Új privát üzeneted érkezett!

Ibolya, Edith:mennek a gyógymanók, jobbulást a manóknak és a felnőtt betegeskedőknek is!!!!!! :?

Zsombi tegnap mondta anyósómnak, hogy MAMA :shock: , azóta ha kérjük tőle hablatyol össze-vissza:A-PA, PA-PA meg ilyesmiket hadovál!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hát, úgy látom, mostanában csak füstjelekre futja mindenkinek, így tőlem is kaptok egyet :)

Julcsi, nagyon jól nézel ki!!!!! Na és a csajok :):):):) Egyik szebb mint a másik :)

Zsuzsi, jópofi a tapétaevés, ezt még Kata nem próbálta :) De gondolom, ami késik....

Privimet megkaptad?

Andi, asszem te kérdezted: (ha nem, bocs) Szeptembertől mennek a gyerekek igen, azaz Katának ha jól rémlik már agusztus végén kezdődik a beszoktatás.

Mi jól vagyunk, Kata újra hétalvó, a szájába még nem tudtam benézni hogy azért-e, mert kijött a foga.

Zsuzsi, mi se voltunk még 1 éves státuszon. Nekünk a héten kéne menni oltásra, de nem viszem el, mert a jövő héten megyünk nyaralni, és nem szeretném ha ott lázasodna be. így majd az utána levő héten.

Egyébként nekünk is programunk van, szerdán szülői, pénteken du is munka, szombaton bőrze, majd munka, vasárna pkinézünk a gyerekszigetre, hétfőn munka és csomagolok, kedden megyünk Szegedre nyaralni, haverozni. Jajjj de jó is lesz :)

No meg persze minden nap dolgozom....
Kicsit fáradt is vagyok most, de majd jövő héten pótolom.

Évi! Te megkaptad a privimet? Írtam most még 1-et.

Megyek is, mert még dolgoznom kell.

Pusz

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Ma teljesen kipurcantam. Maratoni délutáni sétát tettem a Szandival. A végén már üvöltött, ki kellett vennem a babakocsiból. Még szerencse, hogy már közel voltunk és a Ferkót is lehívtam, mert persze a bevásárlást a végére hagytam.

Ibolya: nagyon rosszul hangzik, amit írtál, sok-sok gyógypuszit küldök Gergőnek. Neked meg kitartás! Tudom, milyen amikor nem eszik a gyerek. Nekem új taktikám, hogy ha nappal is és este is alig eszik, az első éjjeli ivásra HIPP-es babatejet kap.

Zsu: megkaptam a privit. Ha még lesz erőm válaszolok ma, ha nem akkor reggel írok.

Edith: nektek is mennek a gyógypuszik, remélem nem lesztek betegek.

Márti: és a Mama mit szólt, hogy Zsombi mondta, hogy Ma-Ma? (de hülyén hangzik ez a kérdés)
Nálunk a Szandi már mondja, papa, apa, be- Bea, Bence. Még a Pamacsnak (ő a macskánk, de a másik cicát nem szereti ő csak simán cica) is mondja, hogy Pa, de se anya se mama nincs. Azaz ha éhes mondja, hogy hamma-ma-ma.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 

 
 

Zsuzsi:a mama persze örült...végre :lol: , nem egy bőbeszédű a drágám!!!!! :lol:
Nekem sem mond semmit a kis gézengúz, mintha régebben magyarázta volna, hogy ajajajaja, de lehet hogy csak benéztem ezt a szöveget, mert elmúlt!!!! :shock:
Akkor szerintem téged a hamma-ma-ma szóösszetétellel azonosít a kislányod!!!!!! :wink: AZ is valami!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


SZiasztok

Zsuzsi, otthon vagytok ma? Beugranék a papírért. Bár már úgyse olvasom a választ, szal majd rádcsörgök :)

Márti, Zsuzsi, nálunk is csak akkor van aja, ha sír. Olyankor van: aja-aja-aja. De máskor sosincs, és apa is csak ilyenkor...
Pedig már jó sok szava van, meg ezeket is tudja, de hogy miért nem használja???

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti: nálunk is volt talán 2x, hogy mondta, azaz inkább üvöltötte, hogy aja-aja, de azóta semmi. Tuti azért mert mi mindig velük vagyunk minket nem kell hívni.
Persze az apjának folyton mondja, hogy apa-apa.

Iszonyú éjszakánk volt. Nem tudom mi miatt, de már 11-kor üvöltve ébredt. A 3 vagy 4 sírásnál adtam neki Nurofent, de nem igazán használt.
Ti ilyen esetben mit csináltok? A Ferkó utálja, ha gyógyszert adok a Szandinak, de ha tényleg a foga jön (szerintem az, mert ilyenkor sír ilyen keservesen), akkor azt mondták akár minden este lehet neki adni.

Még egy kérdés: D vitamint adjátok még? Nekem azt mondta a doki, hogy 3 éves korig kell. De mindenkitől azt hallom, hogy nyáron nem kell. Nem értem akkor nekünk miért ragaszkodik hozzá.

Ja és még valami: olyan hisztis és akaratos a kiscsaj, hogy az már kezd elviselhetetlen lenni. Az anyukám szerint csak azt teszteli meddig mehet el, de valami hihetetlen mit művel.
Legújabb szórakozásai, kikapcsolja a számítógépet, tv, leveszi a telefont a helyéről és nyomkodja.
Még oda se ér a dolgokhoz, amikor rászólók, nem üvöltök, tök normális hangon mondom neki, hogy nem szabad. Erre olyan üvöltést rendez, mintha legalábbis megvertem volna.
Eltelik pár perc abbahagyja a sírást és újra próbálkozik, hátha nem veszem észre.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:bizony ez a dackorszak erről szól, hogy feszegeti a határokat, meddig mehet el, mit csinálhat meg...mennyire vagy következetes :shock: , és olyan eszközt használ ami tudja, hogy használ a hisztit!!!!Vagy megpróbálod elterelni a figyelmét gyorsan, mielőtt elkezdené a balhét vagy "tojsz" a kis fejére és nem veszel tudomást róla!!!!! :wink: Tudom, hogy naggggyon nehéz!!!!

Szerintem ha azt gondolod, hogy a foga miatt balhézik, vagy hogy fáj neki valamije adhatsz neki Nurofent!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Most még én is itthon - Samut elvittem bölcsibe, buszoztunk (általában kocsival viszem, de most jöttem is vissza, ezért inkább a közvetlen buszjáratot választottuk). Nagyon élvezte: nézett ki az ablakon, magyarázott, mutogatott. Újabban minden jármű csi-hú. Ezt a hétvégén tanulta a gyerekszigeten, a "nagyfiúk" játékvonatoztak, csihúhú-ztak, azóta folyamatosan ezt hajtogatja :)
Az anya nálunk sem a leggyakrabban használt szó, bár valóban egyre több szót mondogat. Az apa-papa most az egyik aktuális sláger, aja-aja akkor van, ha nagyon kell valami, a teóó az a tea/tápi/cumisüveg hármast jelöli. Azt figyeltem meg, h a hangutanzó szavak mennek jól neki. Van vaúvaú, cic-cic, kuku (kukurikú), mú-bú (tehén), ezekben domborít a gyerek :)

Zsu, nálunk azért kell még a D-vitamint szedni, mert nem nőtt be a gyerek feje lágya, még egy icipici kutacsa van Samunak. A dokinéni azt mondta, hogy adjam neki még a D vitamint, bár nem caliciumhiányos (olyan csontozata van hogy csak na - kb 3 ajtós szekrény a gyerek). Szóval a javasolt időtartamot a doki ítéli meg szerintem. Lehet, hogy Szandit kicsit vékonycsontúnak találja, vagy csak biztosamibiztos alapon ajánlja 3 éves korig a Dvitamint.

