Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elkezdtem pakolni, erre 5 perc mulva beallitott Apa,hogy Mostazonnyomban megyunk butort nezni. (Mert tudjatok,nincs az uj lakasban 1 db. szekreny sem). Talaltunk egy olyan bizot, ahol a kinezett cucc osszegenek a felet kp.ba kell kifizetni, a tobbit pedig 6 havi reszletre, semmi banki szerzodes, a bizo sajat kezdemenyezese. Ja, kamatmentes. Igy volt kb. 50E. ft. szekrenyre, de igy tudunk 100E. ert vasarolni ,a tobbi kb. havi 8E. Ugy orulok!! Kép Lefoglaltattunk egy nagyon szep, uj szekrenyt, egy feher plafonig ero pakolosat es egy ugyancsak uj fekete cipos komodot. Hat en ugy be vagyok zsongva!!!! Kép

Franyo
En onnan tudom,hogy Jazinak tenyleg baja van, hogy ha ott hagyom a kisagyban es meg 5 perc utan is sir, akkor hasfajas. Szerencsere nem hisztis gyerek, ha semmi baja pityereg kicsit, aztan elszorakozik maganak. Esti megaszopihoz nem tudok hozzaszolni, viszont arra figyelj,hogy nem valoszinu,hogy csak azert dugdossa a kezet a szajaba,mert ehes. Lassan jon majd a kis foga, meg gondolom viszket, meg ilyenek. Jazinak is folyton van valami a szajaba, de azt jelzi,ha ehes. Maskepp sir.
De jo,hogy hianyolni fox! Kép Kép De meg 1 hetig minimum itt leszek! Kép Igaz,megfogadtam,hogy pakolok es nem Babanetezek!!!!! :0/

Maci2
KosziKoszi!Megyek is pakolni!

Toffi
En is Kép Egnek all a hajam minden reggel. De en elvezem. Aztan mikor kenytelen vagyok emberek koze mereszkedni, akkor kicsit igazitok tajta (nem sokat, csak ,hogy artson Kép )

Pakolok!
Norka
norkini
 
 


Franyó!

Idézk Neked az Ezernyi kérdés, ezernyi válasz c. könyvbõl:
"A sírás jellegébõl kiderül, hogy mi baja a babának?
Nem mindig, de többféle sírás létezik, és hamar megtanuljuk, hogy melyik mit jelent. Az éhes sírás éneklõs, a hangmagassága ingadozó. A veszekedõs sírás fáradtságot jelenthet. A hasogató, éles vagy kitartó sírás a fájdalom jele, talán görcsöl a baba hasa, fõleg, ha a lábát is felhúzza."
" A sírás okai: éhség, szomjúság, túlhevülés, fázás, kényelmetlenség, fájdalom, bélmozgás, megrázkódtatás, félelem, kapcsolathiány, unalom, fáradtság."

Én az éhséget már egész jól felismerem, tényleg dallamos : so - re - mi (kb.)
De néha átver, így ha túl kevés idõ telt még el az elõzõ etetés óta, akkor kipróbálom, hogy bedugom a kisujjam a szájába, ( a cumit utálja) és ha abbamarad a sírás, akkor csak nyugtató szopi kellett neki, de ha sír tovább is és szemmel láthatóan a cicit keresi, akkor éhes.

Remélem valamicskét tudtam segíteni Kép

Andi

Ui: férjem megígérte, hogy hamarosan küld a tortából Kép
psandi
 
 


FranyóKép
Az esettanulmányod megeggyezik a nálunk szokásos estékkel. Csak annyi a külömbség, hogy mostanában szopni is alig akar Szilárd, olyan nyûgös este. Még akkor is ha elõtte egy órácskát aludt. Mivel nálunk este még üvegbõl is kap tejcsit, és azt nem is mindig tudja megenni, ezért tudom, hogy nem az éhségtõl sír. Szerintem nálatok sem az a gond. Nálunk sajnos nincs egy kikapcs és elalszik gomb a gyereken.Kép Ezért nálunk álomba ringatás megy, kivéve ha szépen el nem alszik szopi közben, és ekkor is csak hasra lehet letenni, mert háton kipattan a szeme.
A cseresznye nálunk is átmegy az anyatejbe, de ti biztos kivétel vagytok!Kép
Egyébként igaza van Norkának, mert pont a héten kezdtem el gondolkodni, hogy lassan jönnek azok a fránya fogak.Kép

NorkaKép
Gratula az új butorokért! Képet kapunk róluk? Nagyon kiváncsi vagyok! Biztos tök szupi lesz az uj albi.
Én szinte mindig visszafelé olvasok..Kép

Maci2
Szerintem ezt próbáld meg:
ftp://ftp.ulead.com/pub/Updates/VideoSt ... ch2Eng.exe

Csucsuka
Megnéztelek a Nõk Lapjában, nagyon szépek vagytok!

KangiKép
Szigorlat? 5-ös?

NoémiKép
Jól csinálod, én is bekeményítek, csak az a baj, hogy mi együtt lakunk.Kép

Toffifee
Szegény Szandi, én utáltam fogorvoshoz járni, remélem hamra túllesz a dolgon.

LeszterKép
Én még most is néha meggondolom, hogy elinduljak-e Szilárddal, mert szörnyén érzem magam, ha sír az utcán. Ezért még mindig csak a környéket rójuk babakocsival.Kép

ZsuzsiKép
Torkod? Gyuri? Miki?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Kisult az ujabb adag palacsinta? Ki ker?Kép

Anyakati,
Jobbulast a gyerkocoknek! Es persze Neked is!Kép

Norka,
Szerintem nehezen fogod birni azt az 1-2 het nettelenseget...Kép Es mi is.Kép
Toltott tokot hogy kell csinalni?
Gratula a szekrenyekhez!Kép Jo pakolast!Kép

Toffifee,
Varom a beszamolot minel ELOBB!Kép
Ti a strandra jarast hogy tervezitek? Mentek majd mind a ngyen, es ott szopiztatsz, ott pelenkazol, es ott altatod Zsombit? En mar egy csomot filoztam ezen, mert mi is augusztusban megyunk a Balatonra, es meg nem tudom, hogy lenne a legjobb. (Szabadstrand van, kocsival kb. 5 percre a hazikotol.)
Szegeny Szandi, aranyos lehetett, ahogy nyitott szajjal beszelt.Kép
A cukros kamillat nem akarod kiprobalni? Hatha segitene Zsombinak kakkantani.

Franyo,
Nem hiszem, hogy tudok segiteni, de azert probalok.Kép Legalabbis leirom, hogy nalunk hogy van. Mi este 6-7 korul szopizunk. Ekkor Petra mar nem nagyon szokott elaludni, vagy ha igen, akkor is csak szundit, azaz fel-felebred, es szamitani lehet a nyugoskodesre, majd a voros fejjel valo bombire. Amikor mar teljesen fenn van, es kezd nagyon nyugos lenni, akkor elindulunk setalni. A babakocsiban altalaban nyugton van (kiveve tegnap esteKép), es tobbnyire nem alszik. Igy kihuzzuk a furdesig, tehat atveszeljuk a nyugos idoszakot. Mikor hazaerunk, gyors osszekeszulodes es pancsi, amit nagyon elvez, majd pedig jon az utolso szopi. Ekkorra mar tenyleg faradt szokott lenni, ugyhogy el-elalszik kozben, de en nem hagyom, hanem egyfolytaban ebresztgetem, kozben 2-3-szor meg is bufiztetjuk, hogy kicsit felebredjen tole. Amikor mar abbahagyna a szopit az aktualis cicibol, akkor meg a vegen kap a masik, telibb cicibol is, ebbol meg eszik egy viszonylag nagyobb adagot (ez csak az esti utolso szopinal van). Amikor ezen is elalszik, akkor ujabb bufi, es beteszem a kisagyba. Tobbnyire felebred (nem is celom az, hogy ne ebredjen fel, de persze ekkor mar mindent halkan es ovatosan csinalok, hogy ne elenkulon ujra fel), de eddig osszesen egyszer fordult elo, hogy 10 percen belul nem aludt volna el, hanem sirt. Bevallom, neha szukseg van a cumira, de legalabb elalszik. Osszefoglalva ami szerintem nalunk bejott az az, hogy az esti utolso szopi elott olyan elfoglaltsagot biztositunk neki, amitol jol kifarad.

Kangi, jel-kezz, Kangi, jel-kezz!!!

