Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Babicskó!
A gyűrűs módszert ismerem!Nekem bejött!! :lol:

Kineziológusról!
Ha érdekel valakit nekem van egy telefonszámom(elő kell túrnom),amit én kaptam!Egy nagyon jó ismerősöm ajánlotta,Ő kipróbálta és neki nagyon jót tett!Mondjuk neki nem babás problémája volt!
Biztosan vannak egyébként kontárok is de szerintem ez hamar kiderül!

Kislibus!
A kínai naptár módszert nem ismerem!De nekem egyszer jósolt a barátnőm anyósa!
Azt hiszem Verának írtam csak le és ide nem,de lehet hogy tévedek
Tehát!2005 nyarán átmentünk egy régiismerősünkhöz!Az anyósa hátra hívott és megnézte a tenyeremet.Azt mondta,hogy 2 éven belül lesz egy kisfiam,de előtte elkell utaznom egy pár napra.Egy olyan helyre ahol csak pihenek,kiszolgálnak és semmit nemkell csinálnom!
Na,gondoltam jó fej,mikor tudok én elutazni!
Régebben nagyon érdekelt a számmisztika és előszedtem a könyveimet!Kiszámoltam,és összevetettem a férjemével az elkövetkező hónapokat és évet!(Számmisztika szerint a te éved mindíg akkor kezdődik amelyik hónapban születtél!Az enyém mindíg áprilisban a férjemé júliusban!)E szerint az jött ki,hogy 2006-ban babánk lesz!Nem így szó szerint!hanem nagy öröm,bővülő család!
Aztán ősszel a barátnőm férje és az én férjem úgy döntöttek,hogy befizetnek minket egy welness hétvégére!Így a barátnőmmel elutaztunk 3 napra!Masszázs,fürdő,reggeli,ebéd,vacsi!Tök jó volt!
Nem is igazán jutott eszembe az ismerősöm anyósa!
De rá 1 hónapra terhes lettem!És fiú lett!
Aztán lehet,hogy csak véletlen!Nem tudom!


Sziasztok!
Vendég
 


Ja,és igen!
Ez az új autóval történt!
Illetve ez nem szalon autó!3 éves!
a férjem nem vesz új autót mert azon sokat lehet bukni! :roll:
Vendég
 


:D Érdekes dolgok ezek, de asszem tényleg kell valami plussz ahhoz, hogy egy gyermek megfoganjon és maradjon. Remélem hamarost nálam is meglessz ez a plussz :)

Valahol hátborzongató ez a dolog és félelmetes is, hogy nem tudjuk befolyásolni az életünket, csak várni várni türelmetlenül a csodát.

Kép
kislibus
 
 

 
 

Kislibus!

Hidd el,Hozzád is megérkezik a csoda!
Ez egészen biztos!Igazán remélem,hogy minél előbb! :lol:
Tudom,hogy nagyon nehéz kivárni,és ilyenkor lassan telik az idő!!
És bár 2008 márciusa sincs olyan messze,tudom,hogy Neked az az idő az örökévalóságnak tűnik!
Drukkolok Neked!!!
Szia!
Vendég
 


Szia Alziza!
Kedves Tőled, hogy kerestél!
Azért nem írtam, mert nem akartam újabb bajaimmal terhelni a topikot. Na de talán lassan mégis rendbejövök. Sajnos az augusztust is végig kell feküdnöm, de nem bánom, csak a gyerkőccel legyen minden rendben. Szerencsére szépen fejlődik, néha már mintha érezném is.

Próbálkozóknak türelem, és drukkolok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
A távolból én is szorítok neked, hogy minden rendben legyen.

Alziza!
Nálam lányt jelzett a gyűrűs módszer, ezt elmondtam a férjemnek, aki azt mondta: nyugi, tuti hogy lány lesz :D . De az istenért nem tudom kiszedni belőle, hogy honnan tudja. Az az igaszság, hogy időnként vannak olyan megérzései, amik félelmetesek.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Biztos minden jó lesz!Ha szépen fejlődik nem lehet baj! :lol:
És ez már a 14. hét! :lol: Hurrá!!!!!!!!!

Vera!
Megérzéseim nekem is szoktak lenni és be is szokott jönni!
Ha valami nagyobb dologról kell dönteni a férjem meg is szokta kérdezni,hogy most nem érzel semmit?De ez nem így működik persze(ezt biztos a férjed is mondja)Megérzés vagy van vagy nincs ,irányítani nem lehet! :lol:
De ha ezt most Ő érzi biztos így van!Én pl. már a terhességem elején éreztem,hogy 2800g alatti baba lesz és fiú!Meg még egy csomó ilyen van!
Egyébként nekem már 4D-s UH-n a 14.héten megmondták,hogy fiú!
A lényeg,hogy egészséges legyen! :lol:

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!
Már a 14. héten? Az szuper.
A baba mozgását mikor kezdted érezni? Tudom az elsőnél később érzi meg az ember....
Én most itthon vagyok, kiirattam magam, pihenek, illetve szenvedek az egész napos hányingertől. Nagyon jó lenne, ha már elmúlna.....

