Új privát üzeneted érkezett!

Curly, és Kispapa!
Minden jót!Kép
Csi
csii
 
 


Curly!

Nagy-nagy gratula Lillácskához! KépKépKép És várjuk majd a sztorit!

Márti
márti
 
 


Sziasztok Kismamák!

Elõször is hadd gratuláljak én is Curlynek, és párjának Lillácskához! Nagyon sok boldogságot kívánok Nekik!
Én "friss" vagyok ezen a fórumon, de már sokszor olvastalak Benneteket, és láttam, hogy jó kis társaság vagytok. Ezért csatlakoznék egy rövid idõre, ha lehet. Rövid idõre azért, mert a 39. hét közepe felé járunk a mi kis Hercegnõnkkel, és már nagyon várjuk az érkezését. A várható idõpont jövõ szerda, de amint látom Curlynél is, ez koránt sem biztos.
Szentirmay fõorvosnál fogok szülni, aki mellesleg a nagybátyám, és nagyon sok kellemes élményem volt a terhesség alatt, mivel valószínûleg az átlagosnál nagyobb odafigyelésben volt részem. Minden tünetmentesen zajlott, eltekintve egy rövid kórházi bentfekvést a 30. héten, amit az én kislányom okozott azzal, hogy ráfeküdt a jobb vesémre, és teljesen összenyomta azt. De legalább megismertem a szülõszobát közelrõl, és a rendkívül kedves szülésznõket is. Remélem a szülés után is megmaradnak a pozitív élményeim!
Elnézést, ha hosszúra sikerültem, mindenkinek üdvözlet: Merci
mercedes30
 
 

 
 

Sziasztok kismamik!

Ha valakinek már van tapasztalata a MÁV-ban az EDA-val kapcsolatban, kérem írja meg!

Ismeri valaki a MÉszáros ZOltán fõorvos urat?
Névtelen
 


Egyébként most tartunk a 24+2-nél. Nem tudjuk hogy fiúcska-e vagy csajszi, de végül is teljesen mindegy, mert a 3. baba lesz. Az elsõ fiú (6 éves) a második kislány (14 hónapos).
A lányomat a MÁV-ban szültem, a KOós-Hutásnál, de orvost váltottam, úgy állt hozzá a szüléshez, hogy az nagyon negatív volt. Reggel óta tudta hogy szülök, mégsem sietett, akkor ért csak be, mikor már látszott a gyerek feje! Varrnia sem kellett, mert gátvédelemmel szültem, és a gyermekágyas osztályra egyszer sem jött fel. Ha nem gátvédelemmel szülök, akkor oda sem ér, mert csak azért húzódott így el. (50 perc kitolási szak) Végig állította, hogy max. 3,5 kg lesz a gyerek, végig kissebbnek tippelte, és én erre bevállaltam a gátvédelmet, és sikerült minden segítség nélkül megszülnöm egy 4 kg-os gyereket, minek a vége olyan aranyér lett, hogy a mai napig nem hevertem ki. Szóval több odafigyelést, és a szülésen való részvételet vártam volna a doktornõtõl, ha már a fogadott orvosom volt. 3 orvos végigvizsgált, és a szülést is egy másik kísérte, vagy éppen senki(max. a szülésznõ), amíg oda nem ért a doktornõ. Szerintem a doktornõ sokkal többet vállal mint amennyi a kapacitása lenne, ennek meg az a következménye, hogy egyes feladatait hanyagul látja el, vagy legalábbis nem elég odafigyeléssel. Egyszerûen túlvállalja magát. A rendelõje igaz szép, de még ott is hiába idõpontra megy az ember 1-2 órát várni kell. Szóval én nem tartom megbízhatónak.

Ha valaki tudna írni nekem a Mészáros fõorvos úrról, azt nagyon megköszönném!
nyanyci
 
 


Kedves Névtelen!

Én kértem EDA-t a szülésemnél, mert azt mondták, hogy döntsem el, mert este 11 óra után már nem lehet (?). Így aztán inkább kértem, ha jól emlékszem éjfél körül kaptam meg, de utána sajnos nem járkálhattam, mert rám volt kötve a CTG és mérték a fájásokat is. Lehet, hogy lehetett volna, de én nem tudtam, mert a bal lábamat sikerült szinte teljesen elérzésteleníteni, így aztán nem igazán funkcionált.
Azt utólag tudtam meg itt a fórumon, hogy 5000 Ft-ba kerül ez a dolog állítólag.
Hát én nem fizettem senkinek, mert ott, akkor nem igazán volt nálunk ennyi pénz, másrészt meg nem volt megfelelõ az alkalom két fájás között Kép. Utána nem is láttam az aneszteziológusokat.
Egyébként nem fájdalmas a dolog szerintem (mármint a tû beszúrása), és egy nagyon kicsit érezni a fájásokat is, tehát nem teljes a fájdalomcsillapítás. Úgy tudom azért, hogy érezd a tolófájásokat.
Szerintem nem rossz dolog, és nekem jól jött a császárnál is, mert nem kellett akkor szúrni, hanem csak ugyanide beadták az injekciót.
Azt már eldöntöttem, hogy a következõ babánál nem fogok kérni, mert szeretnék aktívabban részt venni a szülésben, mert így nem igazán éreztem át a dolgokat.
Szerintem kérdezd meg az orvosodat, hogy Õ mit tanácsol, az a legbiztosabb.
Bocs, hogy hosszúra sikeredtem Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok,

A párommal most tervezzük a babát. Olvasgattam a hozzászólásokat és nagyon tetszik az oldal, ezért szeretnék tanácsot kérni tõletek.
Eddig a Margit-ba tartoztam, de szeretnék átmenni Koós-Hutás doktornõhöz. Hogyan lehet bejelentkezni hozzá?
Mennyit kér egy vizsgálatér?
Eddig jókat olvastam Róla. Bárki tud még bõvebbet írni a doktornõrõl örömmel venném.
Elõre is köszönöm a válaszokat.
Sziasztok Zsani
Zsani
 


Sziasztok!
Én is a MÁV-ban szeretnék szülni, szeptember elejére várom a babám. Az ittnei infók alapján választottam ezt a kórházat.
Szemezgettem az írásaitokat de most egy kicsit zavaros, hogy mennyire jól felszerelt a kórház újszülöttosztálya?

Van ott a szobákban fürdõhelyiség, wc?
Pelenkázó, pelenka?
Hány ágyasak a szobák?
Fizetõs szoba van? -Mennyiért?
Lehet a babám majd a saját ruhájában?

Ha van köztetetek aki tapasztalatból tudja ezeket a dolgokat, illetve bármi más élményetek van a csecsemõosztályról írjátok meg légyszi!

Köszi!
Mónika
Névtelen
 


Mónika,

Pár válasz a kérdéseidre.
A szobákban van fürdõszoba (zuhanyzó, wc, mosdó).
Pelenkázó, akkor még nem volt. Pelenkát jó ha viszel.
3 ágyasak a szobák.
Van fizetõs szoba, nem tudom mennyiért.
Kórházi ruciban voltak a babák.

