Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi, ez elég nagy lett.

Végre vettünk Roninak egy kendõt. Nyári sapót akartunk, de mindegyik nagyon nagy volt. Kicsiben csak kötött vagy vastagabb volt. Ez is jó lesz elég sokáig. Majd ha hajlandó lesz modellt "állni" teszek fel róla képet.

Maci_2
maci_2
 
 


Maci2
Rona milyen aranyos! Édes mosolya van! Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Bocs, Roni
Fáradt vagyok már...
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Szepjoreggelt mindenkinek! Kép

Momo
Ha az o ideaja a zoldsegtermesztes, igazan beszallhazna!!!
Beleolvastam Friss Kismamikba Kép Kép Meg jo,hogy Apa is ott volt, szomorkodtunk egy nagyot. Ez annyira szornyu. Kép

Gyorgyi
Gyereklobalas Kép
Apatlansag Kép Kitartas! Mi itt leszunk nektek! Kép
Koszi a mosogatogepes infot. Szoval Zanussit semmikepp nem veszunk!

Maci2
Elefantunk nekuk is van, ugaz csak csorgo, de az Jazi kedvenc jateka. Kép
Roni nagyon edes! Kép Kendo is tuti jo lehet. Varjuk a fotot!

Franyo
Te kerdezted, hogy Jazi vagy Jázi? Nem ertettem miert. Tegnap atneztem a fotoalbumot, es rajottem!!!!!!! Kép Kijavitva a baki... Amugy mi ujsag veletek? Megint volt ebredezes?

Nalunk ugy tunik minden ok. Jazi este sem lazasodott be es ma sem. Legalabb is meg. Este ebresztettem szopizni, aztan durmizott tovabb. Ugyes kiscsaj!

Norka
norkini
 
 


Sziasztok|!

Megint kezdek lemaradni, de talán este behozomKép. Igazából tegnap akartam írni, csak szokás szerint a frissmamikat nyitottam meg, és utána már nem volt kedvemKépKépKép.
Remélem összes babócák jól vannak, este igyekszem benézni.

pusz
Zulu

ps. idõjárás -asszem elnézetem az országotKép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok Lányok!

Megint milyen meleg lesz Kép
Zsombi már csurom víz, tegnap újra fûztem Apát egy klímáért, mobilt nem akar, split meg nekünk nem jó (albi) Kép Úgyhogy fövünk tovább Kép

Momo
Az én öcsém csak kenyérmentes étrendet alakított ki magának Kép

Kangi
Megvár a vizsga és persze nem jó tologatni, de van, amikor muszáj. De bizti az is ötös lesz KépKép

Franyó
Doki bácsi még meg sem nézte Zsombit, csak kérdezte, hányadszor vagyunk ott. Mondtam, hogy elõször, erre már mondta is, hogy õ minden babát min. kétszer szeret látni, utána jött a vizsgálat. Mondjuk két hetesen lehet, hogy tényleg korai, de az is lehet, hogy ott már szemmel látható volt az eltérés, akkor meg minél hamarabb elkezdik a korrigálást, annál jobb.

Norka
Jó hogy jól éreztük magunkat, még a barackfa alatt az árnyékban is hûvösebb voltKép, mint itt a lakásbanKép. Idén nem megyünk nyaralni, de vissza szeretnék menni, Apa 2 hetet tervez, én azért többet, majd valahogy a szurikat is összehozzuk Kép. Csak ott nincs net Kép (van a könyvtárban, de egy hónapra elõre betelik a foglalás és max. 1 órát lehet egyhuzamban).
Nagyon aranyos Jázi KépKép már én is várom, hogy Zsombi ne csak céltalanul hadonásszonKép

Mosogatógép???
Valaki feltalálhatná a mosógép mintájára a vasalógépet KépKép (belepakolunk, benyomunk 1-2 gombot, aztán egy idõ múlva kész a vasalt ruhaKép) Fúj, de lusta vagyokKép

Myssnia
Péntekre sok erõt kívánok KépKépKép
Szilárd nagyon aranyos RékávalKépKép

Manó_2
Tán fa-hangom van Kép Eléggé alt vagyok, a magas hangok nem nagyon mennek, talán ezért Kép Apa is szokott énekelni, nálunk a kis Bence a menõ Kép
Itt IV. kerben 6 hetesen és 4 hónaposan kell(ene) menni csípõszûrésre, ha nincs gond. Idõpontot a tervezett vizsgálat elõtt 1 hónappal érdemes kérni (ezért voltunk mi 7 hetesen Kép), de Szandival ugyanez volt Hmv-n, csak ott nem kellett idõpontot kérni, hanem a babásokat érkezés után minél hamaabb megnézték.
Milyen szép mosolygós RoniKépKépKép

Zulu
Tényleg elnézhetted Kép, mert én csak max. 5 fokos "lehûlést" olvastam a teletexten.

Nem tudom, mit olvastatok odaát, már nem merek átmenni Kép
Ezt meg elküldöm, mert már 2 órája gépelem, bal kézzel, jobb vállamon egy nyügi Zsombi alszik, aki közben szopizott egyet, de ha leteszem, egybõl felébred, pedig nem szokott.

Szép napot mindenkinek Kép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Még most is sírok KépKépKép

Én meg itt panaszkodok, hogy mindig felébred Zsombi Kép

Toffi
toffifee
 
 


Toffi
En is kicsit magamba szalltam tegnap este Kép Azt hiszem ilyenkor minden atertekelodik. Es az ember csak szorongatja az oleben a pici kis szuszogo csomagocskajat Kép Kép Kép

Norka
norkini
 
 


Sziasztok Lányok!

