Új privát üzeneted érkezett!

Tényleg most már jó a vonalzónk! :shock:
Ezt nem értem tegnap miért nem? :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Lányok! Elmegyek főzni, takarítani. Délután jönnek anyósék (hova írjam :roll: ) köszönteni, kéne egy nagyon gyors sütirecept mire visszajövök ide! :)
Nem sok minden van itthon, ebből ajánljatok vmit légyszi!
tojás, tejföl, kakaópor, lekvár, dió (bár nincs kedvem törni), aszalt cuccok.

omr
 
 


Ez egy elég gyors kakaós süti, bár nem nagy extra:
1/2 kg cukor, 1/2 liszt, 1/2 l tej, 1 cs sütőpor, 20 dkg zsír (lehet vaj is), 2 dkg kakaó és 2 tojás kell hozzá. Össze kell keverni a tojást cukrot és zsírt, utána beletenni a tejet, majd a sütőporos lisztet. Ja és lehet bele darabokban diót tenni vagy akár meggyet is, 150 fokon kb 1 órát sütni.
Még keresek :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 

 
 

Ezt még múltkor asszem Ante írta és én kiprobáltam, nagyon fini lett:
Meggyes muffin
Hozzávalók: 1 tábla étcsoki (10 dkg)
• 10 dkg margarin
• 15 dkg liszt
• 15 dkg kristálycukor
• fél teáskanál sütőpor
• 2 db tojás
• 720 ml-es meggybefőtt fele (lehet kicsit több, ízlés szerint)


Elkészítés: A csokit a margarinnal gőz fölött összeolvasztom, majd leveszem hűlni. A cukrot a 2 tojással robotgéppel habosra verem. A kissé lehült csokis vajat hozzáöntöm. A lisztet összeszitálom a sütőporral, és kevergetve hozzáadom a csokis-cukros masszához. A fél üveg meggyet kicsit lecsöpögtetem, majd beleborítom a masszába. Kb. 2 evőkanál meggylevet belepancsolok a befőttesüvegből a masszába, és határozott mozdulatokkal összekeverem. A sütőt elő kell melegíteni. A muffintálcában található 12 mélyedésbe belekanalazom a kissé ragadós masszát, és alacsony hőmérsékleten (175 fok, 4. fokozat, vagy ha nincs jelzés, akkor a legalacsonyabb szinten) kb. 28 perc alatt kész is.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Na ez az utolsó! :P
Ha van olyan torta formád (24 cm átmérős), aminek a közepe olyan mint a kuglóf formáé (remélem érted, mit akarok) :oops: , akkor abba süsd, de ha nincs, akkor tepsibe is jó.
37 dkg cukrot, 6 tojássárgáját, 6 evőkanál vizet és 1 cs vaniliás cukrot keverj össze (tehetsz bele egy pici citrom levet), aztán tedd hozzá a az 1 cs sütőport és a 30 dkg liszt keverékét, majd a 6 tojás felvert fehérjéjét. a tésztát felezd el, az egyik felét tedd a tepsibe/sütőformába a másikba tegyél annyi kakaót, hogy világos barna legyen a tészta. Ezt tedd a másik tetejére és süsd meg 180 fokon kb 45 percet. Azért használj tűprobát! :) Ez nagyon mutatos lesz, mivel a kakaós belefolyik a sima tésztába.

Na remélem jókat írtam!

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Livi, Kismama!

Gratulálok a tesókhoz! :):)

Kernico!

Kérdés, hogy jövőre érteni fogja-e már az ajándékozás dolgot. Két év múlva már biztosan. De akkor még nem ismeri az időt, az, hogy saját magától akar ajándékot csinálni, csak később alakul ki.

Diéta: Norbit szerintem lehet csinálni, mert ott mindent lehet enni, csak időbeli és mennyiségbeli korlátozások vannak. És könnyebb is betartani... Ha valami nagyon cikis étet akar az ember enni, akkor azt reggelre kell időzíteni. Így a megkívánásokkal is jobban lehet bánni, mert ha valami nagyon kell, akkor annyi akaraterő kell, hogy ne délután vagy este egyem meg, csak várjak másnap reggelig. Persze úgy nem lesz a fogyás gyors, de szopi alatt úgysem az a cél.

Ajándék: nálunk is gyerekek készítik. Első évben egy Benivel közös műtermi képet adtunk. A következőben egy naptárt. Azóta viszont mindig csinálunk valamit. Persze időnként fénykép is van (idén is lesz), mert ugye gyarapodik a család. :D
Csináltunk már zselés gyertyát együtt (nem nagyon nehéz, nem is veszélyes, viszont látványos) és Smarties-os sütit (celofánba csomagoltuk, és már Hanna is csinálta (15 hónapos volt akkor)). Tavaly kimaradt (azt hiszem, Simon dec. 18-ai érkezése mellett ez érthető :D:D), de amit akkor akartam, idén megcsináljuk (mindent megvettem hozzá tavaly). Vettünk vastag karton képkeretet (azért azt, mert azt könnyű kezelni), amit barnára fújtunk festékkel (fahatású lett, ez még elkészült tavaly, eltettem), és gyöngyszórással fogják a gyerekek díszíteni. Beni meg szintén gyöngyszórást fog csinálni, de ő üvegdolgokat kapott hozzá. A keretekbe meg nyomtatunk majd képet arról a gyerekről, aki azt csinálta. (Ha majd kész lesznek, megmutatom.)

