Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először is, minden beteg manónak nagyon-nagyon sok gyógypuszit küldök! Remélem, mindenhova odaér még ma este. Anyukáknak meg kitartást!

Edithről nincs újabb infó? Remélem, jól vannak, és holnap már hazaengedik.

Julcsi: mi a Stodalt, és a mucoprontot használjuk köhögésre.
A Szandi is köhög és szörcsög pár napja éjszaka, de tegnap a sógornőmnél aludt és ott nem köhögött. :shock: Nekem egyre gyanúsabb, hogy megint a fűtés miatt van ez. :evil:
Ja a fűtésről: megkérdeztem apukámat milyen melegnek kell lenni egy panel lakásban. Ha rendesen megy a fűtés, akkor a szobákban 20-21 fok!, az előszobában becsukott ajtóknál 16 fok!!, és a fürdőben 24 fok!! Minél alacsonyabban van a lakás annál hűvősebb, pl. mi régen a 10-en laktunk, majd megpusztultunk a melegtől még lent meg fáztak.
Nálunk max 23 fok van, úgy hogy minden ablak ki van cserélve és a falak is szigetelve lettek tapétázás előtt. Azért ez nagyon bosszantó, hogy mire fizetünk ennyi távhőt!!

Márti: gratulálok Zsombinak a profi orrfújáshoz, nagyon ügyes!
Szonóról nincs szoknyás képed?

Tényleg mostanában senki nem rak képeket!!

A Nini is beteg lett kedd reggelre (végül mégis felvették a bölcsibe, hétfőn volt először) a nővérem egyből elkezdte az antibiotikumot és tegnap már semmi baja nem volt. Sajnos vannak betegségek amikor muszáj beadni.
Ettől még a család többi tagja elkapta, most a nővérem van nagyon sz@rul.

Mi jól vagyunk, semmi extra. Bár ma olyan hasmenése volt a Szandinak, hogy 3 perc alatt vörösre csípte a fenekét. Remélem nem valami betegség előjele, mert pár napja megint többször ébred éjjel.

Megyek nézni a Forma1-et, mert délután nem láttam a végét. :wink:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Nálunk én állítom a fűtést, nappal 21 fok van estére 22-re csavarom.Nekünk ez elég.A fűtés számláról ne is beszéljünk :roll: , de ugye megfagyni sem lenne jó!!!!

Zsuzsi:nem lehet , hogy a foga jön?????Akkor szokta legalábbis nálunk kicsípni a kaki a popóját ilyen csúnyán!!!! :roll:
Majd rakok képeket, de mostanában keveset fotózok :roll: , de a Szonit megörökítettem az ünneplős ruciban, mert csak én láttam úgy ,na meg a ZSombi!!!! :lol:

Julcsi:milyen volt az éjszaka??????????????????

Edith:jelentkezz ha már otthon vagy!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mi ez a vacak virus ami mostanaban minden kisgyerkocot megbetegit???Annyira sajnallak Benneteket,mar most kezdodik a betegeskedes... :cry:
Hallottam egy hatasos inhalalast,de nem tudom gyerekeknel szabad -e alkalmazni.Allitolag fantasztikus.Salvus vizet lehet venni a gyogyszertarakban es azt folmelegiteni ill.ha valakinek van parologtatoja es egy kissebb meretu szoba,akkor ugy is nagyon hatasos.

Martikam novemberben ellatogatok a jatekboltba,es Titeket is meglatogatlak.De jo lesz!!! :D

Ibolya!!!
Minel tobbet irsz errol a bolcsirol annal remesebben hangzik...
Nagyon nehez lehet dontest hozni,egyebkent nincs egy olyan szervezet ahol az ilyen,,gyerekbarat''bolcsik ellen szot lehet emelni???Ez azert tobb mint felhaborito!!! :twisted:
Kerdezted hogy nincs-e pihizes nalunk,hat most meg par napig nincs...Igazabol nalam most indult be a munka nagyon intenziven.CD felvetelem van es mindig este kezdodik ejszakaba nyuloan.Tegnap is 1/2 2 -re ertunk haza.De nagyon elvezem,gyonyoru darabok, egy enekessel veszek fel.Denes 24-en jatszik,nekem aznap van az utolso felveteli nap,es akkor elmegyunk 4 nap pihire Galyara.Mar nagyon varom...Aztan indul megint a munka,mert sok koncert,sok uj darab van musoron.De en nagyon orulok ennek,jo dolgozni. :D

Zsuzsi!!!Jo hogy Te is jottel,mostanaban egyre ritkabban irogatsz :cry: Ez a kohoges erdekes dolog Szandinal,nem lehet hogy a futes miatt szaraz a levego Nalatok?En emlekszem a batyamek nagyobbik lanyara.Meg a varosban laktunk,es felhoztuk par napra,akkor megcsak 4 eves volt.Edesfalatom,most hogy visszaemlekszem olyan cuki kislany volt(most mar gyonyoru nagylany)...
A lenyeg hogy mi eszre sem vettuk,hogy olyan szaraz volt a szobaban a levego hogy a kislany orra nagyon sokszor verzett :roll:

25-en lesz meg egy programunk mielott Galyara megyunk,mert vegre osszehoztunk egy talalkozot a falunkban lako ikres csaladdal.
(meg az ikres topicban ismertuk meg egymast)
Nagyon helyesek,mar tobbszor talalkoztunk es en az anyukaval folyamatosan tartom a kapcsolatot,de most vegre van egy kis ido normalisan beszelgetni es egy jot babazni,mar alig varom hogy jol meggyontoljem Oket :D

Most viszont megyek ,mert var a munka.
Puszi mindenkinek!!!!!!










:D
rillisz
 
 

 
 

Itthon vagyok, de nem megy a bill. :evil: :evil: :evil: :evil:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:DEJÓDEJÓDEJÓ!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsombi is ma többször kakilt :( , nem volt annyira hasmenős, de kicsípte nagyon a popóját, úgy sírt szegénykém!!!!! :cry:
Most raktam kamillát Julcsi anyánk tanácsát szem előtt tartva, hogy az mindenre jó :lol: :lol: :lol: :wink: , az elején még nem tudott belelülni, de a végére már sikerült, remélem megnyugodott kicsit a bőre, meg pelus nélkül rohangált , most meg jól bekentem neogranormonnal!!!!!
Na lépetm, puszi

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: szóval a vízbe raktam a kamillát :lol: :lol: :lol: :lol: és most már tényleg léptem :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Edith: nagyon örülök, hogy hazaengedtek, remélem minden rendbe, és majd tudsz írni, hogy mi volt a gond.

Márti: én értettem, hova raktad a kamillát! :wink:
A Szandinak még ma is csúnya volt a feneke, pedig folyamatosan kenem a neogranormonnal. Hát én nagyon remélem, hogy nem valami vírust nyeltek be a manóink.

Iza: szerintem is a fűtéstől köhög a Szandi, ma anyóséknál voltunk egész délután és megint semmi. Itthon aztán újra köhögött.
Most tettem a radiátorokra vizet, hátha segít. :roll:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Jó reggelt! :)

Barbi tolmácsolta jókívánságaitokat sms-ben, köszönöm mindenkinek. :D :D :D :D
Igen, úgy látszik, nincs semmi baj, csináltak csomó vizsgálatot, és közben csak pihentem, jobban mondva feküdtem. Emiatt szombaton délelőtt volt az utolsó fájdalmas keményedésem, de utána is már csak 1x vagy 2x keményedtem ba. Ahogy már többet voltam lábon tegnap, miután hazajöttünk, már ismét sűrűbben keményedtem, de szerencsére nem fájdalmasan. Szóval, maximális pihenés kell. Egy gyors kaja, a ház összeszedése és vissza az ágyba.

Folytatom....

