Új privát üzeneted érkezett!

Hellóóóóó And! :wink:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Megann:
jól emlékszem, hogy a Kistesó Eliza lesz?? :D :?:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


MEGANN,
:) :) :) :) SZÍVBŐL GRATULÁLOK!!!! :) :) :) :)

Mindjárt jövök visszaolvasni, meg képeket felrakni is. :oops: :? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 

 
 

Hajni!
eddig 2x aludt Panni?? de furi, Eszti már majdnem egy éve csak egyszer alszik napközben.
mindketten jó emberek vagyunk ;) hagyjuk, ez csúnya és hosszú.
tényleg, Eliza :) Lizi :D ez nekem is úgy tetszik!

KépKép
KépKép
and
 
 


Újra itt! :)

Dani alszik, Beni meg mozizik, pattogatott kukoricával néz valami dinós mesét. :)

Aniko,
Hú, de jóképű fiú ez a Mat! :) :) Micsoda szemei vannak! :) :)
De a kicsi is nagyon helyes, aranyos! :) :) Na, felkötheted majd te is néhány év múlva! :) :)
Hihetetlen, hogy ott marad a sarokban, Dani már jönne is ki, szerintem. :? Mikor kicsik voltunk a tesómmal, mi is sokat álltunk a sarokban. Engem egy idő után nem zavart, mert én a könyvespolc melletti sarokban álltam és olvastam. :wink:
A játszóteretek is nagyon klassz. :)

And,
Nagyon sajnálom, hogy összekülönböztetek a barátnőddel, elhiszem, hogy nyomaszt. :( Remélem, jó vége lesz! Drukk! :)

Totka,
Éljen, hogy szebb már a szemed és a minusz kilók! :)
Pannád nagyon bátor kislány a vérvétellel és nagyon ügyes a bilivel. :)

Mi Benivel tegnap megmutattuk Daninak, hogy hogy kell pisilni, szemléltető oktatás keretében, ő nagyokat vigyorgott, de fogalma sem volt, hogy Beni mit csinál és majdnem bele is nyúlt a pisisugárba. :oops:
Viszont az zavarja már, ha folyik le a lábán a pisi. Persze nagyon ritkán van pelus nélkül, ha épp fürdés előtt egy fél órával kakil be.

Bodza,
Tényleg nagyon jó fej Örs, hogy így cipeli a gyerekeket! :) De egyszerűbb és hátkímélőbb is, ha te a babakocsit választod!
További jó nyaralásokat! :)

Megann,
Tényleg Eliza? Mármint ha lány! :wink: :wink: Nekem is nagyon tetszik. Beni ovistársának a huga is Eliza és ő is Lizinek becézik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Halihó!

életjel..

Megann!
Hűűűűű, te aztán nem tréfálsz! :shock: :D
Nagy-nagy gratula nektek!! :D :D

Totka!
Mintha Natiról írtál volna! :?
Mi is dugdossuk előle a cumit napközben, csak alváshoz kapja meg, akkor viszont ő is ragaszkodik hozzá.
Én kicsit még várok az elvétellel, bízom benne, hogy meglehet majd vele beszélni a dolgot.
Lehet, hogy hiú remény? :roll:
Örülök, hogy jóra fordultak a dolgaitok! Már épp ideje volt! :)
Annak is örülök, hogy végre te is elégedett vagy a szemeddel! :)

And!
Sajnálom, hogy összevesztél a barátnőddel! :(
Megértem, hogy nagyon szomorú vagy miatta! Nem lehet, hogy van még visszaút?

Anikó!
Sztem mindkét fiad gyönyörű! :) Már ha lehet ilyet mondani egy fiúra. :)

Csikken, Ancsi!
Nagyon helyes pocitok van! :)

elfelejtettem, mit akartam még. :oops:
így jár, aki lemarad.... :evil:

Mi jól vagyunk, a jövő hét végén bútorozunk le a Balatonra.
Elvileg aug. közepéig maradunk.
Most hétvégén is lent voltunk, Natit alig lehetett kiszedni a vízből! :D
Bilizéssel sehol nem tartunk, majd a nyaralóban ráizmozunk a témára.
Nati egész nap dumál, sokszor elkapok egy-egy mondóka, vagy ének sort. Olyanokat is tud, amit csak a zenebölcsiben hallott! :)
Tök okosak ezek a kölkök, sztem többet tudnak és értenek, mint gondolnánk.

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!!

Még nem olvastam vissza.... :oops: ,de voltunk szombaton 4d uh-on!!!!! :D
Jajj,nagyon szuper volt!!!!! :D :D
Hát lányok én csak ajánlani tudom akinek aktuális lesz a 4d geneseis rendelőt!!!
Több mint egy órát voltunk bent!! A hölgy nagyon-nagyon kedves volt...olyan édesen beszélt a bébihez!!! :D :D
Kaptunk a teljes vizsgálatról dvd-t,kaptunk cd-t amin van 21 kép és kaptunk 2 nyomtatott képet...meg ásványvizet,csokikát.... :lol:
És ez volt 12000ft!!
Nekem nagyon bejött a hely és a páromnak is...ja és Szulák Andrea is idejárt!!!
Rakok képet:
Kép
Kép
Kép

ancsi26
 
 


Megann, gratulálok! Én sejtettem ám, hogy hamarosan jössz a nagy hirrel!

And, az én legjobb barátnőm három éve veszett össze velem és egy hete békültünk ki. Én már régen közeledtem volna, de mivel ő haragudott rám, nem tudtam, és most végre ő hivott. Nagyon nyomasztó volt, jó sokat gondoltam rá, és bár harag is volt bennem, de hiányzott is. Tényleg olyan ez, mint a testvéri kapcsolat.
Na szóval van ám visszaút, ha még nekünk is volt! Remélem, nálatok nem telik el ilyen hosszú idő.

