Új privát üzeneted érkezett!

Juci: koszike hogy folraktad a linket, nagyon sokat gondolok a Lanyokra, nagyon nagyon sok erot, kitartast es gyogyuljanak meg a dragak!!!

Jadika: Isten hozott koztunk, tok jo hogy ilyen sokan vagyunk mar!!! :D
Latom Neked is vegyesparos es Nalad is Anna lesz a kislany, szep nev! :wink:

Zsani: tok jo a tabla, koszi szepen!!! En detto ugy erzek mint Te, neha nagyon szeretnek mar tul lenni rajta de az eszemmel tudom hogy meg bent kell hogy maradjanak, nem szeretnem Oket az inkubatorban latni. Nalam is a 36. het a cel de az igazi a 37. lenne mert akkor mar nem szamitananak koraszulottnek. Nagyon drukkolok hogy ne kelledjen befekudnod de most a babak az elsok es legfontosabbak, ne aggodj az en fiam is eleg jol viselte azota meg mondogatja minden nap hogy mennyire szeret es orul hogy hazajottem. :D Csudijo erzes!

Tiszaviragzas: Neked is gratulalok es Isten hozott a topikban! En is vereztem de en csak az elejen, nagyon nehez lehet Neked de kitartas mert megeri!!!

Dorka: tok nagy a pocid!!! :D

Zsuzskanak nagy, nagy drukk es kitartas! Sajnalom hogy korhazban vagy de minden helyrejon majd meglatod, legy eros!

Muszaly mennem mert a fiam szetszedi a szobat, baromira unatkozik es iszonyu hisztis! :evil: :evil: :evil:

KépKép
KépKép
tontica
 
 



Sziasztok!

ZSUZSKÁRÓL!
Voltam benn nála, jól van, kap gyógyszereket, ma a méhszáját 3114-nek mondták... UH-n minden oké volt. Előre láthatólag 2-3 hétig benntartják. Nem aggódik, csak kicsit ideges, de tudja jó helyen van.

Tontica!
Úristen mindjárt szülsz! És most aggódtunk hogy a 2. kicsike is megmaradjon!!! Szorítok, hogy minden simán menjen! És tényleg maradjanak a 37. hétig!

moni
 
 


Sziasztok!

Tiszavirág
Én is a Herceg profhoz járok. Pont holnap megyek hozzá. De a prof leadna, ha összeolvad a kórház? Nem hiszem. A barátnőm is hozzá jár, janban fog szülni és végigviszi!!! Szerintem a profnál nagyobb tekintélyű dokit ne is próbálj keresni. Úgy tudom hogy továbbra is praktizál, csak a helyszín változik. Te nem így tudod? Ő bizti nagyon vigyázni fog Rátok!!!

Tontica
szuperek a képek, olyan boldogok vagytok rajtuk. Bizti nem lesz semmi gond, remélem nekem is ezt mondják holnap!!! Sok boldog szülinapot a hapsiknak!Ne dolgozz túl sokat!

Üdv: Zsani

snezsanett
 
 

 
 

Juci

Drukkolunk, szupi a linketek, remélem a történet végére mindenki otthon lesz. Írjatok minél több jó hírt, minél hamarabb!!!

Üdv: Zsani

snezsanett
 
 


Dóri79!

de jó, hogy van valaki aki ott szült :D Doki: dr Molnár Imre. ismered?
csak arra vagyok kívácsi, h milyen volt az ellátás, kedvesek-e,normálisak- e az emberrel?lehet-e apás szülés? De örülök, ha bármit írsz róla, mert én kicsit félek a szüléstől.de még ráérek izgulni :D császárral születek a picik?
Szóval bármilyen infót szívesen veszek.
előre is nagyon köszi!

szanet
 
 


Zsani!

Nekem Herczeg prof mondta, hogy ne rájuk haragudjak, ha véletlenül már nem találom ott őket a Kórházban, de nem tudják, hogy mi lesz október 1. után... Ebből gondolom, hogy teljes a káosz. Nem tudom ugyanis elképzelni, hogy a Kórház 15 orvosa fogja magát és beül a klinikai rendelőkbe és ott fog tovább rendelni (a Kórház szülészetéből állítólag plasztikai sebészet lesz).

Mindenesetre az megnyugtató, hogy van akit végig visz (akkor gondolom engem sem tesz ki). Én pénteken megyek hozzá, talán egyszer összefutunk.

Üdv:

Ági
tiszaviragzas
 
 


Ági

Szerintem magánrendelése lesz a dokiknak és a koriban csak műtétet végeznek v. szülést vezetnek le. Okt 1 után többet tudunk.

