Új privát üzeneted érkezett!

Apacs!
Csak így tovább :) :)
A párodnak mond meg, hogy Neked kell hányingerezni, nem neki :P :P
nem értem, ki nem akarja zavarni a dokit :roll: :?:
dezsina
 
 


Apacs!:)
örülök, hogy kezd a barnázás elmúlni(kopp-kopp-kopp) csak így tovább!a párodnak mond meg, aktívan pihenjen feküdjön ha bír,az mindig jót tesz!A hányinger az természetes az öklendezés is, én csak öklendeztem nem voltam hányós!Minden szépen alakul majd meglátod!De a dokit szerintem mindenképpen hívjátok fel, mégha apárod nem is akarja zavarni...azért találták ki őket! :) Párodnak minden jót, te meg vigyázz rá nagyon,ja és ha akaját nem bírja egyen gyümölcsöt!!!:)


Dezsina!:)
Apacsnak írtad:
"A párodnak mond meg, hogy Neked kell hányingerezni, nem neki"- Apacs a férfitag!!! lehet neki nem jó ha hányingerezik :)
Hogy vagy különben?nyár örömeit élvezed?Kirándulás fürdés,fagyi????
Vendég
 


:D :D :D :D
Ez tetszik.....
KÖSZI...:)
Nekem sem árt a rokamiska....mi???
Vikimi,
Jelentem:
Az a baj, hogy napközben dolgozik...
Pedig én...mondtam....
Ha hazaér akkor az ágyba parancsolom......
A barnázás azért megvan, csak csökkent és kicsit világosabb....
Nem hittem, hogy az életben egyszer ilyeneket fogok írni...hallani, "figyelni" (nem szó szerint)
Vacsi azért volt... :lol: utána meg hallgattam, hogy kijön ...nem jön... menjen ne menjen....:)
Ja és néha kicsit itt ott szurkál...gondolom ez is benne van a "pakliban" . Csak kissebb apróbb szúrások petefészek, meg lejjebb....de nem görcs...
Mindenkinek jó éjszakát.
üdv.
Apacs
apacs
 
 

 
 

Apacs!:)
a munka most nem igazán a legjobb,de az jó ha halványodik a folyás!ne álldogáljon sokat,amint lehet űljön le otthon meg vízszintesebe!!!!
Az apróbb nyilalások, enyhe görcsök természetesek,hiszen nő a méh nyúlnak a méhszalagok, az izmok...ez a 9 hónap alatt többször előfordul majd,pl,most nekem is.kicsit ijjesztő,de hát nő a baba :)
A párodnak jó rókakomázást!:)
Jó éjt!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kismamik, nézzétek mit találtam. :)
Ugyan még nem néztem bele, ... de majd a lesz időm a vizsga után megteszem. :)

http://www.babazo.hu/9honap/20070514szu ... zites.html

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Vikimi,
Köszi szépen...igazad van..folyamatos a belső változás (növekedés)
Párom napközben irodai munkát végez és ül.....Aránylag nem is streszes a munkája...de nem is nyugis...
Szóval ül,de azt mondja, hogy ha otthon lenne, akkor még jobban azzal foglalkozna, hogy mi szúr, mi fáj...

Hajnoca,
Jó tanulást !
Lehet, hogy pocaklakó már most Veled tanul!!!:) :lol: :lol:
Neki majd könnyebb lesz... :D

Bocsi, de sietek ...meló...
üdv.
Apacs
apacs
 
 


Hajnoca!:)
köszi a kisfilmeket,már belenéztem olyan édesek....
Én ezt meg neked találtam egy kis egítség a tanuláshoz..... én megbuktam,de én már 9 éve vizsgáztam,hajdan ifjú érettségizőként :)Sikeres vizsgát!!!
http://primauto.hu/kresz-teszt.php

Apacs!:)
az jó ha ül, és nem stresszel,és igaza is van abban hogy akkor legalább eltereli a gondolatait...de én akkor is otthon párti vagyok. :)

Mindenkinek kellemes hétvégét, most mi elutazunk,nyaralunk egy kicsit, amit egy lagzival is összekötöttünk!:)
Szép örömteli boldog hétvégét!!!:)
hétfőn lesem miket írtatok!
Vendég
 


Sziasztok! :lol:
Voltam uh-on minden rendben van(kop kop kop) 24 mm a baba már látszódik a köldökzsinor meg ahogyan piciket mozog :lol: Jövöhéten megyek a kiskönyvemért és aztán vérvétel meg a többi szokásos vizsgálat jön. Képet majd teszek fel csak lemerült a fényképező eleme :?
Vendég
 


Itt van Ő :lol: az a hosszú izé alul a köldökzsinór kezdemény erre párom megszólal jéé milyen nagy lába van :lol: :lol:

Kép
Vendég
 


Köszi mindenkinek a drukkot.
Nagyon bejött, hogy volt még egy hetem tanulni. :D
75ből 70 pontot értem el és nem rontottam képes feladatot. :!: :D :D :D

Viki,
remélem hogy nagyon kellemesen telik majd a nyaralásotok és kiélvezitek a lagzit. Már amennyire teheted. :wink: :D
Mire ezeket a sorokat megírtad már megvolt a sikeres vizsgám. :)

Apacs,
szerintem mire kibújik már kívülről fogja tudni a kreszt. :D :lol: :lol:
Remélem amikor majd neki lesz szüksége ennek tanulására könnyen fog menni. :lol:

Egyenlőre az Eübe nem kezdek bele csak annyira, hogy elkezdem olvasgatni, tanulgatni. Kb 1 hónap múlva indul majd egy oktatás. Majd meglátjuk, hogy akkor el tudom-e kezdeni vagy sem.
Sajnos már megérzem a Csöpp súlyát a derekamon és a pocakom alsó részén.:?
Kiskoromban (2 - 2,5 évesen) megműtöttek lágyéksérvre mindkét oldalon. Lehet, hogy csak ezért érzem azt amit érzek, de sajnos többet kell pihennem. Az is lehet, hogy a sok 'tanulás" miatti ülés az oka mindennek. :?

