Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Ma reggel már nincs höemelkedés sem, viszont még most is szendereg szegénykém. Megkérdeztem e védönénit, azt mondta, hogy a Germicid-C kúpoktól ilyen aluszékony. Csak azért irtam le, hogy ha valaki hasonlót tapasztalna, ne kapjon mindjárt frászt, mint azt én tettem.

Timici Kép
úúúristen, Bence már 4 hónapos! Egek! Még emlékszem, hogy kétségbe voltál esve, hogy a párod nem ér oda szülésre ... Éjszakai alvásokhoz nagynagy gratula, és drukk, hogy ez a továbbiakban is igy menjen Kép Ami pedig a súlyát illeti, nos, szerintem szuper, de hogy is halhatott volna éhen egy ilyen lelkes és gondoskodó anyával, te!!!

Miszike Kép
nagyon klassz a kép!!!
Majd tényleg hivlak, csak most el vagyok havazva Kép

Norka Kép
drukkdrukk az oltáshoz!

Magdi Kép
de jó, hogy ezt irtad! Mert én midnenféléket hallottam már, hogy pl egyáltalán nem lehet izzadni szoptatási idöszak alatt, mert elmegy a tej, meg ilyenek. Akkor lehet izzadni, sportolni, csak igyak meg egyek eleget? Ez utóbbiakkal eddig sem volt gond ... Kép

Ja! Elfelejtettem eddig, de új képek vannak a
[url=http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi" TARGET="_top]http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi[/url]û
oldalon!

Pussz
Kangi és szendergi Julcsi
kangi
 
 


Mindjárt megeszem:
[url=http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi/20030515/20030515_05.JPG" TARGET="_top]http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi/20030515/20030515_05.JPG[/url]
(de ezt talán már írtam...)
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Kangi!
Azért ki kell próbálni, hogy nálad milyen hatása van a sportolásnak, de szerintem, ha fokozatosan vezeted be, nem fog ártani, sõt... Kép
Julcsi nagyon édi. Kép

Magdi
35+5
gallainémagdi
 
 

 
 

Sziasztok!

A gépünk feltámadt, a fürdõnk készül, a lépcsõnek du állnak neki, tehát addig netezhetek, utána meg kedden vagy
szerdánKép

Zsuzsi!

Pneumococcus a tüdõgyulladást okozó baktérium neve!
Ha még van kérdés, akkor de. még tudok válaszolni!

Szerdán kaptunk oltást, talán ma már nem nyûgöd a lányKép

Képet majd szerdán tudok felrakni.


Bocsi hogy csak ennyit írtam, de valamit megint nem találnak!

Heni
heni1979
 


Myssnia Kép
köszi, azt én is imádom Kép
na és a ritmus szekció milyen má'?!!! Kép
[url=http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi/20030509/20030509_01.JPG" TARGET="_top]http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi/20030509/20030509_01.JPG[/url]

Heni Kép
ma már biztos nem lesz gond, nálunk semmi gáz.

Pussz
Kangi és felébredt de csendes Julcsi
kangi
 
 


Lacko sem aludt tegnap napkozben, csak nagggyon keveset.Kép Ennek eredmenyekeppen 8-kor beajult az agyikojaba (igaz, csak 5-ig aludt). Ma megint kezdte, a delelotti alvasa kb fel orara sikeredett a megszokott 2 ora helyett...Kép

Mano2: 3 honapos korig fel kup, aztan mehet az egesz. Rajta van a dobozon kulonben.Kép

Kangi: a germicidben nyugtato van, johogy kiuti a gyerkocoket. Ezert szeretjuk oltas utan!Kép

orsoly

Ps: babok tok cukik!Kép
orsoly
 
 


Orsoly Kép
aha, tudom, de akkor is ijesztö volt látni, hogy a kis kurjongatós, macizós gyerköcöm félárbocon szendereg ... Kép
Na persze már felébredt egészen, és tojik csendesnek lenni, vidáman brekeg a medvéknek és a bolygóknak Kép

Magdi Kép
múltkor görkoriztam, de az izületeim nem a régiek, és még a forgóim is fájnak, ez majd ugye múlik az idövel, ahogy visszarendezödnek a csontok? Izületekre szerintem majd Condrosulfot iratok, de csak szopis idöszak után.

Pussz
Kangi és mostmegintcsendes Julcsi
kangi
 
 


Kangi Kép
Mondanom sem kell, hogy Szilárd is ámúlt-bámult:
Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia,
Ez nagyon jooooooo!!!! Kép

Timici,
Gratula a forgashoz...szerintem Bence 9 honaposan mar szaladni fog, ha igy folytatja...talan meg elobb is! Na akkor mennyi idod lesz?!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Myssnia Kép
kiráááááály! Mostazonnal küldöm kispapinak!!!

Kangi
kangi
 
 


Kangi,
Julcsi igazi kislány, nagyon helyes pofija van!Kép
Jók a bolygós fotók is, de nekem ez is nagyon tetszik:
[url=http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi/20030421/20030421_01.JPG" TARGET="_top]http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi/20030421/20030421_01.JPG[/url]

Hááát én is emlékszem még, ahogy vártam Apát, hogy odaérjen a szülésre...izgi voltKép. Köszi, hogy lelkes és gondoskodó anyának titulálsz,ez kedves.KépPárom szerint inkább aggódós vagyokKép

Örülök, hogy mára már kihevertétek az oltást. Mi 28án megyünk, már elõre tartok tõle, Bence nagyon nem bírja.Kép


Myssnia,
Szilárd nagyon édi, fõleg ahogy bûvöli a monitoron Julcsit!Kép Szép szemei vannak, igaz lánybûvölõk!!!Kép
Tejcsi ügyben remélem csak javulásról tudsz beszámolni, nagyon drukkolok.
Én most Urticat nem szedek, de alkalomszerûen én is sörözöm(alk.m.HB), úgyhogy a sörszagot hamar felismeri majd a gyermek,nem lesz gond a kocsmázással.Kép

Zsuzsi,
kösz a gratulát, egyenlõre még bele se merek gondolni mi lesz itt ha elidul a csemete...minden cuccunk polcokon van, NO szekrényajtóKép, érdekes lesz.
Most épp beájult végre, addig is nyugton vanKép. Legszívesebben hunynék egyet én is, de inkább olvasok/irogatok titeket/nektek/veletek, mert különben sosem érem utól magam...

