Új privát üzeneted érkezett!

Szép jó estét!
bacilivi:
Egyre több embertől hallom, hogy neki is van, volt HPV-je. nekem még csak annyit mondott a doki, hogy "mintha" lenne ott valami HPV-re utaló jel. Nem aggódom , majd ráérek akkor, ha gond van (ne adja az ég), fölöslegesen minek stresszeljem magam? :)

brigó:
nagyon jók a képek, zsombi mekkora zsivány :)
Hogy sikerült a torta??

winnie:
hát nektek kijutott szegény Rékával most a betegségekből. :cry: Hogy viseli a kicsilány? És te? Remélem hamar meggyógyul!

Csajok, aki ma nézi a Csillag születiket, drukkoljon a Jaffának!!! Csoporttársamék zenekara!!! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma már még jobban vagyunk, végre az étvágy is kezd visszatérni, eddig néhány nap csak tejci csúszott jóformán, max ebédre brokis pulyka, de se tízórai, se vacsi, na ma megvolt minden, persze azért a brokis pulyka kellett
ja, meg tegnap ne mvolt kaki, gondolom a kajahiány miatt, erre ma volt kettő is, de megabrutális, jó híg, gondolom a sok tejci miatt, na meg talán az antibigyó is kavarja a beleket, hiába adok neki "bacikat" is mellé... de hát öltözni kellett brutálisan, rég csinált ilyet

MÁgi, kül ő elég jól viseli, szerádn szenvedett nagyon, amikor nagyon köhögött, amúgy jó kedve van, én nehezebben viselem, de már én is jobban, hogy látványosan javul :)

HPV, Ti nem gondolkodtok a védőoltáson?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


winnie:
mennyi a HPV-re a védőoltás? Valaki utánajárt már ennek?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Esik a hó! :) Tüncit nem kötötte le... :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Brigó!
Számolj ám be, hogy sikerült a buli és a torta végül nem folyott el? :)

Winnie!
Tök jó, hogy végre javul Rékácska! :P Gondolom már örülné, ha nem esne vissza!

Hó ill havas eső nálunk is esett, pont délben, mikor mentünk anyóst köszönteni, :x de Veronikát sem hatotta meg. Most meg süt a nap :shock:
Mivel férjem egész hétvégén "hávájozott" :lol: , ezért úgy döntöttem én sem maradok itthon 8) Bementünk anyuhoz, amíg ő vigyázott a kiscsajra, addig én elmentem vásárolgatni, meg a barátnőmhöz, akinek 3 hete született kisbabája. JAj, lányok, hát milyen furi volt, hogy olyan kis mozdulatlan, ahova teszed ott marad, bambul a gyönyörű szemeivel, meg olyan pici (pedig 57 cm-rel született, de még is). Annyira furi, hogy a VEronika is ilyen kicsi volt, ill még kissebb, pedig csak 1 év telt el. Nekem mostanság annyit eszembe jut, hogy tavaly ilyenkor mi volt, mit éreztem, mire gondoltam, hogy vártam már a szülést és hogy megpillanthassam a gyereket, aki a pocakomban van. Nektek nem?

Amúgy tegnap vettem végre neki kesztyűt meg sálat ill magamnak is egy-két dolgot. Hát a kesztyűre nagyon haragszik, mivel nem tud vele fogni és nem érti miért kell a kezére. Viszont már lefagyott a keze néha, a kabát meg nem ér rá, amúgy meg tök jó mert madzagon lóg így nem esik le a gyerekről. :wink:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Winnie Rékapankájának és Ilgya Rékájának valamint Alexa Martinkájának nagyon boldog névnapot kívánunk!

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Őzi!
HA esetleg néha beolvasol! :) Sikerült már az államvizsgát, vagy még ezerrel tanulsz?
Levikédnek boldog hófordulót!

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

A kisfiam még mindig köhög, de a nátha legalább elmúlt. És már 5 foga van. Két hét alatt 3 fog. :shock: És a hatodik is útban van, napok kérdése és kinn lesz.

Winnie!
Rékának jobbulást! Borzasztó, mikor ilyen kicsik betegek. Nagyon átérzem! És boldog névnapot is utólagosan!

Többieknek is boldog névnapot!
És boldog hófordulókat is!