A naptár szerintem nagyon jó ajándék. Az anyósomnál még mindig kint van, pedig már jó régen készült. De ugye ott több gyerekkép is van, amit lehet váltogatni, nem csak 1 fénykép. Van, aki megcsinálja maga, mi inkább rendeltük. Csak nem szabad az utolsó pillanatra hagyni karácsony előtt...

Rena!

Ha esteleg bármilyen gyümölcsöd van otthon, akár keverve is:

Tésztalabdákkal fedett gyümölcs

Hozzávalók:
1 kg gyümölcs vegyesen, 5 ek cukor (vagy amennyit megkíván, konzerveknél kevesebb is lehet), 1 ek balzsamecet (természetesen elhagyható, csak az eredeti recept így írja (nekem spec. van itthon, de szerintem citromlével is helyettesíthető);
a tésztához: 6 púpozott ek margarin, 25 dkg liszt, 1 cs sütőpor, 7 dkg cukor, csipet só, kb 1,5 dl tejföl.

Elkészítés: a gyümölcsöket pucoljuk/magozzuk, a nagyobbakat kisebb darabokra vágjuk. Edényben a cukorral és az ecettel pár percig pároljuk. Közben a tészta hozzávalóit összegyúrjuk. A gyümölcsöt egy jénai tálba öntjük, a tésztából pingponglabda nagyságú labdákat formálunk és a gyümölcs tetejére tesszük. Ezt megszórjuk 1-2 ek kristálycukorral és szép pirosra sütjük kb. 30 perc alatt.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


winnie,
végül az lesz amit mi akarunk, vagyis a legjobb barátnőm lesz a kerianyu és a párja a keriapu (a csajt egyszer te is láttad). Imádják Dalmit és sokkal gyakrabban jönnek mint bmelyik rokon.... Szóval győztünk, de ez apa érdeme, ő nagyon jól tárgyal... :lol:
Nálunk nem az anyagiak miatt akarták, hogy a család legyen, hanem a "hagyomány" miatt.... De nagyon jól tudom, hogy ha családban lenne annak Dalmi úgy is maradna "rokon" és nem több. Én is naon ki tudok akadni ezeken....Most már az van, hogy csak legyünk túl a keresztelőn... :?

fnoe,
iiigen nekem is haláloma vérvétel...van hogy rosszul is vagyok tőle... :x Ja és nincs tejem kb 3hónapos kora óta. VAn viszont tejtesónk :) REmélem a kistesónál máshogy alakul a tejtéma....Ezen már most tökre parázok, pedig pont hogy nem kéne...
Húú ez a receptet lehet ma megcsinálom...Őőőőrülten kívánok valami édességet :oops:

Tegnap megnéztünk apával a videót amin Dalmival voltam terhes....IStenem mekkora hasam volt... :lol: A karácsonyi felvételen meg már úgy be volt dagadva az egész fejem...mit egy kis vizlónak :lol: De tök jó volt nosztalgiázni. Jaaa és a szülést is megnéztük, hát elbőgtem magam... :oops:
Vendég
 


beszti,
Köszi :D Recept meg NYAMI.... :D
Vendég
 


Köszi lányok, Noémi kétszínű sütijét készítem el,sima tepsiben, ahhoz van minden. Besztié is tutin hangzik,nyomtattam,majd kiprószálom!
Ebéd kész,Petra benyomott megint 300-at,most még kekszen nyammog.Mentem!!

omr
 
 


Rena!
remélem sikerül a süti és ízleni fog! Jó sütést! :P Egyébként milyen alkalom van? :oops: Még a névnapod?

Beszti!
Simonkának nagyon boldog hórfordulót kívánunk!
Azért ha tudsz gyere sűrűbben és mesélj róla, hogy mit tud meg ilyenek!
Tésztalabdás süti jól hangzik! :P
Mindenképp mutizd meg az ajikat, amiket csináltok! Kivi vagyok!

Livi!
Tényleg ne parázz ezen a tej kérdésen, lehet hogy teljesen más lesz, mint Dalminál. Különben is még nagyon az elején vagy, majd ha megszületett akkor is ráérsz gondolkodni rajta! :wink:
Egyébként miért nem volt addigra már tejed? KEvésszer szoptattál? Ittál valami tejserkentőt?
Nosztalgia :P Múltkor én is megnéztem a szülést-nagyon jó volt, nekem még mindig hihetetlen ez az egész, és hogy már lassan 1 éve......

