Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jubi, Anita!


Éppen ez az, h az ilyen bugyipelust biztosan hanyagolni fogom, amíg iszik anyatejet. Bizti amikor már elhagyja, azért a széklet állaga is megváltozik.

Jubi!

Akkor lassan én is kaphatnék ilyen törzsgárda kitüntetését, mert én decemberben lesz 13 év, h a cégnél vagyok :lol: Engem frusztrált először, h Dóri bölcsis lesz, de tudom, h másképpen nem lehetne. Férjem munkahelye most picit bizonytalan, én sem tudom, h engem visszavesznek-e, és a csekkek ugyibár jönnek :cry: Persze ha nem vesznek engem vissza jövőre, akkor jön a tesó. Legalábbis akkor szeretném. Úgy gondoltam, h amikor Dóri 3 éves lesz.


Anita!


Köszi, kitartás az van. Nincs mese! Ezért fizet most az állam :lol: !!!Légzésfigyelő még bent van, de van úgy, h már nem is kapcsolom be. Éedekes, h eddig nem is gondolkodtam ezen, h amikor bevan kapcsolva, és felállva, sírva vár éjjel, h menjek már be, és vegyem ki miért nem szól a riasztó! De megvan, h miért nem szólal meg! Azért mert úgy érzékeli mintha lélegezne. Nektek milyen van? Nekünk baby sense II.



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Szánom - bánom,de én nem vagyok ilyen aranyos,mint ti,hogy mindenki mindenkinek tud válaszolni személyre szabottan. Most,hogy a végére értem az olvasással,rájöttem,hogy jegyzetelnem kellene,hogy kinek mit mondanék,válaszolnék. Lehet,hogy a következő üziben már ügyesebb leszek...

úgyhogy az eszembejutás sorrendjében:

Mi is bugyipelust használunk,szerintem nincs különbség az úszó Libero meg a normális közt,de drága,szóval maradta Pampers,most akarom kipróbálni a Babylove-ot,de nem tudom milyen,valaki próbálta már???,

a folyós kaki az mindenből kijött eddig...ha bugyi ha nem bugyi,mostanában a kisasszony le tudja venni a tépőzáras pelenkát is. :
A múltkor is sikerült neki,pedig csak egy pillanatra tettem a kiságyba,amíg kirohantam megnézni az ebédet...mire visszamentem se nadrág se pelenka rajta,minden kidobva az
ágyből és diadalittas vigyorral állt,majd lepisilte a matracot... :shock:


A szobatisztaságról én azt hallottam,hogy meg lehet próbálni korán,de 3 éves kor a varázslatos fordulat és egycsapásra sikerül,ha addig nem ment. (Szerintem nekünk tök szerencsénk van az őszi babákkal,mert előtte nyáron sokat lehet bugyi nélkül szaladgálni és talán úgy könnyebb lesz...mondom én,aki eddig csak képről látott kisgyereket.)

A Suttogót nem olvastam,de rengeteget hallottam már róla,többeknek nagyon bejött...
Elkiabáltam,most volt egy nemalvás az éjjel,de valószínű,hogy a nátha miatt nem kapott szegény levegőt,ezért volt a balhé.

Pistike akkor hamarosan el fog szaladni!

Azon gondolkoztam,ha megindul a baba akkor nincs megállás,már így sem hajlandó a kocsiban megülni a kisördög,hát hogy fogok bevásárolni? A nagy bevásárló központokban,amikor már megy a manó tök jó egy karszalagot rájuk adni a szülő nevével címével telefonjával,de amúgy is jó az ilyesmi azt gondolom.

Vissza kell mennem a nődokihoz,mert ez így nem jó,összevissza van itt minden persze a gyógyszert is összevissza szedem-eddig nem is szedtem semmit-mindig elfelejtem. Akkor meg mit csodálkozom mi? Bár érdekes módon,semmi bajom nem volt a baba születéséig,4 évig dokinál sem jártam,most meg szinte minden hónapban...


Ha sok voltam mára bocsi,puszi mindenkinek ja és itt egy kép is a nagy hintázásról.... Kép

Köszi az együttérzést a reflux-szal kapcs.-ban,remélem hamar kinövi a bébi,aki a változatosság kedvéért megint hányt,de ez tuti már,hogy a nátha miatt van...doki Hétfőn lesz addig csak helyettes...ő pedig nem írt semmit STérimar,nasivin,még Calcimuskot sem mondott.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Légzésfigyelőőőő.tudtam,hogy elfelejtek valamit....Angel Care,és mi még használjuk,ez a fajta minden mozgást érzékel,ami a kiságyban történik,csak huszonvalahány másodperc múltán jelez,ha nincs semmi mozgás...néha legurul róla,az ágy aljában vagy szegény baba...na akkor jelez. na tényleg sziasztok,megyek mert óriáskupleráj van...ma apu volt a gyerekkel délelőtt...ez nekem két nap pakolás...nesze szabadidő meg nézelődés,valamit valamiért. na puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 

 
 

Sziasztok!

Lehet,hogy nálunk elkezdüdött a dackorszak?Ha valamit nem engedünk Neki, egyszerüen hanyattvágja magát.És hisztizni is megtanult!Persze igyekszünk megőrizni a hidegvérünket,de nem mindig sikerül.Tegnap már rávágtam a kezére,mert 832-edszerre húzta ki a fiókot.Szerintetek?Volt valami haszna?Ugyanúgy ment vissza.
Na meg a pelenkázás!Nektek nyugton marad közben a babátok?Hát Bálintot alig tudom néha elkapni!Nem baj ám,hogy kakis a feneke!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!Neki rengeteg dolga van,nem ér rá ilyen hülyeségekre. :D

Juborka:Nagyon örülök,hogy sikerült a munka a férjednek!Tényleg jó,hogy maradhat a cégnél,bár nyilván ez a főnökének sem rossz.
A gyesről:Sajnos nem engedhetjük meg magunknak,hogy otthon maradhassak.Eddig is éppen kihúztuk.Rengeteg fizetnivalónk van
,enni meg kell.Meg pulust venni,meg stb.....
Hála Istennek a szüleim elég következetesek,úgyhogy nem hiszem,hogy nagyon elrontanák Balukát!Ez a legjobb megoldás amit választhattunk.

Agi25:Na azt nem hiszem azt nem bírnám ki,hogy csak hétvégén lássam a babámat.Hát őszintén sajnálom azokat az anyákat.Olyan kiszolgáltatott helyzetben vagyunk!Mindenki azt mondja,hogy lassan elfogy az ország,mert egyre kevesebb gyerek születik,dehát motiválni kellene valamivel a fiatalokat,hogy gyereket vállaljanak.24e. forintos gyessel nem lehet!

True:Voltam doktorbácsinál.Azt mondta,hogy- mivel semmilyen elváltozást nem látott rajtam -a fogamzásgátló miatt nem múlik el a vérzésem.Általában az első hónapban realizálódik a helyzet.
Akkor kell csak visszmennem,ha még 2-3 hónapig vérzek.
Csak nem!!!

Na csók Lányok!Jó hétvégét mindenkinek!

KépKép

Bálintka albuma: http://www.oribalint.atw.hu/
putnokiorsi
 
 


Na sziasztok, van most pár percem, délután megyünk falunapra, apáék fognak zenélni, igaz, kicsit későn kezdenek, de a gyerkőcöket jól bebugyolálom, és megvárjuk. A végét persze nem tudjuk, de az a lényeg, hogy a kicsik lássák a színpadon :wink:

Jubi: szerintem az úszópelus nem jó felvenni, én régebben próbáltam, és csurom pisi volt Hannának mindene. Szerintem egy nagy kamu, mert a víz is belefolyik, mindegy. Nekünk is van, még a Hannáról maradt, de Levi se használta el. Amúgy mi pelusból mindig azt használjuk, ami akciós. Mostanában elég régóta a lila Tescos pelust, semmi különbséget nem látok a többihez képest, és ha akcióban van, akkor az 52 db-os 1800 Ft körül van. Ennél olcsóbb nincs. De a Penny-s pelust is szeretjük, az is 2000 Ft körül az 51-2 db.
Szobatisztaság: végülis akkor elmondhatod, hogy 1 évbe telt, mire teljesen szobatiszták lettek. Hanna 2 év 4 hó körül kezdte (ő magától, bili elöl volt, ő meg meztelen és belepisilt), utána kb. 1 hónapra teljesen szobatiszta volt, (igaz, volt olyan időszaka, amikor kevesellte a vele való foglalkozást, módszeresen bepisilt nekem), az alvás közbeniről meg pár nap alatt szokott le. Én erről beszéltem, hogy érettség kérdése. Persze gyereke válogatja ezt is, mint minden mást.

