Új privát üzeneted érkezett!

NIka!

Boldog hófordulót Gergőnek!!! Azért ne légy szomorúúúú! :D Szép súlyban van kicsi fiad is!

Bunny!
Nagyon helyes kis sztori, amit írtál! :)


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Szellemtelep: Pozsonyi úti lakótelep. Újpest kp.-tól egy megálló a villamossal a város felé, ott jobb oldalra.

Ilgya:
nekünk még pl. egy fogunk sincsen, csak szenvedünk vele nagyon. Már folyton a szájába van valami, általában a keze, és ömlik a szája, bizergálja a fülét, sőt tépi, tisztára dudorodik az ínye 6 helyen, és mégse jött még ki egyik sem. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: De majd lesz valami egyszer csak.

Pneumo-elleni oltást én is be akarom majd adatni, de dokinéni mondta, hogy akkor célszerű, amikor már közösségbe megy, és addig ne terheljük vele a szervezetét. De nemtom, lehet lassan mi is beadatjuk már.

Rena: ezen se látod a számokat??????

Tali:

NÉV------------------------------DÁTUM------------------------IDŐPONT
1.
2.
3.Niki(kernico)......................aug. 28-30........................13-14 óra
4. Fanni-Zsuzsi.....................aug.28 (kedd), 30 (csüt)..13-14 óra
5. Csniki..........................aug.28-29-30.......................14 óra















:roll:

Kép
kernico
 
 


Drága kis Gege,
boldog hófordulót!!!!!!!!!!!:-)))

Pl. HP ma én vagyok;-) (hisztis p...csa) De Harry Potter:-)

A Pneumos oltásra azt mondta védőnéni és doki néni is, h várjunk. Gondolom azért, mert ha beteges, akkor felírja és olcsóbb.Meg talán idősebb korban nem kell annyiszor.

Rena, a Ringató egy zenés foglalkozás mamákkal együtt. Nagyon szokták szeretni a gyerekek:-) Vannak mondókák, meg tapsi, ilyesmi:-) www.ringato.hu

Dokinéni szerint még sápadt Ádám. Csak azt nem értem, de lehet, h én nem gondolom jól, ha nekem nincs vashiányom, márpedig nincs, akkor neki sincs, nem? Hiszen az anyatejból minden fontosat maximálisan elszív. Mindegy, holnap megyünk egyébként apával megerősítve:-)))

Jó a levélke Bunny és a képek is nagyon tutik. Főleg a focistásak tetszenek:-) Ja, meg az a göbökkel teli medence:-)))

És persze minden babó tündéri:-)

NÉV------------------------------DÁTUM------------------------IDŐPONT
1.
2.
3.Kiscsikó............................aug.28,29,30..............14 óra (mindegy)
4. Fanni-Zsuzsi.....................aug.28 (kedd), 30 (csüt)..13-14 óra
5. Csniki..........................aug.28-29-30.......................14 óra

KépKépKép
kiscsiko
 
 

 
 

Ó csak kicsit voltam szomorú de most már nem vagyok :D:D:D:D:D:D

A tüdőgyuszis oltásra nekünk is azt mondta a dokinéni hogy mivel Gege egészséges felesleges ezzel terhelni a szervezetét ha beteges lene akkor megondolandó de ttól hogy beteges még nem olcsóbb csak ha koraszülött stb hátrános helyzetű én is kérdeztem már sajna nekünk is 18000 ft-lenne:(
Ja és ki tudja lehet januártól vagy valamikor benne lesz a kötelezőbe és később kevesebb szuri kell belőle:):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Gegének így utólag is boldog 0.7. születésnapot :)

Jelentem, elszívtuk mind a 10 lufit. :) Én a mehemedes mesét mondtam el, sógornőm az ápolónői esküjért, párom nem tudom mit, mert úgy röhögött, hogy kiszaladt az udvarra, Anyósom pedig olvasott a Storyból :)
Van videó, de sötét lett, majd világosítani kell, aztán megmutitom.

ilgya:
tök jó a járóka, mi is ilyet akarunk. Most, hogy végre 3 hónapja először megérkezett a gyedem, talán sikerül is venni. Honnan szereztétek?

túró: doki néni szerint amikor sajtozunk, jöhet a túró, elkeverve a főzelékbe.

hízás:
8 hónaposan 7400 gramm Anna. Azt hiszem Mátét leszámítva talán mi születtünk a legkisebb súllyal.

