Új privát üzeneted érkezett!

Csilla! Komolyan? :D Akkor Ti is a 13. kerületben laktok? Mi a Schiller autókereskedés utcájában lakunk gyakorlatilag, a Váci útról nyílik. Nagyon klassz, mert itt a város is, metró is, de nincs zaj, csiripelnek a madarak. :D
dincuska
 
 
 
 
 
 


Hülye vagyok, mert eszembe jutott, hogy ez a patak 3 kerületen is átfolyik :D De úgy megörültem amikor írtad :lol: :lol: :lol:
Mi a 14. kerületben lakunk, pár utcányira a pataktól...
Vendég
 


Dincuska :)
A vizeletvisszafolyás nem látszik UH-n. Speciális vizsgálat kell hozzá. Izotóp vizsgálat, ami egy röntgen. Kontrakszt anyagot fecskendeznek fel, és nézik, hogy telítődik, ürül a hólyag.
h.nelli
 
 

 
 

Dincuska,
az égvilágon semmi tünete nincs és nem is volt a lányomnak, a szokásos 6 hetes hasi uh-on akadt fenn a szűrésen. Se egy gyulladás, semmi. Alattomos rohadék dolog. :evil: Persze sokaknál mindenféle tünetet produkál, nálunk semmi, tök negatív a pisije is mindig. Nálunk nincs vizeletvisszafolyás (izotóp bejátszott 1x, szeptemberben megyünk újra :? ).

csobbanok vissza a medencébe :lol: valami rettenet hőség van, a hőmérő szerint árnyékban 37 fok! :shock: :shock: :?
Vendég
 


Sziasztok!

Most jövök a védőnőtől...eddig azt hittem, közel van, de most megváltozott a tér-észlelésem, mert valahogy alig akartam odérni. :shock:
Csilla! A 14. kerület is tökjó hely! Az Zugló, ugye? De jó, egy rákospataki sétálgatásnál akár össze is futhatunk. :D
Nelli! Izotóp-vizsgálat...már a neve sem tetszik! :? A védőnő is igyekezett megnyugtatni, hogy hány magzatnál is találnak ilyet...hát majd' minden babájánál volt valami, aztán elmúlt! Hát, remélem nálunk is ez lesz! :D
De inkább ez, mint valami ciszta...jaj, annyi borzalmat olvastam a neten most hogy kupászkodok, inkább hagyjuk is! :(
Dóri! Hát akkor ez nagyszerű, hogy tünetmentesen elvagytok! Remélem szeptemberben is rendben lesz a kontroll! :D
,,csobbanok vissza a medencébe..." Na, alig vagyok irigy! :oops: :lol:

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Lányok, lányok itt az sms Jovikától !!

Ma 13:49-kor megszületett Marcibaba. 3720 g és 56 cm. Apa, anya, baba jól vannak.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Itt is gratulálok!! :wink: :D

Dincuska,
ne ess abba a hibába, hogy tücsköt bogarat összeolvasol a neten és idegeskedsz. De most komolyan ne tedd. Még én sem idegesítem magam, pedig nekem jobban lebeg a pallos a lányom feje felett sajnos műtét ügyileg. :? :? :(

Jajj, de rá vagyok hergelődve a kürtös kalira. :P :P főleg, hogy nem én forgatgatom a parázs felett majd. :P :P :lol:
Vendég
 


Gratulálunk Jovikának!!!! EGészséget és boldogságot kívánunk!!!
(Megyek én is vissza a medencébe... :P )

Kép
Kép
szilvih
 
 


Jovika!!!! Wow! Nagyon nagy gratula Nektek! Gondoltam is Rád, hogy hol vagy eltűnve, és bizony ez is eszembe jutott! Szép méretek! :D Sok boldogságot Nektek!
Szylvi! Rajtunk a sor mostmár tényleg! :lol:
Dóri! Most válaszolt nekem a témában a neten egy doki! Azt mondta, hogy a műtéteket nagy biztonsággal és jó eredményekkel végzik. Nagyon rendes volt, csomót írt, nem is gondoltam volna. Megnyugtatott. Drukkolok Vikinek, hátha megússzátok műtét nélkül!

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


A júliusi topicban van kép Dikóék kislányáról, Jázminról! Nézzétek meg! Olyan gyönyörű! :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcsit és nyugodt éjszakákat kívánok Jovikáéknak!
h.nelli
 
 


Dóri!!!!!!!!!!!!!!!
Ne kínoz a frissen sült kürtös kalival. Észbontóan szeretem, főleg a fahéjasat. :lol: :lol: :lol: . Gondolom így még finomabb, hogy ti készítitek.

Jovika!
Én is szívből gratulálok. Minden szépet és jót nektek!

Edina!
Tényleg mi jövünk. Azért most már kezdek parázni, de szerencsére csütörtöktől van már dokim is.
Én is megnéztem a júliusi topicot és valóban nagyon szép és formás kislány lett Jázminka.
Most már én is kíváncsi vagyok a mi kis Jázmin babánkra.
Igaza van Dórinak, ne stresszeld feleslegesen magadat, nincs semmi értelme.

Ma minden rendben volt a Ctg-n, holnap kell mennem flowmetriára és UH-ra.

Szép estét mindenkinek!

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


sziasztok

Dikónak és Jovikának Hatalmas gratuláció, és sok tejcit kívánunk...
Dikó Jázminját meg is lestem gyönyörű... :lol:


Dóri ha nem gond akkor a bevállt kürtöskalács receptel dobj meg légyszí...köszi előre is ... (én sodrofán tervezem sütni... :wink: )

Dincuska.. ne aggódj, ÁDámnak is volt mindkét veséjén vesetágulat.. már 6 hósan műteni akarták, mert nem lett kisebb és ugymond határesett volt.. azt hiszem 1cm-s volt a tágulat.. mi nem mentünk bele, (nálunk se izotop se semmi nem volt, ezért is nem akarom Petit itt kezeltetni...) és láss csodát 15 hósan az uh semmit se talált... és azóta se volt a veséjével gond... (azt mondták hogy Ő a magas láztól kapta 2-3 naposan.. /csúnya magas láza volt..40-fok és picivel felette../ de ez más törpénet.. :twisted: )

nálunk csemeték kezdenek meggyógyulni.. :) már el sem hiszem 3 hét után..de ennekl ellenére Peti 30-n kapja az oltást mert hétfőnként van tanácsadás, és nekünk jelenésünk van Pesten hétfőn... :roll: )

viszont Peti már hasról a hátára fordul..nesze neked hátizom erősítés.. ill felfedezte hogy a lába hozzá tartozik.. :wink: mindent rugdos.. még engem is szopi közben közben vigyorog :lol:

íme a nagy játékos...:)

Kép

Kép
cintia2
 
 


Én is gratulálok Jovikának az újabb Marci babához :lol:

Most, hogy írtam a táblázatot, akkor néztem, hogy Ildikóék Jázminja pontosan akkora, mint a lányom volt :lol: meglestem én is a képet, nagyon szép formás kislány :lol:


Cintia: gratulálunk Petinek az átforduláshoz :lol: . Nagyon ügyes :lol:

Dóri: szerintem a kürtöskalácsból küldhetsz mindenkinek :wink:


Kép

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Timoca az előző oldalon írt Viki, hogy Adél is megszületett már 5-n...
cintia2
 
 


Tudom, tudom, csak azt hittem, hogy már beírtam, nem néztem meg :oops: . Bocsi, akkor javítom :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden új kis jövevénynek!!! Éljenek a Marcibabák (én elfogult!!! :D )

Most nézem én még nem adtam adatokat nektek a táblázatba!
Anya neve: Orsi
Terhességi hét: 39+5
Babó neve: Marcell, Tamás
Babó súlya: 3000g
Babó hossza: 53cm
Születési idő: 2007.05.22.
Tesók: Viktória-1996.09.20.
Alexandra-1999.06.05.

