Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most csak gyorsan mert rengeteg dolgom van, és mindjárt itt a család....


Tegnap írtam, de nincs itt a hozzászólásom!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Samunak én is kívánok utólag nagyon boldog 1,5 éves szülinapot!!!

Köszöntéseket köszönjük :)

És most igazából ezért jöttem, írjátok alá ti is!!!

http://www.kismamaberlet.hu/support.php

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Minden hófordulósnak, névnapot ünneplőnek sok boldogságot kívánok!

Nem nagyon jövök mostanában, most is inkább csak életjelszerűség miatt vagyok itt. Nem vagyok jó társaság újabban, és semmi időm nincs. A gyerekek 1x-i alvása pedig annyinak tűnik, hogy elaludtak, leültem, és már kelnek is. Még akkor is, ha közben eltelt 2 óra, bár mostanában ez is ritka. Pár napja az éjszakáink is horrorisztikusak lettek, az okokat nem tudom egyenlőre. Flóra megint beteg lett, tegnap előtt hőemelkedése volt, szerencsére az elmúlt, most taknyos. Marcinak is kezd folyni az orra, folyton tüsszög. Így a jövő hétre tervezett oltás is csúszik, szerintem.

Olvasni olvaslak benneteket időnként, mert kiváncsi vagyok, hogy mi van veletek, de írni se időm, se kedvem legtöbbször. Talán jobb is.

Márti, Julcsi!
Várom ám a 18-át!

Puszi Mindenkinek!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Gyors gyógyulást a többi taknyizó babának és mamának is!

Andi
Kép
zsandi
 
 

 
 

Ha nehogy már mindenki beteg legyen. Jajj, kezdődik ez rohadt időszak!! Jobbulást mindenkinek!

Andi! Depis vagy? Tudok segíteni? Hol van még a tél?

Ma a szokásos havi vásár volt nálunk. Nagy a szél és hideg van, nem is terveztem menni. 1/2 11-re kiderült és végül csak kimentünk. Már régen beígértünk a gyerekeknek papagájt. Vettünk egy fiút és egy lányt, kalitkát, kaját nekik. Na a lakásba nem engedtem, kikerültek a garázsba. Most én vagyok a gonosz állatgyűlölő anyuka. Más se hiányzik, minthogy szétterítsék a kaját, kakát, tollat a lakásba. Na nem!!!!

Edith! Szerintem is kisfiú lesz!!!!
Szép az új autó. Kriszta felfedezte?
Azért ordított Virág, mert beszorult a lába a szék lábához.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Barbikám:Ádámodnak ténlyeg boldog névnapot :lol: , nem is gondoltam, hogy ma tartja :oops: :oops: :oops: , mert a keresztfiamat decemberben köszöntjük!!!!

Zsandi:mennek a gyógymanók nektek is!!!!
Mi a baj?????Majd mi felvidítunk 18-án!!!!! :wink: Összeresztjük a manókat és jókat nevetünk rajtuk!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Holnap nem is megy oviba Szoni a taknyi miatt? Várja egyébként?


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:még nem tudom, majd megbeszáljük az ovónénikkel, annyira nem vészes, de nem tudom, hogy mikor lehet vinni és mikor nem!!!!! :roll:

Izáék most itthon vannak, azt üzeni, hogy puszil mindenkit és majd ír ha lesz egy kis ideje hétfőn indulnak tovább, most Weimarba!!!!
Nem győz mosni meg vasalni és még gyakorolniuk is kell!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Nálunk ha beteg, csak orvosi igazolással lehet vinni újra bölcsibe. Tehát először elviszem megnézetem, (függetlenül a baj nagyságától),majd ha meggyógyult, megyek igazolásért. Na akkor gyerek nélkül megyek, nehogy benyaljon megint valamit.

Nem hagyhatom ki az orvost, mert ha nem is tudta, hogy beteg, akkor hogy ad igazolást.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Drágák vagytok a névnapi köszöntéssel, de mi is decemberben tartjuk. Igazából gondolkoztam rajta, hogy mi lenne, ha ma tartanánk, hiszen pont szentestén van a másik Ádám nap. De mivel az az "igazi" (Ádám, Éva), nem akarom, hogy később mindenki elfelejtse, ha mondjuk ma tartanánk.
Azért is gondolkoztam, hogy ne pont szentnapon legyen, már csak az ajándékok miatt is, de az István is karácsonykor tartja a névnapját, és mindig külön figyelek a névnapi ajándékra nála is. Úgyhogy Ádámkámnál is marad a karácsony, és hogy ne szenvedjen hiányt ajándékban ezért délelőtt a névnapit, este pedig a Jézuska ajándékát kaphatja.
(na, ezt jól kifejtettem :lol: )

Andi drága, ne depizz, ha tudunk segíteni, vagy csak kiöntenéd a szívedet írj.

Edit, nekem mindig volt papagájom, és igazad van, baromi nagy szemetet csinálnak. De nem is ezt akartam írni, hanem azt, hogy a papagáj nagyon komoly szemfertőzést okozhat, amit leginkább a gyerekek nyalnak be. Úgyhogy ne hallgass senkire, jó helyen van a dög a garázsban.

Ja, az még a mai napból kimaradt, úgy keltünk, hogy az Ádám kiborította a felmosóvödröt. Véletlenül elől felejtettem, észre sem vettem. Ő annál inkább, úgyhogy nemcsak takarítottam a vizet, hanem öltöztettem át a kis drágát.
Majd nemrég felmentünk az Istvánnal az emeletre, hogy felmérjük miből mennyi kell. (padlólap, ilyenek)
Rámjött a pisilhetnék, rohantam le persze hoztam az Ádámot is, nehogy addig fent valami rosszat csináljon. És amíg én ülök a budin, hallom az égtelen ordítást. Hát felmászott a számítógéphez (amit naponta 100x megtesz), de most valamit elméretezett, mert leesett és a klaviatúra fiókja felsértette a fejét, ráadásul a sarka kb. 3 mm-re a szeme mellett karistolta meg. Úgyhogy újabb kriplije van, a szeme kicsit bedagadva. És még mindig nincs vége a napnak!
(remélem túléli :lol: )