Nem tudom másnál hogy van, de Bence körmét hetente vágni kell, annyira gyorsan nõ és ez fordítottam arányos azzal, ahogy hagyja magát.Kép

Panasz:
én is olyan vagyok, mint a Kangi által említett lufinyuszi, DE még pluszban baromira hullik a hajam(minden fésülésnél maroknyi szál távozik)és tele vagyok pattanásokkal.
Ehhez jön még néha a napokon át 5órát alvott fejem, szóval talán nem is baj, ha nem igen mozdulok ki.Kép

Mit lehetne tenni?
Meddig tart a hajhullás? Eddig se volt sok hajam, még a végén olyan leszek, mint Apa(fejtetõn kopi)Kép.

Timici
timici
 
 


Sziasztok!

Manó2!

Ok, mi benne vagyunk a sétában. Bár képzeld Emmának valami fülhurutja lett, nem fáj neki, csak fogdossa. Csak arra tudok gondolni, hogy hétfõn megfújta a zsél mire ráadtam a sapit, tudod hogy ott bénáztam hogy adjam vagy ne. Így most orrcseppezünk, meg infra lámpázunk, még a torka is piros szegénynek meg picit köhög. De láza nincs, meg jókedvû is.
Ti túl vagytok az oltáson? Azért húzós lesz épp oltás utáni nap esküvõ.Kép Mi így szerintem nem kapjuk meg az agyhártyagyulladás elleni oltást jövõ héten, talán majd utána ha Emma rendbe jön.

Kangi!

Hát az én lányomra aztán nem hat a Germicid C nyugtatója, ugyanolyan tõle mint mindíg.Kép

myssnia!

Az a kép nagyon szuper.Kép

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kangi,
most olvasom, hogy vettél fürdõrucit!de jó! Én tuti nem veszek se boltban/se fel, erre a testre pazarlás lenne.Kép
(Tudod 2napos nyuszilufi!Kép)

Györgyi,
látom te is vettél f.rucit, gratula! Férjed meg férfiból vann, ne törõdj vele, meg sem érdemli, hogy meleg vacsorával várd(fõleg, ha meg sem eszi).Kép A hideg legalább már nem hül ki, csináj szendót, azt akkor eszi meg amikor akarja és neked sem jelent plusz munkát(melegítés).Kép

Psandi,
nálunk dokinõ egyszer járt, azóta mi megyünk az oltásokra. Nem adok neki semmit, hiszen normális rendelési idõben találkozunk. Egyébként mondta, hogy õ nem igen jön házhoz, szóval nem hiszem, hogy nagyon fogom õt pénzzel tömni.
Védõnõ: az elsõ 5hétben hetente jött, azóta 1* volt.

Séta:mi tegnap és tegnapelõtt is voltunk sétálni, mikor csak szemerkélt az esõ. Bence baromi jót szunyált, mi pedig jót áztunk(elfelejtettem ernyõt vinni mind2*)Kép
Szerintem kell nekik(nekem is) a friss levegõ, erkélyünk nincs, így marad a séta.

Megint kérdésem van(hogy én ma milyen kiwi vagyokKép):
látom szó volt a megereszkedet mellekrõl.Kép Sajna én sem úsztam megKép, a terhesség elõtt 75Bvel dicsekedhetem, aztán terhesség alatt eljutottunk 85Cig, most pedig 95B/Cnél járunk. Mondanom sem kell, hogy szegény cici nem bírta tartani a lépést és lóg. Ez egyrészt a súly miatt következett be(tejci) másrészt a fejés/szoptatás miatt.
Most még csak elfogadom, hogy a szoptatás idejére ilyen maradjon, de mit lehet tenni a ruganyosabb mellekért utána????? Zsuzsi, Urszila, több gyerekes anyukák, help!
Nagyon nem szeretném ha most már örökké ilyen maradna!

Na lépek, míg törpe alszik, addig gyorsan házimunkázok, utána ugyanis Pityke õrmestert játszok mellette a forgolódás miatt.Kép

Timici
timici
 
 


Timici,
Ket lehetoseg van: belenyugszol, vagy felvarratod. Szerintem ez alkati dolog, hogy megereszkedik, vagy sem. En melltarto nelkul mar itthon sem letezem, ez van. Ja, es lesz ez meg rosszabb is, amikor mar egyaltalan nem fogsz szoptatni!
Jo melltarto-, es furdoruhavalasztas, sotetben szeretkezes...mas otletem sajna nincs. Kép Kép Kép
SZvsz ezt csak az ussza meg szarazon, akinek a terhesseggel-szoptatassal nem no jelentosen a cicimerete.

Tegnap ejfelig az egesz lakast atturtuk Daninak egy halozsakot keresve, persze nem talaltunk...pedig tuti, hogy van!!! Na mindegy, el kellett mennem gyorsan venni egyet, mert ma delutan indulnak!

