Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Már nagyon rég voltam erre,de most itt vagyok.Hoztam képet! Kép
Vendég
 


Moni!

De rég voltál már köztünk!
Teljesen kivehető a képen a kis pocok! Méretek?
Hogy vagy mostanában?

Kép
orsitigris
 
 


Orsitigris!Köszönöm megvagyok!Az a helyzet hogy méretekkel nem vagyok tisztába mert olyan sok mindent mondott a doki,hogy kiszált az agyamból.De a kiskönyvbe ezt irta BDP:1,60 cm CRL:4,85 te lehet tudod mit jelent!?
Vendég
 

 
 

Moni!

BPD: Biparietal diameter azaz biparietális átmérő,a fej szélessége a két halánték között.

CRL: Crown-Rump-Length, azaz ülőmagasság , fejtetőtől farkcsontig.

Kép
orsitigris
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó kis ultrahang kép,jól kivehető,olyan nagynak látszik nem is gondolná az ember,hogy 4,8 cm.Két gyerekem van ,de én nem tudom még most sem ,hogy hanyadik héten hány cm a normál..De azért mindig utánnaolvasok ami éppen aktuális..
Irigylem a 12 heteseket,olyan mintha ezer év múlva jönne el..
Azért akkor már nyugodtabb az ember,nem????
Egy kicsivel :?
Vendég
 


sziasztok!!

Moni: gratulálok!Gyönyörű szép a képed, tök jól látszik minden rajta. Cuki ahogy a kezét emeli. Nagy élmény lehett látni :D

Remélem mához egy hétre már én is hozok egy ilyen szép képet, alig várom.

Nekem a férjemnek folyamatosan szimpátiás tünetei vannak. Ugyanúgy fáj a hasa néha, hányingere van, émelyeg,kívánós. Olvastam, hogy van aki annyira beleéli magát, hogy ugyanazokat a tüneteket produkálják mint a kismama. El is mentünk dokihoz, csináltak neki hasi UH.t, vérvétel, hogy nincs e valami baja, de mondták hogy az ég világon semmi..... :lol: :lol:

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Orsitigris!Tudtam,hogy te tudni fogod! :lol: :lol: :lol: Köszi!
Bárány Buci köszi a grtulákat.Hát nagy élmény volt az biztos.1 hónap mulva kell menni megint még jo hogy van ez a kép addig nézegetem ezt.
Bárány!Mikor meg lett a kép 10 percig voltam megnyugodva!Szerintem egy kismama vagyis mi akik irogatunk ide szorgalmasan nem nyugszunk meg amig meg nem születik. :lol: Ha meg megszületett akkor meg azért nem nyugszunk meg. :lol: :lol: :lol: Én csak magamból indultam ki,ahogy igy belegondoltam,hogy mikor lesz nyugi. :) :) :) :)
Vendég
 


Sziasztok

Móni - gratulálok! Édi a babácskád!!! :D Remélem egyszer majd nekem is lesz ilyen képem... :?

Orsi - Nem tudom mi a határérték vérnyomás-ügyileg, de nekem kedden 107/62 volt és 118 a pulzusom. Szerintem életemben nem volt még ilyen alacsony a vérnyomásom, de nem mondott rá semmit a doki. A pulzusom meg sajna mindig ilyen hülye magas, de erre se kapok soha kommentárt. Szóval akkor biztos nincs nagy baj... :?

Nincs vmi happy hangulatom ma, de nem nagyon tudom mi a franc bajom van. Úgy döntöttem megvigasztalom magam és csinálok egy kis aranygaluskát. Ez lesz az első, remélem sikerül! Szép napot nektek! :)
Vendég
 


Móni!

Gratula, nagyon gyönyörű a babód és tök jó az UH kép :)

Most pár napja olyan pörgés van itt a hivatalban, hogy már attól tartok nem árt-e meg a babának ez. Már szóltam a főnökömnek, hogy gondolkozzon az utánpótláson :) Ahhoz képest, hogy amikor még nem voltam babás azt mondtam, hogy a pozitív teszt után kiíratom magam táppénzre, még mindig itt vagyok :) Dehát fizikailag semmi bajom, szerencsére :)
Orsi, nem ismerem ezt a dokit, de biztosan szuper lesz :D

