Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyonnagyon koszonjuk a bokokat! :-))) Teljesen meg van masszirozva a kis lelkem :-)
Tejciproblemak mar tenyleg nem jelentosek, ma reggel komoly mennyisegeket lattam a fejokeben :-))) En lenyugodtam, most mar csak Violan mulik, hogy megegye :-))) azzal meg egyenlore nincs hiba :-)))

A fotopalyazatra: :-)))

Kép

Beu,
igerem, hamarosan megszulom a sztorit is :-) abban minden benne lesz reszletesen!

Kaska
kaska
 
 


Zsuzsi! Ne már: Összefurkált piskóta is finom. Ha meg teljesen tropára ment, legfeljebb nem esznek sütit. Nyugi!
Kép
Beu
beu
 
 


Kaska! Szépek vagytok! Ismerős a szoba! Kép


Na, keresek egy képet én is a pályázatra.
Kép

Remélem, még nem tettem fel ezt.
Beu
beu
 
 

 
 

Évi!

Gyors gyógyulást kívánok, hogy mihamarabb minden időd a picikéddel tölthesd!

Képfeltevés.
Klikkelj a melléklet feltöltésére, aztán írj be valami címet, majd tallózás. Ráklikkelsz a kiválasztott képre és kész. Remélem jól írtam le, én elég béna vagyok, nem nekem kéne... Kép

Beu
beu
 
 


Lányok! Most telefonált Kangi, volt a Kikában utazóágyért (én tegnap Ikeát olvastam, mindegy) és nincs, nem is volt, nem is lesz. Azért hívott, hogy ki nem menjetek, mert még ráadásul bunkók is.

Beu
beu
 
 


Milyen jól elvagyok.Kép
Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Beu, bocsi, most a szavadba vagok.Kép
En is teszek fel egy tugedor-kepet, bar kicsit gaz a fekveszopi utani kocos fejem rajta.Kép Talan csinalunk ma este jobbat, akkor azt is kuldom.Kép

Udv:

Leszter

Kép
leszter
 
 


Hali csajok!

Leszter, Isten éltessen!Kép

Myssnia, téged is! Nem fura lánynév a Tihamér?Kép Képek nagyon jók!

Kangi, kis glóriafényezőKép, enyim apa holnap megy hokászni 3 napra, és még anyósomat is csitítani kell, mert szerinte nem kéne elengednem... Dehát nekem soxor mondják, hogy én vagyok a legjobbKép

Beu, látom elvagy, micsoda vigyori képKép

Zsuzsi, kis maffiózóról a leleplező kép szupi, összefurkált süti miatti kézremegés teljesen érthetőKép. Csinálj belőle somlóit, az se rosszKép!

Kaska, album szupi, de ez a pályázatos kép se rossz!Kép

Miszike, szépek vagytok ti isKép

majd még prószálok jönni, pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Leszter! Kicsit megsértődtem.
De nagyon jól néztek ki!
Mi van mindenkivel?
Na, akkor felrakom a profiterolt.
Profiterol (több receptből állt össze, amit én csináltam, leírom mindet)
Hozzávalók:
a tésztához:
15 dkg liszt, 4 tojás, 10 dkg vaj, 2,5 dl víz, csipetnyi só, 1 evőkanál cukor

a töltelékhez: 5 dl vaníliafagylalt
a szószhoz: 25 dkg főzőcsokoládé, 2 dl tej,4 dkg vaj

1. Lábasban a vizet a vajjal, a sóval és a cukorral felforraljuk, majd beleforgatjuk a lisztet.
2. Kislángon addig keverjük a masszát, míg fényes, sima tésztává áll össze, és elválik az edény falától. (Ez nagyon rövid idő)
3. A lábast levesszük a tűzről, és állandóan kevergetve, egyesével beledolgozzuk a tojásokat. Minden tojás után alaposan megkeverjük a masszát. (Úgy tűnik, sose áll össze, de végül jó lesz. Nem csüggedni!)
4. Habzsákba töltjük, és sütőpapírral kibélelt tepsibe kis halmokat nyomunk belőle, nem túl közel egymáshoz. Meleg sütőben készre sütjük (20-30 perc), majd kihűtjük.
5. A szószhoz a csokoládét vízgőz felett lassan megolvasztjuk, majd belekeverjük a vajat és a tejet. Fényes, sima krémmé keverjük.
6. Közvetlenül tálalás előtt ujjunkkal egy-egy kis lyukat nyomunk a sütemények közepébe, és mindegyikbe egy gombóc vaníliafagylaltot teszünk. Piramisszerűen egymásra halmozzuk, és a forró szósszal meglocsoljuk.

Ez alapján csináltam a tésztát, de más tölteléket tettem bele.

Vaníliapudingból főztem krémet, és amikor kihűlt a krém, összekevertem felvert tejszínnel. Ezzel megtöltöttem a fánkocskákat és felhalmoztam egy tányérra. (én egymás mellé tettem, hogy jól befedje mindet az öntet) Főztem csoki pudingból is krémet, amelyet szinten összekevertem tejszínhabbal és ezzel leöntöttem a fánkrakást. Minél tovább puhul, annál jobb a tészta. Másnapra az igazi.

Ez is egy krém recept, de ezt nem használtam. Azért idevágom.
A tölteléket próbáld meg úgy, hogy veszel mascarponet (én kész képviselőfánkból szoktam csinálni egy zacskó kb. 10 db és nem túl nagyok) ehhez kell egy 250 grammos. A krémet bekevered tejjel és kis cukorral kb. 2 dl tej kell hozzá. Olyan jól kenhető legyen, ezek után ízesíted bármivel. Ha csokisat akarsz kakaporral, ha mást a megfelelővel. Én általbán jamet szoktam hozza keverni. Ezt tedd bele a fánkba.
beu
 
 


Sziasztok

Évi
remélem hamar meggyógyulsz és akkor több időt tölthetsz Petrával!
Jó, hogy Petra ilyen ügyesen eszik Kép

Zsuzsi
nyugiii! tegyél mellé rizst és lesz belőle filipino piskóta Kép

Kangi
megvetted az utazóágyat? Milyen?
remélem nem fogy el mire eljutunk a Kikába

fogytam 1 kg-t KépKép lehet, hogy a tegnapi 15 perc torta? akarom mondani torna? Kép

megyek manikűr/pedikűrözni, hogy szép legyek este a színházra

Andi
psandi
 
 


most olvasom hogy nincs is utazóágy brühühü KépKép
akkor mégis csak Auchan 12 rugóért

Andi

ui: jók a tugedörös képek Kép
psandi
 
 


Zsuzsi,
Kettőnknek kicsit sok, ezért küldtem nektek is.Kép Egyébként itt volt tegnap 2 unokatesóm, ők is segítettek a kalácspusztításban. Mondjuk maradt még, de az ma elfogyott.Kép

Kaska,
Tegnap lemaradt, hogy a ti kiscsajotok is igazi hajasbabaKép.