Sport: ugy tudom a hideg vizben valo uszas nem igazan tesz jot a tejtermelesnek. Szoval ovatosan az uszassal...ha mar batorkodtok furdoruhat huzni! Egyebkent en is vettem, raadasul bikinit, olyan nagy bugyisat, push-up-os cicitartoval (de ki lehet venni belole a tomest, arra az iden nincs szukseg). Hogy lesz e alkalmam es batorsagom hordani, az megint mas kerdes! Legfeljebb majd ruha ala! Kép

Szinkron ebedeltetes kovetkezik!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


TimiciKép
Mailt megkaptam, írni fogok.
Gratula Bence forgásához, Szilárd még lustizik...
Logó cici ügyben nem tudok mit mondani, mivel nekem alig van ütközöm, nem lesz nehéz egy kis súlyzózással rendbetenni. Esetleg valami kencefice? Jó drágák, tudom...

Szilárd happy, Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


SZiasztok! Kép

Túl gyors nekem a tempótok, így csak nagyon nagy vonalakban tudom követni, hogy kivel mi van, ki mekkora Kép, úgyhogy csak LEszternek jöttem megköszönni - kicsit késve ugyan - a málnaleveles infót és mondani, hogy immár 3. napja iszom is. Úgyhogy a nem túl távoli jövõben csatlakoznék is majd hozzátok - bár nem tudom, hogy tudom majd felvenni az iramot Kép Lehet, hogy a babák gyorsítanak a mamijuk írás- és olvasástempóján? KépKépKép Mert az alvásidõmet már nemigen lehet hová csökkenteni Kép

Lehet, hogy csak én vagyok figyelmetlen, de Maci_2 mintha eltûnt volna... nem? REmélem, jól vannak! tudtok róluk vmit?


Márti
37+3
márti
 
 


MártiKép
Várunk szeretettel! Remélem nálad sikerrel jár a málnalevél, nálam nem jött be.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Timici Kép
ugye, hogy milyen lányos? ... és a kék cuccai miatt folyton kérdezgeti a sok vaksi, hogy "Kisfiú?" .. a tulkok, hát csak rá kell nézni!!!
Cicit sztem masszirozással lehet majd kissé formába hozni. Én 75A-ról indultam, most 85C vagyok, nem valami csinos, bár nem tragédia, a mellkasom viszont olyan eres, mint a márvány (de azért annyira nem hideg Kép). Na én azzal nem tudom, mi lesz, összehúzódnak majd az erek?
A fürdörucitól azért nem ment el a kedvem, mert csak egy számmal kell nagyobb, mint régen, azaz 38-asat vettem, és nem kicsi. Nemtom, hogy lehet ez, mert 10kg van rajtam, de nem is firtatom, lényeg, hogy a f.ruci klassz, nem mondom, hogy küldök majd képet magamról, de azért nem hányásszerü, és ez is valami Kép

Myssnia Kép
most látom csak a szönyeget a háttérben, amin a kerekpocit fotóztad anno ... huuhh, de régnek tünik ...

Pussz
Kangi és autósülésben bealudt Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Szerencsére túl vagyunk az oltáson, 2 kapott szegény Dorkám, bár ismét nagyon bátran viselkedett, persze sírt mikor megbökték, de utána a karomba megnyugodott.

Hazaértünk aludt mint a bunda, itthon levettem a rugiját, raktam vizes gézt a combira, egy kis szopizás és már 2 órája alszik, a nagy ágyban.

Jól csinálom ezt a borogatást, vagy ki, hogy szokta?

Képzeljétek azt mondta a dr-nõ hogy adhatok neki alma levet, amit én reszelek le neki. 3 hónaposan nem korai még?

Ki mikor rakat fülbevalót a csemetéje fülébe?

Manó: Emmának vigyázz a fülére, mert nekem elég beteges fülem van, mutattad dokinak?Nekem annak idején nagyon jó volt a meleg rá. A radiátorra tettem a kispárnám, és utána a fülem alá, nagyon jó érzés volt, de most nem tudom mit kellene csinálni, nem fûtenek.

Na hétfötöl tornázok. Eldöntöttem, csak elkezdeni nehéz...

Jók legyete
Várnak a dossziék...
Manó2+Dorottya
manó2
 


Zsuzsi,
szóval ez csak rosszabb lesz. Jól megnyugtattál, mondhatom.Kép Én is melltartóban vagyok, még alvás közben is, anélkül már nagyon kényelmetlen.Kép
Drukk a tandem etetéshez!

Myssnia,
kenceficékben nem igazán hiszek, inkább a tornára szavazok én is, talán segít rajtam valamit, de szigorúan szoptatás után.

Márti,
nekem használt a málnalevél tea, nagyon gyorsan tágultam, persze lehet, hogy nem csak a tea miatt(burokrepesztés). Végül is mindegy, mivel a vége csaszi lett.
Egy biztos ártani nem árt, tehát csak használhat.Kép
Már nincs sok hátra, nagy drukk a szüléshez, aztán gyere gyorsan!


Nem tudom mi van az én kis drágámmal, a mai átaludt éjszaka után 2 óránként kért enni, most meg 2 órája húzza a lóbõrt. Csak nem beteg?KépKép
Olyan édin alszik...hol máshol ha nem a játszószõnyegén.Kép

Megjött az ebédemKép, fini vörösboros marha párolt zöldséggel, nyamm, megyek is kajcsizni,
Timici
timici
 
 


Timici, Myssnia Kép
ne feledjétek, hogy a szopi és a hizás miatt nem az izmok, hanem a kötöszövetek és a bör nyúlik! Arra hiába súlyzóztok! SZVSZ masszázs köll annak, emg krém, meg hideg-meleg vizes váltott zuhany, na persze az tej ellen dzsalhat ...