Ja, vasalo: en magam par hete ejtettem leKép de szerencsere mukodik. Viszont az eloszobaba esett (a szobabol), ahol PVC van, ami egy helyen megolvadt.Kép

Na puszi:

Leszter es nyuglodvekakilo Petra
leszter
 
 


Hali Csajócák!

Mivel Kangi és Myssnia lebuktatottKép, töredelmesen bevallom, hogy igen, benne vagyunk a mostani Nõk LapjábanKép. Leszter, köldökvér ügyben.
Kangi, szerintem csak azért furi a fotó, mert kiretusálták a táskás karikákat a szemem alól Kép vagy inkább Kép, hisz ez már jelent vmit...

Albumos bókokat köszönjük, jellemzõ, hogy már nem is látszanak a bibik Danó lábánKép

Anyakati, Zsuzsi, szegény betegekKép, remélem gyorsan javulgattok!!

Toffi, nyitott szájjal dumcsizott a csaj? Nem semmiKép, kitõl örökölhette??Kép Szóval átveszed a módszert Momotól? Netes kismamik levelezése házastársukkalKép. Együttalvásból egyszercsak beszélgetés lesz, persze idõ kell hozzáKép

Norka, minek teszel olyan fogadalmat, amit úgy se tudsz betartani - remélemKép. Költözködésért nem irigyellek - tavaly mi 3x költözködtünk - új bútorokért viszont igenKép

Franyó, egy idõ után be fogod tudni azonosítani a sírás okát.. addig marad a próbálkozásos módszer. Hidd el, ilyenkor még nem jegyzetelik a szülõk hibáit a dedek, és gyordan felejtenekKép, így van esélyed javítani a renovédat! Csak miattunk ne rohanj az újságoshoz, még nem vagyunk akkora sztárok, hogy elkapkodjákKépKép

Andi, akkor holnap drukkolunk!

Noémi, nemm semmi, ennyi fogacska! Danónak az elsõ kettõ - õ kettesével növesztetteKép - 9 hónapos korában bújt kiKép

Na megyek, mert még mindig rengeteg a dolgom... dehát nyaralás elõttKép
Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Kép
psandi
 
 


Sziasztok!

itt a torta.... meg a Dani

PPP

Kép
psandi
 


na még egy....

pppapa

Remélem ízlett a torta.

Kép
psandi
 
 


Sziasztok!

Eloszor is, koszi koszi a drukkot Zsombi labaval kapcsolatban, sokat segitett! Most tornaztatom a fiatalurat, de eleg rosszul viseli a macerat! Kép

Anyakati, Zsuzsi, jobbulast!!! Szegenyek! Kép

Csucsuka, mi ez a Nok Lapjas dolog? Kép

Norka, nagyon dogos lett az uj frizurad! KépKépKép A butorbevasarlashoz meg gratula! Kép

Mennem kell, megint felebredt a HaziZsarnok! Nem tudom, de harom napja nem akar napkozben aludni. Csak 10-15 perceket. Kép

Pussz,
Gombóc
Gombóc
 


Norka
Eleinte én is élveztem a kócbabaságot, késõbb már nem annyira Kép Most is kihasználom az alkalmat, hogy tükör van a liftben KépKép

Szandi nevében is köszönöm mindenki együttérzését, én sajna csak Apa beszámolóját hallgattam, de király lehetett, amikor nyitott szájjal "mondta": a-a, a-a (azaz: Apa, Apa), a-a-a-a, a-a-a-a-a stb... Igaz, Szandi úgy mesélte a sztorit, hogy õ nagyon jól viselkedett, "a fogorvos bácsi remek volt" Kép
A folytonos dumát nem tudom, kitõl örökölte, már kiskorában is megdicsértek engem, hogy "látszik, hogy anyuka összetett mondatokban beszél a kislányhoz" Kép (szóval tõlem?)
Agusztusban tuti nem fogok röhögni, amikor oltásra viszem a nagylányt, már most ordít, mert én hülye elkezdtem felkészíteni rá Kép (és persze akkor Zsombi is kapKép)

Csucsuka
Én is megnéztem a Nõk Lapját, sõt, el is olvastam a cikket. Az még a furi, hogy ki voltál festve, nem? Az itteni képeken nem vagy és így szokatlan, de jól néztetek ki hármasban KépKépKép
Jó nyaralást Nektek Kép

Leszter
A strandot még nem tudom, hogy lesz, mert én ott otthon leszek, egy csomóan ismernek... ÉS sejtésem sincs, milyen lesz a strand a felújítás után. Az biztos, hogy medence mellett, bámuló tömeg elõtt nem fogok szoptatni, de ha lesz olyan hely, ahová kicsit el lehet bújni, akkor akár szoptatok isKép Nagyon nagy fás-parkos rész volt a strandon, állítólag azt szétbombázták... Majd megnézem. Ha gáz az egész, akkor nem megyünk strandra, majd húgom és anyám viszik Szandit, mi meg el leszünk otthon a hüsibenKép
Pelenkázni meg bárhol pelenkázok, ebben edzettek vagyunk, pl. Szandit is pelenkáztuk számtalanszor vonaton úgy, hogy mire elérte a szag az érdeklõdõket, mi már végeztünk és ártatlanul néztünk ki a fejünkbõl, közben majd megszakadtunk a röhögéstõl Kép

Jajj-jajj-jajj! Fel kell magam áldozni Apa oltárán, talán megbékül. Anyjáéknál akar tölteni egy hetet!!! 700 fõs falu, van két bolt, két kocsma, 3 strucc és egy használaton kívüli homokbánya. 8 év alatt már megismertem mindent, mit fogok csinálni egy hétig??? Van víz a közelben, de oda viszik a teheneket is fürdeni Kép, a legközelebbi medencés építmény 1 db medencével Kemencén olyan hideg vízzel, hogy ha rá gondolok, már fel is fáztam Kép (nem hiába, nálunk termál strand van Kép) Szóval lehet tologatni a gyereket a babakocsiban fel-le, fel-le... 1 hétig.
Cukros kamilla: védõnõ szerint elég a sima. De én még 1 kanálnál több anyatejtõl eltérõ folyadékot nem tudtam bevinni Zsombiba, sõt, anyatejet sem, csak cicibõl Kép Ezt mondtam tegnap anyukámnak is, hogy amíg nem tudom cicibe tenni a kamillateát, addig kisnyúl KépKép. Estig kapott Zsombi haladékot, utána felhívom a doki nénit, és ha áldását adja, van itthon glicerines kúp.

Na, eldugulok Kép
További ilyen szép napot mindenkinekKép
PusssszKép
Toffi+Zsombi
toffifee
 
 


Andi
Szép a torta, biztos finom is KépKép
Dani nagyon szép baba Kép

Gombóc
Kitartás KépKépKép a tornával, persze, hogy nem tetszik Zsombinak, de majd megszokja.

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Csucsuka,
De jo Nektek, hogy nyaraltok!Kép En is ugy mennek mar, bar most a hetvege ota parazok egy kicsit, hogy Petra nem fogja-e vegigbogni... De par nap alatt csak belerazodik, legalabbis remelem.

Andi,
Nagyon jol nez ki a torta, Dani pedig gyonyoru.Kép

Toffi,
Nem tudom, mit vagy ugy oda, homokbanya? Az tok joooo!KépKépKép
Te ilyen siman bele tudsz nyugodni, hogy esetleg nem strandolsz? En nagyon szomorkodni fogok, ha nem jon ossze... Elozo eletemben ha nem is hal voltam, de legalabbis kacsa.Kép

Na megyek ebedelni, udv:

Leszter es nyugi utan elaludt Petracska
leszter
 
 


Halihó!

Noémi!

Köszi az infót. Igazából Gergõ nem túl hisztis, bár néha kitesz magáért, de azért jó tudni, hogy van ilyen lehetõség, lehet, hogy kipróbáljuk. Nem semmi lehetett Nektek a non-stop bömbi, de jó, hogy túl vagytok rajta, biztos idegtépõ lehetett.
Mi egyébként Újtelepen lakunk. A lakótelepet sem ismerem, mondjuk semmit, de úgy tudom, ott van játszótér. Itt sajna semmi nincs a környéken, úgyhogy marad a kert.

pusz
Judy és Gergõ
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok!

Andy: Nagyon szép a kisfiad.

Kakukk: Nagyon eltüntél mi van veletek?