Ha éjjel Samu zakkant (fogzáskor), akkor a sokadik ébredéskor én is szoktam adni neki egy kis fájdalmocsillapítót - legalább ő is tud aludni. Általában használ.

Márti, gratulálok Zsombi mama szavához! Annyira édesek ezek az első szópróbálkozások!

Hiszti: az nálunk is alakul a tiltásokra. Éppen ezért mi igyekszünk a "nem szabad" kifejezést a tényleg tiltott és veszélyes dolgokra fenntartani (pl. konnektor, gáztűzhely, stb). Helyette olyanokat használunk pl. h "hagyd légyszi abba", "fejezd be", és mindig igyekszem elmondani neki, hogy miért is kérem, hogy egy-egy dolgot ne csináljon. Nyilván az esetek többségében nem érti, mit is pofázok, de legalább rám figyel, odajön, és nem próbálkozik addig sem kikapcsolni a számítógépet. Ha nagyon kitartó (pl. a legújabb kedvenc, hogy miközben megy a mosogatógép vagy a sűtő, akkor tekergeti a gombokat), akkor odaguggolok mellé, és hátrateszem a kezeit, és elmondom, hogy éppen mit tesz tönkre :) Ezeken általában jókat derül, de legalább nem hisztizik. Ja és persze elviszem a tett színhelyéről a gyereket... Hátha feladja (vagy sem). Nálunk is gyakori az újrapróbálkozás - akkor kezdem előről :)
Zsuzsi, valószínűleg tök igaza van anyukádnak, és a határokat próbálják kitapogatni.

Ibolya, Edith - minél hamarabb gyógyuljatok meg!
Üdv:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Előbb elfelejtettem a D vitamint, nálunk mindkét gyerek 1 éves koráig kapta, mivel benőtt nekik a fejük lágya addigra.És nekünk úgy mondta a doki anno, hogy a D vitamin túladagolás nem annyira jó, de ha hiánya lenne azt egyszerűen lehet pótolni.Nyáron meg amúgyis a napsütés az adott!!!!

Szonin kihalok komolyan 8) , most mindenkinek főleg vadidegeneknek azt újságolja, hogy ő szeptembertől megy oviba :D , aztán tegnap talált valami régi vállra akaszthatós tatyót és abba belepakolt, zokni , bugyi :shock: miegymás, hogy ő azt majd viszi az oviba!!!!!!!!!!!! :wink: Nagyon készül!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most megint jól elbeszélgetek magammal, de azt nem is írtam ,hogy milyen dinka voltam tegnap!!!!Megnéztem a papírt amin kiírták, hogy kit vettek fel, de annyira csak a lánykám nevére fókuszáltam, hogy azt sem néztem mikor lesz a szülői...és apának arra a kérdésére sem tudtam felleni, hogy hány fiút és hány lányt vettek fel!!!!!! :oops: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti!
Nagyon aranyos Szoni a lelkesedésével! A pakolása meg haláli! Olyan jó, hogy így várja az ovit!

Zsu!
Akkor jó kis mozgalmas napoknak, heteknek, hónapoknak néztek elébe! Így jó az élet, ha zajlik!
Milyen a munka? Tetszik?

Évi!
Neked is lassan itt a vakáció! Samu nyáron is fog járni bölcsibe? Mármint gondolom ott is lesz leállás, de azt leszámítva.

Zsuzsi!
Sajnálom a rossz éjszakát! Talán tényleg a foga bántotta? Mennyire készülődik valamelyik? Várható, hogy napok kérdése, és kibújik?
Nagy szép kislány Szandi! A tapétaevése eszméletlen.
Megkaptátok a beutalót a holnapi átvizsgálásra?

Edith!
Mi újság veletek? Mi lett az orrfolyásból? Remélem jobban vagytok!
Krisztát is viszitek a lagziba?

Ibolya!
Jobbulás kívánok Gergőnek! Kicsit azért jobban van már? Azért az jó, hogy jó a kedve!

Julcsi!
Nagyon szupik a képek! Nagyon csinik és szépek a lányok, és te/ti is!!!

D vitamin: én is úgy tudtam, hogy 1 éves korig kell, de nekünk nem mondta a dokinéni, hogy hagyjuk abba. A múltkor irattam fel, mert elfogyott, akkor sem mondta, hogy most már nem kéne. Pedig a kutacsuk is benőtt, legalábbis ezt diktálta már az egy éves státusznál is.

Beszéd: csak ámulok és bámulok az aprónép szókincsein. Mármint a tieitekén. Nálunk megakadt a gépezet. Még mindig ugyanazt a két-hátom szót mondják, mint hónapokkal ezelőtt: hinta, palinta, ott, kuki, kaki, kaka. Szép szavak! A Zsolti játsza velük mostanában azt, hogy kéri őket: mond, hogy apa. Mindkettejük válasza: hinta! Persze aggódni nem vagyok hajlandó. Még! :wink:

Hiszti: nálunk profin megy. Flóra annyira tud sírni, mintha oltári nagy baja lenne. Néha még belefutok ilyenekbe, annyira megsajnálom hirtelen. Marci erősebben nyomja, de a figyelemelterelés bejön általában. Vasárnap bementem velük a Tescoba, vásárlás után az áruház melletti játszóra mentünk kicsit. Mindkettő hozta a fűnyíróját. Tök jól eljátszottak, akkor lett a baj, amikor indultunk az autóhoz. Flóra a kezemben, meg a fűnyírója is, Marcit meg a másik kezemmel próbáltam fűnyíróstól a jó irányba terelgetni, ahol az autónk áll. De ő nem arra akart jönni. Annyira elkezdett visítozni, meg kapálózni, hogy én is totál elvesztettem az egyensúlyom, és leültem a földre, kezemben Flórával. Kicsit sem volt égő. Úgy vonszoltam oda őket a kocsihoz, és újabb 5 percbe telt, mire Marcit be tudtam kötni az ülésbe, annyira kapálózott.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:gondolom TE nem röhögtél, de én most majdnem lefordultam a székről!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zsombi sem mond sokmindent:apa, papa, mama, nem, bólogat-rázza a fejét, mutatja a repülőt az égen, ha valamit kér enni akkor nagyra nyitja a száját, szóval így kézzel lábbal mutogat én meg megértem, mert ez a dolgom!!!!!Majd aggódjunk együtt!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Köszi, köszi! Én nem röhögtem valóban. De szerinte a parkolóban mindenki, aki látott bennünket.

