Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok!!! :lol:

Ezer éve nem voltam...nem írtam és nem is olvastam. Nem volt időm, aztán nem voltunk itthon, aztán meg nem volt net, aztán meg megin nem volt időm. :lol: Most sincs. CSak ezt az oldalt olvastam el most...majd visszaolvasok. Remélem csak jó dolgokat fogok olvasni. :D
Nálunk nem rózsás a helyzet:múlt kedden mentünk Debrecenbe, megint talált a doki két sűrűbb cisztaszerű vmit a petefészkemben. Ezért elküldött mostmár laparra. Úgy mentünk kedden Debrecenbe, hogy Szoboszlón nyaralunk 4 napot, hátha többször kell menni dokihoz a héten. Hát így kellett is. :( H,K, SZ délelőtt, ill.1-2 ig dokikat jártunk, elintéztünk mindent a műtéthez...mert ott lesz. Még jó (amúgy nem :? ), hogy nem volt jó idő...csak egy fél napot voltunk strandon.
Ma már megjövőben van a menzim...úgyhogy a műtét ha lehet 23-n kellene, hogy legyen...mert jövő hét pénteken még jó lenne kb 45 embret levizsgáztatni a nyelvsuliban...ha meg előtte műtenének 2-3 nappal...az aligha kivitelezhető. :?
Szóval ezek vannak.

Nagy a hajtás itt nálunk, most nyitottuk meg a kis csemegeboltot alattunk (anyósomék vették), pénteken leltár, szombat, vasárnap takarítás ezerrel mert olyan szutykos volt a hely. Mi tökre kicsicsáztuk, feltöltöttük tök jó új árukkal...de emiatt roohangáltunk tegnap is meg tegnapelőtt is apárommal boltról boltra..mert a várt szállítók nem jöttek(a régi tulaj vmit elkavart). De most már sínen van és sztem szupi. :D

Hát ezek miatt nem értem rá mostanában...de pár nap és nyugisabb lesz a helyzet.

Puszi mindenkinek!!!
vizkriszisback
 
 


Zsebi,
örülök nagyon, hogy benéztél és ha időd és a gyerkőcök is engedik várunk. :D
Napi vagy gyerekkel kapcsolatos praktikákra lettem volna kíváncsi. Mit hogy érdemes csinálni, napirendet kialakítani, szoptatásra felkészülni. stb. pl van-e valami okosság hogy több tejcsi legyen.

Én még mindig nem fogtam fel, hogy babát várok annyi év 'küzdelem" és megpróbáltatás után, ... mástól, spontán.
Szerintem ezzel még egy darabig így is leszek. :wink:
Boldogok vagyunk hogy átélhetjük, de ugyanakkor fél is az ember az elötte levő kihívástól. Hogy meg fog-e felelni neki. ... de ilyenkor eszembe jut, hogy mindenki fél ettől és mégis mindenki fel tudja\tudta nevelni a gyerekeit .... hiszen én is itt vagyok!! :D

Élmény lehet velük minden napod. :)

Mi most a lázas készülődésben vagyunk. Szerintem elkapott a fészekrakó ösztön, mert úgyérzem nem lesz elég időnk mindenre. :?
Arról nem beszélve, hogy egyre nehezbben megy bármit megtenni. Igaz közel 10kg híztam csak, de a hasam alsó fele, mintha le akarna szakadni és néha menzesz szerű görcsölgetések tarkítanák a napjaimat. :? Nem tudom mire vélni, de egyik barátnőm - aki már szült - azt mondta ezek már a jóslófájások. :shock: Szerintem még korai, de lehet, hogy csak én gondolom így. :? :D
Bogi - feltéve ha kislányka, mert eléggé szégyenlős volt a 4Dn - farfekvésben van még mindig. Igaz néha a nyakamban érzem vagy éppen hogy tekereg odabent, mint aki nem találja a helyét.
Remélem a szülés megindulásáig a megfelelő pozícióba fog fordulni, mert szeretnék rendesen szülni. Tartok a gerincbe való érzéstelenítéstől, ráadásul utálom a tűket. :(

Neked az a természetes, hogy ikres szülő vagy. Minden gyermekkel az öröm mellé a nehézség is jár. De, ha nem lenne nehézség nem esne olyan jó - szerintem - az öröm. :D :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


„A lelki egészség ott kezdődik, ahol az élet maga: az anyaméhben.”

http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=18&cid=26854

... hogy ne csak magunkra figyeljünk! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 

 
 

Csajok!

Volt valakinek a terhesség elején végeztek rákszűrést?
Nem veszélyes??? :oops:
A körzeti nödokim mondta,hogy kellene?
m. reni
 
 


VIzkris!

Engem is Tándor annak idején Laparra küldött,de a dokim nem engette megbeszélte Tándorral,hogy leszívják!
És tessék 10-hetes terhes vagyok!
m. reni
 
 


Reni,
ha jól emlékszem a várandósság elején kell is hogy vegyenek kenetet.! Azt nem tudom, hogy akkor is, ha egy éven belül volt már.
Nem szabad, hogy emiatt bármi gondod legyen utána.
Mindenképpen a nődokiddal kell megbeszélned, de szerintem megfogják csinálni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Zsebi!
Nagyon jó téged ujra "látni", te egy + példa vagy számomra :)

Tul vagyok a petikelesziváson, még eléggé fáj a pocim. De azt hiszem nem is csoda, 20 petikénk lett. Mára 11 termékenyült meg, ugyhogy holnp 2t beültetnek. Remélem ők velem is maradnak :) Mivel fáj a pocim, ugy döntöttem hogy ET után is igyekszem többet pihizni. Azért teljesen nem hagyom el magam. Visszaolvastam a topicot ahol voltak tanácsok a ma már anyukáktól. Remélem beválik.