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Igen,már ilyen korán megmutatta magát!Na és persze ügyes volt az UH-s! :lol: Ezért is ajánlottam Neked!
Én pont Alexnál éreztem korábban!
Zalán már majdnem 17 hetes volt amikor előszőr éreztem mozogni!
Aztán le sem állt!! :lol:
Egyébként anévválasztás most eég nehezen ment!Végül 2 név maradt,ebből az egyik a Zalán!Pont március 30-án mozdult meg (amikor a névnapj van),végül így sikerült dönteni!Jelzett nekünk,hogy Ő ezt szeretné! :lol:



Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.07 12:26-kor.
Vendég
 


Kislibus: a kínai naptárt szerintem félre értetted, vagy nem ugyanarra gondolunk. a kínai naptár szerint az nézik, hogy hány éves az anya és melyik hónapban törént a fogamzás. Ezek alapján van egy táblázat, ami minden hónapra megmutatja, hogy adott évnél, adott hónapban fiú vagy lány utód fogantatása a valószínű. Íme atáblázat:

http://bebilap.hu/terhesseg/knaptar.htm

Vera: neked kell még használnod az utrót? Csökkented már az adagot?

na én elmentem ma a nőgyogyihoz, erre kiderült, hogy akihez járok az rendelőben szabin van. Jövő héten is. Pedig most kéne 12 hetes uh-ra menni. Csak egy idős doki helyettesítette, de ő nem tudja a gépet használni :( . A vérkép leletem legalább rendben van, bár szerintem nem néztek meg mindent ami kell (vas stb.)
Már annyira készültem, hogy rákukkantanak uh-val a babára!
Hétfőn megyek a kórházi uhra (oda a magándoki utalt be), nincs időpont, állítólag le kell ülni és egy fél napi várakozás után be is lehet jutni. nem túl bíztató. :x

babicskó
 
 


Babicskó! Akkor félre értettem, de mindenképp megnézem ezt az oldalt! Elég horrorisztikusnk hangzik ez az UH dolog. Egy fél napot várni? Persze nem mondom, hogy itt jobba helyzet....

Alziza! Azért az a 2008. márc. elég horror lenne. Remélem hamarabb fog jönni az a baba, mert külömben diliházba kötök ki.

Boeske! Mindkettőtökkel rendbe van minden és ez a fő! Napról napra nagyobb lesz, és eltelik az az egy hónap hamar meglásd! (Mondom én) :lol:

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Alziza!
Nálunk a névválasztás elég speckó lesz, majd megírom miért.
A Kárpát utcai UH-ra mindenképp elmegyünk, de még 1-2 hetet várunk vele, mert a 11. héten nem sok látszódna.

Babicskó!
Igen eddig 4 óránként szedtem most 6 óránál tartok. Nem akarok hirtelen leállni vele, a dokim is javasolta, hogy csak lassan álljak le vele.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Boeske!

Már én is gondoltam rád hogy mi lehet veletk!Örülök hogy minden rendben!!! :lol:

Alziza!

Hol van az a szuper UH??Bocsi de nincs erőm visszaolvasni... :(

Vera!

Hát nem semmi hogy ilyen tüntekkel bírsz dolgozni...Pont írtam a másik topicban ,hogy le a kalappal mindenki előtt aki ezekkel a tünetekkel helyt tud állni a melóhelyen...Én itthon is csak ténfergek ,meg alszom.Még a gyerekeket is elviszem anyuhoz egy pár órára mert oyan szarul vagyok.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Panny!
hiába is olvasnád mert e-mailben írtam !
De egyébként a Kárpát utcában van!A Kleopátra házban!
Honlap:www.4dultrahang.hu
Tényleg nagyon jó!
Nekem egy olyan ismerős ajánlotta akinek itt vették észre milyen beteg a babája!Annak ellenére,hogy a saját dokijához rendszeresen járt UH-ra!
Nekem pedig pont egy ilyen alapos UH-s kellett!
Egyébként pedig nem kapkod,nagyon alapos,és mindent elmagyaráz!És vannaknála drágábbak is!Csinálfelvételt és fekete-fehér képből mindíg többet kaptam ajándékba!a színesért kell fizetni (ami narancssárga),de ugyanabból kaptam hozzá fekete-fehéret is!


Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Panny!
Már 2 hete nem dolgozom, mert kiégett a munkahelyemen egy iroda és annyira büdös volt napokig (ráadásul vegyszereket tároltak abban a helyiségben), hogy úgy döntöttem kiiratom magam.
Azóta itthon szenvedek a rosszullétektől, de így jobb, mert mostanában úgyis elég sokszor rámtör az álomkórság, és ezt a munkahelyi felfokozott tempóban nem bírnám.
Egyébként a füst után elég szarul is voltam és volt egy kis barnázás. A doki meg azt mondta, hogy akkor el lehet dönteni, hogy mit akarok. Persze ez nem volt kérdéses.

