Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Kedves Riz!

MOst csak hozzád írnék!!!!Amit írtál nagyon ismerős szitu :D Dórit megfürdetem, és utána kapja a tápszerét. Ha egy kis szerencsénk van :lol: , elalszik közben, és nyert ügyünk van. Ez kb este 8. Na már most kb alszik 10-11ig, és felkel. Persze ilyenkor cici(túl sok már nincsen benne), és Én naív azt gondolnám, h visszaalszik de nem!!!!Illyenkor 1-2 óra amíg vissza tudom altatni. Kiságyba, h csak úgy beletegyem azt nem Nekem találták ki. Így van egy nagyon fárasztó módszerem a babakocsiban elringatás. Ez azóta van amióta esténként nem a cicin alszik el. Na de amikor már kb 1 órája tologatom, és kissé :evill:kivagyok, akkor azért beleteszem a kiságyba. Persze ordít, de mivel írtó fáradt kb 5 perc, és alszik. Van olyan is, h csak tologatom, és néz meredten előre. Nem csukja le a szemét, pedig álmos. Én úgy vagyok vele, h lehet írtó rossz dolog, h így altatom el, de a legrosszabb esetben is kb 20perc alatt el tudom altatni. És akkor kérdezem én? Megéri üvöltetni? Persze amint írtam vannak extrém esetek is, h 2 óra mire el tud aludni.


Tiim

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Levégtuk a sérót! Sajnáltam, de most már megszoktam, és beláttam, hogy ezerszer jobb így. NAgyon izzadt szegénykém:

Kép


True a túrót összekevered vaniliás joghurttal és gyümölccsel? A túrórudira kezd rákapni a Fiam is végre :)

Melódia igen kezd izgalmassá válni a szekrénynyitogatás, meg a fiókhuzigálás. A benne lévő cuccok nem annyira érdekesek, gondolom még :) köszi a bókot :oops:

Rizi én úgy porszívózok, hogy ott mászkál körülöttem. Próbálom nem a porszívó közelébe engedni. Felmosni, meg amikor alszik. A kajálás gyakran nálam is elmarad :?
Fürdés után ha még nem elég álmos én hagyom mászkálni. A kiságyban csak sírna, ahhoz nincs szivem.
ÉN is cici altatom el. Sokszor gondolkodom, hogy elrontottam, de már nem érdekel. Egyszer csak elalszik magától is! Addig is jó sokat vagyunk legalább együtt!

Betti nagyon jók a képek Kittiről!! Annyira huncut! De 1× már odacsukta az ujját, volt visítás :(

Jubi a második kép tényleg díjnyertes lehetne!!!

Edi próbálok nagyon pici barack darabokat adni neki, néha elfogadja, néha nem. Ma megpróbálkozom a banánnal is, picit összenyomom, ahogy írtad.
Zsömle és sajt darabkákat még nem mertem adni, azok nem csúsznak gondolom annyira.
Az én Fiam is tiszta kiütés :( a melegtől.
Nagyon jók a képek Katáról!!! Az elalvós! Isteni!!!

Linda én is gyakran bikiniben nyomom itthon is :D
Küld át nekem a képeket, lekicsinyítem ha gondolod!
Nincs még fog nálunk sem. A kiflit „rágcsálja” ha nagyobb darabot harap le, azt kiszedem a szájából. Ilyen golyókat még nem adtam neki.
Az EU kártyán mi tavaly gondolkodtunk, amikor terhes voltam ,de rájöttünk, hogy nagyon macerás elintézni órákat kell várni, így hanyagoltuk. De most beleültetted a bogarat a fülembe. Botondnak már kész az útlevele, nagyon vagány, olyan eu-s bordó. Mikor mentek?
Mi aug. 12-én Bulgáriába repülünk.
Azt még meg akartam kérdezni, hogy milyen pizzát evett Laura? ÉS milyen felnőtt kajákat adtál már neki???
Majd írd meg tudott-e mit kezdeni Laura a homokozószettel!
Képzeld a felállás nálunk is épp így van! Csak rajtam tud! Ő is ugyanolyan büszke, ha meg nem sikerül nyavalyog!

Timi nagyon jók a képek, annyira édes Dóri, mint egy balerina!!!!

Beusaköszi a sok hozzászólást!!! Írtam Neked amoda, de valószínű még priviben is fogok, mert lenne még pár kérdésem :)
Nálunk is sok még a szopi, főleg most a melegben! Most alig akar mást enni.


Szerencsére az én Fiam sem veszi a szájába a homokot a strandon, pedig nagyon gyúrja!

Nekem most kicsit „szabott” igaz a hasam, de szerencsére tudok bikinit húzni. Még nem sikerült felszednem hiányzó 3 kilómat, a hasam ha nagy is egy picit, mellettem egy bébivel szerintem ez nem gáz (különben is úgyis mindig Őt nézik meg nem az anyukát :wink: )

Megyek, mert felébredt.

Kép
Kép
beuka
 
 


A napokban valoszinu csak olvasni jovok (lesz egy kis pihi nektek tolem :) )

De ezt mindannyiotoknak ajanlom, erdemes megkukkantani:
http://fgmano.multiply.com/music
érdemes mind a 15 oldalt atnezni, mert nemcsak a meseovi van fent, hanem mas sok-sok szep mese, ovodas albumok, meg megtobb mese.... letolthetoek... és Veronikanak az elobb nagyon tetszett ;) meg felnotteknek valo jo zeneket is talaltam (morricone, hmmm)

ja, regisztraltam magam, ugy tudtam letolteni, de nem volt veszes :)

jo "munkat"! ;)

KépKép
rizibizi
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Én most egy hétre búcsúzom, holnap hajnalban indulunk a Balcsihoz. A nyaralóknak jó pihenést, az otthonmaradóknak pedig kitartást kívánok!!

Még mutatok egy képet az én kis csurisomról:

Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Hahó

Tinának elküldtem az óriás képeimet,ő lekicsinyitette nektek :wink: Mindenkit puszil,most jöttek meg a nyaralásból és mennek nemsokára megint.Marvin, szerinte rossz kiskölök :lol: :lol: :wink:
Remélem látszik a fülbevaló is.Egyáltalán nem lett sebes.
Szóval a képek,a fagyis sajna nem lett jó valahogy....

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Beuka,Boti igy is nagyon aranyos a szép szemeivel. :lol: Mi is Bulgáriába akartunk menni,ez nem ér :( :wink: Majd jővőre 8) szóval hol lehet azt a kártyát kiváltani :?: A pizzának csak a szélét ette Laura,amin volt egy kis szósz meg sajt :wink: A homokozó szettet szeretettel megkóstolta,de nem lapátolt meg ilyenek :wink: :lol: majd talán jővőre,de azért elvisszük magunkkal mi is a tengerpartra :P Augusztus 4.-én indulunk.


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Dobok egy pár képet a rosszcsontomról! :lol:
Holnap majd jövök hozzászólással is! :lol:
Addig is mindenkinek szép éjszakát!
Jubi! Nektek kellemes nyaralást! Ma megcsináltam a gyümilevit,valami isteni volt! :wink: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Timi
Voltatok Gyöngyösön szombaton?
Majd én is nézek magamnak még 2 részest is,de félek én is nehezen fogok találni. Habár jo a régiek közul is egy, de azért a mellemből nem sokat takar, mostanában abban vagyok. Az a rózsaszín mi, amiben Dóri van?

Mi is szoktunk pancsizni, multkor bele is kakilt a vízbe, és nekünk is kilyöttek a melegtől a pöttyök.

Minden babó nagyon aranyos! :lol:

A gyümilevesbe jo a melegen készíthetö pudingpor is? Mert az van egy csomo itthon.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés:

JÖN VALAKI A BABANETES TALIRA???

Részletekért katt ide:
http://www.babanet.hu/talalkozo.htm

Köszi a válaszokat: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok!

Mergjöttünk a balcsiról. :) Már egy oldalt sikerült elolvasnom :) (279) szóval próbálok képben lenni, remélem el is jutok majd idáig az olvasásban. :)
Tupeware csőröspoharat hol lehet venni? Niki iszik a csőrösből, (canapol) de tény és való elég nehezen jön belőle a folyadék, ezért vennék neki tupésat.

