Új privát üzeneted érkezett!

Benszi, nem tudom, h feküdtem ki a vizet, de tény, h 'visszakaptam' a bokámat és a lábaimat, az arcom is keskenyebb lett és a hasam is kisebb, mióta fekszem. nem tudom, hogy.... :? :roll:
mi az, h nem lesz Klinika??? :shock: :shock: :shock: bár én hivatalosan az istván kórházban szertnék szülni, de ugye oda koraszülötteket nem fogadnak..

Kép
an°°di
 
 


Andi!
Én a hivatalosról kérdeztelek,ha mondjuk benn maradnának 36.hétig!
11kg?Hát az nagyon jó!Én itthon fetrengek és unalmamban kajálok,ezért van rajtam az első héttől kezdve 12kg.Bár lombikos lévén,mivel hormonnal szúrkáltam még magam a 12.hétig és akkor jött fel 3kg,állítólag azt nem kéne számolnom!
De akkor is visszakéne vennem a kajcsiból!
Vendég
 


Hát Andi, nem irigyellek a varrogatásért, de mindent a babákért!
Gondolunk majd Rátok!
Szerintem sem nagyon grasszálhatsz utána :cry:

Kicsit most még jobban fosok a mai méhszájvizsgálattól :oops: megyek is visszafekszem :?

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi az aggódást... :| :( Azért én tényleg szoktam szorítani...Hál'Istennek jó lett a cukrom és az egyéb laboros leleteim is,csak kicsit vérszegény vagyok,napi 2 vastabi.



Dóri,
Ha tudnám kinyomtatnám amit írtál,de akkor az egész oldalt kéne és az tényleg sok... :lol: :wink: Nagyon köszi a sok hasznos infót! :lol:

Benszi,
De jó,hogy írtad!!!Így most mégjobban megnyugiztam! :lol: De akkor miért babaolaj?Arra gondolnék,hogy akkor ez egy antiallergén cucc,nem?Amúgy elég gyomisavas is vagyok és akkor is azt gondoltam,hogy a babainnivalók bizti jók lesznek,nem bánthatják a gyomrot.A nagy fütyit,nagyon gáz...Legjobb a mild juice sztem.
Nem tom,hogy hogy,de nekem is bejött a pihisebb életmód és a kevesebb folyadék!Gondolom,ha nincs leterhelve a test,nem kezd raktározni,aztán a tudományos magyit nem tom. :roll: :lol:

Andi,
Tarts ki!!!És nagyon drukkolok,hogy ne kelljen elöbb szülni meg kórházba fetrengeni!Az astra az jóóó,tök jóóó,gratu!Merthiszen:OPEL,SOSEM KOP EL!!! :lol: :lol: :wink:


Tontica,
Annak tényleg örülök,hogy a papámtól kaptam szép kreol bőrt,viszont képzeld csak el a barna alapon fehér csíkos cuccot!! :wink: :lol: :lol: Jó hogy jött a festő,és az is megnyugtat valahol,hogy nem csak a magyar építőiparban sikk a linkség! :roll:

Hú,Zsanett
De közel vagy már!!!Ez nagyon izgi! :lol: Drukk-drukk! :lol:


Ja,azt mondta a dokim,nem szabad simizni a hasat,mert méhgörcsöket okoz6.Azt mondta,tegyem csak rá a kezem,de ne simizzem(se más!:-))Tegnap mikor ott voltam a dokimnál,7-re utánam szült és kilencre amikor vissza kellet mennem már megvolt a Babó,tök izgi...:-))Míg én cukroztam,Ő világra segített egy Gyerkőcöt. :lol: El is ment fél órára sétizni mert azt mondta,bírkóznia kellett! :lol: :lol:

Megyek gyártani marhapörit abba sok a vas!

Szép napot mindenkinek!!

Kép
bogyótanya
 
 


Andi!

NYugodj meg, jövő héten már 32 hetes leszel, az ugye a vízválasztó. Elvileg innetől már nem szorulnak tartós gépi lélegeztetésre a picik,de a Kilnikák a legjobb hely az országban, jó kezekben leszel.
ÉS próbálj meg relaxálni. Meleg zuhany stb...
Ez a varrás elég brutálul hangzik,
Keményedni is szokott a hasad?

Nekem is volt e -coli, de én a felfázásomból "szereztem", onnan ment át a cucc póriasan fogalmazva.


D.
Vendég
 


Bogyó!
A terhesség alatt kétszer használtam a Johnssont és mindkétszer megőrültem annyira vakaróztam!Először az injekcióra gyanakodtunk,de azt is leváltottuk és mégse múlt el,tehát tutira mentünk!Patikusok is mondták,hogy ha már kétszer kijött akkor bizti attól van,mert minden kencét leváltottam csak ezt nem!Azóta még a tusfürdőt sem használom és a gyerekek nek sem fogok venni,hanem csak a patikai legolcsóbb krémek a legjobbak!rengeteg anyuka mondta és ha belegondoltok mi azon nőttünk fel,mert akkor csak az volt!Illatmentes így nincs mi allergizáljon!Teljesen natúr!
Vendég
 


Benszi,
Ezt én is hallottam.Én is gyógyszertári cuccokat fogok venni!
De mondd meg,hogy lehet,hogy mégis ilyen népszerű ez a k*va jonsons?Tesztelik ezt egyáltalán?Hu,ugy ki tudok akadni ezeken...Ma már szerencsére nem vakizok annyit... :shock: :lol:

Kép
bogyótanya
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk :lol:
Méhszáj C3000

Lili 1240g
Dorka 1450g ( a kis pufi )

Minden ok, és csak négy hét múlva kell menni, ha nem lesz semmi baj :!: :!: :!:

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Andi!
Háát, nem irigyellek a varrogatásért. :( Vajon miért kezdett kinyilni az a méhszáj? Vagy ezt nem lehet tudni? De ne aggódj, végülis már a 30. hétben jársz, azért elég közel vagy már a végéhez!

