Új privát üzeneted érkezett!

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1186951169.23.jpg[/img] Panna muskátlit amortizál

[/img] Kép Dánszarvas Szilvásváradon

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1186951222.91.jpg[/img] A kiszáradt Fátyol vízesés [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mági! Tök jó lehetett nektek! Mi állítólag már nem megyünk idén sehova. :cry:
Ez a Fátyol vízesés nem kicsit durva...

Antekirt! Rémesen hangzik. Azt hittem az orrszívó-porszívózás a legdurvább egy betegség alatt.. Na remélem már mindenki jobban lesz!

Niki? Hogy vagytok? Te gyomrod helyreállt?

Én arra gondoltam, ha már nem szopizunk sűrűn, elmegyek egy totál kivizsgálásra Szegedre. Olyan rozzantnak érzem magam, de hát még fiatal volnék, vagy nem? :oops: :)

omr
 
 


Sziasztok!

Mégegyszer szeretném megköszönni a köszöntéseket Laura nevében, nagyon aranyosak vagytok.

Őzi, nem felejtettem el a kérdésedet, de már 2 válaszom elszállt ezért majd mégegyszer próbálkozom.
Ma Laurával töltöm a napom, sietek.
Szép napot mindenkinek : Roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 

 
 

Sziasztok!

Elbúcsúzom pár napra,mert szerelőhöz visszük a gépet,remélem hamar "meggyógyítják"!

Minden beteg anyukának és babának jobbulást kívánok,remélem jó hírekre jövök vissza!!

Martinkának úgy látjuk jön az első fogacskája, felül!! :shock:

Sziasztok!
Szép napot!!
Vendég
 


Mági,
és azt mondtad, hogy a férjed nem romatikus!!!!!Hát mi ez ha nem az?????Hát Durva a Szalajka vízesés, hihetetlen....

Nekünk már csak hőemelkedésünk van, 37,3-5 körüli, de ez lázcsillapítóval. Nem tudom lemenjünk-e a dokihoz....

Tegnap kiszabtam, Dani keresztelő lepeljét, mert mint kiderült, kell neki egy fehér hímzett kising, még azt is megmondta a pap, mit kell belehímeztetni. Mi meg ugy döntöttünk, hogy akkor már egy kis ministránsruhát varrunk neki. Olyan fehér köpenyszerű, majd ha kész lesz lefényképezem benne Danit.:)))


Zsuzsu, boldog névnapot neked, ha most ünnepled!!!

csernusn
 
 


Sziasztok!

Nekunk nagyon jol telt a hetvege szinte alig voltunk itthon. Szombaton kirandulni vitt minket apa. Anglia egyik nemzeti oroksegebe voltunk. Hatalma erdo gyonyoru parkokkal meg toval. Nagyon szep volt. Lily ugyan eleg nyugos volt. Tenyleg ezt mar akartam kerdezni a ti babaitok mennyire birjak a setalast? Mi regebben nagyokat setaltunk, de mostanaban kimegyunk es 10 perc utan ki kell vennem a kocsibol, mert nagyon sir. Megnyugtatom, de amint visszarakom megint elkezd sirni. Ugy meg nemtudok vele menni ,hogy az egyik kezembe o van a masikkal meg a kocsit tolom. Szoval 10 perces seta utan hazafele mindig uvoltes van a kocsiba. Nem tudom mit gondolnak az emberek az utcaban. A szivtelen anya nem veszi ki a gyereket :oops:

Tinu
Eleinte Lily se szeretett az etetoszekbe lenni, csak ha evett. Mostmar ha adok valami jatekot a kezebe akkor elvan egy darabig. Mondjuk apa szerint nem szabad ot csak akkor odatenni ha eszik. Szokja meg hogy az nem nem arra valo, hogy ott jatszon hanem csak evesre.

Laura babanak boldog hofordulot kivanunk!
Az osszes beteg babanak meg jobbulast es sok sok gyogypuszit kuldunk.

Magi
Nagyon szep helyen voltatok ti is :D

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


[img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1186993374.85.jpg%20[img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1186993392.69.jpg[/img] Kép [/img]

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Mági: nagyon szép meglepetés lehetett:9 és szép helyen jártatok nagyon :):):):)

Ante: Húúúúúúú nem semmi történet remélem Lidi már sokkal jobban van gyógypuszit küldi Gege és egy kis móka Gege a vagány csávó :D:D:D:D :wink: :wink:

Kép

Niki: Danikának is megy a gyógypuszika jobbulást nektek is :9

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Ünneplőknek sok-sok boldogságot kívánok
Kép


A betegeknek meg gyors gyógyulást. Sok-sok gyógypuszit és erőt, kitartást küldök ++++++++++++++++++

Tuti ez a fránya idő kavar be mindenkinél, éjjel hideg nappal meleg, megvisel mindenkit :?

Oh, csöngettek... mennem kell majd még jövök

sziasztok

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Húúúúúúúúúú Sziszka ti is nagyon szép helyen jártatok :)

Én is szeretnék már kirándulni valami szép helyen de az én párom nemigen visz sehova:(:(:(:(:(:(
Remélem azért valamit kitalál a három éves fórdulónkra:):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Bacilivi
Milyen az a vedosisak ami nektek van? Apa nalunk is beakar szerezni egyet. Tegnap kb. 8-szor dolt fel Lily. Jo erosen bevagta a fejet. Vasarnap reggel meg olyan gyorsan akart kimaszni hozzank a konyhaba, hogy jol arcra esett, amikor bementem ugy megijedtem, veres volt a szonyeg. :shock: Megutotte a kis szajat.(Azota se tudom hol szakad fel neki, mert semmi se latszik) Kicsit sirdogalt aztan minden rendben volt. Szoval engem is erdekelne az a sisak, mert nem szeretnem ha ossze-vissza torne magat. Nem lehetunk mindig vele. Gondoltam akkor ha ki kell mennem a konyhaba vagy eppen ki kell teregetnem, raadnam.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


sziszka,
http://www.brendon.hu/ProductSearch/bro ... rdmenu=126
Itt megtalálod! BElátom nem rossz találmány, de lényeg, hogy túl sokat ne legyen rajta, mert meg kell tanulnia, hogy ha eltaknyol, az bizony fáj :? De tény, hogy én se tudok a mászkálása mellett semmit csinálni...multkor a vasalódeszka 1 cm.re csattant mellette...Szoval sokszor örülök, hogy apa rábeszélt... :)
Micsoda szééép helyen jártatok!!!

