Új privát üzeneted érkezett!

Nyusz!

Még nem volt rá időm :( de ami késik nem múli :lol:

A vitaminokkal és is úgy vagyok, hogy megpróbálok tudatosan sok zöldséget és gyümit enni és akkor én is fölöslegesnem tartom a vitaminpótlást.Persze más, ha télen babás az ember(pl.én az elsővel,szóval akkor én is elevitet szedtem egy darabig de szörnyű székrekedést okozott :cry: )

Most ,hogy rajta vagyunk a baby-programon,most csak folsavat szedek egyenlőre,meg a ciklus kb.közepéig E vitamint.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Vitaminról mégegyszer!
A nyitott gerinc kockázatát a folsav csökkenti!
Valószínűleg azért az Elevitre mondják,hogy csökkenti a fejlődési rendellenességeket,mert abban van a legtöbb!
Nekem mindíg vashiányom van(nem eszek húst) tehát nálam azért nem okozott olyan problémát mint Nálatok!(székrekedés)
Sőt!Én Zinánál még + vasat is kaptam injekció formájában!
Alexnál és Zinánál is borzasztó vérképem volt!(vitamint már csak akkor kezdtem + folsavat amikor már terhes voltam)
Most viszont Zalánnál ugye volt időm felkészülni! :roll:
Mint már írtam terhesség előtt 1 évvel szedtem a vitamint és a folsavat!Egész terhességem alatt tökéletes vérképem volt! :)
Pedig húst még mindíg nem eszek!(nem is fogok)

Sziasztok!
Vendég
 


Kép

Merre vagytok lányok?

Azt tudom,hogy Vera nyaral!

Többiek?

Például :
Röné!Rólad már rég hallottunk! :)

Chrissyy!
Veled mi van!

Boeske!
Remélem minden OK!! :lol:
Vendég
 

 
 

Alziza!
Köszönöm, minden rendben azon kívül, hogy egyre rosszabbul tűröm a fekvést. Már elég volt!
Egyébként 1. számú orvosomnál voltam, mert dr G. azt mondta, hogy már ő sem tud mit tenni. De megbeszéltem vele, hogy ha most mégsem sikerülne kihordani a babát, (de sikerülni fog :) )akkor a köv. alkalommal hozzá megyek.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Hát még mindíg nagy a pangás! :(

Boeske!
Örülök,hogy minden rendben!
Tudom,hogy nagyon rossz a fekvés,főleg ha az embernek még van két gyereke!
De kitartás!Lesz ez még jobb! :lol:

Kép
Vendég
 


Alziza!

Köszönöm szépen jól vagyok. Kedden megyünk dokihoz.
Már nem mehetek dolgozni, pedig nagyon jó lett volna még, de a nagyfőnökök azt mondták, hogy nem merik már vállalni a felelősséget, nehogy valami bajom legyen. Megértem őket, csak nagyon rossz itthon egyedül!
augusztus 1-én megyünk 4D-s uh-ra, már nagyon várom, aztán 6-án majd a 28 hetes uh-ra. Ja és július 26-án megyek a védőnőhöz.
Annyit mozog a baby, hogy néha iszonyat. És akkorákat, hogy néha fáj. De amúgy imádom, mikor így kepeszt. És már nagyon várom, hogy a kezemben tarthassam. De eljön majd az az idő is!
Arany szíve, már olyan kiváncsi vagyok rá!!!


Ha ritkábban jövök, az azért van, mert felújítás van itthon. Fürdőszoba, wc komplett csere. Van rumli rendesen. De majd ezen is túl leszünk.


Kellemes hétvégét mindenkinek!!!
Vendég
 


Kép

Chrissyy!
Lakásfelújítás?Hú...,hát aról tudnék mesélni!
Nálunk épp most verik szét az egész lakást! :roll:
Mi a padlásteret építjük be!
De nekem azért szerencsém van,mert most a barátnőmék lakásában lakhatunk!(Ők elutaztak 6 hétre Amerikába)
Így legalább nem a mocskban lakunk!
De így is utálom az egészet!Soha nem lesz vége! :x

Otthonlét!
Az a 106 nap mire a baba születik olyan gyorsan telik majd el,hogy csak na! :lol:
Persze én már könnyen mondom,de én is alig vártam!
Egyébként pont úgy nézett ki,mint ahogy a 4D-s fényképen! :lol:

Hát,jó felújítást!
De azért vigyázz magatokra!

Szia!
Vendég
 


Alziza!

A tavalyi bébink is pont úgy nézett ki, mint a 4D-s felvételen.
Megpróbálom feltölteni neked!

Vigyázok magunkra, megígérem. Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bár úgy tűnik most csak Chrissyyvel levelezek!

Chrissyy!
Nem tudom mit írjak most!
Nagyon édes baba! :(
De biztosan a mostani babátok is legalább ilyen édes! :lol:

Szia
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentem megjöttem a nyaralásról.
Bár az idő nem volt túl jó, de ennél pihentetőbb nyaraláson még nem vettem részt. Reggel 8-9 körül keltem, reggeli után pici pihenés, rövid séta a parton, ebéd, ebéd utáni alvás, séta a parton, délutáni alvás, társasjátékozás, séta és alvás.
A Parttól 80 m-re voltunk, kevés volt a túrista, 3-szor viszont sikerült fürdeni is, de csak derékig mertem bemenni.

