Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, egy gyorsra jöttem míg alszik... mostanában egyszer alszik...majd egyszer ezt is bővebben


dalminha, dalma :) : igen, Veronika felállt kilenc hónaposan... sőt több mint egy hónapja tapsikol, ha mondjuk, akkor is, vagy ha olyan kedve van... és pápázik is ugyanígy. Egyik könyv szerint egy éves kor körül várható...
Igazából nekem ez nem különösebb kuriózum, mint, hogy csinálja, mint az én gyermekem. Gondolom értitek. Nincs viszonyításom, hogy korán, vagy későn teszi... csak magának a dolognak, amit tesz annak marhára örülünk :) Az már csak ráadás, hogy másokat megelőz ;) vagyis ezeket "korán" teszi
Bár erről gondoskodik egyik kismama ismerősöm, akinél a kislány két héttel fiatalabb kb. És állandóan beszól, hogy a kicsije már mit csinál, és Veronika mit nem... Probálom felfogni úgy, hogy a tejérzékenység miatt nem szoptathatott, és itt vezeti le... És alapból is próbálok nem viszonyítgatni... de azért apával néha felhuzva mosolygunk, hogy a kislánya már biztos a doktoriját írja :D mert már felállt egy hónapja.... és Veronika még nem :P


Melódia: pelenkázó éjszakára mindig lent van, mert amikor feljebb volt még a kiságy mindig rugdosta, ha benne feküdt, és nem akartam, hogy rázuhanjon....
1. szinte csak a pelenkázon tudom tisztába tenni...máshonnan elmászik, szőnyeg szóba se jöhet
anyosoméknál a kanapéra kell tennem, különben elcsavarog... de ez ismerős mindannyiotoknak :)
2. Viszont pelenkáézón aránylag nyugton van. Egy plüssbigyesz kell a kezébe...vagy ha fordul, akkor a fal felé teszi szerencsére... de ez ritka már, hogy fordulna... kinőtte... Szóval, szerintem megértette, hogy ott mik zajlanak, és ott tudom csak csinálni :):D:)

Jubi, köszi :)
Hát, régen még úgy terveztük, hogy majd egy erdőt rajzolunk-festünk fel a falra, színeset... lesz fa, virágok, méhecskék, béka...tündér... manó, gomba...
Aztán a lakás megvétele, festés, beköltözés... főleg pocakkal... fárasztó volt... Így ezeket a mintákat az én agyi munkámmal apa kivitelezte :) :D:D:D És úgy megtetszett fekete-fehérnek, hogy végül így hagytuk
De már nagyon szereti őket nézni. Pelenkázó melett, oldalt is mászik fel egy cica a falon. Hát, mit mondjak, nagyszerű társ, sírásrohamok lekezelésére ;)
És egy ideje este fürdés után elköszönünk tőlük, majd lámpa oltás, és cici... És ennek köszönhetően az első orrszívás után, könnyen meg is nyugodott ;)


Linda, mamy:
kiságyat már lejjebb tettük egyszer... mikor térdelni kezdett... de már tervbe van véve, hogy véglegesre rakjuk, csak hétvégén nem jött össze (úgy meg nem akarjuk, mint múltkor, hogy apa hozzáfogott este, én meg altathattam a nagyszobában a kicsit, mert ugy elálmosodott menet közben ;)), és nekem is könnyebb ide helyeznem, mikor elaludt, vagy ha simizni kell a buksiját....
Mellesleg, szinte csak aludni szokott a kiságyban... tehat, nagyon nem is tudna "rosszalkodni", próbálkozni... reggel meg úgyis szól ha ébren van ;)

Edi: köszi. Első felállás augusztus 28-29. Csak meg említettem, nem baj, hogy nem tudtad ;) Igazából kiságyba, ágyneműtartóba, konyhában van egy mély fiók, ezekbe kapaszkodva szeret felállni. De, jó még a konyhában egy polc (virágok helyett már játékok vannak rajta :D), fürdőkád, és anyósoméknál a dohányzóasztal alja
Néha apa, vagy anya ;)

Mamy: kiságy fentebb :) orrszívózás. Szerencsére már csak az akció közben sír. De ma egyedül kellett tennem, és rájöttem, ha nem fogom le, simán lehet orrsprayéizni is, meg szívni is... sőt direkt odatartja az orrát, csak amikor jön ki a cucc, akkor nyöszörgőzik, akkor elmenne, de utána újra odatartja, ha közelítek... Azért még nehéz, de nem is olyan... Jó, hogy már jó ideje jóban van a porszívóval. És szereti nézni, mikor csinálom... néha játékból megszívom a zokniját, nadrágját... szóval volt egy alap jó viszony köztük, szerencsére ;)

Timi: fal és orrszívás fentebb :)
Áááá, erkélyt imádja, de mindig tele van kosszal... viszont oda nem jutok olyan sűrűn ki a takarítással, ezért nem kedvelem, jó is ha ott van, meg nem is.. Fránya aszparágusz és pozsgás kaktusz is mindig potyogtat... :) És neki meg a pvc vagy micsoda emelgetése a kedvence (biztos ott vannak a legjobb koszfalatok)

True: mikor egyszer pöttyös lett, akkor kaptunk "kálcium-mustot" :) és napi 2xfél ampulla.. de azt hittem csak kiütésre jó.
Éppen tegnap néztem, hogy Veronika megint sokat nyúlt. Régen még dundibb volt. Pedig nem is eszik sokat... biztos a sok éjjeli szopi teszi :)


Tina: kiságy leengedés fentebb... de még csak feláll kis időre... több mutatványt még nem tud.
Hááát, én úgy érzem egy év alatt írtó sokat öregedtem... arcra, meg mindenhogy... nem szeretek se tükörbe se fényképre nézni. Férjem is a szülés óta egyre őszebb :?:

Veronika mostanában a hajtogatni való (nálam vasalnivaló már nincs, mert nem vasalok :!: ) ruhákat imádja pakolni, rámolni. Huzza, rázza... néha megkostolja... teljes extázis :)
Anyósom egyik szekrényét is csak egyszer kellett megmutatni neki, hogy nyílik. Azóta az ágyneműk mindig meglesznek nézve :D Tündériek ezek a gyerekek. (persze, tudom, csak olyat engedjek neki, amit később is lehet)


Jajj, lányok, csak a rám vonatkozó hsz-okra válaszoltam, mégis majd elment ez a kis idő, amig nyugi van....
Nátha nem terjedt tovább. Sőt, már nózi is kevesebbet folyik. Torkom éjjelente kicsit nekem is fáj, de jól vagyunk


Mindenkinek pusza, és remélem senkit nem hagytam ki

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Ezt msot találtam,olyan aranyos..

A számla

Egy este, amikor anya a vacsorát főzte, 11 éves fia megjelent a
konyhaajtóban kezében egy cédulával. Furcsa, hivatalos arckifejezéssel
nyújtotta át a cédulát az anyjának, aki megtörölte kezét a kötényében
és elkezdte olvasni azt:


a virágágyás kigyomlálásáért: 500 Ft
- a szobám rendberakásáért: 1000 Ft
- mert elmentem tejért: 100 ft
- mert 3 délutánon át vigyáztam a kishúgomra: 1500 Ft
- mert kétszer ötöst kaptam az iskolában: 1000 Ft
- mert mindennap kiviszem a szemetet: 700 Ft
Összesen: 4800 Ft .

Anyja kedvesen ráemelte fiára tekintetét. Rengeteg emlék tolult fel
benne.

Fogott egy tollat és egy másik cédulára ezeket írta:

- mert 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0 Ft
- az összes átvirrasztott éjszakáért, amit a betegágyad mellett
töltöttem:0Ft
- a sok-sok ringatásért, vigasztalásért: 0Ft
- könnycseppjeid felszárításáért: 0 Ft
- mindenért, amit nap mint nap tanítottam neked: 0Ft
- minden reggeliért, ebédért, uzsonnáért, zsemléért, amit készítettem
neked: 0 Ft
- az életemért,amit minden nap neked adok: 0 Ft.


Összesen: 0 Ft

Amikor befejezte, anya mosolyogva nyújtotta át a cetlit a fiúnak.. A
gyerek

elolvasta és két nagy könnycsepp gördült ki a szeméből.

Szívére szorította a papírost és a saját számlájára ezt írta: FIZETVE.
Vendég
 


Sziasztok!

Tina!

én 76-os vagyok,és júliusi,Tápi volt a 73-as,de sebaj azért éljenek az oroszlánok (is). Aranyos ez a kis történet. Amúgy is olyan bőgős vagyok mostanában,ezen is összeszorult a szívem...ez normális,
vagy túlérzékeny vagyok?

Mamy!

Nekünk Réka 3 hós korától meg kellett emelni a fejrészt,így már egész rég magasabban volt a buksi. Kapott párnát is eddig csak ölelgette és úgy aludt...épp a napokban bányászta azonban ki a feje, illetve a matraca alól a támasztékot és kihajigálta az ágyból...Eddig tartott a magasítás, Párna továbbra is van,néha rajta van a buksi néha csak ölelgeti. inkább amolyan plűssállat féle ez,csak párna alakja van,van rajta egy boci,szerintem az tetszik neki.

Rizi!
Igaz,nem nekem írtad,de én idegbajt kapok azoktól az anyukáktól akik az éngyerekemmáreztcsinálja ja a tiédmégcsak....szóval ettől
ezért ha lehet nem is viszem a manót tanácsadásra,mert ott teli van ilyennel,méregetik a többi babót.Mindenkinek megvan a maga kis üteme...csak úgy eszembe jutott.

Na szép napot a többieknek is...itt továbbra is nátha...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 

 
 

Sziasztok!

Tina!
Ez a történet tényleg olyan szívszorító. Nagyon szép.

Santos!
Volt valami konkrét oka, hogy meg kellett emelni Réka fejrészét? Gesztinek is van régóta kedvenc alvós párnája, puha szőrös, cicás, de eddig sosem tette rá a fejét. Inkább ő is maga alá gyűri, néha úgy találtam hogy ráhasalva aludt... De most kifejezetten élvezi szerintem a párnát, mert délben is aludt 2 órát... :lol: hát a helyében én is jókat durmolnék egy ilyen jó kis puha meleg fészekben. (De jó is lenne aludni egyet! :roll:)

Voltunk sétálni, bár lóg az eső lába, szerencsére nem kezdett esni. Vettem egy nagy tubus Bepanthent, ki vagyok akadva, 1999 Ft!!! Egy másik gyógyszertárban akartam a múltkor venni, és annyira égő volt, mert nem emlékeztem már hogy mennyibe kerül, és ott több mint 2000 Ft volt (ezek szerint mindenhol más az ára), és nem volt nálam annyi pénz... kicsit kellett venni, de az meg nem éri meg mert majdnem 800 Ft és kevesebb mint a harmada a nagynak. Na mindegy, sajnos muszály megvenni mert csak ez használ a kicsípődésre. Már elmúlhatna...