Alvás:
Szokásosan kb. 20-szor keltem hozzá. Egészen hozzászoktam, egy hónapja ez megy. És nem akarok elkeseríteni senkit, de én is a fogára fogtam. 2 napja kibújt, de az ébredés ugyanúgy megmaradt..

brigó:
A hugi tényelg nagyon hasonlít rád!! :)

Na rohanok, elaludt Ludmilla, utolérem magam...:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bunny: még egyszer gratula minden téren Máténak! Nem semmi kiskrapek. :D

Kernico: számokat én sem látok, csak alul Kiara korát. Kellene látni?

Mági: elvégre még van Annának elég foga, ami jöhet, nem? :wink: Na jó, megértelek, és én is teljesen tanácstalan vagyok ezügyben. És nálunk még az esti altatás is nagy kérdés. Fogalmam sincs, mivel helyettesítheném a hordozóban lengetést... Órákig nem szeretnék vele járkálni. AKkor már ugyanott vagyunk.

Nika: ne hari. :oops: Én nem vagyok valami rendszeres a köszöntést illetően. Ha véletlen észreveszem, felköszöntöm az ünnepeltet, de nem szoktam böngészni a táblát. Így hát utólag is boldog 7.-et Gegének!!! Nagyon nagy baba ám!

Kép
Kép
tinu
 
 


semmi gond amúgy :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Hát igen elöző hónapban 500g-t hízott most 610g-et pedig nem sokmindent kap és még cicizik is :):):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika! Boldog hófordulót Gegének! :) Pedig én végig szoktam futni a táblázatocskát. Pl tudom, hogy holnap is lesz ünnepeltünk.

Mági! Jaj de jó lehetett! :lol: Várom a videót! :D

KNiki! Annyit látok mint Tinu. Kiara korát, de 1-12-ig nincsenek számok?

Tök jó lehet ez a ringató dolog. Felénk miért nincs ilyen?? :roll: Mondjuk úgy látom Szegeden van! Na csak össze kéne valakikkel fognom. Jaj! Most látom közben ezt: Szentes, Szervezés alatt!! De jó!

Babaúszásra járók! Szerintetek megéri Szegedre elvinni kipróbálni Petrával? Mert innen Szeged 50 km, nem tudom mennyire jó ötlet. Azt is indíthatnának Szentesen!!

Brigó! HP az Harry Potter. De nálunk is eddig házi pálinkaként volt csak és kizárólag ismert!! :lol:

Bunny! Nagyon tuti a levél! Képek meg fantasztikusak. Gyorsan elrepült ez az egy év, igaz?

omr
 
 


Aki adott már avokádót a gyereknek:
hogy kell eldönteni, hogy érett-e az avokádó? És mit kell hozzáadni? Hogy kell megcsinálni?

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Titeket vegigolvasni nem egyszeru, Winnie nem irigyellek :D nekem 2 oldalt tobb mint fel ora volt visszaolvasni :D

Gegenek es Fanninak boldog hofordulot :D


Ma a gyerkocom extra active szoval gyors leszek,mert ha nem figyelek uti magat mindenbe :shock: Voltunk az orvosnal, azt mondta szerinte nincs semmi baja szepen fejlodik jo az etvagya :D nagy baja nem lehet.Meghallgatta a szivet, megnyomkodta a kutacsat, meg a hasat. Azt mondta ha tobbet csinalja majd a "razkodast" akkor vigyem vissza.Szerinte o igy les izgatott :x :roll: Mondjuk lehet van benne valami, mert tegnap este is annyira belejott a pancsolasba, hogy kozbe is csinalta.