Lányok valami jó tipp kéne a fiam már 2hónapja küzd a kucsi fogácskájával és akár mit rág még mindig nem tudta áttörni neki az innyét egyre többet nyálzik, és eszi ezerrel amit ép megtud fogni legyen az bármelyik játéka. Kenegetem neki, hogy ne legyen olyan rossz de nem akar áttörni.

Na most ennyi
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

kangi!

remélem minden rendbe jön és meg tudjátok beszélni!

Végre hazahozta a férjem a digi fénxképezõ gépet a munkahelyérõl, úgyhogy ma megpróbálok rugós hintás képet csinálni! Leírná valaki hogy hogy kell ide feltenni?

Leszter!

Fáraszthatlak egy állatorvosi kérdéssel? Mert kb 1,5 hónap múlva a kutyumnál veszettség oltás lesz soron, és már most kezden agyon izgulni magam (elsõ szülött lányom a drágaKép), mert tavaly allergiás rohamot kapott tõle (pedig már 2,5 éves, elõtte soha nem kapott rohamot, ugyanettõl az oltóanyagtól se). Lehet valamit tenni megelõzésképp, vagy csak annyit hogy más cég oltóanyagát kérem és sûrûn imádkozom?KépKépKép A tavalyi roham szörnyû volt, ráadásul este jött ki rajta, gondolhatod, 7 hónapos terhesen ott kucorogtam egy sámlin és õriztem a kuytám hajnali nem tudom hányig, mert amikor elmúlt a roham is ott remegtt még egy csomó ideig. KépKépKép magánban is válaszolhatsz, vszilvia@tvnetwork.hu Elõre is köszönöm.

Myssnia!

Hát nálunk is ugyanez van, anyukám úgy beszél Emmához néha mintha ott se lennék: Szegény Emma, látod milyen szüleid vannak, na majd ha nagyobb leszel én elviszlek strandra. pl.
Úgy látszik ez tipikus nagymamai szokás, szerintem ne húzd fel magad (bár akkor én is ezt tettem), és ha dolgoznod kell hagyd csak rá Szilárdot, hiszen nála van a legjobb helyen, ezt hidd el! Anyukám baby sitterkedett is pár évig, õ nagyon jól bánt a gyerkõcökkel, de ismert olyan "kollégát" akire még varacskos disznókat se szabadna hagyni nemhogy gyereket.

manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ma autóba ültettem a visító társaságot és meglátogattuk apát a munkahelyén. A vezetés mindíg pihentet, persze, ha nem ordítanak a fülembeKép A kölkök értékelték a próbálkozásomat, így egész jól sikerült a kiruccanásKép No azért itthon megszívtam egy kicsit, mert alig bírtam a felélénkült csajokat elaltatniKép

AnyakatiKép
Jobbulást a gyerkõcöknek és neked is! El tudom képzelni, milyen "jó" lehet most neked, mert nálunk extrasírós napokkal jár a betegségKép
Azért elrettentõ példád ellenére én még el-eljátszom a 3. gyerek nem túl távoli gondolatávalKép

FranyóKép
Ha ez megnyugtat, én se tudom igazán megkülönböztetni a sírásokat (igaz, nálunk a hiszti az alaphangja minden válfajnakKép) még így a 2. babánál sem. Lehet, hogy reménytelen eset vagyok, szülhetek én akármennyitKép Én mindíg megkínálom kajával, fõleg mostanában, hogy pocsék az étvágyaKép Ti még jól álltok a rendes evések számával, nálunk egyedül az éjjeli (2-3 órakor) szopi nevezhetõ csak tisztességesnek. Már fejni is szoktam, mert be vagyok sz..va, hogy mire megéhezik a ded, már csak bámulhatja a ciciketKép És nekünk még mindíg csak álom a 6 kiló...
Szerintem azért Annácska esti mûsorába azért egy kis színészi játék is vegyül. Pontosan tudja, hogy akkor kap tejcit, amikor csettint egyet és ezt esténként ki is használja. Nekem Timi csinált hasonlót, de én két evés után becsuktam a bótot és véglel ágyba tettem. Csak néhány napig volt reklamáció. Persze, ha nem bírjátok a sírást, inkább ne fussatok neki ennek a verziónak, inkább reménykedjetek a ded józan belátásábanKép
Ne félj, mire errõl leszoktatod, majd jön az esti mese, a "csak még egy pohár víz" és a "Pisilnem keeeell!" random használataKép

AndiKép
Nagyon helyesek vagytok. Én is szeretnék ilyen fiatal lenni és tiramisut kapni..brühühü

MyssniaKép
Együttérzek veled nagyszülõ ügyben. Nálunk is volt egy-két hajmeresztõ beszólás (pl anyósóm az 5 hónapos Timinek: Ezt a töltött csirkecombit neked csináltam és van utána fincsi csokitorta is...BRRRR) aztán ahogy kezdtem fáradni, már nem tiltakoztam a nagyszülõi hülyeség ellen. És láss csodát, Timi általában ahhoz ragaszkodott, amit én tanítottam neki és simán kiverte a palávert, ha a nagyi nem úgy csinált valamitKépKépKép Bízz a fiadban, nem hülye, csak gyerekKép Egy kis csokitól meg nem lesz baja, de a fogmosásra azért idõben kapasd ráKép

NorkaKép
Én naggyon úúútálok költözni, el is határoztam, innen már csak visznekKép De az tényleg tök jó, amikor az ember újabb bútorokat vehetKép Nálunk minden albi után szaporodott a készlet, a házikónkba már nem is kellett semmit venni nagy bánatomraKép
Én a szemedbe vágom: Babanetfüggõ vagy és készKép Úgyhogy tessék rádörrenni a telefoszerelõkreKép

GombócKép
Látom, neked se jobbKép De legalább amíg fent van Zsombi, elszórakoztatja magát? És hogy álltok az evéssel, még mindíg fogyózik a pasi?

CsucsukaKép
A két gyermek naggyon aranyos a fotókonKép Szóval Nõk Lapját kell vennem, hogy üdén, táskátlanítva lássalak?Kép

NoémiKép
Ti aztán korán cápásodtokKép Timinek 7 hónaposan jött ki az elsõ két foga és utána se siette el. Én meg turmixolhattam minden kajájátKép

ToffiKép
Szegény SzandiKép Az én Timim is elég mimóza lélek, félek is rettenetesen, hogy viszem majd fogdokihoz. Szerintem senki nem meri elvállalni, mert harapKép A gyerekdokinkat múltkor bosszúból a torokkukucskálásért sugárba lehányta, pedig idõbe tellhetett, mire elõkereste a gyomrából a 3 órája elfogyasztott joghurtotKép Nem egy könnyû eset, naKép
Remélem, a levelezés beválikKép

KangiKép
A drukkról már lekéstem, de azért gyere hamar, hogy gratulálhassakKép Szeeeegény ledöfött Julcsi babaKép Remélem, gyorsan elfelejtiKép
A pároddal kapcsolatban meg nem tudom, hogy álltok, de szerintem vegyél egy mély levegõt és fussatok neki még egyszer a beszélgetésnek. Nálunk Timi elég sok hullámvölgyet hozott a kapcsolatunkba, de mindketten akartuk és kimásztunk belõleKép Igaz, nekem egy kis elõny, hogy a férjem már elvált egyszer és bármibe belemegy, hogy ezt többször ne kelljen átélnie.

ZsuzsiKép
Te kis beteg, hová tûntél?

LeszterKép
Még mindíg irígykedem PetráraKép Nálunk a babakocsis séta is ki van csukva, mert Zsebi végigordítja. Egyszerûen rühelli a kocsit, de ezzel a nõvére is így voltKép De tegnap támadt egy egész jó ötletem, az autósülést raktam a babakocsivázra, ebbõl klasszul kilát és kényelmesen ül a gyerek (a sportkocsi ülésben még eldõlne szegény). Egy órát el is volt benne ordika nélkülKép

MiszikeKép
Engedd el a füled mellett a védõnõ hozzátáplálási tanácsait! Én is ezt tettem ,amikor ezügyben csalódtam a gyerekdokibanKép Õ mondta, én meg nem kötöttem az orrára, hogy nem csinálom...ennyiKép

Egyszerûen nem jut eszembe, mit akartam még írni, mert apa elõbb felhívott, hogy hoz valami sütitKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok megint!Kép

Ma minden masodik hozzaszolast en irom, vagy legalabbis majdnem.Kép

Mano,
Kerjetek masfajta oltoanyagot. Ha tavaly kombinaltat kapott, akkor most kerjetek inkabb kulon a veszettseget, es utana kulon a tobbit. Mindenkepp szolj a dokinak az oltas elott, en ilyenkor szoktam adni meg ket injekciot plusszba (az egyik kalciumot, a masik egy gyors hatasu szteroid gyulladascsokkentot tartalmaz). Az oltas utan uljetek le meg fel orara a rendelobe, hogy ha ezek nem elozik meg a reakciot, akkor legyen ott segitseg. Ezen kivul erdemes otthonra beszerezni Calcium Sandozt, es ezt itathatod vele megelozeskeppen is, de ha kezdodik a baj, akkor is.