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


NA tegnap voltunk megint babaúszin, most jóval több baba volt. Veronikának nagyon bejött, mindig valamelyiket meg akarta fogni, nevetett nekik meg ilyenek.
Ha nem bánjátok rakok fel róla képet (ha igen akkor is :lol: -na de azért mondjátok meg :| )
Kép Kép

Aki jár még úszira (KErnico?): Ti miket szoktatok csinálni? Mennyibe kerül? Itt egy csomót énekelünk, kanával locsolják a gyerekeket, merülünk, varázsolunk, labdázunk. Szoktunk olyat hogy a gyerekek a medence szélét fogják és mi a lábukat mozgatjuk, ők meg elbírják a saját súlyúkat :roll: JAj nagyon teccik! :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


NA komolyan szóljatok, ha már untok! :o :( :o :( :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi!
Nagyon jó lehet! Irigy-irigy! Felőlem aztán egy oldalt kipakolhattok képekkel én biztos nem unom, ha mindennel végeztem,felteszem én is Bazsi-Petra kooprodukciót!
Egyébként azért jöttem,hogy közöljem, IRTÓ FINOM LETT A SÜTI!
Nem volt itthon csak 5 toji, úgyhogy mindent visszaosztottam. Elég volt 20-25 perc sütés. 45 sok, bár lehet,h sima sütésnél kell,ez hőléges.


SIMONNAK BOLDOG HÓFORDULÓT!!!

Kép

omr
 
 


Rena: ezt a receptet, én pont tegnap olvastam, és ha extrázni akarod legközelebb, akkor úgy csináld, hogy teszel belőle egy adagot a közepére a fehér tésztából, aztán egy adagot a csokisból rá a tetejére, aztán megint fehér, és így tovább, de csak a kupac tetejére mindig, mert ahogy lefolyik róla, úgy ha megsül csíkos lesz az egész. Zebratorta vagy ilyesmi néven szerepelt.
Bocsi Noémi, ha belekontárkodtam, de ez nekem így nagyon mozgatja a fantáziámat, és még nem csináltam meg, de fogom! :D

Livi: örülök, hogy nem hagytátok magatokat a keresztelővel!
Tejen meg ne parázz, az úgyis csak ront a helyzeten, és tényleg odébb van a dolog! :wink:

Beszti:
igen, miután már leírtam, rájöttem, hogy jövőre azért még korán van, de majd utánna!

Noémi: tök jók a képek, én nagyon szeretem, ha valaki rak fel képeket, olyan jó nézni őket!
Nállunk úgy megy, hogy bemegyünk a vízbe, és az elején kicsit bemelegítünk. Játszunk (játékok nélkül), láb- kézmozgatás, aztán úszkálunk, mindig úgy, ahogy mondja a Kriszta, lábtempó, hátúszás, karúszóval, beugrálunk a széléről, kikapaszkodunk a szélére, ilyenek, meg merülünk, dobáljuk őket, aztán a végén megint egy kis levezető torna, tapsizunk, karunkat és lábunkat áttornáztatjuk, énekelni nem szoktunk. És a végén bedobálják a játékokat (úszógumik, labdák, felfújható állatkák), és lehet hancúrozni, meg aztán kicsit szaunázni. Ez a két felnőttel + gyerek 1900.-ba kerül, vagy 2000 most már? Apa szokott fizetni! :oops: :oops:

Borzalmas éjszakánk volt. Éjfél felé elindultam aludni, de felébredt a csaj, szopi aztán visszaraktam, aztán 1kor is felkelt, és 6ig minden órában. És 6 után már nem akart visszaaludni. Nagyon ramatyúl érzem magam most. Csaj viszont most meg alszik! :roll:

Kép
kernico
 
 


Tényleg, voltunk méreckedni tegnap: 8510 gramm és 72 centia csajszi. Most már azért híztunk kicsit, mert kb. 6 hónapos kora óta 7900 és 8100 között mozgott a súly, viszont alkatilag meg így lett formás, és nem olyan kis dundus már! :lol: :lol:

Nállatok vannak szúnyogok? Én tisztára kivagyok, mert egész nyáron írtották őket, és nem voltak, most meg annyi van, hogy csak na. Kiara ágyánál szúnyogháló-baldachin van, így ő védve van, nállunk viszont a szúnyogírtó mellett is rengeteg .... Úgy néz ki a lábam, mintha valami kiütéses fertőzésem lenne! :roll: :roll: :roll: Még jó, hogy már nem rövidnacis idő van! És annnnnnnnnnnnyira viszketnek!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
kernico
 
 


Na, nekiállok tölteni a fotókat. Sok leszek, előre szólok. :oops:

Helló csajszi! Gyere megölellek,olyan rég láttalak!
Kép

Mit eszel Bazsi? Megkóstolhatom én is?
Kép

Figyu, megmutatod,hogy hogy működik ez? (ő egy barátnőnk lánya,Panna) Kép

Vidd arébb a kezed Bazsikám,nem látok tőle!
Kép

Figyeljetek,befogom Petra száját egy kis biocuccal!
Kép

Hova lett a kölesem? Se a számban,se a kezemben... de valami rámtapadt!
Kép

Na ide még vagy ötöt!
Kép

Öcséém.. ez a csaj csak enni tud... én lelépek!
Kép

Pózolok egyet neked anyóspajtás!
Kép


Na, amúgy masszírozás jó volt, gyors volt, de nagyon jó. (Néha a gyors dolgok a legjobb dolgok. Főleg ha rég volt részünk benne)