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kriszta körül is a szükségesek, azonkívül pedig, remélem, eljátszik mellettem, bár persze, együtt is tudunk játszadozni! :)

tegnap itthon hatalmas meglepetés ért, ugyanis IStván, anélkl, hoyg bármit is mondott volna, kifestette egyedül a konyhát, megmosta a kávéskészleteket meg poharakat, meg a mi a szekrényeken volt, letörölte a falakat, felmosott, szóval, ki volta akadva. Neke csak vissza kellet volna tenni a készleteket a helyeikre, mert arra nem vállalkozott (nem tudta, mi hol volt :lol: :roll: :lol: ), de azt meg megcsinálta a húgom. :)
Szóval, most mindenki kímél, mert nagyon megijedtünk...
Kb. ennyi magamról/magunkról, ha nincs semmi gond addig, akkor a dokimmal a soron következő látogatáskor találkozunk, nov. 19-én.

Puszilok mindenkit :D , vonulok.... :roll:

HA betegek a manók, nagyon-nagyon sok gyógypuszit küldök nekik is! :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:ötülök, hogy minden rendben van és az megnyugtató, hogy ilyen gondoskodóak a családtagjaid!!!!!! :lol: :lol: :lol: István is ügyes volt, hogy megoldotta egyedül a festést!!!!! :wink:
Már csak 9 hét!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
A Kriszta hány hétre született??????????????

Zsuzsi:szerintem nincs gond Zsombival, most éjjel végig aludt csak reggelizni kelt fel!!!!!A Szandi sem beteg hidd el!!!!!! :wink: Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni!!!!!És párásítótok nincsen????Vagy teregethetnél a Szandi szobájába pár dolgot vagy csak vizes törölközőt!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Edith, csak most olvastam (péntek óta), h mi történt veled a hét vége felé. Nagyon örülök, hogy végülis minden rendben, és hogy a családod ilyen sokat segít. Kriszta hol volt, amíg bent kellett lenned a kórházban?

Julcsi, Zsu, jobbulást a gyerköknek, remélem, hogy mostanra már jobban vannak.

Zsuzsi, remélem a párásítás segített.

Márti, quiche :) Én is már régen csináltam.

Bocsánat, most nem jut más eszembe, ki mindenki és miről írt, majd visszaolvasom az előző oldalt.

Mi elmentünk kirándulni a barátainkkal a Börzsönybe (Ipoly környékére), kibéreltünk egy kis parasztházat, ezért nem voltam most néhány napig. Nagyon szép részeken jártunk (Drégely vára, honti völgy - ajánlom mindenkinek), de most már brutál nehéz cincálni Samu fenekét még ilyen hátihordozóban is. Így mi csak kis túrákat csináltunk... Örülnék neki, ha lassacskán a saját lábait is használná :) Nem is írtam, egy hónappal ezelőtt a mérlegelésen 13,85 kg volt és 87 cm - jó nagy, jó nehéz.
Ja, és a Drégely várnál találkoztunk egy családdal, ahol egy másfél hónappal idősebb kisfiú volt, és tök egyedül felment a szüleivel a várba (1,5 km). No, mi ettől úgy érzem igen-igen messze járunk. Samu is szeret jönni-menni, de csak a saját feje után :) Ha velünk kell egy ütemben - vagy csak egy irányba - haladnia, akkor valahogy elfelejt járni.
Viszont vannak új szavak: erdő, fa.
Lépek, reggelit kellene varázsolnom.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!!!!

Csak egy gyors bekukk. :D

Edith!!!!!Hurra!!!!!! :D Akkor minden rendben!!!Megnyugodhatsz!!! :D
Azert pihenj sokat,ahogy megismertelek,biztosan kitalalsz jo jatekokat Krisztaval,olyanokat amiket piheno helyzetbol is tudsz Vele jatszani. :wink: Gondolom milyen meglepi volt a csaladi osszmunka,nagyon szep volt Toluk. :D

Zsuzsi!!!!
De jo,akkor Szandi kohogese nem tunik komolynak.Nekem meg az jutott meg eszembe hogy nincs Nalatok veletlenul padloszonyeg?Sok gyerek a poratkakra is erzekeny... :roll:

Marti!!!!Jo olvasni az optimizmusodat!!! :D Persze hogy nem szabad rogton a legrosszabbra gondolni!!!Akkor Zsombika ugy tunik meguszta a betegeskedest.DE jo!!!! :D

Evi!!Biztosan jol ereztetek magatokat,ugy tunik a beszamolodbol :D
Gondolom bosszankodtal kicsit Samu cipelesen,el is tudom kepzelni huncut fejecskejet ahogy semmi kedve arra menni amerre Ti szeretnetek... :D
Biztosan eszrevettetek Ti is hogy mostanaban egyre nagyobb gyerekeket tologatnak babakocsiban :roll:
Nem akkorakat mint itt a kis topiclakok,hanem bizony en makk egeszseges 4 eves korulieket is egyre gyakrabban latok :shock:
Nekem kicsit fura,de biztosan a nyugi miatt van(foleg bevasarlokozpontban lattam,bar kulfoldon az utcan is teljesen termeszetes.)

Na,mentem mert ismet var a munka.Jo pocsek ido van....Mindegy talan jot tesz a novenyeknek...
Puszi mindenkinek :D
rillisz
 
 


Sziasztok!

Edith, örülök, hogy minden rendben van, tényleg pihenj sokat :) A méhszájad sem kezdett nyílni? Mert akkor minden oké :) Drukkolok, hogy még min. 6 hétig bentmaradjon a pici :)

Istvánt meg dicsérd meg nagyon, nagyon, nagyon ügyes volt!!!! Ritka az ilyen pasi :) (a halmozott szóismétlést ugorjátok át :):):):))

Évi, jó nektek, annyira írigyellek ezekért a kirándulásokért, az én férjemet ritkán lehet kirángatni a lakásból, pedig nekünk nem is kellene olyan messzire menni, hiszen még Budapest környékén is van látnivaló bőven... Sétálásról, nálunk ez a 2-300 méter is sok gyalog, amíg elérünk a bölcsibe. Bár odafele nincs nagy gond, de hazafelé tuti síkideg vagyok, mire hazaérünk...

Én is ledöbbentem, amikor olvastam a bölcsiben, hogy lemérték a Katát, és 12,2 kg volt. Utoljára amikor mértük (15 hósan) 10,6 kg volt...
Viszont most sokat nyúlt, a 86-os méretek jók csak már rá (nadrágból) felsőből még mindig hordjuk a 74-eseket is :)

Márti, Zsuzsi, nekünk a hasmenés, és a több kaki, tuti fogat jelöl, remélem nálatok is csak ennyi...
A köhögés pedig tényleg a száraz levegőtől van..


Bence éjjel lázas volt (39,2) levitte a kúp, azóta nem ment fel. Látom az alagút végét :) Kata szerintem megy holnap bölcsibe, mert tegnap sem köhögött, és láza sem volt.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


nappali:
Kép

Kép

szóval ez a szekrény teljesen nem így volt, ami a tv alatt van most az egy külön éjjeliszekrény volt, de így sokkal jobb, hogy fent van
Kép

borotválozás előtt:
Kép

ez a mostani citromtorta:
Kép

kis denevérünk:
Kép

pizsama party:
Kép

huncutkánk és szépségünk:
Kép

zsipzsup1:
Kép

zsipzsup2:
Kép

Zsombi a babaágyban:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Julcsi,hogy vannak a csajok?

Edith,örülök,hogy otthon vagy már és minden baj nélkül megusztad a korházat.Elhiszem,hogy nagyon nehéz lesz az elkövetkezendő 2 hónap,de te nagyon ügyes vagy,ezt is megoldjátok valahogy./családból nem tud valaki odaköltözni?/

Zsuzsi,a köhögés tényleg lehet a nagyon száraz levegőtől vagy a padlószönyegtől is.Ha tudtok szerezzetek be egy hidegpárásítót,vagy tegyél a radiátorra egy nagyon vizes nagytörölközőt.

Zsu,Bencének további gyógymanók.
Ugy látszik nagyon sok a beteg,mert a gyógymanók nem mindenkihez jutnak el rendesen.

