Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak röviden, aztán majd még jövök!

Reni! A babylove pelus hátulja valóban nem gumis. Régen (még Lackó idejében) az volt, de érdekes módon, ezzel nincs bajunk. A pampers nekünk se jó, de a babylove-val sose volt gondom. Pedig használtunk minit, midit, maxit és most a maxi+ -t.

A tescosnak gumis a hátulja, talán az hasonlít így legjobban a liberora.

Hétvégén volt minden, temetőjárás, szülinapozás, sütés, főzés, ma meg végre 9 nap után ovi van. Este meg megyek nőgyógyászhoz. (Szülés után 6 héttel látott utoljára doki, szégyellem is magam!)

Ma meg az ovis szülinapozásra sütök, úgyhogy nem nagyon leszek aktív, de pusszantás mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Viera, átérzem az aggodalmadat, tanulságos a történet. :?

Kmammy, Milánnak is volt egy ilyen időszaka, amikor állandóan a kerekeket forgatta, azt látta meg stb. Az autizmust mikor tudják megállapítani egy gyereknél? Már babakorban, vagy csak később?
Megnéztem a videot, nagyon szép család vagytok. Kevin egy kis tündér. A férjed pedig büszke Apa. :)

Meteor, hová viszed Pannit gyógytornászhoz? Látod, beindul Ő is, majd futhatsz utána.

Mi most jöttünk haza a dokitól, 1 órát várakoztunk, annyian voltak. A fél bölcsi ott volt. :evil: Milán annyit szaladgált a rendelőben, hogy mikor hazaértünk egyből kidőlt.

Gabella, nektek megengedik az oviban, hogy házi sütésű tortát vigyetek? Nálunk ez tilos, bolti, csomagolt, szárazat vihetünk csak. :roll:

Megyek ebédelni, írjatok sokat! :wink:
Vendég
 


Képek a blogon.

Nem tortát viszek, kiflit sütök nekik. Indulok is, mert nem leszek kész, és még főzni, mosogatni fürdeni is kell 3-ig...

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Gabi, bocs, pontatlanul írtam, nálunk abszolút nem lehet házi sütést vinni, sőt cukrászdait se. Csak olyan bolti csomagoltat, amin fel van tüntetve a szavatosság.

Meteor, a kérdezett személyekről én sajna semmit sem tudok. :( Esetleg lehetne nekik az iwiwen írni, hátha oda gyakrabban benéznek! :roll:
Vendég
 


Gabi!

Korábban már volt itt szó, arról, hogy sok helyen nem engedik, hogy házi sütésű sütiket vigyenek az oviba a higiénia, fertőzések stb. miatt! :shock: :roll:
Bezzeg az én időmben még nem volt ilyen. Mindenki jó kis házi tortát vitt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Értem én, de itt még bíznak bennünk. (Vagy nem tartják be úgy a szabályokat.)

Kitti tegnap járt az iwiw-en, úgyhogy szerintem érdemes lenne nekik ott feltenni a kérdést. Márit nem tudom, ő nincs az ismerőseim között...

Az előbb enyhe szívrohamot kaptam! Leesett a szekrény tetejéről a konyhában 3 fémtálca, és leborította a macskának összekapart maradékot, plusz lelökött egy poharat, ami össze is tört. Lackó nutellás pohara. Még jó, hogy van még belőle másik 4... De Asterixes már csak 1 maradt.

Mosogatás 90 %-ban kész, az ebédnek való husi kiolvadt, de a pohár törés miatt lehet újra felmosni...

Most indulok fürdeni, pusszanat mindenkinek, már valószínű, hogy csak holnap jövök!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!


Csak gyors bekukk.

Kmammy:
Nagyon tetszett a videó. Azt írtad, hogy kb. 25 perc, hát néztem volna tovább is, de kb. két percet tudtam nézni, aztán elakadt.
Nem tudom milyen gépre gondolsz, hogy van-e rajta Movie Maker, de én nem kamerával szoktam a felvételt csinálni, hanem fényképezővel (az is tud kamerázni). Azt sokkal könnyebb előkapni, mint a kamerát.

Rita:
Biztos nincs semmi gond Pancsival, hisz írtad is, hogy szépen megyeget. A Zorán egy éves koráig fel sem állt, nemhogy ment volna. Mászni sem tudott soha, csak a popóján csúszkált ide-oda. Soha nem küldtek vele sehova, pedig mindig mondtam az orvosnak. Azt mondta, hogy nincs elkésve semmivel. Bár ráfogták, hogy azért mert fiú, mindent később tanul meg.

Gabi:
Jó sütkérezést, utána ünneplést az oviban.
Nekünk egyáltalán nincs ilyen kikötés, hogy milyen sütit lehet vinni. Én névnapra szoktam vinni tortát, mert a szülinap nyári szünetre esik. A torta mindig cukrászdás, mindig valami épp aktuális forma, legutoljára verda volt.
Ha valami esemény van nálunk, húsvét, télapó, karácsony, ilyesmi, akkor sütit kell vinni, akkor általában sütni szoktam sós rudat, de volt már olyan is, hogy nem volt időm és akkor cukrászdából vittem linzert.


Jó, hogy már egyre többen vagyunk, ez a négy nap eléggé döcögős volt itt a topikban.

Rólunk:
Noémi nagyon nyűgös, hisztis. Meg is értem a drágámat, egyszerre 4 fogacska nyomakodik. Tegnap reggelre egy ki is bújt. Éjszaka is ugyanaz a helyzet, mint eddig, 11-től reggel 4-ig 5-ig is fent vagyunk. Bár ha este lefekvés előtt Nurofent adok neki, akkor átalussza az éjszakát. De nem akarom állandóan gyógyszerrel tömni. Az orvos által tanácsolt Cataflamot már nem adom, igaz azzal is végigaludta az éjszakát, de mégis csak erős. Így is mindig lelkifurim van, hogy éjszakára Nurofent adok Neki. De legalább kipihenten ébred.
Napközben pedig folyton nyaggat, hisztis, toporzékolós kis akaratos amazon.
Ma pl. azon borult ki a bili, hogy a Spárban adtam neki egy zsömlét, hogy eszegesse. Mikor végeztünk, beszálltunk az autóba, akkor elvettem Tőle, elcsomagoltam, mert nem szeretem, ha a hátam mögött eszik. Ha félrenyel, hogy ugrok hátra vezetés közben? Amíg hazaértünk addig üvöltött teli torokból.

Na, mentem ebédelni, majd még este jövök.

Pusza.