További szép napot!
Andi

Kép[/url]

Kép[/
ihianya
 
 


nálunk kettő óta szakad a hó még most is gege annyira bámulta hogy mi ez bár csak ablakon keresztűl :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nagyon jól sikerült a buli, végül mindenki időben jött, a joghurt torta is sikerült, Zsombinak izlett. :) Csak máskor nem zselatin fix-szel kell csinálnom...
Feldíszítettem a szobát, Zsombinak nagyon tetszett a sok lufi, a szerpentin már kevésbé. Jázikám próbált segíteni lufit fújni, de hagy ne mondjam, hogy nem sikerült neki, én viszont olyan jókat nevettem rajta :oops: :D Estére kipurcantam, nem is jöttem

Winnie!
Na, tök jó, hogy már visszajön az étvágya Rékának. Csak így tovább :)

HPV elleni oltás: én úgy tudom, hogy 26 éves korig lehet beadatni. De pl:
http://www.origo.hu/vendegszoba/egeszse ... rakos.html

http://weborvos.hu/hirek/mar_kaphato_hpv_elleni/81296/

https://www.drdiag.hu/kereso/diagnoszti ... ?id=104508


De csak a keresőbe be kell írni, és már ad is ki rengeteg oldalt.
Egyébként érdekes, nekem úgy mondták, hogy 26 éves korig adják csak be :shock:


Alexa!
Martinkának boldog névnapot!!!
Kép


Ihianya!
Gratula a fogakhoz!


És akkor képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


a szoba:
Kép

Kép


és ez a helyzet nálunk:

vaku nélkül
Kép


vakuval
Kép

Kép

Kép


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Ihianya!
Nem semmi hogy belehúzott a fiad a fogakba! :shock: Bár a mi dokinőnk azt mondta, hogy a megfázás miatt ad calciumot és annak hatására (vagy legalábbis valahogy összefüggésben vannak :oops: ) valószínű, hogy átfog törni foga a babának. Szóval Norbi is jó sokáig volt beteg és lehet annak a hatása. :) (A lényeg, hogy kint van :D )

Brigó!
Tök jól feldíszítetted a gyerekszobát, biztos Zsombi szája tátva maradt! Örült a böndönkének? Hol lehet ilyen feliratos lufit venni és Happy Birtday-es díszt? Papírbolt? Na meg a torta is nagyon jól néz ki-úgy tudnék belöle enni! :oops: (most én csurgatom a nyálam :lol: )
Voltunk délután ugye anyóst köszönteni a szülnapján, dehát ott még süti sem volt, nem hogy torta! :cry: PEdig tökre rákészültem :cry:
Érdekes, hogy nálatok ilyen télies a táj, nálunk csak esővel esett a hó és az egyáltalán nem szép! :?

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!! :D :D

Nagyon köszönjük a köszöntéseket,holnap jövök képekkel!!Addig is jó éjt!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is ma tartottunk névnapi bulit, elvileg nagyszülők jöttek volna, de anyu is lebetegedett, így csak apu és anyósom voltak.
Főzőcskéztem is, tök finire sikerült :)

képek:

Kép ajándékokkal

Kép bödön

Kép bödönök között

Kép cserép

Kép vödrökkel

Kép felemelem a szoknyácskám :)

Kép anyának is tetszik a bödönöm

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Alexa: Martinkának boldog névnapot!!!

Winnie: Rékapankánaknak boldog névnapot!!!

Ilgya: Te Rékádnak is Boldog névnapot!!!
Kép
sziszi22
 
 


Noémi,Sziszi!

Köszönjük! Nagyon kedvesek vagytok!


Kép

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is már. Először is
Boldog Névnapot a Rékáknak! és
Boldog Névnapot Martinkának!
Kép

Brigó! Örülök,hogy jól sikerült a party! Nagyon édes Zsombi a képeken! Hű és mekkora hó van felétek! De úgy hallom másutt is. Itt egy gramm sincs. :( Tetszik a díszítés! Én Tescoban láttam ilyen szülinapis lufikat. Te is ott vetted? Joghurttorta receptjét elkérhetem?