Üdv: Zsani

snezsanett
 
 


Na, vegre elkeszult a fiam szobaja mar csak a polcok meg a kepek hianyoznak a falrol, baromi sokat dolgoztunk rajta.
Ajto:
Kép
Minden csuppa vonatos:
Kép
Kép
Kép Kép
Vonatos fogantyu kozelrol:
Kép
Mi festettuk le a butorokat meg a vonatos mintakat, most jon a babaszoba bar oda mar csak a butorokat kell berakni.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!
Nagyon szép a szoba! Én is azon agyalok, hogy kellene majd berendezni a picurik szobáját.de mg ráérek picit

Nem tud nekem valaki írni valamit dr. Molnár Imréről?
Mert olyan rosszul jött ez a terhesség(örülünk neki, nem úgy), mert fél éve lakunk csak pesten és ez idő alatt nem voltam itt nőgyógyásznál.mikor megtudtam, h babát várok fel kellett keresnem egy dokit.őt választottam, mert az egyik ismerősöm ajánlotta. de ezen kívül semmit nem tudok róla.mondjuk szimpatikus volt , mikor találkoztunk, de jobban szeretném, ha valaki ismerné és tudnék róla valamit. előre is köszi!

ezen kívül a Dél- Pesti kórházról szeretnk mg tudni valamit.Dóri 79 már írt róla, de hátha más is tud. Köszi

szanet
 
 


Sziasztok!

Tontica, naggggyon szép lett a kisfiad szobája, nagyon tetszik, irtó édi.Na, ezzel a terhességi héttel szívesen kiegyeznék, amiben te jársz, kicsit irigykedem is :wink: most már minden rendben lesz, ugye?Képzeld, tegnap elmentünk férjemmel szüléselőkészítőre abba a kórházba, ahol elvileg szülni fogok, azért elvileg, mert most mondta a szülésznő, hogy ha nem húzom ki a 36.hétig, akkor tutira nem ott fogok szülni, hanem valamelyik koraszülött intenzív osztállyal rendelkező kórházban, egy idegen dokinál és a többi.
Hát, ez egy kicsit érzékenyen érintett, dehát ez van.Mi a titka, hogy eljussak én is idáig, mint te? :lol: :wink:

Kép
numato
 
 


Szanet!

Adj egy email címet és írok részleteket, már 2* elkezdtem, egy csomót írtam ide és elszállt.... :cry:


Üdv: Dóri
Vendég
 


A várandós központ programjait a www.jahndelpest.hu-n tudod megnézni. Én nem a dokidnál szültem, de látásból ismerem.
Aranyos doki.

Küld emailt és leírom részletesen, hogy, smint mennek a dolgok az osztályon...

Dóri
Vendég
 


a jó cím:
www.jahndelpest.hu
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak annyit hogy voltam uh-on, jol vannak a babak csak kicsik, mar nem fejlodnek ugy ahogy az egyes babak viszont egyformak. 2200 g. korul vannak es Anna meg minidg faros es valoszinu ez mar igy is marad.
Nagyon, nagyon elfaradtam, sokat vartam a dokira, megyek es pihizek egyet aztan majd benezek.

Puszi!

Zsani remelem minden ok volt a dokinal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jelentkezz!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Bogyó!
Itt vagyok ám,csak szarakodott a babanet és pihiztem sokat!Szerintem a gyomrod miatt van a sok rókázás!Espumisant nem szedsz,mert azt lehet terheseknek is és jót tesz a gyomornak!
Szentivánt már nem vállalom be,mert a Balázskám feje kb.1cm-re van a belsőm méhszájtól és nem bírj a kocsibna való ücsörgést!

Zsanett!
Fotó?Vagy már szülsz?

Gica!!!!!!!!?????????????????????????

Tontica!
Nagyon helyesek vagytok apával hármasban!És csini vagy nagyon!Szép lett a fiad szobája!Ügyesek vagytok!De jó,hogy minden ok a babákkal!

Tiszavirág!
Üdv és gratulálok!Sajna rossz a fekvés de a felső görcsölgetés a méh növekedését segíti elő!Ne aggódj!

Jadika!
Üdv neked is és gratulálok!

Dorottya!
Nagyon csini vagy és alig híztál valamit!

Numa!
Nekem a dokim azt mondta,hogy 32.hétig a Klinikákon kell szülni,de utána a Jánosban!

Zsuzska!
Jó kezekben vagy ne aggódj!

Juci nem írt vasárnap óta a honlapjára!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát van jó és rossz hírem is.

A jó: Minden ok, a bébik fejlődnek igaz a kislány kisebb, mint a tesója, de reméljük ő is elég erős. Kaptam tüdőérlelő injekciót (állítólag itt a koriban ez bevett szokás, hogy mindenki megkapja).

A rossz hír: holnaptól Szegeden dekkolok a szülésig, mivel a külső méhszájam nyílik és mivel 70 kmre lakunk így nem vállalhatjuk be a kockázatot. Semmi gond nem lenne, csak a kiscsajnak nem tudom mit fogok mondani. Bizti elbőgöm magam.