Kép
mamy
 
 


Mamy!
Sokszor hányt és félrenyelt a bébi,azért kellett a magasítás kb 30 fok,hogy éjjel ne legyen baj belőle,egy idő után legurult az ágy aljába és reggel mindig ott találtam összegömbölyödve. Aztán egy kis ideig tűrte ezt a magasított fejrészt,de mostanára lett elege és a matrac alatti szivacsokat és konyveket kihajigálta az ágyból. Most laposan alszik,de a párnát ölelgeti épp :)

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!


True!

Tudod mi az érdekes? Amikor kijöttem a kórházból lement egyből 10 kg. Majd visszajött 5, és újból lement majdnem 5 kg. Azt mondják, h szoptatás alatt lehet fogyni. A nagy szart, szerintem!!!!! Valahogy a kilók teljesen átvariálódnak. Én még mindig nem nyertem vissza a versenysúlyomat, és a vicc az egészben az, h amikor esetleg visszanyerném akkor újból kezdődne minden elölről. Mert ugyibár Dórinak azért csak lesz valamikor testvérke. Nekem is van tesóm, Mikinek is van tesója. Nagyon nagy korkülönbséget nem szeretnék, mert köztem, és nővérem között 7 és ½ év van, és Miki, és öccse között 5év. Sem nekem, sem Mikinek nem volt köze a tesójához. Én 2-3 évet szeretnék, mert az azért elég reális. Valahogy a tápszerrel úgy vagyok, mint a pelenkával olcsó húsnak híg a leve. Lehet ez nem mindig így van, de én eddig mindig kifogtam az ilyeneket. Mi anno Humana Baby banános tápszert vettünk, és iszonyat drága lett a 3-as. Gondoltam, h veszünk banánosat a Bebából. Az a baj, h tök csomós lesz. Úgyhogy marad a jól bevált drága termék. Turi ruha, mint egy hercegnő benne!!!!!! Kakás ügy, jó élvezetes lehetett. Dóri tudod mit imád a szájába venni? Megőrülök ettől!!!!!! A hinta vaskarikáját amivel felakasztom a kampóra. Ma egész nap pici szöszöket gyűjtött össze, és úgy kellett mindig kivennem a kezéből.


Santos!

Csuda pofa vagy ahogy leírtad a történetet. Az a szerencse, h nem történt semmi baj!!!!!!!!!



Mamy!

Még nem tettem be neki kispárnát, de ma egy nagyon nagyot aludt anyuéknál amikor hason elaludt egy nagyon puha nagypárnán. Betakartam báránytakaróval, és szundított egy nagyot.



Riz!

Már régóta akartam kérdezni, h hogy alakulnak mostanában az éjszakák? Dórinak még mindig szigorúan első kelés 10-11 között, és utána 1*szer kel még. Végső kelés időpontja mostanában 6:30. Természetesen úgy értettem ez az első kelést, h este 8-kor letettem aludni.



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi és mindenki
mostanában (pár napja) 7:30-8 körül alvás.. majd kel 22:15 körül... majd vagy éjfél, vagy hajnal kettőhárom vagy négy és végül hét :D Ebből értettél valamit? Szoval mostanában (nátha miatt :?: )sokszor kel...
DE, delben nem volt idom leirni, hogy képzeljétek, ma hajnalban; olyan 3 és 4 között, -olyan komás voltam, hogy nem tudom mikor- kelt, majd cici, de nem aludt vissza :?: Nem sírt, nem nyüszölt... semmit nem csinalt csak nézett a félhomályban... talán jó volt, hogy ott voltam... ha felvettem bújt...kiságyban ha simogattam fekudt... de 4:55-kor sikerült csak elaludnia :!: Mi volt ez??? De latszatra semmi baja nem volt... csak valahogy nagyon felébredt.... Viszont így 8:30-ig aludtunk utána :?
Szoval ejszakák elég gázosak. Egyre jobban, ahogy nő
Suttogo kettőt tegnap kaptam meg... egy csomo dolgot jol csinalok... ahogy belnéztem -hiaba anyai osztonok- mint pl. mindig is arra törekedtem, hogy tudjon önalloan jatszani, tudjon nelkulem is elleni... nem szeretek a nyomaban jarni... szeretem nezni, ahogy Ő fedezi fel a világot :)

Még akartam valamit, de elfelejtettem.... Tegnap óta, estenkent labdat kerget... utana maszik, majd ujra elguritja... neha en is maszok vele ;) akkor jobban rakapcsol (meg fogom zabalni :))és közben vihog, tapsol... :)
Jo éjt nektek

KépKép
rizibizi
 
 


Riz!

De édes vagy amikor azt írtad, h megzabálod. Meg is lehet Őket :lol: :lol: ! Én meg most fogom megvenni a Suttogó mindent megold. Ezek szerint Neked a 2. kötet van meg. Suttogó titkai 2? Akkor Nálatok is elég káosz van. Mi ez náluk, h 10-11 felkelnek? De majd SUTTOGÓ MINDENT MEGOLD :lol: :lol: :lol: :lol:


jÓ ÉJT!

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Majd még jövök később, csak gyorsan felteszem, amit találtam a cipővásárlással kapcsolatban:

"A csecsemők járási reflexszel születnek, de a valódi járás csak később, 9-15 hónapos korban alakul ki. Az első bizonytalan lépések után egyre magabiztosabban járkálnak, szaladnak, majd futnak, ám nem mindegy, hogy ilyenkor mi van a lábukon.

A szakemberek véleménye megoszlik arról, hogy a kisgyereknek mikor kell cipőt húzni a lábára. A legelterjedtebb vélekedés szerint ha a gyerek izomzata és izületei elég fejlettek ahhoz, hogy járjon, akkor a mindenféle tartóelem, támaszték és cipő nélküli "használat" során tovább erősödnek. Egészséges, ha fűben, kavicson, homokban, földes talajon mezítláb jár. Ha cipőt húzunk a kicsire, fontos, hogy a lábbeli talpa ne csússzon, és nyújtson védelmet az időjárás és a talaj viszontagságai ellen. Használt, kitaposott cipőt nem szabad a gyerekre adni, mert minden gyermek lábfejlődése más, így egy használt cipő egészségtelen helyzetbe kényszerítheti lábukat.

A legfontosabb, hogy hat éven aluli gyerekre ne adjunk olyan papucsot, szandált - akármilyen is az éppen aktuális divat -, aminek nincs kérge, ugyanis a gyermekcipő egyik feladata, hogy tartsa a sarkat és megakadályozza a befelé fordulását. A gyerek cipője ne legyen se kicsi, se nagy. A lábnak a megfelelő fejlődéshez és a jó talajérintkezéshez megfelelő méretű cipőre van szükség. Meg kell mérnünk a gyerek lábát és ehhez 0,5-1 cm-t hozzáadni, hogy járás közben a gyerek lába kényelmesen tudjon mozogni a cipőben. Cipőpróbánál ezt úgy is megállapíthatjuk, ha mutatóujjunkat a gyerek sarkánál bedugjuk a cipőbe - ha éppen, szűken befér, akkor jó a méret. Fontos, hogy a cipő orra elég magas legyen, hogy kellő mozgásteret biztosítson a lábujjaknak.

Kifejezetten káros a gyerekcipőbe eleve beépített lúdtalpbetét, amely megemeli a hosszboltozatot, mert így elkényelmesíti, gyengíti ezeket az izmokat. A gyerekcipőben lehet viszont lágyékbetét, amely a sarok és a bütyökrész között található. Ez a két végén támaszkodó, rugalmas híd ugyanúgy nem emeli meg a hosszboltozatot, ahogy a talpbélések és ujjkapaszkodók sem. A gyerekcipő talpa akkor jó, ha könnyű és hajlékony. A vastag talpú nehéz cipők a járást is elnehezítik és bizonytalanná teszik. Csak olyan gyerekcipőt válasszunk, amelyben minden felületen és minden időjárási körülmény között magabiztos és stabil a járás. A gyerekek lába hajlamos az erős izzadásra, ezért csak természetes anyagú, jól szellőző cipőt válasszunk, és persze arra is figyeljünk oda, hogy az átmeneti és a téli cipő vízálló legyen."

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Egy kis késérssel fordulok hozzátok.A Várandoság,Ikres topikban született 2 kislány Dorka és Lili.Dorka nagyon beteg.Az apuka és az anyuka kéri ha valaki tud segitsen.Kérlek olvassátok el,hátha sikerül segitteni azon a csöpp kislányon..Olyan gyönyörü. .Nagyon szorittok a kis Dorkának..

Köszönöm..
Vendég
 


Jubi! Ez is olyan, mint minden más, ahány cikket olvasol, annyiféle! Én mostanában azokat a véleményeket olvasom, hogy puhatalpú cipőt kell a gyerekre adni, mikor járni tanul (de teljesen puhát!), nem kell, hogy fogja a gyerek lábát semmi, mert ha fogja, nem tud benne normálisan mozogni.... Ráadásul: kinek van arra pénze, hogy havonta új cipőt vegyen, hiszen egyfolytában nő a lábuk? Ráadásul: Levinek olyan magas a lábfeje, hogy szerintem majd 2 számmal nagyobb cipőt tudok csak ráadni. Én megmondom őszintén, azért nem tartom be mereven az összes tanácsot, táplálás, stb, mert ahány doki és irodalom, annyifélét írnak. Azért kösz, hogy megosztottad velünk!

Mamy: én alig várom, hogy Levinek tápi helyett tejet adhassak. Te miért akarod 1 évnél tovább adni a tápszert? Van valami különleges oka? Nekem meggyőződésem, hogy ezt az egész tápszermizériát a gyógyszer és csecsemőtermékgyártók találták ki, hogy ezzel is megfejhessék a kisgyerekes családokat. Ha nem allergiás a gyerek a tehéntejre, miért nem ihat? Abban legalább normális vitamin van, nem szintetikus. Persze, a legújabb kutatások szerint sok nem egészséges belőle. Dehát nem kell 3 decit meginni reggel-este, lehet más tejterméket is, és azok viszont nagyon egészségesek, joghurt, sajt, túró stb., sőt ezeket kell is sokat adni.
Amúgy én is odaadtam már Levinek a kispárnát kb. 2 hónapja, ugyanaz az ikeás (a paplant nem vettem, túl drága volt... :cry: ) Viszont van is itthon kispaplan, igaz, az ikeás huzatnál kicsit kisebb, de nem feltűnő, és az is jó puha! Levi akkor aludt benne nagyon jókat, mikor bejött ez a hideg, viszont még nem fűtöttünk be. Akkor egész éjjel meg sem mozdult szinte, és bele volt burkolózva a kispaplanban! Olyan aranyos volt.