Cintia, nagyon édes a kisfiad! :P

Dincuska, most néztem még csak a blogodat, bele bele olvasgattam, meg persze minden képet megnéztem... hát nagyon tetszett... a képek... na azok tündériek, ha lehet ilyet mondani! Nagyon aranyos kis mosolygós, na és látszik még fiatal kismami vagy! Gratulálok! Már én is kíváncsi lettem Emma babára!
Na és mennyi van még az Egyetemből, bőlcsész, nappalira v. mire jársz? Egy gimis osztálytársnőm is odajárt Piliscsabára angoltanárira.. Ő nagyon dícsérte! Na és hogy milyen szép az az Egyetem... Én még csak kívülről láttam, de az éppelég volt!

O.

Kép

Kép


Kép
babyborn
 
 


Sziasztok!

Cintia, csodálom azt az erődet. Mindig csak az elejtett félmondataidból derül ki, hogy miket éltek át.
40 fokos láz egy pár napos babánál???? Nem is tudom én hogy éltem volna túl, te is biztos halálra aggódtad magad.

Jovikának gratulálok!!!! Sok boldogságot a pici fiúhoz. Ezzel helyreállt a családban a nemek egyensúlya :lol:

Dóri, milyen volt a kürtős kalács????

Csilla
Vendég
 


Jajj, elfelejettem írni:

Dóri, én is nagyon szeretem a kürtöskalácsot... gratula, hogy Te ilyen ügyi vagy! Na és, hogy 3 gyere mellett még erre is van időd és energiád!
Mi Mogyoródon lakunk, majdnem szomszédok, leszünk... :P És Fóton merre építkeztek? A gyerkőc oda fog járni suliba? Vagy visszaviszitek Pestre?

O.

Kép

Kép


Kép
babyborn
 
 


Sziasztok!

Ma tényleg rászánom magam a babaruha vasalásra, csak hogy kicsit hasznosnak érezzem magam... :) Meg Apósomnak is bekavarok egy kis palacsintatésztát... :)
Tegnap vettem Laktoherb teát, nektek bejött?
Készülget a kórházi csomag is, csak kicsit lassan... Bár, most hogy pozitív lett a kenet, Emmának ki kell várni a kezelés végét...remélem, megértettük egymást! :D
Alig van 56-os rucink, szinte mindegyik nagyobb, pedig a nagyobbak is olyan picúrkák... :)
Szylvi! Ne parázz, holnaptól már itt van a dokid, legyen meg a biztonságérzeted. Engem az zavar, hogy az enyémmel csak 30-án találkozom, addig senki meg nem nézi a méhszájamat... :?
A ti Jázminotok is egy gyönyörűség lesz, egy kis hercegnő! Ugye így hívták Aladdin szerelmét is...? :lol:
Örülök, hogy minden okés volt a ctg-n, látod, felesleges izgulnod. Írj, hogy mi volt ma az uh-n!
Cintia! De jó, hogy nálatok is rendeződött ez a vese-tágulat. Még jó, hogy nem hagytátok műteni! :shock:
Gratula Petinek az átforduláshoz! De édes a képeken! :D

Hú, már tényleg alig vagyunk az alsó táblázatban... :D

Babyborn! Nagyon aranyos vagy! :D Olyan hihetetlen néha még most is a számomra, hogy itt van Emma... 1 éve, amikor megvettük ezt a lakást, Anyósom mondta, hogy na de jó, itt már az unokáját is tudja tologatni! Én meg persze, mondtam neki, hogy erre ne is számoljon... :lol: Most meg már el sem tudom képzelni az életünket nélküle! :D
Nagyon kíváncsi vagyok a csajszinkra, meg arra is, hogy olyan rossz lesz-e majd, mint az apja volt. :D
A suli tényleg nagyon jó, én is a gyönyörű helyszín és épületek miatt mentem oda... Úgy néz ki az a hely, mint Harry Potter Roxfortja! :D A közösség is fantasztikus, nagy az összetartás! Annyira kedvesek az évfolyamtársaim...mindenki ajánlkozik, hogy szeptembertől segítenek! Igen, nappalira járok, azon maradok továbbra is, csak egyéni tanrend keretében. Most leszek 3.éves. Magyar-kommunikációra járok, de hogy mi lesz belőlem, azt még magam sem tudom. :D Kedden fogok bejárni, akkor Anyósom vagy a párom vigyáz Emmára.
Sokszor gondolok arra, hogy talán kihagyhatnám ezt az évet, de félek, hogy utána sokkal nehezebb lenne folytatni.
Végülis sokan győzik így is, Ritán voltam elámulva (tényleg, rég jelentkeztél...), ennyi gyerkőc mellett is nyomatta a vizsgákat! :D
Be vagyok már zsongva, babázni akarok! :D
Tényleg, én sem tudom, kit értesítsek közületek, lassan pedig le kéne beszélni! :D

Szép napot Mindenkinek, és csak óvatosan ebben a melegben!

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Edina, én tudok nektek kölcsön egy csomó 56-os kislányruhát adni, most pakoltam össze őket!!! Nem érdemes venni, pár hét alatt kinövik!!! :P A XIII-ban dolgozik a párom, ő el is tudná vinni :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Dincuska.. lehet hogy nem is nagyon lesz szükség 56-s rucikra.. nekem pl se Ádámnál ,se KAtánál nem kellett, mert 56-57 cm-vel születtek és hát a pelenka is felvett így mi rögtön 62-el kezdtünk.. most kapott Peti pár 56-t mert hiába volt 56 cm, de vékonyka.. de talán 3 hétig hordta..:)

Csilla mi nagyon sokat idegeskedtünk, izgultunk Ádámért.. ezért nem lett előbb tesója.. (többek között..) nehéz szülés is volt, (majd 48 órán át..) ill 1,5 naposan kapott egy agyhártyagyulladást az osztályon.. (rajta kivül még 8-9 gyerek, 3 hét alatt.. )és mi 1 hónapig azon aggódtunk hogy túléli e az adott napot, majd 2-3 éves koráig hogy mi marad vissza.. de szerencsére csak megkésett beszédfejlődése volt.. (de maradt 1 évet plusszban az oviban és kész..) most meg kitűnően vette az első osztályt...

ezért is nem szívesen adtam ki a kezeim köztül se Petit, se Katát míg benn voltunk... sose lehet tudni..

és mindig azt mondom, hogy minden rosszban meg kell keresni a jót!! tuti van.. csak néha nem látszik.. ill a mottóm.. "ami nem öl meg az megerősít"
cintia2
 
 


Remélem, most már minden jó :lol:

Kép

Kép

Megjött a cukros eredményem, sajnos mégsem lett olyan jó, mint a gyorsteszt alapján :cry: . "csökkent glükóz toleranciám" van. Tartani kell a diétát, mozogni, és évene megnézetni a cukrot., mert könnyen kialakulhat nálam cukorbetegség :evil:

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi!

Sajnálom a cukros eredményedet :cry: , de annyi vigasztaljon, hogy legalább tudsz a csökkent glukóz toleranciádról, így étkezéssel teljesen karban tudod tartani a vércukrod.

Cintia!
Szeretem olvasni a soraid, sok erőt lehet belőle meríteni.
Nagyon ügyes Petike!

