Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én (is) kíváncsi lennék a mostani állapotokra, hogy mire számíthatok. Egyet már szültem az Istvánban, igaz majd' 3 éve.
Külön kérdezném, hogy házassági anyakönyvi kivonat mikori kell (az első babánál még nem voltunk házasok).
Köszönöm, ha valaki válaszol.
Zsana
zsana75
 
 


TÖKI!

TUDTAM ÉN, HOGY ÉRDEMES KIKAPCS. ELŐTT BENÉZNEM IDE! :D :D :D

GRATULÁLOK!!!

MEKKORA BABA! :shock:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Töki,

GRATULÁLOK ÉN IS A BABÁDHOZ! KÍVÁNCSIAN VÁRUNK VISSZA A SZÜLÉSTÖRTÉNETEDDEL. :lol:

zsana,

300 napnál nem régebbi anyakönyvi kivonat kell. Nekünk máli, hogy májusban volt az esküvőnk.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 

 
 

zsana,

még azt szerettem volna írni, hogy szerdánként van felkészítő tanfolyam 15órától.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Töki, én is gratulálok a kistökidhez :-)

Zsana75, a kórházba én vittem, és kérték is. Úgy emlékszem, hogy az utolsó nap, amikor a gyerek adatait is elkérték.

Tegnap hallottam egy tápis kismamától, hogy ő már 2. hónapos korában adott a picurkájának banit ,barackot és almát.
Ugyan nem reklámozzák még a védőnők sem.

Kép
fridus
 
 


Töki,
gratulálok! Szépen megnövesztetted kis Tökit. :lol:

Fridus,
azért én ezzel a kismamával nagyon szívesen elbeszélgetnék!!! :shock: :shock: :shock:
Egy 2 hónapos kisbabának a gyomra még nem képes ezeket befogadni!!! És banán! Van aki 1 éves korig nem ajánlja!
Még a csak tápis babáknál is ajánlják a 4 hónapot, hogy csak tápi, de a legújabb kutatások szerint akár a fél év sem ritka náluk sem.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Köszi az infót lányok! Szülésfelkészítőre sajnos nem tudok járni, így sem könnyű megoldani a nagyobb gyerkőc elhelyezését pl a ctg-k idejére :( .
zsana75
 
 


Sziasztok, Ilba, én reszeltem ma neki almát, egy fél mokkáskanállal megevett,aztán a többit én ettem meg.
Szerdán visszük oltásra, mi várható? láz, esetleg mély alvás?

Kép
fridus
 
 


Töki!

Óriás gratula!!!!:) Szép nagy baba lett. Várunk a beszámolóval, fényképpel :D

bingii
 
 


Fridus,
ha Te így látod jónak, akkor minden rendben van, de én ezzel nagyon nem értek egyet. :oops:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Fridus,
sztem az alma még belefér, de minden más gyümivel várni kéne még. De én csak fecsegek ám, nem kell rögtön így is csinálnod. :wink:
Mi 3 és fél hónaposan kezdtük az almát, krumplit, de sajnos kényszerből, mert refluxos volt a lányom (azaz visszaadta a folyékony dolgokat a gyomra), így minnél előbb el kellett kezdeni a szilárd ételt. A Heim Pálos gyerekorvos, aki kezelte, mondta, hogy tudja, hogy nehéz, de várjuk ki legalább a 3 hónapos kort, addig tápizzon, bent marad, amennyi bent marad.
És az almánál vigyázz arra, hogy ne üres gyomorra egye (még ha csak egy ujjhegynyi is), mert marhatja a gyomrát. Kaja után inkább.

