Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsuzsa!

De jó hogy megjöttetek :wink:

Jó volt? Bizti :oops: Mesélj, gyerekek élvezték???

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Encu, Móni, Csilla!
A csekkeitek amik nem jöttek meg lehtett a posta hibája is! Mert itt nállunk botrány ami folyik novembertől márciusig nem kaptunk semmilyen levelt, csekket - na erre a környék feljeletette a postát, én még mindig írogatok nekik! Egy halom levelet pedig megtalálták a közeli szemétlerakótelepen, a rendőrők - szép a magyar posta, mert a kézbesítést kiadta egy magánvállalkózónak aki b...ott kihordani a leveleket, kidobta és felvette a pénzt a kihordásért!
És szerencsére több milliós büntetést kaptak a magyar posta! Remélem még kapnap, mert ami itt folyik az nem normális. Ja és közben több hónapig járkáltunk az elműhöz, a tigázhoz, az otphez, a vízművekhet stb, hogy mi be szeretnénk fizetni a számlákat, csak nincsenek nállunk. De az nem olyan egyszerű, hogy te csak bemész és befizeted, volt, hogy az elműnél több napig nyitástól, zárásig üldögéltem, hogy befizethessem a számlát! És ugye elvesztek a bankszámlakivonatok is otpéhez, erstéhez, aegonhoz menni a másolatokért stb stb stb! Nekem a jogsimat is sikerült a postának eltűntetni, újjat kellet csináltatni, de az sem úgy megy ám! Mert a postának el kellett ismerni, hogy tényleg elveszett - ez kb 2 hónapba tartott, mindennap telefonálni, bejárkálni! Majd jött az okmányiroda - ott is üldögéltem egy pár napot!
Szóval ennyit a magyar postáról!
De az elmű is csinálta ezt: új rendszerük lett és valakinek ment csekk valakine nem! Ha volt csekked, ha ne ha befizetted, ha nem az utolsót mégegyszer kiküldték és aki nem nézte meg, hogy ilyen már be van fizetve az mégegyszer befizette! Én mindig nézem a dátumot, óraállást, összeget és én észrevettem és mentem az elműhöz megint, hogy ez és ez nekem már be van fizetve !

Csajok!
Ti hogy raktok fel a képet, hol kicsinyítiket le, mert nekem kicsin sem fogadja el!

Patrik tegnap a hátáról az oldalára, majd a hasára tornázta magát! Mostár meg van a teljes körbe fordulás!

Csilla!
Gyerekcuccokat vásároltatok már a bébiknek?
Encu!
Ti vettetek már valamit Karcsikának?
Barbi!
Neked nem kell venned semmit, Szilárd holmijai mind jók lesznek Csabikának?
Niki!
Hogy ment a mai nap, próbáltad Nóno meddig bírja hami nélkül?

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok,

Még jó, hogy most azért nincs 40 fok, mert én nagyon szenvedek a melegtől, pedig csak 26 fok van a házban, és egyszál bugyiban folyik rólam a víz...

Móni, nem semmi lehet az együttlakás anyósodékkal, én sem bírnám az biztos, hátha sikerül valahova elköltöznötök. :wink:

Anikó, tényleg nem sok mindent kell vennünk a babának :)

Jó hétvégét mindenkinek

Kép

Kép
sbarbi
 
 

 
 

Sziasztok!

Móni!

Nehogy totál kiszüljetek az anyós miatt és a pároddal is veszekedjetek az ő hülyeségük miatt! (mert álltalában sajnos ez szokott lenni) ha tehetitek szerintem menjetek el, biztos sikerül valami házat találni!
De látom sajnos egy konyhátok, meg feljárótók van - ha jól értem, és mindig kell velük találkoznotok. Mi ikerházban lakunk és nállunk külön bejárat van szerencsére, már egy hónapja nem találkoztam az anyóssal.
Lehet, hogy a külön bejárat segítene ... !

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, igen-igen, mesélj, milyen volt a pihi!:)

Anikó, sajnos nagyon kevés magyar közhivatalban meg állami szervben lehet megbízni...aki próbálbecsületesen érvényesülni, azt általában elnyomják és alig tud megélni, a többi meg (már bocsánat) "szarik az alkotmányra"...ahogy mondani szokás... :oops: És ennek mi, átlagpolgárok isszuk meg a levét, mert nem hinném, hogy egy politikusnak elvennék az áramot, csak mert nincs befizetve a csekk...valahogy ezt nem tudom elképzelni. Vagy simán csak arról van szó, hogy az elmúlt egy-két év alatt megcsömöröltem a hazai politikától, meg az egymást váltó korrupt bandáktól! :evil: NA, kimérgeskedtem magam, és mivel mást nem lehet tenni, szépen beállunk a sorba és békésen intézgetjük az ilyen igen érdekes ügyeket. Nem? :)

Gyerekcuccok: Kiskarcsi szobája teljesen be van rendezve, van már légzésfigyelős babaőrtől kezdve mellszívón át cumi, egy rahedli ruha, amit egy barátnőm kisfiától örököltünk, és csilli-villi állapotban vannak, van már babakocsi meg autós babahordó is...Tényleg csak a gyerek hiányzik a kiságyból ;) Az apukája már nagyon várta, úgyhogy nem állított le, mikor "idejekorán" elkezdem beszerezni a cuccokat. Olyannyira nem, hogy elmentem májusban egy hétre Németbe, és mire hazajöttem, kész volt a gyerekszoba, új padlószőnyeg, bútorok összeszerelve, a helyükre téve, még én is kaptam egy ágyikót, hogy ne kelljen messze aludnom a babótól majd :) Hát nem édes? :D :D Nagyon meghatódtam... :lol:
Szóval asszem felkészülten várjuk a kicsit, még Anna is meg volt (szerintem) elégedve a gyerekvárási feltételekkel, mikor meglátogatott.