Brigo
Akkor most mar nem a Lily a legnagyobb :D Zsombinak sikerult megeloznie minket, ennek azert orulok :D

Nika
Gege is jo sulyba van :D

Kernico
Szamokat en se latok a vonalzodon. De tetszik nagyon :D

Megyek mert mar a labamat rangatja :)

Szilvi&Lily baba

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziszka : gege már születésekor előnyben volt hiszen 4150g-al született :):):): de igyekszünk :)

nika70
Salgótarján
 
 


Tinu: én sem értek hozzá, de ez hátha segít!
Az avokádó fajtájától függően változatos megjelenésű. Alakja kerekded, ovális vagy körteformájú. Színe a sárgászöldtől a zöldön át a sötét bordóig változik. A termés héja sima vagy erősen ráncolt. Vajszerű gyümölcshúsa éretten krémszerű, diójellegű ízzel. Emiatt nevezik az avokádót származási helyén „őserdei margarinnak” is. A gyümölcshús közepén lévő nagyméretű mag könnyen eltávolítható. Az érett avokádó héja enyhe nyomásra benyomódik.
Felhasználás:
A gyümölcsöt kettévágjuk, kiemeljük a közepén lévő nagy méretű magot. Ezt követően az érett avokádó húsa könnyen kikanalazható. Amennyiben az avokádót még kemény állapotban szeretnénk felhasználni, meghámozás után kettévágva kiemeljük a magot, majd tetszés szerint darabolhatjuk. A gyümölcs nagy olajtartalmú, semleges ízű, így mind édes, mind sós ételek készítéséhez kiválóan alkalmas.
Szerintem a többi uaz mint a többi gyüminél, én tejpépbe is szoktam rakni gyümit, avokádót még nem ettünk, de legalább én is tanulok.

Gege drága utólag boldog hófordulót! :oops:
sziszi22
 
 


sziasztok!

Na mielőtt elindulok visszaolvasni, talitábla :)
Ante, Tinu, beírtalak Titeket is :)

NÉV------------------------------DÁTUM------------------------IDŐPONT
1. Ante aug 28-30
2.Kernico aug 28-30 13-14 óra
3.Kiscsikó............................aug.28,29,30..............14 óra (mindegy)
4. Fanni-Zsuzsi.....................aug.28 (kedd), 30 (csüt)..13-14 óra
5. Csniki..........................aug.28-29-30.......................14 óra
6. Winnie aug 28jobb (30) 14 óra
7 Tinu aug 28

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Közben egy kérdés: a céklával mi a túrót kell csinálni... :oops: :oops: :oops: vettem két olyan gyökérszerű cuccot, ami állítólag cékla, hogyan tovább?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


NÉV------------------------------DÁTUM------------------------IDŐPONT
1. Ante aug 28-30
2.Kernico aug 28-30 13-14 óra
3.Kiscsikó............................aug.28,29,30..............14 óra (mindegy)
4. Fanni-Zsuzsi.....................aug.28 (kedd), 30 (csüt)..13-14 óra
5. Csniki..........................aug.28-29-30.......................14 óra
6. Winnie aug 28jobb (30) 14 óra
7. Tinu .................................aug. 28-29-30...............mindegy

Winnie: hámozd meg, kockázd fel, főzd meg (jó sokáig kell főzni). Aztán keverd össze főtt krumplival, vagy reszelt almával, vagy amivel szeretnéd. Naggyon fincsi.

Kép
Kép
tinu
 
 


LÁnyok, javaslom a keddi talit, mert ahogy néztem az időjárásjelentést, utána esősebbre vált az idő.

Kép
Kép
tinu
 
 


NÉV------------------------------DÁTUM------------------------IDŐPONT
1. Ante aug 28-30
2.Kernico aug 28-30 13-14 óra
3.Kiscsikó............................aug.28,29,30..............14 óra (mindegy)
4. Fanni-Zsuzsi.....................aug.28 (kedd), 30 (csüt)..13-14 óra
5. Csniki..........................aug.28-29-30.......................14 óra
6. Winnie aug 28jobb (30) 14 óra
7. Tinu .................................aug. 28-29-30...............mindegy
8. Mágnes............................aug 28.29.30................ mindegy

Megvanaz első étel amit Annaki nem áll..A tök!Szegénykém hogy fintorgott és öklendezett...