Ja! Falexa! A vizem elfelejtettem meginni, az ablakba raktam, ha keresnéd! :oops: :) Te meg a pakolást felejtetted el. :)

omr
 
 


Mindenkinek szép napot :D

Itt ma olyan jó idő volt, kint voltunk reggeltől 1-ig az udvaron. Én mondjuk inkább a dolgom végeztem, de jól esett egy kis napsütés :) Olyan jó lenne, ha dec. közepéig ilyen idő lenne, aztán jöhetne a hó, de csakis a karácsonyi fíling miatt :wink:


Livi!
Gondolj arra, hogy a vérvétel jó dolog érdekében történik :D Párodnak mi baja? Remélem semmi komoly, és ti is megússzátok.


Alexa!
Aranyosak a képek Martinkáról. Húúú, olyan ótó Zsombinak is jó lenne :)


Winnie!
Irigy a vásárlássért :wink: Apája mit kap végül?


Rena!
Az overállos képek még tavalyelőtt télen készültek, amikor Jázi volt ennyi idős, mint a mi gyerkőceink. Tavaly itt sem volt egy deka hó sem. Na, mondjuk annyira én nem is szeretem( vagyis igen, de csak addig, amíg nincs locsi-pocsi, hanem ropog a talpam alatt), de legalább annyi eshetett volna, hogy szánkózzunk egyet :(
Nagyon jók a képek, aranyos az ifjú pár :) A képek kommentjei sem rosszak :lol:

Noémi!
Cipőméretezés :? Nem tudok rá mit írni, csak azért írtam le neked, hogy ebben sem nagyon lehet megbízni. Amúgy szerintem a legegyszerűbb, ha viszed a gyerkőcöt, ha meg mégsem, akkor körberajzolod a lábát, és kivágod.
Szuperek a pancsis képek! Így elnézve nem csodálom, hogy élvezed/élvezitek!


Kniki!
Sajnálom az éjszakátokat :( Nálunk már szerencsére nincs szúnyog. De a keresztelőkor Zsombi feje is érdekesen nézett ki a csípésektől :(


Hami, jók a receptek, amiket felraktatok. Hétvégén lehet, hogy én is kipróbálok egyet.


Beszti!
ÉS te mindig ilyen ügyes kezű voltál, vagy a gyerekek tanulták az oviban, te meg tőlük? Mert nekem annyira nincs kézügyességem, hogy csak na!!!


Most el mosogatni, majd jövök.


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Rena!
Örülök, hogy sikerült a süti! :P Hát igen nekem sima gáz sütöm van és hát mindegyiknél más a sütés idő, nekem minden tovább sül. :? :roll:
Jaj, de jó, hogy tettél fel képet (legalább nem csak én töltöm meg ezzel az oldalt :oops: ) Annyira jó lehetett! :P A gyerek jól el voltak egymással, hihetetlen édik, bár úgy látom már most Petra hordja a nadrágot! :shock: :lol: :lol: :lol: Bazsi kicsit meg van szepenve, nem? De édes! :P És hogy van ez, hogy neki ekkora haja van? :shock: Petrának nagyon tetszik a pofizacskója (vagy mi :roll: )

Kernico!
Dehogy gond! Ugyan má! Nekem is tetszik az újjítás! Vasárnap így fogom csinálni! :wink:
Babaúszi: na apa szerint nekünk milyen drága! Pedig fele, mint nektek. Igaz nincs szauna benne. :cry: Tök jó, hogy nektek vannak úszók is, nekünk ilyen nincs.
Nem alvás és szúnyoginvázió! :evil: :evil: :evil:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Akartam írni, hogy a Siesta honlapon van egy cipőméret-meghatározó, ami szerintem jó. A Brendonos szerintem 2 számmal el van méretezve (az biztos, hogy Hannának nincs 26-os lába, csak 24-es, pedig 15 cm-es). Egyébként a cipők egy részében a méret mellett cm-ben is bele van írva. Valamennyi helyet persze kell hagyni a lábujjnak, hogy kényelmes legyen.
Itt van a lábméret, meghatározó:
http://siestacipo.hu/download/labmeret_meghatarozo.pdf
Ez azért is jó, mert nyomtatható és rá lehet állítani a gyereket.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Na elmentek anyósék. Fél órát voltak összesen, a sütit elkészíteni tovább tartott... :roll: Pofavizit, megállapítottuk apával.. Persze tejbetök vigyorgós lányom anyósomnál rögtön ordítani kezdett...
Első mondatuk: Jaj de szép hintája van neki! Szeptember első hetében fel lett szerelve.. Azóta nem voltak. Idén már nem is jönnek az fix. Mi bajuk velünk? (Ez költői kérdés és az én gondolkodásom hangosan.)

