Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hoztam én is a képeket.

A hajam majdnem ilyen színű eredetileg, de ez nem a végső, mert még jönnek bele piros csíkok. (de ezt már lehet, hogy megírtam itt, akkor bocs) Szóval 2-3 hét múlva leszek készen. :lol:
Azért vágattam le, mert egyfolytában össze volt kötve, Balázs állandóan húzta és nagyon korpásodott is. Most csak egy csattal félretűzöm és kész.

Voltunk ma dokinéninél és mérckedtünk is. Kereken 8 kilós és 70,5 cm Balázs. Hát nem kicsi. :lol:

Nekünk nagyon bejön az alma. Imádja. Simán is, krumplival is és a tejpépbe is szoktam keverni, mert úgy jobban szereti.
Jövő héten azt hiszem a répát kezdjük. De lehet már borsót is, héja nélkül, sütőtököt és lassan husit is. Hát most majd ezek jönnek, szépen sorban.

Imádom ahogy eszik kanállal, egyre ügyesebb. Már úgy tátog, mint egy kis fecske. :lol: :lol: :lol:

Kép ilyen volt
Kép ilyen lett

Kép Egy gesztenye-gombócot gyorsan lekapott... Kép és élvezettel szétnyomkodta. :lol: Kép Szeretek így hasalni

Na, jó éjszakát, mi lassan megyünk aludni!

sch.judit
 
 


szia pannica:) Gegének pontossan négy foga van és már kint van az ötödik is :)

sch.judit :látom ihletet kaptatok a féléves tortára Nagyon helyes:):):):)

A babák nagyon édesek bocsika hogy nem részletezem külön külön :):):)
teszek én is újat fel :):)
Kép

Kép

Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon nagyot nőttek a babák. És Athina és Gege is már hogy állnak. :lol:

Sch.Judit: Nagyon jó lett a hajad és Balázs is jó nagy baba. :lol:

Dicamama: szép család vagytok jó az a közös kép :lol:

Berzkat: Zita nagyon szép kislány és már hogy ül a hintában. Áronnak drukkolunk, hogy minnél előbb javuljon a szeme. :lol:

Hát akkor én is hoztam képeket:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 

 
 

Szioka! :lol:


Babák nagyon édesek egytől - egyig! :D
Már 3 napja próbálkozunk az almával,de még mindig nem csípi a kisfiam,de tegnap azért 1 kanállal lement! :)
Hétfőn jön a védönő,és elmondja szerintem mit ehetne Gabika és hogyan.Na kíváncsi leszek rá.
Jól vagyunk,tegnap elég nyügi volt este a foga miatt.
Ja és tegnap 11 után 16kor evett csak mert 12-16ig aludt! :shock: Azt hittem már keltenem kell,de ébredt rendesen! :D Jó kisfiú! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Boszibaba: Az nem semmi hogy Gabika 4 órát aludt egy huzamban, nálunk Dávid max éjszaka alszik négy órát. Nappal a rekord eddig 3 óra volt. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy szerintem nemsokára nálatok is aludni fog majd többet.
Éjjl nálunk 10-11 órákat alszik a kis ember,így sokszor 9-ig lustizom én is! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Mi lehet Crissyvel???Már régen írt,mikorra is van kiírva??

Van a soroksári uton egy baby outlet!Nézzétek meg a neten jónak tűnnek a leárazások!!

Folyt köv..felébredt...

KépKép
vicuska
 
 


sziasztok!

bocs hogy eddig nem jöttem de a szeptemberünk teli van szülinapokkal meg névnapokkal és mindenkinek sütök valamit,meg a boltokat járam ajándékért.meg most hogy ilyen jó idő lett bepótoljuk a sétákat.

csak hoztam pár képet és megyünk le apa elé.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép na ezen engem nem kell nézni.:) Kép Kép köri cipőjében:) Kép
kismama18
 
 


meg még eggy dolog.

szeretnélek megkérdezni titeket,hogy mi a véleményetek.

van egy barátnőm akivel rengeteget sétáltunk.egészen addig míg elnem költöztünk.utánna elkezdett lerázogatni olyanokkal hogy arcüreg gyülladása van,erre másnap aztmondja hogy nem jön le mert egész délelőt a xy al sétált.meg hasonlók.ez ment 2 hétig.addig próbálkoztam.másfél hónapja le se hív.ha én irok neki vagy leráz vagy vissza sem ír.nem bántottam meg az tuti.

mit csináljak?próbálkozzak még vagy haggyam a p...ába.szerettem vele sétálni,és most nagyon szar hogy ránk se bagózik.mindig másokkal látom sétálni.

na megyek.

ha valaki tud rá valami okosat az irja le lécci.
kismama18
 
 


Nika!