JOBBULÁST A BETEGEKNEK!!!!! :? ÉS sok kitartást!!!!

Nika,
Gege naagyon vagány pasi!!!!!!!!! :wink:

Roni nagyi,
húú, egész nap unokázol..szuper!!!!!! :D :D Majd mesélj.

Mági,
de romi :D :D !!!!!!!!!!!!!!!! én is ilyen meglepit szeretnéééék!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


JA a lényeg megint lemaradt.
HOGY VAN IDŐTÖK FŐZNI? TAKARÍTANI::STB???????????????
Én kezdek megőrülni attól. hogy romokban a lakás, alig főzök...semmire sincs időm... :? ÉS látom apán, hogy őt is zavarja a szitu :( Mi a megoldás????????????
Vendég
 


bacilvi:
éppen ma adtam fel.. Eddig megőrjített, ha nem tudtam az alapvető dolgokat megcsinálni. Aztán Panna ma is egész nap hisztizett. Így a tegnapi utazótáskák még az előszobában folynak... Főzni és mosogatni úgy tudtam, hogy csajszi a hordozóban, a lábammal hintáztattam, közben folyton ugyanazt énekeltem.
A pakolás, mosás marad este, amikor Apa itthon van, a csaj meg alszik..
az a baj, hogy napközben nem alszik akkorát, hogy bármit is el lehessen kezdeni!
Ja!
Mai menü: krumpli almával és párolt csirkemellel (Ízlett neki nagyon. :) )

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ja a tali!
Hát nekünk a jövő hét nem jó. Esetleg nem lehetne 29-én is tartani egyet? Jó lenne menni, hátha Anna ellesi a mászás és ülés fortélyát.. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági, nekünk is inkább a 29-ei hét lenne jobb, bár én már írtam :-).
Majd Lidi segít Annának. Bár ha jól láttam a képeken már egyszer megsúgta. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Akkor szerintem csúsztassuk egy héttel el a talit! Remélem, a jó idő marad.

Hát én épp mostanság határoztam úgy, hogy megváltozok és ahelyett, hogy az internet előtt lógnék, nekiállok főzni, takarítani stb. :D Ma még csak annyira jutottam, hogy bepakoltam egy adag szennyest a mosógépbe. Igaz, ma nem kell főzni. De nem ártana mosogatni, rendet rakni, vasalni. Megyek is a dógomra. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Az "L" betűs babáknak, azaz Lénának, LAurának és LEvinek nagyon nagyon boldog hófordulót kívánunk!!!!! :D :D :D :D :D

A betegeskedő babáknak és anyukáknak meg mielőbbi jobbulást és sok gyógypuszikákat küldünk! :D :D :D :D

A mi hétvégénk is jó mozgalmas volt, de koránt sem olyan romantikus mint Mágié (irigy vagyok :oops: :D ), nem jártunk olyan szép helyen mint Sziszka :cry: , de azért jó volt! :D
Ante téged nem irigyellek, borzalmas egy hétvégére ennyi rossz! :cry: Ti nem vagytok kissé pechesek néha???? :? :P Csak mert múltkor is volt valami baleset háznéző közben, megaztán az otthon is borogattál nem?
Szóval a mi hétvégénk: mivel a férjem polgárőr és szombaton volt a megyei találkozó, ahol egész nap programok voltak, szerencsére az idő is jó volt déltől, Veronika nagyon jól elvolt: evett, aludt, játszott! Én meg képzeljétek fociztam a csapattal!!!!! :lol: :lol: :lol: Azóta izomláz van ezerrel! :lol: :lol: :lol:

Majd teszek fel képet, de most valamiért mindig hibát jelez :evil: :evil: :evil:
Majd még jövök, még egy csomó mindent akarok ám mondan nektek! :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi, igen volt ilyen de hála a borogatás az kimaradt. Apa lába figyelt ki a padláson.
Néha én is ezt érzem, hogy csőstül jön a baj.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Képzeljétek Lidi felállt ma! :-)

Dani, Lidi elleste a taktikádat. :-) Mostmár kergetőzhettek majd a Városligetben.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Jöttem hozzátenni a gáz hétvégékhez. Mi a kórházban töltöttük a hétvégét. Megint hányt a csajszi szombaton, meg hőemelkedése lett. Hozzáteszem semmi jele nem volt szerda óta, hogy valami gáz lenne. Bevittük az ügyeletre, mert inni sem akart, tejcsit se. Átküldtek a Szent Lászlóba, hogy vírus van, ott fognak felvenni. Este 9-felé, befeküdtünk. Agyonszúrkálták, hogy vért vegyenek, meg állandóan pisimintát vettek, ráragasztgatták a zacsit, és nem szabadott forognia, semmit. Tömtem vízzel, meg mindennel, így elkerültük az infúziót szerencsére, és ma haza is jöhettünk, mert most már a vérképe, meg a pisije is azt "mondta", hogy megy ki a vírusból. Hát nem volt kellemes, az tuti. Pláne, hogy a reggeli vizit kb. 5-kor volt, és úgy keltettek, hogy felkapcsolták ránk a villanyt, és nem hallkan közölték, hogy jöttek. :roll: :roll: Ja és ma reggel a fején találtak jó eret, és a kis buksijáról vettek vért. Én inkább kimentem, de nem is sírt. :shock: :shock: :shock: :shock: De az legalább jó volt, hogy a gyerekosztály egy új épület, mindenkinek külön szoba, külön fürdővel, és teljesen tiszta, normális, minden van. Látogató meg akkor jön, amikor akar, mert a teraszról mi engedjük be őket. Szerintem Bunny is itt volt Mátéval.
Ééééééés, a mégjobb, a csajszi szerdán már felült egyszer-kétszer, de a kórházban folyamatosan felült egyedül, aztán még mászni is elkezdett, bár ez még kicsit ingatag, és megpróbálta már felhúzni magát állásba a rácson. Térdelésig jutott, aztán amikor tovább próbálta, akkor azért még visszaborult. De jól belehúzott, ahhoz képest, hogy eddig semmit nem csinált. :D :D :D :D :D