Voltam ma UH-on, hát meg kell állapítsam tök hülye orvosok vannak.A múlt héten még a II-es érettségű méhlepényem hirtelen I-es érettségűvé változott. Ilyet se hallottam még! :roll:
Szerintem a méreteket is elmérte. FL-re 81mm írt, szerintem ez nagyon hosszú, ha valamelyikőtöknek van 38 hetes UH eredménye megnézné nekem. BPD:93.5mm, TH: 91mm.
Ja és szólnom kellet neki, hogy nézze már meg a flowmetriát is, ha már itt vagyunk, erre meg csak annyit írt, hogy jó áramlási viszonyok. Az orvosom mindig számokkal jelzi a pontos értéket, hogy követhető legyen a változás a hetek múlásával. Na mindegy.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szilvi: nekem ez a 39+4:
BPD: 95 mm
FL: 74 mm
Magzati súly: 3770 g (+-10%) - két nappal később született meg 4140 g-osan :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Lányok, elsősorban fiús anyukák! A fütyit mikortól kell tisztítani? Az én védőnőm még nem mondta, de egy barátnőm is most szült és neki viszont csinálnia kell.
Vendég
 


Sziasztok!

Szilvi! Nagyon kedves vagy, de nem hiszem, hogy ezt elfogadhatnám, hogy majdnem ismeretlenül ideadd kislányod szép ruhácskáit... :oops:
Viszont nagyon-nagyon jól esett! :D Végülis van egy 10.000-es utalványunk, ami rucikra szól, de az is lehet, hogy nagyobbacskákat veszünk. A pelenka nagyon sokat dob rajta... Dupla akkora kölköm lesz a végén, úgy becsomagolom! :lol:
5-kor felkerekedtünk, és elmentünk egy bababoltba (előbb egyszerűen öngyilkosság lett volna...)! Vettünk ágyneműt: a párom választotta, úgyhogy nagyon kis egyszerű: fehér és kis macikák vannak rajta! Mondta, hogy neki ez az igazi babás, a tiszta fehér... Hát, nem egyezik az ízlésünk, úgyhogy megegyeztünk, hogy én is választhatok egyet! :D Majd lefotózom, ha feltettük!
Holnap a Plus akciózik babaruhákban, úgyhogy korán reggel ott leszek az ajtó előtt, hogy tutira jusson! :D
Cintia! Ezek után el is hiszem, hogy nem szívesen adod ki a kezeid közül a gyerekeket... Eszméletlen, amit írtál... nagyon sok erő kell, hogy legyen Benned! Gratulálok a lélekjelenlétedhez!
Timóca! Sajnálom a cukrot, de az pozitív, hogy folyamatos odafigyeléssel elkerülheted az igazán nagy bajt...
Szylvi! Hát én már úgy vagyok ezekkel az uh-eredményekkel, hogy nem hiszek én már egyiknek sem. :D Most is nézem, hogy a 28. héten Emma fejének hosszanti méretére 97-et írtak, a 36. héten meg ugyanez a gép 99-et...hát nehezen tudom elhinni, hogy 2 hónap alatt csak ennyit nőtt volna! :lol:
Sajnálom, hogy ilyen dinnyék voltak ezek az orvosok. A combcsont nekem is nagyon hosszúnak tűnik, újszülöttnek nincs ekkora! :D Az a lényeg, hogy mindent rendben találtak, a lepényed állapotának javulásához meg gratulálok! :D Úgy tűnik, ez a doki nem látta olyan barázdásnak a lepényed.
Súlyt nem becsültek?
Kitta! Te megint eltűntél! Vagy csak még mindig hűsöltök a Balatonon? :D

Képzeljétek, a párom főzi a vacsit, az én lábam úgy be van dagadva, hogy nem tudok rajta állni...ilyen még nem volt... :shock:
Meg Sándor szerint lejjebb ment a hasam...nem tom, de én nem veszem észre! Bár talán a levegőt tényleg könnyebben veszem!

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Csilla: nekem azt mondta a védőnő, hogy fürdetéskor mossam meg kívül, annyi elég, most még nem szabad piszkálni.
De én is kíváncsi vagyok, hogy a többiek hogyan tudják - kinek mit modntak...

Kép
Kép
timóca
 
 


hahó!

Szylvi: én mint az összehasonlítgatók gyöngye :oops: küldöm a 38+5 adatainkat
BPD 9,57; FL:7,88 AC:34,4 HC:34,4 súlysacc: 3500<

Eszter a 39+4 napon született 61cm és 4310gr.....


Csilla:
kukacdolog...hát eddig ahány helyen olvastam, annyiféle.....Nagyfiamnak szűkülete van, már voltunk is dokinál, aki egyenlőre egy kencét írt fel, de ősszel vissza kell menni és ha semmi változás.... :cry: nyissz.Egyik meglátás szerint 2, másik szerint 3-4 éves koráig nem kell piszkálni mert a kicsi erekcióik tágítják a bőrt.Viszont az egyik bnőmnek a kisfiánál azt javallotta a dokijuk, hogy már csecsemő korától tornáztassa a bőrkét a fürik során....szóval.....nemtom.Én anno tornáztattam kicsit, aztán meg nem mert olvastam h.nem kell mert ilyenkor kicsit berepedhet a bőr és hegesedik ami aztán méginkább nehezíti a folyamatot...és most így állunk.Most légy okos Domonkos!

szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
petra78
 
 


Méret:

37+1 hetesen
BPD: 93 mm, FL: 71 mm, AC: 325 mm
Becsült súly: 3076 g

Születés: 39+2
Méret: 3560 g, 54 cm.

Alkoholmentes sörből naponta mennyit kell inni, hogy jó legyen? Iszonyú rossz, nem egyszerű meginnom.
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Viki, Ildi, Jovika :lol: Gratulálok Nektek, jó egészséget, sok tejecskét a babáknak!!

Babyborn: Babybabád tündéri!! :)

Szilvih: nyaralás :arrow: Hévíz :arrow: :lol: Sztem jó lesz, jár neked is a kikapcs. És talán nem is fog felborulni az eddig megszokott napirend.
A képeken ha nem lenne dátum, bizti nem mondtam volna meg, hogy nem egy baburól készült :lol:

Timi: ovi, cukor eredménye :x
A cukorral kapcs. jó, hogy még idejében kiderült, hogy bibi van, mert így még odafigyeléssel el lehet kerülni a későbbi kellemetlenségweket. Nálunk a családban örökletes, apum napi 4× szúrja az insulint... ezért paráztam én is, de szerencsére minden ok. volt nálam. Ez persze nem jelenti azt, hogy később nem alakulhat ki nálam is... Viszont nekem cukor helyett tejcukor- érzékenységem van. Az sem jobb. :cry:

Dincus: Fül, boka, van ám baj ott is.. Háát igen, a végén jársz már Te is! Kíváncsi vagyok, ki szül előbb, Te vagy Szylvi?? Balcsi kiru volt, jókat aludtam a hatalmas vízparti fák hűs tövében!! :lol: Hét végén megint lesz, most öbölátúszás (5200 m.). De lehet, ebben a 40 fokban nem megyek le, pedig ollyan jó lenne.

Szylvi: Oóó,épp írtam Dincusnak, kiváncsi vok, melyikőtöknél jön előbb a baba :)
Hátfájás: engem is szörnyen kínoz. Nap közben hordom a kozmo disc-et, úgy érzem, jobb, viszont éjjel nem tudok aludni se azzal, se a nélkül. Tegnap este apa jól megmaszírozta a derekam, ajjj, de fincsi volt!! Balcsi szuper volt, jókat aludtam a hűviben. Most 7végén megint lesz 5200 m-es táv, de a hőség miatt még 2× meggondolom, hogy menjek-e..
Volt egy kismami, enyémnél kicsit kisebb pocival, de tuti nem volt 100%-os! A tűző napon kint feküdt egész nap!! Nem tom, hogy bírta, és hogy a pocaklakója mit szólt hozzá.. még fürdött is a balcsiban, én azt sem mertem, félek a fertőzéstől. Mondjuk combig bementem, kicsit lemostam magam, de úszni menni... :?
Veled témáztunk a gátmasszázsról, ugye? Tegnap beszéltem a szülésznőmmel, azt mondta, neki nincsenek jó tapasztalatai róla, mert mállik tőle majd szülésnél a gát. Azt mondta, inkább szedjek homeós bogyókat, meg a málnalevél teát igyam, de a masszázst inkább ne, vagy csak hébe-hóba, de ne rendszeresen. :shock:

Dóri: felspanoltál a kürtössel!! Bizti naon fini lett :lol:

CSilla: brutál beceneveket találtok ki annak a kis lurkónak :lol: Muris a kép róla! El sem hiszem, hogy olyan is tud lenni, mint amire a becenevek utalnak :D

Ha valaki kimaradt, bocsiii.