A főnököm 13-án jön meg a szabijából és akkor visszamegyek közölni vele, hogy a dokim kiírt veszélyeztetett terhesnek.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Hahó!!!!!!!!
Merre vagytok???????????????????????????????????????????
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!
Délelőtt nagybevásárlás, du. meg mozizás itthon a párommal.
Láttam ma egy édes rugdalózót, de a párom babonából nem engedte megvenni. :evil:

Tegnap este megint émelyegtem (a pizzától), meg a tusfürdőim szagától. Mivel valamivel muszály volt megfürdeni ezért a páromét használtam, amitől a kis vacak már nem fintorgott.... :lol:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Vera!

Fogsz még annyi édes rugit látni! :roll:
Én pl. tökre szeretek a H&M-ben vásárolni!Ott olyan édesek vannak!Főleg lányokra! :lol:
Egyébként október28-án van a következő bababörze!Az mindíg nagyon jó! Sokat lehet spórolni!

A tusfürdős,öblítős dologról már írtam!Ismerős!

Írtam Neked e-mailt tegnap!Vagy ma?Nem is tudom már! :roll:
Kicsit szétszórt vagyok!Holnap pakolok mert a barátnőmék jönnek haza!Mi meg megyünk anyámhoz!Hurrá! :roll:
Szerencsére a tesóm most elutazott,de fogalmam nincs mit csinálok a gyerekekkel a panelban!Óriási lesz!
Drukkolj,mert a férjem hétfőn viszi be az új tervrajzot!Remélem ez most sikerül!Különben miért ajánlotta volna fel a csaj???
Bár nálunk nem lehet tudni! :shock:

Na jó!Szia!
Ui:Egyébként van egy jó tusfürdő ami illatmentes.Az a neve,hogy Dermax!DM-ben vagy gyógyszertárban szoktam venni,Zina fürdik vele,mert néha van ekcémája!600 Ft körül van!
Vendég
 


Alziza, ha biztosra akar hétfőn menni a férjed, vigyen valami ajándékot vagy egy borítékot az ügyintéző hölgynek. Az sem véletlen, hogy felajánlotta, hogy segít.

Az epítészeti osztályon "szokás" adni, és legalább elnézőbb lesz a használatba vételnél is. Én legalábbis ezt tenném a helyetekben. Hát velem még soha senkivel nem fordult elő, hogy valaki visszaadta vagy nem fogadta volna el az ajándékot vagy borítékot. Sajnos.

babicskó
 
 


Sziasztok!

Babicskó!
Én is gondoltam ilyesmire!De itt igazából 2 nőről van szó!
Az ügyintéző és akihez odaviszi a férjemet!
Akkor most mind a kettőnek?
És mennyit?
És ha pont ebből lesz baj?
Jaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nem tudom!
Az építési engedélyt igazából az ügyintéző intézi,Ő jön ki szemlére is!Arra is gondoltam,hogy akkor kellene neki adni amikor kijön és nem ott az irodában!Mert ugye mielőtt az építési engedélyt adják kijön megnézni!Az engedélyt pedig Ő adja ki!
Na de akkor még mindíg marad a kérdés,hogy mennyit!???

Sziasztok
Vendég
 


Én mind a kettőnek adnék először valamilyen ajándékot kb. 5-5 ezer Ft értékben. Pl. egy nagy Mercy csokit, egy márkás parfümöt, valamilyen porcelánt stb. Várni nem érdemes, jobb ha mielőbb látják a szándékot.
Itt a férjed viszi, tehát egy férfi ad ajándékot nőnek, ez eleve nem is olyan "gáz". Visszaadni nem fogják, persze fontos a tálalás. ha a férjed azt mondja, hogy köszönöm szépen a segítséget, és Önök milyen rendesek stb., ők sem megvesztegetésnek érzik majd. Persze ha azt mondja direktben , hogy itt a pénz, ajándék, és maguk csinálják azt ami nekem kell, az már nyilvánvalóbb megvesztegetés (de még erre se biztos, hogy megijednek, a generál kivitelezők stb. eléggé elkényeztettél már az ügyintézőket).

Én kb. 10 ezret adnék, amikor kijön, de az az igazság, hogy te tudod a teljes szitut, hogy mennyit hajlandó most miattatok szívességből elnézni az építési előírásokból. Én persze az első ajándék után látni fogjátok, hogy mennyire "várja"el.

babicskó
 
 


Sziasztok!

Alziza!
Írtam vissza!
Vettem egy azt hiszem SANODERMA nevű tusfürdőt (előtte vagy 20-at végigszagoltam öklendezve), ez is szagtalan és egyenlőre jónak tűnik.
Reméljük hamar elfogadják az új tervet és nem kell sokáig a panelben laknotok. Gondolj arra, milyen jó lesz utána, ha elkészül a házatok: lesz még plusz 1, 2 (?) szoba, ami a gyerekeknek jó lesz.
Szerintem ne borítékot, hanem inkább ajándékot vigyetek nekik, mert az kevésbé tűnik megvesztegetésnek, és ha esetleg (amit kétlek) megvesztegethetetlenek, akkor csak magatoknak ártotok. Viszont az ajándék (mégha pénzbe is kerül) az nem annyira pénzszagú, talán könnyebben elfogadják.
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, csütörtökön este fejezték be műszeresen a 8 hetes terhességet :cry:

Kérdeznék is rögtön: mennyi ideig normális, hogy vérzek?

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


SZia Minyu!