Winnie! Hogy van Réka? Látom tetszettek neki is ajik! Sütifaló mindenütt befigyel! :) Jaj és nagyon csini az a ruci!!! Azokat az egymásba rakható poharakat hol lehet kapni és mennyi?

Noémi! Jaja! Tényleg furi ilyen picit fogni! Én is éppen meglepődtem tegnap sógornőmék pici fiát (1 hós) fogtam,olyan könnyű volt,hogy nem is éreztem,hogy a kezembe van.Pedig 1kg-t hízott 1 hó alatt és 6 centit nőtt! :shock:

Falexa féle Jónás naptárt én kipróbáltam lányok, felváltva fiú-lány a jelzés minden évben minden hónapra,mondhatnám,hogy 50 % esély van mindkettőre,de mivel kéthavonta volt peteérésem tavaly is, az ég is lányt akart nekünk!! :D

Tegnap anyóséknál ebédeltünk,névnapi ebéd volt, most olyan furi volt anyós,többször is önállóan foglalkozott Petrával... Valaki elbeszélgetett vele?? :roll: Na mindegy. Aztán délutáni szunya után (ami naon nehezen sikerült,sógornőm lánya állandóan be akart menni Petrához,sikongatott,kiabált,lányom egyre idegesebb lett) na szóval utána csak elkezdett sírni anyósnál Petra,alig tudtam én is vígasztalni,de aztán láttam,hogy tök vér a szeme sarka,hát tuti belekapott.Még ma is olyan, remélem hamarosan elmúlik.

Falexa! Nem tudom még,hogy szombaton átmegyek-e. Kocsitól függ. Én is agyaltam már a Beáta féle képeken. Mekkora egyébként az 550 Ft-os?

omr
 
 


Az ünneplőknek nagyon sok boldogságot! Cukor képeket tettetek fel! Imádom nézegetni őket!

Rena: 43 cm kb. a kép.

Szombaton megvettük az autós ülést! Végül Concord Trimexet vettünk ,mert ezt végig tudjuk használni és nem kell 20 kilón túl újat venni. Egyből be is raktuk a kocsiba Bazsinak is tetszett, hogy végre rendesen kilát.
Az új szenvedélye egy kis autó képes fél órát is eltologatni! Olyan édi!Süti bödön nálunk is lesz, de csak télapóra kapja! Megyünk babazsúrra ahol lesz Mikulás és ő fogja átadni az ajikat! Én már nagyon várom!

Cowboynak öltözve
Kép

Eszkimóka! Kép

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Na nézzük sikerült e az új vonalzó!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Hát még tökéletesíteni kell! :D

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


A képet miért nem rakta ki?

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Na képzeljétek VEronika éjjel 5-kor felkelt, megetettem és visszaaludt kb 5 percre! :shock: Bementem újra hozzá, felvettem vigasztaltam, bekenytem a fogát (hátha :roll: ), betettem az ágyba ismét 5 perc alvás és utána akkora hisztit levágott, hogy nagyon durva volt. :x Kinyitja a szemét aztán már áll is fel és mivel harmadjára már nem vettem ki, csak simiztem meg beszéltem hozzá, hogy aludjon, hát úgy ordított, hogy még az apja is felkellt rá. Az egész nekem tökre hisztinek tűnt, mert napközben is mostanság egyre többet csinálja (eddig éjjel még nem), ha nem ülök le hozzá a szőnyegre, vagy átmegyek a másik szobába. Rettentően be tud gurulni. Hogy lehet erről leszoktatni? :roll: :roll: :roll:
Vagy ennyire fájna a foga? De miért pont éjjel? :?

Rena!
Nem semmi egy hónap alatt 6 cm! :shock: :shock: :shock:

Hú nagyon jók a képek mindenkinél! Édik a csajok! Rékapanka ahogy nézegeti az új játékait (ő is tudja ám a lábait hajtogatni), Réka meg nagyon trendi ruciban egyedül áll :shock: Ügyi!
És hát Bazsi is nagyon ügyesen áll! :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Ma felrakattam a téli gumit, mondanak még havat, biztos, ami biztos. Holnap megyünk Jázival az endokrinológiára Miskolcra, nem akartam kockáztatni... De hogy 2 órába telt, míg kész lett! :shock: Jobban mondva, 1,5 óra várakozás, meg 20 perc, amíg megcsinálták. Szörnyűűűű. Mondjuk már a múlt héten is fel akartam tetetni, de nem volt időm a "buliszervezés" miatt.

