Új privát üzeneted érkezett!

Mese, szerintem jól tetted, mert a kisfiad már önmaga elkezdte feldologzni a történteket, így ha te nem segítesz neki benne, akkor félő, hogy rossz irányba terelődnek a kis gondolatai, így pedig te segíthetsz neki is átvészelni, és nem baj, ha látja, hogy neked is fáj, a fájdalom is az élet része...

én a kislányomnak, aki bár csak most lesz 3 éves, azt mondtam, hogy még fönt van a Jóistennél, és a felhőkről figyeli őt...nem vagyok olyan nagyon nagy hívő, de a Jóisten néha azért kisegít, mert láttam, megnyugtatja a lányomat...

De nagyon nagyon nagyon nehéz!!!! Szerintem a legnehezebb az egészben az, hogy a már meglévő gyerek (elnézést, ha valakinek még nincs!!) , hogy az is szenved a veszteségtől, meg érzékeli a rosszkedvet...

Nekem borzasztó rossz gondolataim vannak, amiket tudom,hogy ki kéne vernem a fejemből, de egyszerűen nem megy... Magamat hibáztatom, hiszen látom, hogy a férjemmel nincs baj, hisz teherbeejtett, mikor a lányunkat akartuk, aztán tavasszal, ami elment, aztán most augusztusban, ami szintén meghalt, tehát ő termékeny, az én testemmel van valami baj, és nem tudok neki több gyereket kihordani, amikor egyikünknek sincs nagyobb vágya ennél és nekem meg tényleg erre állt rá az életem, azaz, teljessen így állítottam be magam, hogy az elkövetkező pár évben itthon leszek babázok a kistesóval, közben majd délutánonként megyünk a Lilosért az oviba, és majd minden milyen szép és jóó lesz... áááá erre, most a semmi.... FÉL ÉV VÁRAKOZÁS...és akkor se tudom, hogy hogy fogok tudni félelem nélkül újra belevágni, már most is ahogy teherbeestem teljesen görcsbe rándult a gyomrom, hogy jajj, mi lesz velem...mi lesz ha történik valami, jó okét tudom, menjek pszichológushoz, az oldja, de elsősorban nekem kéne oldani, én meg nem tudom, valahogy annyira görcsbe rándultam az első vetélésnél, hogy nem tudok belőle kijönni...

annyira minden minden vágyam az lett volna, hogy a lilosnak legyen testvére!!!!
esztiilil
 
 


esztiiii
Teljesen megértelek,gondolom milyen félelmek vannak benned,annyira megvisel egy embert egy vetélés,és mikor újra megtörténik a csoda,akkor sem mer bízni benne,mert ott motoszlkál benne,hogy mi van ha újra ugyanaz történik.Én mindenesetre kívánok neked minnél előbbi pocakodást,és próbálj bízni magadba és a testedbe.Nagy ölelés Neked

Kép
mese28
 
 


Mese!

Esztinek igaza van. Jobb, hogy beszéltetek erről, mintha saját gondolataiban süllyedne el. Így legalább tudatosítottad benne, hogy ez egy véletlen, senki sem hibás, és ha jön testvérke, most már tudod, hogy mennyire várjátok, és ne legyen szomorú, anyának se könnyű, de idővel könnyebb lesz.

Eszti!

Teljesen rendben van, hogy ezeket érzed. Amit megtehetsz, megnézeted a hormonszintjeidet, és megpróbálsz megnyugodni. Nem bíztatlak, a köv. terhességnél is izgulni fogsz. És ha ott van Lilos, akkor biztosan lesz neki tesója is. :-) A fél évet pedig gyakran "mérsékelni" szokták 3 hónapra.

Addig mondjuk ihatsz gyógyteákat, ha a ciklusoddal nincs valami rendben, és erővel is de keress más alternatívát a gyereknevelés mellett. Mondjuk hastánc, vagy néptánc vagy bármi, ami közösségben van, és teljesen távol áll a gyerektémától.

tjuca
 
 

 
 

Eszti! Babett!

Itt még nem találkoztunk, üdv itt.

Dreika!

Örülök, hogy túl vagy a műtéten. Nem tudták kitisztítani a méhed? De nyugtass meg, hogy altattak!

Nemsokára dobok táblát. Aki szeretne csatlakozni jelezze.