A lényeg, hogy megvan a kresz. Ez legalább 2 évig jó. Lesz időm letenni a többit. :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Hajnoca,
Gratula ügyes voltál :D
Vendég
 


Sziasztok,

Pandácska,
GRATULA!
Nagyon szép kis babóca...szépen fejlődik! már sok minden látszik rajta...Párom is a köldökzsinórt nézte a lábának... :shock: :D :lol:

Hajnoca,
Le a kalappal.....Gratulálok... most már inkább pihenni kéne...nem??

Mint mindig, ezért most sem hagylak TITEKET kérdés nélkül.. :D
Szóval a melbimbó égető érzées meddig tart...?
Most letolt Párom, hogy nem kell, már megint kérdezgetek... :?
Én ilyen vagyok.
csao
Apacs..
apacs
 
 


:)Hajnoca!:)
Kép
Ügyes voltál!Mostmár pihenő és nyugalommal készülj a kicsi fogadásárá!

Pandácska!:)
nagyon szépen fejlődik a pici Panda, büszke lehetsz rá!ezek a férfiak,mindenhez értenek.. :) ezért imádjuk őket!!!
további jó egészséget kívánok nektek!!! nagyon szép a kép és a pici is!!!

Apacs!:)
gyere és kérdezz max. ha nem tudunk nem válaszolunk!!!az ilyen kérdéseknek találták ki a topikokat! szóval mellbimbó égető érzése.... mindenkinél más,van akinél végig megvan ,van akinél szakaszosan van olyan is aki nem is érzi.Nálam a szakoszos áll fenn.Sokat nem segítettem... :)

Akkor valóban pá mindenkinek!!!! :) irány avhosszú hétvége!!! :)
Vendég
 


Apacs,
Ha az a lába lenne szerintem hasonlítana egy kengurura :lol: az meg nem lehet mert Ő panda :lol: :lol: nekem nem égett a bimbi.

Viki,
Köszi :D
Vendég
 


Pandácska,
szépen növöget a kis Panda. :D
Ahogy a képedet nézegettem eszembe jutott amikor nekünk volt a Csöpp (Ficánka) ekkora. Nem volt olyan régen. Pont az év elején!! Akkor búcsúztatták a páromat a régi munkahelyén. S már el is telt egy fél év azóta. :D
Szalad az idő!
Mindjárt megyek szülni. :shock: :wink:

Apacs,
teljesen normális az ha ilyeneket kérdezel. Ezért vagyunk, no meg azért hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat és segítsük a másikat.

Nekem pár héten belül elmúlt. Akkoriban úgy bedurrantak, hogy .... nagyon büszek voltam. Tessék odafigyelni rájuk, mert becsíkosodhatsz. Igaz hajlam kérdése is, de jobb megelőzni.
A DMben kapható 1000Ftért vagy kb ilyen árban egy krém.
Állítólag a csíkok ellen jó. (Én sajna hajlamos vagyok a csíkosodásra. (nemcsak a zebrásra :lol:))
Milupa - Schwangerschaftscreme
Nem kell naponta kenegetni vele a csíkokat, mert kis zsírpattik fognak kijönni.

Néha a párom is tud olyanokat kérdezni, hogy :shock: . Aztán elmagyarázom neki és megint elmagyarázom neki .... s aztán már tud mindent. :lol: (Talán azért értenek hozzá kevésbé, mert nem annyira érintettek, mint mi.)
De tényleg ezért szeretjük őket.
Nem hiába szokták azt mondani az ember lányának, ha megházasodik lesz egy gyereke. :) Aztán, ha bővül a család már kettő van. :lol: Addig a férjeinken, párjainkon gyakorolunk. Ha őket 'kibírjuk", türelemmell tudjuk 'nevelni", akkor egy gyermek már csak hab a tortán! :lol:

Viki,
a kemény tanulás most félre van téve. Majd az Eüt is szépen lassan megtanulgatom. A kresz két évig jó. Ez időn belül úgyis megcsinálom a többit is. Szerintem csak tavasszal kezdünk majd bele a folytatásba. Közben ugyan lehet, hogy majd a diplomához szükséges érettségit (újból, minel 1999ben érettségiztem) le kell tennem. (s kersztfélévben indulok)
Óvodapedagógus szakot néztem ki magamnak. Mivel imádom a gyerekeket és úgy gondolom a lehetőségek közül ez áll hozzám a legközelebb. Utálom a száraz anyagokat. (pl. logisztika, .... - Dunát lehetne már velük és a többiekkel rekeszteni) Ami meg nem érdekel az nehezen megy és marad meg a fejemben. :? :(
Szóval a gyermek már az anyatejjel is a tudást fogja magába szívni, ha úgy alakul. :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Na mi van? Csak én vagyok aktív???? :lol:

Kép Bogi 32 hetesen

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Na mi van? Csak én vagyok aktív???? :lol:

Kép Bogi 32 hetesen

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Csak azért 2x mert hanyagoltátok!! :lol: :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Hajnoca!:)
Milyen szépen látszik a kispofikája! Nagyon jó kép,és nagyon édes milyen békésen alszik!
Ne is tanulj csak pihenj,most innentől ez a dolgod!Babaszoba hogy áll?????
Vendég
 


Viki,
szerintem az nálunk majd az utolsó pillanatban lesz kész. :?
Igaz már nézegettem a festékeket, mert színre szeretném festeni a hálónkat ahol mindannyian aludni fogunk. Nekem most a mályva szin jön be. Ricsi meg a tiszta fehéret szeretné, mert könnyen takarítható. Szóval lesz még pár körünk. :wink:
Most nézegettem a városban körbe bútor ügyben. Lehet, hogy érdemesebb bemennünk Pestre. Amit Pesten megvehetek 50EFtért azt itt 65 - 70ért. :shock:
Pl. Nekem a Bergon babakocsik jönnek be. Itt most egy kék volt ami 43EFt. Ugyanazt a fajtát bordóban vagy egyéb szinben 35EFtért megvehetem Pestszentimrén egy babadiszkontban.!!! Nagyon nem mindegy.!! ...és ott még az ágyat is megtudjuk venni.
Mondjuk a 3 részes ágyneműgarnitúra 7000Ftba került! Az szerintem jó ár. Persze szép és mutatós baldachunnal, de 3 azért kiadni még 7000et? El van a gyerek a kiságyban anélkül is. A másik meg, hogy megtudom csinálni, ha úgy adódik. Olcsóbban. Csak az első legyen meg. Az a minta.

Ha jobban megnézed a kis képet a keze pont úgy áll, mint aki gitározik nem? Mintha a húrokat fogná le. Az apukája tud és néha szokott. :D
Békésen alszik!? Ha tudnád, hogy megrángatta a pocakomat az UH csajszi!! De, mintha Bogit egyáltalán nem izgatta volna. :wink: :D Remélem kint is ilyen nyugodt lesz. Azért sajnálom, hogy nem tudtunk jobb képeket csinálni róla. Kis Ficánka, mert állandóan a nyakában van a keze meg a lába. :lol:

A tegnap éjjel megszenvedtem. Félig ülve aludtam, mert a jobb pocakfelem a köldököm nél egy jó tenyérnyi helyen begörcsölt. A második 1,5 óra után már vettem be algopirynt, mert szerettem volna aludni.
Sajnos készülök az egynapos kórházi látogatásra. :cry: De mindent a gyermek és a saját érdekemben.

Ti, hogy vagytok? Hogy álltok? Meleggel?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Kép Ez voltam én 2 évesen

Remélem neki is ilyen haja lesz. :D, de a hisztit azt ne örökölje. :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Pandácska!

Gratula a képhez :lol: :lol: :lol:

Hajnóca!

Neked is gratula minden irányból!

Vikimi!

Hogy vagy???

Velem: ma elkezdtem vérezni, nem tudom, hogy miért :roll: :roll: :roll:
Mesonak még korai lenne, mert ha a vérezgetéstől számolom az előző mesomat akkor is csak a 25. napon tartok ma és 34 napos szokott lenni a cilusom.
3. hete folyamatos orrfulyás van nálam nem tom miért. Lehet, hogymost már el kellene mennem a körzetihez, mert ez már nem normális.
gizmixxx
 
 


És már a férjem sem tud miatta aludni :roll: :roll: :roll: :roll:
gizmixxx
 
 


Hol vagytok???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
gizmixxx
 
 


Hajnoca,
Gyönyörűűű :lol:

Gizmixxx,
Irány a doki 3 hetes takizás nem játék lehet arcüreggyuszi is! A vérzésed nem lehet hogy a lombik miatt jött így meg? Mert az a sok hormon bizony megkavarja gyakori hogy ilyenkor kicsit zizi lesz a ciklus.
Vendég
 


Sziasztok!

Szörnyű ez a nagy meleg..... egy kis ilyen időjárást most elfogadnék! :)Kép

Gizmixxx!:)
köszi jól vagyunk most ez a meleg megvisel, ingerlékenyebb vagyok és alegrosszabb dagad a lábam..... ja és apulzusom nem tudom miért de 104-111 között ingázik ami ugye nagyon nem jó.Holnap ugyis megyek a dokihoz megemlítem neki.
De ne is azt kérdezd hogy velem mi van, hanem hogy veled mi van?ez amegfázás,azaz orrdugulás nem jó igaza van Pandácskának irány doki!!!! a vérzésbe meg nagy valószínűséggel a hormonok kavartak be.

Pandácska!:)
hogy vagytok? meleget hogy bírod?
Vendég
 


Vikimi!

Nem korai a lábdagadás???
A pulzusod az nem semmi, de valahol azt olvastam, hogy a terhességtől lehet több a pulzus és magasabb is a vérnyomás!