Huhh, hajjátok!! Ki vagyok, de naon! Napi 5× minimum lecsapatom magam, de az sem segít, ugyanúgy ver a víz.
Tegnap mennem kellett a kórházba, megvolt az első ctg-nk. Jó lett, Csenge végig ficeregte :lol: Beszéltem dokival is, szülésznővel is. Minden ok. Jövő héten megint mennem kell vérvétel, ctg, doki kontroll. Képzeljétek, mondta a doki, jelentkezzek be ucsó UH-ra. Megyek a nőhöz időpontért, erre ő: tudok adni szeptember közepére. Mondom én: ez valami vicc? Én addigra megszülök?! Azt mondta, sajnálja, és elfordult. Azt hittem, felrúgom!!
FElhívtam dokim, ő is fel volt háborodva, azt mondta, jövő héten ha megyek hozzá, higgyem el, intézni fog időpontot, mert hihetetlen számára is, hogy a köv. 5-6 hét végig be legyen táblázva nekik!!

Fáj a derekam őrültem, és néha néha a pocakom is.. Az éjszakákat csak átforgolódom. Esőt akaroook!!és vagy 10 ° lehűlést!!!

Ti szülés előtt milyen homeós bogyikat szedtek/szedtetek? Kérek szépen tanácsot, lusti vok utána kesresni neten :oops:


megyek zuhanyozni, pápá

Kitta
kitta
 
 


Sziasztok!

Viki, Ildi, Jovika :lol: Gratulálok Nektek, jó egészséget, sok tejecskét a babáknak!!

Babyborn: Babybabád tündéri!! :)

Szilvih: nyaralás :arrow: Hévíz :arrow: :lol: Sztem jó lesz, jár neked is a kikapcs. És talán nem is fog felborulni az eddig megszokott napirend.
A képeken ha nem lenne dátum, bizti nem mondtam volna meg, hogy nem egy baburól készült :lol:

Timi: ovi, cukor eredménye :x
A cukorral kapcs. jó, hogy még idejében kiderült, hogy bibi van, mert így még odafigyeléssel el lehet kerülni a későbbi kellemetlenségweket. Nálunk a családban örökletes, apum napi 4× szúrja az insulint... ezért paráztam én is, de szerencsére minden ok. volt nálam. Ez persze nem jelenti azt, hogy később nem alakulhat ki nálam is... Viszont nekem cukor helyett tejcukor- érzékenységem van. Az sem jobb. :cry:

Dincus: Fül, boka, van ám baj ott is.. Háát igen, a végén jársz már Te is! Kíváncsi vagyok, ki szül előbb, Te vagy Szylvi?? Balcsi kiru volt, jókat aludtam a hatalmas vízparti fák hűs tövében!! :lol: Hét végén megint lesz, most öbölátúszás (5200 m.). De lehet, ebben a 40 fokban nem megyek le, pedig ollyan jó lenne.

Szylvi: Oóó,épp írtam Dincusnak, kiváncsi vok, melyikőtöknél jön előbb a baba :)
Hátfájás: engem is szörnyen kínoz. Nap közben hordom a kozmo disc-et, úgy érzem, jobb, viszont éjjel nem tudok aludni se azzal, se a nélkül. Tegnap este apa jól megmaszírozta a derekam, ajjj, de fincsi volt!! Balcsi szuper volt, jókat aludtam a hűviben. Most 7végén megint lesz 5200 m-es táv, de a hőség miatt még 2× meggondolom, hogy menjek-e..
Volt egy kismami, enyémnél kicsit kisebb pocival, de tuti nem volt 100%-os! A tűző napon kint feküdt egész nap!! Nem tom, hogy bírta, és hogy a pocaklakója mit szólt hozzá.. még fürdött is a balcsiban, én azt sem mertem, félek a fertőzéstől. Mondjuk combig bementem, kicsit lemostam magam, de úszni menni... :?
Veled témáztunk a gátmasszázsról, ugye? Tegnap beszéltem a szülésznőmmel, azt mondta, neki nincsenek jó tapasztalatai róla, mert mállik tőle majd szülésnél a gát. Azt mondta, inkább szedjek homeós bogyókat, meg a málnalevél teát igyam, de a masszázst inkább ne, vagy csak hébe-hóba, de ne rendszeresen. :shock:

Dóri: felspanoltál a kürtössel!! Bizti naon fini lett :lol:

CSilla: brutál beceneveket találtok ki annak a kis lurkónak :lol: Muris a kép róla! El sem hiszem, hogy olyan is tud lenni, mint amire a becenevek utalnak :D

Ha valaki kimaradt, bocsiii.

Huhh, hajjátok!! Ki vagyok, de naon! Napi 5× minimum lecsapatom magam, de az sem segít, ugyanúgy ver a víz.
Tegnap mennem kellett a kórházba, megvolt az első ctg-nk. Jó lett, Csenge végig ficeregte :lol: Beszéltem dokival is, szülésznővel is. Minden ok. Jövő héten megint mennem kell vérvétel, ctg, doki kontroll. Képzeljétek, mondta a doki, jelentkezzek be ucsó UH-ra. Megyek a nőhöz időpontért, erre ő: tudok adni szeptember közepére. Mondom én: ez valami vicc? Én addigra megszülök?! Azt mondta, sajnálja, és elfordult. Azt hittem, felrúgom!!
FElhívtam dokim, ő is fel volt háborodva, azt mondta, jövő héten ha megyek hozzá, higgyem el, intézni fog időpontot, mert hihetetlen számára is, hogy a köv. 5-6 hét végig be legyen táblázva nekik!!

Fáj a derekam őrültem, és néha néha a pocakom is.. Az éjszakákat csak átforgolódom. Esőt akaroook!!és vagy 10 ° lehűlést!!!

Ti szülés előtt milyen homeós bogyikat szedtek/szedtetek? Kérek szépen tanácsot, lusti vok utána kesresni neten :oops:


megyek zuhanyozni, pápá

Kitta
kitta
 
 


Sziasztok!

Viki, Ildi, Jovika :lol: Gratulálok Nektek, jó egészséget, sok tejecskét a babáknak!!

Babyborn: Babybabád tündéri!! :)

Szilvih: nyaralás :arrow: Hévíz :arrow: :lol: Sztem jó lesz, jár neked is a kikapcs. És talán nem is fog felborulni az eddig megszokott napirend.
A képeken ha nem lenne dátum, bizti nem mondtam volna meg, hogy nem egy baburól készült :lol:

Timi: ovi, cukor eredménye :x
A cukorral kapcs. jó, hogy még idejében kiderült, hogy bibi van, mert így még odafigyeléssel el lehet kerülni a későbbi kellemetlenségweket. Nálunk a családban örökletes, apum napi 4× szúrja az insulint... ezért paráztam én is, de szerencsére minden ok. volt nálam. Ez persze nem jelenti azt, hogy később nem alakulhat ki nálam is... Viszont nekem cukor helyett tejcukor- érzékenységem van. Az sem jobb. :cry:

Dincus: Fül, boka, van ám baj ott is.. Háát igen, a végén jársz már Te is! Kíváncsi vagyok, ki szül előbb, Te vagy Szylvi?? Balcsi kiru volt, jókat aludtam a hatalmas vízparti fák hűs tövében!! :lol: Hét végén megint lesz, most öbölátúszás (5200 m.). De lehet, ebben a 40 fokban nem megyek le, pedig ollyan jó lenne.