Beszti! Nagyon jó ez a mérettábla. Egyébként amit Brigó írt, valahol az is igaz,mert a lányom 17-es pipellőjébe bele van írva, hogy 8 cm. :?:
Ezen a mérettáblán 10,5-en állunk, óriási lesz az a Clarks szerintem... Na majd látjuk. Most akkor 18-as cipő után kell néznem.

omr
 
 


Öt percem sincs írni Bazsitól, de olvastam mindent.

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Falexa!
Ez aranyos volt :lol:

Kép

Kép
brigó
 
 


Én is itt vagyok,de engem meg apa nagyon hív... :P :P :P :P :oops: :oops:
Vendég
 


Na most olyat játszunk, hogy mindenki csak egy sort írhat? :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


És mi van ha nem tartom be? :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Bárcsak engem is nagyon hívna az apa... :oops:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Na odaadtam ám neki a belépőjegyeket, nagyon nagyon örült neki! MAjd még eldöntjük, hogy én megyek e vele, vagy valaki más!
Szerinte Veronika nem lenne el több órát a Camponában. Hát egy darabig biszti kibírná a babakocsiban, de lehet mozogni szeretne és ott azt nem lehet. :? Vagy van ott esetleg valami gyerekjátszó? :roll:

Képzeljétek ki jött a 6. foga (alul- még jó, hogy REnának pár napja írtam, hogy felül kell jönnie :lol: ) IGazából anyu mondta tegnap, de nem is figyeltem rá, nem is engedi nézegetni a fogait, erre ma bömbizett egyet és akkor lepődtem meg. Ezt jobban viselte, mint az előtte lévő 3-at. LEhet tényleg a felsők fájdalmasabbak. :?

Na asszem, ha nincs itt más, akkor én is elmegyek aludni! :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi, én még vagyok, ill most jöttem :)

Apaaji, még nem mondom meg, mert ugye apa is olvas, és nem lövöm le a poént :) :) :) majd utólag...

Rena, tök jók a képek, meg az aláírások :)

Livi, ja igen, emlékszem a lányra, úgy is mutattad be, mint keresztanyu :)

Mi ma voltunk mérickedni, és fogyott a leányzó, 3 hét alatt 7130-tól 7010-re. Valszleg a betegség miatt, de azért nem vagyok túl boldog, biztiből csináltatunk vérvételt, meg pisimintát.... ez utóbbi érdekes lesz a gyűjtőzacsiba, csinált már valaki ilyet?!?
Meg azt is mondta dokinéni, hogy adjak neki több húst, ha már tejci nem nagyon kell neki, legyen fejérje, meg emeljem a banánadagját, és esetleg Sinlacoljunk. HOsszban nőtt, 68 cm.

cipő, ja nekünk is van két 17-es cipőnk, (kocsicipő) az egyik épp jó, a másik H&M-es, vagy 2 cm-vel nagyobb, de másféllel tuti...
Kocsicipőnél még nem gáz, ha nem kötős, és nem tartja annyira a bokát, ugye? úgyis csak babakocsiban adom rá...

KNiki, nálunk szerencsére nincs szúnyog, idén elég jól megúsztuk őket...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, naptár, én elkezdtem csinálni, miután nemrég véletlenül rájöttem, hogy a nyomtatóprogim tud ilyet :) aztán majd valahol nyomtattatom, fűzetem. köszi a címeket, majd megnézem :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Szép jó reggelt!

Na jóóó,akkor egy kicsit többet írok! :D :D

Jó korai vagyok,igaz?Apa nemrég ment el a dógozóba,én meg gondoltam belesek,és pótolok.Martinka most szopizott,és kicsit nehezen,de visszaaludt.Előfordul mostanában,hogy a hajnali evés után nem akar tovább aludni.Pl.:tegnap hajnali 2-kor ébredt,szopizott,és 4-kor aludt vissza :shock: Persze szerencse,hogy nem kell ilyenkor kézben tartani,ringatni,nem sír,hanem beteszem a kiságyba játékokkal,és elvan.Aztán egyszercsak eldől,és szunya...

Tegnap voltunk méreckedni, 8680gr.,72.5cm a kisgyerek.Mostanában nem viszi túlzásba a hízást,de azt mondta a védőnő,ez nem baj,eleven,formás kisgyerek.Persze egyikőnk sem díjbirkózó alkat,nem is tudom,miért várok többet!

Winnie!Tényleg adj több husit Rékapankának,és májat is,abban sok a vas!Jobbulást Nektek,mostmár nem beteg a kicsi?Le a kalappal előtted,gondolom mennyit aggódtál már,hogy nem javult!!
Szerintem kocsicipőnek jó amit írtál,járásnál viszont tényleg csak az a cipő jöhet szóba,ami tartja a lábát.
Mi most vettünk kiscipőt,18-asat.Neki ez a jó méret most,a 19-es szandi még nagy.Ahogy itt elnéztem,ahány cég,annyi méretezés!Bár nem lepődöm meg semmin azok után,hogy kaptunk egy hosszuujjú pólót,és képzeljétek,az van a cimkén,hogy 134-es!! :shock: Maga a poló,persze csak 86-92-es,Martinka méretű.