Santos! A sógornőméknél az egyik kisfiú erősen tejallergiás, már 6 éves, de még mindig nem nőtte ki... Ha érdekel, van pár praktika, hogy miket ehet. Pl. sütit mindig a tescoban kapható Hullala nevű habalapból csinál nekik a sógornőm, ez teljesen tejmentes, tej helyett is szokta néha használni, főzéskor stb. A tescoban kapható sütik is tejmentesek. A felvágottakat meg szokta nézni külön, de a Lidl-ben van egy csomó, ami tejmentes. A Tesco-s libamájkrém is az, azt tudom. (Múltkor nálunk voltak 3napot, és be kellett ilyeneket vásárolnom.) És ami a lényeg: kecsketejet ihat, semmi baja tőle! Sőt, most hallottam, hogy aki parlagfű allergiás, annak is jó a kecsketej, mert a kecske megeszi a parlagfüvet, és képes valami immunanyagot termelni! Ez tuti, mert a sógornőméknek mindenféle allergiájuk van. A kisfiú egyébként fosik, ekcémás, fáj a hasa, és bevérzik a szeme, ha tejeset kap. Ja, az összekeverős sütiket meg mindig vízzel készíti, és ugyanolyan, meg a palacsintát is. A pudingot is, de az szerintem nem túl jó.

Timi: tegnap este beengedtük az előszobába a macskát, mert megsajnáltam, meg olyan hülye, mikor zártam este a bejárati ajtót, a kilincsen lógott... :roll: De csináltam neki macsekalmot, nehogy bebrunnyantson, mert akkor szétrúgom a valagát... Reggel macsi ki, de macsialom maradt, mert piacra mentünk , és nem volt időm kitenni... Hát amikor hazajöttünk, Levi mászkált, mikor észrevettem, a macskaalmot túrta nagyvidáman :twisted: :twisted: Csak remélni merem, hogy nem kóstolta meg....

Amúgy a piacon nem találtam most a lurkóknak semmit, Levike kapott egy sapit, ami klassz, mert jó fiús, olyan lányos arca van, hogy csak ilyen jó neki, mert lánynak nézik, én meg magamnak találtam a turiban pár cuccot... Egy Sisley kabátot, ami tök újnak néz ki, majd lefotózom, egy velúr drapp szoknyát, ami 38-as, és beleférek, viszont a dereka fölött kipuffad a háj :? meg egy gyapjú kosztümöt, ami nem is olyan jó felvéve, de ki tudja... Az a baj, hogy a zakóján eredeti szőrme van, és annyira nekem az nem jön be... Viszont a szoknyája elég tuti, és olyan olcsó volt, hogy más turiban az egész áráért csak a szoknyát kaptam volna meg.... Na, megyek, mert itt a hétvége, elkezdődik a nagymosás... Sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok Csajok!

Az első és legfontosabb – mármint nekem :D :oops: – Manónak fenn a bal egyes foga tegnap délutánra kibújt, sőt ma reggel már látszott a jobboldalinak is a hegye. Most már legalább tudom, miért volt ilyen extra nyűgös napok óta.

Ildi! Anyósom lemásolja az ide vonatkozó törvényt, és majd bepötyögöm a lényeget. Egyébként ő nem hallott róla, hogy a végkielégítés megszűnne. Hol hallottad ezt? Én a dm-nél rendeltem online fotóelőhívást, én meg voltam velük elégedve, árban is egész elfogadható. Nincs ezen az oldalon foto feltöltő program (bocsi nem néztem meg)? A dm-es oldalon van, és nagyon egyszerűen ebben a progiban kiválogatom a képeket, amiket fel akarok tölteni, és mikor kész elküldöm. Szerintem a program összetömöríti, mert nagyon gyorsan feltöltötte.

Santos! A Huggies mától akciós a Tescoban, az óriáscsomag (60 db-os) 2 999 Ft. Az általad leírt összehasonlítgatással kapcsolatban: én valamelyik nap nagyon beszóltam egy csajszinak a játszótéren. Egy hónappal idősebb a kislánya Manónál, illetve van két nagyobb gyereke. És mikor beszélgettünk, elkezdte mondani, hogy a legnagyobb ilyen idős korában már ezt-és-ezt csinálta, a középső meg amazt, kb. 5 percig bírtam, és mikor rátért arra, hogy a legkisebb mit mikor kezdett el, „odavágtam”, hogy persze jövőre meg már olimpiai bajnok lesz. :x Lehet, hogy durva voltam, de annyira elegem volt már a lekezelő stílusából, és, hogy kimondatlanul is visszamaradottnak tartja a fiamat, mert még nem megy egyedül, vagy mert nem tud még egyedül csak ritkán felállni, azt is csak a járókában. :evil: Viszont az én gyerekem – minden szerénytelenség nélkül mondom – sokkal okosabb, mint az övé.

Beusa! Hát, tudod, néha, mikor Manó nagyon nyűgös, hisztis, mint néhány napig most is, rettentően kétségbe tudok esni, hogy mi lesz, ha a két gyerek lesz ilyen. De végül is nekem nagy szerencsém van Manóval, nagyon nyugodt baba, sokáig képes eljátszani, elbíbelődni dolgokkal, és tényleg csak ritkán hisztizik. Tehát bízom benne, hogy nem lesz sok probléma vele.

Bea! Hát, igen, nekem mondta is a dokim, hogy a császár miatt jobb lett volna, ha később jön a baba, akkor már nem annyira érzékeny a heg. Bár az egyik barátnőmnél 3 év van a két gyerek között, és ő is azt mondta, hogy a hatodik hónaptól már sokszor annyira fájt a vágás helye, hogy sokszor úgy érezte nem tud felkelni. :( Pedig azt hinné az ember, hogy ennyi idő után már nem olyan érzékeny. Nekem egyébként most már kívülről is nagyon feszül néhány napja, bár lehet, hogy azért, mert Kornél baba nagyon lenn van.

Timi! Én nyáron nem adtam a D-vitamint Manónak, úgy gondoltam felesleges. A mi dokinénink viszont azt mondta most legutóbb, hogy az ősszel és télen született babáknak másfél éves korig érdemes adni. Úgyhogy én most újra elkezdtem adni neki, minden nap egy cseppet.

Linda! Manónak is volt egy ilyen időszaka kb. 1-1,5 hónapja, ráadásul ő még a ritkán látott családtagoktól is félt, rögtön sírva fakadt, és csak anyósomhoz meg anyukámhoz volt hajlandó odamenni. Most sem túlságosan barátkozós még, de legalább nem fakad sírva, ha egy idegen közeledik hozzá. Ahogy Ildi is írta, minden gyereknél van egy ilyen időszak, sőt nekem azt mondta a védőnő, hogy sok gyereknél ez 3-4 éves korban még egyszer előjön.

Mamy! A tejet forrald fel, és úgy bármi készíthető belőle. Ha allergiás lesz rá, az néhány napon belül jelentkezik (kiütés, hasmenés, hasfájás). Én is dagadok a büszkeségtől, mikor mondják Manóra, hogy milyen aranyos, meg milyen szép szemei vannak (azt ráadásul tőlem örökölte). :D :oops:

Szájbavétel: Szerencsére Manó nem szed semmit a szájából, kinőtte. Igazából ez azóta van, mikor szájpenészes volt, és a kencét a cumijára kentem, és állandóan tuszkoltam a szájába. Nálunk cipőmánia van, a cipőivel szeret a legjobban játszani. :)

Csajok! Hogy a fenébe lehet, hogy Ti ennyivel drágábban kaptátok meg a bárányhimlő elleni oltást, mint én? :shock: Még egyszer megnéztem a nyugtát, és tényleg 2880 Ft van rajta, nem én emlékeztem rosszul. Ennyi különbség lenne gyógyszertár és gyógyszertár között? :roll:

Másik a tápszer dolog. Tudom, hogy egyszer már írtam, és nem is akarok okoskodni, de most is eszembe jutott. Miért nem íratjátok fel a gyerekorvossal a tápszert? Sokkal olcsóbb, mintha a dm-ben, vagy bárhol máshol megveszitek.

Na megyek, Manó felébredt a délutáni szunyából.

Üdv mindenkinek

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Tina! Nagyon szorítok annak a csöpp kislánynak!!! Bár segíteni sajnos nem tudok :cry: . A számlás történeten meg elsírtam magam :oops:

Jubi! Tényleg annyi mindent hallani a cipellőkről. Ne adjunk rá használtat :? Ok én megvettem a 1000 Ft-os cipőcskét – szerencsére 50%-os leárazás volt, így csak 5000-be került – de egy cipő nem elég, mert mi van ha elázik, meg ezt ugye sajnálom játszira is ráadni. Úgyhogy azért beújítottam egy picit használtat a teszveszről is 
A harántemelésben viszont van vmi, hogy ellustulhat tőle a lábacska… Köszi azért hogy megosztottad velünk! És utólag is Isten éltesse Benit!

Edi! Bécsben a Práterbe nincs belépő, mert ez olyan mint egy kis városrész, nagyon hangulatos. A különböző játékokért kell fizetni, két évvel ezelőtt ha jól emlékszem 2-5 euro/menet/fő játéktól függően. Van ott hagyományos szellemvasút, de igen extrém pörgettyűk is ;) Ha arra jártok érdemes egy délutánt és persze némi pénzt rászánni.

Santos! Tényleg jópofa ahogy leírtad a sztorit a könyvtámasszal. Gondolom azért átélni nem ilyen vidám… Dorkám is mindent a szájába szed, mindegy az neki, hogy fém, szövet, műanyag, papír –ez az egyik „kedvenc”-kavics vagy homok. Már alig várom hogy kinője!!!

Mamy! Nevetnem kellett a sötétben zoknit evő Gesztikén! :D

Rizi! Szerintem mindenki kivan a „tegyerekedmégnemáll(ülmászik…)” anyukáktól. Mi ez kérem lóverseny? Függetlenül attól hogy Dorka is mindent hamarabb csinált eddig mint az a nagykönyvben meg van írva. És képzeljétek ő is totyog már pár lépést magáról ha feltétlenül használni akarja közben a két kezét, de ha nem akkor még inkább kéri hogy fogjam az egyiket  olyan édes!