Zsombi vagy 2-3 nap óta felkel éjszaka :( Szomorú vagyok, nem akarom vele végigcsinálni azt, amit Jázival. Remélem csak a foga, vagy az idő!!!


Noémi!
Szerintem örül Zsombi a sütifalónak, először mindig csak belenézett, még a fejére is rárakta, hogy honnan jön a hang :) Kereste ki van benne :)
A díszeket a tescoban vettem, itt az egriben ott vannak ezek a cuccok, ahol a műanyag poharak, tányérok. (és gyanítom, hogy a többiben is ott vannak, mivel szinte uúgy vannak berendezve)A lufival annyi a baj, hogy ezt már jövőre nem tudjuk használni, de bánja a fene, ezt nem tudtam kihagyni :) Meg addigra úgy is ki fognak durranni :lol:
Érdekes, hogy nem volt anyósodéknál süti :? Én mindig hozok, ha vendégek jönnek. Vagy azt várta volna, hogy ti visztek neki tortát??? :?
Zsombi is szokott nyűgizni, ha ott akarom hagyni a szobájában. Reggel is itt ordított amíg megcsináltam neki a kaját :( Szerintem lehet, hogy egy kis aggodalom, hogy nem lát minket keveredik egy kis hisztivel. Amúgy mostanában Zsombi is nagyon kivágja a rezet, ha nem adunk neki enni, ha mi is eszünk, vagy ha elveszek tőle valamit, vagy ha olyat kell csinálnia, amihez nincs kedve.


Winnie!
Nagyon jók a névnapi képek! Remélem Rékapankának is tetszett a sütifaló! És olyan édes ebben a ruhácskában! :)


Ilgya!
Nagyon csini Rékád!Jó ízlése van :lol:


Rena!
Joghurttorta receptje (Ante engedélyével :) ):
Fél liter natúr joghurt egy evőkanál cukorral (ízlés szerint) meg egy zacsi zselatinnal melegedni felrakom, de ne forrjon mert összeesik. Aztán ahogy sűrűsödik, belekavarom a darabolt gyümiket és tortaformába, vagy őzgerincbe rakom és be a hűtőbe. Díszíteni meg tortanyomóval lekvárt nyomok rá.


Falexa!
Nagyon helyes Balázs! ÉS már ő is milyen ügyesen áll!!


No megyek, haladok.

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó: nagyon jól néz ki Zsombi fényképes tortája, én ilyen szépet még nem láttam, csak olyat amin fénykép alakú volt a kép, nem kerek, ez tetszik, a másik is guszta! Az a kép tetszik amelyiken a szütyőben keresgél. Téli gumit hétvégén szerelték fel nekünk, de itt nem volt hó csak havaseső.

Ilgya: milyen ügyes a lánykád, milyen csini. Már ment egyedül is pár lépést?

FAlexa: a cowboyos ruciban nagyon vagány a fiú, ő is milyen ügyi.

Noémi: igen, éjszaka jobban fáj a foguk, mint nappal, nincs ami lefoglalja őket, mint napközben, felébrednek rá sajna.

Winnie: jó kis játékokat kapott Réka, csini ruciban. A cserép az milyen játék, mit tud?

Rena : lehet megváltozik anyóskád, nagyon ari mamika lesz. :lol: Örülnél neki nem? Csanádnak is volt véres a szeme, odavádott egy könyvet, pár nap alatt helyrejött.

fürdök... Kép Kép az olvasás haszhos Kép
sziszi22
 
 


Sziasztok. Bocsia bekontárkodásért de van 260 darab berbero junior pelusom ami nagyon jó nedszívó képességű. Nagyon pisiseknek kiváló. Textiles tépőzáras és szép mintázatúak. 30ft/db-ért.
Írj privit azt megkapom vagy emailt. Üdv Verus Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Minden gyerkőc nagyon édi!!Imádom nézni a fotókat!!

Rékababáknak is Boldog névnapot!!

