Új privát üzeneted érkezett!

Solymi délelõtt rettentõ volt: csak az ölemben volt hajlandó lenni, és néha még ott is nyafogott. A foga jöhet megint, mert ezerrel szopja a kezét...
Most mintha kialudta volna magát, és hajlandó egyedül is kúszkálni.

Viki,
Nekem ugye a csalhatatlan genetikán bemondták, hogy lány, aztán mégis kukis lett... Kép

Dió,
A csütörtök délután jó lehet egy sétára! Remélem, jobb lesz az idõ.

Zita
parazita
 


Sziasztok!

A fotóalbumban új képek vannak Emmáról. Most olvasok és majd még jövök!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok

Osszeeresztettuk Alexet Dodoval,nagyokat nevettek egymasnak meg ment a birkozas is : )))Olyan edes egyutt ket baba, de azert megegyeztunk hogy nem lehet egyszeru ikrekkel.
Alex meg itt durmol ugy elfardt a randiba.

Rit
Bealudt Dodo hazafele???

Viki
Remelem nektek is tetszeni fog az uszi.

Parazita
Ja emlekszem,hu de regen volt ez: )))

Na eddig tartott az alvas,mennem kell
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 

 
 

Sziasztok!

Húsvétkor vidéken voltunk a szüleimnél és végre gyönyörû napos idõt fogtunk ki mindhárom nap, így Dani szinte egész nap kint volt a levegõn. Kapott kerti hintát, tapsi hapsi nyulat és egy összerakós játékot, persze még nem nagyon díjazta, uis egyelõre csak szétszedi Kép Mint mindig, a nagyiéknál vagy ha tõlük hazajövünk, akkor következnek az új produkciói. Így is lett most is, ugyanis teljesen önállóan, hátratolatásból felül a fenekére, amikor ez sikerül, örömében csapkod a kezével. Bár eddis is le tudott ülni, ,de azok csak véleltlen esetek voltak, amikor vhonnan leereszkedett és letottyant, de ez már tudatos. Szintén új production: ágyikóban hason alszik mindig és most a bal oldalára szokott fordulni, álmában pedig lengeti a karját Kép

Közben e tegnapi éjszakánk virrasztással telt, uis 10 körül felébredt és tiszta forró volt a kis teste. Popóban levonva 38,5 volt a láza. Panadol szirup, Dentinox gél, szopi, visszaludt kb 10 percre, aztán keservesen sírdogált, a felsõ fogacskákra gyanakszunk, mert egyébként napközben a kedélye jó, eleven, érdeklõdõ, nem szörcsög, köhög vag hasonlók. Az alsó kettõ fogacskával is volt láza 1 napig. Most dél óta nincs láza. Bár látni nem látok semmit a szájában, bár az alsókat sem láttuk, egyszer csak kijött.

Na, magunkról ennyit, most olvaslak benneteket!

Dec8
Lesz még nehezebb is az öltöztetés, amikor állandóan hasra akar fordulni és elmászik. Énmár csak Up & Go pelust használok, mert a tépõzárasat képtelenség ráoperálni Kép Szóval irigyellek, hogy még csak hídba megy a gyermek öltözésnél Kép

Forti
Gratula a fogacskához! Nekünk pont 9 hónapos kora elõtt 2 nappal jött ki az alsó 2!

Nyuszi
Nektek is gartula a fogacskához! Az alsó jött ki ugye? Mert amikor pénteken láttuk Emíliát, akkor alul csak 1 felül 2 fogacskája volt. Jók lettek e képek, majd mailben küldöm õket!

Kataa
Alexnek javulást!

Sasha
Az anyósoknak nem szabad lekicsinyelni az elbánok én a gyerekkel képességét! Nagyon is tudják, mit kell velük csinálni! Nekem még a nagyikám, a Dani dédije is olyan rutinnal "végezte" dolgát, mintha csak most szült volna egy negyediket. Nemhiába 3-at már felnevelt. Sõt annyira boldog, hogy még szopizik a Dani! Pedig a nagyim már 82 éves! Ja, és falun laknak, tehát anno nuku babanet vagy ilyesmi.

Ilke
Mi már 5 hónapos korától kezdve leeresztettük a kiságyát. Majd belejössz a hajolgatásba. Aztán majd egyzsercsak azt veszed észre, ,hogy ácsorogva ár reggel az ágyikóban! Akkor sem piskóta kiemelni, pláne Dani már 9 kg-n túl van, de azért könnyebb! Kitartás!

Rit
A nagyikáméknál is uígy jött gyerekkorunkban a nyuszi! Biztosan nagyon klassz volt nektek is!

Dió
Nekem bármikor jó a Városligeti séta, szerda délelõtt és csüt délután kivételével.

Viki
Nagy gratula a kiskarapekhez! Vigyázzatok nagyon magatokra!

Csics
Dani is tanult új szavakat, most azt, hogy nem, azt mondigatja folyamatosan. Hát hiába, elég sokszor hallja, mert mindig huuncutkodna, ahol nem szabadna Kép

Most mennem kell, mert Dani felébredt, este még benézek!

gumicukor és dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Kataa
aha bealudt - de amilyen szerencsénk van a Norbiékkal egyszerre jöttünk haza - õ az a 6éves kiskrapek a házunkban - és persze felébredt a kiabálásra. Róluk tudni kell, hogy alapból ordibál egymással az egész család...
most altattam vissza itt a galérián - már össze-vissza énekeltem az Este jót a fáradtságtól. Megyek is pihizniKép

gumicukor
tök jó lehet az a karlengetés... már én is alig várom, hogy másszon és álmában is meg tudjon fordulniKép

Rit és Dodesz

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok!
Mi is túléltük az ünnepeket. Most volt Grétus keresztelõje is, volt nagy felhajtás. Képzeljétek, az a dilis pap Brigittának keresztelte Grétát. Apósom azóta Brigikézi.Kép
Az alvás terén még nem változott semmi, ugyanúgy 2-3 óránként eszünk, pedig nappal nincs ilyen.
Grétus már mászik, feláll és körbearaszolja a járókát, olyan aranyos.

Zita!
Gréta is ilyen anyás lett, mióta feláll. Folyton felkéredzkedik. Õ is rajtunk szeret legjobban hegyet mászni.Kép

Forti!
Az én szüleim Dunavecsiek, az ott van Tasshoz közel. Majdne földik vagyunkKép Gratula a fogacskához!

Beleszólás: Nekem az anyukám ilyen és mérges is vagyok érte. Mikor nem látom, képes mindenféléket adni a lánynak, mondván, hogy szegény unja már a tejet, és cukor nélkül sz.r a kaja. Anyósom viszont mindent megkérdez, és nem szól bele semmibe. Bár ez a szopi utáni etetés õt is meglepteKép

Mennem kell, hív a Fõnök. Igyekszem többször jönni!

Pemeske És GRéta 7 hó
pemeske
 
 


Sziasztok!
már régóta nem volt idõm jönni és most is csak beköszönni van idõm.

Nagyon köszönöm így utólag is a segítséget oltás/orrszívó és fejés ügyben. Írtam akkor egy hosszú levelet, névre szólóan mindenkinek, de elszállt, nekigyûrköztem újra, de az is, azóta pedig nem volt idõm. Ne haragudjatok rám, nem akarok hálátlannak tünni, de nem sok idõm jut netezni.Kép

Most is mennem kell már, köszi még egyszer, pusza
Timici
timici
 
 


Gumicukor
Gratula Dani új produkcióihoz. Kép
Dani már tudja mondani hogy nem?? Tök jó. Levi még csak hablatyol, semmi értelmes nincs még, legfeljebb véletlenül ha úgy akad össze a nyelve. Kép Kép

Pemeske
Jajj nem, anyuéknak csak nyaralójuk van Tasson, csak mondták hogy ugorjunk le a gyerekkel mert õk már pénteken lementek. Bizti elírtam, vagy nem említettem.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Mona!
Hanna a "dec8 Hanna babája" albumban van. Remélem a náthátok már javul. Nálunk most apjuk beteg, nem is tudom mi a rosszabb Kép

Dió!
Nálunk Hannus már egy jó ideje éjszakára csak felébredt és csak egy keveset szopott, inkább csak cumizott. Mi kipróbáltuk az apa teáztat bulit. Nem szabad, hogy meglásson! Szegény apa persze ki volt rendesen mire elaltatta. Nem modnom, hogy 100%-ra bejött, de lassacskán ok. lett.