Mamy, True és a többiek! Tihasználtok hálózsákot, vagy anélkül takarjátok be a gyerkőcöt paplannal?

Eszter! Remélem már jól vagytok! Nem semmi, hogy milyen lélekjelenléted volt! Én biztos ott helyben elkezdtem volna zokogni…

D vitamin: a dokinénink azt mondta hogy nyáron nem kell, de szeptembertől napi egy csepp jövő nyárig.

Most mennem kell, Dorka eddig aludt!
Szép napot mindenkinek!

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Sziasztok!


Csak egy gyorsan jöttem, mert nem tudok hétvégén jönni. Lázas készülődés Dóri 1 éves szülinapja most lesz vasárnap, és most lesz a keresztelő is. Azért izgulok egy picit, és bizti sírni is fogok. 1 éves szülinapján már megy a drágám. Nem gondoltam volna.


True!

Reméljük akkor együtt, h Levi nem kostolt bele a macskaalomba :shock: :shock: 38-as a ruhaméreted? Nekem lánykoromban volt akkora :( :(

Goodfairy Anita!


Humana 3-as tápszert már nem ír fel a doki, csak 1-eset. És valóban gyógyszertár, és gyógyszertár között óriási lehet az ár difi. Nagy szerencse, h Manód nem vesz semmit a szájába, mert Dóri most már a földön lévő kis morzsát is előszeretettel majszolja. Pedig nincsen kosz Nálunk :wink:


Dorkamama!

Én születése óta hálózsákba tettem. Most is így teszek. Most már pizsit adok rá, és jöhet a vastag újjatlan hálózsák. Takarót nem szoktam rátenni, mert Dóri annyira forog ide-oda, h felesleges. Ez a hálózsák elég meleg.


Jó hétvégét mindenkinek, és jelentkezem vasárnap a képekkel :wink: :wink:


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

True!

Nincs semmi különös oka, hogy tápszert akarok adni még Gesztinek. Abban igazad van, hogy a tápszergyártók túlmisztifikálják a dolgot, úgy állítják be, hogy csak az a jó. Tudom, hogy a tej a legjobb, ezért is írtam, hogy lassacskán be akarom vezetni. Most úgy gondolom, hogy tápszert még adok Neki, amíg elfogadja, mert abból baj nem lehet. Sajnos Geszti nem túl jó evő, úgy összességében, az "előírt" adagoknak sokszor csak a felét eszi meg. Az "előírt" szót többszörös idézőjelben kell érteni. Szóval kis válogatós a csaj, főzeléket szerintem többet kéne ennie, és valahogy én úgy vagyok nyugodt, ha bevágja a reggeli és esti tápszert. De ma már csináltam neki Csokolinót, a felét meg is ette. Abban már tej volt. :wink:
De októberben megyünk tanácsadásra, és akkor majd megtárgyalom a védőnővel, hogy mit javasol. Ha azt mondja, hogy fölösleges a tápszer, akkor elhagyom. Én sem vagyok a pénztárcám ellensége... :?

Anita!
Gratula Manó fogacskájához! Most akkor hány foga is van?

Tina!

Szívszorító a kislány története. Nagyon drukkolok Neki, de sajnos segíteni én sem tudok... :cry: De ahogy olvastam, már jobban van, biztos rendbejön!

Dorkamama!
Én nem használok hálózsákot, Gesztinek nem jött be. Már pici korában sem szerette, úgy vettem észre. Folyton rá volt csavarodva az egész. Most meg, hogy már áll, azért nem adom rá, mert szerintem belegabalyodna és ismerem, hogy két másodperc alatt felhúzná magát és üvöltene. Inkább vastagabb, plüss kezeslábast adok rá, azt szereti. Alá meg egy kis bodyt. Aztán persze betakarom paplannal. Most ezt a téli paplant nagyon szereti.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Most csak benéztem,hogy mi a helyzet,majd válaszolok is,de akkorára dagadt a fejem mint egy cipó-mondjuk ettől még válaszolhatnék,de alig látom a sorokat,na majd elolvasom vmikor. Elrohantam a fogászatra :( Holnap megyek suliba,cipó fejjel,biztosan jó benyomást keltek majd.
Szép hétvégét nektek!!!
Cipó

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Jubi:Na ez egy szép kerek info,valahogy így képzeltem én is,bár eddig úgy tudtam,h legyen benne harántemelés is. :shock: Tényleg ahány szakember,annyi vélemény.
Timi:A Beba nekem is becsomósodott.Én is szeretem a minőséget,de néha próbálkozom és a Dm-es tejpép bevált,ezt is kipróbáltam és jó,eddig Humanát használtam én is,de ez olyan jó sűrű,laktató.Lehet,h nem ezért,de azóta fél.háromnegyed órával tovább alszik.Én is úgy csinálom,mint True,meleg ásv.víz a tálba,bele tápi,habverő....
Dorkamama:Pont a hálózsákon filózom én is,Marcikám állandóan kitakarózik,tán megoldás lenne,vagy ő is bepöccenne. :lol:
Anita:Csak az 1-es tápit írják fel receptre,vagy a hypoallergén 2-est.
True:irigy vagyok a 38-ért.Én 40-42 vagyok még,163 magassághoz/mélységhez. :) Bár nem engem kérdeztél tápi ügyben,de sztem még mindig több a vit.a tápiban,mint a tejben,már amennyiben tejnek lehet nevezni.Azért a tápiban az életkoruknak megfelelő mennyiségű és minőségű vit.-ok,ásv.anyagok stb van.Megkérdeztem a dokinőt(tudja,h nem vet fel a pénz),azt mondta,ha tudom még 1 kicsit tápizzam,mert kell még neki.Persze ez egy verzió. :wink:

Jó éjt,Bea

Kép
tápika73
 
 


Sziasztok!

Köszi a hálózsákos hozzászólásokat!
Én is hálózsákban altatom Dorkát, de a body, pamutrugi, vastag hálózyák kombinációra neki még kell egy vékonyabb fajta gyapjúpléd is :shock: fagyos volt a szentem már amikor megszületett is, és úgy tűnik nem nőtte ki :D
Mamy, Bea! Dorka simán feláll hálózsákban is, nem akadályozza semmiben. NEm azért tekeredett Gesztire mert nagy volt? A miénk kb 10 cm-vel hosszabb mint ahová a lába ér benne nyújtva. Azért választottam én is a hálózsákot mert így ha lerúgja magáról a plédet (még így is megy neki) akkor sem fázik meg.

Lányok! Mindenki ad tápit pótlásnak? Nekem csak szopizik este és kész, alszik mostmár (!) kb 3ig, aztán eszik megint és alvás reggelig.

Szép napsütéses napot mindenkinek!

True! 3 gyerek után 38-as méret! irigy irigy :oops: ! Én már most is elégedett lennék a 40-essel! :oops: :oops: na de majd ha abbamarad a szopi, megyek végre tornázni és majd akkor!!! (vagy nem :? )

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Sziasztok!

True!
Valahogy én is úgy érzem, mint Tápika, talán a tápszerben több az életkornak megfelelő vitamin, ásványi anyag, speciálisan a babák igényeinek van összeállítva. A tejről meg olyan sok rosszat hall az ember, emlékezzetek csak valamikor tavasszal volt cirkusz az átdátumozott dobozos tartós tejekkel kapcsolatban, a pluszban lehetett kapni egy féle tejet, (valami német márka), amiről kiderült hogy lejárt és átdátumozták. Én valahogy azóta nem nagyon bízom a tejekben, főleg ami külföldi. De azért persze tudom, hogy előbb-utóbb kell neki tej, ezért lassacskán el is kezdtem adni neki.

Santos!

Bedurrant a fogad?... Jaj szegény... Kihúzták?

Dorkamama!
Hát az igaz, hogy kicsit még nagy volt Gesztire az a hálózsák annak idején. Lehet, hogy ez volt a baj. De a lényeg, hogy nem tetszett neki. Most meg elképzeltem, amint fel akar állni és nem sikerül (hálózsákban elég bajos szerintem). De azért majd ha nagyon hideg lesz télen, lehet hogy kipróbálom megint, mert vannak jó kis hálózsákjai, igazi téliek. Kár lenne értük, mert tényleg praktikus cucc. Na majd meglátjuk.

Geszti ma megint nyűgös, biztos hogy jön a "hiányzó" nyolcadik foga, (jobb felső), mert állandó jelleggel könyékig van a szájában és ömlik a nyála, és nagyon sírós. Mondjuk ma még nem adtam neki kúpot, de azt csak éjszakára szerettem volna bevezetni. Ja, és nem nagyon akar enni. Ez is a fogzásra utal. Máskor simán bevág egy nagy üveg hippet, most meg alig evett pár kanállal. Holnap lesz házi húsleves, kíváncsi vagyok abból mennyit eszik majd. Bezzeg a mi kajánkból simán ette a darabos, husos rizst. :roll: Igaz abból sem sokat, de azért jóízűen ette. Csak az a baj, hogy amikor elég neki a kaja, minden átmenet nélkül csapkodni, hadonászni kezd, és olyan villámgyors mozdulattal, hogy sosem tudom kivédeni. Most is a szoba közepéig repült a pépes kaja, amikor kiverte a kezemből a kanalat.

Kép
mamy
 
 


Szép napot Lányok!!

Jövök egy gyorsat,amíg picit nyugi van!
Jelentem,bepakoltam a konyhámba,nehéz szülés volt,de kész!! :lol:
Köszönöm mindenkinek a bókokat,nekem is tetszik! :lol: De azért főzhetne benne néhanapján más is rajtam kívül! :roll: Meg persze mosogathatna!
Apa nyomatja az ajtófestést,az is mindjárt kész,így jövő héten befejezhetjük a Fati szobáját,mert csórikám a nappaliban lakik! :roll:

True!
Igen,mostanában már élvezettel eszik Pistike,de nem volt ez mindíg így! Rengeteget küzdöttem vele,igaz a súlyán nem látszott,hogy keveset evett!Nem nyitotta a száját,mindig hisztizett ordított evés közben!! :? De mostmár szépen nyitja a száját,eszik mindent! Egyedül csak a tápszer maradt meg,amúgy azt eszi amit mi!
Mamy!
Én is így vagyoka tápival,hogy addig adom,amíg igényli,mert szerintem is több a tápértéke,minta tejnek! És amíg egy étkezést vált ki (nálunk a vacsit)addig kell,hogy legyen tápértéke!