Erika

Kép
viera
 
 


Ja, és még egy! A boltok is tele vannak ezekkel a házi-jellegű sütikkel, amiket kis süti-üzemekben sütnek, na attól az én kiflim sokkal tartósabb, mert se krém, se máz nincs benne...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

A szüleimnél voltunk a hosszú hétvégén, családi összejövetel volt, és a temetőkbe is kimentünk. Szombaton voltunk UH-n, tesóka nagysága megfelel a korának, ismét szépen ficánkolt, integetett. 3 hét múlva megyek a genetikai UH-ra. Láttuk a popóját is, már felkészültem, hogy esetleg a doki megkérdi, szeretnénk-e tudni a nemét, de nem kérdezte, valószínűleg a lába közét nem látta. :) De nem is bánom.

Juca, megértem, hogy ritkábban jössz erre mostanában... Azért néha jelentkezz be, én még arról is lemaradtam, hogy Kinga már jár, nagyon örülök neki! :)

Marcy, jók a minitalis képek, hatalmasat nőttek már a gyerkőcök! :)

Kimike, remélem Milán már jobban van, küldünk neki gyógymanókat!

Wawel, Kornélnak szintén mielőbbi gyógyulást kívánok! Örülök, hogy jelentkeztél! Most olvastam vissza, hogy mi történt veled, nagyon sajnálom, és remélem hamarosan majd jó hírekről tudsz beszámolni!

Viera, nem semmi a történet, amit leírtál! Én is aggódós anyuka vagyok, rögtön hívom tesómat, ha vmit felfedezek Julcsin. Én is beadattam Julcsinak a prevenárt, november végén kapja majd a másodikat. Egyik barátnőmnek a kisfia nem rég két hétig volt kórházban, épp hogy megúszták, pneumococcus fertőzést kapott, tüdőgyulladás, hashártyagyulladás, a veséjére is ráment, és mindez 3 nap alatt... A tünetek pedig csak láz volt, meg egy picit köhögött, az lett gyanús, hogy nagyon levert volt, fájt a hasa is, az utolsó pillanatban került az intenzívre...

Julcsi múlt hét kedden megkapta a 15 hós oltást, eddig nem volt semmi tünet, remélem músszuk... Lemérték, 12 kiló 10 deka, és 85,5 cm, szép méretei vannak. :)
Tegnap vettünk neki az IKEA-ban egy kis asztalt két székkel. A nagyobb méretű asztal mellett döntöttünk, így remélhetőleg még tudja használni egy ideig. :) Nagyon élvezi, ma egész délelőtt ott játszott a kis birodalmában, telepakolta a játékaival, rajzolt, a másik székre ráültette a babáját. Örülök neki, hogy így élvezi. :)
A hétvégén megtanult motorozni is, anyuéknál a folyosón fel-alá ment vele. Eddig nem érdekelte a motor, csak néha ráült, de nem akart menni vele. Most egyszer csak ráérzett, és utána alig lehetett levenni róla. Igaz, a sebesség még lehetne gyorsabb, mert egy óra alatt fogunk eljutni a játszóig. :)

A talival kapcsolatban mik a fejlemények?

Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Gombi!

Gyönyörű a kis hajasbabád!!! :lol: :lol: Bizti kistesó is hajas tündérke lesz!!!
Klassz ez az asztal és szék! Kár, hogy csak Pesten van Ikea!

Apóssal mizújs? Teljesen letettetek a költözésről?

Reni
Kép
prenata
 
 


Méz, nagyon szép kislány Julcsika. :-) Ezt vettétek meg? http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/87474709
Én is el akartam menni hétvégén megvenni, de olyan messze van, még össze kell szednem a lelkierőmet, hogy elinduljak. :lol:
El is felejtettem írni, hogy Milán is motorzik kb. 2 hete. Viszont ő nem fogja ügyesen a tollat, ceruzát, de már mondogatja, hgy "tó" (toll).
Képzeljétek, az etetőszékben ült, és kiabált, hogy "kisálsz" (kiszállsz). Nagyon édi,a hogy mondogatja a szavakat és utánoz.

Gabi, nem azért kérdeztem, hogy kötekedjek, csak érdekelt, nálatok mi a szokás. Még azt meg is értem, hogy nálunk a házit nem engedik, de a cukrászdait nem igazán értem. Olyan szigorúan ellenőrzik a cukikat...na mind1, erről ennyit.
Vendég
 


Kimike!

Peti is motorzik egy pár hete, de csak akkor ha a szomszéd 20 hónapos Zsombi is motorozik! :lol: És persze a Zsombor mocija jobb, pedig nekünk kettő is van! :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Preni, Kimi, köszi Julcsi nevében is! :)

Preni, apóshoz tuti nem költözünk, azóta nem változott túl sokat a viszonyunk... Bár, még mindig jobb, mint anyóssal... :roll:

Kimi, igen, ilyen asztalt vettünk. :) Néztük a kisebbet is, de az gyengébbnek tűnt, meg alacsonyabb 5 cm-el. Ráadául azt az Örsön lévő IKEA-ban nem lehet kapni, most nincs raktáron.
Julcsi meg nem nagyon beszél még, csak pár szót mond. Érteni mindent ért, de sok szónak csak a kezdő szótagját mondja. Szépen mondja pl., hogy apa, anya (ez inkább "aja"), tata, mama, baba, kaka, szia, köszi, az ételt "kajszi"-nak hívja a kajcsi után, viszont pl. a tv az csak "té", a bohóc az csak "bó". Az állatok nagy részét felismeri, és soknak tudja, hogy mit csinál, pl. a kutyánál vá-vá-zik, vagy a kacsánál hápog. Ja, és a köszit meg a sziát szokta keverni, ha kap vmit, akkor sokszor mondja rá, hogy szia. :) Na, de szerintem ráérünk még a beszéddel, csak sokszor úgy várom, hogy mondjon valamit. Már sokat utánozza a szavak hangzását, és a saját nyelvén állandóan kluttyog. :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ex, Viera!

Az NCL-en hol találtáttok meg, hogy a Mosolyalbumon még nincs eredmény hirdetve? Én nem találom! :oops:

Reni
Kép
prenata
 
 


Na, sütés kilőve, szerdán lesz a szülinapozás, de legalább az ebéd elkészült, és tiszta is vagyok.

Pont azon gondolkozunk, hogy ha már úgyis megyünk Pestre a tali miatt, lehet, hogy megnézzük az ikeát. Még úgyse voltam. Asztalt-széket nem veszünk, egyelőre jó az a műanyag, ami van, inkább játéktárolókat szeretnék nézni, meg úgy általában nézgelődni.

Ilyen az asztaluk:
Kép
Lackónak is olyan etetőszéke volt, hogy szét lehet szedni székké és kisasztallá, de szétszedve elég pici volt, és nem is használtuk úgy csak néhány hétig. Mesinek meg muszáj volt új széket venni (ikeás), mert a Lackóénak szétszakadt a huzata, és olyan lötyögős, hogy már szinte életveszélyes. Mondjuk 2 és fél éves koráig abban ült az asztalnál, akkor is csak azért szoktattuk le, hogy ovira már tudjon rendesen széken ülni.