A hétvégi kirándulásról az összes képet feltettük, itt lehet megnézni: http://gallery.kovacs-telekes.org/v/kar ... r-2007-10/

Kinga az aki mindig mászkál, én meg az, aki rózsaszín poncsóban libegek. Kofa az, aki ölében van Kinga, a többiek barátok. A ló sem családtag. :twisted:

tjuca
 
 


tjuca!
a ló nem családtag mondaton röhögök 10 perce. :lol: :lol: :lol:

Kép
mese28
 
 


jaj de szép ez a baba :) Nagyon cukormáz :) :) :)

Kép
mese28
 
 


Mese,
Szerintem nagyon jó, hogy beszéltetek róla! Most nincsen egyedül a kis gondolataival. Sajnos nem tudjuk a gyerekeinket egy egész életen át megóvni a szomorúságtól. :(
Hány évesek?

Eszti,
Megértem amit érzel, nem tudom hogy én mit fogok érezni legközelebb, de bárcsak már ott tartanék!
Biztos vagyok benne, hogy nem Benned van a hiba, egyszerűen így kellett történnie, de igenis képes vagy gyermeket szülni, hisz ott van a szép és egészséges Lilos!!! :)
Adj magatoknak időt, kapcsolódjatok ki.
Szerencsére mi is elutazunk novemberben kétszer is, nagyon várjuk már.

Tjuca,
De persze sikerült kitisztítani, csak a doktornő szerint nem volt egyszerű. Azt mondta, hogy egy ilyen műtét kb. 6-7 perc, az enyém jó negyedóra volt.
És persze altattak is.
Nagyon csini vagy és Kinga annyira csajszis! 8)

Az normális, hogy a kórházban semennyire nem véreztem, este kezdtem mikor hazaértem. Aztán lefekvés előtt nagyon durva volt, folyt mint a pisi (bocs!), de gyorsan lefeküdtem és éjjel is meg most is, már egész kis lájtos mensi jellegű.
dreika
 
 


Szia Lányok!

Mese!
Sztem a legjobb amit tehettél, h előttük sírtál, és beszélteteka dologról!!!!

A speckó helyzetünkből adódóan én egy ideig teljesen belevetettem magam a gyász/veszteség pszichológiájába,

főleg ami a gyermeki lelket érinti, (egy talicskányi könyvön rágtam át magam+beszélgettem erre hivatott emberekkel...)

és a szülői minta nagyon fontos itt is. H lássa, láthassa gyerek, h vmit/vkit elveszteni fájdalmas, és a fájdalom megélése, kifejezése szabad, megengedett, sőt KELL.

Ez a feldolgozáshoz, a "túllépéshez" szükséges folyamat , ami ha kimarad, gáz lesz vhol belőle.

Mert a gyerek érzi szegény , h vmi nem ok., és érzi h vmit takargatnak, de úgy tesznek, mintha rendben lenne, ettől elbizonytalanodik, félni kezd...stb.

Na, befejezem a pszichológusi tevékenységem... :oops:

Eszti! Tényleg magaddal kell rendbejönnöd, és igaza van Jucának, h keress vmit, amiben örömöd leled. És ne testvért akarj, hanem egy második gyereket magatoknak, aki aztán ugye testvérré válik...

Kép
zmimi
 
 


Sziasztok!

Tudom, most többen azt mondjátok, hogy szívesen lennétek a helyemben, de megpusztulok ettől a hányingertől, émelygéstől, folyamatos öklendezéstől. Két napja még semmi bajom nem volt és egyszercsak , mint derült égből villámcsapás, leterített. Most ott tartok, hogy állandósult ez az állapot, reggel felkeléstől, este lefekvésig. :roll: A szörnyű az az, hogy az étvágyamat nem vette el, sőt enyhülést az hoz, ha eszem valamit. :shock: Így egész nap csipegetek. :roll: Ez számomra teljesen új, ilyen nem volt az előző terhességemnél.

Ha összeszedtem magam, még jövök és írok mindenkinek.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana!

Bocsi!!!