Évi,megint szép helyeken jártatok.Nem semmi,Samu méretei,elhiszem,hogy nehéz cipelni.
Én a Gergővel elég sokat sétálok,2 hete a piacról majdnem hazáig sétált / kb 1 km!!/.Viszont mikor bekéretszkedett a babakocsiba 1 percen belül el is aludt.

Márti,nagyon csinos az ovis lánykád igy ünnepi díszben is.

képeket majd keresgélek-igaz mostanában nem nagyon csinálok.
bibolya
 
 


Sziasztok!
Eddig nem tudtam jelentkezni, mert a gépünk benyalt valami vírust, Árpi két napja bűvöli... Szóval nálunk tuti valami vírus van, mert a gépünket is "leverte a lábáról".

A csajok jobban vannak, az éjjel volt először, hogy nem volt köhögő roham és a láz is csak kerülgetett minket. Szóval itt a fény az alagút végén. Igaz, hogy mivel én nem szedek antibikát épp a köhögési szakasznál tartok, de már legalább többet van hangom, mint nincs.

Edit, nagyon örülök, hogy minden oké. Tudod, így hogy most már minden okés veletek, rájöttem, hogy valószínűleg ez volt megírvva neked, hogy megértsd, lazítani kell! Mert eddig csak mondogattad, hogy persze lazítasz de előtte még... :lol: És a lakás is szaladhat egy kicsit István is sokmindenre képes (lásd konyha renoválás), szóval tessék rá nyugodtan támaszkodni! Ezt a 9 hetet már csak kihúzod valahogy. Majd utána nagytakarítasz, ha felépültél a gyermekágyból.

Márti, nagyon csini volt a Szoni. Persze a lányok megint itt ültek amikor megnéztem a képeket és több mint fél óráig Dombi-t és Szo-t kellett néznünk. Árpi meg pofozgatta volna a gépet, de akkor a csajok mindig óbégattak. :lol: Én csak mosolyogtam, én ezt már párszor átéltem velük... :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi, én is vizes törcsit szoktam berakni a csajokhoz meg magunknak is. A párologtató edény jó ötlet, de az mókás lenne, ha véletlenül nem raknám el reggel és a manók megtalálnák... Maradok a törölközőnél! :lol: Esetleg ha alvásában zavarja a köhögés jó még a Baby Luff kenőcs.

Évi, de irigyellek a kirándulásokért! Oké a majd' 14 kiló cipeléséért annyira nem. Nálunk a Livi miatt szó sem lehet hordozó vagy babakocsi nélküli kirándulásról vagy sétáról. Ő ha megmakacsolja magát nem lehet eltéríteni.

Iza, azért pihenjétek ki magatokat, nem kell(ene) agyondolgoznotok magatokat!

Zsu, nem is tudtam, hogy a bölcsiben mérik is a csemetéket. :shock:

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi, én sem, meg is lepődtem :)
De havonta jár hozzájuk a bölcsi doktornője, és mindenkit megvizsgál, lemér :) Így hogy bölcsis lett a KAta nem is kell járnunk tanácsadásra, (a bölcsis doktornéni a mi doktornénink), hacsak én külön nem szeretném, vagy ha szuri kell (de az msot nem kell egy pár évig :))

Kata teljesen tünetmentes, ő holnap megy bölcsibe. Bencének még ma estére is 38,5-ös láza volt, és még mindig csúnyán köhög, szóval vele megyünk a doktornénihez :(

Viszont Kata tegnap óta 3x belepisilt a bilibe :) Nem tudom mitől jött rá, hgoy ő bilizni akar, de egy pár napja húzza le a nadrágját, önműködően hozza a bilit a wc-ből. Mióta meg belepisilt, és elkezdett zenélni a bili, azóta egyenesen imádja :shock: :shock:

Szóval nagyon büszke vagyok, holnap szólok is a bölcsiben hogy ha szól, ültessék rá a bilire. Ma du, nem is viselte el magán a pelenkát, és állandóan levetkőzött, bár ennek nem örülök annyira, félek hogy megfázik :(:(:(:(

Na megyek, mert Kata játszik alvás helyett... (nem tudom mit tud játszani a tök sötét szobában???-de zörög az tuti)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Elolvasgattam, amiket tegnap írtatok. Sajnálom, hogy több manó is beteg még. Drukkolok a gyógyulófélben levőknek, hoyg minél hamarabb meggyógyuljanak! :)

Zsu, gratulálok Katának a bilizéshez! :) Nálunk is meneget, de azért nem mondhatom, hogy rendszer a bilibepisi.
Nekünk sima, normál bilink van, én tartottam attól, hoyg félni fog a zenéléstől. Hallottam még ilyenről. :shock:

Márti, nagyon jók a jképek, mint mindig, a manókáid is édesek! :) Szoni különösen csinos az ünnepi szerelésben :) A nappali is jól néz ki, bár nem tudom, előtte milyen volt! És a citromtorta.... :wink: Bár nem vagyok igazán édesszájú, most szívesen megkóstolnám! :wink: :oops:
Krisztát a 42. héten szültem, pontosabban 41 hét 3 napra. Az sincs tulajdonképpen kizárva, hogy Mütyürkével egybe érjük meg a januárt! :D Nekem már mindegy. Kb. a dec. 6-10-et érjük meg együtt, aztán utána jöjjön, amikor akar! :lol:

Julcsi, teljesen ideköltözni nem tud senki, bár a húgom pl. ezen a héten már hétfőtől itt van és halán végig marad. De ő suliba jár, és nem várhatom el tőle, hoyg mindenben segítsen. Persze, tegnap is reggel ő csinát reggelit IStvánnak, délután ő teregetett, előkészítette a vacsorát, és még csomó mindent elvégez Kriszta körül is, de utolsó éves érettségi előtt, úgyhogy nem hagyhatom, hogy ellője az idejét. :roll: Lesz olyan hét viszont, amikor nem jön, csak egy-egy éjszakára, amikor másnap 7-re kell mennie, és ne kelljen otthonról túl korán kelnie.

Évi, Kriszta is elég szép távokat legyalogol. Mostanában, igaz, nem nagyon voltunk messzire, de még a nyáron és ő sz elején, sokat sétálgattunk! Ha fáradt, azt mondja: ölöbe vagy most már ölibe. :D Azért egy-egy ilyen túra alkalmával nem biztos, hoyg lehetne számítani rá sem a gyaloglásban! :)

NA, kb. ennyi maradt meg, és ennyire is futja az időmből.
Még beszólok a Mütyürkés topikba, mert már jóideje eltűntem onnan... :roll:

Szép napot mindenkinek! :) (Itt olyan ronda, esős. :( )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith, de jó, hogy minden oké és már otthon vagy! Az meg, hogy István így meglepett tök jó, le a kalappal előtte.

Beteg kismanóknak sok-sok gyógypuszi postázva. Remélem most már gyorsan oda is ér.

Márti, Szonó gyönyörű a szép ruhájában. (Bár bevallom őszintén, nekem az a dögös farmerszoknya sokkal jobban tetszik. )
És a konyha előtti részről nem csináltál fotót? Az milyen lett?

Az Ádám éjjel, mintha félt volna a sötétben, 2x felsírt, alig bírtam megnyugtatni, és mikor leoltottam a lámpát folyamatosan mondogatta, hogy anya, anya, keresett. Úgy aludt vissza, hogy simogattam, beszéltem hozzá. Eddig nem volt gond, hogy éjjel sötét van, most kezd vajon félni? De nem rontom el, ha bedugok egy éjszakai fényt a konnektorba?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!!! :D

Edith!!!!
De jo hogy ilyen hosszan irtal!!!!Azert gondolom ilyenkor minden kis segitseg jol jon,ugy emlekszem hugod mar regebben is Nalatok lakott.Ugye?Ha jol emlekszem,suli miatt?Ez olyan rendes dolog Toletek.Most ismet Hozzatok koltozik?
Kriszta hogy viselte amikor kulon voltatok?Vigyazz magadra!!!Es pihenj jo sokat!!!(Bocs,az agyadra fogok menni,ha minden hozzaszolasomban ezt irom :roll: )
Szoval kis ,,nyilaskara''szamitasz :lol: En is az vagyok....Hat eleg ellentmondasos csillagjegy,de azert ki lehet birni... :lol: Szerintem azert erdemes egy kis ,,vizontot''megcelozni,plane Kriszta erkezeset is figyelembe veve. :D Lehet hogy Mutyurke is olyan jol erzi magat hogy eszebe sem jut majd elobb elobujni... :D

Marti!!!