Na, végszóra fel is ébredt Mesi, kajcsi, aztán irány az ovi, tűz haza, öltözés, és már megyek is a buszhoz. Vááááááá

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok.

Férjem megint vidéken...ilyenkor utálom a munkanapokat. Már most alig várom a péntek délutánt...zizi vagyok, mi? :o

Vicky, a múltkor lemaradt, hogy még nem voltunk Bukfenc tornán, szerdán megyünk először. Aztán beszámolok. Legalább megnézem majd, hogy hányan viszik aznap a csemetét fotózásra, mert nálunk megint lesz babafotózás, és idén is viszem Petit. :)
Szóval akinek van szegedi ismerőse, és Délmagyar előfizető is, az izzítsa be magát a kedvünkért. :D

Kmammy, miután írtál erről az autizmus dologról, megnéztem két oldalt, és ott leginkább azt találtam, hogy a kerékforgatás mint olyan azért jelezheti a betegséget, mert az az adott tárgy nem megfelelő használatára utal. Erre én azt mondom, hogy szerintem 24 hós korukig elég sokmindent nem rendeltetésszerűen használnak a gyerekek... Számomra az jött le ezekből, hogy inkább arra kell figyelni, hogyha beszélgetsz a gyerekkel, vagy ő beszél neked, akkor van-e szemkontaktus, mert ha nincs, az baj. Ugye, ha láttad az Esőember című filmet, ott is mindig úgy beszélt D.Hoffmann T.Cruise-hoz, hogy mindig másfele nézett.
Leszedted a videót, vagy nem jó a videa? Pedig én is kivi lettem volna, mit alkottál.

Meteor, remélem, minden OK lesz Pannival!
Tandika írta, hogy jönnek, ha jól emlékszem, de akik ritkán jönnek, azoknak Oriandy írt egy mélt, ő talán többet tud!

Gabella, ejnye-bejnye! Már a nődoki miatt... Én elég sűrűn járok hozzá, de min. háromhavonta a gyógyszer miatt, meg csináltattam azóta rákszűrést is.
Na elhiszem, hogy idegbajt kaptál...rám akkor jön ilyen, amikor kinyitom a szekrényt, és rámborul a benne levő cuccok fele.

Preni, szerintem is a lila csomagos Tescos hasonlít a Liberóra leginkább: hátul gumis és elég vastag a zárószalagja is.
Az nlc-n ott találod meg a szöveget, ha a Mosolyalbum főoldalán arra kattintassz, hogy megnézed a képeket, amik már fent vannak. Ott írja legfelül, hogy mi a helyzet.

Kimike, ahogy írtam, néztem pár honlapot, igazából az autizmus megállapítására csak iskolás kor környékén van lehetőség. Szerintem azért, mert nagyon árnyalhatók a tünetek, és azért iskolás korra már igencsak fejlett értelmileg és érzelmileg a gyerek.

Itt van az a két oldal, amikbe belekukkantottam:
http://server.barczi-kap.sulinet.hu/Mar ... yagokr.htm
http://www.vital.hu/themes/psyc/autizmus1.htm

A bölcsibe meg az óvikba csak a fertőzések miatt nem engednek be házi kaját úgy általában, de valljuk be, a cukrászdai vagy bolti süti is lehet fertőzött, arról nem is beszélve, amit ott kapnak ételt. Szvsz ez már túlzás, főleg, hogy egy szülő nem fog olyat csinálni, amivel árt a saját gyerekének, hogy a többi csöppséget ne is említsem!

Viera, az, hogy a fenekén csúszik, és a kezével hajtja magát, az a mászás egy formája!!! :) Egy ismerősöm lánya is így "ment", és anno, azt hiszem a Spektrum TV-ben be is mondták, hogy a mászásnak vagy 20 fajtája van. :o
Na ismerős ez a hisztis dolog. Mondjuk én adok Petinek rágcsit akkor is, ha nem látom, mondjuk jó, a zsemle nem épp jó választás. Nálunk a Sport szelet jön be ilyen esetre vagy a kuki. Ezeket még egyszer sem nyelte félre a drága!
Megsúgom, tegnap este Peti is hisztis volt, de nem tudom miért, azóta nem néztem be a szájába. Viszont az éjszakákat végigalussza, most is csak hajnalban kellett egyszer visszaadni neki a cumit és aludt majdnem nyolcig. Akkor is arra kelt fel, hogy abbamaradt az alattunk lakó srác tüc-tüc zenéje (én meg a kezdetére keltem fel).

Gombi, látom, Julcsi sem szeretne lemaradni Petitől. :) Veled nem fordul elő, hogy idősebbnek nézik? Petit mindig kétéves körülinek saccolják...
Irigyellek, hogy már ilyen ügyes...
Ja, Peti is hajtja magát újabban a bébitaxiján vagy a lovacskáján, de neki a járás sokkal érdekesebb. Megjegyzem, én ennek örülök, mert nem vagyok az a típus, aki mindennel felszerelkezve indul útnak, hogy aztán a végén cipeljem a gyerek fenekét. :?
Hát nálunk a beszéd még mindig szinte semmi, de majdcsak lesz valahogy. Megértés az van, de válasz az egyelőre nincs.

Szép napot nektek!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Gabi:

Nekünk is pont ilyen székünk és asztalunk van, csak fehér. Még Zorán idejéből maradt. Noémi egyedül felmászik a székre, háttal a világnak, úgyhogy neki még tiltólistás a szék. Az asztalt sem igazán tudja mire használni, mert a Zoránnak a tévéhez szerelhető Play Station játék kormánya van rászerelve.
Úgyhogy másik asztalt nekem is kell vennem, de maradok az ilyen kis műanyagnál. A célnak megfelel. Még félteni sem kell annyira.
Nődoki: na, most mit is mondjak (én sem voltam a hathetes vizsgálat óta), ég is a pofám. De mindig úgy vagyok az ilyenekkel, hogy amíg nem fáj valami, addig soha nem megyek dokihoz. Gyógyszer persze kellene, hát majd egyszer bejelentkezem.

Reni:

A Mosolyalbumon belül ott van, hogy "itt nézheted meg a feltöltött képeket" odamész, és akkor ott írni fogja, hogy már befejeződött a verseny.

Gyorsan csak ennyit akartam, majd még később jövök.
Noémi felébredt.

Erika

Kép
viera
 
 


Andy, hogy áll a talitábla?