Egyébként attól függetlenül, hogy nem beszélnek, teljesen kifejezik magukat. Mutogatnak mindent, és bármit mondok, megcsinálják. A legnagyobb örömöm, hogy ha éhesek, akkor rángatják az etetőszéket. Azt már nagyon vártam, hogy kommunikálják, ha éhesek.

Tegnap este kaja híjján :oops: pizzát rendeltünk. Csak egyet, mert gondoltuk, hogy az elég kettőnknek. A gyerekek meg csak nyeldestek, amikor meglátták. 3 szeletet ettek meg ketten. Én meg éhen maradtam, de ez legyen a legnagyobb gondom.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:széééééééééééééééép milyen anya vagy????????????Pizzával tömöd a gyerekeidet???????????????? :lol: :wink:

Most megnéztem a Szonó pakolt még a bugyin meg zoknin kívül(de zoknit minek????) 1 labdát, meg játék műanyag poharakat=biztos ami biztos!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Miért csodálkozol? Gondolt mindenre. Ruha, játék, kajalehetőség.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja, a pizzán nem volt semmi olyan, amit még ne ehetnének.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:gondoltam, hogy nem tengeri herkenytűs pizzával tömted őket!!!!!! :lol:
Igazda van, ami a Szonit illeti...már csak az a furcsa, hogy kaját nem pakolt!!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Egy kis Offtopic:
Én egy másik topicban szoktam irogatni, de most szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy nyaralási lehetőséget.
A képen látott nyralóban apartmanok kiadók. Tihanyban van, nagyon szép helyen a strandtól 50 méterre. Anyósomék adják ki. Ha valakit érdekel mail-ben írok többet is.

Kép

Nicol
francsek@chello.hu

Kép
[/url]
fnikol
 
 


A Szandi teljesen kidőlt, már több mint 2 órája alszik. (tuti most kiabálom el és mindjárt felkel)
A lakás ragyog, még a hajamat is sikerült megmosni. Kezdek unatkozni. :oops:

Andi: majd csak este lesz a doki, de mindenképp menünk kell, mert nagyon csúnya sárgás-zöld trutyi jön a Szandi orrából.
Biztos, hogy jön a foga, ma sikerült megsasolnom. Szerintem 1-2 nap és kint is van.
Bocsi, de én is jót nevettem a történeten. :lol:

Márti: haláli Szonó ezzel a pakolással. Mindenre felkészül, szerintem előbb utóbb kaját is pakol magának. :wink:

Azt meséltem már, hogy nem elég, hogy folyton hisztizik még harap is a kiscsaj?! Már tiszta folt a karom. Már a szájára is ráütöttem, de nem használ. Harapjak vissza? :shock:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:tudatosítsd benne, hogy ez neked fáj!!!!!Zsombi is agresszív néha, engem pofozni szokott :shock: , apját meg fejelgetni, ha nem ért e szóból én leszoktam tenni, aztán dühöngjön máshol!!!!! :wink:
De tartsa benned a lelket az, hogy Szonó nem bánt(ő nem is bántott szerintem) ő csak puszilgat!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Jöttem megint egy kis életjelet adni magunkról.

Gergő nagyon picit,de tán már javul.Ma már nem kellett 15x tisztába tenni csak 2x /eddig/ és az sem volt olyan vizes híg mint az elmúlt napokban.Végre találtunk egy ételt amit tegnap is, és ma is szivesen megevett,ez a bébiételes sütőtök,de az sajnos székletlazító.Ki is jött szegényből,de ezt legalább jóízüen megette.Akár mit kínálok neki mindenre csak rázza a fejét,esetleg fogja a kezébe és sétál vele.Kedve továbbra is jó,igaz ma már 2x-ra alszik,de remélem ez nem jelent baj.Holnap de.vár a gyerekorvos,kiváncsi vagyok mint mond a gyerekre.
Azért leirom,hogy mit evett tegnap és mit ma,hogy értsétek ti is az aggódásomat.
Tegnap-1/3 banán,fél túrórudi,2/3 üveg sütőtők és kb 9 dl higitott kubu.
Ma-1 dl tápi /3 napja ma ivott előszőr/ 1 üveg sütőtők és eddig kb 7 dl kubu.

Elolvastam az elmúlt napok termését,de esélyt sem látok arra,hogy mindenre reagáljak,inkább majd szép lassan megpróbálok visszatérni hozzátok.

Ami eszembe jutott- Zsuzsi azt hiszem te irtál a D vitaminról.Nekünk is azt mondta a gyerekorvos,hogy most nyáron nem kell szedni,de ősztől újra egészen 3 éves koráig.Gergő is verekszik,harap /sőt néha teljes erőből! /,az én idegeimmel is nagyon packázik,ja és fejelni is szokott.

Márti,aranyos lehet a lánykád,ahogy már most csomagol - készül az ovira,reméljük,hogy ez a lelkesedése megmarad majd akkor is, mikor már minden nap mennie kell.


bocsi mindenkitől,de felébredt a kis haramiavezérem.
bibolya
 
 


Andi, elképzeltem magam előtt ahogy kínlódsz a két gyerekkel. Hát asszem tudom miről beszélsz! :lol: De azért mosolyogtam csöndesen... Sikerült már vennetek úszógumit? Egyszer írtad, hogy keresel. Mi most olyan jót vettünk. Tudod az a kimondottan piciknek valót, csak a lábuk lóg ki. Olyanra gondoltál?

Zsuzsi, hát igen, ez a korszak tánc az idegeiden. Viszont az igaz, hogy most kell lefektetni a határokat. Most a Livi miatt utána néztem a hisztiknek. (amikor még nem tudtam mi van) ÉS olvastam, hogy 1,5-től 3 éves korig előfordulhat olyan hiszti, ill. dühroham, hogy a gyerek szó szerint begörcsöl. De megnyugtattak, hogy 3-5 éves korig RITKÁN fordul elő. Szóval amíg nem kap a gyerek görcsöt, addig részemről okés a hisztije. Az igaz, hogy a figyelemelterelés vagy a nem veszlek észre legtöbbször beválik. Szóval szavam nem lehet, mert lehetne rosszabb. Tapétaevős Szandin jót nevettem. :lol: Ja és a fogzásra. Van egy homeós kúp, a Vibrucol. Ahogy utána olvasgattam, kimondottan fogzásra jó. Nekünk talán bevált. Most adtam a Livinek, de mondjuk ő Cataflamot is kapott mellette. Az is kimondottan fogzásra való. Azt is ki lehetne próbálni.

Márti, látod a Szoni attól fél, hogy olyan "rossz" helyre adod, hogy se kaja, se pia nem lesz. Hát milyen anya vagy te?!?! 8) :lol: Tessék megnyugtatni azt a gyereket. Amúgy tetszik, hogy bugyit is visz, gondolom, ha becsurizna. Vagy nem?

Évi, a Dorka is mondogatja, hogy CSI-HU-HU. Olyan édes kislányhangon csicsergi. Rég raktál fel képet. Nincs kedved? Tuti meg sem ismerem már "kicsi" Samut.

