Új privát üzeneted érkezett!

Dorka+Eszti a homokban :lol:
Kép

Marcipánom apjával kokettált :lol:
Kép

Csajok - Livikém csak messziről figyelt :lol:
Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Az "öregek" :lol: Timi-Livi, Móni-Eszti, Ildi-Rolcsi, Szilvi-Dorka:
Kép

És végül én a 2 kölykömmel :lol:
Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!!!

Tali nagyon jó volt, mi este 7re értünk haza, mert még beugrottunk az Állatkertbe, meg a játszóba is. :oops:
MOst kicsit elhavazva, képek még a gépben, meg kis beszámolót is készülök írni.
KÉpek nagyon jók, köszi!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 

 
 

Nagyon szépek a képek! Megelevenedtek ezáltal az eddig láthatatlan felhasználók :) és ez olyan jó!

Szilvi: Hogyan kötöd így meg a kendődet? Én még mindig felémfodulósban hordom Esztert, de már szeretne többet látni a szentem...

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Na egy kis nyugi...
Dóri, kár hogy nem jöttél. 3 körül széledtünk szét, a végére jó lett volna ha becsatlakozol :)
Jó volt, hogy a nagyobb gyerekek hogy összebarátkoztak, főleg Eszti és Dorka. Eszti szerette volna tologatni Livike játékbabakocsiját, de Livi féltette a babáját. Eszti nagyon elkenődött, de Dorka odament hozzá, átölelte, adott neki egy puszit, aztán kézen fogta és együtt mentek vissza a játszóra. Annyira édesek voltak!
Szilvih, itthon kipróbáltam a kendőtkötést, tetszett Milunak.

Szylvi, igen növesztem a hajam :D . Tetszik, hogy csatokat és gumikat tudok tenni bele, de asszem nem áll olyan jól, mint a rövid :(

Csilla
Vendég
 


Csilla, az a helyzet, hogy utána meg késő a késő :D , mert a fiamért menni kell a suliba, és Viki fixen fél 1-1 körül megy aludni 4-ig. Ha nem alszik, katasztrófa helyzet alakul ki. És a 2 évesemmel folyton résen kell lenni egy játszón (idegen helyen), és ez egy ordító csecsemő mellett nem mindig kivitelezhető úgy, hogy mellette másra is oda tudjak figyelni. Ha biztonságos terepen vagyunk (gondolok itt pl egy kertre), akkor no problem. Majd egyszer máshol máskor. Ha egyszer végre kész lesz a házunk biztos tartok talit. :)
Vendég
 


De jó lehetett a tali nagyon irigy vagyok érte. Remélem, később már én is mehetek.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

A képek tényleg fantasztikusak, nagyon jól sikerültek, és köszönjük, hogy így felraktátok őket, így most már egy kicsit mi is részesei lettünk a talinak. :D
A képeken is nagyon átjött Eszti és Dorka barátsága. :lol: Nagyon édesek!!!! :D
Milán és Emma meg hab a tortán, ahogy Emma nézi Milánt, hááát Dincus felkötni a gatyaszárat. :lol:

Csilla!
Most én mondom neked, le ne vágasd a hajad, szerintem nagyon jól áll és a színe is tök jó.

Manóci!
Így a képen egyáltalán nem tűnik kicsinek Hanna, olyan szép, formás baba.

Szilvi!
Olyan csinos anyuka vagy. Milyen úszógumikról beszélsz?
:wink: :lol:

Ildi!
Milyen fiatalos anyuka vagy, egyáltalán nem egy három gyerekes, lestrapált nőnek látszol. :lol: Hogy csinálod?

Lányok lenne két kérdésem. Az egyik, hogy amíg szoptatok végig oda kell figyelnem az étkezésre?/ gondolok itt a k betűs ételekre, stb../
A másik, lehet hülyének tartotok, de szerintem Jázmin olyan sokat alszik egy nap, az éjszakát végig, és minden evés után is alszik kb. egy- másfél órát. Szerintetek ez nem gond? Nekem azért furcsa, mert Adri még újszülött korában sem aludt nappal ennyit, sőt szinte semmit.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szylvi :)
Egy két hós csecsemőnek az a dolga, hogy egyen és aludjon :lol: Tedd össze a két kezed, hogy ilyen jó babád van.
Nekem nagyobb Brigi, de még eszik éjjel.

Szoptatási kérdésedre más, illetékesebb majd válaszol.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Jaj Timi a legfontosabb,az a kép ahol együtt vagy a "kölykeiddel", olyan megindító és lélekmelegítő. :D

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Jaj csajok, kivagyok. Nem sikerült Domcsi beavatkozása :( Továbbra is fennáll a vizeletvisszafolyása. Meg kell ismételni a beavatkozást.
És ha nem sikerül, mehet kés alá :(
Már abban pechesek voltunk, hogy nem nőtte ki, pedig a legtöbb gyerek kinövi. Most még abba a kisebb %-ba is beleestünk, hogy nem sikerült a beavatkozás.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Na, szijjjasztok!!!! :)

Végre ide jutottam.Aznap mikor taliztunk már ugye nem volt időm jönni, tegnap meg kijött anyukám, és nem akartam szegényt egyedül hagyni.
Nagyon jó volt szerintem is, főleg hogy már tudom kihez kötni amit írok+olvasok!Azért jó ez a net, de személyesen mégis más taláklkozni valakivel :lol:

Kár, hogy akik nem voltak, nem tudtak jönni :(

A képek naggyon jóóóóók, csak engem kéne levágni mindegyikről :P Fú jó kövér vagyok, és gáz a hajam is.......szal :? Már fodrászhoz is el szeretnék jutni, csak szabin van pont!A kövvérség......hagyjuk!Majd januártól megpróbálok tenni a 15+ ellen :(
A gyerekek viszont annyira édesek, és jók !Dorka+Eszti igen nagy barinők lettek! :lol: Nekem itthon emlegette Eszti Dorkát, hogy majd találkozzunk megint vele, mert játszani szeretnének :lol: :lol:

Minnyá rakom én is a képeimet, csak ezt el :D
manóci
 
 


Jaj Nelli, nagyon sajnálom! Remélem a másodok beavatkozás sikerrel jáűr majd, és nem kell műtétre menni.