Szép napot mindenkinek!
gizmixxx
 
 


Gizmixxx!:)
nem tudom hogy mikortól kéne dagadni a lábnak... ez nálam olyan hogy ha sokat megyek melegen akkor dagad, vagyis nem állandó.A vérnyomásom az 100/60 azaz jó, de ez a pulzus...még a védőnő is meglepődött rajta,de ma beszélek a dokimmal.
Veled mi újság??? Jobban vagy már????hagyod az uradat aludni?:)
Vendég
 


Sziasztok!

Hajnóca,
nagyon szép arcú kislányt hordasz a szíved alatt..... :lol:
Büszkék lehettek rá!!!
Köszönöm a kenőcs tippet, ja és hol szertnél ovónő lenni?? :lol:
Mert ajánlanám mindenkinek... :lol:
Vikimi,
Páromnak is alacsony a vérnyomása és maga 100 körüli a pulzusa...(még terhesség előtt)
Kis kihagyás történt, mert a hétvégét meghosszabítottuk..
Azóta, kiderült, hogy mitől is van hányiger...A húst és a sültkrumplit nem bírja párom... :D
Most már álandósult a hányinger és a krémszínű barnázás.. De azt mondja, hogy csak akkor jön barna, ha az utrot beteszi...Az hozza ki...sőt a hétvégén valami kis nyálkadarab is kijött.. :cry: :(
Nem tudtuk mire vélni....ettől meg is ijedtünk...
Most már válogatni kell, hogy mit tud megenni Párom...
Inkább iszik egy pohár tejes-kakaót... minthogy ebédeljen.. Néha egy kis öklendezés egy kis "vuk, vagy karak"... Félek, hogy kevés kaját visz be a szervezetébe...
Ja és holnap délelőtt megyünk az első UH-ra....Én nagyon izgulok...
Párom azt mondja, hogy nyugodt, de én azért látom rajta, hogy kicsit feszült!
Holnap jelentkezem, ahogy visszaverekedtük magunkat az intézetből, mert ez a pesti közlekedés krimunális! :evil: :twisted:
Ahogy hazaértünk írok...
Jó éjszakát!
üdv.
Apacs

üdv.
Apacs
apacs
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :D :lol: :D :lol: :D
Talán a kezdésből is rájöttetek...jó híreket kaptunk délelőtt.. :lol: :lol: :lol:
2 azaz 2 pici kis dobogó babóca lapul Párom pocijában.... :lol: :lol: :lol:
A progi szurit is csak 2-3 hétig kell már adni ....
a barnázás benne van a pakliban...
2 hét múlva kell menni Uh-ra... utána megint 2 hét a kombinált UH-s vérvételes vizsgálat....
Akkora boldogság kapott el minket,..... nehéz leírni...Én úgy stresszeltem.....most meg már a következőkön agyalok...
Ja az UH elején a dokinak az volt a kérdése, hogy mekkora lakásunk van.... :o :? ...Utána tudtuk meg, hogy ketten vannak!..
IKREK...! :lol: :o
Most ennyi...
üdv.
Apacs..
apacs
 
 


Apacs!:)
EZ AZTÁN FANTASZTIKUSAN JÓ HÍR!!!! Óriási gratula!Mostmár valóban minden oké!!!!!a párod pihenjen te meg vigyázz rá nagyon!A kaja miatt ne aggódj, a szervezet tudja mi, és mennyi kell neki.!!!!
Mégegyszer gratula!!!!!
Vendég
 


Sziasztok...
Látom, hogy nyár van....Mindenki eltünt... :(
Nálunk minden rendben..A hányinger csak nőt... :( :lol: :( :lol:
Nem tud szegény a kajáragondolni..Tegnap már külön ebédeltünk... :? :lol:
Jelezzetek, ha itt vagytok....
csao.
Apacs
apacs
 
 


Szia Apacs!!! :)
én néha benézek nem nagyon van valóban forgalom, gondolom mindenki pihenget.
Nagyon örülök nektek kis ikres szülők !!!! szuper! a párodnak most extra pihewnésre van szüksége, és ha enni nem bír akkor igyon sokat nagyon sokat!!!!! tej, kakaó ásványvíz.Ja és mielőtt felkelne az ágyból rágcsáljon el 2-3 kekszet,majd pihenjen és csak utána keljen fel...ez nekem tuira bejött,és barátnőmnek is,így kevesebbet hányt.
Legyetek jók! :)

Pandácska!:)
kismami hol vagy?hogy vagy?

Hajnoca!:)
már csak egy szűk hónap! most nem lehetne kapni egy-két pocakképet?????

hajnóca!:)
nagyon eltüntél!

Gizmixxx?????
Zsani????
Backa????
Jucmuc????
Reni????????????????????????????????
Vendég
 


Vikimi,
Köszönöm a tippet!..ill. köszönjük...
Talán most értük el a legrosszabb pontot..Már nem csak a kajára, hanem a vízre, gyümilére sem tud ránézni...
Probálom "diktálni" bele apránként, de nem megy... Félek ettől...
Tegnap vettem Neki egy kis ropit..(vastagabb fajtát és csavart) nagyon finom...Tegnap még izlett is neki..Ma már kevésbé..
Szegény....mindig azt kérdezi, hogy meddig tart ez még...
:oops: :( :?
Mondtam Neki, hogy erre vágytunk nem????
Azt mondta :lol: , hogy azért nem erre a részére... :shock: :lol:
Na további szép napot Neked és a többi topiclakónak!
Mindenkinek kellemes hétvégét, nyugalmat és pihenést kívánok!
üdv.
Apacs..
apacs
 
 


Sziasztok!