Andi,. de jó nektek, hogy a Balcsira költöztök!
Tényleg hihetetlen, miket tudnak a gyerekek! Nagyon kell vigyázni, mert nem csak hogy okosak, ráadásul érzékeny kis csápjaik vannak, mindent meg is éreznek.

Bilizés: mi sem kezdtünk még próbálkozni, illetve néha ráül a vécészűkitőre és pisil, de csak ha nekem eszembe jut. Sajnos ritkán jut eszembe, úgy érzem, én most Anna mellett képtelen vagyok megtanitani Julcsinak a szobatisztaságot, itt véget ér a kétgyerekmenedzselési-képességem.

Na mire is emlékszem még?
Ja, igen: Mat csodás, bűvölő szemeire, és Bodzaapura, aki egy igazi hős, mindjárt meg is mutatom a képet Majolaapukának, aki még magához képest is kissé ellustult mostanában.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Tegnap a dunakeszi Dunaparton voltunk, élvezték a fiúk rendesen a kavicsdobálást. :) :)
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Duda,
De jó, hogy mentek a Balatonra! :) Nati imádni fogja! :)
Szerintem, ha már csak alváshoz kell a cumi, akkor nem olyan vészes a helyzet, majd a Télapónak odaadjátok, vagy ilyesmi. :)Tényleg nagyon okosak már ezek a picik! SzíVják magukba a tudást, mint a szivacs! :)

Ancsi,
De jó képek a Pocaklakódról! :) Milyen jól látszik az arca! :) És micsoda pazar szolgáltatás! Ez már igen! :)

Zsuzsa,
Szerintem nagyon profin menedzseled a két kislányt és az apukájukat! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Koszi lanyok, aranyosak vagytok nagyon Mattal kapcsolatosan!!
Olyan furcsa, hogy MINDENKI, itt is, akarhova megyunk eloszor a szemet dicseri!! :lol: :lol:
Egyebkent bar a Matthieu regi kepjeiben, neha gyors ranezesre felfedezem Balazst, vagyis van koztuk bizonyos hasonlosag, Mat inkabb az apjara es csaladjara a kicsi meg inkabb ram utott!!

Benianyu,
Nagyon aranyosak a fiuk! Dani annyira edes a kis gondor furtjeivel es Beni meg egesz nagyfius mar mellette!! Nalatok is van hasonlosag a ket fiu kozott nem???? Gyors ranezesre :lol: :lol:
Igen, Balazs benn marad, nem igazan tudtam mashoz folyamodni, rautni nem akarok!! Orulok neki, mert ez legalabb hatasosnak tunik!! Nagyon kis csalafinta mostanaban, epp most kezd kibontakozni nala az enyem, csak az enyem, nem adom es nem akarom kategoziaju hozzaszolasok :cry: :oops: Nagyon akaratos tud lenni es hat neha le kell tornom a kis oroszlant!!
Egy kerdes hozzad!!
Mit kezdel a ket fiuval benn a lakasban, ha mindketto teged akar, mind2 csak veled akar jatszani es kinn meg szakad az eso!!!!!!!!!! :oops: :cry: :cry:

Voltam szombaton babalatogatason, most ket hetes a kisfiu, hat annyira de annyira cukor volt! En etettem meg es bofiztettem(jelentem meg nem estem ki a formambol) es nalam aludt el!! Ilyen jo kisfiut ritkan latni, hozzateve, hogy atalussza az ejszakat, ejfel korul eszik, utana meg reggel 7-8 ora korul kel! Anyuka nem szoptat, szerintetek van valami osszefugges a ketto kozott? Szerencseje van, mert mar van ket nagyobb fia es nagyon felt az ejszakai kelesektol!

Majola,
Szerintem is jol iranyitod a dolgokat :lol: :lol: A bilizes meg majd jon, amikor jonnie kell :oops: :lol:

Bodza,

Valoban nagyon rendes a ferj, hogy ennyire segit!!

Duda,
Koszi!
Nagyon jo nyaralast kivanok nektek!!!!!!!!! Igazad van, neha olyanokkal tudnak eloallni, hogy el sem hiszem!
Voltunk a boltban Balazzsal es mivel gondolom szimpi volt a penztarosnak, az adott neki egy kis autot ajandekkeppen! Mire a kicsim "Merci Madame"-mal valaszolt!!!! Majdnem leultem a foldre :shock: :shock:

Ancsi
Szuperek a kepek!!Meg par het es te is ujra babazhatsz mar!!

Balazs egyebkent orult rohamban elkezdett beszelni!! Mindent ismetel, akar magyar akar francia nyelven! O sem szereti a meseket, verseket, csak amit kezzel lehet mutogatni vagy babozast vagy csak ugy kepeket nezegetni es magyarazni hozza!
DE!!! TEGNAP ELOSZOR !!!!!!!!!!!!!!! LEFEKVESKOR!!!AZT MONDTA HOGY "SZEJELEK" "szeretlek" mama...... Ezt nem is lehet leirni, konnyes a szemem, edes kisfiam!!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 



Megann
Nagy-nagy gratula, így kell ezt csinálni. Azért a cipekedéssel vigyázz.
Azt hiszem most már én is kezdek irigykedni a pocakosokra. Lassan már mi, egy gyerekesek leszünk kevesebben itt a topikban.

Ancsi
Nagyon édes ez a pocaklakó, gyönyörű kis arca van.