Mági: Ezt akartam mondani én is, hogy "még hogy apa nem romantikus"??????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ha reggel hazajön a mi apukánk, elmesélem neki, hátha ihletet kap a romantikázáshoz. Bár most azt mondta, ha vége a Szigetnek, akkor már nem fog annyit dolgozni, és elmegyünk valahová. :D :D :D :D :D

Baciszilvi: Nagyon irigy vagyok. Én is mentem volna Pink koncertre, ha Kiara jól lett volna. :( :( :( :( Én nagyon szeretem. Biztos nagyon jó volt. Apa azt mondta, ha legközelebb erre felé koncertezik, megyünk tuti. :roll: Bár 50 évesen nem tudom, hogy még szeretni fogom-e. :lol: :roll: :lol: :roll:

Takarítás: Mire most hazajöttünk, anya kivasalt mindent. :D :D :shock: És én most nem panaszkodhatok, vettünk mosogatógépet, így nem úszok annyira. De csak akkor tudok csinálni valamit, ha alszik.

Azt hittem, nem fogok tudni visszaolvasni, annyit termeltek, de hát hétvége volt! :D :D :D

Én már köszöntöttem a hófordulósokat szombaton. :wink:

A betegeknek meg jobbulást! :roll:

Üdv.
Niki és Kiara

Kép
kernico
 
 


Hát K.Niki! Ez is rémesen hangzott. :o :cry: Mi van mostanság, hogy mindenki beteg?? Az azért jó, hogy Kiara "jól" viseli. És milyen kis ügyes!!!

Petrának ma is szívtam az orrát, de az enyém már nem csöpög, csak köhögök. Remélem most már tényleg kimászunk mi is. Jön a jó idő is vissza, úgyhogy menni kéne pancsizni nátházás helyett!! :D

Takarítás: Mint már írtam, mi is vettünk mosogatógépet. 2 naponta ő mosogat. (El kéne nevezni, mi mindennek nevet adunk a férjemmel! :) )Főzni változó, hogy mikor szoktam. Mosni szinte minden nap szoktam, vasalni meg ha rávesz az ihlet és Petra alszik. Porszívózás a gázos, mert hangos és azt csak akkor lehetne, ha ébren a lány. Mivel főként laminált van, ilyen elektromos seprű izével szaladgálok, néha meg feltörlök. Most pedig erőt veszek magam, készenlétizem a gépet és port fogok törölni!! :lol: :roll:

omr
 
 


Ja! Ma brokkolit pároltam Petrának főtt krumplival, de ez az első kaja, ami nem ízlett neki! Olyan érdekesen nézett, hogy mi a jóistent pakolok én a szájába!! Lehet, hogy valamivel vegyítenem kéne. Ötlet?

omr
 
 


Na újra itt!:)
Hát Kernico nagyon rátok jár a betegség! Szegény Kiara! :cry: De azért nem semmi, hogy ő a nagy betegségben is fejlődik és mozogni probál! :wink: Ügyike!
Akárcsak Lidike, hogy felállt-neki is gratula!:)

Házimunka: hát nálam is van olyan hogy úszik az egész lakás és engem baromira bosszant, mert úgy érzem mindenki elvárja, hogy csili-vili legyen a lakás, mivel itthon vagyok. AMúgy én még a szerencsések közé tartozom, mert kisasszonyra nyáron van dadám!:) Igazából férjem 14 éves húga, de nagy segítség, hogy lefoglalja egy-két órára Veronikát! Ma is elvitte sétálni, addig én felporszívoztam, söpörtem és felmostam, elmosogattam. Délelőtt meg aludt 1,5 órát, addig tudtam két adagot mosni, meg egy könnyű kis ebédet készíteni. Jaj, de még annyi mindent kéne csinálnom! :? A vasalást meg általában valamilyen film közben szoktam megejteni, amikor Veronika már alszik.

Amúgy Veronika nem ölbebaba és nem is szeretem, ha akkor felveszik, amikor jól ellenne egyedül is az ágyban vagy a földön. Szerintem ő keveset sír és úgy érzem tudom mikor miért, ennek megfelelően van amikor csak a hiszti miatt nem veszem fel. De ezt csak itthon játszuk el, ha egyedül vagyunk. Volt már olyan is hogy 10 percig nevettem az ágya mellett, hogy vajon miért hisztizik, aztán nem bírtam és mégis kivettem. :lol: Nem tudni mitől lesz "elkényesztetve"-lehet ez az időszak még nem jelent semmit! :roll:

Kaja: ma csirke+krumpli+ őszibari volt, de nem nagyon izlett. ÚGy evett belőle egy picit, hogy belenyúlt a pohárba, aztán lenyalta az ujjait, utána még ivott a pohárból kb. 30 ml-t, bezzeg kanállal nem akarta megenni! Ki érti ezt? :roll: :lol:

Na valamit még akartam, de elfelejtettem :oops: :oops:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Ja igen! :lol:

Tinu!
Jó a recept, majd én is kiprobálom, szeretjük a muffinokat!Nyam nyam :D

Ilgya!
Nem semmi, hogy így beszerkeztetted a babafejlődését! Szerintem is jó olvasni, hogy azért kb. mindent tudunk, amit ilyenkor már illik!