Na, jó sokat dumcsiztam...kicsit maradjak is csönben:)

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, igen-igen, mesélj, milyen volt a pihi!:)

Anikó, sajnos nagyon kevés magyar közhivatalban meg állami szervben lehet megbízni...aki próbálbecsületesen érvényesülni, azt általában elnyomják és alig tud megélni, a többi meg (már bocsánat) "szarik az alkotmányra"...ahogy mondani szokás... :oops: És ennek mi, átlagpolgárok isszuk meg a levét, mert nem hinném, hogy egy politikusnak elvennék az áramot, csak mert nincs befizetve a csekk...valahogy ezt nem tudom elképzelni. Vagy simán csak arról van szó, hogy az elmúlt egy-két év alatt megcsömöröltem a hazai politikától, meg az egymást váltó korrupt bandáktól! :evil: NA, kimérgeskedtem magam, és mivel mást nem lehet tenni, szépen beállunk a sorba és békésen intézgetjük az ilyen igen érdekes ügyeket. Nem? :)

Gyerekcuccok: Kiskarcsi szobája teljesen be van rendezve, van már légzésfigyelős babaőrtől kezdve mellszívón át cumi, egy rahedli ruha, amit egy barátnőm kisfiától örököltünk, és csilli-villi állapotban vannak, van már babakocsi meg autós babahordó is...Tényleg csak a gyerek hiányzik a kiságyból ;) Az apukája már nagyon várta, úgyhogy nem állított le, mikor "idejekorán" elkezdem beszerezni a cuccokat. Olyannyira nem, hogy elmentem májusban egy hétre Németbe, és mire hazajöttem, kész volt a gyerekszoba, új padlószőnyeg, bútorok összeszerelve, a helyükre téve, még én is kaptam egy ágyikót, hogy ne kelljen messze aludnom a babótól majd :) Hát nem édes? :D :D Nagyon meghatódtam... :lol:
Szóval asszem felkészülten várjuk a kicsit, még Anna is meg volt (szerintem) elégedve a gyerekvárási feltételekkel, mikor meglátogatott.

Na, jó sokat dumcsiztam...kicsit maradjak is csönben:)

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, igen-igen, mesélj, milyen volt a pihi!:)

Anikó, sajnos nagyon kevés magyar közhivatalban meg állami szervben lehet megbízni...aki próbálbecsületesen érvényesülni, azt általában elnyomják és alig tud megélni, a többi meg (már bocsánat) "szarik az alkotmányra"...ahogy mondani szokás... :oops: És ennek mi, átlagpolgárok isszuk meg a levét, mert nem hinném, hogy egy politikusnak elvennék az áramot, csak mert nincs befizetve a csekk...valahogy ezt nem tudom elképzelni. Vagy simán csak arról van szó, hogy az elmúlt egy-két év alatt megcsömöröltem a hazai politikától, meg az egymást váltó korrupt bandáktól! :evil: NA, kimérgeskedtem magam, és mivel mást nem lehet tenni, szépen beállunk a sorba és békésen intézgetjük az ilyen igen érdekes ügyeket. Nem? :)

Gyerekcuccok: Kiskarcsi szobája teljesen be van rendezve, van már légzésfigyelős babaőrtől kezdve mellszívón át cumi, egy rahedli ruha, amit egy barátnőm kisfiától örököltünk, és csilli-villi állapotban vannak, van már babakocsi meg autós babahordó is...Tényleg csak a gyerek hiányzik a kiságyból ;) Az apukája már nagyon várta, úgyhogy nem állított le, mikor "idejekorán" elkezdem beszerezni a cuccokat. Olyannyira nem, hogy elmentem májusban egy hétre Németbe, és mire hazajöttem, kész volt a gyerekszoba, új padlószőnyeg, bútorok összeszerelve, a helyükre téve, még én is kaptam egy ágyikót, hogy ne kelljen messze aludnom a babótól majd :) Hát nem édes? :D :D Nagyon meghatódtam... :lol:
Szóval asszem felkészülten várjuk a kicsit, még Anna is meg volt (szerintem) elégedve a gyerekvárási feltételekkel, mikor meglátogatott.

Na, jó sokat dumcsiztam...kicsit maradjak is csönben:)

Kép
Kép
encu
 
 


Hogy ezt miért tette fel duplán...???? :shock: :shock:

Kép
Kép
encu
 
 


Anikó, még a képekhet annyi, hogy képszerkesztőben lehet, ha van rá lehetőséged...és hol engedi fölrakni, hol nem....Nekem is tegnapelőtt lehetett először. Sajna próbálkozni kell..

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Encu!

Ez igen, drága egy párod van, hogy ilyen meglepit csinált neked!
Péterfyben fog szülni? Császár lesz ugye? Lelkiekben felkészültél már?
A szoptatásról még annyit, hogy én sem értettem miért adnak mások tápot - elítéltem -, amig meg nem született a babám. De ahogy Gabó is irta, mikor már 2 hete nem evett a gyerek és nem hízott akkor nem fog jönni tej, lehet, hogy ezt odaben - agyban - kell eldönteni - akaraterő - de ezek szerint nekem is gyenge.
Nekem is csöpögött állandóan a tej míg terhes voltam, szerintem nem jelent semmit.
Honnan a babátok neve?

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Anikó!

Igen, a Péterfyben fogok szülni, szerintem 80%, hogy császár lesz...Lelkiekben...? Hmmm..fel lehet készülni? :) Azt tudom, hogy mindennél jobban várom a babót, azt hiszem, ez már elég felkészültség :) A baba az édesapja után kapja a nevét..én úgy voltam vele, hogy eldőszülött fiú kapja az apja nevét, és a párom ezért őszintén hálás volt, úgyhogy névvitánk nem volt ;) Meg mondjuk más sem nagyon, nagyon egyre vág az agyunk a gyerekkel kapcsolatban.
Az etetés meg majd lesz, ahogy lesz...ha a kicsi egészséges lesz és megfelelően gyarapszik, akkor nem gondolom, hogy agyon fogom magam szekálni önvádaskodással. Attól még senki emberfia teje nem indult be (tudtommal). Úgyhogy csak nyugisan, békéban, szeretetben ;)

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Jó korán keltem, mi :lol:

Most aludt vissza a töki, én meg az előbb öntöttem be egy csomó kv-t hogy ne aludjak el -gondoltam ő sem fog :roll:

Hú, én meg pont nem akartam hogy úgy hívják a Ricsit mint az apját, igy is van már két józsef, nem kellett a 3. :roll: Sőt egy rokon nevét se kapja a kövi se, ha lehet. Nálunk mindkét családban mindenkit ugyanúgy hívnAK, kivéve engem meg tesómat. Mindenki Lászó, Zsófia, József, Mária :lol: Hát mi újjítunk 8)

Encu!