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Persze ami kimaradt, a nagyfiú és nagylány 1,5 éveseknek sok-sok boldogságot! :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyógymanókat! Samuhoz odaértek, ő már nagyjából túl van a dolgon. Masszív nátha, valószínűleg a torka is piros lehetett, de a láz és a köhögés elmaradt - szerencsére. A rossz az, h mi is elkaptuk, így most mi vagyunk dögrováson Balázzsal - durva torokfájás, nátha, zsebkendőfogyasztás.
És a kicsifiam megtanulta magának kiszívni az orrát orrszívó porszívóval :shock: Igazából sohasem félt tőle (mármint a porszívótól, meg az orrszívástól sem), elég hamar rájött, hogy ez segít neki. De most (ennél a náthánál) sok esetben ő kezdeményezte az orrszívást: odaállt a porszívó mellé, és elkezdte beletenni az orrszívó szerkezetet a csőbe. És ma bekapcsolt állapotban odaadtuk a kezébe, ő pedig tartotta az orrlyukához. Kész vagyok tőle :) ja, és kifújja az orrát a papírzsebkendőbe is. Mi mindenre jó egy nátha...
Köszönöm a nevében a másfeles köszöntéseket!
Katának pedig én is boldog másfelediket kívánok!

Immunerősítés: én most kipróbálom a Béres cseppet erre a célra. 3 gyerekes barátnőm ajánlotta, tavaly ősszel-télen minden nap ezt adott a gyerekeinek megelőzésre, és semmi komolyabb betegséget nem is szedtek össze. Oscillo... bigyó is van itthon, ez sem rossz ötlet.
Edith, Krisztának heti egy adagot egyszerre adsz majd?

Pöttyök a lábon: Samun elég gyakran voltak olyan pöttyök, amiket írtál, Barbi. Kicsi piros, picit érdes felületű. Ez csalánkiütés. Bármitől lehet. Mostanában már kevesebb van Samun, meg most épp talán egy sincs, de sokáig folyamatosan volt rajta valahol (leggyakrabban a lábain, kezein, de előfordult a hátán is), és nem tudtam rájönni, h mitől. Két dolog szinte biztos: a csokira reagál így és az apró magvas gyümölcsökre - de ezekre sem mindig. Aloe zöld krém nálunk is nagyon hasznos, tkp másnapra lehúzta.

Flórának, Marcinak, Szoninak és Zsombinak mielőbbi jobbulást kívánok! Úgy tünik ez a hirtelen lehűlés egy kicsit megzakkantotta a babákat! Remélem, h mindenütt csak egy gyors lefolyású nátha jelentkezett be...

Edith, ügyes voltál a zakuszkával! Sógornődön pedig ne rágd magad! Nekem is neki kellene állnom... Imádjuk a padlizsános kajcsikat.
Az új(abb) autótok nagyon pofás darab- és ebben aztán bőven el fogtok férni. Nálunk Balázs szerelmese ennek a típusnak.
Nekünk is kombink van, de a fő szempont a választásnál nem az volt, h beleférjen a babakocsi, hanem a repülőmodelleknek legyen elég helye :)

Zsuzsi, Szandi tényleg nagyot változtatott a nappali alvási szokásokon. De ha ez az éjszakai alvások nyogalmát is jelenti, akkor ez jó.

Edit, fiad milyen volt 2évesen? Én is nagyon kiváncsi vagyok, vajon Samu mi mindent fog tudni fél év múlva.
Megyek, mert késő van, holnap pedig dolgoznom kell menni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Edith: szerintem meg lányod lesz! :lol:
Reggel lemaradt, nagyon szép az új kocsitok.

Márti: láttad a híradóban, hogy 2008.-tól szabályozni akarják az otthonszülést? Csak azt nem tudtam eldönteni a hírből, hogy most támogatják vagy nem. :shock:

Barbi: hogy alakult a nap további része?

Évi: jobbulást nektek!

Andi: remélem csak a fáradságtól vagy depis! Ha az segít, gyere és panaszkodj nekünk, mással is volt már ilyen.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


ez lemaradt,

A hiszti.

Az a baj:

- ha szomjas, és nem kap azonnal inni, ha kap, akkor nem azt akarta
- ha éhes, és nem kap azonnal enni, ha kap, akkor nem azt akarta
- ha öltözni kell, ő nem akar
- ha én akarom öltöztetni, mert akkor mégis inkább ő akar
- ha menni kell valahova
- ha nem megyünk sehova
- ha megyünk, mért pont oda, ő nem oda akar
- hogy a boltban ő nem vásárolni akar, hanem rohangászni
- hogy az utcán nem akar rohangászni, be akar menni vhova venni vmit
- ha bölcsibe/oviba kell menni
- ha bölcsiből/oviból haza kell jönni
- ha itthonhagyunk vmi számára nélkülözhetetlent, amivel (ha visszajövünk érte) aztán egyáltalán nem foglalkozik
- ha otthagyunk vmit a bölcsiben/oviban, amiért vissza sem tudunk menni, mert addigra bezár az intézmény
- hogy mikor lesz már végre hétvége
- hogy hétvégén miért nincs bölcs/ovi
- ha elmegyünk mamához
- ha nem megyünk mamához
- ha kezet kell mosni, ő nem akar
- ha tiszta a keze, meg akarja mosni
- ha fésülni akarom, ő nem akar fésülködni
- ha indulni kéne, ő fésülködni akar
- ha vizes a keze, ő nem akarja megtörölni
- de VIZES A KEZE! és azt utálja
- ha fel akarom gyűrni a kezén a pulcsit (hogy ne legyen lekváros/vizes)
- ha nem gyűröm fel a pulcsit és lekváros/vizes lesz
- ha be kell ülni az etetőszékbe
- ha nem ültetem be az etetőszékbe, amikor ő akarja
- ha nem csinálja azt a számítógép, amit ő akar
- ha ez ügyben segíteni akarok
- ha bármiben segíteni akarok
- ha valami nem sikerül rögtön, elsőre
- ha nem rakok be mesét a DVD-lejátszóba
- ha berakom az általa kértet, akkor öt perc múlva másikat akar
- ha nem rakom be a másikat
- ha berakom, öt perccel később elölről kezdi
- ha az utcán nem szabad beleugrani a pocsolyába
- ha beleugrik a pocsolyába és vizes, sáros lett!
- ha nem rohangászhat itthon meztelenül
- ha fázik, mert meztelenül rohangászik itthon
- ha pisilni kell, de nem akar
- ha ki kell menni az udvarra
- ha be kell jönni az udvarról
- ha a kutya nem engedi, hogy lovagoljon rajta, kinyomja a szemét (még így is tépheti, cibálhatja, benyomhatja a pici ujját a kutya orrába...)
- ha nem szedheti le a kertben kinyílt egyetlen virágot
- ha leszedi, aztán "nihincs több virág a kehertben!"
- mert nem lehet a leszedett virágot visszarakni
- ha el kell pakolnia maga után
- ha nem pakolt el, aztán belelép valamibe
- ha fürödni kell menni
- ha be kell mászni a kádba
- ha ki kell mászni a kádból
- ha aludni kell menni.