KépKép
kgiulia
 
 


Ibolya, ha holnap mész a gyerekdokihoz irass fel: HIPP ORS 200 sárgarépa-rizsnyák ivólé hasmenés ellen. Ez mint a neve is mutatja répa és rizsnyák ami fogós. És van benne egy csomó olyan anyag ami az infúzióban is van, tudod sók meg ilyenek. Van 2 decis és asszem 0,5 literes kiszerelésben is, de a doki biztos tudni fogja. Inkább ezt itasd vele mint a kubut. Az árára már nem emlékszem, de a fél literes az gazdaságosabb. Nekem van itthon két kis üveg, sose lehet tudni. Egyszer ezt kapták és azóta erre esküszöm.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi,köszi a tanácsot feliratom.Kubut /sárgarépa ,banán,alma/ csak azért issza,mert ez a "hasfogós",de semmi mást nem iszik most meg.Máskor csak napi fél deci kubut szokott kapni,a többi viz,néha gyerektea.
Különben meg sajnos nem javasolt semmi mást inni,azt mondta,hogy a kubu tökéletes.Ez mellett kap még Smecta port /hasmenésre/ és Normafloret.
És nem akarom elkiabálni,de eszi a most vásárolt kölesgolyót!!!Igaz,hogy vagy 20 db-ot elötte megetetett velünk,de aztán nagynehezen magába is elkezdte tömni. :lol:


hú,milyen felhőszakadás van most nálunk!!!!!
bibolya
 
 


Nálunk is zuhog!!!!! :?

Ibolya:jobbulást, remélem ez már az, ha van kedve eszegetni a kölesgolyót!!!!! :wink: Kitartás!!!!!

Julcsikám:persze azért kell a bugyi, majd rájössz TE is!!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:na mi volt a dokinál????????????????? :shock:

Barbi, Edith, Edit:merre vagytok???????????????????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Még élek, de csak hálni jár belém a lélek! :(
Kriszta továbbra is ugyanúgy, folyik az orra, de nem lázas, és semmi más tünete nincs.
Én viszont ma szörnyen szarul voltam, és mostanra már 38 fölé ment a lázam. Már a sürgősséget fontolgattam, de mintha mégis egy fokkal jobban lennék. Reggel lesz küldőpapírom és akkor elindulunk kivizsgálásokra. A tegnapi véreredmények - legalábbis a papíron megadott normális értékek szerint nem a legfényesebbek, úgyhogy valami bajom csak van.

Megyek is, mert a fejem továbbra is húz le. Jó éjt!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nem tudok elaludni.

Voltunk délután a dokinál. Azt mondta ez a jó, hogy már sárgás-zöld trutyi jön és köhög! Szerinte ez a mandulagyulladás velejárója és ez már a vége!! :shock:
Egy kicsit meglepődtem, mert ha ez tényleg így van miért nem szólt előre, akkor talán nem kapok frászt, hogy már megint mit nyalt be.

Megvan a beutaló, bár egy kicsit furcsállotta, hogy miért akarok én pont oda menni. Kérdeztem, hogy miért a Heim Pál jobb (helyileg oda tartozunk, ahogy fél Budapest is)?! Erre mondta, hogy a HP-be csak akkor mennyek, ha tényleg nagyon nagy a gáz, mert 5-6 órás!! :shock: várakozás van a sok beteg miatt.

Julcsi: használjuk a Viburcolt, bár az elmúlt napokban nem kapott. Ma adtam neki, remélem használ. Cataflánom is van, még nem próbáltam, de talán ha ma is sír.
Én is megpróbálok nem tudomást venni a hisztiről, de baramira nem értem, miért üvölt úgy, ha csak rászólok. Amúgy jókat nevetünk a próbálkozásokon. :lol:

Edith: remélem már jobban vagy! Sok sok gyógypuszit küldök!
Ne izgulj, attól, hogy a leleten valami nem a normális értékek között van, nem biztos, hogy baj van.
Terhes vagy, a szervezeted is máshogy működik (legalábbis nekem anno ezt mondták :oops: ).

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edith:jobbulást nektek, mennek a gyógymanók jó sokan, már odaérhetnének!!!!! :? Remélem ma már jobban vagy!!!!!!!
A véreredménnyel kapcsolatban én is úgy tudom...bár ezt a vas telítettségre mondták nekem, hogy az átlag emberhez viszonyítják és nem a terhesség alatt elvárhatóhoz!!!!! :shock:
Szóval tuti van benne valami, bár a dokid csak tudja!!!!!

Zsuzsi:a Heim Pál az olyan, mi akkor voltunk mikor a Zsombi pici volt és még sárga, meg pöttyök voltak rajta...na ne tudd meg mennyit vártunk!!!!!!2 hónapos alig volt, persze mondtuk lent , hogy ilyen pici, ennyi előnyünk volt csak nem sokat használt!!!!! :x

EDIT,BARBI :?: :?: :?: :?:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Heim Pál. A múltkor voltunk ortopédián és oda kértem időpontot. Odaértünk lent bejelenetkeztünk és felérve láttam, hogy vannak jó sokan. Na mondom akkor itt éjszakázunk, lepakoltunk, hogy na akkor felkészülünk a hosszas gyerekhajkurászásra és... már hívtak is be. Jól meg is lepődtünk. Most nem tom, hogy nekünk volt-e mákunk vagy mi de mi nagyon gyorsan végeztünk. De amiket írtok inkább csak szerencsénk volt...

Edith, a véreredményem nekem is mindig "rossz" volt. Legalábbis a körzeti doki szerint. a nődokim mindig meg volt vele elégedve. A gyógymanókat sürgősségivel postáztam. Remélem ma már jobban vagy!

Zsuzsi, milyen az az egy éves vizsgálat amire menni akartok? Mit néznek? A hisztin néha én is jókat derülök. Egy-egy alakításnál csak ülök és gyönyörködöm a próbálkozásban. Ez biztos nem a legjobb hisztikezelési módszer, de olyan aranyosak ilyenkor... NÉHA.

KépKép
kgiulia
 
 


Vagyok, olvaslak is Benneteket, de mit írjak magunkrók? Semmi különös nem történik, estére kipurcanok a két gyerektől.

Azért mégis történt valami. Apa aludt Virággal és nem volt húzós az éjszaka. Csak a szokásos. Reggel átjött hozzám a csaj, és puszilgatott jókedvűen. Szóval meg sem viselte a dolog. Na erre úgy döntöttem, ha jó Neked csajszi a kiságy nappal, legyen jó éjjel is. 10 perc alatt elaludt benne este 3 nyafi kiséretében, bementem, megsimiztem és kijöttem. Éjjel kelt 5-ször, kétszer átmentem, de cumival vissza is aludt azonnal, háromszor pedig magát altatta vissza. Nem is ordított, csak nyivákolás volt. Reggel 3/4 7-ig aludt, nem sírva kelt, hanem csendben pihizett még az ágyban. Szóval én ezt hatalmas dolognak könyveltem el, és folytatom kitartóan a szoktatást.

Ibolya!

Én is akartam javasolni azt a lötyit, amit Julcsi írt. Szerintem fényévekre jobb a kubunál, sőt nekem nincs is jó tapasztalatom a Kubuval. Az édes hajt nagyon.

