Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

A forma-1 és Vettel 4. helyezett ordításának hatása alatt vagyok! Tök jó! És örülök, hogy nem Hamilton nyert! Nagyon! A kis gonosz! :twisted:

Viera! Az a <izémizé krikszkraksz> hozzászólásom az véletlen volt. Mást akartam beilleszteni, csak ez lett belőle, ez volt a vágólapom.

Andy! Hogy a linknek nem link neve van, így csinálom: szögletes zárójel kezdődik url=http://www.valami.hu szögletes zárójel vége NINCS szóköz az, amit szeretnél, hogy megjelenjen NiNCS szóköz szögletes zárójel kezdődik /url és szögletes vége

pl: Egy régi kedvenc

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Reni! Utólagosan boldog névnapot!!!!!!!!!!!!!!
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Látszik, hogy hétvége van, nem maradtam le semmiről.

Reni, hihetetlen energiáid vannak, hogy ennyit sütsz-főzöl. Én még egy pogácsát se csináltam soha. Sőt, még egy egyszerű piskóta-tésztát se. :oops: Szoktam is gondolkodni, hogy: "Hát anya az ilyen!?!?!?" :evil: :evil: És még csak egy gyerekem van! Mi lesz hárommal???? :?

Na, lelövöm magam, úgy látszik, most nem a legjobb a hangulatom. Nem tudom, miért, csak úgy.... Szüleim ebéd után hazamentek, mert ma van a nagyim szülinapja. A 73. Rendet raktam, beindítottam a kenyérsütőt, Kíra alszik, férjem egész nap tréningen, már mindent megnéztem, amit interneten akartam. És egy kicsit nem tudok hirtelen mit kezdeni magammal. Lehet, hogy most kéne sütnöm?

Reni, most hirtelen elhatároztam, hogy fogok a héten (azért ne siessük el, hogy most rögtön) valamit sütni. Légyszi küldd el a legegyszerűbb receptedet! De tényleg a legegyszerűbbet!!!! :wink:

tandika
 
 

 
 

Tandika! A legegyszerűbb receptem egy muffin. Bár nem tőlem kérted...

Egy pohár gyümölcsjoghurt, 1 pohár kristálycukor, fél pohár étolaj, 2 tojás. (A joghurtos pohárral lehet mérni.) Összekevered, majd hozzá még 2 pohár lisztet és fél csomag sütőport.

Papírral bélelt muffinformába kanalazod, 200 fokon 18 perc alatt készre sütöd.

Dupla adag egy tepsi sima sütinek is jó, nem kell akkor a muffinnal se bénázni, de akkor kell neki 25-30 perc sütési idő.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Talán már olvastátok, de úgy tetszik! :-)

Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.

Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Ex, remélem az enyémet is megkaptad!

Reni, te biztosan imádod a sütést-főzést. Nagyon klassz dolgokat készítettél. :D

Gabella, ezt már vagy ezerszer olvastam, de mindíg szívesen teszem, mert mindíg megnevettet. :lol:

Járás, emiatt már annyit aggódtam, hogy most már nem teszem. Főleg, mert szerintem Milán napról napra ügyesebb.

Korábban akartam írni neked Wawel, hogy ne aggódj a császár miatt, minden rendben lesz!

Ne haragudjatok, de rengeteget írtok, nem jut időm az olvasásra sajnos. Remélem mindenki jól van! Milán azzal kereget minket az őrületbe , hogy mindenre rázza a fejét, hogy nem. Pl. megyünk aludni Milán? Erre ő: nem, nem, nem (fejrázással). Kinél van még ilyen? De ezen kívül egy tündérbaba, sok örömet és szeretet kapunk tőle. :)

Jó éjt!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, itt vége a hétvégének...(végre :oops: ).
Nekem mindig kicsit húzósra sikerül. Mindenki itthon nyüzsög, főzés, rendrakás, ráadásul a szennyes meg csak tornyosul, mert főzés után már nekem nincs erőm délután beállni a mosogép és a vasalódeszka közé, ezt szoktam pótólni hétfőn egész nap.

Sőt azt sem bánom, hogy holnap már ovi!
Hihetetlenül idegesített egész hétvégén Zorán. Ezt főleg Gabinak írom és talán Colett is kérdezte, hogy nálunk mi újság e téren. Egyszerűen nem tudom mi van velem, vagy Vele, de minden egyes mozdulata a sírba tesz. Amit a Noémi tesz, Ő ugyanazt utánozza, de könyörgöm, Ő már azért hat éves és hiába mondom neki szépen, hogy neki már ez nem áll jól... stb.
Holnap jó lesz újra kicsit kettesben Nonóval, bár azért Ő is kitesz magáért.

Kibújt végre a 4. foginca, tehát az is rátett a nyűgire, himlő tegnap volt a legdurvább, viszketett Neki nagyon, állandóan vakarózott, sírt, kéreszkedett az ölembe. Ezt úgy megszokta, hogy ma már úgy főztem, hogy Ő a két lábam között kapaszkodott és sírva követelte, hogy vegyem már fel, de hát ki tud így főzni? :shock:
A végén már szabályosan tolt el akonyhapulttól, hogy hagyjam a francba a főzicskézést.

Holnap jön dr.bácsink és megint megnézi, hogy állunk gyógyulás terén. Szerintem jól, bár pénteken azt mndta, hogy a torka is piros. Nem tudom ír-e valamit rá.

RENI!
Én is nagyon boldog névnapot kívánok!
Kicsit le vagyok maradva, mert naptárt nem szoktam nézni, REnáta ismerősöm meg nincs, csak itt a Bneten láttam, hogy köszöntés van.
Ünnepség volt? Torta? Ajándék? Meglepik?

Na, szerintem akkor nagyjából most már képben vagyok, visszaolvastam, bár nem nagyon pörgött a topik így hétvégén.
Biztos mindenki családozott.

Oriandy!
Hazajöttetek? Milyen volt a nagy találkozás Danival? Gondolom könnycseppes... :lol:

Csáó!

Erika

Kép
viera
 
 


Méz!Reni!Fotók a gyerkőkről supik, mert gyönyörűek a gyerkők!!!

Reni!Boldog névnapot!!!!

Ex, tőlünk 3 kérdőivnek kellett visszamennie, ment?

Fogakhoz mindenkinek kitartást!
Viera, nem azt mondta a doki, hgy nem fog viszketni, ne kend semmivel? Mi skarlátosak voltunk a nyáron, de Beni megúszta, állitólag a szopi miatt.(ja meg én sem kaptam el)Mert egy anya nem lehet beteg-szokták mondani-ott nincs táppénz!

Gyerkőkhöz kitartást!!!!!!!Még az én 7 évesem is visszamegy csecsemőbe-ösztön- a kicsive többet, elnzőbben, kedvesebben foglalkozunk, ők is ezt akarják, ezért úgy teszenk mint ők. Csak a babusgatás, nyunyuzás, figyelem, rá forditott idő segit!Hajrááá.

Én már molyolok, 7 re jön a takaritósegédszemélyzet(aranyba foglalalndó keze van), remélem délutánra ragyog a lakás. (hogy azuram hogy örül, hogy nem neki kell segitenie, úúúútálja az ilyen nagy fehajtást.
A 10 -14(?)négyzetméter függöny kivasalásától azért irtózom én is egy kicsit!7 méter szer 2 méter az annyi?Bölcsész vagyok, matekból 4 es voltam merő jóindulatból.