Biztonság: mi nálunk csak konnektor védő van. Az élektől nem féltem annyira a Veronikát. Az eséstől se nagyon szabad, hisz neki kell rájönni, hogy hogyan kell egyensúlyozni, hogyan kell esni. Persze ott vagyok hogy elkapjam ha arról van szó, de volt már hogy eldőlt és bevágta a fejét, ordított szegény. Rögtön felkaptam és énekeltem neki, probáltam megvigasztalni, hamar túl teszi magát rajta, inkább ijedség van. NA ilyenkor például nem tudnám hagyni sírni! Nálunk olyan van, hogy a konvektort szereti ütögetni, ami annyira nem gáz most nyáron, viszont nem tudom mi lesz 2-3 hónap múlva, amikor már meleg lesz! Attól hogy lehet megvédeni????

Kép Na így állt fel magától még múlt héten

Szóval most már a dohányzóasztalon se hagyhatok semmit, mert eléri, nálunk polcokat kéne a falra fúrni hogy biztonságosak legyenek a szobák!
Ja még a fiók húzogatást és az ajtó csapkodást is nagyon érti! :lol: :lol: :lol: Amúgy az ajtózárak milyenek? Én csak olyat láttam, amit fel kellett fúrni, dehát egy barna szekrényajtón, fehér kütyű elég hülyén mutat! :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Kernico: nem semmi hétvégétek volt nektek is:( jobbulást nektek is :):):) gyógypuszi nektek is jár :)

Takarítás nálunk úgy egy ha gege fent van legalábbis a porszívózás. Ha mosogatok főzök akkor kint ül velem a pihiszékben szól a rádió játszik és tök elvan.Igaz vannak napok mint a mai hogy semmit nem lehet tőle csinálni két napja nagyon anyás semmi sem jó neki semmi baja nincs csak vegyem fel mert anyu kell neki:):):):):) ölbebaba lett a drága de azért jól elvan egyedül is csak utsó két nap nagyon gáz:) lehet front lesz :):):) hétvégén spenótot kapott krumplival üveges babakaja de nagyon izlett neki nem tudom mi lesz vele de hála sitennek nem válogat eddig csak egyedül a zöldborsó volt amit nem komált de majd megkóstoltatom vele késöbb újra :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


veronikának nagy gratula az új tudományhoz :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Na és akkor még két kép, amit az előbb akartam már feltenni, talán most engedi.
:roll: :roll:

Kép Veronika és a pasija motoroznak :)
Kép Hiába nem lehet elég korán kezdeni

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Köszi Nika!:)

Tényleg nem tudja valaki, hogy tudnék felteni egy egész könyvtárat a yahoora???? Van egy pár mp3-as babazeném, amit Veronika nagyon szeret-hátha a ti babáitoknak is tetszene.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi: Konvektorra én még olyat néztem, (amikor Dunakeszin laktunk konvektoros házban :D ), ami egy dobozszerűség, rácsból. Bármilyen merev rácsos anyagból (fa, fém, ...) készült oldal, tető és előlap. Asszem a praktika magazinban is volt, és nagyon "dizájnosra" csinálták. Az a lényege, hogy ne érjen a hozzá a konvektorhoz, és tényleg rácsos legyen, hogy kiengedje a meleget. Gyerekbarátként meg az a lényeg, hogy ne férjen be a keze. Asztalossal tök jókat lehet csináltatni már. (Apácarácsból, lukacsos funérlemezből, ... (ezeket anya mondta, hogy ilyenek vannak) lehet ilyen táblákban kapni, és abból megcsinálni. Jól is néznek ki. :D

Na jó éjt, lefektetem a csajt, aztán megyek én is végre.

Kép
kernico
 
 


Akinek van Aventes itatója:
vettem ma a DM-ben itatófejet, amit rá lehet tenni az Avent cumisüvegre (ugyebár a Babylove-os itató folyt a nyakánál :x ). Hát mit mondjak? 1. a tetején lévő pici lukacskából jön ki a tea, mikor Tünci iszik (pedig ha simán fejre állítom az üveget, akkor nem folyik :shock: ), 2. a gyereknek nem tetszik valahogy az a csőr, jobban szereti a cumit. :twisted: Hát már nem is számolom hány ezernél tartunk és még mindig nem jött össze ez az itatópoharazás. Nálatok is ilyen ez az itatófej?

Kép
Kép
tinu
 
 


Kernico: szegény Kiara! Remélem, most már sokkal, de sokkal jobban vagytok! ÉN úgy félek a kórháztól, hogy még.

Kép
Kép
tinu
 
 


Szegény Kiara!
Remélem mostmár helyre jön a kicsi lány! A legközelebbi talin pedig ő is mászik majd, mint a többiek (kivéveAnnát .:) )

tinu:
nekem is ez a gondom az Aventes itatóval. Csöpög. Először a Babylove-osból kapott, akkor itta. Aztán kipróbáltuk az Aventeset, és azóta már a Babylove-osból sem kell neki. Szerintem az Aventesből erőseben folyik a lé... :roll: Szóval nekünk sem akarja elfogadni. Lehet, ha már ülni tud, akkor jobban ekll neki, mert akkor azért nem megy annyira a cuccos belőle??