Tanács:
Ha valamit nem tudsz, kérdezni, kérdezni, kérdezni, kérdezni, kérdezni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maci_2
Maci_2
 


Sziasztok Kismamik,

Itt Curly exkismama Kép.Ma délután jöttünk meg a kórházból az én kis bébimmel, akivel a mai napig nem tudok betelni. Szóval a nyúl mégis meghozta. És akkor álljon itt az én kis történetem:
Szombat délelõtt voltam ctg vizsgálaton, akkor már mindennap jártam mert 5 nappal túlhordtam. A méhszájam 1 ujjnyira volt nyitva, de már kb 2 hete. Megkérdeztem a dokim szerinte meglátogathatom e a szüleimet vidéken, mert már elegem volt az otthonülésbõl, és azt mondta szerinte talán igen, ugyis csak 1 órás az út és az elsõ szülések nem zajlanak olyan gyorsan. Hát persze alig értünk fehérvárra, elkezdett fájni a hasam, olyan menstruációs görcsök szerûen. De semmi rendszer, nyugodtan megebédeltünk, de a desszertnél már jobbnak láttam visszaindulni. Az autóba már erõsen éreztem hogy itt valami lesz. Amint hazaértünk beleültem egy kád meleg vizbe, hogy lazítson és vártam a rendszert. Hát nálam ez 2 percessekkel kezdõdött. Ki a kádból, rohanás a kórházba. Megmondom õszintén azért ilyan szintû fájdalmakra nem számítottam. Az autóban már szinte sírtam a fájásoknál, olyan sûrûn és erõteljesen jöttek. A dokim Tidrenczel Zsolt ügyeletes volt, megvizsgált, már 2 ujjnyinál jártunk és most már biztos volt hogy nemsokára szülünk. Engem az ájulás kerülgetett annyira nehezen viseltem a sûrû fájásokat és már nem is éreztem közte szüneteket. A ctg-t viseltem a legrosszabbul, ülni alig bírtam, amíg felkászálódtam a vizsgáló asztalra is legalább volt 2 fájásom. A beöntés is így telt, bár a zuhanyozás kicsit enyhített rajtam, de csak 2 percre. Ekkor úgy döntöttem, mivel iszonyatosan fáradtam, hogy kérek EDA-t. Gyorsan be is kötötték, semmiség a fájásokhoz képest és nagyon aranyos volt az anesztes doki. Nálam a fájdalom már 5 perc után enyhült, és aztán teljesen elmúlt. Vidáman nevetgéltem a szülõágyon a kispapával. Áldom az eszem, hogy kértem. Bekötöttek egy oxitocin infúziót is ami nyilván erõsítette a kontrakciókat de én perszer nem éreztem, és a következõ vizsgálatnál kb 1 óra múlva már elsimult méhszáj volt a diagnóziós. A tolófájásokat annyiban éreztem, hogy elõször mondták mikor nyomjak, aztán néhány után már éreztem egy feszülés félét a szülõcsatornában amikor jöttek, ugyhogy nem volt olyan érzésem, hogy nem veszek részt effektive.A doki megkérdezte akarok e gátvédelmet, de én jobbnak láttam, ha véletlenül sem repedek, mert az ügye nehezett szépen összevarrni. Kb 15 tolófájás után született meg a mi kis bébink 18.35-kor 3600 gr-al, 56 centivel, 35cm-es fejkörtéfogattal( szóval valószinüleg repedtem volna), rögtön mellre tették, aztán apukával elvitték megmérni , engem közben összefoltoztak - az EDA miatt egyáltalán nem fájt és megmutatták a lepényt,aztán kispapa és Lilla jöttek vissza hozzám hogy ismerkedjünk a 2 órás megfigyelési idõszak alatt. Az egész szülés nagyon kellemes élményként maradt meg bennem (ugye a fájásokról nem a kórház tehet Kép, a dokim szuper volt, végig a terhesgondozás alatt és a szülésnél is. A gyerekágyon mindennap meglátogatott, volt hogy kétszer is ha arra járt és alapvetõen nagyon empatikus embenek találom. Remélem a még a klimaxos panaszaimat is õ fogja kezelni, hasonló koruak lévén.Kép. Nekem nem volt választott szülésnõm, mert mikor megkérdeztem az orvosomat, kit ajánl, azt mondta mind aranyos ne fogadjak, annak csak akkor van jelentõsége ha nagyon sokan szülnek egyszerre. Hát velem egyidõben egy lélek sem szült, mi birtokoltuk az egész szülõszobás részleget. Mindenki inkább a sonkát fõzte húsvétra. A szülésznõk is tényleg jók voltak.Szóval én egy rossz szót nem tudok mondani. A gyerekágyas napok is jól teltek. Alapvetõen 12 óránként 2 csecsemõs nõvér váltja egymást, akik közül az egyiket mindig nagyon szimpinek találtam és bombáztam a kéréseimmel. Mert én bizony kérdeztem, ne hagyjátok magatokat mellõzni. Na és pelenkázó állvány van új de nem minden szobában, és úgyvettem észre azokba szobákba a császáros anyukákat tették. A kaja pocsék, és nagyon kevés, nem valami szoptatásbarát. A szobákban van saját fürdõszoba és nagyon gyakran takarítanak. Már reggel 6-kor kezdik... Nekem a 3. napon lövelt be tejem, de annyira kökeményen hogy azt hittem, tudtomon kívül épp most vagyok túl egy mellnagyobbító plasztikán.Kép. Nagyon jót tett rá a forróvizes zuhany, és rengeteget maszzíroztam. Hú Lillapu rámszólt, hogy könyvet írok, ki fogja ezt elolvasni.
Szóval ha bármi kérdésetek van a kórházzal kapcsolatban szívesen válaszolok. Addig is jó gyerepodást.

Curly
Névtelen
 


Szia Mónika,

Úgy tudom, hogy mostmár vannak pelenkázók a szobákban, de a legfrissebb infókat a Curlytõl kérdezheted.
Vannak fizetõs szobák, kettõ db ha jól tudom, tavaly 8 ezer Ft volt/ nap. Pelenkát csak 10 db-ot kapsz vigyél magaddal, és alkoholt is mert õk nagyon csínján bánnak vele.
Kapsz majd kismama csomagot is, kettõt abban lesz majd egy-két pelenka és popsitörlõ is.
Amúgy ténlyeg ne hagyd magad, mindíg kérdezzél, segíteni fognak!!

Curly, gratulálok a kicsihez, jó egészséget kívánok nektek!!

Én még új vagyok itt, tavaly szeptemberben szültem a Herczeghnél, Dóra lányom 7 hónapos.

Üdv mindenkinek
Timi
Névtelen
 


Curly!

Akkor még egyszer nagy gratula a kicsi Lillához! KépKépKép Nagyon szépen írtál, mondd meg Lillapunak, hogy szívesen olvastam! Kép Ha császárral kell "fizetni" a pelenkázóért, akkor szívesen lemondok róla KépKépKép - egyébként a császárosoknak biztos, hogy tényleg nagyobb szükségük van rá! De azért persze kár, hogy nincs mindenütt Kép

Márti
márti
 
 


Kedves Curly!

Köszi a beszámolót, igazán jó kedvcsináló volt, -komolyan!
Gratulálok a babátokhoz!