Hat, ez mar tenyleg nem lehet veletlen, en is pont ezt a "kulcscsomot" vettem meg Lucanak a CORAban a multkor, hogy ezt majd jol tudja gyomoszolni a szajaba, meg csorgetni. Es szereti is :wink:

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok! :lol:

Mindenkinek kellemes 7végét,pihenjetek sokat!ű
Ma vagyunk 6 éves házasok a párommal! :lol: Holnapra készülnek finom kaják és persze süti is!
Gabika mától eszi már az almapépet. Persze ez már nagyon ízlik neki,mert én csináltam,és nem konzerv kaja. 5 kanállal meg is evett+220 tápszer még utána! :lol:
Lesznek képek is majd nemsokára!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


És akkor a pár kép,ahogy ígértem :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


judit: jó színű a hajad, jól áll, bár nekem az előző forma jobban tetszik, de ez is szupi, csak én félhosszú párti vagyok. :)

Kép
gyanixi
 
 


Köszi Gyanixi!

Igen, így kiengedve jól nézett ki, szerintem is. Csak soha nem tudtam így hordani, mert eléggé hullott, mindenhol a hajszálaim voltak az egész lakásban. Meg a Balázs nagyon húzta, abba csimpaszkodott ahogy felvettem, így gyakorlatilag folyamatosan össze volt kötve március óta. Szóval ebben az állapotban szinte nem is voltam látható. Különben én is sajnáltam, mert mindig hosszú (félhosszú) volt a hajam és most nagyon furcsa. De majd meg fog nőni. (Ha jön a következő baba, akkor tuti, mert most is akkor nőtt meg :D )

sch.judit
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, akinek már eszik a babója főzeléket, meg gyümit, mennyiket eszik.
Az én kislányom délig csak szopik. Délben kap egy 1/2, vagy 3/4-ed üveg főzit és utána még szopik és így alszik 3 órát.
Délután 3-4 között ébred, szopcsi, majd 5-kor egy 3/4-ed üveg gyümi püré. Este 7 és 9-kor van még szopcsi és alvás reggel 6 fél 7-ig.
Szóval mennyiket esznek a ti babóitok, ebben a korban elég neki a 3/4-ed üveg főzi+3/4-ed üveg gyümi?????????

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok!

Kismama: Patrik nagyon nagyot nőtt. :lol: És már hogy "sétálgat" :lol: Szerintem azzal a lánnyal nem kéne többet foglalkoznod, bár én azért kivácsi lennék a helyedbe, hogy mi ez a hirtelen eltávolodás! Lehet, hogy rá kéne kérdezned!

Ancsa: Szerintem bőven elég neki ez a mennyiség. Nálunk Dávid hajnal 5-kor szopizik majd 8 körül eszik egy adag tejpépet utána délben megint szopi majd 3-4 felé egy üveg gyümölcsöt esetleg ha délután még éhes akkor megiszik kb. 80-100ml ivólevet vagy egy fél üveg gyümit és este fél kilenckor szopi és alvás reggel 5-ig.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Boszibaba: Láttod Gabika tudja mi a jó neki amit anya csinál :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!