Nincs valakinek eladó járókája?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


na már csak 3 oldal van hátra ezzel együtt...
hát igen szomorú hírek, de egy biztos, nem fogok beleolvasni a Szentimrés topicba...

Brigó, üdv újra, emlékszünk persze, tök jó, hogy jöttél!!!

OK, keddi tali tök jó! :)

akkor csütin tudok menni hátmasszázsra :) persze az halasztható lenne egy tali kedvéért :)

Tinu, de hogy kell meghámozni, mennyi rajta az a gyökér réteg? sorry, lesznek még triviális kérdéseim...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Mági, sima tök, vagy sütő? nálunk a sütőtök eddig a kedvenc, amit eszik, mással csak nyammog...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


húúú, mekkora vihar jön, bazi nagy szél van...

még mielőtt olvasok tovább...

Cékláról még annyit, hogy lehet azt is párolni? különben már krumplit és répát tudok párolni :) alakul a tudományom. A következő a csirke főzés / párolás lesz. Párolni hogy kell húst? még egyszer mondom, abszolut antifőző voltam eddig... :oops:

Tinu, Kiscsikó, Ringató: igen, igen!!! már én is akartam kérdezni. Mi 17-én fogunk tudni becsatlizni... csak mondjuk az nekünk alvásidő néha, na majd meglátjuk...
Livi, te nem akarsz jönni, egyszer már pedzegettem...
ja, és Kiscsikó, jöttök a babauszitáborba?

na volt még valami, hátha eszembe jut, mire 1-2 oldallal végzek :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


néhány dolog még:

ínhüvelygyuszi: nekem majdnem lett, szintén a sok fejéstől.... Egy barátnőmnek volt, nagyon gáz. Krém is van, de sín is kellett neki. Szerintem ha tudsz, menj el egyszer-kétszer masszíroztatni, nekem az most nagyon beválik, az segít gyógyulni és megelőzni is...

MÁté, utólag is boldog szülit!!!
meg az összes elmaradt hófordusnak is boldogat...

már dörög...
úgy látszik a a ma este az enyém. MÉg olvasok, oszt jövök... :oops:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


na, már csak ez az oldal van, de apa türelmetlen, úgyhogy ez marad holnapra.

Keresztelőajándék: nekünk ami tök jó volt, ugyan hagyományos, de jó lesz, ezüstkanál, és bele vannak hímezve a születési adatok :)

ja, ivás, hát nálunk zéró. Sem pohárból, sem csőrösből, sem cumisüvegből sem víz, sem üdcsi semmilyen higításban :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jo reggelt!
Nekunk is csodalatos ejszakank volt tegnap! De megerte, reggelre + egy fog. A jo hir hogy feherlik meg ketto az inye alatt, ugyhogy nemsokata a 10 kg-hoz 10 fogacsak is tarsul majd + ugyanennyi almatlan ejszaka gondolom. Hulla vagyok, allva el tudnek aludni...

Suly,
Szoval ma megmertem Levit pelusban, ugy nez ki atleptuk a lelektani hatart, 10,1 kg a szentem :) . 6 hosan volt 9440g, ugyhogy akkor masfel honap alatt hizott kb 600g-ot. Pedig nekem ugy tunt hogy csak nyulik es no, no, no...

Niki,
Kar hogy nincs kozelebbi kep a keresztelorol...

Zsuzsu,
A vadkacsas kep nagyon szep!!! Es a pancsis kepek is!

Nyaralas,
Ugy erzem minkettonknek nagyobb szuksege lenne ra mint valaha. Lesz? Nem lesz :( .

Alexa,
Nagyon szepen uldogel Martinka!

Brigo,
A furdos kep nagyin edes Zsombirol!!!

Rena,
Nagyon szepen, stabilan all Petra! Mi meg messze vagyunk ettol :) .

Kniki vonalzoja,
Firefox es Safari jol latja.

Nika,
Bocsi! Bocsi! Bocsi!
Gegenke boldog hofordulot kivanunk!!!