De jóóóóóóóóóóóóóóóóó :lol: Az én párom kilóg, ő folyton leszolt hogy miért vásárolok, nem is engedte, úgy kellett kiharcolnom dolgokat hogy vegyük meg (szinte mindent mi is örököltünk) vagy mikor dolizott elhúztam egy bababoltba vásárolni :lol: Most meg ő vásárol össze-vissza a tökinek :lol:

Szerintem úgy ahogy fel lehet készülni a császárra, engem sokk-ként ért mikor 36 hetesen kiderült hogy császi lesz. Utána ezerrel olvastam hogy-smint mennek a dolgok ilyenkor és mivel ennek rutinszerű menete van így naggyából felkészülhet belőle az ember. Persze a lelki részére nekem sem sikerült felkészülnöm, tök máshogy reagáltam le a szitut, én egyáltalán nem éreztem azt a földöntúli boldogságot ott a műtőben, utáltam az egész helyzetet, csak túl akartam lenni. Még a benttöltött pár nap sem hozta meg azt a csodás boldogságot hogy babám van, de ahogy hazajöttünk egyből megcsapott a szele :lol: Persze ez csak én voltam, inkább érdekesség képpen írtam le az akkori érzéseimet :wink:

Anikó!

Te is a péterfyben szültél nem? Bocsi ha nem :roll: :oops:

Egy hónapig nem látni anyóst :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de jó neked :wink:

Na még én is hozzáfűzök egy kicsit: egyáltalán nem bűn az hogy kap tápit a manód, ha te úgy érzed hogy a tőled telhetőt megtetteda szopi érdekében de mégsem megy, hát valamit ennie kell :wink: Nem én vagyok a jó Isten hogy elszámoltassak bárkit is :roll: Azokat ítélem el akik saját "kényelmük miatt" nem szoptatnak: ne nyúljon meg a mellem, ne keljen éjjel felkelnem, másnak is lepasszolhassam a manóm hogy "élhessek" stb. efektusoktól ráz ki a hideg, de mindenki maga módján neveli a gyerekét :wink: Ja, és azt lehagytam már a multkor is, csak aztán nem akartam újra felhozni, hogy azért belerokkanni nem kell a mindenáron szoptatásba - fárasztóvolt nekem is de viszonylag könnyen átvészeltük a Ricsivel és hamar több lett a tejem, gondolom ha nem ment volna ilyen "simán" akkor ő is kapott volna tovább tápit hogy éhen ne haljon :roll: :lol: na végleg lezárva a téma :wink:



Közhivatalok, hivatali ü.i.: utálom a pult másik felén ülőket, azt hiszi a legtöbb magáról hogy ő sz@rta a spanyol viaszt -tisztelet a kivételnek :cry: De mivel ültem én eleget a másik oldalon, tudom mien napi 8 órában halgatni a dühös embereket, akik közül nem egynéhány hihetetlen hangnemet üt meg. És sajnos rengeteg van ilyen, az ember hamar felveszi ezt a stílust és mindenkit egy kalap alá vesz.... de azért itt is vannak kivételek (én mindig megpróbáltam kedvesen intézni a dolgokat hisz kedvességgel sokkal több minden elérhető mint a bunkó stílussal, és így sokkal gördülékenyebben mentek a dolgok. :lol: ) Viszont a pénztárosoktól kiver a víz, na azok nem egyszerűek.... :roll: (ez csak mosst úgy beugrott :oops: )



Anikó!

Ari vagy, csak téged érdekelt a kiságyas problémánk :lol: Hát egy kicsit jobb lett ahelyzet de mióta lejjebb tettük az ágyat azóta utál benne lenni a Ricsi. De már barátkozik a hosszabb rácsokkal :lol: Fordulni még mindig nem tud benne, így felébred ha egyik oldaláról a másikra akar fordulni, de a nagyim azt mondta hogy ne izgasson, majd megtanul kisebb helyen megfordulni. :roll: Meg kaptunk olyan tanácsot is hogy ha elkezd menni és már magától biztonságosan tud egyedül közlekedni akkor csak szivacsot tegyünk a földre és azon aludjon. Lehet ha eljön az ideje kipróbáljuk, a szobája gyerekbiztos így elvileg nem gáz az ötlet :lol:



Mondtam már nektek hogy kinyomja magát a Ricsi négykézlábra?????? Olyan ügyi :lol: bár még csak pár másodpercig bírja csak de próbálkozik :lol: bocsi ha ismétlem magam :oops:





Lassan jönnek haza a Gabóék is és teljes lesz a létszám :lol:

Eldugulok, jó sok lettem. Megyek fekszek egy kicsit hátha alszik még egy órácskát a Ricsi..... :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Most láttam hogy Atticy meg Nonóka között csak 2 nap különbség van :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Hogy hű legyek magamhoz :oops:


Anikó!

Este még eszembe jutottál hogy Patrik mien kis mozgékony. Szerintem egyáltalán ne csodálkozz ezen, hisz te sem bírsz megülni a fenekeden :wink: :lol: :lol: Volt kitől örökölnie :wink:


Na tényleg dogulás van.

Szép reggelt minden ébredőnek! :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


dugulás -bocsi :oops:


Hű de égő, megint írtam vagy 5 darabban. Leszokok :!: :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szép jó reggelt!Momcsi,nem 2 nap,csak egyetlen egy nap választja el őket egymástól. :lol:

KépKép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia Timcike!

Te sem aludtál sokáig! Atticy ilyen korán kelő vagy te?
Bocsi-bocsi, hajnalban még két nap volt :lol: még koki voltam :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Jó "reggelt", Lányok (már ha ez az 5 órához képest még érvényes ;) ) !