Az oltásokról kérdeztetek még: én nem hiszem, hogy beadatom nekik... Egyrészt nincs is rávaló tizenezer forintunk, másrészt a nagyok sem kaptak, harmadrészt pl. agyhártyagyulladás annyi féle van, és van olyan, ami ellen nincs is vakcina... Kicsit olyan ez, mint amikor Levivel terhes lettem, már elmúltam 35, mérlegelni kellett az amniocentézist... Arra gondoltam, hogy mivel vetélést okoz, és csak kizárólag a Down kórt tudják megállapítani belőle, ezért nem vállaltam. Hiszen senki nem tud semmiféle bizonyságot adni, hogy a baba egészséges lesz, akkor meg? Ráadásul nem tudom, mit tettem volna, ha kiderül, hogy Down kóros.... De ezt hagyjuk is, szerencsére nem lett az. Szóval a bárányhimlő ellenit biztos nem, az nagyon drága, az agyhártyát még megkonzultálom a dr-nővel, végülis azt még Hannának is be lehet... De azt hiszem, ez pont nem az a fajta, amiben mostanában is megbetegedések voltak... Hát nehéz ügy, az biztos...

Sue: olyan buta vagy, olyan lekicsinylően hangzott, hogy te már nem lehetsz szép :roll: Szép a hajad, szépen berakod, és kész, biztosan nagyon szép leszel!

Santos, most látom, hogy közben írtál: én úgy szoktam, hogy elkezdek írni, és mindig felgörgetek, és megnézem a hozzászólásokat, és így írkálok, amire van reagálnivalóm! Nálunk is pont ilyen nap volt, de. Hannival kiöltöztünk, és elmentünk shoppingolni :lol: :lol: :lol: Aha, csak apa főzött, fini lett, csülkös bablevest meg pudingos palacsintát, de a konyha... :roll: :roll: :roll: Meg a szoba :( :( Meg a fürdőszoba, meg minden :evil: Ki van ázva a kezem, mire elmosogattam, gázt stb. lepucoltam.... Dehát valamit valamiért! Akkor is jó volt kicsit kiszabadulni a mindennapos rutinfeladatokból. NÉha már annyira unom mindennap ugyanaz, főzés, mosás vasalás stb. Na, sziasztok, lejárt a gép, megyek teregetni....

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ja, még azt akartam, hogy nem az a szemétség, hogy ennyi a gyed, mert a legtöbb országban ennyi ideig nem is fizetnek, hanem az, hogy a férjek nem tudnak annyit keresni, hogy mindenki maga eldönthesse, hogy gyereket nevel, vagy karriert csinál. Mert néha kiakadok, hogy a "sztárok", akik nyilatkoznak, hogy mennyire imádják a babájukat, 1-2 hós korukban már visszamennek melózni, de ők a legnagyobb gyerekszakértők! Liptay is 1 hétig szoptatta a gyereket, persze úgy nem is lehet gyereket szoptatni, hogy ő a Mokkában, a gyerek meg otthon papával... De ők a pár óra melóért milliókat kapnak havonta, de nekik a férjeik is. Nem értem én a világot...

Képzeljétek, Levi mostanában levetkőzik. Reggel mentem be hozzá, a pizsiből már mind a két kezét kihúzta, most meg (most kelt fel) a kantáros gatyából kibújt... Remélem, nem lesz csippendéles csávó :lol: :lol: Na, jó, mostmár télleg eldugulok! Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Orsi!


Éppen ezt ecseteltem, h nem tudom tisztába tenni Dórit, és Nekem ez a bugyi pelus nem jött be, mert afolyós kakival csak zuhanyzás lesz a vége. Dórinak az égben van pelenkázás közben a lába. Az úszó pelust meg csak nyáron adtam rá!!!


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Timi:Kerestem,h hogy írhatnám be a nevét a vonalzóra,de nem találtam,bár már nagyon fáradt voltam,de majd lehet,h még neki futok. :) Igyekszem határozott lenni és következetes,de tréfára vesz mindent.Ha erélyesen rászólok,v rácsapok a kezére ő csak nevet,el kell fordulnom,h ne lássa,h én is nevetek.meg kell zabálni.
Jubi:A párom heti 6 napot dolgozik,10-12 órát és épp hogy kijövünk,ha nincs váratlan kiadás.Ha maj én is dolgozni fogok könnyebb lessz,de az is csak vegetálás.Szóval megpróbáljuk,hátha ....Tényleg szomorú,mertszeretjük kis hazánkat,nehéz szívvel megyünk el.Örülök,h javulnak az éjszakáitok.
Rizi?Santos:Már nem emlékszem melyik az az oltás amit 1 éves kor előtt ír fel a dokink,így jóval olcsóbb és 1 év után adható.Szerdán megyünk,majd megírom.
h-eszti:Abban van igazság,hogy ha jól kifáradnak a babák,jobban alszanak.Amióta leginkább fut :shock: Marcika,azóta jobban és tovább alszik.Sajnos napközben ringatnom kell(néha be is durran a karom),de nem működik az ami este,h leteszem és elalszik és félek,ha hagynám elfáradni(sztem nem is tud),nagyon elcsúszna az alvása.Se'baj,majd ha már csak egyszer alszik,vagy ha nár megérti,h mit szeretnék.
Zsuzsi:8 hósan tettem el a légzés figy.,mert mindig lemászott róla és már hullott a hajam a riasztásoktól.Nehéz volt megszokni!Melódia:Pistike egyszer csak beindul és aztán nincs megállás,ezek az első lépések a legizgissebbek.
Orsi:Marcika az ajzó élének szaladt neki,beragadt a cipő orra a parkettába,persze pont az ajzó előtt.Eredmény:homlok,orr,száj lila.Amióta megy(szalad),folyamatosan kel-fekszik,néha a vére is folyik a szájából.Kezdek "hozzászokni" :?
Ha nem tetszik valami neki,megáll velem szemben és teli torokból ordit velem,mérges arcot vág,hadonászik. :shock: :lol:

Ja,mindenkinek köszi a dícséreteket,rajtam még van 15 kiló,így több képem nincs,maradok titokzatos. :shock:

Kép
tápika73
 
 


Sziasztok!

Köszönom Kata és jómagam nevében a dícséreteket, de nem fogytam. Ugyanannyi vagyok, mint terhesség előtt, csak a hasam nagy ennyi különbséggel. Az uccsó két kép szerintem is jól sikerült. :wink:
Kicsit hosszú leszek :lol: Naprakész lettem :lol:

Godf. Anita!

Szerintem nem vagy bálna!! Szépek vagytok. Manó nagyon aranyosan les a babakocsiban a hami mögött. Mit eszik ott éppen? Milyen tejtermékeket mertél eddig adni neki?

Beuka!
Kata névnapját április 29-én tartjuk :) Jó a táblázat.

Kriszti!
Nagyon érdekes ez az örlő fog dolog. Gergő nem is nyúlkált a szájában?

Sue!

Jót nevettem az írásodon…tarhonyás husi, lecsót evett Viki :D Nem semmi csaj az biztos. Elhiszem, hogy kimerítőek az éjszakák. Próbáltad éjjel Vikinek, hogy vizet adsz? Lehet hülyeség csak kérdezem. Érdekes, hogy 2fajta üveges kaját fogad el. Más bébiétel márkákat is kipróbáltál? Ilyen alapkajákat, hogy brokkoli, krumpli, sajt eszik Viki?

Timi!
Szopi után Kata is nagyokat büfizik, játszás közben :lol: Nagyon jó ez a járássegítőtök tetszik. Dóri nagyon édes pofa :D
Tesó: áh…dehogy. Ahogy elnézem az áremelkedéseket, mennék már dolgozni…De ez még odébb van, Kata 2 éves koráig, de jobb lenne 2,5-3éves koráig itthon maradni. Kétszobás lakásban lakunk, fullon van bútorral, bébi nincs betervezve. Majd ha Kata 2 éves lesz elgondolkozunk a lehetőségeken. Kicsit sem vagyok optimista ami azt illeti, mert Pesten dolgoztam, napi 4órát ingáztam, ezt már nem tudom vállalni. Pedig a munkámat szerettem (még a vegyszerek ellenére is), a közösség jó volt, többnyire fiatalok. Minden tekintetben tetszett. Nem tudom itt Tatabányán vagy a közelben milyen melót fogok majd ki…
Tisztába tevés horror nálunk is.

Orsi!
Tényleg egyszerű szülésed volt. (én császáros voltam) Fiad meg nagyon ügyes! Te is fiatal vagy a képek alapján :wink: Fiad szeme sötétkék, jól látni a képeken?
Nálunk is csak egy bejárata van az orvosi rendelőnek. Oda jár a kismama, beteg gyerek és tanácsadásra az anyuka.

