Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Bejelentkezem.

Vagyok még elég jól ráadásnak.
Most van a mellfeszülős időszakom, meg egy kis ingerültség is hozzá. :? Apa nem túl boldog tőle.

Dokihoz a héten sehogy nem tudok menni.

Timi, Zita: csütörtökön megyek Bgyarmatra, még egy tárgyallásra. Majdhogy egész délelőtt ottleszek. CSak szólok, ti arra laktok. :)

Gabi: Adrinak szupi a szemüvege. Nem volt már hasonlója?
Nagyon jók a képek, és az ösztönöz mosolyra, milyen jól elvan Eszter a vízben. :lol: :lol: :lol:

Amúgy csajok hó végén tartom Levi névnapját de köszi. Egymás után van Levente, László, Péter. Péter a nagybátyó, keriapa tesója.

Na jó egyenlőre ennyi, megyek fújok egyet.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok :D

Köszi lányok az infókat az uh-ról. Én is úgy tudom, hogy nem olyan régen, de már Starjánban is van 3v4D. A sógornőmék még Gyöngyösön voltak, ott 12 ezer volt, hát ez kicsit elvette a kedvem az egésztől. Azért kérdeztem, mert még nem érzem a pici mozgását, pedig csütörtökön már 20 hetes leszek. Ez az első terhességem, lehet ez is egy oka. A 18. heti uh-n minden rendben volt szerencsére. De a következő uh-t csak a 30. hétre csinálják, a férjemet pedig már nagyon izgatja, hogy fiú vagy kislány rejtőzik-e a pocimban és hogy minden rendben van-e.
Majd jövök többször is, de úgy látom itt már mindenki babázik, én meg majd csak novemberben fogok. Szülés előtt majd bizti sok kérdésem lesz. :oops:

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka!

Én is már babázok, de jön a második gyerkőcöm. Ha kérdésed van, szívesen válaszolunk, vagy válaszolok én is. Az miatt ne aggódj hogy nem ficánkol még, nagyokat fog rúgni és eleget.Eleinte csak azt érzed hogy bugyog a hasad, vagy mintha wc-nöd kéne de nem megy. Egyre nagyobb intenzitással jelzi hogy ott van valaki.

Kérdésre szívesen válaszolunk, csak szólj nyugodtan.

Csajok jó éjt mindenkinek és várjuk a fejleményeket.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 

 
 

Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért, de le vagyok strapálva… :?

Látom, már dúl a vakáció a topicon! :D Egytől-egyig szuperek a képek, szépek a lurkók és olyan igazi vidám-nyári hangulatot árasztanak! :D A csokor, a torta és a sárkányok is nagyon tetszenek!!!! :D

Míg el nem felejtem: Móni, mi is pont aznap készülünk a városba, hátha összefutunk!

Horgászás: Lehet, de részleteket nem tudok…Ahogy látom, ott csak akárhová leülnek a horgászok, akármikor, nem igazán ellenőrzi őket senki…Szoktak versenyek is lenni, na akkor van helyben nevezési díj. Sajna nincs több infóm. :oops:

Rólunk:külső festés még nem volt ( belső sem), de múlt héten elhoztuk a színeket. Hááááát….. Őszintén: már kezdek/-dünk belefásulni a dologba. A szín így vödörben mérföldekkel halványabb, mint amit kértünk, kíváncsi leszek mi lesz belőle felkenve.Mondjuk nekem így még jobban tetszik, csak a férjemen látszódott a csalódás, mert neki meg az jött be, amit kinéztünk. De hogy kész mikor lesz? Mert nem lehet napsütésben kenni. Azt összeegyeztetni, hogy a nap se süssön, a mester úr is ráérjen….meg ugye ez nem pár órás meló, napokig eltart. Ráadásul a férjem szülei mindenbe belekötnek (igazából ők valamiért úgy képzelték, hogy hajszálra olyan lesz mint az ő házuk ),anyósom ötpercenként vérigsértődik akármi apróságon,úgyhogy az idegeim időnként rojtokban csüngenek.Pluszban még itt van a belső tér, a konyha kivételével mindenhol festeni kell újra az ablakcserék miatt, meg egybenyitottuk a két házrészt ( ott villanyt, vizet is kell vezetni, vakolni, kartonozni kellett, ajtókat berakni..), nem is folytatom. Hétvégén már totál magam alatt voltam, de váratlanul kijött anyukám és nagyim, ők legalább lelket vertek belénk ( mellesleg a ház körüli teendőkbe is besegítettek) és egy kicsit magunkhoz tértünk. :roll:

De legalább már itthon vannak a gyerekek, nincs a mindennapi rohanás. Bár az itthoni munkám legalább ötszörösére nőtt, egyelőre élvezem a szünidőt a gyerekekkel együtt. :D Sokat vagyunk kint, bent meg hajkurásszuk a picit, mert elkezdett közlekedni. :lol: Mondtuk neki, hogy pár hétig várhatott volna, míg rend lesz, de már késő, ráérzett az önálló élet ízére. :wink:
A receptekre én is vevő vagyok, az öt perc alatt elkészülőket főleg nagyon értékelem! :wink:

Nyaralás: mi is készülünk, de még nincs meg az időpont, hogy mikor kap szabit a férjem. Nyár végén lenne jó, ha már rendben lennénk, bár szívem szerint, hagynék mindent és süttetném a pocim valami jó kis víz mellett meg pancsolnék, kirándulnék nagyokat a gyerkőcökkel meg a férjemmel. :wink:

Azért igyekszem hozzátok, amikor csak tehetem. Szép napokat mindenkinek! :D
zichy
 
 


Lemaradt: Gy-on a múzeumban Madarász Viktor kiállítás van nyár végéig, ha érdekel valakit. Jónéhány festmény, bútorok, nagyon hangulatos, meg nekem az egyik kedves festőm,gyönyörűek a munkái, ezért ajánlom mindenkinek! :wink: :D
zichy
 
 


Sziasztok!

Tegnap már nem volt erőm jönni, teljesen kész voltam. Egy kicsit muszáj volt összekapni magam, szörnyen nézett ki a lakás, de semmi, de semmi kedvem nem volt hozzákezdeni bármihez is :oops: Aztán magamra erőltettem a pakolást (szerdai hazatérésünk óta a sporttáska sem volt kipakolva :oops: , mentségemre legyen mondva, h tényleg sok dolgom volt a ballagás és a vasárnapi buli miatt), porszivózást + kimostam 2 adag ruhát. Arról már nem is beszélek, h mennyi vasalni valóm van :twisted: De már fent van a ventillátor, ugyhogy elviselhetőbb lesz :wink: Lehet, h az én hülyeségem, de próbáltam a pólókat szépen összehajtogatni vasalás nélkül, de nem tetszett és bekerültek a vasalásra várók közé.

Zita
Hát nem irigyellek a felfordulás miatt! A várakozás meg tényleg szörnyü :x Mi akkor csináltuk a lakást mikor terhes lettem Lilivel. A két szobát parkettáztuk + teljes festés minden helységben + a konyhában és az előszobában PVC csere (a kövezéshez elfogyott az energia és a pénz :? ) Mivel a lehető legolcsóbban akartuk kihozni apa egyik ismerőse rakta le a parkettát, csakhát ugye dolgozik is meg maszekol is, igy elég sokat kellett rá várnunk. Közben persze anyósomék folyamatosan nyüstöltek, h mikor kezdjük már el (a munkálatok alatt náluk laktunk, kb. 2,5 hó :shock: ), ajánlottak nagyon szuperül dolgozó parkettást... (egy lakás felujitásán együtt dolgozott vele apósom, ott csak csiszolt és lakkozott potom 80 e-ért és a szobák is kisebbek voltak mint nálunk) Végülis megérte várni, mert kb. 200e-ből meglett a parketta, a lerakás + a hozzávalók (na jó, a parkettát is majd fél áron kaptuk meg :wink: , ilyenkor jól jön az ismerettség :wink: )

Gratulálok a "legcseppednek" az önálló járáshoz :lol: :lol: :lol:

Timi
Nagyon jók lettek a sárkányok! Gondolom a fiuk nagyon élvezték :lol:

Boboka
Ne izgulj, első szülő nőknél normális, h csak a 20. hét körül kezded érezni a mozgást! Több mindentől is függ a dolog :wink: 4D UH-ra is a 30. hét környékén érdemes menni, mert akkor már minden nagyon szépen látszódik! Én mindkettővel voltam, 31 ill. 33 hetesen.

Móni
Eldöntötted már, h melyik dokihoz fogsz menni? Na és mikor? Ha esetleg mentek a városba is találkozhatunk :wink:

A vasárnapi kerti party nagyon jól sikerült, mindenki jól érezte magát. Fincsi lett a husi és a saláta is. A gyerkőcök egész nap szaladgáltak, délutánra játszótársat is kaptak. Lili nagyon jól elvolt a felnőttekkel, felváltva hivta őket játszani (ingyen bébiszitter :wink: )

Dani közben lefáraszt.... Levettük a pelust (mármint az előbb :lol: ) és ügyesen bele is pisilt a bilibe, de aztán Ő akarta kiönteni és végiglocsolta a szobában és az előszobában :roll: :lol: Na és folyamatosan a WC-re akar menni, mindent összetaperol és belenyulkál :roll: Persze kulcsunk nincs, h be tudjam zárni :roll:

Na és akkor egy kis nyálcsorgató :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok Lányok!