Én répalevet is főztem anno, főtt almával turmixoltam, vízzel hígítottam. Azt itattam, nekünk bevált. Mennek a gyógymanók! Súlya nagyon csökkent? Nem csinált tenyésztést a doki, ha baktérium, akkor kellene antibiot. is. Csak az elhúzódó hasmenés miatt vetődött fel bennem a dolog.

Edith!

Elhiszem, hogy nehéz nagyon most, de tarts ki. Kicsi a kor különbség, sajnos Te még Krisztának nem tudod elmagyarázni, miért kell Anyának vigyázni magára. Nem tudna segíteni valaki? Nektek is jobbulást!

Zsuzsi!

Szorítok mára a dokinál!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól.Úgy néz ki a gyógyulás utjára léptünk.Tegnap csak az a 2 kakis pelus volt amit irtam.Este is,és ma reggel is megivott 2 dl tápit,igaz enni még nem eszik /még a kölesgolyót sem :o /,de szerintem ez teljesen normális.Lassan biztosan visszatér majd az étvágya is.Tenyésztést nem csináltak,orvos szerint virusfertőzés,arra meg nem kell ab.Hasát,torkát ,fenekét megnézte,minden negativ,fogán elcsodálkozott,hogy már ennyi van.Súlyát nem tudom,hogy mennyit fogyhatott,nincs digitális mérlegem/ 2 hete volt a 15 hós oltáson 10 kg /.
Hisztit is említettem neki,azt mondta ez is teljesen normális-igaz minden gyereknél ez másféleképpen nyilvánul meg- hogy ennyire feszegeti a határokat. Nálunk a "kinevetés"nem válik be,még dühösebb lesz tőle.Sőt valamikor mérgében odacsap ,vagy valamit hozzámvág.Most azzal próbálkozom,hogy otthagyom ,vagy ha még nem lovalta bele magát nagyon ,akkor szépen,nyájasan kezdek hozzá beszélni.

Edit,remélem ez az altalási módszer most már beválik nálatok,szerintem is a legfőbb "gyógymód" mindenre a következetesség.De azt is tudom,hogy az alvás,főleg az éjszakai azért az nem igy megy.Akkor az anya is szeretne aludni,és ilyenkor könnyebben feladja az ember az elveit.Minden mást szerintem / ami a nappali tevékenységbe belefér/ sokkal könnyebb egy gyereknél betartani,és "követelni".
De azért bizzunk Virágban,hátha jól esik neki végre az éjszakai alvás is. :lol: :lol:

Heim Pál-mikor nekünk UH-ra kellett mennünk a kicsivel és időpontra,akkor 5-10 perc késéssel,de időben behivtak.Viszont mikor az ügyeletre kellett menni akkor órákat töltöttünk ott.
Mi hétfőn megyünk majd ortopédiai kontrollra Kispestre,kiváncsi vagyok mennyit kell majd várni /van időpontunk/.Időpontot is csak azért sikerült 3 hétre kapnunk,mert valaki előttünk visszamondta,amúgy csak július közepére lett volna hely.

Edith,jobbulást!!!
bibolya
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, csak kicsit lelkileg vagyok a padlón. Összekaptunk az Istvánnak, illetve nem is, csak én borítottam a bilit. Most várakozó állásponton vagyok, a vagy megszoksz vagy megszöksz-re várva.

Tegnap voltunk dokinál, megkapta az Ádám a 2. kullancs elleni szurit. Egy jajj szava sem volt.
Mondtam a dokinak, hogy az előző tejjel főzött főzelék óta eltelt 3 hónap, teljesen elmúltak a kiütések, és én bizony megint bepróbálkoztam a tökfőzelékkel. Ez 3 hete volt, azóta figyeltem, de semmi jele az ekcémának.
Nagyon örült, úgy látszik akkor minden rendben, ehetjük tovább a nem HA-s tápit is.

Edith, nagyon sok gyógypuszit küldök neked, remélem már sokkal jobban vagy. Dokinál mi volt?

Ibolya, örülök, hogy Gergő végre már jobban van. Az étvágya pedig majd csak visszatér! Azért neki is küldök még gyógypuszit.

Edit, mi is küzdünk az éjszakával. Most azzal próbálkozom, hogy amikor lefektettem este, és 1 1/2 óra múlva kel nem vagyok hajlandó kivenni, szépen visszaaltatom a helyén. Ezzel 9-10 körül nincs is gond, csak éjjel, amikor már 5x keltem és még nem aludtam egyhuzamban 1 órát. Akkor sokszor kiveszem, nem bírom máshogy.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Istvánnak=Istvánnal :oops:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:sajnálom az összezördülést, gyors békülést nektek!!!!!! :wink:

Edit:ez jó hír ha kezd normalizálódni az esti rohangálós programod!!!!Kitartást hozzá!!!

Kicsi fiam kaja közben elaludt, már a szemét sem bírta nyitva tartani...na így jár aki fél 6 után már nem akar visszaaludni!!!!! :lol: :wink:
Roland dolgozik..........semmi extra sem történik velünk sem!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ibolya!
Örülök, hogy Gergő - ha picit is - de jobban van.

Julcsi!
Na, a hisztigörcsről még nem is hallottam, remélem nem kell megtapasztalnom. Maradjunk csak az egészséges keretek között, az is bőven elég. :roll:

Edith!
Gyor gyógyulást kívánok neked, ez még pluszban gondolom nem hiányzott, enélkül sem voltál valami jól. :(
Talán a véreredényeidből kitalálnak valami okosat. Addig is, szedjél/egyél sok-sok vitamint.

Zsuzsi!
Sok szerencsét a mai Heim Pálozáshoz. Azért bruátlis lenne 5-6 órát várni. :shock:

Edit!
Örülök, hogy alakulnak az éjszakák. Talán Virágnak is pihentetőbb lesz így, és rákap az ízére. Drukkolok, ügyes vagy!
Hogy sikerült az ovis kirándulás a fiúknak?

Barbi!
Sajnálom az összezörrenést, remélem hamar megoldjátok. Nem is lehet csodálkozni, kimerült vagy, ilyenkor még könnyebb összerúgni a port. De az idő neked dolgozik, egyszer majd csak Ádámnak is megjavul az alvókája remélhetőleg.

Én ma délután kimenőt kaptam, egy barátommal moziba megyek. Addig apa tartja majd a frontot, azért kicsit aggódom. Ilyen hosszú ideig még nem volt egyedül a manókkal. De lehet, hogy szerencséje lesz, mert bár Flóra már 1 órája alszik, de Marci még most is ugrál az ágyban, meg veri a falat, ő majd délutánra fog talán kidőlni. Flóra meg simán tud 2x is aludni egy nap, főleg, hogy szerintem lassan Marci jól felébreszti.