Majd, ha lesz időm sajnállak. (anyám eszeveszett mondása) :lol: :lol: :lol:
Szóval nyugi, ez annak a jele, hogy odabenn minden kúl, Te pedig ugyan baromi rosszul vagy, de hidd el a 2. trimeszter feledtetni fogja mindennel az elsőt. :wink: Bocsi, momentán nem tudok bíztatóbbat írni. Látod Kacika is már kifelé jár a hányósból. :lol:

tjuca
 
 


Juca... :lol: :lol: :lol: ez jó... ezt beveszem a repertoárba... :wink:


Monti!

Tényleg. Jó az. Tombolnak a hormonok.
Az én férjem mondása: "...az csak egy érzés!"

2-3 hónap, és kacagsz majd rajta! (na, jó, kicsit sajnállak azééér...)

Kép
zmimi
 
 


Monti! Mondtam én, hogy a 6. héten kezdődik... :wink:
De kitartás! ez jó jel, csipegess csak, ha az enyhülést hoz, attól meg ne félj, hogy hízni fogsz, jó ha megtartod igy az eredeti súlyod. Egyébként meg jó jel, mégha borzalmas is. No most mondok másikat! Az esetek többségében a 12. hétre elmúlik! Ilyenkor az a gáz, hogy mások elől hogyan rejtsd el a dolgot, merthát mindenki gyorsan levágja mia a helyzet... Figyu! 1,5 hét múlva nagyon szivesen átveszek tőled ebből a rosszúllétből! Mit szólsz??? :D

Kép
kislibus
 
 


Sőt! 6 nap múlva Jucának is dobhatsz egy kicsit szerintem nem lesz ellenére! Ugye Juca?? :wink:

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Csak pár gondolat, elég erőtlen vagyok.

Luca!
20 óra körül szoktam felmenni az msn-re, fürdés után. Előbb ne igazán jó, örülök, ha 8-tól elvan apával a kölök.

Monti!
Kitartás, küldhetsz vukból nekem is!

Erika!
Örülök, h túl vagy rajta, a szövettantól ne várj sokat. Én a műtét után alig véreztem, aztán otthon elég vacakul lettem, szédelegtem, piri, görcs... eltartott 10 napig.
Próbálj kikapcsolódni, elfoglalni Magad.

Linácska!
A patkányos történeten jót nevettem én undorodom némely álattól, így azokat játékként sem vesszük meg.
Voltam ma a telcsiboltban, kiderült valami felhasználói nevet+jelszót állítottam el, emiatt nem tudtam megnézni az MMS-t. Most már műxik.

Juca!
Tündéri Kinga, az a virág....... :D :D :D a kardigánja is nagyon tetszik! Egyre inkább erősödik bennem a vágy egy pici lány után....

Kislibus!
Az új védőnőm rendesnek látszik, frissenvégzett és nagyon lelkes. Szervezi a baba-mama klubot, aláírást gyűjt, h bővítsék a bölcsit...Javasolta, h itassak gyógyteát a fiammal na meg vitaminokat. Mondom Ő csak vizet iszik és márc. ban volt egyszer beteg se előtte , se azóta..inkább nem gyógyszerezem...

A 15hós szuritól kell tartanom???


Rólunk:
voltunk ma vérvételen, szerencsére csak megcsípték Ábel ujját és úgy vettek 3 kémcsőnyi mintát. Remélem ezuttal lesz eredmény és azt mutatja, h minden OK.

Jót röhögtünk reggel, mert kellett pisiminta. Nekünk az erre a célra kitalált gyűjtő nem jött be, így gyerek beállítva a tús alá, langyos víz és vártunk...ott állt, apja fogja a kezét én meg a kimosott bébikajcsis üveggel és lestünk....5 perc, semmi eredmény, elindultam , h hozok neki vizet, igyon aztán hátha...amint kimentem pisilt.. (szerencsére a gyűjtőedényt otthagytam így lett minta. ) Tanulság: szégyenlős a szentem.... :D :lol:

Piri még tombol, érdekes a ciklusom, szoptatás alatt 42 naponta piri, miután elhagytuk a szopit 33-34 nap, most 25 nap....na erre varrjatok gombot.... :o :shock:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jöhet vuk, bár nekem ez a hónap esélytelen. :twisted: úgy meg már mégsem akarok hányni, bár ilyenre is volt példa.

Zsuzsu!