Panda!
Ezt próbáltam, de hát persze az érdekli amit nem kap meg, meg ha a kezében van valami izé a popsiját akkor is felnyomja szépen hídba (nem teljesen hídba mert a válla lenn van), így persze kicsúszik a pelus alóla Kép.

Puszi

dec8
dec8
 
 


Pemeske,
Gratulálok! Akkor ezek szerint fej-fej mellett haladunk...

Dió,
Természetesen a péntek is jó, vagy a jövõ hét a kedd kivételével.

OFF:
Egyik virtuális barátom, Éjfél Kapitány írt egy rövid eszmefuttatást a születendõ gyermek nemének megválasztásáról, illetve ennek társadalmi kihatásairól. Ez a téma talán nem idegen az itteniektõl... Akinek módjában áll, nézze meg! www.ejfelkapitany.hu

Üdv:
Zita
parazita
 


Namégegyszer Éjfél Kapitány linkje:

http://ejfelkapitany.hu

vagy

>

Remélem, valamelyik sikerül...

Zita
parazita
 


Na mostmár utoljára....

www.ejfelkapitany.hu

Reszkessetek, majd teszek fel képet is! Kép

Zita
parazita
 


Képzeljétek Levi most már ha rácsot lát (ami csak a kiságyban van), mindig feláll, ha pedig kint van a földön, akkor igyekszik megkapaszkodni mindenben és húzza fel magát. Ennek nagyon örülök, de parázok is mert parkettánk van, nagyon csúszik, és a szekrények és az ágy sem igazán alkalmas arra hogy meg tudjon normálisan kapaszkodni benne. A frász kerülget hogy hanyat esik, sajna elõfordult már és iszonyat nagyot koppant a feje. Leülni pedig még nem tud álló helyzetbõl (most tanítgatjuk apával hogyan huppanjon a popsijára ha elfárad), mindíg kiabál ha elfáradt a lába. Olyankor leültetjük, de már húzza is vissza magát. Lányok sokáig tart amíg leül egyedül?

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Nyuszi,
Lili is próbál labdázni. Õ úgy próbál minket utánozni, hogy ütögeti a labdát és közben minket néz és vigyorogKép.

Forti,
Ma nem tudtam megmenekülni, el lettem cipelve vasalóvásárlásra, de szerencsére egyik sem tetszett nekemKép. Viszont ennek örömére be lettem fenyegetve, hogy akkor egyedül fog venni valamilyet, így úgy döntöttem, hogy inkább megyek vele, és választok valami egyedül is mûködõtKép.
Engem is a frász kerülget, mert Lili is elkezdett térdelni úgy, hogy szinte nem is kapaszkodik, aztán egyszer csak eldõl a hátára. Nálunk szõnyeg van, de még így is olyat koppant ma, hogy komolyan megijedtem. Csak megtanulják ezek a kis manók, hogy hogy kell vigyázni magukra. De gondolom Levinek még nehezebb, mert õ már lábon próbálkozik.

Gumicukor,
Még korábban nekünk is küldtek ilyen Up&Go termékmintát, és nekem is nagyon tetszett. Meg is fogadtam, hogyha már nem fogok bírni Lilivel, akkor váltunk.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok

Megvan a pisivizsgálat eredménye és negatív. Úgyhogy nem fertõzés miatt nem hízik a lányom. Úgyhogy tömöm ezerrel. Kép
Szerintem egyszerûen csak leugrálja.Kép

Ma voltam rákszûrésen. Nem volt egy felhõtlen élmény.Kép De láttam a dokinõm kisbabájának képeit, nagyon édi. Csak egyet sajnálok. Valszeg már nem csak szopizik, hacsak oda nem viszik a mamájának mindig a rendelés közben.Kép

Panda

Mit is, mit is.... Tudod olyan sok helyen jártam, hogy már elfelejtettem, hogy kinek mit vittem...Kép

Gumicukor

Eszembe jutottatok ma Halacskával a rákszûrésen....Kép Na jó azért nem volt annyira vészes, de nem volt túl kellemes.
Majd én is átküldöm az én képeimet. Szerintem Emília elleste pénteken Danitól hogy kell guberálni a virágcserépben...Kép Egyébként pár perccel miután elmentetek hazajött Apa és angolul szórakoztatta a kiscsajokat.Kép
Ezt a Libero UpésGo-t hány kilótól lehet használni?


Dec8

Emília is gyakorolja a hídba tekeredést és már nem nagyon tudok mit a kezébe adni pelenkázáskor. Pedig már nem is a pelenkázón próbálom tisztába tenni.Kép A múltkor is 1 méterrõl húztam vissza pucér popsival, ami nem olyan nagy baj, csakhát kakis is volt...Kép

Pemeske

Nagyon ügyes Gréta Manó édes lehet ahogy köröz a járókában.Kép

Ilke

Végre kaptam fagyasztott barackot!Kép Te hogy készítetted el? Simán lejön a héja?
Emília a múltkor azt utánozta le, ahogy báboztam neki a mûanyag kacsájával....Kép

Forti

Ez a parkettán elcsúszás engem is rémisztget, bár még eddig szerencsére nem nagyon volt rá példa. De én is tervezem hogy veszek csúszásgátlós zoknikat, merthát cipõt még nem szabad a lábára adni. Mindenhol simán feláll és mostmár mer is, csak pl. a dohányzóasztal kicsit magas neki és azt csak elengedi és lehuppan a popsijára. Rács mellett szerencsére leguggol ülésbe. Nem tudom hogy jött rá, mert azt ugye nehéz megmutatni. Talán azért tudja mert állásból is folyton hajolgat valamiért a földre.KépDe néha nálunk is erõvel le kellett nyomni ülésbe, mikor már percek óta álldogált még az elején.

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Forti

Szerintem ne ültesd, még akkor sem, ha álldogál és elfárad, inkább hasaltasd vagy fektesd hanyatt. Dani is 8 hónaposan állt fel elõször és sokszor reklamált, ha elfáradt, aztán most 9és fl hónaposan tanult meg egyedül leülni. Párszor õ is koppant felállásból, nálunk is parketta van, de tapadós zoknit szoktam rá adni. Egyébként nagyo nhamar megtanult kapaszkodni és amit nem érez biztosnak ott óvatosan visszaereszkedik a térdére. Csak türelem, megatnulja hamar.

na pusz, Dani ébred Kép

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Forti

Ja ha még nem ül Levi akkor tényleg ne ültesd.

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Gumicukor, Nyuszi
Valami félreértés van. Levi már legalább 2 hónapja tud ülni. Nem a felüléssel van a gond, hanem az állásból való leüléssel. Ha elfárad még térdre sem tud ereszkedni se a rács mellett se sehol, a popójára sem tud még huppanni. Szóval ülni tud, meg állni is, csak a kettõt nem tudja összekapcsolni. Lehet hogy én írtam zavarosan, akkor bocsi.
Hasaltatni már nem nagyon tudnám, mert elmászik. Kép Kép

Nyuszi
Örülök hogy neg. lett a vizelet eredménye. Jó tömést!!! Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Hahó hol vagytok?

Forti

Akkor meg az a helyzet, amit eggyel korábban írtam. Csak Gumicuki összezavart.Kép Szép lassan rá fog jönni, türelem. Én próbáltam ilyenkor a két kezénél fogva lassan leültetni és közben mondogattam hogy csüüüücccs...Kép De persze nincs rá általános módszer. SZurkolok, hogy gyorsan belejöjjön a kislegény.Kép

Azon gondolkodtam, hogy tök jó lesz a következõ talin már egy csomó baba fog ide-oda mászkálni négykézláb.Kép

Tényleg, akkor mikor is lesz?

Nyuszi

Nem tudom, hogy írtam-e ,de képzeljétek van egy virág, amit Emíliának hívnak. Az anyósomtól kaptam magokat , el is vetem õket egy erkélyládába.Kép

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok

Csak gyorsan mert rohanok, a felettunk lako jon lefesteni a multkori foltotamikor kiontott a mosogepe : ((

Rit
Hogy ment az uszas??