Most éppen az almámon veszekednek a lurkók,amit behoztam magamnak,már 3-an ettük! Először Pistike rágycsálta,simán megeszi,darabolva nem szereti,aztán fati folytatta,én csak pár falatot kaptam belőle!

Anita3!

Mi is hálózsákozunk,én nagyon szeretem,legalább nem kell egész éjszaka takargatni,mert Pistike is olyan fagyoska mint a te Dorkád!!
Mivel mi panelban lakunk,és nem indult még be a fűtés,még a vastag takarót is elállja a hálózsákon :roll:

santos!
Jó lenne egy randit majd összehozni!!Szegény fogad!!Sajnálom :?

Lányok,aki még nem jelölt be az IWIW.en,és szeretne,Hingyiné Tóth Melinda néven talál meg!

Pistike továbbra is kapaszkodva lépeget,néha megáll egy pár mp-re,de ez még nem az igazi,majd belejön,aztán futhatok utána!
Tina!
Örülök,hogy jöttél!
Fati nagyon élvezi az új sulit,itt van a lépcsőház ajtajában,kinézek az ablakon,és látom,hogy bemegy a suliba :lol:
Mercinek is megy?
Marvin képeit megnéztem az IWIW-en,nagyon nagy fiú lett ő is!! :lol:

Beuka!! MERRE VAGY????Remélem nincs semmi gond!!
Mennem kell felmosni!!

Sziasztok!!

Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


sziasztok!
Csodálkoztam, ahogy arról írtatok, hogyan vannak öltözve a babák aláshoz! Nekem mindig melegem van, így nem nagyon tudom eldönteni mit adjak rá! Most pl egy hosszú újjú body, és egy lábfejes vékony nadrág van rajta, és egy vékony pléd. Nem kel fel reggel 7-8-ig, és hajnalban kb már takaró nélkül alszik, de tök meleg még így is a keze. Kinnt sem fázik soha, ebben rám ütött :D
A múltkor a játszótéren próbált egy anyuka burkoltan nevelni, hogy adjak rá sapkát és kabátot, mert ő még nem tudja megmondani, hogy fázik. Inkább elmentünk mellőlük. Jól kiakadtam, mert kb 21 fok volt.
Rizibizi,
Nekem is van egy "barátnőm", aki rendszeresen informál engem gyermeke fejlődéséről, amitől hát igen, a falra mászok, mert ahogy írja, nagyon ügyes a gyermek, mert 6 hónaposan felállt, meg 4 foga van, és 9,5 kg. Nem irigykedek rá, csak Kornél nagyon pici baba volt, és így picit rossz volt hallgatni, hogy bezzeg az övé meg milyen nagy. De szerencsére most már inkább a nagy babák közé tartozunk. :P
Tápszertéma: Mi is esszük reggel-este, de 1 éves korától lassan áttállunk a reggeli tejre Forralva. Lehet kapni erre házi teüzemi tejet, azt fogok adni neki. 3,8 % zsíros, úghogy tápláló. Kornél sokat eszik és mindent, lehet, hogy túl sokfélét is adok neki. annak idején megfogadtam, hogy nem fog kapni édességet, de úgy imádja a Túró Rudit (csoki nélkül), meg ezeket a Kinder tejszeleteket, meg győri kismackó, meg kishajó. De le kellene állnunk róluk, nehogy olyan legyen, mint az anyja, édességfüggő!
Dorkamama,
Szopi alatt lehet csinálni a hypoxi trainert, mert nem éri a mellet a vákuum, és csodákat művel az alakkal, én is akkor kezdtem, mikor abbahagytam a szopit k 2 hónapja, és akkor mondta a tréner, hogy jöhettem volna hamarabb is. Picit drága, de egy alkalom majdnem egy kg mínusz! Igaz még így is van kb 12 kg felesleg, amit marha nezéz ledolgozni. :oops:
Na, megyek aludni!
Jó éjt!

Kép
Kép
dalminha
 
 


DÓRI! ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG! NAGYON BOLDOG 1. SZÜLINAPOT NEKED! Ildi és Levi :!:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


DÓRI BABA!BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍÁNUNK !
VIKI ÉS ZSUZSI

KERESZTELŐHÖZ SOK SOK GRATULA!

SUE





nincs kész a konyhám ,felfordulás van azért nem jövök,sőt ma vissza kell menni ,mert rossz munkalapot adtak és tegnap este mikor kibontottuk,volt nagy ihaj-csuhaj.most elmegy vele a délelőtt.
áááááááááá

majd jövök egyszercsak.
sue

KépKép
suezika
 
 


Timi!

Dóri!
Boldog első születésnapot!!!!!!!!


Kép

Edit, Kata, Gyuri :wink:

Kép
Kép
edi78
 
 


DÓRINAK NAGYON BOLDOG 1.SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!


MELÓDIA ÉS PISTI BABA :lol:

Kép
Kép
melódia78
 
 


Dóri baba!
Első születésnapod alkalmából kívánunk Neked nagyon sok boldogságot!

Dorka és Anita

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Dori baba..

Boldog Születésnapot kivánunk!
Vendég
 


Sziasztok!

Már péntek reggel akartam írni pár sort, de megint befagyott ez a gaz... :twisted:
Jubi: nagyon köszi a cipős infót! Jó, hogy betetted :)

Timi: Először is, boldog szülinapot Dórinak!
Majd Suttogo: Én a "mindent megold"-t szerettem volna, de ezt a "kettest" a könyvtárból kaptam (ismerős által házhoz jött a könyv ;)) és a többi is megvan nekik, csak most nincs meg...
Megvenni nem akartam, ha könyvtarból is beszerezhetem...hatha nem is tetszik az elve :)

Képzeld, és képzeljétek: tegnapelőtt éjjel, azaz péntekről szombatra csak kétszer kelt fel a kicsi :?: éjfélkor, amikor is szopi közben vettem észre, hogy a pisi átütött egy kissé :( és már nem volt szívem lekapcsolni, így gondoltam, majd a következő kelésnél.... de a következő kelés csak hajnali 5:30 körül volt (igaz, az átöltöztetős tortúra után, csak 7-kor aludt vissza :(
De ! ez csak két kelés volt éjjel
És most, szombatról vasárnapra, pedig "csak" EGYSZER kelt, 4:10 -kor, és így is 8-ig aludt hét helyett :D:D:D
Nem tudom mi ez, de jó nagyon :)


Én is hiszek a tápokban. Persze az is igaz, hogy túlreklámozzák a gyártók, és nem kellene ennyire... de a kicsinek jobb mint a sima tej még. (A kecsketejet sem a kecskegazdak reklamozzak :) )


Pusza

UI.: mindenki megnyugtatására, kiságy lent van már ;) :P és nagyon rossz nekem :D mert nagyon lent van....nehezebb lecsempészni a lurkót :P Kép

KépKép
rizibizi
 
 


Dóri baba!

Isten éltessen sokáig születésnapod alkalmából!


Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Dorkamama! Nekünk nincs már hálózsákunk, mert Manó nem szerette, rátekeredett miközben fordult álmában. Ő most egy rövid ujjú body-ban és egy hosszú ujjú rugdalózóban alszik. Szerencsére nem rúgja le magáról a takarót. Én este már „rendes” vacsit adok Manónak, ő pár hónapja már nem fogadja el a tápszert este. Nem lehet, hogy Dorka azért ébred fel még éjjel enni, mert nem elég neki a szopi?

Mamy! 3 és a negyediknek látszik a sarka. Kicsit szenvedünk, már 3-dik éjszaka, hogy sírva ébred és alig tudom visszaaltatni. :(

Dalmi! Az ilyet én sem csípem, mikor mások akarják megmondani, hogy öltöztessem a gyereket. :evil: Manó sem szereti, ha túl van öltöztetve. Nálunk anyukámnak mániája, hogy megfázik, mert nincs rendesen felöltöztetve. Ő még nyáron a 40 fokban is zoknit akart rá adni. :roll: Persze, hogy nem tudja mondani, ha fázik, de másként tudja jelezni, és jelzik is a babák, mint ahogy minden más „problémájukat” is.

Tápszer kontra tej kérdés: nálunk van tejallergiás a családban, páromnak is és apukámnak is megy a hasa tőle, apósomnak meg borzasztó gyomorgörcse van, ha tejet iszik, úgyhogy én nem fogom erőltetni Manónak a tejet. Viszont a tápszert sem, mert nekem az a véleményem, hogy egy éves korára a gyerek már annyifélét eszik, hogy azokban bőven benne vannak azok a vitaminok és nyomelemek, amikre szüksége van. Manó egyébként is már sokszor csak kb. 140-160 ml tápszert iszik meg, és kb. 2 óra múlva követeli a „rendes” kaját. Úgyhogy szerintem ő hamarosan le fog szokni a reggeli tápiról is, és rendesen reggelizni fog.

Biztosan igazatok van a tápszerrel kapcsolatban. Nekünk Pepti Junior gyógytápszerünk van, a fentebb említett tejallergiás családtagok miatt, de azt már 1 éves kor után csak igazoltan tejallergiás gyereknek írhatja fel a doki, tehát Manónak a jövő hónaptól már nem. De én most bespájzoltam egy adagot, mert nem akarom a tejallergia vizsgálatnak kitenni, majd ha kap tejet és beteg lesz tőle, akkor is elég lesz.

Ja, jut eszembe: a takaró lerúgás ellen van egy jó módszer. Nekem ezt még akkor mondta a védőnő, mikor Manó született, bár nem azért mert lerúgta volna magáról a takarót, hanem, hogy ne tudja magára húzni. Szóval a két oldalát be kell dugni a matrac alá, vagy a kiságy rácsa és a matrac közé. Így forgolódni tud alatta, de nem tudja lerúgni vagy a fejére húzni. Én Manó úgy altattam, mikor kisebb volt, hogy az ágy végéhez, meg a két oldalához betűrtem a takarót, és mint egy sátor alatt úgy aludt a gyerek, kb. a mellkasáig volt betakarva. Mostanában már nem szoktam így csinálni, de szerencsére ő nem rúgja le magáról a takarót, pedig forgolódik eleget.

Szép napot mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


sziasztok mindenkinek
Csak egy gyorsra beugrottam.
Apa levitte a lurkókat a parkba gesztenyét szedni, nekem meg itt az egész háztartás nyűge... Fujj de utálom, de ma főzésen kívül semmit nem tudtam csinálni.