Piri kínoz? Tirza lány lesz nem? :twisted: Ollan édi cuccai vannak, de nem nagyon lehet öltöztetni, mert ugye mindent szétmász a mászó ász.
Hát érdekesen alakulnak a pirikéid. Ha sokáig ilyen, akkor nem árt beszerezned lh tesztet, mert így nehéz lesz kisakkozni a tutit.
Vagy el kell menni Horvátországba. :-)

Libuskám!

Átengedem Neked a rókákat nagyon szívesen.
Amúgy recipe, ami nekem bejött másnak nem biztos: hagymás tejfölös chips citromos fantával, és mindent jegesen. Jó volt még a citromos víz. Forró teától levestől kivert a víz. Jött még mustár, földimogyoró, és nagyjából ennyi. A többi mindig búvár kaja volt, de én mazohista lenyomtam erővel is.

Mimi!

Csak egy érzés. Ja rúgnám farba :twisted: Amikor már sokadjára hánytam ki mindent, akkor Kofa azt mondta, hogy bármit megvesz, ami segít. Csak épp nem volt olyan. :cry:

Montana!

Fel a fejjel, már csak 40 nap van a tankönyvek szerint. :wink:

tjuca
 
 


Juca!
Valóban érdekes a ciklusom. Most nagyon meglepett a 23. nap körüli petefészekfájás, aztán két nap múlva csipp-csepp, majd beindult rendesen. "Embör" arra tippel, h volt találka, de nem sikerült befészkelés...a vicc az, h már megint érkékeny vagyok a szagokra...
Tirzára gyúrunk... :) Ábel a 2. hónapban jött össze....

Nálunk most lesz bababörze, már készülök nagyon :-) Gyorsan nőnek nagyon a gyerkőcök.

Mekkora Kinga?

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


érzékeny

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


A beágyazódást segíti a palástfű tea a második szakaszban. :lol:

Akik már vetéltek, amúgy is jó egy kis gesztagén, gyógynövény, ami ráadásul nem árt.

Érzékeny a szagokra? Piri alatt? Mondjuk én meg hánytam, meg fájt a mellem, úgyhogy jó vagyok én is. :twisted:

tjuca
 
 


Kinga 9,63 kiló (64 dekát hízott 1,5 hónap alatt). Tegnap volt mázsa. A hosszát nem tudom, de sztem több, mint 80 centi. A lába viszont csak 19-es. :lol:

tjuca
 
 


Juca!
Köszi a tippeket, egyenlőre no para, ez még csak az első "szabad" hónap volt.
Igen, valahogy a szagérzékenység előjött és még mindig tart.. evvan..

A cicifájás is rossz lehet, nekem valahogy egyáltalán nem volt igaz rókakoma sem..

Kinga igazi csajszi, tökéletes méretekkel. :D Mi majd 24.-én megyünk, méricske, szurik....

Lépek, összeütök valami vacsit.
Pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zmimi,
ahogy ígértem tegnap, itt van a görbém. Nagyon 8. napi ez...
Kép

Este megyek a dokihoz, majd megírom mit mondott, na meg válaszolok a többi hozzászólásra is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lányok! Én nem vagyok irigy! Megy a róka mindenkinek, aki kért belőle. :lol: Most, hogy szétosztottam fekszem vissza az ágyba, mert még mindig maradt belőle elég nálam. :roll:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Monti!

Ez aztán a felebaráti cselekedet. Köszi! :wink:

Lina!

Hát érdekes. :cry:

tjuca
 
 


Lina,

tényleg olyan... :shock: és volt szeretgetés??? :oops:

Most jól fenn van a hőd , anya! :wink:

Kép
zmimi
 
 


Hujujujuj! 4 órára tűnök el és úgy betermeltek, hogy csak nézek!!!

