Új privát üzeneted érkezett!

HALIHÓ!!!!!
SZÉPEK A KÉPEK,MASI,MISSI!!!!!
MISSI :ÖRÜLÖK,HOGY MEGJÖTT APA!!!!!
JÓ VOLT A SZÜRETI ,DE MÁR NAGYON ELFÁRADTAM ESTÉRE,KI IS DŐLTÜNK FÉL 9-KOR.MA MEG SÓGOROMÉK VOLTAK ITT ,ÚGYHOGY MA SEM VAGYOK NAGYON TOPPON!

HOMEÓS BOGYÓK:ÉN A MÚLTKOR VETTEM MLNALEVÉL TEÁT GYÓGYNÖVÉNYBOLTBAN,RÁKÉRDEZTEM A BOGYÓKRA,MIRE EZT A VÁLASZT KAPTAM:"HIGGYE ELÉG LESZ A TEA,MAJD MEGLÁTJA"
ÚGYHOGY OTT ELDÖNTÖTTEM,HOGY CSAK TEÁZNI FOGOK!

ARIEL:SZORÍTUNK,MIKOR IS LESZ KONKRÉTAN?HÚÚ DE IZGI!!!!!

CUKIKA:HOLNAP MÉSZ DOKIHOZ?ÍRJ ,HOGY MIT MONDOTT ,DE JÓ ,TE IS BABÁZOL MÁR VALSZEG A HÉTEN! MEG MASI IS!!!!!


GERIKA:ÖRÜLÖK ,HOGY MINDEN OK!NAGYON SZÉP EZ A KISKÖLÖK!!!!

NA MOST CSAK ENNYI SIKEREDETT,KICSIT PIHIZEK,AZTÁN MÉG JÖVÖK!!!!
PUSZA!
Kép
geosel.klara
 
 


Sheepy! Ha az ügyeletesnél szülsz, akkor annyit adj neki, amennyit gondolsz, hogy megérdemel.
A barátnőm 3 éve az ügyeletesnél szült, emrt a dokink épp nem volt itthon (hamarabb jött a baba) és a doki nagyon rendes volt.
Még később is meglátogatta és érdeklődött a hogyléte felől. Maximálisan meg volt elégedve, ezért adott neki valamennyit (talán 30-at).

kontrollra a saját dokijához ment. de te ha ehhez mész vissza kontrollra, aki levezeti a szülést, akkor akár ráér odaadni....

büngyike
 
 


Sziasztok!
gerika: édes a kisfiad!
missi: örülök hogy hazajött samuapu :)
"hálapénz": én max 40-et gondoltam, mert egy csomót perkáltunk a magánrendeléseken :?
szülésznőnek meg passz..
ja igen!! képzeljétek már megint összement a hasam :shock: :shock:
csak 104 cm!!! :shock: :shock: :shock: 114 volt mégpár hete!
a tenyeremet be tudom tenni egyenesen a didik alá!! látványosan megy lentebb! a kicsi nagyon aktív! a viszketés megőrít!!
sheepy légyszi küldj el priviben a tippet :wink:
hű masika alig pár nap!
ariel: gondolok rád!! szupi!!!holnap jön a bébid!!:)
most megyek vacsizok
kellemes estét!

Kép
tidi
 
 

 
 

Juj, Tidi, ez most vajon mit jelent??? :shock:
megyek lemérem magam én is ;)

büngyike
 
 


Halapenz , ha korhazban is szulok, nem tervezem, hogy barmit is adnek -eleget fizetunk TB re, meg hat van neki fizetese, nem az en hibam, hogy alulfizetik az orvosokat, bar a nogyogyszok nem jarnak rosszul a napi kb 4 x 60 e ft adomentes penzbol :)
Bungy, a gereb agis tanfolyam 50 e + afa= 60 e. de NEM kotelezo befizetni, aki nem tudja, az nem fizeti, es lehet reszletben is ( en ezt tettem ) . A szulesre sem ok, sem a dulak SEMMIT sem fogadnak el, az alapitvanyuknak lehet penzt utalni, aki szeretne.

Emberek, a legtobb no atlag 8 e t fizet a terhesgondozasra es elmegy kb 10 x, = 80 e + kb 60 e t adnak a szulesre = Osszesen : 140 000 ft !!

Tidi, de jo neked, hogy kisebb lett a hasad, marmint, hogy lejjebb ment, igy jobban tudsz mar enni + lelegezni, nem ?

Shep, te hosno vagy !meg sutit sutsz , ugyes vagy. remelem mar nem sokat fogsz takaritani.

Kalri jo pihit
bogyogyorgyi
 
 


Jujj Cuki, en nagyon drukkolok :):) hogy holnap legyen akkor a szulesed, de miert is akarod ? vmi magic szam a 24 ? mar egyszer mondtad, csak elfelejtettem....
sajnalom, hogy nem volt akkkora durranas a kiallitas.
huu es nagyon sok a 100 e a terhesgondozasra, en maar semmit sem adnek ( de hat ez en vagyok heheh)
De hat szerencsere demokracioban elunk (kb) mindenki azt tesz, amit a legjobbnak lat
bogyogyorgyi
 
 


Most látom, hogy írtál, Cuki :)
Sajnálom, hogy nem tetszett a kiállítás... Klassz lenne, ha holnap tudnál szülni, de szerintem Panka még nagyon jól elvan abban a csinos pocakban :) Azért még megy a drukk!

Kéjgáz: én nem a szájpenész miatt aggódnék, csak az miatt, hogy enyhén bedrogozott állapotban nem hinném, hogy heroikus dolog lenne szülni.... És később milyen élményed lenne a szülésről??? Hogy jól belőtted magad?
:lol:

Az oxitocin és egyéb beavatkozások szerintem ott derülnek ki. Ha nagyon gyáva vagyok inkább azt vállalom be, mint hogy belőjjem magam....

Na, Cuki! Hátha a holnapi lesz a ti napotok....