Myssnia,
A múltkor le kellett vennem a ruhámat, mert Ronit annyira elbűvölték a zöld virágok (minta), hogy addig nem szopizott.Kép
Ez van, a gyerkőcöket egyre jobban érdekli a világ.Kép
Boldog névnapot!Kép
Képek jókKép. Szopisztrájk nálunk is van. "Csak úgy" mit csinál? - tényleg jópofa.

PsAndi,
Jó szórakozást! (Irigy, irigy.)

Beu,
Előre is köszi a receptet. Tegnap még volt hőemelkedés, ma már nincs.

Urszila,
Gratula az új(szerű) kocsihoz.

Apa tegnap megállapította, hogy nőtt a hasam. Hát igen, szülés után nem maradt, de azóta szorgalmasan gyűjtögettem a kilókat.Kép Ezért az előbb csináltam 200 lábemelést. Kezdetnek jó lesz...
Jut eszembe, újpesti csajok, ti jártok valahova tornázni? A Király(?) utcában van egy női fitness terem, ismeri valamelyikőtök?
Ma ástam elő a 2002. decemberi Kismamát, olyan tornagyakorlatok vannak benne, amit babával lehet végezni. Nem próbáltam ki, mert Roni éppen aludt.

Most mennem kell, felébredt a kiscsaj.

Maci_2
maci_2
 
 


Andi! Az Auchanban tart még az akció?

Beu
beu
 
 


Évi jobbulást Neked, jó gyorsan!KépKépKép

A lényeget felejtettem el:
Zsófibaba tegnap este egy szemet sem sírtKépKépKép

Zsófi
csucsuka
 
 


Beu! Ma van az utolso napKép (marmint Auchanban!)

orsoly
orsoly
 
 


Lanyok, irok epp egy hosszabbat is, de lenne egy kerdesem. Miota Petra atalussza az ejszakat, csak ugy jon ki a napi 5 szopi (amit azert szuksegesnek tartok, mar csak a kesobbi napirend miatt is), ha neha ebresztgetem. Pl. most evett fel11-11 korul, es meg nagyon alszik. Parszor megsimogattam, akkor kicsit mocorgott, de azonnal visszaalszik. Sajnalom felkelteni, de ha nem keltem, akkor csak 4x eszik ma, ami szerintem nem eleg, es negyszeri szopival nyilvan kevesebbet eszik, mint otszorivel. Es ez gyakran igy van, altalaban felkeltem, de uuuugy sajnalom.Kép Szerintetek aludjon vagy egyen?

Udv:

Leszter es az alomszuszekKép
leszter
 
 


Urszila,
Ezt még nem hallottam (anyatejes kalács)Kép

Miszike,
Aranyosak vagytok így együttKép
Szegény kis Beki.

Toffifee,
Amerre járok minden illatszerben megnézem van-e.Kép

Évi,
BetegségKép. Mielőbbi gyógyulást!
Képfeltevést látom, hogy Beu már leírta.

Zsuzsi,
Nehogy kidobd a piskótát, csinálj belőle mű-somlóit.

Kaska, Beu, Leszter,
Szépek vagytokKép

Kangi,
Ezt a szivatást (utazóágy)Kép

Beu,
Recept(ek) mentveKép

PsAndi,
Gratula a -1 kilóhoz.

Csucsuka,
Nem síró ZsófibabaKép

Maci_2
maci_2
 
 


Beu
most kotortam elő a prosit, és sajna ma van az utsó nap Kép
ja, közben Orsoly is megírta

Leszter
csak felkelne, ha éhes. vagy nem?

Andi
psandi
 
 


Ugy hallom, felebredt. Egy gonddal kevesebb.Kép
leszter
 
 


Lanyok, nalunk olyan sotet van, hogy lampat gyujtottam a gepeleshez.Kép
leszter
 
 


aztaaaa, mekkora vihar lesz itt!!!
az előbb azt hittem, bedől a fa az ablakunkon

Andi
psandi
 
 


Apa most telfonált, az Auchanban vásárolja az ágyat. Kép

Leszter! Én hagynám aludni. Ha éhes, tuti felkel.

Megkerültek az eltűnt hozzászólások. Csak egy-két reakció.
Az itt felfedezett babák is gyönyörűek. (Maci2: az a nyelvnyújtogatás!)

Franyó! Nekem a doktornéni azt mondta, hogy lassan, ha eléri a 4 hónapot, kezdhetek neki gyümölcsöt adni. Én visszakérdeztem, hogy nem elég-e 6 hónapig a szopi. Elég korrekt volt, mondta, hogy ahogy én akarom, ő pont azért javasolja a gyümit, hogy a székletet könnyítse, + fini vitamin, most jön a szezonja. Annácska nagyon ügyes, most olvasom, mi mindent csinál. Családi legenda, hogy én is a kidobálós játékkal vittem sírba anyát.

Zsuzsóc! Megvannak a képek! Nem tudok dönteni. A fiad is nagyon édes.

Zsófi! Micsoda névsztori! Gratula a sírásmentes babóhoz.
beu
 
 


Mindig elfelejtem aláírni: Beu
(Így növelem a hozzászólásaim számát.Kép)
beu
 
 


Sziasztok!

Sikerult megalkotnom a szulessztorit, elkuldom, aztan szaladok babazni!

Mar ott tartok, hogy reggelente ki fogjuk nyomtatni a topicot, hogy a baba mellett is olvasgathassak, hatha igy lesz modom levelezni! Kicsit egyoldalu ugyanis igy a kommunikacio... Aztan persze ember tervez, baba vegez :-)))

Nos hat akkor:

Vasárnap, a kiírás napján bementem a kórházba, amnioszkópiás vizsgálatra. Az orvosom megnézett, és megállapította, hogy ezt mégsem lehet elvégezni, mivel teljesen zárt a méhszáj. Sajnos a baba feje továbbra sem illeszkedett be tökéletesen. Az ultrahang alapján 4200 grammra becsülte a babát, a fejét pedig kb. 10 cm átmérőjűre, így a téraránytalanság gyanúja merült fel. Szóba került az is, hogy a köldökzsinór is akadályozhatja, bár ennek nem volt semmi jele. A flowmetria és az NST alapján a baba jó állapotban volt, viszont a méhlepény, magzatvízmennyiség arra utalt, hogy érett, kihordott terhességről van szó. Az orvosom úgy döntött, másnap feküdjek be a kórházba, elvégeznek még néhány vizsgálatot, és esetleg megpróbálják a szülést beindítani, de ebből nagy valószínűséggel császár lesz.