Magnes,
Hat ez tok jo!!! Mehemed baromi jo lehetett. En az eskuvomon a hupikek torpikeket enekeltem heliummal atitatott hangszalakkal, elegge bejott az is :) . Foleg a "halottal mar a gonoszrol, a csuf kopasz hokuszpokrol?" resz. Ha megvan a video, tedd kozze!!! :D

Tinu,
Avokado:
Ha megnyomsz egy eretlen avokadot, az olyan mint a ko. A majdnem erett enged kicsit a nyomasnak, mint egy erett paradicsom. Az erett avokado olyan puha, mint a tenyerparna, szine nagyon sotet zold es rucskos feluletu. Ha ennel puhabb a heja, vagy felszakad, az szemet. A tulerett avokado nem jo. Vehetsz eretlent is ha nem akarjatok azonnal megenni. Mert meg fog erni. Siettetheted, ha berakod egy papirzsacsiba egy almaval, mert az segit neki megerni (ethylene gaz, bla-bla). Ne tedd hutobe, mert ott nem erik, csak barnul aztan dobhatod ki... Ha mar felvagtad akkor elkezd barnulni, mint az alma vagy a krumpli, de ha citromlevet teszel ra, akkor szep zold marad. Mondjuk ezt gondolmom nem teszed, ha a babanak lesz, de nem is kell, mert attol meg ugyanolyan jo csak a szine mas. Az erett jo avokado szine belul zold, ami a mag korul vajsargaba megy at.
Itt nem szoktak megfozni a babaknak az avokadot. Villaval osszetorik mint a banant. Lehet mixelni banannal, kortevel, joghurttal, almaval, cukkinivel, csirkevel a baba koratol fuggoen. Levi kortevel szereti. Persze massal is lehet enni, de ezek jol mennek hozza. Bocs ha hosszu voltam, de az avokado az egyik szenvedelyem. Persze minden kaja az... :) .

Sziszka,
Jo hogy megnyugtatott a doki.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!
Petra éjszaka kb 8-szor felsírt. Nem ébredt fel, mire odaugrottam, abbahagyta, csak egy áááááááááá és ennyi. Tegnap délután viszont nagyon sírós volt. Tescoból hazafelé végig ordított. Cumit mindig fordítva teszi be és harapdálja, mozgatja.
Az alsó kettő fog után mennyivel később jönnek a felsők???
Elkezdtem a Dentinoxot, hátha.

Winnie le a kalappal. Jó az olvasókád tényleg!

Őzi! Nehogy azt hidd, hogy messze jártok, egyik nap még semmi, másnap mint a cövek! Levi is feláll még augusztusban én mondom!! :D

omr
 
 


Rena,
Mar felall Levi, csak nem ugy mint a covek! Dulongel... :D

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Hoppá bocsánat, pedig biztos írtad már. Csak én elfelejtettem ebben a nagy állás dömpingben, hogy ki hogyan áll az állás terén.
Na ezt jólmegaszontam! :roll: :D

omr
 
 


Mági! Hogy készült a töke? Én tettem bele mokk.kanál tápit. Tejcsit is tehettem volna de nem akartam fejni. Én is édesen szeretem a tökfőzit, gondoltam ő is.. :D

omr
 
 


Nekünk megint kiborító éjszakánk volt. :cry: Csak látható eredmény a reggeli kakis peluson kívül nincs. Jó lenne, legalább egy fog...

Őzi: nagyon köszönöm az avokádós leírást. A héját le kell szedni róla, igaz?

Winnie: nem tudom, mire gondolsz gyökérszerű izéknél. Addig pucold, amíg céklaszínű lesz a cékla. :D Én úgy tudom, hogy a párolás és főzés között csak az a különbség, hogy a főzésnél ellepi a cuccot a víz, a párolásnál meg nem és fedő alatt megy. Én utálok párolni olyan dolgot, amit sokáig kell, mert akkor folyton figyelni kell, le ne égjen. Ezért aztán inább főztem a céklát. De bizti lehet párolni is, miért ne? A husit én is párolni fogom, de még nem csináltam. Szerintem azt kicsit később fogom bevezetni.

Mági: tököt még nem adtam, de úgy fogom csinálni, mint a cukkinit - almával párolni. Úgy édes és nagyon fini. Hússal se ette Anna? Raktál bele kaprot? Krumplit?