True!
Most jutottam Hanna kislányod fényképéhez. Egyszerűen gyönyörű. Nem nevezed be szépségversenyre, netesre gondoltam. Levi is nagyon édes, szerintem hasonlítanak egymásra. Arcforma legalábbis. Tényleg mit mondanak kire hasonlítanak a gyerekeid?
A télikabát amit Katának vettem 13euro volt. Fotót majd mellékelek.
Kata jól viselte a kiruccanást. Szépen evett, aludt. Jó nem hagytuk sírni, mintha itthon lennénk, csak kétszer. Így apa altatta el kézben, ha nem ment akkor felváltottam és jött a cici. Jól elvolt, nincs okom panaszra.
Nekem hullámos hajam van, de nagyon nagyon régen volt, hogy kiegyenesítettem. Kiskoromban fésültem a hajam, hogy egyenes legyen, de mára örülök, hogy hullámos és van benne tartás. Megmosom és kész, minden reggel megrázom és kész. Fésülködni csak hajmosás előtt és után szoktam :D
A német kiruccanás előtt nem esett le mekkora drágaság van nálunk, most már tökre kiakadtam. Asszem az Interspárban többet nem veszek sajtos bagettet csupán 99ft-re emelték…menjenek már valamerre…
Cipő: hát asszem mi sem veszünk siestát…10-12ezer forint nagyon sok pénz. Újat veszünk, bőrt, jót, de nem ennyiért. Pofátlanság egy gyerek cipőért ennyit elkérni.
Ma voltunk Ikeában és vettünk olyan halacskát, mint ami Levi ágya fölött van, mindkét színben vettünk.

Jubi!
Azért korrigálnék, árakra visszatérve, amiket MI vettünk azok nagyon jó árban voltak. Pl. a Ritter Sport kint 0,65-,75 cent volt, itthon az interspárban meg vmi 350ft-ért láttam. Szerintem a kaja egyáron van kb kb. ÉS jó leárazások vannak, gyerekcucc is olcsóbb mint nálunk. Nem véletlenül magasabb az életszínvonal. Bár nem költöznék ki oda. Nekem az időjárás nem fekszik, inkább kicsit délebbre.
Hogyhogy Hollandia lenne az uticélotok? Jazit is tanítod angolul?
Elhiszem mennyire szereti a két fiú Jazit. A képen is látszik. Akkor most Jazinak hány foga is van? Aranyod a lila szerkóban :wink: Pulcsi alá mit adsz Jazira?
A babaszobán ki árulja a cipőket? Priviben is írhatod. Köszi.
Örülök, hogy összejött a férjednek a meló. Legalább megmarad a végkielégítés és ez jó.

Melódia!
Majd teszel fel képeket az új kéróról? :wink:

Zsuzsi!

Réka baba is nagyon édes. Első képen milyen kis huncut :wink:
Panel fűtés: ismerős helyzet. Tegnap kérdeztem meg a közös képviselőt tud-e vmit mikor fogják bekapcsolni, azt mondja még csak a kórházban fogják. Lassan betegek leszünk olyan hideg van. Katát is 2 rétegbe kell öltöztetnem. Felháborító, az ember fizeti a készenléti díjat, de minek? Napközben amúgy fűtésszezonban az öntött vas radiátor iszonyú forró, este 10kor lekapcsolják a fűtést és hajnalban vissza, ez meg azért gáz, mert a gyereket amikor leteszem aludni tök meleg van, de éjjel elkel pluszban még egy takaró…potom 30e ftért. Na de nem OFF -olok tovább.
Jó, hogy tettél magadról képet. Hány éves vagy? :wink:

Ági!

Neked is nagyon aranyos Jázmin. Semmi probléma veled, nyugodtan tehetsz magadról is képet :wink: Ti hogyan becézitek őt? (mert ugye Jubiék Jazinak és kivi vagyok) Nyugodtan tegyél amennyi képet csak szeretnél :wink:

Eszter!
Ti is szép család vagytok. Fiatalnak tűnsz nagyon :wink: Karolina és Sámuel hasonílt egymásra jó látom?

Bea!

Én is császáros voltam, de nekem teljesen rendben van a heg. Nagyon szép és nem érzéketlen.
Jók a képek, rád hasonlít a babód (sztem)

Dorkamama!
Nagyon helyes a kislányod és milyen ügyes már. Már én is voltam többször együtt Katával a mellekhelységben, adtam neki wc papírt azt tépte össze, addig elvolt…
Szuper lehetett az a hinta amit feltettél. Bécsben a Práterben van ilyen hinta? Mert be van terveze, hogy megyünk :lol: És hogyhogy hason fekvős? Az milyen? Érdekel ám :wink: 2 éve nem ültem hintán, eleve mellettem hánytak és azon izgultam a hinta mozgása közben nehogy kapjak egy adagot, másrészt ugye jött a Kata…De most bepótolom asszem :wink:

Ribizli!
Kata nem félt az esővédőtől, nagyokat pislogott kifelé. :wink:

Hettie!
Igen asszem ez az a hajó, ami hasonlít a Titanicra. Csak ezt a képet tudtam feltenni, mert egyben nem tudtuk lefotózni. A parton építkezés zajlik. Sajnos a lényeg a far rész hiányzik, de igen az jellegzetes, olyan, mint a Titanicnak. Hatalmas egy hajó volt mindenesetre.
Kép

Bocsi, ha vkit kihagytam. Tényleg Tina merre vagy? Régen jelentkeztél.
Mentem hulla vagyok, Kata holnap lesz EGY éves :D Majd jövök képekkel. Remélem a fránya fényképezőgép nem döglik be (nagyon sz@rakszik)

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!
Új vagyok ezen a topicon, de a kisfiam egyidős a tieitekkel! Visszaolvastam néhány hozzászólást és nagyon jónak tartom, hogy itt meg tudjátok osztani egymással a gyerekek dolgait! Rólunk dióhéjban annyit, hogy Kornél fiam 10 hónapos, Győrben lakunk, a közelben nincs se nagyi se nagyapa, így igazából segítségem sincs, de szerencsére Kornél jó kisfiú, és mindenhová magammal viszem, amit élvez is nagyon. Sokszor arra gondolok, ha pl az orvosnál elviszik játszani az asszisztens nénik, vagy a boltban a pénztáros néni ölébe ül, hogy nem is igazán érdekli, hogy ott vagyok-e vagy sem, tök jól érzi magát.
Nem tudom nálatok hogy volt ez a gyors lehülés, de itt Győrben a C&A -ból és a H&M-ből egy délután alatt elkapkodtak minden meleg ruhát a gyerekeknek, én meg csak néztem, hogy nekünk már nem maradt semmi, úgyhogy nem nagyon mentünk ki a héten... :)
Sziasztok, jó éjszakát!
Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Most látom itt-ott lemaradt néhány betű,késő van.
Rizi,a neved melletti kérdőjel véletlen. :)
Kérdés:még mindig cipő dilemma.Itthon mit adjak rá,hiszen még leginkább itthon mászkál,de egész napra az kényelmetlen,viszont a mamusz nem tartja a lábát és egész nap talpon van.

Jó éjt,Bea

Kép
tápika73
 
 


Hali!

Edi: (és a többiek is) köszönöm a dícséreteket Hannira! Tényleg szép kislány, de már kezd is kicsit elszállni magától, mert ha végigmegyünk az utcán, biztos megszólítanak páran, és megdícsérik. Bár.. legalább lesz önbizalma. Amúgy nem téma ez nálunk, anyósom a múltkor beküldte a helyi népújságba szépségversenyre a képét, (a tudtunk nélkül), vissza kellett küldeni, meg sms-ben is lehetett szavazni. Hát én gyűjtöttem pár példányt, de elfelejtettem visszaküldeni határidőre.... :oops: Annyira nem foglalkoztatott a dolog, hogy egy csomó sms-t elküldjek. Úgyis az nyer, aki többet nyomul, én meg nem vagyok az a típus. El is felejtettem megnézni, ki nyerte a szépségversenyt! De a lényeg az, hogy egészséges, de amúgy ez a kislány csupa gyönyörűséget és bájt hozott az életünkbe! Nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy megajándékozott vele, mivel nálunk inkább fiús a család. Mindig is szerettem volna egy kislányt, de soha nem hittem volna, hogy lesz is, ezért mondom ezt. Nehogy félreértsetek, imádom a fiúkat is, egyformán mindet. Talán Jubi megérti, miről beszélek. Persze a fiúkban meg más öröm van. Így van jól, ahogy van. Nem tudom, kire hasonlítanak, mivel a férjemék lakóhelyén élünk, ezért mindenki azt mondja, rá, (a kicsik, Marci nem tőle van), de szerintem inkább igen-igen vegyesek! Hanna annyira, hogy részenként ki sem lehet emelni, kire hasonlít. Inkább a kiskori képeinkre hasonlít, de mindkettőnkére valamiben. Na, nem offolok tovább, jó éjt!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Tápika-Bea: add rá a nyári szandit, legaláb még hasznát veszed neki! Én láttam amúgy a Kenguru-Goldban olyan jó kis vastag zoknit, aminek tiszta műanyag csúszásgátló volt a talpa, de 1000 Ft volt... Kicsit sokalltam, de szerintem praktikus. Ha rendesen járni kezd, lehet, beruházunk rá... Úgyis kell alá még zokni, akkor meg nem kell mindennap kimosni szerintem! sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kedves Kata baba!

Első születésnapod alkalmábol nagyon sok boldogságot és szép, hosszú életet kívánunk Neked!


Kép

Anita és Dorka

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Nagyon boldog első szülinapot kívánok Katának! :D

Kép
tápika73
 
 


Kedves Kata!

Isten éltessen sokáig! Sok puszi: Ildi és Levi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG KATA!!