Akira bocs hogy még nem küldtem a kutyákról a dolgokat de nem fogom tudni elküldeni csak email-ben. Meg tudod adni az email címed és akkor máris küldöm.
Kismama én hagynám a csajt de előbb kérdőre vonnám mert úgy is idegesítene hogy miért van ez.
Tündériek a babák és milyen nagyok gondolom lehet menni utánnuk egész nap. Balázs még nem mászik nem kell rohangálni utánna de napközben alig alszik úgyhogy lefoglal rendesen. Elég akaratos lett.
Boszibaba Balázs is csak azt az almalevet issza amit én reszelek és facsarok ki és szerintem jobb is mint a bolti.
Na megyek hív uraság. Kép Kép
KépKépKép
rena10
 
 


Ancsa, sztem is eleg boven amit eszik, athina ebben a korban csak par kiskanal pepet evett naponta. reszelj friss almat vagy masmilyen gyumit neki az jobb mint a bolti :D es alt. jobban is szeretik!

help! nektek mennyit alszanak a babak napkozben :?:
Athina max 3 orat es azt is harom alkalommal, de ma csak pl. 1,5 orat aludt, delben 1-et, delutan 1/2-et :shock: normalis ez :?: mert en mar teljesen kivagyok, foleg, hogy ejszaka is 2-3-szor felebred. :evil:
Kép a kis rosszcsont

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Sziasztok!

Jól vagyok, kismama hiányolt, ezért jelentkeztem. Babával minden oké, még 6 hét elvileg!
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap értünk haza Tiszaföldvárról(hétvégi kiruccanás)anyósékkal voltunk-borzalmas volt-amit a páromnak nem mondok.Mindent megtesznek,kiszolgálnak....de a stílus ahogy oktatnak,tanácsot adnak...nem bírom!!!!Apósom folyamatosan macerálja a kislányt mert neki ez a játék-hiába mondtam ne piszkálja a fülét ne ráncigálja evés közben a kezét -lábát- orrát-nem érti.Bocsi a panaszkodásért.

Jó hír:ma volt az első éjjelem amit végig aludtam mert a kislányom is így tett!!!

Pannica:Nekem ma feltünően sokat alszik,de amúgy 3-4 órát napközben 1nagy alvás és 1-2kicsi.

Kismama:kérdezz rá és ha így sem oldódik meg keress más barátnőt!

Ancsa:szerintem is jó ez a mennyiség,nekem is hagy egy picit az üveg bébiételből.

A BABÁK MIND EGYTŐL-EGYIG GYÖNYÖRŰEK!!!!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

Pannica: Szerintem teljesen normális ahogy Athina alszik! Nálunk Dávid délelőtt alszik kb. 1 órát és délután is kb. 1 órát esetleg ha nagyon fáradt akkor még beiktatt valahova délután egy fél órát.

Chrissyy: Kitartás már nem sok van hátra. :lol: :lol: Várjuk ám majd a hireket :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


már annyiszor rá kérdezdtem :( :( :( :( :( de soha nem jött válasz:(:(:(:(ma felhivom és úgy kérdezem meg.akkor csak válaszol!de már csak a válasza érdekel!nemkell nekem barátnő!mindig így járok.3-4 hónapig minden ok aztán eggyik napról a másikra nem hívnak.el leszek én egyedül lenn.már Patrikkal is lehet beszélgetni,meg hintázni,csuzdázni.csak azért szar.nekem még soha nem volt olyan igazán igazi barátnőm:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(de így jártam!!!!!!!

azért köszönöm!
kismama18
 
 


egy kérdés!

az nolmális hogy úgy jött meg tegnap a bajom hogy még volt 2 gyógyim????múlt hónapban 23.-án jött meg.elvileg a ygógyszer beszabájozza nem????????????
kismama18
 
 


Sziasztok! :lol:

Kismama teljesen megértelek,ilyen barátnő nem érdemel meg téged! Nekem is volt egy barátnőm egészen 13 éves koromtól. Na ő miután megszültem küldött egy sms-t,ENNYI! :? Én elején küldtem neki képeket,de már nem,hiszen nem érdemli meg! Ha vki ilyen,hogy a jó barátnője eszébe se jut,akkor sajnálom! Én letettem már róla teljesen,vannak szerencsére más barátaim! :P

Akíra merre vagy? Minden rendben veletek?

Alvás: Gabika nálunk ugye éjjel megvan a 10-11 óra. Napközben úgy 6-8 órát alszik! :)

Pannica Athina olyan cuki a kalapban! :lol:

Chrissy de jó,hogy jelentkeztél! :) Remélem nemsokára egy újabb születéstörténetet olvashatunk majd!

