Új privát üzeneted érkezett!

Hello lanyok,

Reggel voltam a szokasos havi ellenorzesen. Erdekes modon a sulyom meg mindig nem valtozott (50kg/167cm), -3kg-nal tartok a kiindulasi sulyomhoz kepest. Azt mondtak, hogy ez tok normalis es a 20. hetig tulajdonkeppen nem kell valtoznia a sulyomnak. Mindegy en csak orulok neki ha karcsu kismami maradok. A mult heten elkezdett noni a hasam kifele, mar egeszen jol erezheto. A ruhaim meg mindig boven lotyognek rajtam ugyhogy van meg ido a kismamaruha vasarlasra. Igazabol meg senki nem venne eszre rajtam a terhesseget csak ruha nelkul latszik. Minden leletem nagyon jo lett a Down szurest is beleertve es hallottam Dopplerrel a baba szivhangjat. Majd jovo heten vissza kell mennem AFP szuresre. Erdekes nekem nem a triple/quad tesztet fogjak csinalni mert az orvos szerint ez szuksegtelen ha voltam Down szuresen. Azert en nem bantam volna. Kaptam meg beutalot a 20. heti genetikai UH-ra is. Kivancsi leszek ezuttal mutatja majd e a nemet a kis draga. En meg mindig rosszul vagyok idonkent es allandoan faradtnak erzem magam. Nem is ertem, mindenhol arrol irnak, hogy a masodik trimeszterben hirtelen minden olyan csodas lesz. Hat nem az.
Az utazasrol majd holnap meselek mert most teljesen le vagyok amortizalodva a sok repulestol es vezetestol.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

tegnap voltam a midwifeommal talizni, hat nagyon jo elmeny volt, annyira megnyugtatott, beiratott terhes tornara, meg megigerte, h korbevisz par korhaz szuleszeten es donthetek, hol szeretnek szulni! es ha otthoni szulesben dontok, akkor bmutat a csapatnak akik segitenek a vajudas alatt es havonta talalkozhatok veluk, h barati kapcsolat alakuljon ki kozottunk!
amugy sikerult fogynom 3kgt az utolso honapban( most 51kg vagyok), de megnyugtatott , h semmi gond ez csak a sok rosszulettol van, csak sajna en naprol napra rosszabbul vagyok :( !
puszi
rima
 
 


Na csajok, jo ennyi karcsusagot hallani :lol:
Eddig buszkelkedtem az 50-52 Kg-mal, de sajna engem nem kinoz a hanyinger. Sot, a korabbi cigi-kavet egyebekkel helyettesitem, igy hat irany a 70 Kg. :lol: Anyukam is, tesoim is ugyanigy voltak, de hat ez van. Szules utan majd lemegy.
Eduarda, azt mondjak, a hanyinger legkesobb a 15 heten elmulik, Ugyhogy hetvegetol mar jol leszel :wink:
Rima, a terhes torna nem is rossz otlet. Egy masik topokban sovarogva olvastam, hogy a velem egyidos kismamik ossze fognak jarni a Szt.Imre Kh.-ban tornazni, szulesfelkeszitore. Hat a szivem majd megszakadt. Meghalok az otthoni oszi szagokert es gyotor a honvagy. Gyulolok itt.
Purc, hogy vagytok?
katavirag
 
 

 
 

Katavirag! en is olvasgatom am azt a masik topicot, csak ha veletlenul kicsusznak a marciusbol, bar nem hiszem, h tobb mint 10napot szeretne bentmaradni a pici :wink: ! en naprol napra tobbet hanyok :cry: ! De majd csak felhizlalom magam :wink: , leszek meg 70kg en is :lol: !
rima
 
 


Rima, legyszi tegyel fel vonalzot vegre! Most mar te is tul lehetsz a 12. heten. A sulyod miatt meg ne aggodj mert magamon latom a babak anelkul is nonek, hogy a mi sulyunk emelkedne. Elobb-utobb mi sem usszuk meg a gyarapodast. A hanyinger meg biztosan merseklodni fog habar nalam is vissza-visszater idonkent. Viszont szereztem uj nyugot! :D Mivel a hasamon mar nem tudok aludni, a hatamon nem szabad ezert csak az oldalam marad, igy minden reggel ugy ebredek fel mint akit egesz ejjel utottek. Szerintem a 20. hetre beszerzem a szopiparnat amit allitolag a terhesseg alatt kivaloan lehet alkalmazni az alvasra utana meg a szoptatashoz lesz oriasi segitseg.
Katavirag neked mikor lesz a kovetkezo UH? Erzel mar terhessegi tuneteket vagy te a szerencses 20%-ba tartozol meg mindig? Irtad, hogy milyen jo lenne terhestornara jarni. Nekem sincs itt partnerem hozza de vettem egy kismama pilates dvd-t meg van intimtorna konyvem kismamaknak es neha ezeket csinalom otthon egyedul. Talan majd a 30. het korul elmegyek a parommal paros jogara amit ma fedeztem fel a kozelben. De szerintem a legjobb testmozgas a kozos seta, kirandulas, biciklizes a ferjeddel.
Purc mikor lesz a kisfiad veseUh-a? Remelem minden rendben veletek, olyan reg irtal. Ha jol emlekszem azt mondtad jonnek a rokonaid hozzad szeptember elejen. Most biztos veluk lehetsz elfoglalva.
Jok legyetek, es holnap tenyleg meselek az Yellowstone-rol.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Rima, legyszi tegyel fel vonalzot vegre! Most mar te is tul lehetsz a 12. heten. A sulyod miatt meg ne aggodj mert magamon latom a babak anelkul is nonek, hogy a mi sulyunk emelkedne. Elobb-utobb mi sem usszuk meg a gyarapodast. A hanyinger meg biztosan merseklodni fog habar nalam is vissza-visszater idonkent. Viszont szereztem uj nyugot! :D Mivel a hasamon mar nem tudok aludni, a hatamon nem szabad ezert csak az oldalam marad, igy minden reggel ugy ebredek fel mint akit egesz ejjel utottek. Szerintem a 20. hetre beszerzem a szopiparnat amit allitolag a terhesseg alatt kivaloan lehet alkalmazni az alvasra utana meg a szoptatashoz lesz oriasi segitseg.
Katavirag neked mikor lesz a kovetkezo UH? Erzel mar terhessegi tuneteket vagy te a szerencses 20%-ba tartozol meg mindig? Irtad, hogy milyen jo lenne terhestornara jarni. Nekem sincs itt partnerem hozza de vettem egy kismama pilates dvd-t meg van intimtorna konyvem kismamaknak es neha ezeket csinalom otthon egyedul. Talan majd a 30. het korul elmegyek a parommal paros jogara amit ma fedeztem fel a kozelben. De szerintem a legjobb testmozgas a kozos seta, kirandulas, biciklizes a ferjeddel.
Purc mikor lesz a kisfiad veseUh-a? Remelem minden rendben veletek, olyan reg irtal. Ha jol emlekszem azt mondtad jonnek a rokonaid hozzad szeptember elejen. Most biztos veluk lehetsz elfoglalva.
Jok legyetek, es holnap tenyleg meselek az Yellowstone-rol.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Rima, legyszi tegyel fel vonalzot vegre! Most mar te is tul lehetsz a 12. heten. A sulyod miatt meg ne aggodj mert magamon latom a babak anelkul is nonek, hogy a mi sulyunk emelkedne. Elobb-utobb mi sem usszuk meg a gyarapodast. A hanyinger meg biztosan merseklodni fog habar nalam is vissza-visszater idonkent. Viszont szereztem uj nyugot! :D Mivel a hasamon mar nem tudok aludni, a hatamon nem szabad ezert csak az oldalam marad, igy minden reggel ugy ebredek fel mint akit egesz ejjel utottek. Szerintem a 20. hetre beszerzem a szopiparnat amit allitolag a terhesseg alatt kivaloan lehet alkalmazni az alvasra utana meg a szoptatashoz lesz oriasi segitseg.
Katavirag neked mikor lesz a kovetkezo UH? Erzel mar terhessegi tuneteket vagy te a szerencses 20%-ba tartozol meg mindig? Irtad, hogy milyen jo lenne terhestornara jarni. Nekem sincs itt partnerem hozza de vettem egy kismama pilates dvd-t meg van intimtorna konyvem kismamaknak es neha ezeket csinalom otthon egyedul. Talan majd a 30. het korul elmegyek a parommal paros jogara amit ma fedeztem fel a kozelben. De szerintem a legjobb testmozgas a kozos seta, kirandulas, biciklizes a ferjeddel.
Purc mikor lesz a kisfiad veseUh-a? Remelem minden rendben veletek, olyan reg irtal. Ha jol emlekszem azt mondtad jonnek a rokonaid hozzad szeptember elejen. Most biztos veluk lehetsz elfoglalva.
Jok legyetek, es holnap tenyleg meselek az Yellowstone-rol.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Rima, legyszi tegyel fel vonalzot vegre! Most mar te is tul lehetsz a 12. heten. A sulyod miatt meg ne aggodj mert magamon latom a babak anelkul is nonek, hogy a mi sulyunk emelkedne. Elobb-utobb mi sem usszuk meg a gyarapodast. A hanyinger meg biztosan merseklodni fog habar nalam is vissza-visszater idonkent. Viszont szereztem uj nyugot! :D Mivel a hasamon mar nem tudok aludni, a hatamon nem szabad ezert csak az oldalam marad, igy minden reggel ugy ebredek fel mint akit egesz ejjel utottek. Szerintem a 20. hetre beszerzem a szopiparnat amit allitolag a terhesseg alatt kivaloan lehet alkalmazni az alvasra utana meg a szoptatashoz lesz oriasi segitseg.
Katavirag neked mikor lesz a kovetkezo UH? Erzel mar terhessegi tuneteket vagy te a szerencses 20%-ba tartozol meg mindig? Irtad, hogy milyen jo lenne terhestornara jarni. Nekem sincs itt partnerem hozza de vettem egy kismama pilates dvd-t meg van intimtorna konyvem kismamaknak es neha ezeket csinalom otthon egyedul. Talan majd a 30. het korul elmegyek a parommal paros jogara amit ma fedeztem fel a kozelben. De szerintem a legjobb testmozgas a kozos seta, kirandulas, biciklizes a ferjeddel.
Purc mikor lesz a kisfiad veseUh-a? Remelem minden rendben veletek, olyan reg irtal. Ha jol emlekszem azt mondtad jonnek a rokonaid hozzad szeptember elejen. Most biztos veluk lehetsz elfoglalva.
Jok legyetek, es holnap tenyleg meselek az Yellowstone-rol.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Wow igy jar az aki magyar ido szerint ejfel utan netezik.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hello csajok!