Dorkamama!
A Párom a T-Com-nál dolgozik.

True!
Mi is a lila Tesco pellust használjuk, éjszakára is bevált.
Jazi nem vetkőzik, csak a zoknijától próbál mindig megszabadulni. A múltkor is odamászott hozzám, az egyik lába pucér volt. Megkérdeztem tőle, hogy hol van a zoknija, erre visszamászott a játékai közé, megkereste és odahozta nekem. Azt hittem megzabálom!
Értem miről írtál Hannával kapcsolatban. Én is egyformán szeretem mind a hármat, de Jazi valahogy teljesen másfajta érzelmeket vált ki belőlünk. Ez nem lehet megmagyarázni, csak az tudja, akinek fia és lánya is van.

Edi!
Angliában, Hollandiában és az USA-ban élnek ismerőseink, rokonaink. A három hely közül még mindig Hollandia a legszimpatikusabb, bár a drogokkal és a melegházasságokkal kapcsolatos fenenagy liberalizációjuk nagyon nem tetszik. Majd meglátjuk, a legjobb lenne itthon maradni.
Jazinak most öt foga van, de nagyon jönne még vagy három. A hosszú ujjú pamutfelső alatt egy ujjatlan body van rajta, mióta hűvösebb az idő. A babaszobán nem tudom pontosan, ki árulja a cipőket, de ha a csevegőben beírod a keresőbe, hogy superfit, akkor kiadja a topikot.

Szia Dalma!
Gyere nyugodtan, szeretettel látunk!!

TEgnap megvolt a Beni szülinapja, a tortát végül a Párom készítette, nagyon jól sikerült! Úgy döntöttünk, hogy ezután maradunk a házinál.

Itt egy kép a szülinaposomról, a tokás kishugával :D
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!


Edi!


Kata babának boldog 1 éves szülinapot kívánunk!! Ez már hihetetlenűl komoly dolog


Dalma!

Üdv köztünk!


Tiim

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

A kis Katának:

Kép

Pussz mindenkinek..nagyon szépek a babák!!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, megjöttünk. :lol: Már pénteken hazajöttünk, mert elég ramaty volt az idő sajnos. Első két nap még kánikula, fürödtünk is meg minden, aztán éjjel jött egy vihar... :? Sajnos borongós volt az idő és sokszor esett is az eső, bár nem ömlött, és nem volt hideg, lehetett azért kirándulni. Voltunk is nagyon sokfelé, jókat sétáltunk, kajáltunk, fagyiztunk, hülyéskedtünk. Csak a szobában nem lehetett Gesztivel bírni, folyamatosan mehetnékje volt. Itthon a hideg lakás fogadott minket, még nem fűtöttünk be, de már a kis elektromos kandalló megy a nappaliban a járóka mellett, Gesztinél és a fürdőszobában is megy a külön fűtés.
Nem semmi, hogy milyen hirtelen jött a hideg. Szerintetek lesz egyáltalán "vénasszonyok nyara"?
Nyaralásról teszek majd pár képet, csak még kicsinyíteni kell. Nem sok időm volt, mióta hazaértünk, folyamatosan pakolok, mosok, Gesztit pesztrálom, nagyon hozzászokott hogy folyton kézben volt, meg mentünk, most itthon kicsit unatkozik.

Visszaolvasni még persze nem volt semmi időm. Remélem, ma este már le tudok kicsit ülni a géphez.

Magunkról amúgy annyit, hogy Geszti tegnap megtette az első lépéseket, hihetetlen volt, majdnem kicsorult a könnyem, olyan bájos volt és esetlen, félős. De sikerült! Kicsit bátortalan a lelkem, folyton kapaszkodnia kell valamibe, olyankor nagyon megy a lépkedés. De tegnap játék közben elfeledkezett magáról, elengedte a kisszéket, nézett rám, mondtam neki hogy "gyere Anyához" és nyújtottam a kezem, erre vigyorogni kezdett és tett felém 3 lépést. Aztán belém kapaszkodott és nevetett. Ezt utána mégegyszer megismételte szintén 3 lépéssel. Hatalmas dolog és olyan jó érzés.
Már 7 foga van, 4 alul és 3 felül. A jobb felső még most készül áttörni.... Amikor megharap, már nem 2-2 fognyom látszik a kezemen, hanem 4-3. :lol: Utána nézi a nyomokat, rámutat és csodálkozó arcot vág. :lol:
Jubi írásába beleolvastam, és láttam a zokni témát, nálunk is hasonló a helyzet, folyton leszedi magáról. Mindig kérdezem, hogy hol van a zoknid, erre felveszi, és mutatja hogy ott van, sőt úgy fogja meg, hogy a szárát széthúzza és emeli a kis lábát és olyan mozdulatot tesz, mintha fel akarná húzni! Persze még nem megy, és néha a zoknis lábára akar egy másikat felhúzni, de a szándék már megvan! :lol: A cipővel ugyanezt csinálja. Hihetetlen milyen okosak ezek a lurkók. Nem is gondolná az ember, hogy mennyi mindent megért már.
Mindenre mutogat, folyamatosan ismételgetjük a tárgyak nevét, aztán néha váratlanul rákérdezek hogy pl. "hol van a lámpa" és akkor megmutatja. Ha több lámpa van a szobában, akkor sorban megmutatja mindet. Tündéri.

Na ennyit rólunk dióhéjban, este még próbálok bővebben jönni. Készül az ebéd, bár igaz hogy Apa csinálja, én meg mosok közben. Geszti éppen alszik.

És ezzel kellett volna kezdenem:

KATA BABA, NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK NEKED!


Kép

Kép
mamy
 
 


Boldog Szuletesnapot Kata!!!!

Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


DRÁGA KATA BABA!!!!BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK:MELÓDIA és PISTIKE baba :lol:
/én írtam az IWIW-re is :wink: /
PUSZI

Kép
Kép
melódia78
 
 


Boldog szülinapot Katababa!


Edi
Veletek kezdem,boldog első szülinapot...biztos tök jó érzés,meg biztosan furcsa is,hogy már egy éve...igaz, hogy Réka még csak 10 hónapos,de mégis olyan,mintha most született volna. Amikor vártam,akkor meg olyan lassan telt az idő! Minden esetre szép nagylányod van!!!
Még valami: Mi is IKEA fan-ek vagyunk és pont van egy csíkos meg egy pöttyös halacskánk Réka ágya felett :D
ja,kérdezted a koromat...hááát 31 gyertyám volt idén :cry: sajnos.

Dorkamama-Anita!
Hát igen, tűzrőlpattant a lányzó aminek örülök is,meg nem is...örülök,mert élénk virgonc értelmes kislány, viszon nagyon fárasztó vele bárhová is elmenni mert az indulág legalább egy órába telik.

a bölcsi dolog...mi voltunk bölcsit keresni és itt a környékünkön
nem valami könnyű bejutni,egy évet kell várni rá,ráadásul elég kukás bölcsik vannak itt,lepukkant épület,szocreál,ráadásul régi vasmászókák az udvaron...elkeseredtem a látványtól,bár azt mondják gondozónénit kell választani és nem bölcsit...hát köszi,örülök,ha jövőre bejut valahová...
Amúgy anyósomat imádom,de én sem bíznám rá a gyereket,beleszól a dolgokba és nem nagyon érti,hogy ami jó volt a hetvenes-nyolcvanas években az nem annyira tuti ma,és igaz,hogy két fiút felnevelt feles tejen meg kekszes grízes tejen,de sajnos az én babám tejérzékeny szóval ne etessük tejföllel ha nem muszáj.

Orsi
A pelenkázáson röhögtem,ez nálunk is ilyen,orsóként tud pörögni a csajszi kakis fenékkel,majd a teli csomag megkaparintása után ordítás következik és értetlenkedés,hogy miért veszem el azt a jó kis büdi cuccot...a fenekét sem tudom megtörölni,ilyenkor benyomom a zuhany alá. (az a gáz,ha 3-4 kaki van egy nap,egész nap a fenekét moshatom.)

Tápi
én is gondolkodtam már az eltevésén a légzésfigyelőnek,de még nem mertem,érdekes nekünk nem riaszt mostanság...de az elején meg egy csomó ilyen volt,persze akkor is ugyan úgy csipog,ha merül az elem,szóval volt összesen 6 riasztás,abból 4 az elem miatt...2 meg nemtudom,de azzal magyaráztam magamnak,hogy legurult róla a lányka.

Mamy
De jó hogy Geszti lépeget!!! Alig várom hogy Réka elinduljon,biztosan megkönnyezem majd...nagyon helyes kisbaba a lánykád.

Jubi
Olyan édes ez a kép a kis tokásról,meg a tesóról ( Nem tervezünk egyelőre tesót Rékának,de az ilyen képek mindig meghozzák a kedvem...) persze aztán eszembe jut,hogy nem is olyan könnyű dolog ez.

True
Tuti nem könnyű három gyerekkel ! Én mindig
elcsodálkozom azokon az anyukákon akik ilyen jól tudják szervezni az életüket! Aztán még én nyavajgok,hogy denehéz egy kölökkel! Szóval minden elismerésem a többgyerekeseknek!