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 


Köszi Wera és
Stella Stella a gratulákat.Arik vagytok. :) :) :)
Vendég
 


Képzeljétek,az előbb volt itt a védőnőm,most engedtem ki.
Megkérdeztem tőle ezt a pulzus dolgot (igaz,láttam Werának még magasabb),de megnyugtatott,hogy ez teljesen normális,ilyenkor fokozódik az anyai szívverés,hiszen az eddigiek sokszorosát kell ellátnia.
Megnyugodtam.
Mondtam neki,hogy pedig nem is vagyok ideges.De miután elmondtam neki,hogy ma este megyek az új dokimhoz,azt válaszolta,már tudja is,hogy miért magasabb egy kicsit a pulzusszám.Hát,igen,igaza van.Tényleg izgulok... :roll:

Kép
orsitigris
 
 


Jó reggelt!

Móni, nagyon édes a kisprücsök, igazán jól látszik :D

Hogy vagytok?

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Orsi, mi volt a dokinál?

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?

Móni tényleg nagyon aranyos a Babucid!

Tegnap voltam a dokinál és nagyon kedves és rendes volt még ultrahangot is csinált pedig azt nem kellett volna. Én dec. 6-án megyek genetikai ultrahangra már nagyon várom.

Üdv mindenkinek
Vendég
 


Móni:
azta mekkorát nőtt már a babád! :o Gratulálok!

Orsi:
milyen volt a benyomásod a dokiról, élőben is olyan szimpi mint telefonban? :D

Ma felhívtam a dokim, mert az elevit kb. 15-20 perc múlva bevétel után kijön belőlem és totál kikészít. Erre mondta, hagyjam abba és egyek gravidát - törjem össze és tegyem bele túróba vagy lekvárba. Na ezzel csak egy gondom van egyiket se csípem ebben a hányingeres szakaszban. Viszont érdekes mód a tejfölös kenyér elég jól megnyugtatja a gyomrom. :roll:

Kép

Kép
éca
 
 


Sziasztok!
Csöppke!
Babuli!
Éca!
Köszi nektek is a dicséreteket,aranyosak vagytok!
Orsitigris milyen volt a doki? És mi ujság a babóval?
Vendég
 


Sziasztok!
Én is egy újonc vagyok. Nagyon jó titeket olvasni, gondoltam beszállok a csapatba, persze, ha befogadtok.
Az én történetem elég hosszú, ha érdekel majd leírom. A lényeg, hogy megérkezett a pocimba az első babánk. Reméljük semmi baj nem lesz a terhesség alatt.
Üdv: Andi
sz.andi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom?
Ha minden igaz, június 7-én lesz a nagy nap!!!!

Üdv
sziszka82
 
 


Sziasztok újonc babavárók!
Üdv a csapatban!
Nagyon örülünk nektek,írjatok magatokról és csináljatok vonalzót!
Minket minden érdekel úgyhogy be a gép elé!

Szép napot! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Helló Sziszka!
Most írtam először én is. :D Nekem is júni 7.-ét mondanak.
sz.andi
 
 


IBM!
Én nagyon szívesen csinálnék vonalzót, de gőzöm nincs hogyan kell. :D
Kicsit kezdő vagyok itt.
sz.andi
 
 


Babafalva.hu
Vonalzókhoz belépsz,várandós vonalzókészítés és már adja magát.
Ha utánna bemásolod az aláírásodhoz a profilodba mindig oda foga rakni napra pontossan és mindig láthatjuk meg persze te is,hogy még hány nap!
Legtöbbünknek nem sikerült elsőre,úgyhogy ha hasonló lesz ne keseredj el csak próbáld újra!
Persze vannak nálunk ügyesebbek is!
Várom!

Kép


Kép
ibm
 
 


És persze várjuk a történeteteket is!

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most jövök de megint úrrá lett rajtam az álomkór! :(

Moni gratula a babóhoz nagyon édi a képen! Nem a fülét fogja a kezével? Teljesen úgy néz ki!

Üdv az újaknak, bár én is az vagyok itt!

A Magne B6-ot az előző babánál kb. a 22.héttől végig szedtem én is a keményedések miatt! Ma beszéltem a szülésznőmmel és megkérdeztem, hogy normális-e hogy hajnalban picit fájdogál a pocim. Azt mondta, hogy persze hiszen nő a méhem! Szedjek Magne B6-ot! De ha nem szedek napközben akkor is elmúlik! :?