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
Nagyon szivesen :) . Persze, le kell szedni a hejat. Felbevagod az avokadot es kettevalasztod, igy az egyik feleben bennemarad a bazinagy mag, amit konnyu kivenni, ha belevagod egy kes elet (marmint a magba). Na, a ket magnelkuli felet nem hamozni kell, hanem csak egy evokanallal kikanalazni. Egyben ki fog jonni.

Livi,
Hat en orulnek a legjobban, ha minel elobb johetne a kisteso, de varnunk kell meg :( .

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok,

Tinu,
Én a céklát magában adtam Daninak, mert mire megfőtt nagyon édes lett.

Tegnap mi sültalmát és sültcsirkével ettünk.

Ja és telejesen le voltam döbbenve, vettünk csirkemellet és 1800Ft volt kilója, egy sima mezei filének. Elment ezeknek az eszük? Mikor emelték fel a csirke árát másfélszeresre?????ÉS ez a tesco volt.....

Dani nekem is sokszor ébred,
Beszti,ez már nem az éjszakai három, szinte minden órában!!!Nem tudom mi baja, bár nálunk jönnek a fogacskát, már a 4.nél tartunk. Estére adok neki plusz kaját, tegnap is 200g turókrémet ettünk meg, plus a szopiba aludt be fél óra múlva.
És hajnalban meg nem akart már tovább aludni....Végül kettőnk között beszunyált.

És rájön még az allergiám, ami annyira felerősödött, hogy már káromkodok is mégregmben....Mit szedhetek rá szopi alatt? És hol lehet homeos bogyókat kapni? Persze mentolos fogkrém nélkül???

Kiscsikó, milyen az az Ikeás etetőszék, mert én is gondolkodom otthonra a két mamához, mert elég sokat vagyunk ott, és Danit mindig kell valakinek fogni, kaja közben, mert nem marad meg.

Ma jön a barinőm, és megyünk a másik barinőmet meglátogatni, 5 napos a kisbabája. KÉt nap után hazaküldték a kórházból, én nem szeretnék a helyében lenni, nekem elsó gyereknél jó volt hogy benn voltam 4-5 napig. Kellett hogy belejöjjek. Most én nyújtok neki tanácsot. (Persze nem én vagyok az Isten, csak a fórumos dolgokat mesélem el neki.)

csernusn
 
 


[b]Nika, boldog hófordit igy utólag!!![/b]

Sajna lányok én is úgy vagyok, hogy ha látom tudom, egyébként én a féléveset és az éveset tartom logikusnak, mert így mindennap köszöntünk valakit, neve szülinapján, és elveszti a varázsát...Szerintem.:)

csernusn
 
 


Na akkor megegyezhetünk a keddi taliban, 13-kor a szokott helyen?
Jelentkezzen, akinek nem jó!
Snoopy, neked jó a kedd?

Kép
Kép
tinu
 
 


Azért felköszönthetem Danit hófordulója alkalmából? :D
Boldog hófordulót Daninak!!!!

Amúgy én pulykamellet vettem tegnap a Tescoban, az csak 1300 Ft volt!! :roll: Csirkemell van mamámnál az udvarban!! :lol: Alig várom, hogy levágja valaki! Én azt neeeeem.

omr
 
 


Jaj, tényleg!
Boldog 9.-et Daninak! :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Rena, ja a pulyka olcsóbb volt....De én a csireket szeretem jobban a kínaiba:))) Egyébként a pulykából az aszaltszilvás a kedvencem, azt nagyon jól tudom csinálni és egyszerű.:)))

Danival most reggeliztünk sajt pulyka sonka, bírja a kiscsávó:))))

csernusn
 
 


Na akkor légyszi írd le nekem az aszalt szilvás receptjét!!! :D Mi a férjemmel csak a mellét esszük a csirkének, a pulykának is legszívesebben, úgyhogy hetente kb 2-szer mell van valahogyan elkészítve. Mondtuk is, hogy majd Petrát rászoktatjuk a combra, ne vesszen kárba családi ebéden! :D

omr
 
 


Mi meg a főtt húst nem esszük meg a levesből, mert Ákos nem eszik csontról húst, most kezdünk rászokni, hogy ne a kutyának menjenek a drága falatok.:)))