Márti Kép
nekem sajna farosság és nyakonzsinór miatt miatt nem tágult rendesen a méhszáj, de a málnalevélteát én is lelkesen ittam, szerintem jobb, ha iszod, mint ha nem Kép

Megvolt a körömvágás, persze csak jobb kézen, mert jobb ciciböl evett. A körömvágás még szopi közben is olyan élményt kinál, mintha egy zsák macskát próbálnék rávenni arra, hogy álljanak vigyázzba Kép
Most meg ott huhukkol az ágyában, a telefon ma egyfolytában csörög, én meg ma se nappal fogom irni azt az ótvaros dolgozatot ... sebaj Kép

Pussz
Kangi és rikoltozó Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Kangi, nekem azt mondták - meg mintha olvastam is volna valahol - hogy a cicn az erek szopi befejeztével elmúlnak. Hát remélem is mert az enyém is tele van szép hosszú lila erekkel Kép

Melltartó rajtam is éjjel-nappal, mondjuk azért, mert nélküle hova tenném a betétet, ami felfogja a szivárgó tejcit?

Márti, igyad csak a málnalevelet, nekem bevált, nagyon gyorsan tágultam, mondjuk azt nem tudom, hogy a teától-e, de ártani biztos nem árt. Sõt, azt is hallottam, hogy tejszaporító is, mint a laktoherb tea.

Tornázni én is szeretnék, de mindig annyi kifogás jut eszembe. Ilyen téren nagyon kreatív vagyok Kép


Ma este vendégek jönnek hozzánk, de nekem nincs kedvem fõzni, az ciki? Nem mintha vacsira hívtam volna õket. Azért lehet, hogy kisütök néhány palacsintát. + vettem rágcsálni valót.

Andi
psandi
 
 


Andi Kép
ha lehetek orcátlan Kép, szerintem majonézes kukoricasaláta alma-és sajtdarabokkal igen nyerö az éhes vendégeknek, és kevésbé strapás, mint az olajszagú palacsinta a dög melegben Kép

Pussz
Csorgó Nyál és ebédje, Sovány Vigasz
kangi
 
 


Hali Csajok!

Képzeljétek, ma elaludtunkKépKépKépKép, Danó negyed nyolkor kelt - még szerencse, hogy apa megébredt 7korKép. Mondjuk nevelõ célzattal elmondta a fiának, hogy ezt holnap is meg lehet ismételni, mert õlordsága elõszeretettel kel fel korábban a hétvégén... Na holnap meglátjuk.

Málnalevél tea: Danónál nem ittam, 9 órás volt a mûsor, Zsófinál ittam, szintén 9 óra, csak sokkal jobban fájt, mondjuk ritkábbak voltak a fájások...

ciciméret hajaj... Danó elõtt 80 D-E cicifixeket hordtam, szopis melltartóm 80G, de csak azért, mert nem lehet nagyobbat kapni... ÉS nagyon úgy érzem, hogy fel lesz varratva, mert a bürkém nem fog összemenni...

Kangi, Myssnia a képek fergetegesekKép

Timici, nálunk mindenkinek vágni kell hetente a körmétKépKép

Volt ma védõnéni, Zsófi üvöltött - 5 perccel korábban még nagyban zabbantott - asszongya: hasfájós, pedig csak még nem volt érkezése büfizniKépKép. Produkálta magát a védõnéninek isKép. Danó természetesen mindent kommentáltKépKép

Manó2 szupi a szopi, nagy nagy gratula hozzá! Almalevet elvileg adhatsz a porontynak, de ha szépen szopizik, elég a tejed, én nem erõltetném. A babónak az elsõ félévben a te tejed a legjobb!

Na menek, legyetek jók! Nekünk ez a második gyereknapunk, ahol nem minket, hanem mi ünnepelünkKépKépKép

Pusszanat
Zsófi
Csucsuka
 


sziasztok!

Ma Emma olyan sikítozó ordítást rendezett amíg mosogattam meg felmostam, hogy zengetta ház.Kép Az ebédjét meg a fejére kente, állndóan a szájába nyúl evés közben és szétdörzsöli az egész arcán, ami nem lenne akkora baj, de a szemébe is dörzsöli, énmeg félk hogy begyulladKép Szóval ma jól kiakadtam rá. Aludni meg fél órát aludt, azt is úgy hogy ringattam. Kép Nekem vana leghisztisebb gyerekem.Kép

Manó2!

Szerintem ezt az alma dolgot ne firtassuk, ez teljesen a te döntésed. Az orvosok már ennyi idõsen ajálják, a WHO, LLL a haját tép ha ilyet hall, fõlg hogy szopik Dorka. Emma 4 hómnaposan kezdte az evést,pedig õ mint tudod tápis volt, de sokak vélemyénye szerint még ez is korai, ráér 6 hónaposan. Egyébként a gyerekorvos nekem is már kb ennyi idõs korában ajálgatta, de nem tartottuk be.Kép

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lányok,
én meg vagyok bolondulva, lehet... hétvégére vendégeket várunk, és én nekiálltam életem elsõ almáspitéjének! Egész jól sikerült (legalábbis jól néz ki, még a sütõben van), de hogy mennyi ideig tartott, amíg a két kiló almát megpucoltam, lereszeltem!!! És ez az Annababa meg egy kis tündér volt, elõször aludt, utána, mikor felébredt, egy órán át eljátszott magában!!! És pont addigra lett éhes, amikorra ott tudtam hagyni a kész tésztát pihenni, és az alma is kész volt. Végül szépen elaludt (az Anna márminthogy), és be tudtam fejezni a sütit! És még egy túrós pitét is bevállaltam, normális vagyok én???

Képek szuperek (Miszike, Kangi, Myssnia Kép)!!!

Bocs, hogy nem írok mindenkinek, máris küldöm a táblát, utána rohanok a sütimhez! Kép (Kangi: bocs!!!!!!!!!!!)