Na szép napot mindenkinek!

Ja, alvás nálatok? Nem tudom mi van az eddig is kis mormotámmal, talán az ősz, de este 7 től reggel fél 8 ig aludt -2 nappali alvás után tegnap is, ma korábban kell ébresztenem a suli miatt, de már etse 7 kor kidőlt, pedig 3ig aludt du. Mi lesz óraállitáskor? Este kor alszik?
Blani is kidőlt fél 8 kor, de nála ez megszokott.
Máshol is többet alszanak mint eddig?

benianya
ákosbenianya
 
 


Jó reggelt!

Ákosbenianya!

De igen, azt mondta az orvos, hogy nem fog viszketni! Hát viszketett, még pedig úgy, hogy szegénykém egész szombaton szenvedett, sírt, vakarózott, ha a hátát nem érte el, akkor megint sírt és ennek következtében állandóan az ölünkben volt, simiztük neki, hátha jobb lesz. Az sem volt jó, kihúzkodta a kis kezét mindig a ruha ujjából, mert viszketett, szóval nagyon nehéz volt, vasárnapra kicsit jobb lett a helyzet, ma meg már teljesen jó.
Épp várjuk a doktor bácsit.

Igen, tudom, hogy kis jobban odafigyelés és könnyebb lenne a Zoránnal, utálom is magam azért, mert ilyet mondok, hogy idegesít. De ez a hétvégéje tényleg olyan volt, hogy már alig vártam a hétfőt.
Egyébként szerintem Vele legalább ugyanannyit foglalkozunk, mint Noémivel, csak épp máshogy, meg mindig mondom Neki, hogy a Nonó még kis butuska, Ő még csak ilyeneket tud, de hát......

Milyen függönyöd van?
Én épp most cseréltem le, nekem is éppen 14 méter. Organza, azt mondták, hogy nehéz lesz vele bánni. Hogy szoktad vasalni? Még nedvesen, csak langyos vasalóval? Én már előre félek tőle. Most varrják, a héten kész lesz, de gondolom először ki kell mosnom, mert az összehajtásoknál azért van nyoma nem, vagy szerinted elég kivasalni?

Nálunk is az alvás most érdekesen alakul. Mikor ilyen borongós idő van, akkor Noémi már 10 órakor álmos, lefektetem, kb. délben felébredt, utána még egyszer olyan három óra felé alszik egyet kb. fél ötig. Utána meg este kilenctől reggel nyolcig.

Na, puszi!
Többiek!! Ébredezzetek!!

Erika

Kép
viera
 
 


Csak érdeklődnék, hogy mi ez a kérdőív?

Ex! A profilomban van az e-mail címem, ha még aktuális, küldd el nekem is!

Bocsi, mennem kell, Mesi extra nyűgös...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Halihó!

Hazaérkeztünk!
Nagyon jó volt Danival újra együtt lenni! Úgy örült nekünk, persze mi is neki....
Rengeteg dolgot tanult a mamiéknál, és ráadásnak apum tanított neki egy kis "hülyeséget" is a hétvégén.
Íme:
Hol van a lányok szíve?

Most rohannom kell, mert dolgom van, de ha Dani alszik, jövök!

Pussz!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Csajok!

Hogy kell a vonalzón képet cserélni? Vagy netán teljesen úgy vonalzót kell szerkesztenem :?:

Amúgy egy kicsit bosszankodok:
Itt volt dokibácsink. Azt mondja az ajtóban, hogy most nem venné le a cipőjét, mert nagyon siet. Hát akkor ne vegye, majd felmosok. Ez a legkevesebb. DE!! Az ajtóban vizsgálta meg Noémit. Megnézte, hogy vannak-e még pöttyök, meghallgatta a tüdejét, megnézte a torkát, ami még mindig piros és nincs vele semmi teendő. :shock:
És már el is viharzott. Szoktam neki adni 1500-2000 forintot, attól függően, hogy hány gyerekemet vizsgálja, de most mire előkaptam volna a pénzt már az autóban ült.
Annyi mindent akartam tőle kérdezni, hogy még papírra is felírtam, hogy nehogy kihagyjak valamit. Plusz még recepteket is akartam íratni vele, a tápszeres lett volna a legfontosabb. Na mindegy, addig ha elfogy iszunk rizstejet.

Mostam, vasaltam, Nonónak ebédet főzök, feltakarítottam, most Noémi elaludt, úgyhogy megint irány a vasalás. Egész jól haladok idáig. Délután úgysincs kedvem semmihez, meg amúgy is Zorán is itthon lesz, vele meg öt órára kell mennünk a suliba iskolaelőkészítőre.
Ma kirándulni vannak az ovival valami tanyán. Gondolom állatokat néznek, símogatnak. Kivi vagyok hogy érzi magát.

Erika

Kép
viera
 
 


Oriandy!

Naggggyon édi csirkefogó fiad van!!

Erika

Kép
viera
 
 


Ja, és hihetetlen, hogy milyen tanulékony.
Ezt már máskor is írni akartam.
Én hiába ismételgetek napokon keresztül valamit, még mindig nem haladunk. Most próbálgatjuk a halacska tátogását, de hát....
Csak ha én is elkezdek tátogni akkor csinálja Noémi is.

Erika

Kép
viera
 
 


Viera!
Köszi!
Nyugi! Dani is igazán most indult be a tanulással!Noi azért kicsit fiatalabb!!
De most aztán elég valamit 1x megmutatni vagy elmondani neki!
Pl. ha megkérdem, mekkora vagy? felnyújtja mindkét kezét magasra, mutatva milyern nagy.
Új szavak: BOLTBA, OKOS, KAKÁS (milyen a kezed:koszos=kakás), BIBIS (van egy kis seb az ujján, arra mondja).
Na, most tényleg megyek.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok,

hátvégén alig írtatok de még így is alig tudtam visszaolvasni. Pancsi elég nyügös, meg én is, már egy hete nem bírunk kikeveredni a náthából.
Pedig 3 nap után úgy nézett ki, hogy teljesen jól vagyunk, de azóta is folydogál az orrunk, nem nagyon, csak pont annyira, hogy kellemetlen legyen.
Közben Panninak jöttek a fogai is. A hátsó őrlők, hogy ez is nehezítse az életünket. Azt hittem ráadásul, hogy csak egy, de nem mindkét oldalon alu-felül legalább egy, de lehet, hogy kettő. Szóval most már tuti 10 fogú a lyány, de lehet, hogy több. Majd megyünk dokihoz valamikor aztán megnézzetem.

Szóval most nálunk ilyenek vannak.

Kimike,
ti jártok még úszásra?

Reni,
boldog névnapot így utólag is.
A pogit, meg a kekszes gesztenyés sütit, hogy csinálod?

Méz,
tök nagy csaj Julcsi! Én simán 2-3 évesnek nézném ha nem tudnám mennyi idős. Annyira édes!

Gabella,
Meske kanalazós videóját Panni itt bámulta! Mondtam is neki, hogy kislányom lesd el a fogásokat, mert hamarosan neked is így kéne enned!