Apacs,
anno azt olvastam, hogy a gyömbér enyhíti a hányingert és ha jól emlékszem, akkor még a gyümölcstea. (talán a csipkebogyó és ezek, de utána fogok nézni még.)
Sajnos?! nálatok az ikrek miatt ilyen erős a hányinger mivel magasabb a HCG szinte a párodnak és így hormonálisan bolygatja őt. Rájátszik még a félelem is. A friss levegő segíthet enyhíteni a rosszullétet. Próbáljon a párod relaxálni vagy legalább egy kicsit lenyugodni. Neki és a babáknak is jót tesz. A keksz valamint a kétszersült az ami tényleg segíthet. Az olvastam, hogy még mielött felemelné a fejét a párnáról majszolja el ezek valamelyikét. Szépen lassan elmajszolgatva egy kisteával. Ezt majd a párodnak kell igazán kikisérleteznie, hogy neki mi jó.
Igaz én nem voltam hányós, de nekem a hideg levek, tej illetve a jégkrém volt az ami megnyugtatta a gyomromat.
Az Anyák lapja Júniusi számában a terhességi panaszokra illetve azok enyhítésére vannak tanácsok.
Pl az amit fentebb írtam. Meg az, hogy jobb sósat enni, mint édeset. Gyakran kevesebbet, hogy a gyomor ne legyen üres. Az üres gyomor illetve a benne lévő gyomorsav az ami szerintem felkavarodik és okozza a kellemetlen tünetet.
Azt nem tudom mennyit segíthet az, hogy ha bevesz egy Rennie gyomorégés elleni tablettát. Nekem segített mostanában a gyomorégésre.
Sőt a B6 vitamint írják még, hogy erős hányingercsillapító hatása van.

Előfordulhat, hogy végigkísér kismamákat az egész terhesség alatt, de remélem szerencsétek lesz velük és csak az első pár hónapot kell végigküzdenetek ilyen szempontból.

Viki,
lehet róla szó. :D Tegnap jöttem haza a kórházból és még azt pihenem. :wink:
A cukorszintem ott jó volt. Igaz vacsi utáni egy kicsit magasabb volt, de még mindig alacsonyabb, mint múltkor.
Diétázni kell és minden rendben lesz. Egy hónap múlva egy éhgyomori cukorra kell menni.
Amúgy minden rendben van velünk. Még mindig a 'nyakamban" vagy a gyermek. :wink:

Olvastam, hogy dagadsz. Ez ellen csak a MagneB6 az amit tudsz tenni illetve szedni. A magnézium az ami segít minden formában. Sajnos a meleg sincs ránk jó hatással. Nekem is olyan volt a héten a lábam illetve a bokám, mint egy elefánté. :( Annyit tudok tenni, hogy felpolcolom és pihenek. A sok folyadék segít az enyhítésben is. Nekem legalábbis szokott segíteni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Apacs!

Gratulálok neked!
Én is hányós vagyok,napi kettőről 1-re csökkent,de kitartás el fog múlni!


vikimi!
Nagyon szép pocid van!
Jól vagyok köszönöm,a rókázást kivéve,de ez van na meg boldogság!
Hogy bírod a változó időt?
Én már nagyon várom hogy a 12.hétben legyek akkor végre elmondtahatom mivel nállunk senki sem tudja!
A múltkor voltam Bodnár dokinál,és mondta hogy beszélték a másik dikival hogy milyen ügyi voltam.
Jövöhét után megyek utóljára utánna kirepülök a kaáliból! :oops:
Van fogadott dokid??
Nekem szerintem nem lessz,most nagyon ezen gondolkodom.
m. reni
 
 


Apacs,
Én is sokat hánytam, hányok de hidd el ha lazábban fogjátok fel és örömmel veszitek ezt a jelet is könnyebb lesz :wink:

Viki,
Köszi jól vagyunk szokásos rókázás stb :D tegnap megkaptam a kiskönyvemet most már hivatalosan is kismama vagyok :D jó hideg lett az idő. Ti hogy vagytok? 14 nap múlva megyek uh-ra már nagyon várom :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Köszönjük atanácsokat, megpróbáljuk betartani, ill. használni, de Párom gyomra rendesen liftezik...
Hajnoca,
Tényleg lehet, hogy az iker terhesség miatt jobban liftezik a gyomra.... :lol: :?
Köszönöm.
M.Reni...
Párommal hasonló időben vagytok.. :lol: ..Mi ma vagyunk 7. hetesek... :lol:
Pandácska....
Ti már nagyon közel álltok a 12. hetes UH-hoz... :D (hozzánk képest pláne.. :( :o )...meglásd gyorsan eljön...
Mindekinek kellemes hétvégét kívánok.
Hála az égnek lehűlt a levegő, de azért az esti sétálgatásokkal vigyázni kell! Könnyen jön a megfázás....
Szóval nem szaporítom a szót.
CSao.
Apacs
apacs
 
 