Móni, én is utánaolvastam ennek a császár-normál szülés dolognak, megoszlanak a vélemények mindkettő mellett is, meg ellen is...szóval valahol a kettő között lenne az aranyközép? :D Érdekes lehetne kivitelezni, egy pillanatra belegondoltam.. :shock: :D
Na szóval, mivel tudom, hogy a természeres szülés egy nagyobb babának elég sokkoló azon a pici lyukon, a császár meg az anyának olyan, mintha csak kiszednének belőle valamit, már tudom, hogy ezek miatt nem kell rossz érzésem legyen, elvégre szegény kicsi lénynek ki kell jönni valahogy, szóval a módja nekem mindegy, a baba szemponját vegyék figyelembe. Nem? Én elég nagy vagyok, sokkal könnyebben teszem túl magam egy fájdalmon, vagy sokkon vagy nemtommin. Na, én így gondolom, de azért várom, hogy mit mond a dokim....30-án megyek hozzá 30. heti UH-ra, akkorra már lehet tudni szerinted? Lányok? Szerintetek?
És Móni (bocs, ha már írtad), téged miért kellett csaszizni? Írtad, hogy kicsit megviselt...még jó, hogy az anyai ösztön tök erős, nem? ;)
A Ricsi meg TÖK ÜGYES!! :D És biztosan nagyon édesen csinálja a kitolásait ;)

Timci, mi van a "kisfiammal"? :D:D:D

Lányok, merre vagytok?

Zsuzsa, még mindig unom a Summerfestet ;)
Pusza

Kép
Kép
encu
 
 


Mi ez a pangás???? :shock: látszik hogy hétvége van :lol:

Encu!

Faros volt a Ricsi így mindenképpen császi lett volna. Programozott lett volna elvileg, párom választotta ki a napot - pont a szülinapjára eső napot dumálta le a dokival. 7-én délután lett volna a császár de nekem aznap hajnalban elfolyt a magzatvizem (Ricsi is apa szülinapján akart megszületni :lol: ) és mire beértünk a kórházba toxémiás lettem ill. a Ricsi bekakilt a magzatvízbe. Össz-vissz 1,5 órát vajúdtam így, pedig hagytak volna végig vajúdni, na és akkor sos műtét és már kinn is volt :lol: :cry:
Rengetegszer átgondoltam hogy a kövi babó hogy legyen, természetesen vagy autó császi. És akárhogy is tagadom nekem hiányzik a szülés élménye és igenis szeretném átélni, bár nagyon féleg tőle, főleg a hegszétválás miatt.
Az első éjjel a kórházba tudtam hogy miért vagyok ott, de frankón elfelejtettem hogy már nincs a hasamban a Ricsi, simogattam és beszéltem hozzá, ill. a hasamhoz és pár másodperc után esett le hogy az biza üres. Több anyukával is beszéltem akkor erről és többen is átélték ezt, szóval lehet hogy ez természetes, nem tudom :roll: De hát nincs két egyforma szüléstörténet, mindenki máshogy éli meg és ez a csodás benne :lol: és hát az eredménye :lol:


Párod otthon van hétvégén, vagy akkor is dolizik?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Hát ma igazán elmondhatom, hogy kipihentem magam! :lol:
Nonó este kilenckor bealudt és csak háromnegyed hatkor kelt, akkor pelus csere, szopi, utána még "beszélgettünk"és háromnegyed nyolckor bealudt (én is) és csak fél tizenegykor keltünk :lol: .

Móni!
Még mindig én szültem a Péterfyben. :wink:
Hát nem irigyellek az anyósodék miatt. :cry: Persze nálunk se zökkenőmentes azért, de mi szerencsére nem lakunk szülőkkel!

Anikó!
Hát próbáltam a 3 órás dolgot, de még nem jött össze... , na de majd ma!!!
Persze azért nem erőltetem, de próbálkozom, majd írom mi lett az eredmény! :)

Encu!
Szerintem se jelent semmit az hogy csöpög az előtej, mert nekem pl. egész terhesség alatt , egy csepp sem jött.
De bizti lesz tejed, ezen ne aggódj. :wink:

Kép
niki+baba
 
 


Niki!
:oops: :oops: :oops: :oops: Bocsi, miért hittem hogy az Anikó :roll:

Ennyit aludni :shock: én úgy tervezem hogy kb. 10 év múlva sikerül ennyit összehoznom :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Kép

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Nagyon kellemes idő volt reggel, 2 órát sétáltunk! Ti mikor szoktatok sétálni? Voltunk battán és Patrik hallgatta a summerfestes hangokat, tetszettek neki az ismeretlen zajok.

Niki!
Nonó ügyes, mostmár bizti nem kel fel éjszaka, ha egyszer rájön, hogy éjszaka van és akkor jól lehet aludni, meg kell is, akkor mindig így lesz!

Móni!
(Én az Uzsokiban szültem az általad nem kedvelt dokinál! - de ezt a témát is lezártuk már :roll: )

Ricsi kúszik is már? Már régen is kinyomta magát, nem? A képeket oylan ügyesen ül, vagy az nem függ össze a mászással?

Azt nem is tudtam, hogy te vajjúdtál, miútán elment a magzatvíz, - mert nállam a m.víz elment és nem történt semmi - hogyhogy hagytak volna rendesen szülni farosan? Ezt az orvos javasolta, vagy te akartál rendesen szülni?

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Éjszaka - 111 fok lesz, vagy + ?

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Vajon melyik gyerekdalra gondoltunk?

1)
Figyelem! Sürgősen megkérünk minden házzal rendelkező puhatestűt,
hogy ingatlanát záros határidőn belül hagyja el, az annak külső
felszínén keletkezett, és azóta is folyamatban lévő tűzeset miatt. A
károsultakat folyékony és félig megszilárdult tejipai termékekkel
kártalanítjuk, amelyek együttes mennyisége egyelőre két napi
fejadagot tesz ki.

2)
Sürgős figyelmeztetés minden kiskorú Katalin nevű lakosunk részére!
Tudomásunkra jutott, hogy hazánkba betört oszmán csapatok Önöket
célpontjuknak tekinthetik.
Áldozataikat először mély nátrium-kloridos forrásban szeretnék
megmeríteni, majd pedig abroncsok alsó tesztelésére használják fel.
Tájékoztatjuk Önöket
továbbá, hogy a nagy sebességel közeledő oszmán csapatok
megérkezésük után fejlövéssel történő kivégzést foganatosítanak.