Beusa mi bogláron voltunk, ha tudtam volna ott vagy mellettünk... :)

Minden fürdőzönek hátha segítség!
Nekünk a Heim Pálban nefrológián (vesemedence gyulladással) azt mondta doki strandokat, babamedencéket kerüljem gyerekkel! Természetes vizekbe csak beljebb ami már nekem is derékig, mellkasig ér, és kevesebben vannak.
Főleg kislányosoknak mondom, mert iszap bekerülhet puniba hiába van rajta pelus, plusszban sekélyvizben sok a gyerek, felnőtt belepisilnek stb stb, ott annyira nem is tisztul a viz.

Holnap kell vinnem kontroll pisit, remélem semmi baja Nikinek. Beraktuk a balcsiba, nagyon élvezte, de inkább a parton, erkélyen a felfújható medencéjében pancsolt. :)
Dög meleg volt, gyerekkel 3-ig ki sem mentünk, de iszonyat jó volt, és meglepően tiszta a balaton szerintünk. Derékérő vizben ahol nem ugráltak ott látni lehetett a lábunkat, sőt a lábnyomokat is. :)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

chesti
 
 


Sziasztok!

Jöttem hírt jelenteni! Tegnap óta egyedül lépked a Kitti! :D
Anyámmal lementünk a játszótérre, oda se figyeltünk erre egyszer csak látom hogy megfog egy pici kavicsot és lassan inogva lépked felénk, vagy 10-et lépett aztán orral előre esett majdnem de hárította az esést. Úgy örültünk neki anyámmal. :D

Beuka, Jubi, Melinda, Melódia, Chesti, valami tündériek a babók!

BOti azzal a kis fél centis hajával csúúúúcs! Kis katona :lol:

Jazi cofija zabiznivaló, én is a múltkor csináltam neki, tök cuki volt!
Kellemes nyaralást a Balcsihoz, habár most kicsit jön a lehűlés, de azért nemhiszem hogy fázni fogtok.
KépKép
Laura nagyon csini a fülijével. Szuper a konyhátok, látom a kiscsaj már tanul kertészkedni :lol:

Pistikéért meg dögleni fognak a csajok, olyan a szeme mint egy üveggyöngy, nagyon szép :wink:

Chesti látom jó volt a balcsi, mi Velencei tónál voltunk, de mozdulni alig lehetett annyian voltak.
Nikinek is jó hosszú a sérója :D

Tina tőled mikor kapunk képeket?

Még mindig izgat a kérdés: KI JÖN A BABANETES TALIRA?

Válaszokat köszike: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Halihó!

Jubi jó pihenést Nektek!!

Linda nagyon jók a képek!! Még mindig annyira édes Laura, olyan szép! Nagyon huncut a medencés, csini a csónakos, jó a popós, és amelyiken ketten vagytok az is tök jó!
Miért nem Bulgáriát választottátok? Én tavaly az interneten találtam rá, hogy hol kell igényelni a kártyát, most már nem tudom, ne haragudj, de megpróbálok utánanézni.
Tegnapelőtt, már én is adtam Botinak pizzavéget :) :wink:
Akkor Ti egy héttel előttünk mentek. Nemsokára itt lesz!

Melódia tényleg egy kis rosszcsont! Nagyon jók a képek! Hatalmas kék szemei vannak!!!

Chesti nagyon édes Niki a képeken!!! (egyforma medencénk van :D ) látszik, hogy élvezte a vizet!!

Betti ez igen!! Gratulálok Kittinek a lépkedéshez!!!! Nagyon cuki a copfos kép! A másik meg sexi :lol:
(én nem megyek talira) milyen volt a Velencei tó, azért fürödtetek? Gondolom a vízben azért el lehetett férni :)

Tegnap 1×sikerült Botondnak felállni a járókában.
Most a tapsolást tanuljuk, kisebb nagyobb sikerrel :)
megyek, míg alszik összerámolok.

SZép napot! Bea


Kép
Kép
beuka
 
 


Na,itt vagyok! :lol:
Ma egész nap rohangáltunk,de megvan a lakáskulcsunk,talán már lesz valami a kéróból! :lol:
Persze csak nyaralás után esünk neki!
Holnap megyünk nyaralni,már összepakoltam az egész lakást! :lol:
Remélem valahogy elfér a kocsiban!szerintem nem lett annyira vészes nagy a pakk,majd holnap reggel kiderül!
Szép napokat kívánok mindenkinek,hétfőn jövök! Nagy cupp! Sziasztok! Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok Lányok!

Elég rég voltam sajnos visszaolvasom lehetetlen.A képeket átfutottam ,gyönyörüek a babák.Hatalmasat nöt mind..Mi balcsin voltunk és fantasztikussan tiszta a viz.Marvin nagyon élvezte.persze Merci is..Megjártuk a mamákat is.Szegények kellemessen csalodtak amikor azt hitték naivan hogy az én kisfiam egy áldott jo gyerek .Lányok van akinek a babája verekszik?Az én fiam tudatosan ad nekünk néha egy pofont vagy karmolást ha nem tetszik neki valami.Hiszitizik ezerrel.Mászik mindenhova feláll 1-2 lépést megy a szekrény és az ágy között..ja és a legfontossabb:Lemászik az ágyrol szépen letolat.Hasra fordul és letolja magát..már nem is mer fejjel elöre lemenni.Megtorpan az ágy szélénél.

Kaja:Mindent eszik amit mi..de a hipp kajákbol sok kedvence van föleg a tengeri halas.És a palacsinta..A nestlés-böl szintén a tengeri halas de a bolognait is imádja..Azt mondjuk hozzáteszem hogy 12 hos kajákbol simán bevág egy egész üveggel ebédre..

2 hét mulva Hajduszoboszlora megyünk,nagyon várom már.Megvettük az uj kocsit is nagyon örülök neki már fel is avattuk..



Dobok pár képet..

A lavoros ötlet Beukátol származik nagyon köszönjük tetszett a fiatalurnak..Jobban mint a medencéje.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Betti: mi sajna nem megyünk..gratula Kittinek a járáshoz..Tudtam hamar elindul..nagyon ügyes volt a mászásban is..

Na bocsi hogy magunkrol irtam..És tele lett az oldal a mi képeinkkel..
Mindenkinek szép éjszakát..

A nyaraloknak kellemes pihenést kivánok.

Holnap megprobálok visszaolvasni.. :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Hettie!

Nem voltunk Gyöngyösön! Majd aug-ban megyek. Majd akkor összehozzuk a találkát. Az a rózsaszin egy ugrálóvár volt. Persze még nem nagyon tudta élvezni. Most már biztosan nagyon élvezni. A kolléganőméknél voltunk, és ott készült a kép.

Chesti!

Mi is B.B-ra megyünk nyaralni aug2-7ig. Remélem azért jó idő lesz. Na de nem kell 40 fok, elég a 30 is. Az, h derült ki, h vesemedence gyulladása van Nikinek?Mi lett a kontroll eredménye?





Beuka!

MOstanában már nincsen táblázat :cry: . Boti nagyon ügyes fiú. Mi mindent eszik már?

Tina!

Imádnivaló a kis pasid :lol: ! Dóri amikor nem tetszik neki valami, és felveszem beleharap a vállamba. Jófej csajszi. Persze mondtam neki, h ezt nem szabad. Bizti meg is értette :lol: Szerencsére ez nem sokszor fordult elő. Én mindig nagy szeretettel nézem a képeiteket, úgyhogy ne legyél szégyenlős, és tegyél fel sokat.


Mi holnap indulunk nyaralni Alsópáhokra. Már várom, hiszen ez lesz az első közös nyaralásunk, így hármasban. Vasárnap jövünk haza. Majd ismét megyünk, akkor meg Balaton.B-ra aug2-7ig. Még valami!! Dórinak már 6 foga van :lol:


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk kontroll pisin és már megint van benne baci. :( Egyenlőre minimális, jövőhéten újra nézik leküzdi e, vagy kezelni kell. :(

8350 gramm, centit jövőhéten nézik.

Timi, anno lázzal derült ki a vesemedence gyulladása. Most meg mondta a doki, hogy balcsi után mindenképp kell kontrollra vinnem.
Hát a 40 fok brutál volt, de azt mondják augban szintén ez lesz. :? Jó nyaralást, merre mentek?
6 fog? nem semmi. :) Nekünk maradt a kettő. :)

Tina Marvin nagyon éddeesss pasi, olvadok tőle. :) Hiszti az Nikinél is kezdődik, olyankor van, hogy jól megmarkol.