Szóval tudom mindenkinek ajánlani Balatonberényt, ha csendesebb, phenősebb nyaralásra vágyik.
Az a szar, hogy holnaptól újra hajnalban kell kelni, be kell menni dolgozi ebben a kánikulában.

Alziza!
Sajnálom ami a kutyusoddal történt, engem is megviselne az én kedvencem halála.
Arra gondolj, hogy az a jó neki, hogy Ők automatikusan a mennyországba kerülnek.

Panny!
Sok sikert a programotokhoz, a köv. hónapban zebrát szeretnék látni nálatok, vagy gólyát.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Vera!

Örülök,hogy megjöttél!
Annak is örülök,hogy minden rendben Veled és Babócával! :lol:

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!

babóca jól van, én nem annyira: eddig csak émelyegtem, ma a róka is meglátogatott, minden előzmény nélkül. Nem is tudtam elindulni a munkahelyemre. Lehet hogy a manó sem akart ma dolgozni? Az émelygés most is megy ezerrel, a kaja látványától is rosszul vagyok.
TUDOM, HOGY EZ JÓ JEL, DE VALAHOGY KIHAGYTAM VOLNA ÉS MARADTAM VOLNA AZ ÉMELYGÉSNÉL!!!!
Kicsit félek, hogy a doki mit lát majd a most szerdai UH-on, drukkolj!
Mikor utaztok el nyaralni?
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Hát a lakásfelújítóknak sok türelmet és kitartást kívánok, lényeg a végeredmény. Nekünk is költözni kéne nagyobb házba, fogalmam sincs hova teszem a kiságyat, ha a baba születéséig nem jön össze.

:shock:


Ti hogy álltok a rosszullétekkel.
(Na ebben a pillanatban jöttem vissza, mert a fentiek leírása után kimentem a mosdóba és kijött az az egy pohár víz is amit ma ittam.) :(

Tegnap is fergeteges látvány lehettem, amíg a párom a fürdőbe bezárkózott, addig én a szemetesbe dobtam ki a reggelit. Legjobb fogyókúra, még nem is híztam semmit.
A szagoktól meg végképp kivagyok. Minden büdös.
Most nem tudom, hogy az utro rásegít-e a rosszullétre vagy nem. Mindenesetre bizkodom, mert az első és harmadik terhességemnél szintén nagyon rosszul voltam és lett belőle baba, remélem most is így lesz.

A vitaminokkal kapcsolatban még annyit, hogy Czeizel még javasolja a jódos víz fogyasztását. Jodicum ásványvíz pont ilyen (Tescoban és Corában lehet kapni). Bár most éppen van egy negatív tapasztalatom, mert a bontatlan palackok teljesen bealgásodtak. Tehát most a muskátlik itták meg nálunk az ásványvizet
:D

babicskó
 
 


Sziasztok!

Vera!
Mit látna a doki?Egy egészséges kismanót!Hiszen az jó ha látogat a róka! :roll:
És ez már a 10.hét!Hurrá!!

Mi szombaton indulunk nyaralni!Eredetileg pénteken indultunk volna,de rájöttünk,hogy hülyeség!Tömegnyomor lesz kifelé a városból!Úgyhogy,maradtunk a szombat reggelnél!
Ráadásul most bevásárolni sem tudok,mert szerdán vagy csütörtökön lesz új autónk,a régit meg már eladtuk!Így mindenképp csak a szombat jó!


Többiek :?:
Hol vagytok :?:

Sziasztok
Vendég
 


Szia Babicskó!

Látom közben írtál Te is!

Mint mondtam a róka jó!
Én Zalánnal az első 4 hónapban voltam totál rosszul!
Van ami úgy megmaradt bennem,hogy még most sem bírom!Pl. rózsa illatú öblítő,tusfürdő,szappan! :oops:
Pedig azelőtt szerettem!
Az érdekes az,hogy ilyen se Alexnál,se Zinánál nem volt!

Kitartás!
Nekem pl.mindíg jó volt rá valami hideg!Pl.fagyasztott eper vagy jégkocka,fagyi!Ezek jól estek!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Babicskó!
A szagok engem is kínoznak. Tegnap vettem kolbászt, ami az egyik kajába kell, ma már a hűtőt nem tudom kinyitni miatta.
Nekem eddig a sajtos dolgok jöttek be, mostanában a paradicsom is jó. A fagyit messziről elkerülöm, pedig 3 féle van a fagyasztóban.

Alziza!
Mi múltkor pénteken indultunk útnak az M7-en, és egyes szakaszokon 30 km/h-val lehetett csak menni. Szerintem is jó ha szombat reggel indultok útnak. Nagyobb kocsit vettetek? A páromnak mostanában folyton ez a mániája, h. nem fogunk elférni az 5 személyes a kocsinkban 1 gyerekkel :lol: . A múltkor majdnem hagytam magam rábeszélni egy renault scenic-re, ami hatalmas autó, de drága egy kicsit (bár kétségtelenül nagyon szép).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok! Kép

Zalán ma délelőtt 9.30-tól 11.20-ig aludt és most már megint alszik!Peig itt a lakásban hűvös van! :)

Vera!
Nyugtasd meg a párod,hogy elfértek 3-an egy 5 személyes autóban!
Mi ugyan úgy 5 személyes autót vettünk most csak kombit!
Egy Ford Focust!
Hátul elfér benne a 3 gyerekülés és a kombiba jobban lehet pakolni mint az egyterű!be!A férjem ezt már jó idelye tervezi,szerintem az összes autót végig nézte már!
E mellett döntött!
Csak most még Zalcsinak is venni kell egy másik gyerekülést a hordozó helyett!Bár még abban is kényelmesen elfér,egyrészt mert nem egy nagy méretű gyerek,másrészt nagyobb méretű a hordozó,mint az átlag!De nem tud benne ülni és ez már hosszabb úton zavarni fogja! :roll:
Hát ez van!
Írtam Neked e-mailt!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok Csajszik!

