Új privát üzeneted érkezett!

Ilke meg mi is Lackoval (ha Isten es Beszti megsegitKép). Ja es asszem Andy78 is MarkkalKép

orsoly
orsoly
 
 


Ilke,
hát perszeKép.
Zulu, ki ma nagyonrövid, mert vasalmintagép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok

Ilke-Lili
Beszti-Nátán
Forti-Levi
Zsani-Juli ??
Gumicukor-Dani
Manó-Emma
Nyuszi-Emi
Halacska-Anna
Ági-Petra
Zulu-Anna
Pocok-Ajsa
Orsoly-Lackó
Andy78-Márk ??

Forti

Kép
Kép
forti
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi is megyünk. Egy kicsit konkretizálni kellene a Margitszigeten belül, hogy hol találkozunk.
26-os busszal mennénk, és nem mindegy, hogy hol szálunk le.
Én is viszek "plédet".

Pszi és Balu (8,5 hónapos)
pszi
 
 


Ilke-Lili
Beszti-Nátán
Forti-Levi
Zsani-Juli ??
Gumicukor-Dani
Manó-Emma
Nyuszi-Emi
Halacska-Anna
Ági-Petra
Zulu-Anna
Pocok-Ajsa
Orsoly-Lackó
Andy78-Márk ??
Pszi-Balu

Forti (1 pléd nálunk is játszik)

Kép
Kép
forti
 
 


Orsoly!

Igen, megsegitelek, már biztos.KépKép A kocsi nálam lesz.
Feltéve ha még eltalálok hozzátok, de majd igyekszem nem eltévedni.
Szerintem kb. mennyi idö töletek a sziget?

Nyuszi!

Fogmanó!Kép Nálunk is (igaz, 3,5 hónapos kora óta szinte állandó jelleggel, most egy kicsit jobban). Már a héten azt hittem, hogy valami kis hólyag van a fogacskájánál (látszatra), erre aztán tegnap kiderült, hogy (mivel a két kis felsö örlöfogai jönnek) a fogon lévö inydarabka válik le, azt néztem hólyagnak. Hát elég fura, meg erröl azt is el tudom hinni, hogy azért fájdalmas is lehet.

Beszti (ha nem felejtem el, akkor pléd nálunk is lesz)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

A profilomban egy kis majdnem tavaszi kép!

Manó

Ui: Már nagyon várjuk a talit!

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Akkor most mar tuti Margitsziget? Vagy idojaras fuggo?Kép

Beszti koszi szepen elore is a segitsegetKép Hat, forgalomtol fuggoen szerintem 45-60 perc. Es akkor meddig maradunk kb, mert apat izzitani kell hazahozatalraKép

orsoly
Ps Kakukk ti nem jottok? Es mas "kisebb" babasok, Gomb, Tuni?Kép
orsoly
 
 


Ja, azt még nem is írtam hogy nagy reményekkel vagyok hogy a talin Emma elles valamit a nyagyobbaktól.Kép Annyi ilyet írtatok már, hátha.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Orsoly!

A Mikkamakkában 5-1/2 6 k. volt "távozás". Kint még nem próbáltuk...

Ilke!

Szerinted?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Gergõ köszöni a jókívánságokat.

Hát szerintem mi nem megyünk sajnos, pedig nagyon szerettem volna, de örülök ha addig meggyógyulunk, az autózást a hõségben most kihagynám.
Lehet, hogy a bált is lemondom, az meg Sopronban lenne.

Strepsilst lehet szopogatni szopi mellett? Vagy valamilyen száj-és torokfertõtlenítõt, mert már nem bírom magamat, nyelni se bírok. Ez mézes és citronygyos és a gyógyszertárban ezt ajánlották de még nem próbáltam.

pusz Judy
Judy (fodroczy)
 


Judy
szerintem strepsilst nem lehet, legalább is amikor én kértem a gyógyszertárostól, kérdezte hogy szoptatok-e még (látta a babakocsit). Ebbõl gondolom hogy szopi alatt nem lehet, de mindjárt megnézem a papírját. Megnéztem az nem írja. Kép

Orsoly
Szerintem kint is kb. eddig lesz a tali, még mire mindenki haza vergõdik. Legalább is mi kb. 5-kor indulunk haza, mert még egy kis játék utána pancsi. Gondolom máshol is így van. Meg azért fél 6 felé már víz mellett nincs is annyira meleg.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Jányok!
Most már tuti a Margit sziget. És ott hol? Nekem jobb lenne a beltér (egy órát utazgatunk oda) + sétika a kenguruval az már egy kicsit sok mindkettõnknek.

Egyébként mi is mennénk.

dec8-Hanna
dec8
 
 


Lányok!