7-10 nap, ha jól emlékszem, normális. 5-6 hét múlva meg kell jönnie az első menzesznek is. Nekem a menzeszig végig sárgás váladékozásom is volt, állítólag a seb gyógyulása miatt.
14 nap múlva mondják a konrolt. Ha a vérzés tovább tart mint 7-10 nap, szövetdarabok ürülnek, sürgősen orvoshoz kell fordulni, mert benn maradt valami. Szintén, ha lázad lesz.
Én kicsit több mint 10 napig véreztem, de az utolsó napokra már egy tisztaségi betét is elég volt. És a sárgás folyás miatt utánna is kellett használnom.

babicskó
 
 


Sziasztok!
Már korábban írtam egyszer Nektek én vagyok az aki 20 hetesen ikreket veszített el.Köszönöm a bíztató szavakat nagyon keveset kapok ebből, inkább mindenki rosszindulatú és kárörvendő...még mindig rossz érzés, mert nem hagyják abba a gonoszkodást, de akiket elküldtem egyértelműen na azok már nem bántanak. :lol: :lol:
Titeket is piszkáltak????
A munkahelyemen a legrosszabb....
Már eltelt 3 hónap a vetélés óta, de még nem próbálkozunk egy 20 hetes terhesség elég nagy!!!Most megyek orvoshoz a héten majd meglátjuk mit mond!Nagyon bizakodó vagyok :lol: :lol: :lol:
A kismamáknak minden jót és szép egészséges terhességet kívánok!Mindenkit elolvastam nagyon jókat írtatok igazán optimista csapat :!: :!: :!: :!:
majd még jelentkezem
puszi
anikó
ancsúrka
 
 


Babicskó :)
Köszönöm a részletes leirást.

Ancsúrka :)
Hű, ez azért nagyon kemény, hogy piszkálnak. Nekem abból a szempontból van szerencsém, hogy még gyesen vagyok, szeptemberben megyek vissza dolgozni, igy odabenn nem is tudták, hogy babát várok, ez igy lényegesen könnyebb. De nem is értem, hogy ki lehet ennyire bunkó, és bánt. :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Babicskó!
Itt nem a tervekkel van a baj,hanem a kötekedő főépítésszel!
Most új tervek vannak és attól nem térünk el,hanema nő kerülőúton intézi!

Vera!
Én is remélem,hogy gyorsan megy!
Nem hiszed el,de tegnap reggeltől holnap estig karbantartás miatt nincs melegvíz!Azt hittem a guta megüt!!!
Azért a lakás már halad,mert amihez nem kell engedély azt elkezdtük!Konkrétan a fürdőben nincs padló,mert ott minden máshol lesz így szétverte a vizes!Ma jönnek a köművesek!
A lépcső is készül csak addig nem lesz beállítva!

Minyu!
Üdv itt!
A vérzés szerintem egyénenként változik!

Anikó!
Mi az,hogy piszkálnak és rosszindulatúak?
Miket mondanak?
Maradj köztünk,mi nem piszkálunk! :lol:
SŐT!!!!!!

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!
köszönöm mindenkinek ,hogy ilyen kedvesek vagytok, nagy öröm ez nekem! :D :D :D :D
Hosszasan ecsetelhetném milyen emberek vannak egy néhány példát említenék csak:
1.védőnőm:Te tehetsz róla minek voltál a napon, csak magadat okolhtod, köszönjed magadnak!(Ő is babát vár és így beszél azzal, aki kettőt veszített el.a napozásról annyit, hogy áprilisban egyszer 23 fokba kiültem a teraszra a párommal egy órára!Szerinte ettől nyílt ki a méhszájam.)
2."barátnőm":ikrek,tök irígy vagyok.Elvetéltél nem hiszem el, de elmennék, viszek krumplit.Hát nem engedetm a közelembe!!!!
3.főnököm:ez csak egy kis vetélés mit vagy úgy oda(20 hetesen ikrekkel háááát nem tudom mit vagyok úgy oda)Miért nem a dilházban vagy már????Nem szedsz gyógyszereket???Miért nem ???Megjött már????Terhes vagy már????Így nem lehet gyereket várni!!!stb nap mint nap ez megy.
DE a hétem megyek orvoshoz és majd meglátjuk hogyan tovább ha lehet próbálkozni nem érdekel a hülye véleményük rástartolunk a témára :) :) :) :) :)
Egyébként könnyebb már elviselni ezeket az embereket.
Nem akarom rontani a hangulatot azért nem írok Nektek több negatívat, hiszen sokan közületek már újra kismamák és ez a legfontosabb, de mi is haladunk efelé :D :D :D :D :D :D :D
puszika
anikó
ancsúrka
 
 


Anikó!

Azért mert egy páran már ismét kismamák vagyunk, nyugodtan leírhatod, hogy mi bánt!
Inkább írd le, minthogy magadba folytsd.
Remélem a többiek nevében is, de mi mindig szívesen meghallgatunk és együtt érzünk veled.
Ja, és ne törödjetek semmivel, ha a doki azt mondja, hogy start, akkor hajrá!!! Nektek most a baba az első, a többi le van sz*va.