Na most megyek ebédet melegíteni. Tegnapi paprikás krumpli, jammi!!!!

Bocsi, hogy nem reagálok mindenkire, de egyszerűen nem megy....

meteor
 
 


Andy! Dani kegyetlen cuki pofa! Látom, sikerült a más névvel csatolás, ügyi vagy! Egyébként meg Mesi idősebb kicsit, mégse ilyen ügyes. Jó, egész jól eszik kanállal, ő is kidobja a pelust, ha kedve van, hoz tisztát, sok mindent megcsinál, amit kérek tőle, ha azt mondom pl. hogy menjünk fürödni, már kint is van a fürdőben, ő még nem fél a sötétbe kimenni, ha azt mondom, együnk, akkor vagy a székénél nyújtózkodik, vagy a hűtőt kezdi rángatni, szóval nem buta ő, de hogy beszélni nem fog sose... (Na jó, de most így érzem!) A járással is így voltam, hogy na, ez a lány sose fog elindulni, aztán mégis.

Többiek! Ezer millió bocsi, de elblogoltam az időt. Olvassátok el, a hétvégénk története meg a mai bosszankodásom látható benne.

Millió pusz mindenkinek! Jó étvágyat az ebédhez, én még most megyek zöldbabfőzeléket csinálni meg mosogatni, stb-stb-stb...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,

Reni: ezek a sütik nagyon jól hangzanak, el tudnád küldeni priviben a gesztenyés kekszes süti receptjét??? Nagyon megköszönném :) .
Fogyókúrához kitartást, egyébként a férjed kérése volt, vagy saját döntés??? Csak azért kérdezem, merthogy megígérted a férjednek, hogy kitartasz :D !

Tandi: én sem voltam egy nagy sütő-főző, de mostanában muszály, mert anyukám is el van havazva, a nővérem elköltözött Mosonmagyaróvárra, úgyhogy ha sütit akarunk enni, akkor muszály megcsinálni. Na persze cukrászdában is lehetne venni, de az nem az igazi :P :D !
Én ma éppen a vaníliás kiflin gondolkodtam, csak nincs itthon dióm, apukámat pedig nem értem el telefonon, hogy hozhatna...
Talán majd holnap.
Csak el kell kezdeni, aztán rájössz, hogy nem is olyan bonyolult :P !

Viera: szegény Noi, a viszketés nagyon gáz. Ilyen piciknek nem lehet elmagyarázni, hogy ne vakarja, ráadásul nagyon kellemetlen :( .
Doki: miért van az, hogy nem csodálkozom???? :roll: :roll: :roll: :roll:

Függöny: az organza nagyon finom anyag, vigyázni kell vele. Én mindig egyszerre vasalom a függönyöket, ahogy kiveszem a mosógépből közepesen meleg vasalóval. Vasalás után pedig egyszerre megy a helyére, hogy nem gyűrődjön.
Utálom az eladókat a függönyboltokban, méterárukban, mert mindig megmagyarázzák, hogy az az anyag, amit éppen veszünk, azt nem kell vasalni... persze... én még nem találkoztam olyan függönnyel, ami szép lett volna, ha nincs vasalva...

Benianya: takarításhoz kitartást, bár ha van segítség, akkor azért könnyebb :P !

Ex: elküldtem a kitöltött kérdőívet, írtam pár sort is :) .

Néhány szó rólunk:
Marci náthás, sajnos megtréfált bennünket a szeptemberi, októberi jóidő.
Az éjszakák most változóak, 2-3 ébredés. Elalvással semmi gond, csak ha felébred mostanában van egy 5 perces jelenet :roll: .

Már egyre többet sétálunk babakocsi nélkül, persze úgy, hogy fogja a kezem.

Marci imádja az uncsitesóját Mátét, ha nem mondjuk neki, akkor is szeretgeti. Örülök, hogy nincsenek féltékenységi jelenetek, bár lehet, hogy még nincs abban a korban.
Mindenesetre most annyit fogom Mátét, amennyit csak akarom, mert Marci egyáltalán nem bánja.
Mondjuk érdekes személyiség Marci: itthon imádja, ha bújhat, ölelget engem is és az apukáját is, de ha társaságban vagyunk, akkor már megy is a maga útjára és éppen, hogy csak szemmel tart, ha éppen eszébe jutok. Gondolok itt a csicsergőre.
Szerintem mondjuk ez így nagyon jó, mert társaságban nem bújik az ölembe, hanem keresi mások társaságát, érdeklődő, felfedező.

Na megyek, mert nálunk is megy a mosógép :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Már két napja csak olvasni, meg jegyzetelni van időm.... :oops:

Wkata:
Már a többiek is írták, de azért én is válaszolok. Bálint is 10 hónapos kora óta megy, de még mindig nem teljesen stabil. Szerencsére a cipő okozta akadályt már leküzdötte, de ő is csetlik-botlik, főleg ha fáradt, hisztis, vagy épp nem figyel (hátranézve vagy épp fejét égbe emelve és lámpát vizslatva megy.. :roll: )

Viera:
Remélem Noémi már sokkal jobban van! Szörnyű lehetett ez a viszketés! A fogával mi van? Amúgy egy ismerős hasonló korú kislányának a kijövő fogán volt ilyen meggymag szerű vörös izé, arról kiderült, hogy vérömleny. Valószínűleg nagyon ráharapott az ínyre és attól. Azóta szépen kijött a rágófoga.
A főzést gyerekkel ne is mondd. Mi előfizettünk most kajára, mert Bálint alig marad meg reggeli után a kiságyban. A múltkor egy sima tökfőzeléket nem tudtam megcsinálni :shock:

Oriandy:
Nagyon szép a lakásotok. (Kár, hogy mindegyik emotikon sárga, így nem tudok most "idecsinálni" irigykedőset.)

Preni:
Boldog névnapot! Egyetértek a csajokkal, aki ilyeneket süt, az minden, csak nem rossz anya!!!!!!!!!!!!

Gab:
Mese édes, hogy így eszik egyedül, azóta próbálom a fiamat valami hasonlóra tanítani, de vagy neki, vagy nekem fogy el a türelmem. Egyelőre. Majd alakul!

Most ennyi, úrfi alszik, bár már nem sokáig, az előbb nyekegett cumiért, és egy kicsit lennék apával is!

Üdv

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok Csajok!

Ma nem sokat írtatok.
Este jövök, addig is egy körkérdés:
Akiknél csőrös pohárból isznak a gyerkők, melyik a tuti csöpögésmentes és rendesen záródós (rátekerődős) pohár? Én már mind kipróbáltam és mind sz...r. Nem csöpög a csőrénél, hanem ahol rá kell tekerni, ott folyik. Jelenleg Nuby szívószálas kulacsnál tartunk, de már az is a rátekerésnél folyik. A babakocsitáska állandóan teában úszik, a gyerekről meg ivás közben ne is beszéljünk. Fele lötyi a ruháján landol, pedig ügyesen iszik belőle.

Pussz.

Erika

Kép
viera
 
 


Marcy,
nm akarom, hogy irigykedj, de az én függönyeimet tényleg nem kell vasalni...legalább is eddig még nem vasaltam őket...bár már egy mosás rájuk férne. Mondjuk az hozzá tartozik, hogy a gyerekszobában és a nagyszobában levő is csak amolyan dísz funkciót tölt be, mert sötétítéshez a rolót használjuk.