A másik topikban, a friss babákban is írták már (Andy, azt hiszem) hogy neki csak a beltér jó, mert õ is kengurúzik. Szóval beszéljük meg, hogy akkor most úgy lesz hogy odamegyünk, keresünk egy jó helyet, plédek le és ott beszélgetünk, vagy sétálunk a szigeten. Mert ha plédes lesz, akkor tényleg csak nagyon jó idõben lehet a szabadban a tali, de sétálgatni meg tényleg nem olyna jó a kengurúsoknak. Nekem egyébként mindegy, mi mindenképpen megyünk, csak már több embernél felmerült ez a kérdés.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ilke-Lili
Beszti-Nátán
Forti-Levi
Zsani-Juli ??
Gumicukor-Dani
Manó-Emma
Nyuszi-Emi
Halacska-Anna
Ági-Petra
Zulu-Anna
Pocok-Ajsa
Orsoly-Lackó
Andy78-Márk ??
Pszi-Balu
Dec8-Hanna

Nem tudom a séta hogy lehet megvalósítható. Eddig 15-en vagyunk, olyan széles járda még a szigeten sincs ahol elférnénk ennyien. Konvojban sétálni pedig nem tudom hogy mennyire értelmes, úgy nem igazán lehet beszélgetni. Szerintem. De hát döntsenek a nagyok!!! Kép
Én a plédes dolog mellett szavazok, ott lehet terjeszkedni, fû van bõven.
Mit takar az a beltér? Ahol a busz jár?

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Manó,
Gyönyörû a kép EmmárólKép!

Tali,
Most hallgattam az idõjárás jelentést, és keddre 31 fokot mondtak, remélhetõleg szerdára nem fog elromlani az idõ, ha mégis akkor irány a MikkamakkaKép. Az le lesz foglalva. Teljesen megértem a kengurus mamikat, és szerintem mindenképp plédezni kellene. A babakocsit sem bírnák a babák szerintem végig, legalábbis Lili biztos nem. Bízzunk a jó idõben és legyen az elsõ helyen a Margit sziget, mondjuk a zenélõ kútnál gyülekezve, ha pedig jelentõsen romlana az idõ, akkor kedd este megbeszéljük. Jó lesz így? 5-nél tovább nem hiszem, hogy tartana. A séta talán azért sem lenne jó, mert akkor beszélgetni sem tudunk rendesen, ráadásul 14-en nem hiszem, hogy normálisan tudnánk közlekedni. Szóval a jelszó: PiknikKép.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Forti,
Pont az írtam mint teKép.

Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Judy

Nekem azt mondtak, hogy lehet Strepsilst eszegetni. En igy is tettem, mikor terhes voltam es fajt a torkom.

Ilke

Jelszo:piknik ez jo....Kép
Esetleg a Thermal hotel feloli vege lehetne tobb okbol. Egyreszt mert ott van kozel a parkolo, (mi legalabb is autoval jovunk),illetve buszmegallo is van, masreszt meg ha veletlenul megis eleredne az eso, akkor be lehet futni valamelyik hotel teraszara vagy halljaba, harmadszor pedig biztos be lehet lopozni a WC-re is. Ja es persze a hotelek kornyeken eleg szepen karban van tartva a park. Sajna nincs annyi virag, mint a nagy parkban ,de van sok szep fu.Kép

Mano

Meglestem a kislanyt a profilodban! Tunemenyes...KépKépKép

Ma voltunk Godon a baratainknal es setaltunk egy nagyot a Duna parton. Kicsit leegett a kepem. Megyek be is kenem valamivel.Kép

Jo ejt

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


gumicukor
Hát tényleg nem tudtunk beszélni Kép. Azért nem láttál, mert mi bementünk szaunázni - oda ti nem jöttetek. Az öltözõben sem láttalak, lehet, hogy addigra elmentetek???
Mondjuk én baromi gyors vagyok az öltözõben, mert Dodesz mindíg a papával öltözik. Õk élvezik, a nõi meg általában zsúfolt úgyis... meg különben is öltöztetem éppen eleget itthon, ennyi öröme a papámak is legyen Kép
Gondoltam, hogy ti már elõrébb vagytok, hiszen a mi csoportunk januárban indult, alig töltötte be Dodo a 3. hónapját, már ott voltunk Kép
A karúszó idáig nagyon tetszett neki - úgy ítélte meg, hogy kellemesen rágcsálható KépKépKép
Figyeltem milyen ügyes a Dani!!! Jövõ szerdán talán végre beszélünk is Kép

Manó
Annyira édes a kép a profilodban!!!

Tali
Mikor is lesz???? azt hiszem mi is mennénk....
hacsak nem szerda - akkor úszunk, így max odaugorhatunk egy kis idõre, de sokra semmiképp

Képzeljétek ma egész napos kirándulás volt az étlapon, elmentünk Ezüsthegyre. Dodo irtóra élvezte a dolgot, remekül eljátszadozott a pléden, és a mozgása is sokkal jobb volt így rövidgatyóban, mint a rugiban. Nem is tudtam, hogy ennyit számít a dolog.
Ami pedig a legjobb, hogy az alvással sem volt gond, simán elaludt a pléden fekve. Mellette a papa. Olyan mókásak voltak, tök egyforma arckifejezést vágtak alvás közben, le is fényképeztem õket Kép

Rit és a ma 7 hónapos Dodo

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok!

Ilke!
A mi szoba biciklinken 16 fokozat van, én az 5-6-os fokozaton tekerek.

Judy!
Én szopogattam Strepsilst, mikor fájt a torkom, még a télen. 2-3 doboz is elfogyott 2 hónap alatt. Csak sajna nem segített.

A talira én is szeretnék menni. Ez a zenélõ kút az Árpád-hídnál van? Egykor ér be a vonat a Délibe, remélem odatalálok. Kép És remélem nem jön közbe semmi.