Szylvi, Milán is alszik a szopik között egy-egy órát, és éjszaka is. Szerintem is örülj neki.
A kajával meg, én már nem foglalkozom. Jó, nem eszem a K betűsöket 3 napig, de egy tányért minden további nélkül. Ettem már kelkáposzta főzit (ez duplán tilos lenne: nem elég hogy Kel, még Káposza is :)), meg kukoricát, meg karfiollevest. Szerintem lassan visszaállhatsz a korábbi étkezési szokásaidhoz.
Dóri, biztosan össze lehet majd hozni egy "kerti" talákozót is, ahova mindenki el tud majd jöni.

Csilla
Vendég
 


Móni ne rinyájjá' má'! Az én fenekem sem manekkenméretű, na és? Jó fejek vagyunk, ez a lényeg :)
Vendég
 


Eszti

Kép

Dorka

Kép

Livi,

Kép

Rolcsi,

Kép

Gézengúzok :lol:

Kép

Hannusom

Kép

Szilviék

Kép

És a csajok...már tudjátok ki-kicsoda :)
no meg persze a babáik :wink:

Kép

Kép

Csilla, annyira jó az a kép alulról amit Hannáról csináltál :)

Szilvy,tudom képen nem néz ki olyan kicsinek Hannus, de kérdezd csak meg a többieket, hogy élőben kis törpilla :) :)
Szerintem nem gond, hogy ennyit alszik Jázmin, örülj neki.Mi még szopizunk ám minden éjszaka!Igaz, csak egyszer, meg nálunk az utolsó szopi este 8-kor van, tehát lehet ha én is éjfél körül , vagy 23-kor etetnék még egyet akkor már csak reggel kelne, de így szoktattam, most nem fogom fölkelteni!
Kaja, hát szerintem ha a puffasztó kajákra gondolsz akkor azért lehet lazulni.Én legalábbis /Esztinél, mert ő is júniusi, és karácsonykor pont 1/2 éves volt, mint most Hanna lesz/már ettem töltött káposztát, és nem volt semmi vele.Jó módjával, csak egy tányérral, és nem minden nap. :lol: De most is pl. paradicsomot már simán eszem, nincs már hasfájásunk.Viszont van fog, vagyis iny fájás :( Most elég nyügi volt ma egész nap, és nagyon nyálzik.Szerintem tuti a foga :cry: Ugyhogy ebéd cici után úgy raktam le aludni, hogy bedörzsölgettem neki Dentinoxal, hogy el tudjon aludni.Azért valamit csak zsibbaszt.Bár mi Esztivel használtuk, elég jól bevállt!

Nelly, sajnálom nagyon :( de lehet így viszont, ha meg kell műteni biztosabb lesz a jövőre nézve nem?! :roll:

Dóri,tényleg kár, hogy nem voltatok :( de legközelebb, szavadon fogunk ám!!! :wink: :lol: :lol:
manóci
 
 


De jó ez a rengeteg kép!!!!
Valóban nektek könnyebb, hogy úgy tudtok egymásnak írni, hogy tudjatok a név alatt ki is lakozik :lol: , én arra leszek majd kíváncsi, hogy kinek milyen a hangja, :wink:

Nelli!
Én is remélem, hogy másodjára csak sikerül a beavatkozás. Sajnálom, hogy ilyen nehézségeken kell átmennetek. :(

Móni, Csilla!
Köszi az étkezési tanácsokat :wink: , nekem is a karácsony jutott eszembe, no meg az elmaradhatatlan töltött káposzta, és bevillant, hogy vajon ehetek-e én majd belőle, mert nagyon szeretem. Hát akkor egy tányérral biztos legyűrök. :wink: :lol:

Tényleg jó, hogy ilyen nyugodt, álomkóros Jázmin, de Adri után ez akkora kontraszt, hogy ez tűnt kórosnak. Mennyire más tud lenni két testvér, már a pocakban is teljesen különböző karakterek voltak. Hát kíváncsi leszek a későbbiekre....................

Móni!
Nálatok is időben elkezdődik a fogzás. :D Lassan be kell szerezni a fogmosó készletet. :wink:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Nagyon jók a képek továbbra is!! Kicsik és nagyok, és anyukák is, olyan szuper egybe látni a topikosokat (persze sajnos csak egy részét)
De remélhetőleg a következőre már azok is el tudnak menni (köztük mi is), akiknek a mostani időpont nem volt jó.
Az igazat megvallva, én is irigykedem...

Szylvi: a "gázos" kajákat nem tudom, meddig kell kerülni, de jó, hogy feldobtad ezt a kérdést. Erre én is szeretnék választ kapni!! Sok kaja már veszettül hiányzik, és így olyan nehéz főzni is!!
Alvás: két napja 'hál Istennek nincs pocakfájás Csengének (szerintem a Gripe Water-nek köszönhetően), és most ő is eszik-alszik egész nap! Persze éjjel még ugyanúgy 2szer kel enni, de amint tele a poci, mély álomba szenderül
:lol:
én nagyon örülök, hogy ilyen jó alvókája van, így van időm főzni, takarítani, és még délelőtt alszom én is egy kicsit vele.
Szerintem örülj Te is, és használd ki ezt az időt, mert lassan eljön az is, mikor már csak keveset fognak aludni, és dupla ennyi odafigyelést igényelnek!!

Nelli: Annyira sajnálom, hogy nem sikerült, de ne adjátok fel, a következő beavatkozás már biztosan sikerülni fog! Megy a drukk, hogy a kést elkerüljétek!!

Manóci: egyet értek Csillával, ne parázz, nem vagy gáz csaj!!