Gyerekek csodaszepek!!!! :D Hat,ez a kisno mar most egy kesz holgy.Ollllyan edes az unneplo ruhajaban!!!!Zsombin meg teljesen elajultunk,megint mennyit nott :shock:Na es a borotvalkozos kep....Cukika!!!!
A nappali nekem regen is tetszett,es most is nagyon jo lett.A TV jo otlet,es nem tunik tulsagosan magasnak,igy nem kell agyon tekergetni a nyakatokat... :lol:

Zsu!!!Gratulalok a bilihez!!!!Hiaba,a zenei nevelest nem lehet eleg koran es praktikusan elkezdeni... :lol: :wink:
Remelem nagyfiad is hamar meggyogyul,es minden a megy tovabb a maga rendjen. :D

Julcsi!!!!!
Ma hogy fenylik az alagut vege? :D Remelem Te is kezdesz gyogyulgatni!!!!Azert nagyon kemeny menet lehetett Nektek ket beteg gyerkoccel,meg szerencse hogy Arpi nem kapta meg.(Legalabbis remelem) :roll: Mi van a futessel??
Ne izgulj,nekunk ez a munka azert nagy elvezet is egyszerre(bar lehet hogy mazochistak vagyunk :roll: )Na,ez csak vicc volt.Azert tenyleg kipurcantam egy kicsit,mert egy felvetel 4-5 oran keresztul teljesen masfajta koncentracio mint egy koncert....Ma van az utolso nap(legalabbis remelem hogy ma befejezzuk)Denes is meg ejjel a koncertje utan bejon hozzank a vegere,es holnap babazas,holnaputan pedig megyunkGalyara!!! :D
Igaz,elotte haza szaladunk anyukam sirjahoz...26-an lett volna 62 eves...De ott a multkor is olyan szep erzesek voltak,most is azt remeljuk igy lesz...

Meg valami mas temat irok gyorsan....
Szerettem volna megkerdezni Ti mit szedtek ,,teli vitaminkent''?Olyan nagy a valasztek,es az arkulonbseg,az ember nem tud mar kiigazodni...Mi sok C vitamint eszunk.Nekem ez kave helyett is ebreszto hatasu.Es vegre lehet kapni echinacia (nem tudom jol irtam-e)tablettat.Eddig csak csepp es cukorka volt,en egyiket sem birtam.Szoval ennyi.

Most megyek,puszi mindenkinek!!!!
:D
rillisz
 
 


Képzeljétek, jött a szomszédasszony, hogy megtörténhet, 3 napig nem lesz vizünk. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Most kifogtam edényekbe főzni, állunk neki fürdeni Krisztával :D , majd teleengedem a kádat is. Azért nem lesz semmi, ha valóban nem lesz! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Most folyik éppen a víz a fürdéshez. :P

Iza, én még nem is gondoltam a csillagjegyekre, csak azért írtam, hoyg addig jó lenne, ha bentmaradna. Utána már jöhet. :D Nem mész az agyamra, ne félj, semmivel! :D :roll: :oops: :P
Én Oscillococcinumot és Echinacea-szirupot (valami erős alkoholos izé) veszek. Ezenkívül a magzatvédővitamin és most a Magne B6 is. Időnként C vitamin is + sok-sok gyümölcs.

Most ennyi vagyok.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Barbi, szerintem inkább maradj mellette, beszélj hozzá és simogasd, de a sütétben. Szerintem mostantól már ne szoktasd hozzá lámpához. de ez csak az én véleményem, te úgy tegyél, ahogyan jónak érzed és ahogyan nektek jó! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith, örülök, hogy jobban vagy, és a húgod valamennyire mozgósítható!

Márti, a fotók zseniálisak! Szoni tényleg nagyon "komoly" nagylánynak néz ki az ünnepi ruhájában. Apa-fia borotválkozós kép pedig kifejezetten jól sikerült :) No meg a babaágyas Zsombi... :)

Barbi, én olvastam arról, hogy ebben az életkorban elkezdhetnek félni a gyerköcök a sötétben. Azt viszont nem tudom, hogy ilyenkor mi is a teendő, Samunál még nem volt ilyen. Szerintem sem kell rászoktatni az éjjelifényre, de pl ha nem húzod be a függönyt, vagy le a rolót (nem tudom, hogy besötétítesz-e egyébként), akkor azért nincs koromsötét...

Iza, mi Béres cseppet szedünk most megelőzésre, immunerősítésre. És a klasszikus C vitamint. Amit írtál, arról még nem is hallottam...

Végül néhány fotó a hétvégéről:
Drégely várában
Kép

gyerek a nyakban
Kép

Börzsöny - tájkép
Kép

Szép napot mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Barbi!!!!
Lehet hogy rosszat almodott szegenyke???
Mindenesetre viditaskent leirok egy aranyos gyerek tortenetet,amit egy idosebb hazaspar meselt ma mar 40 valahany eves lanyukrol.
Szoval olyan 3 eves lehetett a kislany,mar kulon szobaban aludtak,nyitott ajtokkal.Akkoriban szobatiszta ,,nagylanykent''ejszakankent rendszeresen felebresztette a szuleit a klasszikus mondattal:Pisilni kell...
Egy ideig csinaltak is a szulok,szorgalmasan jottek-mentek halobol gyerekszobaba,gyerekszobabol furdoszobaba,aztan mindenki a helyere...Igy ment ez ejszakankent egyre tobbszor es tobbszor...
Aztan kezdett gyanussa valni a dolog,ezert gondoltak egyet,vettek egy szep kis ejjeli falilampat kicsi lanyuklnak,es elmagyaraztak milyen ,,nagylanyos''dolog ejjel felkapcsolni es egyedul kimenni a wc-re...
A kis-nagylany tagranyilt szemekkel ,,magaeva tette''az uj tortenes lenyeget...
Aznap este a szulok nyugodtan tertek nyugovora,majd az ejszaka kozepen megszolalt egy vekonyka kislany hang...-Anya,apa nem talalom a villanykapcsolot.... :lol:

Szoval hallgass csak az osztoneidre,lehet csak egynapos kiskaland volt ez,majd meglatod ugyis !!!!!

Mindenkinek koszi a teli tippeket.
Evi!!!A mi C vitaminunk semmi kulonos,az a bizonyos 500-as ragotabletta.Abbol van hogy nehezebb idoszakban en 3-at is beveszek.Mai allaspont szerint egeszseges szervezetnek is ajanlott napi 1000 mg. :D

Puszi!!!!
rillisz
 
 


Na megjöttünk, reggel vérvételen voltunk aztán "bótban"!!!!! :lol:
Most nemhogy a sor elejére nem vettek, de mikor a papírt beadtam akkor is a legutolsó lettem :evil: , kicsit sem voltam bosszús!!!!!Holnap meg a cukros lötyi, de csak akkor ha a mai eredmény jó és meg mernek terhelni!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Évi:csudaszép helyen voltatok, Samu is milyen nagyfiús már :shock: :lol: , semmi babás nincs benne!!!!!! 8)

Barbi:Szonó a boszorkányoktól fél :shock: :shock: :shock: , mindig elmondom neki, hogy azok csak a mesében léteznek, de izgatja a fantáziáját, szerintem ők is azért vándorolnak éjjel, mert tartanak valamitől, vagy csak magányosak!!!!! :roll:
Most beletörődtünk, azt nem szeretném ha felébred rossz érzése van bármi miatt és azt mondom neki, hogy menjen az ágyába..............talán at érettségire nem onnan indulnak!!!! :mrgreen: Meg ha itt lesz a kistesó biztos nem lesz annyira mókás éjjel többször felriadni nekik is!!!!! :lol:
Na majd látjuk!!!!
Szerintem az éjjeli fénnyel nem okozol kárt, talán megnyugszik annak a hatására is(ilyen konnektorba dugatóra gondolok).