Rit!
Boldog hófordulót Dodónak.

Djeszter
djeszter
 
 


Ilke
Igen látom!! Kép Egyre gondltunk! Ez a jelszó tetszik Kép

Rit
Szerdán lesz a tali!!

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Új kép van Marciról a profilomban.

Djeszter
djeszter
 
 


Ilke-Lili
Beszti-Nátán
Forti-Levi
Zsani-Juli ??
Gumicukor-Dani
Manó-Emma
Nyuszi-Emi
Halacska-Anna
Ági-Petra
Zulu-Anna
Pocok-Ajsa
Orsoly-Lackó
Andy78-Márk ??
Pszi-Balu
Dec8-Hanna
Rit-Dodo ??
Djeszter-Marci

Ilke
Még szerettem volna gratulálni Lilinek a fogkeféhez, ill. hogy tetszett neki. Nagyon édes lehetett ahogy rágta. Ez is valami így is tisztulnak a fogacskák. Kép

Mára elköszönök mindenkinek jó8!!

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Tegnap megjártuk Paksot, nagyon jó volt! Egész nap kint voltunk, nagyon jó idõ volt. Gondos Panda-mama mindent bekészített, csak a nagy körültekintéssel elõzõ nap megvásárolt baba napozókrémet hagyta itthon (irgum-burgum Kép). Úgyhogy Ádám hosszúujjú pólóban és hosszúnaciban volt egész nap, de nem zavarta. Az arca jó barna lett, de nem égett le, mert már volt egy kis színe, és egyébként sem pirulós fajta, mint ahogy a családból senki sem.

Úgy tûnik, ma is csavargósra fogjuk a dolgot, bemegyünk Csepelre az unokatesómékhoz, mert Noémi Anyósoméknál van, Apánknak programja akadt, így édes kettesben vagyok Ádámmal. Elmosogatok, picit rendbe teszem a lakást, aztán uzsgyi!!!

Látom, jó sokan összegyûltek tali-ügyben. Én már nem merek mondani semmit, mert 3 hónapja úgy van, hogy megyünk, aztán az utolsó pillanatban mindig közbejön valami Kép. Viszont ez a Magrit-sziget tényleg jó, mert a férjem nagyon közel dolgozik, és még ha nem is tud minket autóval hazafuvarozni, akkor sem kellene egyedül mennem haza. Csak az aggaszt egy picit, hogy babakocsival hogy jutol el odáig. Mert a Mikkamakkába a hordozókendõ/kenguru megoldást választottam volna, de szabad téren nem vagyok hajlandó a kisfiam popóját cipelni. Lehet, hogy elõkapom a sportbabakocsit. Szóval, azért kérdõjellel mi is szeretnénk felkerülni a listára Kép. Hátha most összejön...

Csics!
Hol vagytok? Megjártátok már a kórházat?

Most megyek gyorsan pakolni, aztán spuri KépKépKép!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kérésed parancs Kép Kép Kép

Ilke-Lili
Beszti-Nátán
Forti-Levi
Zsani-Juli ??
Gumicukor-Dani
Manó-Emma
Nyuszi-Emi
Halacska-Anna
Ági-Petra
Zulu-Anna
Pocok-Ajsa
Orsoly-Lackó
Andy78-Márk ??
Pszi-Balu
Dec8-Hanna
Rit-Dodo ??
Djeszter-Marci
Panda-Ádám ??

Forti és Levi aki ma 40 hetes

Kép
Kép
forti
 
 


Tali:

Azt hittem, hogy már a plédes beszélgetések miatt egyértelmü volt, hogy piknikKépKép lesz!
Mindenki csak odáig jusson el valahogy (PandaKép), aztán leteritjük a plédeket, és mindenki le tud a babával ülni.
Ahogy Nátánt ismerem, egy darabig birná a kocsit, de azért nem órákig (bár 2 napja 3-3,5 órát sétáltunk babakocsival, és csak egyszer kellett 5 percre kivenni meg egy szopi is volt (egy fagyizónál), ugyhogy lehet, hogy mégis???)... És eddig még nem szopiztunk gyalogolva (bár szerintem menneKépKépKép)!
A jó idöben én nagyon bizok!
Én (mi, Orsollyal) kocsival fogok jönni az Árpád-hid felöl és ott a sziget végén a parkolóban fogunk megállni.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Forti!

Beltér: Mikkamakka! De szerintem a sétálgatás kihagyása a lénye, épp azért is amit te irtál. Akkor azt hiszem egyértelmû most már hogy akár szabadban, akár teremben, de leülünk, úgyhogy jöjjön mindenki bátran, az is aki kengurúzik!

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Köszönöm mindenkinek a kép dícséretét, nekünk is nagyon tetszik, és úúúgy örülök hogy végre ilyen jó idõ van, hogy ilyeneket lehet csinálni!

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mi is mennénk a talira, ha a plédes-piknik változat játszik. A tologatásnak ennyi emberrel - és kenguruval - nem sok értelme lenne. A Thermal mögötti rét szerintem is elég jó.
Hánykor van a találkozó a zenélõ kútnál?

