Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először is boldog születésnapot kívánok Miksának!!! Jó közel lesz a szülinapjuk Edéével! (Nálunk is így van, a két lány között 4 év és 4 nap a korkülönbség.:))
Szirom anyuka, Edére mit mondtak???

Motiot, te jó Isten, Áron hathetes ugrása... Hiszen csak most született! Meg is néztem a vonalzódat, nem az még nem lehet, és mégis :shock: (Bár nem tudom, miért feltételeztem, hogy nem tudod a gyereked korát. :oops: )

Ildi, jobbulást! És jó hétvégét!!! :wink:

Gabi, nektek is jobbulást!

Mira, neked csak egy Üdv!:)

BESZTI???

Mi túlvagyunk ezen a héten (szegény családom is kivette belőle a részét rendesen - meg itták a levét is rendesen...), ma már tanítottunk is, nagyon jó volt, de izgalmas, szeretem de félek tőle, mélyvíz... Hát így.
Ma délután meg Mintaanya és Mintafeleség leszek, volt részük elég az ellenkezőjéből mostanában.

Megyek is, csók mindenkinek!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Csak nagyon röviden, mert itt van apu, meg le is kéne feküdnöm, csak akartam mondani, hogy minden oksi Edével. Megnézték az EKG-t, volt szív uh, és azt mondta a néni, hogy minden oksi a kölyökkel. Ott van a kis lyuk, de záródni fog. 1 évesen vihetjük kontrollra, de hozzátette, hogy nem haragszik meg, ha nem megyünk. Tök jó :lol: Nagyon-nagyon ideges voltam miatta, az az igazság.

Képek gyorsan Miksáról:

Kép
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
örülök, hogy minden rendben Edével!!! :):):)
Látom, Miksának tetszett a tűzijáétk :)

Ildi,
jobbulást! Lámpázd, és pihenj sokat!

Jó pihenést mindenkinek a hosszú 7végén :)

pgaboka
 
 

 
 

Sziasztok!

Mindenkinek jó pihit meg jobbulást a hosszú 7végére!

Szirom, Miksa nagyon nagy fiú. :)
Örülök, hogy Edével minden rendben!

Andris egyik betegségből esik a másikba. Tegnap visszavittem a dokihoz, mert nagyon nem tetszett, hogy reggel 38,7es lázzal ébredt. Kezdődő jobb oldali tüdőgyulladása van... Még jó, hogy elvittem... Kapott antibiotikumot.
mira80
 
 


MEGSZÜLETETT JAKAB A HÚGOM KISFIA!!!!!!!!!!!!!! Olyan boldog vagyok!

(nagynéni lettem :) :) :) )

Puszi mindenkinek!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita! Óriási gratula az egész családnak a kis Jakabhoz! Neked külön a nagynéniséghez :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,

Rita, gratulálaok a nagynéniséghez, meg persze a húgodnak is!!!

Ábelemnek szombaton volt a szülinapja, de senki nem vette észre.. :cry: :cry: :cry:

Motiot

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Motiot, bocsánat, figyelmetlen voltam, mentségemre szóljon az elmúlt nagyon elfoglalt hetem, a két beteg gyerekem, a meghiúsult hétvégi utazásunk, a szülő húgom...

De akkor most:


Ábelnek nagyon boldog születésnapot kívánok!!! Kép


Hogy ünnepeltétek Ábelt, mit kapott??

Többiek, gyertek ti is!
Puszi mindenkinek!

((olyan bús vagyok, rohannék be a kórházba, hogy megnézzem a Kis Rokont, de egyre jobban kapar a torkom, így nem merek... Nem elég, hogy itthon dekkolunk a gyerekek betegsége miatt, most még a babát sem láthatom...:( :( :( )

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Motiot, bocsánat nekem is elkrülte a figyelmemet. Teljesen lekötött Andris tüdőgyulladása.
ISTEN ÉLTESSE ÁBELT!!! Hogy ünnepeltetek?

Rita, gratulákok, hogy nagynéni lettél! Mikor szült a húgod? Mesélj!
A héten már megy minden a renses kerékvágásban?

Mi egész 7végén itthon voltunk és kúráltuk Andrist. Ma már láztalan. Holnap viszem vissza a dokihoz, hogy meghallgassa a tüdejét.

Szirom, hogy vagytok?

Beszti, Gabi, Ildi merre vagytok? :)
mira80
 
 


Motiot!

Jaj, nagyon bocsánatot kérek!!

Ábelnek boldog szülinapot! :):):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Én is előkerültem jó pár nap után :wink:
Először is Ábelnek nagyon boldog utószülinapot( a 8 napba még beleférek, úgy látom)
Kép

Mi tegnap jöttünk meg, szombaton meg már elutaztunk.
szombaton tesóméknál aludtaunk, aztán vasárnap reggel mentünk édeskettesben Sopronba az urammal.
baromi jó volt, azt leszámítva, hogy szar volt az idő, meg betegek voltunk mindketten.
De a gőzfürdő, sóbarlang, szauna....stb ..reméljük jót tettek a bajainknak.
Gégegyuszim az már elmúlt teljesen, az arcom még fáj egy kicsit(de szerintem pár nap, és tökéletes lesz az is)
Nem is nagyon kirándulgattunk, Sopront láttk már párszor, csak hétfőn du. kimentünk Shopping Citybe bevásárolni karácsonyra.
MINDENT megvettem!!!!!!!!!
még egy -két apróság könyvek, zoknik, pizsi......stb még beszerzésre vár, de a játéktorony már ott van a gardrób legmagasabb polcán!!! :D :D :D :D :D :D

Szirom, örülök, hogy minden oké Ede szivecskéjével,


Most ennyi volta, baromi nagy a káosz itthon, de délelőtt vásárolni voltunk(kaja), aztán aludtam egy kicsit.