Noémi,gratula a foghoz,nálunk is jönnek sorban,most van egy kis kínlódás is miatta!Úgy látom,több is jön egyszerre.
Jók a sütireceptek,nyami,majd én is kipróbálom,úgyis novemberben lesz Martinka névnapja,és jön a család!
Babauszi jó lehetett,mennyi ideig tart egy foglalkozás?Ilyenkor milyen pelust adsz Veronikára?

Tényleg,csajok,láttátok,a "Pretty Baby" pelusreklámot?Naggyyon édi!!


Rena
!Anyósodék messze laknak?Régen is ritkán jöttek?(amikor még nem volt unoka).A Bazsi-Petra kooprodukció tetszik,milyen kis dundi a kiscsaj pofija(is)!

Brigó!Azt az ótó-t :D , bababörzén vettem.Néztem,a neten,hogy 5700 pízbe kerül,+postaköltség.Nem occsó,én 3 ezerért vettem.Cirkuszi autó,zenél,meg üvölt az oroszlán,elefánt...Ja,hát jó nagy,de szereti!

Na,most ennyi leszek,menek,visszabújok az ágyikóba..
Vendég
 


Tényleg irtó édesek a képek! Bazsi nagyon helyes kiscsákó, és jó, hogy végre látok róla képeket!

Szerintem lassan összerendeződnek a gyerekek súlyilag, méretileg. Tündér 8160 g volt szerdán.

Winnie: na én tudok egy tuti kalóriabombát - banán és szőlő együtt. Olyan édes volt, hogy már nekem is sok. :lol: A gyerek megette. De mivel TÜncinek már erős Buddha-pocija van, úgy döntöttem, többet nem kap ilyen kombinációt. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Noémi, igen én raktam fel még a meggyes muffint (Apa kedvence) :-)
A sütiket majd kipróbálom , ha lesz időm végre sütni, de most a gesztenyepürét nyomatom tejszínhabbal. :-) Az legalább gyors. :-D

Lidi, kedden volt 9020g. Úgyhogy most megint beindult a súllya, hogy rendesen eszik. Másfél hónap alatt hízott 800g-ot.

Nagyon jók a fényképek!

Rena, jók az aláírások is a fényképek alatt. :-)

Winnie, ha éppen nincs hús akkor sajtot reszelj a kajcsikba én azt szoktam. Igaz mostmár van, hogy nem teszek bele hanem Lidi elharapdálja a sajtot kajcsi után.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Rena, Fölkalexa:
gratula a gyerkőcökhöz, nagyon édesek! :D

Alexa:
apa is ment dolgozóba jó korán. :cry: Kiara meg én még aludtunk volna, de felébresztette a csajt a készülődéssel (amúgy sem alszik mostanában olyan mélyen) így nekem is kelnem kellett. Most beraktam az ágyába, vissza kéne aludnia, mert tiszta kómás szegénykém. :roll: :roll:

Cipőméret:
nekünk is van olyan kocsicipőnk, ami 19-es és már kinőttük, pedig most hordunk 18-ast. De én a kis duci lába miatt inkább viszem a boltba őt is, mert pl. most néztünk a H&M-ben egy kocsicsizmát, amibe azért picurkát le is mertem volna rakni a földre, de a 19-es méret is nehezen ment rá. Hosszban pedig jó, úgyhogy mi próbáljuk mindenféleképpen.

Husit Kiara kb. minden másnap kap, de ő még anyatejcsis is, én pedig elég sok tejet iszom (napi 1 lityó :oops: ) és abban is van, meg eszik sajtot, joghurtot is néha.

Viszont májat eddig csak én nem mertem neki adni amiatt, hogy az a mérgektől tisztítja a pipi szervezetét, és lerakódik benne? Vasat az aszalt sárgabariban kapott eddig, meg spenót, brokkoli elég sűrűn van nállunk, meg szedek én is vasat még néha, csak jut neki is belőle. Nem néz ki vashiányosnak! De azért van már a fagyasztóban egy kis máj. Rajta, győzzetek meg, hogy adjam is oda neki! :lol: :lol: :lol: :lol:

Naptárat én régen csináltam. A fényképezőnkhöz adott lemezen volt progi hozzá, azzal. Szerintem jókat lehet már velük csinálni, aztán mi vettünk fotópapírt, és arra nyomtattuk.

Láttátok az időjárásjelentést? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Hétvégi átlaghőmérséklet nappal 5-8 fok között! Meg már hópelyheket mutattak! :shock: :shock: :shock: Nem csak ősz van még??? Mondjuk tőlem jöhet, én hómániás vagyok. Dunakeszin egyszer olyan hó volt, hogy nem tudtunk eljutni a buszmegállóig gyalog. (Nem mintha járt volna a busz olyan időben, persze akkor még nem gondoltunk rá.) Volt egy lejtő az utcánkban, és annyira le volt fagyva, hogy senki nem jutott fel rajta! Ott röhögtünk a szomszédokkal amikor próbálkoztunk, hogy a feléig fel lehetett kapaszkodni, aztán az 50évesekkel seggen jöttünk vissza, így nem is ment dolgozni senki! :lol: :lol: :lol: És a fákon az ágakon is kb. 2 centis jég volt, és kb. fél méteres hó mindenhol. Na én azt szerettem a legjobban. Andris ki is van tőlem akadva, mert ő meg inkább a meleget szereti. :lol: :lol:

Kép
kernico
 
 


Kernico, én is hó mániás vagyok :-). Én imádom a telet egyébként.