Momo,
Bocsi, de itt rohogok az irasodon.Kép
Autosulest Petra is szereti, csak szegeny annyira bele tud izzadni.

Na megyek, udv:

Leszter
leszter
 
 


Andi, Myssnia, Norka, Leszter,
köszi a jótanácsokat sírás-ügyben! Én tényleg botfülû vagyok, úgy látszik, mert nem tudom megkülönböztetni a sírásokat. Vagyis, az igaz, hogy egyszer erõsen sír, másszor nyekereg, de semmi logikát nem találtam eddig benne, vagyis nem tudom a sírásfajtákat az okokkal összekötni Kép.

Norka,
tudom, hogy másért is tömeszelheti a kezét a szájába, ezzel már nem is ver át, csak amikor már végképp nem tudom, mi a baja, meg szoktam kínálni cicivel, és elfogadja, megnyugszik tõle. De ez se mindig, szóval abszolút szeszélyes kis nõ Kép.

Leszter,
köszi az esti program leírását! Végül is, majdnem ugyanez van nálunk is, csak én korábban fürdetem, 7 körül, és utána már nem szeretném levinni sétálni, lehet, hogy csak az a baj velünk, hogy neki még egy szopira volna szüksége lefekvés elõtt a 7 órásin kívül, és a két szopi közt meg nem alszik... ??? Lehet...

Csucsuka,
azért már megvettem a Nõk Lapját Kép...

Andi, jók a képek! Kép

Jövök még, csak felébredt a kis drágám...

Franyó
franyo
 
 


Hali Lányok! Kép

Vidító és drukkos energiákat nagyon köszi, tegnap sikerült megbeszélni az ügyeinket, krédés, meddig tart és mennyire tudjuk betartani a megbeszélteket.

Szigorlat ötös lett, már reggel 8 óta ott szambáztunk az Egyetemen egy csoporttársnõmmel és készültünk, így született a jó eredmény.
(csak az a két hülye doga ne lenne még ...)

Julcsit két lábiján is megdöfölte dokinéni, de mire kijöttünk, már alig ordított, és a forraltvizes cumisüveg megnyugtatta (nem a dokinénit Kép). Most meg bekúpoztam, ágyában aludt kicsit, most is csendben hempereg és ügyesen szopizza az ujjacskáit (általában hármat egyszerre: kisujj, gyûrûs, középsõ Kép).

Most asszem kicsit eldõlök, de holnap már becsszó mindent rendesen végigolvasok és mindannyiótoknak írok!

Pussz és köszi még egyszer!
Kangi és csendeske Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!


Nem vesztem el, csak megint munka 1000-el, itt a leltári "szezon" a nyakamon.
Így ennek örömére jövõhéten Érdre megyek 3 napra dolgozni, jó kis segítõtársam lesz, Dorkácska személyében...

Velünk semmi külölenges dolog nem történt,
Dorka tekereg, forgolódik, mint a kígyó, már sehol se lehet otthagyni, mert leszánkázik, a kiságyi pelenkázó se nagyon használható, mert múltkor is majdnem leforgott róla...

Pénteken kapjuk a 4 hónapos szurit.

Myssnia: Nem irígyellek, az anyós és a szülõi beszólás ügyében. sajna nálunk is ez a helyzet, az anyos már töbszõr beszólt, hogy nem adunk a gyereknek enni, azért sír, éheztetjük...
Meg, hogy bántom a gyereket.
A munka ügyben se írígyellek, Nekem már szeptembertõl kell 2 napot dolgozni. A gyerkõc pedig az egyik nap (szombat) apjával lesz, a másikon egy kis családi bölcsibe, Budaörsön.

Dorkának ízlik az alma és a répa lé. Egyik szopi helyére beiktattam, mert dönthetek, vagy tápszert kap, mert fogyóban a tejtermelés...
Mit is csináljak?

Manó: Nem felejtettelek el, csak minden napra akadt valami, de ha jó neked ír, és úgy csinálom, hogy fel tudjatok jönni..Holnap du. ra nincs semmi.
Rég találkoztunk, remélem jól vagy.

Lányok szép csendben elárulom csatlakoztam a 30-asok klubjához...

Valaki írta "S" méretet, nekem meg már azt sem tudom hány
X kell az L mellé...(164 cm és 75 kg,,,,soookkkk)


Jók legyetek
Manó2 + Dorottya, aki a szokásos du. 5 perces hiszti után hasravágta magát, és durmol, mint a bunda...

UI.Baby sense királyul mûködik...
manó2
 


Sziasztok Lányok!

Élünk és virulunk. Irtam is egy hosszabbat az elõbb erre nem elszállt, hogy a fene vigye el.

Megpróbálok ma este irni, de mostanában olyan jól elalszom Rékával együtt az esti szopi alatt, hogy utána már csak beteszem leányzót az ágyba, pizsi és irány az ágy.

Üdv mindenkinek

Györgyi + 6 hónapos, de foga még nincs Rékababa
rekababa
 
 


Sziasztok!
Ujra itt! Feloltoztem, beoltoztettem Zsombit, erre nem elkezdett esni az eso??? Ig ynem viszem le. A fene vinne el...KépKép
Viszont Fiatalur elaludt, mint a bunda, itt horpaszt a kanapan. KépKépKép

Kangi, Te kis eminens! Nem semmi! MIre hajtasz, voros diplomara? KépKép Apaval meg csak rendbe jonnek a dolgok. Drukk hozza! Kép

Myssnia, sajnos, szerintem egyik nagyszulot se lehet lenevelni a hulye tanacsokrol. Nekem a tunderi anyukam tud neha ilyen lenni. Kép

MAno2, multkor Te kerdezted, en meg tegnap kitalaltam, hogy lehet anyatejet melegiteni "menet" kozben. VAn egy pici termoszunk, abba 4 dl viz fer. Ebbe forrasban levo vizet toltok, es viszek magammal egy 4 dl-s turabogret (olyan fem tipusu). Ebbe toltom a meleg vizet, beeallitom a cumisuveget es kesz. NEm kell vacakolni a cumisuveg melegitovel! Kép A munka miatt nem irigyellek, az anyosod miatt meg meg ugyse...KépKépKép Kulonben boldog szulinapot! KépKép

Megint felebredt! Kép
Pussz,
Gombóc
Gombóc
 


Szóval, amit még akartam Kép:

Toffi,
glicerines kúphoz ne fûzz nagy reményeket, nálunk pl. nem vált be. Volt olyan, hogy benyomtam a leányzónak, picit vártam, nem jött semmi, visszapelusoztam, 3 óra múlva még mindig semmi, úgyhogy hõmérõvel segítettem ki a kakit, és akkor (3 óra után) egészben jött ki a kúp. Azóta még kétszer próbálkoztam vele, de kakit még nem eredményezett a lánynál.

Momo,
szuper, hogy jobb a kedved! Kép Igen, megnyugtat, hogy te se tudod megkülönböztetni a sírásokat! Kép Szóval, elgondolkoztam egy picit azon is, amit Leszter írt, és összevetettem a mi estéinkkel. Lehet, hogy tényleg csak annyi, hogy én egy kajálást szeretnék 7 után tartani, Anna meg kettõt. Én úgy gondolom, hogy fürdés, evés, alvás, õ meg úgy, hogy fürdés, evés, játszás, evés, alvás. De ha ez így lenne, ahogy õ akarja, akkor mi Apával minden este csak éjfél körül kerülnénk ágyba, és ezt viszont én nagyon nem akarom. Szóval szerintem marad ez a küzdés, amíg el nem fogadja, hogy nincs még egy kaja, és kész. Egy kis lelkierõt ide nekem! Kép

Manó2,
boldog szülinapot neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Györgyi,
nahát, milyen gyorsan megy az idõ, Réka már fél éves... gratula! Kép

Pusza
Franyó
franyo
 
 


Szilárd alszik, én meg bekukkantottam. Újabban felfedezte a lábát, de még nem tudja a szájába venni, pedig úúúúúgy szeretné:
Kép

Andi
Nagyon szépek vagytok! Dani édi baba, nagyon!