Holnap esküvõre megyünk, drukkoljatok, hogy Solymi moderálja magát, és ne kelljen idõ elõtt kirohannom vele... Mostanában eléggé hisztikés, csak rajtam szeret lógni. Alig-alig tudok elszabadulni valamit csinálni. Szerencsére viszont éjjel eléggé megbízhatóan alszik (kop-kop-kop).

Macsek,
Remélem, minél elõbb rendbejöttök! A kórházazás elég rémes dolog.

Üdv:
Zita
parazita
 


Hali!

Rit
Voltunk a szaunában, csak késõbb mentünk ki a medencébõl, rendszerint mindig mi vagyunk az utolsók, akik kijönnek. Ált. addig szoktunk bent lenni, ameddig látjuk Danin, hogy élvezi. Szóval ti gyorsabbak voltatok. Én ilyen téren elég kényelmes vagyok, na meg Danit is elég öltöztetni, mert állandóan pörög Kép

Lányok
Látom páran eléggé optimisták vagytok, hogy leülünk a plédre és ellesznek a gyerkõcök Kép Hi-hi Kép Akkor még nem láttátok Danit Kép Én tuti keveset fogok ücsörögni. Viszont én nem az Árpád-híd felõl tudok menni, mert 79-es trolival könnyebb a közlekedés a Jászaira, onnan pedig a szigetre.
Kár, hogy nem a városlizsében van, mert az itt van melletünk, de a többség a szigetet szavazta meg, na meg már régen is voltunk ott, bár szerintem holnap kimegyünk a párommal úszni a sportusziba.

Képzeljétek! Tegnap vezettem úgy, hogy most apa ült hátul a Danival. A Hungárián tulképpen tök egyedül a Római partra. Nagyon izgi volt, mert eddig még csak úgy vezettem, hogy mellettem ül a férjem, és Dani nincs ott, úgyhogy duplán izgi volt. Nagyon élveztem, jól ment minden. Ha kicsit nagyobb gyakszim lenne, akkor mennék kocsival a szigetre, de egyedül a Danival még nem merek elindulni, ahhoz még sokkal biztosabbnak kell éreznem a vezetést. Úgyhogy akik ismét vezetni tanultok, csak ügyesen mindent bele! Nekem a kocsival már nincs gondom, csak az itteni sok bunkót kell szoknom, meg a nagyobb sebességet és forgalmat.

Szépen haladunk az éjszakai felkelések redukálásával, köszönhetõ a vacsi és fürdés sorrendjének megcserélésének. Tegnap már csak 1x ébredt szopizni és 8tól reggel 8ig aludt, aztán a reggeli szopi után még eljátszogatott a kiságyában kb 3/4 órát, így még vissza tudtam bújni apa mellé. Délben kimentünk a Városligetbe sétálni, és délután egy hatalmasat aludt, több, mint 2 órát egyhuzamban. Úgy látom, most már erre állt be és délelõtt már nem alszik.

na pusz, mennem kell, szép 7végét nektek!

gumicukor és dani, aki ma 10 hónapos

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Le vagyok maradva. Hánykor van a tali, és hol az a zenélõ kút. Mivel lehet eljutni oda (mármint ha nem kocsival megy az ember)?

Varrtam a Mancinak egy gyönyörû textilkönyvet. belevartam egy nejlonzacsit, meg rávartam egy csörgõs lepkét zsinóron. Nagyon tetszik neki (ajánlom is mert rengeteget szenvedtem vele Kép)

Megint dögrováson vagyok. remélem szerdára kigyógyulok, de amilyen szerencsém szokott lenni addigra Hannus lesz megint beteg.Kép Szóval én csak reménykedem Kép

Puszi
dec8
dec8
 
 


Rit
Tegnap elfelejtettem. Boldog 7 hónaposságot Dodónak!!

Gumicukor
Daninak boldog 10 hónaposságot.

Manó
Értem, csak azt hittem mivel a szigetrõl beszéltünk hogy ott valamilyen beltérnél kéne talizni. Kép

Ilke-Lili
Beszti-Nátán
Forti-Levi
Zsani-Juli ??
Gumicukor-Dani
Manó-Emma
Nyuszi-Emi
Halacska-Anna
Ági-Petra
Zulu-Anna
Pocok-Ajsa
Orsoly-Lackó
Andy78-Márk ??
Pszi-Balu
Dec8-Hanna
Rit-Dodo ??
Djeszter-Marci
Panda-Ádám ??
Parazita-Solymi

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Gumicukornak annyiban igaza van, hogy az Árpád híd felõli részt nehezebb megközelíteni tömegközlekedéssel.

Gumicukor,
Mi is 79-essel megyünk a Jászaira, aztán majd átszállunk a 26-osra.

Zita
parazita
 


Sziasztok!

Gumicukor!

Én is csak reménykedek ebben a plédes dologban. Emma se hiszem hogy megmarad, mert õ csak úgy szeret lenni hogy õ ül, én meg fogom. De azért reménykedem picit, hogy hátha a sok baba leköti.