Apropó! Fel lehet már köszönteni??? :) Mikor is ünnepelsz?

büngyike
 
 


Bogyo! És mit mondasz arra, hogy én már több száz ezernél tartottam, csak a teherbeesésig!!!!! ????
Mert ilyen a rendszer. Én sem tehetek arról, hogy a gyogyóinkat nem finanszírozzák, mégis ki kellett fizessem, ha egyszer szükségem volt rá.
E mellett a doki 80 ezre és a szülésznő tarifája eltörpül (kevesebb, mint egy lombik-program gyógyszeradagja)
Hidd el, én ezek után boldogan kifizetem, mert összehozták nekem a babát!

büngyike
 
 


Ja, és a baba összehozása után is számíthattam a dokimra (mindkettőre: lombikos és nőgyógyász).
A lombikos semmit nem kért, ott valóban nincs hálapénz, mert MEG VAN ÉRTE FIZETVE RENDESEN!

büngyike
 
 


Bungyi, a lombik az mas ! ott nincs mas valasztas es azt mashogy nem lehet csinalni, mert az allam nem tamogatja 100 % ban a programot.
Szoval lombikra en is fizetnek barmit, de utana minek ?
bogyogyorgyi
 
 


cuki remélem minden a terveid szerint zajlik majd!! :):)
nállunk túl sok lehetőség nincs a szülészeten..max. labda..
nagyon álmi vagyok! megpróba megnézni a zorrót, jó éjt! jók legyetek! :):)

Kép
tidi
 
 


Hali!

Voltunk sétálni ami cukiba torkollott :( ez az édességmániám már kikészít. Viszont asszem megfáztam, folyik a nozim és már a torkom is fájdogál, a közérzetem sem valami jó.

bogyo: hát én még nem igazán érzek semmit ami arra utalna, hogy hamarosan szülök, bár nem tudom, hogy ezt meg lehet-e érezni.
Mindenesetre Lilibaba 2 napja nagyon aktív lett.

Cuki: szerintem ne legyél elkeseredve, ha holnap még nem szülsz. Pankababának jó helye van ott benn, Ő tudja, hogy mikor kell neki onnan kibújni.
Igaz, hogy ezt a 8 napot már én is alig bírom kivárni (remélem azért több nem lesz, bár anyu szerint nem fogok megszülni a héten)

Én nem nagyon vagyok fájdalompárti, ezért kicsit be is vagyok tojva, EDÁn nem gonodolkodom azért, de az oxitocin az jöhet, minnél előbb túl legyek rajta.

Sheepy: te hol vetted a homeos bogyokat?

Ariel: nagy drukk neked holnapra!!!!!!!!!

na megyek megiszom a málnalevélteám és lefekszem. Holnap takarítás, főzés, ablakpucolás és vasalás várna rám
:? :? :?

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Sziasztok!

Holnap reggel 9 körül fog Niki megszületni. Írok majd sms-t.
Cukika, gondolok Rád, hátha Te is!

Kezdek izgulni.

Ariel

Kép
ariel
 
 


Hűha, Ariel! Gondolok rátok :) Én nem tudnék most aludni a helyedben az izgalomtól :) Masinak küldesz smst??? Itt fogok csüngeni a monitoron :)

Masi! Nagyon aktív vagy, ne erőltesd meg magad így a végére már! A cuki miatt ne aggódj, ha jól esett, akkor egészségedre! A vizesedéssel hogy állsz???

Bogyo! Sajnos ehhez már hozzászoktak és a magyar egészségügyben elvárják, szinte....
Én azért adok neki majd pénzt, mert szeretnék hosszú távon hozzá járni, és azért is, mert előzőleg sosem árasztottam el lóvéval, mondván, hogy majd úgyis nála szülök, pedig 2 műtétet is csinált nekem és mindig számíthattam rá.
Szerintem ez orvos és paciensfüggő. Ki hogy gondolja, mennyit tart reálisnak a helyzetéhez képest, mennyire van megelégedve, stb.

Mindenkinek jó éjt!

büngyike
 
 


Hahó!

Erika Nagyon szééép Tamás!! Jó, hogy jössz néha, de van mivel foglalkoznod bőven! De, ha majd lesz időd akkor lehet még ráadást kérni fotókból??? Hmmmm?!? :D
Ariel! Nagyon szorítok Nektek holnap!!! Egy kalappal!! :D Egy picit azért irigyellek :oops: Sok cuppp!

Masika Tényleg nagyon aktív vagy! Legalább lefoglalod magad. Én folyamatosan azon gondolkozom, mi lesz, hogy lesz... Mindenesetre azért pihenj is egy picit! :wink: Nagyon aranyosak a fotók!!

Cuki Remélem, ha ennyire szeretnéd akkor sikerül a holnapi terv! Drukkolok, sőt akkor fel is adom a versenyt! :wink:

Mi ma voltunk ebédelni, meg golfoztunk is. Én néztem, az én egyetlenem meg űzte is a sportot, na nem túl magas fokon! Aztán sétáltunk és onnantól apróka összehúzódások maradtak velem estére. :roll: De semmi komoly. Szóval ennyi történt ma, holnap doki, meg védőnő is. Kedden pedig megyek és fogok magamnak egy gyermekorvost!

Szép álmokat mindenkinek!!!!
Vendég
 


Adri, egy jo gyerekorvos az nagyon fontos. ha teheted olyan valassz, aki szinte barmikor kijon hazhoz is, mert nincs rosszabb egy beteg gyereket egy rideg sztk rendelobe vinni, ahol valoszinuleg meg tobb mindent elkap

ARIEL :) nagyon nagyon gondolunk Ratok ! tudtal aludni ?

Masi, ablakpucolas ?? NEEE ! tessek pihenni ! ne is mondd az edesseg oruletet, sosem ettem korabban sok edeset, de most mind bepotolom. Erdekes, hogy Lili most meg aktivabb lett. Nevettem, amit irtal, hogy "nem vagy fajdalom parti" :) hat ki az ? :)

Bungyi, ertelek. a lenyeg, hogy meg vagy vele elegedve es megbizol benne. EZ mar fel siker !

Tidi, hogy vagy ?