Kitta
kitta
 
 


Én betehetem az ebédelős (szoptatós képeket)??? Vagy inkább priviben küldjem?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Csajok, adjatok tanácsot!!!
A bal mellem 2szer akkora,mint a jobb, az tele tejcsivel, a másikból alig jön...
szerencsére azért a balból annyi van bőven, hogy a kicsilány jóllakjon, és még a fagyóba is kerül be, de kicsit kész vagyok attól, h felemásak..és később még több tejcsit fog igényelni a kislány, ahogy nő, szo, mit csináljak, h beinduljon a másik is? hiába teszem rá, és fejem azt is, nem lett több benne
:cry:

Kitta
kitta
 
 


Nelli,
sajnos mi is úgy vagyunk Vikivel, ahogy Ti Domcsival. :( Az én lányom sem nőtte ki, és tudod lebeg a kés sajna. :( hjaj...annyira sajnálom. :cry: ezt a Máttyus mondta? mármint hogy még 1 beavatkozás után szike.
Vendég
 


Dóri, Timi!

Vettem UU-t a gyógyszertárban, de nem volt 5 CH-s, csak 6-os. Ezt hogy kell adagoni?????? Kisebbek a golyócskák mint az 5-ösnek, de vajon ugyanúgy kell szedni?
SOS, nézzetek már utána kérlek!

Köszi, Csilla
Vendég
 


Csilla, én 6-osról nem is hallottam :o (5, 15, 30-asról hallottam csak, 6-osról sehol se olvastam...) Talán a többiek (főleg Dóri) többet tud.

Nelli: de sajnálom Domcsit :cry:

Kitta: sajnos nem tudok segíteni ebben a dologban. Hátha majd a többiek (elsősorban Szilvi a szakértője ennek a témának :wink: ).

Szilvi: szerintem teheted a képeket, ha nem látszik rajtuk semmi "olyasmi". De ez csak az én véleményem...

Móni, Csilla: nagyon csini anyukák vagytok, ne halljak panaszt :lol:

Hannus tényleg pici élőben. (főleg az én 7,8 kg-os nagyfiúmhoz képest :wink: ) Az lesz majd jó, ha tudunk "leülős" helyen találkozni, és egymás mellé tudjuk tenni a babákat, akkor majd jobban feltűnik :lol:

Livikém remélem, lassan elhagyja ezt az "irigységet". Múltkor a játszón egy kisfiú kölcsönkérte a talicskáját (amiben a homokozós játékait vittük). Livike épp homokozott, úgyhogy tőlem kérte el, mondtam, vigye nyugodtan. Livike meglátta, rögtön hiszti.. kisfiú rendes volt, visszaadta neki egyből. Erre meglátta a kisfiú aksis autóját. Rögtön ment volna megnézni, mondtam neki, hogy szó se lehet róla, ő se adta neki oda a talicskáját. Végül fogta a talicskáját, és vitte a kisfiúhoz, hogy kölcsönadja, nyugodtan játszhat vele :lol: . Meg kell még szoknia, hogy osztozkodni kell, meg hogy sokkal jobb együtt játszani valakivel, mint egyedül.

Alvós babákra irigy, irigy :lol: . (Marcipán legalább éjszaka alszik :lol: - Livike még akkor se )

Remélem, Hamiltont jól megbűntetik :twisted:

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, Kitta,köszi, köszi még a végén elhiszem nektek :lol: :lol:
Timi, Eszti is irigy ám, bár ez gondolom nem vígasztal :? Én is útálom, hogy ilyen, dehát.....szerintem ez egy ilyen kor.

Szilvih,tőlem is mehetnek az "ebédelős" képek!Gondolom nincs olyan részlet benne, akkor ok. részemről is!

Kitta,szerintem ne aggódj, főleg ha jól tud lakni vele a kicsilány :) Mondjuk azt nemtom, hogy miért van ez, és lehet-e valamit tenni, de a mennyiség miatt annyira ne aggódj, mert igazából ahogy nőnek nem is annyira a mennyiség, inkább a minőség fog a korához változni!Az mindíg a baba életkorának megfelelő kaját tartalmaz :wink: Mert ugye 6 hós koruktól elkezdjük a hozzátápit, és szép fokozatosan már lesznek étkezések amik felváltják a cicit!/tízórai, uzsi/először.És így a mennyiség sem lesz már olyan, meg annyi.

Dóri,sajnálom :(
manóci
 
 


Kitta :)
Nekem is kisebb az egyik mellem, és kevesebb termelődik benne. Nem igazán tudom, hogy lehetne növelni a mennyiséget benne. Ha mindig arra teszed először, és jól kiszivatod, utána még fejsz is?

Köszi csajok a vigasztalást!
Azóta tetézve van a baj. Éjjel ellopták a férjem kilakatolt biciklijét :( Évek alatt építgette, benne van egy csomó pénz. és a bosszantó, hogy valamit hallottam is, csak akkor nem esett le a dolog, meg már ki voltam merülve.
Olyan rossz érzésem van azóta. Mi jöhet még? Már a három rossz megvan.

nagyon klasszak a fotók.

Dóeri :)
Nem a Máttyushoz járunk már. A dokink mondta, hogy csak kétszer lehet csinálni ezt a zselés beavatkozást.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, kihez jártok? már ha nem titok. :oops:

Csilla, nem hiszem, hogy más lenne az adagolása a 6 CH-nak. Az nem Boiron gyógyszer valószínűleg, ugye?