Pelenka: mi is Liberót használtunk, de egyszer lementünk Anyósomékhoz vidékre, és nem vittünk magunkkal 1 darab pelust se. Felhívtam őket, Apósom pedig elment és vett DM-es pelust. Bár nem gumis, de nekünk nagyon bejött, mert jó nagy, széles, nem volt baleset. A pempers nem jött be korábban, mert kifolyt a pisi, és a huggies se, mert az túl keskeny. Na most a férjem a múltkor vett huggiest a corába, mert akciós volt :shock: , amivel most szenvedünk, már aig várom, hogy végre elfogyjon.
Tescosat soha nem vettem, nem is járunk oda, mert tőlünk elég messze van.
Egyszóval a DM-es nekünk bejött, legalább annyira, mint a liberó, na de kinek mi a jó. El bírom képzelni, hogy egy vékonyabb gyerkőcnek az mamut méretű.
Vendég
 


Sziasztok!

Méz: Julcsitól mindig elájulok. Nagyon szép kislány (akárcsak a többiek) Ez a hajkorona fantasztikus. Persze Kornélé se semmi, de neki fiúsan rövid és úgy kevésbé látszik!

Kornélnak sem volt semmi problémája a 15 hós oltás után. Egyébként 1 hónappal ezelőtt a méretei: 9960g és 83 cm. Gondolom azóta a 10 kg-ot átléptük. AZ az álomhatár. :D
Semmit nem mond a memmén és az anyán kívül. Viszont utánozza a halakat! :D De még mindenre ráérünk.

Pelenka: mi Tescosat haználunk, de csak a lilát. Nekünk az bevált!

Kmammy: érdekes, amit az autizmusról írsz. Nem hallottam még ilyet. Kornél is korábban sokat pörgette a kerekeket, sőt néha még mostanában is, de már egyre ritkábban. Most a kedvenc játékai: a könyvek (mindegy milyen, de mesélni kell neki folyamatosan) és van egy mágikus rajztáblánk. Arra rajzolunk. Csodálkozom, hogy sokaknak milyen ügyesek a babái, hogy papírra rajzolnak. Nálunk rendszerint mindenhova rajzol, ha papírt adok neki, csak épp arra nem. Így maradt ez a rajztábla.

Na, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Jó éjt mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Jó estét!

Csajok ne írjunk már ennyit az autizmusról. A végén most meg majd emiatt kezdek aggódni. Na jó, ez most tényleg nem komoly, hisz semmi tünet.
De Kmammy se aggódjon Kevin miatt. Én még nem láttam olyan kisbabát, aki ne szeretne kereket pörgetni, vagy nézni ami forog. Ráadásul úgy bele lehet bonyolódni ezekbe a dolgokba, hogy utána az ember csak a tüneteket látja a babán, a jó dolgokat nem. Én már csak tudom.

Más:
Van egy ismerősöm. A Zorán ovistársának az anyukája. Mariannak hívják. Van egy kislánya, Boglárka. Tündibündi szőkeség. Most múlt egyéves.
Lehet, hogy csatlakozna hozzánk. Igaz, ő az ősziekhez tartozna, de legalább itt lennék én neki elsőnek ismerősnek. Persze utána biztos írna az ősziekhez is, ha kedvet kap az egészhez.
Csak gondoltam először megkérdezlek titeket, hogy befogadnátok-e egy őszi kisbabát, mielőtt szólok neki.
Ti vagytok itt az őslakosok, alapítók, tehát tiétek a döntés joga.

Szerintetek mi lesz, ha a tali napján is vasúti sztrájk lesz? Mert mi tuti vonattal mennénk. Szerdára is sztrájkot mondanak. Remélem jövőhétre már leállnak ezzel.

Nálunk is megkezdődött az orszívás, hapci, köhögés még nem volt. Remélem nem lesz komolyabb. Ha igen, hétvége körül kihívom az orvost.
Ha 17-re úgy állunk, hogy már nem fertőz, csak mondjuk gyógyszert kell neki szedni és nózit szívni, akkor is mehetünk a talira? Persze ha van ott egy akármilyen ki porszívó.
Ebben is döntsetek már, hogy mennyire szívesen láttok egy beteg gyerkőcöt. Persze, ha fertőz, akkor semmiféle képpen nem megyünk.
Ha azt mondjátok, hogy inkább hagyjuk ki, akkor nem sértődök meg. Azért írtam, hogy döntsetek, mert látom rajta, hogy kezd nagyon lebetegedni.
Holnap mindenestre bevetjük a Baby Luff Balzsamot, C-vitamint egyébként is szed.
Plusz még sok tea.

Na, aludt vagy 20 percet és most sír. Az a baj, hogy ilyenkor még jobban jön a trutyi az orrából és már alig kap levegőt. Megyek próbálom visszaaltatni, de aztán még jövök.

Erika

Kép
viera
 
 


Jó reggelt!


Este velem fekszetek, reggel én keltelek benneteket. :D

Írtam, hogy hétvége körül kihívom az orvost Noémihez. Változott a helyzet, olyan éjszakánk volt, hogy már most várom. Azt mondta, nemsoká jön.

Gabi:

Milyen volt az ovis banzáj? Remélem jól sikerült. Lackó jól érezte magát? Biztos büszke volt! :wink:

Na, gyorsan ennyi.
Este leírtam amit akartam, csenget a doki.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Na, talán úgy néz ki, lassan meggyógyul a fiatalember. Tegnap doktornéni nem mondott semmi extrát, még pár napig adjak nurofent meg az orrcseppet, de ha nem múlik el a szörcsögés, akkor tényleg gégészet. Bálint amúgy jól van, ördögfióka :wink: , a tegnapi napot azzal töltötte, hogy mindenáron fel akarta húzni a dömperét a kanapéra a madzagjánál fogva. Sikerült is neki....Ja, meg elkezdett fejenállni :shock: Nem tőlem örökölte, nekem sose ment :D

Oriandy :?: Benianya :?: Hol merre :?:

Viera:
Mi van Noémivel? Mit mondott a doki? Remélem, semmi komoly!

Mézgombi:
Julcsi gyönyörű!!! És milyen ügyesen ül az asztalnál! Az én fiam egy percig nem bír megmaradni a fenekén, talán csak némely reklámnál :oops:

Ex:
Csak Délmicsoda előfizetők szavazhatnak? Neten?

Pelus: nekünk is bevált a lila tescós :roll: fene sem hitte volna....

Ja, egy gyors kérdés. Tudom, már volt róla szó, de hiába próbáltam visszakeresni, nem találtam. Szóval tegnap doktornéni mondta, hogy van influ elleni oltása, ha gondoljuk. És szóba került a pneumo... is. Igazából nem tudom, mivel teszek jót. A férjem szerint felesleges mindenféle gyengített vírussal oltogatni, meg hát nem is feltétlenül veszélyeztetett, de mivel bölcsisek leszünk és ugye oda "akárki" beírathatja a gyerekét (akinek jut hely..... :( ) Ráadásul van egy barátosném, aki a 3 hónapos gyerekével két hétig volt kórházban pneumo... okozta csontvelőgyulladással....Elgondolkodtatott....
Ti beadattátok? Volt mellékhatása?