Cuki ? ma van 24 :) Vmit erzel mar ? Drukkolok, hogy minden ugy alakuljon, ami nektek a legjobb !
bogyogyorgyi
 
 


Ariel!!!!! juj, nagyon szoritok!!! :lol:

csajok, megyek vedönöhöz, majd jövök valamkor.

Masi, sztem is pihizz inkabb :D nagyon aranyos vagy a kepeken :D

nem volt meg idöm visszaolvasni, majd ma valamikor.mi jol vagyunk, ejjel hanytam, mar meg sem lep.. :cry:

majd jövök,pusszancs
Vendég
 


Szia Bogyo, ma is korán keltél :)

Én rájöttem, hogy csak akkor eszem édességet, ha nagyon unom magam :roll: Úgyhogy ma nem leszek tétlen, este vendégeket várunk, készítek ismét muffint, mert egyszerű és Apuci azóta is nyavalyog érte.
Kitakarítok az erkélyen és a lakásban. Vasalok, összeállítom az ágyat Helénámnak a kikeményített baldachinnal és el is telik a nap.

Ariel! Nagyon sokszor eszembe jutottok, hogy most épp mi történik, izgulok nagyon, ha tudsz jelentkezz!

Adri! Jó mozgalmas napotok volt, számolj majd be a mairól is (doki-védőnő) :)

Szép napot mindenkinek!

büngyike
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége!!!

Ariel megy a drukk!!! Hú de izgi!

Erika nagyon édes a Tamáska, de jó lehet már babázni!

Én mától már megnyugodhatok, mert a dokim hazajött, igaz még nem dolgozik egy hétig, de azt mondta, ha én hívom, akkor bejön a kórházba. Azért remélem még legalább egy hétig bent marad a picike. Mondjuk nem is ad jelet, hogy ki szeretne bújni, nincsenek fájásaim, keményedni mondjuk szoktam. A babuka pedig virgonckodik a pocakban.

Édesség éhség nálam sajnos az egész terhesség alatt mutatkozott. Gyakran a férjem szól rám, hogy na ne egyek már annyit. Mindig is édesszájú voltam sajnos.

Hétvégén ismét átmostam a pelenkákat, de most 80 fokon, épp vasaltam őket, amikor a férjem odaállt mellém és közölte, hogy ez nem nagy kunszt és átvette. Olyan édes mindent kivasalt. Lassan semmit nem kell itthon csinálnom, ő kezeli a mosógépet, már vasal, porszívózik, mosogat:)

Cukika reméelm minden úgy alakul, ahogy szeretnéd és hamarosam megszületik a lánykád!!

Szerintetek az, akinek császár lesz annak is készülni kell homeos bogyókkal, málnalevélteával stb a szülészre?

Sziasztok, Cssilla
csim
 
 


A mérleg baba :)

A jellegzetes Mérleg-tulajdonságokkal rendelkező gyermek sok-sok vidámságot hozhat a házba. Csaknem mindig derűs, kedves, elbűvölő. Igyekszik mielőbb kommunikálni környezetével, hiszen roppant társaságkedvelő. Talán akkor érzi magát a legjobban, amikor látogatóba érkeznek a rokonok-ismerősök, és mindenki őbenne gyönyörködik, körülötte sürög-forog. Igencsak odavan a kényeztetésért. Ugyanezért viszont rossz néven veheti, ha késik az ebéd, vagy ha szülei megfeledkeznek arról, melyik is a kedvenc játéka. Már csecsemőként is szereti a puha, simogatható tárgyakat és a színes holmikat. A helyváltoztatás tudományát nem feltétlenül siet elsajátítani - egyrészt, mert roppant kényelemszerető, másrészt, mert meglehetősen óvatos.

Korán kiderülhet róla, mennyire fontos számára a harmónia és a nyugalom. Esetleges családi feszültségek esetén már egészen kicsi korától fogva békítő szerepet vállalhat. Nehezen viseli el a konfliktusokat. A döntéshelyzeteket sem, így bármin képes hosszan hezitálni: hogy melyik ruháját vegye fel, melyik mesét szeretné meghallgatni, vagy éppen melyik játszóteret részesítse előnyben. Sürgetés helyett érdemes kivárni, míg végre dűlőre jut (még ha ez olykor nehéz is). Ellenkező esetben később, akár még felnőtt korában is környezetére háríthatja a döntéseket.

Biztassuk nyíltabb állásfoglalásra - legyen szó vágyairól, gondjairól vagy az általa elkövetett hibákról. Eredményt azonban csakis akkor várhatunk tőle e téren, ha nem kell "támadástól" tartania, azaz, ha indulatainkat nem eresztjük szabadon egy-egy bosszúságot okozó szituációban. A kis Mérleg szülei azt is okosan teszik, ha azonos nevelési elveket képviselnek, különben a kiváló diplomáciai érzékkel és jó tárgyalókészséggel rendelkező gyermek élni fog azzal a lehetőséggel, hogy amit egyikük nem enged, arra felhatalmazást szerez a másiktól.

Egyedül könnyen elunhatja magát, barátai között viszont annál inkább elemében van. Úgyszólván neki találták ki a szülinapi gyermekzsúrokat, a társasjátékot, a táncot. Kedvelheti a másokkal közösen űzhető, ám nem túlságosan durva sportokat is (tollaslabda, pingpong, röplabda stb.), a fizikailag megerőltető tevékenységformákért viszont általában nem lelkesedik. Általában szívesen készít másoknak ajándéktárgyakat, rajzokat.

Lustálkodásra, tévé előtti tespedésre is hajlamos lehet, ezért üres óráiban lássuk el hasznos, de belátható időn belül elvégezhető feladatokkal. Például fokozatosan vonjuk be saját holmijának rendben tartására, mivel ez amúgy sem a legerősebb oldala. Ha alapos munkát végzett, dicsérjük meg. A Mérleg-szülötteket ugyanis sokkal jobban érdekli a mutatós eredmény, az ízléses kivitelezés, mint a katonás rend. A gyermeknek nagy örömet szerezhetünk azzal is, ha megengedjük, hogy részt vegyen a vendégváró szendvicsek, sütemények díszítésében, az asztalterítésben, a virágok elrendezésében. A krumplipucolás vagy a cipősuvickolás erőltetésével azonban egykettőre elvehetjük a kedvét attól, hogy valaha is segítsen a házimunkákban.