Nehéz a gyerek élete...

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


néhány kép:

Kép paradicsom evés

Kép

Kép

Kép csak hogy lássátok nálunk milyen rend van :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


nem tudok aludni, gondoltam még ezt is megosztom veletek:

Kérdések és válaszok elhangzott bírósági jegyzőkönyvből.

K: Maga szexuálisan aktív?
V: Nem, én csak ott fekszem.

K: Mikor van a születésnapja?
V: Július tizenöt.
K: Melyik évben?
V: Minden évben.

K: Ez a myasthenia gravis befolyásolja a memóriáját?
V: Igen.
K: És milyen módon befolyásolja a memóriáját?
V: Nem emlékszem.
K: Szóval elfelejtette. Mégis, tudna egy példát mondani valamiről, amit elfelejtett?

K: Hány éves a fia amelyik magával lakik?
V: Harmincöt vagy harmincnyolc, nem tudom pontosan.
K: Hány éve lakik magával?
V: Negyvenöt.

K: Doktor úr, igaz az hogy ha az ember álmában hal meg akkor azt nem tudja meg amíg ki nem reggeledik?

K: Maga a helyszínen volt, amikor ezt a képet csinálták magáról?

K: Szóval a teherbe esése napja Augusztus 8?
V: Igen.
K: És maga mit csinált ez alatt az idő alatt?

K: Szóval van három gyermeke, igaz?
V: igaz
K: Hány fiú?
V: Egy sem.
K: Hány lány?

K: Hogy végződött az első házassága?
V: Halállal.
K: Kinek a halálával?

K: Tudna egy személyleírást adni az alanyról?
V: Közepes magasságú, szakállas.
K: Nő vagy férfi?

K: Tehát azt mondja, hogy a lépcső lefelé vezetett a pincébe?
V: Igen.
K: Lehetséges hogy ugyanez a lépcső felfelé is vezetett?

K: Doktor úr, hány boncolást végzett hullákon?
V: Minden boncolást hullákon végzek.

K: Kérem, hogy minden válasza legyen orális, rendben? Milyen iskolába járt?
V: Orális.

K: Emlékszik hogy mikor vizsgálta meg a holttestet?
V: A boncolás kb. Este 8:30-kor kezdődött.
K: És Kovács úr halott volt ebben az időpontban?
V: Nem, ott ült az asztalon és csodálkozott, hogy miért boncolom..
K: Doktor úr, mielőtt elkezdte a boncolást, ellenőrizte az egyén pulzusát?
V: Nem.
K: Ellenőrizte a vérnyomását?
V: Nem.
K: Ellenőrizte a légzését?
V: Nem.
K: Tehát lehetséges, hogy az egyén életben volt, amikor elkezdte a boncolást?
V: Nem.
K: Miért olyan biztos ebben, Doktor úr?
V: Mert az egyén agya az asztalomon volt egy üvegtartályban.
K: Mindennek ellenére, mégis lehetséges az, hogy az egyén életben volt?
V: Igen, lehetséges, hogy az egyén életben volt és ügyvédként praktizált valahol.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Szép jó reggelt!!!!!

Én nem tudom a Szoninak milyen náthája volt, de tegnap már nem folyt az orra és kutya baja!!!!! :shock: :shock: :shock: Lehet, hogy az ovi miatt gyorsan meggyógyult??????? :lol:
Zsombi nem gyógyult meg ilyen gyorsan, de annyira nem vászes ő sem!!!!!

Zsuzsi:édes a lánykád nagyon!!!!Én már azt sem tudom mikor láttam utoljára híradót teljes egészében, ez is most kimaradt!!!! :roll:

Évi:örülök, hogy a Samu jobbanvan, annak kevésbé, hogy ti is elkaptátok!!!! :? Vegyetek példát a fiatokról és gyorsan gyógyuljatok meg TI is!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Sajnos Enikőnek nem javult az állapota-mandulagyulladása van.Láza nincs,a közérzete jó ezért elment suliba,de a 4.óra után hazahozom.Tegnap reggel meg nagyon vérzett az orra is,és sokat le is nyelt belőle,ezért vért hányt-hát jól megijedtünk.De első ijedségem után megnyugtattam magam,hogy ez nem élénkpiros vér,tehát csak amit lenyelt az távozott :oops: .Az orra is dugult,iszonyú orrhangon beszél.Még tegnap elvittem a gyerekorvoshoz az orrvérzés és hányás miatt,persze,kapásból AB irt.Tudom,hogy nem kéne beszednie / hisz nem lázas/,de muszáj,mert suliból most nem maradhat ki.
Különben érdekesség képpen megemlítem,hogy nála minden évkezdés ilyen.Már az oviban is/nem az első éveben,mert akkor 4 hónapig volt beteg/ mindig igy volt,hogy az első hét végére mindig beteg lett és a legtöbbször mandulagyulladása van.Viszont utána már csak 1x-2x beteg,de az is csak nátha.