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Iza,
akkor ez is C vitamin?
[quote] írta:Es vegre lehet kapni echinacia (nem tudom jol irtam-e)tablettat.

és igen, én is úgy tudom, h napi 1000 mg jöhet.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!
Én ma már jártam a dokinál, 2,5 órát ültem ÖT percért (nem vicc, direkt megnéztem az időt). Kaptam anitibikát (ezért mentem), meg orrba való izét, meg idegbajt, hogy ennyit kellett várni ezekre. Persze azt nem tudom mi bajom, ill. doki nem mondta én meg nem kérdeztem, tudom, hogy valami benyalt bigyó. De lehet be kellett volna telcsiznem elmondani a tüneteim a kezelésem módját és akkor már csak a receptért kellett volna mennem. Na mindegy nem dühöngök, csak elcsesztem a napom. Muszáj volt elmennem, mert reggel hívtak a telcsimen és hiába hallóztam, nem volt hangom... :lol: Úgyhogy most JÓ feleség vagyok! :lol: :lol: :lol: :lol:
Csajok szerencsére jobban vannak, éjszaka is alvás van nem köhögés. Mindketten ki tudják fújni az orrukat, olyan aranyosak. Igaz éjjel ha kell akkor csak a szájukkal fújnak, tehát éjjel marad a por(orr)szívó, de annyira kokik, szinte végigalusszák.

Évi, Samu valóban nem babás, olyan minipasi. Most mégjobban irigykedem a szép helyekre. Olyan jó látni, hogy így szerettek császkálni.

Mártikám, kitartás a cukros lötyihez. Nekem a dokim anno azt mondta vigyek egy fél citromot, hogy kibirhatóbb. :lol:

Edith, nagyon vigyázz magatokra! Mást nem is tudok írni, de megijedtem mikor a Barbi írt...

Iza, tudom én, hogy szeretitek a munkátokat és hogy vigyáztok magatokra. De legalábbis egymásra. Ezért jó, hogy mindkettőtöknek ez a munkája. Le tudjátok egymást állítani ha sok valami.

Zsu, zenélő bili. Én attól félek, hogy amilyen lütyő a Dorinám ha egyszer alatta elkezdene zenélni visítva leugrana róla, oszt' többet rá nem ültetném az tuti. Gartula Katának!

Barbi, azt nem tudom, hogy tegyél-e éjszakai fényt a szobájába. Nem akarok rossz tanácsot mondani. Nekünk kezdetektől van kislámpánk és a mai napig azzal alszanak. Emlékszem sokáig én is azzal aludtam, majd magamtól lekapcsoltattam. Engem megnyugtat, hogy elég csak rájuk néznem látom őket és nem kell keresgélni az ágyban. Nem tudom, jó volt-e a fényre rászoktatni őket engem egyenlőre nem zavar. Szerintem hallgass az ösztöneidre és a Szépszeműdre. Tudom nem nagyon segítettem, de valakik szerint sötétben kell aludni, az a jó, valakik szerint meg nem árt az éjszakai fény. Szóval most légy okos Domonkos... vagy hogy van.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Julcsi, a zenélő biliben én sem voltam biztos, de háát kaptuk, és próba cseresznye :) Van egyébként mezei is, a Bencié volt. Elsőra mikor megszólalt, Kata eléggé megrökönyödve nézte, majd felállt, körbejárta, megcsodálta, de azóta látom rajta hogy várja, és ha megszólal, megtapsolja magát :) Nem tudom mitől jött rá a bilizés, én örülök neki nagyon, de egyhamar nem lesz szobatiszta, mert még nem gyűjti össze a vizeletét, pedig az az első lépés. SZóval kicsit feleslegesnek tartom a bilizést, de nki sikerélmény, és isten ments, hogy lebeszéljem róla :):):):)

Bence sokáig fénynél aludt, mostmár legtöbbször sötétben van, néha felkapcsolja, de nem jellemző. Kata szobájába pedig pont besüt az utcai lámpa, így elhúzott függönynél sincs sötét. Most mondjuk hogy Bencénél alszik, ő is sötétben alszik, de még nem vettem észre hogy félne. De szerintem semmi rossz nincs a lámpában.

Na megyek, leviszem a kölköket az orvoshoz.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Iza: én nem szedek vitamint, pedig van itthon, béres csepp és C-vitamin is. És nem ártana, mert már közel se eszek annyi gyümit, mint régen.

Barbi: nálunk is van éjjeli fény, nem tudom mi a jobb. Nekünk bevált, mert egyedül is megtalálja a cumit és az üveget. De ha elfelejtem felkapcsolni iszonyúan sír az ébredésnél.

Edith: örülök neki, hogy jól vagy, csak tényleg pihiz sokat!
A Szandinál nekem is ez volt a 7 hónapban, persze gyerek nélkül nem volt nehéz betartani, most nem tudom, hogy tudnám megoldani.

Márti, Évi: mindkét manó nagyon pasis lett. Hihetetlen milyen nagyfiúsak.
Márti, nagyon guszta a torta, gondolom az íze is nagyon finom volt.

Julcsi: én ezért nem megyek dokihoz, utálom, hogy órákat kell várni. Most muszáj lesz elmennem fogorvoshoz, mert letört a fogam, de már előre félek mennyit fogok várni.

(amúgy azt hallottam, hogy jövőre megint fizetni kell az SzTK-ban is a fogdokinak, tudtok erről valamit?)

Edit, Andi, Regi, füstjel!!

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Zsu,nagy gratula Katának!Gergőnek nem mernék ilyen bilit venni,mert amilyen bújós-félős,tuti,hogy soha többet nem ülne rá.

Barbi,én a te helyedben még várnák a lámpa gyujtásával egy pár napot.Ha minden éjjel megismétlődik az eset,akkor vennék konektorba dughatósat,de ha eddig is sötétben aludt,akkor nem hiszem,hogy ez lenne a probléma.Lehet,hogy csak rosszat álmodott,vagy túl sok volt aznapra az új élmény-amit igy dolgozott fel.

Iza,bocsi,nem kötekedni akarok :oops: ,de vizöntőt tuti nem fog "szülni" az Edith.Ha szilveszter körül fog születni akkor mindenféleképpen Bak lesz / dec.22-jan.20/,vagy max.Nyilas.
Kellemes kikapcsolódást Gyulán,kivánom,hogy érezzétek magatokat nagyon jól,pihizzetek sokat.Viszont elötte jól babázzátok ki magatokat :lol:
Nálatok lehet már tudni,hogy mikor "vágtok bele" a babaprojektbe?
Iza,mi is csak az 500 C vitamint "használjuk".Az Enikőnek 4-be töröm és abból vesz be 2 db-ot,én meg 1 egészet 2 részletben.

Márti,holnapra is sok-sok kitartást.
Annyira érdekes,hogy ahány doki,annyiféleképpen csinálják ezt a vizsgálatot.Anno a lányomnál nem volt ilyen vizsgálatom/a dokim nem tartotta fontosnak/,a Gergőnél meg reggel vért vettek,majd 1 zsömle+2 dl tej + 2 óra várakozás majd ujabb vérvétel.
bibolya
 
 


Nem tudok aludni :? , kistesó valami futóbajnokságon remekel :lol: :lol: :lol: !!!!
Zsombi édes pofa 1-2 napja vonogatja a vállát :mrgreen: , ha kérdezünk tőle valamit, tehát nem csak a kategórikus NEM a válasza!!!!!
Szoni meg tegnap:apja magyarázza neki, hogy 2 évvel időssebb, mint a Zsombi azt feleli NEM ő nem idős és nem öreg, és még hozzá tette, hogy NE IS BESZÉLJENEK RÓLA TÖBBET!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja és persze alkalmas vagyok a cukros lötyi elfogyasztására :? :roll: :lol: , már be is van keverve, citromot javasolta a szúrkálós néni is-nagyon ügyi volt egyből a vénámba talált, amúgy tűpárnaként szoktam eljönni, mert nem igazán látszik a célpont :shock: :D -így most a hűtőben figyel, hátha így finomabb lesz.
Arról ne is beszéljünk, hogy már most éhes vagyok, :oops: hiába csináltam este csúsztatott palacsintát, meg jól megvacsoráztam.............elmúlt a hatása!!!!! :roll:
Szóval, ha nem jelentkeznék akkor éhen haltam :mrgreen: , nem tudom, hogy élem túl 10 óráig legalább kaja nélkül!!!!!