Mivel szeret másokkal együttműködni, beszélgetni, azonkívül udvariasságra, kedvességre törekszik, többnyire zavartalanul képes beilleszkedni az óvodai, iskolai közösségbe. Csak olyankor veszekszik vagy verekszik, ha végképp nem lát más megoldást. A pedagógusok elvárásainak igyekszik megfelelni, bár a leckeírás és a szorgalmas tanulás nem okvetlenül tartozik kedvenc foglalatosságai közé. Jó kapcsolatait igénybe véve szükség esetén padszomszédja füzetéből másolja házi feladatát, vagy osztálytársai taneszközeit kéri kölcsön, amikor ezt-azt otthon felejt. Kiemelkedően ügyesnek bizonyulhat művészeti és humán tárgyakban, valamint a nyelvtanulásban.

Felnőve csaknem biztosan olyan foglalkozást választ magának, amelynek révén emberekkel is foglalkozhat, és harmónia iránti vágyát is kiélheti. Megállhatja helyét a kozmetika, a fodrászat területén, lakberendezési tanácsadóként, virágkötőként, társközvetítőként, rendezvényszervezőként, művészeti események szervezőjeként. Akár közvetlenül művészi foglalkozást is választhat. Ám akárhol találkozunk is vele, bájos személyisége, vonzó mosolya aligha kerüli el figyelmünket.

büngyike
 
 


Kép Kép

büngyike
 
 


ÓÓÓ... a kisfiú kicsi lett :(
Na, még egyszer:

Kép

büngyike
 
 


Sziasztok !


Ariel : drukkolok,hogy minden simán menjen !!!

Tidi : Küldöm a privit, remélem valamit sikerül találni ,ami használ is .
Pár napja amúgy nekem is kezd megint viszketni / száradni a bőr a pocimon, de nem annyira vészes. Biztos csak nőtt a gyerek és tágítja lakóhelyét :lol:

Adri : Ez a golfozás jól hangzik, még ha Te nem is gurítottad a labdát, legalább kint voltál a friss levegőn .
Ami pedig a párodat illeti : a részvétel a fontos :lol: :lol: Sikerült már nevet választani ??
Majd írd meg mi volt a dokinál, készülődik -e már kifelé névtelen lánykád .

Bogyó : Én is a hálapénz ellenes táborba tartozom , de szívesen honorálom a segítséget,ha esetleg egy olyan orvossal hoz majd össze a sors,aki annak ellenére ,hogy nem ismer maximálisan mellettem lesz és segítséget nyújt a szülés alatt.
A szülésznőnek pedig ugye szabott tarifája van , ha már egyszer fogadott.
A maszek orvosomat pont a pénzéhessége miatt ejtettem , és nem bántam meg , hogy nincs helyette másik .
De tényleg különbözőek vagyunk, és minden kinek mások az igényei .
És mi a helyzet Kisbogyóval ? Még nem készülődik kifelé ???? (fájások , stb..)
És a fogadására már minden készen áll ?

Cuki : kár ,hogy nem volt nagy szám a kiállítás ,ahhoz képest ,hogy milyen nagy eseménynek igérkezett, és 150 milliót költöttek rá !

Mikor találkozol az orvossal ?
Ha mindenképpen beindítják a szülést a héten ,akkor ne siettesd, inkább használd ki még azt a pár napot ,ami hátravan és próbálj lazítani!
Így is hamarosan a kezedbe veheted a kislányodat, akiért annyira megküzdöttél ebben a majdnem 9 hónapban , úgyhogy ez vígasztaljon !!!
Lehet,hogy én halucináltam, de nekem egy-egy erősebb görcsnél olyan érzésem volt , hogy egészen a hüvejemig ér a fájdalom és mintha valaki feszegetné a dolgokat odabent.
Nem is igazán tudom leírni , de én olyankor mindig azt képzelem, hogy a méhszájjal is történik valami , de lehet,hogy csak a medence tágul ,alakul és az nyomja a dolgokat. :roll:

Masi : a Kabar u-ban a Benedek patikában árulnak ilyen homeós cuccokat. Nem tudom mikor ki van éppen éppen bent , de a szemüveges gyógyszerész srác nagy szakember és ért hozzá + 1 éve szült a felesége és ők is kipróbálták úgyhogy fog tudni segíteni ,ha bemész . Nekem Apa hazahozta a munkahelyről. :wink:

Ez a takarítósdi már gyanúsan soknak tűnik , bár még én sem látom a végét ! Azért most már tényleg pihizz is , mert a végén még ettől indul be a szülés , ami persze nem is lenne rosz , de akkor hol marad a pár nap nyugalom ?

A kismamabolt merre felé van a Margit kh. környékén ?


Nekünk is dolgos napunk lesz :
párom 2 nap szabin , úgyhogy folytatódik a függönymosás + anyakönyvvezetőhöz megyünk délután a házzassági másolatáért, meg kell venni egy új DVD lejátszót ( húúú, Apának csak most , csak ma kényszere van !! )mert a régi nem adja ki a lemezeket .
Viszont ha már elmegyünk a Médiába , veszek egy hordozható telcsit, mert az asztalit már utállom: mire odaérek a telefonhoz - persze mindig a lakás legtávolabbi pontjáról , abba marad a csörgés és ha a baba megszületik praktikusabb, hogy ott van velem a telcsi és a csöngetést is lehet variálni , nem ugrik ki a szívem ,ha meghallom .
Kéne szerezni szoptatós melltartókat is + egy kicsire összehajtható köntöst , mert a mostanit imádom,de külön bőrönd kell neki.
Hazafelé laborleletért kell menni+ a munkahelyemre is be kell ugrani , mert a táppénzt intézem és a mindenféle banki dolgokat is lezavarom egyúttal.
Szóval nem lesz unatkozás , bár lehet,hogy ha most indulnánk is késő lenne mindennel végezni ! :P

Majd még este benézek , mindenki vigyázzon magára , és szép napot !!