Andi kíváncsiak vagyunk a történetedre! Ha megosztod velünk szívesen meghallgatjuk! :)

Éca evés után veszed be az Elevitet? Nekem is kijött ha éhgyomorra vagy ürdesebb gyomorra vettem be!

Orsi mi volt a dokinál? Rendi volt?

Wera ez a hangulat ingadozás tipikus babavárós tünet!Én egy mosópor reklámon is el tudom bőgni magam..azért remélem az aranygalus helyretett :D

Kép

Kép
zsuzsmok
 
 


Sziasztok ujjak!sz.andi és sziszka!irjatok magatokról.Mindent tudni akarunk!Raaaaajta! :lol: :lol:
Vendég
 


Köszi Zsuzsmók!Igen olyan mintha a fülét piszkálná,mert állo kép,de élöbe ugye mozgóképet néztünk és hát akkor éppen integetett,nagyon édes volt,még a könnyeim is kijöttek. :) :) :)
Vendég
 


Köszi a kedves fogadtatást!
Első babás vagyok, és ha nem látszódna a vonalzó, mindjárt 11 hetes!!!! :D
Tervezett baba, és az első "próbálkozós" hónapban összejött! :lol:
Most indulok haza a munkából, este majd írok kicsit bövebben!
Üdv

Kép
sziszka82
 
 


Közben csöngettek és felkelt a kicsi fiam!

Megyünk egy kicsit levegőzni és vastag sapit venni neki!

További szép napot mindenkinek!
Vigyázzatok magatokra és pihenjetek sokat!!

Kép

Kép
zsuzsmok
 
 


Sziasztok!

Hát itt vagyok.
Eddig 1-szer voltam dokinál 9 hetesen, és kaptam is egy szuper képet a kis nokedlimről. :D
A róka családok szerencsére elkerülnek, 2-3 alkalommal volt egy kis émelygésem. Székrekedésem van, és estére jó nagyra nő a hasam. :D
Jövőhéten intézem a véradót, az ekg-t és a diabetológust.
Hát kb ennyi.
Nagyjából végigolvastam a topikot, így kb képben vagyok mindenkiről, csak Andiról nem.
Andi mesélj!

Üdv

Kép
sziszka82
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok de üdvözlök mindenkit aki most csatlakozott!
Sziszka és Andi üdvözlet Nektek!
Mindenkinek nagyon jó Babavárást!
Vendég
 


Sziasztok!

Babuli!


Az én kis pirinnyóm és a te babócád majdnem egyidős! :lol:
Szuper!
Hol fogsz szülni?

Kép


Kép
ibm
 
 


Holnap újra itt veletek!
Mostmár elteszem magam holnapra,hányinger ismét tombol!
Jó éjt mindenkinek!

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek szép napot kívánok!

Ibm Én a Kistarcsai Flór Ferencben fogok szülni!
Te hol fogsz életet adni a kis pirinnyónak?
Sajnálak, hogy hányingerrel kell küszködnöd nekem szerencsére nincs semmi ilyen problémám!

Várom válaszod!

Üdv
Vendég
 


Szia Babuli!

Én a János kórházba ha minden igaz!
Ép most írtam a nyári kismamákba is,most kelltem fel de már tombol a hányinger és el kell mennem!
Szuper!
Majd jelentkezem ha megjöttem!
Addig pussz mindenkinek

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok! :)

Üdv az újaknak :)

sziszka, látom Perkátai vagy? Dunaújvárosban fogsz szülni?

Szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!
Már nem volt időm tegnap a géphez ülni, de itt vagyok.
Röviden a történetem: Régóta, talán az első menzesztől szenvedtem a hatalmas görcsök miatt. A végére már injekcióra sem múlt. Kitalálták(persze nem rögtön, 2004-ben), hogy endometriózisom van. 2X műtöttek laparoszkóppal, aztán 2 inszemináció és egy lombik beültetésem volt. A lombiknál 3 embriót ültettek be, de sajnos egy sem maradt meg. Ez volt júliusban.És lám, szeptemberben már nem jött meg a menzim. Tiszta csoda, de nagyon örülünk neki.
Ez így leírva olyan rövidnek tűnik, de nem volt az!! Már nem akartam több beavatkozást, le is mondtunk róla. Gondoltuk, hogy majd akkor jön, mikor nem számítunk rá. De arra tényleg senki nem számított, hogy ilyen hamar a baültetés után jönni fog. Szóval nagyon remélem, hogy most már semmi komolyabb probléma nem lesz, és borsókám júniusban megérkezik.
Hát tényleg röviden ennyi. A múlt héten voltunk uh-n, akkor voltam 10 hetes, és a babám 34mm!
A vonalzóval meg szenvedek... :D Remélem sikerül.
További szép napot!
sz.andi
 
 


Szia Andi!