A 2 hós oltásnak nincs mellékhatása, majd a többinek lesz. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska, köszi az infót.
Én szopika után adtam azt a kis almát, de azt hiszem várhatok még vele 1-2 hónapot. :-)
A lényeg, hogy ne én mérgezzem meg, és tegyem beteggé a kicsimet.
Szóval szalonnát is majd csak kicsit később adok neki. :-)

Kép
fridus
 
 


Fridus,
jajj, ugye nem értettél félre???!!! Nem azt mondtam, hogy megmérgezed, lehet Balunak semmi baja nem lenne tőle, hanem azt mondtam, hogy ezeknek a piciknek még nem kész az emésztésük és a gyomruk, nekik ilyenkor ami kell az az anyatej/tápszer! Ez a legjobb, amit adhatsz neki. :wink:
Sajnos ezek a gyümölcsök már nem olyanok mint 30 éve, most kezdhetném, hogy környezeti hatások blabla ..., nem tudhatod, hogy mi okoz akár később fellépő allergiát ...
Biztos vagyok benne, hogy ha 4 hósan kezded adni neki a gyümit nem marad le semmiről. :)
Azért ha mentek gyerekorvoshoz, nála is kérdezz rá. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Hahó, sziasztok!

Elsősorban Tökinek egy nagyon-nagy GRATULA! Szép méretekkel bír "kis Töki". :D Én is kiváncsi vagyok, milyen élményekkel gazdagodtatok bennt, majd írj!

Páran kérdeztétek tőlem a tejcsit, hááát nem egyszerű. Nem indult még mindig normálisan be, van amikor tud szopni 70 ml-t, van amikor 10-et csak, nagyon furi. Szóval átlagosan, 40-50 ml amiket szopik, plusz adok mellé tápit, kb. 1 hétig "pót"anyatejet is evett, de kb. másfél hete tiszta pöttyös az egész feje, azt mondta ma a doki néni, hogy most én se egyek tejféléket és mivel nem tudjuk kizárni, hogy akiktől kapunk anyatejet esznek-e ilyesmit, így most csak az én tejem mellett a tápit egye. :( Itt tartunk jelenleg. Tegnap megint elkeseredtem emiatt, hogy én miért nem tudok eleget szoptatni?! Így baromi hosszú minden etetési idő, ez még hagyján, de a tápit nagy nyögésekkel és több óra alatt emészti meg. (Ma váltottam tápit is.) Ezen rágódom minden etetéskor, szóval okolom mindenért a hülye szervezetemet. Mostanában iszom a nektársört is (már annyiféle dolgot próbáltam), finom egyébként. :P Hallottam olyan vigasztalást is, hogy volt akinek 3 hónap után indult. Még nem adtam fel!! Hogyha tudom 6 hónapig, vagy tovább ezeket az 50-60 milliket biztosítani, a semmitől jobb.

Azt hiszem Zsana kérdezte a házasságit, az első napon már körbejár a kórtermekben az önkormányzattól a hölgy és összeszedi a házasságikat (300 napnál nem régebbi) és kell a személyi, lakcím másolat. Akinél nincs másolat, annak elviszi és másnap visszahozza.

Ezen a héten, vasárnap leszünk 6 hetesek. Ki kell találnom, hogy jövő héten kihez menjek kontrollra. :?

(Nem csodálkozom, hogy hallottál Horváth dokiról rosszakat, nem egyszerű a stílusa. Nagyon bántó tud lenni, viszont következő percben jópofa.)

KépKép
becka
 
 


Becka,
nagyon sajnálom ezt a tejcsi dolgot, de hidd el ha idegeskedsz nem segít. Sőőőt, meg kéne nyugodni, bár tudom ez nem egyszerű.
Hatalmas kitartást Neked és szuper Anyuci vagy!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Töki, hajrá!! :) Képeket, ha tudsz majd!! :)

Becka, ügyes vagy, és ne okold magadat azért, hogy nem vagy (még) tejcsárda!!! Ha mindent megpróbálsz, amit tudsz, és szeretnél, az pont elég a babádnak!!! :) Hajrá.

Fridus, ha 6 hós korától kapja majd az almát, akkor sem marad le semmitől. A hivatalos hozzátáplálási ajánlás 6 hótól van. :)
Vendég
 


Én is Ilbával értek egyett, de ez mondjuk nem egyetértés kérdése... ha a gyerek emésztőrendszere nem alkalmas az anyatejen, vagy a speciálisan kiképzett tápszeren kívül másra akkor nem alkalmas.
És a legújabb kutatások szerint a korai hozzátáplálás későbbi allergiás megbetegedésekhez vezethet.