Kép
sheepy
 
 


a hüvely persze nem pontos "jéééé" :oops:

Büngyi : köszönjük a horoszkópot :lol: , bár pár baba biztosan átcsúszik majd a skorpióba :( , elvileg az enyém is .

Na mentem a dolgomra !

Kép
sheepy
 
 


WoW!!! Na még egy kis örömködés : 36. hét betöltve !!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
sheepy
 
 


Bungyi, koszi a leirast a merleg bebirol, nagyon jo ! nekem pont megfelelo lesz egy merleg-gyerek, nem tudom ti hogy vagytok vele :)
Elegge talalo amit az edessegre mondassz, bar ez ram jellemzo altalanosan: ha el vagyok foglalva, sokkal kevesebbet eszem barmit is.

Evu - neee :( megint hanytal. ez a reflux resze ? vagy mas ? halapenz. ti adtok ?

Shep, latom te is subickolsz mindent, remelem nem terheled tul magad. Kisbogyi meg nem keszulodik kifele, amugy minden keszen all itthonra, meg beonteshez is vettem keszuleket, bar nem szoktak otthonszulesnel alkalmazni, en szeretnem. Megertelek a halapenzzel kapcs..en sem nem vagyok mellette

csim edes a ferjed ! Bungyi leirta szuperul par lappal foljeb, hogy a csaszarnal mi segit a homeos bogyok kozul. nezd meg ! tea a mehet kesziti fel, hogy lazabb legyen. neked tuti a csaszar ? miert ?
mennyit adsz halapenznek, ha adsz egyaltalan ?
bogyogyorgyi
 
 


Bogyo, hát szinte 100 % a császár, mert betöltöttem a 37. hetet (na igen, egy napra vagyunk kiírva) és még nem fordult meg a pici (sőt olyan mintha keresztben feküdne időnként, de minddig felül), ráadásul a 35. héten már 97 mm-es volt a buksija, gondolom most már 100 felett lesz. Csütörtökön megyünk UH-ra.

Vajon a császárhoz is fel kell készíteni a méhet? Most azon gondolkozom, hogy a vasraktárakat kéne feltölteni, mert a császár több vérveszteséggel jár mint a rendes szülés. MInden nap legalább 3 almát megeszek, de valami jó kis tea sem ártana.

Hálapénz: hát én adok a dokimnak, úgy 60-80 eFT körül, ez nem sok ugyanis az elmúlt 15 év alatt soha nem fogadott el semmit tőlem. A terhesség alatt sem kért semmit, pedig kérdeztem.
Szülésznőm van ugyan, de a császárnál nem sok szerepe van.

Sziasztok, Csilla
csim
 
 


Hali!

sheepy: köszi az infót, ma benézek a patikába.
A christina moda a margit kórházzal szemben van a bécsi úton, én ott vettem olcsón melltartót.
Én egy héten egyszer szoktam nagytakarítani, mostanában ketté szedem a lakást és úgy takarítok, mert egyszerre már nagyon sok lenne. Porszívózni viszont minden nap kell a hülye fekete szőnyeg miatt. Van még 3 ablakom amit meg kellene pucolni :? De nem tudom mennyire lesz kedvem.
Vasalatlan szinte meg mindíg van nálunk, minden nap mosok.

A hüvelyi fájdalom nálam is megvan, néha mintha késsel szurkálnák olyan éles.

Ariel még nem üzent, de lehet, hogy az Évinek fog. Ha esetleg nekem is küld sms-t rögtön felteszem.

Valami jó ötlet ebédre???? Felmegyek a netre és körbenézek, mit lehet gyorsan megfőzni :D

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


LEHET HOGY MA SZÜLETEK?????
Új felíratot kaptam a 39. hétre!!!!!!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Csilla!

A császárra is készülhetsz! A homeopátiás gyogyók nagyrészt vérzéscsillapításra, gyulladásokra, sebgyógyulásokra vannak.
Van egy tea: a palástfű, amelyik a méh izomzatát erősíti! Ezt ihatod, teljesen mindegy milyen úton szülsz! És ajánlott folytatni is szülés után, hogy a méh minél előbb regenerálódjon.
http://www.vitaminsziget.com/ecikk.php?id=160
http://www.hazipatika.com/topics/herba/ ... eges?id=87

büngyike
 
 


Hú, Masi! Klassz a felirat ;) Örülök, hogy "megértétek" és nem jött hamarabb Lilicsek.
Jó takarítást! Én is azt teszem, persze sok-sok pihenővel beiktatva.

büngyike
 
 


Próbálnék berakni szűz és skorpió babákat, de nem tölti be valamiért a horoszkópos oldalt :(
Mindegy, majd később talán. Nem tudom, hogy a firefoxommal van-e a baj vagy mivel... :roll:

büngyike
 
 


Na még gyorsan benéztem függönymosás előtt .

Masi : Köszi az infót, délután megyek és megveszem a melltartókat .
Klassz az új felirat a vonalzón !!!!!!!!!!!!!!!!
Fekete szőnyeg ????? :shock: Nem irigyellek , nálunk a dohányzóasztal fekete, és megőrjít,hogy akár óránként lehetne portalanítani a CD állványokkal együtt.

Büngyi : köszi előre is a további horoszkópokat :wink: , ugyan nekem a mérleg baba is nagyon szimpi, de hátha kivárja a sorát a drága !