Timi! Azt hiszem Te írtad, hogy almás lepényt sütsz. Kérjük annak is a receptjét. És köszi a gyümölcsös süti receptjét is. Ma én is keverek valamit. Inkább csak hurkát sütök krimplival és salivalm, így jut idő egy gyors sütire is.

Móni! Levikének utólag is boldog névnapot kívánok! Tegnap már nem tudtam jönne, mert este 19,30-kor értünk haza, megvacsoráztunk, megfürödtünk, hajat mostunk és alvás. Jól kifáradt az egész família.
Egyébként van Bogácson gyerek medence is, ha valaki menni szeretne. ( évesn felüli gyermekek részére) Így hétköznap nem voltak soka, nyugis volt. Szilárd nagyon élvezte! Egy csöppet nem ilyedt meg a drága. Akár úszó gumiban, akár a kezünkben jól el volt. Szerencsére aludni is tudott. Majdnem 3 órát aludt a babakocsijában. Jól kifáradt. Persze haza felé a kocsiban így már nem tudott aludni. Végig nyűgösködte az utat.
Majd teszek képeket a Myvip-re az első fürdőzésől!
De szerintem azt csak estére tudom megcsinálni.

Gabi! Ilyen medencét mi is akartunk venni. Lesz is majd, a Szilárd keresztszülei hoznak. Nagyon jók a képek. Eszter gyönyörű ebben a hófehér csipke.csodában!
Most mennem kell, mert Szilárdot altatnom kell, már nyűgös és nem hagy...

Kép
szuzy
 
 


Zita, Ildi írtam privit.

Ildi te igazi ínyenc vagy. Nagyon fini lehetett a kaja, jól néz ki.

Este jövök.

Szuzy, írj légyszi címet, hol lehet megnézni a képeidet, mert még nem láttam egyet sem.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Ismét jöttem, de, hogy mennyi időm lesz.... Szilárd már több mint két órája alszik, így bármikor fölébredhet.
Szerencsére ez alatt az idő alatt sikerült megcsinálnom a kaját és a sütit. Gabi! Ismét kefíres lett, de most gáztepsibe sütöttem és cseresznyét meg málnát tettem bele. Ez most szerintem kicsit lapos, Nem baj, majdcsak kikombináljuk a megfelelő adagot. Szerintem ebbe kell 3 adag is. Vagy lehet mégiscsak a közepes tepsibe két adag a nyerő, mert az olyan gusztusosan magasra följött.

Ildi! Már a múltkor is írni akartam nagyon jól nézett ki a tortád. Te sütötted? Milyen ízű volt a krém?
Ti milyen krémet szoktatok a sütikbe tenni. Én általában csinálok egy margarinosat, amit össze keverek valamilyen pudinggal. (vaníliás, csokis, epres...) Így mindig más ízű. Illetve gesztenyéset és kókuszosat is szoktam csinálni, ezekbe is vaníliás pudingot teszek. De ezek elkészítése elég sok munkát igényel, nem beszélve az utánna maradó mosogatnivalóról.
A vasárnapi kerty partyn készült sali és husi is guszta, jó volna belőle most egy adag....

Móni! A Myvip-en, Nagyné Rózsa Zsuzsanna néven. Az album címénél választhatsz, egy legördülő nyíllal, így tudod a többi fotót is megnézni.

Kép
szuzy
 
 


Még a képeket nem sikerült föltennem. Valamiért nem enged albumot létrehozni..... Majd még később próbálkozom.

Kép
szuzy
 
 


Szuzy
Igen, ezt a tortát én sütöttem. Magunknak nem nagyon szoktam, mert csak 1-2 szelet a kapacitásunk :lol: Ált. én is olyan krémet készitek, mint Te, csak nem pudingport használok, hanem én főzök lisztből és tejből pudingot, amit aromával izesitek. Ez a torta szakácskönyvből készült -most sütöttem először-, de nagyon egyszerü a tészta is, a krém is, és nem utolsó sorban nagyon fincsi! A krémbe csak tejszin, margarin és táblás csoki volt.

Leirom a receptet, hátha mást is érdekel:

CSOKOLÁDÉTORTA

6 tojás
12 dkg cukor
12 dkg liszt
1 ek kakaópor
A tojássárgát a cukorral habosra keverjük, apránként hozzáadjuk a lisztet, kakaóport majd a kemény habbá vert fehérjét. Előmelegitett sütőben 180 fokon megsütjük. Ha kihült 3 lapba vágjuk.

Krém:
4 dl tejszin
15 dkg csokoládé (tej v. ét, én vegyesen tettem bele)
5 dkg cukor
1 cs. van. cukor
10 dkg margarin
A tejszin felét felfőzzük a cukorral és a beletördelt csokoládéval. Ha kihült beleszórjuk a van. cukrot és a habosra kevert margarint. Ezután hozzákeverjük a többi tejszinből vert habot is (én biztos-ami biztos alapon zselatinfixet is raktam hozzá, h elég kemény legyen :wink: )

Kenjük meg a lapokat, az utolsóra is kerüljön egy pici krém, aztán vonjuk be tortabevonóval. Tetszés szerint diszitjük.
Én az oldalát is megkentem krémmel, és vágott mandulát is tettem rá, h ne legyen olyan csupasz. A tetején a csokira reszeltem egy kis csokit ráadásnak, h ne látszódjon az egyenletlenség :wink:

Ugy rémlik, h vki almás pite receptet is kért....Ime egy nagyon finom recept:

ALMÁS PITE

50 dkg finomliszt
25 dkg vaj
25 dkg cukor
1 cs. van. cukor
1 cs. sütőpor
4 tojás
2-3 ek. tejföl
A sütőporral elkevert lisztet morzsold el a vajjal. Add hozzá a cukrot, van. cukrot, a tojásokat és annyi tejföllel gyurd össze, h jól formázható legyen. Csomagold fóliába és tedd hütőbe pihenni.

Közben elkészitjük a tölteléket:
1 kg alma
10 dkg darált dió (ki is hagyhatod, csak akkor helyette buzadara v. zsemlemorzsa a tészta szórásához)
20 dkg cukor
1 citrom
1 kiskanál fahéj
Almát reszeld le, izesitsd cukorral, fahéjjal, citromlével és a citrom reszelt héjával.

A tésztát oszd 2 felé, lisztezett deszkán nyujtsd ki 3-4 mm vastagra. Tedd tepsibe, szórd meg a dióval majd az almával és fedd be a másik lappal. Villával szurkáld meg, kend meg tojással és tedd forró sütőbe. 180 fokon 35-40 p.
Én ezt az adagot a sütő tepsijében szoktam késziteni!

Móni
Van egy iwiwes meghivóm! Kéred?

Kép
Kép
mókuska
 
 


sziasztok!

Tgenap nem tudtam jönni. Ez az idő teljesen kikészíti a kicsit. Nem tud aludni napközben, ha felvan sír, mert melege van :roll: :roll: még a járókában van el legjobban, gondolom a földhöz közel nincs annyira meleg :D :D :D :D
Ráadásul holnap lenne aktuális a 3hós oltás, tanácsadás 13-14 óráig van ( holnap lesz állítólag a legmelegebb :!: :!: :!: )a másik meg most mindenképp be akarják oltani, mert 2 hétig szabin lesz a dr. nőnk, viszont szívem szerint még nem oltatnám, mert szörcsög. Alig jön váladék...de van :cry:
Baromira beindult a fogzás is, mát szépen beálltak alulra a fogacskái :shock: kíváncsi vagyok mikorra bújnak ki.
Mióta hasra tud fordulni, úgy alszik, viszont ébredéskor ugye reklamál mert visszafordulni nem tud :twisted: :twisted: :twisted:
eddig volt nyugodt reggel :? :? :? felébredt a drágám :D :D na de úgy elfeküdte a kezét :shock: :shock:

Adrikának tegnap megvolt a bizonyítvány osztás :wink: :wink: azt mondták egy hajszál híja a kitűnőnek, ha jövőre is így tanul az lesz :wink: :wink: na erre apától megkaptam, hogy nem tudok jól nyalizni :twisted: :twisted: :twisted: hát ne is amiatt kapjon jobbat...inkább legyen később is mindenből erős négyes mint kegyelem 5-ös. :wink: :wink:
Viszont kapott oklevelet a példamutató szorgalmáért :wink: :wink: :wink:
Ugye most már szöveges értékelés van ahol jó sok sületlenséget össze lehet írni :shock: :shock: :shock: amin olyan jót nevettünk a tesi, ezek vannak írva:
-mozgása összerendezett
-labdajátékokban ügyes, aktív, kezdeményező,
-kislabda-hajítás adott technikáját elsajátította, képes a szert távolba és célba juttatni
-támasz és függésgyakorlatok sikeres végzéséhez ERŐSÍTENIE KELL IZOMZATÁT :shock: :shock: :shock: :shock:

szóval nyáron kondizunk :wink: :wink: :wink: :wink: :lol:

Na bocsánat, hogy önző módon csak magunkról írtam, ha időm engedi jövök még

Zita
ti bizitek milyen lett???