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Köszi Kernico! Jó ötletet adtál, majd ráveszem apácskát, hogy csináltassunk egy keretet a konvektorra.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek! Már nem merem mondani, hogy jobban van, úgyhogy nem mondok inkább semmit. :roll: :D

Itatópohár: keresztlányomnak meg az a baja az Aventessel, hogy túl erőssen ömlik a szájába, legalábbis erre gondolnak anyukájáék. De ezzel azt akarom mondani, hogy nekik sem vált be, mint csőrös pohár.
Ők ott tartanak, mivel Luca a hónapban lesz 1 éves, hogy nem szórakoznak már más fajtával, hanem a következő, amiből gyakorolnak, az a sima pohár lesz.
De még mindig tudom ajánlani a Tupperware-s csőröspoharat, arra még nem hallottam panaszt. Luca csaj is megpróbálta, és még ment is neki nagyjából, bár aztán csak rágcsálta. És akkor vissza lehet térni a sima pohárhoz. :roll: Kiara már egész ügyesen iszik a felespohárból is. :D

Ja, ennyire mentem aludni eddig! :roll: :?
Szóval akkor jó éjt mindenkinek!

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Gyorsan elrepült a mai nap, mert, ha Laurázom ez mindig így van.
Kedden mennek a 6 hónapos méretkezésre, kíváncsi vagyok mennyit gyarapodott és növekedett, mert olyan combikái vannak és egyre nehezebb. 3 napja kapott először őszibarackot. Ma olyan jót derűltem azon, ahogy minden kanál után nagyokat cuppogott. Két fajta barackból ( 1/2-1/2) úgy megette rövid idő alatt, hogy csak néztük a lányommal, evett volna biztos, mert nyitotta a kis száját. Valószínűleg fokozza az étvágyát, mert az eddig 4 óra helyett 3 óra után, már szopizna. Még az a jó, hogy sok teje van a lányomnak (ha eddig kicsit csökkent, most a sűrűbb szopival visszajött). Olyan kis drága volt, megsímogatta ma is az arcom, közben mosolygott, nevetett. Amikor a Nagyapa mellénk ült, nyújtotta felé is mind a két kezét és Őt is megsímogatt, főként a bajusza érdekelte, még jó, hogy nem markolta, úgy, mint Anyucija haját. Fogacskája még nincs, de változatlanul rág mindent, még a lába nagy ujját is bekapja, olyan édes ilyenkor. Jaj, sokat írtam már...
Nagyon sajnálom a betegeket a babákat és a mamákat! Mindenkinek jobbulást és mielőbbi felépülést.
Roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Ilgya!

Hófordulós Rékádat köszöntöm sok szeretettel:
Kép
roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok!

Vasárnap mi is kirándultunk egyet,felmentünk négyesbe a Kékestetőre,a Mátrába.Olyan jó volt
Visszafele pont azon gondolkodtunk,hogy nem lett volna jobb a Szalajkavölgybe menni,de a képet elnézve,lehet,hogy nem lett volna jobb :( ...akkor a pisztrángoknak is annyi? Vagy azért a tó megvan?


Olyan szép volt a Mátra!Voltatok már?(Nika és Niki gondolom elég sűrűn :wink: :D )
Kép
Kép
na jó ez nem ide tartozik,de úgy meg tetszett(virágmániás vagyok :shock: )
Kép

Mági,hát nem panaszkodhatsz apára :D

Zsuzsu,pogi recept jöhet a Yahoo-ra :D

Bacilivi!
Biztos jó volt a koncert. Nem is tudtam,hogy jön Pink :? ennyire sokat nézek tv-t :D

Takarítás,főzés????Nem egyszerű....
Én se tudtam beosztani az időmet annak idején mikor Dávid pici volt,ide oda kapokodtam,mégse haladtam semmivel...aztán csináltam egy táblázatot amire felírtam egy hétre lebontva a feladataimat,és mikor végeztem velük akkor kihuztam őket.Persze mindig jöttek hozzá újak,de ha már a tervezett dolgaimat sikerült megcsinálni már boldog voltam...elég jól bevált.
aszem megint kell kreálnom egyet :D

Második gyerek (Őzi :D Livi )
Nekem is rengeteg kérdésem volt mielőtt teherbe estem a Rékával,pedig tervezett baba volt,sőt előbb is akartam csak kicsit nehezen jött össze (talán a szopi miatt)
hogy fogom bírni két kisgyerekkel,így is kevés a 24 óra egy nap mi lesz ha még lesz egy kis bögő csomagunk,hogy fogom őket etetni,ha egyszerre éhesek? vagy hogy fogom őket pelenkázni? akkor még Dávid is pellusos volt...stb...meg egyáltalán....nemcsak gyakorlati kérdések..
bevallom az elején nagyon féltem tőle,tudtam hogy nehéz lesz,mert tényleg nem könnyű,de azért annyira nem nehéz ahogy elképzeltem.
És minden jött magától,annyira ösztönösen.....persze ehhez azért jól jön egy olyan férj,aki azért besegít néha :D meg a nagyszülők is itt vannak,bármikor bevethetők....de úgy voltam vele,hogy más is végig csinálta,én is megtudom csinálni....
Na meg a munkahely szempontjából is így azért egyszerűbb,gondolom azért nem minden munkahelyen örülnek,ha visszamész pár évre,aztán megint bejelented,bocs,de terhes vagyok,és megint nem leszek egy darabig...

Az első hat hét volt nehezebb,mire mindenki megtanult alkalmazkodni a másikhoz,de mivel karácsonyi babák vagyunk így az összeszokás pont olyan időre esett,hogy mindenki itthon volt. Így ez se volt olyan vészes. Mindig vannak rosszabb napok,de ez előtte is volt :wink:
Dávid hamar megszokta,hogy anya nemcsak az övé,sőt pár nap után természetesnek vette,hogy ott van a Réka. (Igaz az csak az anyáé volt,másnak nem szabadott vele semmit csinálni,de azon is túl vagyunk :D )