Lányok! Kismamik!
Lécci lécci, áruljátok el, mi válik be ET után? Ti phiztetek? Melóztatok? Házimunka?? :shock:

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Hajnoca!
ó..tényleg telik az idő, pár hét és te is kezedben tartod a babát! Ó
Vendég
 


Ginuska,
igaz nekem spontános a gyermek, de akkor éppen költözésben voltam. :D Szóval nekem a dolgos napok tettek jót. :wink:

Amúgy a lombikok után én is úgy voltam, hogy pihi, de akkor sajnos nem maradtak velünk a Pötik. :cry:
Szerintem érzéssel kell mindent csinálni. Ha úgyérzed, hogy még bírnád, akkor is lassítani kell.
Mindent csak a magad tempójában, lassabban.
Kell a méhednek a vérellátás és nem igazán tesz szerintem jót, ha egész nap ülsz és pihizel.
Szerintem, ha nincs elég mozgás nincs elég vérellátás.

De nem vagyunk egyformák. Volt aki épp egy sielés közben fogant meg, én költözés közben.
A lényeg, hogy figyelj magadra, de ugyanakkor ne is törődj a 'benti" dolgokkal ... csak egy keveset. Beszélgess a méheddel, hogy fogadja be őket,stb.

Amúgy meg ahogy elnézem szép kis ajándékkal készülsz a házassági évfordulótokra. :wink: :lol:
Tervezz arra a napra valamit amit a párod még csak nem is sejt. Persze azért puhatolózz, hogy nehogy egymást lepjétek meg a nagy csöndes készülődéssel. :lol:

Én tavaly - pont akkor voltam utolsó lombikkal itthon - foglaltattam egy asztalt, rendeltem virágot házhozszállítással és megleptem vele a páromat, aki sajnos nem készült. Vagy legalábbis nem tudok róla hogy anno készült volna hasonlóval. Megleptem.
Az volt a legjobb, hogy azt hitte rendeltem valami kaját magamnak, amikor hozták a csokrot. :lol:
De ez már a múlt.!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Zsebi,
jó, hogy jelentkeztél :D Látom, hogy már 5 hónaposak a babók!

Dezsi, Zsani, Hajnoca és a többi régi motoros - rendszeresen olvasgatlak titeket, csak nem volt időm írni. Most szünet van, ooooolyan jó :lol:

Zsebi, remélem nem haragszol meg, ha idézlek és bemásolom Ginuskának azt, amit elmentettem magamnak tavaly :roll: :D

"Szívesen leírom: Nekem ezt egy lány adta kölcsön aki szintén ikreket várt már meg is születtek. Nagyjából ezteket tartottam be, de volt ahol eltértem azt külön a végén leírom. Beültetés után… Amit tegyél: • Sok szénsavmentes ásványvizet inni (napi 2-3 liter) – így tudja a szervezeted kiválasztani a hasüregben felgyülemlő sok-sok folyadékot (ami a sok tüsző miatt keletkezik) • Sok fehérje (napi 2 banánturmixot lenyomtam a 14 nap alatt – a banánban folsav is van, ami a korai szakaszban nagyon kell a babáknak ) • Nagyon hasznosak pl. a brokkoli, karfiol, spenót, hús, olajos magvak (sok bennük a vas), szárított gyümik (ezekben is) • Esténként max. 1 deci vörösbor elszopogatása - állítólag segíti a megtapadást • Sokat pihenni, semmi stressz • Napi 1-2x tettem egy kisebb sétát a környéken, a friss levegőn • Sokat beszélgettem a Pocaklakókkal • Szedd a napi 1 Elevitet • Sokat aludtam napközben is. Hirtelen tudtam nagyon elálmosodni. Este korán feküdj le aludni. - a titkos fegyver: a kufircolás.JJ• … és a lényeg (Végül is gyereket csinálunk, vagy mi a ). Krizsa a beültetés után 4Jszösz! napig nem javasolta a fertőzések miatt, de aztán lehetett (szerinte nem oszt nem szoroz később se). De van olyan doki, amelyik magától megemlíti, hogy ez ajánlott. Mi másoktól hallottuk. Van rá valami nagyon tudományos magyarázat: felszabaduló hormonok, vagy valami ilyesmi elősegítik a beágyazódást. Bajotok plusz leomlik már az elején az a gátlás, hogy „jaj, csakJnem lesz tőle, sőt.. nehogy baj legyen” – persze utána is izgulhat az ember, de most a lényeg az élvezeten van. Amit NE tegyél: • A beültetés másnapjától ne feküdj - a mozgáshiány miatt ugyanis csökken a medence vérellátása, ami nem jó • Ne hajolgass: ne pakold be a mosogatógépet se, nekem még a cipőmet is Endre adta rám. Ha mindenképp le akartam hajolni vmiért, akkor is csak berogyasztottam a térdem, ha úgy sem értem el, akkor feladtam, hiszen semmi sem olyan fontos, mint a Babák. • Semmi fekete vagy zöld tea, semmi kávé – a 3. hónap után már mehet pici, de csak módjával. Ha nagyon hiányzik a tea, akkor is csak gyümitea, de azon belül is kerülni kell pl. a csipkebogyóteát, mert vízhajtó hatású. • Lehetőleg kerülni kell az első trimeszterben a hüvelyeseket (bab, borsó), paradicsomot, paprikát (legalábbis ez utóbbi kettőt hámozd meg, ha nem bírod ki nélkülük), csokit – a korai szakaszban vetélést okozhatnak • TÖBB HELYEN OLVASTAM, MEG A TALPMASSZŐRÖM IS MONDTA, HOGY NE EGYEK C-VITAMIN TABLETTÁT, MERT AZ GÁTOLJA A TEHERBEESÉST!!! TEHÁT A TABLETTÁT NE EGYEM, hanem helyette sok citrusfélét (narancs, citrom, mandarin, kiwi), azokkal helyettesítsem a tablettát. • Tilos a forró fürdő/zuhany, szauna, stb.Jszoli, bringázás, hegymászás • Ne kezdj bele nagytakarításba • Ne tornázz, ne küzdj reggelente azon a kínzóeszközön, úszást kerüld a fertőzések miatt • Ne tedd be a lábad bevásárlóközpontba, hipermarketbe - leginkább ezeken a helyeken lehet mindenféle vírusos nyavalyát elkapni (mondjuk nyáron kevésbé, ez inkább nekem volt veszélyes télen, kora tavasszal) • Eszedbe ne jusson fogyókúrába kezdeni (biztos rajtad lesz 1-2 kiló a szurik miatt, de az főleg víz). Rám is felcsusszant 2 kg, de magától le is ment 1 kg. • Ha főzésbe, mosásba kezdesz, teregetsz - csak öregesen tedd (ne cipeld a 20kg mosott ruhát egyszerre) • Kerüld a beteg embereket, gyerekeket. Mi nem szexeltünk. Semmilyen koffeintartalmú italt nem ittam (teát sem) amúgy mindent ettem ami jólesik, nemtartottam be a npi két banánturmixot és nem ettem elevitet. Én csak magne B6-ot ettem 3X1-et és folsavat 1 szemet. AMúgy én is minden nap sétálgattam és egyáltalán nem feküdtem végig a két hetet. Csak a transzfer után egy napot ennyi. (Nekem este volt a transzferem)."