Eduarda, csini kismama lehetsz 50 Kg-val es kicsi pocakkal.
En 20-an (het 10) megyek legkozelebb UH-ra. Csupan annyit erzek, hogy a melleim olomnehezek, es talan idonkent az alhasamat, hogy mas erzes, mint eddig. Talan egy kis buci is kezd mar ott alul novekedni.
Amugy jokat fozok es tovabbra is inkabb a sos, fuszeres dolgok erdekelnek. A napokban megcsinaltam eletem elso toltott kaposztajat.
Rima, irhatsz nyugodtan mas topicba is. Szoktal a marciusi-ba? Vagy egyaltalan van ilyen?
En most elbucsuzom egy hetre, Lisszabonba utazom egy kurzusra, amit megpalyaztam es megnyertem. Ott 30 fok van es napsuti!!! :lol:
katavirag
 
 


Eduarda, az alvassal en is megszenvedem, mar alig varom a parnat :wink: ! De ha en csak haton, meg hason tudok aludni...ezert a parom a falhoz szorit mindig, hat nagyon kenyelmes :lol: !

Katavirag, na azt a toltott kaposztat most bevagnam, anyukam rohog rajtam, mert total olyanokra van gusztusom, amit gyerekkorom ota utalok... a multkor a mustart kiskanallal ettem :lol: na en sem vagyok normalis...
rima
 
 


Sziasztok!

én a márciusi topicban hallottam rólatok, és bár még nem vagyunk külföldön, de januártól svájcban (Zürich) fogunk élni. Március 29.re vagyok kiirva, amiből persze könnyen lehet április is (csak ne április 1 :lol: ), de úgy néz ki, Zürichben fogom az utolsó 3 hónapot tölteni és ott fogok szülni. Így elkezdelek Titeket is olvasgatni, hátha van valakinek tapasztalata a svájci szülésről. Ha még nem, akkor januártól már élesben fogok közvetíteni az ottani lehetőségekről!

Mindenkinek vidám babavárást! :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Hello lanyok,

Kolyok28 udv a topicban es gratulalok a terhessegedhez. Biztos vagyok benne, hogy remek ellatast fogsz kapni Zurich-ben. Arrol nem is beszelve, hogy gyonyoru varos en is imadom. Irj majd legkozelebb picit tobbet magadrol meg a terhessegedrol.

Katavirag neked meg jo utazast, erezd jol magad es vegyel valami szepet a bebidnek.

Rima majd meseld el vegul hogy dontottel korhaz ugyben es mik a tapasztalataid az ellatasrol. En meg nem lattam a korhazat belulrol, amikor orvost kerestem a lenyeg az volt, hogy abban a korhazban vezesse a szulest mert 10 percre talalhato tolunk es olyan csaladiasnak tunt a honlapja alapjan. Majd ha erdekel megadom a cimet. Szerintem meg ugyis raerunk foglalkozni ezzel a kerdessel mert tengernyi idonk van es jo lenne mar vegre rosszulletek nelkul elvezni a terhesseget. Tenyleg neked hol tart a pocid a novesben? Az enyem mar eleg egyertelmu lett de meg csak nekem meg a ferjemnek.

Azt a multkor elfelejtettem mondani, hogy fogorvos frontjan meg mindig nem haladtunk semmit mert a gyulladas nem mult el es a mult het vegen is jol megkinzott a kezeles alatt. Na jo azert nem fajt annyira csak borzaszto kellemetlen volt. Nem baj mindent a fogert. Ma lesz este az elso nemet oram mar nagyon kivancsi vagyok. Holnaptol meg indul a felnapos angol iraskurzus 1 honapon at.

Legyetek jok!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Kolyok! Welcome :) ! Zurich nagyon szupi, bizti csak jo tapasztalataid lesznek, bratyom baratnoje el ott es neki nagyon tetszik :wink: ! Mit fogtok kint csinalni?

Eduarda! Meg nem lattam a korhazakat, talan jovo honapban, csak meg nem erzem magam eleg terhesnek hozza :lol: , ez foleg a pocak miatt van, mert nem latni semmit, na jo estere egy kicsit nagyobb, de ennyi, szerintem ez is csak az egesz napi kaja :( , parom szerint egyertelmu pocakom van, na jo o mar erzi rugdosni a babat :lol: !majd kuld el a cimet, legyszi!

Katairag! Nagyon jo utazast es sok sok babaruhat :wink: !

Purc! Hahoooooooooo!
rima
 
 


Sziasztok! :)
hát, nem tudom mit irjak ;) áprilisban házasodtunk és a férjem kapott állást Zürichben, valami softwareenginere, vagy mi. Én nem keresek munkát, amúgy is úgy terveztem, h amig lehet anya leszek, mármint amig ovisok nem lesznek a csemeték. Ez igy egész jól hangzik ;) aa mostani lesz az első :lol: Én amúgy matekot tanitok még ebben a félévben egy főiskolán :) szeretem csinálni :)

Szerencsére mindketten beszélünk angolul, munkanyelve is az lesz, nekem van egy poros német nyelvvizsgám, de majd felelevenitem ;) Párom meg franciául beszél. Majd csak azon drukkolok, h mindent megértsek amit a dokik kint mondanak. De majd a szakszavakat megtanulom, és ott tuti tudnak angolul az orvosok,nem?

nekem sem látszik még a pocim, vagyis inkább csak estefelé, de jővő héten megyünk 12hetes UHra, nagyon várom már! merthogy kb egy hónapja láttuk utoljára!!!
szerencsére én hányingerrel egyre ritkábban találkozom,és korábban is lightos verzió volt csak. (csak 1szer hánytam, és akkor is "jogosan" ;) ) viszont a fáradság.... azt mindig van! nem tudok eleget aludni! ;)

Katavirág, most olvasom, h Lisszabonba mész! az nekem nagyon tetszett, amikor egyszer jártam arra! remélem jól érzed magad!