A tápszeres babáknál ismereteim szerint a négy hónapos hozzátáplálást ajánlják...

Áron hat majdnem hét hónaposan kóstolta az almát de akkor is láttam, hogy erősen bekavar az emésztésébe az új étel...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,
Hála következő szopi után kihányta azt is, ami benne volt alma, így rajtam is volt rendesen. :-)
Szóval ezt a témát még nem erőltetem.

Kép
fridus
 
 


becka
Én nagyon becsülöm a kitartásod!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,

Én a Horváthoz mentem vissza kontrollra, igaz annak már 1 hónapja.
Akkor normális volt. Bent voltunk a Kórházban, mert a rendelőjéből akkor hívták szülésre.
Szóval szülés közben nézte meg a sebemet. Mindent elmagyarázott, mit kell szednem, meg,hogy elkezdhetjük a házaséletet :-)
Szóval 3 hónap múlva is hozzá fogok vissza menni, mert az SZTK-s orvos néha elég fura.
Én a kispesti Sztk-ban a Turányihoz jártam, és ti ?

Kép
fridus
 
 


Ami engem illet, a kispesti sztk-ba csak a háziorvoshoz járok. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!

Először is nem igaz hogy minnél nagyobb a baba annál könnyebb a szülés!!!! :oops: Ezt már tapasztalatból tudom!Maga a szülés menetében semmi említésre méltó nincs .Számomra laza volt! De a kitolási szakasz az már igen! Nem tudtam kinyomni a tökimet közel 2 órát szenvedtem vele! Végül Horváth doki (a fiatalabb) és még egy szülésznő segítségével világra jött!! Akkor derült csak ki hogy olyan nagy a baba hogy azért nemtudtam nyomni vagyis nemért semmit a nyomásom!Mit ne mondjak nagyon meglepődtem én is ! Tudtam hogy nagy baba de ennyire?!( szülés előtt 1 hétel a uh .n 3490g volt a súlya)Ennyit a megbízható technikáról!!!

Szopizni rendesen szopizik már vissza hízot a születési súlyára!Igaz sűrün éhes,de ilyenkor még amikor kér akkkor adni kell neki.
Ennek a nagy méretnek az lett a következménye hogy ahol tudtam repedtem!!!
Ha van valami praktikátok hogyan tegyem kellemesebbé ezt az időszakot akkor várom! Mert a napi 3-45 fürdés nem nagyon segít csak könnyít! De meglepő módon az se fáj annyira mint a mellkasom,Ugyanis a doki könyökkel segített nekünk.

A véleményem a kórházról és a szülőszobáról 100%ban megváltozott!! A szülést nemtudom milyen Krisztina vezette le,a végén jött segíteni Andrea szülésznő aki szintén rendes volt!

Az egészet csak a gyermekágy árnyékolta be mert a nőgyógyászaton kaptunk hejet egy idős néni mellet aki nem elég hogy mindig bepisilt, még hencegett is a gyereksírás miatt.Ami engem nagyon idegesített, mondtam is ha nem fejezi be elásom!!!

Végül egy csecsemős nővér is hejre tette és az úgy ahogy hazsnált.

Végül is ha valakinek nincs fogadott dokija és ugy megy szülni nemveszít semmit. A szülés levezetésénél (ahogy elnéztem) felkészült segítőkész szülésznők vannak és az a lényeg! Tehát fel
a fejjel ! Egyenlőre ennyi mert a tökim megint éhes! képet amint udok rakok fel csak át kell méreteznem.
MÉgegyszer köszi mindenkinek mindent!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :roll:

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Töki!

Jaj, de megkönnyebbültem, hogy nem igazolódott be a félelmed a szüléssel kapcsolatban. Mármint ami a személyzetet illeti.