Szia Dalma!
Én is egyedül nyomom,az emberem dolgozik estig,hétvégén is,vasárnap meg próbára megy mert zenél a szívem,így szinte mindig egyedül vagyunk. Az anyukám és az anyósom havonta egyszer egy napra tudnak jönni,én meg most készülök suliba menni még fogalmam sincs,hogy szervezem meg,lehet,halasztanom kell...ja én is a C&A ben szoktam vásárolni,néha olcsóbb mint a turi...ja és itt is lerabolták a készletet persze...

na remélem senki nem maradt ki,ha igen akkor megint jó béna voltam puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Santos, mit zenél a férjed? Az enyém gitár meg szinti egy amatőr zenekarban, akikkel már több évet zenéltek együtt, aztán 2,5 év szünet után most újraindult, csak sokkal igényesebb kivitelben. Tegnap épp egy falunapon zenéltek egész estés bulit, mi is mentünk, mert még nem láttuk őket, a kicsiket bebugyoláltam, Levi bealudt a babakocsiban, Hanna az ölemben, fél 10-ig ott voltunk, nagyon klassz volt! Teljesen benne volt a bugi a lábamban, dehát ugye ott voltak a kicsik, nem tudtam bulizni... Pedig mamáék is ott voltak, de fel nem ajánlotta, hogy elviszi őket... Na mindegy. Most többet nem tudok, mert vasalnivalóhegy.... sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Az én emberem is gitározik,megszállott,állandóan ez a központ. Na meg a RÁKKENRÓL szóval sokat mennek koncertre,régen én is ott nyomultam velük,de most bezzeg....szóval keveset van itthon,mert ez a főfő hobbija,persze mivel egy csomagban kaptam őt a gitárjával így nem szólhatok semmit...

na itt a brigád Kép

itt meg apu Kép

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!
Santos, True,
Dejó, zenészt családok!! Mi is azok vagyunk, vagyis édesapám, a bátyám, és én is az voltam, csak a terhesség előtt nem sokkal abbahagytam, és azóta is nagyon hiányzik.
Santos, mióta tudod, hogy tejérzékeny Réka? Nálunk is vannak időnként piros pöttyök a testén, de nem jöttem még rá mitől lehet.
A pelenkázás itt is rémálom, főleg mostanában, mert jöttek a felső metsző fogak, és ettől hasmenése volt, amitől meg kiütések, amúgy is utálja a pelust, így meg hogy fájt is neki, menekült szegényem állandóan.
Olyan édesek lehetnek ezek a vetkőző babák, Kornél még csak a sapijától szabadul meg rendszeresen. De eleve nem hagyja, hogy öltöztessem. Mostanában kritikus gyerek lett...
True, Juborka,
3 gyerek hatalmas kihívás lehet, hogy bírjátok? Mi is szeretnénk három gyerkőcöt, csak mostanában, hogy Kornél már nagyobb, elgondolkozok, hogy még két ilyen eleven gyerek, és végem lenne: )
Tápika, itthon Kornél is szandiban van, meg időnként zoziban, csak kicsit hideg a padló, és inkbb ráadom, pedig valahol olvastam, hogy hagyjam mezitláb... hmm nem tudom, megfázik. :twisted: :twisted:

Kép
Kép
dalminha
 
 


nem ide akartam tenni a kisördög fejeket, hanem a kritikus gyerek mögé. :oops:

Kép
Kép
dalminha
 
 


hali!

Fél percem van,itt szörcsög a manó,szívom az ormányt...
Dalmi!

Kb 3 hónapos korától,mert nem volt elég a tejem és kapott pótlást,először HUmana ha-t de attól nem tudott kakilni,aztán BEba start Aktívot és teli lett pöttyel,meg nagyon ment a hasa,puffadt is volt tőle szóval most szójatápszert nyomunk...ne olyan borzalmas ízű...mondjuk megeszi,de hasmenés még így is van sokat,nagyon érzékeny a pocak...szóval Normaflore-t kap lépten nyomon.
Nah megyek szívattyúzom a nózit.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Uh, az elég rossz lehet, bár hozzá lehet szokni, lehet kis is növi, nem? Olyan gyorsan változnak a gyerkőcök... Náthás a Picur? Bírja az orrszívót?

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok!


Mamy!

Hihetetlenül okos a lányod. Dóri még ezeket nem tudja. Ő nagyon sokat mondja magáét, és egész nap beszél. Egyszer csak azt fogom észrevenni, h értelmes mondatot alkot.

Santos!

Ne búsuljál, én 75-ös vagyok, és most leszek szilveszterkor 32. Ti merre laktok? Bölcsibe pont azért irattam már be Dóri, h legyen jövőre helye. Mi Kispesten lakunk. A mi bölcsink hála nincs lerobbanva, és a dadus néni az én általános iskolai osztálytársam volt.

Sue!

Hogy alakult a hétvége?

Beuka, Linda hol vagytok?


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Kid's expo lesz decemberben. Még nem volt ilyen, de jól hangzik...
http://www.kidsexpo.hu/main.html


tIMI

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Santos! Hát ez ismerős téma! Szerencsére nálunk más is van, de az életünk nagy része a zene körül forog! Áldom a technika vívmányait, mióta fülhallgatóban gyakorol, azóta kicsit jobb! :lol: Mondta az egyik bandatag új barátnője, hogy ő mennyire csípi, ha aszerelme gitározik! Mondtam neki, pár év, aztán :twisted: Persze, én is csípem, ha más dolgom nem lenne, csak mellette ülni, aztán zenét hallgatni...

Daminha: szia, azt hiszem, még nem írtam Neked. 3 gyerek hmmm hát azt nem mondom, hogy könnyű, de mindig változnak az időszakok. Én úgy érzem, hogy talán most egy kicsit könnyebb, hogy már nem pecsmegelek minden étkezésre Levinek, meg ő is kezd önálló lenni valamennyire, viszont azért annyira nem pörög... (Bár most a virágokat fel kellett rakni a polcokra, mert már untam, hogy állandóan ette a földet...) Nekem az a legnehezebb a 3 gyerekben, hogy folyton rendetlenség és kupi van. Mondjuk nálunk apa is eléggé széthagyja a cuccait, de nekem az nem megy, hogy egész nap megállás nélkül csak pakolok utánuk. Ettől szörnyen stresszes vagyok, de képtelenek megváltozni. Meg aztán munka is van szépen! Ha 1 nap 2 gyerek 3x leeszi, összepisili, összevizezi stb. magát, az már maga szép mennyiségű mosni-pakolni-vasalnivaló... Hát, mit mondjak, nem unatkozom. De amúgy meg olyan drágák! Szóval ehhez az életformához szerintem nagyfokú rugalmasság is kell, mert pl. egy elindulás hát legalább másfél óra, de leeht, hogy még több is :lol: :lol: Mi már úgy érzem, hozzászoktunk, most ilyen gondok vannak, ha nagyobbak lesznek, akkor meg másmilyenek lesznek!

Timi! ez az expo nagyon jól hangzik! Mondtam is este apának, hogy valamikor elmehetnénk valami ilyesmire! Sajnos, nekünk Pest nagyon messze van, úgyhogy inkább szerintem Pécsen kinézünk valamit! Az csak félóra út! Mondjuk az is eszembe jutott, hogy egy ilyesmin pl. rendezhetnénk topic-talit! Csak egy kicsit attól félek, hogy egy ilyen program 3 gyerekkel bizony komoly anyagi húzás... De úgyis a karácsonyi bevásárlás időszakába esik, lehet, ötleteket lehetne kapni az ajándékvásárlásból!

Nálunk most elkezdődik a birthday-time! Ebben a hónapban a sógornőmék 2 lurkója, jövő hónap Levi, nov. Hanna és apa, dec. Marci és mama, +mikulás+karácsony, febr. én, március apa és én névnap, május Hanna névnap, júni. Levi névnap... Hát ha ezt nézem, az egész év! :roll:

Na, elkezdem a napot, bár a két kicsinél most nyugi van, megy a Thomas a Minimaxon!