Eduarda, lehet buta kérdés, de miért nem szabad háton aludni? :S én mindig úgy alszom, hason sosem tudtam és oldalt is kényelmetlen :S
és irtál valami Yellowstoneról... ;)

mosolygós napot mindenkinek ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Most volt egy kis időm visszaolvasni Titeket! Így mintha kicsit jobban megismertelek volna Titeket ;)
nem semmi, amit páran végigcsináltatok a babaprojekttel, le a kalappal!
nekem is rendszertelen volt a ciklusom (kivéve amikor néha fogamzásgátlót szedtem) de kivizsgálták, és valami hormon volt kicsit magasabb. aztán az esküvő után úgy döntöttük, jöjjön a baba, amikor szeretne :) aztán amikor július közepén már több mint 30 napja nem jött meg, teszteltem egy negativat :( aztán megtudtuk, h januártól megyünk Svájcba :) mondtam uramnak, a legjobb lenne, ha pocakosan mennénk oda. 4napra rá teszteltem egy pozitivat :D
a dokinéni azt mondta, h ilyen rendszertelen ciklus mellett örülhetünk :) örültünk is :D
najó, befejezem :) csak annyit akartam, h örülök Nektek igy utólag is :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Akkor kicsit hasonlit a storynk :)! Mi november vegetol probalkoztunk, ilyen ossze vissza ciklussal, minden honap egy oriasi csalodas volt, aztan az utolso verzesem majus elsejen volt, azota semmi, elment a majus, junius, semmi... junius vegen csinaltam vmi 3tesztet, mind negativ :(, en a kis hulye, sirogorcs ismet, h lehet, h mar orokre elmult es sose jon meg megint, stb, aztan julius vegen vettem egy tesztet, meg rohogtem magamon, h na mar megint ertelmetlen dolgokra szorom a penzt, ez pozitiv lett, na gyorsan vettem meg kettot, pozitiv, na en masnap ugy mentem dokihoz, h nagyon beteg vagyok, az egesz hormonhaztartasom felborult es nem tudom, h miert, de az osszes teszt pozitivat mutat :lol: ! en mar akkor terhes voltam mikor az elso tesztet csinaltam :)
rima
 
 


Hello lanyok,

Ne haragudjatok amiert nem irtam de ez a het nagyon suru volt es estenkent hulla faradtan estem be az agyamba.
Tegnap kenytelen voltam kismama ruha ugyben korulnezni mert szep csendesen elkezdett noni a hasam es habar a normal nadragomban van meg egy kis hely de mar valahogy nem kenyelmes. Szoval tegnap a H&M-ben vettem egy kismama nadragot meg 2 polot. Mit ne mondjak a legkisebb S-es meret is baromi nagy ram de egyszer majdcsak belenovok. Amugy masok szamara meg teljesen lathatatlan a terhessegem. A csoporttarsaim majd leestek a szekrol amikor mondtam nekik.
Szerdan voltam AFP-n is aminek az eredmenyet meg nem tudom de a nover azt mondta csak akkor hivnak ha baj van. Na en ugy veszem nincs baj.
Mocorgast meg nem erzek de erre meg van ido boven. Viszont az elmult heten sokat gorcsolt meg feszult a hasam. Neha ugy erzem magam mint a sajat oregapam, mert ha begorcsolok nagyon lassan tudok csak vanszorogni. Elkezdtem szedni magneziumot ra de sajna nem tudom mennyit erdemes szedni belole naponta. Valakinek van otlete?
Kolyok28: haton azert nem szabad aludni a 16. het utan mert a megnovekedett meh sulya osszenyomja az alatta talalhato nagyereket ami nalad szedulest, zsibbadast, nehezebb legzest okozhat de a lenyeg nem is ez hanem hogy a csokken a keringes a placenta fele is. Amugy meg majd meglatod, hogy diszkonfort erzest okoz a haton valo fekves ugyhogy akaratlanul sem fogsz rafekudni.
Rima: Hetvegen megkeresem neked a korhazam internetes cimet
Kellemes hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Eduarda en is csatlakozom az oregapamhoz, nekem is feszul es neha begorcsol a hasam, na mar most ugy jarok, mint aki a veget jarja :) ! Hasamon meg nm venni nagyon eszre semmit, de a nadragok nekem is kenyelmetlenek, csak nekem olyan fura bemenni a kismama boltba es kerni egyet, mert eddig mindenki ugy nezett ram, h te terhes?
en mindig a paromat nyuzom, h hall e vmit, na ez eleve hulye otlet, mert a multkor eskudozott, h o vmi olyat hallott, h hello apa :lol: , neha nagyon megy az agyamra :lol:
na meg majd jovok
puszi
rima
 
 


Na hello lanyok, udv Kolyok!
12 hetes UH-rol beszamolot kerunk! Akkor mar 5cm a bebi!

Visszajottem a nagy utrol, jo meleg volt, klassz volt, de eleg is.
A vegere mar undorom volt a portol es bagofusttol.
Amugy aranyos kis orszag Portugalia.

Az almossag engem is kerulget ujabban, 10 ora alvas kell estenkent, a kevesebb keves.

Eduarda, mivel mindjajan kulfoldon elunk, mindenkinek mast javasol a doki. Tudom, otthon MagneB6-ot adnak a gorcsokre, de fogalmam sincs mennyit. Szerintem kovetni kell az adott orszag orvosanak utasitasait.

Rima, neked is kitartas. Azt mondjak ez a krepas idoszak elmulik legkesobb a 15 hetre. Eduarda, ezt megcafolod? :wink:
katavirag
 
 


Katavirag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ugy orulok neked, hogy csak na :) !!!! Vettel vmit a babocadnak?
ez ugy fog elmulni, mint a rosszulet :wink: ? mert az meg most is tart :evil: ! Anyukam kuldott babas mamas konyvet, na ez volt eddigi eletem legszebb ajandeka :) , na jo a masodik, mert az elso a baboca a pocimba :wink: !
nekem is 5cm volt a baby a 12.hetben, erre visszakuldtek a 11.hetre, mert, h tul pici a korahoz, de a masik doki azt mondta, h teljesen normalis es az lenne baj, ha az en mereteimhez kepest egy orias lenne bennem, meg az 5cmbol is lehet a vegere egy 4kg gyerek :lol:
rima
 
 


Hello lanyok,

Rima,
Ne aggodj amiatt, hogy nem erzed magad elegge terhesnek. Garantalom neked, hogy nehany het mulva nagyonis az leszel. A 15. hetig en is azzal farasztottam a ferjemet, hogy mondja meg hol van itt a gyerek mert en nem laton es nem is erzem. Aztan egyik nap este beleneztem a tukorbe es sikitottam ugyanis hult helyet talaltam a meglehetosen karcsu derekamnak. Na onnantol kezdve nincs megallas es naprol-napra kerekedik a hasam. Ti is hamarosan pont igy fogtok jarni meglatjatok :D . Ami meg a ruhakat illeti szerintem keresned kellene egy olyan maternity boltot (C&A, H&M) ahol nem ugranak rad az eladok es kenyelmesen probalgathatsz anelkul, hogy zavarban erezned magad. Az elobb emlitett 2 bolt azert is jo mert fiatalosak es olcsok a mama ruhaik. Vedd meg a legkisebb meretet meg ha nagynak is talalod mert ugyis bele fogsz noni. A 16. hetig mindenkepp erdemes lenne megnezned oket mert utana azt veszed eszre, hogy nincs mit felkvenned reggel amikor a munkaba kellene rohannod. Megkerestem neked a korhazam internetes oldalat ahol szulni fogok. Szemelyesen meg en sem lattam de oktober vegen ugyis ott lesz a magzat echocardiographiaja. Remelem sikerul helyesen beillesztenem/
http://www.inova.com/inova_alexandria_hospital/services/womens_center/index.jsp
Ha rakattintasz a Take a Virtual Tour-ra a jobb oldalon es azon belul a Maternity-re akkor meg tudod nezni a kepeket is

Katavirag,
Welcome home!
Ha jol emlekszem 20-an lesz a kovetkezo UH-d? Kezd nagyon izgalmas lenni a dolog. Mar te is oles leptekkel haladsz elore es nemsokara mar azt elemezhetjuk, hogy mit vegyunk a bebiknek. Ami engem illet meg nem vettem semmit, varok ratok. Ha ti elkezdtek vasarolni biztos en is ihletet kapok.
Itt valamiert nem adnak magneziumot a mamiknak hanem allandoan a prenatal vitaminnal farasztanak amit en nem vagyok hajlando bevenni. 6 honapon at szedtem a folsavat es a 11. het utan azt mondtam, hogy akkor most volt eleg. Ugyhogy onhatalmulag szedem a magneziummal kombinalt B6 vitamint. Egyenlore nincs sok hatasa.

Megyek mert este nemet oram van es mondanom sem kell a hetveget nem nemettanulassal toltottem.
Ja es az en gyerekem a 12. heti UH-n 76mm volt. Hm lehet, hogy egy grizzly van a hasamban????