Melódia jó nyaralást, Pistinek iszonyat szép nagy szemei vannak, és szép nagy pasi. :)

Beuka tapsi tanulás? :) Mi is próbálgatjuk, de nekünk sem jön össze. :) Gratula a felálláshoz, hamarosan kapkodhatod a fejed hova rohangál a gyerek. :)
Jó lett a séró. :) Hogy tudtad levágni? Mikor alszik? :)

Betti Kitti nagyon ügyes. :) Gratula a lépkedéshez. :)
Kittinek egy az egyben olyan a szeme, mitn a tiéd. :) Édes kis copfos csajszika. :)

Czmelinda, széépeek vagytok együtt. Édes ahogy Laura a földet kaparássza. :) Közeli képet lehetne a fülcsiről? :)

Rizi ahogy Czmelinda is írta, szerintem is a napi rutin fontos a baba életében. Nem rontottad el szerintem. Nálunk is fürcsi után be a szobába, lámpa lekapcs, hintaszékben 10-10 perc cici, és már ugy rakom be az ágyába, hogy alszik. Biztos babafüggő is, de nekünk be jött, és elejétől kezdve átalukálja az éjszakát. (2 hónapos koráig persze keltettem etetni.)

Nikinek már darabosan adom a gyümit, nagyon szereti, turórudit adtok már a babának? Lehet? Bizti szeretné Niki is, de gondolom a csokit le kell szedni előtte nem?
Múltkor háztartási kekszet nyomtam a kezébe, tök jól el volt vele, maszizta az inyét vele, és szép lassan elfogyott. :)
Babapiskótáról mi a véleményetek? Én eddig csak azt hallottam ne adjunk nekik. Szerintetek?
Niki tegnap megállt 2 mp-re magától. Már nagyon vagány amugy, egy kézzel megkapaszkodva azonnal feláll, és halad. A mászás ezerrel, hipp-hopp már a lakás másik végében.

Kép Kép Kép Kép

chesti
 
 


Chesti: én már adtam neki babapiskótát, elfogyott sec-perc alatt.
Túró rudit is adtam neki, de a csokit még mindig kibukja, úgyhogy azt leszedtem neki. Amúgy soxor nem kap, mert én is szeretem :lol:
Mi ma voltunk egészséges rendelésen:
Kitti 8330 gr és 74 centi. Azt mondta az asszisztens olyan mint egy 1 éves. :roll: :oops: Hmmm... Timiék Dória kb. 3 centivel nagyobb és 1 kilóval nehezebb, akkor rá mit mondanának?
Nah mind1.

Edi: mi is szeretjük ezt a virágos szőnyeget anno a Diegoban vettük méreg áron. Persze akkor még nem volt gyerkőc, azóta csak hányás színűt vennék mert minden meglátszik rajta. VIszont én nem szoktam söprögetni a szőnyegről a koszt :oops: inkább porszívózok :wink:

Rizi: ugyan nekem átalussza az éjszakát a Kitti, már ha a 20:00-5-ig alatt azt lehet érteni. Mert nekem hajnalban még azért este van :?
Fürdés után már semmiképp nem engedem hogy játszon, nálunk az az utolsó felvonás a lefekvéshez. Van hogy már a pelenkázónál csukja le a szemét. Viszont eddig mindig úgy aludt el, hogy fogdosta-markolászta-karmolászta a kezem amitől mostanság nagyon bepipultam, és tegnap kipróbáltam hogy nem adtam oda neki a kezem. Hát kereste egy darabik meg felült, hgoy ő nem alszik aztán egy kis nyűglődés után győzött az álmosság :D

Megint jön a meleg, kitartás!

Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a nyaralásból,17-én Mezőkövesden voltunk a Zsóry-fürdőben,Viki imádta a nagy pancsit,jó meleg volt aznap,de kibírtuk a le és vissza utat.Kapott egy beültetős úszógumit aminek mégn teteje is volt így védve volt a naptól is,de nagyon sok felelőtlen szülő volt,a láblemoso vízbem sapka nélkül,bugyika nélkül pancsoltak az ilyen korú gyerekek mint Viki,csak néztem,hogy lehetnek ekkora marhák hiszen déli 12 volt….

Másnap mentünk egy hétre Balatonmáriára,hatalmasakat fürdött,ki se akart jönni a vízből,sőt az úszógumiba se akart nagyon benne lenni,mikor rájött,hogy kézben úszva milyen jó a víz,úgy járt a vízalatt a kislába,hogy hatalmasakat fröcskölt.Minden nap 5 után mentünk ki,mert olyan hőség volt,vasárnap meg akkora vihar volt,de kimentünk a stégre,na végre nem pisimeleg volt a víz és méteres hullámok,na Viki ki se akart jönni,szeme-szája tele lett néha,de ő csak csobbani akart álandóan.Szóval nagyon szuper volt,álmomba se gondoltam volna,hogy ennyire élvezi a vízet,remélem olyan lesz mint apukája és nem olyan mint én,hogy össze kell szorítanom a fogamat ,merthogy mindig az járt a fejembe,hopp egy sikló,hopp egy hal,gusztustalan iszap és hínár…..

Alvással és evéssel megint meggyűlt a bajunk,álandóan cicizett,már nagyon kínos volt,evett virslit paradicsomot ,lángost,fagyit,mindent amit nem lehet …….persze mértékkel.éjjel volt 1 éjszaka amikor 1x ébredt ,de utána soxor,na és mióta hazajöttünk,hát vagy 5x fent van egy éjjel,kezdek besokalni.

Elindult,ha fogom a kezét sétálunk,már szinte csak így szeretne menni,azonkívűl magától áll ,igaz még dőlöngél kicsit,de nagyon édesen próbálkozik.és megtanult indiánjelzést is leadni,tudjátok mikor a tenyerével ütögeti a száját,közben kiabál.

Röviden ennyit magunkról,3om oldalt kell visszaolvasnom ahogy néztem,megpróbálom,de Gergőnek szülinapja lesz holnap,azonkívül takarítok és mosom a halom ruhát,úgyhogy lassú leszek,de gondoltam bejelentkezem,hogy megvagyunk.

Pusz mindenkinek
sue

képeket átfutaottam, mindenkinek még mindig gyönyörű a csemetéje
8)

KépKép
suezika
 
 


sziasztok,
Linda,
Pesten a Teve utcában, a TB-nél kell intézni, ha jól tudom. Van ismerősöm,aki lelkesedik érte, azt viszont nem tudom, hogy babának is lehet-e.

Eszti,
Kár, tényleg, talizhattunk volna. Köszi a vizi infókat.

Hettie,
én is mindig kiakadok a sok felelőtlen szülőn.

Gesztenye,
hogy alszol mostanában? Jössz talira? Ha jól emlékszem, tavaly voltál. Van árnyék ott vagy megfőnénk????

Bettus,
Én mennék, ha még páran lennénk.... Ti egész nap kinn lennétek?

Bea,
Hogy vagytok kinn egész nap Botival? Árnyékolsz valahogy? Kened? Én nem nagyon merek vele kinn lenni 11-15 között, csak fél óra alvás előtti pancsi erejéig. Olyankor is az UV szűrős sátor alatt. Majd várom akkor az üzit.

Tina,
lányom ütögetni szokott néha. Sajnos a buksiját is, ha nem értem, hogy mit akar :o :cry: Van még valakinek ilyen tapasztalata???

Halihó

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok,

csak pár sor,először is a felrakott képekről.Nagyon helyesek vagytok Betti ,tényleg a te szemedet örökölte Kitti :wink: Niki is fotogén baba,aok az oriás szemek... :lol: próbálok majd közelebbi képet a fülbevalóról.Pistike is szép nagy már.Tegnp taliztunk Timiékkel,fagyiztunk meg dumcsiztunk,sajna nem olyan sokáig de remélem lesz rá még alkalom.Készültek képek is,majd mellékeljük őket. :wink: Beusa,köszi az infót,hát nincs kedvem a Teve utcához,meg lehet már kevé s az idő is,egy hét múlva megyünk.Ma pedig,kb egy óra múlva indulunk Orfűre,vasárnapig leszünk.Laura új mániája hogy a térdemet,combomat, nyalogatja,harabdálja :roll:
Sue,Laura is imádja a Balcsit,ő sem szeret az uszógumiban csücsülni :lol: Tina,Marvin nem is néz ki rosszalkodósnak a képeken :lol:
Remélem a hétvégén a régen irt csajok adnak hirt magukról meg a gyerköcökről,Edi,Gesztenye,Kiszti,Tru,Rizi,Anita....