Nálunk amúgy minden rendben, még mindig kisfiú, tegnap voltunk a 28 hetes uh-n.
De azért kiváncsiságból kipróbálom a gyűrűs módszert! Hogy is van?

Megyek lemosom a csempét a fürdőben, így az már fullra kész lesz. Apa délelőttös, délután kifugázza a wc-t és akkor végzünk. De mivel maradt csempe, anyu kitalálta, hogy a konyhát is csempézzük ki. Úgyhogy a felfordulásnak és a felújításnak nincs vége.

Na nem panaszkodom tovább!
A kismamáknak problémamentes terhességet, a próbálkozóknak meg megy a drukk ezerrel!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Anikó!
Ez a topic pont azért van,mert ide a negatív dolgokat is le lehet írni!
Mindenki úgy kezdte ebben a topicban,hogy negatív volt,vagy éppen most is az!
Én éppen csak azért vagyok itt mert én a történetemmel reményt adni jöttem,aztán itt ragadtam!
De azt gondolom vetélés után kevesen vannak akik pozitívak tudnak lenni!Úgyhogy gyere csak nyugodtan ha negatív ha pozitív vagy! :) :wink:

Sziasztok
Vendég
 


Jaj!

Chrissyy!

Gyűrűs módszer!
Láncra ráfűzöd a gyűrűt és a hasad fölé tartod!
Ha körbe-körbe mozog lány,ha előre-hátra fiú!
Hú,már 28 hetes vagy! :lol: Tök jó!
Vendég
 


Sziasztok csajok!
Köszönöm, hogy így gondoljátok jó érzés!!!!!!
Azoknak akik most felújitásban vannak vagy építkeznek sok kitartást és mielőbbi rendet kívánok,a pocakosoknak boldog felhőtlen terhességet, remélem mi is csatlakozni fogunk nemsokára hozzátok!!!!!!!!!!!!!
nem is tudom mennyi terhes van most a topikban????
Chrissy, Vera,Boeske, Alziza,Babicskó még van valaki????
Mindenkinek a legjobbakat
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Szerintetek korai 3 -4 mensi után próbálkozni?????(20hetes voltam mikor elvetéltem)
puszi
anikó
ancsúrka
 
 


Szia Anikó!

Nem tudom, hogy mi a korai, de a szervezeted tudni fogja.
Nekünk a 39.héten volt a tragédia, két mensit vártunk meg és utána egyből sikerült. Elvileg a másodikat sem kellett volna megvárnunk, de azért megvártuk.
Alziza már nem terhes, 3 gyermeke van.
Viszont Panny is nemrég lett kismama. Így majdnem eltaláltad, hogy kik babásak ismét. Ez vezéreljen mindenkit és hamarosan mindenkinek sikerülni fog. Higgyétek el!!!

Alziza!

Bizony, már 28 hetesek vagyunk. Szinte most tudtuk meg és nemsokára szülni megyünk. Na az azért még messze van, de már itt van a kertek alatt. Nagyon várjuk már apával, leírni nem tudom, mennyire. De a félsz addig nem fog elmúlni egyikőnknél sem, amíg nem sírt fel és nem tartjuk a kezünkben. De ennek ellenére a lehető legpozitívabban állunk hozzá mindenhez. Nem lehet baj, mégegyszer nem történhet meg ilyen szörnyűség. És nem is fog!!!

Megyek reggelizni, de jövök még!

Mindenki vigyázzon magára!!!
Vendég
 


Sziasztok!

A gyűrűs módszernél az eredmény pont forítva van!!!!!

HA KÖRBE KÖRBE MOZOG A GYŰRŰ, GIÚ, HA IDE -ODA AKKOR LÁNY!


aNCSÚRKA: Minél több idő telik el, annál jobban tud regenerálódni a szervezeted. ha jól tudom szültél, tehát legalább nem kaparták ki a méhed, így valsz. a méh nyálkahártyája se sérült (kaparásnál sérülhet). Mivel ikrekkel voltál 20 hetes, az egy egyes terhességnél nagyobbnak feleltél volna meg (mondjuk kb 25 hetes). tehát 20 hetes ikrekkel akkorára nőtt a méhed mint egy 25 hetes terhesnek.
Írtad, hogy a méhszáj kinyílt, ezért lett vetélés, és akkor még jött a kettős szülés. Kérdezd meg az orvosodat, hogy a méhszájnak szerinte mennyi idő kell a regenerálódáshoz. Én inkább fél évet várnék. nehogy az legyen a baj, hogy ahogy nő a következő babád, kinyíljon a méhszáj a súlya alatt és koraszülés legyen. Illetve a méhlepény helyén is kell regenerálódni a a méhnek, de arra szerintem tényleg elég a 3-4 menst.

Persze ez óvatosság. Annak idején a második babámmal 10 hónapon belül egy szülés és egy vetélés után lettem terhes, nekem félidőtől kezdett nyílni a méhszáj, végül mégis a időre, 4 kilós babám született. De nagyon féltem akkor terhesen, nehogy koraszülött legyen.

voltam uh-n. Már kemény 63 mm a babó ülőmagassága :D .

babicskó
 
 


Babicskó!!!