Bocsi,
Elfelejtettem megkérdezni valamit..
Pandácska, írtad, hogy a 10 héten kaptad meg a könyvecskét.
Nem tudod ez általánosság, vagy mitől függ?
Elvileg a kombinált ellenőrző 12 hetes UH előtti UH-n kaptad meg?
Jól leírtam mi? (ez az amikor a kis kezecske lábacska,fejecske látszik..stb..)
Csak eszembe jutott...biztos tudjátok..
Reni,
Mi is kaálisosososk vagyunk.. :lol: :lol:
A 12. hét után engedik el a kismamákat?
Jól tudom, hogy a 12 hét után kezdődik a II. trimeszter?
Látom hozom a formámat.
bocsi

üdv.
Apacs.
apacs
 
 


Apacs,
Én is Kaális vagyok és szélnek eresztettek már a szívdobogás után a 6. héten. Amúgy nem egészen értem a kérdésedet kiskönyvet mindenki akkor kapja amikor elmegy érte valaki 6. héten valaki 12. héten. Én most nem voltam uh-on csak elmenetem a védőnőhöz és megcsináltuk.
Vendég
 


sziasztok lányok!

Passziv olvasótok vagyok :) Lehet páraknak rémlik a nevem. Egy kérdéssel jövök. Holnap este kell beadatnom a Pregnylt, és 7500IU-t. Nektek mennyi kellett? És 7500-at hogyan? 1,5 adag? ( mert egy adag 5000!) Esetleg valami különleges praktika a siker érdekében? :wink:
Vendég
 


Szia Ginuska...
Én őszintén megmondom nem ismerem a Pregnylt...
A praktikák pedig....
Nekünk az 5. lombikra sikerült a terhesség.....és hát próbáltunk mi mindent. Érdekes, hogy mindenkinél más és más jön be.. Nálunkpl. az állandó pihenés és nyugi, nem jött be.. Most legutóbb abszolult nem pihenős program jött össze.. tényleg sok mozgással....ez összejött (nem akarom elkiabálni...eddig,,,) :D
Pandácska,
Erről a kiskönyvől nem tudtam férfi létemre eddig semmit..csak, hogy van és hogy Ti emlegetitek...Ezért kérdeztem.. :o :shock: :shock:
Nekünk eddig senki nem említette, hogy ezt kitől kell kérni...
Most biztos...h...ét kérdezek, de milyen védőnőhöz mentél? Mi nőgyógyászhoz megyünk UH-ra a 8 hét körül...
no mindegy...
üdv.
Apacs
apacs
 
 


Apacs,
Majd a nődokitól biztos kaptok egy papírt arról hogy a párod terhes és a területi védőnőt kell megkereseni. Ő fogja mondani hogy mikor milyen vizsgálatra kell menni meg méri a vérnyomást tanácsokat osztogat késöbb pedig hozzá kell rendszeresen elvinni a babát hogy megmérjék meg ilyenek. Vezeti a kiskönyvet ez a hivatalos papír arról hogy babát vársz vagyis nem te a párod :D ezt mindig vinni kell mindenhova magaddal(párodnak) és ebben lesznek a pecsétek is ami majd kell mert ez után kaptok pénzt szóval ez igazolja hogy megillet titeket pl az anyasági támogatás.
Vendég
 


Már nem is tudom milyen rég jártam erre, de most benéztem és örülök hogy azért ismerősek még itt a nevek.

Apacs!
Hatalmas gratula (talán még emlékszel rám) örülök hogy ikreket vártok ti is, hihetetlen öröm és boldogság. Nagyon boldog babavárást kívánok nektek használjátok ki minden percét mert hamar elrepül a 9 hónap. És sokat pihensjen a párod. :)

A többieknek is hasonló jókat kívánok.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Reni!:)
Na akkor tégd is elkapott rókakoma :) elhiszem hogy már alig várod a 12.hetet én is így voltam vele, de hidd el utána mégjobban várod majd a 18. és így tovább.Bodnár doki nagyon aranyos én nagyon kedveltem.
Nekem van fogadott dokim,aki régen is a dokim volt, nagyon szimpatikus fiatal, megbízható közvetlen.Jó így mert tudom ,hogy bármikor kérdezhetek tőle.
nagyon boldog napokat!!! :)

Zsebike!:)
végre rólad is lehet hallani, nagyon nagyon régen voltál itt, de gondolom az ikrek lekötik minden percedet.Hihetetlen hogy már 5 hónaposak is elmúltak rohan az idő.Hogy telik egy napotok????

Apacs?:)
Hogy van a kiscsalád? a kiskönyvet valóban a védőnő állítja majd ki,miután bebizonyosodott a terhesség,onnantól majd ő fog vigyázzni rátok és terelgetni benneteket.