Mindenkinek kellemes hétvégét kivánok :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

gyorsan átfutottam a képeket, nagyon szépek a babák!

Lányok, nálnk beindultak az események...

alighogy abbahagytam a szoptatást, 5 napra rá a testvérke már be is költözött a pocakomba :D
(a ciklusom 28 napján sikerült , ugyanúgy, mint Gergőnél)
most múltam 4 hetes, minden tesztem pozitív, nagyon boldogok vagyunk!
március végére, április elejére számolom az érkezését.

Gergő stabilan áll, rámol, olykor még a nevére is hallgat. a tapsolás hidegen hagyja, ellentétben a pakolással, az nagyon megy neki...
már 7 fogunk van, a jároka széle teljesen ki lett gravírozva.. :D

Puszi mindenkinek, Kriszti

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Kriszti!
Akkor elsőként gratulálok Nektek! Nagyon örülök a jó hírnek :wink:
Jól vagy? Vannak már tünetek?
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Kriszti, Szívből gratulálok:-) Nagyon nagy hír:-)
Azért ugye maradsz velünk is? Szurkolok, hogy zavasmentes, szép várandósságod legyen:-)
B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Bettus!
Elvileg mi is megyünk a babanetes talira, legalábbis szabaddá tettem a szombatot. Ti hánykor mennétek?

Sue!
Lábmosóban játszottak a gyerekek? Én inkább az ottani fertőzésektől óvnám, de azért délben tényleg nem kéne a napon lenniük.

Beusa!
Igen tervbe van véve a tali, de tavaly máshol volt, így most nem tudom a körülményeket, de állítólag ott is vannak árnyékot adó fák.

Kriszti!
Hatalmas gratula az újabb jövevény kopogtatásához. Könnyű terhességet és sok sikert kívánunk a továbbiakban (párom is). Ha legközelebb találkozunk, majd megvizsgálom a kis pocakot :lol: .

Chesti!
Nektek jobbulást és remélem hamarosan megszabadultok attól a fránya bacitól.

Milyen jó, hogy mostanában mindenki nyaral, mert így csupa jó híreket olvasok és tündéri képeket nézegethetek. Csupán azt sajnálom, hogy mi csak augusztus végén megyünk és az még olyan messzinek tűnik.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok, köszönöm, nagyon drágák vagytok!

Edi, eddig semmi tünet, néha a hasam jelezget, de semmi különös. viszont megőrülök a mustárért.... :D

Beusa, maradok, igyekszem gyakrabban jönni majd, persze ha hagynak a gyerkőcök :wink: !

Gesztenye, ha fiú lesz, Barnabásnak fogjuk hívni! ugye, milyen szép név???? :D a Gergő mellett a másik kedvencem. :D
azt mondják, a második terhesség hamarabb látszik, kíváncsi leszek, mikor kezdek gömbölyödni.
az elmúlt egy hónapban diétáztam Norbi szerint, és nem akartam elhinni, de 4 kg lement rólam.. most pont jó formában várom a testvérkét.

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Kriszti: Nagy-nagy gratula és irigy-irigy :wink:
És ha lány lesz, vagy Ti csak fiút tudtok? :lol:

Gesztenye: Hát ha lesz társaság akkor maradunk amíg bírjuk, meg amíg el nem olvadunk a melegben :roll:

LInda: Köszi, ezt már mondták hogy a szemünk hasonló, mégis nekem kis kínai szemem van a Kittinek meg néha óriásszeme :D
Timi mesélte, hogy taliztatok és megállapította hogy jó fej vagy, de hát én ezt eddig is tudtam :wink: :lol:

Csajok feltöltöttem egy pici videot Kitti pár lépéséről.
Sajna csak oldalnézetben van, de kérem aki tudja hogy kell megfordítani, árulja el a titkot. Köszike

http://www.indavideo.hu/video/Kitti_elso_lepesei

Bettus

Kép
bettus79
 
 


Kriszti
Gratulálok a már nagyon várt babócához! Én nagyra tartom azt aki ilyen kis gyerek mellett ujra babát vállal, én nem bírnám. :oops:

nagyon szépek a babák. Kittike tényleg nagyon hasonlít a mamájára. :D Boti nagyon aranyos a kis tüsihajával.
Melinda
Tegyél majd képet a füliről.

Sue
Fuuu, ez nagyon durva amit irtál. Lábmosoban? Az a szülő nem normális. És abba nem gondol, hogy abban van a legtöbb baci, főleg hogy vannak olyanok is akik esetleg gombás lábbal mennek bele?

Artinak kibujt felül az egyik fogacskája, tegnap már csikorgatta is őket.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy megint így eltűntem, de kicsit összejöttek a dolgok az elmúlt egy hétben. Manóm beleesett ebbe a hányós-hasmenéses vírusba, 2 napig hányt, 5 napig ment a hasa, semmit nem akart megenni, úgy kellett belekönyörögni a kaját. Meg is lett az eredménye, 80 dkg-ot fogyott az 5 nap alatt. :( Mostmár szerencsére kezd helyre rázódni, eszik újra szépen, bár kicsit válogatós lett, no meg nagyon hisztis azóta, hogy beteg volt. Szerdán át kellett vinnem a csecsemő fül-orr-gége dokinénihez, mert állandóan fogdossa a jobb fülét, és akkor nagyon sír. Szerencsére semmi baja, „csak” 6 foga jön egyszerre! :shock: Voltam pénteken a saját dokinőmnél a genetikai UH eredményével, ő is megnézte a méhlepényt, behívott egy másik, idősebb dokit is, és kb. 10 percit nézegették az UH-ot, és ott tanakodtak, hogy benntartsanak vagy sem. Hát, mit ne mondjak nem volt kellemes. :( Aztán úgy döntöttek, hogy ír fel magnéziumot, és amíg komolyan nem görcsölök, vagy nem vérzek, addig maradhatok itthon, de szigorúan pihenni

Edi! Igen, szerencsére van segítségem. Anyukám már nyugdíjas, meg a sógornőm ilyenkor nyáron, mikor nincs tanítás tud segíteni. Meg persze a párom is sokat segít, de ő akkor is nagyon sokat segített, mikor Manót vártuk. Igazán szerencsésnek mondhatom magam.

Beuka! Manó is csak a gyümit eszi meg darabosan. Bármi mást adok neki darabosan ő is öklendezik tőle. Én két-háromnaponta szoktam próbálkozni, de pl. kekszet vagy kukoricapelyhet már régóta eszegeti egyedül, azok puhák, szinte szétfoszlik a szájában, de arra jó, hogy próbáljon rágni. Szépen eszegeti úgy, hogy ő fogja, és ha megette vesz újabbat a zacsiból. Édes nagyon. :D Bár Manónál ez most nem jön be, mert felül is jönnek a fogai, és nagyon fáj az ínye szegénynek. :(

Rizi! Mi nem panelben, hanem családi házban lakunk, de itt is csak lent lehet meglenni, az emeletre csak a ruhákért járok fel, már egy hete lent alszunk a vendégszobában. Nálunk az esti program a következő: 7-fél 8 között vacsi, fél 8-kor fürdés, aztán ágyikó, és már alszunk is. Este vacsi és fürdi után már nincs játék, arra ott van az egész nap. Bár nekem szerencsém van, Manó legkésőbb 9-kor alszik, minden hiszti és nyavalygás nélkül. Bár mi újszülött kora óta így szoktattuk, hogy fürdés után zsupsz bele az ágyba, és alvás van.