Ti mostanában miben altatjátok a babákat? Nálunk ma a lakásban 25 fok van, de éjjel nem tudom mennyire hül le. Úgyhogy nagy vacilálás után egy rövid ujjú bodyban, rajta valami napozó szerûben, hálózsákban (ujjatlan)+egy plédben fektettem le Emmát, de lehet hogy ez túl sok. Mondjuk hozzáteszem hogy õ eddig is úgy aludt hogy rövid ujjú body, hosszú ujjú rugi, hálózsák + vastag takaró. Szóval ehhez képest kérdzem.Kép

Tali: Tényleg akkor 2 óra, zenélõ kút a végleges? ja, kérdõjellel írjátok fel Manó2+Dorottyát is, azt mondta ha nem jön közbe semmi eljönnek, együtt megyünk, mert egy lakótelepen lakunk.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Jaj, azt mindíg elfelejtem kérdezni, hogy mit vigyünk? Én sajna sütni nem tudok, de bármit szívesen viszek amit meg lehet venni, üdítõ, aprósütemény, keksz, ilyesmi. Ha mindenki eljön jó sokan leszünk.KépKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ilke-Lili
Beszti-Nátán
Forti-Levi
Zsani-Juli ??
Gumicukor-Dani
Manó-Emma
Nyuszi-Emi
Halacska-Anna
Ági-Petra
Zulu-Anna
Pocok-Ajsa
Orsoly-Lackó
Andy78-Márk ??
Pszi-Balu
Dec8-Hanna
Rit-Dodo ??
Djeszter-Marci
Panda-Ádám ??
Parazita-Solymi
Manó2-Dorottya ??

Jujj lányok igazunk lett a Barátok köztben nem adta oda a babát a Rozi!!!! Mondjuk én sem adnám oda, az tuti. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

De jó sokan lesztek a talinKépKépKép Mi nem megyünk sajna... na segond.

Képzeljétek ma jött anyukám délelõtt és mondta, hogy menjünk ki mára hozzájuk. Gyömrõ és Üllõ közötti részre. A fõút jó messze van, elõttük egy enyhe emelkedõn búza van vetve ami olyan hatású, mint a növekvõ fû és az emelkedõnek hála ameddig a szem ellát sehol egy ház, csak a "dombtetõn" van egy ósdi "kastély". A hátulsó részeken meg vikkendházikók. Nyugi, sok állat, jó levegõ, napsütés. Nagyon élveztük.

Valaki kérdezte miben altat"juk" a gyerkõcöt. A Gabin most csak egy pizsi van aminek nincs lábfej része és derékig van csak betakarva egy vékoyabb takaróval. Emellett sarkig nyitva az erkély ajtó. Megpróbáltam hogy csak az ablak van nyitva, de mivel bukóablakról van szó, az max 10-15 cm-re nyilik, így nem sok levegõ jött be. A gyerek kitakarva és 1 órán át dobálta magát jobbra, balra és közben gyöngyözött a homloka, nem gyõztem törölgetni neki. A kis teste is kezdett ragadni az izzadtságtól, úgyhogy letörölgettem és kinyitottam az ajtót. Láss csodát a gyerek 2 perc múlva aludtKép Csakhát addig nem mertem kinyitni. Addig viszont be se takartam amig rendesen el nem aludt.

Ja, igen. 3 naja külök a gyekõccel a Wekerlei Koós K. Térre a fák árnyékába. És akármit csinálok a nap a kis karját, és pofiját megkapta. Nem piros inkább barnás, de úgy félek, hogy fáj neki, bár nem érzékeny. Ma meg tök frászban voltam, mert anyuéknál ritkásak a fák, mert még kicsik és a gyerek egy szál napozóban volt, meg a sapkájában. De megint megfogta kicsit a nap. Naptejjet meg még nem vettem neki, csak a körömvirág krémmel kenegetem, mert az jól hámosit, meg elvileg az idõjárás viszontagságai ellen védi a bõrt, gondolom akkor abba a verõfényes napsütés is beletartozik. De nem panaszkodott a Gabi, hogy fájna. Remélem nem olyan érzékeny bõrû mint az anyjaKép
Az elmúlt héten nagyot fejlõdött mozgás téren. Forog. Simán a hasáról a hátára, pillanatok alatt. Ülésbõl tudatosan a tárgyakfelé nyúl ésúgy egyensúlyozik, hogy ne essen hasra, hogy még. Megtalálta a lábát és azokat fogdossa, és be akarja kapniKép Hason a popóját emelgeti és kúszik hátra, de elõre akarKép (bár ezt mintha már irtam volna) Ülésbõl próbál négykézlábra állni, csak még nem tudja magát megtartani, de azt hiszem akkor lesz jaj nekem, ha elkezd mászniKép, bár amúg nem ül fel magától addig szerintem ez a veszély nem fenyeget.Kép Állandóan állni akar. Ha fel akarom húzni ülésbe fekvésbõl, hogy az ujjamat fogja (merthogy õ húzza fel magát) akkor befeszíti a lábát és feláll. A felállást persze csak és kizárólag a fürdõkádban akarja gyakorolni, ahol mindig kicsúszik a lába alól a talaj peszre. Kiságyban meg nincs csak aludni rakom be, akkor is úgy, hogy már elaludt. Nagyokat kacag. Ma pl. anyu szedett egy hatalmas csokor orgonát. Ahogy rázta le róla azt a néhány bogarat a gyerek olyan hangosan elkezdett nevetni, hogy szinte a könnye is kicsordult. Aztán ott ráztuk neki az orgona csokrot és úgy röhögötünk. A gyerek az izgõ-mozgó orgonát, mi meg õtKép Betermelt nagyon sokat a kajcsijából. Répa, bugonya, kis karfiol. Villával nyomogattam össze, hogy apró darabok legyenek benne. Érdekes módon igy megeszi! Sõt mi több, egy darabkát sem bukott vissza belõle!!! Sõt, ma nem is bukottKépKépKép De jó, erre most jöttem ráKép

Na megyek leviszem még a kutyát és megyek aludni én is.
puszi
sasha és a lassan-lassan 7 hónapos Gábor

Kép
sasha
 
 


Na, megjöttünk. Igaz, nem most, csak most van idõm.