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Eduarda itt is van H&M, nem is tudtam? Én nem találtam semmi ilyet, na most már lekéstem róla, majd a következőnél. Magnézium nagyon jó a méhösszehúzódásokra, én szedtem a 36. hétig minden nap, nem is görcsöltem. Prenatal vitamint most is szedem, muszáj, mert a kaja hogyis mondjam nem igazán egy vitamindús...

katavirag voltál portugáliában? Én tök megnézném, majd egyszer .... :lol: KÉpek készültek?


Kölyök, üdv.

Bocs de csak ennyire futja, már ,mennem kell lefeküdni. Hosszúak az éjjelek. Bálint drágmat tanítom 3 óránkénti szopira, nem bírom a 2 órákat :cry:

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Na hello csajok :!: :!: :!:

Orulok, hogy a korulmenyekhez kepest mindenki jol van :!:

Eduarda, a H+M-et ne is mondd! Sved dolog, ugyhogy itt minden sarkon van. Az a helyzet, hogy en kaptam egy zsak terhesruhat noveremtol, de otthon maradt nyaron, mert meg nem tudtam, hogy terhes vagyok. Igy hat oktober vegeig, legkozelebbi hazamenetelemig valahogy kihuzom, nyitott sliccel, hosszu poloval, pulloverrel :lol:
Amugy koszi a tippet, azert biztosan fogok venni magamnak is ruhat, hiszen az az igazi. Szerintem a bebikednek nyugodtan vasarolhatsz, itt mar megbeszeltuk Rimaval, hogy nem leszunk babonasak. En Portugaliabn vettem 2 body-t :lol:
Igen, jol emlekszel, holnap utan megyek a kovetkezo UH-ra.
Neked viszont nem semmi meretu bebid volt a 12 heten :wink:
Megnyugtattal azzal, hogy a 15 hetig nem latszik semmi, ugyanis en meg csak egy kis pupikat erzek, nem tobbet.

Purc! Orulok, hogy 2 szoptatas kozott akadt idod internetezni is :wink: Te mar bejaratott mami vagy. Ugye szep erzes azert az anyasag, meg faradtan is? En mar neha beszelgetek vele es neha nagyon el is erzeknyulok.
Igen, keszultek kepek az utunkrol, majd az iwiw-re felteszem.

Ria, en azt olvastam a neten, hogy az 5cm az a 12 hetben normalis. De oszinten szolva, sok helyen masok a meretek. Ez abbol is adodhat, hogy van ahol a terhesseg elso hetet nem az utolso menszesz elso napjatol szamoljak, hanem a fogantatastol. Es van olyan hogy CRL (ulomagassag-fejtol farig) meg olyan is, hogy annyit irnak, ez a gyerek hossza. Hat ezen most ki igazodik el.

Csajok, ezennel megnyugtatlak benneteket, hogy az utobbi napokban engem is kerulget nemi emelyges fele, egyszer volt csak komolyabb. Ebbol maris aterzem, milyen rossz lehet azoknak, akik ezt reggeltol estig erzik. Nekem megszunik, ha eszem. Ja, es tegnap ota nem izlik a kave. De most ezeknek a jeleknek orulok, mert megerositik bennem a terhesseg erzeset.
Ja, es izorgiakra vagyom :!: Pl. csiliszosz, mustar! A gyumolcsert megpusztulok :!: Tegnap talaltam egy narancsot a hutoben es remegve bontottam, hamoztam, alig birtam kivarni, mire ehetem.
Szoval, erzem mar, mi az a massag :wink:
katavirag
 
 


Hello lanyok,

Purc klassz, hogy visszajottel. Majd ha van idod tegyell fel legyszi kepeket a pici fiadrol. Csak ujszulottnek lattam. Tenyleg mi ujsag a vese UH-val? Jol emlekszem ugye, hogy nalad vannak a rokonaid. A magnezium adagolasa erdekelne mert en csak az itt kaphato 400mg-os tablettat merem bevenni naponta 1x de szerintem ez holtnak a csok mert mostanaban allandoan betonkemeny a hasam es erzem, hogy nyujtanak belulrol. Ja es a tetejebe ejszakankent fajdalmas vadligorcseim vannak. Ejszakankent ezert nem alszom rendesen es reggelente ugy ebredek mint akit egesz ejjel utottek. Szoval ha van otleted megkoszonnem.

Katavirag a bebi valoszinuleg azert volt akkora mert az en szamitasaim szerint a 12+5 heten mentem es a szonografus szerint az mar 13+5 is meglehetett. Majd a kovetkezo UH-n meglatjuk mi az igazsag. Mindenesetre igy ertheto a 76mm. Ja es megegy adalek a pocimerethez: ma szemben allok az egyik csoporttarsammal aki hirtelen megkerdezi, hogy mikor szeretnenk gyereket vallalni, mondtam neki mar aktualis, erre hitetlenkedve nezett ram es megkerte, hogy mutassam meg neki a hasamat. Olyan jol szorakoztam rajta. Amugy meg kezdodik a muszaj ennem valamit musor de azert extrem dolgokat meg nem kivantam meg.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Eduarda, es jobb mar a hanyingered? Alig birom elhinni, hogy a 17 hetben, sot, akkor ezek szerint mar lehet, hogy a 18-ban vagy, meg lehet hanyingere az embernek. Mindenki azt mondja, hogy a 3. honap utan elmulik minden. Sot, azt, hogy a kismamak a 2. trimesterben kimondottan energikusak, jokedvuek.

Nekem ma pl. semmi hanyingerem, de tegnap este, amikor autoban ultem, kimondottan az volt. De szerencsere nekem tenyleg ritkan van es enyhe.

Ha vadligorcsod van, Kalciumot kell ra szedni, sot a Kalium, Magnezium is segithet. Ha ennyi panaszod (alvaszavarok) van, tele vagy mar hianyzo anyagokkal. A Vas es a Jod elengedhetetlenek a bebi egeszseges fejlodesehez. Szerintem szedj egy olyan vitamint, ami ezek kozul mindet tartalmazza.

Nekem mostanaban fog elfogyni a folsavam es lassan elkezdem a Gravidat. Meg otthon vettem egy eve, mondvan, biztos mindjart terhes leszek. Szerencsere meg nem jart le :wink:
Aztan biztosan hizom majd tole, de ez most nem erdekel. Ugy is hiznek. En tudom, hogy szules utan barmennyit leadok, ha akarok.

Holnap UH. Izgulok!
katavirag
 
 


Sziasztok :( !

en ma olyan szomi vagyok, h az nem is igaz, ma kaptam 3levelet a korhazbol, az egyik, h vmi fertozest talaltak nalam, ami felo, h ramehet a babara, de ha kezelik, minden okes lesz, a masi a Down koros szuresrol, h ilyen babam legyen az esely 1:720hoz, ami szerintuk jo eredmeny, de en kesz ideg vagyok, mert mindenhol az van, h egy 20evesnek az eselye 1:2000hez, na ez azert marha nagy kulonbseg :cry:

en terhesvitaminozok, mert Anglia ugye nem az egeszseges kajakrol hires....

bocsi, h ennyit panaskodtam...
rima
 
 


Rima,

A fertozesek nagyon gyakoriak a terhesseg idejen akar hugyuti akar huvelyi. A huvelyi fertozes teljesen artalmatlan a babara de azert kezelni kell, a hugyuti fertozes visszont tenyleg veszelyes es mindenkeppen kezelni kell. Tobbek kozott ezert kell pisilni minden alkalommal a terhesgondozason, nemcsak azert, hogy a feherjet meg a cukrot nezzek a vizeletben. De ne felj tenyleg kezelheto es nem lesz semmi baj.
A Down-kor szures eredmenyemet en nem tudom olyan pontosan mint te mert nekem a kutya nem mondta mennyi az eselyem csak azt, hogy jo az eredmenyem es kesz. Amugy meg minden vizsgalatnak van hibaszazaleka +/- iranyban is. Az 1:720-hoz egyaltalan nem rossz eredmeny es ne felejtsd el, hogy neztek a babad tarkoredojet meg orrcsontjat is a 12. heti UH-n ahol minden rendben volt. Nalam meg a szivbillentyuket is megvizsgaltak ugyanekkor. Ha ketsegeid vannak beszelj orvossal/szulesznovel!!!!! Egymagad ne talalgass legyszi es nemsoka neked is jon a kovetkezo reszletes UH es ha megis nagyon bizonytalan vagy megcsinaltathatod a 16. heten az amniocentezist. En biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmi baj es a vizsgalatok is neha csak arra vannak, hogy felidegeljek a kismamat (lasd AFP).