Ancsa mi csak most kezdtünk el enni mást is. Nekünk minden délután 5 kanál csúszik le az almából+220ml tápszer még utána! :lol:
Tftimi? Rena? Gyanixi? Vicuska? Zsu? Macsek? Bacsbern? Berzkat? Dicamama? Barbamami?Nika? Tim-csi? Judithappy? Hol vagytok lányok?
Nikole minden ok már? Rendbejöttél kicsit?

Nyítottam egy topikot a babaképeknek:
2007-ben született babák - BABAFOTÓK

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Egy kép ide: Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


többi képeket a másik topikba tettem :)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Jöttem, felteszem gyorsan a mai táblázatot, aztánha Kyra hagy rá időt visszaolvasok, meg írok :)

Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ezek szerint normalis ennyi alvas koszonom. Boszi, te aztan kulonosen szerencses vagy!

Vicuska: gratula az ataludt ejszakahoz! Tegyel fel kepet Lottirol!!! Regen lattam.

Nika: Gege cukorpofa, nem semmi, hogy mar 5 foga van! Mivel eteted te ezt a kisfiut? :wink:

Kismama: en a mensivel kapcsolatban hozza nem tudok szolni. Eppen en is teljesen gondban vagyok. Juliusban jott meg eloszor, de azota semmi (vagyis agusztusban nem volt) Szoval most mi van? Megint terhes lennek? Egyszeruen nem tudom ravenni magam, hogy csinaljak egy tesztet... :roll:

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Akira: kijavitanad a tablaban, hogy mar mindent csinal athina (kuszik, maszik, fordul, ul sot all) es mar negyreszt nem anyatej, hanem sajna tapi es mindenfele rendes kaja

koszonom!

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Kismama: Én a mensihez nem tudok mit hozzászólni mert nekem 6 hétre megjött és azóta is rendszeresen megjön. :evil:

Boszi igen te nagyon szerncsés vagy, hogy napközben 6-8 órát alszik. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Pannica: :):):) Gege még szopizik de már csak inkább reggel este és amikor aludni akar amúgy eszik somindent.Este még kap egy adag tápit de ezt eleitől fogva kapta mert nem volt elég a tej most meg már nem hagyom abba és olyan jól elalszik rajta :) :oops: de azért abbahagyom úgy kb egy éves kora körül a tápot.Eszik mindent ami neki való babakaja gyümölcs stb sőt reggelire már úgy eszik hogy kis vajaskenyér párizsi vagy sonka :wink: :wink: :oops: :oops:

nika70
Salgótarján
 
 


ja mensi:
nekem az első kettő két havonta volt és most a harmadik már rendesen 30 napra jött

nika70
Salgótarján
 
 


Na csajok most vagyok tiszta ideg! :twisted:
Volt itt a védönő,és inkább ne jött volna!
Idejött nekem tök betegen! :evil: Azt mondta,hogy lemondthatta volna,de nem akarta! Könyörgöm egy egészségügyes dolgozónak hogy lehet ennyi esze?
A hozzátáplálásról mondta el a javaslatait.
Ja és nem tudom írtam-e,de nálunk 1 hete már nincs anyatej! Teljesen elapadt! :( De a HUMANA HA2 tápszer nagyon nyerő,remeg érte! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Boszibaba!
Ezek szerint Gabika 16-18 órát alszik egy nap :?: :!: (Ha éjjel 10-11-et, nappal 6-8-at) Ezt én el sem tudom képzelni.

Akíra!
Majd írok privit, mert nekünk sem aktuális már a tábla. :?