Kangi
Gratula a szokásos 5-höz. Kicsit kezd egyhangúvá válni az indexed, nem? Kép

Toffifee
Most vettem a rossmanba egy édi homokozó szetet. Ha gondolod kölcsibe adom. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Leszter!

Köszönöm gyors választ! Szerintem nem kombináltat kapott mert kap kombinált oltást, vszettség oltást és koronavírusos bélgyulladás oltás. A kalcium sandóz az micsoda, és mennyit kell belõle adnom neki és hányszor megelõzésképp?
Akkor kb 1 órával oltás után lett nyugtalan, de csak 2 órával oltás után jöttünk rá hogy nagy baj van. és még szerencse hogy nem lett még nagyobb.

Képek elkészültek, de még mindíg nem tudom hogy kell feltölteni???

Manó2!

Tegnap én sem értem rá végül, meg ma se annyira, esetleg holnap?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ManóKép
Segítek:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/board-formatting.html" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/board-formatting.html[/url]
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia!

Köszi!

Már csak egyben sergíts!

Melyik programmal lehet megcsinálni hogy ne 500kb legyen egy kép?Kép

Manó
manó
 


Manó
Mid van? KépKépKép(grafikai)
(Én: Photoshop, de talán Acdsee-vel is lehet)
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Photoshop van! De csak angol és nem találtam hol lehet állítani.Kép

Manó
manó
 


Akkor:
Felsõ menûpontok: Image--> Image Size (kívánt méret, amilyet akarsz, ha ide töltesz fel, célszerû 400 pixel széleset)
Ezután: File--->Save for web (itt legyen a beállítás jpg, 70-80 quality, és Save.
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Jo estet minden Anyukanak! Kép

Myssnia
Kepek csak koltozes utan lesznek,mert rogton az uj lakasba visszuk oket, ide nem nagyon fernenek Kép
Hat a labas kep tunderi! Kép Kis ugyes a srac!!Homokozo szett? Gondolod holnap mar hasznalni fogja? Kép

Leszter
Palacsinta. Zsupsz 1 fotot gyorsan! Vagy mar lemaradtam??

Zsofi
En is meglestem az albumot.Meg mindig nagyon edesek a rosszcsontok! Kép
Hmmmmm. fogadalom. Most miert kell elore leloni a poent??? Kép De azert hatha sikerulni fog! Kép

Andi
Torta nyammnyamm, baba nagyon edi! Kép

Toffi
1 het uncsitologatas. Haaaattt...nem hangzik valami jol. De addig sem netezne a galad Papa es 1utt lehetnetek. Minden rosszban lehet meg valami jo,nem? Kép

Mano
Mikor anyosom hozzam intezi a mondatait, csak Jazinak cimezve, olyankor nem valaszolok+nem reagalok rajuk. Elegge meghokken, szoval probald ki,hogy te sem hallod meg az ilyen piszkalodo szovegeket! Nekem bejott...

Momo
Kiruccanas Kép
Random esti cuccok Kép Mi var meg rank??? Jajjjajjj.
Neeeeeeeemmmm vagyok babanetfuggo!!!! Ugye? Kép Ma is egesz ugyesen birtam,pedig itt pakoltam a gep korul szinte egesz nap. Na jo 2x beleolvastam, de megalltam,hogy nem ultem le irni Kép Kép Hat mivel ez is albi, kenytelenek vagyunk koltozni es nalunk is gyulnek rendesen a cuccok. A mostani 2 szobasba is eleg problemasan ferunk be. De imadunk ujitani, szoval most nem banom,hogy megyunk!
Hujjuujjj, fogorvos bacsinak ajandek hanyas? Kép Nem rossz! Megjegyzem magamnak a modszert!
Sutike? Jol hangzik!

Kangi
Gratula az otoshoz, Apahoz pedig turelmet kivanok! Kép

Mano2
Boldog Szulinapot! Kép Azert az a 30as egyaltalan nem hangzik rosszul!

Gyorgyi
Gratulalok a 6 honapossaghoz. Ez mar igazi nagy babakor am! Kép


Na,bepakoltam Jazi teli cuccait+osszeszedtem megint egy szatyorral, amit mar kinott.Aztan 2 doboz lomot is osszeszedtem.Ez volt a mai pakolas.
Lanyok. Csoros poharat akartam venni Jazminnak,de most lattam,hogy azt nem lehet lezarni. A varazsitatot le lehet, de annak nincs fogoja. Ti melyiket ajanljatok? Most van nekunk par 3 lyuku "cumink" ami elvileg csoros pogarhoz van, de ugy lattam,nem levegeto az ivos resze. Akkor nem cserelheto?
Elkuldtem ma Apat,hogy vegyen egy dupla(azaz szeles)pelusozo lapot, mert ami van, arrol Jazi tegnap ota siman legordul.Erre hazaallitott egy ugyanilyennel,csak hosszabb.Mondva,hogy nem a pelenkazon kell Jazinak forogni. Par perc mulva megertette,hogy nem en forgatom, o fotrog magatol Kép Aaaaaaaaa. Holnap viszi vissza.
Nem irt senki nekem pluss allat mosassal kapcsolatban.Pliiiizzz! Kép


Norka a fuggo.. Kép
norkini
 
 


Mano
Forditva!Jazinak intezi a mondatokat csak nekem cimezve. Belekeveredtem?! Kép
N
norkini
 
 


Sziasztok!
Eljött végre az én idõm,a gyerek alszik,apa még dolgozik anya meg most lumpolhat!
Jányok! Perverz játéknak azt a legórágcsit nevezitek amelyik zöld,és piros szarvai vannak? Az kukac? Szegény gyerekem az annya vaksi,én csigának néztem. Miért perverz?

Norka!
Lemaradtam. Elkölltöztök? Hova? Szegény cuccolhatsz össze-oda,aztán ott ki. JJJAAAJJJ!

PSANDI!
Daniból lesz az új kis KOKO? Boxol már most(kéztartás). kis tündér! Jövõhónapban csatlakozok a 25-höz én is.

Andy 78!
Fogügyben passz. Nekünk 6 van de nemszenvedett hál isten! Nekünk bejött az pl hogy pelust attam a kezébe,és azt rágicsállta. Nagyon jólesett neki!

Leszter!
BABAKOCSI!!! Nálunk is rémálom még néha ma is. Mióta ücsörög valamivel jobb. De vajon miért utálják?

Kangi!
NAGY GRATULA! Hogy van erre is energiád? Irigy vagyok.

Myssnia!
Pár napja már mi is rágcsáljuk van is ordítás,ha ráharap!

Manó 2!
Érdre jössz dolgozni? Mi Érdiek vagyunk! Mit dollgozol, Hová jössz? Pont jövõhéten megyünk nyaralni.
Szép csendben gratulálok a 30-hoz!!!!!

Judy!
Újtelep? Az a malom felé van? Ahol a 4-es sporttagozatos suli van?(piros) És ott merre? A lakótelep a központban van,ahol az összes hivatal,vagy pl a buszpályaudvar,az also,és felsõ vonatmegállo. A nagyobb boltok. Igen itt van játszótér na nem nagy durr,de azért ellehet lenni,és vannak kismamaik!

Franyó!
Kis idõ és megtudod külömböztetni a sírásokat! Nekem sem volt egyszerû,pláne,hogy az enyém állandóan visított.
Akkor megadnám az adatainkat,és köszönöm!
Anya n.: Noémi
Baba n.: Dominik
Szül.i.: 2002.12.17.
Súly,hossz: 3580g, 54cm
6 hónaos,és 1 napos
Elsõ baba

Puszi
Noémi.
Noeeemi
 


SziasztokKép

Minkét gyerek alszikKép...de meddig?