Katavirag,

Nagyon drukkolok a holnapi UH-hoz, majd ird meg legyszi milyen volt a babad. Ami a hanyingert illeti szerintem mindenkinel mas. Nalam foleg akkor jelentkezik mar csak amikor ehes vagyok. Sajna az evest nehezen tudom megszervezni miota mindennap a nyelviskolaban vagyok es gyakran megesik, hogy szedulok es hanyingerem van olyankor. Majd belejovok. A kirobbano energiat meg marhara nem erzem. Na jo azert meg elek es vannak jo pillanatok is tenyleg.
Kalcium van itthon csak azt nem tudom milyen formaban szedjem. Pezsgotabletta vagy tabletta? Ja es itt a Ca mindig Mg-mal van kombinalva, onmagaban nem letezik. Nade a Mg sem letezik onmagaban csak Ca-mal vagy B6 vitaminnal. Igazabol nekem mindharom kellene de olyan nincs es a prenatal vitaminokban az asvanyi anyagok mennyisege igen keves.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

bocsi a tunyaságért :)

szval Eduarda,köszi a hátonfekvős infot. furcsa elképzelni, hogy majd nem esik jól a hátonfekvés, de figyelni fogok rá! én hason sosem tudtam aludni (zavart a mellem). De majd átszokom az oldaltfekve alvásra. balra lehet?

jelentem hétfőn voltunk 12hetes UHn :) annyira édes volt!!! 6cm a CRL és a nyaki tarkóredő 2.1mm, ami itt asszondják tök normális.
kicsit kómás volt a lelkem, de naggyon aranyos, ember formájúúúúú :lol: és a gerince, mint egy gyöngysor! Szval már két napja a föld felett 10cm-rel lebegünk a férjemmel :lol:

Purc, hajrá :) remélem sikerül beállítani a kis Bálintot a 3órásra :)

Katavirág, én is Gravidát szedek, azaz pont most mondta a dokinénim, h ha az elfogy, akkor valami mást szedjek. felirta olvashatatlan betükkel receptre, de én még nem váltottam ki. majd 1 hét múlva :) Szval én nagyon nem szeretem a Gravidát, 3 hétig nem volt gond, de azóta, az elmúlt 1 hónapban minden nap külön szenvedés lenyelni. olyan nagy. és rossz izű. és nekem alig volt hányingerem, de ettől mindig lett. De sebaj, mindent Maszatért :lol: szval remélem Neked nem lesz ilyen rossz, nem riogatni akartam, csak ... ;)


Rima! Mint ahogy Eduarda és a márciusi topicosok irják, no para a Down kór miatt. ez csak egy statisztika. (matematikus lennék, idézem Churchillt /aki nem az :P / "Csak annak a statisztikának hiszek, amit én hamisitottam") Hidd el, nem lesz baj :) no para!!!!
A fertőzést remélem hamar meggyógyítják! és télleg mindjárt itt lesz majd a köv UH, akkor majd látod a picit :)


Katavirág, drukkdrukk holnapra!!!!! Remélem annyira örömteli és csodás lesz Nektek is, mint nekünk volt!!! mindenképp számolj majd be!!!!

na, kicsit hosszúra sikeredtem, joccakát ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


SZIASZTOK!

Hat ime a mi kis dragank! 3 cm hosszu es izeg, mozog! Bizony sirtam ...

1190294860.8354.pdf

Kolyok, gtaula a ti UH-otokhoz is es a betoltott 12 hethez!

Rima, a Down-os dolgokkal mineki hadilabon all. Csak kovesd az orvos utasitasait, mar ami fertozest illeti. Biztosan nem lesz semmi baj.

Purc, remelem, jol vagytok, csak nagyon elfoglalt vagy.
katavirag
 
 


Katavirág!!!! Gratulálok!!! Tündéri :) Annyira édes! nem is tudtam, hogy 9hetesen már ilyen szépek a picik :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Katavirag,

Gratulalok az izgo-mozgo babahoz. Tenyleg annyira kifejezo az UH-n a baba. En sem gondoltam volna, hogy a 9. heten mar ilyen formasak. Akkor most mar nyugodtan varhatod az utolso 3 hetet az elso trimeszterbol es utana megint lathatod az akkorra mar egesz kepernyot kitolto babat a 12. heti UH-n. Na es aztan mar nincs megallas meglatod. :D

Kolyok28,

Neked is gratula a 12. heti UH-hoz. Ami az oldaltfekvest illeti olvastam mar azt is, hogy a bal oldal a tuti de azt is, hogy a jobb oldal az igazi. Szoval azt az oldalt valasztod amelyik kenyelmes ha ram hallgatsz.

Holnap midterm exam van a suliban ugyhogy elhuztam tanulni.
Jo ejszakat mindenkinek!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Jelentem lenyugodtam :D !

Katavirag! Eloszor is gratulalok, gyonyoru egy kisemberked van, gondolom mar nagyon szeretned magadhoz olelni, en nem birom ki ez a par honapot :oops: ! Mondjuk en lemaradtam ott, h 12hetes terhes vagyok, es mindenkink ezt mondom, meg a dokinak is szerdan, aki jol ki is nevetett, h bizony bizony mar tobb mint 14het :) !

Purc! Balint baba?!

Kolyok! Lattam a te kisbabadat is, tenyleg olyan mintha a hatgerince egy gyongysor lenne(anykm mindig is azt mondta, h a gyerek az egy kincs :) )! Te hogy szoktal aludni? mert en nem tudok leszokni a hatonalvasrol, igy a parom egesz ejjel forgat :roll: , nekem a hasi alvas sem okoz fajdalmat, de a bal oldali, rendesen erzem, h nyomom a babat :oops: !

Eduarda :shock: ! Te mindjart szulsz :lol: ! en vhogy mindig a te tickereden veszem eszre, h h repul az ido :) ! Mit is tanulsz pontosan? Csak nemetet? Nekem is ma kell mennem az egyetemre, de ugy izgulok, mert ma dolgoznom kellene, es a menedzerem nem adott szabadot es igy azt kell hazudnom, h nm vagyok jol(mondjuk ugy is erzem magam, mint akit agyoncsaptak), csak hat en utalok hazudni...
rima
 
 


Koszonom a gratukat! :lol: Amugy a 10 hetben vagyok, es annak megfeleloek a meretek. Ugy izgultam! Szoval meg 2 het, es en is bejelentem a munkahelyemen. Biztosan meg utana sem vennek eszre, de nem akarok senkivel kitolni, hiszen kerseniuk kell helyettem mast.

Csajok, ez a babvaras olyan meghato, hogy hihetetlen. Tegnap ota mindenen elbogom magam, foleg gyerek lattan. Biztoan a hormonok miatt. Es ezt azert talalta ki a termeszet, hogy erositse az anyai erzeseket. :wink:

Rimus, orulok, hogy nyugodtabb vagy. Konkretan milyen korokozot mutattak ki nalad? Szedsz ra valamit? Es az AFP-d mennyi lett? 2,5 es 0,8 kozott jo. Itt nem is merik, igy en kenytelen leszek otthon levetetni, ha hazautazom.

Eduarda, ti meddig lesztek az USA-ban? Szertesz amugy ott? Februarra vagy ugye kiirva.

Kolyok, bizony en sem gondoltam volna, hogy a 10 hetben mar ilyen kis kezes labas lenyek. Te mar tul vagy a 12. heten, de szerintem a tickereden a kap inkabb 10 hetest mutatahat.
katavirag
 
 


Sziasztok,

Rima, orulok, hogy megnyugodtal kicsit. Szerintem az ilyen statisztikan kar felidegesiteni magunkat. Szerintem az AFP is teljesen elavult mar es itt sem vettek tul komolyan. Felhivtak, hogy jo az eredmeny de hogy most az szamszeruleg mennyi is nem tudom. Latom, hogy mas posztokon a lanyok ezzel idegesitik egymast, hogy akkor most kinek volt tobb vagy kevesebb az AFP es a Down teszt. Ha csinalnal vegre te is volnalzot akkor lathatnad, hogy te is mindjart szulsz. :lol: Tenyleg gondolkoztal mar a korhazon? Lassan nalam is itt az ideje egy latogatasnak csak megijedtem amikor azt olvastam mashol, hogy az illeto megnezte a szuloszobakat es azota meg jobban retteg a szulestol. Tudom, hogy nem lesz egy Disneyland de azert a kovetkezo 22 het minden napjan sem akarom magam allandoan erre emlekeztetni. Az elmult par napban sokat nott a hasam es a mehem szelet mar a koldokom felett 1 ujjnyival lehet tapintani. Ennek oromere tegnap vettem meg 2 kismama felsot. Szoval reszkess mert mindjart nalad is aktualis lesz az uj ruhatar. Ja igen, es nem csak nemet oraim vannak hetente 2x hanem angol oraim is hetente 5x.