Forti!
Köszi, hogy beírtál minket is! Nagyon fogok igyekezni, hogy az a 2 rusnya kérdõjel eltûnjön!!!

Szerintem Ádám sem fog megmaradni a pléden. Tegnap ugyanis volt egy "fõpróba", mert Pakson végig kint voltunk. Babakocsiban csak addig volt, amíg aludt, egyébként a fûben mászkált, én meg sasoltam, hogy ne egyen meg semmiféle növényt vagy állatot. Nagyon résen voltam, de így is kétpercenként kellett a szájában turkálnom, hogy kibányásszam amit bekapott. Az az egy reményem van, hogy lesznek ismeretlen játékok, amik lekötik, mert a sajátjaival már nem játszik túl sokáig Kép.

Most újra kedvet kaptam a tanuláshoz KépKépKép! Tegnap beszélgettem egy lánnyal, akinek 4 gyereke van (igaz, én egyet sem néztem volna ki belõle, olyan kislányos volt). Õ akkor kezdte a fõiskolát (tanítóképzõ), mikor terhes lett az elsõ gyerekével. Megszülte, aztán jött a következõ, aztán a következõ, 15 havonként szült. Csak egyszer halasztott, most a legnagyobb gyerek 7,5 éves, a legkisebb 2,5. Megvan a diplomája, elvégzett még valami tanfolyamot is, és szeptemberben kezdi a gyógypedagógiai fõiskolát. Szóval tanuló anyukák, ne csüggedjetek, van remény! Én is új erõt kaptam, már utána is néztem egy-két dolognak, ami érdekel Kép.

Most viszont megyek aludni, jó éjszakát mindenkinek,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Juj, le vagyok maradva! Mi is, mi is megyünk a talira! Látom, sétálós-fûben üldögélõs lesz, azt is látom, hogy a Margit szigeten a zenélõ kútnál lesz a tali. Jól tudom, szerda két óra? És ha esetleg nem tudunk kettõkor csatlakozni, csak késõbb, hogy találunk meg benneteket?Peti ebéd után aludni szokott...

De tök jó sokan jönnek!

Nekünk nagyon jól telik a hosszú hétvége, bár képzeljétek, apával van egy gyanúnk, hogy Peti nem megfázott, hanem allergiás.Kép Szénanátha szerû tüneteket mutat. Szegénykém eléggé szenved. Bár - öröm az ürömben - éjjel tud aludni. Egyelõre porszívózzuk az orrát, de a szemével nem tudunk mit tenni, amikor nagyon vakarja. Hétfõn visszük dokihoz, hát remélem ad rá valamit, mert jó idõben továbbra is sokat szeretnék vele a szabad levegõn lenni.

Holnapra is kirándulást tervezünk, fogaskerekû, kisvasút, Hûvösvölgy, ilyesmi.

Remélem mindenkinek kellemesen telnek a napok!

Pussz

Dió és Peti
szabotimi
 
 


Dió,
Solymi is vakarássza a szemét, de még nem tudtam eldönteni, hogy allergiás, vagy olyankor csinálja, amikor álmos...

Panda,
Hát ez nem semmi, amit a 4 gyerekes anyukáról írtál. Remélem, nekem is fog majd menni a tanulás - fõleg ha közben nem kell visszamennem dolgozni Kép.
Most van nálunk a nagy kirugdosás, és van egy olyan érzésem, hogy ha át akar venni az új cég, akkor azt akarják majd, hogy hamarosan menjek vissza melózni. Õszintén szólva nem tudom, mit fogok csinálni. Jövõre esedékes a következõ baba, de elõtte esetleg nem ártana pár hónapot dolgozgatni, hogy kicsit feltornásszam majd a TB ellátásokat. Majd kiderül, mi a pálya...

Az esküvõt sikeresen abszolváltuk, Solymi nagyon aranyos volt, mindenki meg volt vadulva érte, és nem kiabált, csak egy párszor benyögte, hogy "egü", de teljesen társalgási stílusban.

Zita
parazita
 


Panda!

Küldtem neked egy mailt.

Djeszter
djeszter
 
 


Manó
Dodesz egy frottir rugiban alszik, pléddel. Body nélkül - de mi a galérián alszunk Kép
Dodo mostanában remekül eljátszadozik a pléden ha kint cagyunk a szabadban. Sõt tegnap még el is aludt ott!!!!

sasha
Úgy látszik ez volt a "csodakéthét" : Dodesz is most fejlõdött nagyon sokat Kép - ügyes a Gabcsi!!