HÍGÍTÁSOK ÉS POTENCIÁK
Hahnemann kísérleteinek kezdetén relatív nagy dózisokkal dolgozott, aminek köszönhetően előfordult, hogy a beteg állapota átmenetileg súlyosbodott, amit primer rosszabbodásnak nevezett el. Annak érdekében, hogy ezt a legalacsonyabb szinten tartsa, áttért a fokozatos hígításokra. Ugyanakkor arra is felfigyelt, hogy paradox módon az egymást követő hígítások során a gyógyszer hatása is növekedik. Ezt követően már nem is hígításnak, hanem potenciálásnak vagy dinamizálásnak nevezte el az eljárást. (lat. Potencia = képesség, hatásosság, hatványkitevő)
A Hahnemanni gyógymód egy különleges gyógyszergyártási módszer kifejlesztését is jelenti, melynek szabályai a mai napig érintetlenek.
A kiindulási anyagok minőségét, előállításának módját, körülményeit a gyógyszerkönyvek szabályozzák. Az eredeti anyagok tulajdonságai határozzák meg a feldolgozás módját, a további hígítások kialakítását. Az őstinktúra jelölése – ahogy a materia medicában is találkozik vele az olvasó – TM (tinctura mater ).
Az őstinktúrák (ősoldatok) ritkán kerülnek közvetlen terápiás alkalmazásra, viszont a különböző hígítású homeopátiás készítmények kiindulási anyagául szolgál.
A leggyakoribb hígítási rendszert a decimális, azaz a tízes (az arány 1:10, jele D, DH, X) a százas, centezimális (az arány 1:100, jele C, CH) és az LM rendszer (az arány 1:50.000, jele LM) képviseli. A hígítások típusa határozza meg a dinamizálás mértékét, vagyis azt, hogy minden hígítási lépcsőnél ütverázást végeznek a szerrel. A D és C potenciáknál a lépésenként végzett dinamizálás (ütverázás) tízszeres, az LM potenciánál százszoros.
Hahnemann a tízes és százas potenciák készítésénél kifejezetten a „többedénymódszer” alkalmazását írja elő. Ez azt jelenti, hogy minden egyes hígítás számára új edényt alkalmaznak, amelyben a mindenkori hígítandó potenciát és az oldószert pontosan belemérik. A másik eljárás az ún. „egyedény-módszeres” eljárás, mely Korsakoff nevéhez fűződik.

D potenciák
Érdemes elgondolkodnunk, hogy milyen is az ilyen hígítások „hatóanyag tartalma”.
A D4 hígítás előállítása során például a D3 készítményből egy részt 9 rész oldószerrel hígítanak és így kapják a D4 potenciát. Majd a D4-hoz hasonló módon hígítva kapják a D5 potenciát, s a sort így folytatják tovább.
A D potenciáknál leggyakrabban használatos: a D2, D4, D6, D12, D30, D200.
Vannak olyan terápiás szerek – pl. Echinacea - , ahol a fitoterápiás hatásának érdekében kifejezetten az alacsony potenciákat (D2, D4) használják.

C potenciák
A C potenciák a leggyakrabban használt hígítások. Például az 5 CH hígítási eljárás során a 4 CH készítményből egy részt 99 rész oldószerrel hígítják és így jutnak el az 5 CH potenciához. Majd az 5 CH hasonló módon hígítva kapják a 6 CH potenciát.
Ezt az eljárást mindaddig ismétlik, amíg el nem érik a kívánt potenciát.
A német területeken a százas hígítást C-nek, a francia területeken CH-nak nevezik, a H betű Hahnemann nevére utal.
A CH potenciáknál használatos: az 5 CH, 9 CH, 15 CH, 30 CH, 200 CH.
Amennyiben a hígítási sort figyelmesen végiggondoljuk, látható, hogy a D4 és a C2, 2CH hatóanyag tartalma megegyezik. Ugyanakkor kitűnik, hogy a D hígítás ez esetben 4 dinamizáláson esett át, míg a C hígítás kettőn.
Vendég
 


Dóri, angyal vagy. Köszönöm!!!!!
Vendég
 


Nelli,bicaj :( száradjon le a keze :twisted: de ha már a 3 rossz megvan akkor több nem lesz!
De honnan vitték el?Kertből, bemásztak?

Cici téma :lol: :én amúgy is észre vettem, nemtom ti hogy vagytok ezzel, hogy az egyik cicim jobban tejelő.Független a mérettől.És tök érdekes, hogy az amelyikre először tették még a szülőszobán szopizni! :) Esztinél ez a jobb cicim volt, Hannusnál viszont most a bal! :) Na, ez mitől lehet?! :roll: De nekem mondjuk egyforma, meg van is mindkettőbe elég sok.

Dóri, ezt te körmölted? :shock: vagy csak kimásoltad :?:

Ildi, merre?te a tali óta nem jelentkeztél :( Remélem ninccs gond, csak időhiány :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!

Idejutottam végre... :D Csak most itt van Anyós pajtdás, meg apám is átvonult rajtunk a héten!
Képek fantasztikusak, ezer köszönet! :D
Szóval, én is nagyon élveztem a talit! Mindenkit pont így képzeltem, és a gyerkőcök is nagyon édesek voltak- a nagyok is meg a kicsik is egyaránt! Mindenki együtt meg különösen! :D Ki kell emelnem lánykám és Milánunk bimbózó kapcsolatát... Nagyon drága a kispasi, Anyósára rögtön rámosolygott! :lol:
Hannus bár tényleg pici, de nagyon falat manó baba! :D
Jó, tudom, kissé rohantam, de Sándor nem akarta kihagyni a közös ebédet, ha már ott vagyok a környéken.
Technikai kérdésem a képekkel kapcsolatban: Eddig egyszerű volt a dolgom, mert mindig az emmababás blogról hoztam a képeket, de most onnan nem tudom, a képtár meg behalt! Szóval, ti hogy szoktátok feltenni a képet? Mindenképp fel kell tenni valahová az internetre? Vagy a gépről is ide lehet mutatni?

Cici: Hát igen, nekem a jobb a nagyobb és az extrább tejcsigyár, ahogy Manóci egyik képén is látszik! Azért ott kicsit felnagyította a masina, csak nem akkora azé' mint a fejem... :oops: Vagy igen? :lol:
Fejek, mint a gép, így még elég a tejcsi, de estére, ha épp a kicsi a soros, akkor pótolnom kell, szerencsére megy a lefejtből.

Nelli! Nagyon sajnálom, de minden jó, ha a vége jó. Drukkolok! :D

Alvás: Hát, Emmus napközben egyre kevesebbet! Van, hogy két szopi között csak egy fél órácskát! De nagyon jól elvan, olyan édesen elnézegeti a játékait, rázza, ölelgeti őket, vigyorog rájuk! Persze idővel megunja és szeretne kézben lenni, de sokszor elég az is, ha bemegyek, és vágok neki egy nagy vigyort...erre általában ő is hasonlóan reagál! :D
De az éjszakákra panasz nem lehet! 11-éjfél felé alvás reggel 6-ig legalább! :D

No, most lassan pakolászok, mert hazamegyünka hétvégén! Vásár lesz Kisteleken, és muszáj kidugnom az orrocskámat! :D

Szép hétvégét Nektek!