Tegnap sikerült kiakadnom kicsit. Itt volt a tervező, hogy ránézzen a házunkra és mondjon valamit. Szerinte a teljes tetőcsere+tetőtér beépítés kb. 10 millió lenne, és akkor még nem nyúltunk az alsó szinthez. Na, ez több, mint sok. Ezzel le is tettem a házátalakítási tervünkről, ami még nem lenne olyan nagy baj, hiszen addig nyújtózkodunk, ameddig a takarónk ér, csakhogy anyósomék másképpen látják. Nekik is van tervük, hogy hogyan kéne alakítanunk a házon, és egyáltalán nem tetszenek az ötleteik. Csak ők nehezen meggyőzhetőek. Zsolti is azt gondolja, amit én, nem is értem, hogy anyósoméknak mi közük ahhoz, hogy mi milyen környezetben szeretnénk élni. A "csak segíteni szeretnének" duma szerintem nem terjed ki erre. Így most előléptem első számú közellenségbe, mert eddig is azt gondolták, hogy én vagyok az ötletgazda, hogy adjuk el a házat (pedig Zsoltival KÖZÖSEN döntöttünk így), ők meg ezt nagyon nem szeretnék. Régen ez az ő házuk volt. Ha innen nézzük, valóban nem sok közöm van hozzá.
Na mindegy, nem untatlan benneteket tovább a dühöngésemmel, majd csak megoldódik valahogy.

Izával ma délelőtt beszéltem, holnap délután fogunk találkozni. Már várom.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok,

agyon régen jelentkeztem, elnézést ezért.
Végül kijöhettünk Frankfurtba a férjemmel, nagyon örülünk neki.

Nagyon jól vagyunk, élvezzük az új környzetet. Már zenebölcsit is találtunk, tegnap voltunk is. Szuper volt!!! Laura nagyon élvezte.
Majd próbálok gyakrabban jönni.

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Sziasztok!

Voltunk fülorrgégészeten, de szerencsére "csak" egy egyszerű, de kiadósabb hűlésem van. Végülis ők ezt nem tudták megállapítani, hoyg miféle, de az a lényeg, hoyg nincs homloküreg- vagy fülgyulladásom. A dokinő egy kedves fiatal nő volt, és ő azt mondta, hoyg a nagyanyáink gyógymódjait ajánlja továbbra is, ahogyan eddig csináltam, de felírta a papírra, hoyg ha esetleg rosszabbodna a helyzet, akkor AB. Mindenesetre, mérföldnyivel távolabb avgyok a tegnapi állapotomtól, bár azért nem mondhatom hogy jól vagyok. De javultam. HAtározottan. Most már az orrom sem dugul be, csak köhögök és már szakadozik a váladék. Lázam sem volt ma.

Ami a véreredményeket illeti, mutattam ma a saját dokimnak, és azt mondta, hoyg azért nincs nagy baj. Terhességnél nem mindig mérvadóak a normál-értékek. Pl. 60 volt a vércukorszintem, ami normál esetben valóban túl alacsony (a 70-110-es intervallumhoz képest), de azt mondta, hogy most nem baj. Inkább valamivel alacsonyabb legyen, mint túl magas, mert az nagyobb baj lenne. Szóval, mindent összevetve, nincs nagy baj, csak most már jöjjek helyre. :)
Ja, persze, a vasszintem kissé alacsony, de már megvárom a 18-ai dokilátogatást, mert nem akarok a saját fejemtől szedni ezt-azt. Pl. érdekes, hogy a magzatvédő vitamint sem kell szednem még, és anno Krisztával is csak sokkal később írta fel a doki. De mondom, nem akarok a saját fejemtől menni.

NA, ne haragudjatok, továbbra se reagálok, bár a mai írásaitokat elolvastam. a tegnapiak még hátravannak. De azért már érzem ezt a félórás fennülést.
JAj, szerencsére volt segítségem. Tegnap a húgomnak nem kellett suliba menni, így végig ő csinált mindent: Krisztát rendezte, főzött összeszedte a házat. HAtalmas segítség volt. Ma István is itthonmaradt végül és most a húgom is megjött már. Úgyhogy mentesítve vagyok. :) Krisztának volt nehéz a tegnapi nap kiss, mert ne értette, hoyg miért nem lehet velem hosszabb ideig. Szegény annyit mámázott, mint még soha. :)

Na, mentem. Puszi mindenkinek. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsandi:nem hangzik jól ez a horror összeg az átalakításra, és a nézeteltérés sem anyósodékkal!!!!! :? Remélem mihamarabb megoldódik mindkettő!!!!!
Érezd jól magag a moziban, a Zsolti miatt ne aggódj, majd megoldja!!!!! :wink:
Millió puszi Izáéknak érezzétek jól magatokat!!!!!Tényleg TI találkoztatok már velük...vagy akkor nem voltatok itt...............tudod öregszem és nem emlékszem!!!!! :oops: 8)

Edit:szerencse, hogy semmi komoly!!!!Gyógyulgass és pihizz sokat, főleg hogy van segítséged!!!! :wink:

Kinga:mesélj sokat, milyen kint???????????,,Azért ez nagyon jó, hogy vele mehettetek!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Julcsi: hallom mindenkitől, hogy 1 évesen megnézi a doki, hogy jól fejlődike a gyerek. Nem kell nagydologra gondolni, csak úgy általában.
A mi orvosunk még soha nem mérte meg a Szandit és úgy általában se érdeklődik, hogy miket csinál, mond már.

Andi: nem a HP-be mentünk, a I. sz. Gyerekklinikán voltunk, ezért nem értette a doki, hogy miért nem oda megyünk, ahova tartozunk.

Barbi: sajnálom a vitát.
Nekem is elborult az agyam éjjel, a Szandi óránként fent volt, a Ferkó meg fel sem ébredt. Jól kivertem az ágyból, reggel aztán mindketten hullák voltunk, de a lelkemnek jól esett, hogy nem csak én vagyok álmos. :wink:
Remélem, István is hamar megbékél, és megtaláljátok a megoldást a problémákra.

Edith: jobbulást, remélem nem lesz szükség az AB-ra.

A doki megnézte a csajszit, tetőtől talpig.
Az orrfolyása nem jó, be van gyulladva az orrmandulája :evil: , kaptunk rá valami orrcseppet, amit meg kell csináltatni.
A szívzöreje is megvan még, ezzel a nyár végén kell visszameni. Remélem, elmúlik addigra.
A D vitamint se kell adnom, semmi ok rá, hogy nyáron is kapja.

Még egy csomó mindent megbeszéltünk, de nem akarok senkit untatni. :oops:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:engem nem szoktál untatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Az éjjeli ébredéseket mondtad neki????????????????
Nyugodtan írd le azt ami publikus!!!!! :wink:

Zsandi:csinálj képeket az Izáékról aztán pakold fel!!!!!! :wink:

Roland 5 napig itthon lesz :lol: :lol: :lol: , mert szombartra vett ki szabadságot, öccse kislányának lesz a keresztelője!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Tök jó Sazndi 1éves 1 hónapos 1 hetes 1 napos, Zsombi meg 1éves 2 hónapos 3 hetes 4 napos :lol:
Tudom tudom nagyon pihent vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!47-ig aludtunk!!!!!!!!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szóval 7-ig, csak a 2 kialudt gyerekem itt ugrál körülöttem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, jólvan látom mégse egy új időszámítást találtál fel. Már megijedtem...