Monti! Köszi :D Ja és a zebrás tesztet hol is vetted??? Abból is kéne róka mellé. :lol:

Zsuzsu! 15 hós oltásról nem kaptál tájékoztatót??? Hááát egy éve még én is lelkes voltam.... :roll: Szóval Priorix nevezetű oltást kap, ami valójában MMR, csak meg akarják vele hülyíteni az orvost, védőnőt és anyukát is, hogy ilyen fantasztikus nevet kap. Tudjátok ez olyan mint az a tuti kis multidiszciplináris szóösszetétel amit annyira utálok.. :twisted: :twisted: No ez a szuri nem tartalmaz higanyt (mindenféle híresztelésekkel ellentétben) és nem okoz autizmust!!!!
Ezt meg a Egészségügyi Világszervezet mondta. 3 betegséget véd ki: Mumps (kisfiúk heréje és kislányok petefészke ment rá annó a betegségre) Morbilli (Kanyaró, sok esetben halálos kimenetelű volt) Rubeola (Rózsahimlő, ezt tulajdonképp a terhesek védelmében kepják a gyerek, mert közösségben gyorsan terjed és ha az ovis hazavinné a pocilakós anyucinak, annak pocilakó és anyuci látja komoly kárát)


Lina! Ez bizony 8. napinak tűnik... Volt ekson??

Kép
kislibus
 
 


Zmimi! És te hogysmint??

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!
Emese, csatlakozom az előttem szólókhoz!Mindent jól csináltál!Én is elmondtam a csajoknak, bár Ők már nagyok.Próbáltam nem nagy feneket keríteni a dolognak,annyit mondtam, hogy nem él, és másnap reggel vissza kell mennem a dokihoz.Amikor délután hazaértünk, akkor mondtam, hogy kiszedték.

Tegnap valamit mondtam a Vivinek, hogy na, meg vagyok én áldva a két lányommal, erre mondta, hogy én tehetek róla, hogy lányok lettek.Mondtam, hogy arról kizárólag az apuka ivarsejtjei tehetnek, de azt mondta, hogy ez nem így van, mert én számoltam ki Őket. :lol: :lol: :lol:
A lelkére kötöttem, hogy ezt a biológiatanárral ne közölje, ha egy mód van rá...
Szerintem a gyerekeim többet tudnak bébigyártásból, mint sok felnőtt... :wink:
De nem bánom, előbb-utóbb szükségük lesz rá.

Eszti, ne okold Magad, nem Te tehetsz róla, hidd el!
Tényleg lazítanod kellene kicsit, meg nem ártana a pszichológus.Az ember mindig azt hiszi, hogy ezt magának kell megoldani, de azért kell a segítség hozzá.Ez néha akkora trauma, amit nem sikerül egyedül feldolgozni.
Egyébként jó helyre jöttél ám, mi előbb--utóbb mindenkit kiráncigálunk a depresszióból! :lol: :lol:
Nagyon aranyosak itt a lányok, meglátod, Rád is jó hatással leszünk!
Csak nyugodtan írd le a gondolataidat.

Dreika, sokat gondoltunk Rád, örülök, hogy jól vagy.

Monti, ide is jöhet majd Vuk!
Azért a folyadékpótlásra figyelj!Én is csak hideg dolgokat tudtam inni, az jó volt.

Lina, tényleg érdekes a görbe.Bár az enyém sem különb a múltkori.
A mostani meg említésre sem érdemes, lh teszt nem mutat semmit a 12. napon sem.

A suli borzaszó volt, asszem többet nem megyek.
Vendég
 


Zmimi, Kislibus
hát ez az, hogy nem, csak a 11. meg a 13. napon. Ha tényleg akkor volt peteérésem, akkor .... :evil:


Na voltam a dokinál. Sokkal okosabb nem lettem, amit mondott, azt már tudtam tőled.
Szóval a lényeg, hogy az anti-TPO, aminek a normál értéke max. 60, az nekem nagyobb, mint 3000. Azt mondta, hogy ugyanolyan baj lenne, ha 62 lenne, mint ha 3000, ez nem lényeg, bár a gyulladás mértékére némileg utal.
Szóval, meggyógyulni nem fog, belehalni nem lehet, ezt így tömören, velősen közölte. Kaptam hormonpótlást, igaz nekem még jó a szintje, de azt mondta, hogy tapasztalat, hogy pl. a hormonpótlás hatására jelentősen csökken a vetélés kockázata. Ugye ha nekem sincs elég, a gyerek az első 12 hétben még el is vesz tőlem, mert az idegrendszeri fejlődéséhez kellene, de nem tud esetleg eleget.... szóval pótlunk.
Még 3 hónap várakozást javasolt, hogy akkor nézzük meg a hormonszintet, és ha minden ok, jöhet a gyerek. Na én meg mondtam neki, hogy épp az előbb mondta, hogy nekem jó a hormonszintem, akkor meg minek várni. Meggyőző lehettem, mert rögtön mondta, hogy akkor 3 hónap múlva mindenképpen menjek vissza hormonellenőrzésre, de ha terhes leszek azonnal, mert emelni kell a gyógyszeren, hogy a babónak is jusson.
Na jöviden ennyi.