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


lányok!Babáitok hogyllnak a hasról-hátra illetve hátról-hasra fordulással?Eszterem még sehogy.....ez baj?

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!!

Egyszerűen nem tudok idekerülni... Tegnap Lillának nagy has-vagy fogfájása volt, órákon át sírt, teljesen kimerültem benne, közben meg mennem kellett volna Dorkához az oviba szüreti mulatságra, az összes szülő ott volt... Anyósék nem tudtak menni (bár ha nagyon akartak volna, odaértek volna... :evil: ) Teljes kétségbeesés: Melyik gyerekemnek feleljek meg? Egyik nyugalmat akar, és nagyon fáj, a másik meg hetek óta várta hogy ott leszek az oviban kézműveskedés, táncház, mustivás. Még ott is aludt, nehogy lemaradjon valamiről...
Kijött dokinéni, elújságolta, hogy épp egy fülfájós gyerektől jön, erre kézmosás nélkül nyúlkál Lilla szájába, hogymegnézze, a foga jön-e... Ő sem tudta, mi lehet, beadott neki egy Germicid C-t, na ennyit én is tudtam volna. Dehát péntek délután, nem kockáztattam, hogy vmi komolyabb dolog miatt sír. Ma már nyugodtabb, mindketten kábák vagyunk.
MAjd igyekszem jönni, csak ilyenkis időkre nem szeretek, a sokra meg soha nincs időm... :cry:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Azért egy szopis kép, Timi, te lemaradtál róla, mert nagyon takar a babakocsi (a másikon) De minden picúr egyszerre evett (csak az enyém nem, Dincus meg még nem volt ott.)

[/img]http://www.kepfeltoltes.hu/071006/Resize_of_K_p_054_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kép
Kép
szilvih
 
 


Kép

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok:D

Én is jó nehezen jutok ide :? Na meg nem voltam vmi fényes lelkiállapotban mostanság, így meg nem "rontom a levegőt" :roll:

Nagyon szuperek a képek, komolyan sajnálom, hogy nem tudtunk menni. Rolcsinak lett volna legalább egy fiú-párja:)

"Kövér" mamik: ne nyafogjatok, akiknek ilyen szép babáik vannak, azok megérdemelnek pár plusz kilót :lol: :wink: Ha meg nagyon fogyózni akartok, a cukrosoknak való diétát szívből tudom ajánlani! Szerintem az még nem is káros, nem minősül fogyókúrázásnak.

dincus: képeket fel lehet egyből is tenni, a melléklet feltöltésénél a megfelelő mappát kiválasztod. Egyre kell figyelni, hogy le kell kicsinyíteni, max. 600 pixel lehet szélte-hossza (asszem). Ha túl nagy, kiírja a megfelelő méretezést a felugró ablak. (Na, ezt jól megaszontam, hihi.)
Nekem a jobb cicim a bőségesebb minden szempontból. Bár szerencsére a másikból is mindig jóllakik Marcikám, de tény, hogy nem dől úgy a szájába belőle.

nelli: agyon sajnálom, hogy nem sikerült :( bringa meg :evil: Akkora görénység ez...egy hónapja tőlem a pénztárcámat lopták el (asszem írtam), tegnap jött a levél, hogy lezárták a nyomozást, mert úgysem lehet kideríteni, kik voltak :shock: Be sem hívtak, hogy legalább megkérdezzék, láttam-e gyanús elemeket, vagy ilyesmi. Na, mindegy is, legalább az irataim, fotók visszakerültek.

csilla: azért nézd meg, tuti, hogy C6-os, nem D6? Mert, szerintem a D6 már nem az alacsony poteciálba tartozik (vagy tévednék?). A golyó mérete lényegtelen, uúgy 5-öt kell szedni belőle.

szylvi: étkezés: nekem Berci nagyon hasfájós volt, vagy 10 hónapig szinte semmi k betűset nem ettem, egy időben még kelt cuccokat is csak nagyon módjával. Marcit nem igazán izgatja sem a kukorica, karfiol, sem a kenyér, de pl. a múltkor retket ettem, attól fájt a pocija, meg a körtétől is. Szerintem érdemes kísérletezni, mit bír a baba. Este eszel, az reggelre kerül az anyatejbe, így napközben kiderül, Jázmin bírja-e az adott kaját.
Melódról még mindig nem írtál. Vagy még nem 100%, hogy vissza kell menned?
Ja, az én Marcim is aludna naphosszat, de van egy édes bátyja, aki állandóan fölveri. Egyébként annyira imádnivalóan csinálja mindezt Berci. Bemegy, bemászik mellé a kiságyba (ha nem vagyok elég gyors), lefekszik mellé és mondja, hogy "csss, halkan, Marci alszik!" meg hogy "jajj, cuuukiii" :lol: :lol: Amire persze Marci fölkel :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Petra: Marcipán se fordul még hasra-hátra. Maximum hátról oldalra. Remélem, hogy nem baj. Lehet, hogy az ilyen nagyobb babák nehezebben csinálják... Viszont ha lerakom háton a kiságyba, van, hogy keresztbe fordul, vagy teljesen (fejjel lefelé) fordul :lol:
(Livike ennyi idősen már forgott, sőt, a lábát is a szájába vette :lol: )

Kép
Kép
timóca
 
 


Helló csajok! :D :D
Suliból jövök, esküvőre megyek, de a babanetet nem hagyhattam ki :)
Szilvi, naaagyon jó az ebédszünetes kép!
Jovika, gyorsan megnéztem C6-os, de nagy kiszerelés (üvegben van, és 100 db)
Petra, enyém gyerek mindent csinál, de a védőnő mondta, hogy mivel hosszú és vékony nem csoda hogy könnyebben forgolódik. A pocakosabb babák nem sietik el. De nem is sürgős még Eszetinek, még bőven van ideje bemutatni a gyakorlatot, ne izgulj! Nem egyformák a gyerekek, mindnek más a fejlődési üteme.

Az én cicijeim sem egyformán tejelnek, és tényleg úgy van ahogy Móni mondja, a jobban jövőből szopizott először a kis szüleményem.