Szemeske
Gratula a keresztelohoz,jo lehetett ez a Brigittazas: ))0

Sasha
En is irtam a Friss babakba ; )))

Ilke
Jo volt a taktikad : )))
De vannak dolgok a mik elkerulhetetlenek: ))’

Nyuszi
En is Ilketol kaptama tippet hogy meleg vizben azatava ahogy kiovas siman lejon a hejja,aminek nem azt konnyen meg tudod hamozni.

Na megyek etetni
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Forti!

Nem tart sokáig, leglábbis Nátán elég hamar megtanulta, hogy kell leülni (vagy letérdelni). Nagyon aranyos volt, amig ö is orditott, mert nem birt.Kép
A hanyattesés miatt sem kell aggódnod, valószinü az is csak pár hétig fog tartani. Amikor már biztosan bármi mellett fel fog tudni állni, akkor már nem fog hanyattesni, mert nem fog annyira erösen kelleni neki a kapaszkodó. Nátán most már fel bir állni függöleges sima dolgok mellett is (pl. fal), ez akkor a legkellemetlenebb, amikor a hátam mögött a lábamba kapaszkodva áll felKép, és én nem tudok arrébblépni, amig ö nem engedi el... De ilyenkor azt is érzem, hogy mennyire nem kapaszkodik, inkább csak egy picit az egyensúlyának megtartásához kell a támasz (láttam olyat, hogy pár icipici pillanatra el is engedte a kapaszkodóját).
Ja, és összehasonlitási alapul: Nátán 1,5 hónapja tud felállni.

Up&Go tipusu pelenkák (a Pampersnek is van, First Steps a neve):
hát nálunk is elkelne, mert néha alig lehet vele birni. Pelenkáztuk már ugy az apjával, hogy a popsitörlés ugy történt, hogy én tartottam a gyereket a lábánál fogva szinte fejjel lefele, mig ö törölt (mert persze kakis fenékkel nem akartam elengedni, de ö meg nagyon ment volna). Na, ilyenkor a pelenka feladása sem könnyü, még játékkal sem, mert nem lehet tudni, hogy az elöször érdekes játék nem lesz-e pár pillanat múlva halál unalmasKépKép.
Csak egy bajom van velük: drágák!
De lehet, hogy idövel nappalra fogunk használni, mert mi lesz, ha elkezd járni!!!KépKépKép

Nyuszi!

Itt a reklám helye!KépKépKép
Mindha az rémlene, hogy ebböl is van több méret (4+ (9-20 kg), és 5 (11-25 kg)). Leglábbis a Pampers First Stepsböl (használtuk a Beninél).
A Liberonál is vannak már 8-9 kg-tól méretek nekik (3 vagy 4 méret is).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok

Nekünk megint pokoli éjszakánk volt, Levi éjfélkor felébredt, nem kapott levegõt (pedig nem náthás), porszívó elõ, amitõl természetesen teljesen felébredt. Éjjel 1-ig szórakoztatott minket, akkor sikerült elaludnia. Hajnal 3-kor arra ébredtem, hogy félig alvó állapotban áll az ágyában. Ne tudjátok meg milyen gyorsan ugrottam hozzá, hogy nehogy elvágodjon. Lefektettem, de mindig felült, aztán kb. a 4. kísérletre fekve maradt és aludt tovább. Nem tudom mi van vele, már egy ideje ilyen nyugtalan éjjel de hogy mitöl???? Eddig a fogára gondoltam, de mivel az már áttörte az ínyét hát nem tudom!! Kép Kép

Beszti, Nyuszi
Köszi Kép Kép akkor addig is õrködünk apával, nehogy nagyon megüsse magát ha eldöl.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Zita!Kép Nem mondod, hogy genetikai vizsgálatod volt, ott kislányt mondtak, és mégis kisfiú lett!KépKépKép Valamit nagyon elnézhettek...KépKépKép

Úszás: megvolt a beíratkozás, vettem Levinek úszógatyót, tök aranyos, bár még nem adtam rá. Két hét múlva kezdõdik. Viszont azóta, hogy meglátta az uszit, nem bírok vele (na biztos nem amiatt, csak akkortól zizike), alig bírtam este letenni aludni, pedig napközben összesen kb. 1 órát aludt. Este letettem fél 9-kor, és reggel fél 9-ig aludtunk.Kép Ez elég jól esett. Bár a férjem mesélte, hogy szerencsém, hogy visszaaludt a Levi, mert fél 7-kor (mikor õ kelt) a Levi éppen a zokniját rángatta le...Kép

Forti!
Nem lehet, hogy újabb fogacskák jünnek?Kép

Képzeljétek, van egy kisfiú, aki 1 hónappal fiatalabba Levinél, és ugyanígy koraszülött. Együtt fogunk járni úszni (még a kórházból ismerjük egymást). Nekünk már hónapok óta csak 1 csepp Vigantolt kell adni a Levinek, a másik kisfiúnak 2 cseppet (nekik másik orvos mondta). Annak a kisfiúnak már kint van a két alsó foga, és a kutacsa is kb. csak egy ujjbegynyi, a Levinek nincs foga és tök nagy a kutacsa. Teljesen tanácstalan vagyok, de most mondjam azt az orvosnak, hogy én kettõt akarok adni?! Végülis most már itt a napocska,meg a tápszerben meg a tejberizspépekben is van D-vitamin...

Viki
vikici
 
 


Sziasztok
Forti
köszi a névnapi köszöntést Képsomloival etetni egy 9 hónapost Kép visszont aban igazuok lehet hogy elég sok mindent ehet egy 9hónapos baba föként ha nincs alergiája .

Gömb
nagyon ügyes már a lányod Kép egyre ügyesebb lesz Kép

Kryss
irtam már de leirom röviden semmi nem történt mer 1 beteg volt multhéten 2 senki nem mondta hogy a éheztetésen kivül ne adjak neki még teát sem vérvétel elött igy aban maradtunk hogy 2hét mulva befekszünk és akor megcsinálják a vizsgálatokat vér,vizelet ,kilégzéses teszt,stb 3napig leszünk bent igy csak 2hét mulva leszek okosabb tej ügyben .
remélem én is hogy jol érzi magát majd bár itthon sokal jobb neki mert nincsenek ugato kutyák akik felébreszthetik álmábol nics ordito uncsi teso aki edig még mindig ráorditot csak ezt petikém nem szereti uncsi teso egyidös petivel viszont lehet hogy a nagyi rájön nem lehet eröszakal felhizlalni petikét mert a nagyinak ez a szándéka hogy felhizlalja egy kicsit petikét mert szerinte sovány nagyon .

Nyuszi
köszi a névnapi virágot Kép szerintem nekünk is lesz kismotor vagy valami hasonlo de csak ha már jár Kép.

Forti,Ilke
nálunk is nagyon tud örülni Petike ha hazajön a párom teliszájbol nevet apjára Kép melesleg imádom öket nézni ha együt vanak Kép

Dio
nekem a jövöhéten csak 3nap jo hétfötöl-szerdáig mert utána jön a husszu hétvége és apázok megyünk biciklizni Kép.

Panda
hát én is pont ezen a véleményen vagyok babykomp ügyileg Kép .

Bébikomp
köszönöm szépen a véleményeket a bébikomprol akor egyezik a véleményünk én pont ezekért az okokért nem akartam és nem is akarok ilyat veni petikének és a védönö szerint se jo mert azt mondta hogy lábujjhegyen tanul meg járni a párom szerint meg ugy késöbb tanulnak meg járni a babák és ö se helyesli .

Beleszolástéma
anyukám mindenbe beleszolna ha ottlaknék telefonon igy is mindig leszur mint ma is hogy miért nem etetem rendes kajával petikét ö már nagyon várja a kivizsgálás eredményét szerintem azt várja hogy majd azt mondják hogy nincs semmi baja mert akor rám foghatja hogy nem etetem rendesen Kép

Pusz Csics és petike
csics
 
 


Sziasztok!