Pandácska!:)
kis hivatalos kismami!hányszor olvastad már át a kiskönyvet??? én ki is raktam a polcra, hogyha ránézek tudjam nem csak álom.
Köszi mi jól vagyunk nagyon nagyot nőtt a pocakom egyik napról a másikra, csak mindenki azt kérdezgeti: na mozog már???? -mondom mozog már 9 hetes kora óta de, nem érzem.... erre jönnek a nagy okos mondatok...jajjj hát már nem érezni kéne??? szerencsésen rám is hozzák afrászt szinte egész nap azt lesem hogy mikor rug belém.... igaz ezeket a bugyburékolásokat érzem...na de a nagy okosok szerint az még nem igazi... most így legyen nyugodt az ember.
Az Uh a legjobb dolog amit feltaláltak, láthatod a kispandát, de neked tök jó mert sűrűn láthatod.

hajnoca!:)
köszi a magneB6 tippeket,szedem én is 3x2vel, de megfigyeltem hogyha sokat állok vagy sétálok és meleg van akkor dagad a lábam, de amint vízszintesbe kerülök minden oké.
Miből áll a diétád?hogy bírod ki? 1 hónap múlva kell ismét visszamenned?lehet akkor már meg is születik a kiscsaj! már csak 41 nap!!!! neked hány hetesen kezdett el érezhetően rugdosni????

mindenkinek minden jó!:)
Vendég
 


Sziasztok, jó estét...éjszakát.. :D

Zsebi,
Először is fantasztikusan jól esik Zsebit is látni....Hát persze, hogy emlékszünk RÁD...RÁTOK...:)
Párom mindig a Te történetedet és az ikreiteket emlegeti.... :lol: :lol:
Hát eljött az a pillanat amit mi is kb. 4 éve várunk..:) Sőt ikrek....persze nem akarom elkiabálni, mert még csak most kezdtük meg a 8. hetet... még 2 UH, hogy kicsit nyugottabbak legyünk... :? :D
Kicsit vitatkoznék, mert lassan telik az eleje.....Biztos, hogy a terhesség középső része gyorsabban telik majd... Most még azért óvatosan, de bizakodóan fogalmazunk a babákkal kapcsolatosan... Azért még bennünk van az a sok csalódás.....

Pandácska....,Ezt a könyv témát még körül járjuk Párommal. Azt hiszem a háziorvosnál kezdünk....
Ja szerdán megyünk a választott nőgyógyászhoz...Én kicsit tartok Tőle... Nem tudom, hogy ismeritek e... Bajcsy kórház...László Ádám prof.... Várom a véleményeket...persze majd az orvosos topicban olvasgatok...

Vikimi,
De jó neked, hogy már a rugdosást várod... :lol:

Hajnoca,
Most már nincs sok hátra......
Mondjuk az utolsó időben nem szerencsés a nyári időszak...mondom én...de azért jó hogy vannak ezek a hűvösebb napok.... :D

Ja nálunk folyamatos a hányiger napi 1 rókakoma.. kevés kaja... de azért mindig letuszkol Párom valamit... Borsóleves...sóskifli vajjal... szaftos kenyér.... persze csak kicsiket.... :D
Utána az a biztos, ha ledöl pihenni... aludni...akkkor nem jön ki.. :lol:
Jó éj mindenkinek... :lol: :lol:
üdv.
Apacs..
apacs
 
 


Viki,
ha jól emlékszem az első 'mocorgás" - amikor még csak olyan mintha - az kb 17 hetesen volt. Konkrétan az Április 2.át neveztem ki annak, de már nem tudom, hogy akkor hány hetes voltam. :?
Talán kb. 20 - 21.
A lábdagadásra igazán csak a felpolcolás és a sok folyadék a jó! Sok - sok folyadék.
Igen, kb egy hónap múlva kell mennünk éhgyomorira. A diéta abból áll, hogy estére már ne egyek szénhidrátot, ha viszont eszem napközben, akkor sétáljuk le. Na ez ami szintén érdekes. Inkább togyorgás, mint séta, mert egyre jobban érzem a pocakomat és a derekamat. :? :( Azért, ha tehetjük megyünk. Pl. szombaton is Visegrádon voltunk 'sétálni" a palotajátékokon, de csak nézelődtünk.
Ja és ne lógassam a lábam!! :lol:
Sok gyümölcs, zöldség, sült- vagy grillezett husika nagyon kevés fűszerrel. pl. Serpenyőben megsütve, pároltzöldséggel.
Igazából nem is a kaját kívánom, hanem a folyadékot és a gyümölcsöket. Azt is hidegen. :D

Nálatok amúgy miden rendben? A dagadáson kívül.
AFP? Voltatok már, ugye? Eredmény van már? (Bocs, ha írtad volna, de egy kicsit szét vagyok szóródva.)

Apacs,
igen az elején lassan telik az idő. Aztán majd jönnek a vizsgálatok, a védőnénihez járás, a vérvételek, stb.... és eltelik az a röpke 9 hónap. Az lesz fura, hogy kismamaként az ember azt hinné, hogy mennyire ráér. Aztán KOPP és rájön, hogy alig van ideje. Vagy azért, mert annyifele kell menni vagy azért, mert mindent lassabban csinál és elrohan az idő. :?
Még a mai napig hihetetlen, hogy pár hétig tudom ÍGY magammal cipelni a gyermeket :D aztán majd jön a városi élet és az ami vele jár. (Amiről mostanában sokat hallani.)
Igen, a párodnak magának kell kitapasztalni, hogy mi jó, mi nem. Valakinek ez jön be, valakinek teljesen más.
A nővérem pl nem bírta a tejes dolgokat. Én meg ennyi tejet (hideget) eddig nem ittam mint a várandósságom alatt.
Sőt a kakaót is hidegen iszom és a teát is. :?