Kép
wandrea
 
 


Wandrea!
Nem haragszom meg hogy feltetted azt hogy én mit és hogy csináltam ami talán segített a babákhoz.

Hajnóca!
Hát szopi ügyben... nekem annyi a baj benne, hogy nem szopiznak hanem fejek korababák voltak és így ők nem tanultak már meg itthon totál egyedül voltam velük az első hetet leszámítva nem volt rá "időm" hogy várjak 40 percet míg nyammog 20 ml-t amikor már 50- volt az adagja. És fontos volt hogy megegyék hisz pici volt a súyluk.

Szóval ettől függetlenül azt gondolom és látom a környezetbemben hgoy jfontos minnél előbb mellre tenni a babát, amíg nem lesz érdemi mennyiség addig is hagy nyammogjon rjata. És amikor már jól lakik és érdemi mennyiséget szopizik ez lehet 4-5 nap is akkor már csak két óránként cicire engedni. Elvileg beáll a kereslet kínálat hamar, ha meg kevés a tejcsi úgy ítéled meg akkor minden evés után fejjél akkor is ha egy csepp sem jön, mert kell a mellnek az inger hogy kevés a tej. Én is így csináltam és elmondhatom hogy két babát etetek és tejleadó anyuka lettem, de temészeesen genetika is van benne. Igyál sok sok folyadékot és egyél sok tartalmas (szénhidrátos kaját).

Ha úgy érzed mindent megtettél és mégsincs elég tej akkor jön a tápszer de te ettől még nem leszel rossz anyuka.

Az hogy megállod-e a helyedet mindt szülő? Ez nem kérdés a Te egyekekednek TE vagy a LEGJOBB anya a földön hisz Te horod a szíved alatt Te GONDOSKODSZ majd róla ha már kint lesz és mindenben rád van szorulva. Szóval ebben biztos vagyok hogy Tökéletes anyuka leszel.

Az hogy félsz és nem hiszed el megértem én sokszor még ma is este mikor alaszanak akkor elsírom magam az ágyuknál és boldog vagyok hogy itt vannak. Felfoghatatlan érzés szerintem.

Napirend..... hát ez megint olyan dolgog hogy mindenki maga irányítja a gyerekek rettentően alkalmazkodóak én azt mondom hogy meg kell találnotok a közös pontot ami minenkinek megfelel a környzetedeel (okoskodó nagymamák) nem kell foglalkozni ha nektek az igény szerinti etetés a jó akkor csináld azt ha az időre akkor azt....e bbe nehéz okosat mondani. Mindenkinek más az elvárása.

Én időre etetek nem igény szerint (PIC-en ) is így volt és meg ismarad ez a rendszer megszoktk , kiegensúlyozottak és én is tuom tervezni a napot tudom mikor éheznek meg. És hát két gyerknél számomra fontos volt az egyszere evés. Ha igény szerinti lett vo,lna egész nap csak etetek.

A másik hogy nekem fontos volt hoy megtanuljanak önállóan elleni x ideig. Így délelött mikor kipihentek voltak akkor átalában a játszószönegen szépen elvannak, aaddig én főzök háztartást csinálok és utána jöhet a délután ami már együtt zajlik. Megszokták és tudják is mi a "dolguk".

Bocs hogy hosszú lettem....