Gratulálok a bab méretéhez!!! Örülök, hogy minden rendben van!

Többiek? Merre vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!

Nem írtam pár napig mert volt egy kis pecsételésem vasárnap-hétfőn, rendesen be is voltam tojva, de szerencsére már eltűnt. Lehet, hogy a hosszabb sétától, vagy attól volt, hogy most kellett volna amúgy megjönnie, és a progeszteronnal is lassan leállok.

Anikó!
Ne törődj a rosszindulatú emberekkel. A védőnődnek nyugodtan mondd meg a magadét, én biztos kiosztanám, ha ilyeneket merne mondani nekem.

Minyu!
:( . Hidd el hamar eltelik az pár hó, amit várnotok kell, addig meg a (lelki) sebek is gyógyulnak egy kicsit.

BAbicskó!
Közel egyidősek lehetünk. A nyakiredő és a többi mind rendben volt?

Chrissy!
Nemsokára lassan a szülésre készülődhetsz. Biztos, hogy semmi baj nem lesz és egy egészséges kisbabát fognak a melledre rakni pár hónap múlva. :lol:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Most jöttem egy másik kórház uh-ról. Hétfőn a magán dokim utalt be a saját kórházába, ide a körzetis dokitól kaptam beutalót. Így elmentem mindkettőre, több szem többet lát.

Hát engem még életemben ilyen amatőr módon nem uh-ztak meg!!

Egy nagyon fiatal lány vizsgált, szerintem még szakvizsgája se volt, vagy csak nagyon friss, de rutinja semmi.

Azzal kezdte, hogy hasi uh, mert az is elég. :?: Én kicsit csodálkoztam, de ki rajong a hüvelyi uh-ért, nekem jó, ha szerinte is.
Na látszódott, hogy van két keze, két lába, össze vissza mozog. CRL 60 mm (nem mondtam neki ,hogy két nappal ezelőtt volt 63 mm).
Közben bejött egy orvos, hogy ő most uh-zni akar egy másik beteget. Ekkor a lány tőle kezdte kérdeznik, hogy most mit kell mérni, meg hogyan, és ő átad a doktornak engem, hogy nézzen inkább ő stb. A doktor: csináld csak te ....
BTL-t néztél? Ja azt még nem.....
Kéne még nyaki tarkóredőt is nézni, de azt hogy kell?- azt csak hüvelyi uh-val lehet- mondta a doki és kiment. Na erre a lány mérgesen a hasamra csapott egy kendőt, hogy törölközzem meg, és hogy őneki miért nem mondták korábban, hogy hüvelyi uh kell stb-stb.
Bugyiból ki, (két gyerekem még vizsonylag nyugton egy széken), és kezdődött a csodás transzvaginális uh. Doki újra vissza, lány: hát ő hogyan nézzen tarkóredőt, ha szemben van a baba? Hát igen az baj, próbálja forgatni a fejet (bennem), csak nem sikerül, sokszor elnézést is kér, majd átadja a dokinak a széket. Doki is próbálkozik. csak nem megy, erre benyögi, bármiféle mérés nélkül, hogy normális nyaki redő- vizsgálat vége.
Kérdem én: Dr úr, hány mm volt a nyaki redő?
Hát 2 mm-ig normális, de nálam nem is látszik, ezért nem mérhető, és ez a jó-jött a válasz.

Hétfőn sikerült a szongráfusnak megmérnie, 2,1 mm volt-egyébként 3 mm-ig normális, megnézte van orrcsont is (down kornál csak a 15. hét után alakul ki az orrcsont).

Őszintén szólva teljesen elkeserítőnek találtam, hogy ilyen felületesen vizsgáltak meg. Persze jó, hogy nem találtak semmit, de ha nem mentem volna el hétfőn is uh-ra, most tuti rohannék valamilyen uh rendelőbe, hogy 10 ezerét vizsgáljanak meg.

babicskó
 
 


Még valami.

Ti tudjátok már mekkora hálapénzt fogtok adni??

babicskó
 
 


Sziasztok!

Babicskó!
Én úgy ismerem a gyürüs módszert ahogy írtam és e szerint nekem mindig jót is mutatott!
Na,mindegy!
Ez tényleg egy érdekes UH volt! :roll:
Egyébként nekem egyik terhességemnél sem csináltak hüvelyit!

Anikó!
Van olyan orvos aki úgy gondolja elég van aki pedig többet javasol!
Én úgy gondolom,hogy azért ez már elég!Egyébként(már régebben írtam)nekem 2 olyan ismerőöm is van aki gyorsan terhes lett szülés után és kihordta a babát!Az egyik 6 héttel szülés után maradt terhes,a másik császár után 7 hónappal!
Azért a méh szerintem gyorsan regenerálódik! :lol:
Ja!Én valóban nem vagyok terhes!Én azért vagyok itt,mert a harmadik gyermekem nagyon nehezen sikerült!Közel 3 évig próbálkoztunk és 3× vetéltem el!Akkor nem találtam rá erre a topicra,cak most tavasszal!És mivel úgy gondoltam nekem már sikerült megosztomezt az ittenilányokkal,hogy legyen előttük pozitív példa!Segítek ha tudok mert én már átmentem ezen!És volt akinek tényleg tudtam segíteni! :lol: :wink:
Ezért itt ragadtam! :)

Vera!
Vigyázz magadra!Doki mit mond?