Anikó
Hogy milyen szívdöglesztőek a pasijaid. És nagyon tetszik a játszótok is.

Benianyu
Látszik a fiúkon milyen jól érezték magukat a parton. Beni huncut mosolygós képe :D

And
Pocakfotót tőled is kérünk ám.
Barátnő dolgot én is nagyon sajnálom. Tudnék én is mesélni ebben a témában. Hogy miért vagyunk mi nők ilyenek, hogy mindent a szívünkre veszünk és hosszan rágódunk dolgokon. A férfiak e tekintetben is jobban vannak összerakva.

Mi
A hétvége megint főleg a medencézésről szólt. Amennyire utálta a Brigi két hónapos koráig a vizet, most annyira nem lehet kikönyörögni belőle. Tegnap már fázott, szinte reszketett, de üvöltött amikor kiemeltem a vízből. Szombaton elbicikliztettük a cukrászdáig, ami azért nincs túl közel. Jól besütizett, majd közölte, hogy mehetünk tovább biciklizni. Ő még nem nagyon tudja tekerni, mi toljuk, de a kormányt azt kegyetlenül tudja rángatni :roll:

Kép
Kép
maresz
 
 


Most csak annyit gyorsan, hogy

Megann
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De jó! Veled örülök!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Most csak annyit gyorsan, hogy

Megann
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De jó! Veled örülök!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Megann, Kép

Most csak ennyire van időm, dfe majd jövök este és jegyzetelek.

Pusz mindenkinek!
Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Még annyi, hogy nagyon jók a képek.
Uh-s képek is. Hol van ez a rendelő?

K.

KépKép
Kép
csikken
 
 



Jó estét!

Totka!

Hogy Neked milyen jó memóriád van..
Igen ELIZA LESZ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
(a fiúcska lesz, akkor foggalmunk sincs :roll: :roll: :roll: )

NAGYON KÖSZÖNÖM A GRATULÁCIÓKAT MEG A KEDVESSÉGETEKET...

Remélem nem kiabáljuk el a dolgot és minden rendben lesz :P :P

Férj egyébként még mindig hitetlenkedik :lol: :lol: :lol: ja és férfias hozzászólása.....:akkor mikor is fog születni?????mondom febr vége, március eleje....férj: akkor hogy megyünk sielni???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: tipikus pasi :evil: :evil: :evil:

Ancsi!

Hűűűűűűűűűű micsoda sztárfotók :P
El is menetettem gyorsba a linket :wink:

Gyás/gyed/gyes témakör...

Hát én irok megint a szakbarbárnak...mert nekem nem világos hogy akkor most mi is lenne az alapja a gyásomnak, gyedemnek 2008-ban...
Hiszen ebben az éveben pl nem is lesz bérrel ellátott időszakom....
Másrészt ha lenne is...szeptembertől..akkor meg nem érné el a 180 napot, amitől ez az év alapnak számithatna... :roll: :roll: :roll: :roll:

Na szóval remélem hogy szakbarbár megint kitalál valami okosat :wink:

Benianyu!

Irtó vagányak a fiúk....
Jól veszem ki hogy Dani fehérebb bőrű, mint Beni???

Majola!

Aranyos vagy, de én egyáltalán nem voltam biztos benne, hogy "hamar" fogok jönni ezzel a hirrel....
De nagyon örülök ennek a hamarnak...mert nagyon nem szerettem volna nagypocakkal nyáron szenvedni..igy meg szépen csöndben a tél leple alatt megnövesztem a babócát :wink: :wink: :wink:

And!

Nagyon sajnálom hogy ilyen hangulatban vagy...nagyon szörnyű ha egy "legjobb" barátság megy tönkre...
Ahogy Majola is irta...van visszaút, talán......de nekem meggyőződésem hogy ami történt, megtörtént..és már soha nem lesz olyan utána.....
Sajnálom hogy ezt kell irnom...de ez a véleményem..
És nagyon együttérezek, mert el sem tudom képzelni hogy mi lenne az én legjobb barátnőim nélkül velem....igaz azt sem nagyon tudom elképzelni hogy min tudnánk ennyire összezörreni :( :( :(
Ancsi, Csikken, Prüntyi!

Titeket nem érint ez a témakör??

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Na most jól bekutyultam itt a végét...

Tehát

Prüntyi, Csikken, Ancsi...
Titeket nem érint ez a gyás,gyed,gyes témakör????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


na tessék elszállt, amit írtam.

Ancsi, nagyon szépeka képek! szuper minőség!!

benianyu! Danigombit megeszem a göndör fürtjeivel és a nagy pocakjával együtt! :) Beniről meg nem tudom elképzelni, hogy undok is tud lenni, olyan jó fej ezeken a képeken, amiket felteszel :) és ő sem fog majd panaszkodni öregkorára, hogy kevés a haja :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok,
holnap megyek intergrált tesztre...(önköltség...nem köteleztek...)

Megann, gratulálok! Ez valóban gyors volt! :)

Igen érint..ahogy én tudom...jelenlegi állapotom szerint, kb 3 hónapig kapok gyest, aztán ismét jön a TGYÁS, és a GYED...és az első gyerek előtti bérek a mérvadóak úgy tudom...mivel nem dolgoztam ugye a két gyerek közt...de a héten, jövő héten fogok bemenni a megmaradt céghez...és megkérdezem őket....