Nem volt könnyű elfogadnom ezt a döntést. Felhívtam a családtagokat, sokat sírtam, beszélgettem a párommal és a babával. Másnap reggel apósom a két degeszre tömött táskával együtt bevitt a kórházba.

Ezután igazából már jobban éreztem magam, mert folyton történt valami, vége volt a hetek óta tartó feszült várakozásnak, amikor úgy éreztem, bénultan áll az idő. Beszélgettem a szobatársakkal, gyöngyöt fűztem, közben kétszer is megvizsgáltak manuálisan és egyszer ultrahanggal. A vizsgálatok a vártnál kevésbé voltak kellemetlenek, kivéve, amikor egy nagyon kemény kezű főorvos megnyomkodta a pocakom. A déli viziten az orvosok úgy döntöttek, hogy ebből holnap császár lesz, mégpedig indítás nélkül. Kérdezősködtem a döntés okáról, és azt mondták, hogy ha első szülés esetén a magzat feje ennyire nem mutat beilleszkedési tendenciát, szinte reménytelen a sima lefolyású szülés.

Még mindig kicsorduló könnyekkel, de kezdtem elfogadni a helyzetet. Hiszen a szülés előtt nincs főpróba, és a baba biztonsága mindenek előtt való. Ha beszorul a szülőcsatornába, vagy egy elhúzódó vajúdás miatt kerül oxigénhiányos állapotba, komoly sérüléseket szenvedhet. Esetleg kockázatos beavatkozásokra kerülhet sor (fogó, vákuum). Sőt, szakmámból fakadóan tudom, hogy adódhatnak olyan egész apró, a szülés után észre sem vehető sérülések, amelyek csak később mutatkoznak meg olyan problémákban, mint magatartási vagy tanulási zavarok.

Sokat segített, hogy a délutáni terheléses NST alatt beszélgettem a szülésznőmmel, aki türelmesen válaszolt a kérdéseimre. Amúgy a görbék határozott fájásokat mutattak, de én alig éreztem valamit, lehet, hogy voltak nekem korábban keményedéseim, csak nem vettem észre. Délután bejött Péter, a párom, és megbeszéltük, hogy a műtétnél nem lesz ott, viszont utána egész nap velünk lesz, és megbeszéljük a csecsemősökkel, hogy azonnal adják ki Violát, hiszen ő tud segíteni az ellátásában.

Éjszaka alig aludtam. Viola is izgult, rengeteget mozgott a pocimban, simogattam, és gondolatban elmeséltem neki, hogy mi fog történni, és mondtam, hogy ne féljen. Elképzeltem, hogy most ő bent, én kint a hasfalamra tesszük a kezünket, és holnap már igaziból megfoghatom a kicsi pracliját. Végül hajnalban kiültem a folyosóra olvasni, hogy eltereljem a gondolataimat, így tudtam pihenni pár órácskát.

Másnap reggel 6-ra mentem beöntésre, borotválásra. Egyik ellen sem volt kifogásom, és nem is okoztak komoly kellemetlenséget, bár a borotva kicsit húzott, a beöntés meg vicces volt. Utána sebesen átköltöztem egy alapítványi kétágyas szobába, ahol bent volt a WC és a zuhany. Megjött Péter, pár szót váltottunk, aztán már mentem is az előkészítésre.

Nem is gondoltuk, hogy az előkészületek ilyen hosszúak, szegény emberem ott izgult egy órát, mire a doki szólt neki, hogy most kezdődik a műtét... Megbeszéltem a szülésznővel, hogy sajnos rám tenni nem tudják a gyereket, de megmutatják és megfoghatom a kezét. Kaptam infúziót, és beadták az EDA-t. Összegömbölyödtem, lazítottam, de pont a szúrás pillanatában, valószínűleg a szokatlan testhelyzet hatására az én kislányom adott egy nagy maflást a gyomorszájamnak... Az "elöl rúgnak, hátul szúrnak" hatására önkéntelenül is megrándultam kicsit. De mindenki azt mondta, hogy jól tartottam magam. Aztán jött a hatás, a zsibbadás okés volt, de volt benne valami kábító hatású anyag is, ami zavart, mert olyan ólmosak lettek a gondolataim és nehezen tudtam koncentrálni. Pedig teli voltam izgalommal és várakozással, hogy hamarosan találkozom Vilcsivel!

Aztán már toltak is be a műtőbe. Az asztalon hányingerem lett, kaptam oxigént, és a terhestornán tanult mélytisztító légzést alkalmaztam, így hamarosan enyhült. Folyamatosan beszéltem, kérdezgettem a szülésznőt és az altatósnővért, hogy hol tartanak, és mondtam, hogy hogy érzem magam, no meg a babámhoz beszéltem és nyugtattam. És egyszerre a sok kaparászás után olyan nagyon könnyű lett a hasam, és azonnal felhangzott egy csodálatos hang, olyan kis reszelős, de jó erős sírás, mint amikor a kiscicák hívják a mamájukat! És mindjárt mutattak is nekem egy gyönyörűszép kisbabát, aki olyan földöntúlinak tűnt, alig tudtam felfogni, hogy ő az én Vilcsim! És számomra a csúcs a szülésélményben, hogy odaadták a kis kezét, nem is láttam, csak tapintottam, hogy olyan kis puhi és magzatmázas, és ez az a pont, amitől mindig újra elsírom magam, ahányszor visszaemlékszem rá. Aztán elvitték, engem befoldoztak, de közben folyton hallottam az én babám sírását, és mint később megtudtam, akkor már odahívták a Pétert és vele volt, mikor fürösztötték és öltöztették.

Aztán betoltak a szobámba, ahol Péter már várt. Kiderült, hogy csak 2 óra múlva jöhet a baba, mert még megfigyelik, és gyerekdoki megnézi! Hát ez volt életem leghosszabb 2 órája. Elég zavaros voltam, egyrészt euforikusan örültem, hogy egészséges kisbabám van, másrészt fájt, hogy idegenekkel van, mikor mellettem lenne a helye!