Köszi a válszokat, nagyon megnyugtató olvasgatni a tapasztalatokat.

Sziasztok!

Mónika
Névtelen
 


Szia Curly!

Még egyszer hatalmas gratula Nektek! Örülök, hogy ilyen hamar megírtad a sztoridat. Ha gondolod gyere át a "Friss babák" topicba, vagyunk egy páran.

Üdv, Virág
virga
 
 


Curly,

óriási gratula. Kép Örülök, hogy nem csalódtál a szülészetben, a szülésznõkben, az orvosban és az egész lefolyásban. Én így második babánál jobban félek a szüléstõl, de nem szeretnék fájdalomcsillapítást, bár a szüléselõkészítõn beszéltek 1-2 fajtáról a gerincérzéstelenítésen kívül. Azt hiszem ha már végképp nem fogom bírni, azokhoz folyamodom. Mégis: melyik volt a legmegeröletõbb, legfájdalmasabb pont a szülés alatt?

Saci
charlottee
 
 


Sziasztok Kismamik!

Már régebben jártam erre,gondoltam megint bekapcsolódom egy kicsit.
Gratula Cury, Lilla babádhoz.Olvasva a szülésedet igazán irigylésre méltó.Én nagyon hadilábon állok az EDA-val kapcsolatban.Te már tudtad elõre,hogy kérni fogod,vagy közben jöttél rá,hogy jobb lenne mégis ha bekötnék. Eddig én is úgy gondolom,hogy érzéstelenítés nélkül szeretnék szülni,de mivel nem tudom,hogy fogom bírni,lehet,hogyha már nagyon nem megy a dolog inkább én is kérni fogok.Elvetni nem szeretném a lehetõségét,de nem is ragaszkodom hozzá mindenáron.Ha jól tudom,akkor csak 2 ujjnyi tágulásig adják be,utána már nem szívesen,mert akkor már (persze a tágulás gyorsaságától függõen)bármikor megszülethet a babuci.Igaz ez?Te mikor kérted? Lehetett közben sétálni vagy onnantól kezdve szigorú fekvés?

Szia Timi!
Igazán nem akarok tolakodó lenni,de azt hiszem Te az vagy akinek gondollak.Nem a TNT-nél dolgoztál véletlenül.Ott is született egy Timi nevû anyukának Dóra Anna nevû lánya szeptemberben a Herczeghnél.És ha az vagy,akinek gondollak,akkor 3 hónaposan hoztad be Dórát a TNT-be.Én akkor kezdtem ott dolgozni,akkor voltam 14 hetes terhes,azóta már itthon vagyok és növesztgetem a pocim.Egyenlõre nem is érdeklõdöm bõvebben,hátha véletlen egybeesés az egész.

üdv mindenkinek
Évi_24év + Petra baba_32hét
Évi_24
 


Sziasztok lányok,

nagyon köszönöm a gratulációkat, igazán jól estek. Tényleg tudnék írni egy könyvet is errõl a szülésrõl, de nem akarom rabolni itt a helyet.
Válaszolva a kérdésekre én sem EDA-ra készültem, csak tudtam hogy ez is lehetõség. Én azt hittem olyan fasza csaj vagyok hogy nekem nem kell fájdalomcsillapítás, de egyszerûen nem tudom mihez hasonlítani a fájások erõsségét.
De ez teljesen alkat kérdése. Nekem kb 2,5 órán keresztül voltak 2 perces fájásaim, és egyszerûen nem láttam a végét. Próbáltam úgy lélegezni ahogy a szülésznõ javasolta, de nem segített. És végül azért kértem EDA-t mert úgy éreztem már lábra sem tudok állni, annyira elfáradtam. ( Felajánlottak injekciót is.) De nagyon áldom az eszem, életem egyik legjobb döntése volt. Szerintem én is olyan 2-3 ujjnyira lehettem kitágulva mikor kaptam. A szülésznõ mondta, hogy most kérjek ha akarok mert késõbb már nincs értelme. Miután bekötötték már nem járkálhattam, de nem is akartam, egyrészt mert már semmi nem zavart, másrészt már azért el voltam fáradva és szívesen pihentem, úgyhogy engem egyáltalán nem zavart, hogy feküdtem.
A gyerekágyon a szomszédom egy olyan kismama volt a második gyerekével, akinek reggel volt egy kis menstruációs görcse, egy óra alatt 3 fájása és utána jöttek a tolófájások és hipp-hopp megszült. Mindez kb 2 óra volt összesen, szóval tényleg szülés válogatja. Másodszor szülõk elõnyben!Kép Egyébként egy másik kismama akit utánam hoztak otthon szült, csak a varrásra hozta már be a mentõ, neki is a második babája volt és nem igy tervezte, csak neki is olyan gyorsan jöttek az események, hogy az egyik mentõs még a kabátját sem tudta levenni.Kép

A csecsemõsök nem 10 pelenkát adnak, hanem egyet sem, hanem mikor náluk van a kicsi mindig tisztába teszik, meg persze fürdetéskor, a többi csere rád van bízva mikor vele vagy. Nálunk volt minden a szobában, alkohol is, sõt hoztak bepanthen kenõcsöt is mellre. Mi 3 ajándék csomagot kaptunk a 4 nap alatt, elég sok hasznos dologgal. Na most mennem kell táplálni a magzatotKép

Jó pocakosodást, Curly
Névtelen
 


Sziasztok lányok!!!

Már rég jártam erre!Az ikrek lefoglalják szinte az egész napomat.

Curly!
Gratulálok a babátokhoz, sok sikert és még több egészséget kívánok Nektek!

Segítséget szeretnék kérni Valakitõl!
A Herczeg DoktorÚr mikor rendel Budán a magán rendelõjében? És milyenek a tarifák?
Ha volt valaki mostanában nála, akkor kérem, hogy írja meg számomra.

Köszönettel: Dorcsi.
dorcsi
 
 


Szia Évi,

Igen én vagyok az, ezt nem hiszem el! micsoda véletlen??
Tök jó! Hogy vagy?? Mikor érkezik a kicsi?? Kinél fogsz
szülni??
Van még egy TNT-s mama itt a neten, a Virág is ott dolgozott
és most 4 hónapos a kisfia.


Dorcsi,

A Herczegh doki Hétfõn, Csütörtökön és Szombaton rendel a
magánrendelõjében H-Cs du 14-21h ig és Szombaton úgy tudom,
hogy 8-14 ig. Elég húzósak az árai, én pont tegnap voltam
nála sima rákszûrésen és ellenörzésen az 6 ezer Ft volt de
úgy tudom, hogy a kismamiknak 7-et kell fizetni az UH miatt.

Virág,

Mi újság van veletek?? Mikor jön a Tamás a tejért??

Üdv mindenkinek
Timi
Névtelen
 


Virga!