Megyek főzni, Bálint talán hagy egy kicsit....

Szép napot! (Bár itt rohadt hideg van.....ebből se lesz séta.....amíg meg nem gyógyul teljesen.....)

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Vicky!

Noéminek mandulagyuszija van. Nagyon pircsi neki. Orvosság: Cedax Baby, egyébként pedig orrszívás és orcsepp. Te milyet használsz? Én Nasivint. Most abból a pumpás fajtát. Eddig nem volt lázas, de már most kezd.
Fél öt óta fent van, úgyhogy kezd álmos is lenni, étvágya egyelőre még van, bár úgy kell falatonként adni a szájába a reggelit, eddig magától ette a katonákat.

Én beadattam a Prevenált, azt van a pneumococcus ellen. Olvasd el amit talán egy oldallal ezelőtt írtam Kimikének címezve. Volt egy jó kis kálváriám ezzel, de lényeg, hogy beadattam és nem bántam meg, így nyugodtam meg. Viszont nagyon drága, ezzel is számolni kell és azzal is, hogy nincs járvány, nem éltek olyan közegben, ahol veszélyeztett lenne Bálint, mégis ez a korosztály a veszélyeztetett úgy 2 éves korig. Asszem. Írtam egy weboldalt is, olvasd el. www.pneumo.hu.

ORIANDY, BENIANYU!
ÉN IS HIÁNYOLLAK BENNETEKET!!!

Erika

Kép
viera
 
 


Ja, Vicky: fejenállás nálunk is megy ezerrel. :lol:

Erika

Kép
viera
 
 


Halihó!

Ismét csak röviden. (És csak felületesen olvastam...)

Mese is először félelmetesen mászott fel a székre, de már fel tud háttal húzóckodni, úgyhogy jó. Mi is azért vettük a műanyagot, mert nem kár érte, ha tönkre megy, ahhoz képest 3 éve remekül bírja.

Mesi még nem igazán beszél mindig, de remélem, nem marad mindig így! Néha már mondja hogy anya, apa, háppá (hoppá), baba, mama, vava, níni (néni) bá (bácsi) meg gyakorlatilag mindent megért. A ceruzával viszont nagyon szeret ökörködni, néha egész szépen áll a kezében.

Szóval a mászás egy formája ez a fenéken csúszás? Én kicsinek így közlekedtem, arra vezették vissza, hogy csípőficamos voltam, sokáig abban a hülye kengyelben voltm.

Bocs. folyt. köv.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Most csak bekukkantottam, mert Julcsinak feltettem a vizelet gyűjtő zacsit, és mindjárt megnézem, termelt-e már bele. Két napja nem tetszik a pisije, kicsit büdinek tartom, tesóm mondta, vigyek vizelet mintát, hogy ki lehessen zárni a hugyúti fertőzést. Ő nem hinné, hogy gond van, mert akkor más tünet is lenne, lázas meg bágyadt lenne. De azért, hogy megnyugodjak megnézetem a pisijét. Remélem tényleg nincs gond...

Vicky, én beadattam Julcsinak a pneumococcus ellenit, a prevenart. Az ő korukban 2 oltást kell adni, két éves kor után pedig egyet. Az oltás 17 ezer Ft/db. Konjugált vakcina, nem tartalmaz élő baktériumot. Julcsi az oltás után másnap reggel kicsit lázas lett, de semmi más mellékhatás nem volt. Sok országban már kötelező oltás, pl. Ausztria, Szlovákia. Ahogy írtam is nem rég, egyik barátnőm kisfia elkapta a pneumo fertőzést két hét ovi után, nagyon beteg lett a kisfiú, az intenzíven kötött ki.
Igaz, hogy nem olcsó oltás, de szerintem érdemes beadatni, de nézd meg az oldalt, segíthet dönteni, én is elolvastam egy tájékoztatót, mielőtt megkapta Julcsi.

Na, megyek pisi nézőbe...

Viera, mielőbbi gyógyulást Noéminek! A taliig meg kell gyógyulnia! :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Bocs, mégsincs folytatás. Majd valamikor jövök. Jók legyetek.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na halihó lányok!

Nem vesztem ám el, csak ugye a hétvégén elutaztunk, tegnap meg ezer dolgom volt, este pedig összevitatkoztam apával, de mindegy ez hosszú téma!

Szóval a hétvége szuper volt, amennyire féltem tőle, olyan jól sikerült. Dani csak az első nap harapta meg az unokatestvérét, utána már szépen eljátszottak egymás mellett, sőt, volt, hogy kifejezetten egymást szórakoztatták. Sajnáltam, hogy haza kell jönnünk, maradtam volna még pár napot!

A talival kapcsolatban, már bennem is felmerült a kérdés, hogy mi legyen a kizáró tényező, ami a megjelenést illeti. Vagyis, ha egy gyerkőc pont akkorra betegszik le, ok, hogy nem jelenik meg társaságban, de ha már épp kifelé kevereg belőle, csak épp még folyik az orra....
NA, MI LEGYEN???
Remélem mi megússzuk ezt! Mert ha igen, akkor mi is tuti, hogy megyünk!
Más: kaptam egy helyről visszigazolást. Mehetnénk, de csak aznap délután, mert abban az időpontban, amit mi is megbeszéltünk, már van egy társaság, és ráadásul elég drága ( szülőnek ingyenes, de gyereknek 800Ft/óra a tesónak, ha van 700 Ft/óra), szóval ez azért így igen húzós, bár írták, hogy ha mi másképp gondoljuk a fizetést - mivel így a délelötti csapat fizet - , akkor megegyezhetünk. Na, most szerintem a délutáni időpont azért már nem lenne nagyon célszerű nekünk, meg szerintem az árból sem sokat engednének!
Azért ha babapihenő összejön, ott kb. 400 Ft lenne fejenként az egész 4 órára.

Rita!
Megkérdezted, hogy hányan férünk be????
Én még a kérdéses egyéneket megkeresem vagy email-ben vagy iwiw-en! Tandikáék szerintem tuti jönnek, mert a minitalin azt mondták, hogy jönnek!!

Tábla:
Kép


És végül a hétvégi képek:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Pussz mindenkinek!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Mi meg lehet, hogy mégse megyünk, mert a hülye anyagiakon úgy összevesztünk a párommal, hogy 1 órája bőgök. Ezért is nem írok inkább, sziasztok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na, csajok!