Képzeljétek, Levi éjjel alig aludt valamit :roll: Ilyet még soha nem csinált. Épp amikor én 11 körül elaludtam volna (de már addig is nyöszörgött párszor) felkelt, és utána alig akart elaludni, de ha elaludt, akkor is csak 20 percet. Hulla vagyok. Később be is lázasodott, kapott Rubophent, fél 3-kor csináltam neki fél adag tápit, na akkor elaludt, de utána is nyöszörgött párszor, meg felsírt. Ma is nyűgi volt, bár a délelőttöt szinte végigaludta, enni sem akart csak joghurtot meg tápit, rendes kaját nem. Na, és észrevettem, hogy felül a bal 2-3 kint van! Úgyhogy 4 fogunk van. Biztos emiatt volt az éjjeli balhé, de ha ma is lázas lesz, holnap felviszem a doktornőhöz. Én nem tudom, de ha minden foggal ilyet fog csinálni, akkor nem lesz egyszerű a fogzása....

Még azt akartam mondani, hogy mi háztól hozzuk a bocitejet, amit félórával azelőtt fejnek ki, de Levinek még nem adtam, de kajában már igen. De én úgy szoktam csinálni, hogy este vacsizik is rendesen, és utána kapja a tápit, meg reggel is megissza, és utána - ha nem alszik el, akkor Hannával együtt reggelizik, vagy gyümit eszik, szóval én nem csak a tápit adom neki kajára, az szerintem csak olyan már neki, mint nekünk, ha megiszunk a reggelihez egy kakaót. Én már a szopival is így csináltam, bár nekem nagyon kevés tejem volt. És nekem azóta nem ébred fel éjjelente, mióta így csináljuk.

Na sziasztok, most mennem kell

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kedves Dóri!

Boldog születésnapot kívánunk!

Kép

Szeretettel:
Eszter és Sámuel

Kép
Kép
h_eszter
 
 


Sziasztok!

Timi,Isten éltesse Dórit!Várjuk a képeket és az élménybeszámolót :lol:

Melódi,látom alakul a konyhád,Fatit irasd szakács suliba és majd akkor ő főzicskézhet a családnak. :lol: Laura is nagyon szereti az almát,most ilyen egész picit eszeget.

Tru,köszi a "nyügi" infót :wink: most meg mintha már megint a régi lenne,rá lehet nézni idegennek is.Náthás,lehet hogy azért volt a nyügősség?persze kinem állhatja ha birizgálom az orrát,este szoktam egyszer kiszipanntani,délelőtt meg délután mikor alszik akkor meg belecseppentek az orrába :lol: már kezd elmúlni....
Laurának én is tejet szeretnék adni szülinapja után,majd teszek bele neszkvik kakaóport ,az tele van vitamminnal :wink:

Tina,szívesen sütnék Marvinnak is tortát :wink: Tegyél fel képeket hadlám mekkora az a kislegény!Mi lesz a vonalzóval egy éves kor után?Újjat kell gyártani?Segítesz majd? :oops: Ari volt a kis történet amit bemásoltál.

Mamy,nem engedem Laurának a bevásárló kocsi láncát birizgálni,megenni,ezer ember megtaperázta :roll: Laura a kupakokat szereti megenni és fújni :lol:

Jubi,amikor Jazinak először adtad a tejet,egyből megitta?Nem lett hasmarsa?Langyosra melegíted azt is?

Anita,jajj ezek a játszóterek!!!Olyan okos emberpéldányok vannak ott is!Ne törödj vele,hencegni könnyű. :wink: Milyen ez a terhességed?Olyan mint az előző?Kiváncsi vagyok,írnál pár sort róla?Köszi

Rizi,látom lejjebb került az ágy!Ne panaszkodj ,Laura ágya kb 10 centire van a földtől,én is kivagyok,de megszoktam várni mig felál,s csak akkor veszem ki :wink: Édi Veronika ahogy segít nézni ,vagy a szerszémokat adogatta? :lol: Talán így hogy lejjebb van az ágy méllyebben és hosszabban tud aludni :lol: :wink:

Cípő téma:Laura kapott a barátnőmtől 3 pár cípőt,ő ezekben fog járni,most még csak a puhatalpút adom rá,tavasszal majd mire (gondolom)menni fog akkor jöhet a keménytalpú.Egyébként most 19-es a lába.Vettem neki egy térdzoknit,úgy volt számozva:15-19-hát....felér a combjáig meg a talpa is nagy :roll: :shock: :lol: Teszek képet a cípőkről,na meg egy hintásat is :wink:

Kép

Kép
czmelinda
 
 


a képek

Kép
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Kedves Dóri NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!


Elöljáróban annyit,hogy az összes fogász és szájsebész hentes,még az öltözetük is hasonló...(persze bocs azoktól akik normális fogászok illetve ismernek ilyet.) Köszi az együttérzést fogügyben mindenkinek...érdekes,Réka születéséig 15 éves koromtól nem voltam fogászaton,most meg szinte mindig ott ülök...elindult a romlááás.

Biztos,hogy összevissza írkálok most,de jó sok üzi lett itt az oldalom amióta nem néztem be...

Mamy!
Szerencsére csak idegelni kell a fogam majd,de ez a 4. fogásznál dőlt el,a többi vésett fúrt és faragott volna...nem értem ezeket az egyik lehordja a másik munkáját,szöges ellentéte amit mondanak egymásnak,na mindegy is...Most éreztem át,hogy milyen rossz lehet a piciknek amikor jön a foguk :)

True!
Húúú nagyon érdekelnének tejmentes receptek,mert bár próbálok változatos kajákat adni a bébinek,azért elég kemény dió ez a tejmentesen főzzünk,de azért finom is legyen dolog..szóval,ha vannak tuti tippeid akkor előre is köszi.


Anita!
Kipróbáltuk a Huggiest és tényleg tök jó! Mondjuk én nem vagyok márkahű szóval összevissza veszek pelenkát is, attól függően mikor mennyi pénzem van,de a Huggiest felveszem a "listámra"
Amúgy mi is Peptit kaptunk,meg Sinlac nevű pépet és van egy Milupa Som nevű gyümölcsös pép is...de italt is lehet belőle csinálni..meglepően fincsi,ahoz képest,hogy tejmentes.

Mindenki!
Hallottatok az Ovomaltine nevű dologról? Állítólag kakaóízű cucc és tele van vitaminokkal...ennyit tudok,ha valaki tud bővebbet annak örülnék...egy barátnőm kérdezte,én pedig tovább kérdezek,hátha...

Hálózsák:
Én szeretem a hálózsákot,megnyugtat,hogy nem rúgja le magáról a baba.Baba már kevésbé szereti,mert ha szeretne felállni, akkor nem tud,ettől dühös lesz és óriási ordítás méltatlankodás lesz belőle,de azért elállja a hosszú ujjas pizsit alatta egy trikó-bodyval meg az ujjatlan hálózsák. Ha mínusz negyven fokot érzékelek (ami sűrűn van mert fázós vagyok) akkor még egy plédet is kap minderre,aminek semmi haszna,mert reggel már nincs is rajta.


Melódia
Benne vagyok a randiban! Kicsit lelappad a fejem meggyógyul a gyerek és végre kikapcsolhatom a porszívót aztán találkozááás!
Apropó szerintem a szomszédok hülyének néznek,hogy ki az az
állat,aki hajnal 5-kor porszívózik ( folyt az orra a picinek) :)

Rizi!
Nagyon aranyos a picur,ahogy segít az ágy szerelésben...Nekünk le kellett cserélnünk a jó kis rácsos ágyunkat hálósra,mert annyira ugrabugrált a kicsi,hogy összevissza verte magát a rácsokban. A hálós ágy meg annyira mélyen van,hogy majdnem kitörik a derekam a hajoldozásban...szóval tényleg nehéz belecsempészni őket az ágyba.

Bocsi,ha kihagytam valakit,megyek teregetni :(

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


GERGŐnek, és DÓRInak NAGYON NAGYON BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!!!

Edit BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!

BEA

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek a köszöntést!!! Igazán rendesek vagytok. Dórinak elég hosszúra sikeredett a nap, mert gyakorlatilag reggel 9-től volt talpon, és este 8 kor ájult be. Ugyebár ma volt Dórinak a keresztelője is ami 10-kor volt a református templomba, és azt gondoltam, h majd nem fogja bírni, de csalódást okozott Nekem. Addig amíg nem szólalt meg az orgona, addig be nem állt a szája, és egyszer csak tátva maradt a szája. Szóval az én nagy lányom meg lett keresztelve. Utána mentünk anyuékhoz, mert ott volt a családi ebéd. Ott kapta meg az ajándékokat is. Szóval az én nagylányom 1 éves lett, és a legszuperebb, h elkezdett járni. Ez a járássegítő sokat segített!! Nagyon ügyesen járja körbe a lakást, bár még vannak esések de tudomást sem véve megy tovább.

Kriszti!

Gergőnek nagyon Boldog 1 éves szülinapot kívánunk!!!!!!!


Dorkamama!

Én már egy jó pár hónapja reggelre, és estére 240 ml tápszert adok Dórinak. Régen még ment az, h cici, és azon aludt el. De volt olyan is, h cici, és utána tápszer. De most már nincsen még annyi sem (soha nem volt sok), h ezen altassam el. Ezek szerint akkor Neked még sok tejed lehet. De te adsz vacsit Neki? Vagy ez a vacsija?

Edit!

Boldog névnapot kívánunk!!!!!!


Riz!

Már beleolvastál a könyvbe? Biztosan érzi Veronika, h rajta akarod kipróbálni, és megkímélt, h ne erőlködjél vele. Jó kislány, h ezt műveli veled. Csak így tovább………Még a végén nem is kell használni a könyvet…


True!

Remélem csak a fog rosszalkodott. Nyugi nálunk is volt láz, és hányás amikor a fog jött. Azért persze rohantam ügyeletre, és dokihoz. De hát ilyen egy anya……, ilyen aggódós…!



És most pár kép az én 1 éves nagylányomról!!!!

[size=7][/size

Kersztelőről készülteket majd picit később, mert a képek nincsen még gépen.









Timi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hogyor timea 2013.06.04 22:52-kor.
hogyor timea
 
 


sziasztok,


Dalminha
Hipoxival a méregtelenítés miatt érdemes vigyázni szopi alatt. Engem azért tanácsolt el, persze nem a szalon tulajdonosa, hanem az egyik alkalmazott.. Aztán utánaolvatam, és tényleg az a gond, hogy a hirtelen fogyással a méreganyag raktáram a picinek juthat. De szopi után én is erre pályázom, rám fog férni.

Timi,
BOLDOG SZÜLINAPOT DÓRIBABÁNAK!