Mensi: hát én ehhez inkább nem írok, mert nekem ugyan egyszer megjött, de aztán kizárólagos szoptatás mellet többet nem... :cry:

Kajcsi: nekünk írtak fel Milupa HA tejpépet. Eddig a DM-ben vettem simát, az nagyon finom volt (szerintem), de ez a mostani szerintem szörnyű. Mondjuk én mindig reszelek bele egy egész almát, így habzsolja Balázs. De holnap megyek a DM-be és bevásárolok megint nem hipoallergénekből. Szerintem nem lesz semmi baja attól sem. (legalábbi remélem)
Ma először kóstoltunk konzerv kaját (alma-csirkehús), mert eddig én főztem mindent. Hát, megette, de nagyokat fintorgott közben. Gondolom a csirke-íz volt furi Neki. Úgyhogy nálunk lehet, hogy marad a házikoszt. :wink:
Tejcsim annyi van, hogy este egy szopira elég, de még tápit is kap mellé. Így nagyon gyorsan bealszik, de éjjel mégis 2-szer kelünk. 3-4 felé és 6-7 körül. Mostanában nem panaszkodok a nappali alvásra sem, de azért messze nem tartunk ott, mint Boszibabáék.

Ja, és képzeljétek a kaki Balázsnak csak hason fekve megy. :shock: Leteszem a játszószőnyegre és 5 percen belül megjön a produkció. Mondjuk múlt héten 2 napig nem volt, mert a krumpli megfogta szegényt.

Na, megyek pelust cserélni! :lol: :lol: :lol:

sch.judit
 
 


mi most már a dm-es tápit esszük csak 1000 ft és Gege szeretei de mondhatom Gege mindent megeszik nem nagyon válogat:):):):)összehasonlítottam a humana fitt2-vel szintem milligramra ugyanazok vannak benne mindkettőben és nem utolsósorban fele annyiba kerül.Nekem még van tejcsim de már elég kevés inkább csak szomjoltásra meg altatásra használjuk :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!!!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hisz nektek mindannyiótoknak idősebb a babója, mint Bencus!

Szóval: Bencus még csak szopizik, se tea se víz nem szerepel az étlapján. Szerintetek mikortól adhatok neki bármi mást? Sokan mondják, hogy adjak neki reszelt alma levet. De egy picit félek, hogy attól fog-e ugyaniuyen jól szopizni!!Szerintetek?
Valaki írta, hogy már 2-3 hónapos korában gyümiket adott a babójának-pontosan nem emlékszem, hogy melyikőtök volt az!! :)


SEGÍTSETEK nekem!!!Egyáltalán milyen nézet van most? Kb. mikortól ajánlják a gyümi levet stb. a védőnők??Kinek van egy értelmes védőnője???Mert az enyém egy katasztrófa, vagy még annál is borzalmasabb!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :(

Előre is köszönöm szépen!!
Szép estét!!!

Kép
Kép
judithappy
 
 


elvileg ah csak szoptatsz igény szerint elég neki a cici viszont amikor nagyon meleg volt akkor is csak a sima vízet ajánlották forralás után visszahűtve :)

nika70
Salgótarján
 
 


Judithappy!

Azt hiszem Bacsbern volt az, aki előbb adott neki más kajcsit, de nem vagyok benne biztos.

Hát, én nem adtam semmit 5 hónapos koráig, se vizet, se teát, akkor is csak azért, mert kénytelen voltam. :cry: Ha van elég tejed, akkor miért szeretnél mást is adni? Vagy csak kipróbálásra?
Azt mondják, a babák 5 hónapos koruk körül a legfogékonyabbak az új ízekre.
Van egy táblázatom, amit a védőnőmtől kaptam a kajcsikkal kapcsolatban. Holnap megpróbálom felvarázsolni ide valahogy. Benne van minden gyümi és zöldség, meg a többi kaják is, hogy mit-mikor ajánlanak bevezetni. Szerintem elég jó, persze nem szentírás, de kiindulásnak megteszi. Aztán persze mindenki úgyis azt csinál, amit jónak lát. :wink:

Jééé, most nézem már mindjárt 5 hónaposak lesztek! :shock: :shock: :shock:

Úgy látszik én szerencsés vagyok, mert nekünk nagyon jó a védőnőnk, mondjuk én ragaszkodtam hozzá, mert nekem egyben barátnőm is. Amúgy egy idősebb nő lett volna, de én Ágit szerettem volna, mert (bár nincs gyereke), de mindenben segít és a legkisebb hülyeségekkel fel mertem hívni anno. A másiktól biztos nem mertem volna megkérdezni egy-két dolgot.