Apa, Anyós éjszakás, úgyhogy gyorsan osztódnom kell, ha éjjel egyszerre razzia lenne.
Ugyanis ha még nem derült volna ki, mi anyósommal együtt lakunk.
De van egy jó hír is, hogy holnap jönnek mamámék, gyerekeket szokniKép
Ilyenkor õk alszanak a Bence szobájával, és olyankor a drága egyszer sem ébred fel éjjelKép
Dorina meg ha fel is ébred, akkoris cici, aztán alvásKép

Nagyon jó ötlet ez a nem hallom meg, amit mondanak, csak nekem nagyon nagy öntudatom van, így nem bírom megállniKép
Így most tanulok nemvisszaszólni.

KangiKép

Gratula az ötöshözKép

ToffeeKép

Én is azért szeretek elmenni a mamámékhoz Veszprémbe, mert ott nincs net, és Apa rám van utalva. De azt nem tudja, hogy megõrülök Babanet nélkülKép
Úgyhogy nézd azt, hogy együtt lehettek, jójáték nélkül!
DRUKK, DRUKK DRUKK, hogy minden megoldódjonKép


NorkaKép

A varázsitatóhoz lehet külön fogantyút venni a DM-ben, igaz 2 db kb annyi mint maga a pohár.
Meg a MAM-nak láttam valami hasonló füles poharát.
Plüssöket én havonta mosom, kímélõprogramon.
Lehet, hogy gyakrabban kellene, de annyit nem játszik velük.
Inkább Bence zenélõs játékai érdekli , ami mûanyagból vanKép

PsandiKép

Igen szép a torta, és igen jól nézel kiKép
Igaz itt a neten mindenki jobban néz ki nálam (158/64)
De fogyókúrázni már nincs idõm, csak futni a gyerkõcök utánKép

Alig evett mostanság Dorina, kíváncsiságból megmértem:
6880 gr, tehát nem fogyott...

Nem tudom már ki írta, de Dorina is azt csinálta, hogy max 2 perc szopi, aztán vigyor, majd egy óra múlva ugyanaz.
De ráhagytam, és nem fogyott le, és azóta kezd beállmi 3,5 óráraKép

De kanállal még mindig nem hajlandó enni....

Most megyek, de még figyellek benneteketKép

Heni
heni1979
 


Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


na jó, ez nem jött össze.Kép

Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Valamit kiír hogy invalid refererKép Hú de bonyolult dolog ez.

Manó
manó
 


Valamit kiír hogy invalid refererKép Hú de bonyolult dolog ez.
És a photoshopban nincs olyan hogy save for web, csak sima save as nálunkKép

Manó
manó
 


Kép
manó
 


Feladtam máraKép Myssnia, segíts!Kép

manó
manó
 


Heni!

Én a 160/67-el szerintem kb ugyanúgy állok, úgyhogy Kép

manó
manó
 


Kép
manó
 


Heni,
Miki csinalja ugyanezt- 1 1/2-2 orankent egy tejleado reflexnyit, vagyis kb. 1-2 percnyit kajal aztan csokoltat! Mondjuk az idegeimre megy, mert ugy veszem eszre, hogy semmit nem eszik! Ha eroltetem jol belemharap az inyevel. Kedves kis gyerek, remelem meg egy darabig nem lesz foga!

Fog, juteszembe: egy baratnom tegnap megszult, es van egy foga a babajanak. Eletemben nem hallottam meg ilyet! Kis saman lesz a kisfiubol vajon?

Myssnia,
Mintha anyamat idezted volna! Ne izgulj, kell a gyereknek a nagyszuloi kenyeztetes, ez igy van rendjen. Hidd el nem fog megartani Szilardnak, ha tobb embertol kap szeretetet (es egy kis csokit). Nem fog teged kevesbe szeretni, mert te nem adsz neki (tudvan, hogy egesz nap azt evett a szuleidnel)! Amit meg gugyoresznek neki, azt altalaban csak azert teszik, hogy mondjanak valamit, es jobb nem jut eszukbe. Mondjuk Anyu is rendesen fel tud huzni ezzel, gyengebb napjaimon el is bogom magam, hogy mi az, hogy nem adok neki eleget enni!
Azert tegyuk hozza, nem orultem, mikor Dani 5 honaposan megkostolta a csokimikulast anyukam jovoltabol!

Franyo,
Vannak korszakok...Ez az elalvas elott eves vagy jatek legyen a legnagyobb problematok Annacska 20 eves koraig!!! Kép

Kangi,
Sejthettem volna, hogy mar megint otosre hajtasz! Gratula!
Vizsgaidoszakban vannak a legnagyobb osszeveszesek, olyankor idegesebb mindenki!

Mano, Leszter,
Meg jo, hogy visszafele olvasok. Kicsit sem estem gondolkodoba, hogy mifele uj oltas az a koronavirusos belgyulladas elleni! Kép

Norka,
Ugy remlik, mintha lattam volna mar Avent varazsitatot fullel is...de lehet, hogy rosszul remlik? Szerintem mindenkepp a fules jo, anelkul eleg esetlen, mert tul vastag a pohar es ket kezzel kell fogniuk!

Mano2,
Boldog szulinapot!

Nagyon szupi volt 3 gyerekkel itthon. Miki szerencsere eleg jokat aludt, de eleg volt Dani meg Gyuri. Sokkal rosszabb parositas, mint Gyuri es Miki! Egesz nap balheztak! Raadasul hangom sincs, hogy helyretegyem oket. Este megint balhe volt. Ferjem "szervezte", hogy egy ismerosunk vigye Danit a taborba (o is ment a gyerekeivel). A mai nap folyaman vagy 3-4-szer beszeltunk telefonon, a ferjem is hivta ot a munkahelyerol. Mondta, tudtuk, hogy kesni fog. Negyre kellett volna odaerni. Fel hatkor ferjem hazajon, Dani meg itthon. Erre elkezd velem orditani, es mutogat, mintha legalabbis suketnema lennek, hogy miert nem telefonaltam elobb neki, meg hasonlok, hogy en milyen hulye vagyok. Egy kicsit am rosszul esik ez az ember lanyanak, foleg, hogy egesz nap cikazik, mint golyafos a levegoben, foz, sut, gyereket nevel, cserkeszingen gombot cserel(egy volt uttoroingemen megforditottam a gombokat es levagtam az ujjat, igy lett cserkeszing), uzsonnat csomagol, vasal, hatizsakot ramol es ellenoriz, szoptat (vagy legalabbis probal), bilire szoktat, etet, altat stb.! Bevallom ritkan van, hogy ra se nezzek napkozben a babanetre, de ez egy olyan nap volt. Es belefaradtam. Erre hazajon az irodabol es itt pattog. A rohadt eletbe, probalna meg egyszer! Raadasul a liftet festik, ugyhogy seta sem volt (szegeny ferjem egy esernyokocsit is keptelen le es felcipelni...tegyuk hozza otthon Bp-en egyaltalan nincs lift, es naponta tobbszor is elmegyunk otthonrol).
Myssnia, komolyan mondom irigyellek a fuggetlensegedert!!!
Jol kipanaszkodtam magam, most megyek aludni --illetve kohogni az agyba masfel orat elalvas elott! Kép

Jo ejt
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Megint jól lemaradtam, tegnap elnyelt a konyha, és eddig nem eresztettKép. De azért néha beleolvastam a topicba isKép.
Telepakoltam a mélyhûtõt bébikajával, megvan az "alapkészlet", már csak hetente, kéthetente kell dzsandzsáznom, de csak egyfélét. Dávidnál is így csináltam, sokkal olcsóbb, mint a kész bébikaja, de mégsem kell naponta pempõzni.

Manó2,
Boldog szülinapot!KépKépKép

Györgyi,
voltál végül a biopiacon? Tegnap pakoltam el meggyet, amit szombaton vettem, még akkor is gyönyörû volt, talán 5 szemet kellett kiszednem belõle.

Miszike,
mekkorát nõtt Beki!Kép Nagyon kis szépséges!

Momo,
hûûûû, Te aztán bátor vagy! 3. gyerek nálunk a távlati tervekben szerepel, így is az õrület határán vagyok idõnként Malackától, egész nap résen kell lenni, nehogy valami komolyabb marhaságot kövessen el, persze no pihenõ, gyerek egy percet sem alszik, már tisztára úgy érzem magam, mint egy vadászkutya, aki egész nap csak éberen figyel. Annyira irigykedem, mikor látok anyukákat, akik tolják a babakocsit, mellettük pedig engedelmesen sétál a nagyobb csemete, vagy ülnek a játszón, és a padról instruálják a gyerkõcöket, akik illedelmesen játszanak a homokozóban, nem szórják a homokot, nem ordítanak, ha kölcsönveszik a lapátjukat, stb. Nekem mindig ott kell loholnom Malacka mögött, mert iszonyúan kiszámíthatatlan.