3)
Megkérünk mindenkit, aki lépéseit nem tudja az általunk megadott
ritmushoz koordinálni, ne álljon sorba este az üzemi konyhán, mivel
számukra rétest biztosítani nem áll módunkban. Emellett felhívnánk
viszont a figyelmet az említett táplálék pozitív tulajdonságaira,
valamint arra, hogy Honvédségünk számára kifejezetten ezt az
ételtípust írják elő a hivatalos szervek.

4)
Mivel a körzetünkben észlelhető csókák csípése madárinfluenzával
fenyegethet, valamint látásában korlátozott kis korú varjak
jelenléte is aggodalomra adhat okot, gyermekünk keresztanyja
kétlóerős járművéért küldetett. Meg kell azonban tagadnom ezt a
kérését, mivel e közlekedési eszközt szintén potenciális
veszélyforrások, pontosabban tollas baromfi(a)k foglalták el.

5)
Teljesen felújított, eredeti meghajtással rendelkező nosztalgiavonat
indul a második vágányról Kanizsa állomásra. Megerősítjuk, hogy a
vonat a kanizsai pályaudvarra megy. A szerelvény elején az irányítási
funkciókért a gépész-menedzser felel, ő az, aki a szerelvényt hajtó
mozdony irányvektorát és sebességét meghatározza. Más források
szerint vonatkísérőként az utolsó kocsiban tartózkodik az a töltött
tésztaféleség, amelynek feje táplálkozásunk egyik legfontosabb gumós
gyökérnövényévé alakult.

Kép
h anikó
 
 


Szia Anikó!

Mi reggel szoktunk sétálni 7-10 között mikor mennyi sikerül, és este ha nincs nagy meleg akkor 6-8 között. Általában napi1,5-2 órát összesen de van hogy a duplája is sikerül. RIcsi függő, meddig bírja :lol:

Csak vajúdhattam volna tovább, szülni nem szülhettem volna semmi képp, tilos volt nyomnom! Mindenképpen császár lett volna.

Régen is kinyomta magát de most négykézlábra eddig ilyen tökéletesen még sosem csinálta, általában csak vánszorgott előre vagy hátra és a feje bele volt nyomva a földbe. Most szépen megemeli magát remélem hamar rájön hogy hogy tudja magát sokáig megtartani és el is indul. Tök jó lenne ha már mászna :lol:

Na a megfejtésekre nem jutott időm, hív a Ricsi....

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Móni, tényleg érdekes ez a te vajúdásod, hogy hagytak annak ellenére, hogy faros volt a Ricsi...De hát gondolom az orvos tudja, mit csinál ;)
Hát, várom, hogy nekem mit mond a doki, választhatok-e napot, vagy hagyjuk magától beindulni....vagy mi..:) Remélem minél tovább bent tudom tartani, és bírni fogja a méhem a tágulást. :roll:

Niki, nem aggódom a tejcsi miatt ;)

Anikó, aranyosak a rejtvények, jókat mulattam rajtuk ;) De azért nem lenne semmi, ha így kellene előadni a manóknak, nem ? :D

Ja, Móni, a párom nem dolgozik hétvégén..van, hogy vmikor be kell ugorjon, vagy itthon dolgozik, de szerencsére nem nékülözöm túl sokat :)

Úgy láttam megjöttek a Gabóék, lassan megint teljes lesz a létszám. Ja, Lányok! Tegnap elég kevés hpzzászólás született..Nektek is sz@rakodott a babanet?

Pusza

Kép
Kép
encu
 
 


Lányok!! Hát ho vagytok? :)

Kép
Kép
encu
 
 


Szia Encu!

Egyáltalán nem érdekes hogy hagytak volna tovább vajúdni, a JÓ korházakban és a JÓ orvosoknak ez természetes. Ugyanis jót tesz mind a babának mind az anyának hogy vajúdhat annak ellenére hogy a kitolási szakasz már nem jön létre. Vajúdás alatt termelődik a magzat szívében egy hormon ami kell a kinti élethez és ha vajúdik az anyuka akkor hamarabb lesz a tejbelövelése és biztosabb a tejcsi is. Bár ez egyáltalán nem szokás csak nagyon ritkán vannak esetek mikor a dokik ebbe belemennek, gondolom nálam az játszott ebben nagy szerepet hogy pont előttem végzett a dokim egy szüléssel és haza akart menni átöltözni mert akkor már 48 órázott :lol: de hát nem jött össze neki :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Móni!

Ez tök jogos! Legalább 50 cikkben olvastam, de agyilag annyira le vagyok pukkanva, hogy nem vontam párhuzamot ;) :P
És akkor a programozott csaszisoknak nincs ilyen jellegű hormontermelődésük, vagy ott is megindítják a szülést, hogy valamennyi azért legyen? NAgyon tündér lehet a Ricsi, ahogy próbálkozik :D

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok lányok!

Már tegnap este itthon voltunk, de a 10óra utazás után rendbe vágtuk magunkat és elaludtunk!
Erre éjszaka hasmarsom vlt s hnytam egészen mostanáig, így elnézést, hogy most esek be!

Encu!
Igazad volt Flóra nagyon jól viselte az utat és tndéri volt végig a friss levegtl edig evett, játszott és nagyokat aludt.

Rengeteg élményben volt részünk és szuperül éreztük magunkat!

Azt eltekinve, hogy a lefglalt szállás nem is létezett és végül sikerült helyet találnuk egy régi ismerős panziójába, ahonnan az utcsó nap átköltöztettek a hegy tetejére! :shock:

Meglepően jól élvezte Tamás is és elmult az allergiám, de hogy én mit szedhettem össze azt nem tudom!

Nagyon nem tudtam visszao! :oops:
lvasni

Most pedig ezerrel pakolok, mosok és vasalok, mert kedden irány a fősuli!

Erdélyben az első 3nap rossz idő volt így bejártuk a környéket még pisztrángoztunk is és az utolsó két nap sófürdőt vettünk, iszapoltunk!

Azért gondltam rátok is!

Most eldugulok és később visszajövök!