Alziza! Mostmár nem csak egy lejány van a vidéken :lol: :lol: ....megjött Vera!!! Alziza egyedül élesztgette eddig a topikot. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Üdv Vera!!! Pont jó idő volt rátok, nem kellett akkor megperzselődni. :):):)

Nékem meg úgy fáj a hasam hogy csak no. Úgy néz ki meglátogat a moszkvai nagynénikém a vörös térről. Itt az ideje, jöjjön csak, mihamarabb, nagyon remélem utoljára fogom látni. :lol: :lol: :lol: Na jó, augusztusban még egyszer ha nagyon muszály megjöhet. :)

Képzeljétek el, nagyon meg vagyok ilyedve. Sajnos a hátsóudvarba a szárazkórók és fák között előjöttek patkányok. Vagy a szomszédból nem tudom. A lényeg hogy pont ott van a kutyaház. Az egész drótkerítéssel körbe van véve. Tettünk ki mérget, a kutyát meg kicsuktuk. De ez már 3 napja volt. Most reggel a kis dögöm meg felhozott a teraszra egyet, megmutatni hogy mit fogott. Majd szívrohamot kaptam, a mérgezett patkányt nyammogta a kiskutyám. Nem harapta úgy ketté hogy vérezzen, csak úgy nyálazta és ropogtatta a csonjait. Már anyósomat riasztottam hogy nézze meg él-e a kis bolondom. :shock: Reggel itattam vele tejet, hazaérek beletunkolok egy litert megint.
Nagyon be vagyok rezelve nehogy meghaljon nekem, elég volt így is ennyi szenvedés erre az évbe. :(
Na remélem nem sírva írok legközelebb ide........

Puszi nektek
Millió Ölelés

Nyusz 8)
nyuszifülû
 
 


NYusz!

Írok mindjárt privit! Olvasdd el, fontos!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Írtam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nyuszifülû
 
 


Nyüszifül!

szerezz be K vitamint. Én úgy tudom a patkányméregben véralvadásgátló van, amiatt öl, a K vitamin pedig pont a vérzést állítja el. De inkább beszélj egy állatorvossal.
Nekem nagyon bevált a bio egérírtó. Szerintem patkányra is jó. Egy kartonpapírt jól be kell kenni a ragasztóval, közepére egy db sajt, és olyan erős a ragasztó, hogy nem tud belőle kijönni és elpusztul. Bábolna Bio egérfogó, ez a neve, azért bio, mert egy szintelen szagtalan ragasztó, semmi méreg.

Őrület, ezek a pasik. Én is amint bejelentem, hogy terhes vagyok, a párom új autó után néz.

Alziza: esetleg nézzétek még meg a Citroen Berlingot, Pegaeu (nemtom hogy kell leírni) Partnert, Fordban is van valamilyen fanztázianéven hasonló. Igazi családi autó, magasan vannak az ülések, így nem kell mélyre hajolni a gyerekekhez, az 5 éves gyerekem is állva elfér benne, csomagtere hatalmas, én nagyon megszerettem, és nem is drága.
A R. Scenic is szép autó, volt egy balesetünk egyszer, egy scenices belerohant a 80-al az álló kocsisorba, a kocsi totálkáros lett, de a pasinak semmi baja, tehát engem meggyőzött, h. biztonságos.

Nem szoktam más topicokba írni mostanában, de pár hete egy védőnős topikban megkérdezetem, hogy lehet-e védőnőt választani ill. kötelező-e védőnői szolgáltatást igénybe venni. Két kérdés, ennyi. Olyan pocskondiázó válaszokat kaptam (2 védőnőtől), hogy csak lestem. A ti pozitív, segítőkész és lelkes válaszaitok után olyan rossz volt tapasztalni, hogy ilyen emberek is vannak :evil:

babicskó
 
 


Sziasztok!

Babicskó!
Hova írtál? Szégyellhetné magát az a védőnő, aki egy kismamát pocskondiáz!!!!!!!!!!! FUJ! :x

NYuszifül!
A Bábolna Biosat nagyon közelről ismerem :) , nem tudom, hogy a patkányt megfogja-e, az egérre nagyon jó, de kutyák is előszeretettel bele szoktak ragadni ha úgy rakják ki, bár ez kétségtelenül méregmentes. (Ecetes olló meg igenis létezik :) )

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Köszi a tanácsokat!!! :):):)

Babicskó mi volt? Mesélsz?

Vera de ugye nem dolgozol már ott????? (vegyszerek miatt kérdezem)

Ja ragasztós dolog nem jön be, nagy bundás kutyikám van, abból már tényleg csak ecetes ollóval szedhetném ki. :):)


Csók!!!!


Nyusz
nyuszifülû
 
 


Kép

Végre!
Van élet a topicban :lol: !

Nyusz
Szerintem vidd el dokihoz a kutyádat!