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi, én is voltam, mert én nem bízom a klinika szonográfusaiban :oops:
a nyaki redő pl ott 2,3 volt, itt meg 0,8 mm. itt enyhén szólva jobb minőségű volt az uh, és nem fél percig tartott a vizsgálat. de nem ebből szűrtem le az előítéletemet :oops: :oops: , hanem még az előző terhességem során. na mindegy, szóval, rendben volt minden, megnyugodtam, azért csak 32 vagyok.
neked is durrolok holnap!

barátnő téma: én sem gondoltam volna péntek délelőtt, hogy ilyen velünk megtörténhet, ezért dolgozom fel ilyen nehezen. én is azt gondolom sajnos, hogy egy ilyet már nem lehet visszaccsinálni, ha két nagyon jó barátnő így összeveszik, annak nyomós oka van...
Zsuzsa! azért annak örülök, hogy ti kivételt képeztek!! jó hallani. ez olyan érdekes... meg lehet kérdezni, hogy mik voltak az első mondatok? nagyon nehéz lehetett. és végül valaki bocsánatot kért valakitől, vagy egymástól, vagy fátylat rá?
azt meg el tudom képzelni, mit szólhat Karcsi, amikor meglátja a mosolygó Örs fejet a két gyerekkel a nyakán :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
and
 
 


drukkolok :D

KépKép
KépKép
and
 
 


And, az első mondatok: "Mivel már sok idő eltelt és én is sokat gondolkoztam, azt hiszem, beszélgethetnénk, igy távolról (telefonban), vagy közelebbről." Én meg persze nagyon örültem és azonnal hivtam, hogy jöjjön el, beszélgessünk. Aztán senki nem kért bocsánatot senkitől, nem is esett szó a problémákról, amikről szerintem az egyikünk véleménye sem változott meg gyökeresen, csak az idő lényegtelenebbé tette.
De az is igaz, hogy 3 év távlatából már megváltoztunk mi is, sosem leszünk olyan jó barátnők, bár közel állunk változatlanul egymáshoz.

Megann: igen, az előző év bére az alap. Ha nincs 180 nap munkaviszonyod arra az évre, akkor a minimálbér kétszerese az alap. Én egyáltalán nem tudom, hogy eszerint mennyi Tgyást kapok, mindig más összeg jön.

Benianyu, Anikó, köszi a menedzselésre vonatkozó bókot, de azért vannak bukkanók.

Megyek, apa jön skype-olni.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Prüntyi!

Mit takar az az integrált teszt?
Az Istenhegyi klinkára gondolsz?
Tüncsinél csináltattál ilyet?
Miért kéred?
(na nem mintha...csak érdekel...amúgy valószinű hogy én is fogok kérni egy olyan komplex vérvizsgálatot...)
Amúgy drukkolok..
Mikor is fogsz szülni???
És mit is szeretnél??Kisfiú, kislány??És a párod...??
Na most győzz válaszolni :lol: :lol:

Gyed,gyes...
Értem....mindennképpen ird meg lécci hogy mit mondtak odabent..én meg majd feldobom, ha kapok választ a Szakbarbártól..

And!

És Te???
Te hol voltál???szintén ott ahol Prüntyi????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ja amúgy...BARBI...ék hol vannak???
Lentragadtak a telken???

Na majd kapok én tőle hogy mit össze rinyáltam neki amikor múltkor rájuk törtün Lénával..hogy most akkor kistesó vagy sem...érvek és ellenérvek.... :lol: :lol:

Majola!

Ok akkor a tgyás alapja a minimálbér kétszerese..ok eddig világos....gondolom hogy itt a minimálbéren a 60 e ft-ot kell érteni és nem az a fajta minimálbért ami a duplája és ezután kasszirozza az állam a tb-t stb.t :? :? :?
És a gyed????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Totka:

Hát igen. Nem mindig sikerülnek az energikus sorok. :(

Panna nagyon ügyes! Mi ma kezdtük a bilizést, ugyanis ma vettem egyet. :oops: Odáig már elértünk hogy a földre kakilt. :lol: Sajnos pont bilizés közben elkezdett sírni Vivi, én bementem hozzá, így David felügyelte Zsuzsát meg a kakilást, hát ez lett a vége. Azért kezdetnek nem rossz. Azért kezdtük el mi is, mert Zsuzsa pár napja este lefekvés után szólt, hogy cseréljem ki a pelenkáját. Azt hittem hogy csak a szokásos esti manőverezés, hogy ne kelljen aludni menni, és belenyúltam a pelenkájába, hát nem volt benne semmi. De mikor már többször is mondta, akkor megint megnéztem, és tényleg volt! Tehát előre szólt, hogy lesz.


Csikken:

15e a leányálom (bár már láttam ilyen árban! jó gyorsan el is vitték) és max 20e. Sajnos a legtöbb még a Babaszobán is többe kerül ennél.


Anikó:

Aztaaa, szép kis gyerekparadicsomotok van! :) Fiaid szívdöglesztőek már ilyen kicsinek is. :D

Barátnő figyelmébe: http://www.lllfrance.org/


Könyv meg ilyesmi:

Zsuzsa szereti és le is köti őt, főleg azok amiket már jól ismer. Nálunk Szutyejev Vidám Meséi a nagy kedvenc, de van egy csomó könyve amit szeret nézegetni. Minél többet ismételgetjük, annál jobban szereti, újat ezért nehéz, mert eleinte tiltakozik ellene. De pl ő végignéz egy DVD-nyi mesét, és nézne még. Közben figyel ám, kommentálja a dolgokat, reagál rájuk. És elszöszöl egyedül is a játékaival vagy kint a kertben. Úgy látom rajta, jól elvan egyedül, nem nagyon igényli a társaságot, sőt, ha valaki zavarja a köreit, akkor rázza a fejét, nyafog, és odébbmegy. :shock: Nem egy barátságos gyerek.