Kép
gabriel79
 
 


Bocsi nem a szívében hanem a tüdejében :oops: mekkora baromságot írtam :oops: :oops: :oops: :oops: tüdő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem indítanak programozott császinál egyáltalán, előkészítenek (borotválnak ha nem vagy borotválva, katéter másra nem emlékszem :roll: ), érzéstelenítés vagy altatás és már vágnak is. A máv-ban az a szokás hogy a császis babákat az első egy-két órára mindig inkubátorba rakják a légzés segítésére.


Gabó!

De jó hogy újra itt vagy :wink:

Szerintem néha ugorj majd át részeket, ha visszaolvasol :wink: :lol: van szopis téma :roll:

Elég kalandosra sikerült az utatok :roll: Na de hogyhogy nem létezett a szállás??? Előre fizettetek??? A lényeg hogy minden jól sikerült aztán :wink:

Flórának így utólag is boldog hófordulót kívánunk, nemsoká egy éves a csajszi :lol:




A 3-ast nem tudom segítsetek!!!!!!!!!!!!!! :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Encu!
Vannak dokik akik kivárják a szülés megindulását ha császis vagy akkor is, szerintem kérdezd meg erről a dokid hogy mi lenne a véleménye erről. Meg aztán leeht a te esetedben amúgy is megindulna a nagy nap előtt így nem is kell rajta törnöd a fejed :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


A drága Patriknak is boldog hófordulót!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Móni, igen, nekem sem tűnt fel a szívében helyett a tüdő :) Pedig tudtam ;)
A 3-as az "aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére" című remekmű :)

Gabó, örülök nagyon, hogy jó élményekkel vagytok, sejtettem, hogy Flóra élvezni fogja, de szupi, hogy Tamást is lekötötte a dolog :) A kalandos részek meg direkt jók ;) :P
Remélem jobban vagy mostanra, lehet, hogy az izgalom, hogy nem lesz veled a Flóra, nem? Lelki eredetű...

Na, muszáj fagyit ennem, mert kezdenek előjönni az elvonási tüneteim, meg a gyerek is követelőzik:)

Barbi, Zsuzsa, rég voltatok!

Pussz

Kép
Kép
encu
 
 


Hála az égnek a hasmenésem elmúlt, de még émelygek!

Encu!
Pont amikr hazaértünk battára akkor jöttél velünk szembe, még integettél is!
Lehet, hogy igazad van és lelki eredetű, de nagyon rossz!

Móni!
Ok! Majd átugrom! :wink:

Én mondjuk simán szültem, de előtte elmndta a szülésznő, hogy ha csasziznak valakit, akkor is kell vajúdnia, mert beindítja az oxitocint!
Viszont a nővéremnek promgramzott csaszija volt, mert azt mondták, hogy a méhe nem bírja el az összehúzódásokat!
Viszont ha az Encunak szívproblémái vannak lehet, hogy nem hagyják vajúdni.

Ez a 111fok ez elég vicces! :lol:

Anikó!
Ne keseredj el, mert vannak átmeneti időszakok, később megint sok lehet, de befolyáslhatja a nagy meleg is!

Niki!
örülök, hogy jól aludtál!

Zsuzsi!
Nem látom az élmény beszámolót, vagy csak átugrottam vlna?

Barbi!
Ti jól vagytok?

Timcike!
Üdv közöttünk!

Lányok a találkozót meg kéne beszélni, igaz lehet, hogy szeptember eleje lesz belőle! :oops:

Csilla!
Ti jól vagytok???

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok


Na vagyok, elküldtem a lányomat, nyaral, ni. Most már tudok írni eddig
Mostam, meg vasaltam neki legyen ruhája, amit elvisz, mert hát már nem mindegy mit viszünk el, vagyis nem mindent vesz már fel. Ja és nem én döntök, hanem ö.

Na szóval a nyaralás jó volt Hévízen voltunk HOTEL PALOTÁBA
Szép hely nagyon sokat sétáltunk főleg reggel a Zoéval kettesbe, mert ö 6 kor kelt vagy előbb. És hogy apáék aludni tudjanak sétáltunk Voltunk, Hajózni is voltunk a Balaton meg sétáltunk Keszthelyen az is, szép Egyszóval nagyon jó volt remélem jövőre is, eljutunk valahova 1o éve nem nagyon voltunk csak 2-3 nap a mentünk el. Nagyon kellet már. Nekünk. :D

Kérdezetek, ha érdekel még valami
anha
 
 


Jó estét :)

Gabó! A lányokat magamra is értettem, de milyen találkozóról beszélsz? Vagy átugrottam valamit? :) Ez mostanában gyakran előfordul itt ;)
JA, télleg? Te is ott ültél a kocsiban? :) Csak a párodat láttam, de örülök, hogy akkor sikerült Neked is csápolni! ;) És jó, hogy jobban vagy!

Többiek!!! Hol vagytok??
:)

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Felkeletett az éhség, megyek reggelizni!
Szombat, vasárnap egésznap sétáltunk, vásárolgattunk - jó hosszú volt, Patrik úgy kifáradt a nézelődésben, hogy este 7kor elaludt és reggelig szúnyált, nem kelt fel semmire még a fürcsi is elmaradt!

Móni!
Láttalak tegnap sétálni füreden a pároddal és a Ricsivel, csak mi már pont befejeztük a sétát és igyekeztünk hazafele, szerintem te nem vettél észre, majd legközelebb megállunk, csak most későn kapcsoltam.
Nagy már a Ricsi, és ül a babakocsiban? Jó kis járgánya van. Ez új kocsi?

Encu!
A Móni az császi előkészítésből a beöntést kihagyta - szerintem azt is adnak ? !
Ezt a császáros vajjúdás dolgot még nem hallottam, de van benne valami, nállam semmi jele nem volt fájásnak, tágulásnak.
A császárosoknál - akkikkel én beszéltem - kb egy hét múlva volt tejük, addig vízet adtak a babának.
De tényleg Móni neked egyből volt tejed, az nagyon jó lehetett.

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Anikó!