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi! Tegnap elfelejtettem válaszolni Neked. A mi házassági évfordulónk aug. 16.-án van.
Suli: a tanárok is tudnak szemetek lenni sajnos. A tesóm fia egyik tantárgyból (nem emlékszem miből) 3,73-ra állt, és a tancsi simán lezárta 3-ra. Se feleltetés, se semmi. Szerintem ez már egyébként is négyes, de ha úgy érzi hát feleltesse. Be is ment a tesóm, hogy miként gondolta ezt a tanár! Na így feleltették a 4-ért, és így meg is kapta. Szóval még mondja valaki, hogy nem pofára megy!
A nővérem kislánya most volt 2.-os, ez a szöveges értékelés szerintem szar... Már bocsánat, de olyan zagyvaság...az ember fia, lánya nem tudja belőle, hogy hányas.....

Ildi! Köszi a recepteket. Alkalom adtán kipróbálom. Úgy döntöttem beszerzek egy füzetet, s leírom az általatok küldött recepteket, hogy ne kallódjanak el. Mostantól kéne minden héten legalább egyszer sütni... Szilárd teljesen rákapott a kefíres sütire. Olyan nagy falatokat eszik belőle... Ettől bezzeg nem öklendezik!!!! Tegnap is megevett egy szeletet egyszerre. Ez nála nagy szó, mert egy-két falat után általában nem kell neki darabos kajcsi!

Móni! Te végtelenségig nyugis ember vagy. Irigyellek miatta. Hogy birod ki , hogy még mindig nem mész el dokihoz??????? Én egy percig nem tudnék várni, s minden mást félre téve szaladnék a dokihoz! Mindegy, hogy kihez csak tudjam végre, hogy minden ok. Választani dokit ráérnél utánna is. Az, hogy most elmész valakihez nem jelent elkötelezettséget senki iránt! Szerintem ez a legfontosabb!!!!

Zita! Kitartást Nektek! És egy nagy adag türelmet az anyósod kárálása ellen. Az anyósok már csak ilyenek... Szeretnek mindenbe beleszólni. S ahelyett, hogy nyugtatnának az amúgy is feszült helyzetet, inkább még fölhúzzák az embert.
Szóval a legifjabbik nagylányod már önállóan megy?? Ez nem semmi. Hány hónapos is??? Gratulálok hozzá!!!! Nagyon ügyes ez a hölgyemény.

Boboka! Ne izgulj, ha az UH-n minden rendben volt, szerintem nincs okod aggodalomra. Az első babát mindenki később érzi. Vagy ha érzi is, nem tudja, hogy az. Én először a köldököm körül éreztem némi zsibogást. Majd ahogy erősödött a baba, egyre erőteljesebben éreztem a mozgolódást. Szerintem a fiúk erősebbeket rúgnak.

Na ennyi egyenlőre!
Üdv mindenkinek. Fotókat még nem tudtam fölrakni. Szólok ha sikerül.

Kép
szuzy
 
 


Timi! Merre vagy?

Kép
szuzy
 
 


Helló ismét!
Ha érdekel valakit sikerült felraknom képeket a Myvip-re.
Szióka

Kép
szuzy
 
 


na talán lesz most annyi időm, hogy írjak le receptet :wink: :wink:

Kefíreshes hasonló a tejfölös piskóta, így készül:
1 tejföl (2 dl), ezt jól összekeverni 30 dkg porcukorral, és 2 db tojással.
28 dkg lisztet elkeverni 1 cs. sütőporral :arrow: ezt bele a tejfölös masszába. Kizsírozott tepsibe sütni, ugyanúgy gyümölccsel finom :wink:

Nekem a másik kedvenc a gyúrott rétes, nagyon egyszerű ez is :wink:
30dkg liszt
2 dl tejföl
1 tojás
pici só :arrow: :arrow: :arrow: ezeket jól összedolgozzuk

Kb. 8dkg olvasztott zsírba belekeverünk annyi lisztet, hogy kenhető legyen(kb. 5dkg)---én nem szoktam mérni :oops: :oops:

A tésztát táblanagyságúra kell nyújtani, és rá kell kenni a lisztes zsíros masszát.Utána pedig fel kell tekerni rúdnak, majd 6 részre osztjuk.
30 percig pihentetjük a tésztát.
Utána tepsi nagyságúra nyújtjuk, középre halmozzuk a tölteléket ami alá én szoktam egy kis búzadarát tenni :wink: :wink: és két szélét behajtjuk.
Zsírozott tepsibe kell tenni.
Mielőtt betesszük a sütőbe a tetejét sima olvasztott zsírral be kell kenni, amit még a sütés közben is meg kell ismételni legalább egyszer :wink: :wink:
Szép pirosra sütjük :wink: :wink: nagyon finom, és jó leveles lesz a tészta :D

Szuzy
az iylen kipróbált recepteket én is jobban szeretem, mint a szakácskönyvből kiolvasotakat, bár abban is van olyan ami jól sikerül :D :D :D a képeket majd megkuksizom :wink: :wink:
Szilárd elindult már egyedül???

Zita
jó, hogy jelentkeztél.
Legkisebbed a mászás adta szabadságnak örvend :?: :?: :twisted: akkor nálatok már él a mindent pakolós időszak. Na nekünk is nemsokára itt lesz az is :shock: :shock:
Színeket sajnálom, de hátha felkenve mást mutat, ill. összekavarás után is sötétebb lehet, ha le van ülve a festék :wink: :wink:

Móni
azért a jövő héten már menj el dokihoz :wink: :wink: addigra már látszódni fog a szívműködés is :D :D :D
Ebbe a melegbe vigyázz magadra!!! Étvágyad van, mert nekem a melegben az okozott a legnagyobb gondot, nem esett jól semmi, ha meg nem ettem rosszul voltam :roll: :roll:

Ildi
guszta a kaja. Fénypostával küldhettél volna :D :D :D Grillezett husit imádjuk ám :wink: :wink:
Nekem tetszett a csokor :wink: :wink:

Boboka
mozgás miatt ne izgulj, lehet, hogy érzed már, csak még nem tudod azonosítani :wink: :wink: :wink: na de pár hét és lesznek olyan bulik :lol: :lol: :lol:
Sajna a 4 d-s uh-ennyi. 10000 ft körül van mindenhol :? :?

Timi
tényleg hová tüntél???
Gyere Te is beszélgetni :!: :!: :!: Fiúk bírják a meleget? MI szinte alig megyünk ki, este próbálnék normális hőmérsékletet csinálni, ami nem könnyű, mert alig mozog a levegő :shock: :shock:

na felébredt a kishölgy

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok! :D

Tegnap nem tudtam jönni, mert csak délig volt ovi és du. pedig vendégeink voltak( no nem olyan rákészülést igénylő vendégség volt ám :wink: ) a gyerekek játszottak, mi szülők csevegtünk. :D

Akartam már írni, hogy szerintem Zita kisebbik nagylánya nem kétlábon közlekedik még, hanem négykézláb, mert tudtommal októberben lesz 1 éves. :wink:

Gabi!
Gratulálok a bizonyítványhoz! :D Főként Adrinak jár a dicséret, de azért te is büszke lehetsz a lánykádra. :D

Az én véleményem szerint- bár ugye még nincs iskolás gyermekem- jobb a szöveges értékelés. Sokkal árnyáltabban kifejezi a tudást, mint az 5 db számba skatulyázás. :wink: Persze, egy kicsit megmosolyogtató a tesiről írt értékelés például, de akkor is legalább tudod, hogy mit tornáztak a tanévben. :D Nekem ez jobban tetszene, mint az, hogy a gyerekemnek kegyetlenül ott áll a bizijében tesiből a 4-es, netalántán 3-as, azért, mert nem tud minden gyakorlatot teljesíteni.
Talán ez a többi tantárgyra is igaz... :wink: Olyan ridegek a számok. Legalább ne csak 5 lenne, hanem legalább 10 ...
Emlékszem, a saját iskolás éveimből, hogy létezett olyan például, - a tanárok próbálták tágítani az osztályozás lehetőségeit-, gyenge ill. erős 4-es.
:wink:

Mi jól bírjuk a meleget. A fiúk meg pláne. :D Azért én emlékszem, volt már máskor is ilyen meleg nyáron. :D Nekem még mindig jobban tetszik, mint ha most junius végén olyan hideg lenne, mint tavaly júniusban volt. :D Inkább rekord meleg, mint rekord hideg. Legalábbis szerintem. :D
Azért a fejem mintha állandóan kótyagos lenne. :shock: Tegnap, ha az egyik anyuka nem mondja, észre sem vettem volna, hogy ki van írva az ajtóra, hogy ebéd után el kell vinni a gyerekeket. Pedig mindennap azon az ajtón megyek ám be :oops: és mégsem láttam a kiírást. :oops:

Szuzy!
Almás pite receptje, nekem is dettó ugyanez, mint amit Ildi írt. :D
A képeket megkukkoltam (elsőre sikerült :lol: ). Örülök, hogy jól sikerült a strandolás, a képekről is ez látszik. :D
Tényleg jár már Szilárd?