Üdv a régieknek!!!
Zsebike,
jó, hogy itt vagy megint közöttünk. :D Hiányoztál te is és a többiek is hiányoznak.
Gyerkőcök hogy vannak? Dobsz fel majd képet róluk? Ti hogy bírjátok az ikerszülőséget?
Van valami praktikád a szülés utánra? stb. Mesélj, ha van egy kis időd.
Babáról tudsz valamit? Vagy a többiekről?

Ginuska,
visszatértél? Eltelt már annyi idő, hogy lombikoztok?
Rohan az idő nagyon.
Gyere te is többet. :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Apacs,
arra elfelejtettem reagálni, hogy 'nagypocakkal melegben".
Szerintem - és én örülök neki, hogy most van nagy pocakom - jobb ilyenkor mindeféle téren.
Mert, ... a kezdeti időszakra (tél v. tavasz) nem kell lecserélni a ruhatáram legfeljebb csak nyáron amikor már úgyis a lazább és kényelmesebb ruhadarabok jönnek számításba. (Meg amúgy is szeretem a ruhákat és a szoknyákat.)
mert, ... a vizesedés miatt elég egy nagyobb méretű papucsot vagy cipőt vennem, nemúgy télen.
mert, ... ilyenkor tömhetem magamba a jobbnál jobb gyümölcsöket amit úgyis megkíván az ember. A kaját kevésbé kívánom, de a folyadék meg úgyis kell.
mert, ... nem kell rétegesen öltözködnöm és 8 réteget lehámoznom magamról, ha éppen pisilnem kell.
mert, ... mire olyan korú lesz a gyermekem akinek már adhatok pépeset, addigra lesznek megint zöldségek, gyümölcsök.
Arról nem beszélve, hogy nem kell a lakásban kuksolnunk, ha megszületet, mert lehet vinni a levegőre hosszabb nekikészülődés nélkül. Nemúgy télen.
Persze nem kényelmes télen babakocsival közlekedi, de ez úgyis mindenkinek eljön az életében.

Szerinte jó, hogy így alakult nekem. De a babák tudják, hogy miért pont így szeretnének világra jönni.
Amúgy az apukája ebben a hónapban született én meg a következőben. Szóval adott volt, hogy ő is ilyenkor fog világra jönni.
Ezt anno így írták meg. :D
Remélem nem haragszol meg az érvelésem miatt.
Neketek valószinű ez a legjobb időpont a babák kihordására.
Aztán lehet, hogy a következő gyermekemmel éppen télen fogok nagypocakot növeszteni. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

:D Hajnoca, nem bolondozz, miért haragudnék.. Igazad van. Mindenben van valami jó és rossz.. Télen több ruha kell...de nincs hőguta..+-...egál...Remélem nem kiabálom el, de ha a mi kis pocaklakóink előjönnek akkor február közepe lesz...Mire ki lehet Őket vinni, addigra már tavaszodik...április lesz... ennek is van előnye...nyáron nem fog talán megfázni.. és mire pépeset ehet lesz minden..még gyümi is... ja és nem kell sok vastag babaruhát venni..Meg mózeskosarat...stb..
Igen, mindennek van előnye és hátránya... :lol: :D
.......még mindig lassan telik az idő......... :( :? :shock: :D
Jut eszembe Párom csak 2 sós kiflit evett+folyadékot gyümiteát...ásványvizet..vitaminokat.... Ugye Ti is úgy látjátok, hogy ez kevés napközben... :( :?
Sajnálom szegényt mert nehezen tud letuszkolni bármit is...
Megfigyeltük az elmúlt 3-4 napban, hogy délután 3-5 ig nincs akkora hányingere...előtte utána beindul....furcsa.....
Egyébként a Bajcsy kórházról mi a véleményetek?
üdv.
Apacs
apacs
 
 


Hajnóca!
Neked sincs már sok hátra és a kezedben foghatod a csodátokat. :)
Sűrű nem tudok jönni, csak sokszor eszembe jutnak a "régi szép" idők és akkor mindig benézek hátha már más is átlépte a boldogság küszöbét.

Szülés utáni praktika mire gondolsz? Nekem sűrgűsségi császár lett mert elfolyt a magzatvíz idő előtt (34. hét) és hát nem lehetett várni a hüvelyivel ráadásl Balázs igaz meg tdott volna születni, de Eszti keresztben feküdt. Az elős felkelés a legrosszabb, de a vágy hogy csak akkor láthatom a drágáimat ha feltápászkodok erőt adott. :)

Ikerszülőség: számomra természetes és a világon én érzem magam a legboldogabbank hogy két baba anyukája is lehetek. Nyilván vannak ehézségek, de ez ezzel jár.

Panaszra nincs okom 2 hós koruk óta átalszzák az éjszakát. Sokat mosolyognak már forgolodnak is szóval szépen növögetnek. Elértük a 6 kg a múlt héten. :) Elkezdtük a hozzátáplálást is a héten több kevesebb sikerrel.

Hát ennyit rólunk jövök majd képpel is csak azzal mindig hadilábon állok (nincs annyi időm hogy kicsinyítsek :oops: )

Minden ikresnek üzenem hogy simán mennek a dolgok de a jó napirend muszály és ha azt megborítod úszik az egész nap. :)

Baba az ikresre szokott írni de én azt nagyon nagyon ritkán olvasom mert mire végzek este az e-mailjaimal már én is álmos vagyok.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?