És a picur annyira alkalmazkodó,hogy az csoda. Magától elalszik,ha álmos. (Na ezt Dávidnál nem tudtam elérni :D )vagy elvan egyedül és játszik. De többnyire úgyis együtt játszunk,vagyis mikor Réka szopizott én félkézzel Dáviddal legoztam vagy puzzle-tunk vagy éppen mesét olvastam. És minden időt kihasználtam amikor csak vele lehettem. Este mikor a kicsi elaludt akkor már csak az övé voltam, vagy az angol is,tudom,hogy az csak a mi programunk kettőnkké.
Most meg ha Dáviddal játszunk vagy altatom, akkor csak leteszem őt a szőnyegre és felfedezi Dávid szobáját.(Persze ez nem mindig tetszik a szoba úrának,de működik az az elv,ha valamit elvesz tőle mindig adjon helyette másikat)
Biztos kevesebb időm van rá,mint volt,de nem hiszem,hogy kárára van,mert kapott helyette egy csodálatos kis hugocskát,akivel majd később játszani fog majd sok sok év múlva támaszkodni tud .
És Rékának se érzem,hogy hátránya származna abból,hogy "csak" második,mivel ő már eleve több eséllyel indul,van egy tapasztaltabb anyukája,aki magabiztosabban csinálja a dolgokat,és van egy erős,okos bátyuskája,aki megvédi őt majd később.
Szóval vannak előnyei is meg hátrányai is a kevés korkülönbségnek,mindenkinek saját magának kell mérlegelnie.
Én nem érzem,hogy sokkal nehezebb lett az életem,mert két gyerekem lett ilyen rövid idő alatt :? akkor se lett volna könyebb,ha több idő van köztük szerintem,sőt.


Ante! ez nem semmi jó zűrős hétvégétek vol:(
Mennek a gyógytündérkék nektek is!

Rena! Gratula a térdeléshez!
Miért akarsz teljes kivizsgálást?Nem lehet,hogy a hormonok kavarnak be?
Mi Lujzinak hívjuk vagyis apa. :wink: ( a mgépet)
Valami édesebb gyümit tegyél hozzá vagy tejcsit,talán jobban megeszi.
Ma nálunk is kaja bojkot volt.;végre főztem neki fini kaját erre nem kifintorgta? :x Pedig Dávidnak is kellett adnom belőle annyira tetszett a színe. :D (Cékla volt krumplival-olyan pinkes lett :wink: )

Niki,hát arra a rucira tiszta kiváncsi vagyok.Azért ez durva,nem? Hogy hogy ők döntik el,hogy mi legyen bele hímezve? :oops:

Sziszka! Nagyon szép helyen kirándultatok.
Szerencsére Réka elvan a babakocsiban,főleg ha mozgatom,így nincs gond a sétával :D
A barátnőm annak idején mindenféle színes dolgokat varrt bele,és így tudta meghosszabbítani a séták idejét.

Nika,Gege tényleg nagyon vagesz abban a napszemüvegben!!!!!

Noémi !
Olyan aranyos Veronika ahogy ott ácsorog!Micsoda kis gatyája van!
És a pasizos képek.......!Nagyon ott van a csaj!
Sajnos nem tudom,hogy lehet feltenni a Yahoo-ra zenét,de van egy két oldal ahova fellehet,ha gondolod előkeresem neked. Melyik Babazenére gondolsz? (Amit itt reklámoznak a főoldalon)
Réka is nagyon szereti én a második cd-t szeretem a legjobban,de a komoly zenei is olyan aranyos :D


CsNiki!
Örülök,hogy Kiara ilyen jól viselte a megpróbáltatásokat,gondolom te nem annyira. Szegénykék,mostmár csak jobb jöhet.

Roni nagyi!
Örüllök,hogy "sokat" írtál már.Édes lehet Laurababa!
Olyan kedves vagy,köszönjük szépen!

Marslakócska,Ihianya írjatok valamit!!!!!

Szép estét!!!

Ildikó
ilgya1
 
 


Alexa, Ilgya, Sziszi,
Koszi a koszonteseket!!! :)

Lauranak boldog felediket, Lenanak es Rekanak boldog hofordulot kivanunk!

Rena, Petra, Niki, Dani jobbulast Nektek!

Kernico,
Gratula a feluleshez es a maszashoz! Sajnalom, hogy korhazasra sikerult a hetvegetek. Remelem most mar minden rendben lesz Kiaraval!

Noemi,
Nagyon szepen alldogal Veronika. Kb egy honap van a gyerkoceink kozott, de el sem tudom kepzelni Levit, hogy egy honap mulva ilyet csinaljon. Bar ki tudja... Egyenlore o meg csak ul es maszik.

Bacilivi,
Telen :) ? Mi jovo ev elejen gondoltunk hogy belevagunk a kisteso projektbe. Persze csak ha addig nem jon kozbe valami. Eleg vicces, hogy most errol ertekezem, mivelhogy a dolgohoz nem artana egy peteeres, nekem meg meg sem jott :) . Mindenesetre nagyon elveznem, ha megint egyutt varnank babat. :)

Hazimunka,
2-3 naponta gigaadagot fozok. Ha marad es olyan, akkor a melyhutobe is megy. Nincs idom minden nap fozni. Mar gyakran a reggeli es vacsorakeszites is kihivast okoz. Es akkor hol van meg a mosas, a porszivozas, felmosas... Es mindezt secperc alatt kell vegehezvinni, kulonben nem lesz meg. De a legordogibb dolgog szamomra a mosogatas. Olyan lakast berelunk amibe nem lehet betenni mosogatogepet. Hat neha elkiabalom magam, hogy miert is kell nekem 1 orat mosogatnom naponta?!?!? Na de januartol mar mashol lakunk, akkor jonnek a szep idok! :) Nalunk sem olyan a lakas, mint amikor volt idom mindenre. Mindkettonket zavar. De engem az is kiborit, hogy nincs idom magamra. Illetve eleg ido nincs. Nem nagy, elmelyult olvasgatos delutanokra gondolok, hanem egyszeru dolgokra, mint pl szortelenites, vagy akkor fesulkodni, furodni, sminkelni, stb amikor kell es nem akkor mikor lehet. Konyvet sem tudom mikor fogok majd kezbe venni megint. Mondjuk nalam vszleg jobb lesz a helyzet ha befejezem a szakdogamat, de addig szivas van minden fronton.