Nekem a 3.napra bedurrantak a ciciim, úsztam a tejben szó szerint, folyt össze-vissza. Nekem nem volt beöntés. Meg mindek öntenek be, hisz pár óra mulva felállhatsz és akkor már tudsz menni wc-re. Legalábbis a máv-ban ez a rendszer és ha nincs székleted magadtól két nap alatt akkor a harmadik nap kapsz kúpot. Nekem volt magától :lol:

HOl futottunk össze?????? Jött velünk szembe egy kocsis kisbaba, azok voltatok????? vagy autóval voltatok már akkor???? jajj de kár hogy nem taliztunk igaziból :lol:

Na megyek, mert párom idegbajt kapott hogy korán reggel kopácsolok itt a fülébe :oops: :lol:
Nem új, már jómultkor írtam hogy kaptunk egy új kocsit, ez még az, de már készülünk egy tejlesen újjat venni ami kisebb helyet foglal összecsukva a kocsiba.

Igen, ül a Ricsi, teljesen felhajtottuk az ülést mert ha nem akkor felül magától, így felesleges féligülőben kocsiztatni :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Jó reggelt, sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy érdeklődtök utánunk, jól vagyunk, mindannyian.

Császáros vajúdásos témával kapcsolatban, én sem hallottam ilyet, hogy hagynak egy kicsit "szenvedni". Annak idején nekem is elment a magzatvizem, és faros volt a Szilárd, így mikor beértünk a kórházba, előkészítettek (beöntést én sem kaptam), és megcsasziztak. Nekem az alatt a nem egész 3 óra alatt abszolút nem indultak be a fájásaim...Most nem tudom hogy lesz, egyáltalán befordul e a baba, mert még csücsül :(

Móni nagyon ügyes a Ricsi, biztos nemsokára mászik, aztán majd figyelheted minden lépését :lol:

Encu, nem semmi párod van, hogy így mindent megvett nektek :) Akkor már nagyon várjátok Karcsikát. Nekünk még a kiságy a padláson van, ruhákat ki kell mosni, és még pár dolgot vennem kell, mint pl: mellszívó, hogy legyen majd a kórházban :) Egyébként csaszi ellenére nekem is bedurrant a mellem a 3. napon....és előtej nem csöpög most sem :roll:

Jó, hogy már visszajöttek a nyaralók, Zsuzsa, Gabó, örülök, hogy jól éreztétek magatokat, szerintem minden évben szükség van pár napra, hogy együtt legyen a család, és pihenhessen :D mert hát itthon úgyis csinál mindig valamit az ember.

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Sziasztok!

Nekem egy barátnőm javasokt egy teát, ami a tejtermelést segíti, meg begyorsítja, neki bevált, azt fogom majd magamba önteni akkor közvetlen az események előtt, meg után :)
Anikó! Milyen vizet kap az a szegény gyerek, aki nem szopik?! Ilyenről viszont mégtényleg nem hallottam...:( De brutálisan hangzik!

Barbi, a párom tényleg nem semmi, várja a trónörököst, mint a Messiást :) Már nem is nagyon tudnék olyan dolgot mondani, ami még hiányozhat Kiskarcsi kényelméhez ;)

Ti mit csináltok ma, Lányok? Van valami jó progi?

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Progi: megint itt vannak anyumék délig így tuti programom van :lol: közben felhívtuk nagyimat hogy hogy van és kiderült hogy tele lett az egész teste hólyagokkal így párom most felment békásra hogy visszahozza őt a László korházba utána meg haza viszi, ha hazaengedik nagyimat. Szegények, bizti csücsülni fognak a dugóban, minden le van zárva budán :evil: Remélem nem valami fertőző nyavajája van nagyimnak mert akkor nem tudom hogy oldjuk meg a karantént, na erre gondolni sem akarok :roll: :evil:

Az a víz itatás napokon keresztül tényleg elég brutálul hangzik, de az előteje az mindenkinek van az elején, nem? Az meg pont elég míg be nem indul a rendes tejcsi, vagy ott a táp ha nincs egyáltalán tejcsi..... na megint téma :roll: Offffff

Na megyek mert szanaszét szadizzák szerencsétlen Ricsit, mostanában nincs meg egy percet sem nélkülem :roll: :lol: 8) :? :shock:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Jajj a legfontosabbat kihagytam!

Tali: nekünk az lenne a legjobb ha szeptember első hetében lenne, persze ha máskor lesz az sem gond csak akkor párom nem tud jönni :roll: már ha pasis megmozdulás lesz 8)

Gabó! és akkor nálatok vagy inkább ne??????

Hű de várom már, tök jó lesz mindenkit személyesen megismerni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: már ha mindenki eljön :roll: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Móni! Már a kocsiban voltunk és mentünk ezzerrel!
Majd legközelebb, bizti még találkozunk, akkor megállunk!

Víz itatás: valamit kell enni-inni szegény gyereknek, nem mindenkinek van előteje, hiába folyt nekem míg terhes voltam akkor amikor már kellett volna akkor nem jött!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Én császár után nem kelhettem fel sőt még a fejem sem mozdíthattam meg 12 óráig, volt aki 24 óráig nem mozoghatott. A gerincembe kaptam epidurád. Az egyik csaj nem bírt magával és mozgott az ágybán- császár után, meg tekergette a fejét és utánna szét akart robbani a feje 3 napig sírt, annyira szúrt neki a feje - kapott midenféle orvosságot rá, de akkor már nem segített.
Ezért kaptam én beöntést! A kaki, pisi dolog utánna úgy volt ahogy a Móni mondta.

Encu!
Én a laktoherb teát ittam napi több litert ... ! Nem tudom segített e vagy sem, de biztos!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Anikó!