Zsuzsi, engem sem untatsz! Sőt még érdekel is, hogy miket beszéltetek meg. A szívzörejt azt sima hallgatóval (most juszt se jut eszembe a neve) állapította meg, hogy megvan még? És az I. gyermekklinikára csak úgy be lehet menni? Úgyértem beutaló és odamész?

Barbi, remélem meg tudtátok beszélni a problémát Istvánnal. Szerintem jól kivagy idegileg a sok hónapos nem alvás miatt. Néha el kéne küldnened a fiúkat sétálni, játszózni, hogy kicsit olyankor feltöltődj. Aludj, fürödj egy nagyot, relaxálj vagy csak szimplán olvass. Tudom, hogy nehéz elválni a gyerektől, de szerintem neki is szüksége van kicsit az anyanélküliségre. És ha hiányzik hogy kinézik a cseresznyét a szádból... hát rakj neki félre minden második szemet. Vagy menjetek el Istvánnal egy romantikus piknikre. Fürcsi időt gondolom nem adnád másnak, de nappal anyukádra bízhatnátok a kistököst. Csak pár órára. Ádámnak ugyis ISTENI dolga lenne a mindent megengedő, kényeztető nagyival.

Andi, ne hagyjátok hogy bárki beleszóljon a dolgotokba. Végülis ti fogtok ott lakni a ti életetetek. Mondjuk nálunk is én vagyok a "jólmegmondom és ezért közellenség vagyok", de úgy vagyok vele, hogy engem utálhatnak anyósék, de a saját gyereküket ne. Már azt is megkaptam egyszer, hogy ellenük nevelem a fiukat. Pedig csak azt mondogatom neki, hogy álljon ki magáért a szülei ellen is. Vállalja be a véleményét.
És remélem vannak képek, amiket ma fel is raksz. :lol:

Ibolya, kistökös? Örülök, hogy ha lassan is de javul a pocija. Amúgy a család többi tagja már teljesen rendbejött?

Edith, örülök, hogy minden rendben van. Maradjon is így!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edit, drágám. Szerinted mi miről irogatunk? Csupa olyan dologról ami nekünk a hétköznapok izgalmai közé tartoznak (pl:. milyet tojt a gyerek) másnak meg dögunalom. Szóval (ha van erőd!) akkor írhatsz bármiről. Miket alkottak aznap a csemeték, hány cafatban lógnak az idegeid... Okosat nem valószínű, hogy fogunk tudni mondani, de veled vagyunk.

Kinga, majd ha lesz időd kicsit mesélj többet. Ja és képeket is rakhatsz fel...

Zsu, sikerült az üzletelés a Zsuzsival?

Nekem meg tök jó hírem van. Livi már a 2. éjjel ha felsír (szerencsére elég ritkán) akkor a két kutyussal és a cumival simán és fejsimivel visszaalszik. Szóval nem kell ott gubbasztanom és fognom a kezét. Úgy látszik megjavult.

KépKép
kgiulia
 
 


eső után:
Kép

huncutkák:
Kép

mindjárt megnézem a rózsákat közelebbről 8)
Kép

Szoni Mórágyon:
Kép

Zsombi Mórágyon:
Kép

Jellemző lánykám egy babát szorongat , a fiam meg motorozik!!!!!!!!!!!! :wink:

Zsombi alszik:
Kép

Zsombi reggelizik 1:
Kép

Zsombi reggelizik2:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!


Andi, mikor kiderült 2 éve ,hogy jön a Gergő akkor döntöttük el,hogy nekiállunk a tetőtérnek.Elhivtuk a régi építészünket aki a földszintet csinálta /rajz,papírok stb/ és kértünk tőle egy árajánlatot,hogy kb mégis mennyi pénzből tudjuk megcsinálni.Háát,még jó hogy ültünk,mert különben tuti elájulunk a hallottaktól.6 milliót mondott!!!!Azt tudni kell ehhez,hogy az emelet áll,a szobák fel vannak falazva,/ 2 + 1/2 szoba + zuhanyzó/ csak a lépcsőfeljárót kell megcsinálni, szigetelni kell a tetőt,víz,villany,gáz ,festés és az "apróságok".Ezek után elmentünk az otp-be hitelt intézni.Na,ott már a 6-ot leredukálták 3 milkóra ,miután kijöttek az ingatlanosoktól megnézni.Ezek után a férjem eldöntötte,mivel asztalos és rengeteg a famunka ezért mindent /amit csak tud/ saját kezüleg fogja megcsinálni.Párom számitása szerint kb 1 millióból elkészül.A tető szigetelése és 2 szoba már kész pár 100 ezer forintból.
Ezt csak azért irtam le neked ennyire részletesen,hogy megértsétek,hogy nem szabad elfogadni mindent amit egy építész mond.Ők egész másképp számolgatnak mindent /egész más dimenzióban élnek :lol: / mint egy átlagos ember.Sajnos saját tapasztalatból is tudok meriteni,mert a tesóm egy túltanult villamosmérnök :oops: .Ő is mindent túlkomplikál.
Ezzel nem arra akarlak benneteket rávenni,hogy vágjatok bele,csak próbáljatok meg olyanokkal felvenni a kapcsolatot,akik hasonló épitkezésbe fognának.Meg tudod,nem mindig a legdrágább emberekkel kell dolgoztatni.A nagyi házát pl.most vakolják,szinezik egy ismerős /140.000 ft-ért/,erre a munkára egy szintén ismerős kőműves vállalkozó 500.000 ft-ot!!! mondott.

Gergő még mindig nem eszik csak 1-2 falatokat,de már legalább tegnap nem volt hasmenése.
Viszont a legnagyobb megdöbbenésemre az éjjel hányt,de ugy,hogy hason fekve és csak akkor kelt fel,mikor már túl volt rajta.Még szerencse,hogy a gyerek jóformán csak a hasán alszik,igy nem történt tragédia.De komolyan mondom,éjjel olyan gyomor idegem lett a történtek után,hogy nem mertem letenni a kezemből csak nagyon sokára.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, mégiscsak megmaradok. :roll: :roll: :roll:
Igyekszem bekapcsolódni, de nem biztos, hoyg mindenkinek tudok írni. :(

Andi, amikor olvastam az építészes sztorit, én is épp arra gondoltam, amire Ibolya. Több embernek kell megmutatni, nem lehet egyvalakinek a számításai alapján dönteni. És persze, az építészek más világban élnek. Beszélvén egy jó kőművessel, egy asztalossal, egyeztetve a saját elképzeléseiteket a z általuk javasolt és kivitelezhetőnek tartott dolgokkal, még az is meglehet, hoyg fele összeg sem kell hozzá. Szüleim gyerekkoromban építették a házat, de már elég nagyocska voltam. Tudom, hoyg a terveket muszáj volt hivatalosan intézni, de aztán a végeredményt senki sem jött számbavenni. És úgy építették, ahogyan ők elképzelték. A munkálatok nagyrészét pedig édesapám irányította. Épp a falakat húzta fel kőműves és a tetőszerkezetet hivatásos tetőfedők. De amit házilag és esetleg közmunkával (rokonsáág, barátok) lehetett, azt mindent úgy csináltak. Szerintem fel a fejjel, és nem feladni az első csata után. Hisz nem is vesztettétek el.
Ami pedig anyósékat illeti, nem szabad engedni nekik. Persze, ha mondanak vagy egy jó ötletet el lehet fogadni, de ha valami nem egyezik a ti elképzelésetekkel, akkor nem. Anyós is be akarta anno rendezni a konyhámat, mert ez a lakás tképpen az övék, de kérdeztem IStvántól, hyog akkor most ez kinek kell jó legyen? És anáélkül, hoyg bárki bárkit megsértett volna, mi nekifogtunk, és úgy csináűltuk, ahogy akartuk. Anyós meg tudomásul vette. Pedig volt ötlete, amit végül elfogadtunk. És ma se bánom.