Timi! Nálunk az emeleten 34 fok volt, mikor a „nagy meleg” volt. Tényleg kibírhatatlan. Egyébként érdekes, mert tavaly sokkal jobban megviselt a meleg, mint most, pedig nem volt 40 fok. Talán, mert akkor már előrébb haladott volt a terhességem. Bár a pocim most akkora, mint Manóval 30-32 hetesen. Piszkálnak is érte rendesen az ismerősök. :evil:

Gesztenye! Ilyen szájban turkálás nálunk is van. Kopogtatja a fogaim az ujjaival, és megpróbálja megfogni a nyelvem. :D Persze nem hagyom neki, akkor meg az orrom fogdossa. Biztosan ismerkednek az arc „alkatrészeivel”.

Kriszti! GRATULÁLOK!!!!! De jó, Te is kismama vagy. :D Vigyázz nagyon magatokra, bár ez tudom, hogy nagyon nehéz, egy ilyen pici mellett.

Ja, majd elfelejtettem. Mikor szerdán várakoztunk a dokinéninél, Manó a bal térdemen ült, és a jobb keze a pocimon volt. Egyszer csak Pocaklakó rúgott egy jó nagyot pont Manó tenyere alatt. Látnotok kellett volna az arcát, meglepődött és olyan édesen nézett rám, meg a kezére és a pocimra, látszott rajta, hogy nem értette mi volt ez. Mondtam neki, hogy a tesója volt, de persze nem értette meg. :D

Kellemes estét mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Kriszta,
NAGYON GRATULA A BABÁHOZ,VIGYÁZZATOK MAGATOKRA.

Esetleg nem azért nem kellett Gergőnek a cici mert más lett a tejcsi íze?Pont múltkor olvastam vannak gyerekek,mikor akkortól nem kell a cici ,mikor tesó költözött a pocakba.

Mentem,mert szereli a gyerek a gépet és álmos.
sue

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Elöször is az ujdonsült kismaminak gratulálok!

Anita:
Hogy elszaladt az idö már félidös vagy..A méhlepény Mercivel nekem végig lent volt söt egy darab le is vált belölle..Mégis itt ez a nagylány..Szerencsére..Persze azért kiméld magad a lehetöségekhez képest.


Betti::
Jajj nagyon ügyes Kitti.Gondolom akkor kezdödik a mindenpercbenanyomában vagyok müsor.Én is várom már nagyon mikor indul el.Bár amikor még csak feküdt azt kivántam bárcsak mászna már most meg :mikor áll meg egy percre??

Sue:
A lábmososban?te jo ég!!nagyon felelötelen szülök vannak..

Linda::
A fagyis képet is küldtem..nem teszed közkincsé?


Mennem kell késöbb még benézek..


Jajj és mivel lánykáinkak egy napon van ezért:

Ákata:
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT A CSAJOKNAK!!!
Vendég
 


Tina,
Mercinek
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK

Ákata,ha olvasol még néha minket,lányoknak Boldog 1éves szülinapot....

Lassan jön Bujka,Viola...

sue

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Kriszti Teljes szívből gratulálok Nektek, és problémamentes szép babavárást kívánok!!!
És drukkolok a Hugihoz!

Kata NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT A LÁNYOKNAK!!!

Tina Boldog szülinapot Mercinek!!!!

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok


Linda: igen, fontos, hogy az esti elalvas elott tobb ora jatek meglegyen. Meghozza aktiv jatek :D

Timi: nem irigyellek. Szerintem a forumon neked van a legnehezebb helyzeted. Nekem az elejen azt mondta a vedono, hogy vigyazzak ne szoktassam a babakocsihoz... de szerintem ez nem csak szoktatas kerdese. Mert ahogy elnezem, Dori, nem akarja figyelembe venni azt, hogy este van...


Beuka: detto ugy vagyunk mint te. Cicin alvas, de ha nem hullafaradt, akkor kis jatek.
Szerintem a cicin alvas nem elrontas!!!!
Veronika annak idejen, picurkanak, ha akart, elaudt a cicimen, de a vilagert se ebredt mar fel... hiaba probalkoztam. De amint kint volt a cici a szajabol... labujjhegyen tettem le szinte :) nehogy megebredjen

chesti: nalunk az elejen 10 nap utan, mar volt, hogy ataludta az ejszakat a kisasszony. Aztan volt, hogy tizenpar orat is lehuzott egyhuzamban... par honapja meg már nem -erre mondom, biztos a foga mega tobbi :?: (én sose ebresztettem)
A napi rutin nalunk tutira megvolt mindig. Furdes, félhomály cici, alvas...

Bettus: nalunk a pelenkazon altalaban "nagyhalal" van. Az a mindjart elalszom, hagyjatok mar aludni cimu... aztan parszor feltamadt ezek utan, és cici vegen nem alvas jott :D


Kriszti: gratulalok az uj kis pocaklakohoz :)

goodfairy - Anita:
nekem a vedono azt mondta, vacsi, mindig furdes utan... egy ideje mar kap furdes elott is valami pepeset, ha a furdesre nagyon ehesnek tunik... de ez ritka azert
Viszont kiskora ota megvan a rutin, csak mostanaban nem mindegy, hogy delutan meddig alszik, valoszinu, ezert nem birt rogton beajulni este

Lanyok! Mindenkinek nagyon szepen koszonom az altatasos hsz-t!!!

Nezzuk:
Veronika regen jo alvo volt ejjel, egy ideje nem -valoszinu foga miatt, meg aztan ra is szokhatott
Este majd mindig ugyanakkor furdes, felhomaly,cici, alvas. -ritualé mindig megvolt-megvan.
De egy ideje megvaltoztak a napkozbeni alvasi szuksegletei... Regebben du még 6 korul szunyokalt egyet a babakocsiban, de mar nem kell. Sőt, jobb ha otthon sem alszik ebed utan mondjuk mert csusztunk, vagy barhogy ötig, még négyig sem... mert akkor nem tud este elaludni, rajottunk!!!:):):) Pedig akkor is faradt, de igy nem tud.

Tehat igyekszem, hogy du seta kozben ne aludjon el... furdes elott pedig még csuszkal-maszkal otthon. Igy nincs vele gond nálam sem. :)

Ha pedig nincs total KO cicizes utan, akkor johet egy kis jatek még...ezzel nem fogom elrontani. Tobben is igy tesznek -megkerdezetteim :)


Megegyszer koszi a valaszokat!!!!


Senki nem nezte meg az ajanlott oldalt? Pedig Nagyon jo ovodas dalok satobbik vannak fent... (Bujj, bujj zold ag)

Gyonyoruek a babak (Boti, Jazi, Laura, Pistike ;) Niki -bibit nem is latom szerencsere- , Kitti és mamaja :D Marvin és tesoja, az unnepelt) !!!! és senkirool nem sok a kep :)

Gesztenye Barnijanak pedig boldog hofordulot!!!

Szep estet nektek!!!

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!
Elöször is nagyon szépen köszöni Merci a jokivánságokat!Ö is szokta olvasni a babanetet! :lol:


Az én nagylányom!
Kép

Mindenki vágjon magának belölle :lol: :lol:
Kép

Altatás:Szerencsére amiota Marvinnak kibujtak a fogai az összes 2 ami van :lol: nagyon jokat alszik éjjel.Kopp-kopp.Bár arra is rájöttem sok volt a ruha,még a vékony hálozsák sem kellett rá.egy body plusz egy vékony pléd..Fürdetés után ami 7és fél 8 közé esik szinte már a vacsi közben ájuldozik ..Délután is csak egyszer alszik kb másfél orát 2-3 közütt..

Beuka:
Mennyit vátozott Boti.Nagyon vagány a séroja.Mi pogácsát sokat tapsikoltunk össze Marvinnal.utánna megnyámmogtam a kis tenyeréböl hatalmasakat kacag olyankor.

Gesztenye:
Barninak Boldog hófordulot!Képet régen raktál.. :( Ilyen turka-furka nálunk is van.Szembe szájba..Épp amit ér..

Chesti:
Niki egy tünemény!Azok a szemek!Párom egyböl rá ismert ugy hivja a kis repülös :lol: Én sem látok semmi bibit hála isten..Csodaszép a kislányod!

Sue:
Várjuk a nyaralos képeket..

Anita:
Hu ez a betegség rosszul hangzik de a lényeg hogy Manod már jol van.

Beusa:
Mi is elég sokat kint voltunk ebben a 40 fokban szinte egész nap..A vizparton.De a Nivea babanaptejet csak dicsérni tudom .A fiam böre mégcsak halvány piros sem lett..