Majd még jelentkezem.

snezsanett
 
 


Kovács az orvosnál:
- Drága doktor úr! A feleségem gyermeket vár és szeretném tudni, mi módon élhetünk házaséletet ez idõ alatt?
- A terhesség elsõ 3 hónapjában a szokásos módon, kellõ óvatossággal. A második 3 hónapban a kutyapózt javasolnám. Az utolsó 3 hónapban pedig mindenképp a farkaspózt ajánlom.
- Farkaspóz? Az milyen?
- Ül a lyuk mellett, és vonyíííít....
rnecsi
 
 


Kovács az orvosnál:
- Drága doktor úr! A feleségem gyermeket vár és szeretném tudni, mi módon élhetünk házaséletet ez idõ alatt?
- A terhesség elsõ 3 hónapjában a szokásos módon, kellõ óvatossággal. A második 3 hónapban a kutyapózt javasolnám. Az utolsó 3 hónapban pedig mindenképp a farkaspózt ajánlom.
- Farkaspóz? Az milyen?
- Ül a lyuk mellett, és vonyíííít....
rnecsi
 
 


Sziasztok!

Tontica!
Nagyon szép lett a szoba!

Zsani! Kitartás az unokasógórnőm is félt otthagyni a kislányát, de szerencsére szinte észre sem vette, hogy nem volt otthon az anyukája bár ő még csak feb.-ban múlt 2 éves.

Nekem jelen pillanatban a kislány baba a nagyobb ez változhat még?

Mennyit híztatok a 18.-hétig? Nekem épp hogy lehet látni a pocim és kb 3 kg híztam.

Minden ikres kismamának kell genetikai tanácsadásra mennie? És ott mit mondanak?

Ha csak az AFP-m magas és azt javasolják, hogy szúrassam meg magam mit csináljak? Én nem szeretném, mert azt hallottam, hogy nagyobb a vetélés kockázata mint a sima terhességnél.

Bocsi ha hülyeségeket kérdeztem.


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Szia Adrienn!

Az én AFP-m is magas (5,58) és nekem senki sem mondta, hogy szúrassan meg magam! A tiéd még ennél is magasabb? Engem csak a 18-20. héten aktuális genetikai UH-ra küldtek el feltétlenül!
Egyébként én 3 kg-ot híztam mostanáig.
rnecsi
 
 


Felkészülés a szülői hivatásra

A szülõi hivatásra való felkészülés nem kizárólag könyvek olvasásából és a
gyerekszoba feldíszítésébõl áll. A következõ 12 egyszerû teszt segít a
majdani szülõknek, hogy kellõképpen felkészülhessenek a szülõségre, hogy
pontosan megtapasztalják, milyen dolog anyának vagy apának lenni.

1. (Nõk számára) Az anyaságra való felkészülésként vegyél pongyolát, és
akassz a hasad elé egy nagy babzsákot! Hagyd ott kilenc hónapig! Amikor a
kilenc hónap letelt, vedd ki a bab 10%-át.

2. (Férfiak számára) Az apaságra való felkészülésként, menj le a
legközelebbi háztartási boltba, öntsd a pénztárcád tartalmát a pultra, és
mondd a pénztárosnak, hogy szolgálja ki magát! Azután menj a szupermarketbe,
és intézd el, hogy a fizetésedet közvetlenül nekik utalják át! Menj haza!
Vedd elõ az újságot, és most utoljára olvasd el!

3. Mielõtt vállalkozol a gyerekre, találj egy házaspárt, akik már szülõk, és
fedd meg õket nevelési elveik, türelmetlenségük, alacsony tûrésszintjük
miatt, és hogy hogyan engedhették meg gyerekeik ilyen mértékü elkanászosodását.
Adj tanácsokat, hogyan javíthatnának gyermekeik alvási szokásain, vécéhasználatán,
étkezésnél tanusított magatartásán és általános viselkedésén!
Élvezd ki a helyzetet - ez az utolsó alkalom, hogy minden kérdésre tudni fogod a választ!

4. Hogy átérezd az elkövetkezendõ éjszakákat, sétálj a szobában fel s alá
délután 5 órától este 10-ig, válladon egy 4-6 kilós nedves csomaggal!
10 órakor tedd le a csomagot, állítsd be az ébresztõórát éjfélre, és menj aludni!
12-kor kelj fel, és sétálj megint a csomaggal 1 óráig! Állítsd be a vekkert 3 órára.
2-ig feküdj ébren, 2-kor kelj fel, és igyál valamit! Feküdj le háromnegyed 3-kor!
3-kor, amikor a vekker megszólal, kelj fel! Énekelj a sötétben halkan 4 óráig!
Állítsd be az órát 5 órára! Kelj fel! Csinálj reggelit! Csináld ezt 5 éven át!
Közben nézz ki boldognak!