Más topichoz!
Én is írtam egy újba!Apám....,mintha ott sem lettem volna!

Lányok!
Segítsetek nekem!
Ugye most verik szét a lakásunkat és csinálnánk a padlásteret!
Tegnap közölték,hogy nem kapunk engedélyt! :evil:
Illetve olyan feltátelekt akartak szabni ami kb. +3 millió forint költséget jelentene!Mondtuk,hog ennyink nincs!Azt mondtá,ha nincs pénzünk ne építkezzünk!!!! :evil:
Ide most egy csomó csúnya szót írnék!.............................................
Tehát a kérdésem a következő!Tudja e valaki,hogyha engedély nélkül építjük akkor mennyire büntethetnek?
Mert valahogy muszály beépíteni!
Csak tudnám,hogy a körülöttünk lévő szomszédok,hogy kapták meg?Vagy lehet,hogy ott sem kért mindenki?

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza: A jogiforum.hu oldalon jogi kérdésekben kaphatsz tanácsot. A magánvéleményem az, hogy Magyarországon még nincsenek komoly szankciók. Tehát én mérlegelnék egy bizonyos kockázatot. Vissza úgyse fogják bontatni a tetőteret (amennyiben tényleg biztonságos).
Ha valamelyik szomszéd feljelent vagy te kérsz használatbavételi engedélyt az önkorm-tól, akkor azt valószínű megkapod, de lehet hogy valamekkora bűntetést kiszabnak.
Ha nem kérsz használatbavételi eng-t, akkor nem is tudnak róla. Ez csak ahhoz kell, hogy a tul. lapon bejegyezzék, hogy nagyobb nm lett az ingatlanod. (meg szoc.polhoz ill. hitelhez, ha ezeket igénybe veszed).
AZ egyik szomszédom is engedély nélkül építette be a tetőtere egy részét, ő megkapta rá a használatbavételi eng., viszont a garázst szintén eng. nélkül építette, arra az oldalfalak elbontását rendelték el, már rég lejárt a határidő, még mindig nem bontotta el.

Vera, Nyusz: A nők lapja caféra tévedtem. Feltettem a két kérdést, erre a két védőnő jól kitárgyalta, hogy mennyire elegük van az olyan kismamákból mint én, akik a szabadságjogukkal már nem tudnak mit kezdeni, és biztosan takargatni valóm van, azért nem akarom beengedni a védőnőt (erre eseteket felsoroltak, hogy igazukat állítsák), és majd a vezető védőnő fog a hatósággal kijönni rám és meg is fogom érdemelni ezt a szégyent stb stb.
Szerintem dilis volt a két nő vagy csak nagyon rosszindulatú.

A kerületi védőnővel nincs jó kapcsolatom, ezért kérdeztem meg, hogy még mindig nem lehet-e védőnőt választani. Ezen miért kellett így megsértődni, nem értem.

Kutyus jól van?

babicskó
 
 


Alziza!

Szerintem kérdezz meg egy jogászt erről, hogy mekkora a büntetés, meg milyen szankciókat vethetnek ki rátok.
A másik dolog, hogy ismerőst kéne keresni a kerületnél (sajnos nekem nincs ilyen, ha lenne feltudnám ajánlani a segítséget).
Viszont van egy jó ügyvéd ismerősöm a IV. kerületben, ha gondolod megadom a számát (hátha neki van ismerőse a polg. mesteri hivatalban és így könyebben el lehet intézni a dolgokat).
Nálunk anno sikerült elintéznie (egy telefonnal) , hogy a lakás vásárlásnál ne keljen 10 % foglalót leraknunk az építtetőnek csak 5 %-ot.

Babicskó!
Lassan nekem is fel kéne keresnem a kerületi védőnőt (nálunk állítólag rendes), csak azt nem tudom, hogy a kiskönyvet Ő vagy a doki adja ki. (Mondjuk olyan papírom már van, hogy dobod a manó szive, lehet hogy ez elég?)


Nyusz!
De sajna még ott dolgozok, megpróbálom a vegyszereket kerülni, meg igazából irodai munkát végzek.
Kutyusod?Eszembe jutott mégvalami: a másik fórum ahol levelezek van egy aranyos állatorvos nő (Ő is babát vár), ha gondolod megkérdezem tőle is, hogy mit javasol.


Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Tényleg, Alziza, melyik kerületben laksz?

Vera: A védőnőhöz jobb esetben az orvos ad egy beutalót, hogy kéri a terhesgondozásba vételedet. Ha nem adott, akkor elégnek kell lenni az uh-s papirodnak Én várok a 12.heti uh-ig, és csak utána keresek egy védőnőt. A védőnő adja ki a terhes kiskönyvet, és kiállít egy kartont rólad. A kiskönyvbe írják bele a vérkép, uh. adatait, vérnyomást ,testsúlyt, már amennyiben vezeti az orvosod (a nővéremnek senmmit se jegyeztek bele, a Klinikákán helyben vezettek neki egy kartont).

Első gyereknél még hasznos a védőnő, terhesség alatt vérnyomást, testsúlyt mér, vizeletet néz tesztcsíkkal, később doplerral szívhangot hallgat. Kb 4 hetente rendel vissza, illetve a lakásodra is kimegy, hogy "terepszemlét" tartson. Ha megszületik a baba, 48 órán belül kimegy a lakásodra, mikor hazamentél a kórházból. Majd jön hetente, később 2 hetente, majd havonta 1-2 éves korig.