De hamarosan eljött a perc, amikor a párom diadalmasan betolta Vilcsi babát a kórterembe. Rögtön mellém fektettük, és ügyesen szopizott! Egyszerűen álomszép volt, csak lassan fogtam fel, hogy ő az enyém és tényleg őt hordtam 9 hónapon át a pocimban! Ami még nagyon jó volt: egyszer olyan bánatosan sírt a kocsiban, és amikor megfogtam a kezét, megnyugodott! Valahogy úgy érzem, ez a kézfogás az, ami engem kárpótol azért, hogy a szülést, mint közös teljesítményt részben át kellett adnom az orvostudománynak. Hogy ezáltal mégis teljesítettem azt, amit az én babámnak ígértem.

Így végül is este 8-ig, amíg Péter ott volt, folyamatosan velem lehetett, éjszaka pedig 3-szor is kihozták szopizni. Nagyon büszke voltam rá, hogy már a folyosóról kiszúrtam, hogy ő sír!

Néhány szóban még a kórházi napokról. A nővérekről, csecsemősökről igazából csak jót mondhatok, a kérdéseimre választ kaptam, és sokan voltak velem nagyon kedvesek, barátságosak, bár volt ellenpélda is. Nagyon hálás vagyok a nővérnek a határozottságáért, aki első nap segített talpra állni és kimosott a szmötyiből. És annak a csecsemősnek, aki két nap elteltével kisimogatta a cicimből az első csepp előtejet. Ugyanakkor húzós volt, hogy a következő napokban annyian szültek, hogy már a nőgyógyászatra kellett vinni az anyukákat, így mindenki iszonyúan le volt terhelve, és pl. hiába voltam császáros, a 3. naptól nem jutott kocsi, a karomban vittem Violát a csecsemősökhöz esti fürcsizésre, mondjuk elbírtam. És az se esett jól, hogy néhányan le akartak beszélni a 24 órás rooming-inről, mondván, hogy túl nagyot vállalok.

Pedig ennek így kellett lennie. Az első együtt töltött éjszaka volt kemény, front is volt meg hasfájás is, de szerintem jót tett, hogy együtt estünk át a krízisen, magabiztosabbá tett, és elmúltak a gátlásaim a baba kezelésében. Később sajnos jött egy kellemetlenség: az EDA kicsit elcsúszhatott és megsérülhetett a gerincvelőt borító hártya, emiatt ha nem feküdtem, tarkómerevség és fejfájás jelentkezett, egész a hazamenetel napjáig. Rengeteget ittam, kérhettem volna infúziót, de akkor elvitték volna Vilcsit, úgyhogy kibekkeltem. Szerintem az a már említett összerándulás volt a ludas. Ennek ellenére másodszor is ezt választanám, az éber tudat, és az, hogy a hatóanyag nem került a baba szervezetébe, nekem megért ennyit. Egyébként pedig rengeteget segített, hogy a párom, akinek most nyári szünete van, napközben mindig ott volt velünk, pedig ő is alaposan el volt fáradva testileg és lelkileg is.

A szopi ugyebár kicsit nehezen indult be, a kritikus 3. napon adtunk is kb. 1.5 deci cukros vizet a babának, pohárból. Mondjuk a magam részéről cukrot nem tettem volna bele, de jó volt, nagyon megnyugodott tőle, mert már éreztem, hogy szenved. És jó volt, hogy én adhattam, mert egyrészt így az én felelősségem a döntés és nem mások intézkedtek a hátam mögött, másrészt én szabályoztam, hogy mikor és mennyit adok. Amint megjelentek az első fehér cseppek, a cukros vizet kiöntöttük. A tejbelövellés amúgy érdekes érzés volt, éjszaka történt, olyan hűvös lett a mellem és ha lehunytam a szemem, sok fehérséget látam, és nagyon élénk belső képek, erős érzések viharzottak át rajtam.

Szóval ez volt a mi történetünk. Persze ha nem fognám vissza magam, überelni tudnám a Háború és békét az emlékeimmel, de nem akarom jobban igénybe venni a türelmeteket. Szerintem azért ez egy jó kis történet, és igazából még csak most kezdődik...

Minden szepet s jot!

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Sajna még nem volt időm bejelentkezni hozzátok, de a pici mellett nincs sok időm. Vajon mért? Kép
Lenne egy kérdésem ha fogorvosnál Lidocaint kapok
tényleg nem lehet utána órákig szoptatni?

Kaska, itt is gratulálok! Ügyi vagy, hogy tudsz írogatni, nekem nincs sok energiám. Előbb-utóbb biztos rendeződnek a napjaink.

Tina + 13 napos Niki
tkriszta
 
 


Bocsi, lenne még1 kérdésem.
A dokinéni, védőnő szerint ne szoptassam óránként hanem adjak neki teát. Ti betartjátok a 2-3 óránkénti evést?
Ha nem fejek akkor is lesz elég tejem? Ez már 2 kérdés volt. Kép

Tina + 13 napos Niki
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Olyan vihar van kőbányán, hogy nincs rádióadás.
Felborította a szél a virágokat, becsapta az erkélyajtót, pedig Dorka aludt...
De csend van més, így remélem nem ébredt fe, bekapcsoltam neki a tücsök zenét, hogy ne riadjon fel a dörgésre.

Szombaton már megint dolgozok, Budaörsön.

Manó: vigyázzatok magatokra!

Kicsit szomorú vagyok, mert tegnap összeszólalkoztam az anyóssal. Állandóan a gyereken "lovagol".
Tegnap este kirohantunk 10 percre, és be se álltunk a kocsival az udvarra, mert csak a korlátot szaladtunk megnézni az épülő házunkba, hogy milyen lett, meg hogy hol haladnak.
Erre jön hogy hol a gyerek mondom neki, hogy alszik, a kocsiba, és hogy ne költse fel.
De azért neki fontos volt oda mennie, megnéznie, na meg az apősnak is, erre mondják, hogy már nem is alszik. Mondja a férjem, ja hogy már felkeltettétek, már nem alszik.
Erre megyünk beülni a kocsiba, és mondja, hogy forduljunk meg a kocsival az udvarukon, hogy a dédi is megmézze a gyereket, én nem bírtam tovább és beszoltam, hogy nem kirakati baba, hogy állandóan bámulni kell. Erre visszaszólt, hogy akkor tartsam vitrinbe.
Így utólag hülyeség ilyenen vitatkozni, nem olvad el a gyerek ha ránéznek...De egy nagyon rossz reflexet váltanak ki belőlem az anyósék, azzal, hogy állandóan "zaklatnak" mikor jöttök, hol vagytok, mit evett a gyerek, mit csinálok nap közbe stb. Kiskoromba számoltatott el az anyám, és ha nem értem időre haza kaptam érte...

Szóval nem tudom mi lesz ha kiköltözünk tegnap este Tarcsától végig bőgtem köbányáig az utat annyira ki voltam akadva...