Májat még én sem mertem adni pont azon okból amit leírtál. Illetve, hogy én sem rajongok a májért és hát akkor gondoltam ő sem szereti. :-D

EGyébként azt mondta nekünk a védőnő, hogy elég napi egy kajában a fehérje. Többet nem igényel a kis szervezetük még.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Hát nem tudom. Én elég szkeptikus vagyok a természetgyógyászati szempontokkal, vagy mikkel. Ha a máj káros lenne, arról tudnánk róla. Egy csomó dologról mondják, hogy valamiért nem jó (tej, tojás, margarin stb.), aztán a következő évben meg már kikiáltják egészségesnek. Mondjuk hozzájárul az is, hogy én pl. imádom a májat. A kedvenc kajám. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Én is hallottam már, hogy a máj káros, de ha igaz, bizti nem javasolná a doktornénink. Márpedig ő mondta, igaz, hogy hozzátette,hogy csak heti 1szer. Mint pl a spenót is heti egyszer, az meg az oxát vagy mi tartalma miatt.
Én a disznómáját jobban szeretem, csirkebelsőséget valahogy nem csípem,gyerekkorom óta. Sztem akkor kezdődött,mikor bevontak a tyúk koppasztásba.. :roll:

Alexa! Hát jó korán kukorékoltál! :lol: Tele lettél energiával,mi? :D
Azt hiszem te kérdezted,hogy messze laknak-e anyósék. Hát nem,itt Szentesen.De volt már,hogy itt álltak a ház előtt és be sem jöttek. Á, lesz@rom. Nem is érdekelnek. Csak férjemen látom azért,hogy rosszul esik neki.

Winnie! Szóval apjuk is olvas minket? Akkor szia Winnie férjecske!! :D

Hát mi fogunk nem akar még mindig kibújni. Megállt a növésben..

Basszus! Holnap megyünk lakodáréba, fogalmam sincs mit vegyek fel. Nincs semmim, de komolyan, ilyen hideg időre. Petrára sem tudom mit adjak.

omr
 
 


Na végre van pár szabad percem bár reggeliznem kellenne, de inkább ide írok ez nem hízlal :lol:

Rena: köszi a képeket nagyon cukorborsok így együtt meg persze külön.külön is :D Az én anyosomék is ritkán járnak, de én ezt nagyon díjjazom. mert nem a kedvenceim. Csúnya dolog ilyet írni, de ez van. Anyosóm mindenikinek azt ecseteli, hogy ő milyen jó nagymama, Bazsit 5 hónapos korig kb. 5-ször látta. Nagyon képmutató, de ilyen volt a gyerekeivel is. Majd egyszer jól kibeszéljük őket együtt!

Winnie: én már vettem pisimintát csak rá kellett ragasztani a zacsit nem nagy ördöngösség bár én is féltem tőle.

Tinu: én már raktam fel Bazsiról képeket többet is csak lehet, hogy nem láttad, de akkor ezentúl gyakrabban fogok és mindenki tegye ezt mert imadom nézegetni a kis manókat és persze Bazsinak is mutogatom a fotókat.


Szerdán voltunk vérvételen és egy kicsit vashiányos a gyerköc, de más gond nincs. Apa megint ottalvós melón van így egyedül vagyunk ezt naon nem szeretjük. Az övemet reggel egy lyukkal bentebb kellett tenni pedig csak egyszer tornáztam meg talán kevesebbet ettem. Tornánál úgy meghúzódott az oldalam vmit rosszul csináltam. Bazsit alig bírtam az ágyból kivenni.

A babaszobában
Kép

Fiús anyukák: Bazsi tegnapelőtt fürdésnél felfedezte a kukiját és össze-vissza trancsírozta mindeig elvettem a kezét, de visszatalált a végén már tiszta piros volt a kukaca. Nálatok mi a helyzet ez ügyben?

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Lányok! Raktam fel a kiscsajoknak és kispasiknak egy jó kis diafilmet a Yahoora! Nézzétek meg, hátha nincs meg. Nekem pl nem volt meg gyerekkoromban,pedig klasszikus és tök jó élvezhető így monitoron keresztül is. Haladunk a korral, nem kell sötétíteni és lepedőt tapasztani a falra...