Iza:jó lazulást nektek holnaptól, aztán várlak ám novemberben, nem felejtek!!!!!! :wink:

Julcsi:hogy vagytok????Remélem már van hangod!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kép

Márti,ne tedd már ezt velünk,nehogy éhen halj :lol: !!!!!

Siess haza,aztán irány a konyha :lol: Kép Kép

Pocakos képet nem kapunk mostanában a kismamáinktól?
Kép

Beteg kismanók és anyukáik hogy vannak?Remélem mindenki látja már az alagút végét!!!

na lépek porszívózni
bibolya
 
 


Márti, drukk, hogy minden rendben legyen! :)

Julcsi, remélem, most már te is célegyenesben vagy a gyógyulást illetően! :)

Ibolya, én múlt héten mutattam képet, engem igazán nem kérhetsz számon! :D :D :D :P :P :P :P
Most Krisztáról teszek fel néhányat.
Ezt a 3 sapit kötöttem neki az elmúlt 1-2 hét alatt:
Kép
Kép
Kép
Vigyázni kell a megfázással!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
Könyvállatkert fölötti szemle:
Kép
Habtapi-óra:
Kép

Most csak ennyi vagyok, megyek, odateszem a nyuszisültet. :D Kriszta egy órával korábban elaludt. :roll: Lesz itt még estig muri javából, ha túl korán is ébred! :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith,tök jók a sapik Kép-a dupla sapis képen meg nagyon jót mosolyogtam.Kár,hogy ilyen messze laksz tőlünk van egy csomó fonalam és nekem már egyáltalán nincs kedvem kötni-szivesen elküldeném neked.Majd utána érdeklődöm a postán,hogy mennyi lenne egy kis csomag :lol: .Én utoljára kb.4 éve kötöttem,de már azt sem fejeztem be :cry: .Inkább varrni szoktam,de mostanában azt sem nagyon,mert a barátnőmtől folyamatosan kapom a fiú rucikat.A lányomnak rengeteg szabadidő alsót, pulcsit,meg kantáros nadrágokat varrtam.

na megyek fektetni

Kép
bibolya
 
 


Nézzétek csak ,ma milyen segítségem volt:én porszívoztam,Gergő meg törölgette a port :oops:

a kép minősége nagyon szar,mert hirtelen csináltam a telcsimmel.
Kép Kép Kép Kép Kép
bibolya
 
 


Megjöttünk, na hazáig nem bírtuk ki kaja nélkül, gyorsan ettünk lángost!!!!! :lol: :lol: :lol: Zsombi is evett a miénkből, de aztán még tátogott :shock: , így vettünk még 1-et!!!!!
Kistesó nehezen viselte az éhezést állandóan mocorgott!!!!! :mrgreen:
Majd holnap elmegyünk az eredményért, ma délután szülői lesz a Szoniéknál!!!

Edith:nagyon jók a sapók, nekem a harmadik tetszik a legjobban!!!!

Ibolya:jó a sorozat, egy szavad sem lehet, milyen rendes fiad van!!!!!!!!!!!!! 8) :lol: :lol: :lol:

Többeik???????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ezt már láttátok?

A "kismama bérlet" lényege, hogy a gyermekét otthon nevelő szülő
ugyanolyan kedvezményes bérletet kaphasson a BKV járatain, mint a tanulók és a nyugdíjasok. Ez a konstrukció a munka helyett GYES-en vagy más jövedelempótló támogatáson levő szülő helyzetét könnyítené meg, ugyanis a gyermek után járó
támogatások összege jóval alacsonyabb a munkából szerezhető jövedelmeknél.

A dolog lényege pedig, hogy a Fővárosi Közgyűlés június végén végre EGYHANGÚLAG elfogadta a tervet, így már csak a GKM-ben kell átvinni!!! Ehhez sokak támogatása szükséges. Kérem, aki csak teheti minden fórumon hirdesse!

A petíciót a következő oldalon lehet aláírni:
www.kismamaberlet.hu

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Igen márti, én már belinkeltem eccer (ööö asszem...)

Én vok, csak délelőtt tüdőröntgenen voltunk Bencével (szerencsére neg. és tegnap este már láza sem volt...) utána meg ottragadtunk a sugárban a lego-kiállításon. Jó sokat játszott, így majdnem 2 óra volt mire hazaértünk. Gyors kajáltunk hideget (mer nem gondoltam hogy 10 után érünk haza) most meg nemsoká megyünk a Katáért, majd boltba, utána főzök vmit. Csak még azt nem tom hgoy mit...

Majd este próbálok írni :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!!!! :D

Na,ma beindult egy par nap nyugi....Tegnap este Denes olyan cuki volt.Ugye mi az enekessel csinaltuk a felvetelt,Denes meg Szolnokon jatszott.Megbeszeltuk hogy ha nem vegzunk 11-ig,O is bejon a felvetel vegere.Hazafele a szulei hoztak kocsival,es ugye Szolnok nincs nagyon messze.1/2 10 korul indultak vissza.Kozben hivtuk egymast,majd 3/4 11 korul ujra hivtam mikozben a lepcson vagtaztunk lefele a studioba meghallgatni az akkor felvett anyagot.
Mondja nekem a draga hogy meg nagyon messze vannak.Eppen kicsit kezdtem bosszankodni magamban hogy milyen lassan vezethet az aposom,aztan persze gondoltam,inkabb lassan vezessen de biztonsagosan,mikor Denesem az egyik lepcsoforduloban kiugrott elem. :lol: Ugyhogy loditott eppen,es tudom olyan gyerekes kis tortenet ez,de olyan jol esnek az ilyen apro meglepik. :D

Tenyleg,de jo hogy irtatok a Beres cseppet is,teljesen elfelejtettem.De ugye attol nem lehet hizni? :oops: Valahogy regrol ez maradt meg bennem.

Ibolya!!!Nagyon igazad van a vizontovel kapcsolatban.Biztosan a sok eso miatt jutott ez eszembe :lol: Az igazsag az,mar amikor irtam a csillagjegyekrol,elegge bizonytalan voltam a jan-al kapcsolatban.Ugyhogy remeljuk Edith bakocskat fog szulni. :lol:
De egy-egy,mert nagyon koszonom a pihivel kapcs.jokivansagokat,de mi az altalatok is nagyom kedvelt Galyara megyunk es nem Gyulara :lol: (Most remelem tenyleg jol emlekszem es nemregiben Te irtad hogy milyen jot kirandultatok arrafele :oops: )Kicsi fiad nagyon edi,es mlyen szakszeruen torolgetett.Es nagyon jok am a kepek!!!

Martikam!!!
Nagyon orulok hogy nem haltal ehen,mert igy tenyleg meg tudlak majd latogatni novemberben. :D A langost mi is imadjuk!!!!Remelem minden rendben lesz a vizsgalaton,es nem kell holmi vacak dietakkal kinoznod majd Magad.Az meg csak jo ha sokat ficankol a kis vasgyuro...Ma voltunk a masik Martinal.Olyan jo volt!!!

Edith!!!Nagyon ugyes vagy,ilyen szuper sapok es kell is egy ilyen jo kis frizurahoz!!!

Most megyek,mert ugye babagyontolobe vagyunk hivatalosak,es kicsit rendbe kell szednem magam,nehogy megijedjenek szegenyek.(nem volt tul hosszu az ejszakank)

Tobbiek,merre vagytok?
rillisz
 
 


Evi!!!