Mira , kész van, majd dobok képet róla.

Puszi
vas
 
 


Sziasztok!

Mira, rendes kerékvágás :): iskola lett volna sze-csü-pénteken, de a mait áttették délutánra, így nem tudtam menni. A holnap-holnaputánt megoldotta Maja: ma délutánra belázasodott. :( Nagy baja nincs, de iskolába természetesen nem mehet, így én sem. Nem baj, legalább kicsit kettesben (Petit nem számítva) leszünk. De gyerekek mellett tkp. ez számít rendes kerékvágásnak, nem ? :D

Hétvégén Peti és Bernát voltak lázasak, nem a saját orvosunk felírt nekik antibi-t, de csak B kapott, mindketten meggyógyultak.
De emiatt nem tudtunk Pécsre menni a legjobb barátnőmékhez, pedig nagyon-nagyon vártuk mindannyian. :(
Bernáttal és Petivel szombat délután sétáltunk egyet hármasban, Bernát kérte. Mentünk másfél órát, itthon derült ki, hogy hőemelkedése van. :shock: Hihetetlenek a gyerekek!

Ildi, örülök, hogy jó volt az édeskettes, gondoltam ám rátok! :) Ránk is ránkférne, azt hiszem. Mesélj a játékhegyekről!!! Most ott tartok, hogy van egy csomó ötletem a gyerekeknek, de le kéne írnom, hogy lássam, nem esem-e (ismét, mint minden évben :)) túlzásba.
(Lehet, hogy lesz mégis dino, most találtam egyet az osztrák ebayen!!! És írt az angol fószer, küldi a pénzt. Hurrá!)

Mira, örülök, hogy Andris jobban van, hogy bírta a betegséget? (Nálunk Maja a "rossz beteg", semmi nem jó, nyűglődik... Bár régen volt beteg, most kíváncsi vagyok, milyen lesz.)

Húgom: :) :) :) Olyan boldog vagyok, tényleg, nagyon jó látni az örömüket. A baba csuda helyes, szép kis fiús pofi, tegnap kezembe is vehettem, majd elrepül, olyan könnyű. :) Szülés is egész gyors volt, a vége kicsit nehezebb, de stramm nő a húgom, nem viselte meg. Szóval minden kerek! :)

Peti kakás fenékkel az ölemben, megyek.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Beszti, gyeremá bővebben is! :)
Nincs baj, ugye?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Jaj, bocsánat! Szirom, köszi a gratulációt!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Motiot! Először is ne haragudj, szánom-bánom, nem vettem észre tényleg :oops:
Nagyon-nagyon boldog szülinapot Ábelnek!
Kép

Rita! Meggyógyultatok? Mindenki jobban van?

Mira! Mi volt a doktornál?

Ildi! Örülök, hogy klassz volt! :wink: Nekünk asszem nem mostanában lesz ilyen, de nem baj :lol:
Elmondod, miket vettél?

Mi megvagyunk, de Ede még mindig fordítottan él. Nappal tündibündi, éjjel meg nincs kedve aludni. Általában olyan fél 3 körül ébred, és utána már csak szopizna meg kézben lenne :roll: :wink: Viszont nem nagyon akarnám beszoktatni az ágyunkba. Ott aludna szívesen :wink:
Tegnap eltért a menetrendtől, éjfélig nem bírtuk elaltatni, de aztán két ébredéssel kihúztuk. Az nem sok végülis. Csak Miksa is kelt 3-kor, illetve bepisilt. Néha előfordul, olyan 3 havonta kb.

Ma jön a doktor is meg a védőnő is, ha minden igaz. Apu még itt van, ő viszi-hozza Miksát. Elég nehezen tudok jönni, leginkább csak olvasni van időm, de most Ede visszaaludt a reggeli szopi után.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Halihó!!

Szirom, édibédi Edének mond meg, hogy éjjel alukálni kell :wink: :wink:
levente volt nálunk ilyen kifordított gyeerek.
nappal 5 órákat aludt, de éjjel nem volt kedve :roll:
Ált. fél 3 fele aludt el, és 2-3 hónap kellett hozzá, mire ebből a fél 3-ból minimum 9-10 óra lett :shock:
Brutál volt.
Pedig ő nem is szopott, a tápitól tele volt a hasa :roll: , de mégis.
Aztán egyszercsak pikk-pakk megjavult, és azóta ő a legjobb alvó :D


Miket vettem?
Natasának egy babát babkocsival, kisággyal hordozóval,kiegészítőkkel.
Meg egy my little pony-t :lol:
Meg még kap egy kis rózsaszín táskát(asszem hello kitty-set, megvan a táskákért huzatva(anyja lánya :wink: )
Olivér kapott egy nagy Peugeot rallys távirányítós kocsit, meg Thomasos memóriajátékot, meg Hot weels-es transformert.
Levente Harry Potteres sakktáblát, hot weels-es transformer, meg egy hot weels-es jó nagy puzzle-t.

Meg már van itthon neki egy világítós földgömb.
Meg még szeretnék egy röhögős földön ferterngős Elmot :lol: :lol:
Mingyá megkeresem a linket róla.