Juci!
Gratula a kis husi lányokhoz! Csak így tovább! :)

Dóri!
De hasznos amit írtál. Ezek szerint legyünk kicsit szigorúak a gyerkőcökkel?
Képzeld nekem is lesz egy ágyam a bébik szobájában, hogy ne kelljen rohangászni éjjel. Nem mintha olyan óriási lenne a lakás, de azért mégis...
Jelentem, kórházi cucc 80 %-ban összepakolva. :wink:
Kérdés: vittél magaddal a kórházba mellszívót? És hogyan sterilizáltad? Mert, ha itthon sterilizálom, és elkezdem hurcibálni, akkor szerintem nem ér semmit, meg a kórházban is kellene a fejések után. VAgy a kórházban nem nagyon lehet fejni? De mi van, ha a babák nem akarnak szopizni odabenn?
Ha jönnek a babák írok sms-ezek mindenképpen. A telcsi miatt elnézést, :oops: de kicsit elvoltunk a babaszoba rendezgetésévél és a nagytakarítással így etekintetben eléggé szétszórt lettem, de azért még ne lepődj meg, ha rádcsörgök... :wink:

Bogyó!
Én is hallottam ezt a hassimizős tiltást több forrásból is. Lehet, hogy van benne valami, úgyhogy csak módjával simizzünk!

Bocs, hogy csak ennyit írok, de egyre nehezebben megy az ülés, a fekvés, meg minden...

Puszi Mindenkinek
Gica

Kép
gica1
 
 


Sziasztok Lányok,

de sokat írtatok!

Andi
Drukkolok nagyon, hogy minél tovább maradjatok egyben! Ez az összevarrás elég durva, de az orvosod biztosan tudja, mit miért csinál! Ha ezentúl csak fekszel, biztosan hosszan ki lehet húzni ezt az időt, és már nincs olyan sok hátra! Sok erőt kívánok!

Dóri
Köszi, hogy leírtad a napirendeteket! Én is azt gondolom, hogy szigorú napirend nélkül képtelenség ezt győzni. "Egybabás" ismerősnél is láttam olyat, hogy du.5-kor is még ott száradt a reggeli és a löttyedt kávé az asztalon, mert képtelen volt az anyuka összeszedni magát. Nyílván ez alkati dolog is, csak mi ikresek nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy szétessünk. (Persze majd kiderül, hogy én hogyan győzőm...előre lehet elméleteket gyártani...)

Egyébként volt segítséged, aki bevásárolt, takarított, főzőtt?
Volt olyan, hogy valaki átvette tőled a gyerekeket és egy kicsit el tudtál menni a saját dolgaidat intézni, stb. Tudtál egy kis időt magadra is fordítani? Vagy erről az ember inkább ne is álmodozzon?

Judit
Jó vidám lett a babaszoba! Nagyon csinos vagy!

Gratulálok a zárt méhszájas lányoknak! Csak így tovább!

Még egy kérdés: Mindenki ikres babakocsit vásárol?
Mi budapest belvárosában lakunk, 2. emeleten (jó magas emeletek! lift, tároló nincs) úgyhogy el sem tudjuk képzelni, hogy hogyan tudnánk ikerkocsival mozogni. Néha még egy kocsival is nehéz elférni a járdán...Úgyhogy mi biztos 2 különállót veszünk. Ezzel csak én vagyok így?

Tényleg nem szabad a hasat simogatni? Én gyakran szoktam, de még nem volt problémám, sőt éreztem, hogy kommunikálok a babákkal!
Na mindegy, majd gondolatban...


Jó pihenést mindenkinek!
Dorka
25.hét 2.nap
szdorottya
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Köszi! :) Így leírva egész élhetőnek tűnik a dolog. Azért félek tőle! Az bizti, hogy szorosan kell fogni a gyeplőt, szigorú napirend, meg minden...De most pl, ahogy ülök Kingus mellett és simizem a hátát elalváskor, összeszorul a szívem, mert vszínűleg erre sem jut majd időm :cry:

Andi!
Jujj! Nem hangzik túl jól ez a varrás! De ha ezzel bent maradnak, akkor megéri!

Juci!
Csodaszép a szoba!

Dorka!
Hogy fogsz egyedül sétálni menni a 2 gyerkőccel külön kocsival? Gondolom, a te párod is dolgozik napközben...Hogy fogod megoldani?

Én megőrülök a viszketéstől! A kiütések már visszamentek, tehát nem aziook viszketnek. De akkor mi???? Én is lánykám fürdetőjével fürdök-lehet, hogy nem kéne? De tetőtől talpig viszketek. Tegnap éjjel 1-3ig rejtvényt fejtettem...Nappal sem jobb...Fáradt vagyok! Nincs valakinek ötlete?

Kép
Kép
maminti81
 
 


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Már 2 órája fent vagyok, és megőőőőrülök a viszketéstől!!! Segítség!!!!!!!!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Szegény Maminti!

Tegnap nekem is viszketett kicsit délután, de nekem annyira bejön a Milupa krém.