Bizony ilyenkor átértékeli az ember, hogy mi fontos és mi nem. Mit számit, hogy ordit éjjel, vagy nyûgi egész nap csak egészséges legyen, és itt legyen.

Mi is már a kórházban rádöbbentünk, hogy nem mindenkinek ezek élete legszebb pillanatai. Én a Jánosban szültem, ahol a három szülõágy csak függönnyel van elválasztva és mikor én szültem, akkor is történt egy ilyen tragédia a szomszédban. Kép Kép Kép. Nagyon megrázó volt és milyen lehetett annak az anyukának aki még pár napig bent volt és látta azt a sok szép gyönyörû babót és boldog családokat. Én a szüleimet vesztettem el és az is borzasztó volt, de mindig azzal vigasztalom magam, hogy ez az élet rendje, de egy gyerek elvesztésénél nem igen történhet szörnyûbb dolog az emberrel szerintem. Kép

Na nem rontom itt tovább a levegõt. Most volt itt doktornéni. Most a változatosság kedvéért én kaptam oltást (rubeola ellen). Ja és azt mondta, hogy nyugodtan adjak a gyereknek banánt és kiwit. Jó hogy félig Új-Zélandi szegény gyerek, de azért inkább kivárom a másfél éves kort a kiwivel. Jelentem a pelenka tartalmán úgy tûnik, hogy azért evett a répából rendesen a leányzó, nem mind a pelenkán és partedlin végezte.

jó szaunát mindenkinek és gyertek azért netezni.

Györgyi + szunyókáló Rékababa
rekababa
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg szörnyû ami történt. Este alig bírtam elaludni. Így ma én sem panaszkodom...

Györgyi
Én is Jánosos voltam, de az egyszemélyes szülõszobában voltam. Kinél szültél?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Hát én is könnyeztem egy sort... Kép Borzasztó, ami történt, és nem találok rá szavakat...

Myssnia,
igen, magamat nem fotóztam! De Zsuzsi is csinált képeket, meg Leszter férje is, úgyhogy lesznek majd rólam is biztos! Szilárd nagyon drága ezeken a képeken is!!!

Norka,
Jázi képei is aranyosak! Én azért nem tudtam, hogy Jazi vagy Jázi, mert mindig ékezet nélkül írsz, és így Jazi lett belõle. Csak sejtettem, hogy igazából Jázi, merthogy az volt a logikus.

Györgyi,
az nincs annyira közel... mi Albertfalván lakunk, a 18-as villamos végállomásánál.

Maci 2,
Roni nagyon édes, mekkorát mosolyog!

Na megyek, picit én is rosszkedvû lettem... Kép

Franyó
franyo
 
 


Myssnia,
a perverz játék(kukac csörgõ+rágóka) LEGOs.
Szilárd nagyon helyes a képeken.Kép
Örlök, hogy tetszik Bence, ugyanis elég szomi vagyok. Tegnap itt járt a barátnõm és azt mondta, hogy nem is babás hanem inkább kisgyerek kinézetû. rosszul esettKép

Franyó,
jók lettek a fotók, gratula!Kép Kislányod nagyon jól viselkedett a talin. Örülök, hogy megismertelek.

Beu,
gratu Lõrinchez, nagyon édiKép és örülök, hogy megismertelek.

Anyakati,
jó volt látni Titeket. gyerkõcök írtó helyesek, gratula!Kép

Leszter,
remélem Petra hamar megnyugodott aztán, nagyon szép baba, gratula hozzá és örülök, hogy élõben is beszélgettünk.Kép

Mindenki, aki K vitamin ügyben írt a múltkor, KÖSZÖNÖM.

Momo,
nagyon helyesek a gyerkõcök és szupi a patchwork-ös takarótók.Kép Te csináltad? nagyon szép

Orsoly,
gratu a 2 fogacskához, nincs új kép Lackóról?

Bocsi, hogy csak ennyi, de elég rossz a kedvem a Friss Kismamis történet és egyéb saját nyûg miatt.Kép
Mostanában ezért inkább csak olvasgatok, nincs kedvem írniKép

Szép napot Mindenkinek,pusza
Timici
timici
 
 


Sziasztok!

Én is olvastam a kismamákban a tragédiát Kép. Utána csak álltam a Dani ágya felett és hálát adtam az Istennek, hogy egészséges.

Állítólag a Vitalina ásványvizet is lehet adni a babóknak, mert abban a Nitrogén csak 0,00004% (vagy valami ilyesmi)

Jók a talis képek, kár hogy nem tudtam elmenni. De a következõre szeretnék (ha lesz)

akartam még egy csomó mindent írni, de folyton csak ez a szörnyûség jár a fejemben KépKépKépKépKép

Andi
psandi
 
 


Timici
Nálunk is voltak vendégek, és Danira is azt mondták (ketten is), hogy nem kisbaba arca van, hanem mintha már nagyobb gyerek lenne. Én azért nem sértõdtem meg Kép

Toffi
még akartam írni, hogy a vasalógép ötletedet támogatom. + portörlõgép is kellene. Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok Csajszik!

A tragédia minket is megviselt, a páromat talán jobban, mint engem... nem is akartam neki elmondani, de nem értette, mitõl vagyok annyira borús hangulatban...