Luca,
az én férjemnek az az elmélete, hogy én úgyis csak olyan spermákat engedek magamhoz, amilyen nemű gyereket szeretnék. Ez már több férfinek is tetszett...
:D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jó reggelt Lányok!

Hát, mintmondjak? :?
A ma reggeli tesztem sem lett az az átütően erős...

Sokkal hamarabb látszott, és azért látszik, ráadásul ez 25-ös, az első pedig 20-as volt.

Ha elvittem a srácokat, és visszatértem, akkor felrakom.

Viszont lejebb ment a hőm, és úgy fáj a fejem mint a Zállat!
Az a mensis fejfájás... :evil:

Na, szóval megígértem magamnak, h nem parázok feleslegesen, és végül is ha agyonra aggódom magam, attól még nem maradok terhes.

Tehát a Teremtőre bízván magam, majd kiderül h végződik ez a dolog. Én azért nagyon bizakodó vagyok, bár sajna a cicim sem olyan érzékeny, mint pl tegnap.

Jövök nemsoká a teszt-képpel! :wink:

Kép
zmimi
 
 


zmimi!
Ne izgulj,én még olyanról nem hallottam,hogy zebra és nincs baba.Tuti minden kafi odabent.Tessék élvezni a helyzetet. :)
Tegnap szineztünk Márkóval,a környezet könyvben.Juj úgy örülök,használt mindenféle szint.Szerintem jót tett az ösznépi sírás,nyugodtabbnak látom.

Kép
mese28
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok. :)

Montana,
Én is nagyon vacakul voltam most kb. a 6. héttől, amíg nem, addig vártam, hogy mi van már, aztán meg tessék. De édes a gyötrelem. :wink:

Zsuzsu72,
15 hós szurinak lehetnek tünetei kb. 10-14 nap múlva. Láz, kiütések. Nálunk 10 napra egy esti hőemelkedés volt.
Nekünk pisit a fiam 1 hetes korában kellett gyűjtenünk. Hadd ne mondjam mekkora akkor a kukac, amit a zacsiba kell tenni. :D De lányoknál szerintem még gázabb.
Én is kiváncsi leszek a ciklusomra, szoptatás alatt 28-38 napos volt, júliusban 26 (ekkor hagytuk abba a szopit), aztán ugye teherbe estem.

Juca,
Te értesz a gyógynövényekhez? Palástfű teát érdemes inni? Van még esetleg valami amit ajánlasz?
De cuki pici Kinga. Én fiamnak 25ös a lába és 95centi. :shock:

Zmimi,
A csík az csík, akármennyire látszik is. :wink:
Tényleg próbálj meg másra koncentrálni, minden rendben odabent tutira!!!

Szerencsére én egész jól vagyok, igaz vannak rosszabb órácskáim, de összességében egész jó. Igaz, hogy egy galambpár láttán zokogni kezdek, de csak elmúlik egyszer. Viszont az utcára nem szívesen megyek, tulajdonképp játszótéren több, mint 1 hete nem voltunk. Még jó, hogy a 2 nagymami szuper! Sajnos a férjemet 1 hónapja műtötték, így még legalább 1 hónapig ő nem tud segíteni szinte semmiben. :(
Egyáltalán nem vérzek, remélem ez nem baj és kijött, aminek ki kellett.
Éjjel nagyon fura érzésem volt, a fenekembe nyillalt a fájdalom ,elég kellemetlen volt, reggel voltam wc-n, azóta most nincsen. :roll:

KépKép
dreika
 
 


Sziasztok!

Luca!
Mi volt a gond a sulival???????????

Kép Boldog névnapot kívánunk!

Linácska!
Én próbálkoznék folyamatosan, sosem lehessen tudni...

Kislibus!
A mellékhatásoktól félek.

Emese!
Ügyes vagy, próbálj minnél többet foglalkozni a kicsivel! Zene, mese....