Gondolom már nagyon kivagy a nem alvástól.
Lehet, hogy meg kellene próbálkoznod egy bőrgyógyásszal, hátha van valami jó ötlete...

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Maminti!
Calcium pezsitabletta!Vizes borogatás!Sajnálom a viszketést nagyon!
Bogyó!
Én sem értem,de állítólag a terheseknél sokaknak kivált allergiát!
Juci!
Szép nagyok a lányok!Nekem C2000 a méhszáj!Neked miért 3000?
Dorottya!
Én is csak ráteszem a kezem a hasamra és nem simizem,elég amikor naponta kétszer krémezem!Mi egymás mögöttit veszünk kocsiból!Ha két külön kocsit veszel,akkor együtt soha nem fogod kivinni őket csak akkor,ha valaki megy veled!
Andi!
Hogy vagy?
Vendég
 


Sziasztok!

Benszi, akkor Neked még nincs nyitva, de kezd ellaposodni vagy mi :roll: , annyira én sem vagyok képben, de a 3000 az a teljesen jó.

Dorottya, nekem is ezek az aggályaim a külön kocsival, hogy viszed őket sétálni. Bár állítólag van ilyen ikerkapocs, de akkor meg ugyanott vagy, hogy tök széles, szerintem az egymás mögötti a legjobb.

Andi, remélem minden rendben veletek!!!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Ja, én is 11 kg-nál tartok a tegnapi mérlegelés szerint, meg lettem dicsérve :lol:

jucicuki
 
 


Sziasztok lányok!

Most, hogy engedélyeztek egy kis felkelést itt vagyok ismét! A görcsölés és a vérezgetés úgy tűnik teljesen eltűnt szerencsére egy hét fekvés után. :?
Valaki tudna adni felvilágosítást arról, hohy iker babáknál melyik hónapban mennyi hízás az elfogadható? Bár az én testsúlyom elég érdekes! Tegnap este 10 órakkor 81 kg, ma 1/2 11-kor már csak 77 kg! :roll: Nem igazán értem, de a mérleg ezt mutatta! Ja, és 75 kg-ról indultam! :oops: Kicsit sok voltam már indulásnál is a 172 cm-hez! :cry:
Mi egymás melletti babakocsit fogunk venni valószinűleg. Az első emeleten lakunk, lift az egyébként sincs. Egyedül teljesen elképzelhetetlen számomra, hogy elinduljak ahárhová is a gyerekekkel! Kép Babakocsi
rnecsi
 
 


Benszinek:

A cervicogramm értéke egy négyjegyű szám: első jegye a nyakcsatorna hosszúsága. Az érintetlen terhes méhszájat 3-mal jelöljük, a 2 a megrövidült, az 1 a gyakorlatilag kifejtett (elsimult, tehát a szülési táguláskor bekövetkező változás) jelölése. A következő számjegyek sorrendben a nyakcsatorna külső-középső-belső részének nyitottsága cm-ben. Terhesség alatt a C=3000 az optimális, zárt méhszájat jelöli.

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


CSillának:

Súlygyarapodás

Aki gyermeket szeretne, már a fogamzás előtt legalább fél évvel próbálja meg elérni és a későbbiek folyamán megtartani a testmagasságának megfelelő testsúlyt. Aki kórosan túlsúlyos vagy sovány, az a terhesség előtt beszéljen orvosával, és tegyen a normális súly eléréséért.

A kismama a várandósság elején ne egyen két ember helyett. Táplálkozása legyen rost- és fehérjedús, de nincs szükség többletkalória bevitelére. 10-14 kg-os súly-gyarapodásnál többre semmiképp nincs szükség. Lehetőleg ez is a terhesség második felére essen!

Lényeg a fokozatos testsúlynövekedés. Sem a túlzásba vitt hízás, sem a kevés gyarapodás nem használ a babának, a mamának.

A túlsúly elkerülhető, ha a kismama sok zöldséget, gyümölcsöt, sovány húst és tejterméket fogyaszt. A folyamatos mozgás, a séta, segít abban, hogy ne rakódjanak ránk fölösleges kilók. Ha a terhesség alatt feküdni kell, táplálkozásunk maradjon továbbra is változatos, csak kisebb adagokat együnk. Folyókúrázni szigorúan tilos a terhesség alatt, mert a magzat nehezebben jut hozzá a fejlődéséhez szükséges tápanyagokhoz.

Hogy mekkora súlygyarapodás számít normálisnak a terhesség alatt, az függ a terhesség előtti súlytól is. Egy átlagos súlyú nőnél kb. 10-14 kg az, amit az orvosok is elfogadnak. Ennél lehet kevesebb is. Ikerterhességnél 16-20 kg az ideális súly-gyarapodás. Miből tevődik össze a súlytöbblet: az újszülött kb. 3-3,5 kg, ugyanennyi a szervezet megnövekedebb tápanyagraktára, a mellek és a méh kb. 4 kg-mal több, majdnem 2 kg-nyival több folyadék van a testben, amelynek mennyisége 50 %-kal is megnőhet, és a magzatvíz súlya is kb. 1 kg-ot jelent. Nem kell aggódni, mert pár kiló súlytöbbletet fogyókúra nélkül is le lehet adni.

Nem tudom mennyit segít!