Visszatérve a mesetémára, azt hallottam hogy a gyerekek nagyon szeretik meg segít is nekik feldolgozni az élményeket ha a mesék róluk szólnak, illetve ha a szereplők "kalandjaiból" felismerik a saját napjuk élményeit. Tehát lehet hogy azok a gyerekek akiket nem köt le egy mesekönyv azzal a mesével ami benne van, lekötne egy mese a maciról (vagy más kedvenc állatról) amint az játszótérre megy, ebédel, lehorzsolja a térdét, stb. Tehát amiben felismeri a saját napjának a mozzanatait.


And:

Köszi szépen, Zsuzsa búbja jobban van... Kiborulás meg itt is van dögivel, de képzeld, pont most tárgyaltam le Daviddel, hogy megpróbálok újra elkezdeni dolgozni, egy héten egy nap. Addig ő vigyáz a gyerek(ek)re. Mindkettőnknek jót tesz szerintem. Most az az elképzelés, hogy ez a nap a keddi nap lesz, és a hét többi részét lent töltjük a Balatonon anyukámmal, legalábbis én meg a lányok. Aztán David is lejönne hétvégékre, és együtt feljönnénk hétfőn, nekem kedd munkanap és szerdán usgyi le újra a Balatonra. Szilvi biztos ingázna velünk, de Zsuzsa lent maradhatna anyukámmal arra a két éjszakára. Olyan jó lenne... így nem maradok egyedül a lányokkal, nem kéne egyedül megoldanom a bevásárlás/főzés napi problémáját, és rendszeresen el is szabadulnék mellőlük, ééés még pénzt is keresnék vele.

Azt javasolom neked, hogy az első hónapokra építs be valakit, aki nap-mint-nap ott van a lakásban és segít neked, legyen az Esztivel, vagy a takarítással vagy a főzéssel, vagy lehetőleg mindennel. Nálunk a legtöbb stresszhelyzet kezelhető lenne ha két felnőtt jutna a gyerekekre, mert még mindig Szilvi altatása a kritikus pont, ami könnyen átbillen tandem üvöltésbe, és onnantól kezdve róka fogta csuka helyzet. A másik kritikus pont az a bevásárlás és főzés megoldása napi szinten, ami mondjuk könnyen megoldható lenne ebédrendeléssel, ha biztosra tudnék menni, hogy miben nincs tejtermék. De egyelőre nem találtam olyan szállítót aki hajlandó nekem vagy listát adni a tejtermékmentes ételeikről, vagy megmutatni a kaják receptjét, mert átböngészném én, ha ezen múlna. Ezért marad a napi főzés. Bár Zsuzsa mostanában rendkívül leegyszerűsítette a dolgomat, mert csakis főtt tésztát hajlandó megenni. :evil:

Egyébként Szilvivel szerintem a 6. hét is már nagy fordulót jelentett, azóta egyre jobb a sírás:vigyorgás arány. Mostanra egy kifejezetten vigyori kisbaba lett, fogdossa a lábacskáit, gügyög, stb. Szóval ha ő lenne egyedül, egy szavam se lenne rá. A gond ott kezdődik, hogy mikor fáradt akkor néha átbillen keserves üvöltésbe (naponta egyszer-kétszer tuti), amit Zsuzsa nem bír idegekkel, és ő is elkezd üvölteni, amivel természetesen lehetetlenné teszi Szilvi altatását... Ha Zsuzsa nem lenne ott, akkor Szilvit egy pár perces sírás után meg lehetne nyugtatni, de így sokkal tovább tart, és közben Zsuzsa is (meg én is) kibukik. Ez itt a baj. Ezért is igyekszem most minél több időt tölteni anyukámnál, és ezért (is) megyünk utána a Balatonra, hogy nekem ne kelljen egyedül maradni a két gyerekkel. Bár baromira ciki, hogy nem bírok velük, próbálok nem presztizskérdést csinálni a dologból, hanem úgy tekinteni rá, hogy így a legnagyobb a nyugalom, és a családi jókedély fontosabb mint az én egóm. Nekem segítség kell, én nem bírok velük egyedül úgy hogy a háztartást is megoldjam és közben senki ne legyen idegbajos.


Barátnő:

Nekem is van... ővele azóta "mentünk szét" mióta teherbe estem Zsuzsával. Úgy érzem, ő ezt nem tudta feldolgozni, mert azelőtt nagyon egyforma életet éltünk, pasiztunk, dolgoztunk, stb. Aztán egy viharos kapcsolat közepén én egyszer csak teherbe estem és családanya lett belőlem. Még mindig bánt a dolog, mert szerintem azért egy igazi barátságnak ezt túl kéne tudnia élni, bár tény és való hogy a legtöbb kapcsolat közös élményeken alapul és ha ez megszűnik, akkor már nehéz fenntartani. De akkor is.

Meg szabad kérdezni, min tudtatok ennyire összeveszni??



Megann!!!! :D :D :D :D

Hatalmas gratula nektek is! :) :) :) :) :) :)

Kiváncsi vagyok férj mit szól hozzá!!! :D

Ne félj, a cipekedés nem árt a babának. Nem is fogod megúszni, hogy Lénát cipeld, bár mondjuk most már sokkal önállóbbak.

Eliza is nagyon tetszik. Meg a Léna is. Nem hétköznapi nevek, de nem is feltűnősködőek, ha van ilyen szó.

Akkor Eliza és Szilvi között pont egy év lesz. :D


Bodza!