Linda:
Neked találtam hátha még idöben van:

Az Európai Egészségbiztosítási Kártya Magyarországon a lakóhely szerinti megyei egészségbiztosítási pénztárnál igényelhetô díjmentesen. Érvényességi ideje egy év.

Mit vigyen magával a kártya igényléséhez?
* személyazonosságot igazoló okmányt (személyi igazolvány, jogosítvány stb.)
* a TAJ számát igazoló okmányt
* keresô tevékenységet végzôk eredeti munkáltatói igazolást, tagsági jogviszonyt igazoló cégigazolást stb.
* vállalkozók egyéni vállalkozói igazolványt
* Bt. kültagok munkáltatói igazolást, beltagok társasági szerzôdést, vagy cégkivonatot és aláírási címpéldányt
* Kft.-nél dolgozók munkáltatói igazolást, vagy társasági szerzôdést, vagy cégkivonatot és aláírási címpéldányt
* nyugdíjasok nyugdíjas igazolványt, vagy nyugdíjmegállapító határozatot, illetve bármely más olyan dokumentumot, amibôl kétséget kizáróan megállapítható, hogy az illetô nyugdíjban részesül
* 14 éves korig születési anyakönyvi kivonatot, lakcímkártyát (ha nincs, akkor személyi lapot), és TAJ kártyát
* 14–18 éves korúak személyi igazolványt, lakcímkártyát és TAJ kártyát
* 18 év feletti nappali tagozatos hallgatók iskolai igazolást a hallgatói jogviszonyról, vagy érvényes diákigazolványt, a levelezô és esti tagozatos hallgatók e mellett egyéb jogviszonyt igazoló okmányt is (munkáltatói igazolás, eltartott hozzátartozói igazolás stb.)


És egy utolso:

Kép

jo éjt mindenkinek.
Vendég
 


Sziasztok!

Tina az én fiam nem verekszik (bár szerintem ami késik nem múlik :? ) viszont úgy megrántja néha a hajam… persze direkt. Jót mosolyog rajta.
Áruld el, hogy sikerült „rábírnod” hogy letolasson az ágyról????
Nagyon ügyes, hogy már lépked!
Örülök, hogy bevált a lavor :lol:
Nagyon jók a képek! Látszik, hogy milyen rosszcsont! De nem baj! Haláli a lavros kép!!! Az utána lévő olyan mintha tengerparton készült volna! Merre jártatok?
Köszi a tortát! Fincsi volt! :lol: hát tényleg nagylányod van már!!!! NAgyon csinos!
Marvin továbbra is sokkal idősebbnek néz ki :) Nagyon édes!

Timi kíváncsi vagyok hogy tetszett a Kolping! Milyen táblázatot csináljak? Sajna nehezen haladunk a kajálással, a zöldségek továbbra sem mennek. Sokat szopizik, és gyümölcsök + joghurt.

Chesti van egy ismerőt anyuka, (most 7 hónapos a kislánya) neki is állandóan bacit találnak a pisibe. Nem csoda a fiúknál is gyakran kakis a kuki, a lányoknál sokkal könnyebben bejutnak a kakiból. Legalábbis neki azt mondják onnan kerül bele.
Szép súlya van Nikinek!
Géppel vágtuk Botond haját (apa) és egyáltalán nem tiltakozott, tökre meglepődtem én is.
Én azok túrórudit, szinte minden nap, csoki nélkül, de még csak most kezdi megszeretni, még csak egy felet tud megenni. Én nem adok babapiskótát, mert a kekszből is csak leharap egy darabot, aztán nem tud vele mit kezdeni, nem olvad el a szájában.
Gratulálok a megálláshoz, és a menéshez!!
Nagyon jók a képek! Annyira szép Niki! Vagány az ivós!

Sue tegyél fel képeket a nyaralásról!!!
Hát vannak szülők…. Mi is sokat megyünk fürdeni de vagy 11-ig ,vagy 4 után csak.
Hogy bíros az éjszakákat, mármint mindig képben vagy? Én is még sokszor (Legalább 3) kelek, és előfordul szinte minden éjjel, hogy megtapogatom apát, mert azt hiszem, hogy még a Botonddal fekszem a másik szobában.
Gratulálok a menéshez, és a megálláshoz!!!

Bea az udvaron van egy nagy diófa az alá szoktunk becuccolni. Csakis árnyékban vagyunk. Nem kenem, egyszer bekentük és úgy vettem észre kiütéses lett a bőre :(

Linda kíváncsi vagyok hogy tetszett Orfü, mert úgy hallottam nagyon lepukkant, amióta bezárták a strandot. Mondjuk attól még a tóba természetesen jót lehet fürdeni. Régen sokat jártunk oda..
De jó nektek, már nincs egy hét és indultok!!! (hova mentek pontosan? Apartman, vagy szálloda?)

Gesztenye ne sajnáld! Már mikor mindenki túl lesz a nyaraláson, TI még akkor indultok, és mi irigykedni fogunk!

Gratulálok Kittinek nagyon ügyes!!!! Azért látom a bűvös távirányító ott van :) :wink:

Hetti gratula a foghoz!

Anita szegény Manó :( örülök, hogy végül nem kellett befeküdnöd. Az szörnyű lett volna! Drukkolok, hogy picit helyre menjen a lepény!
Édes lehetett ,ahogy érezte a kezével a tesó rúgását!
6 Fog egyszerre! Nem csoda, hogy nyűgös szegény!

A Fiam kimondta a napokban, hogy apa! volt nagy öröm! :)

Lányok én az utóbbi 1 hétben minden nap adtam neki reggel egy Danoninot. Szereti nagyon. nem gáz?? Ehet olyat!

Meg imádja a sörhabot :oops: :oops:
Mi vagyunk csak ilyen elvetemültek, vagy más bébi is kóstolt már?

Na megyek, mert lassan ébred.
Szép napot mindenkinek!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


ja ezt elfelejtettem:

Milyen volt a babnetes találkozó?

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Rizi! Persze, én is fürdés után etettem Manót egész addig, míg tejcsi ill. tápi volt a vacsi. Csakhogy Manó már nem eszi meg a tápszert este, így "kénytelen" vagyok neki mást adni. Kanalas kaját viszont fürdi előtt "szokás" adni a gyereknek. Végül is, ha belegondolsz Te sem fürdés után vacsorázol. :wink: És nálunk egyébként is fél 7-7 körül van vacsi, mert párom akkor ér haza, és Manónak nagyon tetszik, hogy apával vacsorázik együtt. De ez csak az én véleményem. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, tanácsot lehet adni, de nem szabad elvárni, hogy a másik fél meg is fogadja azt. :)

Tina! Nagyon szép, csinos kis-nagylányod van, és az a torta, nagyon szupi! :D

Üdv mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Anita: teljesen egyetertek

Beuka: boldog hofordulot nektek!:)

Nalunk fognyavaja. Le se irom. Én mar ejjel nem voltam kepben, olyan orankent, ketorankent keltunk (félorankent). Viburkol sem segitett ezen :( De nem szoltam semmit, majd elmulik par nap mulva.

Szep vasarnapot!

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!
Beuka:
Balatonlellén voltunk.,fantasztikusan jo a strand.A fizetösben voltunk mert ugy tudom van egy szabadstrand is.a belépö 400/fö ami a mai világban nem ár.És ami a meglepö hogy a benti árak sem vészesek..Tényleg olyan tengerparti "image"-t ad.Abszolut gyerekbarát strand.Végig homoks a part és a vizparton a gyerekek homokváarat épittenek.persze van fás árnyékos rész is.Nagyon tudom ajánlani mindenkinek..A parkolás ingyenes viszont nagyon kell vadászni a helyért..a belsö csuszdás medencéket 2ora/250Ft gyerek..Szerintem tényleg baráti ár..Ha gondolod dobok rola képet..

lemászás:amikor le akart mászni fejjel elöre az ágyrol fogtam és mindig megforditottam és toltam lassan lefelé,és addig csináltam amig magátol rá nem jött hogy igy egyszer csak földet ér..Nagyon tetszett neki Azota csak igy hagyja el az ágyat..Bár észrevettem ha látja hogy figyelem akkor képes lenne még fejjel elöre is leugratni..