Valószínûleg találkoztunk decemberben a MÁV-ban, de mivel a profilodban nincs kép, nem tulak beazonosítani.
Mgkaptátok a 4 hónapos szúrásokat? Én majdnem sírtam, amikor megláttam azt az 5 centis tût, amit a Laura 10 cm vastag combjába szúrtak! Kérdeztem is a dokit, hogy muszáj ezt, erre mondta, hogy igen, mert ha zsírszövetbe, vagy bõr alá megy, akkor komolyan begyûlhet,és az sokkal rosszabb. Szóval nehéz látni, hogy szúrják, de az egészség az elsõ!
Amúgy a pozitív tapasztalat viszonylagos,nyilván lehetett volna még jobb, de én annyira örültem, és olyan jó élmény volt a szülés, hogy mindent rózsaszínben láttam.

Curly!

Gratulálok Lillácskához, rakj fel fotót, ha tudsz!
Nálam ugyanez volt a helyzet, csak én már elõre tudtam, hogy kérek EDÁ-t, mert féltem a fájásoktól, illetve attól, hogy elveszíteném az önkontrollomat. Mikinek, a férjemnek is jobb volt, hogy nem azt látta, hogy szenvedek, de ez mndenkinek az egyéni döntése, van, aki annyira tiltakozik az EDA ellen, meg minden mesterséges beavatkozás ellen, hogy neki talán jobb élmény a természetes szülés. A lényeg, hogy az ember választhat, és hogy jó szakemberek kezében voltunk.
dorisz
 
 


Sziasztok!

Szia Timi!
Ez tényleg tök jó.Állandóan rá kell csodálkoznom,hogy milyen kicsi a világ.
Köszi szépen mi jól vagyunk.Petrát június végére várjuk,pontosabbat nem merek mondani ,mert még csak reméljük,hogy inkábbb június közepe lesz belõle. A Herczeghnél fogunk szülni,mint a TNT-ek általában ugye. :-)
Virágot nem ismerem személyesen,de tegnap együtt tornásztam a Bihari Verával és õ mesélt róla pont.De jó,tök jó.Na akkor õt is üdvözlöm!

Szia Virág!
Éppen tegnap hallottam rólad,meg a 4 hónapos kisfiadról,bár mi már személyesen nam találkoztunk a munkahelyen.Timivel is csak egyszer taliztam még ottbent,nem tudom emlékszik-e rám kb.TÉnyleg Timi nagyjából emlékszel?

Neked Virág,hogyhogy császárral született Levente.Tervezett volt,vagy csak közben alakultak úgy a dolgok.Ha megosztanád ezt velem,velünk,annak örülnék.

Milyen jó,hogy a TNT-sek között nem csak a Herczegh ilyen népszerû,hanem a Babanet is?!?!? :-)

Timi!
Dóra már biztos szép nagylány,aki hódítja a pasikat. :-)NAgyon kis édi volt, emlékszem rá,meg tudtam volna zabálni.Nem teszel fel róla képet? Szopizik még Dóra vagy már mást is eszik?

Dorcsi,
amit a Timi írt,ahhoz csak csatlakozni tudok.MÉg az UH-ért fizetett 7000 Ft is stimmel.A szülés árát még én sem tudnám megmondani,mert majd legközelebb (35.hét)mikor megyünk akkor akarom ezt vele megbeszélni.Ha bõveb infót tudok,szívesen megírom.

Curly,
Hát igen.Az EDA-val kapcsolatban ugyanígy állok most én is,mint te anno. :-) Nem merem kizárni,mert mi lesz ha kiderül,hogy engem sem olyan fából faragtak,mint amilyennek gondolom.Most még néha képes vagyok elhinni,hogy óhhhh képes leszek én ezt végigcsinálni,aztán mi van,ha mégsem?!?!?Az aneszteznek fizetni kellett ezért valamit,vag y ha ezt kérik,jönnek és megcsinálják,hiszen ez a dolguk?

További jó babázást a szerencsésebbeknek,akikhez elõbb érkeztt a gólya.De mi kismamik se búsuljunk,nekünk meg jó pocakoskodást!

üdv Mindenkinek
Évi_24év + Petra baba_32hét(nemsokára 33)
:-)
Évi_24
 


Sziasztok!

Timi!
Bocs, nem beszéltem a Tamással, hogy mikor tud menni,mert éppen költözteti a munkahelyét,és azt sem tudja hol áll a feje Kép. Megkaptam az SMS-t, ma írok egy próbamailt!
Egyébként tök jó volt bent a TNT-nél szerdán, Kicsim nagyon élvezte a dolgot! Meg a Levi is, hatalmasakat kacagott a csajoknak (fõleg Kicsimnek Kép! Mondtam a Levinek,hogy vágodjon be, mert Õ a fõnököm Kép )

Évi!
Hát tényleg kicsi a világ! Azon gondolkozom, hogy találkoztunk-e valamikor? Sajnos nem rémlik semmi Kép
A szüléssztorim bent van az archivumban, valahol januárban. Bocs, nem emlékszem pontosan, de majd megkeresem és megírom pontosan hol van.
Szurkolok Neked!

Dorisz!
Én december 24-ig voltam a gyerekágyon, nagydarab, zöld köpenyben csoszogó, lassított felvételként leülõ valakire kellene emlékezned Kép. Egyébként a 307-esben voltam.
Igen, csütörtökön megkaptuk a 4 hónapos oltást. Hogy õszinte legyek majdnem együtt sírtam Leventével, amikor a másodikat is beledöfték. De szerencsére túl vagyunk rajta, megúsztuk egy kis hõemelkedéssel és esti sírással. Egybõl beborogattam a combjait, éjjel pedig Phenylbutason-t kentem rájuk.
Egyébként ha mi is hazamegyünk 4 nap után, szerintem nekem sem lett volna olyan rémálomszerû a kórházi bentlét. A szüléssel magával nincs semmi problémám, csak néha eszembe jut, hogy kár, hogy nem természetes úton jött világra Levente Kép. De aztán elmúlik ez az érzés, mert végül is az életérõl volt szó abban a pillanatban, így nem is volt kérdés, hogy kérjük-e a császárt.

Na mennem kell, mert nem tudom, a környékbeli boltokban szombat van vagy munkanap?
Üdv Mindenkinek! Virág és Levi
virga
 
 


Kedves Dorcsi!

Én is a Herczeg dokinál fogok szülni. Most vagyok 17 hetes kismama. Én két hét múlva megyek hozzá. A rendelési ideje: a Hajni névjegykártyája alapján: Hétfõ: 14-20, csüt: 15-21, szombat: 8-13. A lányok kicsit mást írtak, de szerintem bejelentkezésnél kérdezz rá nyugodtan. A tarifa 7000 Ft, de ha nincs probléma, akkor elég ritkán kell menni hozzá.
Jó babavárást!
Kata
Névtelen
 


Sziasztok!

Most olvastam a Kismama-ban, hogy lesz Gyermeknap a MÁV Kórházban születetteknek május 25-én a Kapisztrán János téren. Lesznek mûvészek, bohócok, bûvészek és a kórház orvosai, szülésznõi.
Esetleg itt mi is találkozhatnánk, nem?

Pusza, Virág és a fürdetés elõtt álló Levente
virga
 
 


Sziasztok!