Mi most jó sokat kirándulgattunk - jó ez a hosszú 7vége, csak az a baj, hogy egyszer csak vége lesz. Azért itthon is volt egy csomó tennivaló, most drukkoljatok, mert teljes vízcserét kellett csinálni az akváriumunkban, és most a bohóchal elég érdekesen viselkedik Kép Remélem kiheveri a dolgot.
Dodo viszont beszél a cicával!!! Komolyan. Mindíg pont olyan hangon válaszol neki vissza, ahogy a Belfi nyávog. Már játszanak is együtt: Dodesz megtanulta, hogy nem szabad tépni a cicát, csak símogatni, így már Belfi is közeledik hozzá. Tegnap már tök jól eljátszadoztak: símogatták egymás kezétKépKépKép

Rit és Dodo

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok

Mi is most jöttünk haza, lent voltunk megint anyuéknál Tasson a hétvégi házukba. Mint ne mondjak nem volt valami csuda jó idõ, de ez eddig még mindig így volt ha oda mentünk. Levi ettõl függetlenül nagyon élvezte, a mama pedig sajnálta hogy haza kellett jönnünk.

Ilke-Lili
Beszti-Nátán
Forti-Levi
Zsani-Juli ??
Gumicukor-Dani
Manó-Emma
Nyuszi-Emi
Halacska-Anna
Ági-Petra
Zulu-Anna
Pocok-Ajsa
Orsoly-Lackó
Andy78-Márk ??
Pszi-Balu
Dec8-Hanna
Rit-Dodo ??
Djeszter-Marci
Panda-Ádám ??
Parazita-Solymi
Manó2-Dorottya ??
Dió-Peti

Altatás: Levi már kb. két hete egy szál rövid ujjú bodyban alszik, ha az ablakot is kinyitom éjjel akkor terítek rá egy plédet derékig. Én is próbáltam hogy hálózsák vagy ilyesmi, de az evésbe úgy bele izzadt, hogy utána nem tudott elaludni mert melege volt. Így viszont simán elalszik, utána jön a betakargatás, ablaknyitás.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Nemrég jöttünk haza, tegnap elutaztunk anyósékhoz a Balaton mellé. Jó volt, Lili megismerkedett a cirmicicával (megjegyzem hozzá többet gagyarászott mint az egész családnak együttvéve két nap alattKép). Tetszett, hogy szinte egész nap a friss levegõn voltunk, lehet, hogy ezért de teljesen átaludta ott az éjszakát. Ma pedig belecsöppentünk egy 40. házassági évfordulót ünneplõ kerti partiba ott a közelben. Nagyon édesek voltak az ünnepeltek (párom nagybátyjáék) látszik rajtuk, hogy még mindig szeretik egymást. Nekünk is minimum ennyit kívántak, cserébe mi is nekik még egyszerKép. Szóval jó volt, meglepõ módon Lili is elég jól bírta az utat. Oda felé 2 órát, haza felé pedig 1 órát aludt a kocsiban. Ja és kaptam egy csokor tulipánt és orgonát a közelgõ elsõ anyák napom alkalmábólKép.

Nyuszi,
Jó ötlet amit írtál, hogy a hotel közelében legyünk. Habár esõre azt hiszem nem kell számítanunk, mert most néztem a tv-t és 33 fokot mondtak szerdára. Akkor szerintem ott a parkolóhoz közeli részen gyülekezzünk (szerintem felesleges nagyon pontosítani, mert valszeg meg fogjuk egymást találniKép), aztán majd letelepszünk egy félig árnyékos helyen.

Tali,
Hihetetlen sokan leszünk, lányok ez szuper!!!Kép
Idõpont: Május 7. 14.00 óra.
Akkor lányok, aki tud hozzon plédet, hogy egy minél nagyobb játszórészt tudjunk a babáknak kialakítani. Mamik pedig fürdõrucit, hogy közben a hasijukat tudják napoztatniKép. Ez csak vicc voltKép. Ha tudtok esetleg egy kis inni vagy nasizni valót is hozhattok. Próbálok majd megint sütni én is valamit. Szerintem akkor ne a zenélõ kútnál gyülekezzünk, hanem akkor ott a parkoló közelében. Az elsõk biztosan találnak majd egy jó helyet, ahol szem elõtt lesznek. Aztán majd letelepszünk és elfoglalunk egy fél hektáros helyetKép. Aprópó lehet, hogy erre már területfoglalási engedély is kelleneKépKépKép?

Forti,
Köszi a fogkeféhez a gratulát, sajnos most azt csinálja, hogy a fogával mindig kihúz egy szálat belõle, így eléggé kell figyelni rá.

Gumicukor,
Ügyes vagy a vezetéssel kapcsolatban! Gratula a 10 hónapossághoz Daninak!

Manõ,
Mi már több mint 1 hónapja elraktunk a hálózsákot. Én egy bodyban és egy plüs rugiban altatom Lilit, plusz egy közepes vastagságú takaró, amit persze mindig lerúg, ezért kell a vastag rugi. De már tervezem, hogy pamut rugira váltunk majd lassan, ha az éjszakák is melegednek jelentõsen.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Hát erre tévedtem. Mindenkit sok szeretettel köszöntök!
Ahogy néztem a topic nevét, azért még mi is beférünk ide.

Mint ahogy Manó említette szívesen mennénk mi is a talira, ha nem baj, igaz kicsit "fiatalok" vagyunk, de szerintem csak a hasznunkra lehet.