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Mreni

Hát már fene tudja...én már 2x voltam műtőben a leszívás végett...és akkor sose volt semmi akkora, hogy leszívják...így csak én szívtam az ideg miatt. :lol: Most ahogy a Debreceni profnál tanári bemutatásra kellett mennem, hogy az is beleegyezzen a műtétbe...mondom neki a történetemet, meg hogy a petefészkemben látnak most vmi endogyanúsat...erre mondja (kézi vizsgálat közben):meg van itt a méhe mögött is...úgyhogy én nem úszom meg. Ki kell, hogy takarítsanak, amennyire lehet. :?
Renélem nem szenvesztenek meg nagyon...ideális esetben bemegyek, aznap műtenek, másnap hazaengednek...na de ez csak az ideális eset...mind tudjuk. :shock:
PusziXXXTovábbi kellemes pocakos hónapokat...majd követlek hamarosan remélem. :D
vizkriszisback
 
 


krisz!:)
De jó hallani rólad!hát azok a ciszták... nekem volt lapar,de csak kíváncsiságból,nem volt vészes másnap mehettem is haza.Nem semmi mennyi munka szakadt rátok most.Remélem minden szépen fog alakulni nálatok!!!!

Reni!:)
ha nem volt 1 éven belüli eredményed rákszűrésről akkor el kell menni,a 18 hétig,de ezt a védőnő és a dokid is elmondja.Akkor veszélyesebb egy kicsit ha a méhlepényed lent tapadt meg a méhszáj közelében.Nekem utána volt egy kis barnázás,de az ugye a rákszúrés miatt, de ahogy kiléptem arendelőből másnapig pihentem.Nyugi minden oké lesz!!! :)

Ginuska!:)
nem vagy semmi a 20 sejtecskéddel és a 11 embrikével!!! Nem akartok 3 kérni vissza?
Én az ET után 3 napig csak wc-ni és zuhizni keltem fel, de nekem az volt akkor a legjobb.Egész nap szinte aludtam, majd az 6. napon mentem dokihoz, de utána ismét ágy és így volt nálam sokáig.Nekem ez volt a jó, ez volt a legkényelmesebb.Az étkezés több volt mint addig, sok tejet ittam, tonhalat ettem napi 1 dobozzal(aminek mára még a nevétől is öklendezek), és sok tésztafélét...azt kívántam.De ahogy a lányok írták, nincs tuti recept mindenkinek más jön be,mindenkinek más a szervezete.
Csak nyugi!!!! Nagyon nagyon szorítok! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Ginus25,
Na gondoltam én is leírom a sztorimat... és segítek egy kicsit, de Hajnoca olyan jól leírta, hogy nem hagyott semmit.... :lol: :lol:
Nálunk sem jött be a teljes fekvés és pihi...
De szerintem a kánikulás napokon ne menj dolgozni és napközben ne menj ki sokszor... Inkább este sétáljatok Pároddal.... :D
És szívből szorítok, hogy egy nagyon szép kis ajándékkal lepd meg Párodat... :D
Remélem, hogy összejön, mert ha nem akkor az nagyon el fogja rontani... Sajnos nálunk több esetben történt ilyen (szülinap, Karácsony után, szilveszter...)
Fel a fejjel és hangolodj rá! És finoman mozogj...ne hajolj mélyre... ne emelj nehezet....
Kitartást, türelmet és 2 csíkot kívánok.. :D :lol:
üdv.
Apacs
apacs
 
 


Ginus 25!

Én egy kicsit ellentéte vagyok a csajoknak!
Én nagyon sokat feküdtem az elején és a férjecském kiszolgált.
Nekem a doki azt mondta,hogy feküdjek amennyit csak tudok.
És bejött!
De mindenkinek más jön be!


Apacs!
A hányinger csillapodni fog és utánna elmúlik,
Én ma vagyok 10.hetes és még minig hányok!de már kevesebbet.
Kiartás!!!!!A gyógyikra figyelj,hogy szívódjanak fel,mert ha nem ujra be kell venni.Nekem a kaális doki mondta,hogy erre figyeljek. :lol:


Hajnoca!
Olyan jó neked! Én mindig mondom a páromnak,kár hogy ilyen sokat kell várni a babámra :lol:
Már itt puszilgatnám a karjaimban. :lol:

Vikimi!
Köszi az infót!
Tegnap voltam a nödokinál és ő modta,hogy kell a rákszűrés csak én félek ne hogy valami baj legyen :oops:

Vizkrisz!

Én ugyan ebbe a cipőbe voltam mint te!
1éven keresztül azt hallgattam Tándortól,hogy operálni kell mert visszajött az endó,Nekem is felírt csodagyógyikat és egyiktől sem múl el csak nőtt!Mikor már belefáradtam,hogy mindig mondta hogy el fog tűnni,akkor én mondtam,hogy mostmár nem várok tovább,és műtsenek meg!
Ekkor megírta a műtéthez szükséges papírokat és útnak índított.
Én felkerestem a dokimat aki akkor oerált,és ő azt mondta hogy esze ágába sincs megóperálni,nem akar összeszabdalni.Felhívta Tándort a kaáliba és megbeszélték,hogy leszívja a kilinikai doki a cisztámat,ami akkor 23mmes volt.Tényleg igaza volt,mert utánna terhes is lettem.
m. reni
 
 


Kedves WAndi, ha a masik, altalam gyakran hasznalt topicba nem kukkantanal be mostanaban, itt is elnezesedet kerem kijelentesemert, es bocsanat. Mar nem all olyan tavol tolem a lombik gondolata es talan en is sorstars leszek hamarosan.