Franyo
franyo
 
 


<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora Testvérkék
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 32 hét + 1 nap Elsõ baba
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 24 hét + 4 nap Dávid (2000.09.30)
Rekababa Réka 2002.12.12 3640 g, 56 cm 23 hét + 1 nap Elsõ baba
Zsuzsó Dana 2002.12.14 2900 g, 54 cm 22 hét + 6 nap Elsõ baba
Virga Levente 2002.12.19 3800 g, 59 cm 22 hét + 1 nap Elsõ baba
Andy78 Márk 2002.12.27 3660 g, 55 cm 21 hét + 0 nap Elsõ baba
Orsoly László 2002.12.30 3950 g, 55 cm 20 hét + 4 nap Elsõ baba
Gombolyu Lili 2002.12.31 3530 g, 55 cm 20 hét + 3 nap Elsõ baba
Kakukkfû Emma 2003.01.03 3470 g, 52 cm 20 hét + 0 nap Elsõ baba
Heni1979 Dorina 2003.01.17 3822 g, 51 cm 18 hét + 0 nap Bence (2000.11.09)
Timici Bence 2003.01.22 2900 g, 51 cm 17 hét + 2 nap Elsõ baba
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 16 hét + 3 nap Elsõ baba
Nyúlandi Maja Adrienn 2003.01.31 2900 g, 52 cm 16 hét + 0 nap Elsõ baba
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 14 hét + 5 nap Elsõ baba
Zsuzsi74 Miklós Benedek 2003.02.11 3460 g, 54 cm 14 hét + 3 nap Dani (1992.07.05) és Gyuri (2000.11.02)
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 13 hét + 6 nap Elsõ baba
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 13 hét + 1 nap Elsõ baba
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 12 hét + 5 nap Elsõ baba
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 12 hét + 4 nap Elsõ baba
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 12 hét + 3 nap Elsõ baba
Judó Hunor György 2003.02.26 3900 g, 56 cm 12 hét + 2 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 11 hét + 4 nap Timi (2001.10.08)
Regli Lilla Regina 2003.03.11 3800 g, 56 cm 10 hét + 3 nap Elsõ baba
Zsurló Hajnal Anna 2003.03.15 4320 g, 54 cm 9 hét + 6 nap Elsõ baba
Beu Lõrinc 2003.03.19 4450 g, 62 cm 9 hét + 2 nap Elsõ baba
Maci_2 Veronika 2003.03.23 2670 g, 50 cm 8 hét + 5 nap Elsõ baba
Csucsuka Anna Zsófia 2003.03.31 3900 g, 53 cm 7 hét + 4 nap Danó (2001.06.24)
Urszila Júlia 2003.04.09 3200 g, 50 cm 6 hét + 2 nap Andris (1994.05.07) és Zsuzsi (1996.06.18)
Leszter Petra Jázmin 2003.04.09 3600 g, 56 cm 6 hét + 2 nap Elsõ baba
Toffifee Zsombor 2003.04.22 4050 g, 54 cm 4 hét + 3 nap Szandi (1997.08.05)
Anyakati Véda 2003.04.24 3650 g, 55 cm 4 hét + 1 nap Dániel (2000.05.14) és Sára (2001.12.17)
Dinihe Szonja 2003.04.25 3700 g, 57 cm 4 hét + 0 nap Bianka (1994.02.11)
Snoopy Levente 2003.04.27 3100 g, 53 cm 3 hét + 5 nap Zsombor (2001.05.30)
Andi Dániel 2003.04.28 3200 g, 55 cm 3 hét + 4 nap Elsõ baba</pre>
franyo
 
 


UrszilaKép
Köszi a gyors mélt, most már csak a kivitelezés van hátra, hogy a ded nehogy éhen vesszenKép

MyssniaKép
Szuper a fotóKép Szilárd számítógépes vonzalma csak a Julcsi képekre korlátozódik, vagy úgy egyébként is? Mert Timit kb. ilyen idõs korától lángvágóval kellett lefejteni a monitorról, fõleg, ha az akváriumos pihentetõ mentKép Ez utóbbinak még gügyögni is képes voltKép

TimiciKép
Hát a cicikérdésben nem tõlem leszel okosabb, mert ez tényleg alkati dolog és nekem az elsõ szopiturnus után nem maradt nyoma az igénybevételnek. Lehet, hogy másodjára már nem úszom meg, de mivel plasztikáztatás helyett egyelõre a házba öljük a pénzt, így max én is a tornára szavazok. Az erre hírdetett krémek inkább a hiszékeny népeknek valók.
A polc kérdéssel meg nem akarlak sürgetni, de amint Bence mászóképes lesz, bizony jobban jársz, ha mindent, ami nem babának való, jó magasra pakolsz. Nálunk elérhetõ magasságban a polcokon gyerekkönyvek és játékok laknakKép
De jó neked, hogy Bence még nem pályázik a kajádra. Nálunk Timi már 2 hete eleszi elõlem még a levest is majd az apja részére mutogat, hogy azt se tároljam fölöslegesenKép

MártiKép
Szerintem sem árthat a málnalevéltea, legfeljebb nem használKép Nekem fogalmam sincs, hogy hatásos volt-e, mert Timivel is elég gyorsan tágultam anno, most viszont, ha nem indításra készülünk(és cuccolunk föl Pestre elõzõ este), akkor valszeg úgy járok, mint Snoopy, csak a szakszerû segítségnek lettem volna híjánKép
Hát lépést tartani én se tudok igazán az elsõ babás idõmilliomos csajokkalKépKépKép, de azért néha megpróbálom felvenni a kesztyût.

Manó2Kép
A torna elkezdése nálam valahogy mindíg átcsúszik a következõ hétfõreKép Sok sikert a megvalósításhoz!