Nagyon ügyes voltál, ha nekem kellene ekkora babát kitolni, nem repednék, hanem egyenesen kettészakadnék, az tuti! :oops:

Gratula mégegyszer! :D

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kit tudnátok ajánlani az István kh-ban? 22 hetes vagyok, eddig magándokihoz jártam, de több okból szeretnék tőle megválni. Az egyik, hogy azt mondta, 100 ezer ft nála a szülés, a másik, hogy nem esik útba a kh, ahol dolgozik (Péterfy).
Az Istvánról jókat hallottam, hogy bababarát, meg segítőkészek, meg minden, és útba is esik nekem.

Nem szeretnék 100 ezret fizetni a szülésért.

Köszi.
evisan
 
 


Szia Evisan, itt mindenki mást fog neked ajánlani. :-)
Esetleg olvass vissza pár oldalt, és eldöntöd, ki a jó doki, ki szimpatikus neked. :-)

Kép
fridus
 
 


Ja, ma megkaptuk a 2 hónapos oltást, doki néni azt mondta, hogy nagyon szép kisbaba. Szimetrikus a lába, meg mindene rendben van... Hálistennek

Kép
fridus
 
 


Fridus, ez jó hír! 8) :)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Evisan, százezer a minimum amit egy magándokinál fizetni fogsz. Az Istvánban is ott kezdődik mindegyik orvos tarifája.

KépKép
becka
 
 


Ami olcsó, hogyha nem választasz dokit, egyszerűen bemész szülni.

KépKép
becka
 
 


Evisan,
az én orvosom nem mond összeget, annyit adsz, amennyit gondolsz.
Én száz ezret ha tudnék sem adnék. Mégis mire föl? :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


A 28 ezer forint gyesből? :evil:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Én 55 ezret+15 ezret adtam a dokinak és a szülésznőnek.
Képzeljétek, tényleg nem lázasodott be a szuritól a Balu, viszont nagyon jól aludtunk ezen az éjszakán, igaz előtte megint nagy hiszti volt, mert álmos volt, és ordít, nemhogy becsukná a szemét. :-)
Miért van az, hogy 2 napja most nem volt széklete, pedig anyatejet iszik,és máskor napi 3-4 is van ?
Ma már volt, hálistennek...

Kép
fridus
 
 


Fridus,
amíg Balun nem látni, hogy baja van attól, hogy nem kakil 1-2 napig, addig nincs jelentősége. Az anyatejes babáknál nagyon rapszódikus tud lenni a székletürítés, van, hogy minden evés után kakilnak, van, hogy napokig nem. Ha őt láthatóan nem zavarja, akkor semmi gond. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja. Mi 40 ezret + 10 ezret adtunk. És a doktornő bánásmódjából nem érzékelem, hogy keveselte volna.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csajszik ti mikor vettétek fel a kapcsolatot a szülésznővel?
Valaki hallot már a Józsa Andreáról. Nekem a dokim vele dolgozik együtt.

Töki,

jaj de jó, hogy végül is minden okés lett. És a benyomást a kórházról mégis csak megmentetted. Tegnap az előadáson is mindták, hogy 3 kerület tartozik a kórházhoz+akik ott szeretnének szülni. ez 250ezer ember. És senki ne csodálkozzon azon, hogyha a nőgyógyászaton köt ki. A sebedre pedig vegyetek melegen hidegen tartható zselét. Hűtsd le és tedd bele egy nejlonba és hűtsd a hegeket. Többször is egy nap. Vigyázzatok magatokra. Neked ez az első babád? Mert nagyon ügyi vagy, hogy szopiztatsz. Az egyik szülésznőt nem úgy hívták véletlenül, hogy Józsa Andrea.

Becka,

ez nem igaz, hogy 100ezer , mert az én dokimnál fordítva van. A magánrendelése drága de a szülés majdnem fele a 100-nak. a szülésznő pedig 30.