Toffi,
Mali is most kapott kullancsoltást, persze én is jól felkészítettem, minek eredményeképp a gyerek meg se nyikkant, én viszont olyan idegállapotba kerültem a nagy napon, hogy amint megláttam a tût, elkezdtem bõgniKépKépKép. Úgyhogy csak óvatosanKép!
Nyaralás: hát nem ígérkezik túl izgalmasnak, az tény...

Myssnia,
hát persze, hogy nem éri el szegény Szilárd a lábát, ha rajta lóg a barátnéjaKép! És még egy béka is. Kép szupi. Kölök jó pasi, de ezt már mondtamKép.

Andi,
Boldog szülinapot, nagyon szépek vagytok a képen!KépKépKép

Norka,
új haj szuper!Kép
Bútorok:KépKépKép
Nemnetezés:KépKépKépKépKépKépKép
Mi is varázsitatózunk, az összes többi, amit eddig próbáltam, ereszt egy kicsit, egyedül ez vált be. Lehet kapni fület külön, vagy csak csõrt, amit bármelyik Aventes üvegre rá tudsz tenni, ha esetleg van füles üveged, akkor nem kell külön megvenni a varázsitatót. Nekem az összes üvegen csõr van, mert a kisasszony utálja a cumit. A fehér a puha, a zöld a keményebb, ezt idõsebb kortól ajánlják.

Anyakati,
édesek a lurkók!Kép
Lécci áruld el, hogy tudsz 8 killát így eldugni magadonKép?

Zsuzsi,
remélem már jobban vagy!Kép
Nyugismacáért ne irigykedj, itt van mellé Malika, aki bepótolja helyette az anyanyúzást. Pont azon merengtem, ha Anna lett volna az elsõ, biztos marhára el lennék szállva a szülõi képességeimtõl. De így rá kellett jönnöm, hogy minden csak a szerencsén múlik...

Gömb,
szuper a játszószõnyeg!
Tudod, hogy nem ég a bal féklámpád?Kép Remélem legközelebb hosszabban minitalizunkKép.

na pusz, már sok lesz belõlem mára

Zulukoncentrátum

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Franyo! Miert nem csinalod ugy, hogy 7 korul megszoptatod Annat, aztan jatek, es este 8-fel 9 korul megfurdeted, majd szopi alvas. Igy 9 korul agyba kerulne, ami szerintem egy jo idopont. Nalunk igy van pl, eddig bevalt.Kép

Urszila: meg egyszer koszi a segitsegetKép Kepzeld, mar haromnegyed 4-kor vegeztem, fel 5-re itthon voltamKép Hat eleg ramaty ido lett ratok a grillpartyra...hogy sikerult vegul? Jobbulast a leanyzonak!Kép

Nalunk is volt nagy kibeszeles, de valahogy ugy tunik, nem kozelednek az allaspontokKép Nem iagazan ertem en a ferfilogikat, plusz olyan mintha nem is ehhez a pasihoz mentem volna felesegul. Agyara ment a felelosseg (hogy mindent megadni a gyereknek, felnevelni stbKép) HP (gyk: huje pasi!)

orsoly
orsoly
 
 


Meaculpa, maximatípusú, de olyan szétszórt vagyok:

Kangi,
gratula a szigorlathoz!Kép

Zsuzsi,
mit is írhatnék... mélyen együttérzek. Össze kéne költöztetni a férjeinketKép. Az enyém pl,. már olyan szinten ûzi az önállótlanságot, hogy tegnap bekiabált nekem a konyhából (a nyitott hûtõ elõl), hogy van-e még vaj. Visszasikoltottam, hogy honnan a retekbõl tudjam, mikor Õ torlaszolja el épp a hûtõszekrényt.
Rá félórára megkért, hogy reggel FIGYELMEZTESSEM, hogy megegye a maradék sütit. Mondtam neki, meg ne emésszem helyetted, háni? És tudod mi a legrosszabb? Hogy örökletes!
Jön a 90 centis minipasi, és már reggel azt cincogja, hogy anyaaaa, hoj a zsíjkjétám? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!

pusssz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu!

Amit Malackáról írtál, az olyan, minta a Bencérõl beszéltél volna.
Sétánál erõvel egyedül akarja tolni a babakocsit (amiben persze a kisasszony ordít), aztán az út közepén gondol egyet, és elindul tõk más irányba....
Egy jóakaróm azt mondta erre, hogy hyperaktív a gyerek, mert nincs veszélyérzete. De könyörgöm, melyik 2 és félévesnek van???
Nálunk is megy az anyanyúzás ezerrel, aminek a fõmûsora éjfélkor kezdõdik, mert csak akkor alszik, ha benn vagyok nála, egyébként ordítKép
Ha elmentek a mamámék, megpróbálom a Zsuzsi-féle altatós módszert.

ManóKép

Köszi a nyugtatást Kép

ZsuzsKép

Akkor ez a 2 perc szopi is valami életkori sajátosság, vagy szegény többedik gyrek furcsállja, ha egyfolytában tovább tud szopni?
Mert ugye a nagyobbik mindig ilyenkor készül elkövetni valami õrültségetKép
Egyébként nem irigyellek a mai napodértKép

Talán a holnapi jobb leszKépKépKépKépKépKép
A férjekrõl meg csak annyit, hogy a szájuk nagy. Próbáld meg kihúzni otthonról a lábad fél órára-gyerek nélkül
Kész a pánik.


Holnap megyek meglátogatni a barátnõmet, mert hétfõn született meg a kisfiaKép
Képzeljétek, gátvédelemmel szült Szombathelyen.
Ez nagy ritkaság ám abban a kórházban. Mondjuk én nem tudtam volna úgy megszülni az én 3,82kg-os picilányomat.
De neki szerencséje voltKép

Mára eldugultam, mert aludni is kéne egy picit...

Holnap jövökKép

Heni
heni1979
 


Sziasztok,

Momo, Zosmbi most kicsit jobb etvagyu, de azert regen volt mar az a napi 5x-i nagy zabalas. Kép Most napi 7-10-szer is kepes kajaert kuncsorogni, igy masbol sem all a napom, mint fejek, mososgatok, etetek....na es nyustolom a gyerkocot....nem baj, lassan vege az anyatejes korszaknak...Kép

Franyo, nalunk is vannak ujfajta sirasok. Meg cummogas, meg ujjszopas, meg mindent a szankba dugunk es ragunk szokas. Meg most se tudom sokszor, hogy azert csinalja, mert ehes vagy valami masert. Ezert mindig csinalok neki kajat, aminek egy resze igy sajnos megy a mosogatoba, mert eppen nem az ehseg miatt csinalta. Kép Na es ezaltal (a nem megevett, de kiontott tej miatt) kezd az anyatej mennyisegem a hataron lenni, vannak napok, amikor eppen csak eleg...Kép Szerintem sokszor csak unatkozik vagy a foga jon???

Toffi,
glicerines kup nalunk neha csak ugy segit, hogy 3-4 ora mulva jon a kaki. Az egyik legdurvabb viszont az volt, amikor 1 hetig nem volt kaki, en adtam kupot, de kitojta a kupot uresen. Ujra kup, megint uresen. Nem hagytam magam, mert biztos voltam benne, hogy lesz itt meg kaki, na a 4. kup utan akkorat, de akkorat rottyantott, hogy a gyerekemet kellett megkeresnem a kakiban...Kép

Myssnia, Szilardrol kepet kerunk, amint beveszi a labat a szajaba! KépKép

Leszter, palacsintat en is, en is! KépKépKép

Heni, ha ez vigazstal, en nem nezek ki jobban nalad. Kép 169 cm es le sem merem irni, mennyi kilo....KépKépKépKép Pedig valaha (vagy 6 eve) 54 kg volt a versenysulyom. Ehhez kepest szulesnel en a 30-ast nem korban, hanem +kiloban ertem el. Es nagy resze meg rajtam van. KépKépKép

Tali. Mit szolnatok egyszer egy strand talihoz?

Pussz,
Gombóc es a most alvo Zsombi Kép
gombóc
 
 


Sziasztok!!!!