Anita:
Hát tényleg ahány ház annyi szokás.Marvin is kanalasat eszik este de csak fürdés után.Nálunk a vacsi az utolso kenet ha az megvan akkor jöhet a büfi és az ájulás..szerintem ha ez forditva lenne akkor a fürdetéstöl simán felébredne...Még Merci is igy müködik.de persze ez tényleg megszokás kérdése..nekünk igy vált be nektek ugy..a lényeg hogy legyen egy kialakitott rendszer..

szép napot...:)
Vendég
 


Beuka.
A sörhabban nem vagyok biztos :lol: :lol: de a danoninot eheti ha eddig semmi kiütést nem vettél észre rajta..Nálunk a kinder pingui a menö.. Egyébként mi is ettünk ittunk már hasonlokat. :P Hamburgertöl elkezdve a pizzáig.. :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, nagyon drágák vagytok!

Bettus, 5-6 lánynév van versenyben, majd eldől...de lehet, hogy csak fiúkra vagyunk hitelesítve... :D

Sue, tuti, hogy nem a tesó kavart be a szopiba, mert 5-én szopizott utoljára, én meg 11-én lettem babás..(tuti, mert életembe másodzor hőgörbét vezettem..)

Beuka, sztem add nyugodtan a danoninót, ha szereti! gergő nem eszi, ő natúr joghurtot eszik gyümölccsel. (na meg ma meggyes pitét...verte az asztalt érte..)

Rizi, próbáltátok fogra a solutio anaesthetica-t? Vényköteles, de van akinek csak az használ. ez egy folyadék, ami lezsibbasztja az ínyt. Barátnőméknél csak ez vált be, mert a panadol sem segített.
remélem, hamar túllesztek rajta!

Tina, Boldog szülinapot Mercinek!!!!


Chesti, sajnálom a bacikat. kapott valamit Niki, hogy aza ntibiotikumtól helyrejöjjön a bélflórája? Vagy nem szájon át kapta?
A hegből semmi, de semmi sem látszik,komolyan!!!

Puszi, kriszti

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


sziasztok,
Bea,
Sörhabot mi is ma próbáltuk először - pár évig asszem utoljára is:-) Pedig én tejest és gluténost sem adok....viszont ma a fürdőben bemászott a hátam mögé és elővadászta a sörös dobozt és nagy lelkesen nyalogatta :lol: mondjuk mentes volt :lol:

Kriszti, ezt a hőgörbét egyre többször hallom. mi ez pontosan? hol lehet erről leírást találni?

Rizi,
Nálunk is kanalas vacsi - fürdés - szopi a sorrend. Általában gyors elalvással. Gond inkább éjjeli ébredéssel és lassú visszaalvással van. Most épp nem tudom, hogy fogok beférni az ágyamra :lol:

Bettus, Gesztenye,
milyen volt a tali? Nálunk győzött a lustaság és a kisház, aminek a festésére végre kellemes, napmentes idő mutatkozott.

Anita,
de jó , hogy nem kellett befeküdnöd. Vigyázz nagyon magatokra:-)

Kaja: lánykám egyre többször inkább csak a kis darabkákat fogadja el kanál helyett. Szerintetek baj, ha hagyon hogy mindent szétkenjen és maga rakosgasson a szájába? Az utóbbiról azt olvastam, hogy segíti az önálló evéshez, node nem lehetne ezt állandó maszatolás nélkül????

True, Jubi,
a gyerek hány éves koráig lesz csupa maszat minden???

sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok lányok!

Megint a fedélzeten! Nagyon jó volt ez a kis kiruccanás. Ma érkeztünk haza, és látom szépen van mit bepótolnom h.sz ügyben. Ez a Kolping Hotel valami gyönyörűséges, és imádta Dóri. Valóban van itt habzsi-dörzsi, bár Dóri annyira bébi, h nem hagytam ott a bölcsiben. Így mindenhova vittük magunkkal. De úgy láttam tetszett Neki minden. Nem volt nyűgős, és a legfontosabb SZUPIK VOLTAK AZ ÉJSZAKÁK. Az egyik éjjelt át is aludta. A többivel sem lett volna baj, csak a kiságy amit adtak igen keskeny volt, és Dóri mindig beleverte a pici fejét. Láttuk Bobót is, és Dóri nagyon megörült Neki amikor meglátta. Persze én jobban vártam, és meg is jegyeztem Mikinek, h kár, h napi 2-szer bukkan csak fel. Sőt! Szombaton egyáltalán nincsen. Jópofa kis figura ez Bobó. A kajával meg nem csináltam nagy gondot, mert Dóri szinte ugyanazt ette amit mi. Hiába adtam Neki bébi kaját, Neki utána kellett még a felnőtt kaja is. Hihetetlen amit művelt!

Chesti!

Kibéreltünk egy házat a nővéremékkel, és így megyünk Balcsira. Arra a nagy szabadtéri strandra fogunk menni. Gondolom ti is ott voltatok. És mit mondott a Doki, h mit lehet erre adni, h elmúljon Nikinek? De ő ebből gondolom semmit nem érez úgye? Annyira gyönyörű kék szeme van, h ragyog tőle a tekintete. Niki is nagyon ügyes baba. Nálatok is akkor majd lassan-lassan elindul majd Niki. Dóri is egyedül gugolásból feláll. És pár mp-ig áll egyedül.


Linda!

Jó volt talizni. Megfogadtam a pelusos tanácsodat. Jót nevettünk is Mikivel, mert megmaradt az a csomag amit vettem a Rossmanban. Klafa volt minden. Majd teszem a képeket. Milyen volt Orfű?

Kriszti!

SZÍVBŐL GRATULÁLOK A BÉBIHEZ! Sok egészséget kívánok! Megelőztetek a fogakkal. Nekünk 6 fogunk van. Idősebb Gergő 1 nappal, és ráadásul 1 foggal több van a szájában:-)

Gesztenye!

Merre mentek nyaralni? Barninak Boldog Hófordulót!

Hettie!

Gratula a fogakhoz.

Anita!

Egyszerre 6 fog? Nem csodálkozom, h nincs étvágya. Már megint ezek a kedves ismerősök(pocak). Nem mindegy, h mekkora a hasad? Mindenki foglalkozzon saját magával. Meg kell legközelebb mondanod.

Beuka!

Nagyon pazar volt a szálloda! Ti mikor voltatok, és mennyi időt töltöttek el? Melyik házban? Arra a táblázatra gondoltam amikor még írtad a babák súlyát, és hosszát. Danonino? Sörhab? Mindent adok most már Dórinak amit mi eszünk. Egyszerűen úgy betud zsongani, h az csak na. Persze mértékkel, és azért figyelem, h mit adok neki. Botinak Boldog Hófordulót!


Riz!

Én megnézem az oldalt, és nem tudtam letölteni. Lehet béna vagyok hozzá. Még mindig van 1*szer éjjeli kelés, de nem gáz. Babakocsibantologatás ( Na az a gáz!!!!!!). De megszoktam. Majd csak egyszer ezt is elhagyom, és magától álomba szenderül. Azért úgy a heti viszonylatban 4*szer győz a cumisüveg alatt bealszom műsor.

Tina!

Meg kell hagyni szép gyerekeid vannak! Lányod micsoda nő? A keresztlányom11éves, és kivagyok attól, h már kamaszodik. Az én időmben más világ volt, és én még ilyenkor szerintem babáztam.

Sue!

Biztosan nagyon pipa lettem volna ha láttam volna azt buta anyukát! Nagyon sok felelőtlen szülő van. Hála mi nem ilyenek vagyunk.


És akkor jöjjön pár kép……
Hűha! Jó sokra sikeredett.

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


[KÉP] Laura Baba [KÉP] Baba tali( Laura, Dóri) [KÉP] Babák+anyukák [KÉP] Laura készül megenni anyukája karkötőjét [KÉP] Bobó a viziló [KÉP] Dóri+ a vízsugár [KÉP] Egy megelégedett reggeli utáni kép [KÉP] Dóri+a lépcső

Bocsi a sok képért :oops:


Tiim

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

csak gyors bekukk:

Timi, köszönöm! nagyon édesek a fotók!