És majd idővel kiderül, hogy mennyire alakul ki bizalmi kapcsolat köztetek. Valamint érdemes tudni, hogy a védőnői szolgáltatást nem kötelező igénybe venni, illetve csak annyit kell megengednek neki amennyit te is akarsz (Pl. ha nem akarsz előtte szoptatni, nem kötelező, vagy nem akarod, hogy ő öltöztesse, pelenkázza a babát nem kell megengednek (engem azzal oltott a védőnő, hogy köteles vagyok engedni neki)

babicskó
 
 


Nyussz: kalózkodom... olvasgatlak benneteket...
Nálunk is voltak patkányok.. az előző helyen Római fürdőn ahol laktunk, mert közel volt egy mocsaras terület és ott éltek a rohadt dögök... szóval én kihívtam az ANTSZ-t, ők olyan zárt dobozban helyztek ki patkánymérget, amihez a kutya nem fér hozzá, és a kisgyerek sem. Szóval ne kísérletezz magad, mert ráadásul mérget ki sem tehetnél csak úgy, mert büntetik... de mindegy, nem ez a lényeg. Anno hívtam az állatorvost, mert a kutyám (újfoundlandi) nagy büszkén hozta az általa megfogott patkányt a szájában és letette az előszobába a szőnyegre elém, várva a dícséretet, hogy ő milyen ügyes kutyus... na szóval az állatorvos azt mondta, hogy más betegségeket is terjeszt a patkány, amitől a kutyus nagyon beteg lehet. Nem csak a méregtől.... hívd fel a dokit, mondd el neki, hogy mitől tartasz, aztán sztem szólj az ANTSZ-nek. Nálunk vannak erre specializálódott részlegek, akik a mérgek kitételét szakszerűen elvégzik.

Puszi mindenkinek! És boldog babavárást a rókák által látogatott hölgyeknek! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Vera!
Már próbáltunk egyezkedni!Nem megy!
Ismerős is próbált segíteni,de álítólag az a pasi egy bunkó!
Senki nincs vele jóba az építési osztályról!

Ez úgy volt,hogy az építészünk megrajzolta,beszereztünk minden papírt és a férjem beadta a papírokat!
Mi a felújítást alul kezdtük el!Csőcsere,fürdőszoba átalakítás stb.
Ezek a munkálatok az engedélytől függetlenek!
Tehát papírok leadva,mondta az ügyintéző,hogy minden rendben lesz Ő 1-2 héten belül ki is adja az építési engedélyt!
Múlt héten kaptunk egy papírt az önkormányzat főépítészétől,hogy a tetőablakok nem jók menjen be az építészünk!OK!
Tegnap beszélt a férjem az ügyintézővel,hogy akkor jönne ma terepszemlére!De délután telefonált az építészünk,hogy a főépítész nem fogja megadni az engedélyt!Mint kiderült(amit a mi építészünknek tudnia kellett volna)Előszőr a főépítésszel kellett volna beszélni és utána tervezni!Mivel nem így történt elkezdett szivatni!(bocsi)
Olyanokat talált ki,hogy a mi építészünk is csak nézett!
Cseréljük ki a tetőszerkezetet!A statikus mindent rendben talált vele!
aztán szigeteljük körbe az egész házat!Minek?Egyrészt nincs köze a padlástérhez,másrészt semmi baj a szigeteléssel!
Cseréljünk nyílászárókat!2 hónapja cseréltünk!
A lényeg az,hogy olyan feltételeket szabott amiket most nem tudnánk megcsinálni!A szoc.pol. amit felvennénk az sem fedezné!
Egyezkedni nem lehet már próbáltuk!

Babicskó!
Azt gondolom,hogy nem bontatja el!Akkor mi lesz a fejünk felett?
Statikussal nézettük semmi baja!
Egyébként a kertünkbe nem nagyon látni be az ablakok a belsejébe néznének!
Egyébként a IV. kerületben lakok!

Védőnő!
Ő adja a kiskönyvet!Én összesen 2× voltam nála!(nagy élmény)Megmérte a vérnyomásom és a súlyom!Ennyi!
Ő egyszer jött hozzánk amikor hazajöttünk!Egyébként a miénkell nincs sok baj,aranyos csakhát nem annyira bírtam amikor a 3. gyereknél megpróbálta elmagyarázni,hogy mit hogy csináljak!
Na mindegy!
Nekem egyébként a kiskönyvem tök üres!Illetve szülés után belepecsételték a 4 pecsétet aminek meg kell lennie!
Erre figyeljetek,mert ez kell az anyaságihoz!

Sziasztok
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Köszönöm a jótanácsokat!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Összlétszám pati téren 6 darab. Tegnap nem találtunk semmit. Szomszédunk a multkor nagy szájjal jött hogy tőlünk mennek át őhozzá, szerintem meg tőle jönnek mihozzánk (hátsóudvarba). Ez a dobozba rejtett méreg nem is rossz.
De ha tilos, akkor hogy lehet kapni? :shock: :shock:

ÚÚ Úgy szúrkál a hasam.................