Ilyen nyûgös délutánunk se volt még Kép, szerintem érezte az idõváltozást, mert nem bírt vele senki, nálam is sírdogált, még a cici se kellett a leányzónak. De estére megnygodott. Az esti puccoskodásnak ez az eredménye:
Kép

Ja a férjem és én ma kész szerencsétlenség voltunk fürdetés közben. Zsani a fürdõben olyat produkált, amit eddig nem, a vizet azt nagyon élvezte megint, de mikor kivettem és elkezdtem törölgetni, az nem tetszett neki. Erre én felvettem fürdõlepedõstõl és törölgettem a kis haját, egyszer csak azt érzem, hogy nagyon meleg a hasamnál valami és folyik is, mire lenéztem már nem csak lepisilt, hanem a kakit is utánaküldte. Örömömben azt se tudtam sírjak, vagy nevessek. Na akkor visza a gyerek, újra alvázmosás Kép törölgetés másik fürdõlepedõvel, most nincs baleset, pelenka fel, erre kiderült, hogy ma apa pakolt egyedül fürdéshez és nem vitt ki pizsamát a gyereknek. Nem baj, száraz kifogóba becsavartam a gyereket, odaadtam az akkor már üvöltõ Zsankát az apjának, hogy adjon rá valaimt a szobában én megpróbálom eltakarítani a romokat (a járólap és a mosógép oldala tiszta kaki és pisi, meg az én papucsomés persze a ruhám is, tehát nem hagyhattam el a fürdõt). Romokat pillanatok allatt összegórtam, rohantam a szobába, ahonnan még 2 perce üvõltés hallatszott, erre mire beértem beájulva aludt az apja karján (fürdés elõtt szokott enni, utána már csak kis cicizés és alvás van, most ez elmaradt). Na ez a kezdõ szülõk elsõ nyûgös fürdetése, csak a gyerek lelki világa bírja Kép

Norka
Az Avent varázsitatót lehet kapni füllel is. Én ma voltam a debreceni Magatoys-ba ott volt. A kicsi, am fehér csõrrel van az 3 hónapos kortól van, a nagyot meg zöld csõrrel 6 hónapos kortól (nekünk már van mid a két fajta van,és mind a kettõ füles) Kép Itt most volt mind a két fajta. De láttam már a CORA-ban és a TESCO-ban is. Annyi a különbség a sima és a füles között, hogy a sima az csak fel van lógatva, a füles meg dobozolt. Itt debrecenben a mellszívó mellét tették a füleset a simát meg a cumikhoz. Nem értem az elrendezés logikáját, de az eladók tudják Kép

Myssnia
Tündéri Szilárd, fõleg ahogy belefeletkezve próbálkozik. Fgyeld meg 2-3 nap és a szájába veszi és onnantól zoknievõ fiacskád lesz Kép A nagyszülõi szeretetnyílvánítás nálunk is meg van. "Anyád még biztos nem adott neked ma enni semmit igaz drága?" "Biztos nem elég zsíros a tejed, azért sír mert hiába eszik nem lakik jól vele." Ezt akor közölte, mikor elõzõnap este ettem cseresznyét (nem tudtam akkor még hgy a gyerek nem bírja) és attól fájt a hasa és ordított, mnt a kissakál, akkor az anyósm mondta ezeket a kedves mondatokat. GRRRRRRRRRR. De ne aggódj, nekem már azt is mondta az anyósom, hogy 6 hetesen el kell kezdeni kínálgatni, mert nem szokja meg az ízeket és 6 hónaposan nem fog semmit megenni. Ezek után kitértem a hitembõl Kép.

Toffifee
Valahogy én is úgy vagyok a kamillateával, sõt az édekömény teával mint te. Én már próbáltam pohárból, kiskanállal, cumisüvegbõl, mindezt csak simán és úgy is hogy két rész lefjt tej egy rész tea. De Zsanka is csak öklendezett tõle, majd bevörösödve elkezd ordítani és csak a cicin hajlandó megnyugodni. Szerintem képes lenne éhenhaln, minthgy másképp egyen, mert a tiszta anyatejet se fogadja már el még pohárból se. Pedig a kórházban kapott pótlást is,de azóta ráött mi a jó Kép

Zsuzsi
Hát nem irigyellek a három gyerekért, nekem ma Zsani is bettette a kulcsot, pedig apa is velünk volt. Amíg elmentünk a Megatoysba és a Tescoba nem volt gond, de amint hazaértünk elkezdte a mûsorát. Neked meg három kis ördögfiókád van, és még hangod sincs, hogy eréjesen rászólj a két nagyra és még a férjed is téged hibáztat mindenért. Csoda, hogy nem kerültél diliházba. Neked is kéne olyan anyáknapja, mikor apa mindent megcsinál (fõz, mos, vasal stb...) te meg pihengetsz és csak megszoptatod Mikit, de tisztába már az apja tenné. Utána este meg te mondanád neki, hogy miért nincs kész a vacsora, miért nincs élérevasalva a nadrág, mért van fordítva a gyerekena pizsama stb, utána biztosan értékelné, hogy mennyi mindent próbálsz véghez vinni egy nap. Na most jól kimorogtam magam!

Andi
A sírás okairól, akkor ma az én lányom azért sírt mert kapcsolathiánya volt, de csak az anyja volt neki jó, vagy csak egyszerûen unatkozott és szórakoztatni akart minket? Kép

Fogtéma
Belegondolni se merek, hgy mi lenne ha Zsaninak foga lenne. Néha már megfogja a kis ínyével és elkezd fészkelõdni. Olyankor húzza és szorítja is egyszerre. Próbálom megfogni, hogy ne tekeregjen, mint egy kígyó mellemmel a szájában, de nem mindig sikerül. Mi lenne ha mindezt foggal csinálja (de lehet pár hónap és kipróbáljuk úgy is Kép ) Az apját így fog nélkül is megharapta (nem jött a cicibõl semmi, de õ keresett ott is valami ennivalót) hát apa kicsit kiakadt, hogy szegény cicik, mt kell kiállniuk, le lesznek strapálva, ha a csajszi így folytatja.

Na megyek lezuhanyzok, mert szerintem a csaj fel fog ébredni a szokásos éjfél körüli idõben (mi akkor fekszünk általában) ugyanis jeleznek a melleim, hogy nagyom tele a tejcsárda. Lassan keresni kéne tejtestvért, mert a fagyó tele van mindenféle husival és amíg el ne fogy nem tudom hova tenni a tejet. Na majd megoldom azt is.

Meglátszik, hogy nagyon bealudt a csaj, ennyit nem írtam, mióta a szülésemet leírtam, igaz az több részletben készült el.

Nadine + ájultan szundizó Zsanett

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Franyó,
Roni másképpen sír, ha csak hisztizik, illetve amikor valami "baja" van.
Az esti lefekvés nálunk is úgy ment mint Myssniánál. 2 napja viszont szopi után hasra leteszem, van hogy sírdogál kicsit, nézelõdik és elalszik.
Ökölszopi is van. Olvastam valahol, hogy a babák ismerkednek az anyagokkal és mindent a szájukba vesznek. Lehet, hogy az késõbb van? Roni mindenesetre szeretne mindent megkóstolni, csak még nem tudja olyan jól irányítani a kezétKép.

PsAndi,
Akkor most már értem miért olyan nehéz nekem ruhát venni, a 160 cm-es kategóriába tartozom (40 kg még általánosban lehettem utoljára)Kép
Drukk a holnapi vizsgálatokhoz.
Dani édes, torta guszta, te meg piszokul fiatalKép.

Norka,
De jó, már szép bútoraitok is lesznekKép!
Én kézzel mostam ki a plüss állatokat, többször is öblítettem.

Myssnia,
Köszi, letöltöttem. Már csak installálni kellene, meg kipróbálni, hogy javít-e a ggondon. Apa már türelmetlenül várja, de most babanetezek.Kép
Kép szuperKép

Toffifee,
Ma Hohes C-t ittam (babanetes javaslat) és Roni ma 3-szor is kakiltKép.

Kangi,
Hozod a formád, gratulálokKép

Manó2,
Boldog szülinapotKép

Noémi,
Gratulálok a fél évhezKép

Zsuzsi,
Látom még mindig rád fér: vidít, vidít, vidít, vidít, vidít,KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Manó,
Képhez begépeled szóközök nélkül image { kép neve } ,amikor elküldöd a hozzászólást feljön egy oldal, ahol ki kell tallózni a képfájlt (amit a Photoshoppal lekicsinyítettél). Remélem sikerül!

Ágy becélozva...

Maci_2
maci_2
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?