Jubi,
ez a könyvszekrény esés anno nagyon durva lehetett. Mi minden bútort rögzítettünk a falhoz, most látom, hogy nem volt felesleges.

Eszti,
Döbbenetes, hogy ennyi ilyen komoly sérülést okoz...Jobban van már a kicsi?

True,
nagyon helyesek a képeitek,

Melódia,
megérte a sok munka szép lett a lakás nagyon...

Linda,
jó olvasni, hogy itt vagytok és hogy Te is dolgozol. Ez rendszeres lesz vagy most a Mindenszentekre időszakos meló csak?
Ezt 8hónapos idegenkedésnek hívják. Mi szinte napra 8 hónaposan szembesültünk vele, de mára már rendeződött. Persze van akit most sem bír (pl. anyósom, aki kissé ritkán érdeklődik az unokája iránt, akkor viszont rámászik), de ma egy számára vadidegen sráccal cipeltette magát a virágokhoz.

Sue,
még korábban írtál arról, hogy lehetséges-e hogy jelzi a baba, hogy már nem kér. Persze, mi úgy szoktattuk, hogy lehúzza az előkéjét, ha már nem kér. Ez kb. 3 hónapja jól is működik.
Babajelezünk vele, így a kakit is jelzi már teljesen megbízhatóan. Igaz most már néha mondja is.

Dorkamama,
mi is az orrszívó porszívóra esküszünk. Minden mást is kipróbáltunk, a legrosszabb "befektetetés" a 9000 Ft-ir elemes volt, ami amellett hogy hegyes (vagyis veszélyes) semmit nem szívott ki.

Megvolt nálunk a nagy szülinapi zsúrozás. Lányom óriásit bandázott a kisgyerekekkel, és felderítették az egész kertet. Mindkét este aztán be nem állt a szája a sok élménytől. :-)

sziasztok, B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Anita! Én is gondoltam rá, hogy azért ébred Dorka mert éhes ;( pont most készülök kiváltani a Sinlac-ot amit egy hónapja biztos ami biztos alapon írattam fel neki. Megpróbálom vacsira, hátha bejön. Napközben egyébként délelőtt kap gabonapépet gyümivel, délben husos kaja, délután vmi hús nélkül. Te mit adsz Máténak vacsira? És mikor? Vevő vagyok az ötletekre!

True! Te is megírhatnád mit reggelizik és vacsizik Levi!

Rizi! Tényleg rossz belecsempészni a félig alvó gyereket a majdnem földön lévő kiságyba, de így legalább biztos nem tornázza ki magát belőle. Kivenni már kössnyű, mert mire beérek ő már áll 

Linda! Nagyon szépek a kiscipők! Én is szeretnék ilyen barátnőt  És persze Laura is gyönyörű!

Santos! Fogak, brrr! Nekem is időszerű lenne a látogatás a dokimnál (aki a fogászok gyöngye) de hiába mosok fogat naponta akár 5x is, mindig talál vmit :(

Timi! Jól bírta akkor Dóri a gyűrődést! Nagy gratula neki a járáshoz! Miket kapott ajándékba? Nagyon jók a képek! Teszel a keresztelőről is?
Igen nekünk még a szopi a vacsi, de mint Anitának is írtam gondoltam már rá, hogy nem elég.

Dalminha! Ez a hipoxi dolog engem is érdekel, de majd csak szopi után! Nagyon drága?

Beusa? Mi ez a babajelezés? Írnál róla bővebben?

Na fel is ébred a kisfőnök! Legközelebb magunkról is írok pár szót  Szép napot mindenkinek!

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Kriszti!

Gergőnek boldog első születésnapot!
15-én ő is belépett az egy évesek táborába :D

Mizujs veled? Hogy vagytok?

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Hello mindenki!!!

jelentem éjszaka egy kelés :)

Lanyok, mindenki!!!!!!!!!
Ki, hogy etet? értem itt, ki terelget közben...
Mert nálunk már a második kanálnál unja magát a kisasszony... és kénytelen vagyok mutogatni dolgokat, vagy jatekokat adni neki...hogy ne unja szét a fejét... mert különben nem tudom megetetni. Az se segít, ha én eszem. Kanál is olyan mint a jatek. Ő meg még csak szétturkaszni tudja (akarja! mert a szajaba tenni az olyan snassz dolog lenne :)) az ételt, és élvezi, ahogy maszatolja a tálcán... de nem akarom minden etetés után kádba vinni... meg ez a maszatolás, kézzel belemászás is csak pár percig hat. Tévét se nézhet mindig, se számítógépet.... mellesleg ezek sem örök érvényűek.
Szóval kinél van még ilyen csintalan csemete, és mit tesz....
Vagy ki mit tett, hogy ne ilyen legyen?
De ha nem etetem meg rendesen, akkor később lesz nyűgös, vagy nem tudok vele rendesen elmenni itthonról, mert megéhezik.... persze mindig viszek kaját magammal... de már az idő sem mindíg olyan jó, hogy séta közben etessek...

Köszi mindenkinek előre is :)

KépKép
rizibizi
 
 


Szia Riz!

Nálunk is pont így zajlik az etetés ahogy leírtad :cry: Amíg nagyon éhes őnagysága addig eszik rendesen, de ha már nem olyan vészes a dolog akkor már unalmas. A második kiskanál még nálunk se jön be. A tízórait mostanában fél 11 körül fogyasztjuk és akkor van a minimaxon Elmo. Amíg az tart addig legalább normális mennyiséget tudok vele megetetni, de mihelyt vége már mászik is ki a székből. (egyébként ennyi tv-t néz egész nap!) Eddig ez jött be, de ezt ugye mnden etetésnél nem lehet csinálni. Szoktam a kezébe adni mondjuk husit, azt megeszi szépen, vagy poháralátétet, amivel molyolhat...

Na de ezzel nem segítettem rajtad :oops: de lagalább tudod hogy nem vagy egyedül :? Hátha a tapasztaltabbaknak - True, Jubi- van vmi ötletük.

No most mentem! Szió!

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Hali

Dorkamam:miért nem tápszert adsz este Dorkának?A sinlac tej és szójafehérje mentes cucc,vagy talán érzékeny a lányod?A folyadék mennyiség lecsökkene ha sinlacot kapna vacsira. :wink: A cipők nekem is teszenek,a barátnőm Londonban él,pár pénzért veszi a jobbnál jobb cuccokat Laurának,nagy tégelyes Sudocrem is onnét van,mert jóval olcsóbb kint :lol:

Rizi:nálunk szépen,jó étvággyal eszik Laura ,leszámítva hogy mostanában a kezével segít letuszkolni a főzeléket,utána meg megdörzsöli a szemét meg a fülét mert már olyan álmos :roll: :lol: muszály csap alá vinnem kaja után. :lol: Amúgy mióta eszik(6 hós kora óta)azóta nincs panaszom,nem engedem belenyúlni a tányérba,engedelmesen eszik,néha többet néha kevesebbet,előfordul hogy már a felénél prüsszköli kifelé a kaját,akkor befejezem,majd eszik délután.Nálunk köztes kaja nincs,így mindig jó étvággyal eszik :wink:Nasi:kukó,ropi,linzeres süti ha sütök,kifli,néha turó rudi csoki nélkül,ezek csak délután a gyümi után és csak az etetőszékben,mert ugyebár elég morzsás lenne akkor minden,utcán sem szeretem etetni,mert akkor a rucija lesz trutyis :? .

Timi,nagyon aranyos Dórika a tortával :wink: Tényleg miket kapott?

Beusa,nem dobsz legalább egy szülinapos képet Minnáról??
A meló állandóra néz ki,minden vasárnap 8-12ig,mert akkor szabinapos az alkalmazott a virágboltban.A koszorúkat itthon gyártom.néha máskor is mennem kell,pl:most szombaton mert eskűvői megrendeléseket készítünk:ikebanákat,kitűzőt,csokrot,templomdiszt....
Laura másik nagymamája sem látogat sűrűn minket :roll: (nem az én anyucimról van szó :lol: )egyszer kivette a kezemből,agyerek meg ezerrel bőgőtt :cry: ő meg csodálkozott...na mindegy.....
Amúgy Laura megbékélt megint,nem tudom mi lehetett azon a pár napon mikor sírt mindenkitől,de ma is jól viselkedett a városban,hála Istennek :lol:

Melódi,mikor kezded a melót?

Ma felírattam Laurának az agyhártyagyulladás elleni védőoltást(egy éves kora után több mint 7000 ft,most 3 körül van ha kiváltom),majd 13 hónaposan kapja meg.Még valaki esetleg?Nem akarom ám minden ellen beoltatni,de ez fontos szerintem,mikor tini voltam volt egy ilyen fertőző hullám,ki tudja mikor jár megint erre :?

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!
Timi
Dórinak boldog szülinapot!!!! Nagyon édes a képeken!
Dorkamama,
A hypoxi egy alkalom 3000 ft, a 12 alkalmas 25000 ft volt. 7 kg ment le vele, de a bérlet alatt volt 2 hét nyaralás is, és akkor visszajött pár kg. Folytatnám most is, csak picit drága, majd tavasszal, mert a narancsbőrre is nagyon hatásos! A vacsira pedig Kornél eszik velünk, vagy virslit, vagy túrógombóc, szolvásgombóc, vagy vajaskenyér, vagy kenyér más feltéttel, sajtkrémmel, ilyesmiket kap, fürcsi után pedig
Beusa
Valszeg igazad van, mert tényleg eléggé méregtelenít.
Rizibizi
Cuki Veronika, ahogy segítkezik az ágya szerelésénél! :P :P
Etetésnél Kornélt inkább nyugtatni kell, mert olyan hévvel eszik, mint aki menten éhenhal, ha nem kap kaját! Viszont a szomszéd kislány csak akkor eszik, ha játszik a földön, és anyukája belecsempészi a hamit a szájába.
:?
Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok!


Dalma!

Köszi a köszöntést!!

Linda!

Mi is kiváltottuk Dórinak a vakcinát még 1 éves kora előtt. Majd okt 25.-én kapja meg. Így azt mondta a doki, h csak egy szurit kap. Hála. Sok mindent kapott Dóri: aranynyakláncot, bébitaxit, szabadidőruhát, csizmát, micimackós szőnyeget, és a legtutibb amit nővérem csinált, az egy keresztszemes születési név, súly, cm, bekeretezve. Nagyon szép. Majd dobok arról képet, csak anyuéknál van még.

Riz!