Nekem spinális érzéstelenítés volt, 5 órát kellett feküdnöm aztán kivágtak az ágyból :lol: Epidurálnál van fejfájás :shock: , a fejfájást úgy hívják hogy spotspinális fejfájás, spinális érzéstelenítés után van. Eddig ezt így tudtam de majd utána nézek vagy rákérdezek a dokimnál ha megyek hozzá, ez érdekel mert ugye ha természetesen szülsz is edát adnak, de akkor ha elmúlik az eda mozoghatsz azonnal és nincs fejfájás :shock: Én így tudom :roll: na izgat ez a téma.... :shock:

Szegénykém 12 óráig fejt nem emelve feküdni :shock: meghülyültem volna úgy, tök gáz volt. Főleg hogy úgy kellett szoptatni meg inni :shock: Hát a szopi nem is sikerült :roll: :lol:

Én hüle azt hittem hogy az előtej az mindenkinek van 8) Bocsi :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Ja még annyit tudok erről az érzéstelenítés balhéról, hogy a tű vastagságától függ hogy mikor kellhetsz fel az ágyból, vannak kórházak ahol nagyon vékony tűvel dolgoznak és vannak ahol vastagabbal. Sajnos ez sem egyforma, szerencse kérdése milyen aneszteziológust fog ki az ember :evil: Akkor viszonylag szerencsés voltam az 5 órával :roll:

Ha már itt tartunk, te is remegtél mikor múlt el az érzéstelenítés? Én alig bírtam egyenesen feküdni, úgy remegtem, tök furi volt :shock:

Jajj most elkezdtem nosztalgiázni........ :lol:


Kár hogy nem taliztunk, ha sétálok általában nézek mint a vakegér magamelé. Tegnap meg pont párom oltogattam hogy tegye már helyre a szüleit és pakolja ki a sok szemetet 8) Legközelebb figyelek majd :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Na közben találtam is egy beszélgetést erről a babaneten, bemásolom:

Második gyermekemet várom, 18 hetesek vagyunk. Az első babám 2 éve császármetszéssel született. Az orvosom szerint sajnos 99 százalék, hogy császár lesz. Az elsővel kapcsolatosan szörnyű élményeim maradtak, főleg a spinális érzéstelenítés miatt. Két nappal a szülés után "vissza kellett szúrni" mert a szúrás helyén folyt a gerincvíz, elviselhetetlen fejfájást okozva. Ezt a visszaszúrás megszüntette, de ennek helyén hat hónapig komoly gerincfájdalmaim voltak. Tudom, hogy altatásban is lehet végezni a műtétet, de inkább arra lennék kíváncsi hogyan lehet elkerülni a csorgást a spinál után? Engem 6 órával utána felkeltettek és lezuhanyoztattak, lehet, hogy kevés volt ez a hat óra? Lehet kérni, hogy 12 vagy 24 órát maradjak fekve? Az sem egy álom, de jobb mint a tortúra... EDA-ban végezhető-e a műtét?
Válasz:
A postspinális fejfájás valamennyire alkati kérdés, mert a hősidőkben is volt olyan, akinek nem fájt a feje spinál után, holott akkor még nem voltak annyira ideálisak a körülmények.
A jelen álláspont szerint az ideális kombináció a nagyon vékony, nem hegyes tűvel való szúrás, a viszonylag rövid (6 órás) fekvés, sok folyadékfogyasztás. Tehát nem biztos, hogy a 6 órás fekvés kevés volt, az is számítana, hogy milyen tűvel történt a szúrás (amit az aneszteziológiai
jegyzőkönyvben rögzítenek).
Ettől függetlenül ismert előzmények után nyugodtan lehet kérni a hosszabb idejű fekvést.
A műtétet epidurális érzéstelenítésben is el lehet végezni. A szövődménymentes EDA esetén elenyészően kicsi a beavatkozást követő fejfájás. Azonban, mivel az EDA-t vastagabb tűvel, de egy réteggel kívülebb szúrják, ezért olyan kórházban javaslom ezt a technikát kérni, ahol az aneszteziológusoknak nagy gyakorlata van az EDA kanül behelyezésében. A kevésbé gyakorlott kollegák esetén érthető módon gyakrabban (természetesen így is ritkán) fordul elő a hajszálnyit mélyebb szúrás. Ez a tű hegyének spinál-térbe jutását jelenti, ami a tű vastagsága miatt gyakran jár postspinális fejfájással.
Természetesen járható út az altatás is. Gerincvelőközeli érzéstelenítést (is) csak akkor végeznek bárkin, ha beleegyezik. Hátrányai: a babát nem látja rögtön, az első sírás hangjaitól (és egyes helyeken az első simogatástól, puszitól) meg van fosztva. Utána kába, nem tud olyan hamar, olyan közel kerülni az újszülötthöz . A nőgyógyász szemszögéből: gyorsan, nagyon gyorsan kell dolgozni (a baba kiemeléséig), hogy a baba ne legyen lusta levegőt venni a beléjutott gyógyszerek miatt. Az aneszteziológus szemszögéből: gondosan kell mérlegelni minden gyógyszert, minden milligramot, hogy a babát akkor se kelljen kezelni, ha pl az összenövések miatt hosszabb ideig tart a baba kiszabadítása.


Hát én tényleg azt hittem hogy edánál ki van zárva a fejfájás de akkor ez az anesztez pancserságán múlik :evil: :evil: :evil:

Pont emiatt szerettem volna edával a császárt de a mávban csak spinállal csinálják. Hát akkor teljesen mindegy :evil: Bocsánat a kételkedésért, nagyon bíztam a tudásomban :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Kisördögöm pár percesen és két naposan: Kép Kép

Na fel is kelt, vége a nosztalgiázásnak :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


A spinálissal kapcsolatosan annyit, hogy ez lehet alkati kérdés is, hogy kinek milyen tűvel szúrnak, nekem is 12 órát kellett feküdnöm, de volt ott akinek csak 6-ot. Viszont nekem a fejem szerencsére nem fájt. :) Ez a visszaszúrásos sztori elég durva :shock:

Én csak másnap kaptam meg Szilárdot, és akkor volt az első mellretétel, nagyon nem akarta, meg én is béna voltam :oops: ,de aztán belejöttünk, segítettek sokat a kórházban, mert olyan kis pici volt, és állítólag a koraszülötteknek még fontosabb az anyatej, meg előtej, valahol olvastam... :)

Tejtermelést serkentő teát én is ittam, az elején meg amikor kevesebbnek gondoltam a tejet, meg állítólag jó a baba bélműködésének is. Laktoherb, vagy fitolac is van ez nem biztos... :oops:

Kimeríthetetlen ez a szopi téma, bocsi akit zavar :)

Kép

Kép
sbarbi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?