Mimi!
Ne add fel, nincs veszve semmi!!!!!!!!!!!

Erika!
Idő kell, h feldolgozd, de minden rendben van-lesz!!!!!!!

vidám napot Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Lányok!

Most voltam egy néptáncos barátnőmnél, aki elmondta, h kivették a méhét (32éves) mert mire kiderült , h méhnyakrákja van, addigra teljesen eldurvult neki!

Teljesen kivagyok! Először csak csonkolták, de egy hónapra rá az egészet kivették.

Eddig nem beszélt róla, csak azt tudtam, h vmi nőgyógyászati problémája van.

Úgy derült ki, h egy éve gyereeket akartak (a 2.at) és nem jött össze.

Annyira sajnálom! Mi az én nyekergésem, az ő bajához képest.
A szomorú, h azóta sem lettek jók a leletei. 12 éves lesz a lánya...


Azért felteszem a tesztet, de annyira nem érdekel!

Kép

Kép
zmimi
 
 


Mimi,
nagyon sajnálom a barátnőd. :(

Héé, ezzel a tesztel mi a problémád??? :wink:
Több csíkod nem lesz. Ez a kettő épp elég. :lol:

KépKép
dreika
 
 


Hihi! :lol:

De sztetek nem kellene már erősebben látszódjon? :shock:

Kép
zmimi
 
 


Sziasztok.
Először járok itt, múlt héten volt egy kisműtétem, két szarvú méhem van és a 10-dik héten elhalt terhességet láttunk uh-n.
Nehezen éltem át de jobban vagyok.
ha valaki ismer hasonló problémát, jó praktikát, mindent elfogadok, hogy a következő jó helyen tapadjon meg.
Most sajnos a középen lévő sövényen tapadt meg aminek nagyon gyönge a vérellátása.
Vendég
 


Mimi!

Holnapután tesztelj megint! Szerintem nem rossz, átszámítva, hogy ez 25-ös. :wink:

tjuca
 
 


Napsugár!

Üdv itt! Jó helyen vagy!

Hát, nem tudok okosat a 2 szarvú méhről, de bizakodni kell, h legközelebb nem oda kapaszkodik a babó, hanem az erősebb oldalra!

Mesélj még magadról!

Kép
zmimi
 
 


35 éves vagyok első babát várnánk, de van egy fogadott fiam, az előző házasságból, nem miattam.
Nem sok mindent tudok most írni, nem vagyok még tul jó hangulatban, remélem ezt a szörnyűségt nem kell sokszor átélnem, bár benne van a pakliban. :cry:
Vendég
 


Napsugár!

Reméljük hamar sikerül feldolgoznod a vetélést.
Mit mondott az orvosod? Erre nem hiszem, hogy lenne praktika sajnos. És sokat próbálkoztatok előtte? Ha nem, akkor legalább vígasztaljon az a tudat, hogy hamar jön egy másik baba a kis angyal után. Tetszik a nicked!

tjuca
 
 


Tjuca köszönöm.
Első éles hónapban összejött.
Mensi előtt négy nappal már volt egy halvány kétcsíkosom, 6 dik héten nem látott szinte semmit, nyolcadik héten embriókezdeményt, 23 mmres petezsákban, 10dik héten sok sok folyadékot, műtét közben látta a méhlepény kifejlődve, de embrió nem volt.
Sajnos 10 hét alatt nygyon nagyon lassan ennyire jutott.
Se görcseim, sem vérzés nem volt.
Vendég
 


Mimi,
szerintem pont jó. Hisz még nagyon korán vagy 4+3 :)

Napsugár,
szia, én is új vagyok itt, nekem 2 napja volt a műtétem.
A terhességed előtt is tudtad, hogy ilyen a méhed?
És tényleg, úgy kell hozzáállni a következő babához, hogy minden rendben lesz és ezt ő is érezni fogja. :) Tudja majd, hogy hová kell tapadni.

KépKép
dreika
 
 


Napsugár!