Virág,
Szerinted csak gyerekes kismamik mehetnek a MÁV-os gyereknapra?Jó lenne,ha pocakos anyukák ismehetnének,mert legalább alkalmunk lenne az orvosokkal,szülésznõkkel jobban megismerkedni,meg a már szült anyukákkal is jókat lehetne duncsizni gondolom.
Sajna mi még nem találkoztunk személyesen,csak hallottam rólad odabent.Mikor nekem is kiderült,hogy pocaklakóm van, a csajszik egybõl elmesélték ki mindenki szült már,vagy éppen arra vár,hogymegszüljön a MÁV_ban.akkor hallottam rólad is,meg persze jött a hír,mikor Levente megszületett.
Ti a Timivel mentek erre a gyereknapra?

Pocakos mamik!
Mi is mehetünk a gyereknapra,vagy csak a kisgyerekes anyukák?

üdv mindenkinek
Évi+ Petra baba_32hét
Évi_24
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen mindenkinek az infót, sokat segítettetek.

Kata!
Jelenleg nem várunk babát,egyenlõre elég a 7 éves nagylány és a két 15 hónapos törpe.De azért köszi.

Pocaklakót váró kismamák!
Véleményem szerint egy kismamát sem fognak elküldeni a gyereknapról, legalábbis nem úgy ismertem meg a szülészeten dolgozó nõvérkéket és orvosokat.

Remélem sokan leszünk!

Sziasztok!!!
dorcsi
 
 


Kedves Lányok,

Harsányis kérdésem lenne:

most lépek be a gyakori látogatás idõszakba, CTG, stb. Hogy megy ez nála? Minden alkalommal le kell az 5000 Ft-ot perkálni, mert akkor hamar tönkre fogok menni, vagy az egyébként TB támogatott CTG nála is ingyen van? Mert az UH-ért mindig elkérte a pénzt. Jó lenne tudni, mert meg vagyok vele elégedve, de ez a merkantil szellem kicsit zavar. A magánrendelõben végzett vizsgálatért és a szülésért szívesen fizetek, de a kötelezõ UH és CTG kicsit sok lenne!

Köszi szépen
Manó
Névtelen
 


Sziasztok,

Évi, Igen emlékszem rád, megfogott, hogy milyen közvetlen
vagy. Nem is ismertél és odajöttél dumálni.
Sajnos nem tudok egyenlõre képet felrakni a kicsirõl, nincsen digitális gépünk se scannerünk. sorry.
Igen a Dóri már nagylány, mindenkire mosolyog nagyon barátságos baba. Sok udvarlója van, húsvétkor meg is locsolták. A Dóri már eszik bébiételeket is, gyümölcsöt és
fõzelékeket is. Szopizik is de már kezdi elválasztani magát.
Napközben keveset szopizik a kaja után, de reggel és este rendesen kiszívja a cicimet.
Lehet,hogy megyünk a gyermeknapi bulira, ez tök jó ötlet.
Még megdumáljuk, de ott talizhatunk.
Hogy viseled a nagy pocakot? Izgulsz már?

Virág,

Semmi gond, majd csak üzenj, hogy mikor jön, nehogy ne legyünk itthon. Nem kaptam még meg a próbamailt. Irtál?
Akkor a Levi bevágódott mindenkinél, de a lényeg, hogy a
fõnöknél igen.
Mostmár én is be akarok menni, majd az ünnep után. Nemtudod,hogy a Vera meddig dolgozik még?? Szeretnék vele is találkozni.

Na jó éjt mindenkinek, pusza
Timi
Névtelen
 


Sziasztok kismamik!

Timi,Virág,
én annak ellenére,hogy még csak pocakos kismami vagyok,lehet hogy kimegyek a férjemmel a gyereknapra,legalább levegõn leszünk addig is.Van egy-két koléganõje a férjemnek is,akik a MÁV-ban szültek (ott is ez a divat :-) )lehet,hogy õket is bevonjuk és akkor mi majd azt mmondjuk,hogy elkísértük a barátainkat. :-) Elég idétlenül nézne ki,hogy mindenki gyerekkel van,mi meg csak ott sétálgatunk közöttük és gyönyörködünk bennük.Majd még meglátjuk,mi lesz,az is lehet,hogy május végén örülök,ha élek. Eddig még jól viselem a pocakosságot,ugyanis nincs is olyan nagy pocim,mint más hasonló korú kismaminak (szerintem). Hogy izgulni izgulok-e? Ha õszinte akarok lenni,akkor néha képes vagyok magam beparáztatni azzal,hogy nem is leszek olyan stramm,mint amilyennek most gondolom,hogy lenni kéne és nem fogom bírni az egész szülést,de ha meg arra gondolok,hogy mindenki megszüli a babáját,akkor megnyugszom,hogy biztos velem is így lesz.Egyenlõre elképzelni sem tudom a dolgot. Tényleg Timi,neked milyen volt a szülésed,gyors,könnyû....????Azt tudom,hogy a Virág császárral szült (vissza is keresem az archivban),de neked milyen volt.Mekkora baba volt Dóri?

Ha kimentek a gyereknapra,remélem tudunk majd talizni.Azt mondják,aki sok szép babát lát,neki is az születik. :-) :-)
A Veráról úgy tudom,hogy ez az utolsó hete,még a héten dolgozik, szóval még 3 napja van és õ is átadja magát teljesen az anyai örömöknek.Én is április végéig dolgoztam volna eredetileg,de jól döntöttem,mikor két héttel ezelõtt kiirattam magam a dokival végleg,mert nem nagyon bírtam volna már az egész napos ülést.

na nem fecsegek tovább
10-re megyek kismama tornára :-)
Üdv mindenkinek
Évi + Petra baba (aki mától 33 hetes a pocimban)
Évi_24
 


Manó!

Igen, sajnos a végén is minden alkalomért fizetni kell. Olyankor nemcsak CTG-t csinál, hanem meg is vizsgál, úgyhogy felfogható terhesgondozásként is. Nekem ráadásul az utolsó 6 hétben kellett hetente járnom. Hát az én pénztárcámat is megviselte. Ja, és az utolsó alkalom utáni reggel meg is szültemKép

További jó pocakosodástKép

Üdv
Tüni
tüni
 
 


Kedves Tüni,

köszi szépen,bár nem jó hír. Mi lesz ha túlhordom, mert akkor állítólag naponta kell menni!
Nem tudod véletlenül hogy a szülés mennyi? Te meg voltál elégedve vele a szülésnél? Mert a terhesgondozás csak bekukkantok,pecsételek,bezsebelek típusú.....
Bár nem volt problémám hál istennek, semmi.
Úgy egyébként nem nagyon szeretném ha a vége felé sokat vizsgálgatna, mert akkor valamilyen furcsa módon mindig szül az ember, és én ezt szeretném a természetre bízni..


Még egyszer köszönöm sz infot.

Manó
Névtelen
 


Szia Évi 24,


Az EDA-ért illik fizetni 5000 ft-ot, vagy a párod odaadja neki még ott a szülõszobán, (ugysincs jobb dolga, örül, ha hasznos lehet Kép) vagy a dokid fizeti ki és te meg a dokidat!

Curly
Névtelen
 


Manó!