Nagyon jól sikerült a névnapi buli,14-en voltunk!!
Íme pár kép! :D :D :D :D : :

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Holnap olvasok is,és jövök!!Pusszantás mindenkinek!! :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Rena, köszi már jobban van, múlt éjszaka már nem is köhögött, ma voltunk dokinániél, ő is meg volt elégedve, még pénteken meg akarja azért hallgatni, de utána egészséges lesz :) reméljük, most egy darabig az is marad... :?
meg már az étvágya is kezd visszatérni.
Még két nap antibogyó, azzal még szenvedünk, de kibírjuk...
vödrök, nem tudom, anyósom vette, de tök sok helyen lehet ilyesmit kapni, én több játékboltban is láttam, ha nem is pont ilyet, de hasonlót, már hallottam róla, ezeket nagyon szeretik az 1-1,5 éves gyerkőcök...

Sziszi, a cserép egy Galt játék, 4 játék van benne, csörögnek, zörögnek, ki-be lehet pakolgatni (csiga, katica, kisvirág és pillangó), meg a szirmok is zörögnek.
nekem a pancsis képetek tetszik a legjobban :)

Fölkalexa, jó a kis cowboyod, abban az overallban meg jól elveszik, olyan mintha tök pici lenne :)

és még egy kép, ez ma készült, de nagyon tetszik :)

Kép apa pánkfrizut csinált nekem, de tetszik :)

ja, és tök édi a babó, nem nagyon akar hagyni tanuli, de olyan édi, ahogy jön oda, és gyűrögeti a tételeimet, mindent megtesz, hogy foglalkozzam vele.... de sajna muszáj tanulni.... :evil:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Alexa, ilyen kockáink nekünk is vannak, Rékapanka tökre szereti :)
Aztaaa, mekkora Micimaci, nekem is kell :) :) :) :)
látom, Thomas őrület már beindult....
tök jó a családi kép, mi valahogy mindig elfelejtünk csinálni.... :? a legutóbbi még május végi, ahol mindhárman rajta vagyunk...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Szilviáknak boldog névnapot!!! :D

Alexa: nagyon jók a képek! Azta, az urad nagyon dögös! Na neked nincs szükséged brazil pasis képekre. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt!

Alexa! Nagyon jók a képek! Az a fürdős játék milyen? Mi most néztünk ki a Tescoba valami vízköpő békát ami a kád oldalára rakható,aztán mondta sógornőm (Petra keresztanyja),hogy meg ne vegyük,mert megvette már télapóra! Remélem akkor már nem áll fel a kádba mindig, bár most nagyon elkezdte élvezni a vízcsapkodást ülve! A puszilós családi kép nagyon édes! Mi is mindig elfelejtjük (főleg mert mindig én fotózok).

Sziszi! Nekem is a fürcsis kép tetszik legjobban! Olyan mintha jakuzziba ülne,úgy felkavarta a vizet! :D

Winnie! Örülök,hogy Réka jól van! Jó a punkséró! :D Látom az arcát ő is előszeretettel díszíti prezúrokkal. :)

Falexa! Kis cowboy nekem is nagyon tetszik! Bicikliülésről nem láttunk képet még! Na meg mostmár az autóülésről is kéne ám! Vagy majd élőben? Mi is agyaltunk ezen,hogy 36 kg-ig vesszük,de aztán ez volt ákciós,meg ha jön a másik,akkor ez lesz neki,Petrának meg már elég lesz az ülésmagasító. Vagy nem.Majd látjuk.. Holnap át kéne menni Mindszentre. Van is kedvem meg nincs is. Ez a cűgölés meg az agyamra, közben meg Petra 2 órát van ébren, ebből 1 óra utazás és evés és tisztábatevés. Hát nemtom.

Ilgya! Rékának boldog hóforit! :)
Kép

omr
 
 


Sziasztok!

Noémi, hát nálunk is megy a hiszti. Ha kilépek a szobából, vagy ha csak felállok mellőle akkor már rinya van. Ha elveszek tőle valamit amivel nem kéne játszania vagy elviszem onnan akkor csapkodás van. Két napja van ez ráadásul mindenhova jön utánam pedig kb csak fél percekre megyek ki a szobából pont azért, hogy még csak ne is jöjjön utánam ki a hideg kőre :-). De úgylátszik nem vagyok elég gyors.