Betekinthetek akkor mar ide?

Koszonom a tippet is a C-vitaminnal kapcsolatban, amit itt foljebb irtal. En hosszu evekig szedtem napi 500 mg Egis C-vitamint, mert hogy antioxidans. Most 1-2 honapja nem szedem. Hihetetlen, hogy mi minden kozbejatszhat a teherbeesesben.

Kedves lanyok, sok boldogsagot, akinek sikerult!
A tobbieknek pedig kitartast!
katavirag
 
 


Köszike a tippeket!

Ma megvolt a beülti délelőtt. Kettő 4sejtes embriót kaptam vissza (olyan jó hogy már velem vannak). 9 fagyibabánk maradt ( tesóknak)
Tippek megfogadva: ma 3ig alukáltam, de eddig birtam. Sétálgattam utána a barátnőmmel. (aki ikreket álmodott nekem :) ) Figyelek, mit eszek, nem ajolgatok, emlegetek, no torna. Szedek folsavat, magne B6-ot és term. az Utro. Sajna a több nap fekvés nem megy, igy is szenvedtem mert a punkció óta csak fexem. Bizom benne, hogy csatlakozhatom a kismamik táborába :wink:

Nagyon kedvesek vagytok a tanácsokkal! KÖSZIKE

Gina
Vendég
 


Ginuska,
Mennek a babaragacsok! Szerintem erre nincs jó tipp mert ha megakar egy baba tapadni ugrálás mellett is ott marad ha meg nem akkor hiába fekszik az ember 2 hete is akár. Én sokat feküdtem szinte csak feküdtem mert a túlstimu miatt nem voltam jól de nem hiszem hogy a fekvés segített volna.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Csak gyorsan bekukkantok!
Remélem mindenki jól van...
Velem semmi jó :( Tegnap megjött és nagyon nehezen... most is alig van. Ugyhogy eléggé ideges vagyok, mert egyre rosszabbul van meg. A végén már nem is lesz meg :(
dezsina
 
 


Sziasztok,
Én is melózok és csak beköszönök...
Ginuska,
Kívánom, hogy Te is csatlakozz a kismama táborhoz!!! :D
Mindig csak keveset mozogj az első két hétben...itt is igaz, hogy sokszor keveset.De mozogni kell.. A 2. héten jöhetnek kicsit hosszabb etapokk (séta..stb.) Hangolódj ráá és élvezd, hogy ott vannak bent..!!! :lol:
Nem semmi a fagyi csapat sem.....! :lol: Reméljük, hogy azokból lesz kistesó... :D
Dezsina,
Neked meg feltétlen kitartás kívánok...Vigyázz magadra...Fel a fejjel!
üdv.mindenkinek..
Apacs...
apacs
 
 


Dezsina!:)
csak nyugi!lehet ez még utóhatás sajnos.Kapcsolj ki!És gyere sűrűbben hiányzol innen.Dokival nem beszélsz erről a menszi dologról?hátha megnyugtat...ja és ha lassan nem lesz meg,az csak baba miatt lesz!!!!!!!
Én is nagyon bevagyok parázva,ma még semmi gyanusat nem éreztem a pocakom felöl és ugye lassan 21 hetes leszek másoknak ilyenkor már szétrugja az oldalát a kislakó.. nagyon félek.


Apacs!:)
Hogy vagytok?remélem már fél kiflin kívül már más is lecsúszik!Ja és te mint aggódó apuka csak nyugi az anyuka érzi mire van szüksége,meg mennyire!

Pandácska!:)
hogy vagy?látom szépen telnek a napok, hamarosan apocak is kerekedik.Gyere te is gyakrabban!!!! :)

Ginus!:)
ha azt érzed,hogy nem kívánja a szervezeted a fekvést akkor ne erőltesd,mindenki más és más,ugyis kell a vérkeringés az alhasnak is.Nekem a fekvés jött be,másnak a séta,van aki influenzás is volt és mellette biciklizett nem lehet tudni.
Nagyon szorítok!!! :)



Hajnocáról tudok ám valamit de nem hatalmazott fel,így izgatottan várjuk, mikor tud bejelentkezni! Remélem hamarosan
Vendég
 


Apacs!
köszi, megpróbálok kitartani 8) Remélem, Ti jól vagytok...

Vikimi!
Sajnos mostanában nem tudtam jönni, mert nagy hajtás van a melóhelyen... :twisted: Jövő hét közepétől nyaralunk (én rendeltem a hőséget, habár látom, hogy kicsit sok lesz :lol: )
Mostanra már megjött, úgyhogy ebből baba nem lesz. :( De akkor sem olyan, mint mondjuk 10 éve. Augusztuban megyek a Forgácsba, hormonszint ellenőrzésre, akkor megkérdezem majd, hogy ez változik e a korral, vagy ilyesmi. Aztán belehúzunk a lombikba, esetleg még ebben a hónapban összehozzuk spontán, de miután most sem sikerült, nem fűzök hozzá túl nagy reményeket.
Te pedig ne izgulj! Az elöször terhes kismamik később észlelik a mozgásokat :) Minden rendben van! Már túl vagy a felén!!!
dezsina
 
 


Sziasztok,
Ahogy tudok írok, de sok meló van..
Csak benéztem...
Dezsina!
Kitartás és mindig csak előre nézz! Csak előre és a cél lebegjen előtted..Meglátod meglesz az eredménye!
Vikimi..
Kicsit több lemegy..tegnap este "viháncolt" a vacsival...meg is lett az eredménye.. :lol: Nem jött ki de megszenvedett :oops:
Délután 3-5ig van a pocijában nyugi...:)
Ott van egy kis bővebb kaja...A reggel a legrosszabb...
üdv.
Apacs
apacs
 
 


Sziasztok,
Benéztem, hogy mi újság, de látom tombol a nyár.....
Mindenkinek jó pihenést és kitartást a meleghez.
Üdv.
Apacs
apacs
 
 


sziasztok!:)
itt a nyár mindenki punnyad... úgy is kell...ez nagy meleg!?