Ildi!
A káják nagyon jól néztek ki, biztos gyorsan elfogyott. :D Hűűű, azt a salit bevállalnám most. :P ügyes vagy ám nagyon! (eddig is tudtuk...) A torta is szép és csuda finom krém volt benne. :shock:
Vasalás: anyagon is múlik a dolog. :wink: Én nem vasalok mindent, de van olyan anyagú ruha, ahol elkerülthetetlen. :wink: Viszont nagyon gondosan hajtogatva teszem a lavórba mosás után és kirázva-kihúzogatva teregetem. Így sok mindent nem kell vasalnom, illetve amit kell is, azt is gyorsan letudom ... :oops:
Jövő héttől nyári szünet. A srácok pólói biztos, hogy egy darabig nem látnak vasalót.
:oops: Legalábbis azok, amikben itthon lesznek.

Zita!
Na, mit mondjak, nem irigyellek! :( Főleg az anyós lehet kellemetlen... A ház, az majd alakulgat... Nagyon szerencsés vagy, hogy anyukádékra számíthatsz! :D
Nagyon kellemes nyarat kívánok nektek és a ház gyors befejezését! :D Meglátod, a végén minden ok lesz! :D
Azért ne felejtkezz el a topikunkról, bármikor -ha vissza tudsz olvasni, ha nem- gyere, ha tudsz! :D
A bizi milyen lett a fiacskádnak?

Móni!
Helló!

Pihenjetek, hüsöljetek, legyen jókedvetek! :D

Timi

A múltkor egy tök jó videot láttam, az iwiw üzenőfalon, ha ott van még, elhozom nektek is :D !

Kép

Kép
thimó
 
 



Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Igen, Szilárd már jár egy hónapja kb.
Nem írtam Nektek? Már simán végig megy a folyosón, vagy a szobán. Mondjuk van amikor nem sikerül egyhuzamban, s popsira lehuppan, de már egyre ügyesebb. Cipőben még nem annyira megy a dolog, inkább mezítláb.

Lányok! Nem ismeri valaki a papgálytorta receptjét. Ez egyébként nem torta, csak a nevében ez áll. Régebben megvolt, sokat is csináltam, de valahogy elfelejtődött. Arra emlékszem, hogy tejföl is kellett bele, valamint arra, hogy amikor kész volt a tészta három részre kellett venni, az egyikbe kakót, a másikba epres pudingot keverni, majd a tepsibe kanalanként felvéltva tenni a fehér, rózsaszín, és barna masszát. Nagyon fini volt....

Köszi az újabb receptet! Én a rétest nem szeretm, így azt tutira nem fogok sütni. Meg nálunk a sós, meg kifli....sem mennek. Imádjuk a habosat,..... meg a gyümiseket.

Na pá

Kép
szuzy
 
 


Ez lenne az???? :wink:

Papagájtorta

Hozzávalók: 4 tojás, 30 dkg p.cukor,1 margarin,30 dkg liszt, 1/2 cs.sütőpor,1 d.tejföl,2 cs.van.cukor,6 kk.kakaópor,1 cs.puncs vagy eper pudingpor.
tetejére:1 cs.citrommáz
Elkészítés: A tojásokat,a p.cukrot,a margarint kikeverjük,közben a lisztben elkeverjük a sütőport.Az egészet összekeverjük és az 1 d.tejfölt is hozzáadjuk.3 részre osztjuk a tésztát.Az egyikbe 2 cs.vaníliás cukrot,a másikba 6 kk.kakaóport,a harmadikba pedig 1 cs.puncs vagy eperpudingport keverünk.Így lesz sárga,barna,ill.rózsaszínű tésztánk.
Kizsrozott,lisztezett tepsiben egymás mellé kell egyenként evőkanállal szaggatni a három színű tésztát,majd megsütjük.Szép színes,tarka tésztát kapunk,a tetejét citrommázzal vonjuk be.
Elkészítési idő: 50 perc

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!


Először egy SOS kérdés: tudja valaki a só-liszt gyurma pontos arányait??? :?:

Ha már a főzésnél tartunk… :wink: :lol: Egyébként tök jók a receptek!!!!!! :!:


Jaj, látom, egy kis félreértés történt. :oops: A picim nem jár még, éppen csak 9 hós, „csak” közlekedik, nem tudom máshogy fogalmazni, szóval, kúszik, mászik, felhúzkodja magát, és ahogy Gabi is írta, elkezdődött a pakolós korszak. :wink: Bár nálunk már olyan állapotok uralkodnak, hogy a rendetlenséget sztem már nem lehet fokozni. :mrgreen: De a legjobb, mikor a kertben „kommandózik”, szabályosan el tud tűnni egy nagyobb növény alatt, bár múltkor a nagylány ágya alól bányásztuk ki, két pillanat alatt képes eltűnni. :D


Bizi: sztem összességében egy nagy hülyeség. :? Nagyon sokfélék a gyerekek, ki ehhez, ki ahhoz ért jobban, sztem az oktatási rendszerünk is olyan, amilyen, így mit várjunk. 8)

A fiamnak nagyon kedves tanár nénijei vannak, a matek tanár néniért egyenesen rajong, tényleg semmi rosszat nem mondhatok. Viszont mikor megláttam a fiam bizijét kis híján infarktust kaptam, legalábbis olyan hidegzuhanyt, mint életemben soha. :( Csak, hogy értsétek: egész évben csak pirospontjai voltak mindenből, de százával, kb 900-1000 db, a felmérői mind 5-ösek, a legrosszabb is 98%-os,rengeteg szorgalmit csinált hétről-hétre,az osztályban egyedül ő tanult meg folyékonyan olvasni,matekból kiemelkedő, továbbjutott szavalóversenyen, csinált két tárgyból levelezős versenyt (emléklapot kapott a jó eredményeiért), minden iskolai rendezvényen szerepelt, tesiből egy gimis (!!!) tanár figyelt fel a teljesítményére, a különórai munkáit nem is említem. A biziben mindenhol a legjobb értékelést kapta, ennek ellenére a végén az ált, hogy ezt az évet összességében „jól” teljesítette. :shock: :shock: :shock: Ha ez a jó, mi kell a kitűnőhöz? :?: :?: :?: Nem sikerült még kinyomoznom, hogy mi alapján osztogatták ezt a titulust, csak azt látom, hogy nem az egész éves munka, a felmérők, a tudás számított (sőt talán ez legkevésbé) valószínűleg más… :| De nálunk is az volt az első kérdés a családban, hogy nyalizni kellett volna valakinek? :oops: 8) Már bocsi, tudom ez durva, meg is beszéltük, akkor inkább soha ne legyen kitűnő, mert itt pont a munkán volna a hangsúly. Tudjuk, hogy soha, senki nem fogja nézni, hogy milyen volt a gyerek 1. éves bizije, hogy milyen ember válik belőle, nem ettől függ - sőt semmilyen biztől. Azt viszont tudom, hogy a fiam olyan gyerek, aki a legjobbra törekszik. Ő a legtöbbet hozta ki magából, végig lelkes, szorgalmas maradt, nem „osztályelső” akart lenni ( 10-en is elérhetik a legmagasabb mércét), hanem benne akart lenni abban a csapatban akik a mukájukért a legnagyobb elismerést kapják, mert ezért dolgozott. Pont ebből maradt ki, és mikor mutatta a bizit, rögtön erre kérdezett rá, hogy „anya, ugye ez olyan, mint egy 5-ös bizonyítvány?” Természetesen azt mondtuk, hogy igen, ünnepi ebédet főztem a tiszteletére és kapott egy könyvet tőlünk ajándékba. Kikívánkozna belőlem sok minden, de inkább nem írom le, a lényeget úgyis elmondtam és sztem értitek. Mindenesetre NAGYON csalódott vagyok , természetesen nem a fiamban, de ezt biztos észrevettétek a soraimból......
zichy
 
 


Zita!
Értjük. Mi is hasonlóképpen fogadtuk a tesóm kislányának bizijét. Én nyalizni nem tudok és nem is akarok senkinek. Így remélem nem ezen fog múlni a fiam értékelése majd ha eljön az ideje! Sajnos gyurma receptet nem tudok...

Timi! Köszi a receptet. Legközelebb tutira ezt fogom csinálni. Ez nagy tepsibe való adag? Egyébként anno mi nem vontuk be semmilyen mázzal, és úgy is nagyon finom volt. (kb 15 éve sütöttem ilyet utoljára...)