Judit

jucicuki
 
 


sziasztok!
köszi a kérdéseket és a drukkokat. tök jól vagyunk. kivéve azt az apró kellemetlenséget, h én sem aludtam, mert nekem is el kezdett viszketni a hasam, és fájnak a repedések :? szeren csére azonban csak éjszaka, így ma délelőtt kialudtam magam. most teszek-veszek kicsit, persze csak fekve, amit lehet

méhszáj: 3000 a tökéletes, zárt máhszáj zárt nyakcsatornával
2000 megrövidült méhszáj (én a helyedben, Benszi, erre rákérdeznék a dokimnál minél előbb. nekem is 2es az első szám már. nem paráztatni akarlak...)
3100 méhszáj okés, de a csatorna kicsit, egy ujjnyira nyílt...

Dorka, ha a belvárosban laknék, én is egymás mögötti kocsit vennék. pl olyat, amilyet itt hirdetett vki vmelyik nap..

Kép
an°°di
 
 


sziasztok!

velem nem sok minden történik...itt irigykedve olvasom aki már a végén jár.

maminti :( sajnálom a viszketést. de talán elmúlik lassan.

benszi! én is elmennék a dokimhoz, nem tom az a 2000-es gyanús..de lehet oszt semmi nincs ám!

Tontica! Már Te is nagyon a végén jársz! még egy kicsit maradjanak, atán nemsokára láthatod a bébiket! nagyon jó neked!
Az AFP eredmény jó soká lesz még. 28-án lesz meg.

Babakocsi ügy: én is nézegetem már, de sztem is praktikusabb az egymás mögötti, de én is mellettit szeretnék. de nekem még korai.

Lassan érzek mozgolódást a pocimban! Ti mikor éreztétek először?
Nagyon jó érzés, most csak olyan kis light-os.

további szép napot!

Zsu

zsuzska80
Szombathely
 
 


Sziasztok!

Juci,
minket is megdicsért a doki,de Ő soha nem mond számokat,csak annyit mondott,szép vagyok belül,mint újkoromban... :lol:
Én is jól állok súllyal is,azért is kaptam dicséretet,azért nagyon jó érzés így kijönni a kórházból! :lol: :lol:
Most nem emlékszem,a Te babáid 1 petéjüek?Vagy mindenkinél ilyen súlykülömbség van?

Bogyók 1370 és 1440 grammosak voltak kedden,úgy látszik itt mindkettő kis dagi!Hurrá!!! :lol: :lol:

Andi,
Örülök,hogy jól vagy!Írtam privit,de lehet,hogy nem ment át,mert trotyilassú most a gépünk... :twisted: Írtad múltkor,hogy írsz egy másik fórumon,arra reagáltam csak.Mert van egy másik fórum ahol én is szoktam sokat olvasni,mert tök okosakat és hasznosakat írnak,és kivi voltam uaz e??! :roll:

Mindenkinek szép napot!

Kép
bogyótanya
 
 


Zsu,
én kb.a 4 hónap közepétől ilyen kis rebbenéseket,aztán egyre intenzívebben,mostmeg már kirúgják a ház falát!:-)

Babakocsit úgy néz ki,hogy a sógórnőmék egy belga licitálós oldalon szerzik be nekünk(Ők kint élnek),egymás mögöttiset.
Itthon is néztük,de sztem horror áron van... :shock:

puszi

Kép
bogyótanya
 
 


Rnecsi!

Ugyanilyen kocsimat árulom most, mert vettünk helyette két külön kocsit

(Dorottya, mi gyakorló ikresek is így vagyunk... :) )Pár ezer Ft-ért esernyő kocsi, ami kocsiösszefogóval összekapcsolható, ha kell, mert ez befér a csomitartóba, úgy, hogy még a rolót is rá lehet húzni és kilátni belőle, ami ugye nem hátrány :lol:

Amúgy senkit nem akarok elkeseríteni, de egyik kocsi sem fér be sehova :? Éljen az akadálymentes Mo!

Az egymás mögöttivel az a baj, hogy ált-.ban nem dönthető vízszintesig, ami elég gáz, mert a sport rész csak 6 hós kortól használható,addig pedig hordozóba sétáltatni, hát nem tom.
Én szívből gyűlölöm a hordozót, (nehéz, beleizzadnak, nem lát jól ki belőle, és 10 perc bekötni a kocsiba a kettőt :twisted: )
Nekem 1 órát sincsenek el benne, úgy beleizzadnak évszaktól függetlenül, ráadásul napi max. 1,5 órát lehetnek benne összesen, mivel az sem vízszintes.
Arról nem beszélve, hogy az átlag liftek sem elég hosszúak :oops:

Az egymás melleti meg túl széles :twisted: AZ legalább befér a szabvány liftajtón :lol:

Sajna nincs jó babakocsi, kinek, kinek saját belátására pénztárcájára és csomagtartó méretére van bízva, ki mit vesz :roll: :wink:

Szegény Benszit, most jól halálra ijesztettétek...
Habár jobb félni.
Vendég
 


Bocsi, hogy a babakocsis hozzászólásom ilyen negatív lett, de én még nem találkoztam olyannal, amire azt mondtam volna, hogy igen, ez az!
Bár lehet, hogy én vagyok maximalista. :wink: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek lehetetlen most reagalnom mert tok sokat irtatok en meg egyedul vagyok "pici" fiammal egesz nap mert Apuka mezet porget, nagyon gyer lesz a termes, szoval szomoruak vagyunk. :( Erre bekrepalt a kocsi is, nem lehet beinditani, jot rohogtunk Apaval kinunkban mert ahogy be akarja inditani lemennek az ablakok de persze a motor az nem indul be. :lol: :evil: Most otthagytuk a kutya haza mellett mert nem lehet folhuzni a bal elso ablakot (bar hogy is tudnak elvinni ha egyszer nem indul el! :lol: ).
Ja, a huttobol folyik a viz es egyeb kellemetlensegek de a lenyeg hogy jol vagyunk es szeretjuk egymast! :D
Ahogy megszuletnek a babok osszehazasodunk, de csak ilyen ket tanus kis eskuvo lesz, max. utana eszunk egy jot, aztan egy jo kis 3 orankenti szoptatos naszeszaka es naszutrol meg ne is almodozzunk! :lol:

Tok jo hogy "Mindenkinek" lefele fordultak a babok, igy majd meselhettek hogy milyen jo a termeszetes huvelyi szules mert en bizony meg nem szulom Oket ugy! :lol: Na jo, ha nagyon muszaly!!! :shock:

Babakocsi tema: mi is pont ezt a fajtat neztuk ki mert meg ez a legkissebb es az egymas melletti nem ferne be az ajton. :roll: Ez van ezt kell szeretni!

Jucicuki: egyszeruen gyonyoru lett a falfestmeny!!!!!!!! Nagyon ugyes aki csinalta, dicserd meg a nevemben!!! (Es szolj Neki hogy jojjon mar erre is egy kicsit! :wink: :lol: ) Neked is hatalmas lett a pocid de Te tok vekonyka vagy!!!

Andi: tok jo hogy ilyen jo orvosod van hogy eszrevette a "bajt" es orvosolja, ne aggodj, minden rendben lesz!!!

Na, mennem kell mert ramjott a pisilhetnek! Ha tudom folytatom!

Puszika!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Csajok!
Hát tényleg beszarattatok rendesen,de megnéztem a kiskönyvemet és abban 3000 van csak baromi rondán ír a dokim,no meg az idióta védőnő nem tudta kiolvasni most kedden és 2000 -et írt,de fel sem tűnt neki,hoyg akkor baj lenne ezek szerint!Jó,mi?Mondjuk a doki megnézett rendes és mondta,hogy zárt,minden okés!Most,hogy a könyvet megnéztem megnyugodtam!

Zsuzska!
Én is akkor éreztem határozottan a mocorgást,de már előtte is néha-néha éreztem!Most meg szétvernek!!!!!!!!!

Van olyan babkocsi ami kompletten mindent csinál!
Jané a márkája azon belül is a twin two!
Ez egyben mózes,kocsi ülés,és hordozó!Nem kell kiemelnem a skacokat,csak a hordozóban cipelem mindig!két gyerekkel nem mindig van segítség!Ja és tartozik hozzá plussz sport rész is!
De nem kell így külön mózest,kocsi ülés és hordozót venni,mert ez 3:1-ben!kb.3 éves korig kihasználható!Drága,de ha mindenből kettőt veszel,akkor ugyanott vagy!Ja és a csomitartóban nem komplett babakocsi foglal akkor helyett,hanem csak az összecsukható váz!
Juci!
Köszönöm a részletes leírást!
Andi!
Sajnálom ezt a viszketést!Én sem alszom sokat éjjel,mert 1-1-1/2óránként kelek pisilni!
Vendég
 


Tontica!
De jó,lesz esküvőtök!!!!!!!Fotót kérünk majd!
A kocsit sajnálom!
Vendég
 


Tyű,Benszi,
nagy mák!Ezek szerint Neked is ilyen hülye lökött a védőnőd...(?)
Neknk is 3 az 1ben lesz,az itthon tényleg húzós...Ti újjat vettetek?
Pisijárat az nekem is van,hozzájön még a gyomorsav,de a viszketés úgy tünik csillapul...kopp-kopp. Bár a csíkjaim azok még mindig,de legalább nem az egész hasam!

Maminti,
remélem abbamarad a viszketésed!Én nem merek most semmit rákenni,a tusfürdőt is hosszú ideig öblítem le róla!Viszont pocsékul fest a hasam...Még a doki is megjegyezte,pedig valószínű,hogy a 35 éves praxisa alatt látott már egy s mást... :lol: :lol: Kicsi Kingád bizti meg fogja érteni,hogy a kistesókra kell sokat figyelned!És mi lesz a többi gyereknél?Nem árt a rangidősnek edződni... :lol: :lol:


Tontica,
Nekünk akkor készültek a Bogyók amikor kitűztük az esküvő napját!Addig nem akartak jönni,amint kicsit lazábbra vettük a babaprojektet,megfogantak! :oops: :lol: Úgyhogy nálunk is 2 tanus móka volt,viszont rengeteget mulatoztunk a 200 fős házasságkötőteremben 4 en... :lol: :lol:
Terveink szerint,1-2év múlva bepótoljuk a dinom-dánomot! :lol: :wink:
Sajnálom a kocsit...Nagy érvágás most gondolom egy új járgány...Hogy fogjátok szállítani a gyerekeket?Spanyolországba is húzós jó kocsihoz jutni?Azt hittem csak itthon álom a 4 kerék 3 gyerek.... :lol: :lol: valahogy így van,nem?(fideszes szlogen volt) :lol:


Én túl vagyok ma már 2 rókán...hihetetlen,hogy mennyire gatya a gyomrom...Most megint fött krumpli,tea...Szerintem a gyümölcszselatin nem jött be nekik,abba sok a kemikália... :shock: :?

Kép
bogyótanya
 
 


Sziasztok!

