden elismerés azoké, akik messziről, vonattal utaztak fel. De aki autóval jött, az se semmi. Szóval nagyon jó volt a régieket viszontlátni, az újakat megismerni. :D
Képeket ide ne töltsetek fel! Abban maradtunk, hogy majd Andy megirja hová kellene, mindenkinek megirja priviben a jelszót, és úgy meg tudjuk nézni.
Meteor bora Isteni volt, kár, hogy már jönnünk kellett, elszürcsöltük volna még azt a pár üvegnyit. :lol: :wink: Pannus inkább álmos volt, nem?
Gabella, egy szót se szólj, a törpéid tündériek, nagyon aranyos gyerkőcök, hangjukat se lehetett hallani. Jaj, a citromos muffinért oda vagyok! Nyami.
Viera, a receptet én is kérem!!!!

A többit majd később, most mennem kell.
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?