Akartam tegnap írni, hogy megnéztem, és 10 hetesen grammra és centire ugyanakkora volt mindkét csemetémKép

Na, majd jövök még, pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Franyó Kép
Legközelebbi talira próbálok borocskát vinni Kép

Manó Kép
Mi mindketten mélynövésûek vagyunk, így nem csodálkozunk, hogy Julcsi se óriás.
Én is szál pelenkában tárolom a gyerkõcöt. Szegény most nyári álmot alszik, gondolom, ki van tikkadva. Bár ma hûvösebb a lakás, gondolom, mivel tegnap és éjjel is egy csomó ablak nyitva volt, így tudott hûlni valamennyit.

Orsoly Kép
Magas Lackóhoz gratula! Ja, és múltkor nem is írtam, hogy milyen csodás hajasbaba! Tudom, hogy Beu megint csapodársággal vádol, de képzeld csak el, hogy az én punk kislányommal milyen szép párt alkotnának Kép Mondjuk a magasságkülönbség elég vicces lenne Kép

Myssnia Kép
Szuperek a Rékával készült fotók!
Hálós bugyiban én is olyan voltam, mint a babák a Playboyban, mármint jellegre, mert állagra jelentõsen eltérek tõlük Kép
Bár kézeljétekel, kezdek fogyni! Már 3kg lement a 10-bõl! Juhhéj! KépKépKép

Urszila Kép
Jó a Somlón, mert jó kimozdulni, csak mostanában nagyon fárasztó nekem, mert hétvégi segítés helyett plusz hétvégi terheket kapok. Apával tegnap tényfeltáró beszélgetésünk volt, de még nem találtunk megoldást, csak azt, hogy a lehetõ legkevesebb idõt lesz muszáj idén odalent töltenie, különben nem tudunk együtt lenni, az meg a családi élet összeomlásához, meg személyem megrogyásához vezet Kép

Norka Kép
Persze, hosszútávú a projekt, és nem is szeretném kiiktatni az életünkbõl, csak mint Urszilának írtam, idén nemigen tudok operatívan részt venni benne, mert mostanra gyûlt össze a fizikai fáradtság, és egyszerûen több segítségre lenne szükségem a páromtól.
Tudom, hogy utálatos vagyok, és elégedetlen, hiszen van, aki tökegyedül neveli a babáját, de hát az embernek mindig a saját hasa fáj legjobban.

Momo Kép
Aha, vilu, bólogat okosan, aztán újrakezdi. A gyerek is ilyen, odamegy a polchoz, és pakolja a könyveket, miközben hajtogatja: "Mit csinálsz? Nem szabad!" Kép
Zsebi szuri Kép Remélem, már jobban vagytok!

Györgyi Kép
Magányoskodás szomorú KépKépKép Viszont répás kakihoz gratula, és a kiwit tényleg ne siesd el!

Maci_2 Kép
Roni csuda pofa! Nem akarlak az õrületbe kergetni, de tiszta apja (aki, mint emléxünk, igen szemrevaló férfiember és ügyes pocaktartó Kép)

Olvastam a Friss kismamákat, és csak az jár a fejemben, hogy nem tudom, mi hogyan viselnénk el. Nagyon szomorú voltam, és vagyok is, és pont az ölemben aludt Julcsi, és annyira örültem, hogy ott van velem!

Viszont levizsgáztam ötöskére, meg a ragya doga is ötös lett, úgyhogy köszi a drukokkat és a biztatást, már csak a szigorlat és két másik ótvaros doga van hátra, de már látszik az alagút vége.

Pussz
Kangi és ájult Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok,
a lelkivilagom romokban. Kép Egyreszt most tudtam meg, mi tortent Brekieknel es olvastam Szilvi tragediajat is, masreszt most jottunk haza a korhazbol, Zsombi kontrolljarol (szuletesekor talaltak a fejeben egy pici cisztat, ezert kellett visszavinni).

Nos, az UH-n meneztek, hogy a ciszta teljesen felszivodott, viszont a nagyon alapos neonatologus dr-no megallapitotta, hogy Zsombi terd alatti izmai hypotonia-sak + meg mindig nem forog. Mutatott egy-ket gyakorlatot, most napi 4*10 percig kell ezeket vegeznunk. Kerdeztem, hogy ezt a gyerekorvosunknak eszre kellett volna-e vennie, hiszen havonta latja Zsombit es a mult heten is voltunk nala, erre azt mondta, IGEN!!! KépKép Ugy megijedtem, hogy meg se kerdeztem, mennyire komoly a helyzet...

Hat szoval most nem tudom, hogy mennyire sulyos a helyzet, csak azt, hogy Zsombi terd alatt tenyleg osszecsuklik.Kép
Bruhuhuuuuuuuu,
Gombóc
Gombóc
 


Gombóc.
Keresd fel feltétlenül Dévényi Annáékat!
Breki
Breki
 


Gombóc Kép

[url=http://www.deveny.hu" TARGET="_top]http://www.deveny.hu[/url]

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

En is sirok, mikor olvastam, percekig csak oleltem magamhoz az en pici dragamat... Kép
...

Gomboc!

Semmikepp se keseredj el! Ha tenyleg hypotonias is, ilyen korban meg konnyen nyom nelkul ki lehet kezelni. Egyebkent az, hogy Zsombi meg nem forog, egyaltalan nem koros, 4 honapos, nem? A legtobb baba csak ezutan kezdi.
Keresd meg Pirust, a II es noi klinikas topicba szokott irni. Ok is jartak tornara, es az o Zsombija mar teljesen rendbejott.
puszi
Kakukkfu, Emma
kakukkfu
 
 


Gombóc

A "késõi mozgásfejlõdés" topikban (Gyermekeken belül) is kereshetsz segítõt, vannak többen is , akik konduktorok. Én RJulit ajánlom, de biztosan más is tud segíteni.
A gyakorlatokat pedig szorgalmasan csináljátok

(még én sem tudok mosolyogni)

Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Franyo, Zsuzsi, Timici, Beu, Leszter, Cory:
Igaz, hogy mi jöttünk el elsõként a taliról, de mi is jöttünk legkorábban.. Örülök, hogy megismerhettelek Titeket, mindenkinek nagyoon helyes a csemetéje(csemetéi)!
Én benne vagyok a következõ taliban is!