Na, megyek, elteszem magam holnapra!
Jó éjt mindenkinek!

sch.judit
 
 


Hello!

judithappy: az én személyes véleményem az ,hogy minnél tovább szopik egy baba annál jobb.
Ha más akadálya nincs a szopinak /pl kevés,vagy sokat nem vagy otthon stb/ akkor ne erőltesd a hozzá táplálást.
/Ez az én véleményem./
A mostani nézett az ,hogy a babák 6 hónapos korukig kizárolag anyatejet kapjanak.
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Hú de elfáradtam Balázs igénybe vesz egyre jobban.
Boszibaba de jó ötlet az új topik meg is nézem.
Kismama barátnő volt nekem is sok de elpárologtak. Most is van főleg kisgyerekes anyák de olyan szoros barátság mint tinikoromban nincs egyikkel sem. Mostanába a párommal eljárunk haverokhoz néha ahol szintén pici baba van de ennyi és néha sétálok ismerősökkel na meg persze a gyerekek. Én már nem nagyon vágyok szoros baráti kötelékre de haverok vannak havonta 2-szer összeülünk. Sokat csalódtam én is, és én is azt mondtam elvagyok én Balázsal egyedül is, nekem is rosszúl esett mikor a barátnőm azt mondta nem ér rá aztán jött velünk szemben egy másik csajjal. Erről ennyit.
Boszibaba a védőnőtök nagyon hülye betegen felmenni egy kisgyerekhez hát, én is kibuktam volna.
Judithappy sajnos mi tápisok vagyunk így már adok neki egy két dolgot. Teát én már adtam 1 hónaposan mert nagy meleg volt és igényelte. 3 hónap után adtam neki almalevet, őszibarackot/az nem jött be/, és pár napja kap sütőtöklevet és vanílliás tejpépet /HA-t/ imádja.
Ha anyatejes lenne én szerintem vártam volna de így ?!
KépKépKép
rena10
 
 


Judithappy: Szerintem is várjál még a hozzátápival, ha nem is 6 hónapos korig de legalább 4-5 hónapos koráig. Főleg ha van tejcsi!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


judithappy:

én 3 hósan kezdtem a hozzátápit,de mi tápisok vagyunk.azt mondják a tápis babáknál lehet előbb kezdeni :? :? :? de ha csak tejcsit kap szerintem várj még!
kismama18
 
 


Jó reggelt! :lol:

Tegnapihoz még:

Érdekes a hozzátáplálásról alkotott véleménye a védönőmnek.Nem tudom kinek mit mondtak vagy milyen elvet követett.

Én azt vallom,hogy először gyümik,aztán majd főzi,amibe később majd husika.

A védönő szerint először gyümi(szerinte bármi-szerintem először alma,barack..stb). Utána szerinte krumpli gyümivel.Na,ha abból sokat eszik,akkor jöhet a fözi,amit krumplival kell sűrítenem,és majd jó soká adunk hozzá husit. Na szerintem Gabika már év végén husizni fog ,nem fogok én rá várni!

Ja és amin meglepődtem,hogy neki mindegy,hogy én fözök vagy veszem,de,ha én készítem,akkor sót és cukrot is használjak,de csak egy kis keveset az íz miatt. Mondjuk keveset használok is,mert az nem árt neki szerintem(pedig én se vagyok cukorpárti,de ki eszik meg savanyú dolgokat?).

Még annyit:
hogy a védönő szerint,ha pl: Gabika 7kor eszik,akkor ha aludt utána akármennyit etessem meg gyümivel,és akkor majd 11kor még kap tápszert. Hát nekem ez elég érdekes felfogás,mondván,ha a gyerekem alszik 1 órát nem lesz éhes,csak mikor eljön az idő. Nem véletlen ajánlják ezeket a kajcsikat tízóraira és uzsira.
:)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Marci alszik, így megpróbálok gyorsan jelentkezni, mert eléggé el voltam veszve.