Szerintem a "szülésért mennyit?" témát nemsokára neked is felhozza. Nekem 50.000-et mondott, és annyit is adtunk. Egyébként nagyon meg voltam vele elégedve a szülésnél, nagyon sokat volt mellettem, de ezt valahol archívban január-február tájékán részletesen is leírtam. Egyébként a szülésem megindulásának, és a vizsgálatnak vszeg nem sok köze volt egymáshoz, mert szilveszterkor szültem (igaz, délelõtt), de ügyelet után és esti buli elõtt - nem hiszem, hogy így akarta! Az utolsó hetekben pedig nagyon óvatosan vizsgál, éppen csak annyira, hogy lássa a méhszáj állapotát.

Mikorra vagy kiírva?

Üdv
Tüni
tüni
 
 


Szia Curly!

Köszi az infókat.Remélem azért a kispapi a pénzosztogatáson kívül hasznosabban is feltalálja majd magát,de ha csak ez marad neki,ezért is hálás leszek,legalább ezt leveszi a vállamról. :-)
Lilláról mikor látunk képeket?
Sok tejcsit és hosszú átalvós éjszakát kívánok!

Évi+Petra baba_33hét :-)
Évi_24
 


Szia Évi,

Örülök, hogy jól vagy, nem is kell izgulni, minden rendben lesz a szülésnél, elég akkor izgulni ha már ott vagy de akkor pedig olyan izgatott leszel, hogy nemsokára már a kezedben tartod a picikédet akit 9 hónapja annyira vártál, hogy akkor már csak az fog számitani semmi más!

Nekem aránylag könnyû szülésem volt - egy részét leszámítva - megpróbálom röviden leirni, már úgyis akartam. 2002
Szept.14-én Szombaton kezdõdött, egész nap nagyon görcsölt a
derekam, de estére elmúlt. Azt hittem,hogy kimerült vagyok mert aznap még kitakarítottam a lakást és fõztem is, nem gondoltam,hogy ezek olyan jóslófájás szerüségek.
Szóval estére elmúlt, de hajnali 3-4 felé újra fájt és ezek már 5-10 perces összehúzódások voltak, elég rendesen keményedett a hasam. Bementünk a kórházba de én biztos voltam benne, hogy ez semmi és hazaküldenek de bizony ott kiderült olyan reggel 5 felé, hogy már egy ujjnyira nyitva vagyok. Szóltak, hogy öltözzön át kismama mert ma meglesz a baba. Úristen, nem akartam elhinni, hogy innen már nincs visszaút, ma meglesz a kicsi. Félóránként nézték a kicsi szivhangját, hol 5-10 perces fájások voltak de elviselhetõek. Persze az ügyeletes orvos vizsgált meg elõször,söt másodszor is olyan 9 körül, akkor már 2 ujjnyi volt a tágulás. Ekkor szóltak a Herczegh dokinak , közben végigtelefonáltam mindenkit,hogy mi a helyzet, de nem volt kibirhatatlan a fájás. Megérkezett a Herczegh, megvizsgált, és mivel a magzatviz nem folyt el és már 3 ujjnyira kitágultam akkor burkot repesztett. Na innen felgyorsultak az események, ekkor olyan 11 óra volt Vasárnap délelõtt.
Borotválás, beöntés, zuhany stb és onnatól elég kemény fájasaim voltak. Tök jó volt, üres volt a vajúdó is, a szülõszoba is, egy anyuka volt csak rajtam kivûl.
Ekkor a doki mondta, hogy 13 óra felé meglesz a baba, szépen haladunk. A szülõszobában ráültem a labdára és utána már olyan gyorsan jött minden, hogy már éreztem, hogy nekem most nyomni kell. 13-kor feküdtem fel a szülõágyra és egy 40 perces kb 10-15 nyomásra megszületett Fazekas Dóra Anna szept.15-én 13.40-kor 3400 gr-al és 53 cm-el.
Azt a megkönnyebbülést soha nem felejtem el amikor kipottyant belõlem. Hihetetlen volt. Nem is éreztem az injekciót a gátamban, sem a gátmetszést mert akkor csak a nyomásra koncentráltam!
Ekkor még nem sejtettem,hogy a neheze még most jön. Ugyanis a lepény nem akart megszületni, ill. csak a fele jött ki. Nagyon megtapadt a méhembe. Még 1 (!!) órát szenvedtem mire nagynehezen kikaparták belõlem a maradékot. Már kezdett megijedni a doki és a szülésznõ is,hogy mûteni kell mert ez sehogyan sem akar kijönni. Nagyon durva volt!! Rosszabb volt mint maga a kitolás, de szerencsére sikerült kiszedni
de ekkorra én már olyan voltam mint egy kifacsart citrom.
A férjem babusgatta a kicsit, és látta hogy mennyire szenvedek és nem tud rajtam segíteni, pedig már túl vagyunk a szülésen. Mindegy, ettõl függetlenül még szeretnék szülni nem vette el a kedvemet, remélem lesz még rá lehetõségem, és a legfontosabb, hogy a kicsi mindenért kárpótol, utána hamar elfelejti az ember a rosszat!
Rögtön ezután Dórika szépen szopizott, 2 nap múlva belövellt a tejem és azóta is annyi van, hogy másoknak is adok!
Na mostmár befejezem, mert túl sokat irtam, ha még van kérdésed akkor szivesen válaszolok.

Üdv , vigyázz magadra és jó éjt mindenkinek
Timi és a mellettem alvó Dóri
Névtelen
 


Szia Timi,

NEm bírok betelni a szüléstörténeteddel.Így olvasva olyan,mintha minden tök simán,lazán (leszámítva a végét)ment volna.TÉnyleg pörögtek az események,ahogy a nagykönyvben meg van írva.Vannak emberek,akiknem már az elején annyira fáj az egész méhösszehúzódás meg minden,hogy érzéstelenítés nélkül nem is tudják elképzelni ,hogy jutnának el a folyamat végéig,nálad meg jött minden egymás után,szépen kitartottál és egyszercsak megszületett Dóri.
:-)
Ezek szerint,akkor nálatok nem volt semmi érzéstelenítés,ugye? Vagy már nem is volt rá idõ kérni,mert ugye az EDA-t is csak két ujjnyi tágulásig adják.Utána már nem vacakolnak vele,mondván a baba bármikor megszülethet.
NAgyon örülök neki,hogy ennyi tejcsitek van és még adni is tudsz belõle másoknak.Ez nagyon jó dolog. :-)

A fájásokat hogy vészeleted át,állva,ülve,fekve vagy végig a labdán voltál és az segített is?Volt fogadott szülésznõd,vagy az éppen ügyeletes volt bent veletek?Segítettek mindenben?MEnnyire pontosan érkezett Dóri,esetleg elõbb vagy késõbb?

Most még annyira nem izgulok,mert élvezem a pocakos életet,amibõl már csak nagyon kevés van hátra,úgy röpülnek a hetek.Szerncsére nagyon jól és mondhatni könnyen viselem a terhességet,tényleg semmi panaszom nincs,nem kell szednem semmit,úgyhogy örülök neki,hogy most is süt a nap és legszívesebben már lent sétálgatnék Petruskával,akit annyira várunk már.

Na legyetek jók,élvezzétek a napsütést és a jó idõt!
üdv mindenkinek
szió
Évi + Petra baba(33hét)
Évi_24
 


Sziasztok!