Az jutott eszemben, hogy Bettussal vajon mi van? Timi, nem tartod vele a kapcsolatot? Mióta volt Kitti szülinapja, azóta nem is jött! Remélem, nincs gond vele! Hettie, Tina, Beuka, Linda ti is el vagytok veszve! Gyertek már!
sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Bocs, ezt most kaptam, gondoltam, megosztom veletek.... Hát néha emlékeztet a 3 gyerekkel való süsisütés ERRE:
Süteményrecept (gyesen lévő anyukáknak):

Távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és melegítsük a sütőt 160 fokra. Gőz felett olvasszunk meg 10 dkg margarint. Ismét távolítsuk el a plüssmacit a
sütőből, és erélyesen szóljunk rá Öcsire: "Nem szabad, Öcsi!"
A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral. A többi margarint szedjük ki
Öcsi kezéből, és mossuk le a falat.
Mérjünk ki 3 evőkanál kakaót. Ismét vegyük el a margarint Öcsitől.
Fürdessük meg a macskát.
Tegyünk hintőport és ragtapaszt a karmolásokra. Keverjünk a margarinhoz 4
egész tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet.
Vegyük ki a füstölgő plüssmacit a sütőből, és nyissunk ki minden ajtót és
ablakot, szellőztetés végett.
Vegyük el a mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk főnökét,
hogy nem, nem a férjünkkel beszélt az előbb. Hívjuk fel a férjünket, és
készítsük fel a legrosszabbra. Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10
dkg durvára vágott diót (közben álljunk ellen a kísértésnek, hogy mind
Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk).
Engedjük ki a macskát a sütőből. A tésztát öntsük alaposan kivajazott
tepsibe. 25 percig közepes lángon süssük.
Vegyük el a borotvát és a macskát Öcsitől. Magyarázzuk el a gyerekeknek,
hogy fogalmunk sincs, hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon.
Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.
Bevonómáz:
Keverjük össze a következő hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott
csokoládé, 5 dkg olvasztott margarin. Vegyük ki azt a kurva plüssmacit a
grillsütőből, és dobjuk el. Jó messzire.
Magyarázzuk el kedvesen a rendőrnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy őt
fogjuk fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszéd
ház tetejéről. Tegyük Öcsit a járókába. Adjunk a mázhoz 5 dl tejet, egy
kevés sót, és lassú tűzön forraljuk 2 percig.
Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a szomszédnak, mennyire
sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán.
Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a befőttek és a takarítószemélyzet
költségét. Kössük ki Andikát az asztallábhoz.
Távolítsuk el a szénné égett sütiket a sütőből. Dobjuk ki.
Kapjunk idegösszeomlást.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Ez nagyon jó! Velem is előfordul, hogy odaég az étel, mert közben még három másik dolgot is csinálok. A múltkor azon gondolkodtam, hogy egyszerre vagyok lelkigondozó, tanítónéni, játszópajtás, doktornéni, szakácsnéni, házvezetőnő...és mégis csak 25 ezret kapok érte egy hónapban :shock: :D Ja, ésa nehezebb feladatok megoldás után sem kapok jutalmat...ez nem ééééééééér.

Dalminha!

Amikor megszületett Jázmin, elkezdtem nagyon tisztelni a nagycsaládosokat :wink: Az biztos, hogy leszokik az ember az önzésről, az egoizmusról, szóval jót tesz :D Nem csak a szülőknek, de a gyerekeknek is. Egyébként én könnyű helyzetben vagyok, mert a gyerekek között 4-4 év a korkülönbség, szóval a nagyok már nagyon sokat tudnak nekem segíteni, és önállóak. Egyedül fürdenek, öltöznek, fogat mosnak, sőt előfordult már az is, hogy Beni megreggeliztette magukat :D
Nekem két dolog nehéz igazán: az éjszakázás, mivel az alvásigényem nagyobb az átlagosnál. Hála Istennek erről már csak múlt időben beszélhetek, Jazi tegnap este 8-tól ma reggel 7-ig durmolt. A másik a szervezés, hogy mindig mindenki a megfelelő helyre legyen szállítva, ráadásul időben. Az iskolába általában az utolsó percekben szokott beesni Beni, de a tanítónénik jófejek, és toleránsak velünk.
Ja, és minden nap mosok, most is éppen indulok beindítani a gépet.
De mindezek eltörpülnek amellett, hogy mennyi ÖRÖM van belük. Amikor reggel ötven vagyunk az ágyban egymás hegyén hátán, az mindent megér...

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jajj, nem ötvenen csak öten... :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Végre elaludt a manó...kicsit csúszik a délelőtti alvás...szóval abban az öt percben,amit most alszik:

Timi!
Mi Újpalotán lakunk,jó sok bölcsi van erre,de nekem egyik sem volt igazán szimpi,mindegy, jelentkeztünk...remélem lesz hely, de azt viszont nem tudom,hogy mit csinálok,ha nem bírja a bölcsit majd. Na végül is van még egy évem kitalálni,mert jövő szept.-től mennék vissza dolgozni.

True!
Hát igen,az elején még én is csíptem az otthoni gitározást,most már károgok,ha ilyen van...nálunk még az is bonyolítja a helyzetet,hogy az énekes fiú nem tud angolul,de persze a dalokat szeretnék angolul előadni és nincs aki szöveget írjon...egyszóval én írom a szövegeket,ami elég vicces,mert szerintem még magyarul sem könnyű,vergődök is rendesen. a recept tök állat.

Dalma!
Fentebb írtam,hogy nagyon nehéz az orszívás,minimum két ember kell hozzá,meg egy ipari porszívó,de már két hete folyik az orra,voltunk dokinál,de nem írt semmit,szerintem ma megint elviszem,mert semmit nem használt a nasivin stérimar kombináció

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Végre elaludt a manó...kicsit csúszik a délelőtti alvás...szóval abban az öt percben,amit most alszik:

Timi!
Mi Újpalotán lakunk,jó sok bölcsi van erre,de nekem egyik sem volt igazán szimpi,mindegy, jelentkeztünk...remélem lesz hely, de azt viszont nem tudom,hogy mit csinálok,ha nem bírja a bölcsit majd. Na végül is van még egy évem kitalálni,mert jövő szept.-től mennék vissza dolgozni.

True!
Hát igen,az elején még én is csíptem az otthoni gitározást,most már károgok,ha ilyen van...nálunk még az is bonyolítja a helyzetet,hogy az énekes fiú nem tud angolul,de persze a dalokat szeretnék angolul előadni és nincs aki szöveget írjon...egyszóval én írom a szövegeket,ami elég vicces,mert szerintem még magyarul sem könnyű,vergődök is rendesen. a recept tök állat.

Dalma!
Fentebb írtam,hogy nagyon nehéz az orszívás,minimum két ember kell hozzá,meg egy ipari porszívó,de már két hete folyik az orra,voltunk dokinál,de nem írt semmit,szerintem ma megint elviszem,mert semmit nem használt a nasivin stérimar kombináció

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


bocsi kétszer ment..

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a szülinapos köszöntéseket :)
Íme 1-2 kép:

Kép Kép

A nagy tortaevés végén:
Kép


Kép

A tortaevős Kata:
http://www.indavideo.hu/video/Kata_egy_eves

Dalma!
Üdv. köztünk :wink:

Jubi!

Boldog szülinapot így utólag Beninek! Milyen ügyes a párod, és milyen tortát készített? Édes a két testvér.

Zsuzsi!
Nem teszel fel képet, hogy a kiságy felett hogyan vannak nektek elrendezve az ikeás halacskák? :wink: Nekem 30-as szám lesz a tortán fél év múlva.

Melódia!

Nem kaptam iwiw-en semmit :(

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok,

Az én babám is 2006-os, őszi, most 11 hónapos és kisfiú. Eddig csak olvastam a topicot, mert a felsorolt problémák szinte mind jelentkeztek nálunk is: pelenkázás alatti elkúszás, nem alvás, ébredés minden félórában, a napi daráló, pénztelenség.

Nagyon szeretnék még legalább egy gyereket és nincs sok időm, most 40 vagyok, de nem látom át milyen, ha egynél több gyerek van. Mesélnétek erről? Tudom, hogy van egy ilyen topic, de ott már mindenki rég másról beszél. Visszagörgettem, de nem tudtam magam meggyőzni, hogy szüljek még egyet (kettőt). Az az igazság, hogy ahogy itt mindenki, én is reggel 6 óta pörgök este 21.00 óráig és néha utána leülök még dolgozni. Amikor felébred a baba (2 óránként) bemegyek hozzá. Gondolhatjátok, hogy nem vagyok friss és kipihent...
A férjem néha segít. Az anyósom nehéz eset, meg már 80 éves, hálistennek nem lakik velünk. Anyám messze van.

Szeretnék a gyerekeimmel sok időt tölteni, nem akarom, hogy más nevelje és kapja az első mosolyt, lépéseket, stb. Mégis, ha megszületik a kistestvér, menyire szorul háttérbe a nagyobbik gyerek? Hogyan lehet ezt kiküszöbölni? A férjem sajnos nem tud a gyerekkel foglalkozni, pedig imádja, csak nem tudja hogyan kell egy gyerekkel játszani. Amit tőlem ellesett (olvasás, mondókázás, kukucs játék, bírkózás) azt csinálja, de csak 10 percig. A házimunkát/főzést én csinálom. Ha majd két gyerek lesz, akkor hogyan tudok szétszakadni?

Érzem, hogy van még bennem legalább egy baba, de mindent meg akarok neki adni (érzelmileg), amit a kisfiamnak megadok. Mi lesz, ha szoptatom a babát 45 percig, 1 óráig, a nagyobbik meg ordít? Mi lesz, ha nem lesz időm megfőzni az ebédet a szoptatások miatt, akkor mit adok a nagyobbiknak?

Ne nevessetek ki, de mostanában csak erre bírok gondolni, hogy mit csinálok rosszul. Pedig egy percig sem ülök napközben (na jó, most éppen igen) és mégis úszik a nap...

Köszönöm a megértést előre is...
rifu
 
 


Szia Rifu!