Tényleg mit vigyünk, kis rágcsálni való, vagy mit?

Orsoly: Ha jól látom Te is jössz, legalább megismerkedünk.

Manó:Hétfön írok sms-t, hogy hogy alakul az OTP-ügy.

Sziasztok
Manó2+Dorottya
manó2
 


Képzeljétek Hannus felállt!!! Kép
Igaz, hogy csak ülésbõl tudja felhúzni magát a rácsokon, de felülni még nem tud egyedül. De azóta is ezen tornászik, mindenbe belekapaszkodik, és löki fel magát, ha sikerül akkor meg nagyokat röhög.

Hogy jutok el a zenélõ kúthoz. Van ott valamilyen busz?
Persze csak ha meggyógyulok addig, nem akarok fertõzni. Apjuk értem tudna jönni, és akkor már nem annyira vészes a dolog.

dec8
dec8
 
 


Halihó!

Gondolom senki nem bánja, felteszek egy szigettérképet. Jól gondolom, hogy hol fogunk letelepedni?
Igy az is odatalál, aki késöbb jön.

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Dec8!

Gratulálok Hannának a felálláshoz!

Beszti!

Nagyon jó a térkép. Biztos megtaláljuk egymást. Mi busszal megyünk, úgyhogy nem hiszem hogy épp 2-re fogunk odaérni, úgyhogy akkor mi a rétre megyünk rögtön, azt hiszem.

Manó2!

Ok, akkor várom az SMS-t. Remélem sikerül szerdán eljönnötök, legalább nem utaznánk egyedül, és Dorkának is jót fog tenni a piknik.

manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szióka Mindenkinek!

Boldog anyáknapját minden anyukánakKép Én kaptam a kisfiamtól egy cserép fokföldi ibolyát. Jó azért apája is besegített neki az ajándékozásnál. Ja, és a dalhoz hûen, hajnalkakasszóra ébresztett hajnali 3-kor. És a nagy nap örömére 5-ig nem is akart visszaaludni, utána is csak 6-ig. Mondjuk nem sírt, csak dumált. Remélem ez nem lesz rendszer. Lehet, hogy túl sok cucc volt rajta.

Egyébként meggyógyultunk, kopp-kopp. A betegségbõl már cska egy-egy orrszívás maradt és hát a popsija igen piros lett, szerintem az antibiotikum miatt. Most Sudocream-mel kenegettem, meg szellõzik. Remélem rendbe jön. Hát, nagyon szeretnénk mi is elmenni erre a nagy-nagy össznépi piknikre, de nem ígérem meg.

Szépen kajálunk is, fõ kedvenc az almás-krumpli. Ma megevett egy fél almát kb háromnegyed krumplival. Persze mini méretek. Tényleg mennyi az adagjuk? Viszont a tegnapi répás-krumpliból a répa szinte változatlan formában jelentkezett ma a pelusbanKép Ez normális? Ma nem mertem neki adni, lehet, hogy emiatt éjszakáztunk?

Ma nagyon jó dolgom van, apája fõzKép

Na pusz,
Judy és Gergõ
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok

Tegnap mi is utaztunk. Lementunk Kaposvarra a batyamekhoz. A harom gyerek persze meg volt orulve Emiliaert. Aki egesz jol birta a gyurodest, persze aludni kb. felorat aludt, de igy legalabb hazafele aludt 2 orat a kocsiban es este sem volt gond, siman elajult. Kepzeljetek a kertszomszedjuk a sogornom occseek, ahol a kisebbik kislany Down-koros. Tunderi kedves kislany, hosszu gondor szoke hajjal. Csakhat olyan szomoru volt latni rajta a betegseg jeleit. 18 honapos es meg csak segitseggel tud jarni, kisebb es vekonyabb a kortarsainal es sokkal kesobb csinal mindent mint az egeszsegesek.

Tok jo, hogy ennyien leszunk a talin.Kép Remelem hogy jo ido lesz.

Beszti

Mint mindig megint valami hasznos dologgal rukkoltal elo szamunkra...Kép Szuper ez a terkep! Natan le mer mar maszni a pledrol?

Dec8

Gratulalok a felallashoz!!!!Kép

Ilke

Milyen tipusu az a fogkefe? Szerintem en is beszerzek egyet.Teruletfoglalas...heheKép
Remelem a gyulekezesi torveny nem tiltja a babatalikat....Kép
Megprobalok en is sutni valamit. Ja es mivel autoval megyunk Halacskaval, viszunk vagy 3 pledet,meg innivalot is ok? Szerintem aki tomegkozlekedik az ne cipeljen ilyesmit.

Dio

Szurkolok, hogy ne szenanatha vagy allergia legyen!Kép

Mano

Emilia hosszuujju bodyban es hosszuujju pizsiben alszik, de szerintem ez mar tul meleg. Le fogom cserelni rovidujjura legalabb a bodyt. Halozsakot amiota felterdel-felall,(kb 1.5 honapja) nem hasznalunk.

Gumicukor

Hajra vezetes! En most hosszu ido ota (miota megszuletett a torpe) tegnap hazavezettem Kaposvarrol. Tokre elveztem.Kép

Boldog 10 honapossagot Daninak!Kép

puszika
Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?