ManóKép
Én is azt hittem, hogy Zsebire is úgy hat a nyugtató kúp, mint Timire, de tévedtemKép Egy perccel sem alszik tõle többet, igaz, a szuri helye sem látszott meg nekiKép

ZsuzsiKép
Én a múltkor egy sporttáskával jártam így, amibe a férjemnek kellett volna csomagolni az üzleti útraKép A párom persze poénkodott, hogy majd nejlonzacsikba viszi a váltás cuccot, meg a piperét, aztán lehervadt az arcáról a mosoly, amikor meglátta az én kissé nõiesebb táskámat, amibe jobb híján belepakoltam nekiKép
A múlt héten meglett a tatyó, naná, hogy a férjem tette el a pincébeKép

KangiKép
A fürdõruci méret sajna nem azt jelenti, hogy nem is vagyunk olyan kisgömböcökKép, mivel rám is jó a rendes ruháimnál egy mérettel kisebb fürdõruhám.

Lányok, köszönöm a délutáni nyügielhárító javaslatokat, de tegnap azt hiszem, egyik sem vált volna be, úgy ordított a gyerekKép Már attól féltem, valami baja van, mert még a cici említése is sírást váltott ki belõle. Na mondom, most még egy jó kis szopisztrájk hiányzik zilált lelkemnek, és tényleg átvetem a kötelet a cserifa ágán. Este 9-kor végül sikerült viszonylagos békében megvacsoráltatni, aztán bealudt és reggel 6-kor ébredt....és enni kértKépKépKép Szóval talán mégsem olyan súlyos a helyzetKép

pussz

Momo és a hortyogókKép


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Alig gyõzöm olvasni a topicot. Hogy tudtok ennyit a gép elõtt ülni?? Irigykedem.Kép

Manó2!
Ha csak szopik a baba, bõven ráér 6 hónaposan az az alma!!

Minden baba nagyon édes.

Ma állatkertben voltunk, a páromat leszámítva mindenki élvezte. Véda szinte végig aludt a babakocsiban, a "nagyok" meg lelkesen megbámultak minden állatot.
Kicsit stresszes volt ugyan, mert a másfél éves Sári a kecske szájából egyenesen a sajátjába nyúlkált, a hároméves Dani meg mindenáron be akart mászni minden kerítésen. Apának mindez túl sok volt, azt mondta, egy évig nem jön ide megint. Az én idegeim erõsebbekKép.

Tegnap fél 11 kor aludt el mind3 manóka. Ehhez képest Sárika fél hatkor úgy döntött, indulhat a napKép

Mindenkinek, aki irigykedett, hogy Véda átalussza sokszor az éjszakát:
Ez már igazán "jár" nekem, én már mindkét testvérét órák hosszat hurcolgattam éjszakánként a karomon annak idején, hogy ne ordítsák fel a családot. 10-11 hónapos korukig egyetlen éjszakát se aludtak át, megjegyzem, azóta is keveset... Szóval bár Véda sok éjszakát átalszik, én szinte egyet semKép

Anyakati és a holnap 1 hónapos Véda
Anyakati
 


Anyakati,
Minden elismeresem, hogy tuleltetek az Allatkertet! En legutobb egy szem Gyurikammal meg a babakocsijaval voltam ott, amibol en marha kivettem, mondvan hagy szaladgaljon! Elso utja a zsirafokhoz vezetett, ahol faronkokbol van a kerites. Egy hianyzott, Gyurikam behuppant Zsirafekhoz, alig tudtam meg a kerites mellett elkapni...es ezt gyakorlatilag mindenhol megprobalta megismetelni, mit neki elektromos kerites!
Kepzelem milyen lehetett harom gyerekkel! Le a kalappal, hogy birod!

Dani vegre elment, huzos egy delutan volt! Osszes gyerek ebren, Dani cuccat pakkolom, amig nem nezek oda Gyuri "leellenorzi" es kikapja ami megtetszik neki! Danika cicamosdast tart (1 perc alatt lezuhanyzik), de hajat persze nem mos. Ilyen hulyesegekre oda kell figyelnem, na meg persze hogy ne csempesszen bicskat, walkmant, mobiltelefont, gameboyt, egyebeket a taskajaba. Miki persze kozben atazott, oltoztethettem.
DE!!!! Most rasoztam apjukra, es jippppppe, egyedul vagyok itthon!!!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kép
Kép
Kép

Most keszultek! Vegre jo ido van- egeszen holnapig!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kangi!
Az izületeknek idõ és edzés kell, hogy visszanyerjék a rugalmasságukat. Addig esetleg próbálkozz a gyógyszertárban kapható gumis térdvédõvel.

Timici!
Mikinek is nagyon gyorsan nõ a körme, pedig már elmúlt 2 éves és mi már komoly közelharcot vívunk munden egyes körmöcskéért. Cickólógás: állítólag szépségszalonokban vannak mellfeszesítõ, mellemelõ kezelések. Talán utána kéne nézni. Kép

Manó2!
Én még a kórházban szándékozom Zsuzsi fülébe majd fülbevalót rakatni, mert a csecsemõsõk régen Nikinek is nagyon tutin kiszúrták és ésõbb nem volt olyan gond, mint pl. a hugomnál, aki többször is elment mire be merte lövetni.

Lányok! Szerintetek merjek málnalevélteát inni? Tea nélkül Nikivel az elsõ jóslótól 9 óra volt a szülés, Mikivel ugyanez már csak 4 és fél óra. Rákoskeresztúrról jó esetben (éjszaka, vagy dugótlan idõben) kb. 20 perc az út, dúgóban passz. Ha iszom a teát, beérek az István kórházba (15 km)? Kép

A képek nagyon csúcsok. Kép

Magdi
35+5
gallainémagdi
 
 


Magdi Kép
ne irkálj itt nekem a gyors szüléseidröl, mert mire a férjem hazajön vasárnap, egy kinai jellegü feleséget fog itt találni KépKépKép
Málnalevélteát idd szerintem, lefeljebb mentöt hivtok, ha nagy a dugó, az beér veled hamarhamar! De ez csak egy vélemény, azért hallgasd meg a többiekét is.
Térdvédö, hmmm, mondasz valamit!