Chrissyy!
Hát persze,hogy nem lesz baj!!!!!!!!!!!!!! :!: :lol:

Sziasztok!
Vendég
 


Bocsi ha bénázok az írással,de ez a tesóm gépe és nem mindíg azt írja amit én akarok!
Vendég
 


Ancsúrka!
Legközelebb ha megy a védőnő vágd a pofájába, hogy keressen más szakmát, és ezt egy másik védőnő üzeni! Na hogy csúnyábbat ne mondjak, mert azér azt neki se kívánom, de az ilyen nem védőnőnek való!
A főnököt nem lehet ott hagyni, más munkahelyet keresni?
A barátnőd... Hát ez nehéz eset, mert az enyém se tudta mit kezdjen velem de elég jól megoldotta a dolgot, mert meghallgatott, persze ő is mondta, hogy majd lesz másik, ami persze nem így működik, de róla tudom, hogy nem rrosszat akart.

Hajrá babaprojekt! :D

Kép
kislibus
 
 


No jó, nem kell azér az arcába vágni, mert mégis csak terhes, nehogy aztán a lelkifurdallástól legyen baja a babájának....
Csak ez annyira felbőszített. Bocsi mindenkitől! :(

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

A klinikás topickból kaptam a hírt,hogy Mandala már bent fekszik és ha minden igaz holnap megcsászározzák!
Ezt szerette volna! :lol:
Drukk Neki 1000-el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Kislibus!
Köszi, hogy így mellém állsz a védőnő ügyben.Tudod amikor az eset történt-amikor beszólt azt sem tudtam mit tegyek csak nyeltem a könnyeimet befelé, nem jött ki hang a torkomon plusz olyan helyen mondta, ahol többen voltunk, persze a többiek megpróbáltak megvédeni, de nem sikerült, mert ez a nő annyira önző+terhes is én kész voltam és eljöttem onnan kisírtam magam az ajtó előtt, majd hazamentem, hogy a párom ne lássa, hogy megint sírtam, meg mivel a védőnő ráadásul a szomszédunk és ott mondta az összes szomszéd előtt ezt,nem tudtam mit tegyek utólag meg már felesleges lett volna kiosztanom.Ott akkor nem tettem meg így jártam, de azóta aztán szóba sem állok vele csak köszönök neki, persze nem érti mi van de rohadtul nem érdekel :lol: :lol: :lol: :lol:
Tudjátok szar minden nap látnom a kerekedő pocakját és eszembe jutnak a szavai-háááát ezért nem könnyű.Na ennyit erről......
Ja még annyit,hogy szó szerint volt olyan apuka, aki rárúgta az ajtót és kiosztotta, hogy többet be ne tegye a lábát hozzájuk, mert eltöri....hááát ezt is azért ki kell érdemelni, rengetegen támadják és feljelentették már, ezért is jött el szülni :D :D :D No comment!Attól féltem a párom is megteszi, ha megtudja mit tett velem ez a nő,de nem akartam egy állapotos nőt bántani
Alziza!
Köszi a választ a próbálkozással kapcsolatban csak igazából tudom, hogy mindenki maga érzi én már ezt éreztem, hogy képes lennék rá most először éreztem mióta elmentek a babáim.
Nagyon szorítok én is Mandalának és a babójának :lol: :lol: :lol:
Chrissy!
Neked is szorítok, hogy minden rendben legyen ugye 28 hetes vagy már???Az tök jó lehet én csak 20 hétig tudom, de addig is nagyon jó érzés volt.Gondolom nagyon izeg-mozog már. :) :) :) :)
puszi mindenkinek
ancsúrka
 
 


Sziasztok!!!

Köszönöm, hogy így mellettünk álltok. Nagyon jól esik és sok erőt ad.

Mandalának megy a drukk ezerrel!!! Minden rendben lesz!!!

Anikó!
Igen, már 28 hetesek vagyunk, repül az idő! Hogy izeg-mozog-e? Az nem kifejezés! Legújabban apa hátát masszírozza, ahogy hozzábújok! Már csak annyit kérdez, hogy megint fent van? Olyan édes, ahogy beszél neki és akkor mindig visszarúg neki.

Vera! Nálad is repül az idő. Már a kritikus időszakon is túl vagy. Hihetetlen! Most közölted velünk a jó hírt és lassan már a felén is túl leszel.
Hát még nagyon messze van a készülődés. Babonából semmit nem készítünk elő, csak akkor, ha apával túl vagyunk mindenen. Megint együtt szülünk, és addig ő sem nyugszik meg, amíg el nem vágja a köldökzsinórt! És amíg a kórházban leszek, addig összerakja a kiságyat, meg előkészít mindent a hazaérkezésünkre! Így beszéltük meg. De szívem szerint már most összeraknám, előkészítenék mindent. A tavalyi babaruhákat már áthoztuk apuéktól, és ha kész a felújítás és rend lesz végre, akkor átmosom őket, átvasalom őket és legalább az rendben lesz. Meg majd a szülőszobás csomagot készítem össze, de azt is csak a 34. vagy a 36.hét körül. Előbb nem, mert nehogy baj legyen és nem szeretném, ha koraszülött lenne.