Hát nincs sok idõm írni, visszaolvasni meg pláne nincs. Hazaérkeztünk a nagyszülõktõl, jól teltek a napok, sokat sétáltunk a jó soproni levegõn, meglátogattunk mindenkit. Gergõ elég jól viselte, éjjel szerencsére jól aludt, bár nem annyira mint itthon, volt, hogy már 4-kor keltett. Nappal eléggé el lett rontva, mindig szórakoztatta valaki és sokat volt kézben. Elkezdtük az almát, hát nem aratott osztatlan sikert, eddig egy nap evett meg egy felet, a többi napon olyan képet vágott, mint aki citromba harapott. Tegnap jöttünk vissza, dög meleg volt a kocsiban. Sajnos meg is betegedett a fiam, estére lázas lett és csupa trutyi az orra. Olyan rossz, még sose volt betegKép. Adtam neki kúpot, meg orrcseppet és szívom az orrát. Porszívósom nincs, csak ballonos, szerintetek érdemes venni, és milyet?
Délután megyünk a dokihoz, mert nem tudtam elérni, hogy kijöjjön.
Sokat szopizik, bár szerintem nem sok mindent talál. Próbálta forralt vízzel is kínálni a folyadk miatt, de nem kellett neki. Tegnap kapott elõször vizet a kocsiban. Bár párszor megálltunk szopizni (220 km), de akkor elfogadta és megivott 90 ml-t. Remélem nem attól fázott meg.
Na mindegy, remélem jobban lesz.
Remélem jól vagytok és jól teltek az ünnepek is, majd egyszer talán visszaolvasok, de most vár a másfél heti mosni, vasalni, takarítani valóKép

Pusz,
Judy és bágyadt Gergõ baba
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok!

Katasztrofális éjszaka után vagyunk, tegnap egész nap hol láza volt, hol nem, este már 38,5 is volt. Panadol szirup lassan a kukában landol, mert semmit nem vitt le belõle, Viszont az aminophenazoni kúp negyed óra alatt. A felsõ íny elggé duzzadt, úgyhogy valszeg a fogacskája kínozza, mert egyébként élénk napközben. Tegnap este 8 helyett éjjel 2kor sikerült elaludnunk, már semmi sem volt jó, a cicit nem kérte, az ínyét nem engedte bekenni, de persze megerõszakoltuk apával, akkor jobb lett, gitározás csak ideig óráig volt jó, aztán labdáztunk a kiságyban, aztán éktelen, vigasztalhatatlan sírás rívás. Ekkor apa felhozta a galériára és nagy fészeklõdések közepette végre elaludt, persze keresztben az ágyon, nehogy mi elférjünk Kép Így én egész éjjel nem aludtam, mert attól féltem nehogy ráfeküdjünk, meg nehogy elmásszon valamerre. Így sikerült kemény 5 órát aludnia a 2 krapeknak. 6kor felébredt Dani, megszopiztattam, mint egy kis sáska, úgy vetette rám magát, aztán még 8ig aludt 2órát. Az ébresztõnk ezúttal sem volt semmi, uis légkalapácsoznak, mert csinálják a Dózya Gy. utat, persze pont alattunk Kép

Bébikomp
Én is csak rosszat hallottam róla, gyógytornász ismerõseim is eléggé ellenzik, mert természetellenes tartásba kényszeríti a gyereket. Én sem barikádozok itthon, néháyn esés kelés nem árt Daninak sem, bár nem nagyon szokott. Persze állandóan szemmel tartjuk.

Anya beleszól:
Nálunk anyukám ilyen. Mikor ottjhon vagyunk, tisztára belebújik a gyerekbe, piszkálja, miközben öltöztetem, és mivel anyu eléggé makacs természet is, sokszor azt akarja, hogy azt csinálja a gyerek, ,amit õ mond neki. Ne, most ezt csináld inkább stb. Persze nagyon szeretem, de baromi idegesítõ tud lenni. Néha rászólok, de akkor meg nekem van lelkiismeretfurdalásom.
Anyósom viszont mindent rámhagy, nem szól bele, hogyam csináljuk, annyit szokott csak, hogy elmeséli, anno hogyan volt a férjemékkel. Már sokszor mondtam, ha anyukáméknál kellene laknunk, akkor már rég elköltöztem volna. Tényleg szerencsém van, hgy az anyósom nem ilyen.

Nyuszi
He-he, virágcserép! Kép Kíváncsi vagyok Anna mivel rukkol elõ ezek után Kép
Up & Go 8 kg-tól van.
A lényeg, hogy te is túl vagy a rákszûrésen, én ma tudom meg az eredményt. Bár azt mondta a doki, hogy 0 és I.es a méhnyak, ami annyit jelent, olyan, mint a szûzlányoké Kép
A képeket sikerült letöltened? Halacskának nem, mert lassú, szólj, ha elküldjem más úton oks?

Forti
akor bocs, az ültetésért, csak nem tudom nyomon követni mindenki bébijét, bocsi Kép

viki
Nekünk kezdettõl fogva 1 csepp Vigantolt kell adni, és szépen záródik a kutacs is, mozgásbeli eltérés sincs sehol, egyedül a talpa, kacsázik, ahogy feláll, de ez a legtöbb babánál így van. Ne aggódj, ha lenne vmi gond, azt már biztosan észrevette volna a gyerekdoki! Tudod, minden gyerek más! Danival is van egy egyidõskisfiú ismerõsünk és õ már pár hete jár!

pusz, pihizek kicsit, mert megzavart ez az éjszaka egy csöppet!

gumicukor és dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Judy
Mindenképpen vegyél orrporszívót, mert a ballonos enyhén szólva kakát sem ér. Utazáskor persze jó, ha a másik nincs kéznél. A porszívós tényleg nagyon jól kiszedi fentrõl a trutyit, gyorsabb is, nem kell a gyerek orra elõtt kapkodni órákig, ami csk még jobban felidegesíti, az amúgy sem kellemes mûvelet miatt. Nekünk Arianna van, patikában kapni. A csövét meghosszabítottuk, kertészeti boltban vettünk mûanyag szilkon csövet, így meszzebb lehet tenni a porszívót a gyerektõl. Bár Dani imádja a porzsívót, követi mindenhová, amikor takarítok. Pár hete mikor náthás volt, akkor az õs szobájában volt egy hétig és egész nap csak azzal játszott, persze áramtalanítva.

Az almát pedig majd megszereti, Dani sem díjazta, mikor elõször kóstoltattuk vele, ,de kb. 3 hét alatt belejött, márqa meg egy zabagép lett, olyannyira, hogy nem lehet elõtte ennünk, mert kunyerál. Persze nem mindig kaphat, mert ugye mi már olyanokat is eszünk, amit õ nem. Ilyenkor mindig rakunk a tálcára pár neki való finomságot és õ is eszeget velünk.
Újabban, amikor kiflit rágcsál, ,akkor összehasonlítja az õ üres kiflijét a mi szalámisainkkal, ,eddig még nem reklamált, hogy az õvé miért nem olyan Kép

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Pocok
Megnéztem a képeiteket, nagyon szépek! Teljes családi idill!
Szerintem Te semmit nem változtál a gimi óta, mármint külsõleg.

Tócsa:
Én direkt veszek nekimajd vmi jó kis gumicsizmát, és kedvére tapicskolhat majd Dani a vízben, úgy sem bírná ki, na meg emlékszem magamra Kép

anyukám is azt tervezgeti, hogy majd kispuskát vesz Daninak jövõre, mire én, hogy inkább vmi értelmeset, nem kell öldökölni tanítani a gyereket. Vegyen dartsot vagy vmi tépõzáras dobálót, mire õ, hgy akkor is megvszi neki a puskát. Ez mondjuk az én elveimmel ellenkezik, de majd vhogy lebeszélem róla.
Anyukám is csak tyütyütüket szokott énekelni értelmes mondóka vagy dal helyett. Amitõl falra tudok mászni, de nagyon, amikor szándékosan selypítve beszél hozzá. Mindig szólok, hogy nem énekelve beszélünk vele, hanem rendes emberi hangon és nem pöszén, mert majd úgy tanulja meg. De õ most így beszél.... no comment, vitának helye nincs..

A ligetben rendszerint én is szoktam találkozni egy sétáló satrafával, mindig megjegyzi, hogy kényelmetlen a gyereknek, ha kilóg a keze. Na, de ha egyszer õ kirakja, csinálhatok akármit, úgyis kipakolja, nem? Erre olyan képet vágott.

na, kizsörölõdtem magam

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Gumicukor!