Gombóc!
Mindenképpen mutasd még meg a babádat valami szakembernek! Följebb már leírták a lányok, hol nézhetsz ezeknek utána. De ne idegeskedj, minden rendben lesz biztosan. Még csak 4 hónapos Zsombi, teljesen rendbe fog jönni. Valószínûleg nem is komoly a baj. Drukkolok, majd szólj, hogy mi van..


Timici!

Az én Danimra is mindig azt mondták, annak idején, hogy nem babás, hanem olyan kisfiús feje van. Ez ne essen rosszul, abszolút nem jelent rosszat! Az én Danim gyönyörû kisbaba volt, ma is nagyon szép kisfiú, láthattad.
Bence is nagyon édes, nekem nagyon tetszett!

Most nincs idõm többre, sziasztok!

Anyakati
Anyakati
 


Breki, Kangi, Kakukkfu, Toffifee, Anyakati,
koszikoszikoszikoszi...

Mar fel is hivtam az Alapitvanyt, egy kulsosuket ajanlottak (az Alapitvanynal csak 1 honap mulvara kaphattunk volna idopontot), aki naluk dolgozott evekig. Itt lakik tolunk a holgy nem messze, hetfon atjon es megnezi Zsombit.
Azt mondta, a zarojelentes alapjan nem tud semmit mondani, de majd hetfon megbeszeljuk, hogy mire van pontosan szukseg. HAt, most kicsit jobb a kedvem, de azert meg aggodom most is rendesen...meg kicsit huzos a kezeles ara, de vegulis a gyerkocunk kesobbi jarasarol van szo... Kép

Meg egyszer koszi,
Gombóc

ui.: Azt hiszem, a gyerekorvosunkat hamarosan lecserelem...Kép
gombóc
 
 


Kangi! Hat majd igyekszunk osszehozni a ket hajasbabat. Lacko is punk volt kulonben ifjukoraban, de most mar benott a feje lagya.Kép

Gomboc! En is most tudtam meg Brekit, hajnali 1-ig keresgeltem vissza az archivban hogy mi tortent.Kép Plusz Szilvi....hat nekem se volt egy jo ejszakam.Kép

Gomboc! Lacko se forog, vedoneni mutatott gyakorlatot, en nem aggodom, szerintem csak lusta diszno (mint a szulei, ezt halkan jegyzem megKép).

orsoly

Ps: kepzeljetek, ma egyedul atmentem kocsival a kozeli osanba. Eddig gyava nyul voltam, es nem es nem vezettemKép
orsoly
 
 


Én is magam alatt vagyok. Az ember hesegeti magától a tragédia lehetõségét, de sajnos attól még megtörténik. Ha szerencsés vagyok, akkor nem velem... Az egyik ismerõsnek is meghalt a babája a télen köldökzsinórcsomó miatt az utolsó héten. Ha hasraesett volna a jégen és beindul a szülés, talán minden OK lett volna...

Julka ma teljesen OK. Éjszaka 3X evett, persze, mert tegnap szinte semmit. Ma zaklatott napja volt, kezdtük útlevélcsináltatással, utána még fogorvosnál is volt velem. Képzeljétek, hosszú sor a fényképnél, férjem kéri, hogy engedjenek elõre, válasz "Mi is sorban állunk!" Nagyon csúnyákat kívántam nekik magamban. Az ügyintézõ rendes volt, mindent elõkészített mire hozzá kerültünk a fényképpel, csak alá kellett írni.

Maci_2Kép
Édes mosoly! És micsoda szép haj! Nálunk csak pihék vannak! A tenisz naagyon jó, és árnyékos a pálya.

GyörgyiKép
Szerintem örülj, hogy Rékababa ilyen ügyesen használja a lábát, ha megmarad eme jó szokása, tuti nem lesz lúdtalpas. Késõbbi években már ortopéd ajánlásra kell tornásztatni a lábukat pl. legofelszedéssel, papírtépkedéssel, még az oviban is csinálják.

MomoKép
Én is szeretek kapirgálni, szerintem a legtöbb emberben benne van egy atavisztikus föld szeretet. Barátnõm egy évig írta, hogy mi mennyibe kerül megtermelve és készen vásárolva, férj elé tárta következõ tavasszal és lõn, befüvesedett a kert!

NorkaKép
Nekünk Indesit mosogatógépünk van, közepesen hangos, de nagyon jól mosogat. 8 személyes, 45 cm széles, az elég a hétköznapokon, vendégség esetén többX megy.
Hogy van ma Jázi? (nekem a Jazi is tetszik?) belázasodott?
Én is román állampolgár voltam valaha! Azaz most is, csak már 11 éve magyar is. Kolozsvár. Te? Horvátországba nem kell r.á.-nak vízum. Nem tudom, hogy pl. nagyszülõk élnek-e Erdélyben, esetleg szeretnél-e majd 30 napnál többet maradni a gyerekkel, akkor jó lenne kiváltani a román születési bizonyítványt Jázinak, akkor bármennyit maradhat Romániában. Elvégre most román állampolgár utánad (számtalan ismerõsünk volt ilyen helyzetben). Mi vagy kiszámítjuk a 30 napot, vagy átlépjük és vissza a határt, vagy vízumot kérünk kemény pénzért.