Babicskó!
Felháborító, hogy milyen "szakemberek" vannak!!! Még jó, hogy előtte megnézetted a babódat!!!

Na, megint jó hosszúra sikerült! Bocsi érte!
Vendég
 


Kislibus: Te védőnő vagy?? Mert lenne pár kérdésem.

Ancsúrka: Azért tanácsolom, hogy ne légy túl közvetlen a jövőben azokkal az emberekkel, akikben most csalódtál. Nyilván azért mert most sokat elárultál a magánéletedből, azt hiszik, hogy joguk van ítélkezni, és elmondani a véleményüket stb. A legjobb megoldás, ha rövidre zárva megmondod, hogy nem akarsz róla beszélni vagy nem érdekel a véleményük vagy magánügy stb (pl. hogy mikor leszel terhes stb).

Nem tudtam nyugodni a tegnapi uh miatt, és elhatároztam, hogy a downszures.hu lapon hirdetett integrált tesztet elvégeztetem. A honlap írása szerint áll egy uh-ból és két vérvételből 25 e-ért.
Na ma fel is hívtam őket. Erre kiderül, hogy csak a két vérvétel 25 e, az uh-ért még plusz 10 e-t kell fizetni. És igen tudják, hogy a honlapon rosszul van írva, majd javítani fogják valamikor.
Jó kis csali.

Igaz, hogy mostanában már csak az AFP-t nézik, a béta HCG-t már nem? Nekem az orvosom azt mondta, hogy a Béta HCG-t már nem finanszírozza a TB, és ezt már nem nézik (ez valami új dolog).

babicskó
 
 


Sziasztok!
Killibus!
Amennyiben védőnő vagy nekem is lenne majd pár kérdésem, hogy legközelebb ne járjak így védőnővel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Babicskó!Elvileg írtam Neked privit nem tudom megkaptad-e????
Igazad van nem leszek közvetlen ezekkel olyannyira nem, hogy nem is beszélek ezekkel azóta egy szót sem!!!!Csak bajt és fájdalamt okoztak még akkor is amikor még terhes voltam!!!!A főnököm az egytlen ebből a "körből" akivel még szóba kell állnom, de megtartom a két lépés távolságot,sokszor mond még kemény dolgokat, de ilyenkor az jár a fejemben, hogy majd egyszer vége lesz ennek és akkor már nem kell beszélnem vele,mert nem leszek itt hanem otthon várom a picurt :D :D :D :D :D


Chrissy!Jaj nagyon örülök, hogy ilyen szuper minden biztos minden rendben lesz nagyon drukkolunk!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Igazad van és nem hamarkodod el most a dolgokat, jó ötlet én is így gondolom,mikorra vagy kiírva pontosan????
puszi
anikó
ancsúrka
 
 


Szia Anikó!

Mi is örülünk, hogy szuper minden! Tudom, hogy mindannyian mellettünk vagytok, ezért nem lehet és nem is lesz baj!
Amúgy október 29-re vagyunk kiírva!
Ne is foglalkozz senkivel, főleg ne a beszúlásokkal! Inkább gyere ide közénk, itt nem bánt senki! Sorstársak vagyunk és segítünk egymásnak!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Babicskó!
Nem semmi, hogy ilyen hozzá nem értő személyt engednek úgy vizsgálni, hogy nincs mellette senki. Tudom, neki is meg kell valahol tanulnia, de akkor állítsanak mellé valakit.
Hálapénzről kérdeztél: én 60-80-on gondolkozom (igazából ezt a dokim asszisztensnőjétől kérdeztem meg egy alkalmas időpontban, így nem volt kellemetlen megkérdezni magától a dokitól). A 80 császár esetére vonatkozik.
Sok helyen hallottam, hogy állítólag 10-szer annyit illik adni, mint amennyit a magánrendelőjében a vizsgálatokért elkér.

Chrissy!
Én / mi is babonásak vagyunk az előre bevásárlásokkal. Most a pénzt gyűjtjük hozzá, mert kisebb vagyon lesz: sajnos nincs senki ismerősöm, rokonom akinek a közelmúltban gyerekei lettek volna, így mindent meg kell venni. Nem baj, majd megmarad a 2. gyereknek :lol:

Alziza!
Már jól vagyok, nincs semmi pecsételés/barnázás! Dokimmal majd csak hétfőn tudok beszélni, amikor megjött a szabiról. Meg akarom ismételtetni a genetikai UH-ot. Tényleg szerinted oda az UH-ra kell beutaló, mert a dokim múltkor adott, de nem kérték el.
Hogy álltok a felújítással?

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Hoztam egy kis híreket: :lol: :lol:

Ma 10:17-kor megszületett Emese, Mandala pici lánya. :)
51 cm; 2,31 kg, kicsi, de szép!
Anya és baba is rendben van.



:lol: :lol: :lol: :lol:

Sok sok gratula a picihez!!!!!


Puszi!
Nyusz 8)
nyuszifülû
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?