Vera!!! Nem lehetne rögtön eljönnöd onnan???? Ugye tudod hogy az ilyen dolgok a méhlepényen keresztül közvetlenül szívódnak fel? ( okos doktorbácsi szerint) Nekem a dokim is mondta hogy lehet hogy itt nálunk a cégnél is beszívhattam valamit(cipő), és vannak esetek amikor már késő a kismamát kiírni táppénzre mert már beszívta az anyagot, de ő azonnal kiírja őket. Nem kell ahhoz a termelésben dolgozni, én is irodán vagyok. Ne haragudj hogy okoskodom, de aggódom érted!
Nem ajánlotta fel a dokid hogy kíír, vagy ha mész gondozásra írasd ki magad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Védőnő: Hm........ azé gáz. :shock: :shock: :shock: Nem lehet hogy egy anyuka ösztönből tudja mit hogyan kell a babájával csinálni, és nem köteles végighallgatni (nézni) a védőnő akcióját? Tényleg kötelesek vagyunk neki engedelmeskedni??? Sztem nem? És ha nem engedelmeskedünk? Rossz családi környezetet ír be a kis aktájába, vagy mit csinál, kiuszítja a családvédelmist hogy nem engedelmeskedik neki a kismama,??? Tényleg hogy van ez??????


sok puszi!!!
Nyusz!!!



iwiw: angyalkáink az égben
nyuszifülû
 
 



Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Nálam nem sikerült megnyitni az oldalt innen, hátha így sikerül.....:

www.pointernet.pds.hu/ujsagok/agraragaz ... ag-18.html

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lecsekkolam.... így már működik... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:
Mandalaaaa!!! Köszönőőőmmmmm!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Miket nem találsz......

Ha már csoportosan tudunk tanácskozni, lenne egy kérdésem állattal, vagyis bogárral kapcsolatban: Hátha valaki tudja a rejtély nyitját. :lol:
Hogy kerül a cserebogár a falba???????????
A dög állandóan kaparja belülről a falat, aztán egy k....va nagy lyuk a frissen meszelt falon kirepül, aztán megdöglik.
De egyáltalán hogy kerül bele egy ilyen jószág egy több mint 15 éves ház falába??????? :shock: :shock: :shock: :shock:
Megáll az eszem. :wink: :lol:
nyuszifülû
 
 


Nyuszi: telefonos segítséget vennék igénybe... őszintén... gőzöm se!!!! :roll: :shock: :o

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kép

Nyusz!
Azért ennyire nem kell véresen komolyan venni a védőnőt!
Mondom én kétszer voltam,nem havonta!
És összesen egyszer volt kint!Feltette a hülye kérdéseit!Hányszor eszik a gyerek,hány kiló,miért tápszert?Szerinte biztos nem jól csinálok valamit,és elkezdte magyarázni,hogy szoptassam a gyereket!Akkor felvilágosítottam,hogy hiába és ezt már Zinánál megbeszéltük nekem nincs tejmirigyem vagy nagyon kevés(emlő hypoplázia,elég ritka!Persze miért ne én legyek az?)és ha megfeszülök sem lesz tejem!Soha nam is volt! :( :x
Akkor azt magyarázta hogy fürdessem!Mivel gondolom nagyon "barátságos" voltam nem jött többet!
Pedig nagyon nincs tájékoztatva mert a gyerekorvosom nem az akihez tartoznánk!Így a védőnővel nem találkozik!Én pedig egyáltalán nem találkozom semilyen védőnpvel,mert a doki kijön mindíg!Az oltásokat is itthon kapják!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza, neked a védőnéniddel szerencséd van. Az enyém elég buzgó volt, és annyiszor rendelt vissza ill. jött ki amennyit írtam.
Illetve a második gyerekem születésekor mondtam neki, hogy tudok szoptatni, tudok köldökcsonkot ápolni stb., én nem igénylem, hogy jöjjön hozzám lakásra (mellesleg decemberben született a fiam, és nem akartam, hogy valamilyen bacit behozzon a lakásba. Elvégre ő egy nap csomó gyerekhez kijár, ovódákba bemegy, utánna az utcai ruhájához hozzáfogja a pár napos gyerekemet- persze ezt nem mondtam neki). Erre ő teljesen megsértődött és idővel annyira bepörgette magát, hogy amikor vittem oltásra beszólogatott, vagy köszöntem és nem köszönt vissza stb. Egyébként a gyerek kartonján alá kell írni, hogy nem kérsz védőnői látogatást. Ehhez ő ragaszkodott (pedig én csak annyit kértem, hogy ne jöjjön olyan sűrűn, de végül már nem is bántam, hogy lemondtan az egész "szolgáltatást"). Talán én ott rontottam el, hogy ajándékokat adtam és talán pénzt is míg jött az első gyerekemhez és mikor terhes voltam a másodikkal, talán ezért "ragaszkodott" hozzám?

Alziza: hát igen egy főépítész kisisten az önkormányzaton. Ha szocpolt is felvesztek, akkor viszont kellenek az engedélyek sajnos.
A fővárosi önkormányzatnál érdeklődjél, hogy kinél fellebezhetsz, de sajnos az hónapokat vesz igénybe.
Mindenkéle hőértékeknek meg kell felelni, gondolom azért mondták a szigetelést. Mi építkezésen gondolkodunk, 38-as téglából, erre az önkormányzaton azt mondták, hogy a 38-asat le kell dryvitozni, és 44-esből építsünk.

Nyusz. Gratula a fogáshoz! Macskád nincsen??? Nagyok a patkányok? Én nem vagyok ijedős, de még a döglöt egértől is megijedek (férfimunka nálunk a kukáig való eljuttatása).