KangiKép
Hogy tudsz te tanulni ilyen melegben? melegtõl kiájult gyerek mellett? Gratula!

TimiciKép
Lehet, hogy a barátnõd bókolni akart? Hogy már milyen kisfiús Bence?

Vigyázzatok a plüss állatokra! Szaporodnak az éj leple alatt! + mindenki azt hoz, ha jobb ajándék ötlete nincs! Nekünk már van egy zsáknyi "nem kedvenc" a padláson, majd orvul kicsempészem a házból és elviszem valami gyerekotthonba!

A Vitalinea doki nénink szerint nem jó, mert bakteorológiailag ki tudja, hogy milyen.

Urszila
urszila
 
 


GombócKép
Zsuzsi lányom 10 (azaz tíz) hónaposan fordult meg elõször. Elõbb mászott, mint forgott. Most egy nagyon koordinált mozgású sajtkukacKép, szupi eredménnyel jutott be a tesi tagozatra. Persze, jó ha megnézi szaktekintély Zsombit, ezt csak azért írtam le, hogy ne vedd biztosra azt, hogy baj van!

Urszila
urszila
 
 


Orsoly Kép
szuper bátor vagy!

Urszila Kép
köszi, de most nem volt egy nehéz vizsga, nyolc pici tétel mindössze, a jövõ szerdai szigorlattól jobban tartok.
Plüss állatok: buáááhh, ha nagyon hulló szõrûek, akkor fõleg ...
Emberek az útlevélirodában KépKépKép Fuj.

Kangi
kangi
 
 


Gombóc!

Az én lányom is nagyon késõn kezfdett forogni, úgyhogy nyugi!!! Ez még nem jelent önmagában bajt. A másik topicban Csics Petikéje volt hipotóniás, õ azt hiszem nyakban, nem tudta tartani a fejét. Õk is jártak valahová tornázni. És Petike nagyon jól fejlõdik!!! Már igazi nagyfiú és nem lesz vele semmi gond!!!

manó
manó
 


Ja, és Emma 8 hónapos és ha fogjuk a kezáét megáll kb 5 másodpercig, aztán összecsuklik. Akkor most aggódjak én is?Kép Én úgy veszem hogy még nem elég érett az álláshoz. Mászni se tud, csak gurulni. Hát remélem hogy semmi gond, én még várakozom.Kép

manó
manó
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk tegnap voltnk a balcsin a gyerköc nagyon élvezte, nem a vizbe vittem be hanem vettünk neki egy kis csónakot amibe tud ülni és ugy hztuk a vizzen.

Ma voltunk méreckedni és csak 10grammot hízzot 1hét alatt de már megint nõt 1cm. Igy már 71cm, jó hosszú baba a védõnéni csak csodálkozik, hogy milyen sokkat nõ.

Forgással kapcsolatban: Márk megfordul a hasáról a hátára, de hátról hasra csak ugy megy neki, hogy nem tudja kihuzzni a kezét. Nem tudom ez meddig lesz igy de jövõhéten megyünk a dokinénihez majd rákérdezek én is, hogy ez baj e 5és fél hónapossan.

Orsoly: Ti már vágtátok Lackó haját, Márknak már 2* kellett levágni szegénykém nem szereti, de ezerrel nõ a haja.

Babaviz: Én az Óbudai gyrekvizet veszem és Márk nagyon szereti. A fõzelékébe is ezt teszem.

Na most megyek
Sziasztok
Andy és a nem evõ Márk
andy78
 
 


Sziasztok!

Én is olvastam a Friss Kismamikat még tegnap, nagyon elszomorodtam Kép. Nem is volt kedvem ezek után itt nyafogni, hogy néha az agyamra megy a gyerekem, hiszen Õ itt van velem, teljesen egészséges és ez a legfontosabb.
Az én környezetemben is történt ilyen tragédia tavaly, borzasztó nehéz feldolgozni mindenkinek. Kép Kép Kép

Gombóc!
Levi kb. két hete, azaz több mint öthónapos korában kezdett forogni, szóval emiatt ne emészd magad. Valószínûleg csak lusta Kép. Az biztos, hogy több orvosnak is meg kell mutatni, mert több szem, többet lát ugyebár...

Levinél semmi gondot nem okozott a Menjugate oltás, még láza sem volt eddig és valszeg már nem is lesz, mert az oltást tegnap délután kapta.
Ma voltak itt Brokkoliék, Levi és Zsófi felváltva nyafogtak, de azért jobb volt így négyesben, mint kettecskén.

Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Andy!

Emma 7 hónaposan fordult hátról hasra, de azóta profi szintre fejlesztette.Kép Õ kb 1 hétig nem tudta kihúznia kezét.

manó
manó
 


Megint sziasztok!

Most láttam a Tényekben, hogy egy mexikói babysitter brutálisan verte a rábízott gyereket. Amikor felmerült a szülõk gyanúja, hogy veri a gyereket, vettek egy kamerát, amivel rögzitették az egészet titokban. De könyörgöm: miért nem a babysittert cserélték le a kamera megvétele helyett????? Hiszen akár meg is ölhette volna a gyereket egy rossz ütéssel!
Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak Kép.