Na nem panaszkodom

Jók legyetek
Manó2+Dorka aki még alszik

egy pár kép

ilyen vagyok 30 évesen...
Kép
barátkozás
Kép
van aki vigyáz rám...
Kép
egy mosoly nektek
Kép
manó2
 


Sziasztok!

Nagyon koszi mindenkinek a szulinapi jokivansagokat!KépKépKép A hussutes jol sikerult, bar mivel keson kezdtuk, nagyon ehesek voltunk, igy a csaklennemarkesz erzes miatt kisse megegett a husi. De igy is fincsi volt!Kép A kesoi idopont miatt viszont nem talalkoztunk a szomszedokkal, ami kulon orom.Kép Ittam pezsgot is, na jo, csak egy poharral, meg Baileys-t is, lehet, hogy attol alszik ennyit Petra?Kép Kaptam viragot is, a kedvencemet (narancssarga rozsat), de a fo ajandekomat mar megkaptam par hete (klima, ugyanis ez az en kedvemert lett).Kép Ja, es hetvegen megyunk babakocsit venni, amit mar uuuuugy vartam/varok!Kép

Viszont elkiabaltam a hosszu ejszakai alvast, ma Petra 5-kor kelt, ki tudja miert. Szerintem a fo baja nem is az ehseg volt, hanem hogy ebren akart lenni. Sotetben egyre jobbn kezdett nyuglodni, de amint felkapcsoltam a villanyt, tok nyugodtan nezegette a fejvedon a barikat.Kép De aztan 6-kor csak beletuszkoltam nemi tejcit, hogy aludjunk. Sikerult is, 9-ig.Kép

Zsuzsi,
Akkor ha jol szamolom, 363 nap van koztunk.Kép Gyuri nagyon ugyes (pisi)!Kép
Piskota.Kép A somloi szerintem is jo otlet! Hamar megvan, ha mar kesz a piskota, es nem baj, ha Gyuri beleturt.

Beu,
Nagyon jok a fotok.Kép Mi ez az agyasbolt?
Tugedor kep is nagyon ari.Kép

Franyo,
Aranyos lehetett az oszibarackfalo.Kép
Tablazat: majd megkerdezem a ferjemet, hogy el tudja-e vallalni, hogy ezt a tablazatot is megcsinalja automatikusra. Akkor csak az ujakat kene beirogatni, a heteket kiszamolna magatol. Most eleg sok meloja van, de szivesen bibelodik ilyenekkel, ugyhogy bitosan megcsinalja.Kép

Myssnia,
Boldog nevnapot igy utolag!Kép
Koszi a tejcis megnyugtatast. Remelem, Szilard is mielobb rajon, hogy a kaja utan is raer nezelodni.Kép
Nagyon jo a kozos kepetek Szilarddal!Kép Meg egyaltalan, annyira tetszenek a kepeid!Kép
Meg egy gyerkoc?Kép
Mit csinal Szilard a kanapen?

Kaska, Evi24,
Meg nem is udvozoltelek Titeket ideat!KépKép Nagy-nagy gratula a kislanyokhoz!Kép

Kaska,
Szuperek a kepek! Es a kepalairasok is.Kép Gyonyoru a kis ujszulott Viola!Kép
Amugy korabban irtal valami olyasmit, hogy orulsz, hogy mar neha sir egy kicsit Viola, mert ilyennek kepzeltel egy normalis ujszulottet. Ezen annyit mosolyogtam.Kép Valahogy annyira jellemzo Rad ez a gondolkozas, tokre tetszik a pozitiv hozzaallas mindenhez.Kép
Aztaaa, mar meg is irtad a sztorit? Az enyem meg nincs kesz.Kép Na elolvastam. Nagyon szep. Tenyleg. Es olyan jo, hogy ennyit irtal az erzeseidrol is. Tobb helyen szipogtam kicsit.Kép En is szeretnem kiirni magambol, mert bar konnyu szules volt, es egy csodalatos elmeny, a mai napig minden aldott nap az eszembe jut, sokat gondolkozom rajta. Vagy nem gondolkozom, csak ez jar a fejemben.Kép

Evi24,
Gyogyulj meg gyorsan! Szedsz valami gyogyszert? Amikor en hazajottem a korhazbol, a ferjem volt beteg, pedig nagyon ritkan szokott megfazni. Kulon szoba es szajmaszk szinten jatszottak nalunk is.
Ugy latszik, ezek a Petrak ilyen jo kislanyok.Kép

Maci_2,
Jobbulast Roninak, bar persze mar biztos reg jol van.Kép
Apas kep nagyon edes.KépKépKép Petra is nezi az ures falat es a plafont, van egy-egy resz, amire altalaban nevetni is szokott. Miket lathatnak???
Koszi az erdeklodest, majd teszek fel Petras kepet meg. Nagyon tetszettek a kepek a Te nagyszemudrol.Kép
200 labemeles, mint kezdet???

Andi,
Vanilias karika es Eszterhazy torta nalam is nagy kedvenc!Kép Irigykedem a szinhaz miatt, drukk, hogy Dani jol viselje!Kép
Filippino piskota.KépKépKép

Urszila,
Gratula az ujszeru kocsihoz, mi ha minden jol megy, hetvegen ujat veszunk, elso gyereknek meg az jar.Kép
Petra mar eleg sokaig tartja a fejet hason, igy nezi a fejvedot, vagy Hugot, a macit (aki a huggle-huggle felkialtasoknak koszonheti a nevetKép).Kép Majd teszek fel rola kepet, nagyon aranyos. Viszont o meg nem nyul a jatekok utan, ahogy Te irtad korabban Julkarol. Biztos Julka is hamarosan elkezdi, ne izgulj.Kép
Anyatejes kalacs, hmm, en valahogy idegenkednek tole....

Miszike,
Nagyon szepek vagytok a kepen.Kép

Kangi,
Mi volt KIKA-ban? Mivel bunkoztak?