Kép
sheepy
 
 


Nekem a hifi-TVállvány fekete, utálom! Soha többet ilyet nem veszünk, de megnyugtató, hogy ha innen elköltözünk, már nem jön velünk :lol:
"velünk" egy idős :)

Dohányzóasztal: bírom ezt az elnevezést, nekünk is van de soha nem dohányzunk :lol: Épp ma reggel filozofáltam ezen. Ráérek, mi?

büngyike
 
 


Szűz babák: nálunk Tamás :)

A kis Szűz-szülöttről hamar kiderülhet: hangsúlyozottan precíz ellátást, mindig tiszta pelenkát és nyugodt környezetet igényel. Nem kedveli, ha folyton kézről kézre adogatják, számára idegenek becézgetik. Ettől akár feszültté, szorongóvá is válhat. Ha jó közérzetét maradéktalanul szeretnénk biztosítani, lehetőség szerint óvjuk meg a rokonlátogatások heves rohamaitól. Arról azonban meg ne feledkezzünk, hogy szeretteitől és környezetének megszokott tagjaitól nagy örömmel fogadja a dajkálgatást!

Etetése okozhat némi gondot, ugyanis válogatós, sőt, akár finnyás is lehet. Ám semmiképpen se erőltessük rá a szerintünk finom és tápláló falatokat - már csak azért se, mert emésztőrendszere érzékenyebb lehet az átlagosnál. Étkezéseire szánjunk elegendő időt, és igyekezzünk eltalálni kényes ízlését. Járni általában hamar megtanul, beszélni még hamarabb. Jó megfigyelő és szókimondó alkat lévén olykor alaposan zavarba is hozhatja környezetét sarkos véleményének kinyilvánításával. Amit ismerősökről hall otthon, kertelés nélkül közölheti a szóban forgó személlyel. Ha kedveskedésre akarják rávenni, de nincs kedve hozzá, azt is elszántan közli. Felnövekedve ugyancsak erős kritikai érzék jellemezheti.

Ő maga ennek ellenére nem tudja könnyedén kezelni a csipkelődő megjegyzéseket - az ilyesmit meglehetősen szívére veszi. Hogyne, hiszen a túlfejlett önbizalom igen távol áll tőle - éppen ezt ellensúlyozza csípős nyelvével! Esetleg szorongásra, önmaga alulértékelésére is hajlamos lehet, ezért nevelése során sose fukarkodjunk a dicsérettel. Ugyanezen okból lehetőség szerint ne bíráljuk, ne szidjuk és ne korlátozzuk őt, amikor nem feltétlenül muszáj. Mivel legalább annyira óvatos, mint amennyire kíváncsi, biztassuk bátorságra, önállóságra és új dolgok kipróbálására.

Érdeklődését általában felkeltik az állatok, a növények és a természet kincsei-szépségei. Biztosítsuk számára rendszeresen, hogy találkozhasson ezekkel. Meséljünk neki ilyen tárgyú könyvekből, gyűjtsünk vele szép faleveleket, nagyobbacska korában vigyük kirándulni, továbbá kifogyhatatlan kérdései nyomán nevezzük meg az általunk ismert természeti jelenségeket (amelyeket ezek közül magunk sem ismerünk, azoknak nézzünk-olvassunk utána). A homokozást, gyurmázást, földre rajzolást, kavicsok rakosgatását, babcsíráztatást, cicasimogatást is mind kellemes foglalatosságnak találhatja - hiszen a Szűz-gyermek kedveli a kézzelfoghatóan konkrét tevékenységformákat.

Racionális és segítőkész alkat lévén a későbbiekben magától is feladatokat vállalhat a háztartásban. Érdemes plusz időt szánnunk teendőinkre azért, hogy elfogadhassuk tőle ezt a gesztust - a mindennapokban való együttes munkálkodás ugyanis tovább mélyítheti hozzá fűződő kapcsolatunkat. Különösen élvezheti, ha pakolászhat, sorba rendezhet tárgyakat, söprögethet, vagy mondjuk tésztaformákat készíthet. A borsófejtéshez hasonlatos, aprólékos munkákat is jó játéknak tekintheti. Mégse terheljük meg őt túlságosan feladatokkal, és ösztönözzük arra is, hogy időnként lazítson - például fogócskázzon vagy labdázzon egy jót a pajtásaival.

Nagyobb gyermekcsoportba kerülve eleinte talán kissé ijedt és szégyenlős. Valószínűleg rendkívüli módon igyekszik megfelelni az óvodai, majd az iskolai elvárásoknak, és sokat izgulhat amiatt, nehogy otthon felejtsen valamit a felszereléséből, vagy nehogy hibát találjanak a leckéjében. Később azonban minden bizonnyal ráébred, hogy szorgalma, eszessége és már említett segítőkészsége a közösség megbecsült tagjává, sőt a pedagógusok egyik kedvencévé teheti. Különösen a reáltárgyakban, azonkívül a magyar és idegen nyelvek tanulásában jeleskedhet. A tipikus Szűz-gyermek ráadásul fürge, ügyes mozgású, ezért testnevelésórákon sincs miért szégyenkeznie. A túlerőltetéstől azonban óvni kell - mindig kapjon lehetőséget elegendő pihenésre!

Felnőtté válva közvetlenül vagy választott szakmája révén gyakorta mások támaszává válik. Hivatásában hasznára lehet józansága, rendszerező képessége és pontossága. Megállhatja a helyét például raktározási, pénzügyi területen, de akár tudományos közegben is. Kiváló könyvtáros, tanár, gyógyító is lehet belőle. Ha írásra adja a fejét, jól követhető, szabatos stílusával, tényszerű fogalmazásmódjával vív ki elismerést.

Kép

büngyike
 
 


Skorpió babák :)

A tipikus Skorpió-gyermek egyik szembetűnő tulajdonsága a zárkózottság. Titkait, vágyképeit féltve őrzi, és nem állhatja, ha azokat bárki is ki akarja fürkészni.
Ez kissé nehezen kiismerhetővé, némelyek számára pedig úgyszólván kiismerhetetlenné is teheti. Ha faggatják, netán cukkolják, csak még elszántabban hallgat. Ám aki elég türelmes vele, és tiszteletben tartja az általa diktált szabályokat is, azért bármire képes. Szeretteihez szenvedélyes odaadással ragaszkodik. Igaz, akiben csalódik, azt hasonló intenzitással képes elutasítani is. Kiengesztelni korántsem egyszerű, mert sérelmei hosszú távon is intenzíven élnek benne.