Nem becsülöm le az anyósomat, de ha itt vagyok a sarki étteremben, ha a gyerek már egy órája vigasztalhatatlanul visít akkor igenis hívjon fel, mert a gyerek akármilyen álmos már még fél órán keresztül hüppög a cicin ami miatt addig nem is tud elaludni és néha már attól keseredik el. Itt az anya, itt a cici, alhatok, de akkor mi a fenéért rázkodok még mindig?! Érted? És nem lehet már se a kocsiban, se ölben altatni. Megszokta a cicin alvást. Azóta vagy viszem a gyereket mindenhova, vagy inkább nem megyünk sehovaKép Este jó, amikor pancsi után lerakom. Akkor tuti, hogy éjfélnél elobb meg se nyikkan. Egyébként nagyon ért a gyerekhez, ezt nem vitatom, csak az altatás körül van egy kis probléma. Nem tudja cicire rakniKép

Tegnap voltink "lagziba". Legalábbis valami olyasmire készültem, de alig voltunk tizen. Nem is baj. Egy régi ahver feleségül veszi a 20 hetes várandós barátnojét pénteken, és tegnap (hogy miért hétközbe?) volt a buli. Elég kellemes volt. Nagy ház, mégnagyobb kert, óriás méretu fenyofákkal, aranyos kert, 1 hektár földön. De jó lenne, ha Gabi is ekkora kertben szaladgálhatna... Nagyon izgalmasnak találta a fenyofátKép Fogdosta, meg nézegette. Csináltam képeket is, ,ajd felrakom ha lesz kis idom, mert most szaladok valami pofát csinálni a lakásnak, mert este jönnek az unokatesómék a 8 hónapos TamarávalKép Meg még megnézek egy-két topikotKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha
Hát nálunk is ilyen cicigondok vannak, de csak napközben, este elég neki a fõzi és kicsi vizet iszik és elalszik, ,ha nem vagyunk otthon, ,ami elég ritkán esik meg estefelé. De igyekszem úgy alakítani az esti mozizást, hogy mire elmegyünk, akkorra már aludjon, így a cici sem marad el.

A mi esküvõnk sem volt több 20 fõnél, no nem azért, mert dani már 16 hetesen apocakomban lapult, hanem mert én és a férjem is utáljuk a nagy lagzikat Kép Már kicsikorom óta tudtam, hogy nekem nem mindennapi bazi nagy lagzim lesz, hanem egyszerû, caládias légkörû, ahol mindenki kedves és ismerek mindenkit. A zenét is mi válogattuk, mert nem szerettük volna, ha vmi kornyika elrontja a jókedvet, na meg a mulatós zenét sem csípjük. Így is nagyon klassz bulira sikeredett, végigtáncoltam az egészet, másnap tök fájt a cipõtõl a lábam Kép

Szerintem Dani is ezért muzikális, legalábbis mutatkoznak jelei már, uis ha bekapcsolom a zenét, és az tényleg jó, akkor rázza a fenekét Kép Ezt Nyuszi is láthatta, amikor kint voltunk náluk Kép

pusz
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


EEEElászállt amit irtamKép

Gumicukor.
Én a nagy lagzikat szeretem és nekem hozzátartozik a mulatós zeneKép
Mit jelent a szük családi kör? Mertén most összeszámoltam a szük családomat és 51 fõre jött ki, de elképzelhetõ, hogy kimaradt valaki. Az 51 fõ az apám testvérei(nagybácsik/nénik), unokatesóim, meg a gyerekeik. Meg a két nagymamám.
A páromnak csak 4 unokatesója van és 2 nagynénje/bátyja meg 1 nagyija. Az nála csak 9 fõ...
Jaaa apukámék 10 vannak testvérek abból 3 féltestvér, azokat nem számoltam, meg azokat sem akikkel nem tartjuk a kapcsolatot. Apám tesvérei közül 5-tel tartjuk a kapcsolatot és azokat az unokatesóimat és gyerkõcöket számoltam. Ez a szük családi kör ugye?

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Lanyok,

segitsegre, iletve velemenyekre lenne szuksegem. Az elobb ezt irtam a szopis topicba:

"Sziasztok,
Sajnos nem nagyon jutok netkozelbe, mert elutazunk. Most egy baratomat kertem meg, mert gondban vagyok. Szerencsere a szopizassal nincs semmi gond, de azert idevag a tema.
Sa nos nekem a szules utan nem sokkal teljesen tonkrement az arcom, allitolag a hormonvaltozastol. Lehet benne valamui, mert harom eve a vetelesem utan ugyanígy nezett ki. Csa akkor kaptam ra gyogyszeert es hamar elmulott. Most –mivel szoptatok- eddig is csak kremeket kaptam ra , nem nagyon segítettek. Most elmentem egy masik borgyogyaszhoz (o gyogyitott meg anno is, csak sajnos videken rendel) , aki azt mondta, hogy ezt csak gyogyszeresen lehetne kezelni. Antibiotikummal és/vagy Roacutannal. (ezt adta anno is, eleg brutal marmint a roacutan. Automatice jart vele a fogamzasgatlo, mert mindenfele fejlodesi rendellenessegeket okoz a magzatnak.
Az, hogy csunya, annyira nem is zavarna (illetve zavar, de a szopi most fontosabb) de most mar nagyon faj is. És rettenetesen ég, meg viszket. Ja és kb egy hete elkezdett terjedni.
A doki kerdese az volt, hogy meddig akarok meg szoptatni.
Hat, a lanykam 7 es fel honapos es meg mindennap 7-8 * szopik. Igaz, ketszer mar eszik mast is (del, uzsonna) , de szigoruan szopi utan, es mesze nem egy egesz adagot. . Inni pedig nem hajlando semmit, csak anyatejet.
Most nagy bajban vagyok. Mert szivem szerint addig szoptatnek, amig csak hajlando a kicsi. De az arcom, a folyamatos fajdalom miatt lassan turhetetlen lesz. Lassan aludni sem tudok tole.
Iboly, Snoopy, tudom, hogy vannak olyan antibiotikumiok, amit lehet szedni a szoptatas alatt is. De van olyan is, amit huzamosabb ideig lehet szedni? Mert itt honapokrol lenne szo, a doki szerint.
Egyreszt mindenkeppen szoptatni kellene, mert ugye igy van eselye a kicsinek meguszni a hasonlo borbajokat (valami dermitis, allergia + hajlam), allergiat, asztmat, ami nalunk mind-mind kockaztai tenyezo. MAsreszt nem tudom, meddig szabad a sajat rovasomra csinalni.

A legjobb az egy koztes megoldas lenne.
És nem akarom a kicsit mergezni mindenfele gyogyszerekkel sem.

Ha lenne hasznalhato otletetek, legyszi segitsetek. Tudom, hogy az mar pff, de ha lenne egy jo borgyogyasz ismerosotok BP-en vagy a kornyeke, azt is megkoszonnem.

macsek
"


Most nem tudok mindent vegigolvasni, mert nem vagyunk otthon, de meg fogok jonni es majd jovo het vegen behozom magamat az olvasasban is. De ez nekem most komolyan gondot okoz.

Sajnos hetfon meg megyunk korhazba, igy nem nagyon hiszem, hogy tul sok idom lesz otthon a gep ele ulni (vasarnap este erunk majd csak haza).

Remelem, mindenki jol van. Gratula minden babanak a forgashoz, maszashoz, uleshez fogacskahoz...

KEsobb meg jovok olvasni talan.

macsek
macsek
 


Sziasztok!

Reggel már akartam írni, de nem engedte a gép elküldeni, folyton kiírt valamit, amit én nem értettem.

Zita!
Nem nagyon akar ez a séta összejönni.Kép Ma az idõjárás nem sok jóval kecsegtet, a holnap nekem nem jó, a jövõ héten pedig csak a kedd lett volna jó.Kép Nem baj, ami késik, nem múlik, igaz?

Csics!
Szerintem a jövõ hét is kilõve, éppen azért, mert rövid.

Nyuszi!
Hétfõn én is megyek nõgyogyihoz. Nem vagyok valami lelkes.
Örülök, hogy minden oké Emíliával. Majdcsak hízik. Bár a férjedet nem láttam még, de te is elég vékonyka vagy, lehet, hogy egyszerûen ilyen alkat és kész.