Katavirag, megfogadtam a tanacsodat es tegnap a vizsga utan olyan frusztralt lettem, hogy elmentem babaruhat vasarolni. Mivel nem tudom milyen nemu foleg zold es kek ruhakat vettem. (Eljen soka a H&M) Valahogy meg nem tudatosult bennem, hogy a ruhakat a sajat gyerekemnek veszem es nem a barataimnak mint eddig. Sajna meg nem ereztem mozogni pedig ez lehet sokat segitene a kapcsolat kialakitasaban. Nameg nagyon varom mar 2 het mulva az UH-t. A szules idopontja februar 25-re van belove de szerintem hamarabb fog mert ha tenyleg 18 hetes lennek akkor meg nem ereznem a koldok folott a meh szelet. Az AFP-vel kapcsolatban szerintem nezz utana a Triplet- ill. Quad-teszteknek mert ez gyakorlatilag egy kibovitett AFP ahol meg sok mas dolgot is neznek a fejlodesi rendellenessegekkel kapcsolatba. Nalam ezt azert nem csinaltuk mert az orvos szerint a Down szuressel bebiztositottuk magunkat. Szegeny nehogy mar csak ezert utazz haza ha van mas lehetoseg is Norvegiaban. Az USA-ban 2010-ig biztosan maradunk de valoszinuleg utana is. Azt nem allitom, hogy ez a tokeletes hely de megprobaljuk magunkat jol es otthonosan erezni.

Jo hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Bocs az eltűnésért, de nem sok időm van emellett az izgő mozgó mellett.

Eduarda kálcium nagyon jó, mikor én éreztem ici pici csipkedést egyből bekaptam, és nem is görcsölt be igazán soha a vádlim, sem semmelyik testrészem a terhesség alatt. Sőt a fogaknak is nagyon jó.

katavirag, oooh de édes babyke, nagyon tündér. :lol:

Rima, nekem is volt húgyuti fertőzésem a terhesség alatt, pedig soha de soha nem volt hasonló sem, a hüvelyi fertőzés is nagyon gyakori, mivel az immunrendszered a béka segge alatt... Tök tremészetes NO PARA, Down kórtól se félj semmi okod rá. Minden baba totál egészséges lesz :lol:

voltunk vese gondiba, szegény arany maszatomat jól megkínozták, de szerencsére több ilyen vizsgálat nem lesz, teljesen egészséges a picur :lol:

Azért nem láttam itt H&M-t mert nincs Georgia-ban, már értem. Na mindegy, erről lemaradtam.

Kép

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Sziasztok!

Purc, orulok, hogy jelentkeztel es jol vagytok! Edes a kicsi, mar hogy tartja magat!
Eduarda, ti meg lassan mentek az USA-ban szokasos 18-20 heti UH-ra, ugye? Te miert is tanulsz nemetul? Az angolt azt ertem, a dietetikus diplomadat szeretned honositani. Mi volt a masoddiplomad egyebkent, ami abba maradt? Ferjed mit dolgozik? Na, jo sokat kerdezek... bocsi :lol:
Rima, jol vagytok? Reg jelentkeztel.

Velem minden ok. A hetvegi magyar talakozon az otthon es itt is szult kismamak kioktattak, hogy itt minden egy katasztrofa, le se szarjak az embert, nincs semmilyen vizsgalat es szulesnel csak baba, aki ossze is varr, ha kell. Ugyhogy jol gondoljam meg, itt akarok-e szulni.... :shock:
Van egy magyar, szulesz-nogyogyasz doki innen 2 orara kocsival, ott volt a talalkozon, hozza elmegyunk csutortokon, megis megbeszelni a tovabbiakat. Mellesleg o is ki van akadva, mennyire nincs itt semmi. Mondjuk o meg csak marcius ota dolgozik itt hebe hoba es neki csak jo, mert kevesebbet kell dolgoznia, annyit, emennyi itt a kovetelmeny.
katavirag
 
 


Sziasztok,

Purc orulok, hogy a babad teljesen egeszseges. Hihetetlen, hogy 6 hetesen igy megtartja magat. Jo eros baba lehet. A H&M-ert tenyleg kar mert szerintem itt vannak a legolcsobb babaruhak es kismamaruhak. Azert gondolom van mibol valogatnod. En viszont nem vagyok elajulva az itteni kinalattol a babaruhakat leszamitva. Pl. babakocsibol nagyon kicsi a valasztek es gyakorlatilag 2 nagy babaaruhazlanc van az is kint a pusztaban. Na igen ha akarsz valami mast akkor rendeld meg a neten csak en ugy nem szivesen vennek semmit a babamnak amit nem lattam a sajat szememmel. Mindegy mert halaadaskor elutazunk a noveremhez Berlinbe es ott majd megveszem amit itt nem talalok.

Katavirag, nem akarok beleszolni de szerintem nem kellene senkire sem hallgatnod korhaz meg szules ugyben. Hetvegen voltam egy partin amin 2 frissen szult anyuka is volt (nem magyarok) es engem is rogton elkezdtek kioktatni es ijesztgetni. Nekem errol az a velemenyem, hogy utalok masokat meghallgatni ezzel a temaval kapcsolatban mert valamiert senki sem bir magaval es ugy erzi rogton meg kell mondania a frankot nem torodve azzal, hogy esetleg megbantja, megijeszti a masikat. Engem azzal piszkaltak, hogy tul kicsi a hasam es valami biztos nincs rendben. Ki a halal kerdezte a velemenyuket? Lehet en gondolkozom tulsagosan betegen de az en terhessegemrol 1 valaki tud es o a Nemetorszagban elo noverem (hozzatennem nincs meg gyereke). Imadom a szuleimet meg a barataimat de tudom, hogy kb. ugyanezt kapnam toluk mint az iment emlitett anyukaktol. Erre nekem meg nincs szuksegem. Nyugodt terhesseget szeretnek ahol nem zavarnak bele a gondolataimba es a babaval valo kibontakozasba. Es ami a szulest meg az orvost illeti vegkepp nem vagyok kivancsi masok velemenyere pedig szombaton nagyon probalkoztak nalam a holgyek. Es igen mas orszagban elunk, masok a szokasok a szulesnel de ezt en elfogadtam es mindig arra gondolok, hogy mennyivel konnyebb es nyugodtabb nekem a terhessegem mint otthon lenne. Szoval csak annyit szeretnek mondani neked ne hagyd, hogy masok osszezavarjanak es felzaklassanak. Amiket kerdeztel arra holnap igerem valaszolok csak most tanulnom kell a nemet oramra.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Eduarda, tokre igazad van, vegul is a szulesek nagy resze ugy is ugyanugy zajlik, barki es barmi is veszi korul az embert. Azert csutortokon kirandulunk munka utan ehhez az orvoshoz, legalabb kicsit fjordturazunk. Legnagyobb meglepetesunkre az elorejelzesek szerint aznap nem fog esni, sot, sutni fog a nap :lol:

A kis pocid miatt meg ne idegeskedj. A legtobb eloszor szult nonel az 5 honapig nem latszik semmi, a 6 honapig nem veszi eszre senki. Eleve a meh felso resze a koldok magassagat csak a 6 honapban eri el. Aztan utana beindulnak a dolgok. A masodik terhessegnel pedig mindenkinek gyorsabban no a hasa. A masik topikban van egy lany, aki most masodszor tehes, most van a 13 hetben es azt mondja, most akkora a hasa, mint az elozo gyermekevel a 25 hetben.

Rima, regen irtal, remelem, jol vagy!

Purc babazik, miatta nem aggodom :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok! :)

Rima, gőzöm nincs hogyan, de mostanában a baloldalamon alszom el és úgy ébredek. (Arra van a férjem :lol: ) Viszont reggelente érzem is, hogy én nem igy szoktam aludni. szval valahogy ugy csinálom, hogy a baloldalt alszom és a jobb lábam jobban átrakom balra, igy kb stabilan fexem és nem mozgolodom annyit.

Purc! tündéri a kisbabátok!!! :lol: és örülök, hogy nincs vesebaja! ez szuper hir!!!