Hát neked külön gratula ez tényleg nagyszerű! :lol:
Tudom min mentél keresztül,a barátnőm is végig csinálta,de neki a lombik már sikerült,ikrek lettek!
De szerintem a te eseted mindent felülmúl,szerintem minden kismama nagyon boldog,de amit te érezhetsz!
Ez tényleg szuper! :lol:
Nagyon vigyázzatok magatokra!
Gondolom táppénzen vagy! Vagy nem?
Rosszullét?
Én már kiraktam a reggeli raffaellót és olyan nem jól érzem magam,rettenetes ez a hányinger!
Na de nem is panaszkodom tovább,mindent kibírok az én kicsi pirinnyómért! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Szia!
Hát igen, nem tudom leírni, hogy mit érzek, mióta megtudtam, hogy van.
Ma reggel már én is kiraktam a kakaót meg a vajas kenyeret. Eddig is voltak hányingereim, de nem mondhatnám, hogy sokat hánytam. De tegnap meg ma, teljesen hirtelen jött. Már elmúlhatna, mert alig merek enni.
Igen, táppénzen vagyok az első perctől. Veszélyeztetett vagyok, bár a szokásos rosszulléteken kívül szerencsére nincs bajom.
De ezzel a vonalzóval nem haladok. Azt tudom mit kell beilleszteni, csak nem tudom hova. Nagyon égő, de nem találom, pedig nagyon kutatok.. :lol:
sz.andi
 
 


Az oldal tetején a segédletek közt van a profil és azon belül az aláírás,oda kell és akkor mindig beteszi az írások végére!
Sok sikert!

Kép


Kép
ibm
 
 


Ha-ha!
Mégsem vagyok annyira béna. Köszi a segítséget. Megvan. :P

sz.andi
 
 


Gratula!
Ügyes vagy!
Így már sokkal jobb!

Kép


Kép
ibm
 
 


Szia Andi! Gratulálok! Most már biztos minden rendben lesz!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Csöppke: Igen, Dunaújvárosban fogok szülni, Kolos János a dokim.

Andi: Gratula mindenhez!!!

Én meg a kép felrakással szenvedek... :oops:

Üdv

Kép
sziszka82
 
 


Sziasztok!

Az első sokkon már túl vagyok,örülök,hogy sokan kérdeztétek,mi van velem.Igyekszem rövid lenni...

A dokinál tett első látogatásom elég szerencsétlenre sikerült,pedig igazán szimpatikusnak mondható.Este fél 8-ra volt időpont,másfél órás csúszás után este 9-kor kerültem sorra.
Mit mondjak,fájt a vizsgálat.Így még nem jártam 3 gyerek után.
Fizettem,eljöttünk.Amint hazaértünk,ELKEZDTEM VÉREZNI. (!)
Friss élénkpiros vér,alvadt darabkákkal.Teljes sokk,sírógörcs,para ezerrel.Este fél 10-kor felhívtam a dokit,hogy mitévő legyek.Igyekezett megnyugtatni:szinte biztosan nem vetélés,valószínűleg a vizsgálattól van.Szigorú ágynyugalom,nem kapcsolja ki a telefonját,hívjam,ha bármi baj van.Másnapra,péntekre megbeszéltük,hogy megnéz UH-n.
Éjjel 11-kor még ő hívott vissza,hogy hogy érzem magam.Aludni nem aludtam szinte semmit,WC-re nem mertem kimenni,mert féltem attól,hogy mit találok a bugyimon.Iszonyú érzés.Bőgtem egész éjszaka.Másnapra úgy tűnt,hogy elmúlt.Enni sem keltem föl,a férjem is otthon maradt,mindent megtett nekem.Ő is nagyon aggódott.De.11 körül újra.Akkor meg sötétbarna váladék jött belőlem.Piszkosul megijedtem.Nem bírtam másra gondolni.
3-ra beszéltünk találkozót a dokival a klinikán.
Úgy mentem el,hogy lehet,hogy haza se enged.Minden rossz lepergett a szemem előtt.
Kabátban jött egy kulcscsomóval,csak a mi kedvünkért nyitotta ki az UH-s szobát.Amíg a gép bemelegedett,tiszta ideg voltam.
Azt mondta,nézzék,itt van Őkelme.És kihangosította a szívhangját.
Na itt eltört a mécses.Bőgtem,mint a záporeső.Úgy mozgott a hasam a sírástól,alig bírta rajta mozgatni a vizsgálófejet.
Ülőmagassága: 4,7 cm, Bpd: 1,9 cm.Megmérte mindenét,karját,lábát,de ezeket nem jegyeztem meg.Csak azt figyeltem,hogy mozog össze-vissza,kapálózott a kezével,mintha csak integetni akart volna,hogy apa anya nyugodjatok meg,jól vagyok.Nem bírtam abbahagyni a sírást.A doki megnyugtatott: a vérzés attól volt,hogy egy kicsit kinyílt a külső méhszáj,és megrövidült a nyakcsatorna,onnan jön a váladék.(Negyedik terhességnél ez teljesen normális)Feküdjek még egy pár napig,és el fog múlni,és szedjem a Magne B6-ot.Hétfőn pedig vár a genetikai Uh-ra.
Ennyi!
Szóval fekszem,és próbálok megnyugodni,hiszen most ez a legfontosabb.Egy kilót fogytam az első mérés óta.