Évi!
Én állítólag 3 ujjnyira kitágultam mire beadták az EDA-t... Egyujjnyi volt aznap reggel, kétujjnyi mire este bementünk a kórházba és 3 ujjnyi a beöntés után.
Igaz, majdnem másfél óra eltelt a doki által említett végsõ idõpont (mármint, hogy addig kérhetem) és a tényleges beadás között.
De így utólag nem bánom annyira, mert téraránytalanság miatt úgysem tudtam volna megszülni, csak ha összevissza szakadok Kép.
De azért legközelebb nem kérek, hátha sikerül "rendesen" szülni. Reménykedem nagyon, mert szeretném megismerni a szülés érzését!

Curly!
Hát, nálunk nem volt 5000 Ft amikor beadták Kép... Ja meg Kispapa majdnem elájult, amikor meglátta az injekciós tût, nekem kellett kizavarnom Kép. Nagyon nem bírja a tûk látványát!
Remélem azért a doki a neki adott borítékból jutatott az aneszteseknek is!

Na mennem kell, felébredt a kisded!
Pusza mindenkinek! Virág
virga
 
 


Szia Évi,

Igen a többi fontos részt kihagytam tegnap, nem akartám már olyan sokat irni.
Nekem valahogy fel sem merült bennem,hogy kérjek fájdalomcsillapitást. Elég jól bírom a fájdalmat, és megmondom õszintén nekem ki is ment a fejembõl, hogy kérhetnék. Viszont kaptam infúziót mert a kicsi belekakilt a magzatvizbe és már zöld volt a viz, és ez segítette hogy a kicsi könnyebben megszülessen.
A fájasok alatt nem ültem végig a labdán, ez már csak az utolsó 10 percben segített. Hol álltam, sétáltam, lefeküdtem az ágyra. Össze vissza, ami éppen akkor jólesett. A labdán pár perc után már éreztem a székelési ingert és akkor feküdtem fel az ágyra. Nem volt fogadott szülésznõm, egy nagyon aranyos Saci nevû nõhöz kerültem.Bemutatkozott amikor megjött, félóránként megnézte mi újság van velem, nagyon nagyon sokat segitett, tényleg nagyon rendes volt, a dokival együtt.Imádom azt a megnyugtató hangját, mindíg tök nyugodt, lassan érthetõen beszélt és mindíg mindent elmagyarázott. Szóval én maximálisan meg voltam velük elégedve.
Én Szept.24-re voltam kiírva, 38.hétre született a kicsi.
Tényleg szerencsém volt, hogy rendesen tágultam, rendszeres fájásaim is voltak és elég hamar meg is lett a baba. Ilyen szempontból szerencsém volt.

Az a szerencse,hogy jól viseled a terhességet, bár ma elég meleg volt, azért vigyázz magadra. Én a meleget elég rosszul bírtam, fõleg amilyen hõség volt tavaly nyáron.
Pihenj amennyit csak tudsz, a szülés után már kevesebbet tudsz. Használj ki minden idõt.

Légy jó vigyázz magatokra!
Üdv mindenkinek, jó éjszakát
Timi és Dóri aki már alszik mellettem
Névtelen
 


Sziasztok!

Én még csak 6 hetes terhes vagyok, és azzal a dilemmával küzdök, hogy a Szent István vagy a MÁV kórházban szüljek.

Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy milyen tapasztalataitok vannak, illetve melyik orvost ajánlanátok.

Elõre is köszi a válaszokat!!!

Hajni :-))))
estike2
 
 


Szia Hajni! Kép

Gratulálok a pocaklakóhoz Kép.
Én mielõtt a MÁV mellett döntöttem, alaposan körülnéztem és ezt találtam a legjobbnak. Én nagyon meg voltam elégedve, ugyhogy mindenképpen ajánlom. Már alig várom hogy itt szüljem a következõt. A doki az teljesen egyéni izlés kérdése, vannak fiatalabb és idõsebb dokik is de szerintem szakmailag mindenki felkészült. Tehát olvasgass bele az archiv-ba és ott sok infót találsz a dokikról, egyébként meg pénztárca kérdése is. Nagyon sok boldogságot és jó választást.
Curly
Névtelen
 


Sziasztok!

Hajni!
Hát, csak csatlakozni tudok Curlyhez. Nézz körül az archivokban, olvasd el a szüléstörténeteket, aztán döntsd el mi a legjobb a számotokra.

Évi!
Én sem akartam eredetileg fájdalomcsillapítást kérni, de aztán elbizonytalanodtam. Sokat számít, hogy milyen hangulat van a szülõszobán pont akkor. Nálam telt ház volt, jöttek-mentek körülöttünk, így aztán amikor felajánlották, akkor inkább elfogadtam. A férjemnek azt mondta az egyik szülésznõ, hogy jó döntés volt. Máig nem értem miért, hiszen itt mindenki a természetes szülés híve.
Te fogod érezni ott és akkor, hogy mire van szükséged!
További jó pocakosodást!

Pusza, Virág és a ma 19 hetes Levente
virga
 
 


Halihó!

De régen járt már erre valaki!
Boldog anyáknapját mindenkinek!

Timi, Virág,
hogy telik az elsõ anyáknapja?
Holnap bemegyek a TNT-hez,meglátogatom a csajszikat,de én még mindig csak pocakostól,sajna.

MA úgy néz ki,megint jó idõ lesz,lehet kirándulni! :-)

üdv mindenkinek
Évi + Petra baba _33+3
Évi_24
 


Szia Kata!

Én is a Herczeg dokinál fogok szülni, és én is 17 hetes vagyok... Szóval nagyon egy cipõben járunk! A végén még összefutunk a szülõszobában. Neked is az elsõ babád lesz?

Edina
ledina
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nagyon pang mostanában ez a topic. :-( Hol vagytok MÁV-os kismamák? NEm hiszem el,hogy senki sem fog a MÁV-ban szülni!?

Virág,
voltam ma bent a TNT-nél és az áprilisi TNT-s újságban benne van a kisfiad.Nagyon tündéri Levente,és milyen nagyfiú már. Olyan furcsa volt bemenni,mindig annyi minden,annyi mindenki megváltozik. (az emberek csak jönnek,mennek) :-)
Sajnálom,hogy nem tudtok eljönni a aplázás talira.Talán még lesz másik tali is valamikor,ahol talan mis is fogunkt udni találkozni.
MÁV-os gyerenapra mentek a Timivel.Lehet,hogy mi kinézünk.Mesélték ma bent a csajszik(T.Anita) meg a B.Andi,hogy a Herczegh egyszer TNT-n keresztül feladott valmit és akkor pont Te vetted fel a telefont.Igaz ez,azt hiszem Veled kapcsolatban mesélték. :-) Ez nagy poén.Rólam nem is tudja,hogy én is TNT-s vagyok.LEhet,hogy ez jó pont és a legközelebb elkottyintom neki. :-)

Kata,Edina sziasztok,
én is a Herczeghnél fogok majd szülni.Nagyon jófej dokinak tartom,én 100%-ig meg vagyok vele elégedve.Az én pocim már egy kicsit nagyobb,mint a tiétek,Petra már 33 hetes baba.Hogy fogjátok bírni ezt a nagy meleget egész nyáron?Nekem nem is kell az egész nyarat végigpocakoskodnom,mégis néha kétségeim támadnak afelõl,hogy mi lesz itt az utolsó másfél hónap kánikulában.