Tina,
Udv itt, es gratulalok!Kép
Szerintem ne adj neki teat! Maximum (de tenyleg csak legvegso esetben) akkor, ha meg nem indult be a tejed, es attol felsz, hogy kiszarad a baba. De ha mar ki tud valamennyit szivornyazni, akkor errol egesz biztos nincs szo.Kép
Fejesrol megoszlanak a velemenyek. En az elso 6-8 hetben fejtem, de a vegen mar csak napi egyszer az egyik cicibol es egyszer a masikbol. Nem tudom, hogy tenyleg szukseges volt-e, de engem megnyugtatott, bar nagyon utaltam csinalni.Kép Sokan vannak itt, akik egyaltalan nem fejtek, vagy csak akkor, ha nagyon feszultek a cicik, es naluk sincs gond a tej mennyisegevel.Kép

Amugy Petra megint jol elaludt, ugyhogy ujra kezdhetek dilemmazni.Kép Mert ha csak kesobb eszik, akkor csuszik a lefekves ideje is. Na majd kitalalom.Kép vegul is mar kesz nagylany, en meg ilyeneken dilemmazgatok, mint az ujszulottes anyukak.Kép

Na vege a regenynek.Kép Mar reg nem irtam ilyen hosszut.

Udv:

Leszter es az alomszusszKép
leszter
 
 


Sziasztok!

Raktam fel képeket, a Dorottya Rebeka albumába.

Manó2+Dorka
manó2
 


Sikerült hazaérni a piacról pont az eső előttKép Kis örömök színesítik a napotKép Nagy öröm: 9-től 6-ig aludt Julka, kis szopi, alvás 8-ig. Szuper!

LeszterKép
Szerintem pár napig hagyd teljesen Petrát működniKép, hátha egy új napirendet szeretne? Éhes tuti nem marad teli cici mellettKép Hogy sikerült a szülinapos hússütés?

TinaKép
Tejed elég lesz akkor is ha nem fejsz, de ehhez igény szerint kell szoptatni. Hogy Niki hány óránként igényli? Ez akár naponta változhat. Julka most valszeg mennyiséget akar növelni, mert megint óránként szopik. Szerintem ne hagyd sírni, ha éhes, a teától szegény csak percekre fog megnyugodni.
Fogorvos: nekem két hete gyökérkezelt, nem mondta, h ne szoptassak. Remélem, nem feledkezett meg róla, h szóljon, neki is pár hónapos gyereke van!

MaciKép
vigyázz a torna mennyiségére, a klinikán azt mondta a gyógytornász, h fél évig véglegesen kinyúlhatnak a hasizmok.

ÉviKép
Gyógyulást. ++++++++energia.

BeuKép
recept mentve. Hasonlít rád a fiadKép
Szerintem a 6 hónapos kort nem szabad ortodox módon betartani a hozzátáplálásnál. MIN. 4 hónap tejci javasolt. Azután szerintem a babától függ. Andrisnak óriási étvágya volt (most is sokat eszik, vsz gyors az anyagcseréje, mert sovány emellett, de a tejet utálja), 4 és fél hónaposan muszáj volt elkezdeni a kajákat. Zsuzsi 8 hónaposan volt hajlandó eszegetni, de 1 éves koráig kb. tejen élt. Most is sokat iszik. Szóval szerintem 4 hónap után Lőrinc határozza meg a dolgok alakulását.Kép

KaskaKép
Szép szülés és születéssztoriKép Jó, h ti is együtt lehettetek! Szépek vagytok!
Hányinger: ezek szerint neked is vészesen lement a vérnyomásod az EDA-tól. Nekem legalábbis utólag ezt mondta a dokim.
Még én is elérzékenyülök az első egymásranézések emlékétől, még akkor is, ha az I., most 9 éves gyerekem születése jut eszembeKép

Felébredt a III., nagy az ordiba, még jövök!

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Mnao2: Dorka nagyon edes! Ne huzd fel magad anyoson, nem erdemes, bar tudom, konnyu mondaniKép Ha mar itt laktok, es tele lesz vele a torpod, setalj at hozzankKép

Na vegre rakok fel kepetKép

Lacko elso talalkozasa az almaval
Kép

Ez a kedvenc kepemKép
Kép

orsoly

Ps: az elso kepen megint nem igazan jo a fokusz, de nagyon rohogtemKép Remelem nem lesznek nagyok!
orsoly
 
 


Sziasztok,

ma már tényleg jobban éreztem magam eddig,úgyhogy talán holnap már együtt is alhatok a kis családommal,de azért ma még azt hiszem inkább mégiscsk külön alszom.

Ez még nem tugedőr kép,de mindenesetre nagyon édi,szerény véleményem szerint.Remélem sikerül is feltenni.

Köszi csajok a jókívánságokat,az összes pozitív energiát magamba építettem. Kép

És akkor jöjjön a kép,ami ma délután készült.
Évi24
 
 


Apa volt a budaörsi Corában, utazóágy ott sem volt, de lehetett volna rendelni, augusztus közepére meg is jött volna. Mivel a nyári utazásokhoz szerettük volna, inkább vettünk az Auchanban. Kép Kép Kép

Kaska! Szép történet! Kép Ne szomorkodj azon, hogy csaszis lett. Violának így volt a legjobb.

Tina! Lidocainról nem tudok semmit. Nekem Lőrinc az elején egy- másfél óránként szopott, most is gyakrabban mint 3 óra. A teát, vizet el sem fogadja. Szoptass bátran. Nekem nincs sok tejem, de pont annyi, amennyi elég. Nem fejek, magától állt be így. (A legelején fejtem csak, aztán rájöttem, hogy több macera, mint haszon, ha nincs igazából szükség rá.)

Manó2! Mi az a tücsök zene? Anyósék miatt részvétem. Kép Mikor volt a szülinapod? Kívántam vajon. A biztonság kedvéért: boldog szülinapot!
(Hogy élted meg a harmincat?)
Nagyon édes a kiscsaj!

Leszter! Szép szülinap volt! Miért vesztek babakocsit? Nem jó ami van? Csak azért kérdezem, mert én is ki akarok zsorválni egy újat, mert ez a mostani az agyamra megy. Tök jó, csak az összezárásával van mindig baj. Nem tudom létezik-e könnyen összezárható és könnyű babakocsi, de ha igen, felkutatom a piacot. Csak apa bólintson rá!
Ágyasbolt: a Sugárban ágyakat, matracokat áruló bolt. Felnőtt-bolt. Kangit érdekelte.