Szóval azért készültem ki idegileg, mert Marci az elmúlt 1-2 hétben vagy evett vagy aludt vagy ordított. Az én mindig vidám és mosolygós kisfiam. Éjszaka volt olyan, hogy 15 percenként voltam az ágyánál, de a 2 óránkénti kelés általánossá vált, és mindezek után felébredt fél 5-kor, és 7-ig nem volt hajlandó aludni :shock: Gondolhatjátok. A párommal is tök sokat vezsekedtünk, mert annyira ki voltunk már fáradva és semmihez sem volt türelmünk, így egymáshoz sem :cry: Így hát elmentem a dokinénihez, és írattam vele tápit, mert arra gyanakodtunk, hogy éhes. Főleg mivel nem aludtam szinte semmit, hát mitől termelődött volna a tejcsi. Természetesen bevezettük a főzit is a gyümi mellé, és tegnap már husit is evett. Hát jobb a helyzet, sőt úgy néz ki, hogy visszatért az én VIDÁM kisfiam. Szerencsére tápit csak lefekvéshez kell adnom, mert reggel és napközban van annyi tejcsi, amennyi kell, csak éjszakára tömöm meg azzal a pociját. Persze azt mondták, hogy így majd átalussza az éjszakát, de nem nyert. Mindegy, legalább már csak 2-szer ébred, de akkor szopizik is. Két napja pedig 5-kor a szopi után a mi ágyunkban alszik csak el... Majd leszoktatom róla, de mindegy, így legalább ma is aludt fél 9-ig. Szóval egy kicsit kipihenem magam, aztán újra jön a szigor :D Remélem 2-3 nap alatt nem szokja meg nagyon a jót :roll:

Na és persze betegek is lettünk, én a hétvégén nagyon szenvedtem, úgy fájt a torkom, hogy nagyon, és a szopi miatt a mézen kívül semmilyen gyógyit nem vettem be, de már jobb. Sajnos Marci is taknyos egy kicsit, de már nem köhécsel, de az orrát orrszívozni kell, mert eléggé tele van neki. Képzeljétek, a kutyusunk fél a porszívótól. Erre tegnap este, mikor orrszívóztuk Marci orrát, rendesen szaladt oda, és morgott, nyüszögött, ugatott, és rá akart támadni az orrszívóra, mert bántja az ő kis gazdiját. Marci természetesn ordít közben. És ezt ma reggel is megjátszotta. Utána pedig rendesen körbeszaglászta Marcit, hogy rendben van-e nem bántotta-e az a szörnyű masina :lol: Imádom őket együtt!!!

Nade mire ugye idegileg helyre jöttem, tegnap lehajoltam, és úgy maradtam. Még az a szerencse, hogy Marci épp aludt, így próbáltam valahogy kiegyenesíteni magam, és lefeküdni, de persze felébredt. Épp azon gondolkodtam, hogy hogy vegyem ki az ágyából, ami ugye a nappaliban utazóágy, szóval elég alacsony, mikor hazajött a párom. Nagyon megörültem, de persze ment vissza dolgozni, így jó kis erőt kellett venni magamon, hogy megmozduljak. :cry: Az éjszaka borzalmas volt, 1-kor még odaszenvedtem valahogy magam Marcihoz, és meg is szopiztattam, de 5-kor már annyira fájt, hogy a párom ébresztettem, hogy hozza oda. Most egy kicsit jobb, hogy mozgolódok, és persze Marcit is emelgetnem kell, de majd csak könnyebb lesz már. Legalábbis remélem...

Akíra, eszembe jutottál. Remélem azért nálam gyorsan elmúlik, nem úgy mint nálad. Az nem lehet, hogy ebben is kövesselek :shock:

Szóval ennyit a rosszról, s most jöjjön a jó!

Voltunk már 2-szer babaúszáson, az elsőt nem élvezte Manócska, mert nem szeretett "háton úszni", de most szombaton velem úszott, mert apa sajna nem tudott jönni, és végig röhögte az egészet. Mindent csinálhattam vele, még a fejét is locsolgatták, és semmi bömbi :lol: Olyan édi volt!!! És ilyenkor nincs ott apa a kamerával :evil:
Szóval kíváncsian várom a szombatot, akkor ismét megpróbál apa úszni vele, aztán majd kiderül. Legfelebb ott leszek én is készenlétben és ha kellek akkor "ugrok" :lol:

Hétvégén voltunk babaparty-n nagyon jó volt, Marci is tökre élvezte, és jó nagyokat aludt a levegőn! Jó volt kimozdulni nagyon!!!