További jó babvárást mindenkinek!
Írjatok MÁV-os kismamik,anyucik szüléstörténeteket!!!
üdv

ÉVI + Petra baba_33+4
Évi_24
 


Lányok!

Lesz szerdán elõadás és szülõszoba nézegetés, nem tudjátok véletlenül?

Köszi

Manó + egy 34 hetes kislány egylõre név nélkül
Névtelen
 


Szia Évi,

Köszi jól telt az elsõ anyáknapja bár a kispapa végül elfelejtett nekem virágot venni a Dóri nevében, de azért
nagyon jó érzés anyának lenni és hogy már minket is ünnepelnek és nemcsak az anyut ill. a nagyit.
Én is készülök bemenni a céghez,remélem már jõvõhéten sikerül bejutnom. Biztos örültek neked a többiek igaz??
Baromira kiváncsi vagyok az új épületre és az egész "feelingre" ott bent de már én is hallottam, hogy megváltozott minden.

Mi szerintem elnézünk a MÁV-os gyereknapra, de ez még majd kialakul, elõtte még egyeztetünk. Most vasárnap pedig megyünk a Bababörzére szeretnénk venni a kicsinek etetõszéket és utazóágyat is.

Virág, ti jöttök vasárnap?? Akartok venni valamit??

Te hogy birod ezt a meleget Évi?? Jól vagytok?? sokat mocorog a Petra??

Üdv mindenkinek, jó éjszakát!
Timi
Névtelen
 


Sziasztok,

újra itt vagyok.
Évi és Virág,

ha nem gond a nyilvánosság akkor adjátok meg légyszi az e-mail cimeteket.

köszike timi
Névtelen
 


Sziasztok!

Manó+kiscsajszi,
nem holnap lesz a szülésfelkészítõ,hanem a jövõhéten,mert minden hónap második szerdáján van.Én a jövõ héten ott leszek,jössz te is?

Timi,
megy az e-mail cím: eviktor.bt@chello.hu

Tegnap mire beértem és hazaértem a TNT-bõl ottmaradt az órám helye a karomon.(autóval közlekedem)Gondolhatod milyen hõség volt és hogy bírtam.egyenlõre mondjuk annyira nem panaszkodom,mert itthon a lakásba elég tûrhetõ a helyzet,csak meg kell gondolni,hogy megéri-e kimenni a napra.Ott azért már nem olyan kellemes a helyzet.Remélem nem lesz ettõl sokkal melegebb,még vagy úgy egy másfél hónapig.Ezt még elviselem,de mi lesz késõbb...?!?!?! :-)
Petra néha teljesen szétrúgja az oldalamat,bordáimat,de nem haragszom rá,mert olyan kis édes.Komolyan mondom a mai napig nem hiszem el,hogy egyszercsak kibújik és valóban látni fogom,hogyan is néz ki a mi kis tündérünk.Fantasztikus érzés lehet,mikor odateszik a hasadra és találkoztok.Még egy jó 6 hét és én is átélem a csodát! :-)

üd mindenkinek,Virág nektek is

Évi + Petrus_33+5
(jöhet nyugodtan levél az e-mail címemre)
Évi_24
 


Sziasztok MÁV-os kismamik és anyukák!

Legyen nagyon szép májusotok és mindenkinek jó pocakosodást kívánok!

Kedves Edina!

Úgy látszik az utolsó hozzászólásom óta eltelt két hét, mi már 19 hetesek vagyunk. Nagyon rohan az idõ, mindjárt félidõsek vagyunk, sõt ki tudja, lehet, hogy már azok is vagyunk, ki tudja mikor fog a mi kis babánk elõbújni.
Én is az elsõ babámat várom. Csütörtökön megyek a Herczeghez UH-ra. Tegnap tudtam meg, hogy az AFP eredményem jó lett.
Te jössz jövõ héten a MÁV-os elõadásra? Én apucit is viszem magammal!
Tudjátok már a jövevény nemét? Mikor mész UH-ra? Milyen nevet adtok neki?

Kedves Manó!

A MÁV-os elõadás, szülõszoba nézegetés jövõ héten szerdán lesz 18 órától. Ó te már ilyen közel jársz a szüléshez, de jó. Teljen a még hátralévõ idõd boldogan, nyugodtan.

Kedves Évi!

Örülök, hogy te is elégedett vagy a Herczeggel. Én még nem túl sokszor találkoztam vele, de eddig én is csak jókat mondhatok róla. Hát a nyarat elég nehéz lesz kibírni. Már most milyen meleg van, pedig még csak máj. legeleje van. Én még dolgozom terveim szerint július végéig. Szept. 30.-ra vagyok kiírva. De ha nem bírom, akkor hamarabb abbahagyom a munkát, nem csinálok megterhelõ dolgot, inkább a meleg aggaszt. Bár az irodában van légkondi.

üdv mindenkinek
Kata (19+1)
Névtelen
 


Sziasztok!

Évi!
Kispapa nálunk is elfelejtett virágot venni Leviboy nevében Anyák napjára, de aztán másnap két nagy csokor tulipánnal bepótolták Kép.
Vizesedés: én a végefelé már olyan szinten vizesedtem, hogy az októberi szüléselõkészítõ alatt le kellett vennem az órámat, a gyûrûjeimet, a cipõmet. Szinte szemmel láthatóan dagadtam... De azt még hozzá kell tennem, hogy tele volt az elõadó, levegõ nem volt egyáltalán (egy kispapa el is ájult), szóval nem semmi volt.
De aztán amikor már itthon maradtam (mármint nem dolgoztam)javult a helyzet.
Egyébként utánaszámoltam: most hirtelen 7 Herczeghnél született TNT-s babát számoltam össze Kép. Petra baba lesz a nyolcadik! Ja és a benti csajszik közül is páran hozzá járnak! Van is sejtésem, hogy ki lesz a következõ...

Timi!
Emilem: virga@axelero.hu (Timike, hát mi más lehetne Kép )
Én úgy tervezem, hogy kinézünk a börzére, mert Leventének alig van nyári ruhája és be kéne szerezni párat. Azt hiszem más nem kell. Etetõszék nekünk is kell majd hamarosan, de szerintem kapni fogunk, mert a rokonok feltûnõen érdeklödtek, hogy van-e már Kép.
Jövõ héten TNT-ztek? Biztosan nagyon fognak örülni nektek! Tényleg más az egész feeling... Lukiék mondták is, hogy visszasírják a "Fertõt". A Fertõben meg a reptér hiányzott az "öregeknek"...
Ma vagy holnap menne a Tamás, ha jó nektek!
Egyébként megszereztük a homeonyavalyát még szombaton a patikából amit mondtál. Szó nélkül, kb. 20 másodperc alatt megkapta a Tamás egy tájékoztató könyvvel együtt. Szóval a XVIII.-ban inkább "pénztárcapátiáról" volt szó...

Pusza, Virág és Levente
virga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?