Ki hogy van?
Pandácska???? régen írtál ám!
Reni????
Jucmuc???
Apacs?????
és mindenki???????????
Vendég
 


Viki,
Jól vagyunk már csak ötöt alszunk és látom a babát :D Hányinger már nem jelentkezik annyit végre. Te már érzed ahogy mocorog?

Dezsina,
Jó nyaralást nagyon jó időtök lesz :D

Hajnóca csak nem babázik már????????????????????????????????
Vendég
 


Pandácska!:)
az 5 nap gyorsan eltelik, örülök hogy rókakoma nem állandó vendéged.Pocakod nő már?biztosan hiszen már 12 hetes leszel. :)
Igen már határozottan érzem hogy mocorog,főleg esténként,de már napközben is..csak eddig nem voltam tisztában vele,hogy ez az.Pénteken a védőnőt megkértem, hogy hallgassuk meg a szívhangot,mert sokan beijjeszetettek...de ahogy odatette a mikrofont egyből elkapta...olyan csodás volt.Ma hajnalban is hallottam,úgy feküdtem,hogy az ágyon és párnán keresztül lehetett hallani,egyértelműen ő volt.
"Hajnóca csak nem babázik már????????????????????????????????"
Láttad már Hajnóca iwiwes oldalát mostanában?????Érdemes megnézni!! :)
Vendég
 


Viki,
Nem tudom ki Hajnóca az iwiwen de számomra már egyértelmű hogy babázik :lol: Örülök hogy megnyugodtál már én is szeretném érezni ezt de még arra várhatok :wink:

Hajnóca,
Hatalmas gratula sok sok egészséget nektek :lol:
Vendég
 


No szép jó estét....
Látom azért be-be jelnteztek... :lol:
Remélem Ti is jót pihentetek a hétvégén, mert mi igen...
Tényleg pihentünnk..Nálam ez na szó, mert állandóan csinálnék valamit a ház körül...
De most a hézimunka várt rám..Takarítást..stb...
Ma meg 26C-ban egésznap bent voltunk...Pianóban ment a klíma..
Így kicsit pihentünk a melegben....
Hajnoca,
Kitartást Veled vagyunk.... :shock: :D
Vikimi,
Nagyon jó lehetett az a "szívverés"...gratula...
Bárcsak mi is itt járnánk már... :? de remélem jó úton haladunk... :D
Pandácska...,
hamar elmegy ez a pár nap és ismét könny csordúlhat a szemedbe a babóca láttán... :lol: :lol:
Már én is várom..Holnap megyünk Újvári dokihoz... Meglátjuk...Csak a feleségét (fogorvos) imerjük...Jókat mondtak róla...
Pandácska, kicsit előttünk jársz...kérdésem lenne... Párom hasában a petefészek körül ritkán\néha belenyilal...ez természetes ilyenkor? néha kevébé, néha jobban...Tegnap bal ma jobb oldalt... Mondtam is hogy jól beosztották...
Ja és Párom már nagyon nehezen viseli a hányingert...Tegnap és ma reggel volt a holtpont...talán..már már pityergett...hogy miért ne hagyják enni... :? :) ..tényleg nálad egycsapásra, vagy fokozatosan javult??
Jó éjt mindenkinek
üdv.
Apacs
apacs
 
 


Apacs,
Szerintem azt érzi ahogy nyúlnak a méhszalagok nekem is van ilyen kellemetlen érzés.

Van valami jó tippetek fejfájásra? Már mindent kipróbáltam amit lehet( kivéve gyógyszer) arra gondoltam hogy leszakítom a fejem és kidobom a fenébe :evil: most már napok óta fáj olyan görcsörösen régen nem volt ilyen :roll: amióta babás vagyok egyre többször fáj főleg hányás után.
Vendég
 


Apacs!:)
a petefészkek körüli nyilalás nekem is volt,ez ilyenkor előfordul, hiszen ha belegondolsz két kis élet kezdte növekedését odabenn és ezt a méhnek meg apetefészkeknek valahogy tolerálni kell.Minden oké.
Hányinger ellen én sajnos nem tudok semmit, de kitartás egyre előrébb kerültök és egyre messzebb a hányingertől.:)

Pandácska!:)
nálam is volt az elején fejfájás azt írják előfordul az első trimeszterben.Nekem a tarkómra tett vizesruha,sötét csendes szoba vált be.(nekem migrénem van és ez a tuti recept rá).Gyógyszert én sem vettem be, de nem is adtak a gyógyszertárban.... akkor 12 hetes voltam. kitartás! :)
Vendég
 


ja ma megyünk meglesni Moszatkát, hátha kiderül mit rejt a lába-köze :) :) :) és remélem a ciszták is felszívódtak már...csak ez a gombás fertőzés múlhatna el.... kismamik vigyázzatok állítólag ezt bármikor elkaphatjuk még ha nem is jártuk olyan helyen... elég egy kis stressz...
Vendég
 


Viki,
Aljas gomba ránk vadászik :? majd írjál nagyon kivi vagyok hogy mi van a lába között :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok! :D

Viki :D

Köszi, hogy hianyoltal! Sokminden közbejött mostanaban es a szolgaltatasom sem volt sinen jo par hetig. :( Es ezen kivül meg nyar is van.. 8)
Jol vagyok köszönöm, holnap este megyünk kombinalt tesztre mar nagyon varom de persze i8zgulok is, hogy minden rendben legyen.
Szeretnek mar ott tartani ahol Te! :D
Gondolok rad ma, drukkolok, hogy megmutassa a picurka mi a helyzet delen. :wink: Kivancsi vagyok ra nagyon.