Kimike,
Pancsi is mostanában állandan rázza a fejét. Ha már nem kér többet akkor hat
rozott nem van, vagy ha le akarom tenni aludni, de ő még úgy itéli, hogy korai akor is...meg még sok ezer helyzetben.

Viera,
én használtam Avent csőröset, meg egy másfajta csőröset is, de szintén folytak. Na nem mindig de néha ázott a táskám. Ráadásul nem lehet normálisan kimosni a csőrét, így egy idő után olyan koszos marad, hogy inkább kidobom.
Szóval most az a helyzet, hogy elmenésre van egy csőröösünk, itthon meg cumisüvegből iszik a csaj. Az már csak azért is jobb, mert szerintem többet megiszik belőle. Bár azt sem szoktam csak úgy odaadni neki, mert akkor egy idő után úszik az egész szoba.

Húúú lányok, olyan ideges voltam ma. Holnapra be kell adni egy feladatot a suliban tustollal kihúzva, erre eltört a tollam hegye. Bementem a boltba a MOMban hogy vegyek egy másikat és kéepesek voltak majd 5000 forintot elkérni egy ilyen tollárt. K... anyjukat. Múltkor még csak 3500 volt és szerintem már az is horror drága!!!!!
Most tök ideg vagyok, mert végül megvettem, de az van bennem, hogy körül kellett volna nézni, mert tuti, hogy máshol olcsóbb....ha nem holnapra kellett volna a feladat.... olyan ideges vagyok, hogy csak na!!!!

meteor
 
 


Meteor: tök jó, ha olyan függönyöd van, amit nem kell vasalni. Hát ha vmi, akkor ez tényleg időpocsékoló munka, mert milyen jó lenne, ha kiveszem a mosógépből és már mehetne is a helyére és megszáradna ott, de sajna nem :cry: .
A tustoll tényleg rohadt drága volt, bár nem vagyok képben, hogy esetleg máshol olcsóbb lenne-e (bár ezekben a nagy bevásárlóközpontokban minden drágább).

Oriandy írt sms-t, hogy Danival kórházban vannak, mert ha minden igaz, akkor Dani megevett egy gombát a játszótéren és gyorsan bementek kimosatni a gyomrát. Bent fogták őket :cry: :cry: :cry: .

Eni
marcy
 
 


Hűha, szegény Andi és Dani!!
Nem írták, hogy az egész éjszakát bent kell tölteni, vagy csak kimossák a gyomrát és éjszakára hazaengedik őket? Bár szerintem az a biztos, ha megfigyelik Danikát.

Erika

Kép
viera
 
 


Andy, sajnálom. :cry: Gondolom mennyire aggódtok Danikáért, kitartás! Remélem minden rendben lesz! Jelentkezz, ha tudsz!

Meteor, ezen már ne agyalj. Drága, de ha kell, hát kell. :?
Sajnos úszni most nem járunk, egyszerűen nincs rá időm/időnk. De nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Szeretnénk nagyon, ha járna Milán. Olyan jó volt, mikor kettesben mentünk! Most azt találtuk ki, hogy hétvégente elmegyünk hármasban uszodába. Kérdés, hogy hová és hogy fogjuk kivitelezni...

Marcy, sajna nekünk is olyanok a függönyeink, amelyeket vasalni kell. Ma megint azon gondolkodtam, hogy tuti a mi mosógépünk rossz. Annyira összegyűri a ruhákat, hogy ha azt vasalatlanul felvennénk, hááááát... csúnya lenne. És ma a bölcsibe megint azt mondta egy anyuka, hogy Ő nem vasal. és megfigyeltem, nem is volt gyűrött a ruhája. Annyira érdekelne más ezt hogy csinálja??????
Vendég
 


Sziasztok!

Daninak jobbulást!!!
Ez biztos nagyon ijesztő élmény volt Andynak is, meg a kismanónak is :cry: :cry: :cry:

Eni, Kimike!

Én még soha az életemben nem vasaltam függönyt :oops: de tényleg nem is hiányzik hozzájuk. Úgy látszik, eddigi 3 saját vételű függönyöm azonos típus anyag alapján.

Mindenkinek köszi a megnyugtatást csetlés-botlás ügyében! Igaziból fáradtsági jel lehet nagyrészt, meg ők még nem nagyon néznek a lábuk elé, és nálunk nagyon-nagyon sok az akadály a padlón - részben ő szórja el a játékait, részben meg csomagolás miatt nagy a felfordulás állandóan. Úgy tűnik, kb. 2 héten belül kiköltözünk a jelenlegi lakásból, hogy azt is át lehessen alakítani. Már most nagyon fáradt vagyok, nem tudom, mi lesz később. Anyám kevesebbet tud segíteni, mert fizikailag lerobbant, idegileg meg az ő leendő költözésétől, illetve a lakrészének a kialakításától van kész. Én meg tőle... :cry: :oops: :? :shock:

A mi csőrös poharunk is szivárog sajnos. Szerencsére az esetek többségében Misi vizet iszik, így legalább nem ragad minden, de akkor is nagyon dühítő, mikor rájövök, hogy azonnal ruhát kell cserélnem, mert ő hiába ivott normálisan, ha közben csurgott a víz a peremről a ruhájára, és ha nem cserélem le a rucit azonnal, megfázik...

Nézegettem a mondókás, dalos oldalt, amit nyitottattok, és szuper jó!!!! Én nagyon keveset énekelek, mondókázok, valahogy nem jön a számra sajnos :oops: Inkább Weöres Sándor verseket mondtam, meg a Három nyulak-at (nekem is nagy kedvencem), de tök egyszerű dalok sem jutottak eszembe már tök rég, csak arra emlékeztem, hogy mi az első két sor... Pl. ma fürdéskor az Egy kis malacot énekeltem Misinek, mert végre most elolvastam a szövegét, és beugrott. Eddig nem tudtam felidézni sehogy sem. Ezer köszönet lányok!


Megyek picit pihenni, mindenkinek puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok.

Na ilyen sem volt még, hogy ennyi ideig ne jöjjek...ÁÁÁÁ. Már elvonási tüneteim voltak, de

nem volt annyi időm, ami elég lett volna arra, hogy olvassak és írjak is.

Tegnap Petit elvittük az ügyeletre, mert kullancs volt a jobb alkarjában. Ilyenkor kullancs!

A fene vigye el ezt az időt...

A képek mindenkinél jók, hadd ne tegyek mindenkire külön-külön dícsérő szavakat, mert azzal

lenne tele az oldal! :)

Csajok, meg kell állapítsam, hogy TI nagyon türelmesek vagytok a párjaitokkal. Én a falra

tudok attól mászni, hogy egész héten nem látom a párom, és ő még a hétvégén is menne a

garázsba, ide-oda-amoda. Általában ezen is veszünk össze, na meg azon, hogyha elmegy vidékre

dolgozik, kb. amnéziásan jön onnan haza.

Testvérkérdés: igen szokták mondani, hogy 1 gyerek nem gyerek, de ugye ki mit bír anyagilag,

idegileg, stb. Én pl. most semmi esetre sem szülnék, hiába nagyon értelmes Peti, nem tudom

elképzelni bátyként. Na meg nálunk most alakítják a szülészetet, és most nem szülnék

szívesen abban a káoszban...