Képzeljétek, letisztáztuk a keresztelőt :lol: :lol: :lol:
Nagyon örülök neki, egy rugalmas, segítőkész plébánost fogtunk ki, aki még a szertartás kezdetét is a szopiidőhöz igazította!!!! Nov. 4 lesz a nagy nap :)
Timikém, elküldenéd nekem Marcus meghívóját mélben? Már nem emlékszem pontosan hogy néz ki, de élnék a lehetőséggel ha még aktuális, hogy segítes összeeszkábálni nekünk is.
Hmmm, mit is akartam még?????

Ja, Dincuska! Miért pótolod este üvegből, miért nem teszed a teli cicire Emmát?
Én délelőtt lepasszoltam Milut anyukámhoz, 2 étkezéssel. Vittem fagyitejet... de képzeljétek Milka sztrájkolt, és NEM akart enni!!!!!!
Az első kajára álítólag 10-20 g-onként evett keveset, de a másodikat köszönte és nem kérte. Azért lehet ez, mert anya cicije kellett neki? A cumisüveget ugyanis ismeri...

Na pá, megyek öltözni (sajnos a szép luláimat kihíztam :() most válogathatok mi jön még rám :( :( :(

Csilla
Vendég
 


Sziasztok,

Manó barátnője vagyok,néha napján még benézek a Babanetre...
Csak a tejtermeléshez szeretnék hozzászólni:van,akinek az egyik melle sokkal jobban termel.Van,akinél annyira,hogy a másikból szinte alig jön.És van,akinél ez végig,amíg szoptat így marad.
De semmi gond,mindig először a kevésbé termelő mellből kell szoptatni,aztán a másikból.
A szomszédom 3 kislányát szoptatta,mindegyiket egy évig így!
Tehát nem kell elkeseredni! :wink: :P

Üdv.: Dóri[/quote]
angelheart
 
 


Én is kivagyok most. Briginek 3 hós fejlődési ugrása van. Egész nap enne, még éjjel is kétszer kell megint. Tiszta újszülöttkori hangulatom van. Megint estére alig van tej, fejni se, nagyon tudok. Meddig szokott ez tartani?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, nyugi, pár nap, és újra helyreáll, használd ki erre a hétvégét. Ha kivagy, éjszakára vedd magad mellé, akkor nem olyan fárasztó. És a prolaktin is jobban termelődik. Szóval hétvégén próbáld meg minél többször etetni, amikor csak kéri, közben igyad a szopisteát, meg az összes varázsszert újra. Használd ki az alkalmat, hogy újra újszülött hangulatod van, többet úgysem lesz elképzelésetek szerint... :)

Csilla, lehet, hogy a fagyitej íze nem tetszett Milánnak. VAn olyan baba, aki nem fogadja el. MEddig szoktad tárolni, mielőtt lefagyasztod? Az anyatej olyan csodálatos dolog, hogy "tudja, " hogy a kisbabák zsírlebontó képessége (a máj) még nagyon gyenge, ezért mellékel magához egy kis emésztőenzimet, ami már akkor elkezd reakcióba lépni, amikor tárolják. Ezért van egy kicsit rossz szaga a tejnek, ha csak pár óráig tároltad is. SZóval próbálj meg rögtön fejés után fagyasztani, ha tudod, hogy úgysem használod fel aznap.

Felemás cicik: Ismerek olya, aki egy mellből szoptatott 2 évig. :roll: Nem azért, mert nem volt neki másik, de a gyerek azt az egyet szerette. Semmi gondot nem okozott, pici méretbeli eltérést szoptatás alatt, de szerintem még a szemmeresztgető pasiknak sem tűnt fel. Persze próbálgassátok mind a kettőt, és először a kicsit.

Dincus, de ugye nem csak egy mellből szoptatsz? Ha a kicsi a soros, nyugodtan tedd rá utána a nagyobbra is, pláne, ha este van, és úgysem lesz etetés éjszaka! ÍGy kiegyensúlyozottab lesz a tejtermelés, és sztem a ciciknek sem tesz jót, ha 6 óráig csak telnek.
Képek: Én a képfeltöltés.hu-ra szoktam feltenni, de a babaszobán, vagy itt a babaneten is van albumkészítési lehetőség. A blogodat már nincs időd írni?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Közben visszaaltattam , és azon gondolkodtam, hogy Milán és Emma milyen egy húron pendülnek abban is, hogy mindketten jól megvárakoztatták anyukájukat és a világot a születésükkel... :roll: :lol:

Csilla, nov 04, hajrá! Az már kevesebb, mint egy hónap!

Jovika, kár, hogy nem tudtál jönni a talira, miért nem vagy jó lelkiállapotban???

Petra, Lilla se nagyon forog, néha véletlenül.. Van még ideje bőven. :roll:

Csilla, nem találtam semmit a 6 Ch-ról. :(

Szilvi, neked meg azt akarom már mióta írni, hogy tudod, hogy törvényben biztosított jogod szoptatás (vagy fejés) szünetet tartani munka közben? Már nem emlékszem pontosan mennyi, de nézz utána, jól jöhet.
Ez a beosztás meg egyébként tényleg nem túl vészes, ha esetleg indulás előtt még jól be tudod altatni Jázmint, és belealszik a délelőttbe, akkor alig fogja észrevenni a hiányodat. :roll:
Étkezés: Éppen akartam írni, hogy 1-2 hónap múlva remélhetőleg már ehetsz mindent, erre tegnap Lilla ezzel a hasfájással... Előtte 2 este is brokkolit ettem, lehet, hogy az volt a ludas. Pedig volt már próbálva kukoricára, hüvelyesekre, karfiolra, de ez már nem jött be neki...
Lilla 3 hós koráig szinte csak aludt, alig kelt fel enni, dokinéni már kezdett is aggódni a súlya miatt. Emiatt te ne aggódj, a babák pontosan tudják, mire van szükségük! :P

Móni, Dorka is sokat emlegette Esztit a napokban. :P

NElli, a következő beavatkozás biztos sikerülni fog... Fel a fejjel!!