Meg gyorsan irok,mert elfelejtettem valaszolni Neked.
Echinachea=kasvirag,egyfajta immunerosito es most tablettaban is kaphato.Az alkoholos formajat sajnos nem birta a gyomrom.En inkabb ha iszom maradok a vorosbornal :lol:
Hogy mi a kasvirag,azt viszont mar ne kerdezd.Remelem Drev majd olvas minket es valaszol is mint mindig ha ilyen kenyes pontokon leakadunk :wink: :lol: Most ugy is tobb ideje van mert Julcsival nem tudnak dumcsizni...
Na nem okorkodom tovabb...

Julcsikam!!!Orulok hogy alakul a helyzet,bar remelem hamarosan visszajon szep hangod is...A dokis tortenet nem semmi,sajnos ez van.En receptert is alig merek mar menni...Meg szerencse hogy ritkan van ra szukseg.

Puszi mindenkinek,ha nem jonnek holnap akkor legkozelebb 30-an tudok irni.Addig meg legalabb kipihentek engem... 8)
rillisz
 
 


Sziasztok!

Hú, Edith - nagyon ügyes vagy, én szerintem kb 1 évig kötnék egy ilyen sapkát :) Ha egyáltalán rájönnék, hogyan is kell. Utoljára középiskolás koromban kötöttem egy sálat - egy év után végül anyu fejezte be :D
Mint Ibolya, én is inkább varrok, pontosabban varrtam, azt is középiskolásként. Akkor sokat, azóta semmit...

Ibolya, milyen jó fej fiad van! Nagyon ügyes.

Julcsi! Hogy vagytok? Majd jelentkezz! És ne "irigykedj", ti is nagyon sokat szoktatok kirándulni szép helyeken - tényleg, hogy bírjátok a csajok háton cipelését?

Iza, köszi az infót a kasvirágról, még nem hallottam róla... Béres csepp: max étvágycsináló lehet, azt kétlem, hogy ettől önmagában hízni lehet. Ugyanakkor én már két hónapja eszegetem, de nem híztam "tőle".
Jó kikapcsolódást, pihenjetek sokat!

Zsu, örülök, hogy Bencével nincs gond. Egyébként hogy van?

Márti, a lángos tényleg nagyon fincsi dolog, én is imádom. Szoktam venni itt a piacon időnként. Vállvonogatós Zsombi nagyon édes lehet! :D

Képzeljétek, első rossz élményem a bölcsiben. Öltöztettem ma Samut délután, és nem találtam sehol az utcai cipőjét. :shock: Feltúrtam az egész öltözőt ("átadó helyiség" a hivatalos neve), a kisszekrényét, az egyik gondozónő segített - benéztünk minden lehetséges helyre, szekrénybe, polcra, és sehol sem volt a cipő. Ma - mivel esett az eső - nem voltak kint, így igazándiból ott kellett volna lennie, ahol mindig is hagyom a gyerek cipőit: van egy erre rendszeresített külön tálca, és a csoportcipők ott sorakoznak. A lényeg: nem lett meg :shock: :twisted:
A gondozónő szerint valamelyik szülő elvihette, pontosabban olyan valaki, aki nem szokott a gyerekért jönni - nagymama, vagy apuka ezt adta a gyereke lábára a saját cipője helyett. Kiba jó. De ha ez történt, még a jobbik eset, mert ha valaki lenyúlta, az durvább.
Holnap reggel kiderül...
Csak ugye samu lábán szandi volt hazafele, ez nem volt annyira vicces. Pontosabban, mivel szemerkélt, Samu a nyakamban, motorja a kezemben (mocival járunk bölcsibe), laptoptáskám a vállamon (munkából jöttem), és a gyerek hátizsákja a hátamon. Málhásszamár hozzám képest kispályás.
Jó éjt mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kép

A kasvirág gyógyászatilag is értékes fajtái a bíborszínű, halvány és keskenylevelű kasvirág.
A növény erősíti az immunrendszert, vagyis a szervezet védekező képességét. Enyhe, középsúlyos megfázás, légúti és húgyúti fertőzés kiegészítő és megelőző kezelésére alkalmas. Vizsgálatok szerint a kasvirág csak rhinovírus fertőzés esetén mintegy 35%-kal, megelőző terápiában természetes virális környezetben 50% felett csökkentette a nátha előfordulási gyakoriságát a kezelt személyekben a hatóanyag nélküli terápiát folytatókhoz képest. A nátha időtartama átlagosan 1.4 nappal rövidült. Egy tanulmány szerint a C-vitaminnal kombinált kasvirág kúra esetén ez az arányszám 86%, azaz 100 esetből mindössze csak 14 náthás megbetegedés jött létre. Több tudományos kísérletsorozattal ezek a biztató eredmények további megerősítést nyerhetnek.
A növény kapható cseppek, homeopátiás golyócska, tabletta és oldat formájában, melyek gyógyszertárakban és gyógynövényboltokban szerezhetők be. A növény hosszan tartó alkalmazása biztonsági adatok hiányában jelenleg még nem javasolt.
A kasvirág homeopátiás készítményei azonban kisgyermekek, terhes és szoptató kismamák esetében is biztonsággal használhatóak.

A bíborszínű kasvirág, ismertebb nevén echinacea, jól alkalmazható immunerősítésre és megelőzésre. Gyógyszertárakban kapható alkoholos kivonatát, az őszi-téli időszakban folyamatosan szedhetjük, de egy hetes kúra után egy hét szünetet kell tartani.

Kapható a pemetefűhöz hasonló kiszerelésben, cukorkaként is:

Kép

További info: http://home.tvnet.hu/~a3807/kasvirag.htm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Azt hallottam, hogy az Echinacea kiválóan erősíti az immunrendszert, ezért hasznos az őszi-téli légúti betegségek megelőzésére, illetve betegségek utáni állapotban. A patikában többféle Echinacea-készítményt is ajánlottak, többnyire alkoholos kivonatban. Én irtózom az italtól, még cseppecskékben sem szeretnék bevenni belőle. Létezik-e homeopátiás megoldás?

Jó hírem van: igen, létezik ebből a növényből készített homeopátiás szer, méghozzá igen hatékony. Az 1Echinacea angustifolia és az Echinacea purpurea, magyarul bíbor kasvirág, Észak-Amerika őshonos gyógynövénye. Eredetileg az indiánok alkalmazták, miután rájöttek, hogy sok betegség gyógyításában fontos szerepet játszik. Olyan alkotórészeket tartalmaz, amelyek serkentik az immunrendszer működését. A növényből készült kivonatban antibiotikus hatású, gyulladáscsökkentő hatóanyagok találhatók.

A homeopátia is a növény immunrendszer-stimuláló és gyulladáscsökkentő hatását hasznosítja az 5 CH-s hígításban. A gyermekkorban átvészelt betegségekre az immunrendszer érése szempontjából szükség van. A homeopátiás kezeléssel azonban lehetőséget teremtünk arra, hogy a szervezet felkészültebben várja a fertőzéseket.

Az ECHINACEA-nak a fertőzések kezelésénél tapasztalt jótékony hatása mellett a gennyesedések gyógyításában is gyógyszerkísérletekkel alátámasztott, tapasztalatokkal igazolt jelentősége van. A súlyos és makacs gennyedéssel járó elváltozások hagyományos és homeopátiás kezelését az ECHINACEA előnyösen egészíti ki. Alacsony homeopátiás hígításban (5 CH) megőrzi fitoterápiás hatékonyságát is.

A fertőzések megelőzésére két hétig naponta 2x5 golyócskát ajánlott elszopogatni, majd 2 hét szünet beiktatása után — szakaszosan — októbertől áprilisig folytatni a szedését.

Forrás: http://www.boiron.hu/
Vendég
 


Jó reggelt!