Kérdőívek mindenkitől átjöttek, köszi lányok!

Száva, attól függ, milyen diszkont pelust veszel, mert én egy nem gumis hátuljú fajtában már

találkoztam ilyennel, viszont amit most használunk (és használtunk régebben is) - Cien,

vizeletjelzős - abban még SOHA nem találkoztam selejttel, max. annyi volt a bibi, hogy

hiányzott róla a pisijelző csík vagy egy-kettőnek nem volt begumírozva a hátsó része.
És mikorra tervezitek a tesót?

Reni, sajna nálunk még az 1000-1200 Ft is sok, ha azt nézem, Petinek kb. tíz napi

tápiadagja...
Utólag boldog névnapot!!!

Marcy, te is frissítettél...lehet, nekem is kéne!? :?
Nagyon ügyes a kicsi fiad. Tesóügyön néha én is gondolkozom, most ott tartok

elhatározásügyileg, hogyha egy éven belül nem találok valami munkát, akkor lesz még egy

baba, bánja a fene, hogy GYES-t kapok, még az is több, mint a semmi, a gyerekemet meg úgy

sem tagadhatom le...
Köszi a címeket, elküldtem oda is a kérdőíveket. Ahogy írtam, nálunk nincs függönyvasalás, tetszik-nem tetszik. :)

Meteor, én a fotómasinánkkal videózok. És azzal is fotózok, valahogy a telefonnal nem tudok

jó fotókat csinálni, pedig épp pár napja olvastam az origón egy cikket ezzel kapcsolatban.

:o
Hát a te esetedben én is ideges lettem volna!

Vicky, amíg otthon van, addig véd a felmondás alól a GYED-ed! Kivéve, ha határozott idős

voltál, de gondolom, nem így van.
Nálunk is az a helyzet, hogy Peti inkább elinal, ha mese vagy éneklés van, egyedül a

Hinta-palintát viseli el, de lehet, hogy azt is azért, mert akkor a hintában csücsül, és

onnan nincs menekvés, csak ha én veszem ki. :D
Tányéros tanácsom nincs, de nálunk a bolti kaját üvegből kapja a gyerek a mai napig! Habár

épp ma lesz a napja, hogy a kisüveges kajából kettőt fogok neki kikaparni a tányérjába, és

úgy fogja kapni, mert szerintem abból egy kevés neki...vagyis most arra tippelek, hogy azért

kel a drága immáron harmadik napja fél hét táján. (Ami nekem jelen helyzetben nagyon korán

van.)

Bénianyu, most nálunk is Helen Harper van, de csak nappalra, mert Petinél az éjszakai

műszakot és a reggeli szilárd adagot már nem bírja, így akkorra Tescosat vagy diszkont Cient

kap.
Huh, akkor a mai napod jól eltelt, ha nagytakarítottatok! Én tavaly óta nem pakolom át a

ruhákat, azt hiszem, nem is férnének el már a pulcsik a pólók helyén. :o
14 m2 függöny??? Jézus! Nálunk nincs függönyvasalás (sem), kimosás, centrizés, és megy vissza a karnisra. Egyszer vagy kétszer mentem a dolognak vasalóval, de nem ért semmit, így nem is próbálkozom többször, az tuti!
Én már írtam, hogy nálunk inkább kevesebb az alvás, én nem is értem, már előre félek az óra előre állításától.

Gab, gyerekmentesség egy éjszakára? Én is el tudnám viselni, lehet, ez hiányzik most

nekünk...
61 kiló? Én vagy 15-tel több vagyok. :?
Evős video csúcs, mi ehhez képest sehol se vagyunk.
Jó ez a recept, akkor a sima sütinél csak zutty bele a tepsibe? Ugye előtte ki kéne sütőpapírozni azt. Jól sejtem? Lehet, hétvégére meglepném vele az uramat.
Kérdőív megy, köszike a segítséget.
Jelentem, enyim gyerek sem fog sose beszélni. :) Habár ma teljesen tisztán kimondta, hogy tata, az én tatámra érti egyébként.

Viera, én is csináltam régebben Petinek céklát krumplival, ő is befalta. Ja, régen vki írta,

hogy lereszelve kell megfőzni, úgy lényegesen hamarabb megvan!
Rózsahimlő??? És pont az ellen véd a 15 hós oltás... Egyébként te vagy az utóbbi időben a

második, akinek a babája olyasvalamit kap el, ami ellen van kötelező szuri, egy másik

fórumon az egyik anyuka kisfia az influenzának azt a fajtáját kapta el, amiben van oltóanyag

a 2 és 3 hós oltásban.
Ez a dokibácsi! Nem lehet, hogy mégis skarlátja van a lányodnak? Mert ugye az is pöttyökkel és piros torokkal jár, ez a két tünete a legjellemzőbb. Hát nálunk én viszem a gyereket az orvoshoz (itt van öt percnyire gyalog), ingyen van, és még sosem csalódtam.
Megjegyzem, én sem tudnék gyerekkel a karomon főzni, de pl. anyukámnak és a mamámnak mesterien megy a dolog!
Ha új képes vonalzót szeretnél, ahhoz új vonalzót kell szerkesztened. És ugyanígy bemásolnod a kódját a profilodba.
Nekünk Aventes csőrös poharunk volt, de Peti nem szerette, mert szelepes (csöpögésmentes), nem tudott inni belőle, így átadtam a bnőmnek. Egyébként szerintem jó. Nálunk így útra sportkupakos üveg van vízzel, az nem folyik se itt, se ott. Igaz, elvileg hároméves kor utántól ajánlott, de Peti nagyon szeret belőle inni.

Tandika, ezt hogy érted, hogy nem tud neki az anyukája semmit beadni?
Ja, a Babysoft-tal én is megjártam, nem gondoltam, hogy műanyagos, de nálunk egy-két doki

télre javasolja, ha nem kiütéses tőle a bébi, mert jobban melegíti a babák popóját.

Wkata, szerintem nem lehet gondja, Peti is néha csetlik-botlik néha, kb. úgy, mint aki túl

sok alkoholt lőtyölt magába. :) Biztosan köze van az egyensúlyhoz, de annak is kell idő,

hogy kialakuljon, de ha megnyugszol esetleg kérdezz rá a védőnődre, dokidra, hogy csinálj-e

valamit vagy csak várj.

Tandika, Petinek még mindig négy teljes és két fél foga van össz-vissz. Nálunk most ugye az a módi, hogy korán már kukorékol, így nem ebéd után alszik, hanem a tízóraija után...aztán meg estére már nyűgös, most is bevágott 260 g főzit és 150 ml tápit és szinte azonnal be is szunyált.
Nem tudom, nekünk olyan a progink, hogy egy adott programmal nyitja meg a képet, és aztán egy kattintással lehet megnyitni úgy, hogy szerkeszthető is legyen.

Kimike, fejrázás nálunk is van, de nem mindig csinálja. Egyelőre...lehet, hogy nálatok kezdődik a dackorszak? Mellesleg néha nálunk is észreveszem, hogy makacsabb ez a kölök, de még próbálom épésszel kezelni a dolgokat.