Forti, Ilke!
Én azt játszottam Petivel egy párszor, hogy belefújtam az arcába. Egy darabig nézte, meg fintorgott, meg becsukta a szemét, aztán harmadik alkalommal egyszercsak visszafújt!Kép Annyira édes volt, ahogy igazgatta a kis száját, hogy utánozzon! Most már megy neki, és csinálja, ha kell, ha nem.Kép
Nálunk szerencsére padlószõnyeg van.

Dec8!
Most egyelõre feladtuk az éjszakai próbálkozásokat, de lehet, hogy a jövõ heti négy napos ünnep alatt megint próbálkozunk. Tudod, milyen az apja - én mióta Peti megszületett nem aludtam át éjszakát, de ha neki kell felkelni, akkor másnap egész nap azt hallgatom, hogy õ milyen fáradt, mert fel kellett kelni.Kép Persze, férfibõl van, épp ezért szeretem.Kép

Gumicukor!
Peti még csak érti, hogy nem, mondani nem mondja. Meg persze nem mindig hallja.Kép Ügyes Dani. Peti is sokat hablatyol, de egyelõre "petiül" mond mindent.Kép
Ma délelõtt voltunk a Fundamentánál, és amíg én ügyet intéztem, Petit körülvette pár nõ. Mikor megyünk el, mondja egy nõ, hogy behúzta a gyerek kezét a kabátjába, mert jaj de hideg volt neki, meg levette róla a kapucnit, hogy melege ne legyen. Nem szóltam semmit, de én is utálom, ha 1. hozzápiszkálnak a gyerekemhez, 2. foglalkozzon a saját dolgával.

Sasha!
Nálunk kb. 60 fõ volt, és abban alig volt barát. Apunak is három testvére van, két-két gyerekkel és van, akinek már gyereke van, anyu testvérének is négy fia van, és azoknak is mindnek legalább egy gyereke. Nálunk is az van, hogy a párom oldalán ha 10 rokon van, a mi oldalunkon meg rengeteg. És ez tényleg nálunk is szûk család volt.


Ja, és nagy titokban jön két újabb foga Petinek. A felsõk mellettiek.

Ma véletlenül visszahányta a fõzeléket. Nem lett rosszul, vagy ilyesmi, valószínûleg egy olvadt reszeltsajt darab piszkálta a torkát, és azért történt. De még csak sírva sem fakadt. Ti hogy teszitek bele a sajtot a fõzibe, hogy melegítés után ne legyen olyan nyúlós?

És ha minden igaz, jövõhét szerdán eljutok fodrászhoz és kozmetikushoz is! Már annyira várom! Apa vállalta Petit.Kép

Minden babának gratula az új tudományokhoz!

A szokásos havi tali mikor lesz? Két hét múlva?

Dió és Peti
szabotimi
 
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, van 2 doboz Humanna HA-s tápszerem eladnám a két dobozt féláron 1000Ft-ért akit érdekel üzenhet az andy@safeside.hu email cimre.

Most csak ennyi

Sziasztok
Andy és Márk
andy78
 
 


Dió!
Én pont ma próbáltam ki, hogy nem a sajtreszelõn (vagy almareszelõn?!) reszeltem, hanem van egy olyan része, ami majdnem csillag alakú. Van kisebb és nagyobb is, én a kicsin reszeltem, és így nem nyûlt a sajt a fõzelékben.Kép
Remélem, érthetõen írtam le.Kép
Viki és Levi
vikici
 
 


Hu itt aztan volt termes amig mi setalni voltunk.
Kepzeljetek megtalatam egy jatekboltban a perfect ajandekot a ket keresztfiamnak,egy Kockas fulu nyul es egy Susu,mindkett kb 30 cm magas es plussbol van.Annyira orulok mert ez a kett a kedvenc mesejuk: ))))))))))

Pocok
Koszi,majd tanulmanyozom.
Lehet hogy Manka a ferjedtol oroklote a vesekovet???

Beszti,Nyuszi
A babylovenak is van ilyen nasragpelusa es bar nekunk mef g nem kell igazan de szerintem jo es nem olyan draga mint a Pampers.

Csics
Ha 3 napig lesztek itt a korhazba majd talalkozhatnank ha Petike alszik es kiugrassz esetleg.

Sasha,Gumicukor
A mi szuk csaladunk is kb 40 ember,de ezt szeretem.Az eskuvonkon meg a 120 fele volt barat a tobbi rokon,de nem az az ereszd el a hajam cigany zene hanem nagyon jo szamok amikre tancolni is lehetett.

Dio,Pocok
Teljesen igazatok van en is utalom az utcan a keretlen tanacsokat.Pl :Jaj belog a szemebe a sapka,vagy bizos melege van stb.

Rit
Alex tegnap elleste a lanyodtol a labujj fogast mert ma mar csinalja: )))


Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Lányok,
Van egy probléma amiben a segítségeteket szeretném kérni. Arról lenne szó, hogy Lili nem fogad el csak teljesen simára turmixolt kajcsit. Ha próbálok neki reszelni almát, körtét vagy bármi mást adni, akkor öklendezik és kiköpiKép. Azért nem értem ezt, mert amikor elkezdtem neki adogatni a gyümiket, akkor leginkább reszeltem, aztán néha áttértem a turmixolásra, és most már ott tartunk, hogy csak azt eszi meg. Nálatok ez hogy van?

Nyuszi,
Örülök, hogy negatív lett a vizsgálat eredménye.
A fagyasztott barit úgy szoktam meghámozni, hogy pár másodpercre meleg vízbe teszem és már jön is le a héja.
Tök jó az Emília virágKép, majd mesélj, hogy milyen!

Tali:
Mit szólnátok hozzá, ha 7-én szerdán lenne a tali? Ha jól emlékszem akkor csütörtökön Besztinek és Zsaninak nem jó. Helyszínre én még a Mikkamakkára szavazok, mert nagyon változékony még az idõjárás.

Forti,
Levi még álmában is gyakorolKép.
Lili ma óriásiakat esett. Állandóan mindenhol feltérdel, aztán a két kezével elenged mindent, mosolyog a kis vagány, aztán jön a vágódás, hol elõre, de leginkább hátraKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke
Nekem ok a 7-e a talira. Levi ma ismét vágódott egy nagyot, csak úgy csattant a feje a parkettán. Egyszerûen nem tudok vele mit csinálni. Mondjuk most félig sikerült leülnie, de a lendület vitte tovább.
Képzeld Levinek nem jött be a meggy. Nem ízlik neki sem almával sem joghurttal, sem sehogy. Ez kimarad asszem az étrendbõl.

Lányok nem lesz a sok eséstõl baja a fejének??? Kép Remélem hogy nem, mert rossz hallgatni ahogy koppan a kicsi kobakja. Fogok neki venni egy bukósisakot asszem Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Macsek,
Nekem Rulidot írtak annakidején a mellgyulladásomra (hatóanyag: roxithromycinum), ezt állítólag szoptatás mellett is lehet szedni. Mondjuk nem tudom, mennyire használható bõrgyógyászati területen. Drukkolok neked, és mielõbbi jobbulást kívánok!!!

Dió,
A jövõ hetet belõhetjük, kedd kivételével...

Mit is kell tudni a szétnyílt hasizomról? Most fedeztem fel, hogy szerintem nekem is olyan van...

Üdv:
Zita
parazita
 


Sziasztok!

Kataa!
Tényleg szerencsések vagyunk, hogy Danit érdekli a matek. Ez egyébként igen korán kiderült. Már 2,5 éves korában. De jó lenne, ha Marci is ilyen lenne.

Beleszólás:
Hát nálunk nincs aki beleszóljon a dolgaimba. Anyósomat nem is ismertem, anyu pedig míg élt, addig sem szólt bele, hogy mit csinálok.

Lányok!
Milyen naciban lehet usziba vinni a babákat? Már nem akarom Marcit beíratni, mert lassan jön a szünet, de néha elvinném uszodába. Nagyon élvezi a vizet.

Gumicukor!
Marci is mintha néha azt mondaná, hogy nem, de olyankor iszonyú mérges.