Eduarda! csodállak, hogy birod ki, hogy nem meséled el még a szüleidnek sem! én alig vártam, hogy az első UHn megerősitsék. és most örülök, hogy már ennyi idősek vagyunk, mert most már nem kell titkolnom! :) Mondjuk az engem is zavar, hogy mindenki megmondja a frankót, hogy milyen nehéz lesz nekünk kint szülni... De egy barátnőm mondta, hogy kérdezzem körbe, hátha van Zürichben magyar szülész/nődoki. ez tök jó ötlet! :)


Katavirág, kiváncsi vagyok mit hoz a találkozás csütörtökön! remélem szép időtök lesz és a doki is megnyugtat! :)

vidám hetet :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok,

Katavirag akkor most potolom a tegnapi valaszokat. Genetikai UH-ra jovohet penteken megyunk 19+5 hetnel. A ferjem mar teljesen be van sozva foleg azert mert nagyon kivancsi a baba nemere. En meg inkabb azert, hogy rendesen fejlodik e. Mivel meg nem erzem mozogni nincs semmi informaciom rola es a ferjem minden reggel azt kerdezi hogy van a gyerek es mozog e mar. Orvoshoz meg elozo nap csutortokon megyunk. Az egyetlen jo dolog ebben, hogy hallhatom a szivhangot. Egyebkent eleg unalmas maga a latogatas. Nemetul meg csak most kezdtem el tanulni mert 8 ev angol tanulas utan az mar nem okoz tul sok oromet, habar egyre szebb esszeket tudok irni es teljesen elcseszett szavakkal no a szokincsem. A nemet meg egyfajta kihivas es valtozatossag arrol nem beszelve, hogy hasznos is. Masoddiplomakent mikrobiologiat tanultam posztgradon de ugye 2 ev utan eljottunk. Na ez viszont kihivas volt a javabol marmint a mikrobi. Nagyon szerettem es remelem egyszer meg visszaterhetek ra. A ferjem meg kozgazdaszkent dolgozik itt.

Kolyok orulok, hogy benezel neha ide is. Most mar te is elkezdesz nemsoka kerekedni ahogy latom a vonalzodat. En kb. a 14. heten vesztettem el a fonalat es azota neha racsodalkozom a vonalzomra, hogy je itt tartunk mar. Jo otlet, hogy mar most utana nezel a leendo orvosodnak Svajcban. Ha nem talalsz magyart ne keseredj el a svajci is ugyanolyan jo lesz meglatod. En az orvosomat internetrol kerestem meg elolvastam rola az itteni kismamas forumon a velemenyeket. Erdemes neked is megnezni a netet az orvossal na meg a korhazzal kapcsolatban. En feltettem nektek a valasztott korhazamat. Igazsag szerint eloszor valasztottam a korhazat es utana hozza az orvost.

Kepzeljetek tegnap ejszaka milyen fura dolog tortent velem. Arra ebredtem 2.30-kor, hogy minket labam egyszerre gorcsol. Eddig mindig csak egy volt. En olyat vonyitottam a fajdalomtol, hogy szerencsetlen ferjem azt hitte itt a veg es baj van a babaval. Teljesen lebenitotta a gorcs a labaimat es nem tudtam elorehajolni megmasszirozni oket csak jajjgattam kinomban. Kb. 2 percig tartott es ez ido alatt az izmaim beton kemenyseguek voltak. Most mar tenyleg nem tudom mi a fenet tehetnek ez ellen hiszen minden nap szedek kalciumot meg magneziumot is es az etkezesnel is marhara ugyelek arra, hogy minel tobbet vigyek be. Jovo heten megkerdezem majd az orvost van e valami jobb otlete vagy ez ilyen terhessegi nyavalya es turelemmel kell viselni.

Na befejeztem mert latom mindig velem van tele minden. (jo idonkent magyarul irni)

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Szia Kolyok, orulok, hogy megjelentel te is ujra! Ahogy elnezem a vonalzodat, ugy marcius vege fele fogsz szulni, ahogy Rima. Bar o nemigazan akar vonalzot feltenni.... :wink:
Hanyingered volt? Hogy vagy a borodben? Akkor januarban koltoztok?

Rima, tobb mint egy hete nem jelentkeztel. Remelem, jol vagy es csak nem kerulsz internetkozelbe.

Edu, koszi az infokat! Hu, az a labgorcs rohadt sz..r lehet. Nekem nagyritkan a talpam beall, de mar kapok is oda es maszirozom, olyan rossz erzes. El sem birom kepzelni, milyen lehet mindket labon.

Valami ionhianyod lehet, de ezt a vervetel sem mutatna ki, mivel altalaban sejten beluli a dolog. Annak idejen, amikor osztalyos dokineni voltam, a vizhajtos betegek kuzdottek ilyen problemaval. Kalium-magnezium-kalcium kombinaciot kaptak. De terhessegben ez valami specko dolog lehet, en mar tobb embertol hallottam, hogy nem ritka. Megprobalok utanaolvasni, hatha segithetek.

Na csajok, en meg elkezdem a ruhataramat atalakitani. Na nem mintha drasztikusan none a hasam, csak en azelott igencsak szuk cuccokban jartam. Egy kicsit el is keseredtem a miatt, mert mar 55 kg vagyok, es 51 voltam, de az az igazsag, hogy ramjon minden cuccom, azok is, amelyek karacsony kornyeken (53 kilosan :wink: ) mar nem. Szoval ez a hizas a melleken van, hason es hasban es esetleg viz. Ferjem szerint nincs valtozas.
Mindenestere az eddigi variaco, hosszu testhezallo felso + kigombolt farmer mar nem jo, nyomja alul a hasam es tudom, azt nem szabad csinalni. A heten osszeszedem az osszes olyan cuccomat, ami jovo tavaszig szoba sem jon (ez alatt ertem a papucsokat es nyariruhakat is, sajna) es legkozelebb hazaviszem.
Es hat irany a H+M. Kismama reszleg :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, itt vagyok :D ! Sajna most eleg bonyolult az eletem, sikerult vmi nyavajat osszeszednem, igy magas lazzal, kohogosen, nathasan dolgozgattam, mikor hazaertem, azt sem tudtam, h h ugorjak az agyikomba :wink: ! Meg a munkahelyemen is jol felidegesitettek, mert nem engednek fosuliba, pedig ezt megbeszeltuk meg juniusban, maskor mindenrol papirt kerek :twisted:

Purc! Hogy mennyire gyonyoru Balint baba, en is ilyet akarok :wink: !

Eduarda! Nekem a bal labam szokott gorcsolgetni, hat marha kellemes :? ! A nemet meg tuti nem fog megartani, nekem most albanul kell elkezdenem tanulni, bar lehet, h a kisfiam v kislanyom fog megtanitani :) !

Katavirag! Mikor keszulsz haza? Roka komaval hogy allsz? Nekem mar megvan a vonalzom vmi 4hete, csak fogalmam sincs hogy kell felrakni :roll: , na mosl lebuktam, h milyen hulye vagyok....

Kolyok! Van vkid kint Svajcban? Nekem a leendo sogornom el ott, de sajna nem tud magyarul, csak szlovakul es irto bekepzelt csaj :roll:! De sok magyarral fogsz te kint talizni!
rima
 
 


Rima,

Miutan elkeszitetted a vonalzodat a BBCode-ot be kell masolnod a Profilod Alairas cimu reszebe es onnantol kezdve minden hozzaszolasod vegen megjelenik a vonalzod. A Profilba a honlap tetejen a Segedletek szo alatt jutsz be. Onnantol meg mar egyertelmu. Jo lenne mar latni hol tartasz mert igy nem tudjuk kitalalni mikor mesz legkozelebb midwife-hoz, UH-ra es mekkora a pocid. Ezeket majd ird meg legyszi. Milyen szemetseg, hogy nem engednek foiskolara amikor pedig egyszer mar igent mondtak ra. Azert tudsz meg valamit tenni az ugy erdekeben? Amugy meg ha szulesi szabadsagra mesz ugyis azt csinalsz amit akarsz. Remelem Angliaban nem az a trend mint itt, hogy szules utani 6. heten gyerek bedova a daycare-be anyuka meg vissza a munkahelyre.