Tontica

Gratula a leendő esküvőhöz, bár nem irigyellek, lesz egy pár csomagotok a házasságkötő teremben, hacsak nem otthon tartjátok!

Bogyó

Látod milyen okos gyerekeid lesznek már most sem hagyják rábeszélni magukat mindenféle kajára. Az enyémek is jelzik, ha vmit nem kívánnak. Az Elevitet kifejezetten utálják, nem is engedik szedni. A doki bácsi nem örült neki, de nem tudok mit tenni.

Benszi

Nekem is 2000es a méhszájam, de abban még nincs semmi. Huszonvhány hét óta ilyen, de az semmi rosszat nem jelent, csak, hogy megrövidült a méhnyak, viszont zárt a száj. A kicsi lányommal is ilyen volt, és 39 héten szültem.

Dóri

Tuti császár, előre tervezett 39 nap múlva, ha addig nem lesz gond. Kb 5 indok van felsorolva, de én nem is bánom, ha nem fogom a statisztikát javítani. Hacsak nem indul meg spontán a dolog.

Rnecsi

Vigyázz nagyon magadra, nehogy újra feküdni kelljen. Jó hallani, hogy most minden ok.

Zsuzska

Lesz még bennt dínomdánom, akkor majd a lightos mozgást kívánni fogod.

snezsanett
 
 


Benszi, bocsi ha megijesztettelek!! :oops: :oops: nem akartalak :)
Biztos minden rendben van, de tényleg jobb félni mint megijedni :)

www.bambino.hu vannak nagyon jó babakocsik, és sztem viszonylag jó áron. A GLS házhoz viszi 1300 Ft-ért. sztem nem rossz dolgok vannak ott.

Igen most már nagyon kis light-os mozgásokat érzem, DE nagggyon várom hogy jobban érezzem, akkor biztos, azt kívánom hogy... :lol:

Kilok: 174 cm vagyok 64 kg-ról indultam, most vagyok 66 kg. sokan mondják hogy magas vagyok legalább lesz hely a két pocaklakónak. Remélem ebben tényleg van igazság :)

szép napot Mindenkinek!

Zsu

zsuzska80
Szombathely
 
 


Bogyó!
Hát újat akarok ebből venni,mert edig sehol nem találtam használtat!
Vannak barátaink Csehországban,németben,Szlovákiában és rokonok Ausztriába!Na mindegyiket ráizzítjuk a babakocsi projectre,hogy nézzeenk utána az árának!
Numa!
mi van a cukroddal?Eltűntél!

Tegnap night shopping volt a Kikában és10%-al olcsóbb volt minden!Míg én bálnaúszáson voltam,addig az uram megvette a kókuszmatracokat és a 4db lepedőt a kölköknek!
Úgy nézki,egy ikres ismerőstől megvesszük a bébiőr+légzésfigyelő kütyüjét 20-ért!35 helyett nem mindegy4Asszem van még egy külön légzésfigyelője is!Azt is hozzávesszük!Csomó mindenünk van már!Tök jó!
Ja és a hétvégén megyünk az ikres barinémhez és megkapjuk a pólyákat,fiús ruhákat,kiskádat állvánnyal,meg nemtom még mit!Alakulunk!
Tegnap a bálnázáson aki még nem ismert megkérdezte mior szülök,mert látják nemsoká!Basszus,ekkora hasam lenne?
Bár apuék hetente kukkolnak meg és mindig mondják,te már megint nőttél!
Ma hajnli 2-kor Balázs nevüm úgy döntött eleget pihentem!Szétvert benn mindent!Utána 3-kor oyan éhséget csinált,hogy majdnem vukkoltam egyet!Csajok!Olyan kúva jó volt csirkepörit enni tésztával éjjel,mint az állat!És nem volt lelkiismeretfurdalásom!
Vendég
 


Zsuzska!
Ugyan már semmi baj,ha nagy gáz lett volna a doki úgy is mondja!
Mindjárt megnézem az oldalt!Köszi!
2kg?Az lófütty!Ügyes vagy!
Mindjárt lesznek majd olyan nem lájtos mozgásaid ám,hogy.....De jó!!!!!
Vendég
 


sziasztok!

Zsuzska, én kb a 16ik héten éreztem buborékokat először, utána sokáig semmi, de a 20ik héttőlíbeindultak ezerrel. és egyáltalán nem értem, hogyan lehetne azt visszakívánni, h kevésbé mozogjanak. mondjuk erős testalkatú vagyok, bírom a gyűrődést (nem olyan vékony, mint Zsani pl), és nem fáj, amit csinálnak, max néha kellemetlen..

Bogyó, még ha tippelték is a súlyukat, akkor is széééép NAGYok!!! nálunk most kicsit lelassult a növekedés, sztem.
a fórum: itteni, 2007. őszi babák... a privid sehol. :? :roll:

Benszi, bocs a beijesztésért. azért nem semmi a védőnőd. bár asszem az enyém a leghasznavehetetlenebb... :?

Tontica, nagyon soksok gratuláció az esküvőhöz!!!! ás együttérzésem a kevés méz és a kocsi miatt :(

Kép
an°°di
 
 


Andi!
Ne viccelj már!Szerintem sehol nincs normális védőnő!
Mikor varrnak?Meddig kell vele benn lenni?Mit tudsz?Jövőhéten randizom a Judittal!
Vendég
 


Benszi, kedden kell bemenni, ha szerencsém van, még aznap, ha nincs, akkor szerdán összevarrnak, és 1-2 nap a megfigyelés.

viszketés: sztem ez úgy működik, h reped a bőr, akkor viszket, mint az állat, mert friss alatta az új bőr. aztán pár nap múlva, mikor kicsit öregszik a bőr (mint leégés és hámlás után) és megnyugszik, akkor nem viszket annyira. nekem legalábbis így van. ezért is aludtam olyan jót az éjjel. Bogyó? Maminti?