Gabuska,

próbáltad a hőmérőzést popsiba? meg egy idő után leáll az emésztés olyan 3 hónapos korban az a normális ha heti 1-3 van. Ez jelenti azt, hogy a baba jól táplált.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Vicki,
a hőmérős kérdést nem Fridusnak szántad? :wink:
De amíg a babán nem látszik, hogy szenved a nemkakilástól, addig fölösleges hőmérőzni vagy egyéb módon magkakiltatni. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ezt a hőmérős dolgot hallottam, de azt is próbáltam, amikor rúg-kapál, nem az igazi :-)
Lehet, hogy attól jött meg a széklete, végülis én sem megyek minden nap.
Régebben is gondjaim voltak ezzel a dologgal, ha nyaralni voltunk 2 hétig, akkor addig nem voltam wc-n, még haza nem értünk.

Kép
fridus
 
 


Bocsi gabuska de. neki szántam. A hőmérős az olyan, hogy kis krém és kész. Igen amíg nem jelez, hogy már nagyon szenved addig lehet hagyni.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


vicki!
Köszike de nekem van már rutinom mert a harmadik babám! Igaz a szülés már első szülésnek számított mert 11 és fél éve szültem a lányom!

Nemtudjátok véletlenül mennyi idő kell ezeknek a potyogós varratoknak??? Engem már nagyon idegesít! Akármit csinálok vele estére már állni se tudok szinte a lábamon!

A hőmérözést én is alkalmaztam a nagyobbik lányomnál ,de annyira megszokta hogy hogy majdnem csak ugy akkart utánna kakilni!Ja és még van a glicerin kúp arra nemtud rászokni!

Amig meg téleg csak szopizik nincs mellé más táplálék addig nem kell idegeskedni! Ahogy beka mondta van hogy napi 5 van hogy heti 3 kaki van a szopizós babáknál! Ez függ a tej erősségétől!

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Bocsi nem becka hanem gabuska mondta!

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Hopp, emlegettél Töki, itt vagyok. Azért mondtam, hogy a legtöbb dokinál 100 ezer, mert akiket én kérdeztem és itt szültek, mind ennyit fizettek, vagy még többet. Egyébként a dokim azt mondta anno, hogy azért mondja meg kerek perec, hogy ennyi, mert a többiek is így csinálják. :shock:

Ez az emésztés, kakilás téma engem is érdekel! A mi Levink hajnalonként szenved, nyöszörög, nyögdécsel, viszont miután megszabadul nagy nehezen a sok kakitól látom, hogy nincs székrekedése, nem kemény a széklete. Ebben az esetben is a hőmérős megoldást próbáljam? Én eddig tornáztattam, maszíroztam, teázunk is (kamilla, édeskömény). Nem akarom, hogy csak segítséggel menjen neki a kaki. Hiába mondom a doki néninek ezt, nem mond semmi tippet, hogy mit csináljunk.

KépKép
becka
 
 


Sziasztok!

Épp csak bekukkantottam, mert mindenkit elkapott a takonykor, még a picit is. Mit lehet neki csinálni ami segíthet? (most 2 hónapos)

Viki! Én az Andinál szültem (és Petik doktornőnél), kérdezz nyugodtan !

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Csilla,

Takonykórra ilyen pici babáknak a Stérimar orrspray-t ajánlotta nekem a patikus. Először jól ki kell porszívózni a baba orrát, aztán egy-egy spricc a két orrlyukba, aztán várj öt percet, hogy a spray leoldja a nyákot, majd újra porszívózd ki a picur orrát. Állítólag ez a leghatékonyabb, de készülj fel, hogy sírás lesz...
A spary egyébként tengervízből készül, nem minmősül gyógyszernek.
zandi80
 
 


Becka, az én babám is nyöszörög kaksizásnál, csak az első időszakban volt fura a hang.
Persze, hogy nem kemény még a széklete, ha csak tejet, tápit eszik.
Porszívózást én is ajánlom, rájöttem, ha nagyon sír a gyerek, akkor az orrába kell benézni. Cseppenteni nem árt, mert még a száraz fikócát is kihozza. Nálunk viszont már ha bekapcsoljuk a porszívót, mély csend lesz:-) Megszeppen :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!