Szylvi: Oóó,épp írtam Dincusnak, kiváncsi vok, melyikőtöknél jön előbb a baba :)
Hátfájás: engem is szörnyen kínoz. Nap közben hordom a kozmo disc-et, úgy érzem, jobb, viszont éjjel nem tudok aludni se azzal, se a nélkül. Tegnap este apa jól megmaszírozta a derekam, ajjj, de fincsi volt!! Balcsi szuper volt, jókat aludtam a hűviben. Most 7végén megint lesz 5200 m-es táv, de a hőség miatt még 2× meggondolom, hogy menjek-e..
Volt egy kismami, enyémnél kicsit kisebb pocival, de tuti nem volt 100%-os! A tűző napon kint feküdt egész nap!! Nem tom, hogy bírta, és hogy a pocaklakója mit szólt hozzá.. még fürdött is a balcsiban, én azt sem mertem, félek a fertőzéstől. Mondjuk combig bementem, kicsit lemostam magam, de úszni menni... :?
Veled témáztunk a gátmasszázsról, ugye? Tegnap beszéltem a szülésznőmmel, azt mondta, neki nincsenek jó tapasztalatai róla, mert mállik tőle majd szülésnél a gát. Azt mondta, inkább szedjek homeós bogyókat, meg a málnalevél teát igyam, de a masszázst inkább ne, vagy csak hébe-hóba, de ne rendszeresen. :shock:

Dóri: felspanoltál a kürtössel!! Bizti naon fini lett :lol:

CSilla: brutál beceneveket találtok ki annak a kis lurkónak :lol: Muris a kép róla! El sem hiszem, hogy olyan is tud lenni, mint amire a becenevek utalnak :D

Ha valaki kimaradt, bocsiii.

Huhh, hajjátok!! Ki vagyok, de naon! Napi 5× minimum lecsapatom magam, de az sem segít, ugyanúgy ver a víz.
Tegnap mennem kellett a kórházba, megvolt az első ctg-nk. Jó lett, Csenge végig ficeregte :lol: Beszéltem dokival is, szülésznővel is. Minden ok. Jövő héten megint mennem kell vérvétel, ctg, doki kontroll. Képzeljétek, mondta a doki, jelentkezzek be ucsó UH-ra. Megyek a nőhöz időpontért, erre ő: tudok adni szeptember közepére. Mondom én: ez valami vicc? Én addigra megszülök?! Azt mondta, sajnálja, és elfordult. Azt hittem, felrúgom!!
FElhívtam dokim, ő is fel volt háborodva, azt mondta, jövő héten ha megyek hozzá, higgyem el, intézni fog időpontot, mert hihetetlen számára is, hogy a köv. 5-6 hét végig be legyen táblázva nekik!!

Fáj a derekam őrültem, és néha néha a pocakom is.. Az éjszakákat csak átforgolódom. Esőt akaroook!!és vagy 10 ° lehűlést!!!

Ti szülés előtt milyen homeós bogyikat szedtek/szedtetek? Kérek szépen tanácsot, lusti vok utána kesresni neten :oops:


megyek zuhanyozni, pápá

Kitta
kitta
 
 


aszittem már elszállt :shock:
de inkább 3×, mint egyszer sem :!: :oops: :oops: :oops:

Kitta
kitta
 
 


Jovikaának nagyon gratulálunk!!!!!!!


Cintia, édes drága ez a Petike, és már mekkora?!Nemrég szültél te is! :roll: :P

Nelli, én ebben a melegben annyira kívánom a hideg dinnyét, de nagyon szeretem is!Naponta fél dinnyét meg bírok enni, és annyi tejem van mint állat!Ha szereted próbáld ki, és egyél jó sokat!Én soxor vacsi helyett is azt eszem annyira jólesik.És attól nem lesz hascsikar aaz tuti! :wink: Meg iszogasd a teát, és ok. lesz minden. :wink:

Szylvi, én inkább nem írnám le a mi 37 hetes méreteinket, ha nem baj, mert szerintem úgyse rúgnánk labdába a pirinyókámmal :lol: :lol:De ha kéred csak a viszonyításokhoz akkor szólj, és szívesen! :wink: Bár megjegyzem minket nem mértek el, szerintem mert hihető a végeredmény alapján végülis!


Melegtől kivagyunk! :? szegény picúrom is tök meleg soxor, és szenved, meg jó sokat kéredzkedik cicire.
Ti adtok neki inni?Én tegnap adtam egy kis vizet, és megivott 20-at egy húzásra :shock: kicsit szomjas volt! :)
manóci
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután haza is jöttünk, köszönjük a gratulációkat!
Pár kép a lányzóról :), olyan jó lányos anyucinak lenni! :D! Csak összejött! Történettel majd jövök, most szopihegyek mennek. :)
Kép
Első pancsi: Kép
Meglepi nekem, a rózsaszín babakuckó: Kép
Első tali a fiúkkal: Kép

Jovikának gratulálok!!!! :)

Remélem pocakosok bírjátok ezt a hőséget, nem irigylek most senkit! Mi lesötétített szobában pihizünk, kórházban 40 fok volt a szobában, így izzadságban fürödtünk, itthon azért ezerszer jobb!

Majd jövök!

Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Gyönyörű ez a kislány, és kiköpött Brigi :lol:
Még egyszer gratula hozzá!

Manóci :)
Este én is dinnyézem.
Nagyon remélem, hogy valahogy majd beáll ez a dolog. Próbálok nem stresszelni, de nehéz.

És ez a hőség kikészít. Nyűgösek vagyunk. Nem lehet semmit csinálni, be vagyunk ide zárva a négy fal közé, és a nagyok is hiányoznak :(
Bocsi a kiakadásért, de most egy picit depis vagyok.
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Köszönöm lányok az adatokat. Hiába kérdeztem a dokit, hogy mondja már meg, hogy mennyit becsül a gép, nem mondta meg, csak jött egy hülye dumával, hogy egy ismerőse 1 kg-val született, most meg 120 kg. :shock: :roll: Ezért kérdeztem, az adatokat, azért remélem nem lesz egy óriás bébim! Jövő héten ha mennem kell UH-ra már az én dokim foglalkozik velem, szerencsére.

Kitta!
A Balcsin biztos jobban érezted magad ebben a kánikulában. Tényleg nehezen lehet viselni. Néztem Timi táblázatát és most már tényleg mi jövünk, három csajjal :lol: Így tényleg tökéletes lesz a nemek aránya.
A gátmasszázs én sem csinálom, sokat olvastam utánna és több helyen nem ajánlották, mert a szövetek túlnyúlását okozhatja.
Szerintem senki sem normáis aki ilyenkor kifekszik a tűző napra, pláne egy kismama. :roll:
Homeós ügyben Dóri biztos segít, meg néhány oldallal arrébb Timi is felrakott egy linket, nem tudom azok között találsz-e hasznosat.
Első CTG! :lol:
UH ügyben meg érdekes egy hozzáállás, aki 12 hetes kötelező UH-ra megy, majd csak 25 hetesen nézik? :roll: Nem vezet ez az egész rendszer sehova!!!
Igen egy jó kis masszázs nekem is jólesne.

Edina!
Az a pláne, hogy ugyanaz a doki nézett UH-on múlt héten is meg a héten is. Ennyit a szakmai tudásáról. :roll:
Voltál babaruhát venni? :lol: Párocskád mit főzött? :D
Nekem még mindig nagyon fent van a hasam, fulladok is rendesen.