Ide is felteszek képet
Kép
Mostanában itt szoktam üldögélni
Kép
Újra itt :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Alexa: jó kis összejövetel volt nálatok, most van sok új játék, jól eljátszik majd Martinka. Nagyon édes ahogy felnéz micimacira, a családi kép is jól sikerült.

Tinu: köszönöm a köszöntést!

Winnie: pánkfrizu :lol: Örülök, hogy jobban van Rékapanka, reméljük így is marad. Köszi a cserép infót.

Rena: jakuzzi :lol: , én is el tudnám képzelni.

Ante: látom tetszik Lidinek a doboz, nekünk is ilyen van. Csanád szokta tologatni, tiéteknek nincs kereke?

Ti látjátok a vonalzómat, mert én nem?
sziszi22
 
 


Sziszi!
Boldog Névnapot!!!!

Én nem látom a vonalzód már 2-3 napja.Azt hittem te is újat csináltál.

omr
 
 


Rena: köszönöm! Meg a vonalzó infót is, akkor csinálok másikat.
sziszi22
 
 


Sziasztok!!

Tinu! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Szilviáknak Sok Boldogságot!

Sziszi!Nekem is a pancsolós kép jön be a legjobban,olyan művészi,ahogy egyenként látszódnak a vízcseppek. :D
A vonalzódat én sem látom.

Ante
!Lidi hogy beül a dobozba!Aranyos!És könnyen ki is mászik?
Mostanában Martinka sem játszik úgy el,mint eddig.Állandóan jön utánam,kapaszkodik a nadrágomba!Remélem elhagyja ezt,mert alig tudom így megcsinálni a dolgomat!

Winnie
!A Mókakockákat tőlünk kapta.Egyelőre ismerkedik a játékokkal,főleg a zenélő,rázásra induló kocsis kutyával óvatos.A Miszimaszi akkora mint Ő,szeret hozzá bújni,azt az anyósom hozta.
Örülök,hogy jobban van Rékapanka,végre!!Punkfrizkó szuper!! :D

Ilgya!Nagyon ügyes Réka,hogy így álldogáll!!Martinka még csak kapaszkodva mer menni.

FAlexa
!Bazsi is ügyes!Cowboyos ruhában (is) nagyon édi!

Brigó!Úgy szeretem én is,amikor így fel van díszítve a szoba!Már nézegettem ezeket a díszeket az Intersparban,meg színes,mintás papírtányérokat,poharakat.Joghurttorta receptjét én is leírtam!! :wink:
Én is azt akartam,hogy mindenki egyszerre itt legyen!Jó volt így együtt látni a családot,de már a szülinap szerintem nem így lesz.Túl sokan voltunk,nem tudtunk mindenkivel beszélgetni,meg szerintem Martinkának is sok volt ennyi ember és ajándék egyszerre.Azt sem tudta mihez nyúljon,kire nézzen.Majd legközelebb úgy lesz,hogy egyik nap jönnek pl. a nagyszülők,másik nap meg a testvérek.
Vendég
 


Kép

Rena,ez a fürdőjáték.Minden figurát külön-külön fel lehet rakni tappancsokkal a csempére,kádra,meg van egy háló is hozzá,abba bele lehet tenni mindent.
Vendég
 


Elküldve: 2007 November 09 Péntek - 22:42

--------------------------------------------------------------------------------

"Ez az egyik legfantasztikusabb
fénykép, amit az ismert univerzumban

valaha is készítettek.

Egy amerikai fényképész készítette
egy operáció alatt, amin egy

súlyos gerinc-rendellenességet
próbáltak helyrehozni egy magzaton az

anyaméhen belül a terhesség 23.
hetében.

A fényképész akkor még nem gondolta,
hogy élete egyik legfontosabb

képe lesz ez, hiszen a cél csupán a
méhen belüli gerincműtét

fényképeken is történő dokumentálása
volt.

Miközben Paul Harris fotós az
Egyesült Államok-beli Tenesse állam

Nashville városának Vanderbilt
egyetemén a sebészeti klinika

műtőjében fényképeket készített a
műtét folyamatáról, megörökítette

azt a pillanatot is, amikor a baba az
anyai méhből kiemelte a kis

kezét, és az őt operáló orvos ujját
megfogta.