Akkor beszéljük majd át az egészet.
Nálunk az a helyzet, hogy Noémi most ment bele a betegségbe. Hat napig kell szednie az orvosságot. Az 12-én telik le. De utána még tuti orrszívás kell neki vagy két hétig. Ált. így szokott nálunk lenni. Én mondtam, orrszívót viszek, ha van ott egy kis porszívó, de el kell dönteni, hogy mennyire szeretnétek ott beteg gyerkőcöt látni.
A másik helyzet, hogyha nem javul az állapota, akkor meg aztán végképp nem tudunk menni. Doki azt mondta, hogyha 6 nap után nem javul, akkor újra megnézi, de akkor biztos, hogy megint kap valami gyógyszert.

Na, majd eldöntitek. Azért mondom, hogy Ti döntsetek, mert a Ti babóitok most épp egészségesek, vagy most lábalnak ki a betegségből, nem biztos, hogy megint szeretnétek belefutni valami fránya betegségbe.

Erika

Kép
viera
 
 


Szerintem meg akinek beteg a gyereke, úgyis viszi orvoshoz, annyi az egész, hogy meg kell kérdezni, mehet-e szerinte társaságba, fertőzni fog-e még 17-én, és kész. (Szerintem.)

Bocs, most különösen nyersen fogalmazok, de ezt hozza ki belőlem az ideg. Legszívesebben mondanám, hogy nem érdekel, megyek Pestre egyedül, de sajnos nem működik, nem tudok vezetni, a tömegközlekedés meg tőlünk elég silány, két gyerekkel nem mernék 30 km-nél messzebbre elindulni. Azért majd látjuk mi lesz, de én már nem fűzök hozzá nagy reményeket. Na akkor leszek csak igazán depressziós.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Halihó!

(Bocsi, ha lesznek benne hülyeségek, de Bálint "segít" :shock: )

Viera:
Noinak mielőbbi gyógyulást!!! Köszi a pneumós infókat, weboldalt már olvastam, de az csak egy szempont, más a kismamák, anyukák véleménye, mert ugye ahány ember, annyi nézőpont.... A történeted is olvastam, max. megértem, mi is átéltünk hasonlót...Bálint 3 hónaposan egyáltalán nem emelte hason a buksiját és mi már meg voltunk győződve arról, hogy tuti agydaganata van.. :cry: :shock:

Méz:
Olvastam persze azt is, amit Te írtál, meséltem is a férjemnek, meggyőzésképpen, bár úgy látom, hogy egyre kevésbé van rá szükség :wink:

Oriandy, Gab:
Valószínűleg nem vigasztal Titeket, de nálunk is szinte mindenmásnapos dolog az össze szólalkozás... :cry: :cry: Én be vagyok "zárva" a gyerekkel, mennék szanaszét (perzse gyerekestül), ő meg állandóan dolgozik, 3 műszakban, érthetően fáradt, perzse a gyerek állandóan rajta lóg, ha itthon van, nem tud pihenni....stb. stb.....

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Na, kicsit lehiggadtunk, úgyhogy tárgytalan, amit a talival kapcsolatban írtam. Mármint hogy nem mennénk... Szóval egyelőre mennénk, egészségesek is vagyunk! Majd jövök, de lehet, hogy már csak holnap. Puszka!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, Era! Mért ne jöhetne őszi babás? Mi meg tavasziak vagyunk! (Május 14...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali.

Jelentem, mi minden hétvégén vitatkozunk a férjemmel, hol jobban, hol kevésbé. :)

Vicky, nálunk nem lesz plusz oltás, nekem drága és kész. Szerintem Mo.-n egyébként is elég sok a kötelező, elég lesz az, na meg a kullancs elleni pluszban. ;)

Gab, ne add fel!

Viera, jó, az, amit Gab írt, kérdezz rá azt slussz. De szerintem az óviba és bölcsibe is beviszik az orrfolyós esetleg köhécselős gyereket, ha nem lázas, akkor nincs gáz. Mi Petit pl. úgy vittük "nyaralni" a legutóbb, hogy vittük a gyógyszerét. Meg az, hogy valaki antibiotikumot kap, nem azt jelenti, hogy fertőző a betegsége...

Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy nincs látható tünet, még lehet beteg akármelyikünk gyereke. Pl. Peti most köhécsel reggelente, de nincs semmi baja, szerintem csak a hidegtől. Azzal meg mi a francot kezdjek? :?: :roll:

Oriandy, hát nekünk mindenféleképp csak a délelőtt lenne a jó. Ha mégis délután lesz, akkor mi nem megyünk sajna. Azért sok a 1,5-2 óra visszaút, és ha csak azt nézem, hogy négyig maradunk, utána vásárlás, és haza, addigra Peti már nyügipüci lenne.

Na pusz, du. jövök.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hát persze, én is azt mondom, hogy elviszem így, csak utána nehogy valaki csúnyán nézzen rám, mert betegen odavittem. Na jó, persze lázasan nem fogom vinni, de csak ez a kizáró tényező. Köhögni meg érdekes módon egyáltalán nem köhög, csak rengeteget hapcizik.

Erika

Kép
viera
 
 


Helló csajok!
Mi is megjöttünk, csak nagyon be vagyok havazva.
Majd reagálok mindenkire, mert átolvastalak benneteket, most csak röviden.
Betegség témában én már a 2. gyerekesek lazaságával állok a dologhoz. Orrfolyás, jöhet, kis köhögés jöhet, lóg a zöld takony az orrból és zöld trutyit köhög ki a gyerek-menekülééés!!!!
Szóval én nem félek, hogy benyal ott Beni egy kis bacit, ha nincs láz, trutyi, lebirkózza majd a szervezete. Ilyeneket naponta hazahoz Blani a suliból, hozott az oviból is. Én csak az 1. gyereket tartottam búra alatt, a 2.-at már muszáj vinnem mindenhová, mindent megnyal, a szájába vesz, nem is csodálkoztam, hogy már ha jól számolom 5x volt beteg-először 3!!!!!hetesen. De!!!! Még soha sem volt lázas, orrszivással, gyógyszer nélkül sok szopival mentünk át ezeken. Igy én nem félek, hozzátok nyugodtan. :lol: De természetesen döntsön a többség. Egyébként szerintem ebben az időben majd minden gyereknek folyik az orra.
Viera, Nonó addigra annyi orvosság után már tuti nem fertőz!!!!!!

Ha ez vigasztal titeket, ha összekapunk azurammal, az kivétel nélkül mindig a kurva pénz miatt van. Most mit orditasz, azzal több lesz?-szoktam mondani, amitől kiakad, hogy összaroppan a felelősség alatt, csak rajta van a pénz terhe. Háát, k. nehéz az biztos, de nem vagyok hajlandó hagyni hogy a hülye állam hülye pénztelensége miatt felboruljon a család egyensúlya, nem ér annyit az egész!!!!!!!!!!Majd csak lesz valahogy. 1-2 számlát lehet csúsztatni, veszekedéssel úgysem lesz több, én ennél jobban nem tudok spórolni, a kinai ruhákba belementem, lemondtam már a pesti Promod és társairól, de a havi 1 fodrászt, meg a 100 ft-osban vett körömlakkot nem engedem!!!!!!!A gyerekről nem is beszélve!!!!!!!Játék, cipő, kaja szent!!!!!Nekik!!!!!