Olvasni tegnap este olvastalak benneteket,/ mennyit irtatok :lol: /,de már válaszolgatni nem volt erőm.Időm sajnos most sincs nagyon,,még egy jó pár dolgot el kéne intéznem,azt mindjárt kell a suliba mennem.

Minden beteg kismanónak és anyukájának gyors gyógyulást kívánok!!!!!!!!!!!!

Kép
bibolya
 
 


Sziasztok!

Minden beteg gyerkőcnek további gyógymanók postázva.

Ovisok, hogy sikerült a mai nap?

Erre futotta, megyek tovább lecsót eltenni. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi, ma Te is tevékenykedsz? Ádám hagy dolgozni?

Márti!

Barnus is ilyen, takony nála 3 nap, Virágnál a kezdeti 1,5 hét helyett már csak 1 hét.

Ibolya!

Én úgy tudom, a mand. gyull.-t baci csinálja és arra kell az antibiotikum. Tévedek? Jobbulást a csajszinak!!!

Én tegnap este fedeztem fel, hogy a fürdős játékaink (van egy néhány belőle) egy része olyan nyálkás van amelyik penészes. Beáztattam Clorox-os és vízkőoldős vízbe, reggel pedig 1,5 óráig azokat sikáltam. Még fültisztító pálcikával is benyúkáltam a szűk helyekre. Én nem tudom, mi történt velük, ilyen még nem volt. Vagyis gondolom. Szerintem mióta Virágot fürdőolajjal fürdetem,azóta képződhetett ez a réteg rajtuk. Ha már ott tartottam, összeszereltem a 4 éve megvett műanyag polcos állványt, és ide tettem a szép tiszta játékokat.
És ha már játékot rendeztem,akkor neki estem Virág játékainak és a felét kivittem a garázsba. Na azt az ordítást, amit levágott, hogy megfosztottam a kb. 1 hónapja kézbe se vett játékaitól!!!!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit, hagy a drága mert kivételesen alszik.

Én is elkezdtem egyik nap összerakni a játékokat, amikkel már úgysem játszik. Pl. a nagyon babáknak való csörgőket. Ahogy meglátta, hogy kiszedtem a dobozból már vitte is, azóta azzal játszik. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi!

Fél 10 felé eszembe jutottál. Hazajöttünk a bevásárlásból, Virág homokozni akart az udvaron. Gondolkodtam, mi a szart adjak rá. Süt a nap, esni nem esik, de a tegnapi esőtől minden tiszta víz. Előkaptam a gumicsizmát és hát hasonlóan nézett ki, mint a múltkor a saras szépszemű.

Vettünk 4 éve egy matracot az ágyunkba, ami megsüllyedt. Bejelentettük, 2-re ígérte a képviselő, hogy kijön. Majdnem 1/2 3, képviselő sehol. De úúúútálom az ilyet.


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Barbi!

Örölj neki, legalább játszik a kiscsávó. Virágnak az volt a játék, hogy a megmosott polcra felpakolt játékokat beledobta a kádba, mert annak ott a helye.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Zsuzsi!

Nagyon jók a képek!!! Nagyon szépen nő a kiscsaj haja. Engem azzal cseszegetnek,hogy vágassan le a lányom haját. Felül van egy hosszú réteg, ha azt felhajtom, egy csomó kisebb haja van alatta, ami most nő. Az okosok szerint egyforma hosszúra kellene vágatni. Igen ám, de ez azt jelentené, hogy rövid lenne a haja.


Látom a járóka jó porfogónak. Én már felvittem a padlásra, mert csak a játékot tettük bele. Inkább mikor kicsi volt Virág, abba tettem Barnus elől védelmi okokból.

Nem emlékszem, milyen volt kétévesen Barnus, de ma előveszem a videókat. Azt tudom, hogy teljesen tisztán beszélt már mindent, de nem kezdte túl korán, viszont nagyon gyors tempóban tanult meg beszélni.


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Beteg gyerköcöknek továbbra is sok-sok gyógypuszit küldök!

Edith: ha megjöttél a dokitól jelentkezz!!

Edit: pont tegnap gondolkoztam rajta, hogy most már ideje elrakni a járókát. Már tényleg csak a helyet foglalja.
Hajvágás: én szoktam vágni a Szandi haját. De csak azért, mert belelóg a szemébe, vagy a fülére és az zavarja és nem engedi hogy felfogjam, viszont így tök jól összenőtt.

Márti: itt egy link a tegnapi híradóban is ennyit mondtak az otthonszülésről
http://www.rtlklub.hu/hirek/hazank/?id=0709281457
Szonó ott aludt ma az oviban?

Nekünk ma nagyon jó kis nyugis napunk van (legalábbis eddig). Már megjártuk a bankot, postát, játszóteret, ahol jól belefetrengett a homokozóba. Majd meg szakadtam rajta, komolyan mondom belevetődött a homokba.
Azt még hozzáteszem, hogy nem volt tervbe, hogy bemegyünk ezért szép ruhába volt, de kb. ő is úgy nézet ki, mint a képek Ádám.
Most délutáni alvás van apával.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:köszi a linket, sokkal okosabb nem lettem, majd értesülünk róla ha komolyan kitalálják a dolgokat remélem!!!! :roll:

Ma a kiscsaj alig akart haza jönni :roll: :lol: , mentünk érte 4-re épp akkor mentek ki még az udvarra , nyomott egy puszit a tesója arcára és közölte, hogy ő is kimenne!!!!!ÍGy 1 óra múlva megint mehettünk érte 8) , akkor is még pedzegette az ottmaradást, de mondtam, hogy már összevonják a csoportokat és az ovónéni is megy haza, így sikerült eljönnünk!!!!A Zsombi ugye minden kavicsot , bogarat , szöszmöszt megnézett az úton, szóval dupla ideig tartott az út, kinyitottam a kaput és ő tovább rohant 1 kiskutyát megnézni!!!! :roll: :lol: Szóval én mára kitornáztam magam, főleg hogy néha elém ugrott mint 1 haramia , hogy vegyem fel!!!!! :mrgreen:

Délelőtt volt 1 kis dolgunk, csak 1 busszal kellett menni 5 megállót, nem vittem a babakocsit, persze tömve volt a busz.Erre 1 néni felszállt, hogy leakarok-e ülni , áááááááááááá mondom nem már megszoktuk, hogy nem adják át a helyet!!!Erre pikk-pakk felállított 1 nőcit a túrabatyujával, aki állítólag nem vett észre minket :shock: ,a néni meg mondta, hogy terhes is vagyok, meg a kisgyerek lóg rajtam.............na ez jól esett, hogy látta a pocakomat, de még én éreztem kellemetlenül magam, hogy ilyen zűrzavar lett miattam!!!! :roll: :oops: Ez a túra is tartott majdnem másfél óráig, szóval én tuifix, hogy jól fogok aludni ma!!!!! :mrgreen:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith:mi volt mi volt??????????????????? 8) :lol: :wink: :shock: :P :D

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti, hát valami volt!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Végre hazaérkeztünk (véglegesen), mert vagy 3x is elmentünk ma itthonról! :roll:

Számotokra a második hazatérésünk az érdekesebb, ugyanis akkor a dokitól jöttünk. :wink: Mütyürkével a lehető legnagyobb rendben van minden, két adatot említek, a BPD-je 62,1 mm, a combcsontja pedig 45,2 mm. MIndkét adat szerint 24-25 hetes terhességre lehet következtetni. :) Ezenkívül, mondom, minden, mi lehetséges, a legnagyobb rendben van. De most "okosabbak" lettünk valamivel, megtudtuk, kit rejteget a pocakom..........................: az orvos szerint 99,9 %-ban KISLÁNYUNK lesz!!!! :D :D :D :D :D :D :D Mindketten ott voltunk, mindketten láttunk mindent, és mindketten nagyon örültünk a hírnek. Persze, velünk együtt a család is nagyon örül. :)
Nekünk úgysem a neme a fontos, hanem az, hyog ép, egészséges legyen! :)

Ne haragudjatok, hogy most csak ennyi voltam, és csak magunkról írtam, de nehéz nap van mögöttem, így én is nyugovóra térek. Hátha éjjel megálmodom a lányom, az újabb lányom nevét! :D
Jó éjt! Holnap majd teszek fel képeket is! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith,nagy-nagy gratula az ujabb kislányhoz!!!Majd a 3.-ik fiú lesz :lol: .

Márti,akkor ma jól megsétáltattad a gyerekeket és magadat is.De legalább a lánykád már bent aludt.Zsombi hogy viseli az "egykeséget"?

Az otthonszülést én is hallottam tegnap,én ugy értelmeztem,hogy hivatalossá akarnák tenni,de szabályoznák,hogy ki az aki nem szülhet semmiféleképpen otthon./pl.ikerterhesség/.De kérdem én,ha valaki ezt eldöntötte,hogy otthon szülne és az orvos is azt mondja,hogy semmivel sem nagyobb a kockázat mint máskor,akkor miért kell az ikerterhességet korházban megszülni?Én különben régebben olvastam egy cikket,hogy a Geréb Ági lánya az ikreiket otthon az édesanyjával szülte "közössen" minden komplikáció nélkül.
Szóval Márti én drukkolok,hogy hivatalossá tegyék,és minden jogi probléma elháruljon a "fejed felöl".

Andi,megértelek,hogy kevés az időd a gyerekek mellett,főleg most a rossz idő beköszöntével.És persze a drasztikusan lecsökkentett alvás is közbe szól.Ha nincs kedved bekapcsolódni a beszélgetésbe nem kell,de azért 1-2 naponta legalább magatokról irj egy pár sort.Sokszor érzem én is ezt a lehangoltságot,de egy pár nap és elmúlikNéha próbálj meg te is kikapcsolódni a gyerekek nélkül.Sajnos a betegségek meg nem nagyon kerülhetők esetleg próbáld egy kis vitaminnal tömni őket.

Edit,végül befutott a matracos bácsi?
AB szedi a lánykám,szemlátomást sokkal jobban van.De olyan orrhangon beszél /és nincs eldugulva az orra/,hogy 100 gyerekhang közül fel sem ismerném :oops: .
Játékokat én csak alvásidőben selejtezek pont ezek a dolgok miatt amit leirtatok.

Azzal még nem is dicsekedtem :oops: ,hogy a Gergő egyre több szót mond-pontosabban mindent ismétel amit mondok neki.Vannak szavak,amiket sikerül tök jól kiejtenie. És ha megkérdezem tőle,hogy van-e kaki,akkor igent bólogat.
bibolya
 
 


Edith:dejódejódejó!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Én is így voltam vele, hogy mindegy volt milyen nemű a tesó, csak rendben legyen vele minden!!!Most csak azért hajlok a lány felé, mert a Zsombi sokkal elevenebb, igazi kis 7ördög :mrgreen: , de persze ez sem NEM kérdése!!!! :lol:

Ibolya:tegnap azt nem is "mondtam", hogy nem aludt ám a drága az oviban csak pihengetett, mert megbeszéltük, hogy nem baj, ha nem tud aludni....de mondta az ovónéni, hogy szerinte majd fog aludni, mert most már hagyta magát szeretgetni, eddig tartózkodó volt a felnőttekkel!!!!JA és még mindig alszik :shock: , lassan ébreszteni kell!!!!! :lol:
És mikor mentünk érte (másodszor :mrgreen: ) kint voltak az udvaron, rajta kívül már csak 2 kislány volt és körjátékot játszottak, Szoni guggolt a kör közepén és a Nyuszi ül a fűbent énekelték, ő meg lehajtotta a fejét és a 2 kis kezét a fejéhez tette, mintha tényleg nyuszi lenne......................olyan nagyon édes volt!!!!!! :lol:

Megyek mert ma mosónő leszek!!!!! :? 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith:dejódejódejó!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Én is így voltam vele, hogy mindegy volt milyen nemű a tesó, csak rendben legyen vele minden!!!Most csak azért hajlok a lány felé, mert a Zsombi sokkal elevenebb, igazi kis 7ördög :mrgreen: , de persze ez sem NEM kérdése!!!! :lol:

Ibolya:tegnap azt nem is "mondtam", hogy nem aludt ám a drága az oviban csak pihengetett, mert megbeszéltük, hogy nem baj, ha nem tud aludni....de mondta az ovónéni, hogy szerinte majd fog aludni, mert most már hagyta magát szeretgetni, eddig tartózkodó volt a felnőttekkel!!!!JA és még mindig alszik :shock: , lassan ébreszteni kell!!!!! :lol:
És mikor mentünk érte (másodszor :mrgreen: ) kint voltak az udvaron, rajta kívül már csak 2 kislány volt és körjátékot játszottak, Szoni guggolt a kör közepén és a Nyuszi ül a fűbent énekelték, ő meg lehajtotta a fejét és a 2 kis kezét a fejéhez tette, mintha tényleg nyuszi lenne......................olyan nagyon édes volt!!!!!! :lol:

Megyek mert ma mosónő leszek!!!!! :? 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ibolya, Márti, köszönöm a gratulációkat! :) Tényleg angyon örvendünk a kislánynak, mert elég sok előnnyel indulunk neki. (Ez a legkevesebb pl., de a ruhák legalább használhatók lesznek ismét. Voltak olyan cuki kis darabok, amik Krisztán egyszer vagy egyszer sem voltak!)!

Ami a 3. babát illeti, nem tudom, hogy lesz-e még, eddig azt hittem, István nem zárkózik el egy harmadik baba gondolata elől, de tegnap, amikor viccesen megjegyeztem, majd a következő fiú lesz, akkor felhördült, hogy na, azt már nem! Szóval, nem tudom, de egyelőre mindenképpen tárgytalan lenne. Jópár évig úgysem vállalnék még babát, mert itthon megbolondulnék annyi ideig! :roll: :oops:

Márti, az orvos szerint tényleg nagyon jól van odabent a baba, még mondta is, hoyg jólétben van ott. Nagyon aprólékosan, részletesen megnézett-elmondott-megmutatott mindent, a legutóbbi ottjártam óta kicserélték a gépet egy hiper-szuperre (a rendelés rára is szinte duplája lett, de nem számít) így már hallottuk is a pici szívhangját :) , mintha lovacskák trappoltak volna, ha pedig olyan pozícióban lett volna a kis Mütyür, akkor átkapcsolt volna 4D-re, hoyg úgy is megörökítse.
Még más dolgokat is megbeszéltünk, pl., hogy szerinte érdemes-e epidurális érzéstelenítést kérni, hogy bent lehet-e szülésnél, sőt, azt is kifejtette, hoyg a 4D inkább csak kuriózum, mert a babáról csak felületi képet ad, tehát ha ő a belső szerveinek épségét szeretné megnézni, akkor a 4D-vel semmire se menne. Szóval, István is el volt ájulva, mert azt mondja, most ő is mindent tisztán látott, a másik dokinál (Krisztával) sosem tudta, hoyg éppen mit néz, csak fehér és fekete foltok voltak. Most láttuk tisztán az arcocskáját a szemgödrökkel, orrocskával, az ujjakat, amint a szájánál voltak, szóval, tényleg nagyon profi volt.
Vérképet és vizeletvizsgálatot kell csinálnom következő alkalomig, illetve továbbra is szednem kell az Elevitet. Október 15-én megyek újra. :)

Gratulálok Szoninak az oviban maradáshoz! NAgyon ügyes kis hős! :) Semmi gond nem lesz vele már! Jó mosást mára! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mártikám a nagyobb hatás kedvéért küldted el kétszer a mosónőségest? 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lánykád csodaügyes és ahogy a szavaidból kiveszem az óvónők is tök normálisak. Ez asszem rengeteget tud segíteni a "nagy leválás"-on.

Ibolya, sokat mondó Gergőnek gratula. Mostantól figyelni kell nehogy kicsússzon egy-egy csúnya szó a szátokon. :lol:

Edith, még egy kislány!!! Csöndesen gartulálok hozzá(tudod babonás vagyok), ahhoz viszont hangosan, hogy szép méretekkel rendelkezik és egészséges. Kíváncsi vagyok milyen nevet álmodtok meg neki. Majd írd meg.

Edit, ne hallgass az okosokra hajügyben. Az embernek így a gyerekeknek is folyton van babahajuk. Ami ugye sokkal rövidebb mint a többi. Majd szépen hozzánő a már hosszúhoz. Megjegyzem nekem RENGETEG babahajam van, merthogy eléggé hullik, képzeld el ha én is egyforma hosszúra vágatnám. És különben is amikor Virág még pöttömke volt egyszer valahány millisre-centisre (erre nem emlékszem pontosan) vágtad a haját géppel. Jó ez így.

Barbi jót nevettem ahogy az Editék papagáját ledögözted. :lol: :lol: :lol: :lol:
Amúgy van tippetek olyan házban tartható kisállatról ami nem okoz különösebb betegséget a gyereknek? Ezen már gondolkoztam a későbbiekre vonatkozóan, de tippem sincs mit kéne majd úgy 5 év múlva venni a csajoknak, hogy inkább használjon nekik. Úgyértem tanuljanak egy kis felellősséget meg ilyenek.

Zsuzsi, nagyon szép kicsi Szandi. Olyan szép szeme van!!!!! Igazi kis pasifogó.

Andi, tömd a manókat vitaminokkal és küldöm a gyógymanókat. "Nemsokára" megyünk felétek, remélem egy kicsit fel tudunk majd dobni. Már nagyon várom!!!!

Csajok jól vannak. Most ennyi voltam, mert kezdenek nagyon kiborulni.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Jobbulást minden betegeskedőnek!Mennek a gyógymanók!

Edith,
gratulálok a kislány pocilakóhoz!Sikerült megálmodnod a nevét?

Márti,
nem sokára félidős leszel,hogy megy az idő!A bkv-n meg ne te érezd magad kellemetlenül,hanem az a nőci,akire egy idősebb néninek kell rászólni,hogy adja át a helyét egy kisgyeremekes állapotos anyukának!Örülök,hogy Szoninak bejött az ovi,és már ott alszik!