Jöttem én is hogy olvasgassak egy kicsit a kórházi állapotokról.
Csak februárban fogok szülni, de azért gondoltam jól jön az infó.

Az én orvosom Horváth Mihály.

Akit érdekel:

Az biztos hogy nem az a lélekápoló fajta, tehát olyannak ajánlom aki, nem igényel különösebb"pátyolgatást, finomkodást".
Tényleg elég laza,én speciel hasonló vagyok és ez bejön, és szókimondó, de lehet rá számitani, korrekt, én jó kezekben érzem magam nála.
És jó volt a megállapitás is egyikőtöktől, hogy bizony munkamániás.
Tehát valószinű hogy a statisztikai adatok elég helytállóak, ami mondjuk alapesetben szerintem a szakmai tapasztalatot támasztja alá.
Amikor az első gyerkőcöt szültem, épp ügyeletben volt, meg voltam elégedve vele, én kétségbe voltam esve, ő meg halál nyugi volt, és ez jó hatással volt rám is,a másodikat is vele fogom szülni.
Én is leginkább a kötelező viziteken láttam szülés után, de bevallom nekem nincs is igényem rá, hogy ott sertepertéljen egy orvos körülöttem.
A munkáját korrektül elvégezte, a többi már a család dolga.....szerintem.....
A doki nélkül is van a gyerekágyon akkora jövés menés, hogy az emberek egymás kezébe adják a kilincset...hol a nővér jön, hol a doktornőhöz renelik a gyereket, hol a takaritás, nem beszélve a családról...
Én alapitványiban voltam, de még igy is úgy éreztem hogy tök nagy nyüzsi van.
El birom képzelni mi lehet egy 5 ágyas szobában..na ettől rettegek.
Bevallom minél rövidebb ideig szeretnék bent tartózkodni.

Továbbra is fogok olvasgatni, remélem jönnek a friss kismamák mesélni a kórházi tapasztalatokról..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Szia Megann,Én is a Horváth dokinál szültem. :-)
Mi az 5 ágyasban voltunk Baluval, jó kis hangzavar volt.Főleg, amikor jöttek a látogatók is, tele a szoba kaja és egyéb más szagokkal....
De én örülök, hogy pénteken szültem, és hétfőn már mehettünk is haza, azt a pár napot, ki lehet bírni.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Hát ha nagyon muszáj :? :wink:
Én szerda éjszaka szültem, csütörtök délelőtt kerültem le az osztályra és szombat reggel "elzavartak" helyhiány miatt :)
Épp elég is ennyi a kórházból :? :?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok. Én február 6-án szültem az Istvánba, Horváth Mihálynál,nekem nem volt semmi gondom vele.Igaz könnyű szülésem volt és nem volt problémám a terhességem alatt.
6 ágyas szobában voltam,na az rémálom volt. Volt amikor 4-en sírtak egyszerre éjjel,de egyébként nem volt semmi gond. A doki annyiszor látott amennyit én gondoltam,kivette a varatot másnap,belül mikor mentem haza.Jó fej volt. Csak a kórház lepukkant,úgy utáltam vérvételre járni oda.
[/url]
krizsaiadri
 
 


Sziasztok!

megann mikorra vagy kiírva? Én február 4-re.

Hát én nem csodálkozom ezen, hogy ilyen hamar kitesznek a kórházból. Ez a 250e ember aki ide tartozik kicsit sok. +akik ezt a kórházat választják.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Vikci79!

Betársulhatok melléd február elejére??? :oops: :wink:
Én csak a végére vagyok hivatalos, de az utolsó pár hétről szivesen lemondanék :wink: :wink: , tekintve hogy már van egy 2 évesem, és ugye már plusz 10 kg nál tartok..és még hol a vége :oops: :oops:

Krizsaiadri!

Szerencsére nekem is könnyű volt...össze vissza érkezéstől számitva 2 óra hossza múlva született a lánykám.
Sok gondot nem okoztam :)

M.

Kép

Kép
megann
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?