Üdv köztünk! Elég aktuálisi dolgokat kérdezel! Sokszor van bennem is ilyen gondolat, hogy én mit csinálok rosszul, néha elmegyünk másokhoz, és olyan szép rend van náluk... De mindig mondja a férjem, hogy gondolj csak bele, ha hozzánk jönnek, mi is rendet rakunk!

Az érzelmeket prímán lehet sokszorozni, mert az végtelen! Az idő az, sajnos, ami véges. De nekem az a meglátásom, hogy igaz az a mondás, hogy teher alatt nő a pálma! Ha több a gondod, problémád, eltörpülnek azok, amik miatt most idegeskedsz, hidd el! És akkor csak az igazán nagy problémák fognak foglalkoztatni!

A kicsik miatt ne aggódj, bár a féltékenységen mindenképpen át fog esni, de valahogy a kicsik már sokkal alkalmazkodóbbak! Nekem mikor Levi kicsi volt, akkor egyértelmű volt, hogy szopi, aztán le volt rakva, mert muszáj volt megfőznöm. Így szokta meg!

Viszont ha a férjed nem segít, akkor 3 gyerekben ne gondolkodj, mert ez már 2emberes meló! Most csak ennyi telt tőlem, mert Levi felkelt! Szia és fel a fejjel

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!
Jelentem élünk és virulunk .Épp csak olvasó üzemmódban vagyok.Beindult a suli bár az elözö évekhez hiven a szokás mitsem változott, eddig még minden nap papirboltba jártunk mert a tanárnénik igényeit nem lehet kielégitteni.Gyönyörködöm a babákban nagyon szépek és nagyok.A szülinapos babáknak igy utolag is boldog szülinapot kiváűnok Beleértve Jubi Benijét is aki persze már messze nem baba.. :lol: Probálok egy kicsit belerázodni az öszbe,ma épp szülöire kell mennem..
Örülök az uj lányoknak.Mamy örülök hogy végre visszajöttél.. :P :lol: Marvin áll egyedül 2-3 lépést megtesz de ennyi.Gyorsabb a mászás szerinte.Ha kérek valamit töle akkor odaadja.Autot babát cumit stb..Megmutatja hol a szeme ,anya szája.A szobában a rend fogalma szerinte más mint szerintem .Én elpakolok ö 2 perc alatt kipakokol még a szekrényekböl is ,és mint aki jol végezte dolgát ott is hagyja.

Légzésfigyelö:Mi még használjuk,vagyis csak én :lol: apa szerint felesleges már.téves riasztás nincs egyáltalán hangját nem hallottam kb 10 honapja kivéve elem merülést..

Pelus:Nos detto ugyanaz a helyzet nálunk is a tisztába tevés kész gyötrelem.Mi nagyon Huggies-pártiak vagyunk a huggies-Pull-upps-ot használjuk.nagyon jo kis pelus attol függetlenül hogy nadrágpelus tépözáras az oldala .De ettöl függetlenül a libero Upp&go lett a másik favorit ..
Tápszer: A milupa 1+ -ost esszük reggel és este álltalában 150 -180 grammot.

Sue:
Azt hiszem te irtad nem eszik Viki.Nem probáltátok még hogy eggyüt veletek egyen ugyanazt amit ti?..Én azt vettem észre hogy a fiamnak sokkal jobban esik a kaja ha nem csak ö nyámmog hanem látja hogy mi is..Remélem megoldodik a probláma de az is lehet hogy egy fogacska az oka..

True:
Gyönyörüek a gyermekeid.Apa nagyon vagány..tetszik a recept.Bár nekem nincs ennyi apro gyerkem de a fiam a multkor a sütöbe berakta a cumisüveget még jo hogy észre vettem..(nyitva hagyta :lol: )

Edi:
Klassz lehetett németbe.Én is sokat jártam ki lányommal de 3 éve nem voltam.A hintát én is kiprobiztam anno az Oktoberfest -en,azt hiszem Olimpiai 5 karika volt a neve.Mondjuk én nem vágytam rá vissza.Majdnem megvertem a párom mert felcsalt rá.iszonyat volt.Kata nagyon szép kislány,nagyon csinos.Tiszta apukája..Már alig várom én is mit kezd a fiam a tortájával.

Huu annyi mindent akartam még de felébredt a fiam na késöbb jövök még..
Majdnem lemaradt: Üdv az ujjaknak. :lol:

Folyt köv.... :D
Vendég
 


Sziasztok csajok!!!

Edi a kis Kata baba olyan edes ezen a videon!!!Nagyon aranyos, hogy nevet!!!
Latszik milyen jol erezte magat!!!
Mi csak siman Jazmin babanak szolitjuk vagy Jazminka mikor hogyan!

True Eszter azert azt nem mondhatnam, hogy hu de jol nezek ki es nem is sok kep van rolam nem igazan szeretem ahogy sikerulnek! :?
True bisztos szuper lehetett amikor a ferjed koncertjet nezed!Azert a mama is elvalalhatta volna egy kicsit a gyerkocoket!

Anita
Lehet eppenseggel ha jol bejarnam a varost talalnek magyar nyelvut de hat kinek van ideje annyit keresgelni a nagy supermarketekben nincsen!
Hogy ram hosonlit mar nem is tudom aki engem ismer kicsi korom ota azt mondja ram hasonlit aki pedig a ferjemet ismeri azt mondjak,hogy o ra hasonlit szoval en szerintem mind a kettonkre!!! :D
De anyosom szerint tiszta olyan mint az apja volt!Na erre nincs mit kommentaljak!!! :lol: Ha o mondja!

Jubi teljesen egyet ertek veled a bolcsis uggyel!!!Boldog Szulinapot igy utolag Beninek!

Mamy
Gratulalok Gesztinek az elindulashoz!!Emlekszem amikor Jazmin el indult en sirtam oromomben!

Orsi
Hat igen en sem szeretnek hetvegi anyuka lenni!Inkabb itthon ulok majd 2 ev utan amig oviba megyen meg ha nehez is lesz!
Itt nalunk most a gyest azt felvittek eleg jol!Szoval motivacio az van de jo lenne ha meg adnak a harom evet!

Santos
Nagyon jol neztek ki a kepen!Te is !Reka nagyona aranyos baba!

Dalma Rifu udv nektek!!!

Na en megyek foznom kell amig alszik!
Ja amugy meg mindig csorog az orra a panadolt adtam eddig de nem akar elmulni neki!
Ma amikor szedtem elo a porszivot, hogy porszivozzak a lakasban szegenykem mar szaladt elbujni azt hitte az o orrat fogom porszivozni!!!

Puszi nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Hát azt hiszem, esélyem sincs visszaolvasni... bár elkezdtem, de közben szokás szerint ezer dolgom lenne. Inkább apránként.
Azt látom, hogy nagyon sok új "tag" van! Nagyon örülök, és üdvözlök mindenkit! Bocs, hogy most nem név szerint...

Edi!

Tündéri Kata a tortaevős-csokisszájas fotón!!! Meg persze mindegyiken, de azon különösen. És mit kapott? Ugye milyen jó az első szülinap? Szerintem örök emlék, kár hogy mi nem emlékszünk már a sajátunkra.

Rifu!
Üdv neked is közöttünk! Amit leírtál, maximálisan megértelek, én 37 leszek az idén, Geszti nekünk is első baba, és olyan jó lenne egy kistestvér... most ahogy olvastam az írásodat, rájöttem nekem is pont ez a problémám, az életkor, és főleg a pénztelenség. Most is iszonyú mennyire ki vagyunk számolva minden hónapban! Alig marad a hó végére, sőt van hogy nem is marad, pedig mindig beosztjuk, nem veszünk baromságokat, kétszer meggondolunk mindent. De ha elmész egy sima bevásárlásra a Tescóba, mondjuk 2 napra akarsz kaját venni, már 5000 Ft ugrott. Hová emelkednek az árak??? Hihetetlen. Áh, erről regényt lehetne írni...
De ami még fontosabb, a babavállalás, hát nem egyszerű. Nekem is a férjem nagyon sokat segít, de hát férfi, ezért mindenben nem tud. Ő is imádja persze a gyerekét, de egész másképp áll a témához, mint én. Mármint Geszti nevelésére gondolok. Én ugye az anyja vagyok, érzékeny minden kis nyekkenésre, ő meg elvan, nem nagyon pattan hozzá, úgy van vele hogy majd én megnézem mi baja, és lassacskán ki is alakult, hogy Geszti csak nálam nyugszik meg. Éppen ezért pl. éjjeli ébredésnél már bevett "szokás" hogy mindig én megyek be hozzá, mondván "nálam úgysem alszik el". És mivel igaza van, nem tudok mit tenni. De azért sokat játszik vele, szóval azért nincs okom panaszkodni, csak hát nehéz, ennek ellenére. A tesó téma még nem merült fel komolyan nálunk, annyiban maradtunk, hogy egyelőre nem vállalunk másik babát, legfőképpen anyagiak miatt. Pedig én a szivem mélyén szeretnék.
Szóval bocs, igaz hogy nem tőlem vártad a tanácsot, mivel én is hasonló cipőben járok mint te, csak leírtam azt ami az írásod alapján megfogalmazódott bennem.