Gombi, hát akkor Julcsika lassan leelőzi Petit magasságban. Habár most nem tudok pontos méreteket, csak jövő hónap végén lesz szuri, akkor le is méretem. Egyébként köszi az infokat. :)

Oriandy, jó a videó, csak most néma a gépem, mert Peti alszik, majd holnap megnézem rendesen. Én mindig elcsodálkozom, hogy Dani mennyire okos...
Hinnye, kórház! :shock: Gyógymanók SOS indulnak.

És végére értem.
Jó éjt.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ezer bocsi, hogy ilyen tagolt lett, mindig elfelejtem, hogy ez a fránya szöveges dokumentum, hogyha elmentem, és úgy kopizom ide be, széthúzza a szöveget... :? :oops:

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

Sokat írtatok, nehezen olvasok titeket.
Már bekapcsoltunk magunkat magyar módra. Elmúlt az idő különbség szenvedélye is. :D
Ma volt egy antenna szererő, aki ígért 10-re jönni, ennek ellenére 14-re jött. Sőt utcai cipővel járkált nappalit, ahol vannak a gyerek játékai, gyerek pléd stb. :evil:

Oriandy: Most olvastam rossz hírt. :( Remélem semmi komoly baj nincsen Danival. Nagyon drukkolok érte!

Marcy: Most látom új avatar és vonalzó van. Mi van Marci fején? Olyan édes, csak nem tudtam mi van. :D

Meteor: A tollnak ára tényleg durva. Viszont a feladatod biztos sikeres lesz. :wink:

Viera: Mi poharunk nagyon jó, csak japán gyártó….. Soha nem folyik ki akar szívószálas akar csőrös változatában sem.

Gabella: Hogy van a fogad?

Exdeus: Ha kérdőív ügyi még aktuális, én is szívesen töltöm ki! Ha későn, akkor bocsánat.

Néhány képet hétvégünkről:
Teleken voltunk.


De végen már nem volt kedve.

Szép estét Mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.02 00:04-kor.
Vendég
 


Kmammy: éppen vette le a pulcsiját Marci és akkor kaptuk el a pillanatot :lol: !

Eni
marcy
 
 


Kmammy: képek nagyon jók, dió nálunk is nyerő (mármint a mamiéknál :lol: ) !

Szerelő: ez náluk egy "betegség", nem sok olyan szerelőt ismerek, aki nagyon megerőltetné magát ezen a téren...

Eni
marcy
 
 


Oriandyéknak millió puszi, Daninak gyógyulást és remélem holnap már olvashatjuk az Andi írását is!!

Jó éjt mindenkinek!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon volt időm visszaolvasni, ezért csak pár dolog, ami megmaradt bennem:

csőrös pohár:
Nekünk aventes van, mert a cumisüvegeink is azok. A csőrös részét nem használja Márk, ő cumi párti. Viszont amikor a cumit tettem bele a csőrös foglalatba, az bizony folyt nekem is. Próbáljátok ki, hogy a csőrt beleteszitek a rendes cumi tekerős részbe, mert az viszont nem folyik még a csőrös poháron sem. A csőrös részt meg úgy lehet kimosni, hogy az alja gumit le kell szedni. Nekem is eltartott egy ideig, míg rájöttem.

Mosás-vasalás:
Az én függönyömet se kell vasalni :P
A ruha kevésbé lesz gyűrött, ha nem csak bedobálom a gépbe, hanem viszonylag összehajtogatva teszem be, nem tömöm meg a gépet. Függ a géptől is, milyen fordulaton, mennyi ideig centrizik. És nem szabad benn hagyni, azonnal teregetni kell. Aztán még van olyan trükk is, hogy ahogy kiszeded, egyesével tedd, és viszonylagosan hajtogatva rakd a kosárba, utána az egész kupacon nyomsz egyet-kettőt. Ez amolyan elővasalás. Utána teregetés, és így sokkal kevésbé lesznek gyűröttek.

Mi holnap megyünk szurira, akkor lesz mérés is, utána küldöm is vissza a kérdőívet.

Daninak, Noinak jobbulást!

Reni, te egy hős vagy! Boldog névnapot!

Andi

amandi
 
 


Meteor,

Én ezekben a tollügyekben szakmabeli vagyok. Sajnos már nagyon kevés helyen lehet kapni spéci cuccokat, ami van az is márkás, rotring vagy hasonló, így sajnos az áruk is tényleg horror. Ha gondolod, menj el a Thököly út 1-3-ba, Somos Rajzeszköz bolt, nekik tényleg mindenük van. Érdemes megnézni őket, mi is odaküldjük a vevőinket. Fog még neked sokminden kelleni.

amandi
 
 


Gab! Köszi a receptet! Ki fogom próbálni. 8)

Kimi, nálunk is megy a fejrázás, de nálunk még gyakran előfordulnak „jó” válaszok is. Például pont az alvással kapcsolatban nálunk sokszor előfordul, hogy napközben Kíra mutogatja a kiságyat, és már előre bólogat, mert tudja, hogy meg fogom kérdezni, hogy álmos-e. És akkor beleteszem és alszik. De én várom minden nap, hogy mikor fog rájönni arra, hogy nemet is mondhatna… :roll: :twisted:

Benia, Kíra kifejezetten többet alszik pár napja, mint eddig. Egyik nap is tök sötétbe mentünk a játszóra, mi voltunk ott egyedül és a legközelebbi homokozólapátig sem láttunk el. De muszáj volt levinni, mert megszokta, hogy alvás után játszótér van. Aztán épp haza akartam ráncigálni, amikor jött a felmentősereg egy sorstárs személyében, ők is estig aludtak délutáni alvás címen. Azt hiszem, az óraátállításig az lesz a programunk, hogy átállunk az ebéd utáni játszóterezésre az alvás utáni helyett

Viera, szerintem az új függönyt mindenképp érdemes kimosni, mielőtt felrakod. Én vasalni csak a hagyományos értelemben vett sötétítőt szoktam. Na, hogy szoktam, ez túlzás, amikor új volt, egyszer kivasaltam. :oops: Azóta nem értem rá, úgyhogy csak minimális centrifugára raktam, hogy ne gyűrje össze, és ahogy kivettem a gépből, rögtön felraktam, és széthúztam. Szerintem nem látszik rajta, hogy nem lett kivasalva. Mondjuk organzám nincs, úgyhogy nem tudom, az hogy működik.

Ex, úgy értem, hogy nem tud neki az anyukája semmit beadni, hogy pl. ha gyógyszert vagy köptetőt kell szednie, azt nem akarja bevenni, nem tudják semmibe belekeverni, mert megérzi az ízét, úgy kell lefogni, hogy egy kis kanálnyit beleöntsenek a szájába, aztán vagy egyszerűen kiköpi, vagy ha lecsúszik a torkán, akkor is annyira küzd ellene, hogy előfordul, hogy 10 másodperc múlva kihányja. :shock: Nem iszik a gyerek tejet, nem eszik semmi folyékonyat (tejbegríz, stb), a folyadékok közül is csak azt az egyfajta teát, amit megszokott, így az általunk javasolt immunerősítők sem jöhetnek nála szóba, mert azt valami folyadékba kell beletenni, de van íze, viszont finom, de akkor sem tea. Szóval ez van. Egyedül az oscillococcinum meg echinacea megy, mert azokat feloldja és azt nem érzi meg, de az eddig még nem hozott semmi eredményt, igaz, még nem régóta kapja. :?