5. Képes vagy elviselni a rendetlenséget, amit a gyerekek csinálnak?
Hogy ezt megtudd, kenj csokoládékrémet a kanapéra és lekvárt a függönyökre!
Dugj egy halat a hifitorony mögé, és hagyd ott egész nyáron! Dugd az ujjaidat a
virágágyásba, és tisztítsd meg a frissen festett falon! A foltokat fesd át zsirkrétával!
Na, hogy tetszik?

6. A kisgyermekek öltöztetése nem olyan könnyû, mint amilyennek látszik!
Végy egy polipot, és egy hálós szatyrot! Rakd a polipot a szatyorba úgy,
hogy egyik karja se lógjon ki sehol! Rendelkezésre álló idõ: az egész reggel.

7. Végy egy tojástartó dobozt! Egy ollóval és egy doboz festékkel csinálj
belõle krokodilt! Végy egy tekercs vécépapírt! Ragasztószalag és némi
celofán segítségével csinálj belõle karácsonyfát! Végül, végy egy tejesdobozt,
egy pingponglabdát és egy üres pilótakekszes dobozt, és készítsd el az Eiffel-torony
pontos mását! Gratulálunk, a helyed biztosnak látszik az óvodai csoportban.

8. Felejtsd el a sportautókat és vegyél egy kisbuszt! Ne is gondolj arra,
hogy otthagyhatod a ház elõtt fényesen, csillogóan! A családi autók nem így
néznek ki! Vegyél egy csokoládé jégkrémet, és tedd a kesztyûtartóba!
Felejtsd ott! Végy egy tizforintost! Dugd be a magnóba! Vegyél egy nagy
doboz csokisparányt, és öntsd a hátsó ülésre! A fûnyíróval néhányszor menj
neki a kocsi oldalának! Most már tökéletes!

9. Készülj fel a sétára! Várj a vécé elõtt egy fél órát! Menj ki a bejárati ajtón!
Gyere vissza! Menj ki! Gyere vissza! Menj ki megint! Menj le az utcára! Gyere vissza!
Menj le megint! Setálj az utcán egészen lassan 5 percig! Vizsgálj meg minden eldobott
cigarettacsikket, rágógumit, használt papírzsebkendõt és döglött bogarat útközben!
Ugyanazon az úton gyere vissza!
Ordíts olyan hangosan, ahogy csak birsz, amig minden szomszéd ki nem jön és rád nem mered!
Add fel, és menj haza! Most már alkalmas vagy arra, hogy sétálni vigyél egy kisgyereket!

10. Mindent ismételj meg legalább ötször! Menj le a szupermarketbe!
Vigyél magaddal valamit, ami jól modellez egy óvodás gyereket! Egy felnõtt kecske
remekül megfelel a célnak. Ha több gyereket szeretnél, több kecskét vigyél!
Vásárold meg a heti zöldséget anélkül, hogy a kecskéket látótávolságon kívülre engednéd!
Fizess ki mindent, amit a kecskék megesznek vagy tönkretesznek!
Amig ezt nem tudod könnyen megcsinálni, ne is ábrándozz gyerekekrõl!

11. Vájd ki egy dinnye belsejét! Csinálj rá egy kis lyukat!
Akaszd a mennyezetre, és lendítsd meg! Végy egy tányér spenótfõzeléket, és egy
kanállal próbáld meg a spenótot a lengedezõ dinnyébe kanalazni, miközben
berregsz, mint egy repülõgép! Csináld, amig a spenót fele el nem fogy!
A maradékot öntsd magadra, de úgy, hogy a padlóra is jusson belõle bõven!
Most már alkalmas vagy egy 12 hónapos gyerek etetésére!

12. Tanulj meg minden nevet a Power Rangers-bõl, a Szezám utcából és a
Tapsi-hapsiból! Ha a munkahelyeden azon kapod magad, hogy gyermekdalokat
énekelgetsz magadban, végre alkalmas vagy teljesíteni a szülõi hivatást!
rnecsi
 
 


Rnecsi!

Nekem az AFP 3.5 mom lett és én voltam már genetikai UH-n ott mindent okésnak találtak.
Lehet hogy a lombik miatt kell genetikai tanácsadásra mennem?! :roll:

KépKép
KépKép
jadika
 
 


benszi!

Jó, hogy írtál, már tényleg hiányoztál.
Ezek szerint neked sincs több infód Juciékról :(

Pihizz sokat, mert sajna Balázs feje miatt előbb kinyílhat a méhszáj. Dokid mit mondott erre?

Bogyó!

Hát már te is lassan szülsz, hihetlen gyorsan szalad az idő...
Vigyázz a gyomrodra, nekem a vesémet tették tönkre a csajok...
A végén én is napi 1 rennivel üzemeltem, mert úgy nyomták a gyomromat, ja és alig tudtam enni, folyton hányingerem volt, de én szerencsére ritkán hánytam.