Nem jellemzi közvetlen stílus, inkább gyanakvásra hajlamos, így aligha fog eleget tenni annak a kérésnek, hogy álljon fel a székre, és mondja el szépen a verset a vendégeknek. Ami azt illeti, a társas élet amúgy sem tartozik kedvenc elfoglaltságai közé. Szívesen játszik egyedül, akár órák hosszat is. Emellett szereti csendben, a háttérből figyelni környezete eseményeit. Ugyanis, noha saját lelkét igyekszik elrejteni a világ szeme elől, ő maga jól ért mások érzelmeinek felfedéséhez, cselekvéseik okának feltárásához, gyenge és erős pontjaik feltérképezéséhez. Ebbéli ismereteit szükség esetén eszközként is képes használni céljai eléréséhez. Szinte orral ütközik az előle rejtegetni próbált ügyekbe, ezért érdemes életkorának megfelelő módon tájékoztatni a felszín alatt esetleg megbúvó családi feszültségekről, és ajánlatos reális magyarázatot fűzni hozzájuk.

Csecsemőként makacsságával hívhatja fel magára a figyelmet. Azonban ez sem tekinthető egyértelműen negatív tulajdonságnak, hiszen nemcsak akkor kitartó, amikor nem akar valamit megtenni. Fáradhatatlanul képes próbálkozni például egy számára új mozdulattal vagy az építőjáték összeillesztésével. Etetése olykor embert próbáló feladat lehet: hol farkasétvággyal kebelezi be táplálékát, hol pedig nem hajlandó elfogyasztani kedvenc ételét sem. Ezzel tulajdonképpen egyfajta érzelmi próbának veti alá szeretteit. Mivel a szeretet ennyire fontos számára, igen féltékenynek mutatkozhat, ha például testvére születik. Nagy gondot kell fordítani arra, hogy ilyenkor is elegendő figyelemben részesüljön.

Magas energiaszintje okán szinte a végtelenségig képes fárasztani családját, ezért ajánlatos rendszeres testmozgási lehetőséget biztosítani számára. Nagyobbacska korában kedvére valók lehetnek a legkülönbözőbb vízi sportok, köztük a búvárkodás, továbbá a vízparti túrák és a küzdősportok. Annál is inkább, mert kedveli a szélsőséges helyzetek megélését, a veszélyt; a sport pedig felelősségérzetre, energiái tudatosabb alkalmazására taníthatja.

Az óvodában, iskolában sok múlhat azon, hogy bizalmába tudja-e fogadni óvó nénijét, tanítóját. Ha nem, arra akár agresszióval is reagálhat, vagy morózussá, passzívvá válhat. Szülei törekedjenek arra, hogy jó kontaktust alakítsanak ki a pedagógusokkal, és ha problémák merülnének fel, összehangolt módon keressenek megoldást. A kis Skorpió általában kevés gyermektársával épít ki szorosabb kapcsolatot, azokkal viszont örök véd- és dacszövetséget köt.

Felnőve gyakorta olyan pályára lép, ahol jól érvényesülhet fizikai és mentális szívóssága, rejtélyek iránti fogékonysága, kutató hajlama. Neki való például az orvosi, tudományos kutatói, vegyészi, pszichológusi szakma; jól megállhatja a helyét fegyveres testület kötelékében, nyomozóként, oknyomozó újságíróként, rejtvénykészítőként, vagy akár sportedzőként is. Átható tekintete, titokzatosságot sugalló fellépése sosem marad hatástalan, vészhelyzetekben pedig csúcsformáját hozva vált ki elismerést. Egyik legnemesebb tulajdonsága talán mégis az, hogy a legmélyebb válságok után is talpra tud állni - másoknak is példát adva az újrakezdés mindenkori lehetőségéről.


Kép Kép

büngyike
 
 


Halihóó!

Büngyike Nagyon jó ez a horoszkóp, engem mindíg is nagyon érdekelt. Köszi!! :D A feliratra kicsit irígy vagyok áááám! :D

Sheepy Kitartás! A függönyök is elfogynak egyszer! :wink: Nálunk a dohányzóasztal üvegből van, ezt sem kell részleteznem, hogy mi minden látszik meg rajta! :evil:

Voltunk a védőnőnél! Kiokosított! :roll: De minden rendben volt amúgy. Nemsokára irány a doki, remélem mond valami szépet!! 8)

Szép napot!!
Vendég
 


Na most én is leülltem egy kicsit mert folyik rólam a víz.

Konyha, fürdő, Wc kész. Még a hálónak nekiesek, meg az ottani ablaknak aztán mára ennyi a takarítás. Már így is hulla vagyok.
Holnapra marad egy előszoba folyósóval, meg a nappali ablakkal, ja és Lilicsek szobája. Szerdára meg a konyhaablak.

Főzéshez még hozzá sem kezdtem, zöldborsófőzelék lesz tükörtojással. De lehet hogy ez már csak vacsira marad. Apát is hívtam, hogy ma kivételesen vegyen magának enni, mert nem biztos, hogy odaérek az ebéddel.

még gyógyszertárba is kellene mennem, meg a babyplanatbe.

Ariel még nem jelentkezett!!! Remélem minden ok velük!!!

Megyek megnézem hátha megpucolta magát az ablak :D

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


haliho :D

vedönö kipipalva, milyen erdekes, hogy az ö merlege 3 kg-mal kevesebbet mutat a doki merlegenel... :shock: :wink:
sok dolgot atbeszeltünk, holnap megismerem a gyermekgyogyaszt is 8)

nagyon gyorsan föznöm kell..szalad a lakas, mosogep üzemel, vasalni kellene..

az ejjeli hanyas a reflux eredmenye :?

csajszik, megyek, majd jövök :D
Vendég
 


Hali!!Szép napot csajok!!

Én is főzésben...,krumplileves,túróstészta(apa kívánság :D )!!Na délután még jövök!!Pussz!!