Katavirag, ne foglalkozz szerintem a sulyoddal. Nyilvan meg mindig sovany vagy a magassagodhoz kepest es nekem az az erzesem, hogy igazabol nem mi fogjuk eldonteni mennyit hizunk meg akkor sem ha betartunk minden "szabalyt" a terhes mami taplalkozasara vonatkozoan. Nalam direkt nincs itthon merleg mert amig ugy erzem, hogy a popsimom meg a combomon nem feszul a nadrag nincs semmi baj mert az azt jelenti, hogy a sulygyarapodas a hasamra koncentralodik. A baba meg nojon csak es nyujtogassa a hazat. A terhes ruhak pedig arra vannak, hogy kenyelmesen erezd magad. Szoval no para! Mikor van a kovetkezo UH idopontod? A macska miatt nem latom hol tartasz. :D

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Proba :)

Kép Kép
rima
 
 


Juheeeee, sikerult! Koszi szepen Eduarda, vegre vki ertelesen elmagyarazta, jo anyuka lesz beloled, van turelmed magyarazgatni :lol: ! Max. a felmondas johet szoba, de az min 1honap, annyit megnem veszithetek...szemetseg volt, na de most mar mindegy :( ! Nekem is mondtak, ha a baba szuletese utan 2hettel visszamehetek dolgozni, de max 1evet maradhatok otthon babazni, persze abbol az utolso 4honapot nem fizetik! Na ez ellen a parom nagyon ellene van, es azt mondogatja, h a baba 3eves koraig otthon kell vle maradnom, persze fosulira jarhatok, akkor o lesz a picivel, meg mar a kistesot tervezi :lol: ! Szoval en mar oda nem megyek... es te meddig szeretnel otthon maradni a picivel?

Kép Kép
rima
 
 


Szia Rima, udv a vonalzosok kozott! Engem kerul a hanyinger es ha van is emelyges, tenyleg enyhe. De egy ket eteltol meg tudok undorodni. Ti hogy alltok vele?

Hat igen, en meg abban a hitben ringattam magam, hogy egy kismama ugyebar hazankban, meg foleg a mi gyerekkorunkban, a gyermek 3 eves koraig otthon maradt. Aztan jott a sokk, itt ugyanis 1 ev max, aztan nuku penz. Szepen visszamegy mindenki 1 ev utan melozni. A total sokk, hogy nehany hete Portugaliaban meselte egy dokino, hogy o mindket gyerek szuletes utan 6 hettel visszament, mert elveszitette volna a munkajat es penzt sem ad az allam tovabb. Lassan mar ott tartunk, hogy szulsz aztan masnap melo :lol:

Edu! Ma megyek UH-ra ujra, de ez csak amolyan gratisz egy magyar ismerostol, aki innen 2 orara van. Szep ido van, extrem ritkasag, igy szep utunk lesz. A ferjem ugyanakkor annyira nem orul megsem, mert szerinte a gyerek unja mar a bizsergo hangot :lol:
Ma 10 hetes 4 napos terhes vagytok, ha a macsek miatt nem latnatok.

Az izomgorcsrol nem sokat lehet olvasni a neten. Igazabol az oka nem ismert. Talan a gyakoribb labtrona segit, mert noveli a verkeringest.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem vannak olyan napok, hogy egyertelmuen erzem, hogy terhes vagyok: reggel nehez csocsok, hasban domborodas, enyhe hanyinger ha ehes vagyok. Aztan 2-3 napig semmi, es ilyenkor kicsit bepanikolok. Ti hogy vagytok ezzel? Csak en lennek ilyen?
katavirag
 
 


Katavirag!
Aranyos egy ferjed van, latszik, h aggodik, parom uj szorakozasa, h mikor felhiv a telefont a pocakomhoz kell tenni es beszelget a babaval, este meg orakat elvan a pocakban levo babyvel :lol: !
es te meddig szeretnel a picivel maradni? szerintem ez kegyetlenseg, ami nyugaton megy, en meg az egy evet is keveslem, de az a par het....
nekem a hanyingerem 2hete elmult, erre ezen a heten visszatert es azota gyotor, de az elmult 2hetben en is panikoltam ezrrel :lol: , szerintem minden kismamaban benne van felsz, neha en tulzasba is viszem :oops: !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!
Rima, vééégre, van vonalzód :)

igazából meg is akartalak Titeket kérdezni,
szval én az egész külföldön szüléstől azért félek, egy picit, hogy nem fogom érteni, amit mond az orvos. nyilván, ha minden simán megy akkor igen. mert azért beszélek angolul, valamit németül is és lesz ott időm beleszokni. De konkrétan ez a szitu, hogy "blablabla blablabla with your baby? " ettől félek. erre mondta a barátnőm, ha szerencsém van magyar orvos/szülésznő. persze ha nem, akkor is jó előre körbenézem! köszi az internetes körbenézős tippet, Eduarda!
Rima, nincs senkim Svájcban, de több magyar is megy ugyanahoz a céghez dolgozni, ahová a férjem. és pl egy fiatal házaspárt ismerünk is. szval nem leszünk teljesen egyedül. no meg Svájc nem a világ vége, a szülök barátok könnyen kiruccanhatnak majd! (nemúgy mint a tesómékhoz, ők sajnos USAban vannak szintén... :( )

igen, januárban költözünk, azaz még lehet hogy december végén, hisz a párom januárban kezd. még nem tudom, hogy sikerült a munkahelyemről hamarabb elmenni, mint a szülés, de kitalálom :)

Köszi Katavirág az érdeklődést, igen, március végére vagyunk kiirva. és szerencsére csak kevés émelygés volt, egyszer hánytam, akkor is éreztem előre, hogy nem kellett volna az utolsó paradicsom... erre mondtam, hogy "jogos volt a kicsitől :) ". Szval tök jól vagyok. én már érzem a pocim kerekedését de a férjem szerint nem látszik.... egészen tegnap estig, amikor többen is mondták, hogy a köldököm alatt gömbölyödik. (csipőszoknya és kicsit sztreccs felső volt rajtam, jobban látszott, mint eddig :) )
Aztán majd Te is számolj be a mai UHról! kicsit irigyellek ám nekünk több mint egy hónap múlva lesz a következő :) aranyos a kispapától, hogy igy aggódik a bizsergetés miatt :lol:
53kilo??? ne hülyülj! én az esküvőmön voltam egy 10essel több, és nem voltam vastag!!! szval szerintem ne aggódj! :) növeszd csak a pocidat :D

hát igazából ez a munka dolog engem szerencsére nem érint, mert az itthoni munkahelyemről megyek szülni, igy rám érvényes lesz a 3év :) és közben valszeg majd ha minden jól megy, mi is tervezzük majd a következőt :) no nem azonnal ;) és addig a férjem dolgozik Svájcban és szerencsére a gyedet külföldre is adják :lol:
Egyszerűen teljesen elképedtem, amikor irtatok. hogy pár hónap után vissza kell mennie az anyukának, ha nem akarja elvesziteni az állását!!!
:evil: nem értem, hogy az állam hogy nem fogja föl, hogy a legfontosabb a jővő nemzedékének egészséges fejlődése, amihez hozzátartozik, sőt alapfeltétele, hogy az első három évben Édesanyja törödjön vele és fejlessze? ezt nem adják meg neki semmilyen bölcsiben!!! brrr

na kicsit hosszúra sikeredtem!
mosolygós napot mindenkinek, jelentem Magyarországon ismét itt az ősz, borongós és esős napunk van!

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Kolyok, azert ne aggodt! Minden reggel ramegyek az idojarasjelentesre es konstatalom, hogy otthon mindig jobb az ido. A mai nap csak kiveteles. Hetvegen otthon mar 20 fok lesz es napsutes. Igazi venasszonyok nyara. Lelekben egy kicsit mindig otthon vagyok.

Svajc. Nemet teruletre mesz? Nem vagyok teljesen tisztaban Svajccal, sosem voltam ott. Valahogy olyan kis elszeparalt, maguknak elo, jomodu orszagnak tuntek nekem mindig is. Egy baratnom volt kint 3 evig, mert a ferje ott dolgozott egy brokercegnel. Eleinte halara unta magat, aztan meg alig birt hazakoltozni, mert ugy megszerette. O is ott szult, es kismamakent mar jobb volt ott neki, nyugalmasabb.

Szoval majd a szulesnel olyanokat fognak mondani, hogy "jetzt drucken!" meg "hier kommt das Baby!" :wink:

En megmondom oszinten, az en hasam meg nem kerekedik. Persze neha igen, de az inkabb csak puffadtsag. Annyit erzek, hogy bizonyos ruhadarabok mar nem kenyelmesek. Ha a hatamra fekszem, estenkent kemenyebb a meh es ilyenkor erzek a szemeremcsontom felett egy kis pupot, de napkozben igazabol semmi. Ez ugye normalis elso terhesseg 11 heteben.

Ti mikor kezdtetek el ugy igazan erezni, hogy no a hasiko?

Rimus, a fene vigye el azt a hanyingert! De azert neha jo erzes, mert megerosit abban, hogy terhes vagy, nem? :wink:
katavirag
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?