Anekirt,
Szerencsesebb hetet hivanok Nektek, mint amilyen a hetvegetek volt! Gratula a fellashoz!

Roni nagyi,
Jo hogy leirtad mikkel kapraztatott ma el a kisunokad! Edes lehetett veletek. En igen ritkan lathatom Levit a nagyszuleivel egyutt, de azok olyan szep pillanatok! Laura az egyetlen unokad?

Magnes,
Szep lehetett ez a melepi hetvege, foleg igy, hogy szamotokra fontos helyeken voltatok!

Sziszka,
En pont tegnap benaztam igy Levivel a boltban. Persze hogy akkor kellett kivennem a kocsibol, mikor mar teleraktam a kosaramat... Levi ult a csipomon, egyik kezemmel tamasztottam, masikkal fogtam a kosarat es noszogattam a kocsit. A penztarnal meg egyenesen zsonglorkodnom kellett. Szerencsere ez nalunk eleg ritkan forul elo, tobbnyire nagyon jol elvan a kocsiban, pedig idaig mindig csak magamon hordoztam.
Mi a hely neve ahol kirandultatok?

Ilgya,
Koszonom szepen a kimerito valaszt, erdemes volt varni ra :) ! Jo lehet nalatok gyereknek lenni! Nem vetted el a kedvem a "2 2 alatt"-tol :), sot meginkabb megerositettel!!!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Ilgya: Én pösti jány vagyok :):):):):):) de azért a kékestetőn én nagyon sokat voltam gyerekként.Szüleimmel nagyon sokat kirándultunk:):):):):):):)
És RÉKABABÁNAK BOLDOG HÓFORDULÓT :):):):):)
Mi is szeretnénk hamarosan tesókát csak hát a koromnál fogva nem olyan egyszerű Gergő is védekezés nélkül másfél év alatt sikerült spontán meglátjuk ha jönni akar akkor jönni fog a tesó. Én mindig igy álltam hozzá annó is hogy ha a "sors" azt írta meg hogy legyen gyerekem akkor lesz és lőn :):):):):):) igaz már 36 évesen de itt van ez a csodálatos prüncsike és nagyon boldogok vagyunk és ha lehetne választani a tesónál én is kislányt szeretnék :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

KNiki! Akkor én sem merem mondani, hogy örülök, hogy jobban van Kiara. :wink:

Petra jobban volt estig, aztán tejcsi után megint beindult a nózi, 3 szor leszívtuk megint, aztán mostanáig semmi. Sztem a meleg tejcsi hozta ki belőle fürcsi után. Na. Ezt akartam már kérdezni!!! :
Ti babáitoknál hogy van? Először fürcsi, aztán szopi vagy fordítva?

Este már apa lábának segítségével felállt Petra. :shock:

Pohár: Vettem én is még 2-3 hónapja csőrös poharat. Tescoba, rózsaszíné és miki egerek vannak rajta. Abszolút nem csöpög, de nem is szeret belőle inni a lány. Pohárból viszont nagyon jól nyomja. Kicsi kávéspohárból. Majd megpróbálom felvenni és feltenni. :)

Szép napot és JÓ EGÉSZSÉGET MINDENKINEK!!

omr
 
 


Jányok! A céklát meddig kell kb. főzni?

Kép
Kép
tinu
 
 


Ilgya! Köszi a tanácsokat, kipróbálom ma egy kis tejcsivel a brokkolit!

Rékának utólag is boldog hófordulót!

Szép helyen voltatok. Én utoljára ált iskolával voltam a Kékesen, de a Mátrába éve. Ott szilvesztereztünk a barátokkal.

Őzi! Köszönjük!

Roni nagyi! Gondolom feltöltődtél teljesen az unokázással!!! :)

Most bocsánat nem írok többet, másnak, megyek megnézem a lányt.

omr
 
 


Na csak a hófordulós köszöntést akartam kövérkésen írni. Mindegy már. :roll:

omr
 
 


Sziasztok!:)

Roni nagyi! Tök jó, hogy együtt voltál LAurával és örülünk, hogy elmesélted nekünk ezt az élményt!:) Egyáltalán nem volt hosszú! Ez a simogatás dolog nagyon édi lehetett!
Nálunk is most vasárnap volt anyumnak egy kis ideje és a féldélutánt itt töltötte az unokájával. Hiába lakik 15 km-re nem sűrűn találkozunk :( De most legalább láthatta amint a kisunokája feláll, őt is simizte, dumált neki stb. Mi úgy szoktuk csinálni, hogy anyunak mindig kiírom cd-re a Veronikáról készült fotokat és otthon nézegetheti, ha nincs velünk, meghát büszkén mutogatja az ismerősöknek!:)

Ilgya!
Rékádnak boldog hófordulót! :P :P :P :P
Mi 2 éve nászuton voltunk Galyatetőn, onnan felmentünk a Kékesre is-gyönyörű a kilátás, jót kirándultunk.
A cékla krumpli az sűrű lesz? Csak magában probáltad etetni Rékával?
AMúgy nem is néztem hogy itt is reklámoznak babazenét, mindig csak belépek, aztán nem is nézelődök :oops: :oops: Ami nekünk van, azt a férjem szerintem úgy szedte le valahonnan, neve: Raimond :roll: Olyan hogy gyerek dumák, hangok vannak megzenésítve, aláfestve és tényleg jó. Lehet megprobálok egy dalt feltenni, aztán majd apránként a többit is.

Őzi!
Tényleg valami nem stimmel a vonalzóddal! :shock: AMúgy egy hónapja kezdett Veronika egyedül is ülve maradni, de felülni csak később ment és egyik napról a másikra felállt! Először csak derékszögbe állt és úgy támaszkodott majd múlt héten felnyúlt az ágyhoz, majd rájött, hogy fel tudja húzni magát. Szóval lehet nektek sem kell sok és már állni fog Levi!:) Amúgy olyan jó látni, hogy ettől milyen boldog a baba, hogy már ilyet is tud, tetszik neki.