Hajnoca :D

Gratulalok, egeszseget es sok-sok tejcsit kivanok Nektek! :D :D :D

Pandacska :D

Orülök, hogy mar nem gyötör annyira a hanyinger! A fejem nekem is faj neha de szerencsere elviselhetö. En olyankor lefekszem a divanyra egy pohar meleg gyümölcsteaval es probalom magamba szugeralni, hogy hamarosan elmulik hamarosan elmulik....ez valahogy mindig hasznal. :D
Irtam Neked a multkor egy privat üzit megkaptad? Sikerült utananezned vagy tul sokat kerdeztem? 8)
Neked megvolt mar a kombinalt teszt? Rögtön megmondjak az eredmenyt igaz?

Szep napot lanyok!

Puszi,

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
Nem kaptam meg a privit :roll: Pénteken megyek a kombinált tesztre és 1,5óra után kapunk eredményt már nagyon várom :roll: Rossz a tickered szerintem!
Vendég
 


Pandacska :D

Akkor biztos benaztam mint szokas szerint... :oops: megprobalom megint. :) A tickerem az uh szerint allitottam be. Uh szerint szerdan töltöm a 12. hetet. Azt mondta a doki, hogy az szamit amit a gep szamol. :?
Nem jo igy szerinted? Vagy mire ertetted, hogy nem jo a ticker? :roll:
Elhiszem, hogy varod nagyon, mi holnap megyünk de mar tükön ülök! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
Én úgy tudtam hogy elöttem vagy a napokban azt hittem lemaradt a tickereded pár nappal. Most már értem :wink:
Vendég
 


Viki,
szerinted miért küldtem el neked is az smst? :lol:

Mindegy jól jött ki a dolog. :D
Sajnos hamarabb szültünk és császárral, de nem bánom, hogy így alakult. Állítólag egy méhen belüli fertőzés miatt indult meg a szülés és a lányka is kapott eg kicsit belőle, de mindezt leszámítva jól van. Tegnap és ma is már a 30at eszi. Tejcsi van, meg küzdünk is érte. inkubátorban van, de a kezdetekkor nem kellett. Mostt is csak azért kell, mert a véroxigénszintje leesett. Amúgy minden rendben van vele.
Sajnos a meleg megteszi hatását rajtam, mert kegyetlenül fáj a fejem. :cry:
Lépek, mert fejnem kellene és megyünk a lányhoz a kórházba.

Ha lesz idő és energia akkor még jelentkezem.
Köszi mindenkinek a gratulációkat.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


szia Hajnóca!:)
gratulálok itt is! nem mertem megírni a nagy hírt,nem tudtam szabad -e... de így utólag pótolom!!!! :) :) :)


Hajnóca sus: " Szia Bogi vagyok.03:10 kor születtem 2100 grammal, 46 centivel.Eddig minden okés.Anya és Én. 2007.07.11. 13:48 " :)

minden jót sok sok tejcsit nagyon jó egészséget kívánok nektek!:) :) Kép
Vendég
 


mi is megjártuk az UH-ot, ciszta felszívódott méhlepényem felhúzódott,a kicsi szépen fejlődik.
Ime a mi kis Míránk :)
Kép
Vendég
 


Viki,
Örülök hogy ciszta eltünt :wink: kislány?? hihi ennyit a megérzésekről :lol: Gratula :lol: :lol:
Kép

Hajnóca,
Mégegyszer gratula sok tejcit :D
Vendég
 


pandácska!:)
hát igen ennyit a megérzésekről :oops: ....pedig én tutira biztos voltam benne hogy kistökös,igaz már legutóbb elbizonytalanítottak,de mégis...most is azt láttam mintha fütykös kandikálna ki :lol: ...de nem,biztos nem jól néztem. :)
És te mit érzel???? mi az a kombinált teszt??? :shock:

jucmuc!:)
örülök, hogy jól vagytok, nálad is milyen gyorsan telik az idő!? számomra olyan mintha csak csigatempóban haladna,vagy még annál is lassabban. Uh szerint 11 hetes és 4 napos vagy? menszesz szerint is??? nekem a menszesztől nézték,igaz egyezik az UH által számítottal.

mindenkinek minden jó!:)
Vendég
 


Viki,
Hát fiúra gondoltam de sokan mondják hogy aki ennyit hány annak lánya lesz :roll: de most már nem tudom megzavartál te is :lol: :lol: mondjuk mindegy de azért viccesek ezek a megérzések anyumnak pl 3szor bejött a háromból :lol: Fiú név már van a lányon nem gondolkozunk még... kombinált teszt egy uh és vérvétel 95%-ra kiszűri a Down-kórt a lombik miatt javasolták a Kaáliban.
Vendég
 