Azta! Férj jó kondiban van! Már én is gondoltam hogy így magamra aggatom a kettőt, de még nem vetemedtem odáig hogy ki is próbáljam. Én is ikeresernyőkocsit keresek!!! Most találtam egyet végre a Babaszobán amit még nem kaptak el az orrom elől, és jó árban is van, de 77 cm... a bejárati ajtónkon még kifér, de a kapun nem!!! Az 72 cm! ÁÁÁÁÁÁH! Ki kéne nyitni minden alkalommal a másik szárnyát, amihez előbb ki kéne húzkodni a kukákat. Tehát ahhoz hogy elinduljunk, ki kéne mennem a kapuhoz, kihúzni a kukát, kinyitni a kapu másik szárnyát, letolni a kocsit a félemeleten a lányokkal együtt, ki az utcára, kukák vissza, ajtó bezár.

Szerintetek megéri? Vagy vegyek inkább egymás mögött testvérkocsit? Bár az meg más oknál fogva nem férne ki a kapun... hülye kapu...


Benianyu!

Nagyon jók a dunaparti képek :) Kavicsdobálást szerintem Zsuzsa is élvezné...


And:

Még talán annyit hozzátennék az összeveszés témához, hogy nem biztos hogy hosszútávú következtetést kell levonni abból hogy ilyen csúnyán összevesztetek. Biztos megvolt rá az ok is, de magamból kiindulva az ember terhesen sokkal érzékenyebb és robbanékonyabb mint máskor. Nem lehet hogy higgadni fognak a kedélyek?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


egy régi barátnőm kisfia a múlt héten született. nemrég beszéltünk, szegények kórházban vannak, mert a picinek nem záródott be az a vezeték, aminek be kellett volna záródnia, amikoör megszületik (botall). annyira átérzem, hogy ott van a picivel, első gyerkcőc, dög fáradt, mert épp, hogy hazament a kórházból, jajj nagyon rossz :( :( :( de igyekeztem megvígasztalni, hogy egy pár napig még tartson ki, és megígértem, hogy rendben lesz minden. remélem...

KépKép
KépKép
and
 
 


...életjel.....


AZTAAAA MEGAAAAAAN !!! :D :D :D :D

ILYEN HIREKÉRT AZTÁN ÉRDEMES BEKUKKANTANI! :P

SZIVEMBŐL GRATULÁLOK NEKED ÉS GYÖNYÖRŰ KÖNNYŰ PROBLÉMAMANTES VÁRANDÓSSÁGOT KIVÁNOK NEKED!!!!! :D :D :D

Kép
annamami
 
 


Köszi a bókokat mindenkinek! :) :) Majd átadom a fiúknak! :) :)

Anikó,
Nagyon megható lehetett, mikor Balázs azt mondta, hogy szeret! :)
Az tényleg nem egyszerű, ha mind a kettő engem akar itthon. Megpróbálom valahogy összehangolni, pl. hogy Beni tanítsa Danit, ezt meg azt csinálni, akkor Beni fontosnak érzi magát és ha van kedve segít. Ha ez nem megy, akkor ingázom a két fiú között. Ha Daninak fizikailag van rám szüksége, pelus, öltözködés, kaja, egyebek, akkor sajnos ilyenkor Beni kerül a háttérbe, mivel ő már meg tudja érteni, hogy épp nem tudok menni hozzá.
Van tényleg hasonlóság a két fiú között, de inkább úgy, hogy visszaemlékszem, hogy Beni is hasonlóan nézett ki ennyi idősen, csak nem volt ilyen dagi. :wink:

Ma kezdődött az oviszünet, próbálom kialakítani a napirendet, mikor nincs semmi programunk. Reggel gyorsan előkészítem az ebédet, délelőtt játszózás, utána ebéd és Dani megy aludni. Ilyenkor Benit hagyom egy órát dvd-zni, imádja és kicsit pihen, lenyugszik, utána meg együtt csinálunk valamit egy-másfél órát, amíg Dani alszik. Ma pl. kelt tésztás sütit sütöttünk, nagyon élvezte a kiskukta szerepkört. Holnap és holnapután nem leszünk itthon, csütörtökre meg majd kitalálok megint valamit. :wink:

Megann,
Apa reagálása síelés ügyben tényleg elég tipikus pasis. :wink: :wink:
Igen, Dani fehérebb bőrű, mind Beni. nagyon kell kenegetnem, hogy nehogy megégjen! :)

And,
Köszi :). Beninek tényleg nagyon nagyon sok haja van és szuper minőségű. Danié csak aranyos a fürtök miatt, de még nagyon kevéske, a pocakja viszont tekintélyes. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Annamami!

Köszi neked is :P

És most húzok alukálni...

Jó éjt..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Úgy látszik ez a nagy bejelentések napja, az egyik legjobb barátnőm is felhívott, hogy babát vár! :D És azért is örülök nagyon, mert osztálytársnőm volt és eddig még csak kereste a megfelelőt, de most úgy néz ki megvan! :D
Olyan jó, a legigazibb igazi barátnőim közül még nem igen szültek és most végre megoszthatjuk majd ezeket a dolgokat! :D
(egyébként ez, mint ahogy Rokica is írta egy tipikus ok az eltávolodásra, nem is kellenek hozzá drámai jelenetek)

And!
Nagyon átérzem, hogy mit érzel, mert tavaly a szomszédcsajjal vesztem össze úgy, hogy lényegében azótta se beszéltünk, kettővel arrébb lakik és nem is szoktuk egymás gyerekeit látni (csak hallani), pedig neki is két fia van. Ez is egy nagyon nehéz és furcsa sztori és én sem bírtam túltanni magamat rajta sokáig, pedig nekem ugye nem a legjobb barátnőm. És az is meglepő, hogy az ember azt hiszi, ilyen "vén" fejjel túl van az ilyen dolgokon és akkor kiderül, hogy nem! :shock:

Benianyu!
Beni milyen iznos, sportos! :P
Kis pocakosod zabálnivaló! :P

Bodzapapa valóban nagyon-nagyon!!!