Falexa! Gratula a fogyihoz. Most Brigóval beszéltünk erről a Norbi módszerről.Valahol van nekem egy mini update könyvem,sztem még apunak adtam oda régen,elküldhetem ha érdekel a dolog.

omr
 
 


Nyilván mégsem sikerült. :cry:
Na, akkor ha kell valakinek, mailben küldöm. Öreg néne őzikéjéről van szó.

omr
 
 


Halihó!
Élek én is, mi is, csak mostanában nagyon élére van állítva a napirendünk, Panna mindent ugyanabban az időben csinál, így tudok itthon rámolni, mosni, főzni. :)

Rena:
Nagyon jók a képek! És a feliratok!! :)

Noémi:
Kiváncsi leszek a Fábrys élményről, majd számolj már be légyszi, mikor végződött, milyen volt, stb. Asszem lopom az ötleted.. :wink:

fogak:
Hát nem tudom mi lesz velünk, alul kettő, fölül 6 fog. Na de hol a többi alsó??? :shock:

máj:
Én is adok, igaz nem sűrűn, mert hiába zeretem, ha látom nyers állapotában ,rosszul vagyok tőle. Éppen ezért csak akkor eszek májat, ha nem én készítem.
Az az igazság, hogy annyi ételről kitaláljék, hogy káros, hogy lassan már nem is lehetne mit enni. Bztos sok ételnél van igazság ezekben, de őszintén, már bármelyik kajába bele lehetne kötni, mondjuk a marha út mellett legel, a gyümölcsre rámegy a repülőkből kibocsájtott kerozin, stb. nem tudunk egészségesen étkezni, bármennyire is szeretnénk.

Na dobok fel én is pár képet, nem tudtam válogatni, így több is lesz .:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1192785116.8878.jpg[/img] Kis playmate..:)

[/img] Kép Piroska

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1192785201.6081.jpg[/img] kukucs!

[/img] Kép Szép az élet hejj!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1192786133.8327.jpg[/img] Panna szobaszín (lökött Anya..) [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Fölkalexa: jaj, rosszul fogalmaztam. Igen, emlékszem, hogy raktál képet Bazsiról, csak azok alapján valahogy nem maradt meg nekem az arcocskája és most meg rácsodálkoztam, milyen édes! :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Rena!Tele vagyok enerdzsivel!! :D :oops: :wink:

Nekem elküldenéd??

Kuki:Martinka kb. 1 hete fedezte fel,minden pelenkázásnál piszkálja.Néha annyira meghúzza,hogy nekem fáj!! :shock: :shock: Most biztos újdonság nekik,majd abbahagyják.(remélem :roll: )

Aranyos Bazsi ,milyen kis csíkos ruciban van!Tetszik a szőnyegetek! :D Már tegnap is lestem.

SPENÓTRÓL:
http://fittseg.hu/index.php?page=hirek&id=15234

A májról is próbáltam keresni ezt-azt,de kimondottan kisbabák etetésével kapcsolatban nem találtam.Lehet,hogy valaki ügyesebb lesz nálam...
Vendég
 


Alexa! Mail ment.

Falexa! Lenne kedved Ringatóra járni? Írtam mailt a szegedi foglalkozás vezetőnek,hogy múltkor még szervezés alatt volt Szentesen, ezt írták. Most miért nincs?
Erre ő ezt írta:
Kedves Renáta!

Köszönöm, hogy írtál. Igen, én szerveztem, bemutató foglalkozás is volt. Majd szeptemberben felhívtam a védőnőt,
és ő azt mondta, hogy szerinte, mivel fizetős foglalkozás, nem lesz érdeklődő.

De, ha lenne rá igény, kb 10-15 fő, akkor szivesen elmegyek.

Tehát, amire szükség lenne: egy hely a foglalkozáshoz, felnőtt székkel, szőnyeggel és érdeklődő mamák és babák!


Üdvözlettel:
Szabó Emese
Ringató foglalkozásvezető


Hát ez érdekes... én állandóan kérdeztem a védőnőm, soha nem tudott semmiről. Hogy dönthet egyedül egy védőnő, hogy áldoznék ilyen foglalkozásra,vagy sem??? :twisted:

omr
 
 


Rena: az gáz, ha így eldöntötte a védőnő! :evil:

Falexa: én pont a másik topicban részleteztem Winnienek, hogy mennyire gáz felrakni a zacsit, de rájöttem, miért beszélünk mi kétfelé: Bazsi fiú, neki könnyen belemegy, csak bele kell lógatni! :lol: :lol: :lol: :lol:
Eszméletlen édes a fiad különben!

Mági: Hihetetlen tényleg, mennyire kis huncut arca van a lányodnak. Nagy kópé lesz belőle! :D :D És szerintem a szoba színe is nagyon jó! Kiaráé is lila, csak egy picit halványabb. (Szóval én magam mellett beszélek, hogy tetszik :lol: ) Biztos nagyon jól fogja érezni magát benne!

Kép
kernico
 
 


Rena!Írtam privit! :D
Vendég
 


Rena:Mit takar ez a ringató pontosan?

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


F.Alexa! Ringató foglalkozás:

http://www.ringato.hu/
Vendég
 


Sziasztok!

Na, most apának anyahiánya van, nem enged írni, azt akarja, vele foglalkozzam :)
úgyhogy csak beköszönök, holnap megyünk a hosszú hétvégére Visegrádra.
Apa szeptemberben tréninget tartott, motiválási eszközként fizet a cég a tréningezőknek 1 éjszakát családostul, na ezt még megtoldottuk kettővel :)
úgyhogy majd keddne jövök :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?