Babaprojekt: én még mindig nem tudom eldönteni mikor lenne jó a következő érkezése, de asszem még várunk vele, addig tökéletesítjük a technikát :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:
Amúgy most két ismerősnél is utban van a baba, az egyiknél 14 a másiknél 17 hónap lesz a két bébi között! Szóval majd meglátom, hogy ők hogy boldogulnak, mik a nehézségek, aztán lehet mégis rákapcsolunk!:) jEgyébként szerintem egy két éves gyerek már viszonylag jól meg tudja szeretgetni a kisebbet. Uncsitesóm ennyi idős és simán hozza viszi a kaját, innit az 1 éves barátosnéjének, a kissrác akivel Veronika motorozott is 2 és nagyon ölelgette, nem akarta elengedni a motorról és látszik rajtuk, hogy érdeklődnek az iránt, hogy mit csinálnak a bébik, magukat már jóval nagyobbnak látják. PErsze ezt csak kívülállóként látom, biztos más amikor nekem lenne mind a kettő!

Rena!
Mi nálunk mindig a fürcsi volt először és utána a szopi, amibe többnyire be is alszik.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Rena: nálunk úgy megy hogy fürcsi kaja alvás :)

Mi is vettünk csőrős poharat mam-osat den csöpög de rendesen rá kell tekerni a tetőt mert a múltkor nem tekertem rá teljesen s akkor csöpögött nekem is. amúgy én is szoktatom a pohárból ivásra de azért ha megyünk valahová akkor a csőrős jobb.ráadásul gege imádja két próba után rájött a technikájára.

Roni nagyi: Jó lehetett az unokázás.Gondolom feltöltödtél te is :):):):)
Annyira sajnálom hogy az én anyukám már nem élhette meg hogy unokázzon :(:(:(:( pedig Novemberben mikor itt volt annyira mondta hogy januárban jön egy hétre vagy tovább is és akkor unokázik de sajnos a jó isten másképp döntött:(:(:(:(:((
Na de fel a fejjel hiszen annyira édesek ezek a manók és annyi csodát tudnak nap mint nap nyújtani nekünk és hiszem hogy anyu is odafentről mindent lát :)

Ne haragudjatok csak anyu csütörtökön lenne 58 éves és nagyon sokszor eszembe jut még a mai napig is :(:(

Ő az én anyukám :

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Még megvagyok ám! :D Csak oviszünet van és ugye így nem nagyon van szabad percem. :? Az elmúlt két éjszakánk igen zűrös volt. 8kor jól elalszik, aztán 10 óra körül felébred és egy másfél órás nyűglődés után alszik el újra. Közben simizem, mert, ha abbahagyom ordít. Ez nekem nagyon szokatlan, mert a nagyobbal sosem volt ilyen gond. Borzasztóan fáradt vagyok már. És én is úgy vagyok a sírással, mint Beszti, hogy felidegesítem magam, hogy miért sír. Nem éhes, nem szomjas, akkor mi baja. Adtam neki Dentinoxot, de semmi változás. Nem tudom. Már sírtam a végén én is tegnap, mert nagyon fáradt is vagyok. Elrontottam volna a másodiknál valamit, vagy csak két ennyire különböző gyerekem lenne? Na, jól elpanaszoltam a bánatom. A hétvégén meg lagzizunk, amitől már előre félek. Végülis ott lesz egy szoba, ahol tudunk altatni, de lesz négy picur és nem hiszem, hogy mind egyszerre alszik el. Norbi meg nagyon érzékeny a zajokra, főleg a gyerekbeszédre. A tesója hangjára is felébred még éjszaka is. Nem tudom, hogy lesz, Zsolti a férjem azt mondja majd a kocsiban altatjuk, de nem gondolom, hogy az jü ötlet lenne. Szóval ez egy zűrzavaros hét már az elejétől.
Sok hófordulósnak puszika!!
Teszek fel egy-két képet a fiúcskáról.
Sziasztok!
Kép

Kép

Kép

Kép[/url]

Kép[/
ihianya
 
 


Nika!
Tudom,nagyon rossz lehet,hogy te már nem tudod megosztani anyukáddal a kis manó fejlődését. Én is sokszor gondolok apukámra. És igen, sokszor érzem, sőt inkább tudom, hogy lát minket. Te nem szoktál olyat észrevenni, hogy Gege mintha a nagy semmibe a szobába követne valakit a szemével és még vigyorog is rá? Basszus, az én anyukámnak is csüt-ön lesz a szülinapja! Az 58-dik!!!

Ihianya! Őrült jó a kiflis kép! Mekkora kifli és mekkora szemek!!! :D

Írtam már, hogy Petra felállt? :shock: Nem túl korai? Nem árt a gerincének? Feltettem vonalzó alá a videó linkjét, nézzétek meg! :)

omr
 
 


Rena:Nem mondod? Anyunak végülis pénteken 17-én lesz de mindig keverem mert 16-án a házzasággi évfordulójuk van és mindig kevertem de egy nap ide oda nem számít. Gege a kocsiban szokta azt csinálni hogy eltakarja a szemét utána néz a semmibe és vigyorog :9 ilyenkor mindig mondom hogy az anygalok viccet mesélnek neki :):):):)
Petra ügyes kiscsaj:):):):) ha magától áll fel az nem rossz hiszen akkor már elég erős hozzá. legalábbis én igy tudom.

Ihianya: Az a kifli :wink: :wink: :lol: :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Hé!!! Mági!!! Most nézem! Ott van a videótok a mienk alatt! Ugye??? Jól látom? Annababa és a öreg néne őzikéje! :D

omr
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?