Fel vagyok háborodva!
Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!
Bocsi, meg csak feluletesen olvastam vissza.
Szoval nem a forgas a fo baj, hanem a dokineni csinalt mindenfele vizsgalatot (olyan kuszo-maszo feleket, allokat stb.) es kiderult, hogy Zsombi a labait nem igazan hasznalja. Itthon ez nem derult ki, mert haton fekve ugyesen rugkapal, meg hason fekve is emeli a fejet, mast mi meg nem figyeltunk, mert nem ertunk hozza. Kép
Illetve ugy tunik, hogy a combija rendben, csak a terde alatti reszben nincs ero. HAt emiatt van itthon most panik. Szegenyt fel delutan nyustoltuk, hivatalosan asszisztalt maszas gyakorlatokat vegeztunk, de iszonyuan ordit kozben. KépKépKép
Pussz, majd jovok,
Gombóc
Gombóc
 


Lányok,
tök OFF leszek, úgyhogy elõre is bocsi, de nincs véletlenül olyan megbízható, óvatos fiatalember ismerõsötök, rokon, egyetemista, fõiskolás, aki sofõrködne a férjemnek a hét végén Somló-hegyi ottalvással, koszttal? A mi kocsinkkal, úgyhogy tuti megbízhatónak kellene lennie, személyes garanciákkal. Péntek délutántól szombat estig, szóval a szombati buliját nem kéne lemondania Kép Megalkudnánk.
Nem biztos, hogy ez a mostani lenne az egyetlen alkalom, már olvastátok, hogy én átmenetileg bemondtam az unalmast Kép

Elõre is köszi, ha van ötletetek. Kalandorok kíméljenek!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Mi az, mindenkit kiütött a meleg?!

Toffifee,
Mi is a IV. kerületben lakunk, de csak 2 hete került szóba és adott beutalót a doki csípõszûrésre (így lesz 30-án a vizsgálat). Egyébként azt sem tudom hova kell menni, azt nem mondta. Holnap megyünk oltásra (Menjugate), csak ne felejtsem el megkérdezni.

Zulu,
Június utolsó hétvégéjén tuti a lehülés, sõt esõ is. Ez lesz a 4. év, hogy ekkor megyünk a Velencei-tóhoz a barátokkal, eddig mindig kifogtuk a rossz idõt.

Kangi,
Gratulálok az újabb 5-öskéhez. Hogy csinálod?!

Gombóc,
HypotoniaKép. A torna biztosan segít, megy a drukk!

Urszila,
Mi is akarunk útlevelet csináltatni Roninak. Nagyon macerás, lehet valahogy gyorsítani (hogy ne a gyerekkel kelljen órákat várni)?

Andy,
BalcsiKép. Irígy, irígy.

Babahajmosással kapcsolatban senki nem válaszoltKép.

Képzeljétek, már megint drága az eper. A zöldséges azt mondta, hogy már leérettKép. Ez elkeserít, mert akartam fagysztani, meg egy kis lekvárt is.

Maci_2 + Roni, aki a melegtõl vagy alszik vagy nyüszi
maci_2
 
 


Maci_2!
Mi telefonon érdeklõdtünk, hogy ott kell-e fényképet csináltatni, az ügyintézõ ajánlotta fel, hogy idõpontot ad, diktáljunk be mindent, hogy csak alá kelljen írni. Próbáljátok meg ti is. Fényképet csak ott lehet csináltatni, mert ugyibár számítógépes kell. Szerintem ne menjetek reggel korán mint mi, fél 9-tõl 9-ig már csak 1 ember érkezett utánunk. Másik csúcs du. van. Mind a ketten kelletek hozzá, alá kell írja mind a két szülõ az útlevélkérést. Az is lehet, hogy Ronival csak fényképeszkedtek, aztán ha valaki tud vigyázni rá, csak ti ketten álltok sorba aláírni.
Ha jól emlékszem, azt kérdezted, hogy kell-e minden nap hajat mosni. Szerintem most kell, mert nagyjából a fejükön izzadnak a babák. Ha hûvösebb lesz, akkor nem. Nálunk nem probléma, Julkának 1-2 cm hosszú pihécskéi vannak, Ronié viszont jó hosszú!Kép Egy év múlva megint kell majd minden nap, akkor majd a homokot szórja a hajábaKép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Györgyi,
jujjj, tényleg nagyon közel lakunk egymáshozKép. Ez a hetem sajnos nagyon zsufi, pénteken még egy unokaöcsi is erõsíti kis csapatomatKép, de jövõ hétre megbeszélhetünk valami találkát valami jó hûvös helyre. (Normafa pl.?)

Franyó,
Ti is errefelé laktokKép?

Timici,
ne légy szomiKép. Bence gyögyörû, szerintem a barátnõd is erre akart kilyukadniKép.

Gombóc,
szegénykém, biztos jól megijedtetekKép. De szerintem sem kell aggódni, nagyon hamar rendbehozzák Dévényék ZsombikátKép. Olyan rossz, mikor az ember ilyen dolgokat hall az orvostól, emlékszem, velem is megfordult a világ, mikor megmondták, hogy gond van Anna szívévelKép. De aztán hamar kiderült, hogy jó esély van a spontán gyógyulásra isKép. Most júliusban van a következõ kontroll, nagyon izgulok, remélem csupa jót mond a szívészKép.

Urszila,
útlevélkészítésKép. Sokszor kiakadok ezen, mennyire közönyösek az emberek. Az civilizáltság valahol ott kezdõdne, hogy a férjednek kérnie sem kelljen, hogy elõremehessetek a kicsivel, hanem kapásból felajánlaná valaki, ha más nem, a fotós. Mi egyébként azért nem voltunk síelni, mert nem voltam hajlandó decemberben végigállni a sort az akkor két hetes gyerekkel. Mert simán végigváratták volna velünk is.