Nagyon egyszerű az aszaltszilvát (nem tuom meg kell-e mostni), beletöltöm a megmosoott, megtisztított pulykamell közepébe. Egy nagy bökővel vágsz egy víszintes volalat a pulykában, úgy hogy ne szakadjon ki, és abba töltöd a sziévát, majd hústűvel, vagy cérnával bevarrod a végét.Én most a keresztelőre, bekötöztem cérnával az egészet, mert kilyukadta a hús, meg nem volt hústű, csak egy. Egyébként csak sóztam a pulykát. Először fedő alatt kell sütni közepes lángon, amíg teljesen ki nem fehéredik, kis olajat kell alá tenni. Utána bekeverem a sört a mézzel (ízlés szerint), és ezzel fogom locsolgatni, hogy szép piros legyen. Egyáltalán nem érezni rajta a sört és a mézet sem, csak finom lesz tőle. ha lassan sütöd mennyiségtól függően nekem másfél két óra. Azért kell locsolni sokat negyed óránként, hogy ne száradjon és szakadjon fel a bőre.

Egyébként azért köszönöm a köszöntést.:))))Jól esik.

csernusn
 
 


Csak gyorsan..

Mági!

http://katibababolt.hu/
itt vettük a járókát,szerintem itt a legolcsóbb. Igaz vártunk rá két hetet,de megérte...
(Itt vette Kernico Niki a sportbabakocsit :wink: )

Rena,még a Dávidé volt az a henger,valami tornázó szerű,de csörög és szép színes képek vannak rajta. Föl lehet rá kapaszkodniTetszik neki. :D

Niki
Daninak boldog hófordulót!!!(És Gegének is így utólag)
Kép
(Tudom,hogy írtad...,de ha már elkezdtük,akkor most nehéz lesz abbahagyni! Én se vagyok sokszor képbe,de azért jól esik ha néha gondolnak az emberre,nem?)

A többire most nem emlékszem,de majd visszaolvasok.

Ildikó
Remélem látszik valamennyire. :D (Zsuszsu féle táblicsku)
Kép
ilgya1
 
 


Látom egy kicsit hiányos,de ha küldtök Zsuszunak adatokat,bizti titeket is belerak. :D
ilgya1
 
 


Kernico!
Most már tuti a vonalzód és a kép az avatarban is!:) Bár számokat én sem látok rajta, de a lényeget igen, hogy mennyi idős Kiara! :P

Ante!
Várom a további tüneteket és remélem nem hasmenés! :roll: Tegnap már csak kettő kaksi volt. Ma reggelre meg lett a bal lábán egy csomó pici piros pötty! Már egy ideje jönnek ki neki, de mindig máshol és gondoltam biztos a tejci erős, de most egyszerre jött és egy helyen! :roll: :roll: :roll: Lehet dokinénihez viszem.
JA és képzeld itt nem tudták mi az az ice gél :evil: , úgyhogy kaptam KEto sprayt-remélem lesz hatása. Ja és tök jó rá van írva, hogy elvileg nem jut át az anyatejbe, de inkább ne használjam! :evil: :roll:

Rena!
Idik a fotok Petra manóról! Szép a tortája-tudnék enni belőle!:) :lol: :lol: :lol: Végre valakinek alszik a gyereke! :P Még jó hogy irigykedünk, bár nem akarlak elkeseríteni, de lehet hogy egy-két hét aztán te is megtudod!:) :lol: :lol: :lol:

Bunny!
Tök jó szövege van Máténak, tényleg nagy dumás lesz!:) :lol: :lol: :lol: Később ezt milyen jó lehet visszaolvasni! Amúgy a képek nekem egyáltalán nem jelennek meg!:( :cry: :cry: :roll:

Nika!
Gegének boldog hófordulót így utólag is!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Hát nem semmi súlya van!