Csak gyorsan írok, mert a képernyő felbontása olyan szar, hoyg alig látom, mit írok. Pedig már jól kinagyítottam. Na, mindegy, ha minden igaz, ma jön az új sz.gépünk, lesz 19"-es monitor, akkor nem lesz baj! :roll: :wink:

Köszi a dicséreteket a sapkákkal kapcsolatban. Az a helyzet, hoyg én is ált. ilyen "rohamszerűen" kötök :oops: , aztán talán hónapokig, évekig nem. :oops: :roll: Most, fekvés közben jól lehet ezt csinálni, az olvasást is meg lehet unni, és aludni nem akarok. Így is az éjszakák mikor milyenek. :roll:
A sapkák most jól is jöttek, legalább nem kell vennem. Most egy pulcsit kötök, az eleje majdnem megvan. István megdicsérte ma reggel, amikor meglátta a "bogozás" eredményét :D Majd megmutatom, nekem is tetszik! :)

Ibolya, ha valóban nincs szükséged többé a fonalakra, szívesen fogadom, de érdeklődd meg, hoyg nincs lehetőség úgy küldeni a csomagot, hogy én fizetem a költségeket, amikor kézhezkapom?
NAgyon ügyes a fiacskád! Ilyen pasi kellene a lányomnak, mert ő ilyen munkákat még nem hajlandó bevállalni! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Márti, tudsz már eredmányt? Remélem, jók lettek! :) Aranyos lehet ZSombi valóban, Kriszta is vállvonogatózik néha! tegnap azt mondta édesanyámnak: "vidájj magadda", miután hallotta, hyog én is ezt mondtam neki. :) MAjd napközben is hajtogatta! :P

Évi, remélem, tényleg csak tévedésből vitte el valaki a cipőt, különben biztos keserű szájízzel vinnéd tovább Samut a bölcsibe! :( Drukk, hoyg visszahozzák! :)

Zsu, sok puszi Bencének, hoyg teljesen meggyógyuljon! :) Örülök, hoyg már nincs baj. KAta hogy viselkedik a bölcsiben? Alszik már ott?

Iza, jó pihenést nektek! :) Aranyos lehetett Dénes! kellenek az ilyen kis meglepetések! És tudom, hoyg nagyon jól tudnak esni. :D

Ahhoz képest elég sokat írtam :roll: ... Megyek... Legyetek jók! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Iza:nekem régen, mikor véletlenül találkoztunk a Rolanddal olyan belső remegésem vagy mim lett, annnnnnnnnnnnnnnnyira jó volt!!!!! :wink: :lol: Még most is beleborzongok :oops: 8) !!!!


Évi:épp tegnap volt erről szó a szülőin, hogy itt is szokott ilyen lenni, hogy a nagypapa vagy a nagymama nem tudja pontosan, hogy milyen ruha volt a gyereken, gondolom ez ilyen piciknél még inkább előfordul, mert ők még tiltakozni sem tudnak, hogy az nem az övék!!!!! :roll: Remélem "csak ennyi", de elhiszem milyen mérges voltál!!!!! :?

Én tegnap a szülőin majdnem sírva fakadtam :oops: :oops: :oops: ....na jó állapotos is vagyok, meg úgy alapból ugye dilis!!!!! :mrgreen:
Mert mesélték az ovónénik, hogyan foglakoznak a gyerekekkel.
Nem kötelező dolgok vannak, hanem kötetlenek, nem trombitálják őket össze és fél órán keresztül tanítják valamire, mert nekik a tanulás még nem megy kötelezően, hanem ha alkalom van rá , akkor beépülnek a játékukba és úgy kezdeményeznek matematikai feladatot vagy bármi mást.És ha a gyerek épp akkor nem akar csatlakozni akkor nem kell odamennie, mert azt mesélik , hogy így is ha valami mondókát tanulnak akkor a külön játszó gyerkőcök is simán megtanulják úgy hogy csak fél füllel figyelnek.És persze ezt egy Kodály idézettel kezdte Ani néni, ami a gyereket táptalajnak(vagy ilyesminek) nevezte és én teljesen meghatódtam.............még szerencse, hogy nem kezdtem el bőgni!!!!! :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem volt szó külön a gyerekekről így én gyorsan bejelentkeztem a decemberi fogadóórára, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy Szoni hogy boldogul, mondták, hogy minden csemetéről külön vezetnek egy napló szerűt az érzelmi fejlődéséről meg mindenről.Azért az elején pár szó esett a lánykámról míg kevesen voltunk, mondták az ovónénik, hogy ő inkább a nagyokhoz(középsősök) csatlakozott, őt nem kell babusgatni, ugyesen öltözik egyedül :lol: :lol: :lol: , csak úgy dagadt a mellem a büszkeségtől.De amúgyis, ő a nagyobb gyerekeket szereti, szóval nem meglepő!!!!
Na eldugultam, az eredményért ma majd elugrunk majd jelentkezem!!!!

TÖBBIEK???????????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Én vagyok Timi!Csak tegnap meg kellett változtatnom az email címemet,mert a régi már nem müxik,és a rendszer inaktívvá tett!:evil:
Még mindig nem küldte az új aktiválási kódot az új címemre,ezt a felhasználó nevet még régebben csináltam!

Tegnap reggel meg írtam egy litániát és mire már végeztem volna elment az áram!!!!!! :evil: :evil: :evil:

Márti,
örülök,hogy túlélted a tegnapi napot.Pont azt írtam reggel,hogy vigyél magaddal hamikát,hogy tudjál egyből enni a vérvételek után!Az eredmény meg bizos jó lesz,hisz ha jól emlékszem eddig is rendben volt a cukrod!(mármint a korábbi terhességeidnél)
A képek nagyon jók,és Szoni nagyon csini ünneplőben.(meg annélkül is)

Évi,
sajnos már mi is jártunk így a bölcsiben.Volt ami előkerült,volt ami nem! :evil: Remélem azért a cipőtök meg lesz!A ti képetek és szuper!Ténylegszép helyen voltatok,és Samu is már olyan kiscsávós!

Edith,
tényleg jó elfoglaltság a kötés!Nagyon jók a sapik!Sajnos én nem tudok kötni!(varrni se)Nekem mindegyikben tetszik Kriszta!És tényleg mennyire hagy pihenni egész nap?Vagy a hugod nálatok van?

Ibolya,
nagyon ügyes segítőd van!Encivel kapcsolatban meg ne keseredj el!Nem te vagy rossz!A kamaszkor lesz még kacifántosabb is!

Iza,
nagyon örülök,hogy egyre többet irogatsz.Remélem nemsokára már a te pocidba is egy apróság fog beköltözni!

Barbi,
mi újság az éjszakákkal?Ismétlődik a felsírás?Elkezdted használni a fényt?

Pusz

Timi
én
 
 


Jó reggelt!

Megpróbálok gyorsan írni, amíg az Ádám befejezi a reggelijét.

Én oooolyan hülye vagyok! Ugyanis amikor felsírt éjjel rögtön az éjjeli fény jutott eszembe. Az persze nem, (amit az Évi is írt), hogy ha feljebb húznám a redőnyt már nincs is annyira sötét! :lol: :wink:
Tehát most nem engedem le teljesen, azóta nem volt ilyen félelmes sírás. Volt viszont a szokásos, de ezen már úgysem tudok változtatni. :?

Edith, tényleg nagyon jók lettek a sapik. Én tudok kötni, de sajnos sapkát nem. Azt sem tudom hogyan fogjak hozzá. De különben én is ilyen rapszódikusan állok neki, van hogy évekig semmi, aztán meg megint elkezdem. Ügyes vagy.

Zsu, Katának sok puszi a bilizéshez. Bencének meg továbbra is mennek a gyógyamanók.

Márti, biztos minden rendben a cukorral. Pocakfotó?

Julcsi, jobban vagy már? Remélem.

Évi, nekem anno az iskolában lopták el a csizmámat. Elsős voltam és egyik délután már nem volt miben hazamenni. De leleményes voltam, (mivel kb. 2 napja kaptam, ezért tök új volt, és akkoriban szinte az egész város ugyanabban járt) ezért kifigyeltem másnap melyik lehet az enyém és visszaloptam.

Húha, befejezte az evést és a géphez közelít. Majd folytatom, ha reklám lesz a tv-ben. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Csak gyorsan: megvan a cipő :)
valaki suttyomban visszatette :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?