Zsuzsi Kép
a képek szuperek, a fiúk gyönyörüek, és a kispapád is helyes nagyon.

Anyakati Kép
tök jó, hogy állatkerteztetek! Mondjuk azt elhiszem, hogy nem volt egyszerü. A húgommal, noha egyedül volt, egy ideig csak néhányszor mertük megkockáztatni, mert vagy gazságokat müvelt, vagy a galambokat kergette, és nagy ivben tojt a tigrispitonra, a macikákra, a selyemmajmocskákra, de gyanitom, hogy Barbapapa sem hozta volna lázba KépKépKép

Momo Kép
a tegnapihoz hasonlóan nyugis éjszakát kivánok!

Csucsuka Kép
elalvássztori jóóóó KépKépKép

Máma megint felfedeztem a langyos vizet! Julcsi ugye este szopi közben szok nyügösködni. Na most sokat aludt délután, és úgy jöttünk fel a sétából, hogy a szegény, éheztetett és az árnyékvilágot mindjárt elhagyó kisgyermek üvöltése kisért minket a lépcsöházban. Ezért még nem fürdettem, hanem megetettem. Feszt tekergett és tépte a cicit, ami nem volt jó. De gyanút fogtam, hogy ez mégsem lehet mán a kimerültségtöl, hogyen három órát aludt! Mondom magamnak, tán mégis a hasa fáj ilyenkor?! Beültettem az autós hordozóba, és láss csodát! Akkorákat rotyogott, hogy a Földtani Intézet szeizmográfja szerintem legalább négyes erösségü rengéseket kellett jelezzen KépKépKép Most ott trónol a rotyiban, és elégedett képet vágva bambulja a kezét, én galád meg még nem szedtem ki belöle, hanem ezt gyorsan begépeltem Kép Tööök jóóó!!!

Pussz
Vig Kangi és Rotyibanülö Julcsi
kangi
 
 


KépKépKép
hogyen = hiszen

Kangi
kangi
 
 


Jelentem, a pelus tartalma nettó 15 deka KépKépKép

... persze ebben benne volt a délutáni pisi is, de akkor is ...

Kangi
kangi
 
 


Nyuszilufi ellenhatás: az éjjel azt álmodtam, hogy az eredeti combjaimon flangálok, oolyan boldog voltamKép

TimiciKép
Már 4 hónapos a nagylegény? Igaz, Julka is hat és fél hetes! Repül az idõ! (eredeti megállapítás Kép) Hát arra emlékszel, amikor meglátogattalak a kórházban és még több mint egy hónapod volt szülésig? Én meg kidüllesztettem félidõsen a pocakomat, hogy látszodjonKép
Mellnyúlás: nem tudok tanácsot adni, alapállapotban "borogatni kell, akkor elmúlik" nagyságú a mellem, és most is csak annyira nõtt meg, hogy a B-s szopi melltartót betéttel töltöm ki csak. De én is azt hallottam, hogy bõrtípus kérdése, sokat nem tudsz tenni ellene, de hátha te a másik típus vagyKép

AnyakatiKép
A 7 éves Zsuzsim néha átköltözik még mindig az ágyamba. És már visszavinni sincs erõm. Így sokszor 3-ban alszunk Zsuzsi+Julkával. Apa rég elmenekült külön szobába, de azért néha találkozunkKép

MyssniaKép
Fotótehetség vagy! Nagyon jó!

KangiKép
De van is mit nézni Julcsin! Látom, született még egy Julcsi!

MiszikeKép
Gyönyörû!

Urszila
urszila
 
 


Hello lányok!

Tényleg, hogy tudtok ennyit gép elõtt ülni! Hogy én mivel b...m el az idõmet? (Bocs). Majdnem mindent elovastam, de ha nem írok azonnal, elfelejtem. Szitaagyú Beu. Kép

Cicifelvarrást támogatja a tb, azt hallottam.

Akkor most én is vallok. 176 cm magas vagyok. Elfogadható súlyom 65-66 (versenysúlyom 61, de annyi már évek óta nem voltam)Terhesség kezdetén 71 (elõtte szoktam le a cigirõl) terhesség végén 86.5, szülés után 76. Most 77. Szörnyû! Kilátástalan! Tragikus! Borzasztó! Tornázni utálok (torna=sport), diétázni szintén. Bánatomban eszem egy kis édességet, hogy valami jó is történjen velem. Kép

Cicik: 80B-rõl 85C, szóval nem sok, de annál rondább. Még szörnyûbb, még borzalmasabb, stb. Már így együtt a kettõ. Ha kritikus pillanatomban vagyok, csak így nevezem magam: dagadt tehén lógó csöcsökkel. (Balázs, látod, tudom!)
Ezt csak azért, mert idõnként azon kapom drága párom, hogy a hozzászólásaimat olvassa. (Balázs, lebuktattalak!) Hú, ezért kapni fogok.

Bébik még mindig gyönyörûek.

Myssnia! Jól látom, Szilárd szemet vetett Julcsira? A fotó isteni!
Kangi! Remélem, nem csélcsap az a lány! Ha meg mégis, sok itt a gyönyörû lány, mondd meg Julcsinak!


Ma már fél hatkor kelt a kiscsávó, aztán legközelebb kilenckor. Akkorra cicik tele, tejcsi csöpög, cicik fájnak. Ilyen még nem nagyon volt. Franyót olvasva (ugye, Te írtad?) gondoltam rá, hogy velem ilyen nem történhet. Erre tessék.

Na rohanok fõzni Kangi-féle mézes csirkét.

Majd még jövök. Persze itt most pangás lesz, ilyenkor mindenki fürdet.