Hali

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Zita
Megértem a felháborodásodat! Sajnos ilyen aljas huzásokkal teljesen tönkre tehetnek egy gyereket :x :cry: A sógornőm lányának ballagása kapcsán jutott eszembe, h anno mit éltem én át a saját ballagásomon.... Végig jó tanuló voltam, a legrosszabb év végi átlagom 4,6 volt. Versenyszerüen sportoltam igen jó eredményekkel, de különféle atlétikai versenyekre is vittek (hiányos tesiórák miatt jobb hiján minket vittek, mondván, h ugyis edzésben vagyunk) A barátnőmmel mindenféle szervező munkában részt vettünk, mi diszitettük az osztályt.....A ballagáson el kezdték kiosztani a könyvjutalmakat... jó tanuló, szervező munka...stb. Nos hát rajtam és egy többször bukott fiun kivül mindenki más kapott az osztályból -azok is, akik 8 év alatt a kisujjukat sem mozditották meg, sőt a tanulmányi átlaguk is hanyagolható volt-, mindezt a "büntetést" azért kaptam, mert apukám összeveszett az osztályfőnökömmel :cry: Hát nagyon kellett nyeldesnem a könnyeimet. Kárpótlásul a középiskolában a ballagáson is kiemelték a sportteljesitményeimet, sőt egy emlék oklevelet is kaptam :wink:

Timi
Hát ez a video... könnyeket csal az ember szemébe! Szenzációs!!!!!

Na most ennyi, mert Dani nem bir magával :roll: Később még jövök, ha apa ideenged, eszembe jutott két nagyon klassz recept is :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Zita! Nekem ez a recept van elmentve. :wink: (Erre is már a lomtárban találtam rá, mert a férjem szelektálni szokott... :roll: )Sógyurma

2:3 arányban keverjünk össze sót és lisztet. Ehhez adjunk egy kis olajat (kb fél kilóhoz elég egy kiskanálnyi), vagy tapétaragasztót. Ezután óvatosan adagoljuk hozzá a vizet, hogy ne legyen túl lágy, ragacsos. Nagyon kevés is elég, már összetapad az anyag. Így formázható.

Ha színes gyurmát szeretnénk, egyszerűen temperát is gyúrhatunk bele (ekkor kicsit kevesebb víz is elég). Ha még mindig a természetes anyagok felhasználását tartjuk szem előtt, színezzünk fűszerekkel: kakaó, kávé barnára színez (más-más árnyalatra); paprikával pirosra festhetünk, a kurkumától szép sárga lesz… Eresszük szabadjára a fantáziánkat.

Borsot használhatunk szemnek, szegfűszeget almaszárnak…

Más állagú gyurmánk lesz, ha finomsót használunk, más ha durvaszeműt. A lisztekkel is variálhatunk, mindig más az eredmény.

Ha megformáztuk ötleteinket, el akarjuk tenni emlékbe, szárítsuk ki. Tegyük sütőpapírral tepsibe (papír nélkül beleragad), alacsony hőfokon szárítsuk. Sokáig tart, de ha magasabb hőfokra tesszük, megsül, megbarnul (persze, ha épp ez a cél?!)

A megkeményedett, megszárított művünket is folytathatjuk. Ha nem színeztük nyersen az anyagot, egyszerű vízfestékkel, temperával kifesthetjük. Minél sűrűbb festéket tudunk használni, annál jobban befesthetjük. Viszont ilyenkor már óvatosan kell vele bánni, mert így már törékeny.

A mellékelt képen fehér alapanyagot sütöttünk, borsból készült a szem, a megszáradt teknősöket temperával festettük.

Jó munkát!!!

Szép napot mindenkinek!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Hol a mellékelt kép? :lol: Ezek a szinezős ötletek nagyon tetszenek!

Én ugy szoktam keverni, h a liszt 2* annyi legyen mint a só, pici olaj és viz.

Most megyek mert reggelizünk, később jövök a beigért receptekkel :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Helló!

Ildi!
A mellékelt kép ott van, ahonnan a szöveg származik. :lol: :lol: Én csak annyit tettem hozzá, hogy : Szép napot mindenkinek! :lol: :lol:
Izgatottan várjuk a recepteket! :D
Ha valakinek lenne kapacitása, én olyan recepteket kérnék :oops: ami sós-sajtos-kelt és természetesen bevált. :)
Nekem a Gabi által írt Fornetti és a Sajtos kifli nagyon-nagyon bejött. :lol:

Szuzy!
Én ezt a sütit még nem sütöttem meg. :wink: (benne volt a sütirecept-gyűjteményemben :wink: )
Hát, szerintem közepes tepsire való adag. Legfeljebb jó magas lesz. :wink:

Zita!
Megértem a felháborodásodat. :wink: Ezek szerint a kiemelkedő teljesítménye ellenére egyik tantárgyból sem kapott kítünő minősítést a fiad? Más gyerekek igen? :wink: Bocsi, de nem igazán értem ezt a rendszert (sem)... :o Én valahol (ha az emlékezetem nem csal) azt olvastam, hogy a "jól teljesítette" titulus a legmagasabb fokozat. Ezenkívül a tanároknak a kiemelkedő teljesítmény után van lehetőségük "díjazni " az adott tantárgyból a gyereket. Nem így van??? :wink: Ezt az elismerést egyik tantárgyból sem kapta meg a fiad???
Nos, valaki homályosítson fel, mert jövő ősszel már az én fiam is lehet, hogy sulis lesz. :wink:

Gabi!
Mentek oltásra? :wink: Ez a rétes jól hangzik! :D (én egyszer próbálkoztam a hagyományos, kihúzós rétessel=kanállal kellett enni a tepsiből. :lol: :lol: )

Szerintetek, ha már így belelendültünk ebbe az "oszd meg velünk sütireceptjeidet" projektbe, nem kellene egy külön topikot nyitni a receptek számára. Akkor átláthatóbb lenne és hátha más "idegen" is jönne és írna tuti sütiket. :wink:

Sziasztok! :D

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Jaj, még valami eszembe jutott:
Kedves nagyobb gyermekes anyukák! Ki mivel köti le a gyerekek energiáit a nyáron? :wink: Például a sógyurma az nagyon jó ötlet. :D További javaslatok? Nekünk a sárkányozás is bevált :wink: (addig amíg bele nem unnak... :roll: )


Írjatok!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


sziasztok!
na gyors bekukk, mert vasalni kéne :roll: :roll: :roll:

Zita
teljesen egyetértek Veled. Én valahol ugyanezt éreztem, bár ennyire nem fejtettem ki. Én nagyon ritkán jutok be a suliba. Kb. 1 hónapja amikro bementek áradoztak Adrikáról. Milyen szorgalmas, mennyit tanul, nagyon okos, ja, és ő majdnem a legfiatalabb az osztályban. Kb 5-en vannak 1999-ben születettek, és, hogy ezeket a gyerekeket ő túlszárnyalja. Ehhez képest ezek közül 2 gyerek kitűnő lett ő nem. :cry: :cry:
Na mindegy, én tudom, hogy ő ennek az oklevélnek nagyon örül, és nem törte le a kedvét, hogy "csak" ennyi :wink: :wink:

Timi
az a baj ezzel a rendszerrel, hogy teljesen elbizonytalanít. Évközben uigyanúgy szemmel tudod kísérni mit tanultak, és mitre mit kapott, mit ért el :wink: :wink: :wink: Itt ezt kiemelték legalábbis nálunk :shock: :shock: elsőbe ennyire nem volt részletes.
Na ha itt jegyeket kapott volna Adri akkor megvan a kitűnő, ebben biztos vagyok. Neki a felmérők mindíg ötösek voltak. Tesiből pl. kiemelték itt amit leírtam, de csak piros pontjai vannak, ha jegyeket kapna, akkor a torna 3-as v. 4-es, de annyi jó jegy van mellette, hogy ellensúlyozza, és pl. torna első félévben volt :wink: :wink:
Pl. a zene sem az erőssége, szeret énekelni pedig mégis azt is bírálták. Szóval el lehet ebben merülni, de pár év és saját szemeddel szembesülsz vele, és akkor már nem biztos, hogy annyira jónak találod majd ezt a rendszert :wink: :wink:
Hozzáteszem a tanárainknak sem tetszik, de ez van, mást nem tehetnek :twisted: :twisted:
Mi most Adrikával szójátékot játszunk, arra kaptunk rá :wink: :wink: na meg ugye fürdenek, meg most még elég jól eljátszogatnak együtt. Tv-t néznek.
Na meg festenek-bár ennek annyira nem örülök :cry: :cry: már a szép zöld falon is van fekete csík, a padot kipingálták :roll: :roll: és a ruháikból nem tudom kimosni a foltokat :evil: :evil: :evil:

Ja, és a héten a nagylányom teljes fordulatot vett. Most segít, de mindenben. Hétfőn elbeszélgettünk :wink: :wink: azóta, meg tapasztalhatta, hogy ha segít több idő jut arra, hogy vele is játszak :wink: :wink:
Remélem meg is marad ez a jó szokása :wink: :wink: :wink:

Majd még szétnézek a receptes füzetemben :wink: :wink: :wink: egyébként Babafalván vannak receptek amik már kipróbáltak ott is szoktam bóklászni :wink: :wink:

Ezt a rétest nyugodtan kipróbálhatod, tuti nem kell kanalazni, és nincs is sok macera vele :wink: :wink: :wink:

Na most befejezem, majd még jövök, de muszály vasalnom, na meg előtte felmosok, mert ragad a konyha :roll: :roll:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi!