Nelli!
Én is hallottam a sör tejserkentő hatásáról, de hogy mennyit kell hozzá meginni, gőzöm nincs.....? Szereted egyébként? Én már a szagától rosszul vagyok. :lol:
Teljesen érthető a depid, ha a lányom az apjánál tölt napokat és nem látom olyan rossz kedvem van és ingerült leszek. Mikor jönnek haza a csajok?

Manóci!
Én is azt olvastam, hogy ebben a kánikulában nem gond ha add az ember a picuroknak vizet, azért tényleg nagyon meleg van. Na meg egész nap nem lóghat a cicin sem.

Ildi!
Még egyszer gratulálok nektek
Nagyon örülök neki, hogy tényleg kislányotok lett. :wink: :lol:
A fiaid nagyon helyesek és a képen nagyon hasonlítanak egymásra!
Ki fürdetett először? :)

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Ildi, gratulálunk a kisasszonyhoz :) A fiúk is nagyon édesek!És a rózsaszín babakuckó is :wink:
Olvastalak a másik topikban/Szabolcs/ :( azért jó, hogy már túlvagy, és legalább a szülésznők Mávosak voltak, és nem csalódtál :)

Nelly, ne légy depis, fel a fejjel :) :) Elhiszem, hogy hiányoznak a többiek, de élvezd ki azt is amíg csak a babával lehetsz kettesben :wink: azért ilyen nem sűrün lesz :!:

Szylvi, én akkor nagyon hülye vagyok?ma du. igaz csak 3 után, de egy órára kidöglöttem a napra :oops: szerettem volna, ha valami kevéske színem azért lesz.Igaz én nem vagyok már kismama, és 10'-ként locsolgattam is magam.Azért megkapott ám rendesen a nap :wink: Eszti meg ott medencézett mellettem, de ő ernyő alatt árnyékban! :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!

Na, totál kivagyok...Ma vasaltam ki a babaruhákat! :? Azt a mindenit, a bokámat azóta nem találom...
A fiúk dolgoznak rendesen, már majdnem kész van a tapétázás! :D
Tegnap kijött a redőnyös felmérni a helyzetet, jövő hét pénteken csinálja meg! :D Végre lesz árnyékolás a szobában, így talán nem lesz 1000 fok!
Utána meg elmentünk a budai várba egyet sétálni...bár kihagytam volna, a lábaim nagyon be voltak kattanva! De azért szép volt! :D
A pocim tényleg lement, mostmár nekem is feltűnt... :D
Nelli! Elismerésem, hogy próbálod magadba erőltetni a sört... Én is szívből utálom, úgyhogy nagyon remélem, hogy nem fog kelleni!
Kitta! Örülök, hogy jelentkeztél. :D 3szor is. :D Szerintem Szylvi fog előbb szülni, az én bébikém még nőhetne egy kicsit! Egyrészről... Másrészről viszont már nagyon örülnék, ha kibújna! :D
Az a kismama, akit láttál, szerintem sem normális...
Én végül se homeós bogyót nem szedek, se teát nem iszok... meglátjuk, így mire leszünk képesek! :D
Csengével már Ti is nagyon benne vagytok a korban! Az ultrahang egyszerűen nevetséges...Nem néztek rád, hogy az már ,,kicsit" késő lesz??? :evil:
Manóci! Csatlakozom a dinnyeevők táborához...én is borzasztóan szeretem! Olyan jókat eszem belőle, és néha bizony én sem kívánok mást! A jéghideg teát öntöm magamba...
Ildi! Úgy örülök nektek, hogy teljesült az álmotok! Apuci biztos elkényezteti az ő egy szem hercegnőjét! Csodaszép! A fiúk tényleg nagyon hasonlítanak! :D
Nelli! Fel a fejjel! A tejcsikérdés is megoldódik, és a nagyok is nemsokára itt lesznek, és megtöltik kacagással az otthonotokat! :D
Szylvi! Még jó, hogy legközelebb már a sajátodhoz mégy, akkor kiderül a turpisság, hogy Jázmin milyen méretekkel rendelkezik (legalábbis hozzávetőlegesen)! :D Adri lányod mekkora volt?
Jaja, reggel elmentem a Plusba, kidobott az ágy már 7-kor. Vettem egy hálózsákot, csörgőt, rágókát, meg egy tök édes szundikendőt... Olyan színe van, mint a milkás tehénnek! Nagyon falat! :D Meg volt egy fürdő csomag is: egy kacsás hátizsákban volt fürdőlepedő, kéztörlő, meg egy állatos szivacs! Azt is meg kell zabálni! :D
Párocskám rántott májat csinált meg a kedvemért cukkinit is. Fincsi volt, de annyira nem volt étvágyam... :?
A fulladást én is nagyon nehezen bírtam, zavard le azt a kis drágát a szülőcsatorna bejáratához! :D

Ja, képzeljétek, azt nem is mondtam, hogy meggyőztem a páromat egy komód szükségességéről... Úgyhogy eztán megyünk a Kikába, és megvesszük! Egész nagy, és nem drága! :D

Kitartást mindenkinek ebben a 40 fokban, és most hallom, hogy a jövő hét sem lesz jobb...

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Dobok egy képet Emmáról (bár az anyja kicsit takarja :wink:), aki lentebb költözött! Ez tegnapi, de reggelre még lejjebb ment! :D
Kép :wink:

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska: tényleg lent van már a pocid :lol: . Nagyon csini kismami vagy :lol:

Kitta: mondtam, hogy ott a Barossban nem normálisak :wink:

Ildi: jók a képek :lol: . Neked még nem írtam, hogy a lányod pontosan akkora volt, mikor született, mint az én lányom :lol:

Móni: ebben a nagy hőségben én is bepróbálkozok néha vízzel, de nem nagy a lelkesedés. Azt mondja a fiacskám, hogy a cici finomabb :wink:

Petra: a nagyfiadnál hogy derült ki ez a szűkület? Bocsi, ha hülye kérdés, de ezt is ellenőrzi a doki, vagy a védőnő :oops: ?
Hétvégén megyünk a nővéremékhez, majd megkérdezem, neki hogy volt a fiánál, miket mondtak (5 éves)

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok,

Most csak a kukactémához tudok hozzászólni, mert mindjárt kell a kiskukis :lol: .
Szóval nekem azt mondta a védőnéni, hogy egy picit elkezdhetem huzigálni hátrafelé, de csak addig míg nem feszül nagyon, mert akkor berepedhet... Én már egy csomó helyen olvastam róla, és próbáltam a le középebb utat (lehet így mondani???) választani... Szóval én már "huzigáltam" neki, egész óvatosan! Véleményem szerint, ez egy újszülötti adottság, hogy le van nekik oda tapadva, és az se jó, ha már majd akkor avatkoznak bele, amikor már érett a gyermek... (2-3 éves, netán idősebb korban). Állítólag, nagyon megszenvedik azt (vhol műtét is kell-egy kis bemetszés, vhol meg csak -hallottam ilyenrőlis- az idióta doki felrántja neki), és nem akarnak pipilni, meg ilyenek... Több fiús anyuka ismerősöm mondta még anno (mert a nagyobbik lányomnál csak fiús babás barátnőim voltak) ezeket! Szerintem érdemes egy szakembert megkérdezni erről, vagy a neten utána nézni, én is ilyeneket teszek! De hogy tényleg mi a jó a babóknak, nem tom...

Orsi

Kép

Kép


Kép
babyborn
 
 


Ildi, nagyon szép baba Jázmin! És a fiúk is nagyon helyesek, még nem is nagyon láttam róluk képet!!! Majd bemásolhatnád a Szabolcsos élményeidet, nem tudom, hol kell keresni...