A többiről majd később.
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :P :lol: :P :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Nálunk szerencsére azért nem mindennaposak a veszekedések, bár apróbb összezördülések előfordulnak. Most épp a gyerek autósülésén borult ki a bili (de már hányadszor....), és az istennek sem engendne! A történet: annó,amikor váltottunk a hordozóról rendes ülésre enyhén szólva elcsesztük a választást. na nem a minőséget, mert Pierre Carden, csak az a bibi, hogy (és erre később jöttünk rá) még nem neki való. Ez nem dönthető ülés és ha elalszik állandóan felsír, mert elzsibbadt a nyaka stb.. Persze a párom szerint nem azért nyöszörög fel, de mindegy. Az tény, hogy ha fent van, nem hajlandó megülni benne és ez az ülés lehet hiper-szuper, akkor is hisztizni fog, de az a nem mindegy, hogy ha épp alszik, jilyen pozitúrában teszi ezt. na íme, a hétvégén készült kép..
SZERINTETEK????
Kép
Szerintem nem normális ez a testhelyzet, de ezt neki nem lehet megmagyarázni!!!
Most arra jutottunk, hogy amikor legközelebb megyünk anyósékhoz (mert ugye az egy hosszabb út) kölcsönkérjük a tesómékét, ami ennél 1000x jobb (ilyen Kép ) és ha Dani jól alszik benne, akkor megvehetjük azt amit most kinéztem EZT:

Kép


Hát ennyi volt. De aztán estére "szent" volt a béke, vagyis egyenlőre hagytuk a fenébe a dolgot és a fentiek szerint állapodtunk meg!

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok,

csak gyors reagálás, mert tanulnom kell, Marci alszik.

Engem sem zavar egyáltalán, ha náthás gyereket hoz vki, mert szerintem elöbb lesz náthás a gyerekem, ha melegről kiviszem hidegbe és nem öltöztetem fel rendesen, minthogy mástól elkapja.
Egyébként én sem vagyok egy para-anya :) , legalábbis remélem :wink: .

Nálunk az esti műsor, hogy én tiszta ideg vagyok, igaz nem tudom, hogy mitől :roll: .
Amikor Marci fürdetése kész van, akkor viszont mint akit kicseréltek, teljesen lenyugszom. Én így működök :D !
Isti szokta mondani, hogy nekem semmi nem felel meg, ha így csinálja, akkor miért úgy, ha úgy, akkor miért nem másként :? . Azért egész jól elvagyunk és küzdünk a saját kis problémáinkkal.

Pénz kérdés: szerintem senkinek nem egyszerű, ha mégis, akkor szerencsés. Néha mi is lehangolódunk, de akkor próbáljuk a jó oldalát keresni a dolgoknak és megállapítjuk, hogy talán nekünk még azért mégsem olyan rossz.
Egyébként, ha 2 fiatal szülői segítség nélkül (itt csak anyagiakra gondolok, mert a többiből nincs hiány :) :) :) ) indul neki a nagyvilágnak, akkor nem egyszerű egyről a kettőre lépni, de én mindig azt mondtam, hogy inkább egyikünknek se legyen semmilye. Teremtsük meg együtt az anyagi hátteret és akkor nincs mutogatás. Egyébként az én szüleim is és Istié is olyanok, hogy az utolsó fillért is odaadnák és ez viszont is így működik.
Én ezért is képezem magam, tanulok, nem ülök a babérjaimon, mert nem engedhetem meg magamnak.
Azt azért mi is tapasztaljuk, mint mindannyian szerintem, hogy évről-évre rosszabb a helyzet. Már csak röhögni tudunk az egészen Istivel és azzal "bíztatjuk" magunkat, hogy jön majd még rosszabb és már nem is érdekel bennünket...
Amit tudunk megteszünk.

Eni
marcy
 
 


Andy: szerintem neked van igazad és nem kényelmes Daninak az ülés :( ! Egy ilyen kisgyereknél fontos, hogy dönthető legyen! Szerintem férjecskéd be fogja látni, hogy váltani kellene :) .

Eni
marcy
 
 


Sziasztok

A múlt héten néztem a tali táblát és mi rosszul vagyunk bejegyezve, csak 2-en megyünk, Vencel és én... :)
Meg a feltett képen nem mi a szülei vagyunk, hanem a keresztszülei. De nem baj. :(
Azóta nem olvastam, írni sem tudok. Voltunk a szüleinknél. Jó volt, de Vencel anyóséknál nyügi volt, csak az ölömben járkálva volt el, láza is volt, valószínű a 15-hós oltás mellékhatása. Lezttek ekcéma szerű kiütései a hátán, és a rágófogaknál az íny még mindig lila és duzzadt, még nem törte át 1 hónapja már hogy szenvedünk. Viszont a 2 szemfog beelőzni látszik a rágókat.

Puszi és bocs hogy csak ennyi, majd a talin. :)

Mári

Kép
mári
 
 


Andy!És az az ülés hogy dönthető? A miénk(amerikai) csak úgy dönthető, ha egy kicsit előrehúzom az elejét, igy picikét fekvőbb helyzetben van Beni, de ő is szokott produkálni ilyen nem normális alvós helyzeteket, ha nem számitunk rá, hogy elalszik, és nem húzzuk ki. Szóval a tesódéké talpon marad és magán a talpon dönthető?Vagy rendesen mint a babakocsinak van fokozata a háttámlának?
Amúgy a tiétek sem tűnik rossznak, sőt tetszik, hogy oldalt védelmi falai vannak,de valóban nagyon katonásan egyenes a háta!!!!Ezért is csúszik le benne. Próbáld ki, hgy az elejét alul kintebb húzod, akkor koicsit hátra kell billennie a háttámlának.