És új tudomány, hogy már kúszogat, és tolat... A játszószőnyeg már csak a kiindulási pont, mindig valahol a parkettán találom meg. Ma meg is volt az első nagyobbacska sírás, mert ugye lemászott a szőnyegről, és a parkettán fordult hasról hátra, és jól beütötte a buksiját. Hát tudom, ez még csak a kezdet...

Hozzátápi: Nekem nagyon jó a védőnőm is és a dokim is, szóval nálunk ezt tanácsolták:
Mi csak szopiztunk 5 hónapos koráig, majd fogyott a tejcsi és jött a gyümi délelőtt, majd délután, majd a főzi, és azt mondta a dokinéni,hogy ha megeszik Marci olyan 150 g főzit, akkor mehet bele a husi. Ugyan még nem eszik mag annyit, de mivel ugye eléggé megcsappant a tejcsi, mondta, hogy akkor husizzunk, hagy teljen a pocak. Szóval nálunk most a felállás:
Éjjel (sajnos 2-szer is) szopi, reggel szopi, tízórai barack, ebéd főzi+husi+szopi (mert még mindig nem eszik meg egy adaggal), uzsi gyümi kukoricapehellyel (bioboltban vettem 6 hónapos kortól lehet adni) vacsi szopi, és lefekvéskor tápi. Jó lenne csökkenteni a kajcsik számát, de az uraság többször szeret keveset enni. Hát végülis ez az egészséges, csak kicsit macerás.

Judithappy
Ha van tejcsid, akkor ne kapkodj el semmit. Már én is nagyon vártam, hogy mikor kaphat mást, de azért az 5 hónapot kivártam! És ha nem csappan meg a tejcsim, akkor lehet a 6 hónapot is kivártam volna! Vizet, teát lehet neki adni, ha igényli, bár Marci csak a nagy melegben kért, most már alig iszik, pedig sűrűn megkínálom!

Boszibaba
Hogy Gabika mennyit alszik?!?!?!?!?!?!?!? Ilyen csak a mesében van :lol:

A babák nagyon édik, majd én is teszek fel képeket, de most nem nagyon van, mert ugye sírós képet az ember nem szívesen csinál :cry: , de majd most bepótolóm!!!

Akinek most nem reagátam bocsi, de nagyon régen voltam, és rengeteget kellett viszaolvasnom, így nem emlékszem mindenre. Most már próbálok sűrűbben jönni én is, hátha Marci is engedi.

És bocs, hogy hosszú lett, de vegyétek úgy, hogy ezt két hét alatt írtam több részletben :lol:

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Hú nikol nem semmi mi is vitázunk a párommal néha de tuti a kimerültségtől. Boszibaba én is úgy irigyellek hogy Gabika ilyen sokat alszik. Ma Balázs 7-kor kelt 8-ig játszottunk aztán aludt még egy órát. Utánna ettünk tejpépet meg tápszert és most megint alszik már vagy 1 órája - hihetetlen.
Az orrszívásnál nekünk is fél a kutya és jön oda. Biztos félti a gyereket is na meg fél ő maga is. Na megyek felkelt a kis drágám. Később még jövök.
KépKépKép
rena10
 
 


jaj kicsit elírtam azi dőpontokat 6-kor kelt és 7-ig játszottunk.KépKépKép
rena10
 
 


És az ígért képek:

Kép Itt még jókedvű vagyok! Kép A barátaim Kép Kép Ez biztos fini Kép Megvan!!! Kép És így alszom (csak meg ne fulladjon egyszer)

Kép
Kép
nikole
 
 


http://macoka.tripod.com/index_macoka.html

Gabika alvása ma: :D

- este 21-7ig aludt
- reggel 8-kor kajcsi
- 9kor elaludt
- 11:30kor felébredt
- 12kor kajcsi
- 13:15kor elaludt

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 



Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?