Állati jó.
Valakinek csak jó lesz(nekünk az urammal) :lol: :lol: :lol: :lol:
meg még kapnak egy szánkót is
http://www.rollytoys.hu/winter/winter.htm
Aztán megvettem a télapós csokikat is, meg az adventi kalendárimokat is(milkás, Kinderes, tök jók.)
ennyi.
magamnak meg egy kabátot a tönkretett helyett :roll:

Rita, hogy vannak a gyerkőcök??
hugodnak gratulálok a kicsihez!!! :D

édeskettes tényleg jó volt, kell az ilyen néha :D
Na, majd tavasszal legközelebb :wink: :wink: :wink:

Olivért vittem már oviba, de még köhög egy kicsit szegényem, meg Natasa is elkezdte, meg az uram is odáig van, megy is ma dokihoz ő is.
Én asszem megjavultam, bár néha még tudok brutálisakat köhögni, meg trombitálni.

Képek nem nagyon vannak , mert a szállóban fényképeztünk csak párat, azt is a szobában, kintt meg nem sétálgattunk.
vas
 
 


vas
 
 


Ezt én is néztem Ildi, de brutál drágának találtam. Meg nincs is épp, legalábbis ezeknél. Viszont Miksa is nagyon szereti az Elmót is, meg a Szezám utcát is:

http://www.jatekfutar.hu/index.php

Te, mi az a weels-es transformer vagy mi?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ja, 15 ropi :shock: :shock: :shock: ,
de láttam máshol 13-ért is :roll: :roll: :roll:


Hot Weels transformer autó átalakítható robottá :wink: :wink: :wink:

ez itt mind hot wheels-es játék, benne van a transformer is
http://www.walmart.com/search/search-ng ... ntinue.y=1

Nálunk nagyon menő a h.w.
Tök jó autópályái is vannak :wink:
olyan, mint a matcbox, jó, kis príma autók.
Bírják a strapát :wink:
vas
 
 



Ildi! Akkor tudom. A gyerekkórházban voltak egy kissrácnak ilyenjei. Maga az elv tetszik, de a figurák nem. Nincs valami barátságosabb belőlük, nem tudod?

Lányok, volt itt a gyerekorvos, és azt mondta, hogy sokat halkult a zörej :lol: Ha múlt kedden, amikor hallgatta, 100-as volt, akkor most 25-ös :lol: És olyn 10 dkg körül hízott is a kiscsávó, szóval minden oksi. Mondjuk konyhai mérlegen mérjük, amire tepsit teszünk, de egyelőre belefér :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hú, Szirom nem lehet könnyű Edével az a fordított alvás! Remélhtőleg hamarosan rájön, mikor kell aludni jó hosszan! :D
Örülök, hogy a zörej rendben van.
Miksa féltékeny?

Ildi, de jó lehetett kettecskén az uraddal! Meg a vásárlás! :D
Mi is tervezzük november végére a wellnes hétvégét,de oooolyan lelkiismeretfurdalásom van Andris miatt, hogy őt nem visszük. Tudom, hogy jól ellesz a szüleimmel, de mégis... Ti ezt hogy győzitek le? Segítsetek.

Rita, akkor ezek szerint minden 7en lenne gyakorlat?
Majának mi baja?

Andrist visszavittem ma a dokihoz és azt mondta, hogy határozozzan jobb, tisztult a tüdeje. Tegnap este még lázas volt, de a kedve nagyon jó. Nem hagyja el magát és nem nyüszizik. Csodálkozom is, hogy 38fokos lázzal hogy van ereje motorozni...
mira80
 
 


Sziasztok!

Motiot,
ezer bocsánat, nem láttam én sem Ábel szülinapját!
Utólag is nagyon boldog születésnapot kívánunk! Isten éltesse sokáig! :):):) Mit kapott, milyen volt a torta? TEgyél fel képeket légyszi :) :D

Mi Szentesre utaztunk szombaton, ezért is nem tudtam hamarabb jönni. Gondoltam, hogy most egy kicsit lazítunk, és az uram is többet tud pihenni, de nem egészen így sikerült, most is rengeteget dolgozott :shock: :shock: :shock:

De azért nem panaszkodhatok, mert eljutottam fodrászhoz és - életemben először - masszőrhöz is!!! Szuper volt (mindkettő) :D

Infraszauna is volt a masszőrnél, úgy kipróbáltam volna, de mivel szoptatok (és sokat szopizik még Lacus) nem mertem megkockáztatni.

Úgyhogy majd egyszer... Ha nem szoptatok és nem is leszek terhes :D Lesz vajon ilyen egyáltalán? :D

Szirom,
nagyon örülök, hogy halkult a zörej!!! Ügyes fiú Ede, nem lesz vele semmi gond :D
Alvás: hát, Lacus is ilyen volt! Külön szobában rendezkedtünk be az éjszakai fentlétek idejére, hogy Zsoltika és Apa tudjanak aludni.
Nagyágyba szoktatás: megmondom őszintén, én a kiságynak nem vagyok egyáltalán híve. Nekünk is van persze, járókának használjuk - használnánk, de csak nagyon ritkán teszem be pár percre Lacust, mikor nagyon muszáj :D
Tudod, mi együtt alszunk szivacsmatracon. És én ezt nagyon jó megoldásnak tartom, mindkettőnk szempontjából. Minek vegyem ki éjszaka 5-6-szor a kiságyból, és tegyem vissza, ezzel én is csak kifáradok...
Az éjszakát én is Apa mellett kezdem, aztán első szopinál odabújok Lacushoz, és vagy elalszom, vagy nem (ez esetben visszamegyek a nagyágyunkba).
De általában ottragadok a matracon.