Gica még egyben!
Maratonista :wink:
Jövő héten tölti a terminust, akkor tuti indítanak, ikres túlhordásról még nem hallottam...


Tontica!

Szoba gyönyörű, és látod, hogy csak kihúztad a 35. hétig is :wink: Szerintem meglesz a 36. is a 37 még kérdéses, de ne légy telhetelen :roll:

Na megyek dobozolni, költözünk :roll: :shock:

Dóri
Vendég
 


renni= rennie
Vendég
 


Jadika!

Keress fel egy genetikus UH-st pld: Hajdú Krisztina a praxisban, és konzultálj vele, még a szúrás előtt!

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

Benszi: Koszi a dicsereteket! Ti hogy haladtok a szobaval? Keszul mar?

ZSani: hat, sajnalom! :cry: Hianyozni fogsz!!! Tartjuk a kapcsolatot sms-en, ugye?! :wink: Nyugi, ne aggodj a kiscsaj miatt, minden rendben lesz! Apukaval marad vagy lesz segitsege? Az en fiam tok jol osszejott Apucival mialatt nem voltam itthon szoval vegul hasznosnak bizonyult a korhazban letem. :D Nkem nem lesz konnyu, vigyel sok olvasnivalot, mp3-ast, sokmindent amivel lefoglalod majd Magad mert nagyon uncsi lesz!

Rnecsi: :lol: :lol: :lol: Teeeeeee! Itt razkodom a rohogestol! :lol: Nekunk meg megy a kutyapoz. :wink: Nagyon tetszik a tickered elotti kep, elcsorhatom? :wink:

Jadika: nekem nem csinaltak AFP-t es tuti nem szuratnam meg magam mert mindig arra gondoltam hogy mi van ha az egyik baba beteg, mit tennek? Nem tudnam megtenni hogy elvetessem, foleg nem ilyen terhessegi korban. Inkabb vallalnam a beteg babat. 3 kg. :shock: de durva, azert lesz ez meg tobb is am! :D En 15 kg-nal tartok.

Dori: nem is szeretnem mar kihuzni a 37. hetig mert szerintem nem mukodik mar rendesen a lepeny, nagyon keveset hiztak az elmult 3 hetben. Szoval most mar johetnenek kifele!!! :wink: Kerem a drukkokat!!!
En is naponta szedem a savra a gyogyszert. :cry:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Lányok!

Köszike a tanácsokat! Csütörtökön kiderül mit mondanak a genetikai tanácsadáson, de nem valószínű, hogy ha javasolják is, akkor sem szúratok, mert igazad van Tontica és mi van ha csak az egyikükkel nem stimmel vmi? Akkor is az én babáim bármi is lenne,mert remélem, hogy csak parázom és elméleti síkon maradnak ezek a gondolatok!

Bocsi, ez egy kicsit bonyolultra sikerült!

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Hát igen, rohadtul fogok unatkozni, főleg Ti sem lesztek, + az éjszakák eddig is brutálisan hosszúak voltak, nemhogy ott bennt!!!
A férjemmel lesz kicsi Zsófi + aki lesz segítgségem+ a nagyik. Tontica - hozzád bevitték - a kicsi fiad naponta???

Mindenkinek jó egészséget.

snezsanett
 
 


Jadika: en inkabb egy nagyon, nagyon jo uh-oshoz mennek el aki alaposan megvizsgalja Oket igy megnyugodhatsz. Bar meg en is be vagyok tojva ha ilyen dolgokra gondolok de probalom elhessegetni ezeket a remeket, nem lesz semmi baj senki babajaval es kesz!!! :D

Zsani: en vittem a himzesemet (csak kanullel a kezemben eleg nehez volt) amugy meg a vizsgalatokkal is szepen elmegy az ido. Az ejszakak tenyleg hosszuak lesznek :roll: de tul kell lenni rajta es aztan jonnek majd az igazi hosszu ejszakak amikor egesz ejjel szoptatunk meg pelenkazunk meg fol-le jarkalunk a babakkal a vallunkon majd. :wink: :lol:
Hozzank be lehetett hozni a fiamat igy minden du. jottek. :D

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Rnecsi: milyen a tickerem? :wink: :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok

Légyszi a táblicskut vki vállalja fel, ok?

Táblicsku

snezsanett
 
 


Ha semmi nem változik, akkor 21-én császár - anyukám szülinapján!!!

Puszi Nektek (majd megpróbálom a hugomat felküldeni és informálni Titeket)

snezsanett
 
 


:lol: Szisztok!

Már nagyon régen olvastam ezt az oldalt hiszen az ikerlányim már 4 évesek lesznek, de olyan jó olyanokat olvasni akik ugyan azokat a dolgokat élik át mint én amikor az ikrekkel terhess voltam!

Bár voltak nehéz pillanatok is dehát minden jóra fordult a végén!