Zsani, nem engedik az elevitet? :D :shock: én gravidát szedek, de nekem nem tetszik, nem a gyerekeknek: túl nagy!

ja, és Benszi, csak nyugisan a vásárlással: még egy csomó időd van! :wink:

na, én leléptem dolgozgatni kicsit. fekve szigorúan persze!
szép napot Lányok!!
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenki jól aludt!

A babakocsi témához:
mi átgondoltuk azt, hogy milyenek az életkörülményeink, a környezetünk, próbáltunk helyzeteket elképzelni a babákkal és ezek alapján döntöttünk a 2 különálló kocsi mellett. (pl. kivillamosozni a Margit szigetre, lecipelni az aluljáróba az ikerkocsit stb)
Benszi,
mi is ilyen 3in1 rendszerüt néztünk ki, csak egyesben. Ez lehet a legpraktikusabb! bár kiderül a gyakorlatban...

Nekem még az a szerencsém, hogy a férjem itthon dolgozik (díszlettervező, grafikus) ezért viszonylag rugalmasan tudja alakítani a napját. Úgyhogy amíg pl. én az egyikkel a szigeten sétálok, ő a másikat abajgatja.
Arra is gondoltam, hogy ha az egyikkel külön vagyok, jobban megismerhetem az ő kis egyéniségét. Saját külön élményei lesznek, ami talán hasznos lehet néha a személyiségfejlődéséhez. Aztán másnap pedig a másikat viszem máshova. (Lehet, hogy ez tapasztalatlan naivitásnak tűnik...)

Dóri,
a nővérem gyerekeinél én is láttam, hogy mennyire utálták a hordozót! Pedig ők mindketten nagy babák voltak, a törékenyebb ikreknek biztos még kényelmetlenebb lehet! Mi azt terveztük, hogy majd a mózest fogjuk bekötni, de megtudtuk, hogy csak egy fér el a hátsó ülésen, sajnos! (2 biztonsági öv kell egyhez)

Tontica,
sajnálom az autót!
Az esküvő témához: mi már nagyon régóta vagyunk együtt. Amikor kiderült, hogy ikreket várok, az anyukám könyörögte ki, hogy házasodjunk össze. Egyszerű kis esküvőnk volt, de a szülők jól megkönnyezték és én örültem, hogy örömet okoztunk nekik.

Hízás téma,
köszi Judit, hogy felraktad ezt a leírást a súlynövekedésről.
Én eddig kb. max 7 kilót híztam, most 60 kg vagyok. (terhesség előtt 160 cm magas és 53 kg voltam már időtlen idők óta, az elején viszont legalább 3-4 kg-t fogytam, annyira nem tudtam enni)

Na, megyek a dolgomra!
Mindenkinek szép napot kívánok!

Dorka
25+4
szdorottya
 
 


Kép

Kép
an°°di
 
 


Andi!
Legalább nem kell sokáig kórházban lenned!Mit tudsz,utána is szigorú fekvés?
Jaj tudom,hogy ráérünk még és még egy csomó minden nincs is meg!Mi akkor veszünk valamit,ha leakcióznak éppen!Tulképp csak az ágyak,pár ruha,lepedő és 2db törcsi,ja meg 2db takarójuk van!
A Juci már mindennel készen van hozzá én kispiskóta vagyok!
Dorottya!
Mázlis vagy a 7kg-al!Szerintem az kivitelezhetetlen,hogy csak az egyikkel mászkálsz!Mi van ha apa nem tud otthon lenni,akkor a lakás fogjai lesztek,mert egyszerre tolni a kettőt szerintem művészet!Le meg felcipelni a másik!De te tudod!
Vendég
 


Benszi, ha jól tudom/gondolom, utána sem lesz vmi nagy ugrabugra, de remélem, egy kis séta minden nap legalább belefér.

a hízás sztem meg nem mázli kérdése csupán. :roll:

na, tényleg el dolgozni
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


Andi!
Hát igen nem csak mázli kell a hízáshoz,de azért alkati adottság nagyon bejátszik!Én soh nem voltam nádszál királylány kategória!
Vendég
 


lenne egy kérdésem! Ti még szedtek elevitet/gravidát? nekem eddig sem akarta a dokim , de azért 2,5 dobozzal beszedtem. ti meddig szedtétek?

akkor kiegészítem a táblit!

január 24 a szülés várható ideje(de ez csak sztem), doki még nem mondott semmit.
kétpetéjűek.
nevek vannak, de ha megtudjuk a neműket akkor megmondom :)
következő vizsgálat: aug 28. akkor lesz a genetikai Un, az AFP eredménye, terhesgondozás a dokimmal, és védőnőhöz is akkor megyek. legalább minden el lesz akkor intézve :) és nagggyon várom már! :lol: :lol: :lol:

kórház: Markusovszky kórház. (orvost nem akarok beleíratni)

Andi, köszi hogy beletettél!

elköszönök! mindenkinek nagyon szuper hosszú hétvégét kívánok!