PEtra, és a sima elölkeresztben szoktam ültetni Lillát, ha nyűgös. EL is tud aludni benne, (talin is ezt tette), így nem lehet nagyon kényelmetlen. Persze a gerincének jobb a befelé fordulós. Meg akkor fogni sem kell, kifelé igen.

Csilla, örülök, hogy sikerült a kendőkötés. Ti vagytok az első kendőkötő-tanítványaim. :lol: Arra figyelj, hogy Milán feje legyen majdnem egy magasságban a tiéddel, vagy csak egy kicsit lejjebb. Én úúúgy meg tudok nyugodni attól, ha felkötöm magamra Lillát. Egy kicsit olyan, mintha még mindig a pocakban lenne. Valahogy átjár a melegség, a szeretet, nemtommmi. :oops:

Na lap tetejére értem, köszi mindeninek a képeket (azért fogtam ám, hogy ez most nem a legelőnyösebb nadrág nekem :oops: ), tali szuper volt, máskor is kell!!

Még az Állatkertről akartam írni, hogy mostanában ne menjetek arra babakocsival, az oroszlánoktól felfelé teljesen fel van túrva, közlekedhetetlen, ott szörnyülködtünk rajta egy tolószékessel együtt... Viszont a nagyobbat küldhetitek a nagymamával, október nyugdíjashónap... www.zoobudapest.hu

Kép
Kép
szilvih
 
 



Sziasztok!

Rám jött a süthetnék, ilyenkor ősszel és télen nagyon szeretek sütiket sütni, van valami hangulata az egésznek, olyan jó illat járja át a lakást, ilyenkor válik igazi melegé az otthonunk . :)
Múltkor beszélgettetek a testvér féltékenységről, igaz Adri 13 éves, de nála most jött ki . Valamelyik nap puszilgatom Jázmint és ő meg megjegyzi, hogy Jázmin baba most élvezd ki a sok puszit, mert később anya megfeledkezik róla. :shock: Ha alszik, akkor direkt elkezd hangosan beszélni, zörögni, persze, ha rászólok, hogy Adri halkabban egy kicsit, akkor meg meg van sértődve. Pedig próbálok rá figyelni többet. Gondolom előbb utóbb megszokja, hogy már nem csak ő van nekem.

Timi!
Tán te is Forma 1 "őrült" vagy???????????????? :lol: Ma Adrit el sem lehetett a tv elől mozdítani, amíg ment a Forma1. Ő nagyon örült valaminek, itt őrjöngött az ágyon. :lol:

Nelli!
Tényleg rátok jár a rúd mostanában, ezután már csak jó következhet!!!!!!!!!!!

Szilvi!
Kézmosásra én is ugrok. Nekem annyira természetes, nem értem, hogy másnak miért nem az.
Végül is hogy oldottad meg Dorka oviját. Eltudtál menni vagy valaki eljutott?

Jovika!
Hétfőtől már szabin leszek, 39 nap szabim van és előtte kiveszem.
Megyek dolgozni, mikor terveztük Jázmint álmomba se gondoltam volna, hogy ilyen helyzetbe kerülök. Sokan kérdezik, hogy muszáj-e vissza mennem, persze semmi sem muszáj, de kész tények elé lettem állítva, ha most nem megyek, később már nem vesznek vissza és még a "szerencsések "közé tartozom, mert sokaknak lehetőséget sem adtak a választásra. Szét néztem más felé is, ahol jobban áll a kórház, milyen lehetőségem lenne és kivétel nélkül mindenütt létszám stop van, hiába van diplomán, semmire nem megyek vele, sőt volt olyan hely, ahol kereken megmondták, hogy nekik eléd a sima általános ápolói végzettség is, mert nekik kevesebbet kell fizetniük. A másik meg itt egy műszakos, kitaposott állásom van, azért vissza menni mondjuk 2 év múlva három műszakba nagyon nem szeretnék. Igazából a munkahelyem semmiről nem tehet, ezt az egész áldatlan helyzetet nem ők találták ki, nem akarok politizálni, de nagyon nem jó felé megy ez az egész. Én már pár éve is kimentem volna külföldre dolgozni, de Zoli és Adri mindig visszahúznak, pedig szerintem kint több lehetőségünk lett volna ill. lenne.
Nagyon félek attól, hogy nem lesz munkám, mi mindent szó szerint a két kezünk munkájából értünk el, sem Zoli szülei, sem az én szüleim nem tudtak segíteni,( sőt inkább ők szorulnak) és ha nem tudnék dolgozni mondjuk a Gyed végén, nem lenne senki aki segítségre számítani tudnánk. Jaj ne haragudjatok nagyon belemélyedtem, gyors be is fejezem.

Szilvi!
Még annyit, hogy biztosítják a szopi időt, ha Zoli nem boldogulna a cumisüveges megoldással, akkor majd behozza a munkahelyemre .
Én nem tudtam erről a főnővérem mondta, hogy van ilyen törvényi rendelkezés.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szylvi: F1 igen, vminek mi is nagyon örültünk :lol:
Rendesek akkor a mh-eden, ha a főnővéred is így megemlítette a szopi időt, akkor biztosan segíteni fognak :lol: .
Elég szomorú az eü-i helyzet :evil: . Az az igazság, hogy ennek mindenki megissza a levét - a dolgozók is, meg a betegek is :evil: (ilyenkor azért örülök, hogy anyukám nem engedte, hogy egészségügyi suliba menjek, pedig nagyon szerettem volna)

Kézmosás: nálunk a védőnő akkor is kezet mosott, mikor nem is nyúlt Marcipánhoz :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Lehet hogy ezt hívják kárörvendésnek, de én akkor örültem, amikor Hami kiesett :)
Vendég
 


Itt mindenki Hami- ellendrukker? :cry: Lehet,hogy cikibemegye a dolog, de én kezdetektől neki szurkolok amióta a másik favoritom (nnna, lehet, hogy ezé' is kapok hideget-meleget) Sumi nyugdíjaztatta magát. A szurok oka: férjecském és barátja már évelején kipöccintették maguknak a színe miatt a kis cappuccino-t. Én meg pártfogoltam elméletben....