Urszila! Kösz a tanácsot, szerintem lassan majd mi is próbálkozunk. De jó, hogy azt mondod, hasonlít. Tegnap is ezt mondta az egyik rokon. Ahogy apa mondta: 1564:4 az állás a javára. Ezennel 1564:5. Kép

Beu
beu
 
 


hoppá,
hát akkor próbálkozunk mégegyszer. Kép

Kép
Évi24
 
 


Lányok Kép
a guta ütött a KIKÁ-ban. Átautózom a városon, gyerek nyűgosködik, anyám nyugtatja. Bevonulunk a KIKÁ-ba, mint rozzant három nővér, a bébiosztályon ki van téve az ágy, fölötte fellógatva a felirat: "Utazóágy, 9.990 Ft,-; katalógusban hirdetett termék"
Megyek a háromfős csoportba verődött eladónőkhöz, kérem az utazóágyat. Válasz: "Nincs, nem is volt, és nem is fogunk kapni belőle". Mire én: "És a kitett darab?" Válasz: "Azt nem adhatjuk el. Ez a vezetőség döntése". Én, elhűlve: "Ez felháborító" - és már fordultam is sarkon. Egy szót se tudtam kinyögni!!! Én!!!
Ez maximálisan etikátlan üzleti magatartás, írni fogok a Fogyasztóvédelemnek.
Kifelé menet a biztonsági őr kinyittatta Anyuval a pelenkázótáskát Kép A bunyec. Nyilván látta, hogy 2 perccel azelőtt érkeztünk, és sietve távozunk mi, az albánok, és gondolta, hogy csak beugrottunk megfújni egy vázát KépKép Ezen már csak röhögtünk.

Talán azt gondolták, hogy az emberek úgyis körülnéznek majd ott, ha már eljöttek? Ezek után? A lábamat be nem teszem többé oda, hazudós dög banda. KIKA - bárhova máshova KépKépKép

Hát ennyi. Most megyek fürdetni, utána TESCO-ba, ahol 13eFt-ért megpróbálom megvenni az akciós ágyat Kép

Pussz
pipa Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Boldog születésnapot minden szülinaposnak Kép! Ha jól emlékszem Zsuzsi, Leszter, Manó2! Remélem nem hagytam ki senkit!

Myssnia!
Boldog névnapot utólag is!
Nagyon édesek a képek Szilárdról és a Tugedőr is.
Kár, hogy én nem tudok feltenni, digitális gép hiánya miatt Kép.

Beu!
Szerintem is korrekt volt a védőnő, hiszen tényleg most van gyümiszezon. Te tudod, hogy mikor érdemes elkezdeni gyümiztetni a gyerkőcöt Kép. Egyébként mi Levit 5 hónaposan kezdtük kóstoltatni, és nagyon jól megy.
Egyébként nagyon csúnya dolog, hogy az aláírásoddal akarod növelni a hozzászólásszámodat Kép!

Zsuzsi!
Fly Miki: nagyon édes Kép! Mi készült az összefurkált piskótából? A somlói jól hangzik Kép. Német agglegény barát hogy bírja a 'kiképzést'? (Jól emlékszem ugye, hogy lesz egy ilyen vendég is? Emlékezetből írok, nem visszaolvasás szerint, szóval bocsánat ha tévedek.

Évi!
Jobbulást, de gyorsan! Küldök sok drukkot a gyógyuláshoz: Kép +++++ Kép Többet nem merek írni, nehogy túl hosszú legyen a sor!
Irigykedem a Kispapád miatt. Az enyém hasonló helyzetben idehívná az anyját, hogy Ő az imádott munkahelyén lehessen Kép. Ha ez eszembe jut, mindig elszomorodom...

Csak félve jegyzem meg, hogy Brokkoli vett utazóágyat a Kikában. Nem tudom melyikben, de ezek szerint nem ugyanabban, ahol Kangi járt Kép.
Ez megérdemli a 'kitüntetett bunkózós bolt' cimet, az tuti.

Tapasztaltabb anyukák SOS! Szerintetek helyes így Levi étrendje?
Reggel 6 körül megszoptatom, 9 körül tápszert kap, dél és 1 között főzeléket (kétnaponta húsosat) délután tápszer, illetve megkínálom cicivel, este pedig lefejt anyatejet kap tápszerrel keverve. Azt olvastam valahol, hogy ebben a korban (hetedik hónap) már tízóraira gyümölcs is lehet. Szóval, adjak inkább gyümit tápszer helyett?

Előre is köszönöm!
Pusza, Virág és a ma 28 hetes Levi
virga
 
 


Sziasztok!

Írtam egy csomó mindent már kétszer és nem ment el! Így jár, aki nem menti el amit írt.
GRRRRRR, nagyon dühös vagyok!!!!

Most pedig fürdetésidő!
Pusza, Virág és a ma 28 hetes Levent
virga
 
 


Mégis megvan!!!
virga
 
 


Sziasztok!
Bocsi de nemnagyon olvastam vissaza,mert ma dicsekedni jöttem. Szóval,ma Domibaba felállt a kiságyban! Ez annyira tetszett nki,hogy azóta annyira tökéletesítette új tudományát,hogy nemszórakozik a"feltornázással", megragadja erősen a rácsot és egy lendülettel fenn is van. TÖKÜGYI! Annyira örüllt saját atrakciójának,hogy nagyokat kacagott,és rugózott ácsigáls közben.
Lejebb is tettük rögtön a kiságyat nehogy kiessen. Ma megkapta az etetőszékecskéjét. A Budaörsi Madrina p.-ba vettük. Ő választotta ki,bár neki midegy volt mindegyikben jólérezte magát. Aztán az egyikből ki sem akaródzott jönni,tehát egyértelmű volt a döntés. Holnap felis avatjuk. Kiváncsi leszek hogy fog tetszeni neki már alíg várom!

Virga!
Bár nemvagyok tapasztaltabb anyuka nálad,azért leírom hogy nálunk hogy megy az egésznapos evés. Igaz mi már mindenevők vagyunk,mert én annak a híve vagyok hogy szokja az ízeket,ételeket már most. Mi reggel negyed 6-kor kelünk,akkor tápszert kap(sajna tejcim csak 3 és fél hónapig volt). Köv.evés 10-körül van(nyügitől függően lehet kis eltérés) ekkor gyümit kap. Aztán du. 14-körül főzelék,főzelék-husival,gyümi-husival,válltozatok. 5-körül félhat körül gyümi levet,vagy túrórudit(csoki nélkül),vagy krémtúrót,vagy joghurtot eszik,de ilyenkor kisadagban hogy nelakjon be vacsi előtt. Nálunk a fürcsi,vacsi fél 8 körül van és ekkor újra tápszer. Mondjuk jó kis adagokat eszik. Reggeli tápszer a beba 2-tőböl 180ml az esti 240ml. A tízórai,és az uzsi egy-egy üveg bébikaja, és persze 5körül egy kis csemege. Szóval étvágy az van.Remélem tudtam valamicskét segíteni,ha valami nemtiszta ahogy leírtam akkor szólj!

Sziasztok!
Noémi.
Noeeemi
 


Sziasztok!