Na, csak kiderül itt a végén, hogy mindenki összeszólalkozik legalább hetente 1x azurával-pedig azt hittem csak mi vagyunk ilyen olaszosak. Egyinkünk sem nyel, abban a pillanatban kimondjuk, ha valami nem tetszik, és ha nem is veszekszünk, de vitatkozunk, érvelünk. De hát úgy látom máshol is vannak megbeszélnivalók: Csajok, igy kerek a világ. !!!Azért irigylem azokat akiknél évekig egy hangos szó sincs, békességben egyetértésben élnek. Vagy nagyon egymásra találtak, vagy valaki elnyom magában valamit, ami előbb utóbb gyomorfekélyben vagy hasonlókban manifesztálódik.
Nagy bánatom, hogy az iskolákban nem tanitanak feleségesség, társ-ság tantárgyakat!!!!Talán kevesebb lenne a válás.
A mi nemzedékünk már nem felel meg az "ez az asszony dóga-sztereotipiának, tanulni, melózni, haladni kell a nőnek is, miközben az ősi szerepeknek is meg kell felelni.
A férj feláll a vacsora asztaltól és üveg sörrel a kezében leül tv-zni, a nő meg éjfélig mosogat, pakol, átnézi a leckét, előszkészit esetleg még megfőz másnapra, majd csipkés szexcuccban levág egy sztriptizt azurának aki a sörtől mámorosan a focimeccs utáni örömtől felajzva eleget tesz férfiúi kötelességeinek. Reggel aztán a nő kivasalja ura ingét, útjukra bocsájtja a gyerekeket,és frissen bodoritott hajjal, mosogatástól lelopott körömlakk már csak a múltté-manikűrözött körömmel, friss sminkben betipeg a munkahelyére és karriert épit, harcol, megfelel, kitalál, kreativkodik, feladatvégrehajt.Ja és boldog. Hétvégén pedig kimos, kivasal, kitakarit, mennyei ebédet varászol az asztalra mindkét napon, elpakol, elmosogat, de elmegy kirándulni is a csemetékkel, be is vásárol még hajnalban a piacon, játszik, tanul a gyerkőkkel, felhőtlen boldogságban, beszélget, pihen, hajat mos, olvas, szinházba is mennek, majd hétfőn kipihenten megújulva kezdi a hetet. Na- el tudjátok ezt képzelni? :roll: Számitásaim szerint 24 helyett 36 órás napokra lenne ehhez szükség.
Na, jelentem mai elmélkedésem ezennel befejeztem. :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Fú, lehiggadtunk. A balhé azért volt, mert tegnap a nőgyógyásznál este 10-kor végeztem. Fizettem 6000 Ft-ot, és mivel a méhszájsebem továbbra is megvan, nemcsak a fogamzásgátlót írta fel, de hüvelytablettát is, és ha az nem segítene, méhszáj plasztikát ajánl a doki, jövő hónapban tehát vissza kell mennem. Ja, és a gyógyszerek 9000-be kerültek (ebből hirtelen 6000 a három havi bogyó, nem is olyan vészes szerintem), és erre Laci berágott, hogy akkor ne is várjak szülinapi ajándékot, mert nem lesz rá pénze. Értem én, nem is ez a baj, de a stílusa nagyon rosszul esett, meg hogy nem az a fő, hogy megvígasztaljon az esetleges műtét miatt, hanem rám morcog, mert soká végeztem, és "sokba" került... De megdumáltuk, rendben van minden.

Hoztam képeket még, ha nem unjátok nagyon.
Kép
Én sütöttem a múlt héten.
Kép
Kép
Kép
Kép
Tesóim

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


A nők lapjában van egy hú de nagyon jó cikk! Egy lebukott pasi vallomása, Férjek figyeljetek (vagy valami hasonló címmel.)

Sajna, az nlcafen nincs fönt a cikk... Próbáltam keresni...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella: annyira édes Lackó a 3. képen, ahogy ökölbe van szorítva a keze :lol: !!! Megzabálom! Komolyan, én ilyenkor tök elérzékenyülök, hogy ezek a kis gyerekek hogy tudnak örülni :P !!!

Eni
marcy
 
 


Eni! Bizony, zabálnivalóak tudnak lenni! Ezért is mondtam, hogy nem az ajándék a lényeg! Ennek a kis hirtelen tortának is úgy örült! Kép Kép Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Helló!

Na, ma voltam először suliban, jogi ismeretekkel kezdtünk. Hogy ez milyen kafa, ha újra kezdhetném ügyvédnek mennék, vagy Gwen Stefaninak? Fene se tudja....Anyu elvolt Noival, tescóztak, hintáztak, ebédeltek, most alszik. Kár, hogy d.u. csak az oviig jutunk Mátéért, mert irdatlan hideg van. Ja! Máténak vettem egy fekete Guns n' Roses feliratú pólót! Hogy miket nem csinálnak már!

Tali-betegség: Hát, ebben én is rugalmas vagyok, láz, és durva orrfolyásos-pruszkülésen kívül mi nem ülünk itthon.

Veszekedés: érdekes, nálunk inkáb az van, hogy hiányzik a ketessben eltöltött ídő, és azon kattanunk ki, hogy csak anyura számíthatunk, a többi rokon nem áll sorba. Na jó egy-két órára elvannak velük, de az nem jut eszükbe, hogy néha elmennénk egy moziba, vagy csak úgy itthon lennénk csenben...lehet önzőek vagyunk, de szerintem kell egy házaspárnak külön is gyerekmentesen néha egy kis ídő. Pénz az már nem téma, én elköltöm, férjem meg Bejjjának hív. Minden kifolyik a kezek közül...De mentségemre legyen mondva a gyerekekre!


Na, még mit is akartam? Elfelejtettem.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Helyesírásom durva. Bocsika! :oops:

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Húú Gabi!
Az utolsó képen, azt hittem, hogy Te vagy és Lackó!?! :shock:
Jó húzós volt a nőgyógyis látogatásod anyagilag?! Én is gondolkodom az anti bébin (ha már nem szoptatok), de szerintem nem érné meg. Mármint olcsóbb az óvszer. Nem vagyunk " egy minden este egymásnak esős fajták" az urammal, de azért meg jó a gyógyi, hogy pontosan tudom, hogy mikor jön meg és 3 napig tart.

Benianyu!
Jól kielmélkedted magad! :wink: Nálunk is főleg az anyagiakon van a vita! Ma majd kifordultam a boltból, amikor megláttam, hogy egy kiló csirkemell 1600 Ft, egy kiló pulykamll pedig 1950 Ft. Azt hittem, hogy rosszul látok! :shock: :shock: :shock: Rá is kérdeztem, hogy jól látom e. Lassan leszokunk az evésről. És ez csak egyre nehezebb lesz a mocskos kormány miatt. Azért is jó lenne visszamenni dolgozni. ( Ráadásul a férjem fizikai munkás, tehát étvágya az van. Nem szúrhatom ki a szemét holmi kis üres tésztával!)

Holnapi napom nagyon gázos lesz. Meghalt a nagynéném. 12-től temetés. 2-től suliban ZH írás és még előtte Petit is elkéne altatnom!
Ma délelőtt a torra süteményeztem Petivel a lábam között, közben főztem. A párom elment horgászni. Remélem kifagy a lelke és már többet nem megy az idén! :wink:

Reni
Kép
prenata
 
 


Gabi!

tényleg nagyon szuperek a szülinapi képek! Azok a csodálkozó arcok! Büszke lehetsz a gyönyörű két gyermekedre!!!

Reni
Kép
prenata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?