Kép
orsitigris
 
 


Orsitigris!

Hu!
Ez nem semmi,én is beparáztam volna nagyon kb. annyira mint te,szerintem ez volt a tetőpont,ami teljessen érthető!
Örülök,hogy jól vagytok és minden rendben! :)
Vigyázzatok magatokra és pihenj sokat!

Kép


Kép
ibm
 
 


Orsi!
Én is ugyan így féltem volna mint te!És félek is mert nekem is 4.terhesség!Ezek szerint ilyen van???És mi köze a terhességek számához???Egyébként szerettem volna egy kérdést intézni mindenkihez,szóval ha nem kínos szeretném ha leírnátok kinek milyen terhessségi folyása van,vagy ki mit tar normálisnak...mert kezdi a mindennapjaimat felőrölni arettegés.
Vendég
 


Orsi
Huhhhhhhh....
Pihenj sokat!

Üdv az újaknak!

Táblihoz adatokat várok!
Vendég
 


Sziasztok!

Huhhh Orsi, ez nem semmi volt! Egyébként kézi vizsgálat volt? :shock
De örülök, hogy végülis a kicsivel minden rendben :) Pihenj ez nagyon fontos!

Bárány, nekem is van némi, mondtam is a dokinak, megnézte a biztonság kedvéért, de azt mondta ez természetes terhesség alatt. Akkor van baj, ha ég vagy viszket.

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 


Huh, Orsi, rám hoztad a frászt, ahogy olvastam! Nagyon örülök, hogy szerencsés vége lett a nagy ijedtségnek!!!!!!! :D Egyébként nekem is rettenetesen fájt a vizsgálat, azt hittem leugrok a székről! Meg még vagy 2 napig fájt a hasam utána, és folyamatosan attól rettegtem nehogy elkezdjek vérezni. Én nem tudom... szerintetek miért kell ennyire durván megnyomkodniuk???? Rendben van hogy ki akarja tapintani hol a méh és mekkora, na de muszáj ennek ennyire fájnia? Mindenkinek fájt????????? :roll:

Boszi - Nekem nincs semmi folyásom, viszont gombás nyavalyát állapított meg a doki. Nemtom, nekem volt már régebben gombám, de azt mindig éreztem. Úgy látszik most nem! Egyébként az normális ha bővebb a folyás terhesség alatt, ha nem színeződik el és nem kellemetlen szagú. Emiatt ne idegeskedj, ha nem vagy benne bizti, nyugodtan mutasd meg magad egy dokinak, majd ő megnyugtat!

Ami :) - Hogy állsz a hányingerrel? Nekem most jobb! Olvastam hogy a János kórházban akarsz szülni. A világért se szeretnélek elijeszteni, de ma véletlenül beleolvasgattam a 2007 december topikba és állati rosszakat írnak róla. Még van időd átgondolni! :) Nehogy félre értsd, nem akarok rosszat!! :wink:
Vendég
 


Ja, nem Boszinak, hanem Báránynak kellett volna címeznem az előzőt! Sorry!! :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?