Láttam még hogy téma a bölcsi. Hát nálunk is téma, bár egyáltalán nem szeretném, sajnos kénytelen leszek jövő ősztől Gesztit is bölcsibe adni. Nem így terveztük, jó lett volna 3 éves koráig itthon lenni vele, de sajnos meigntcsak anyagi okokból nem tehetjük meg. Aki megteheti, hogy nem adja bölcsibe a gyerekét, az szerintem baromi szerencsés helyzetben van. De próbálom magam azzal vigasztalni, hogy Geszti iszonyúan társaságkedvelő és szociális szemléletű baba, és csak jót fog neki tenni a bölcsi. Mindenki ezt mondja, hát talán van benne valami. Éppen holnap megyünk bölcsi nézőbe, sajnos itt nálunk csak 1 (azaz EGY) bölcsi van, baromi kíváncsi leszek, hogy van-e hely, meg egyáltalán milyen, és már most beiratjuk Gesztit jövő szeptembertől. Én meg a héten bemegyek a munkahelyemre, beszélni a főnökömmel, hogy akkor megyek vissza dolgozni. Már a gondolattól is előre irtózom, mármint hogy Geszti nélkül teljen a napom, hát meglátjuk mi lesz......
Ja, még annyit, nem is tudom melyikőtök írta, hogy itt Magyarországon még talán annyiban jobb a helyzet, hogy az anya maradhat 2 évig otthon, azaz akár 3 évig is, de az utolsó évben ugye a GYES éhenhalni sem elég... Most hogy voltunk Horvátországban, ott a háziakkal beszélgettünk, és mondták hogy pl. náluk 1 éves korig finanszírozza az állam a gyereknevelést, azt nem tudom hogy mennyit, gondolom nagyjából ugyanannyit mint itthon, mivel az árak is nagyjából egyeznek. Szóval a gyerek 1 éves korában az anya mehet vissza dolgozni, és amit keres, el is megy a bébiszitterre vagy bölcsire, bár azt sem tudom ott milyenek a bölcsi viszonyok. De ennyit mondott a háziasszony, hogy náluk minden nő a gyereke 1 éves koráig van csak otthon. Hát ez szörnyű...

Most szaladok főzni, de aztán olvasok tovább, és jövök még.

Kép
mamy
 
 


Még annyi időm van, hogy dobok fel pár képet a nyaralásról. :lol:

Krk szigeten kirándultunk:

Kép

Estefelé a parton:
Kép

Nézelődés a padon:
Kép

Kép
mamy
 
 


sziasztok!
Hú, hol is kezdjem...
Mamy,
Geszti olyan gyönyörű, mint egy kis hercegnő!
Edi,
Boldog szülinapot Katának! megnéztem a videót, én is szétröhögtem magam, olyan édesen eszegette a kis kezét, zabálnivaló... :D
Santos,
Kornél is sokat volt náthás, de mindig elmúlt pár nap alatt, mert vettem C vitamin cseppet, és egész nap azt tömtem neki. Citromízű, és nagyon bevált. Próbáljátok ki!
True, Juborka,
Én is nagyon szeretnék 3 gyereket, elég rugalmas vagyok, hogy el tudjam képzelni milyen lenne, csak a férjem van úgy, hogy akkor nagyobb lakás, hogy mindenkinek külön szoba legyen, sokkal több pénz, szóval az anyagi világban él nagyon. Mi 64 nm-en nőttünk fel a tesómmal és szüleimmel, ők meg hatalmas házban laktak szintén négyen. Így más az elképzelésünk... sajna.
Azt viszont nem érti, ha 2x ekkora helyen laknánk, akkor 2x ennyit kellene takarítani :?
Ja, ha valaki még győri vagy környékbeli, annak mondom, hogy bababörze lesz vasárnap a jégpályán!
Üdv, megyek a helyemre (vasalni)

Kép
Kép
dalminha
 
 


Edi!
Kata nagyon édes abban a romantikus szerkóban. Ahol pedig csokis szájjal vigyorog…
:shock: :D Zoli végül egy kész tortaalapot töltött meg főzött vanília krémmel, a külsejére is vaníliakrémet kent, amit beszórt csokidarával, a tetejét pedig tejszínhabbal díszítettük és egy marcipán focilabdával. Finom volt és jól nézett ki.

Szia Rifu!
Milyen az, ha egynél több gyerek van? Nagy kaland. :D Néhány gyakorlati dolog: amíg nagyon kicsi a kistesó, addig lehet kihordós ebédet rendelni, ami szinte nem is drágább, mintha te főznél, így mindig van főtt kaja, a nagyobbik gyereknek is. A szoptatás alatt pedig valahogy majd csak lefoglalja magát, szerintem néhány hét alatt megszokja. Hidd el, a gyerekek nagyon rugalmasak, és tudnak alkalmazkodni az új helyzetekhez, szerintem sokkal jobban, mint mi gondolnánk. Szerintem nem csinálsz semmit rosszul Nem akarlak elkeseríteni, de ha a Párom úgy állt volna a gyerekhez, mint a tied, én már másodikat sem szültem volna. A szülésen és a szoptatáson kívül mindent ugyanúgy megcsinál, mint én. Amíg éjszakázni kellett a gyerekekkel, addig azt is felváltva csináltuk, pedig reggel ment dolgozni. Mégis megértette, hogy valamikor nekem is aludnom kell, így minden második éjszakát átvállalt – persze csak akkor, amikor már nem szoptattam. Az eredmény: a gyerekeink „kétszülősek”. Ez nekik is jó, meg nekünk is. Szerintem meg kell változni a Párodnak, meg kell értenie, hogy az apuka nem „csak” apuka, hanem ugyanolyan kulcsfigura a gyereknevelésben, mint az anya. Vagyis rá kell döbbennie, hogy ő nem apa, hanem APA. Az összes ezzel járó feladattal, felelősséggel, és az összes ezzel járó örömmel együtt. Utána nyugodtan jöhet a kistesó! Az anyagiak is számítanak persze, de szerintem ez a fontosabb. A második gyerek már nem olyan nagy beruházás, hiszen örökli a kiságyat, ruhákat, játékokat stb. Persze a pelenka neki is pénzbe kerül, vagyis vannak plussz kiadások, de minden gyereknek jó – már csak a személyiségfejlődése miatt is – ha van tesója. Én csak tudom, egyke voltam (Bár van egy nővérem, de külön nőttünk fel.). Szóval hajrá!! Gyere közénk, beszélgessünk, bíztassuk egymást!!

Tina!
Ma reggel gondoltam rátok, hogy mi lehet veletek? Örülök, hogy jöttél. Érdekes, én is beadtam minden füzetet Beninek, ami a listán volt, mégis azzal jött haza egyik délután, hogy azt mondta a tanítónéni, hogy ha másnapra nincs fogalmazás füzete, akkor fekete pont.

Mamy!
Nagyon jók a képek, Geszti még mindig gyönyörű!

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Most csak ennyire jöttem:

ISTEN ÉLTESSEN MINNA!!!!!!!! SOK BOLDOGSÁGOT ELSŐ SZÜLINAPOD ALKALMÁBÓL!!!

Beusa!
Hogy vagytok? Rég nem jöttél.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


KATA BABA ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!

Csak gyors bekukk,látom sokat írtatok,de nem tudok visszaolvasni,mert pakolni kell.Tegnap a fél konyhám készlett,hatalmas veszekedések,anyázások ,kézbevágás fejbevágások miatt,de este 10re kész lett az egyik fele,most pakolok ezerrel.

Voltunk védőnőnél,azt mondta nincs semmi gond 9340g és 73cm hosszú,éheztessem ki.Hiába mondtam Neki akkor sem eszik,ha 6 órán keresztűl nem kap,de ráhagytam.
Lehet fog,vagy mindig cicizik kicsit és sose éhes,de nem sovány,nincs letörve,ezért nincs semmi gond,csak el kell fogadnom,hogy ilyen baba és majd oviba vagy nesokára megjavul.
Tina,
Velünk eszik és azt amit mi,de tegnap 5 kanál leves elég volt neki,utána mindent szórt szét maga körül.

Edi,
már annyiszor szerettem vona megkérdezni,Pesten hol van H&M?Sógornőm onnan hozza a cuccokat Vikinek gondoltam itthon is elmennék megnézni,milyen árak vannak.Vizet még nem adtam éjjel,mindig elfelejtem bevinni,aztán meg lusta vagyok kimenni érte,de most a kamomilla jót tett kicsit Neki,csak 2x kelt.Most hazafelé,ahogy jöttem védőnőtől jutott eszembe,csak a hipp és kecskemétit próbáltam eddig,sose gondoltam rá kipróbálom a többit,de most megpróbálom majd,csak jussak el olyan helyre.És bocsi,hogy csak most kívántam szülinapot Katának,de konyhát csináltuk Gergővel.

Üdv újaknak,megpróbálok,holnap visszaolvasni.

Sue

KépKép
suezika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?