Ja, képzeljétek, ma kijött az első rágófogunk, jobb hátul lenn. De nem nagyon tudom megállapítani, hogy ez vajon a 4-es vagy az 5-ös lehet. Majd kiderül. :lol:

Andy, drukkolunk, jelentkezz, ha otthon vagytok! :cry:

tandika
 
 


Sziasztok!

először is mennek a gyógypuszik Daninak. Remélem semmi komoly baj nem lett!!!

Fúú, én most nagyon le vagyok amortizálva. Ma suliban voltam és az utolsó 4 órában vámtartozást számoltunk!
A párommal ma ünnepelnénk a 2. házassági évfordulónkat, de jól összevesztünk, így most külön borozgatnuk. Én itt a gép előtt! :lol:

Eni!
A férjem sosem mondta még, hogy fogyjak! Viszont ő még mindig nem tudta lerakni a cigit! Így egyszerre kezdtük, én a fogyit, ő a leszokást! Idáig én vezetek!!

Mi voltunk dokinál. Peti csúnyán köhögött hajnalban. de az volt, amire számítottam. Piros torok, semmi komoly, Cedax Baby. 1850 Ft. Tökre kiakadtam. A gyerek dokira nem ugyanaz vonatkozik, minta házi orvosra, hogy az azonos hatóanyagúból a legolcsóbbat kell felírni. Ki is adtam a mérgemet a gyógyszertárban. ÁÁÁÁÁ, nincs is jóban az egyszem gyerekorvos és az egyszem patikus!!!!!!!!!!!!!!

Meteor, Eni itt a recept.

Kókusz/gesztenyés tekercs:
50 dkg darált keksz + 25 dkg margarin + 15 dkg porcukor + 4 evőkanál kakaó (nem cukrozott), annyi víz, hogy összegyurható legyen, hűtőbe tenni 1/2 órára, ketté venni és kókuszreszelékkel megszórt folpackon kinyújtani, megkenni a krémekkel, szorosan feltekerni, ráhajtani a folpackot, hűtőben több napig eláll

Kókuszkrém:
10 dkg vaj (nem margarin) + 15 dkg porcukor + 5-10 dkg kókuszreszelék

Gesztenyekrém:
25 dkg gesztenyemassza (édes) + 10 dkg margarin + 5 dkg porcukor + rum/

Túrós pogi: ( ez még ala Pilchard)
50dkg túró, 50 dkg ráma, 50 dkg liszt, só, egy tojássárga a tetejére. Jól összedolgozzuk. Ragadós lesz, de nem szabad több lisztet rakni hozzá, mert kemény lesz a tésztája. Rakjuk be egy órára a hűtőbe és akkor könnyebb vele dolgozni. Kinyújtom 1-1,5 cm vastagra, tetejét berácsozom, tojássárgával bekenem és én apró pogikat szoktam szaggatni. 30-35 percig kell sütni, előmelegített, 200 fokos sütőben.

Tandika!
Nem felejtettelek el, keresek receptet!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Itatós pohár: Nekünk a Nuk szivószálas egyelőre bevált!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Mindjárt jövök, csak összeállítom a kakaóscsigusz tésztáját!

A szívószálas ivókáról rakjatok már képet, mert éppen cserélni szeretném lefele a csöpögős aventes csőrösünket!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!Mienk ilyen.Brendonba vettem,1099 pénzért.Canpol márkáju.Nekünk bevált. Kép
Ha elfordítod a tetejét akkor behajlik a szívószál mert valami gumis anyagból van és egyben be is csukja nem tud kifolyni a lötyi.

Kép
Kép
veráska
 
 


Na! Kel a csiga, fő a leves, alszik a csaj! Tiszta hepi :)

De mit látok, szegény Danika kórházban? Jaj! Remélem, hamarosan jó híreket hallhatunk!

Küldöm a gyógyenergiát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ex! Sütőpapírt én nem használok, kavart sütik alá meg aztán végképp. Kikenem a tepsit olajjal, megszórom liszttel, aztán már mehet is bele a kotyvasz. :) (Elküldtem 2 kérdőívet!)

Tesó témára egy nlc-s ismerősöm nagyon találóan fogalmazott:
[quote]A írta: kisbabával kapcsolatosan mi úgy gondoltuk, hogy pénzünk még lehet idősebb korunkban, de gyereket most kell szülni!


Erről többet kár is írni!

Reni! Jók a receptek!

Vicky, Meteor, azért a kanalazással még nem vagytok elmaradva, csak pár hete csinálja Mesi is, és hát Bálint meg Pancsi is fiatalabb nálunk majd 3 hónappal!!!!!!!!!!!!!!!

Meteor! Igaz, már megköszöntem akkor, de még egyszer nagyon köszi, hogy ilyen csoda-cuki kis kabátot választottál nekünk a C und A-ban, folyton mindenki dícséri! Mondjuk Mesinek szinte minden jól áll, de akkor is imádom a kis kabátot!

Kmammy! Köszi, a fogam jól van, de 25-én tudok menni majd csak a fogászatra. REmélem, addig jól is lesz!

Bocsi, hogy ilyen felületes vagyok, de tegnap minden érdekeset leírtam a blogra. Nincs energiám máshoz.

Még van 7 percem a tészta nyújtásig, megyek, előkészítem a kakaót, margarint, tepsit...

Ha még alszik Mese, visszajövök még!

Ja! Veráska! Jól néz ki ez a pohár vagy kulacs vagy mi a szösz! Drága volt?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hülye vagyok, látom, 1099 volt! Az még tök jó ár!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok Csajok,

nyugtassatok meg, hogy amikor az utcán vagytok a ti gyerekeiteknél is előfordul, hogy akkor hisztit levág, hogy mindenki titeket néz :roll: :roll: :roll: ...
Tudtam, hogy ez lesz, de megkísértettem a sorsot... Marcit kivettem a babakocsiból és persze nem arra mentünk, amerre ő akart és már el is tört a mécses.
Negyed órás út volt hazáig, addig a barátnőm ültette bele a mi babakocsinkba az ő kislányát, hogy haladni tudjunk, közben én küzdöttem Marcival a kezemben.
Tiszta ideg voltam, mire hazaértünk. Most kb. 2 órája alszik, remélem jókedvűen ébred...
Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy vmit elrontottam, biztos én nem nevelem jól a gyerekem, más gyerek biztos mindig azt csinálja, amit az anyukája mond stb. stb. :( :( :( !!!

Más téma, kicsit vidámabb.
Nézegettem a nők lapja oldalát és van egy felhívás, hogy lehet gyerekekről fotót beküldeni. Én szerintem felteszek majd egy képet, miért ne???
Mellékelem a linket, ha vkit érdekel. Jó lenne, ha minél többen feltennénk a babóink képét :) :) :) !
http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=18&cid=27896

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Andiékról van valami hír? Még mindig kórházban vannak? Ti mit tudtok róluk? Ha valakinek ír sms-t, sok gyógypuszit küldök.