No igen, ez a festés kicsit necces dolog... :lol: :lol: Én a nyomdázással is úgy vagyok, hogy inkább lebeszélem őket, vagy odaülök én is. :roll:

A tv és számgép. nekem is itt van a tarsolyomban, megpróbálom csak végszükség esetén bevetni... :lol: :lol:

Iskolai értékelés: Lehet, hogy igazad lesz, nem fogom 1-2 év múlva díjazni ezt az "új" módszert. Bár megjegyzem, most sem szeretem, mert nem is ismerem, de nekem -mint azt kifejtettem feljebb-kifejezőbbnek tűnik, mint a számok teszik. :wink:

Nekem volt egy osztálytársam, aki mindig csak azért kapta meg az 5-t tornából, mert hát különben nem lett volna neki tiszta jeles a bizi. :wink: Ez is gáz nem?

Na mindegy, majd meglátom én is nemsokára. :D

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Na ujra itt vagyok!

Timi
Akkor hiába kerestem a képet :lol:

Felőlem nyithatunk a recepteknek külön topicot, de most ide irom le őket 8) Timi külön kivánságára sósat is kerestem :wink:

A család egyik kedvence ez az édesség, aminek nincs neve, de nagyon finom :wink:
Hozzávalók:
25 dkg kristálycukor
1 Ráma
1 tubus süritett tej
2 cs. puffasztott rizs
A cukrot egy nagyobb edényben megolvasztjuk, kicsit barnitjuk, majd hozzáadjuk a Rámát és a süritett tejet, ezt összerottyantjuk majd levesszük a tüzről és jó alaposan beleforgatjuk a puffasztott rizst. Kanállal mignon papirra halmozzuk.

Hamis franciakrémes

Tészta:
7 tojássárgája
18 dkg porcukor
8 ek. melegviz
20 dkg liszt
1 cs. sütőpor

Krém:
7 tojásfehérje
5 ek. kristálycukor
7,5 dl viz
3 cs. vaniliás pudingpor
4 ek. kristálycukor

A tésztához a tojássárgákat a cukorral és a melegvizzel elkeverjük, majd apránként hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet és megsütjük. (gyorsan sül)
A krémhez a tojásfehérjéket az 5 ek. cukorral kemény habbá verjük. A vizben a 4 ek. cukorral felfőzzük a pudingport, majd forrón hozzákeverjük a tojáshabot. A kész krémet a tésztára öntjük és kb. 10 percig sütjük. Tálaláskor tejszinhabbal, csokireszelékkel diszithetjük a tetejét.
(mivel gyorsan sül a tészta egyből el lehet kezdeni a krém készitését is)

Croissant
2 dl tej
5 dkg friss élesztő
1 pohár nat. joghurt
2 tk. só
25 dkg fagyos margarin a rétegek közé
tojás a kenéshez

Meleg tejben felfuttatjuk az élesztőt. A liszthez hozzáadjuk a joghurtot, sót, élesztőt és jól kidolgozzuk a tésztát. Duplájára kelesztjük. 6-8 cipóra osztjuk, melyeket egyenként kör alakura nyujtunk, a lapok közé reszeljük a fagyos margarint (mintha tortát készitenél) Az igy keletkezett "tortát" ismét kinyujtjuk, 8 cikkre vágjuk, kifli formára tekerjük, megkenjük tojással, esetleg megszórjuk sajttal. Langyos sütőbe tesszük, majd pár perc mulva 200-220 fokra tekerjük.

Turós pogácsa
25 dkg turó
25 dkg Ráma
50 dkg liszt
2 dl tejföl
1 tojás
10 dkg reszelt sajt
4 dkg élesztő
1 kk só
csipetnyi cukor
1 tojás és reszelt sajt a tetejére
A rámát olvasszuk fel. A liszthez keverjük az áttört turót, tejfölt, tojást. A lisztre morzsáljuk az élesztőt, adjuk hozzá a sót, csipetnyi cukrot, tegyük hozzá az olvasztott margarint majd jól dolgozzuk össze és nyujtsuk ki téglalap alakura. Szórjuk meg kevés sajttal, hajtogassuk össze. Ezt ismételjük meg 30 percenként még 2-szer. Nyujtsuk ki ujjnyi vastagságura, tetejét mintázzuk meg, szaggassuk ki, kenjük meg tojással majd szórjuk meg sajttal.
(ez kicsit időigényesebb, de megéri :wink: )

Sajtos kifli
Tészta:
1 kg liszt
1/2 l tej
2,5-3 dl étolaj
2 ek cukor
2 ek. só
2 cs. élesztő

Kenéshez:
15 dkg trappista
1-2 tojás
1 Ráma

A tejbe öntjük az étolajat, sót, cukrot és együtt langyosra melegitjük. Az élesztőt ebben felfuttatjuk, majd a liszttel összedolgozzuk. Kb. másfél órán keresztül kelesztjük. A megkelt tésztát 4 cipóra osztjuk, még 10 percet pihentetjük, majd egyenkét feldolgozzuk. Kör alakura nyujtjuk, megkenjük olvasztott margarinnal, megszórjuk reszelt sajttal majd 16 cikkre vágjuk és kifli formára tekerjük. A tepsiben még további 15 percig pihentetjük, tojással megkenjük, sajttal megszórjuk és előmelegitett sütőben sütjük.

Na még egy gyors édesség, "HT kekszes"
Csatos tortaforma aljára lepakolunk egy réteg HT kekszet. 4 pohár tejfölt összekeverünk 12 kanál porcukorral és 2 cs. van. cukorral. Ebből teszünk a keksz rétegre egy adagot, majd ujra keksz.... A tetejére krém kerüljön, erre gyümölcs majd zselatin. (esetleg a rétegek közé is mehet gyümi) Hütőbe tesszük, ha összeállt ugy szeletelheted mint a tortát.

Nah, mára elég ennyi recept :wink: Velünk nem történt semmi különös az elmult napokban, 2 napja az orrunkat sem dugtuk ki a lakásból. Egyre inkább érzem, h elegem van a panelből, minden bajom van :cry: Apa ma nem dolgozik, reggel elvitte az autót zöldkártyára, meglepődtünk, h csak 7800 ft-ba került. Azt gondoltuk, h 10e. alatt már nem usszuk meg :roll: Hamarosan esedékes lesz a müszaki is :roll: :x
Ja, azt még nem is meséltem, h 3 napja meztelenkedik a fiam :lol: Egész ügyes, bár vannak balesetek. Tegnap pl. 2* kakált a parkettára :lol: (még jó, h oda :lol: ) Viszont a pisi ált. a bilibe megy, kivéve, ha elfelejti a fütyit belelógatni és mellé csorog az egész :lol: Persze még közelében sem vagyunk a szobatisztaságnak, de jó uton haladunk :wink:

További szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok.

Jövőhéten megyek dokihoz, csak nem tudom, kihez menjek. CSütön a csaszis dokim lesz, pénteken pedig a Gabi dokija. Apa nem lesz itthon péntek délelőttől, komaszonnyal megyek akkor be. Szerintetek kihez menjek?

Új képek is vannak, tegnap kaptunk medencét, majd kipróbáljuk később. Képek róla és a tegnapről:

Kép

Kép

Kép

Na ennyi egyenlőre.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Kezdem újból...írtam egy csomót erre apának megmutottam Gabiék medencétjét az előző oldalon, s elszállt amit írtam.......

Ildi! Nekem a kekszes, tejfölös recept tetszik legjobban, majd ki is fogom próbálni, de először laktóz mentes tejfölt kell hozzá szereznem, azt meg Pásztón elég nehéz....

Móni! Levi biztos élvezni fogja a lubickolást. Mi is alig várjuk, hogy Szilárd megkapja, de ő csak a jövő hétvégén kapja meg, ha minden igaz.

Timi! Én nem szeretnék külön topikot a recepteknek, mert ide is alig jutok be..... Persze Ti azért nyithattok..... De gondolom két helyre nem írjátok le ugyanazt.....

Már én sem tudom lekötni Szilárd figyelmét. Két napja olyan hisztis, hogy már én is nehezen birom, pedig most Szabi is itthon van, s nem is főztem két napja..... Semmit sem esik jól csinálnom, csak a lábam lógatom. Tegnap is és ma is lefeküdtem amikor Szilárd aludt, és pihentem vele én is...... Persze nem érzem magam sokkal frissebbnek....