Orsoly,
na látod, megy ez Neked, csak vezess bátran!Kép

Kangi,
én nem aggódom a szigorlatod miattKép! Summa cum laude készül itten?Kép

Maci_2,
Roni szépséges kis vigyori!KépKépKép Szerintem is tiszta apjaKép. (nagyjából sejtem, mit érzelKép, az én gyerkõceim a vércsoportomon kívül semmit nem örököltek tõlem. Talán a maca a szemem színét, de az még nem tuti)
Mi vittük a fotót, ott szkennelték, szerintem kérdezd meg telefonon, annyival is kevesebb macera.
Idõjárás: remek. Mondanom sem kell, akkor megyünk nyaralniKépKép.

Norka,
nekünk Zanussi van, közepesen zajos, és víztakarékos. 8 terítékes, de ha költözünk, oda 12est veszünk, inkább több étkészlet lesz, de ha nagy fõzés van (jelen helyzetben úgy havonta egyszerKép) akkor nagyon jó, hogy beférnek egyszerre az edények.
Kiscsajszi továbbra is tündérkeszépKépKépKép.

Képzeljétek, vettem a kiscsajnak egy icipici bébimedencét, annyira édes benne, kinyújtózik, és rátámaszkodik a peremére, tisztára, mint az öreg nénik a gõzbenKép.
Olyan jó kis fotókat csináltam megint, majd talán Apuka beszkenneli még az érettségi képek elõttKép. Digigépünk továbbra sincs, sikerült azt a típust kiválasztani, ami hiánycikk egész EurópábanKép. Brühühü.

pusz, megyek bedunsztolódom Apafej mellé
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


ZuluKép
De kár, hogy nincs medencés kép Kép
Nem akarok én utazni babócával sehová, mi ketten itthon nyaralunk, de a nagyok mennek az apjukkal. És ama rémítõ gondolatom támadt, hogy mi van, ha valamelyiknek valami baja lesz külföldön és még oda sem mehetek, mert Julkának nincs útlevele és Julka jelenleg hozzám csatolt emberke?

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok

kicsit betegek vagyunk, s Andulka is elkapta a virust, kohogok, horgok o is kohog.
Hat mennyi minden rossz tortenik, irom a tesom dolgozatat mert meghalt a volt (elso)baratnoje is 21 evesen autoimmun betegsegben, ez is megrazo nemhogy a masik, egy tanaromnak is tegnap volt a temetese. Ezen morfondiroztam egesz nap. Na nem rontom itt tovabb a hangulatot.

Maci_2
nalunk nincs hajmosas, nem lehet, csak Johnsons olajjal kenegetni a fejet koszmo ellen, hat Andulkanak nincs is olyan szep hosszu haja mint Roninak vagy a Joocsinak.

Csiposzures
en ugy tudom hogy 1 honapos korig kell menni ha csaladban mar fordult elo problema, egyebkent 6 hetes korban utana 4 honapos korban kontroll. Jobb minnel elobb elmenni, nekem nem vettek eszre idoben, s egy egesz eletre szivom...de most mar van UH ami jo.

Norka
de jo h. allampolgar leszel, de Jazi miert nem a te allampolgarsagodat kepta meg? Mostansag jobb pui de drac-nak lenni mint maffiozonak. Nalunk apa drak, ezert kell csereltetni minden papirt sot engedelyeztetni kellett apa nevenek viseleset is, persze hogy ekezet nelkul engedelyeztek. Majd ha apanak lesz letelepedesije lesz ekezet 5000 Ft-ert is ujabb papircsereves hajcihovel. Jazinak is kell allampolgarsagi vizsgat tennie? Kép

Tofi
en is akarok vasalogepet!!!

sziasztok
fuldoklos Zsurlo es kohogos Andulka
zsurlo76
 
 


Sziasztok

utleveltema szerintem lehet onkormanyzatnal is csinaltatni ott nincsenek sokan de talan nem olyan gyors mint a kozpont.
ZSurlo
Névtelen
 


bocsi, hajmosas van, sampon nincs.
Zs, a szetszort
Névtelen
 


bocsi, hajmosas van, sampon nincs.
Zs, a szetszort
Névtelen
 


Maci_2 Kép
punk kislályomnak születése óta úgy csinálom, hogy a fürdetõkrémes (én mikróban melegítem, úgy oldom fel) fürdõvízbe mártott szivaccsal fürcsi elõtt megdörgölöm a fejecskéjét minden nap, és utána a vízben lemosom. Egy darabig sapiztunk, aztán hajszárítóztunk, tegnap viszont csak megdörgöltem kicsit a tetra törcsivel, igaz, tegnap õt magát meg sem töröltem, hagytam, hogy magától száradjon meg.
A nagy haja miatt, meg az izzadás miatt mosom minden nap.

Megint 3/4 4-kor ébredt Kép

Zulu Kép
sajnos nem summa cum laude, mert az elõzõ félévben gonoszok beleköptek az idexembe két négyest KépKép
Medencézés jujdecuki lehetett! Kép Kérünk képet!
Kéé-rünk-kéé-pet! KépKépKép

Pussz
Kangi és koránébredt de ágyában visszaaludt Julcsi
kangi
 
 


Csajszikák,

Miszike írt, hogy nem veszett el, csak kipurcant a gépük, de különben jól vannak, mindenkit üdvözöl.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Zsurló,
21 éves lány ... ez is szörnyû, szörnyû, miért????? KépKépKépKép
Tanárod miatt részvétem ... de biztosan nagyon szép élete volt, sok diákot nevelt jó emberré, sokat adott a világnak, és elfáradt...