Ha valakinek kérdése van nagyon szívesen válaszolok. Sokan írjátok, hogy magas a AFP eredménye, az ikreknél ez normális mondta nekem ano az orvosom. A biztonság kedvéért mi elmentünk 3D ultrahangra amin egyértelmüen kiderült, hogy semmi baj.

A lányok nekem a 38.héten születek de nem tervszerüen-a 30.hétől a 34.hétig a patólogián feküdtem mert fellazult a méhszájam (szörnyű volt) aztán hazakönnyörögtem magam mert nem változott semmi. Az orvosom a 38.héten elküldött uh-ra mert nem igazán voltak aktívak a lányok és már nem is ettem olyan sokat mint előtte- az uh kiderült mostmár jobb ha kint vannak a kicsik mert a méhlepény már előregedett. Szerencsémre a szerencsétlenségben 2óra múlva már kint is voltak- spontán megszültem őket. Majd jött a neheze, a kicsi 1910gr jött a világra ezért a koraszülőtt osztályra került 4 napra,a nagyobbik lányom 2200gr őt szerencsére nem kellett átvinni. Miután már a kicsi is velem volt még 2 hetet voltunk a szülészeten, majd hazamehetünk.

Nagyon sokat pihenjetek ha van rá lehetőgégetek, mert kell az erő és a férj segítsége! Persze nem rossz ha van egy nagyi is a közelbe!

Na szerintem egyszere ennyi elég is lesz!
Kilátogattok a bababörzére?

sziasztok!
Anasztázia
anaszti
 
 


Anasztázia!
Köszönjük az infókat neked is és gratulálok a lányokhoz!
Én már nem hiszem,hogy börzézni fogok,mert asszem az okt.28-án lesz!
Dóri!
Édi vagy hogy hiányoztam!A doki pihit mondott csak!A magneB6-ot felváltottam Magneotra,ami olyan,mintha vénásan hatna!3x1,ha nagyon görcsölök,3x2!
Rnecsi!
Jó a vicc és a felkészülős is!
Gica!
Anyám te még egyben nem vagy semmi!Annyir megnézném a pocakod!Az urad nem akar lefotózni és elküldeni nekünk a képed?Jó lenne!
Tontica!
Festés készen,bordűr fenn csak a habszivacsfigurákat kell majd feltenni,de ahhoz össze kell rakni a másik ágyat,hogy lássuk hogy férnek el és akkor milyen dizájnba rakjuk majd!Szekrény az készülőben,ezért még nem tudok semmit elrámolni és vasalni sem!
Zsanett!
Ne aggódj jó kezekben leszel benn és kell a pihi a két gyerek mellé!

7,5 lett a cukrom zsemle+tej után.Pénteken mennem kell terhelésre cukros löttyöt inni!
Voltam szülésfelkészítő tanfolyáson!A szoptatásról volt szó!Érdekeseket mondtak!Jövőhéten a császárról és a sima szülésről lesz szó!


Juci infó!
Aztb mondta a doki reggel,hogy változatlanulne ígér semmit,de ha ilyen tempóban tudják csökkenteni a paramétereit pénteken leveszik a gépről Dorcit!

Szerintem ez nagyon jó !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Juci húga vagyok, Eszter. Én nagyjából "ismerlek" Titeket, hiszen a nővérem terhességének kezdete óta olvasom a fórumot.

Sajnos Judit császározásának napján éppen nyaralni indultam, így nem lehettem ott az első pillanattól, de miután hazajöttünk, bekapcsolódtam én is a kórházi látogatásokba és én lettem a "negyed 12 - es etetéskori menetrendszerinti látogató". Sajnos élőben még nem láthattam az unokahúgaimat, de remélem hamar elérkezik az idő, amikor a kezembe is foghatom őket!

Ma elkértem tesóm jelszavát, így minden nap tudlak Benneteket informálni a legújabb fejleményekről!

A mai hírt Benszi már írta, annyit még hozzá, hogy Dorka vérnyomása szuper gyógyszerek nélkül is, :D kakilt is, ami nagyon - nagyon jó hír! Lili pedig 10 g - ot eszik és meg is emészti, mint egy kisangyal! 1490 g - ra hízott a mai állás szerint!

Ha kérdésetek van, írjatok, minden nap hatig dolgozom, így gépközelben vagyok és minden nap a kórház után jövök az új hírekkel!

Az aggódást persze nem szabad abbahagyni, szorítsatok Dorkának, hogy minél hamarabb lekerüljön a gépről!!!

jucicuki
 
 


Juci Húga Eszti!
De jók ezek a hírek és köszi az infókat!Nagyon szorítunk nekik!
Lilit mikor tudja majd szoptatni?Mikor foghatja az ölébe?Hogy megy neki a fejés?
tömören ennyi jutott eszembe!
Vendég
 


Benszi!