Szilárd úgy megharapta a hátam,...azóta is baromira fáj.... a tegnapi nyaki harapás nyomait is viselem még.....hogy lehet erről leszoktatni??????

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyurma recepteket!!!!!! :D
Mi úgy szoktuk, hogy délelőtt van „kézműves foglalkozás”, ilyenkor a kerti asztalnál kedvükre alkothatnak (rengeteg minden belefér, festésnek is rengeteg technikája van és utána csak lemosakodnak a slaggal :wink: ), ha összepakoltak, pancsolnak a medencében. Ezzel a programmal kivan a délelőtt. A hőség után a nagykertben vagyunk, játszanak a szomszéd kislánnyal vagy homokoznak, bicajoznak, labdáznak, építkeznek a kertben találtakból, szintén van pancsi, este segítenek locsolni aztán már itt is a vacsiidő. Bevallom, nekünk tv szinte egyáltalán nincs. Ha bent vagyunk esznek, alszanak vagy játszanak, segítenek főzni, nálunk sajna nagyon gyorsan szaladnak a napok.

Timi!
Ha gondolod lefényképezem a fiam bizijeit, ott megláthatod milyen a szöveges értékelés. Év közben nálunk pirospontok vannak, azok beváltva adják a dícséreteket, ez kerül a tájékoztatóba. Plusz tanegységenként vannak a felmérők, ezeket százalékra osztályozzák és láttamoztatják a szülőkkel. Készségtárgyakból vannak „normák”, amiknek „meg kell” felelni, tesiből felmérés (12 perces futás is!!!!) , kézügyességi tárgyakból, énekből is vannak amik alapján besorolják a gyerekeket. Végülis nem számokkal, hanem betűvel értékelnek, sztem csak a „csomagolás” változott, a tartalom ugyanaz, mint a mi időnkben. :? Viszont osztályon belül sokkal nagyobbak a fejlettségi eltérések, mert a régi kisegítősöket beépítik a normál oktatásba , a korosztály is jóval szélesebb, 7-10 évesig lehetnek az elsősök emmiatt.......no comment :(

Jól esett, hogy leírtátok a tapasztalataitokat, köszönöm! Ma találkoztunk az egyik tanító nénivel, sok mindenről beszélgettünk és hasznos volt.

Megyek, vacsiidő... :wink:
zichy
 
 


Sziasztok!

Úgy látom egész nap sehol senki.

Na rakok képet megint, magamról is, és Leviről. Pancsi a medencében elmaradt a rossz idő miatt.

Ha tudtok, kérek tanácsot a dokiról, kihez menjek. Ildi, Gabi, ti mindkettőt ismeritek.

Képek majd később, közben eltünt a mappám.:(

Jó éjt, gyertek ti is.,..

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Újra, megvannak a képek.

Szuzy a kívánságod: mai kép rólam:

Kép

Na tényleg jó éjt és várlak titeket.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Ma nem vagyok, nemsoká indulunk Ceglédre...

Móni
Én a multkor irtam Neked pü. a dokiról! Én dr Horváth Imrénél szültem mindkettőt, nagyon elégedett voltam vele! Gabi dokiját nem ismerem, mert ugye eddig Pásztón volt. Nem tudom Ő most hogyan van itt Tarjánba, hogy és mikor rendel.... Én emiatt tuti, h egy itteni dokit választanék. Ha érdekel Horváth kedden és csütörtökön rendel magánban 16-18-ig az SZTK 2. emeletén.

Megyek, mert 9 körül indulnánk, addig meg még sok a tennivaló :wink:

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Elfelejtettem írni még a héten, hogy repülős hétvége van Gy-on, mindenféle programokkal, bemutatókkal, ha valakit érdekel. :wink:
zichy
 
 


Halihó!


Hol van mindenki??? :D Nehogy már én tartsam itt a frontot! :wink: :lol:

Jöhetnek a hétvégi beszámolók, fényképek, Ildi, a ceglédi élményeitekre különösen kíváncsi vagyok! :D

Nálunk elég prózai volt a program: befőzés, fáskamratakarítás + a szokásos hétvégi menü... :roll:
zichy
 
 


Sziasztok!

Hát nem sokat kellett visszaolvasnom :lol:

Szóval: ugye szombaton Cegléd, bár apa reggel parázott, mert nem sütött a nap, hüvöskés szél fujt... Én biztattam, h jó időt jósoltak+mire leérünk még sokat változhat. Igy is lett, nagyon meleg volt, direkt jól jött egy kis szél, h ne főljünk meg. A strand álomszép, hatalmas területen van és nagyon sok a medence, mindenki válogathat kedvére. Az aqua pakrt rész külön van, de egybe nyilik a stranddal, az is gyönyörüen ki van épitve, ott is több medence van. Rengetegen voltak, de a nagy hely ill. a sok medence miatt egyáltalán nem éreztük a tömeget. A gyerekek borzasztóan élvezték (na és mi is :lol: ) Lili nem mert csuzdázni a nagyobb gyerek csuzdákon, viszont Dani semmitől sem riadt vissza :lol: Egyszer apa külön ment el vele egy medencébe, ott találkozott munkatársakkal. Mindenki el volt ájulva a fiunktól, ugy játszottak vele a vizben, mint a labdával. Uszott, merült..., de nem érdekelte :lol: Mondanom sem kell, h nyelt egy csomó vizet (legtöbbet direktben :roll: ), csodával határos módon még hasmarsot sem kapott, pedig én vártam, h mikor lesz teli a pelus v. mikor hányja el magát :roll: Este 6 körül kezdtünk el pakolászni, addigra minden felnőtt pihegett, de Dani és Lili folyamatosan szaladgáltak, Dani után felváltva rohangáltunk :lol: Mondta is az egyik srác, h csudajó eleme van, honnan van ennyi energiája :lol: Ezek után azt gondoltuk, h hazafelé uton aludni fognak, de nagyon ügyik voltak, Dani már Jászberényben felébredt, de Lili sem aludt sokkal tovább, Hatvannál már javában ettek :wink: Sajna képeket nem készitettünk, mert sokat kellett volna rohangálni a gépért...

Tegnap sem voltunk itthon, Karancsberényben fogathajtó verseny volt, dél körül oda mentünk ki. Két éve is voltunk (én 1 hétre rá szültem :lol: ) és nagyon tetszett, hát most sem kellett csalódnunk! Gyerkőcök is élvezték, Lili lovagolt (milyen meglepő :lol: ), ugrálóváraztak na és gazdagabbak lettünk 1-1 lovas pólóval +Lili választott hozzá egy hologramos lovas nyakláncot :lol: (mert pont illett a pólójához :lol: )
Itt fényképeztünk is:

Ugrálóvárban:
Kép
Kép

Lili lovagol
Kép

Lili kedvenc lovai :lol: Ha alaposan megnézitek a képet látszik, h egy nagyon fiatal fiucska volt a hajtó! Iszonyat ügyes volt, minden versenyben a 2. helyen végzett!!!
Kép

Dani kibukott :lol:
Kép

Anya és lánya
Kép

Bocsi, h ilyen sok lett :oops: :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Kicsit sűrű volt a hétvégi programom, ezért nem tudtam bejelnetkezni. Pénteken de. főzés, délután meg baba-mama napra készülődtünk. El is jutottunk, de előtte Szilárd nem aludt...Egy pszichológus volt a vendég, a terhességi és szülés utáni depresszió volt a téma, amely érdekelt is volna. De a többi anyukával ellentétben én nem tudtam leülni, hogy végig hallgassam az előadót. Szilárd egy fél percnyi ülést sem engedélyezett. Állandóan jött-ment, végig nézte az összes játékot. Pesze a jó nagy hőség és a kialvatlanság, na meg a nagy "munka" meghozta gyümölcsét. Ha valamit nem engedtem neki, akkor hiszti volt. Amikor már jöttünk volna el, és ott kellett hagyni az egyik kisautót amivel éppen játszott úgy üvöltött, hogy már szégelltem a dolgot..... Aztán az autóban is ordított egy darabig, majd a cumisüveggel a szájában elaludt. Ez volt órakor, fél nyolckor már úgy ébresztgettem, hogy keljen már föl.... Persze este meg -kor alig birtam elaltatni....Meg is fogadtam, hogy többet így nem megyek el, csak ha jön az apja is. Akkor talán kicsit nyugodtabban tudnék figyelni, meg a többi kismamával dumcsizni. Ja ehhez még hozzá társult, hogy veszettül fájt a fejem.
Szombaton mosás, majd mentünk anyósomékhoz. Este meg egy talp- és hátmasszázzsal kényeztettem magam. Na ez isteni volt!
Kibirnám minden nap is.
Tegnap anyumékkal meg a nővérem két gyerkőcével voltunk strandon Jászapátiba. A gyerkőc jól érezte magát, de alig birtam elaltani. A haza felé utat végig ordított Hatvantól. Nem birja ha be van kötve a biztonsági övvel. Meg, a bezártságot sem, amikor ő jönne,menne.
Este szerencsére már 8,30-kor elaludt. Az lenne jó ha elaludna a kcsoiban, de mostanában csak akkor alszik el ha egyébként is aludnia kellene. Szóval mire haza értünk az állandó nyafogástól azt hittem falnak megyek...