Ancsibaba cukifalat! Próbáltam összevetni a nővérkéje vonásaival...

Rokica!
Én undorodom a kukáktól... :oops: :oops: :oops:
Nyári haditerv ésszerűnek tűnik, hajrá!
Nem csodálom, hogy nem vállalod a derekad miatt!
Én arra jutottam, hogy nekem csontkovács kell! Láttam a hétvégén a tévében. Mindig gondoltam, hogy ez jó dolpg lehet, de ez most teljesen meggyőzött. Nem a masszír a lényeg, az csak olyan tüneti kezelés. Biztos vagyok benne, hogy egy kicsit el vannak mozdulva a csigolyáim és attól rándilnak görcsbe az izmaim. Neked nem lehet ez a háttérben?

Tud valaki kipróbált, profi, megbízható csontkovácsot?

Rólunk:
Andris is belázasodott :( És köhög és folyik az orra ezerrel.
Ez azért is jó, mert a doktornéni nem tudott ma kijönni, holnap szabin van, és egyébként is már egy halom pénzt fizettem Lili miatt, de akkor ugye Andris még makkegészséges volt.
Na szóval itt állok megfürödve.

ayse
 
 


...rólunk.....


holnap korán reggel jön apa és megkezdődik a visszaköltözködés...HAZA BUDAPESTRE... :D :D :D :D :D


ma egész nap dobozoltam és csomagoltam.......de megérte :P :P :P ...holnap a háló és a dolgozó lesz bepakolva,a többi jövő héten a festés és padlólerakás után..... :wink: :wink: :wink:

....asszem ez boldogság....... :D :oops: :D :oops: :oops: :D :D
annamami
 
 


Rokica,
Megnéztem neked a Vaterán a testvérbabakocsikat. Klikk ide: http://www.vatera.hu/baba_mama_babakocs ... .html?pt=3
Ha kell további segítség, akkor csak szólj, szívesen! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Rókica, pü :)

Annamami! annyira örülök nektek!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
olyan jó ennyi boldogság erre a napra! :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Annamami,
Királyság!!!!! :) :) :) Drukk, hogy ez a boldogság mindig így maradjon! :) :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Annamami!
Éljen, éljen! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

ayse
 
 


Ayse,
ez tényleg a bejelentések napja.... :lol: :lol: :lol: ...tök jóóóó! :P :P :P

vasárnap nálatok ettünk ünnepi ebédet NK-ban!olyan jó volt! :D
és a Latin Kertet is megnéztem nagyon szimpi hely én biz'lehet hogy elugrom egy kis oreganoért! :P :lol: :P :lol:


And és Benianyu, köszi..... :D :D :D :D :oops:
annamami
 
 


Ayse :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
annamami
 
 


Ayse,

Hess hulye betegseg, szegeny Andris, biztosan elkapta Lilitol.

Annamami,
Hat persze, hogy ez boldogsag, nagyon orulok, hogy megoldodott a helyzet!!

Rokica,
Szerintem is jol fogod fel a dolgokat es nagyon jonak tunik a haditerv!! :lol: Jo felnyaralast es munkat!

Mindenkinek jo ejszakat, mentem aludni

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Ayse,
Szegény Andris! :( Drukk, hogy hamar túl legyen rajta és ne legyen komoly! És gyors gyógyulást neki!
Éljen a barátnőd babája! :)
Köszi a bókot Benire! :)

Rokica,
Szerintem is jó a heti beosztásod a nyárra! Drukk, hogy a kivitelezés is rendben menjen! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Rokica, ez a babakocsizós ügy elég rosszul hangzik :( kukapakolás? atya ég! fogggalmam sincs én mit vennék a helyedben, viszont határozottan helyeslem, hogy háttérbe szorítod a büszkeségedet ;) az a jó, ha van segítség, és ez mindenkinek jó! élj vele, amíg csak teheted. nekem is van lelkiismeretfurdalásom, hogy apukám vigyáz Esztire egy héten két nap, de amikor látom, hogy a nap minden percéban olyan aktív vele, hogy csak lesek, akkor azért picit megnyugszom. más lehet nagyszülőnek lenni, és szívesen segítenek.

basszus tényleg, holnap megyek szegedre, és még vasalnom kellene....

Ayse, miért nem mész ortopédhoz, ha nem vagyok tolakodó? én nem bízok a csontkovácsokban, de ugye én csak egy előítéletes eg.ügyis vagyok ;) de egy mr-t megérne a hátad, de min egy fizikális vizsgálatot és rtg-t. megvan egy csontkovácsos vizitdíj árából :D
rövidebben: nincs ismerősöm :wink: :)
furcsa, amit írsz, hogy még a szomszéddal szövődött valamilyen barátság is így kínoz. engem férj szokott tréningezni :D, mert általában már leperegnek rólam a nem olyan fontos emberek által alkotott vélemények, de azért előfordul, hogy mégis bánt. nem tudom mi a jobb. ember úgy lép át az ilyeneken, hogy szinte hátra sem néz. racionális...
a mi génjeinkben más van, nekünk szenvednünk kell, hogy tudjunk empatikusak maradni és megmaradjon bennünk a rengeteg érzelem.