Dió!
Én sem aludtam még át az éjszakákat, mióta Marci megszületett. Legújabb szórakozása, hogy este 8-kor lefekszik, és éjfélkor, 3-kor és 6-kor szopizik. Már tiszta ideg vagyok. Doktor néni azt mondta, hogy leszokik róla, ha megváltozik a tej íze, és nem tetszik neki, vagy, ha már annyit mozog, hogy úgy elfárad, hogy átalussza az éjszakákat. Ha egyik sem jön be, akkor utazzak el néhány napra. Na mondom köszi. Ezzel most ki lettem segítve. Ha megváltozik a tej íze, nappal sem fogja elfogadni, és ezt egyenlõre nem akarom. Próbáltam kifárasztani napközben, hatalmas kirándulással, de csak nyûgös lett tõle. A 3. pedig tiszta idióta ötlet.
Ti mivel próbálkoztok?

Esküvõ:
Nekünk nagyon kicsi esküvõnk volt. Kb. 30-an voltunk, a szûk család. Eléd rövid is volt, csak egy ebéd. Errõl jut eszembe: másfél hónap múlva lesz a 10. házassági évfordulónk. Nincs valami ötletetek, hogy mit vegyek a páromnak? De csak valami apróságot, mert a nyaralásunk lesz a közös nagy ajándék.

Forti!
Marci pedig mindig orra esik. Szegény nagyon szeretne már mászni, de valahogy nem bírja a keze, vagy nehéz a feje, nem tudom, de mikor négykézláb próbál állni, rögtön orra bukik. Így mindig beveri szegény a noziját, vagy a buksiját.

Tali!
Nekem nagyon szuper lenne 7-e. 8-án a párom vizsgázik, de 7-én el tudja hozni Danit a suliból, így végre én is eljuthatnék a talira. (Vonatozunk egyet).

Djeszter
djeszter
 
 


Gumicukor

Lécci küldd el megint, mert nem bírtam megnézni a képeket!köszike.Kép
Jobbulást Dani Manónak, biztos csak a foga lesz.

Macsek

Remélem hamar rendbejössz!KépKépKép

Sasha

A mi esküvõnkön több mint 80-an voltunk és ebbõl csak 6-an jöttek Angliából.Kép Szóval a párom rokonai nem nagyon voltak itt, úgyhogy a meghívottak fele barát volt a másik fele az én rokonaim.És tök jó buli volt, mert így elég fiatalra jött ki az átlag életkor. Az õ rokonainak meg rendeztünk egy másik lagzit náluk. Így kétszer vehettem fel a menyasszonyi ruhát...hihi.Kép

Forti

Ez a bukósisak vicces lenne...KépEmília akkor esik nagyot, mikor a dohányzó asztalnál feláll és valami érdekeset lát rajta és persze elkezd rendezkedni. Elõször egyik kezével engedi el az asztalt, aztán a másikkal is.... De szerencsére ilyen még nem sokszor volt, meg igyekszem ilyenkor a háta mögött lenni.Kép

Ilke

Nekem is jó a május 7-ike is. Szegény Lili Manó, de ne aggódj, nem tart ez a bukdácsolás sokáig. Legalább is nálunk nem volt szerencsére túl sûrû eddig. Térdelésbõl még sosem esett el. De az elején fõleg mikor fáradt volt, volt hogy ülésbõl hanyatt esett .Kép
Szerintem próbáld fokozatosan sûríteni neki a kaját. Én is pont azon mesterkedem, pedig Emíliának fele annyi foga van csak, mint Lilinek-.Kép Mindenféle játékokat kitalálok neki, énekelek, hadonászok a kanállal, aztán nagy hammmmmmal belecélzok a szájába.... ma már elõre tátja a száját. Tök édi.Kép
Ja, sajna a barátnõm nem kapott ANgliában olyan zörgõs könyvet. De kb. 1 hónap múlva mi is megyünk, és megnézem ha még aktuális, ok?

Ma elõször kóstolta a mandarint. Elõször fogalma sem volt, hogy mit kell vele csinálni, aztán én is enni kezdtem és akkor szopogatni kezdte õ is. Ízlett neki.Kép

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


SziasztokKép!

Végre van egy kis idõm netezniKép.

Judy,
jobbulást Gergõnek! Csatlakozom Gumicukorhoz, tényleg a porszívós orrszívó a legjobb. Annával 3 hetesen kórházban voltunk bronchitisszel, ott azt mondták, hogy még az elektromos Pesztonka sem jó, csak egészen pici korban, késõbb már nem tudja kiszívni rendesen a trutyit. Mi akkor vettük a porszívóst, és tényleg sokkal hatékonyabb. Bár a porszívónk utáljaKép.

Pocok,
látom Mankánál is tartós a tócsák iránti vonzalomKép. Pedig én már komolyan aggódtam Malacka miatt, mert eddig még nem láttam rajta kívül tócsamániás gyereket. De most megnyugodtamKép.

Gumicukor,
Te kis naív mami!)KépKépKép Gumicsizma? Minimum kalucsni kell majd, de még így is nyakig vizes lesz Dani! (és persze Te is melletteKépKépKép)

Forti,
ne félj, nem lesz semmi baja Levi kobakjának, jól vannak ezek a minikék összerakva. Pont most olvastam a Kismamában, hogy nem kell aggódni a kezdeti koppanások miatt, ettõl is fejlõdik a mozgásuk. (az én fiam azóta is buzgón fejlesztiKép)

Ilke,
ez Lilire is igazKép, nem kell izgulni, nem lesz semmi baja. (lécci majd emlékeztessetek ezekre a bölcs gondolataimra pár hónap múlva, mikor a kiscsaj miatt agyonaggódom magamKép)
Nekem jó a 7.-e taliügyben. Én is a Mikkamakkára szavaznék egyelõre, vagy valami olyan helyre, ahol be lehet menekülni zárt helyre rossz idõ esetén.
Megyünk megint együtt?

Kataa,
juj, nagyon édes lehet Alex, ahogy a lábujjait szorongatja!Kép Anna egyelõre csak a térdét éri elKép.
Nem emlékszel véletlenül, hogy ahol a Süsüt vetted, nem volt "Jókirályfi" is? Mert Malacka azért van most oda, én meg sehol nem találokKép.
Okos járókelõk: Dávidnak volt egy idõszaka, mikor ugyan elaludt a babakocsiban, de szigorúan csak ülve, ha ledöntöttem, azonnal felébredt. 10 szembejövõ nénikébõl 9 megjegyezte, hogy elaludt, miért nem fektetem le. Azt hittem, megõszülök, de aztán szerencsére kinõtte.

Djeszter,
én Huggies úszópelust használtam eddig, de lehet úgy is, hogy rákötsz Marci popsijára egy hagyományos pelenkakülsõt (nem tudom, hogy hívják szakszerûen), és erre ráadsz egy kis biciklisnacit. Malacnak száras férfiúszója voltKép. (tényleg ez volt ráírva!)

Nyuszi,
örülök, hogy nem találtak semmi bajtKép. Szerintem hamarosan sorstársak leszünk, vészesen közeledik a hozzátáplálás, és tartok tõle, hogy Anna nem lesz túl lelkes. És hát ugye mi sem a szédítõ súlygyarapodásunkról vagyunk híresekKép.

Dicsekedhetek egy picit? Az én pici lányom nagyon ügyesen forog, már minden iránybaKép, és végre az éjszakák is kezdenek alakulni, 9-tõl kb. 5-ig alszik egyhuzamban. Állandó és lelkes közönsége Malackának, aki ezért nagyon hálás, és úgy érzem, már elfogadta, hogy a kiscsaj is hozzánk tartozik. Sõt, néha túl lelkes, a múltkor arra érkeztem a szobába, hogy Mali szorongatja Anna járókából kilógó lábát, és azt mormogja, hogy "deje Anculka, kisabadítlak!" De a gaz anya megakadályozta a mentõakciótKép.

na megyek, mert már sorakozik mögöttem Apasas
pusz, jóéjt
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Djeszter!

Alvás: semmivel. Drukkolok, hogy elöbb-utóbb kinövi Nátán (inkább legyen elöbbKépKép). Mennyire kellene mozognia ahhoz, hogy úgy kifáradjon? Valaki korábbi megjegyzését használva "Duracellnyuszi"-m van, egész addig egyfolytában mozog, amig le nem tesszük aludni, ez vajon nem elég?
De ha ébred, nem tudok, mit csinálni, más nem jó neki, cask a szopi (már ö maga fordul szopihelyzetbe, ugyhogy félreérthetetlen).
Drukk nektek is, hátha!KépKépKép

Ilke!