Beusa, a fertilityfriend.com-on van egy görbevezető program, angol nyelvű, beírod a hőmérsékletedet, a nyákváltozásokat, és a program ezek alapján jelzi, mikor volt peteérésed. a nyáka alapján előre jelzi a termékeny napokat is. így nem pocsékol az ember annyi tesztet sem, mert ha tudja, mikor volt a nagy alkalom (nálam a 28. nap), akkor csak jóval utána kezd el tesztelgetni.

egyébként egy szuper oldal: www.babatervezok.otthona.net. itt egy magyar genetikus doktornő, Leonóra (No-ban él) ad tanácsot, iszonyú jó fej. nekem ő szólt, hogy tévedett a hasi uh 3 hete, és nem cisztám van, hanem tüszőm...ha nem figyelmeztet, akkor most nem lennék babás...

puszi, rohanok,
Kriszti

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Sziasztok!
Hazaértünk a nyaralásból. Nem panaszkodhatok, nem volt rossz időnk, de a víz gyorsan lehűlt egy nagy széltől, és onnantól kezdve Levi sem élvezte, és igazán Hanni sem. Úgyhogy túl nagy fürcsiket nem rendeztünk, de azért nem volt rossz.

Én el vagyok ájulva, hogy majd minden baba már megy! Én meg most akarok büszkélkedni, hogy a nyaralás 2. napján Levike elkezdett mászni :oops: 9 és fél hónaposan, szinte napra pontosan akkor, amikor Hanna. Most aztán kész vagyok tőle, eddig is mindig szaladt velem minden, hát még most. Ha fönt van, akkor egyfolytában rajta kell tartanom a szemem, főleg, mert minden sz@rt bekap. Őrület. És fel akar kapaszkodni mindenre, ami azért gond, mert olyan ereje van, hogy egy zsugorfóliás 6-os másfél literes ásványvizes csomagot leborított! :roll: Kész vagyok tőle, olyan, mint Benőke a FrédiBéniben. Attól félek, hogy valami szekrényt magára fog rántani. Ráadásul apa most duplán beleszaladt a melóba, be kell pótolni a szabit, ezért csak hébe-hóba látjuk a héten :cry: Így még a szekrényeket se tudja kirögzíteni, pedig valamit csinálni kell, nem vitás.

Jaj, a babák nagyon édesek! Boti haja szenzációsan jó lett, Levikének is le kellene vágni, de nem merek hozzáfogni, mert nála a körömvágás is horror! Pont a legkritikusabb pillanatban kirántja a kezét! Alvás közben nem megy, mert a kiságyban nem férek hozzá, ő meg kizárólag csak ott alszik. Esetleg van erre valami tippetek? 3. gyerek, de így nem jártam egyikkel sem. Állandóan hosszú és szutykos a körme.

Tina! Levi azt csinálja, hogy néha szeretetből úgy belemarkol a pofámba, hogy majd letépi. Az orrom lukába is benyúl, és ha nyitva van épp, a számba is. A cicimet csak érdeklődve piszkálgatja.

Kriszta! Nagyon nagy gratula a babához, és minden jót kívánok! Használd ki ezt a 9 hónapot, mert nagyon nehéz lesz a két picivel!

Kajáról: Levi is már szinte mindent eszik, persze mértékkel, de lehetetlen neki nem adni abból, amiből ő eltökélte, hogy eszik. Én még kb. 1 hónapot várok, és akkor rendesen azt a kaját adom neki, amit mi, persze kis átalakítással, ugyanis még mindig csak 2 foga van neki. Ő egyébként eszi a darabost, de csak hobbiból, rendes kajára nem igazán tetszik neki, még a villával összenyomott sem.

Beusa: maszatolás ügyben: Hanna székén a székpárnát még mindig szinte hetente kell mosni, de az az igazság, hogy én nem érek rá folyton törölgetni a kezét evés közben, örülök, hogy eszik egyedül. Hát becslés alapján szerintem 2 éves koráig tuti, hogy szétmaszatol mindent, de lehet, ha csak 1 gyerek van, és jobban oda tudsz figyelni, akkor valamennyire ki lehet védeni. De addig, amíg biztosan meg nem tanul kanállal enni, addig elég gáz.

Rizi, Tina: nálunk is úgy van, hogy kanalast eszik kb. 7 körül, utána nemsoká fürdés, és utána szopi alvás előtt. Levi csak úgy hajlandó szopizni, ha a "kis tetéjét" (ami a kis alvós takarója) fogja, belebugyolálja magát, és így már félálomban van, mikor beteszem az ágyába. Mindig ebben a kis takaróban altattam, és már úgy megszokta, hogy nélküle el sem tud aludni, mostanában a kocsiban is "kikönyörgi". Olyan aranyos!

Nézek pár képet, bár nem csináltam sokat, mert a fotóaksijaink halódnak, és nem bírnak sokat, állandóan a töltőn lógnak. Sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jok a kepek True! Aranyos a csaladod, és te is :)

Latom a Dori+Laura talalkozo is jol sikerult ;) :D Aranyos babok.


Mostanaban mi sem eszunk rendesen. Amit a kezembol adok meg csak-csak, de razkodik iszonyodva sokszor. Gondolom a nagy meleg miatt, meg felvaltva a foga is besegit :( Itt mindegy hogy pepes vagy darabos... De délutanonkent azert mar jobb a helyzet :)

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok,

Na, mi is hazaértünk a rövidke de annál tartalmasabb orfűi nyaralásról.Tök jó idő volt,sokat fürödtünk,pancsiztunk,homokoztunk,na de nem a nagy tóban mert a tényleg gázos volt,ősszel leengedték de ugye nem számoltak a kevés csapadékkal,igy a tó nem tudott feltöltődni.Van ott egy másik,kisebb tó,ott voltunk.700 ft volt a belépő :shock: homokos,tengerpatos filingű parttal,fákkal és egy büfvel ahol csak lágos,hasáb meg palacsinta volt kapható :roll: na mindegy nem enni mentünk hanem kikapcsolodni,új élményekkel gazdagodni,ami sikerült is,de ma olyan fáradságos vagyok.... :lol: pakoltam,mostam...
Laura jól aludt,evett,mintha otthon lettünk volna.Remélem egy hét múlva is birni fogja :lol:

Tina,köszi az infót,de sajna nálunk ez a hivatal csak heti 1x van nyitva,Zegről jönnek le,hétfőn délelött,de ma annyira ömlött az eső,csak most ált el nem olyan régen hogy nem tudtunk elmenni,kocsival meg szinte lehetetlen lett volna parkolni :roll: :? Mercike nagyon kis helyes kiscsaj,vigyázzon magára :wink:
A fagyis képez majd feldobom.

Timi,klasszak a fotók,Laura már máskor is játszot a karkötőmmel :wink: Örülök hogy jól éreztétek magatokat. Dórika alvásának is örülök.Szóval mikor költöztök le :?: :lol:

Bettus,jajj de ügyi ez a Kitti-baba hogy jár :wink:

Tru,helyesek,szimpik vagytok a fotókon :wink:

Kriszti,gratulálok én is :wink:

Laurának még nincs foga,de szeretnék neki vinni valami gyógyószert nyaralásra ha mégis pont akkor jönne ki.Mit vigyek,vegyek :?:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Tegnap dédiéknél voltunk, meg búcsú is volt. Manó olyat aludt délután. :shock: Ritka az ilyen. Miután felébredt meg olyanokat kacagott. Volt ott több gyerek is, kisebbek is , nagyon jol elvolt velük, bárki kezében jol elvolt.

Melinda
Sztem vegyél neki chamomillát, meg valami érzéstelenítő folyadékot, nevét nem tom, ami nekünk van az gyógyszertári, de jo a dentinox is. De mindenkinek más-más válik be. Nekünk a chamomilla jött be.

Lassan mi is megyünk nyaralni már nagyon várom, már csak két 2 és 2 nap van hátra. :lol:

Timi
Dórinak is van ám szeme :lol: Nagyon irigyellek a kolpingért. :wink: :lol:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Esti alvás:
Általában 6-7 fele eszik gyümit, majd 8-kor van a fürdés utána meg szopi és alvás. Arti is cicin alszik el, de napközben viszont magátol, ugyhogy remélem talán könyebb lesz majd rászoktatni este is. általában hamar elalszik kb fél ora kell, de van mikor annyi sem.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?