KépKép
KépKép
and
 
 


és jobbulást Andrisnak! hű de rossz lehet ekkora kánikulában ilyen betegnek lenni :( :( :( :( :( gyógypuszik röpülnek! reggel az Esztitől is :)

és éljen a jó hír! :) :)

Megann, nálunk én keseregtem a síelés miatt :lol: :lol:

KépKép
KépKép
and
 
 


Rokica, köszi a tanácsokat, én is elgondokodtam már ezen. abból a szempontból jó, hogy karácsony táján jön a bébi, hogy talán akkor em,bernek is több szabad vegyértéke lesz. a többiek meg össze fognak veszni, hogy ki segítsen :D múltkor sikerült megoldanunk magunk, most már más lesz, de erről még embert is meg kell győzni.

nagyon nehéz lehet ez a tejmentes étrend. meddig kell ezt csinálni, mikor próbálkozhattok újra?

és éljen a munkanapod! :) :)

Megann, elfelejtettem reagálni, az istenhegyi klinikán voltunk, és nagyon szimpi volt, kivéve a biológus srác. lényeg, hogy vesznek vért és csinálnak uh-ot. a vérvételnek egy óra alatt megvan az eredménye, úgyhogy nem kell napokig aggódni.

KépKép
KépKép
and
 
 


Micsoda pörgés!!!

Nekem is aludnom kéne... de nem bírok elszakadni. :) Zsuzsa anyunál alszik, Szilvi a gyerekszobában, David a hálóban. Csend van és nyugalom! Hurrá!


Ayse:

Én személyesen nem tudok csontkovácsot, bár az az ortopéd doktornő akihez végül mentem állítólag manuálterapeuta is. Ami állítólag olyan mint a csontkovács csak orvosi háttérrel. Legalábbis én így értettem. Mindenesetre nekem nem ezzel kezdte, és talán jobb is, mert így olcsóbban megúszom. Nekem azt mondta, a gerinctorna a legfontosabb, mert ahogy az izmaim feszesednek, úgy fogják megartani a szétcsúszott csontjaimat, és ez okozza a fájdalmamat, hogy szétcsúsztak a csontjaim. Ezenkívül pedig kálciumot kell szednem, sportkrémmel kenegetni a hátam és ilyen övet hordani. Ha érdekel a doktornő elérhetősége, elküldöm neked. A Nyugatinál rendel, és gyerekortopéd orvos is, mert mi körzetileg pl hozzá tartozunk csípőszűrés miatt.


Benianyu:

Nagyon aranyos vagy, köszi szépen!!! Most mazsolázok. Igazából már találtam egyet a babaszobán 20e forintért, így néz ki:

Kép

Úgy néz ki mint egy dupla GRaco. Lehet az is. Most már csak az a kérdés, befér-e az autóba, és megéri-e vele a macera a kapun. Az egymás mögötti variáció viszont azért nem férne ki a kapun, mert épphogy annyi hely van a lépcső és a kapu között hogy egy normál babakocsi elfér. :? Úgyhogy ha egy hosszút veszek, akkor a lépcsőn akadnék el vele mert nem tudnám letolni.


Annamami!

Jaj de jó! :) Olyan jó azt olvasni hogy mennyire jól mennek a dolgok! :) Örülök nektek!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica!
Én is azt gondolom, hogy szétcsúsztak és a csontkovács egy műfogásssal helyre bírja zökkenteni. Gondolom a hátizmok aztán meg a helyükön bírják tartani, mert ha egyszer elcsúszott, akkor nyílván máskor is el fog. Valahogy a tornától, masszázstól nem remélem, hogy a helyükre kerüljenek a dolgok.
A doktornő címét azért megköszönném, ha elküldenéd!

ayse
 
 


And:

Nemrég voltunk kontrollon a tej miatt, és azt javasolta a doktornő, még 2 éves koráig tartsuk a diétát, és akkor csináljunk egy terhelést. Addig is elküldött egy vérvizsgálatra, amire ma sikerült eljutnunk, de szegénytől nem tudták levenni az összes vért. Egész egyszerűen nem jött több belőle. :( Egy csomó kémcső kellett volna, csak 3-at sikerült. Remélem azért valami értékelhető eredménye lesz. A másik meg hogy nem sikerült őt teljesen éhgyomorra vinni, kapott reggel egy icipici rizstejet 3 deci vízzel felhigítva, szerinted azért még értékelhető lesz az eredménye? Így is nehéz volt, fél hatkor ébred, nyolc után jutottunk be, és hát szegény elég nyűgös volt addigra. Végül is cukrot nem néztek, a többihez meg nem mindegy? Egyébként ez a vérvizsgálat állítólag majd kideríti a cöliákiát is.

Szóval most már egész jól megszoktam a tejmentes életet, bár mi Daviddel tobzódunk minden alkalommal mikor Zsuzsa nem alszik itthon, és pizzát rendelünk.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ayse, sztem ez jól hangzik. az izmok erednek és tapadnak a csontokon, ha nincs meg a nromális egyensúly, nyílván ez hat a csontokra is. de sztem önmagában nem az fáj, hogy a csontok el vannak mozdulva, az csak következmény, hanem az, hogy van ahol olyan feszes, kötött az izmod, hogy azt tényleg nem elég egyszer kimasszírozni. de ez csak egy feltételezés, bocs, hogy belekotty :oops:

KépKép
KépKép
and
 
 


Rokica, nem tudom mire vettek ilyen sok csövet, és mi van a rizstejben, de nem értem miért nem lehet korábban vinni egy ilyen kis gyereket vérvételre... én is megitattam volna. a rizstejet nem tudom, végülis a cukor az, aminál igazán fontos, hogy éhgyomorra legyen, sztem is. a víz sztem tuti nem zavar be.

KépKép
KépKép
and
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?