Beu
beu
 
 


MagdiKép
Én is ezen dilemmáztam az elsõ szülés után, ami 3 óra alatt zajlott le (a dugó miatt majdnem a férjem bábáskodott)Kép Nekünk kicsit messzebb volt/van az István kórház (50 perc minimum), szóval én csak a 37. héttõl mertem megkockáztatni a teát. Zsebi szintén hétfõ reggel óhajtott kibújni, ami a 4-es fõúton a tuti dugó idõpont, így nem bánom, hogy már elõzõ este Pesten voltunkKép Ja és a kiscsaj fél órával gyorsabb volt a nõvérénél. Ha még babát akarok, tán be kéne iratni a férjemet valami bábaképzõ tanodába, vagy kórházat építtetni a szomszéd telkenKépKépKép
Szerintem a 15 km nem veszélyes távolság, igyál nyugodtan teátKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Lányok! Ti le szoktátok választani éhenkórász csemetéteket a cicirõl, mikor az félálomban cumizik? Amikor megpróbálom, iszonyatos erõvel kezd rá újra: még szörnyû éhes vagyok, még eszem ezerrel!- aztán 10 másodperc múlva újra szunya. Nagyon ritkán engedi el magától. Gonosz anya vagyok, ha elveszem?

Beu
beu
 
 


Ugye, milyen pangás van? Még egy kérdésem van. Ti fürödtetek már együtt nagy kádban? Hogy reagált rá a baba? Mikortól lehet?
beu
 
 


Urszila Kép
köszi a bókot már alvó Julcsim nevében. Én is meggratuláltam az új Julcsit! Kép

Beu Kép
csélcsap, csélcsap ... most mondd meg, de igaz lelkedre: ha két ilyen pasas csapná a szelet, te tudnál választani?! Az egyik talpig férfi, a másiknak meg olyan lirai tekintete van, hogy nem lehet megállni térdremegés nélkül, hát nem??! Kép
Amúgy sztem nem vagy gonosz anya, ha kéri még, úgyis észreveszed ... Kép

Pussz
Dolgozatát lassan befejezö Kangi + Jóéjt Julcsi
kangi
 
 


Beu Kép
én még nem fürcsiztem vele, de már lehetne.

Pussz
Befejezte Kangi Kép
kangi
 
 


De még mindig van másik négy, igaz, az egyik a mostani kibövitése lesz Kép

Behavazott Lusta Kangi
kangi
 
 


Beu,
én akkor szoktam Bekitõl elvenni a cicit, amikor már ekezd kellemetlen érzés lenni (max. 10 perc alvacumi után), vagy megunom Kép. Akkor gyorsan cumi a szájba, azt szivogatja tovább.
Mi már fürödtünk együtt, a köldök teljes begyógyulása után lehet, úgy, hogy te/ti tisztára lezuhanyozol, kádat kisúrolod, és már mehet is a pancsi! Mi nagyon élveztük, Beki lábtempózott, lubickolt, szopizott Kép.

Myssnia,
nagyon jó a kép!!! Kép

Zsuzsi,
aranyos az egész családod!!! Kép

Franyo,
almáspite nyamm-nyamm!!! Kép

Kangi,
körömvágás témában együttérzek!

Manó2,
Bekinek akkor lesz fülbije, ha majd Õ kézen fog, hogy menjünk márisdeazonnal belövetni! Kép
Én doki elõtt bevizezek 2 zsepit, hogy szobahõmérsékletûek legyenek, mire megjövünk, és vékony szalaggal a lábijára kötözöm, mert nagyon rugdos.
Szerintem is korai még az almalé, de ettõl függetlenül szerintem semmi baja nem lenne tõle Kép.

Ti csak ne panaszkodjatok, az én cicim azon kívül, hogy nagyon eres, még be is csíkozódott, ráadásul nemrég leforráztam olajjal, úgyhogy most van egy jó nagy heges seb is rajta. Tiszta katasztrófa sújtotta terület Kép! De nem bánom, mert a picim tud belõle hamizni, megérte a rondulás.

Gigakaki témában egy kép:
Kép

és egy jóval szebb:
Kép

Pusz
Miszike+Beki
miszike
 
 


Bocsi az óriásképért!

Miszike
miszike
 
 


Miszike!
Rohogok (csak nem latszik!!!) Kép Kép Legszebb orom a karorom!
Az en cicim 1992 ota tele van csikokkal! Majd befestem, es jo leszek zebranak! Na mindegy, de legalabb mar tudom milyen szoptatni, es ezert megerte!
Ja, nekunk is ilyen nyuszikas pelenkazolapunk van! Osanos? Kép

Cici-vigasz: 70 eves korara annak is logo es tottyedt cicije lesz, aki nem szult es szoptatott gyereket... Kép

Jo ejt!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kangi!
Mit is mondhatnék?
Kép Kép Kép


Kép Kép Kép

Beu
beu
 
 


Beu Kép
jujdejók! KépKépKép

Miszike Kép
bocsi de én is igencsak röhögök!!! KépKépKép Mármint a kakin.
Ja, az én cicimen is lett némi csik, pedig a pocim tök simán átvészelte. Hát igen, az végülis nem ilyen robbanásszerüen nött, meg kentem is. De a cicim olyan érzékeny volt, föleg az elején, hogy nem tudtam kenni, na meg nem is jutott eszembe.
De a szoptatásért nekem is megéri, kispapát meg mindig azzal vigasztalom, hogy némi kihagyással ugyan, de volt 6 jó éve Kép

Hüdekéne valami enni!

Franyo Kép
kérek almáspitét meg túróst is!! Ide nekem nyami-nyami!

Pussz
Mamárnemdogázik Kangi
kangi
 
 


Miszike!

Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!

Beu
beu
 
 


Franyó!
Én is megyek hozzátok vendégeskedni. Kép
Kérek én is almáspitét!!!

Magdi
35+5
gallainémagdi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?