Mandala: Gratulálok, látom kislányod lesz! Hogy bírod nagy pocakkal ezt a meleget??? És melette a pici gyerkőcöket? Nagyon nehéz lehet.

babicskó
 
 


Mi ez a pangás kéremszépen :lol: :lol: :lol: :lol:

Babi! Minden féle van közöttük, de szerintem csak volt........(koppp kopppp ) :)

Na tényleg megjött amit vártam. :lol: Most először örülök neki. :lol: aztán hajráááááááááááá!!!!! :lol: :lol:


Alziza! Hál nekem szerencsém volt. Az enyém annyira nem kijárós, mert iskolába tanít még, másik faluba is "véd" és látogat, és még alpolgármester is. Ezt már akkor tudtam meg mikor jól leócsároltam a falut, hogy innen csak menekülni lehet olyan nagy rakás............ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


A múltkor tettem fel egy címet, amin nagyon jó előadásokat lehet nézni. Na találtam egyszerűbb változatot is:
http://www.stud.u-szeged.hu/Arvai.Zolta ... ntudas.htm
(hogy kell oldalt beilletszteni ide???) :shock:

Csók a homlokotokra!!!!!!!

Pusz
Nyusz

Ja tök jót röhögtem ma. Kérdezik a kolléganőim hogy de sokáig maradok, nem megy a buszom. Mondom ó nem, eljön értem a férjem anyósa. :shock: :shock: Hirtelen csend és kérdőn megkérdezi az egyik: az anyukááááddd???? :lol: :lol: :lol: Kicsit már le voltak amortizálódva. Hi. :lol: :lol: :lol: :lol:

ÉS KITARTÁST EBBEN A HŐSÉGBEN!!!!!!!!!!!!!!!!!
nyuszifülû
 
 


ÁÁÁÁ sikerült...:):):) Profi vagyok :oops: :lol:
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Este beszéltem egy ismerősöm ismerősével aki építész és műszaki átvevő,de nem itt nálunk!
Ő azt mondja,hogy adjuk be úgy a kérelmet ahogy a főépítész akarja de csináljuk meg úgy ahogy eredetileg terveztük,aztán kérjünk fennmaradási engedélyt!Mert ez szerinte is szivatás!
De a másik topicban egy lány küldött egy jogszabályt!A szerint így is úgyis megbüntetnek!
Fogalmunk sincs mit csináljunk! :x :x

Nem tudom mennyi esélyünk van megúszni ha nem kérünk engedélyt!?
Viszont ha új tervet adunk be akkor az új eljárást jelent!
Az idő pedig sürgt mert ugye szeptemberben a barátnőmék hazajönnek és nem maradhatunk tovább!Nehezen férnénk el tizen egy lakásban!Albérletet meg ki az a hülye aki kiad 3 gyerekkel 1-2 hónapra??

Komolyan mondom fel tudnék robbanni!
Mi lenne ha házat akarnánk építeni?

Sziasztok :x
Vendég
 


Jaj,az a smile a végére véletlen volt!
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy vagytok, örömmel állípítom meg, hogy azért már van jó néhány kismamánk itt a topikban! :D

Igazad van Alziza, nem nagyon voltam "itt" mostanában.

Rengeteg a meló bent, itthon meg nem visz rá a lélek, hogy ismét géphez üljek. Leeresztettem, nagyok a hangulatváltozások, sok a sírós nap :( Szervezet meg nem akar helyrerázódni, pedig már 4 hónap eltelt...
Sajna még semmi, pedig már nagyon örülnénk egy pozitív tesztnek...

Most hétvégén megyünk nyaralni :P , remélem ez egy kicsit ismét helyrebillenti a lelki egyensúlyomat. Már úgy várom, mint a messiást. Hiszen tudom, hogy amíg ilyen feszült vagyok, a melóhely is elég bajos, addig kicsi az esély a babára...

De nem vesztettem el az optimizmust, bízom benne, hogy hamarosan jönni fog az a várva várt baby és most majd minden rendben lesz!

Hova mentek nyaralni Alziza? Egy hétre? Mi péntektől péntekig leszünk. Biztos azért nagy itt a pangás, mert sokan szabadságolnak. Ebben a melegben az a lehető legjobb, amit teht az ember.

Balatonberényt én is tudom ajánlani. Igaz már tizen... éve jártam ott, de tényleg jó, nyugis hely (már annak aki ilyenre vágyik).
Nekem kifejezetten jó emlékek kapcsolódnak oda :lol: :lol:

Én is osztom az elevites véleményt. Én eleinte tiltakoztam, azt mondtam, hogy nekem tökéletesen rendben volt a laborom, nekem nem kell mesterséges vitamin. Aztán miután a 2. dokim is ajánlotta, május végén elkezdtem. De neem is megnehezít bizonyos dolgot :? nem baj, most egy 100-t vettem, ezt még beszedem, aztán akármi lesz, több nem nagyon kell. Én addigra feltöltöm a szervezetem :)

Na megyek, megpróbálom még túlélni a hátralévő két napot a melóhelyen...


Babások, vigyázzatok magatokra! Persze a többiek is magukra!

Aki most készül nyaralni, annak pedig jó kikapcsolódást!