Ibolya, sajnálom, hoyg megint hányt Gergő! Elhiszem, hoyg megijedtél. Most már igazán meggyógyulhatna ő is! Gondolom, már neked is eleged van mindenből.

Barbi, sajnálom, hoyg összezörrentetek. Időnként nálunk is borul a bili, aztán egy ideig béke van. :D Persze, tudom, ez téged nem vigasztal, és nem is éppen ugyanabban a státuszban vagyunk, hisz Kriszta csak időszakosan ha ébred sokszor egy éjjel, de biztos vagyok benne, hoyg sikerül megoldani a problémátokat. Ezt úgyis mindenki maga között kell, hoyg elintézze. MIndenesetre, ahoyg Julcsi is írta, ne láncold annyira magadhoz Ádámot, engedd még el őt is, mert szüksége van rá az önállósodáshoz. :) Azalatt te meg nem azon filózz, hogy jajj, mennyire hiányzik, hanem próbálj valahogy kikapcsolódni. :)

Márti, édespofák nagyon a gyerkőcök. :) :) :) Én még nem is adtakm Krisztára gumicsizmát. :oops: Eső után még nem mentünk ki, bár nemsokára, gondolom, muszáj lesz kimerészkedni! :)

Zsuzsi, te is tudod, hoyg nem untatsz! Én sokszor ötleteket merítek azokból, amiket ti írtok, hoyg megkérdezzem a dokinőt. Nem tudom, itt sokkal lezserebben kezelik a babákat, a csípőkontrollon kívül, amit féléves korig kell megejteni, nincsenek ilyen kötelező státuszvizsgálatok. :shock: Nem kell vinni szemészetre, sehová, csak ha az "anya-doktor" valami rendellenességet nem fedez fel. :roll: :roll: :roll: Úgyhogy eléggé feleltőtlenségnk tartom ezt. Épp tegnap kérdeztem rá az oltásokra, nevezetesen a bárányhimlő és a kullancs elleni oltásra, és azt mondta a dokinő, hogy ITT NINCSENEK ilyen oltások.
Mondjuk, a bárányhimlő ellenit nem biztos, hoyg beadatnám, de a kullancs ellenit, nagyon is, hisz szándékaink szerint a szabad hétvégéket, amikor az idő is engedi, a szabadban töltenénk.

Nálatok hogy van ez? A nem kötelező oltásokat fel kell iratni vagy csak mész és megveszed a gyógyszertárból?

Na, pillanatnyilag ennyi tellett tőlem, úgy látom, Kriszta álmoska. Pedig elég későn kelt. (Márti, írjam le, hogy majdnem 9 volt? :wink: Persze, ez nálatok 8 óra, íyg csak kicsivel aludtunk tovább. :D )
Megyek, aztán még ebédet is főznöm kell!
Szép napot mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Alvás helyzet: ma éjjel is az ágyában aludt végig a kisasszony, de volt egyszer egy fél óra, hogy a cumikat dobálta ki az ágyból és a vizes poharát a rácshoz verte. Nem sírt, csak szórakozott. Azt se tudom reggel mikor kelt, Apa hozta át hozzám 7-kor. Jajj, olyan jó aludni. Csak így is maradjon most már.

Julcsi!

Igazad van, hogy mindenki arról ír, amiről akar. Csak néha nem tudom elképzelni, hogy érdekel is valakit a hétköznapi semmiségünk.
De azért mgosztanám Veletek, hogy a családom átment zabagépbe. MINDENKI!!! A déli ebéd rendszeresen elfogy, pedig annyit főzök, mint előtte. Fiamat lassan inkább ruházom, mint etetem. Nem tudom mi van vele. Virág egész nap a száját nyitja kajáért. Olyan jó, hogy evési gondok nincsenek.

Voltunk tegnap fülészeten kontrollon, hallásvizsgálatot csináltak Virágnak. A bal füle, ami be volt gyulladva, még nem tökéletes. Kaptunk a szörtyögésre orrcseppet, de óvatosan adom, mert effedrin (nem tudom, hogy írják) az alapanyaga, ami káb. szer.

Márti! Nagyon jók a képek. Nem keni szét a vajat Zsombi,hogy így csak szabadon eetőszéknélkül kajál? Nálunk Virág simán elmegy, és visszzamenne mindig egy-egy falatért. Ha hagynám!

Andi! Az ovis kirándulás jól sikerült a fiúknak, de Apa hulla volt a végére. És még várt ránk egy kerti parti, nem is volt nyűgös Barnus, de 1/2 9-kor már aludt a Drága.

Szita agyamból más nem esik ki.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, de ezek nem olyan problémák, hogy fáradt vagyok és esetleg türelmetlenebb. Köze nincs ehhez. De jó irányban haladunk, úgy veszem észre (remélem nemcsak egy újabb ígéret), hogy lesz változás.
Az Ádámtól való elszakadásról pedig csak annyit, hogy ő ha az anyuval van, vagy az apjával nagyon jól érzi magát. Nekem hiányzik, de ez nem azt jelenti, hogy nem adom senki másnak. Csak nektek írtam le, hogy hiányzik. De nincs hozzám láncolva, higgyétek el.
Nagyon kiegyensúlyozott kiskrapek, jól érzi magát bárkivel. De szerintem ehhez a jó alaptermészete is kell, hogy nyitott és könnyen barátkozó.

Márti, haláli, ahogy a Zsombi egyedül eszik. Nálunk repülne a tányér, aztán a darabokat a földről bekajálná. Viszont a gumicsizmán én is elgondolkoztam, lehet, hogy mi is beszerzünk egyet. Ha eső után kimennénk, ne ázzon szarrá a cipője.

Edith, nálunk fel kell íratni az oltást, aztán kiváltod drága pénzért. Persze csak azokat, amik nem kötelezőek.

Na, folyt.köv. csak csörög a telefon.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Letettem Krisztát, és most csendben maradok egy ideig, addig teszek fel - végre - képeket. :)

Buborékvadászat:
Kép .
Kép .
Kép .
Kriszta eszi a joghurtot:
Kép .
Kép .
Huncutka:
Kép .
Kozmetikázik a csajszi - arckrémmel. :roll:
Kép .
Kép .
Menetiránnyal ellentétesen: mindig érdekesebb :wink: :wink: :wink: :P :P
Kép .
Kép .
Kép .
Apja terelgeti lányát :lol: :lol: :lol: :
Kép .

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?