Most ezt bíztatásként mondom, hogy ilyen "mola" terhesség (nincs a petezsákban embrió) nagyon gyakran előfordul, olyan nőknél is, akiknek normális méhük van. Tehát ha az orvos bíztat, akkor tessék bízni, és amint lehet újra próbálkozni! :-)

tjuca
 
 


dreika.
Én nem vagyok sajna ennyire optimista.
Igen a terhesség hatodik hetében kiderült a kétszarvúság, csak akkor a doki nagyon megrémített, mert ugye kivülről ő sem látta mennyire súlyos a helyzet.
A műtét közben kiderült hogy nem annyira nagy a baj, nem tart nagyon hosszan a sövény, de elég ez ha pont ott akar megtapadni.
Sajnos a többszöri vetélés kockázata fent áll, de azt mondták ha egyszer jó helyre megy akkor gond nélkül kihordható.Na azért ezeket átélni....
Te hanyadik hétben vetéltél el, és miért
Vendég
 


Sziasztok!

Napsugár! Sajnálom, ami veled történt.Műtétileg nem lehet eltávolítani azt a sövényt, hogy legközelebb ne ott tapadjon a bébi?

Mimi! Szerintem ne aggódj, hogy nem annyira jellegzetesek a tüneteid. Az első két hétben én egyáltalán nem éreztem terhesnek magam, most meg....boaaaaaaaa! :lol: És én is azt mondom magamnak, hogy pár hét múlva kiderül minden, az is ha rendben haladnak a dolgok, meg az is ha nem. Semmit nem befolyásol rajta, hogy most agyon aggódom magam vagy türelmesen kivárom azt a pár hetet.

Juca! Én meg pont ellenkezőleg: semmi mást nem ennék egész nap, csak levest. Ma fincsi zöldborsó levest csináltam. De a citromos víz az nekem is bejön.

Dreika! Az jó, hogy nem vérzel, már regenerálódik a nyálkahártyád!

Mese! Szerintem is nagyon jól csináltátok, hogy elmondtátok a tesónak, hogy mi történt. A gyerekek nagyon szenzitívek, rögtön megérzik, ha titkolnak előttük valamit és az csak bizonytalanságot okoz bennük. Amikor az apósom rákos lett, akkor az öt éves egyszem unokájának nem merték elmondani, merthogy szegény gyerek, úgysem érti. Pár hónap múlva a gyerek megkérdezte az anyjától, hogy tudja, hogy a papa beteg és ugye azért nem mondják el neki, mert őmiatta betegedett meg a papa. :shock: Na, utána alig tudták megnyugtatni, hogy nem azért beteg a papa, mert ő rossz kislány volt. :roll:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Ki lehet műteni a sövényt, de akkor meg a terhesség alatt a bevérezhet ahogy nő a méh.Sajnos nekem alig voltak tüneteim.
Úgy 1 héten 1,2 nap volt hányinger,de az is bírható volt, érdekes de a műtét óta is volt még 2 napig.A vérzés nekem is elmaradt 3 napon belül, utána viszont nagyon halványan visszatért , de már megint rendben vagyok, 3 napja.
Múlt hét csüt volt a műtét
Vendég
 


Napsugár,
nekem is szinte pontosan így volt. 6. héten embriókezdemény, 10. héten üres 25mm-es petezsák. :(
Se görcs, se vérzés, se semmi. Rosszullétek megvoltak, a hasam nőtt.
Most még én sem vagyok annyira optimista, de bízom benne, hogy hamarosan az leszek.

Elkezdett fájni a hasam. Ez normális? Nem mensi szerűen, hanem körbe lefelé, a derekam, fenekem felé.

KépKép
dreika
 
 


Figyu, akkor nap nem fájt a hasam, csak két nap múlva.
Utána elkezdstem megint vérezni, sztem még te is fogsz.
Borsnyi nagyságú seb szerű valami jött belőlem a sötét barna vérzés után elkezdett halványodni .Nagyon fájt a hasam nyugodtan vegyél be fájdalom csillapítót, csak ne görcsoldót vigyázz!!
A korházban kaptam injekciót is mert állítólag nagyon véreztem műtét alatt.Engem jól szétfeszítettek ezért is fájt nagyon még a végbelem is....bocsi
Vendég
 


első terhességed volt? könnyen jött össze?
Engem annyi bíztat, hogy nagyon könnyen teherbe esek, nem érdekel hányszor kell végigcsinálnom, de nem hagyom abba.
Vendég
 


Neked mit mondtak mikor lehet próbálkozni?
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?