Missfried
Kép
missfried
 
 


nalunk a menü:
tejszines gombas kucuhus, barna rizzsel, ubi(apanak)
birsalmaleves(nekem es Vanonak)

nyami :D
Vendég
 


Kép

1190627922.1037.xls

itt a tábla, és a diagramm is, ha valaki hiányzik vagy nem jó az adat légyszi szóljon.

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Most kaptam Arieltől üzenetet.

" Új emberke a földön! 9.30- kor megszületett Nikoletta Réka, 3450gr és 54 cm. Anya és lánya is jól van"

Nagyon GRATULÁLOK nekik!!!!!!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Sziasztok!
Én is itt, voltam dokinál. Csináltunk első ctg-t :D (nekem kellett atappancsot fogni a pocimra), meg levette a strepto-t, meg vérvétel 5 kémcsővel :? hrhrhr
aztán beültem a rendelőintézet büféjébe, és szép nyugiban megreggeliztem, ittam egy 1/2 l kakaót, meg egy jó nagy túrós buktával kiegészitettem :D

Húú, pntek óta, annyit irtatok, csak nagyjából olvastam vissza, ha valakit kihagyok, ezer bocsánat :oops:

ARIEL! Nagyon drukkolunk, várjuk a hireket!!

Sheepy, strepto 2-3 nap alatt van meg, de nekem is majd 38. héten kell menni a dokihoz, és akkor megmondja mi van. De mivel MÁV-ban csinálták nekem a vizsgálatot, már egy rendszeren vannak a Szabolcs utcával, és ha közben van valami, akkor ott is meg tudják nézni az eredményt.

Klári - boldog házassági évfordulót igy utólagosan is.. :D hanyadik?? amúgy én imádtam a kotyogós kv főzőnket, nagyon finit lehetett rajta főzni, egyébként anyu még mindig használja otthon..bár én már egy éve nem kv-zom..

Gerika - gyönyörű a baba!!!
Voltunk megnézni sógornőm babáját, ő is Szegeden szült, és amin nagyon felháborodtam, hogy nincs babanéző :shock: a gyereágyas osztályra nem mehetsz be, a babát nem lehet kihozni, és semmi üvegfolyosó vagy társai.. :evil: úgy tudtuk szó szerint egy pillanatra megnézni a picurt, hogy az anyuka kinyitotta az osztály ajtaját, és belestünk...De nagggyon szép a baba!!
Szóval ezért utaztunk 350 km-t..

Missi - anyukád az asztallal...hát nem semmi :shock: szép a pocid!! Azért igy minden másabb, hogy apa hazaért, nem :wink:

Masi, az asztalos továbbra sem piskóta :evil: Csak finoman a takaritással... :roll: Szépek vagytok a képeken :D
Fekete szőnyeg - ismerős, nálunk kék van :?
Édesség - csajok, már 1,5 hónapja éhezem egy képviselőfánkra, karamellel a tetején...apa elvitt a hétvégén, ki néztük, gyönyörű képviselők sorakoztak, pont, ahogy elképzeltem, sok sárgakrémmel, kevés tejszinhabbal, karamellizált cukorral a tetején 8) előttünk volt 2 nő, elvitelre vittek sütiket, és képzeljétek, nem elvitték az összeset!!!! :evil: Mire mi rendeltünk, odavolt... :cry: Hát majdnem sirva fakadtam... :cry:
Ekler fánkot ettem, de hát a közelében sem járt...

Cuki, imádom melegen a pudingot :oops: Da Vinci - még jó hogy Debrecenben van, már lehet, hogy apa megnézte volna..de így legalább mondom neki, hogy nem érte volna meg...
Mi volt dokinál??? Szülsz???

Sheepy - szegény, sajnálom a görcsöket.. :cry:

Klári, szépek vagytok a képeken :D

Bünygi, köszönjük a horoszkópokat :D

Csilla, sajna az én férjem meg leszokott a vasalásról...úgy van vele, hogy majd én megcsinálom :? bár eddig is csak a dolgozós ingeit vasalta, bár az is valami, én utálom vasalni őket :?

Pénz - a dokinak 50-60 között a tarifája, amit korrektnek tartok, tekintve, hogy vannak 100-120e orvosok...de ha utána számol az ember, a többit a magánrendelésen hagytuk ott..Szülésznő 25-30e..

Mi tegnap kirándultunk a budakeszi vadasparkba, hát lejártam a lábam!!! El is aludtam gyorsan, már 1/2kor ágyban voltunk.. :roll: De nagyon jó idő volt, és jól is esett (legalábbis egy darabig) a séta :roll:

Várjuk a mai hireket!!!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Gratulálunk az új emberkének :), Nikolettának!

Missi! Adtál egy jó ötletet :lol: Krumplileves lesz! Köszi-köszi!

büngyike
 
 


Gratulálunk Arielnek!! Jó egészséget és minden jót kivánunk!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Nálnuk meg krumplifőzelék... :D
Húúú, már ennyi az idő, se kaja, semmi. Mosás lejárt, vasalókosár tele, és még le is kell mennem a védőnőhöz...
Csak szólok neki, h ne szerdán jöjjön látogatni, remélem, nem állit rá a mérlegre...beindult a hízásom, 3 hete hetente több mint 1kg-t hizok :oops: most tartok kb 8,5 kg-nál, tehát nem vészes, de most beindult...

Ablakpucolás holnap.. :evil:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


de szupi!!! még egy bébi!!! GRATULÁLOK!!!
masika: max 7 nap, hihetetlen hogy repül az idő!!!
sheepy gratula 36. héthez!!!
nem tudom ti hogy vagytok vele, de én állandóan aludnék!
ebéd ma csak szendó, vacsira meg passz...valami gyors és finom kéne..
este arra ébredtem, hogy nem tudok felkelni pisilni, mert annyira fájt a hasam.. :shock:
cuki: mizu?

Kép
tidi
 
 


GRATULÁLOK ARIEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SOK BOLDOGSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK TEJCSIT!!
Vendég
 


sheepy: köszi az infókat, megnézetem dokival, mert mintha pici piros pöttyök is lennének rajta! :shock:

Kép
tidi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?