Szóval jó ez így, mégsem a nagyágyban alszik (ott zavarná is az uram, meg leeshet), de mégis együtt :)

Ildi,
örülök, hogy jól telt a 7vége :)
Hú, én is úgy eltöltenék két-három napot az urammal kettesben :D
De sajna erre egyhamar nem lesz lehetőségünk. Mindegy, ami késik, nem múlik :D Majd bepótoljuk! :)
Prágát már nagyon megnézném, annyira szép város, és én még sosem láttam!
Na meg a shopping citybe is mennék már ezerrel!
De oda is inkább a gyerkőcök nélkül, nekik egyáltalán nem élmény a vásárlás :shock:

Ajándékok: hát, mi bizony nem sokat költünk idén :? Egy-két ajándék mindkét gyerkőcnek, de semmi több. Gyűjtünk a házra :D
Meg amúgy is vna mindenük.

Megyek, mert veszekednek :shock: Zsoltika ma már volt oviban, volt bábelőadás nekik :) Mégsem aludt el itthon ebéd után, én nem értem, hogy nem fárad el eléggé... Vagyis elfárad, mégsem tud elaludni :( Kár, mert délutánra meg nem lehet vele bírni...

Puszi!

pgaboka
 
 


Na, ez kimaradt:

Mira,
nem láttam az imént az írásodat! Örülök, hogy jobban van Andris!
Wellness-hétvége :):):) Biztos jó lesz! Hová mentek?
Ahogy írtam, mi nem nagyon mozdulunk a gyerekek nélkül :)
Zsoltika persze elvan a nagyszülőknél pár napot nélkülünk is, de elég régen volt már. Először 3 évesen hagytuk őt Szentesen, akkor egyetlen éjszaka erejéig :D
Persze nagyon hiányzott, és hiányzik is mindig, ha épp nincs velünk, de tudom, hogy ott is jó dolga van, szeret ott lenni, és olyankor nagyon kényeztetik őt. Kicsit jár neki ez a teljes odafigyelés :)

Tényleg, ezek szerint Andris már nem is szopizik? Lehet, hogy írtad, akkor bocsi, de lemaradtam :)

Rita,
nagyon nagy gratula a húgodéknak! :):):) Bernát már volt is oviban?

Tényleg megyek!

pgaboka
 
 


Hahó!

Látom, nem nagy a forgalom :wink:

Én most tudtam jönni egy kicsit, mind a három pasas alaszik.

Mira! Merre mentek, tényleg?
Klassz, hogy javul Andris! De 38 fokos lázzal ne hagyd szerintem motorozni! Legalábbis a mi dokink ilyenkor azt mondja, hogy próbáljam a seggén marasztalni. Tévézhet meg ilyenek :oops:

Gabi! Hát, én meg inkább kiságyhívő vagyok. Ha beleteszem, ott biztonságban van. Nincs elmászkálás, legurulás, leesés, ezt-azt magára rántás, ha épp pisilni mentem, nincs rávetődés a nagyobb kölyök részéről. Én meg az urammal szeretek aludni, mi tagadás. Alig találkozunk, legalább éjjel legyen mellettem. És kifejezetten tartok tőle, hogy nem tudom a kölkeket kitenni majd az ágyunkból. Miksa például most találta ki, hogy velünk szeretne aludni. Gondolom, nem véletlenül, azért a kistesó születése/megjelenése nála sem megy zökkenőmentesen. Ma éjjel megengedem neki, facér leszek, úgyhogy velem alszik. Csak kérdés, hogy milyen éjszakánk lesz. Ede néha egész éjjel murizik, tegnap például fél 1-től reggelig csak max félórákat hagyott aludni, de inkább semennyit. Igaz, betakisodott kicsit szegénykém. De hogy mitől, mikor úgy vigyázunk rá... A ma éjjel viszont egész jól sikerült: fél 2, 4 , 6 és 8 volt a kelés időpontja, de evett és visszaaludt. Az a gáz, ha nem alszik vissza, hanem murizik a következő kajáig, vagy visszalszik, de nem lehet letenni :roll: :lol: De egész jól bírom azért...

A masszázsodért irigy vagyok, bevallom :lol: :oops:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom, meg mindenki persze!

Én is itt vagyok, éppen társasjátékokat nézegettem a neten (karácsonyra).
Nálunk most kettő-kettő az állás, két beteg-két egészséges gyerek :? (bár Maja éppen a nagymamával sétál, tegnap még hőemelkedése volt. :oops: ). Kicsit már aggaszt, hogy mindig beteg valaki. Közeleg a négynapos hétvége, az előzőt ugye itthon töltöttük, kíváncsi vagyok, most hogy lesz.

Húgomék otthon vannak, tegnap ott voltam a fürdetésnél, olyan pici az a baba a nagy lovaimhoz képest! :)
Ilyen az ő kisfiuk is, mint Ede, éjjel is van program, de a húgomat legalább az éjszaki fejésről ledumáltam :shock:. Remélem belejönnek ezek a kis férfiak az alvásba hamarosan! :)

Gabi, kicsit én is sárgulok, fodrászhoz nagyon szeretnék eljutni... (vagy a fürdőszobáig hajat mosni - azért ez félig csak vicc szerencsére :) )
Karácsony: nekünk a spórolás olyan reménytelen, hogy inkább a gyerekekre költünk. :D (persze biztos lehetne ügyesebben takarékoskodni, de ebben nem vagyunk valami nagyok... )

Ezek szerint tuti a költözés???


Megyek, Adél (a másik lázas) felébredt...


Gyertek, ne kelljen bezárni a topicot érdeklődés hiánya miatt!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szia Rita, jó, hogy jöttél :wink: Jobbulást a kis betegeidnek!