Nálunk sajnos nem sok "jó" hír van.Pénteken felhívott az ovi vezetője,hogy vigyem be,mert látni szeretné az ovi logopédusa.Bevittem,hát nagyon látszik,hogy május óta nem voltközösségbe a gyerek.Na nem a beszédfejlődésén,hanem nem igazán akart közreműködni,csak rám hallgatott.Pedig otthon is járt logopédushoz,ahol nélkülem volt és szépen csinálta a feladatokat!Mondtam is a pasinak,hogy látszik a gyereken a kiesés.Kérkedve fogatta,hogy le lehet kötni a gyerek figyelmét.Erre mondtam én,szerintem ne csodálkozzunk,hisz ki lett szakítva a régi életéből,és közösségbe se jár,holott előtte 4 évig mindennap közösségbe volt.Na erre nem igazán mondott semmit.
A beszélgetés után azt mondta a vezetőnő,hogy majd hív,még nem hívott!
Kértem időpontot a beszédképesség vizsgáló bizottsághoz,mert most már jó lenne tudnom,hogy mekkora a baj.Talán ott megtudodm,de minden esetre tőlük kaphatok szakvéleményt,ill.,hogy hova kell vinnem még a gyereket a logopéduson kívül.Kb.1 hónap múlva lesz időpont,majd értesítenek.

Munkahely:Kiderült most jelenleg nincs semmilyen állás,mondjuk nekem nem is most rögtön kellett volna,hanem a közeljövőben.Arra meg nem tudott válaszolni az igazgató,hogy mikor lesz üresedés,de az önéletrajzomat bekérte,és azt mondta jelentkezik,ha tud vmi biztosat!

Edit,
kicserélték a matracot?

Zsuzsi,
nagyon jók a képek Szandiról.A kupi ismerős.Nálunk sem különb a helyzet,ugyan is Hanna minden játékot kicipel a nappaliba és a konyhába!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi, Julcsi, sajnos, még nem álmodtam meg a nevét. :) Túl elfoglalt voltam az éjjel, ugyanis végig Angliában jártam, még a királyi családdal is ettem együtt, de annyi hülyeséget össze-visszaálmodtam, hoyg egy adott pillanatban Istvánt többször hangosan szólítottam! :shock: :roll: :oops:
De majd összeírok egy listát a nekem tetsző nevekkel, amit majd Istvánnak adok cenzúrázni :wink: , majd pedig közösen döntünk. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Julcsikám:ja a hatás kedvéért, gondolom lefordultatok a székről, hogy ilyen programom van!!!!!!!!!!!! :lol: :mrgreen:

Timi:remélem azért lesz valami előrelépés a Zsolti ügyében!!!! :roll: Szorítok!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsikám:ja a hatás kedvéért, gondolom lefordultatok a székről, hogy ilyen programom van!!!!!!!!!!!! :lol: :mrgreen:

Timi:remélem azért lesz valami előrelépés a Zsolti ügyében!!!! :roll: Szorítok!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mártikám, ez neked ma nem megy!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Én meg megyek sapkát venni a csajoknak. Várom anyumat, egyedül nincs hangulatom cígölni a csajokat...

KépKép
kgiulia
 
 


Timi, a védőnőtök nem tud segíteni?

KépKép
kgiulia
 
 


Jó reggelt!

(gyorsan írok, a tv-ben reklám megy, ez az Ádám műsora. tátott szájjal bámulja, majd ha vége megy tovább. addig is kihasználom ezt a pár percet)

Edith, gratulálok a kicsi lányhoz. Én nem is tippeltem a nemére, egyszerűen nem volt semmi megérzésem. De kislány, de jó! (bár a fiúnak is így örültem volna :wink: )

Julcsi, nekünk volt hörcsögünk (tök büdös), papagájunk (tök koszos) és halunk (utáltuk takarítani). De mind már akkor volt, amikor olyan 8-10 évesek lehettünk. Persze hiába mondta az anyu, hogy a mi dolgunk foglalkozni velük, azért legtöbbször ő takarította.

Vége a reklámnak és a drágám engem akar. Majd még jövök!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti,
köszi!Remélem lesz vmi.De most az lenne a legjobb,ha felvenné az oviba minnél előbb!Aztán majd kiderül mit állapítanak meg a bizottságnál.

Julcsi,
még hogy nem megy Mártinak?Annyira szereti a babanet,hogy még az írásait is megduplázza! :lol:
Nem tudom a védőnő mit tudna tenni.Most itt új védőnő van,a régi elment nyugdíjba.Ő beszélt még a nyáron az ovi vezetővel,de csak annyit,hogy jó lenne a Zsoltinak az ovi.Az újat nem ismerem,de csütörtökön viszem Hannát a 18 hós oltásra,majd rákérdezek a dokinál is az ovi felvételről.

Edith,
akkor elég kalandos álmod volt.Az angol királynő,nem semmi.

Pusz

Timi
timiban
 
 


Julcsi:hehehehehehehehehehehe!!!Nagyon vicces, bár velem a babanet mindig szórakozik!!!! :roll:
És miért az az 1 túlélő hal nem elég?????????????Bár valószínű, hogy 5 évig nem fogja kibírni!!!!! :mrgreen:

Timi:én az ovira gondoltam, a többi dolog majd intéződik gondolom, de így tényleg nem fejlődik, ha nincs közösségben!!!!!

Tegnap a Szoni mondott 1 kis versikét már fogalmam sincs a pontos szövegre, de ezt mondohgatják amikor rendet raknak!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi!

Ugyanaz volt a programunk, én is sapit vettem a kölköknek.

Köszi a haj ügyben a tanácsot. Majd akkor vágatom le, ha az alsó haj is elfogadható méretűre nő meg és nem lesz Pistike a lányom. Jól emlékszel, 5 hónaposan 2 mm-esre nyírattam a haját. Akkor még nem sajnáltam, mert tök aranyos egy kopasz baba, de 1,5 évesen ezt nem találnám viccesnek.