:lol: :D :lol: :D :lol: :D
Csodálatos szép estét kívánok!
Hát termékeny egy nap volt ez...
A punnyadt hétvége után... :lol: :lol:
EZ SZUPER !!!
Hajnoca,
Gratula, nagyon sok tejcsit kívánunk Neked!
Sok pihenést és nyugalmat... most még, míg haza nem engedik, mert akkor vége a nyugalomnak... :lol: :lol: :lol:
Vikimi,
gyönyörű szép kis arcot látni ezen az UH-n.. Büszke lehetsz rá!!!
Pandácska,
Nekünk is a kombinált tesztet írták "fel"... remélem minden rendben lesz és akkor kicsit hátra dőlhetsz a székben...:)
Jucmuc...
Mindegy csak egészséges legyen...
Nálunk is Párom a lánykákban bízik, mert hány és folyton hányingere van..Remélem 1-1 lesz.. :lol: :lol: Bár az ikrek miatt bármi lehet.. dupla HCG miatt...

Hát ha jó hírek jönnek akkor tegyünk még a "szekérre". Ma választottuk ki a dokinkat! Dr. Újvári.... sőt a magánrendelésén megkérdezte, hogy mikor volt UH legutóbb..és mondtuk, hogy majdnem 2 hete... Akkor Ő most megnézné!!! Húúúú kicsit megrémültünk, de inkább megörültünk ennek :lol: :lol:
Most kezdjük a 9. hetet és azt mondta, hogy korukhoz képest tökéletesen fejlettek és szépen ver a szivük is!!!! Hát jól megnyugodtunk..! Bár most több mint 3 hét múlva látjuk őket... :( :( :(
Ez nem tudom, hogy bírjuk ki.... :?
üdv.
Apacs
apacs
 
 


Apacs!

Nagyon gyorsan eltellik majd a három hét ilyen szép időben :lol: :lol: :lol:

Pandácska!

A lényeg, hogy egészséges babucid lesz :D :D :D

Vikimi!

Nagyon tetszik a kislány neve! :P :P :P

Hajnóca!

Gratulálok nektek :D :D :D
gizmixxx
 
 


Hajnóca!

Gratúla!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vikimi!

Nagyon szép és kivehető azt ultrahang! :lol:
m. reni
 
 


Sziasztok!

Még1x köszi mindenkinek a gratulációkat. :)
Javulgat a lányka. Igaz még nem tudjuk, hogy milyen fertőzést kapott el, de székletből már küldtek mintát s várjuk az eredményt.
Tejcsi van és egyre többre hajtunk. :lol:

Jó, hogy közel van már hozzánk. Innen - a váci koraszülött részről - már nem tart sokáig, hogy otthon legyen. Erős lányka és akar is gyógyulni. Tegnap már be is nyúlhattunk az inkubátorba és meg is simogathattuk. Olyan a bőre szine, mint a hamvas baracké, pirosas. :lol: Apukája meg is jegyezte, hogy - mivel még vannak piheszőrök a pofiján - olyan szőrös is. :lol: :lol: :lol: Ráadásul olyan selymes és puha, mint amilyet eddig még soha nem simogattam. :lol: :D

Még mindig hihetetlen, hogy már anya vagyok közel egy hete.
Remélem mindenki átélheti a várandóság folyamatát - aki éppen nincs benne - , ... és a szülést, de az arra kitűzött időpontban vagy amikor éppen szükséges. :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Hajnóca Anyuka!

Gratulálok a kislányodhoz. Kívánok nektek sok boldogságot egészséget..és hogy mielőbb együtt lehessen ez a kis család :)

Pussz

Gina
Vendég
 


Sziasztok...
Hát ezen a fullasztó napon is túl vagyunk...
Ginuska, ha jól látom, akkor nálatok is a "várakozáson"van a hangsúly... :shock:
Nektek is szorítunk ám!!!!!

Hajnoca,
Pedig TE IS ANYA LETTÉL.... :lol: :lol:
Ja és most már tuti, hogy "csókolomot" fognak köszönni Neked a gyerekek... :lol: :lol: :lol: :lol:
Most hirtelen ennyi....gyorsan le kéne feküdni.....mert nagyon fáradt vagyok..De nem tudtam szó nélkül hagyni a mai napot sem...
csao..
Apacs...
apacs
 
 


Sziasztok! :D

Viki,

Orülök, hogy minden rendben veletek, nagyon jo a kep, szepen latszik a baba! :D
Menzesz szerint szamoljak mindenkinek, de amikor mar mesz uh-ra akkor az szamit amit az uh-n latnak. Nekem legalabbis igy magyarazta a doki. Nekem pl. nem a 14. napon volt pe-m hanem a 17.-en es a 21.-en kaptam vissza a fagyibabakat harom naposan. Tehat olyan mintha a 18. napon termekenyült volna meg.
A tegnapi uh. szerni 12+3 vagyok ma igy pont jo a 4 nap csuszas.
Remelem erthetö voltam. :D 8) :wink:

Pandacska,

Vikinek kifejtettem a heteket, napokat, :lol: de egyebkent valoban par nappal utanam volt a transzfered emlekszem. :D

Hetfön elküldtem a privit megkaptad? Nekem azt irja ki, hogy elment de ha esetleg nem akkor elküldjem mailben? :roll:

Tegnap megvolt a tarkoredö meres, 0.6 mm minden rendben a babaval, gyönyörü, majdnem 6 cm mar! :D Kb. 5 nap mulva meglesz az AFP eredmenye is. De a doki mar igy is 75% -osan kizarta a down kort.
Olyan jo volt latni ujra! :D

Szep napot mindenkinek! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?