Figyu, akartam már kérdezni, te Legóban otthon vagy, ugye? Miksa bele van szeretve a szülinapi ajándékába, főleg abba a részébe, amelyikből egy kis házat lehet építeni (óriás építkezés különben). Naszóval most házat szeretne karácsonyra, de csak 6 éves kortól ajánlottat találtam. Viszont odavan érte teljesen, mert hagytam a katalógust nézegetni a neten. Korai szerinted nagyon? Első ránézésre nem látom annyira bonyolultnak. Ez a vágya:

http://www.legomarkabolt.hu/adat/index-2007teljes.html

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


A másik link nem jó, nem azt dobja ki:

http://www.legoaruhaz.hu/index.php?cont ... ve=%20Családi%20ház&list=kep_kiir

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Nem Duploja van? (4988-as)
Mert abból is van "babaház":
http://www.legoaruhaz.hu/index.php?cont ... 20Nagy%20játékház&list=kep_kiir

Van belőle rózsaszín is (Hanna azt kapott tavaly, persze az összes gyerek azzal játszik, van mindenük hozzá), az olcsóbb is, de gondolom nem az kell Miksának. :D Ez kombinálható a mostanival Miksa-játékkal. Nem olcsó, de a Duplok tényleg sok időre szólnak, még a tesónak is jó lesz (ezért van tele a gyerekszobánk Legoval, mert tartós) és esetleg majd az unokáknak is. :D:D
A Creator ház már eggyel kisebb építőelemekből áll, nem is olyan egyszerű összerakni. Én korainak tartanám. Nálunk Nátánnak is még jobb a Duplo. De esetleg tesztelheted, hogy nálatok mennyire lenne jó (veszel egy kis készletet valamit, és egyedül rakja össze, mennyire van kedve/akarata hozzá.)
De ha már a másik megvan, és tetszik neki, jól eljátszik vele, akkor inkább a fentit ajánlanám (a mostani készlet babája is ahhoz jó, a Creator házhoz kellene új baba, stb.)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Köszi Beszti!

Ezt én nem találtam meg valahogy, csak a rózsaszínűt :oops: . Először én is csak a duplókat néztem, de nem jártam sikerrel valahogy. Mondjuk ez nagyon-nagyon tetszene, csak kissé drágállom, a rózsaszínű ára jobban megfelelne :wink: . A rózsaszínű is kellene Miksának különben, csak én nem vagyok hajlandó olyat venni. Itt a faluban szinte minden kedves barátunknak lánya van, mindegyiknek mindene rózsaszín, és Miksának is tetszik sajnos :oops: Emlékeztek, nyáron mennyit küzdöttem vele papucsügyben... persze, mert a kiscsajoknál minden menő, ami barbis :roll:
Miksa unokatesójának egyébként van egy rózsaszínű (nem lego) babaháza anyuéknál, mi vettük neki karácsonyra néhány éve. Szinte kizárólag azzal játszanak, ha hazamegyünk. Azóta mérgelődök ezen, hogy miért csak csajosban lehet kapni házat, hiszen a fiúknak is való, ők is házban laknak, nekik is vannak bútoraik, állataik, stb. De sosem találtam fiúsat. Szóval 27 ezer... khm... még gondolkodom :wink: De télleg köszi, Beszti :D
Ja, és még annyi, hogy mekkora ez a cucc?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, megtisztelő a bizalmad :), de nem, sajna én sem vagyok otthon legóban, a gyerekeim most kezdtek igazából kislegózni (kislegó= nem dupló :)).
De: a barátnőm kisfia 3 éves, és nagyon ügyesen legózik. Az enyémek most kaptak egy nagyobb adagot, eddig alkalmuk sem volt.
Vagyis, ha Miksának ennyire tetszik és jó sok eleme lesz, akkor biztos ügyesen fog játszani vele. Szerintem ez titka (sajnos :D), sok kell belőle. A playmobil is ilyen, akkor lehet variálni, nem csak összerakni a leírás szerint, az nem annyira izgi. Egyedül az lehet "hátrány" (legalábbis a saját gyerekeimen ezt éreztem), hogy a duplo sokkal nagyobb elemekből áll, hamarabb felépül egy ház, látványosabb. Ehhez több türelem kell.
Én is ezt néztem ki Majának! :) (vagy valakitől közösen a gyerekeknek)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Jajj... megint én kezdtem... :shock:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Gyertek már ti is, vagy tényleg ennyire rossz az arány? A 174. oldal óta én vagyok a tetején. :shock:

Most befogom... Kép

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Úgy emlékeztem, hogy te sok legót vettél, de lehet, hogy playmobil volt, csak én vagyok szétszórt :oops: Az az igazság, hogy én azt gondoltam, hogy összeilleszthetők a különböző sorozatok, de ha Beszti mondja, hogy nem, akkor elhiszem, és akkor tényleg inkább duplót kéne venni. Hááát, még agyalok rajta.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Hivatalosan mind a három sorozat összeilleszhető (Primo, DUplo, kisLego). De csak bizonyos módon (4 kisLego kockára rátehető 1 Duplokocka). Viszont a méretek nagyon eltérőek, azaz pl. Duplo emberek túl nagyok a kisLegohoz. És pl. a Duplo és kisLego vonat egyáltalán nem illeszhető... Éppen ezért én nem érzem életszerűnek az egyes sorozatok keverését, szerintem úgy nem játszható rendesen. (A párom is azt mondja, hogy szerinte sem...)
És igen, Ritának igaza van, az a "titok", hogy egyrész soknak kell lennie, akkor lehet jól kombinálni, másrészt sokat kell vele játszani, minél korábbtól.
Én egyébként azért nem gondolkodtam rajta, hogy érdemes-e venni, mert ha testvérek vannak, akkor biztos ki tudják használni és ezt bátran tovább lehet ajándékozni, de eladni is lehet. Nem elhanyagolható, hogy a kicsitől sem kell félteni, ha Duplot veszel, mert nem tudja lenyelni. Viszont a kisLegotól még jó darabig félteni kell. Simi pl. most állandóan "porszívózik", amit talál, akárhol, azt a szájába veszi (legyen az döglött légy :shock::D, vagy Hanna-csat, vagy játék). Nálunk azért a gyerekek elkülönítése nem nagyon megoldható, Playmobilozni is csak egy szoktak, hogy ha Simi alszik. Épp most tervezzük átalakítani Simi "szobáját" (ahol úgysem alszik) gyerekszobává (valószínű Hannának), ahol majd játszhatnak ilyesmit. És ha a nagynak van már, akkor a kicsi sokkal hamarabb megtanul vele játszani. (Sokan írját, hogy 1,5-2 éves gyerek még nem tud mit kezdeni a Duplo kockákkal, de addigra az én gyerekeim már bőven "építettek" vele...)
Mert egyébként mi nagyon szeretjük a Legot (tényleg elnyűhetetlen, persze normális használat esetén (nem kalapáccsal kell verni), és nem csak a kocka, hanem az egyéb dolgok is). Nagyon sok készletünk van, Duplo és kisLego is, de mindig van újabb. Amit néztél elsőre, az is megvan, de ezt még elsősorban magunknak vettük :D:D, nem a gyerekeknek. Persze majd ők is játszanak vele (nincs minden egyszerre elől, nem is fér a szobábkba, el van rakva egy része). Beninek most már érdemes is venni ilyet.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szervusztok drágáim!

Úgy döntöttem, életben tartom ezt a topicot, akár egyedül is. :)

Beszti, én is éppen ezen töröm a fejem, hogyan szeparáljunk el egy 67 nm-es lakásban, két szobában olyan helyet, ahol a nagyok nyugodtan tudnak játszani, és a kis négykézlábas nem szippant fel minden apró alkatrészt... És azért ő se érezze nayon kirekesztve magát a paradicsomból.:shock: A járóka most sem tartozik a legnépszerűbb helyek közé, sajnos.
Egyelőre persze Peti még statikus, de nem árt egy lépéssel előttük - és a férjem előtt :) - járni. Asszem ajtózár lesz a gyerekszobán, ezzel az a baj, hogy talán Maja ki tudná nyitni, a többiek nem. Vagyis gyakorlatilag oda kéne cövekelnem az ajtó mellé, hogy minden ki- és beszaladás esetén segítséget nyújtsak. Így meg akár Peti mellett is cövekelhetek, hogy ne egyen játékot. Szóval még finomítom.

Szerintetek elképzelhető, hogy egy kb 10 nappal ezelőtti betegség még mindig hatással legyen Petike hangulatára? Azóta tényleg olyan, mintha kicserélték volna, szinte csak a kezemben jó neki. Vagy éppen fejlődésiugrik? Vagy a foga (ez végülis két hónapos kortól két és fél éves korig jó alibi)?
Múltkor olvastam a Geo magazinban egy érdekes cikket (címe: Milyen a jó anya? :)), amelyben a következőről volt szó: Afrikai anyáknak megmutattak egy képet, melyen egy amerikai anya mosolyogva a fekvő csecsemője fölé hajol, aki visszamosolyog rá. Az afrikai mamák elszörnyedve nézték a képet, nem értették, kérdezgették a kutatót, hogy beteg-e az anya, miért nem veszi fel a babát? Náluk ez a bánásmód a gyermekbántalmazás határát súrolja! Elkezdtek tanakodni, kit küldhetnének el maguk közül, aki megtanítja az európai nőket jól bánni a babákkal. :) Lehet, hogy Peti ezt is elolvasta. :)

Most is éppen nyekeg mellettem az ágyában, aludt egy kicsit, de túl hamar felébredt. Igyekszem visszaaltatni, különben a tegnapihoz hasonló (embertpróbáló) délelőttünk lesz. (majd mesélek a tegnap délelőttről is, hogy hol voltunk, de most el.)

Pussz!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Én is épp most akartam jönni egy mondat erejéig, hogy hol vagytok.
Hát igen, a statikus helyzet még viszonylag egyszerű, de utána... Rakok mindjárt három képet, hogy közlekszik Simon rendszeresen.
És ugye ezek csak azok, amik kilógnak a szájából... Szerintem egyik gyereknek sem nyúlkáltunk annyit a szájába, mint neki, mert ha valami van a földön, akkor az nagy valószínűséggel a szájában köt ki. Pedig ténleg igyekszünk tisztaságot tartani, de a legkisebb szöszt is rögtön észreveszi.
Szóval én az egy helyre rakást a többi gyerekkel és apró játékkal meg sem kísérlem.
Igen, azt gondolom, hogy próbálj helyet szeparálni a nagyoknak. Mondjuk én csak arra akarom őket szeparálni, ami nem Simonnak való (pl. kisLego, Playmobil), és a közös gyerekszobába ilyet a nagyok nem vihetnek be, oda Simon is bemehet. Pont azért, mert minden gyerek a társaságban szeret lenni, ez alól ő sem kivétel. Mondjuk náluk a Simonnak is való játék jóval nagyobb arányú, mint ami nem, így azért nem olyan nehéz elkülöníteni, de ha nálatok sok a kisdarabos játék, akkor inkább tényleg Petikét kell valahogy különzárni.
Peti már teljesen meggyógyult, semmi nics már? Mert nálunk Simonnak csak abban az időszakban volt teljesen más viselkedése, de már a látható tünetek előtt, és annak ellenére, hogy az orvos nem minősítette komolynak. De gondolom ő azért nem érezte magát jól. (És tényleg annyira lehetett tudni, hogy valami nincs rendben, mert akkor sokat sírt, apuján akart lógni, de ő se mozgathatta akárhogyan, nem volt halandó a lakásban felfedezni (pedig egyébként sokat mászkál, kis minden lében kanál).)
Jó ez a cikk. És mennyire másképp élünk mi...
Na, itt vannak a képek:
Kép Kép Kép