Lassan baba-mama topikból átmegyünk online formula fun fórumba :lol: ?!

Kép
Kép
petra78
 
 


nekem Kimi a nyerő. :wink: :lol:
Marcinak kibújt a felső jobboldali foga is, és így rákezdett a vicsorgásra. :twisted: na, ettől a hangtól mindig rosszul voltam. :? :lol:

nálam beköszöntött a vörös ünnep, és úgy érzem magam, mint aki a vágóhídon van :oops: :oops: :? :( hát remek. :(
Vendég
 


Szilvi, örülök a károdon, tegnap pont azon ment a családi vita, hogy DOrka miért nem tud néha csendben maradni, amikor Lilla alszik. Általában jó ebben, de néha, amikor fáradt, dacból hangosan nyűglődik. A párom szerint már elég nagy, hogy megértse, de ezek szerint még 13 évesen sem mindig van ez... :roll:
Akkor már a Tgyást sem engedik telölteni? Akkor maradna a szabi a húzósabb napokra. De gondolom, az más státusz.

Én meg már meg akartam kérdezni, ki a csuda az a Hamilton... :oops:

Dorka még alszik, pedig már úton kellene lenni az oviba... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Megkaptuk a 3 hós oltást. Brigike egy hős volt :lol:
És most nem hízott olyan nagyon sokat, "csak" 5880 g-ot, így még nincs 6 kg, mint ahogy azt én gondoltam.

3 hós adatok:
súly: 5880 g
hossz: 60,5 cm

Képzeljétek, a hasi-csípő- és koponya szűrés még a Klinikán is 12.000,- Ft :evil:
Megpróbálok beszélni a Domcsi dokijával, hogy csinálja meg ambulánsan. Remélem, neki nincs veseproblémája.

Én nem bírom a Forma 1 hangját :oops:

Dóri :)
Piros betűs ünnepek :( Nekem sem hiányzik.

Szilvi :)
Hogy van Lilla pocija?
Nincs senki, aki néha vigyázna Lillára, mikor te Dorkával mész el?
Ma nekem is kétszer kellett ébresztenem Brigit, és én ezt annyira nem szeretem.
A varázsszereket nem is mertem még abbahagyni :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szilvy, féltékenység :( majd megszokják a tesót kicsik és nagyok egyaránt!

Dóri, fogcsikorgás, brrrrr azt én is útáltam :x

Na, engem most útálni fogtok, de én nem szeressem a Forma 1-et!Nemtom mit lehet rajta élvezni.Egyszer voltam kint élőben is a Hungaroringen, még évekkel ezelőtt, de annyira hangos volt, hogy túl sok élvezetet nem találtam benne még úgy sem, hogy ott vagyok!A tv-ben többet látni a versenyből.
De, Hamilton nekem is szimpi, szerintem tök ari fiúka, és nagyon ügyes.Ő go-kartos volt, és ebben az évben jött át a Forma 1-be és egyből azóta is nyer!Azért valamit tudhat,nem?! :wink: Sumitól a hideg ráááááz, azt mindíg is útáltam :P
Van egy kollégám aki annyira Forma1 őrült, hogy minden futamot megnéz, de ez még hagyján, föl is veszi mindet :shock: :lol:
manóci
 
 


Nelly,fú, jó kis méreteitek vannak hozzánk képest :lol: :lol:
De milyen klinikán 12000Ft.- a szűrés????????? :shock:
Mi csípőn az Ortopéd klinikán voltunk a Karolina úton, a koponya+hasi Uh-n pediga II. sz gyerekklinikán a Tűzoltó utcában!Beutalót kaptam a gyerekorvosunktól, és mentünk!Semmi fizetésről szó sem volt!Pedig nálunk szerencse, nem volt előzetesen sem probléma, csak én akartam menni, hogy lássák minden ok.-e?!
manóci
 
 


Nelli, mi nyáron voltunk az I-es gyerekklinikán, és nem kellett fizetni. Viszont dokinénink augusztusban mondta, hogy ilyen hírek járnak, hogy szeptembertől fizetni kell 10ezer fölött, ha nem körzetből van a beutaló, akkor is. De biztosan van kiskapu, nálatok indokoltanis a csládban való előfordulás miatt. Kérdezz körbe, hogy esetleg közelebb hova lehetne vinni ingyen.

Lilla jobban van, bár éjszaka fel szokott ébredni, és ébren is marad. Most olvastam a homeos könyvemben, hogy a fogzás okozhat kólikát is, olyanoknál is, akik egyébként kisebb korban nem voltak azok. Én meg kezdek kimerülni az éjszakázástól, vasárnap éjszaka hajnali fél4-től 6ig nyomtuk... :x . Persze ha nem félnék attól, hogy Dorka is felébred Lillától, lehet, hogy hamarabb elaludt volna, de így egy idő után lehozom. Uis ha Dorka is felébred, kezdődik a dráma, mert ő csak engem akar, éjjel hiszti van, ahogy félálomban felébred.

Pénteken végülis nagy nehezen berángattam anyóst az oviba (amikor hívtam, úton volt Ferihegyre BKV-val a sógornőm elé, de ha rögtön megfordul, időre beér. De ő még végigBKVzta a fél várost, sógornőt hazakísérte, és csak utána ment- ettől is halál ideges voltam, hogy nem fogja azonnal a helyzetet :x ), amíg ő oda nem ért, az aranyosabb óvónéni táncolt Dorkával a táncházban, úgyhogy nagyon nem sínylette meg a dolgot szerencsére. A jó a rosszban, hogy Lillával nem tébláboltunk ott a tömegben, mert a kézműveskedés már bent volt+ összes gyerek+szülők...

Megyek pihizni, mert kivagyok. Volt egy időszak nyáron, amikor a párom altatta Dorkát, és éjszaka is ő ment be, és félig én szoktattam vissza, hogy Lilla altatása után még bementem hozzá, és velem aludt el. Hiába, ilyen hülye vagyok ,m ost kezdhetjük újra... ÉS persze napközben ingerült vagyok, aztán meg lelkiismeretfuri... :cry:

Kép
Kép
szilvih
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?