Kitta, tényleg inkább 3*, mint egyszer se! :P Hűha, már te is CTG?
NAgyon sajnálok minden pocakost ebben a hőségben! Meg a frissen szülteket is, mert ők sem tudnak kád vízben ücsörögni...
Ultrahang :shock: MAjd szétcsap a dokid közöttük, elvégre mire való egy fogadott doki??? :roll: :P
Méretekkel meg ne parázzatok, azt úgyis mindig elszámolják! 8)

Cintia, gratla az átforduláson! NEm semmi dolgokon mentetek keresztül! Minden csodálatom a tiéd!

Orsi, most nézen, hogy csak 1 nap van manócskáink között! Hánykor szültél? Én 17:15-kor...

Köszi a csillagjegy tippeket, az asztroweben azt mondták, hogy inkább Ikrek, mert délután született... :P Ez tök jó, mert a családban majdnem mindenki iker, én is. :twisted:

Timi, sajnálom a cukrot... De még mindig jobb, hogy észrevették, és tudsz rá figyelni, mintha nem tudsz róla, és a cukor rongálja a szervezetedet... :roll: Mindenkinek van vmi kis defektje, nyugi :twisted:

Kukacdolog: Lányos anyuka lévén nekem is csak elméleti infóim vannak, amik Petráéval egyezik meg, és én - elméletben- inkább a nem húzogatós táborhoz húzok... :roll: Asszem a legnagyobb tévhit ebben az, hogy a bőr alatt trutyi gyűlhet, és begyulladat. Ez állítólag nem is igaz...

Edina, csodállak, hogy maradsz nappali tagozatos hallgató... Bár elképzeléseim szerint ezzel a kreditrendszerrel már kicsit könnyebb talpon maradni, jól gondolom?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Ezt a linket találtam homeopatiáról:
http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=898

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícséreteket, én is el vagyok olvadva ám tőlük! fiaimat eddig is imádtam, de tündériek ahogy a kistesót fogadták és nagyon szeretik! Még Rolcsi is, pedig féltem egy kicsit hogy féltékeny lesz, de nem, sőt!!!

Az összes rózsaszín cucc meglepi volt nekem, semmit nem vettünk meg ugye előre, lesz emi lesz alapon! Hát még hétfőn anyu és a párom bevásároltak és olyan tündéri cuccokat vettek, hogy leesett az állam, amikor itthon megláttam őket!

Jázmin nagyon ügyesen szopizik, tejcsi dől, már fagyasztóba is raktam. ma megyünk vissza PKU-ra délután, azután már semmi kötelesség, dokinéni és védőnéni már meglátogattak, innen már csak pihi! ma el is lettem kényeztetve, mert 4 órát alhattam egyhuzamban!

Szüléstörténetre még nem volt időm, de ha kész elküldöm! :)

Első pancsi nálunk mindig anyukámé! :) Most is ő fürdette először!

Szilvih, szabolcs utcás "borzalmakról" a kórházak/Hiete, te is ott szültél... topikban írtam, mivel kicsit hosszabban inkább nem másolnám, de így megtalálod! :)

Manóci, látom számon tartasz! :wink: Hát tényleg nagyon sajnálom, hogy már lemaradtam a MÁVról! nagyon kellett volna az a szemlélet ami ott volt, talán még a pihenés is összejött volna! most próbálom pótolni, mert jó ha összesen 6 órát aludtam a kórházi napok alatt, annyira gáz volt ott minden! :cry:

Kuki téma: ebben már van tapasztalatom! nem kell piszkálni addig amíg szobatiszta nem lesz! 2 éves korban gyerekorvos úgyis megnézi, ha kell hátrahúzza, utána lehet tornáztatni, szívesen csinálják maguknak is, tiszta büszkék ha sikerül! ha eseteleg szűkebb a fityma akkor sem rögtön műtét, mi jártunk Bencével a Bethesdába egyszer felszabadították gombos szondával, nem fájt neki, és utána havonta ellenőrizték, torna + körömvirág krém! Műteni csak nagyon szélsőséges esetben műtenek!

most megyek, bocsi ha nem írtam mindenkinek, majd még pótolom!

Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Ildi, még jó :wink: pihizzetek otthon már nyugiban amennyit tudtok :)


Timi, sajnálom a végső cukor eredményt :( de az vígasztaljon, ha most ez jó is lett volna, aki a terhessége alatt cukros, így is úgy is nagyon valószínű, hogy élete során az lesz :( mert a hajlam akkor már megvan!
Nekem is egy barátnőm cukros volt mindkettő terhessségénél, és most igaz tünetmentes, de ő magától tartja valamernnyire a diétát.Néha eszik édességeket is meg több szénhidrátot, de azért a hétköznapokban odafigyel!Ez van :(

Dincus, akkor már hűsölhetsz a szobában :wink: De arik lehetnek a holmik amiket vettél :) A kép pedig rólad tök jó!vagyis a babádról :wink: csak ő még nem látszik, mert eltakarod :lol: :lol:

Mi ma megyünk nagylányommal hűsölni, a Corába :) Ilyenkor tök jók ezek a bevásárlók, jó hüvös van.Szoktunk így ketten menni, hogy kicsit alábbhagyjon a féltékenység!De jót tesz neki :) apa meg itthon marad a törpillával kettesben :wink:
manóci
 
 


Jaj csajok, ez a hőség már elviselhetetlen. Nem aludt senki éjjel. És nappal sem lehet pihenni, mert dől rólam a víz.

Én is utálom a sőrt, majdnem visszajön, de a tejért mindent. Ha ezek után sem megy a szopi, akkor nem ítéljen el senki.
Most a háziorvosom javasolt tejserkentőt a milupától, ami állítólag jobb, mint a laktoherb. Ezt is kipróbálom.

Ildi :)
Nagy az örömöd a kislány miatt, amit meg tudok érteni :lol:
Pihenj is amennyit engednek.

Szilvi :)
Igen, a kádban hűsölés már nagyon hiányzik. De azért naponta többször lezuhanyzom.

Tegnap leesett a köldökcsonk végre. Még egy kicsi maradt benne, de remélem, az is hamar kiszárad.
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Nagyon rossz éccakám volt, illetve az még hagyján, de hajnal 4-től reggel 7-ig nem bírtam visszaaludni! Ment a hasam, már minden bajom volt, szegény apjuknak meg pont korán kellett volna kelnie...mondta, hogy menjek be helyette dolgozni...csak sajna nem tudok programozni! :) Utána azzal jött, hogy ma tutira szülök, mert annyit keményedett a hasam... :) Mondtam, hogy nem, nem, ne is reménykedjen, még nem állunk úgy! :D
Ja, egy kérdés: szerintetek, most hogy lement a pocim, már valószínű, hogy nyílik a méhszájam is? Csak mert elméletileg 30-án néz csak rám a doki, de azon gondolkodtam, lehet bepofátlankodok az ügyeletes rendelésébe. Csak nyugodtabb lennék...
Tegnap képzeljétek vettünk két komódot is! Az egyik 18 volt (de elég nagy: fenyő, sok fiókos) 32-ről, a másik 5fiókos (10.000 ft volt, és mindene fenyő, szal nem bútorlap :D)! Majd ha össze lesz rakva, teszek fel róla képet! Úgy örülök neki, nem hiába rágtam apa fülét annyiszor! :D
Utána elmentünk az Auchanba, mostmár majdnem mind elvertük Emma pénzét (több hónapig gyűjtöttük az új 500-asokat, 100 db gyűlt össze), otthagytunk egy 20-ast! De mostmár majdnem minden van a kórházi csomagba is meg Emmának is! Találkoztunk az áruházban egy párocskával, kb. 1éves volt a lányuk, ők ajánlották a Huggies pelust, hát vettünk egy csomaggal. Próba-szerencse! :D
Timóca! Köszi, hogy megerősítettél benne, hogy lement... :D Olyan furi, mert így valahogy kisebbnek tűnik, elterül mint a nagy Alföld! :lol:
Szilvi! Tök jó, hogy ikrek, mi a baj velük? :oops: Az a szerencsém, hogy oroszlán asszcendens van mellette, így legalább nem vagyok olyan döntésképtelen! És most kapok egy oroszlán baby-t... Kicsit izgulok, hogy 3 évesen már ő parancsol nekem! :lol: Na, ezt persze nem hagyom! :D
Igaz, ezzel a kreditrendszerrel azért sok minden egyszerűbb... Végülis annyi órát veszek fel,amennyit akarok! Azért is maradok nappalis, mert akkor kapok továbbra is egy csomó támogatást, és az előző félévben tökjó átlagom lett...reménykedek egy fincsi ösztöndíjban, Emma miatt is tepertem, hogy minél többet költhessek rá! :D
Ildi! Kíváncsi vagyok a szüléstörténetedre, lehet hogy mindjárt megkeresem... Ha maradok Pesten, akkor nekem is a Szabolcsban kellett volna... :?
De aranyos a családod, hogy ilyen kedvesen megleptek! :D Látod, ők is úgy érezték, hogy csaj költözik mostmár hozzátok! :D
De jó, hogy ennyi tejcsid van! :D Anyukádnak Jázmin az első lányunokája? Akkor biztos Ő is odáig van.
Képzeljétek, az én mamám annyira lányos, hogy amikor megtudta, hogy Emma érkezik, olyan erőre kapott, hogy újra lábra állt (trombózis után)...Már annyira várja! :D
Manóci! Majd csak jövő héten jön a redőnyös, addig még itt a szauna a szobában! Az a lényeg, hogy Emma jövetelére már kész legyen! :lol:
Jó Corázást nektek, igazad van, ilyenkor én is úgy szeretek a sorok között lődörögni! :D