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, olyan jók a képek! Elég beszédesek!:D (Mi már Adél szájából is elképesztően sok cuccot szedegettünk ki, azóta az aprójáték-állomány csak növekedett...:?

Hát ez az, két szobában nehéz két gyerekszobát csinálni, egy nagyjátékosat, meg egy kisjátékosat! Néha igencsak szeretnék egy kicsit nagyobb lakást... Azt hiszem az is megoldás lehet, hogy a gyerekszobában délelőtt, amikor a nagyok nincsenek itthon, mi igen (és nem főiskolán vagy akárhol) akkor rendet rakok (vagy előző este a gyerekek hahaha), és beülünk Petivel felfedezni, du meg a nagyoké a kisszoba. De félek, hogy Peti ebben az esetben ott fog bömbölni a rácsnál bebocsátásért esedezve... Nehéz ügy.

Ti a két szintet hogyan oldjátok meg? Ez sem lehet könnyű! Délelőtt gondolom az alsó szinten vagytok Simivel, du meg fent van Simon is a nagyokkal? Te meg ingázol?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


hellóka!!

itt vagyok én is :D :D :D :D :D :D
vas
 
 


nálunk fennt vannak az emeleten a kis játékok, lennt meg már csak pár darab nagyobb játék.
Most éppen fennt van a két fiú is, kiidegelnek, éppen ezért fel zavartam őket. :roll:
Mi meg Nasival itt vagyunk lennt.
A legkisebb játékok Levente szobájában vannak, na, oda felügyelet nélkül tilos bemenni.
Ajtórács:
nekünk van fennt is, meg lennt is a lépcsőnél(hát, Olivérnek éppen most sikeredik a kinyitása, egész eddig ugrálgattam, ahogy te is mondod :D

érdekes az afrikai nős cikk :roll:
hát igen, más kultúra :)
vas
 
 


ki akartam menni ma egy kertészetbe málna, meg ribizli, meg hasonló bogyós gyümölcs bokrokat venni, de nincs most már kedvem :roll:
tegnap úgyis kertészkedtem eleget, lemetszettem pár bokrot, meg összevagdostam, bezsákoltam...stb
még vannak tavaszi virághagymáim, amiket el kéne dugdosni, van vagy 150 darab :roll: :roll: :roll:

ti mit csináltok az őszi szünetben??
vas
 
 


vas
 
 


na, jó, úgy látom megjöttem, mindenki lelépett :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

szevasztok!!!!!

holnap helloween :D :D :D :D

Kép


Kép

vas
 
 


Nem, Ildi, nem leléptem, csak pont nem kukkantottam ide.
Ebédelünk, mindenkit elaltatok akit csak lehet, utána jövök. :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


[quote="75rita"][ írta:75ritacolor=green]mindenkit elaltatok akit csak lehet :D[/color]



ez tetszett :lol: :lol: :lol: :lol:

én is már lefektettem Natasát, a többit nálunk nem lehet.
Olivér nem nagyon alszik itthon, bezzeg az oviban ott nyomja :wink: :wink: :wink:

de asszem én meg magamat fektetem le, most érzem igazán az óra átállítás miatti fáradtságot(meg este sz.feleségeket akarok nézni, és a "szórakoztató" fogyisó után lesz), és 11-kor lesz vége.
Rápihenek azt hiszem :roll:

Beszti, édi Simi, ahogy minden lóg a szájából :D
Nálunk Nasi volt a morzsaporszívó, mindent összecsipegetett a földről, amíg úgy közlekedett :lol: :lol: :lol: :lol:


puszi
vas
 
 


Hahó!

Jövök én, csak nem megy könnyen. Itthon van Miksa is, mert nem volt, aki elvigye az oviba. Ede meg éjjel-nappal egyfolytában enne, van ilyenkor fejlődési ugrás? Este meg is mérem.

Beszti! Nagyon-nagyon köszönöm a kimerítő választ legó-ügyben! Nagyon édes Simon a képeken, és nagyon hasonlít a többiekre!

Rita! Nálatok nem lehet galériázni? vagy legalább egy megemelt teraszszerű izét építeni, amolyan játszódobobót vagy hasonlót kis kerítéssel? majd keresek a neten, régebben annyi ilyet láttam!
Meg szintén régebben láttam egy műanyag karámszerű izét, amit darabokból lehetett összeilleszteni, asszem a Kikában árulták. Amolyan óriásjárókát lehetett belőle összerakni.

Ildi! Nálatok miért vannak otthon a srácok?
Virághagymákat ne is mondd. Apám itt volt egy hétig, profin ért a kerthez, de nem csinálta meg a kertet, pedig kértem. Helyette csinált minden mást, csak azt az egyet nem. Valamiért. Nem tudom, miért. Most két hetes csaszisebbel álljak neki a dália- meg a kannagumókat fölszedni, meg lerakni a tavaszi hagymásokat? Az uram szegény meghalni se ér rá....