Zsu

zsuzska80
Szombathely
 
 


Én erre a kocsira gondoltam:

http://www.bambino.hu/kicsikepek/2funkc ... ker_00.jpg

65 ezer Ft.

zsuzska80
Szombathely
 
 


Sziasztok!

Szívességet szeretnék kérni!
Mivel ilyen gyökér az én védőnénim is,én tőle inkább semmit...
Edig nem mertünk vásárolni a Bogyóknak,ugyhogy most kezdjük el.Holnap reggel megyünk brendonba és tudom,hogy a katalógus elején van lista(amit még nem láttam...),de Titeket kérdezlek,hogy a kórházi pakkba mit kell beletenni és hányat?Tehát,nulláról és én+Bogyók!Köszönöm előre is!

Benszi,
Jól teszed,ha bevonod a külföldi ismerősöket is,mert itthon 250-től láttunk újjat és 100 körül árulja egy fószer használtan(kézi készítésű,osztrák iker cucc,3in1)itthon.Uez a belgáknál:120tól újjonan,60 körül használtan. Azért nem mindegy...:-)
ÚÚÚÚÚÚgy irigyellek a csirkepöris éjszakai kjci miatt!Nem is tudod,mennyire!Még mindig gatya a gyomrom,nyamnyogom a hülye piritóst+teát... :( Bárcsak én is tudnék már enni...
Ha fel szeretnéd hívni a használt babakocsist(szarvasi)írd meg és elküldöm a számát priviben!

Zsani,
tudom,igazad van,ilyen szempontból büszke is vagyok nagyon rájuk!De pokoli egész nap a rókákkal küzdeni,majd amikor kiugranak,úgy erölködni,hogy szétpattannak az erek az arcomon...Most is úgy nézek ki mint akin vuduztak gombostűvel.... :shock: :?


Pussz

Kép
bogyótanya
 
 


Sziasztok!

Szívességet szeretnék kérni!
Mivel ilyen gyökér az én védőnénim is,én tőle inkább semmit...
Edig nem mertünk vásárolni a Bogyóknak,ugyhogy most kezdjük el.Holnap reggel megyünk brendonba és tudom,hogy a katalógus elején van lista(amit még nem láttam...),de Titeket kérdezlek,hogy a kórházi pakkba mit kell beletenni és hányat?Tehát,nulláról és én+Bogyók!Köszönöm előre is!

Benszi,
Jól teszed,ha bevonod a külföldi ismerősöket is,mert itthon 250-től láttunk újjat és 100 körül árulja egy fószer használtan(kézi készítésű,osztrák iker cucc,3in1)itthon.Uez a belgáknál:120tól újjonan,60 körül használtan. Azért nem mindegy...:-)
ÚÚÚÚÚÚgy irigyellek a csirkepöris éjszakai kjci miatt!Nem is tudod,mennyire!Még mindig gatya a gyomrom,nyamnyogom a hülye piritóst+teát... :( Bárcsak én is tudnék már enni...
Ha fel szeretnéd hívni a használt babakocsist(szarvasi)írd meg és elküldöm a számát priviben!

Zsani,
tudom,igazad van,ilyen szempontból büszke is vagyok nagyon rájuk!De pokoli egész nap a rókákkal küzdeni,majd amikor kiugranak,úgy erölködni,hogy szétpattannak az erek az arcomon...Most is úgy nézek ki mint akin vuduztak gombostűvel.... :shock: :?


Pussz

Kép
bogyótanya
 
 


Sziasztok!

Bogyótanya!
Be akartam másolni, de inkább beírom a linket! :oops:
http://babafalva.hu/portal/modules.php? ... cle&sid=24
rnecsi
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a 3. kötelező kórházi UH-ról, totál elkeseredve :cry: az hagyján, hogy fél napot ott töltöttem, de még az eredményeink sem lettek jók.

Lili: BPD: 78 FE: 54 Has:72, 1550g
Dorka: BPD: 81 FE: 54 Has 82, 2000g ( :!: :!: :!: )
Áramlás mindkét babánál folyamatos.
A nagy súlykülönbség miatt két hét múlva kontroll, de állítólag nem lát semmit.
Szóval most két hétig parázhatok. Ill. 27-ig, mert akkor vár a másik doki kontrollra, eddig nem akartam menni, de most már ki nem hagynám.
Szerintetek másfél nap alatt 1450 g-ról 2 kg-ra hízik a Dorka :?: :?: :?: :twisted:
Vagy szerdán mért vmit szarul, v. ma :roll: én meg idegeskedhetek.
De szeritem két kiló a 30. héten nem is lehet még egy gyerek sem :?

Szerintetek????

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


rnecsi
 
 


Csilla,nagyon köszi!!!Már ki is nyomtattam! :lol: :lol:

Juci,ne idegeskedj,az a legrosszabb amit tehetsz!Az UH az nem árt a babáknak,mi lenne,ha megkérnéd a dokit nézze meg újra(persze azt is elmondanám,hogy nem valószínű,hogy másfél nap alatt 550gr-ot hizzon baba!).
Miért kellett egymás után 2 UH-t csinálni?Ezt nem is éertem...
Mindegy,bizti nem lesz semmi baj!

Kép
bogyótanya
 
 


Bogyótanya!

A szerdai a négyhetenkénti magánrendelés volt, ez meg a 3. kötelező, amire a kórházba kell menni.
Holnaptól szabin van :roll: két hétig.

27-én megnézetem a másik dokival, neki elvileg magasabb is az UH vizsgája, remélem nem talál semmit, addig meg igyekszem nem idegeskedni.

Judit

jucicuki
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?