Lili jelenleg 1490 g, ha eléri az 1900 - at, akkor kikerül az intenzív osztály "legjobb" részére és ott végre megölelhetik a szülei, illetve szoptathatja a Judit!!! Én remélem, hogy nagyon gyorsan fog most már hízni, végülis 10 g kajcsi egyszerre, az már nem semmi, persze óvatosan kell adagolni, mert a kis gyomra azért még gyenge!

Azt el is felejtettem írni, hogy Dorka katéterét kivették, így már pelusba pisil!!!

A fejés egész jól megy, 100 g - okat fej már, mondjuk apunk vett neki egy elektromos mellszívót, mert a kézi nagyon kifárasztotta. A cicije eléggé fáj, de fej rendületlenül!

jucicuki
 
 


[color=darkred]De jóóó, hogy ilyen jól vannak a lányok!!!! Örülök nagyon :) :) :)[/color]

Lányok, van vmi ötletetek/ tanácsotok arra vonatkozóan, hogy mivel a legcélszerűbb kenegetni a pocakot (és a mellet) a csíkok ellen? Az utóbbi 1 látványosan elkezdtem terebélyesedni, és többen is azt mondták, hogy már az elején érdemes elkezdeni a pocak és a mell kenegetését - de mivel??? (Hallottam eddig egy Vichy krémről, ami horror drága, illetve írt vki egyszer a Milupáról (?), úgy emlékszem)
Köszi,
Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Szia,

Judit írta anno a Milupát, én mondtam Neki, hogy mindenképp azzal kenje (kozmetikus vagyok), a Vichy sz@r (tapasztalat)!!! A Milupa olyan 900 Ft körül van és nagyon jó! Juditnak egy deka csíkja nincs!

jucicuki
 
 


Tudnátok nekem abban segíteni, hogy hogyan tudom kivenni a régi vonalzót és betenni az újat? A babafalván már megcsináltam, csak nem tudom hogyan kell beilleszteni!

Köszi előre is!!!

jucicuki
 
 


SIKERÜLT!!! Akkor tárgytalan, Dorkának és Lilusnak van már új vonalzója!

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Eszti köszi a jó híreket (bár engem nem ismer Judit) és továbbra is szorítok a lányoknak!

Anasztázia! De jó neked, hogy 38. hétig kitartottál! Nálam a 37. hét a cél remélem sikerülni fog!

Benszi! Miért néztek cukrot, ez a cukros vizsgálat?

Zsani e hónap 21.-én lesz a császár?


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Már annyian dicsérték a Milupa krémet! Hol lehet beszerezni? Lassan nekem is el kellene kezdenem kenegetni a pocakot valamivel! :roll:
rnecsi
 
 


Milupa krémet DM-ben, Rossmann-ban lehet kapni!

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Eszti!
Köszönjük,hogy írsz nekünk!Drukkolunk továbbra is a kicsi családnak!!!:-)

Benszi,

Sajnálom,mondjuk én nem tom kinek a feje mikor hol van,de nem nayon szeretek kocsikázni én sem!
Ugyhogy megértelek...:-)

Ma voltam dokinál,azt mondta rendben vagyok,3 hét múlva kell visszamennem,reméljük mindannyian,hogy addig még egyben leszünk,az jó lenne több okból is!Ha előbb akarnának kibújni akkor János(hallod Benszi? :wink: ),de ha sikerül kihúznom 36. hétig akkor szülhetek ott is!Az nagyon jó lenne!Szorítsatok!
Egyébként azt mondta rendben vagyok,nem érti hogy híztam 7 kilót 1 hónap alatt,amikor folyton hányok,nem látszik rajtam és a bokám is vékony(=nem vizesedem hál'Istennek).Azt mondta ilyennel a praxisa alatt még nem találkozott!
:roll:

Dóri,

Kislányaid hogy bírják a frontokat?Amikor a pocakodban voltak nem voltak aktívabbak,vagy bármilyen más viselkedést nem vettél észre?Kicsit irigyellek,hogy Neked már meg vannak a Babók,olyan félelmetes az ismeretlen... :roll: :oops:

Jadika,

Szerintem is keress egy jó uh-s orvosd,de ne paráztasd magad előre,az teljesen felesleges!És ha jófej az orvos,kérdezhetsz tőle is bármit és akkor biztosan megnyugszol!pocakbaszúrást sztem se eröltesd... :shock:

Tontica,

Akkor most mit kívánjak Neked??? :wink: :lol:
Nektek még megy a férjeddel az összebújás???Nem félsz?Nekem már szinte a gondolataimban sem szerepel,de hozzábújni nagyon jó,aztán pedig egy édeset aludni a vállán...
:oops: :wink: :lol:

Anasztázia!
Tök jó,hogy Te is becsatlakoztál!
Rengeteg kérdésem van,de most egy sem jut az eszembe!! :oops: :shock: de biztos fogunk zaklatni! :lol:

Zsanett!