Ez a hihetetlen fénykép a világ
rengeteg újságjában megjelent, s

Írországban az egyik "legerősebb
zászlója" lett az abortusz

legalizációja ellen küzdőknek.

Az ici-pici kéz, ami meghódította a
világot, Samuel Alexanderé, aki

tavaly december 28-án megszületett
(amikor a fénykép készült, alig

több, mint 5 hónapja volt a mama
hasában). Ha komolyabban

elgondolkodunk, megértjük, hogy az
élet tényleg csak egy hajszálon

múlik.

Az orvosok biztosak voltak benne,
hogy nem tudták volna életben

tartani a kisfiút a méhen kívül, így
a méhen belül műtéttel kellett

megoldani azt a rendellenességet,
amit nem tudott volna túlélni.

A méhet bevarrták, hogy a baba
normálisan fejlődhessen tovább.

Ezért is ezt a képet nyilvánítják
napjaink egyik legfontosabb orvosi

fényképének.

Samuel a legfiatalabb paciens, aki
ilyen operáción túlesett.

Valószínű, hogy Samuel Alexander
Armsnak megszoríthatja majd egyszer

Dr. Brunner sebészprofesszor kezét -
most már az anyai méhen kívül .

Justine McCarthy tévé-bemondónő
megjegyezte, hogy képtelenség nem

elérzékenyülni a pici kéz hatalmas
erejét látva amint egy operáló

Sebész ujját szorítja, és
lehetetlenség nem elgondolkodni azon,

hogyan tud egy kéz életet
menteni..."




[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1194957905.4419.jpg[/img] [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ismét vonalzóval próbálkozom!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Mági: Én csak bámulok magam elé, ez nem semmi, mikor megláttam a képet hihetetlen, olyan érzés jött rám, most sírjak vagy nevessek.
sziszi22
 
 


Hát nagyon durva ez a fotó.Azt sem tudtam sírjak vagy nevessek!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Falexa: tetszett a vonalzóm? nagyon jók vannak, nézzétek meg!

Mindenkinek szép napot!
sziszi22
 
 


Alig tudok írni Bazs itt alszik a lábamon. Olyan nyügi a foga miatt! Indulnom kell ma is csak olvasni tudtam!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


FAlexa: te is ugyanazt érezted... 15.26-kor küldtem el én is, meg te is. :shock:
sziszi22
 
 


Sziasztok!

Falexa, Sziszi!
Jók a vonalzóitok :wink:

Sziszi!
Boldog névnapot!!!

Kép


Elnéztem a napot, nem is ma kellett menni Miskolcra, majd holnap :?

Alexa!
Nagyon jók a névnapi képek! :D


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó: köszike! Szétröhögtem magam, ez nagyon jóóó!
sziszi22
 
 


Miyen furi, hogy ugyan úgy éreztünk! Boldog névnapot!
Nem tudok indulni még mindig alszik a gyerek.Pontosan így: Kép

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Annyira de annyira ... (nem találok szavakat) ez a kép! Mintha azt mondaná a baba ezzel a mozdulattal: Köszönöm,hogy segítesz rajtam,hálás vagyok.

Jók a vonalzóitok.Éppen megnyitni szándékozom én is,de jelszót kér.Na már ezért is regelni kell.Oké,legyen.Már megint megyek utánatok! A kis csili-vili malackám is újítani akartam már napok óta,de nem nyílik meg a Blinkibee.com. Nektek?

omr
 
 


Nahát... szétnéztem a nőivonal fórumain.. Kapásból Nikába futottam.

omr
 
 


Alexaa, igen könnyen kijön belőle. Csak feláll és kilép.
Nagyon tetszik a fürdető játék, hol vettétek? Párom is valami ilyesmit látott és beszélt róla, de elképzelni nem tudtam.

Jók az új vonalzók :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Hát csajok, én bizony sírtam, amikor megláttam a képet. Egy napon született a kisfiú Annámmal. :)

A nőivonalon én is fent vagyok, csak más néven. :) ott már van szép új vonalzóm, de ezt babonából nem váltom le, amíg nem lesz szülinap, akkor majd úgyis újat kell csinálnom :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Látom,vonalzóőrület van!Én is csináltam,vajon sikerült?
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?