Barbi!

A dögök tök jól érzik magukat a garázsban (nélkülük a lakásban én is). A kalitka alján van egy kihúzható műanyag tál, így annyira nem bonyolult takarítani. Elkészült a lecsó?

Edith!

Nagyon örülök a kiscsajnak. Bevallom, az én titkos vágyam is 2 puncis volt. És minden elismerésem, ha még bevállalnád a 3. manót.

Márti!

Barnusék énekelnek valamit rendrakás közben, de az is a rendről szól. Egyszer hallottam nyílt napon, de szita az agyam. Ügyes Szoni pihenés ügyben.
Megkaptad a múltkori privát üzit?

Timi!

A manikűrösöm kisfia 7,5 éves. 4 évesen kezdett beszélni, de alig lehetett érteni, mit mond. Most is súlyos beszédhibás és diszlexiás. Múlt héten kezdte az első osztályt, nem engedték tovább oviban maradni. Anyuka tudja, hogy saját kérésére meg fogja vele ismételtetni az első osztályt.
Szerintem legyél anyatigris és menj el az oviba felvételt elrendelő legfelső emberhez.

Tegnap este a férjem füvet nyírt, mi meg "segédkeztünk" a gyerekekkel. Átjött a szomszéd, akinek 7 hónapos terhes a felesége (első gyerek) és elméletben szültek. Ha hallottátok volna!!! A két nagyokos!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti!

Most látom, hogy írtál a privire!

Már többször benéztem ma és csak most továbbította ez a vacak az üzenetet.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Tegnap megkaptam az ovónénitől a tavalyi ovis évről készült képeket CD-n. Rengeteg kép van rajta, 1,5 órát nézegettem, de még nem értem a végére.
Kicsit rossz érzésem van, mert sok dologról a képekből értesültem. Pl. mit hogy ünnepelnek, mi volt a gyereknapon stb. Hiába kérdezem Barnust, ezeket a részleteket magánügyként kezeli és nem beszél róla, hiába is kérdezem. Elmondja nagy vonalakban, de sok érdekes dolog kimarad belőle. :(

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Ma többször próbálkoztam délelött irni,de nálunk nem volt babanet :twisted: ,de legalább kihasználtuk a jó időt .

Edith,én voltam a Gergővel 4d-n ,nagyon élveztem a "látványt".De leginkább azt tetszett,hogy itthon mindig "mozizhattunk" és az egész család is nézegethette.

Julcsi,nálunk is volt anno majd mindenféle állat a lakásban,de javarészt az anyu takarította őket.A Barbi "felsorolásával és kommentáljával" teljesen egyetértek.Vagy büdösek,vagy hangosak,vagy egyfolytában szemetelnek.Nekünk egyidőben volt papagájunk és pintyünk is.Amikor az egyik csöndbe lett,tuti,hogy a másik akkor kezdett rá.Nem véletlenül nincs semmi háziállatunk.

Timi,sajnálom,hogy semmi nem ugy sikerül ahogy szeretnéd.De azért bizakodjunk az vezető ovónő jóindulatán.
bibolya
 
 


Edit, a kiúhúzható tál nagyon jó, de a köles és a toll repked minden felé, na azt nagy élmény naponta többször összetakarítani. Legalábbis nálam a lakásban minden nap többször is kellett porszívózni.
De nálatok a garázsban jó helyük lesz. Aztán nyáron a teraszra is kirakhatod őket.
Viszont bármilyen koszos, büdös egy-egy állat, azért szerintem nálunk is lesz, majd ha őfelsége szeretné. Egyenlőre be kell érnie egy hallal, (Tyson a neve) és a Susyval. :lol: (na meg velünk :lol: :lol: :lol: )
Nekünk még hörcsögünk is volt, a Jennifer. Olyan kis rohadék volt, állandóan kiszökött a terráriumból, majd amikor meg akartam fogni jól belémharapott.

Lecsó jelentem kész! Most uborkát akarok eltenni, ami annyira nagy szó tőlem hogy csak na! De azért megpróbálom. Lehet, hogy öregszem? :?

Ja, Julcsi, 5 év múlva azért megpróbálhatjátok ti is a papagájt. Addigra már nem annyira pöttyök a csajok, biztosan élveznék. És ha netán allergiásak rá, az hamar kiderül.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja és a matrac csak 2 két cm-re van megsüllyedve, a cseréhez 4 cm-es süppedésnek kellett volna lenni. Ez belefér a tök kényelmetlen, de használható kategóriába. Még egy Rotex matrac nem teszi be a lábát hozzánk. Ez volt az ellenreklám helye.
Ja és késett 1 órát a matracos bácsi.

Lépek, mert túl sok leszek.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Barbi!

Vasárnap óta én bizony nem takarítottam még a ketrecet, és a betont se, szóval én vagyok az állattartók gyöngye.

Nekünk teknősbékánk volt, de az is büdös és rengeteget kell takarítani a vizét.

Nekem olyan állat kellene, ami szép, de önellátó és öntakarító. A cserepes virágokkal is az a bajom,hogy nem locsolják meg magukat. :lol: :shock:

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:Szoni meg tényleg semmit nem mond :shock: , persze azt még nem tudja elmesélni, hogy mi volt az ebéd...bár ha nagyon akarná biztos tudná a főbb összetevőit, de ha tudom, hogy voltak kint és megkérdezem arra is azt mondja, hogy NEM voltak az udvaron!!!!! :shock: :shock: :roll: Én még annyit sem fogok megtudni az ovis életéről, mint Te a Barnuséról!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, a teknősbéka kimaradt a repertoárunkból. Nem tudom miért, olyanunk sosem volt.

Király lehet ez a matrac. És ki dönti el, hogy mekkora süllyedésnél cserélik? Aki nem is használja? Marha jó. :x

Én meg megint várom, hogy a bankból visszahívjanak. Komolyan mondom, az elmúlt 2 hetem ezzel ment el. Hogy várok, cirkuszolok, összekapják magukat, megigérik majd megint várok. Rohadtul unom már!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?