Próbálj meg neki külön adni darabosakat. Nátán sem szereti, ha az étel nem sima, egyszer vettem 8 hónaposoknak szánt répás hamit, hát kiköpködte.
Viszont a darabosok a kezdeti öklendezés után már egész jól elrágcsálja (persze pici darabot kap egyszerre), adtam neki már sajtot, kenyeret, almát (édeset), krumplit. Elnyammogja öket, söt a sajtot nagyon szereti. Csak arra kell figyelni, hogy (mivel nincsenek örlöfogai) ne tedd nagyon hátra a szájába a falatot, hanem ugy, hogy az elsö fogai közé kerüljön. Különben igy is öklendezhet (eleinte lehet, hogy elö is fog fordulni, de késöbb ö is rájön, hogy meg kell rágni).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Levi éjjel megint produkálta magát, 2 órától fél óránként felállt a kiságyban, és jelezte, hogy ébren van. Persze én mindig visszafektettem, de hajnali 5-ig ezt játszottuk. Akkor kajcsizott, és szerencsére utána már csak 3/4 7-kor ébredt fel. Még mindig nem jöttem rá hogy mi ez, de 1x majd csak elmúlik.

Zulu
remélem is hogy a természet számított rá, hogy ezek a bébik nagyokat fognak esni, ezért jó keményre "csinálta" a buksijukat. Kép Köszi a nyugtatást!!
Lehetne 1 kérésem??? Ha jössz a talira és nem megterhelõ, hoznál nekem olyan pogit amit a múltkori talira hoztál??? Nagyon fincsi volt, és szeretném megkóstoltatni a párommal is.

Forti és a ma 39 hetes Levi

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Az éjszakánk elég borzasztó volt, szegény Kisgergõ sokszor felébredt. Ott aludtam nála, hogy halljam, ha gond van. 11-kor még lázas volt, 4-kor már csak hõemelkedés, 6-kor pedig szerencsére láztalan volt. Viszont a doki csak most reggel jön. Tegnap csak a tejcsi kellett a fiamnak, próbáltam teát, vizet, de annyira utálta, hogy még a tejet is visszaküldte egy kortytól, úgyhogy hagytam a dolgot, csak elég neki a folyadék. De az almát se díjazta. Persze betegen tényleg nem nagyon kíván az ember enni.

Gumicukor, Zulu!
Köszi az orrszívós infókat. A férjem már be is szerezte az Arianna nevût, most megy a szívásKép

Kataa!
Gergõ is a lábujjfogásnál tart. Már alig várom, hogy rágcsálja is õket, de az még nem megy.

Esküvõ
Nekünk nagy falusi lakodalmunk volt, kb 150 emberrel, lánykéréssel, rablással, menyasszonytánccal... a férjem családja ilyen nagy és elég konzervatív emberek, de én ezt tiszteletben tartottam és különben jól is éreztük magunkat, reggel 9-kor dõlt ki az utolsó vendég.

beleszólás
Nálunk az anyu szokott tanácsokat adni, de nem szól bele, csak elmondja a véleményét. Szerinte én kicsit vonalas vagyok az elveimmel. Ilyenkor mindig a babanetre hivatkozomKép

Na pusz,
Judy és Gergõ
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok!

Csak egy rövid helyzetjelentés...

Sajnos, olvasni sem nagyon van idõm, bár tegnap olvastam és írtam is egy kicsit, de nem tudtam elküldeni, mert agonizált a Babanet szervereKép.

Nálunk mindkét gyerek csupa nátha, a porszívó már kezd hozzám nõni Kép. Sajnos Ádám alvás-projectje megint ugrott emiatt a fránya orrfolyás miatt Kép !
Alig kap levegõt a szerencsétlen (Noémivel együtt), így nem folytatom az altatósdit. Igaz, én már ki vagyok purcanva, mert ma is már 3/4 6 óta fent van, sehogy sem ikerült visszaaltatnom Kép. Úgy látszik, ez az én sorsom, nem tehetek ellene semmit Kép Kép Kép.

Most megyek orrot szívni,

mindenkinek szép napot,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Hali!

Gábor még mindig alszik.. mi üthetett belé? Mikor mindig 7 elõtt fent szokott lenni. Nem baj, igy reggeli közben olvastam. Éjjel 11-kor valami borzalmasan ébredt a Gabi. Kb 20 percen keresztül nem birtam megnyugtatni. Dentonixxal jól bekentem, ez idõ alatt 2x is. Aztán adtam neki egy kicsi Panadolt a fájdalom ellen. Úgy zokogott szegényke, annyira sajnáltam. A cicit sem birta bekapni, pedig próbálta. Amikor bekapta, olyan lazán tartotta az inyével, hogy mindig kicsúszott, ha meg erõsebben akkor üvöltés volt a vége. Jön felül a foga. Utána még fél órát vergõdött az ágyában. Sokszor felébredt, de már elég volt neki a cici

hú sziasztok
sa.

Kép
sasha
 
 


Tali: a 7-e jó!

Esküvõ: mi kb. 100-an voltunk. Én a magam részérõl szeretek bulikat rendezni, és szeretem magam köré gyûjteni azokat, akiket szeretek. Mivel 4,5 hónapos terhes voltam, és ki volt ficamodva a könyököm, nem is nagyon molesztáltak hülyeségekkel. Mindenki jól szórakozott, és én is tudtam még utoljára egy jót táncolni.

Üdv:
Zita
parazita
 


Ilke!

Nagyon köszi, hogy miattunk átszervezed a buli idöpontját!Kép
Bár nem tudom, hogy lesz megoldva, mert a párom persze csütörtökre számitott, és lehet, hogy már szerdán van valami neki. De max. Beni is jön a talira...
Most már szabadtéren leszünk valahol vagy még mindig Mikkamakkázunk?
(Az a hetem egyénként is húzós lesz, emrt kedden du. 1/2 7-töl van dolgom, aztán ezek szerint szerdán du. és csüt. délelött. ez ugye akkor nem is lenne baj, ha Bp-n laknánk, de hogy innen hogy fogom megoldani????)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kataa
Az úszás olyn jól ment, hogy még meg is dícsértek minket!!
Nem tudom, hogy csináltuk, de õ volt a legboldogabb, végig nevetgélt + sikoltozott :biztosan jót tett neki a pasizás, birkózásKép
gratula a lábujjfogáshoz!

csics
szerintem szépen hallgasd meg, amit mond az anyukád - aztán felejtsd is el azonnalKép ez a jó a távolságban - nehezebben lehet megsértõdni valamiért...

gumicukor, Judy
jobbulást!! hogy vagytok mára??

djeszter
mi biciklisgatyót hordunk az usziba, alá pelusvédõ kerül
de adhatsz rá uszós pelenkát is: a huggies-nak van, little swimmers a neve
ajándék: nem fontos venni: csinálj neki!! én most kis kártyákat csinálok a páromnak, nem is kártya, inkább ilyen utalvány-féle. Az egyik masszírozásra szól, a másik álomba simizésre, stb.. ez lesz majd szülinapjára Kép

esküvõ
na a mienk azt hiszem nem volt szokványos: a Szemlõ-hegyi barlangban volt: buli a fogadóépületben - séta a barlangban : mit mondjak elég nagy sikere volt! 137en voltunkKép - kizárólag barátok. Rokonok csak a házasságkötõ terembe voltak hivatalosak

tali
ha szerdán lesz, az nekünk nem jó: akkor úszunk, de mindegy, mert én majd csak szabadtéri talira szeretnék menni, a benti nekünk nem jön be

Forti
szegénykém jó fáradt lehetsz ennyi ébrenlét után. Emlékszem nekünk csak 1-2 napig volt az, hogy 3x v. 4x kelt éjjel, de én teljesen ki voltam tõle

Képzeljétek tegnap kint fõzõcskéztem a konyhában, Dodo itt bent játszott a szivacson. Egyszer csak fogta magát, hasra fordult és hátrafelé elkúszott a szekrényig. MIndezt egyetlen mukk nélkül, az utolsó métreket a csupasz parkettán tette meg. Én meg álltam ledöbbenve a szobaajtóban. Lassan mászni is fog ezek szerint??

Rit és Dodesz

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?