Ex!
Én is gondoltam skarlátra, de hát az még ritkább mint a rózsahimlő, nagyon össze lehet őket keverni, de megnézte a doki a Noémi nyirokcsomóit is, azok is be voltak duzzadva, ez is egy tünete a rubeolának.
Ennek ellnére megkapja majd avédőoltást, mert egyértelműen azért nem lehet kijelenteni, hogy rubeola volt, azt csak vérvétel alapján tudnák biztosan megmondani.
Egyébként hálistennek teljesen kigyógyult belőle.

Képzeljétek, ma voltam a Tesco-ban, vettem lila csom. pelust, de szerintem jól elcsesztem, mert a 9-18 kg-ost vettem meg, és szerintem nekünk már az egyel nagyobb is elfért volna, de az azthiszem, hogy 10-20 kg-ig van. Az meg lehet, hogy nagy lett volna. Noémi 11 kg , tehát nem tudtam eldönteni. Mindegy, most már elhasználjuk, tényleg jó.

Függönyt muszáj leszek vasalni, mert organza és nemcsakhogy 14 méter, hanem méghozzá 3,80 magas. Tehát óriás. És nagyon gyűri a mosógép.
Majd ha kész, beszámolok róla.

Gab! küldök képet a szívószálas kulacsról, nagyon jó, rengeteget iszik belőle, de mondom, a tetejét ahol rátekerem, ott valahol folyik ki a lé. Nuby márka, az meg vetekszik az Aventtel is.

Dobok még egy jó képet.

Bocsi akinek nem reagáltam, de nagyon sietek.


Kép
kinyitott állapotban
Kép
becsukott állapotban

Kép
fürcsi előtt


Pá!!

Erika

Kép
viera
 
 


Jól néz ki a fürdőszobátok!!!!!!!!!!!!!!!!!!

És hát Noémi tündér bogár! Hisztisen is cuki volt, mintha a sértődött Meskét látnám! :-)

És a Nuby kulacs is jól néz ki, volt olyan nuby cumiszerű csőrös dm-es ivókánk, azt nem szerettem. Majd nézek ilyen szívókásat valahol!

Én is azon gondolkoztam, hogy már lehet, hogy maxi plus (tehát 5-ös méretű) pelust kellett volna venni Meske 10,64 kilós popójára, de még megvettem a maxit, jövő hónapban lépünk egy méretet. Azért megnézném, hogy adják ezt föl egy 18 kilós gyerekre... 18 kilósak már rég juniort használnak, de legjobb esetben már pelus nem is kell addigra.

Hm... ez az 5-ös méret most elbizonytalanított, legalábbis a pampersnél 4+ a következő, de olyat meg nem használunk...

Marcy! Én is néztem már az nlc-n ezt a mosolyalbumot, de még nem kerestem képet, de kedvet kaptam, keresek valami jót!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Eni!!

Ne mondj már ilyet, hogy valamit elrontottál Marcinál!
Hát csak lapozz vissza és nézd meg Noémi hiszti-kriszti képeit. Na, akkor ezt a betegségére fogtam. Most, hogy meggyógyult, ugyanezt csinálja pepitában. Sőt most van aztán még erősebben. Rájött, hogy így is lehet.

Szerintem ezek a kis babók örülnek, hogy végre "lábra álltak" és arra akarnak menni, amerre Ők szeretnének.

Nálunk is volt ilyen egyébként, hogy tépte ki a kezét az enyémből, mert nem arra akart menni, nálunk nem volt babakocsi szerencsére, amit még tolni is kellett volna, így hát csak ölbekaptam.

Erika

Kép
viera
 
 


Fel is raktam a mókuskáimat! Többiek?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


GAbi!

Hogy tetted fel Őket? Egy képen vannak ketten, vagy külön-külön? Vagy netán mindenhogy?
Írjátok már meg, hogy hova kell elküldeni és hogy hogy? :oops:

Erika

Kép
viera
 
 


Jaj GAbi!

Mindig eszembe jut valami: nem tennéd ide fel Őket? Mármint hogy milyen képet küldtél be a csemetékről.

Erika

Kép
viera
 
 


Közös képet raktam, azt, ami a vonlazónkon is van, mert mondta valaki, ha lesz verseny, ezt nevezzem be, hát megtettem. És azért is, mert az van írva, hogy egy felhasználó csak egy képet tölthet fel!

Most megyünk diót szedni, elmegyek, nézek az egyik boltban bársony szoknyát, anyu mondta, hogy van, aztán megyünk az oviba a kis táncoslábú Lackóért. Nem tudom, hogy tetszik neki a táncizás! Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali.

Kmammy, tudom, hogy bosszantó, hogy összejárkáljta a nappalit, de hidd el, hogy jobban jártál így, mintha levette volna a cipőjét. Tapasztalat...ha más nem, a férjemmel kapcsolatban. Egész nap egy bakancsban lenni nem lányálom.

Marcy, hát én nem gondoltam, hogy pulcsi van a fején. Mondjuk Petiről is van egy hasonló kép. :)

Amandi, hát nálunk se gyűröttek a ruhák, pedig nálunk általában dugig van a masina, és szinte egyben szedem ki az összeset a dobból. :) Mondjuk 700-as fordulaton centrizek.
A kérdőívet köszi, bőven jó lesz a jövő hét közepéig visszaküldeni, ha épp nem lesz időd rá.

Tandika, értem. Épp két hete volt, hogy levittem Petit a dokihoz, és jött egy anyuka a már nagyobbacska gyerekével, hogy írjon fel neki a doki szuriban gyógyszert, mert semmit sem lehet beadni a fiúcskának. És a gyerek még mondta is, hogy inkább a szuri! :o

Reni, ennek a gyógyszernek nincs helyettesítője! Most néztem meg a drinfo-s oldalon.

Gab, megkaptam. Aham, akkor csak olaj és liszt. Akkor majd kiírom a hozzávalókat és csütörtökön vásárolok. :) A gyümijoghurt homogén legyen vagy darabos? Lehet, hogy hülye kérdés...
Igen, tényleg találó ez a szöveg.

Viera, értelek. Egyébként hihetetlen, én sem gondoltam volna, de egy hozzánk közel eső településen idén "skarlát-járvány" volt. Még jó, hogy már gyógyítható.
Mi is még maxi méretűt használunk a Tescos pelenkából, az még Petire is bőven jó, pedig ő már 12 kilónál is több szerintem. De a diszkontpelenkákból már juniort veszek.
Tényleg jó a fürdőtök!

Na mára azt hiszem ennyi leszek, ha lesz időm, megnézem ezt az nlc-s dolgot is.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Vagyok, olvasok, csak most egy kicsit rosszabb a hangulatom a szokásosnál, utálom, hogy ilyen korán sötét van! És én sötétben mindig fázom, akárhány fok is van (hülye vagyok, mi????? De a férjem most olvasta valahol, hogy ez előfordulhat, valami hormonok vagy nem is tudom mi miatt. Vicces, mert eddig mindig kiröhögött miatta, ha azt mondtam, jól fel kell öltözni, mert sötét van) :shock:

Andy, ha tudsz jelentkezz!
Eni, nem tudsz valamit róluk?

Na, megyek mert hallom, jön a gyerekem a játszóról apával. Olyan hangos a biciklin a zenebona, ha megnyomja a gombot, hogy majdnem a játszótérről idehallatszik :P :lol:

tandika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?