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Na jól van, ezt már szeretem! Gyűlünk szépen! :)

Szirom, sajna semelyik nem jöhet szóba, ha kicsit felépültél meghívlak benneteket ide egyik délelőtt (vagy délután) és meglátod miért nem. 1. kicsi a belmagasság, vagyis nem kicsi, de a galériához igen. Maja most kapott egy galériaágyat, alatta van a másik két ágy, de Adélé olyan pici, hogy átlóg Bernátéra a lába :oops: . Ez a maximum, ami belefér. A gyerekszoba egyébként sem túl nagy, 15 nm, az ajtó az egyik végében, ablak a másikban. A nappali bár nagy 36 nm, két részre van osztva egy kis boltívvel, mindenhol ablakok. Meg ebben a szobában éppen azt szeretem, hogy tágas. De: tele van bútorral, mivel a konyhában nem lehet enni itt van az étkezőasztal, itt is alszunk (mikor hányan :)), íróasztal, járóka... Szóval ide sem lehet semmi pluszt berakni.
Na, ez kimerítő leírás volt! :)

Nem baj, lesz még nekünk nagy lakásunk talán.

Szirom, őszi szünet van, gondolom Ildiéknél is. Nálatok nincs az oviban???
Szerintem két hetesen különösebb ugrás nincs, csak szokásos: nőniük muszáj! :)

(Már majdnem minden tökéletes: tejeskávé mellettem, Adél ágyban (még negyvenháromszor elmondom neki különböző frekvencán, hogy aludjonszépen, és talán fog is), Peti alszik, csak egy pillanatra ébresztették fel a kutyák... MINDJÁRT CSEND LESZ!!! :))

Ildi, pihenj csak, születettet mi is nézzük! :)
(Hogy kell csak egy mondatot idézni valakitől???)
A cikkhez: Tényleg kifordult a világ Amerikában! És sajnos iszonyú gyorsan terjed a hülyeség... Valóban az lenne jó, ha az anyasággal járó változásokra büszke lehetne az ember (szintén Afrika: van, ahol azt a nőt tekintik igazán "értékesnek", akinek lóg a melle, látszik, hogy sok gyereket szült és szoptatott. Nézőpont kérdése!). Természetesen nem az elhanyagolt külsőre, pecsétes ruhára, zsíros hajra gondolok, amit szintén a gyerekre lehet fogni, hanem a megereszkedettebb mellekre, zsírpárnácskákra, nem kocka hasra. Az ember úgyis megtesz minden tőle telhetőt, de hogy a család pénze, esetleg a nő egészsége áldozatul essen ennek a hülye hóbortnak! És ami az egészben a legveszélyesebb: azt hiszem, aki a testi változásokat nem tudja elfogadni (miért ne nézhetnék ki úgy, mint lánykoromban?), az a gyerekekkel járó gyökeres életmódváltást sem tudja elfogadni (miért ne élhetnék úgy, mint lánykoromban?) Én sem, időnként, sem egyiket sem másikat, de emiatt magamra haragszom, igyekszem helyretenni magam, hiszen ez az élet normális rendje. Nem élünk úgy, mint huszas éveinkben, de annyi előnye van a kornak, gyerekeknek, anyaságnak, hogy egyáltalán nem kívánkozom vissza. Talán azért is, mert akkor sem voltam elégedett magammal, nincs mit visszasírni. :D

Most megyek vasalni, közben megnézem a Vaskabátokat. Tegnap estére vettem ki a videotékából (vagy dévédétékából inkább), de elaludtunk rajta, pedig nagyon-nagyon jól indult.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ildi, a szünetről: most néztem, hogy a Tropicarium ünnepnapokon is nyitva van. Lehet, hogy holnap elmegyünk. Vagy csütörtökön, ha az uramnak van kedve. Megünk temetőbe csütörtökön, pénteken vidékre , szombaton-vasárnap a messzelakó legkedvesebb barátnőmmel és családjával leszünk, talán VÁCRÁTÓTON :), meg itthon.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Rita! Nálunk nincs őszi szünet, ez a három nap rendes ovi. Biztos, mer reggel beszéltem velük. Volt viszont mostanában néhány egynapos szünet, talán becserélték volna? Ilyenek, hogy nevelés nélküli munkanap, meg a két munkanapos szombaton nem volt ovi és hasonlók.

Tejeskávé már nekem is itt van :wink: Azonkívül semmi különös nincs. Vasalnom kéne, főleg, mert a vasalókosárban alszik Ede a fszt-en, és most nincs hová raknom a vasalatlant :lol:

Lakás: kapisgálom, de valami nagyon jó helykihasználással biztos meg lehet oldani. Majd megyünk és megnézzük tényleg :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Jövök én is, ahogy tudok, csak sajnos nem nagyon tudok :(

Annyira keveset alszanak a fiúk, de komolyan, ennél nekem is többre lenne szükségem...

Ha meg nem alszanak, akkor nem tűrik, hogy a gépnél ülök. Lacus amúgy is annyira jól megy már (mit megy, szalad!), egy pillanat alatt kint van a konyhában, és bár igazán veszélyes természetesen nincs elől, de mégis jobb, ha a közelben vagyok.

Na de amit mindenképp írni szerettem volna (bár kicsit későn):

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK SIMONNAK!!! :):):)

Látom a fotókon, hogy ő is szereti bekapkodni a játékokat, Lacus is így van vele :shock:

Még visszaolvaslak benneteket :) Még annyi mindent írnék, talán este :)

Puszi!

pgaboka
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?