Hűsöljetek ma is minél többet, állítólag megdöntjük a melegrekordot... :shock:

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska: lehet, hogy tényleg szülni fogsz?? A szülésznőtől kérdeztem,mik az első jelek, hogy lassan itt az idő, mikor van az, mikor el kell indulni otthonról, stb... azokat a válaszokat kaptam, hogy a has leereszkedik, lehet sűrű székelési inger, esetleg hasmenés (ez nálad így is van), és fájások, amik egyre rendszeresebbek, és egyre hosszabbak, élesebbek lesznek, bár nem mindenkinél. A nyákdugó távozása, bár ez sem jön ki mindenkinél előbb. a magzatvíz elfolyik, akkor azonnal indulni, de a fájásoknál csak ha rendszeres, és kb. 40-50 sec.ig tart...
Lehet tényleg érdemes lenne a dokit megkeresni??
A komódokról várom a képeket, lehet, én is rábeszélem párom, nézzünk el Kikaba, mert nálunk is minden fenyő. Imádom a fenyőőőt.
Én a vasalást mióta pocakos vagyok, ülve végzem :oops: Tök jó, beteszem a deszkát a tv elé, és egy film közben kivasalok. Bár, így hosszabb ideig tart néha, de kényelmesebb, mint állni.

Nelli: Köldökcsonk lepotty: hurrááá
Depi: ejj, ejj, ne legyél az. Osztozom azon a véleményen, hogy használd ki, hogy kettesben lehetsz a picúrral.
Sör: én az ICE GÖSSER-re esküszöm, 0,33-as (asszem), és citromkarikával nagyon finom!!! Bár, ez nem alkoholmentes :oops:

Manóci: dinnyéből nekem már undorom van, rajtam 1-2 hete végigsöpört a napi fél dinnyeevési láz.. :)
Nálam most őszibarack feldarabolva, fagyival a menő :lol:

Ildi: Bűbájos a kicsilány!! És a fickóid is :) meglepik :lol: annak mindig örül az ember. Várom én is a szülési sztorit.

Szilvih: homeo-s oldalt köszi, találtam is tuti bogyit.
Kíváncsi leszek a dokira, mit intéz UH- ügyben. Viszont, van ennél egy rosszabb dolog, szülésznőm mondta, állítólag dokim augusztus végén szabin lesz :evil: Alig várom a szerdát, hogy kérdőre vonhassam. Ha valós a hír, mérges leszek rá :x

Szylvi: ne aggódj a méretek miatt, bizti minden rendben lesz :)
Homeos bogyit találtam, már csak vennem kell. így a masszázs elmarad, helyette lesz bogyó és málnalevél

Tegnap végre elmentem a babakocsiért :lol: :lol: Nagyon patent, toltam is egy kanyart :lol:
Az éjszaka én sem aludtam szinte semmit. Nővéreméknél töltöttük az éccakát, és elég szűkös volt a hely, vagy csak apa paszírozott a falhoz, nem tom... :? Ráadásul, 1-2 × keresztül dobta rajtam a lábát, imádtam érte, alig bírtam kiszabadulni alóla :shock: és az a meleg...

Most meg anyuéknál, és már megyek is babaruhát mosni. Aztán jön haza apa, és kísérem fogdokihoz. Néha úgy kell őt elvonszolni. Hihetetlenek ezek a pasik, mit össze tudnak parázni az orvosoktól. Biztos vagyok abban, hogy Mi, Nők, 100× szívósabbak, srapabíróbbak, és bátrabbak vagyunk!! Nem véletlen, hogy nekünk jutott az anyaság és a szülés!!

Mit szólnátok ahhoz, ha már mindenki megszült, csinálnánk egy topic-os találkozót? 2007-es babák és mamák találkozója. Mondjuk tavasszal??

Asszem, legközelebb csak hétfőn jövök.
Addig is kitartás mindenkinek a kánikulában, és csajok, aki teheti: CSOBBANJON!!!

Finishelők: drukk, hátha valaki megszül a hétvégén!!

Pussz

Kitta
kitta
 
 


Sziasztok!

Alig élek......utálom ezt a meleget.A lakás már szinte börtön, reggel 9től du 7-ig :( MIKOR LESZ VÉGE?

DINCUSKA :szerintem :)

Lánykám alszik, már lassan 4 órája....ez normális?A melegre tudom csak fogni. Az elmúlt 2 iccaka este 9től, reggel 5ig egyhuzamban alvás volt....remélem ez így is marad (nagggyon naiv vagyok, iga'?)
Feldobok róla egy képet amint kedvenc mutatványát produkálja épp:

Kép

Tagnap ivott végül is cumisüvegből....biztosan nagyon szomjas lehetett, hiszen előtte köbö egy órával ürítette ki az utsó cseppig a cickókat....örültem hogy legalább ez sikerült ebben a sivatagi időben.

Emlékeztek rá hogy anno a terhességemet a toxoplazma fertőzésem miatt aggódtam végig? Végül is egyenlőre úgy néz ki, hogy Eszter egészséges DE felmerült egy másik dolog. Kb 1 hónapja Imikének tüdőgyulladása volt, emiatt rtg-készült.Ott megállapították amit kellett +még azt is, hogy a mediastinum a mellkasban szélesebb mint illdomos.Tovább mentünk, UH-al is megnézte a dokinő, nagy extrát nem látott, csak tippelt, hogy a csecsemőmirigy lehet nagyobb vmivel.Miután az Esztert is megvizsgálta (hasi+koponya UH) a kellő informálódás (toxoplazma) után azt mondta, hogy szerinte vetessünk vért a fiukánktól is, mert lehet, hogy amikor én, akkor ő is elkapta ezt a fertőzést és ezt dolgozza így ki a szervezete......Jövő7en vérvétel, remélem nem lesz semmi baj.Ha nem toxo, akkor újabb rtg, majd ha az sem mutat többet, CT....Nagyon féltem őt, hogy ne legyen semmi komoly baja!!!!!!!!!!!
Kép

Szorítsatok! :cry:

Kép
Kép
petra78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?