Drukkolunk nagyon!!!És adj magadról mindig hírt,jó???!!! :roll:
Bevállalnám szívesen a táblát,de én itthonról nem tudok szinte semmit,örülök,ha titeket meg tudlak nézni,meg az emiljeimet,mert döglassúúú a gép!!! :twisted: :lol:

Andiról és Mamintiről tudunk azóta valamit?Otthon vannak már?Tök izgi lehet Nekik!Jó lenne,ha valamelyikük legalább írna pár sort,bár gondolom,hogy nem ez a fő gonmdjuk...

Mindenkinek szép estét és jó egészséget!

Bogyótanya

Kép
bogyótanya
 
 


Bogyótanya!

Holnap majd többet tudok, és a kezelő dokim tök rendes tőle is majd megkérdem mit csináljak(remélem nem lesz mit).


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Tontica!
Nem mondod,hogy még mndig kamatyolás van?Azta mindenit!Nem keményedik a hasad tőle?Nagyon jó a vonalzód!

Eszti!
Köszi a Jucis infót!Mennyi idő kb. mire eljut Lili 1900-ig?Az nagyon klassz,hogy már nincs katétere Dorkának!

Rnecsi!
Én már az 5.hét óta kenem felváltava Milupa és Babylove olajjal!Semmi csíkom!!Le is kopogom gyorsan!

Bogyó!
Ha lehet,akkor még bírd ki a 3 hetet,pedig jó a dokim,de a szülőszobák az újak csak okt.15.-én lesznek készen,meg még picurkák a babáid!
Jadika!
Igen ez a cukros vérvétel!Pénteken lesz a terheléses is!
Vendég
 


Sziasztok,

Eszti, Judit testvére!
Nagyon jó híreket írtál, örülök és továbbra is drukkolok a lányoknak!
Tök jó, hogy már nem kell katéterezni Dorkát! Lili is hamarosan biztosan felhízik 1900 g-ra, kívánom, hogy minél előbb megölelhesse őket Judit!

Benszi,
mi ez a zsemle és tejes cukormérés? Ez a glükózivós könnyített változata? Nekem csak cukorivás volt és utána 4X vettek vért! Utáltam... Remélem, neked azért nem kell ennyiszer vért venni majd!


Tontica,
nagyon csinos vagy! A kisfiad szobája is szép lett! Ügyesek vagytok!
Jó, hogy minden rendben a babákkal! De jó neked, hogy már csak ilyen kevés van hátra!

Zsani,
hát az a lényeg, hogy a Te és a babáid biztonságban lesztek a kórházban! Bár én sem mennék szívesen, de hát értük még ezt is ki lehet bírni!
Szerencsére, már neked sem kell hosszú hónapokat a kórteremben unatkozni, most már gyorsan elszalad az idő!

kevinszpészi,
Én is a Milupát használom, még nincsenek csíkjaim, pedig most már kb. 104 cm a hasam (60cm-ről nyúlott idáig) és még hol a vége...

Ma én is voltam orvosnál, nálam is oké volt minden, 3 hét múlva megyek vissza. Én is csak a 36.héttől szülhetek a Sz. Imre kórházban, és azon leszek, hogy addig minimum kibírjam! Úgyhogy sokat kell pihennem, feküdnöm, ez a lényeg.

jadika,
drukk, hogy minden rendben legyen!

Na megyek lefeküdni,
sziasztok, jó pihenést!
Dorka
29+2
szdorottya
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezem, mert nemsokára megint etetés, leesem a székről...

Tegnap jöttünk haza a kórházból. Az első éjjel elég zűrös volt, de lesz ez még jobb is! :)

Tücskök szopiznak, de még pótolni kell a kajájukat, hogy erősödjenek, és 3 óránként kajáltatni. Ez eléggé fárasztó...

Képeket majd rakok.

Én már totál jól vagyok, mondjuk 1 hete is, nem viselt meg annyira ez a szuperszülés...

Kamilla!
Juhéééé!
Mondtam én, hogy itt találkozunk! :wink:

Juciék!
Nagyon örülök, hogy Dorka is egyre jobban van!!!

Mindenkinek puszi!
M

Kép
Kép
maminti81
 
 


Maminti!
De jó,hogy ilyen hamar regenerálódtál!A hasad mennyire ment vissza?Nem fura?Hiányzik?Most nem a teherre gondolok,hanem csak a megszokás!Jó,hogy van tejcsid!Mit használsz hozzátáplálásnak?

Dorottya!
Ez a lötty lájtos változata a cukros vérvételnek!Éhgyomorra megszúrnak,majd tej+zsömle bekajál és rá pontosan egy órával vérvétel megint!Ennyi!De most a szőlőcukros variációra kell mennem pénteken,mert magas lett az értékem!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?