Én szt vettem észre, h a nagyon pépes kaját már nem eszi, de a darabostól öklendezik. Akkor most így etessem meg????? :shock: Nagyon nehéz, és mindig törnöm kell magamat, h mit, és milyen formában adom. Ami izlik Neki annál nincsen probléma, ami nem nagyon megy azzal akármit csinálok ellöki a kezemet. Tekereg össze-vissza, és simán egy laza mozdulattal kiveri a kezemből a kanalat. MOst szülinapján a kistányérba tettem bele a husit, és magának adagolta. Legalább most már tudja mire való!!!!! Eddig hiába adtam oda Neki, meg kellett mutatni, h a tányérból enni kell. Gratula, h csak 1*szer kelt Veronika. Dóri azt gondoltam, h kivolt merűlve, és reggelig alszik. Kelések száma: 4 :evil:

Dorkamama!

Nagyon sok szép ajándékot kapott amit éppen írtam Lindának. Tényleg szerncse volt, ennyire jól bírta. Megbeszéltük Mikivel, h majd kimegy vele ha nem fogja bírni. De végig tűrte az 1 órás misét. Keresztelőről is fogok képeket feltenni, de azt nem mi fényképeztük, és még nincs a gépemen.

Beusa!

Köszi a köszöntést, és pár képet azért megérdemlünk nem???? :wink: :wink:



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Bocs hogy ilyen ritkán jövök, de mindig van valami... valahogy olyan sűrűek most a napjaink.

Gergőnek én is nagyon boldog szülinapot kívánok! És minden babócának, akinek mostanában aktuális!!! Sok-sok szép ajándékot, finom tortát!

Visszaolvasni megint nem volt időm, csak belekukkantottam a hsz-okba.

Etetés nálunk dettó ugyanaz, első pár kanál megy, aztán fetrengés, csapkodás. Muszály valami a kezébe, de lehetőleg mindig más, ha olyat adok amit ismer azt eldobja. Kínomban ma délben már a pirítós kiszedő fémcsipeszt adtam oda neki, na azzal elvolt 5 percig, de mikor enni kezdte, elvettem tőle. Kissé zokon vette...

Láttam, valamilyen oltásról is szó volt, bocs nem tudom pontosan milyenről. Én is felirattam a Menjugate-t, de már 1 éves elmúlt ekkor, így hát teljes árat kell fizetnem... Majd októberben kapja meg Geszti, aztán novemberben jön a 15 hós "kötelező". Szegénykém... remélem nem viseli majd meg...

Ma beirattuk Gesztit a bölcsibe! 2008. szeptembertől fog járni. A vezető azt mondta, 100 % hogy lesz helye, mert akkor egy egész csoport megy át az oviba (egyben van a kettő) így egy csoportnyi üres hely lesz. A gáz akkor van, ha évközben akarja valaki beiratni a gyereket, állítólag. Mert nagyon telítettek. Geszti előtt is már azt hiszem 3 gyerkőcöt beirattak jövő szept-től. A bölcsi nagyon szimpi egyébként, szép tiszta, barátságos, saját konyhával (jó kis kajaillattal). A kert is szép, gondozott, amennyit láttam a játékok, eszközök is jók.
Szóval már csak 1 évem van a kisasszonnyal kettesben, aztán kezdődik megint a mókuskerék. De szerintem Geszti nagyon fogja szeretni a bölcsit, olyan barátkozós, szociális természetű kislány. Szerintem jót fog neki tenni.

Bevezettem a tejet, tudjátok mennyit filóztam, de megvolt az első tejes kaja, és nem lett semmi baj. Nagyon ízlett neki. Egyelőre egy héten egyszer kap, aztán meglátjuk. De azért reggel-este maradt a tápszer. Kb. 2 hónap múlva akarom majd bevezetni a kakaót, Maci kávét.

Bocs, hogy most csak magunkról írtam, most megpróbálok kicsit visszaolvasni (legalább az elmúlt pár napot).

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Rizi! Hát nagyon kapóra jött a kérdésed, ugyanis épp ma este döntöttem el, hogy bekeményítek! Ez így nem mehet tovább, amit Levi csinál kajálás közben. Annyira szarrá teszi az ebédlőt, hogy már nem bírom a takarítást napi 5x. Hanna ugyanilyen volt, úgyhogy valószínűleg én rontok el valamit. Szóval nálunk úgy megy, hogy etetés közben ő mindig játszik valamivel. Legtöbbször kenyérdarab, de más kaja is bejön neki, amit módszeresen szórogat le a földre. Közben -mivel eddig csak lent volt 2 foga- a kezével pótolja a hiányzó fogakat, és turkál a szájában, utána a kezével mindent - a ruháját, az etetőszéket, a frissen festett falat stb. összetapenol. Ahogy pedig leesik egy falatka, éhes hangyacsapatok vetik rá magukat, és ha mondjuk nyűgi már nagyon, el kell vinnem fürödni vagy aludni, vagy valami miatt nem tudom azonnal feltakarítani, akkor fekete minden a hangyától. A viaszos vászon - másféle terítő kizárva 3 gyerek mellett - egyszerűen RAGAD, mert azt nem lehet normálisan letakarítani. (De pont ma benyomtama mosógépbe, kiraktam, mert csöpögött, holnap meglátjuk, mi lett belőle.) Úgyhogy én ma eldöntöttem, hogy a kisembert elkezdem etetni, és onnantól kezdve, hogy elkezd dobálni és köpködni, kiveszem a székből, és végeztünk. Nem tudom, mennyire fogom tudni betartani, de most nagyon eltökéltnek tűnök a saját szememben. :shock: Na ezt jól megaszontam. Ezt a barátnőm mondta, hogy így csinálja, és náluk beválik. Ő mondta azt is, hogy ha nem eszik meg egy kaját, nem kap mást. Kicsit kegyetlenül hangzik, de az is, amikor én reggelire pancsolok a kölkeknek, melegszenyó, goffri, szendvics, gabonapehely stb. és egyiket se eszik meg. (FŐleg Hannára érvényes ez.) Majd beszámolok, hogy mi lett a fejlemény. Egyébként ha Levi pl. nem eszi meg a főzeléket, én is azt csinálom, hogy du. azt kapja. Akkor bezzeg megeszi.

Dorkamama: reggelire Levi azt eszi, amit mi, sajtkrémes kenyér, májkrémes kenyér, párizsi, de mikor kisebb volt, akkor pl. joghurt gabonapehellyel, v. tápszer gab.pehellyel, vagy gyümi gab.pehellyel, vagy tejpépet adtam neki. VAcsira meg főzeléket, plusz szopi, utóbb tápi. Épp most vettem neki Milupa 7 gabonás pehelyt, majd holnap kipróbálom, és beszámolok a fejleményekről.

Santos, különösebb tejmentes reciket nem tudok, csak azokat írtam, amiket a sógornőmtől tudok, ő igazából mindent vízzel helyettesít, és kész. Van, ami nem annyira fini, de van, ami ugyanolyan. De az ő gyerekei borzasztóan fegyelmezettek, soha nem könyörögnek, hogy akarnak valamiből enni, sőt, ők kérdeznek rá, hogy Ildi tejjel csináltad? Ilyenkor úgy sajnálom őket, hogyha jönnek hozzánk, nem is igazán csinálok olyat. Édességet se sokmindent ehetnek, gumicukor, pattogatott kuki, asszem a győri kekszek is tejmentesek, túrórudi helyett geszti marcit esznek (spárban lehet kapni), úgyhogy ők így oldják meg. Meg mostanában kecsketejet isznak, attól nincs bajuk, csak egy liter 500 píz. :shock:

Na, most megyek. Kicsit le vagyok lombozva, du. néztünk házakat, de nem nagyon van olyan, ami nekünk és pénztárcánknak is megfelelne. A legjobb lenne egy újat építeni.... Majd meglátjuk. Jó éjt mindenkinek!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok,
True,
ez a tejmentes dolog tényleg nem egyszerű. A védőnőnk szerint csak 15 hó után lehet a la nature adni. Mi így még csak sajtot, túrót, sima joghurtot adunk lánykámnak.
Etetés: én is igyekszem kivenni, amint játszana, de így is elég rumlis minden. Viszont állítólag ha az ember csak "megtömi kajával" ,akkor lassabban tanulnak meg enni.

Dorkamama,
babajelek: egy ilyen című könyvből vettünk ötleteket, de igazából saját jelrendszerünk van. Arra jó, hogy akkor is tudtok kommunikálni, amikor a szavak még nehezen mennek. Amúgy Amerikában divat, több filmben is lehetett látni. (címeket ne kérdezz, képtelen vagyok ilyeneket megjegyezni)

Mamy,
melyik bölcsibe fog Geszti járni?

Beuka,
Olvastam, hogy jó volt a nyaralás. Megírnád kérlek priviben, hogy pontosan melyik hotelben voltatok, hátha jövőre...

Edi, Timi, Linda,
Ígérem, küldök képet:-)

Mit szóltok milyen szuper idő van megint? Tiszta nyár:-)

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Az utóbbi napok azzal teltek, hogy elképzeltem az életünket négy gyerekkel. Egészen gyakorlati dolgokat is, pl. hogyan férünk be az autónkba, hogyan fogok fürdetni esténként stb...és már majdnem elkezdtem gyártani a negyedik vonalzót, de aztán mégsem kellett. Szóval most a három gyerekkel úgy érzem, hogy nagyon könnyű és egyszerű az élet :P

Beusa!

Az a jelbeszéd, amit a Vejedre ütök c. filmben is használtak? Azon mi nagyon jól szórakoztunk a Párommal, néha viccből mutogatjuk is a kaka jelét Jazinak, de csak nevet rajtunk. Én egyébként jelrendszer nélkül is megértem általában, hogy mikor mit szeretne, kivéve persze, ha az asztalon levő ezer dolog közül rámutat az egyikre, és én végigzongorázom az összest, mire eltalálom a megfelelőt.

Timi!
Így utólagosan ISTEN ÉLTESSE DÓRIT!!!

Etetés: nem tudok okos tanácsot adni, én is a figyelemelterelők táborát növelem :oops: Pár napja van talán némi változás; a falatokat egy kistálkába elé rakom, és magának pakolja a szájába. Ez nagyon tetszik neki, többé-kevésbé rendesen eszik is. Ha én teszem a szájába, akkor kiköpi. Csak az a gond, hogy nem minden ételt lehet falatokra vágni :roll:

Kriszti!

GERGŐNEK IS NAGYON BOLDOG 1. SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!! Mutatsz nekünk képet?

Bocsi, hogy nem reagálok mindenre, de most ezer dolgom van...igyekszem gyakrabban jönni.

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Itt éppen kölesgolyót eszeget hintázás közben:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?