Kiscsikó!
Próbálj megnyugodni, mert sajnos a gyerek biztos még fog egy párszor kelni!:( Hp nálunk is hisztis p-t jelent!:) Néha kapom a fejemhez! :oops: :oops: :) Ja és lehet, hogy Ádám nem tudja úgy hasznosítani a tejben lévő dolgokat, hogy a vasigényét fedezze. :roll: :roll:

Winnie!
Hát nem semmi gyorsan olvasol! Ezüstkanál hímezve????? :shock: :shock: :shock: :shock:

Niki!
Danikának boldog 2/3-ad szülinapot! :lol: :lol: :lol: :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Azért Boldog 9. Hófordulót Dani babának :):):):) És köszönöm szépen igy útólagosan is a jókívánságokat :):):)

Őzi : 7 hónaposan 10.1 kg az nem semmi :):):):) Azt hittem csak Gege ilyen jó súlyban lévő kisbaba de ezek szerint nem :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok,

ezt ti tudtátok, hogy fel van töltve? Ki volt az elkövető?:)Vagy csak én nem tudtam róla?

http://www.freevlog.hu/video/7411.html

Rena, megkönnyeztem a videót a fél évről, nagyon édi:)))

Lehet az, hogy a kisbaba is allergiás legyen a parlagfűre? Mert én teljesen kivagyok, és Dani sem kap levegót rendesen, látom hogy dörgöli a szemét, meg húzogatja az orrát... Vagy csak engem utánoz????Milyen szert szedhetünk????A Kalciumon kívül,mert az már megy.

csernusn
 
 


Sziasztok!
Nem semmi lányom van!!
Csikorgatja a fogait!! :twisted: Van neki összesen négy, de már azzal is sikerült neki! Nekem meg a hátamon feláll a szőr!!
Végre tudtam neki tegnap gyümit adni, elfogadta. Igaz, Nestlés kompót formájában, de legalább eszik gyümit..

winnie:
A tök sima tök volt, a sütőtököt ő is imádja.

A tököt így csináltam:
Megpároltam a legyalult tököcskét, azt ki a párolóból. Aztán pároltam hozzá krumplit. Amikor ez is megvolt, kivettem egy kicsit a pároló vízból. Ez után jött a csirkemell párolva(itt égett le a fazék), meg egy kis kapor, azt is megpároltam. Aztán mindezt egy kis olivával összeturmixoltam.
Tápot nem tettem bele, mert örülök, ha nem azt eszi. Az alma nem rossz ötlet, lehet, hogy elgközelebb kipróbálom így, hátha akkor bejön neki..

Niki:
Nekem is tombol az ellergiám. Én nem szedek rá semmit, 16 éve kínoz, és bármit adtak rá, nem használ. Szóval nekem magyarázhatnak az orvosok, kisebb házat vehettem volna már a kidobott pénzen. Hiába. Az allergia gyógyíthatatlan.. Egyébként láttam a gyógyszertárban homeos fogkrémet, amit a bogyók szedésekor lehet használni.

Az elkövető videó témában a párom volt :)

csirkemell:
Mi csontozva vesszük, és itthon filézem. Így olcsóbb, igaz macerásabb, de Apa nagyon szeret filézni. Hát legyen meg az örörme! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Én is ma néztem meg a videót (babatalist) és a héliumos is fent van már láttam!!! :lol: Aludj el szépen kis Balázs!! :lol:
Mindenhez nyomtam egy "kedvelit"!

omr
 
 


fent van a héliumos? Az a sógornőm, aki a kis Balázst mondta:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Pasik... feltette kép nélkül.... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Niki Daninak boldog hófordulót!!! Kép

Régen jelentkezett Roni nagyi, mi lehet vele, nem tudjátok?
sziszi22
 
 


Sziasztok,


Ezt nézzétek, szinte élő kép Daniról, így alszik most:))))
Kép

csernusn
 
 


Roni nagyit én is hiányoltam, tegnap eszembe is jutott, hogy megemlítsem..

Niki:
Nagyon édes!! Nem gémberedik el a lába?
Holnap megvesszük a járókaát. Kíváncsi leszek, hogy hogy lesz el benne...Na megyünk mosogatni.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Én is gondolkodtam rajta, de apuék azt mondték inkább hagyjam aludni, ő úgy is tudja mi a jó.

Mi az a Caca beceneve annának?

csernusn
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?