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok
KosziKoszi mindenkinek a mosogatogep infot. Egyenkent felolvastam oket Apana, aztan majd o tudja! Kép Minden esetre ugy tunik jovo honapban beruhazunk tyuhuu, uj lakas, uj mosogaogep!

Baba asvanyviz
Ezt mar 4 honaposan is vedelhetne Jazi? Es milyen homersekleten? Gondolom szoba30fokosat nem igen inna meg...

Gomboc
Ne szomorkodj! jo,hogy szakerto keze koze kerul Zombi! Kép Biztosan hamar rendbe jon, ha tornaztatjatok! Kép

Urszila
Sorbanallas Kép Tenyleg hihetetlen,hogy idonkent mennyire erzeketlenek a nepek!
Jazi (azaz Jázi Kép )szerencsere picurit sem lazasodott be es a labat is csak 2x borogattam. Pedig 2 nap sirasra szamitottam. Semmi nem volt, csak tobbet aludt! Kép
Haha Kolozsvar?! En nagybanyai vagyok. Amugy mar csak haverok vannak kint, es szerintem a pokolba kivannanak,ha 30 napot maradnank nalunk valaha Kép De koszi az infot, sosem tudni,mikor lesz ra szukseg?! Kép Amugy Jazi ukran allamp. lett, mert Apanak konnyebb volt felmenni a kovetsegre,mint nekem babastol. Nem is tudom, melyik a jobb valtozat!!! Kép Kép

Zulu
Medence Kép Gephiany Kép Nem lehetn masikat valasztani???? Kép

Zsurlo
Remelem mar gyogyulgattok! Nalunk Apa produkalt ilyen tuneteket mult heten, de szerencsere mi nem kaptunk el tole. Temetes Kép
Pui de drac Kép Jazi allamp. lasd Urszilanak irtak. Hat, had ne meseljem,hogy nekunk is hany 10000 papir kellett, hogy Jazmin ukran all. lehessen+beadhassam a bevand. papirjait. Meg indoklas is kellett az o neveben,hogy miert keri az allampolgarsagot Kép Alkotmany vizsga? Ki tudja, elmutogatja a valaszokat... Kép

Szilvi es Breki tragediaja meg mindig foglalkoztat. Es a legelszomoritobb az,hogy sokan irtatok,hogy ismerosotok koreben mar tortent ilyen eset Kép Olyan hihetetlen! Komolyan. UHkra jartunk, NST, es egyszer csak kiderul,hogy nincs minden rendben.Vagy nem is derul ki. Kép

Jazmin teljesen jol van, vegul semmi laz, semmi hiszti.Persze anyos mar rogton jonni akart, de letiltottam. Igy gondolom ma lesz a rohamozas. Kaptunk GermicidC helyett valami egyeb kupot. Siman az a neve,hogy "Lazcsillapito kup gyermekeknek" csak latinul (suppositorium antipyreticum pro parvulo). Hasznalt mar valaki ilyet? Ebben is van nyugtato? Nincs hozza semmi tajekoztato :0/

Norka es Jázi
norkini
 
 


Ja, kimaradt! Koszonjuk a nagyon sok dicseretet! Kép

Jázmin
norkini
 
 


Kangi,
lehet, hogy tudok valakit, aki esetleg vállalná, de nem biztos... megkérdezzem, aktuális még?

Gombóc,
szegény Ti!!! Drukk, hogy a torna segítsen Zsombinak!!!!!!!!!!!

Maci 2,
én azért nem írtam a babahajmosásra, mert nem tudom, hogy "kéne" csinálni, mi nem mossuk minden nap, igazából teljesen esetleges, amikor eszünkbe jut Kép. Ebben a melegben gyakrabban, hogy a fejecskéje is hûsöljön picit. Viszont Annának feleannyi haja sincs, mint Roninak Kép, úgyhogy nem tudom, neki hogy lenne a jó.

Zulu,
mi Albertfalva kitérõnél, szóval az nem egészen arra, ha jól értettem eddig, te XII. kerületi vagy, ugye? Azért nincs messze, egyszer csinálhatnánk megint budai talit Kép!

Timici,
sógornõmék kisfiára, aki szintén Bence, én is mondtam már ezt, hogy inkább kisfiús, mint babás, de én ezt bóknak szántam! Nem lehet, hogy a barátnõd is? Bence egyszerûen gyönyörû, és kész, nem mindegy, hogy mihez hasonlítják? KépKépKép

Zsurló,
gyógyulást nektek!

Pussz
Franyó
franyo
 
 


Norka!

Engem is foglalkoztat!Kép Sajnos az Uh nem mutatja ki a köldökzsinort, azt se mutatja ha a babára van tekeredve.Kép Nekem pl nagyon rövid volt,és ezt se vették észre, angy szerencsénkre épp akkora volt hogy kifért Emma, de felemeleni már nem tudták vele, azonnal el kellett vágni. Belegondolni se merek mi van ha 5 cm-rel rövidebb és bent ragad a szülõcstaornában. A doki annyit mondott: "Ez az egy rendellenesség volt".

Szerintem a vizet már ihatja 4 hónaposan is. Ez végülis a forralt víz helyett van.Kép Egyáltalán nem biztos hogy nem ízlik neki szobahõmérsékleten, Emma pl cska melegn hajlandó meginni mindnet. Tehát én a 30 fokban is melegítem neki az innivalót.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?