A tücsök zene a következő: Lehet kapni a mega toys-ban egy masinát aromaterápias zenélő, 10 féle hangon tud zenélni, szívhang, csicsrgés, esti tücsök zene, óceán, vízesés, stb. és ez nagyon nyugtatóan hat a babákta, Dorka nagyon szeretireggel a madarakra ébred, este a tücskökre alszik, azért szeretjük, mert akkor nem riad fel a kocsik riasztójára, vagy pl, most is petárdáztak a fiatalok a házelött.

Orsoly: Hát tényleg előre félek a kint lakástól...
Így már meg is szervezetem 2hét múllva újra elkezdek járni edzésre, meg szerintem vissza fogok menni dolgozni, hogy minél kevesebbet legyek az anyósék mellett...

Szomorú, hogy így alakul.

Jók legyetek
Fáj a pocim, olajos halat vacsiztam...Pedig imádom

Sziasztok
Manó2+Dorka
manó2
 


Sziasztok!

MA elég szűkszavú leszek, mert dolgozok még egy kicsit.

KangiKép
Én már vagy 2 éve nem voltam a KIKA-ba, mert már akkor is utáltam. Ami jó az drága, a többi meg elég bóvli. Szoborlábú üveg-dohányzóasztal... Táskanézés parasztmód.

Zsuzsi
Szegény te, meg a piskóta. Nyiláván most már nem vagy ideges.

NoémiKép
Gratula a felálláshoz!

Manó2
Dorka milyen édes!

Lényok!
Szuperek a tugedörös képek, csak még kevés. Többiek is! Gyerünk!Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Látom, nem igazán vagyok formában, klafán félregépeltem...

Évi
Nagyon szép babád van!Kép

Orsoly
Lackó kép édes! Nekem olyan mintha a minősége lenne rossz a képnek, és nem a fókuszálás.

KaskaKép
Még nem olvastam el a szülést mert akkor tuti itt maradnék a munka helyett, de már nagyon kíváncsi vagyok.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Megegy:

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Te, ZsuzsiKép
Tiszta apja ez a Mikigyerek! Kép Kép Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Lanyok, lenne egy kerdesem. Augusztusban megyunk a Balatonra. Ha Petra penteken reggel megkapja a negyhonapos oltasat, akkor vasarnap delelott ugye mar gond nelkul utazhatunk? Jol tudom, hogy laz inkabb aznap, es masnap szokott lenni, de harmadnap mar nem? Melyik szokott nehezebb lenni, a harom-, vagy a negyhos oltas?

Mano2,
Nagyon jok a kepek, Dorka nagyon aranyos. Az elso kep meg a bekakilas elott keszult?Kép
Anyos miatt ne ragd magad, sajnos ez elkerulhetetlen lesz, ha ott fogtok lakni. Be fogja latni, hogy neki is alkalmazkodnia kell hozzad, ha jo viszonyt akar.

Orsoly,
Kedvenc kep nagyon edes!Kép Es az almas-fintorgos is.Kép

Beu,
A mostani babakocsink, amit lattal, nem sajat. Ugyan ketfunkcios, de a kislany, akitol Petra kolcson kapta, csak melykocsinak hasznalta. Ugyhogy eleg tirpaksag lenne sportkocsinak is elhasznalni. Most olyat szeretnenk, ami ha nem is teljesen, de majdnem vizszintesig dontheto, nyaron konnyu esernyokocsi jellegu, de teliesitheto is (kupola, labzsak). Es persze konnyebb. valoszinuleg CAM vagy Neonato lesz, mert CAM autosulesunk van, ami ezekre a kocsikra travel systemkent rateheto. Igy majd nem kell folyton felkelteni Petrat ha megyunk pl. vasarolni. Es nekem nagyon tetszik mindketto.Kép Gyozd meg Te is a parodat.Kép

Evi24,
A Ti Petratok is tunderi.Kép Az "is" a mi Petrank miatt van, mert megis csak o a mi gyermekunk (Urszila utan szabadon.Kép)

Kangi,
KIKAKép Nem is ertem, hogy kepzeltek ezt???Kép Remelem, a Tescoban kaptal utazoagyat, megerdemled...Kép

Noemi,
Gratula a felallashoz!!!Kép Ugyes baba.Kép

Myssnia,
Igen, azokra a dohanyzoasztalokra en is emlekszem. Meg a haloszobabutorok kozot is vannak eleg erdekesek...

Teszek fel ket kepet, az egyiken Petra lathato Hugo macival, a masikon a tegnapi vacsi.Kép

Jo ejt:

Leszter

Kép

Kép
leszter
 
 


Leszter!
Petra édes, és látom tök figyelmes is. Kép
A hús, háááát, elég éhes vagyok! Nyam-nyam.
Harmadnam már kutya baja, menjetek nyugodtan. Nálunk a 3 hós jobban megviselte, mint a 4 hós.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Kaska,
Mégegyszer hatalmas gratula nektek. Ismerem az általad leírt érzést, amikor kiderül hogy császár. De azért így sem adnám semmi pénzért!Kép

Tina,
Üdv ittKép, gyere amikor csak tudsz.
Én nem adtam Roninak teát, pedig a doki a sárgaság miatt mondta. A kórházban kaptam egy Szoptatós füzetet, van benne egy telcsiszám (24 órás szoptatási ambulancia Fővárosi Szent István Kórház, 216-0350/1644-es mellék) és ők nem javasolták. Esetleg hívd fel.

Manó2,
Fel a fejjel, anyós nem ér annyit, hogy így felhúzd magad. Különösen ilyen édes csöppséggel!Kép
KépekKép
PocifájásKép. Jobbulást.

Orsoly,
KépekKép
AlmatalálkozásKép

Évi,
KépKép Még, még, még...

Györgyi,
Nyaraltok?

Noémi,
Gratula az atrakcióhoz!Kép

Kangi,
Ilyen bunkókat! Tényleg jelentsd be a fogyasztóvédőknek, kiérdemelték.Kép
Párom nővéréék vasárnap mennek a Balcsira egy hétre. Mi vigyáznánk a házukra (addig sem kellene a panelban poshadni), csak kiságy-problémák vannak. De látom nem túl biztató a helyzet.

Zsuzsi,
KépekKép

Képzeljétek, a vihar kidöntötte a kaktuszunkat a balkonládából, pedig egy nagy cserépben volt. Gondolhatjátok, hogy megijedtünk, a 10.-en lakunk! Még jó hogy nem esett rá valakire.

És egy kép az új pályázati felhívásra:
Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Leszter,
KépekKép

Maci_2
maci_2
 
 


Myssnia,
"Apja" nagyon orul a boknak, o is mondta mar, hogy Miki szeme tutira tole van!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?