Ti merre jártatok a hétvégén? Azt hittem csak én voltam ilyen rossz, hogy nem jelentkeztem, de látom más sem nagyon tüsténkedett...

Móni! Aranyosak vagytok a képen. Erről jut eszembe, hogy már Szilárd is tud puszit adni.
Egyet értek Ildivel abban, hogy szerintem jobb egy helybéli doki, mert ha szükséges előbb be tud menni a kórházba, mint egy távolabb lakó.

Puszi

Kép
szuzy
 
 


Szia Ildi!
Látom megint sikerült egyszerre írni...
Szépek a fotók. Biztos élveztétek a strandolást. Hát a jászapáti strandtól én voltam elájulva. Sőt! Sajnos a fű tele volt apró faágakkal, és bizony egy fűnyírás is elkelt volna. Lehet, hogy éjszaka vihar volt, és ezért voltak letörve apró ágak. ( az úton is láttunk kidőlt fákat) De ez nagy mértékben rontotta az élményt. Továbbá az úszó medence nem üzemelt, amin a párom teljesen kikattant.....
A Bogácsi strand sokkal szupibb volt. Szép tiszta környezet és tiszta víz. Ja! A büfé választék is igencsak szegényes volt. ( kb három helyen lehetett kajálni, s kb 4 kaja közül választani). Szóval nem volt olyan szupi mint hétfőn. De azért elment. Persze Szilárdnak ezek a dolgok édes mindegyek voltak. Olyan medence volt ahol ő jól érezte magát.
Mennyi volt a beugró a Ceglédi strandra? És az élményparkba? Gondolom oda egy vagyon...

Kép
szuzy
 
 


Szia Ildi!
Látom megint sikerült egyszerre írni...
Szépek a fotók. Biztos élveztétek a strandolást. Hát a jászapáti strandtól én voltam elájulva. Sőt! Sajnos a fű tele volt apró faágakkal, és bizony egy fűnyírás is elkelt volna. Lehet, hogy éjszaka vihar volt, és ezért voltak letörve apró ágak. ( az úton is láttunk kidőlt fákat) De ez nagy mértékben rontotta az élményt. Továbbá az úszó medence nem üzemelt, amin a párom teljesen kikattant.....
A Bogácsi strand sokkal szupibb volt. Szép tiszta környezet és tiszta víz. Ja! A büfé választék is igencsak szegényes volt. ( kb három helyen lehetett kajálni, s kb 4 kaja közül választani). Szóval nem volt olyan szupi mint hétfőn. De azért elment. Persze Szilárdnak ezek a dolgok édes mindegyek voltak. Olyan medence volt ahol ő jól érezte magát.
Mennyi volt a beugró a Ceglédi strandra? És az élményparkba? Gondolom oda egy vagyon...

Kép
szuzy
 
 


A pfffffpfffffff........Persze, h most tol ki velem a bnet!!!!! :x :twisted: :evil:

Szuzy
Itt nézheted meg az árakat és a képeket a strandról:
http://www.cegleditermal.hu/park/hu/index.php?p=2
A konbinált jegy azt jelenti, h a csuzdaparkot is használhatod, de lehet külön-külön is jegyeket venni.
Nekünk most ingyenes volt, mert a szakszervezet családi napot szervezett, igy ők állták a belépőt :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ildi!
Többre számítottam. Persze úgy nézem, hogy nincs írva, hogy x évig ingyenes. Tehát kombinált napi jegy kell az egy éves Szilárdnak is: Mert az viszont úgy baromira sok...

Kép
szuzy
 
 


Igen, tényleg sok! Viszont a sima strandon is van 2 gyerekcsuzda, egyik nagyon mini, a másik már nagyobb. A csuzdaparkban nagyobb csuzdák vannak. Ha megnézed a képeket van egy félkörives, azon Dani simán lecsuszott, Lili nem mert. De apával lecsusztak a hullámos kék csuzdán is, Danit alig lehetett lefogni mert ujra és ujra csuszni akart :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Bejelentkezem, vagyok.

nálunk hétvégén gyereknap volt a faluba. Délelőtt tűzoltós dolgok voltak, oda még nem jutottunk el. 11kor értem haza és utána Levi aludt 1,5órát. :( Délután mikor volt időnk kimentünk, Győzike műsorára értünk ki, gondoljátok milyen boldog voltam. Levi megnézte a táncoscsajokat és Virágot. Egyedül Győzike, Virág és az öreg Győző volt kint. Aránylag jók voltak, bár többre számítottam. Belépő nem volt, egy helyi kocsma udvara lett átalakítva és ott tartották meg a műsorot. Később teszek róluk képet, ha sikerül feltepítenem őket.

Doki úgy néz ki Gordoshoz megyek komasszonyommal, mert Laci (apa) megy tűzoltóversenyre és péntek-szombat- vasárnap, nem lesz itthon.

Na később jövök a képekkel én is.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Na akkor a képek.

Kép
Győzi és a táncosok

Kép
Karancsaljai asszonykórus

Kép
Virág és a táncosok

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


sziasztok!
előkerültem én is :D :shock: :shock:
Nálunk a csütörtök esti vihar után pénteken nem volt net :evil: :evil: amikor visszajött(úgy, hogy szóltunk)utána már nem volt időm jelentkezni, mentünk le anyuékhoz :wink: :wink:

Na csütörtökön a törpi nem kapta meg az oltást :? :? így csúszik nem is keveset, ugye eleve már 1 hét késés volt, most pedig 2 hétig szabin lesz a dr. nő, és amin én kiakadtam, más nem oltja be :evil: :evil: így 3 hét múlva oltják, 5 hét késéssel, ugye akkor már a 4hós lenne aktuális, de majd arra újabb 5 hetet várunk. :twisted: :twisted:

Amúgy növünk mint a gomba, 7280g és 67 cm a manó. 5 hét alatt 5 cm.-t nőtt :shock: :shock: :shock:

nagyon jók a képek :wink: :wink: :wink: :wink:

Móni
akkor pénteken fogsz menni dokihoz???
Rosszullétek azóta is elkerülnek?

Na, majd este jövök bővebben, elaludt a kicsi, megyek teregetni

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Móni
Gordos....hmmm. Jutka is hozzá jár (akivel együtt szültetek), de nekem az a doki nem éppen a szivem csücske :roll: A diabétesz vizsgálatokon nála voltunk, hát mit mondjak, jó nagy bunkó volt!

Többiek merre vagytok elveszve???

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki jól van! :D

Kérlek, ne haragudjatok, ha nem fogok olyan gyakran jönni, mint azt ezidáig tettem. :D

Ildi!
Jó sűrű hétvégétek volt! :D Az a jó, igaz? Látszik, hogy a kicsiknek még nincs félelemérzetük... nagyon vagány Dani... :shock: :lol:
Lilikének ezek szerint nem csappant a lovak iránti szerelme. :lol:
Nem volt nagyon melegetek? :wink: (nem látok árnyékos helyeket...)

Gabi!
Nem hiszem, hogy gond, ha később kapja meg az oltásokat Esztike.... :wink: Valóban gyarapodik a kislány, van kire ütnie magasságban... :wink:
De jó, hogy ti is kitudtatok mozdulni... :D

Szuzy!
Sajnálom, hogy a jónak igérkező program nem sült el jól Szilárd hisztije miatt. :( Majd legközelebb... :wink:

Móni!
Győzike szerintem is: :twisted: :roll:
Medencét felavattátok már?? Nagyon helyes, hogy végre elmész dokihoz! :D

Zita!
Jön a hűvösebb-borúsabb idő a héten!! Állítsátok a mestert a rajtvonalhoz!! :lol:
A nyírjesi-tónál állítólag csak valami horgászegyesület-engedéllyel lehet horgászni. :wink:

Rólunk: Szombaton kirándultunk Berkenyén és horgásztunk is a helyi tónál. :D Természetesen itt sem ingyenes a horgászat, de élmény volt, mert tele van hallal a tó. :shock:
Majd teszek fel képeket. Igaz ugyan, hogy csak a tó egy kis részletét fényképeztem, magunkat nem. :wink:
Vasárnap a főzőcskézésen kívül takarítottam és mostam. Úgy szeretem, hogy olyan gyorsan megszárad a napon a ruha. :) Négy adagot sikerült kimosnom és a szekrénybe eltüntettnem (hajtogatva) :lol:

Olyan jó, hogy itthon vannak a srácaim! :D Teljesen más és időigényesebb is.. :lol:
Ma szomszéd néninél szedtünk egy nagy vödör ribizlit. Szörpi lesz belőle... Segítettek szemezni.. :shock: :lol:

Lassan ébredeznek az ébédutáni alvásból a fiúk és még nem vagyok kész a ribizli szemezéssel.. Minek is szedtünk ilyen sokat?! :roll:

Nagyon szép napokat kívánok mindenkinek!
:D
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?