Pusz:

Rönééé



Kép
röné
 
 


Sziasztok! Kép

Azt hiszem ez a kép hűen tükrözi mai állapotomat!
Zalcsika éjjel 1/2-1 óránként fent volt!Most bezzeg alszik! :roll:

Röné!
Örülök,hogy jöttél!Tudom,hogy nem egyszerű most Neked!
De a nyaralás biztos jót tesz majd! Kép
Az Elevit jó!Szedd csak!
Neked egyébként néztek hormont?Lehet,hgy már írtad csak nem emlékszem! :roll: Annyira a hülye padlástéren agyalok! :evil:

Mi Balatonszepezdre megyünk 10 napra!Ott van nyaralónk!
Ti?Hova?

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok ezt a csirke kopasztó hőséget? Az irodámban nincs légkondi, ventillátor, ablak zárva, hogy ne dőljön be a meglévő 36 fokhoz még 4.....
Lóg a nyelvem, izzadok mint a ló, nem bírom............
HELP ME! Segítsetek VUKNAK A KISRÓKÁNAk :cry:

NA jó ez csak egy kis hiszti volt.

Alziza!
Szerintem aludj te is Zalánnal, kérd meg a másik 2 manót, hogy olvassank, tévézzenek, ne fordítsák fel a lakást amíg alusztok.

Röné!
Hamarosan biztos, hogy jön a manód, csak ne akard görcsösen!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Röné, Nyuszifül, akkor mostantól neketek nagyon szorítunk, hogy összejöjjön a baba. jövő májusra júniusra meg is születhet (szerintem a legszebb hónapok babaszületéshez).

Éppen gondolkodtam tegnap, milyen rossz lehet ekkora hőségben nagy pocakkal. tegnap mondták a hiradóban, hogy átlagosnál több szülés indul be a meleg miatt (bár szerintem egy részét beindítják).
Vera : kitartás, szörnyű lehet ez a meleg. A mosakodás, vizzel spriccelés jót tesz! Én ablakokat bezártam, redőnyök le így 27 fok van.
Amikor leteszem a fiamat aludni a klímát is bekapcsolom.
Még a kutyát is behoztam a kertből, mikor kimentem , hogy megnézzem mi van vele, úgy állt mint egy zebra a sivatagban, teljesen bekómálva.

Alziza miért nem aludt a kicsi? Szerintem nem biztos, hogy bűntetést kapnál, valamint az ellen is lehet fellebezni, hivatkozva hogy 3 gyereked van, gyesen vagy (vagy részletfizetést kérni) stb.
Képzelem milyen rossz lehet, hogy valamit elterveztetek, erre keresztbe tesznek.

A mai napra is meg volt az izgalmam. Fiam biciklizni akart, de a lába a pedál és a tengely közé becsúszott és beszorult. Sehogyan se sikerült kivennem. Gyerek visítva sír, később már én is , lába ellillult,
a kontra fék miatt nem lehetett a pedált visszatekerni, ha előre tekertem akkor meg annál jobban beszorítottam a lábát. Gondolkodtam, hogy mentőt vagy tűzoltót hívjak, végül "csak" az apját, hogyan tudnám kiiktatni a kontrát, közben már annyira beszorult a gyerek lába, hogy ellentétes iránybe kellett húznom a pedált, mert teljesen elszorította volna a lábát.
Végül engedhetett az anyag a sok húzásnak, mert nagy nehezen sikerült kihúzni a lábát, kicsit megsérült a bőr, gyorsan hideg vízzel beborogattam, mert fájt szegénykémnek. Most már jól van szerencsére. :P

Mindenkinek kitartást ebben a melegben! Nyaralóknak kellemes pihenést!

babicskó
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az UH-ról:
A manó jól van, dobog a szíve.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Sajnos méret adatokat nem adott a doki, de a fejátmérő alapján 11 hét körülinek becsülte.
A 12. heti részletes UH-ra 30-án kell menni.

Szerintem mozgott is és úgy mozdult mindig, hogy csak a feje búbját mutatta nekünk.

Nagyon boldog vagyok! A doki szerint a babó megfog maradni, és az nagyon jó jel, ha émelygek és hánytam!!!!!!

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy regényt és eltűnt!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!

Babicskó!
Sajnálom a kisfiad!Szegény biztos nagyon fájhatott neki,ráadásul meg is ijedhetett! :?
Arról,hogy Zalán miért nem aludt fogalmam sincs!Igazából nincs fent ilyenkor teljesen,csak szenved szegény! :roll:
A légkondi nálunk is megy! :)

Vera!
Hurrá!!!!!!! Kép
ÍroK e-mailt!

Jó éjszakát!

Kép
Vendég
 


Vera
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nyuszifülû
 
 


Sziasztok,

Köszi mindenkinek!

Ma délután megyek védőnőhöz (rendes volt, mert elvállalt a 2 hetes nagyszabija előtti utolsó napon). Nem akarok még 2 hetet várni a kiskönyvre.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Én is voltam dokinál. Elvállalt. Szerencsére az én babám is jól van, 27 mm a CRL (fejtől farig), szív dobogott, mozogni nem láttam, de a szíve ver, és a doki szerint ez a lényeg. Pont megfelelő a mérete is a terhességi hétnek. :P
Attól viszont lehidaltam, amikor fizetni kellett, fél évvel korábbi tarifához képest 60%-os áremelés! Gondolom így akarja már a doktor úr csökkenteni a betegei számát, mert sokan akarnak nála szülni. Hát pár évvel korábban én se tudtam volna megfizetni.

babicskó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?